ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Леся Романчук - [ 2008.03.16 15:19 ]
    Гороскоп або пісенька про Вівцю з Левиним серцем
    Трактуйте то на добре чи на зле,
    Але про гороскопи пісня ця.
    За Зодіаком я, панове, Лев,
    А за східним, тобто місячним, Вівця.

    Живуть два різні звірі в одній шкірі,
    Мов кіт і песик у одній квартирі,
    Поводяться вони, зазвичай, гречно,
    Удвох їм гар-р-рно і бе-е-езпечно.

    Поміж тварин я родом з королев,
    Тому, поки палає світло дня,
    Я б’юся до останку, наче лев,
    І плачу уночі, немов ягня.

    Живуть два різні звірі в одній шкірі,
    Мов кіт і песик у одній квартирі,
    Поводяться вони, зазвичай, гречно,
    Удвох їм гар-р-рно і бе-е-езпечно.

    Я вірю у чесноти королів,
    Та часом мене думка зупиня:
    Боюсь, аби левисько враз не з’їв
    Якоїсь ночі те беззахисне ягня.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (9)


  2. Іван Гонта - [ 2008.03.15 11:48 ]
    Поетична дуель
    Постріл перший (моя тодішня дружина в мій бік):

    Давай есть вместе соль - пудами,
    И строить рай свой - в шалаше,
    И не топтаться сапогами
    Вновь по измученной душе...

    Давай вдвоём смотреть на звёзды,
    Искать там наши имена...
    Давай любить, ещё не поздно,
    И приближается весна!

    14.02.2005г.

    Постріл у відповідь:

    Встругнути віршик, добре підгулявши –
    Воно й приємно, і для сну корисно,
    Я й сам практикував це завше,
    Допоки Музу конкурент не свиснув

    (Ну звісно ж, не без Музиної згоди
    Вона ж бо жінка – чує де ситніше).
    Тепер от – черезпеньколода –
    Так патетично зроду не напишу.

    Тож піст у мене – перейшов на прозу,
    (Під чай і сухарі смакує гарно)
    І вже про кучеряві верболози
    Ось так от мило написати марно.

    І сіль пудами, зорі - в Times New Roman…
    Душа поналипала на халяви...
    Це все чуже... Мені рідніша втома,
    А інше все – та навіть не цікаво.

    Перечитав. Лайно. Не ліпше твого.
    Та що ж тепер - вже шкода викидати,
    Хоч ні цікавого тут, ні нового...
    ...хоч "нафіг нада" - теж поставлю дату.

    15.02.2005, ніч


    Рейтинги: Народний 0 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (24)


  3. Володимир Гнєушев - [ 2008.03.14 13:01 ]
    ***
    Як козака від жінки відрізнити?
    Для цього треба лиш по чарці їм налити.
    Якщо козак насправді є козак,
    То у горілці він, напевно, знає смак!

    Він чарку вип'є, хрумне огірочком,
    Візьме сальця, помаже хроном ("моцний" хрін!)
    І поведе розмову: про садочок,
    Про реманент, про бджіл, про примхи цін…

    І другу чарку він закусить салом,
    А потім з'їсть кружальце ковбаси.
    Він після третьої не скаже "Мало!"
    А скаже: "Жінко, пляшку віднеси!"

    Він важко працював, але пора - непізня,
    Козак пригорне жінку й діточок
    Та заспіває…І полине пісня
    У тепле небо, просто до зірок…

    А як же жінка чарку випиває?
    Вона, по-перше, рідко п'є до дна:
    Звичайно, десь з півстопки залишає
    І репетує: "Ой, яка ж міцна!"

    За тим - повітря похапає ротом,
    Утре сльозу, розмаже фарбу на очах…
    А другу, третю - п'є, як воду,
    Четверту, п'яту, шосту - просто жах!

    А потім, це вже як нап'ється,
    Шукає ще горілку, б'ється!
    Ой, куме, добре, що ми козаки
    І не п'ємо горілку, як жінки!
    1994


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (20)


  4. Олександр Некрот - [ 2008.03.11 17:10 ]
    УМОВНА ПРАВДА
    Ну й чому на обличчі турбота?
    Всі емоції - наче в біді.
    А з яким сподіванням до рота
    Заглядаєш наївно судді!

    Зараз рішення він зачитає,
    Що із позовом ти пролетів, -
    І мене адвокат привітає,
    І згадаєш ти курв та чортів...

    Неабияк роззявивши пельку
    І роздавши багацько бабла,
    Взяв ти дозвіл на клаптик земельки,
    Щоб тобі під крамницю була.

    Скрізь проект будівництва погодив,
    Хабарів знову всунув сповна -
    І бригаду найняв. До пригоди
    Залила вже й фундамент вона.

    А пригода підкралася радо:
    В мене, друже, сюрпризики є!
    В ніч прекрасну моя вже бригада
    Пригребла цей займати об'єкт.

    На хєр з пляжа твоїх охоронців
    (Ну, по нирках прутами їх, мля) -
    І на ранок, до сходу ще сонця
    Та земельна ділянка моя!

    Знаєш, ставив би ти свою лавку,
    І тебе, блін, не трогали б ми, -
    Ну так нашій братві під заправку
    Тоже треба участок, пойми!

    Шо, придурок, ти горем убитий
    Чи простіше - ващє опупєл?
    Не сидять, бляха, в тюрмах бандити,
    Дальше, бляха, творять бєспрєдєл?

    Толку, блін, шо судді й адвокату
    Чемно грошики ти заплатив?
    В мене баксів, чудак, більш багато,
    Я суддю льогко перекупив.

    А закони в нас шо, мля? Як дишло.
    Чисто віддані суддям до рук.
    І як він повернув - так і вийшло.
    Всьо, свабодєн - кури, брат, бамбук.

    Шо триндиш? "Нема правди"? Та повно!
    І в судах її - море страшне.
    Тільки тут одиниці умовні -
    Тої правди мірило одне.

    Вище носа! Наступного разу
    Шанси матимеш виграти всі -
    Як на тебе уже за образу
    В суд подасть ще бідніший сусід.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (3)


  5. Павло Якимчук - [ 2008.03.10 22:36 ]
    Ваше вам. ( Рубаї?)
    Ви нас не дзеркалом лякали тут простим,
    Тут інквізиції вогонь і чадний дим.
    Ми ваше ж дзеркало тихенько вам піднесли
    До носа вашого ж. Потіштеся своїм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (6)


  6. Павло Якимчук - [ 2008.03.08 00:13 ]
    Пародія на вірш Жінки Чорнявої (Предгрозовое)
    Предчерноженское.
    Вовсе времени нет, и почти ничего не случилось,
    Только тени взвились и багрово пустились во пляс
    Кто-то рявкнул с небес,
    этим звуком земля подавилась,
    В изумрудной грязи змей прозрачною кожей потряс.

    И какой то святой в небесах перетаскивал мебель,
    Кинул вниз на деревья огромный тяжелый комод.
    Ну а ветру то что, он нездешний, он будто бы небыль
    Он колдует себе, и меблишка его не берет.

    Я узнал старика по ворчания гнусной привычке,
    Это Петя святой на деревья обрушил свой шквал,
    Руки им поломал, оборвал веток тонких косички,
    И притих, и простил
    …………………….....и святою
    …………………………водою
    …………………………………обдал.

    Оригінал:
    Земляничных полян предзакатная кровоточивость,
    Изумрудная влажность, прозрачная кожа змеи,
    В этот час межвременья почти ничего не случилось,
    Только звуки исчезли и спрятались в горле земли.

    Только ветер нездешний свою наколдовывал небыль,
    Только тени зловещей толпою багрово вились,
    В небесах кто-то мрачно давно перетаскивал мебель,
    И ворчал по привычке, и лишнее сбрасывал вниз.

    В ожидании гнева деревья пониже пригнулись,
    Защищаясь руками от высшего в мире суда...
    В этот миг, всех прощая, смущённо любя и волнуясь,
    На притихшую землю
    ...................раскаянно
    .............................пала
    ...................................вода...




    Рейтинги: Народний 5.33 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28) | Самооцінка 5
    Коментарі: (19)


  7. Зеньо Збиток - [ 2008.03.06 21:12 ]
    Забава
    (за мотивами В. Черезової)

    Пити ваягру даремно, ґумка для мене, як зброя.
    Мої гачі, твій стрій купелевий - злітають униз.
    І в`їдаються очі у стегно-звабливий стриптиз.
    Я жену за тобою, як справжній жених, по покою.

    Що за нікчемі капризи - колиться щось волоскаве,
    де, як вдіти мундира, в позу "струнко" стане пагон.
    Але я не Арей, а гарячий палкий Аполон (одягаю ...).
    Видко в очах твих заграву - розпочинаєм забаву.

    6 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.27)
    Коментарі: (20)


  8. Чорнява Жінка - [ 2008.03.05 12:41 ]
    ПЛАЧ ПО ЗАНЕПАЛОМУ РЕЙТИНГУ (думки вголос одного з учасників «поетичних змагань»)
    Мій рейтинг впав…А ще стояв учора
    Твердий, могутній, як ота дубина,
    Незламний, як та скеля, де прикутий
    Був той чувак… як там його…забув…

    Він був моєю гордістю і суттю,
    Метою справжньою у цій царині віршів,
    Й дівки усі разом ставали в позу,
    Та що дівки – усі чоловіки!

    Його я доглядав, щоденно пестив,
    Ганчіркою стирав з нього пилюку,
    І цяточки на ньому не бувало,
    Блищав, як очі навесні в котів…

    А потім налетіла дика зграя
    Вовків па-а-азорних і брудних чужинців,
    Розпочали хапатись за мій рейтинг
    І хаяти його перед народом…

    Перед моїм народом, для якого
    Я вірші ці треклятії пишу
    І виставляю їх разів по десять,
    Щоб кожен зазубрив, як Отче наш…

    Є на Майстернях тут порядок чи нема?
    Чому адміністрація мовчить
    І рота не заткне отим гидотам,
    Що честь мою із рейтингом зрівняли,

    Коли упав він, кволий, на коліна,
    І звідти ледве чутно шепотів:
    «Здійми мене, здійми, о, милий тато…»!
    Як серце крається і як душа болить….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (30)


  9. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.03.04 11:19 ]
    П Р И Б У Т О К /сатира/
    Сів розхлябано-щасливий,
    Бізнесмен,
    В 600 мерседес,
    Вуса хвацьки підкрутив,
    Борідку знизу він підбив,
    Щоб торцем стояла,
    Підморгнув собі в дзеркальце,
    Потягнувся,губи облизав,
    Дав на газ,зірвався
    Мов шалений вітер гнався.
    Радість неймовірна,
    Бо його прокрутка,
    Принесла прибутки.
    Вже його ласкаво обнімало,
    Тепле море азіатське,
    Та банани і кокоси,
    Сипались з гори,
    І стрункі дівчата-амазонки,
    Танцювали навкруги.
    Ноги гладив їм,
    Шийки цілував,
    А найвродливішу,
    На коліна посадив,
    А вона махнула рукавом,
    Щось заскреготало,
    Підкинуло вверх,
    В голову дало,
    Аж чоло на склі,
    Печатку поставило,
    Носом підписало,
    Зубами зажало.
    Відривали всім ПОСТом,
    І збирати будуть,
    Всім медперсоналом.
    Мерседеса на металолом.
    А мораль така:
    "Не лови за пір*я півня,
    Бо синиця вилетить із рукава!"



    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  10. Зеньо Збиток - [ 2008.03.03 16:37 ]
    Kurva-LOL
    (неневисникам слова "ВІТЧИЗНА")

    На Кульпарківську до Львова всіх пошлю -
    пальцем викажу вітчизні співчуття.
    Я курвлю - тому що не люблю,
    бо таке моє розкурвлене життя.

    На історію, на віру наплюю,
    місто ноги роздвигає на путях.
    Я курвлю - тому що не люблю,
    бо таке моє розкурвлене життя.

    Напишу фігню - ше трохи поблюю,
    оголю свої правдиві почуття.
    Я курвлю - тому що не люблю,
    бо таке моє розкурвлене життя.

    А на носі курву-землю зарублю,
    "курви син" звучить блатніше за "бадя".
    Я курвлю - тому що не люблю,
    бо таке моє розкурвлене життя.

    Kurva-LOLльчика до язя притулю
    хай не тхне моя поезія. Затям:
    Я курвлю - тому що не люблю,
    бо таке моє розкурвлене життя.

    3 Березня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (25)


  11. Павло Якимчук - [ 2008.03.02 19:09 ]
    ПРЯМИЙ ЗВЯЗОК
    Посварився у неділю з жінкою Федотко.
    Ну яка ж ти, – каже, – жінко, в мене ідіотка!
    А вона ж йому: - Ой, правда-а! Тут ні грама фальші!.
    Ось пішла б за генерала – була б генеральша!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (8)


  12. Павло Якимчук - [ 2008.03.02 18:40 ]
    Повернення Микити
    - Знову п'яний?! Ну, це все!
    Не буду й сваритись!
    Нам з тобою, чоловіче, треба розлучитись!
    - Пропозиція цікава. Кажучи між нами,
    Голосую жінко "за", обома рогами!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (2)


  13. Павло Якимчук - [ 2008.03.02 11:39 ]
    Великий день
    Прокинулася жінка
    і будить чоловіка:
    – Послухай-но, Микито,
    Сьогодні ж день великий!
    Пройшло п’ятнадцять років,
    Як ми з тобою в шлюбі,
    То як же ми це свято
    Відзначимо, мій любий?
    Пробуркотів Микита:
    – Не спиться тобі зрання!.
    Давай вшануєм свято
    Хвилиною мовчання.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (3)


  14. Валентин Бендюг - [ 2008.03.01 18:09 ]
    Епіграми
    Епіграми

    Миколі Магері

    Микола Никанорович - поважний чоловік.
    Микола Никанорович солідний має вік.
    Микола Никанорович, як те мале дитя, -
    Три казочки для “Читанки” писав усе життя.

    Броніславу Грищуку

    Заріс, як той Хемінгуей,
    І сивизною весь покрився, -
    Пасе Мархоцькому гусей,
    Щоб Вічний Рим не завалився.

    Миколі Федунцеві

    Поет Микола Федунець
    Лавровий сплів собі вінець.
    Про те зухвальство Муза взнала
    І листя з чубом общипала.


    Анатолію Ненцінському

    Поляк він, мабуть, український,
    Бо ж записавсь у “Білий птах”…
    Ні. Українець, наш Ненцінський, -
    Який із нього, з біса, лях?

    Миколі Мачківському

    Кругленький, добрий, тихий,
    Чужу біду і власне лихо
    Човпе потроху, щось римує,
    Що наримує - надрукує...
    Такий невредний чоловік:
    Від діда втік, від баби втік,
    Від вовка втік, від зайця втік...

    Івану Іову*

    Душа правдива - внук Мамая:
    Козацький норов, чорний вус…
    У шинку в Лондоні співає:
    - На Україну повернусь!..

    Іванові І

    Іван в собі раба зборов,
    Бо ж доки націю ганьбити -
    Москальське прізвище носити? -
    Тепер він І, а не І - ов.

    Павлу Гірникові

    Циганський вигляд і натура,
    І погляд, як у різника...
    Не вбереглась література
    І понесла від Гірника.

    Федорові Куркчі

    Ліпить Федір із глини чортів.
    Якось Бога зліпить захотів:
    Сидів, ліпив цілий вечір,
    Та вийшов не Бог, а кошлатий Федір.

    Миколі Мазуру

    Скульптор Мазур любить метал, -
    Залізо і сталь - не глина:
    Дощі не розмиють його п`єдестал...
    Хіба що… згорбатіє спина.

    Василеві Кравчуку

    Один ізяславський байкар
    Страх не любив Оси і Трутня,
    Бо заважали пить нектар
    І написать що-небудь путнє.

    Валерію Басирову

    Мов у сметані борода,
    А голова - головка сиру, -
    Хоч аксакалом вигляда,
    Та все шайтанить наш Басиров.

    *Іван Іов -
    хороший поет-експериментатор,
    що рано пішов з життя,
    але за життя був людиною
    веселою і компанійською,
    ці епіграми читав.
    Гадаю, коли не образився тут,
    то й там його душа усміхнеться.

    Самоепіграма
    У нього прізвище коняче
    І кінська в нього голова, -
    Бендюжить всіх, кого побачить,
    Не підбираючи слова.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (16)


  15. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.02.29 13:50 ]
    ВОВКИ /сатира/
    Кого би розірвати на куски,
    Собі схопити величесенькі куски,
    Другого затоптати,
    Себе так вихваляти,
    Що тільки я, та тільки я,
    Геніальна фігура,
    А ти, та що там ти,
    Сиди і в дві дирки сопи,
    Не лізь ти нікуди,
    Розтруть,затруть і ноги витруть,
    Бо це було завжди,
    Від зграї не втекти,
    Вона не тільки дожене,
    А закусає,розірве,
    То виходу не має?
    Інстинкт збереження тут грає.
    Або ти, або тебе вони,
    Біжи,бо виходу у них немає.
    "До чого тут інтелігенція гнила",
    Бо ми ж вовки,
    Як не з*їмо, то заженемо у кутки.


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (4)


  16. Нестор Мудрий - [ 2008.02.28 20:06 ]
    КАРАПЕТ-2008
    Любим Україну
    Ми всіма серцями,
    Доки влада ззаду
    Любить нас із вами.
    Нині в нас гулянка,
    І простий її сюжет:
    Глушимо горілку
    І танцюєм карапет.

    Пиймо за добробут
    Неньки-України,
    Щоб найвище в світі
    Піднялися ціни!
    Щоб могли купити
    Ми паперу в туалет
    Й нічим було ...ти,
    Станцювавши карапет.

    Нащо ті "Прориви",
    Збільшення зарплати,
    Як доходам нашим
    Цін не наздогнати,
    Як знімати можна
    Фільми жахів про Бюджет?!
    Тільки нам байдуже:
    Ми танцюєм карапет.

    Хто побув "небидлом"
    Трохи на Майдані,
    У жовтогарячім
    Досі ще дурмані.
    Фахівці зі Штатів
    Знають, в чому тут секрет, -
    Нам "по барабану":
    Ми танцюєм карапет.

    Вірять в нас майданцям,
    Відключивши розум,
    Раді ми все більшим
    Обіцянок дозам.
    Їх же щедро сиплять
    З телерадіо й газет -
    Ми тому щасливі
    І танцюєм карапет.

    Довго танцювали -
    Трохи потомились.
    Владу обирали -
    Сильно помилились.
    Та на цю проблему
    Нам дають імунітет
    Випита горілка
    І веселий карапет.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Прокоментувати:


  17. Чорнява Жінка - [ 2008.02.28 11:51 ]
    Епіграма на Критуса Нахмана
    Невчасно прервано коїтус,
    У графоманів їде дах,
    На полювання вийшов Критус,
    А разом з ним – славетний Нах.

    І провокатори занили,
    Очко судомить чорний жах:
    Здійма їх на сатири вили
    Шляхетний хлопець Критус Нах!

    :))


    Рейтинги: Народний 5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (12)


  18. Зеньо Збиток - [ 2008.02.27 20:00 ]
    Ода Великому Наху
    (Нахману Критусу присвєчуєсі)

    Я проймаюсь глибиною слова "Нах...",
    не пройдуть `го посинання певно всує...
    Нах... - факір та відправляч чортяк на дах -
    На даху я,(в йійках-йойках)
    на даху я!

    А як з даху подивитись - поросто страх,
    мамамія, татамія, анемія...
    Нах... тобі:
    - Ще крок і буде ті бабах!
    Алілуя! На даху я!
    Нах... - дубію.

    Караули закричав ворона-птах,
    а точніше "кракаулів накричала".
    Дивиться наш Нах... і шле чортяк на дах,
    щоб ворона соловейком заспівала.

    27 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (18)


  19. Чорнява Жінка - [ 2008.02.23 20:05 ]
    Маємо те, що маємо (пародія)
    Василь Шляхтич. Є як є

    Серце б’є
    Моє
    Твоє
    Я є
    Ти є
    Життя триває
    День минає
    Ніч минає
    Світ кохає
    Те що раєм
    Називає
    Не під нагаєм
    Доріг шукає
    Знає
    Що вони заростають
    Той знайде
    Хто віру має
    Він не пропаде
    Світ триває
    А є
    Як є.

    _____________________

    Серце б’є
    Моє
    Твоє
    Її
    Його
    Йо-йо...
    Життя триває
    День минає
    Вечір минає
    Ніч минає
    Ранок минає
    Про що це я
    Забуваю
    Буває
    Такий вже я
    Як є...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (52)


  20. Чорнява Жінка - [ 2008.02.21 11:06 ]
    Розчарування (пародія)
    На вірш Мирослави Меленчук
    http://maysterni.com/publication.php?id=19270
    .....................
    Губи – безгубі і руки – безрукі... Зупинка
    Серця без серця. Ці двоє прощались навік:
    Хвиля, що так була схожа собою на жінку,
    Скеля, якою у море вростав чоловік.

    ________________________________________
    Губи – безгубі, і руки – безрукі, і ноги – безногі,
    Серце без серця, і шлунок без шлунку, і череп без мозку...
    Думала, то в тебе губи такі от вологі,
    А виявляється, весь ти, коханий, із воску




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  21. Чорнява Жінка - [ 2008.02.19 15:29 ]
    Майже про лелек
    В. Бендюгу та його безсмертним віршам

    ***
    За селом прокричали лелеки
    Летіли лелеки з Африки, -
    Несли в Україну грип.
    Летіли лелеки і кашляли,
    Я кричав їм у слід, аж охрип:
    - Не летіть ви сюди, чорнОгузи, -
    Хай вас негри усіх поїдять!
    Вистачить з нас і Чорнобиля…
    Отче наш… вашу мать, вашу мать…

    ***
    Не в позі щастя
    Ставай хоч раком
    Усе то буде лиш фізкультура
    __________________________________

    Лелеки, недоїдені пігмеями,
    Під “вашу мать” верталися додому,
    І, пролітаючи над Піренеями,
    Побачили картину незнайому:

    Стою я в позі знака Зодіаку
    І бороню кордони України,
    Лише боюсь, щоб грип отой крилатий
    Зненацька не підкрався із-за спини,

    Стою вже довго, вже закляк чекати,
    Вже голуби взялись за справу дружньо,
    Я все здолаю за тебе, країно-мати,
    Урочисто, повільно, стійко, мужньо...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (72)


  22. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.19 13:25 ]
    ФАТАЛІСТ (читати з сумом, наприкінці - заплакати)
    Якби я кленом народився або дубом,
    То мав би безліч різних перспектив:
    Парканом стати, або хати зрубом,
    Чи скрипкою (люблю її мотив!).
    Я міг би стати кріслом Президента,
    Або веслом, що хлюпає в воді,
    У вузі став би лавою студента,
    Чи лавою підсудних у суді…
    Можливо, став би рамою картини,
    Де в Мони Лізи посмішка сумна,
    Підпорою убогої хатини
    Чи бочкою для пива і вина,
    Або, наприклад, держаком лопати,
    Дверима, щоглою чи клубом!…
    Та чим завгодно міг я легко стати,
    Якби був кленом, а ще краще - дубом!
    ………………………………………….
    На жаль усе не так, бо я - людина,
    І тим, що мріялось, не зможу стати!
    Тому попереду у мене путь єдина -
    Терниста путь в народні депутати…
    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  23. Руслан Навроцький - [ 2008.02.17 23:36 ]
    можна...
    Тіло можна втопити в вині.
    Завтра можна сховати у вчора.
    Та поки солоніє вода на Землі-
    Буде так,як не було ніколи.

    Можна вірити в себе.
    Безмежно і грізно.
    І носити себе,як ікону.
    Й на себе молитись.
    І слізно,і слізно.
    Таємно-жагуче
    Кохатись у собі.

    Можна бути Поетом…




    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.22)
    Прокоментувати:


  24. Іван Гонта - [ 2008.02.15 10:27 ]
    За мотивами Варвари Черезової
    Кожен ранок, мов свято, розділене нами надвоє:
    запашним майонезом твоє я намазую тіло
    і лижу, і смокчу, і в нірвану впадаю з тобою,
    обіймаю, голублю, даруючи пестощі вміло.

    Ледь торкаюсь устами, вдихаючи запах капусти,
    (на обід буде борщик?) Чудово кохана, а поки
    я тобою поснідаю... Страва розпусна і тлуста,
    так за це і кохаю тебе - ти ж моя чорноока...

    Але ти не возися, моя апетитна коханко, -
    на-но ось... Тільки ж випий до краплі, до самого денця,
    і хутенько на кухню - там є самогонки ще склянка,
    і... - у мене ідея... - візьми ще гірчиці і перцю...;-)

    Першоджерело тут: maysterni.com/publication.php?id=18983.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (20)


  25. Зеньо Збиток - [ 2008.02.14 19:41 ]
    Момемтом в море - альбо пам`ятай про
    Пролохотронивсі я нинька моцно,
    дві фікси вибили на танцьох баняки.
    Запухли вочи, мимо цілю в ноцник,
    гелікоптером в баках крутятьсі зірки.

    Задок свій мама кузькіна задрала
    і показала хлопу всю свою красу.
    Тепер лежу - не дихаю, мов шпала,
    всіх сук зарублюю на ніс, курей пасу.

    Розтринькаю цю ніч на монольоги
    про путні мами - курчі, сучі та Кузьми.
    Хай качка копне, відпадають роги
    і ржуть, мов кавалєрія, куми.

    А зовтра день напне дійки корові,
    заріже на обід старого когута,
    глодати кісточки залише псові,
    кишки перебурчать у танці живота.

    Дорвусь до трактора, зачну рулити,
    проб`ю вікно в Європу - пробанячу хлів.
    І заведу розмову, матом вкриту,
    під мумуваті звуки кумових корів.

    14 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (19)


  26. Іван Гонта - [ 2008.02.14 16:19 ]
    Мої кошенята
    Варвара Черезова
    Мої кошенята

    Вкладаю спати кошенят:
    одне, два, три, чотири, п'ять.
    Одне руде, сіренькі інші.
    Ну годі нявкати, тихіше!

    Не можна в ліжко, горе з вами -
    нас всіх шістьох насварить мама.
    Отож хутчіш лягайте спати,
    мої маленькі кошенята.

    http://www.maysterni.com/publication.php?id=18959
    -----

    Перераховую дівчат:
    одна, дві, три, чотири, п'ять.
    Одна руда - вредніша інших,
    ходи до мене, досить віршів.

    І швидше в ліжко, горе з вами -
    Та ж не довідається мама!
    Отож щільніше притуліться,
    Мої дівчатка білолиці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (4)


  27. Жанна Люта - [ 2008.02.12 20:31 ]
    БЕЗ ПРИСВЯТИ
    Даруйте, стало модним між піїтів
    Про речі потойбічні говорити.
    Низати низку нечисті й страхіть
    Із підсвідомості своєї, вочевидь.
    Фантазії коня пустивши гопки,
    Живописують безпросвітну ніч,
    Силенну силу жахів зусебіч,
    А чути дешевинкою підробки.
    Насправді, надається до жалю
    Нещасний чоловік, якому темінь
    З усіх кутів ошкірилась, мов демон,
    І сотнею очей зелено-темних чига...
    Ой леле, ока не стулю!
    Але чомусь не страшно, а шкода,
    Бо то вже не захцянки, а біда,
    Стидавбися писать таке, хіба би
    Вже геть забув, що хлоп ти, а не баба!
    Вдягни штани, як висохнуть, а далі
    Не важ на нагороди і медалі,
    Світи свічки і оглядай кути,
    І павуків змети, аби боялись,
    Хай знають місце миші і коти,
    Щоб над господарем відтак не насміхались!
    Як віршам не розвидниться й тоді,
    То справи кепські і нема надії.
    Діагноз очевидний і простий
    Для фахівця, либонь, з психіатрії.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (19)


  28. Зеньо Збиток - [ 2008.02.11 23:10 ]
    Натюрмася
    Заснув Сірко на сіні у стодолі,
    як цуценя, що суча мати привела.
    Жук колорадський крав на бараболі
    мозольну працю рук. Та най би `го взяла...

    Семенів трактор тратив кінські сили,
    на гак за ніздрі ухопивши ржавий ЗіЛ.
    Петро з Іваном третій день, як пили -
    Петро ще петрав, а Іван ревів, як віл.

    Жінок додолу притягнуло поле
    і пило соки та вирощувало горб,
    А у сільраді голова дозволив
    собі заїхати граблями в лоб.

    Одна лиш втіха, що радейко піє,
    попса під настрій - закусити є чим глюк.
    А в оковитій норовисто градус мліє,
    від Колорадо залишився тіко жук.

    11 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (9)


  29. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.11 11:30 ]
    Про "керманичів"
    Я не люблю брутальних слів,
    Невігластва цураюсь,
    Не дуже вірю в силу снів,
    Як завиню – караюсь,
    На напівзігнутих ногах
    «Наверх» я не вчащаю –
    Ні, я не відчуваю страх,
    Я сором відчуваю!
    За себе сором і за них –
    Тих, що над нами стали:
    Серед порожніх слів рясних
    Вони вже заблукали!
    Хто їх «керманичами» зве,
    Того не поважаю:
    Керманич знає щось нове,
    Таке, що я не знаю!
    Тому і має право він
    Керманичем вважатись,
    А не нагадувати дзвін,
    Що звик сяк-так хитатись!
    Хитнувся – бомкнув раз і два,
    Бездумно звук лунає –
    Яка ж у дзвона голова?!
    Дзвін голови не має!
    А скільки ж є у нас голів
    По всій по Україні!...
    ......................
    Я не люблю брутальних слів,
    Але вони єдині
    Спроможні чітко, без «ля-ля»
    У далечінь послати
    Тих, хто на тямить ні чорта*,
    А лізе керувати!

    *Читач може підібрати вдалішу риму...
    04.12.2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  30. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 23:08 ]
    Монументальність
    (За мотивами Василини В.)

    Монументально підливаю вечір -
    біжить по дубові срумок стрімкий,
    щось я сьогодні не до речі
    звалив собі на вузькоплеччя
    непередбачливо-мутні думки.
    Здригну, обітру мешта об штанину,
    зішкробаю коханки довгий ріг.
    У час печалі, в радості годину
    знаходжу у собі завжди причину
    напитися - і падати без ніг.
    Гойда знайомих, дорогих і любих,
    і вертольотами башка шумить.
    Спинюсь на хвильку і покличу Любу -
    без Люби - то вже точно вріжу дуба,
    а як не вріжу - знову кину пить.

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (7)


  31. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 21:02 ]
    Як то є
    Накостиляв під вечір в барі рагулям.
    Пішло метро бомжів міських на ніч куделить.
    Лежав собі, балдів, плював у морду стелі,
    та навіть вусом на коханку не схиляв.

    Вона вовтузилась, чекала "аль-люлів",
    за вушко шкробарала, мов киця муркотіла,
    а на тівішці гавкалась з мєнтом Ґадзіла,
    а я все згадував польоти рагулів.

    Немов трамвай ми ноги кулком переліз,
    центнер кохання почвалав у бік льодівки.
    Не та вже баба зара, як то була дівков.
    Чим думав хлоп, коли `го путав з нею біс?

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.27)
    Коментарі: (5)


  32. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 18:55 ]
    Хлоп з Тоганрога
    (За мотивами Юльці В.)

    Я хочу тебе, конюху,
    мій хлопе з Тоганрога.
    Запрошуєш на сіно,
    заглох в корчах мопед.
    З тобою будем бавитись
    у "Гол!" (ворота - ноги).
    Ну що ж давай - викочуй м`яч
    а я доїм шербет.

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (4)


  33. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 17:34 ]
    Я гикати буду
    (За мотивами Варці Ч.)

    Я гикати буду - до завтра, до літа чи смерті.
    Забембали сни, телефонні дроти і дороги.
    До чорта пошлю на кулічки коханця-небогу -
    хай знає він, батяр, як в гречку скакати уперто.

    Побринькаю троха губою, і в чашечку чаю
    наллю коньячку і журбу у собі переможу.
    Покличу Стефана - хай гріє оманливе ложе.
    Стефасю, ти мій - мерщій до аптеки, благаю!

    Він майже вже тут, я халатик знімаю кохатись -
    підкинь троха жару, здоймай же нарешті кальсони.
    Чекає на пташку грайливе моє підвіконня.
    Він, кажуть, що дідько - не вірю я в ті забобони...
    і, як перед боєм, чекаю на мужність солдата.

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (16)


  34. Зеньо Збиток - [ 2008.02.08 16:44 ]
    Не про те
    (За мотивами Ванди Н.) ;)

    Пав король. Бажання випало за ним.
    У нього всох... пучечком затугим.
    Райтузи я зминала у пітній руці,
    котам, що їх нераз топила в молоці,
    ушир розмазувала посміх на лиці,
    в той дім ступала, де кальянив дим...

    Там стеля щедро сиплеться - дарма,
    там всі обкурені - їх відморозила зима,
    індуси там співають про "ачА",
    а на столі застелена парча,
    на ній присмажене вмостилося паця
    так недоречно. А втіхи все ж катма.

    Тож накурилась я, смачне аліготе,
    а перст середній вказує на те,
    що всі амури роблять шури-мури,
    та ти пробач
    не запиваю коньячком я скач -
    від того цей незрозумілий плач.
    І знову мимо. Розмова ні про шо
    і ні про те...

    8 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (20)


  35. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.02.02 11:49 ]
    Виборчий процес /гумор/
    Ми з Параскою на площі,
    Розбирали інтерес,як проходить виборчий процес?
    Хто куди і як попав,тай ще скільки дав?
    Та в яку ту партію попав?

    Вона каже:"Треба дати тс-тс,мілліона два чи три,
    Щоб пролізти тільки в список,тепле місце знайти,
    Щоб усе було у мажорі,в шоколаді було.
    Тай ще скільки треба дати,щоб до президії дібратись

    А якщо на тебе пихнуть з-заду?
    То ти розвернешся,та зверху вниз призирливо подивишся,
    Та розкриеш рота,засвистиш,
    І своїми пазурами у волосся запустиш.

    Почешиш ти голову так, щоб слід лишився,
    Та пучок волосся у кулаці скрутився,
    А тоді назад подайся і його до себе потягни.
    Та з усієї сили до свого коліна яяк нагни.

    Як побачать,що ти можеш постояти за позицію свою,
    Так одразу ж заберуть і тебе в призидію.
    І ти будеш керувати,на засіданнях кричати,
    І для себе,і для них гроші заробляти.

    А як,що ти ас, в партійній роботі,
    То возитимуть тебе в мерседесі чи тойоті,
    І пайки до дому видавати,
    Тай ще два амбала,щоб ти не пропала,будуть охороняти.

    От такий-то, тобі виборчий процес,
    Коли хочеш мати великий інтерес,
    Влади та грошей,то нічого не цурайся,
    Нападай і відбивайся і тільки свого добивайся.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  36. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 23:22 ]
    ЛИСТ ЧИТАЧІВ ПОЕТУ
    Твої вірші — думок великих злиток:
    У них епоха і життя нове —
    Від екскаваторів до шоколадних плиток —
    Яскравими картинами пливе.

    І трактори, що заповзли в аули,
    І літаки над хмарами шугають —
    То не біда, що те сто раз ми чули,
    То не біда, що те і діти знають.

    І хоч про все те знаємо з газети,
    Любов до тебе все-таки лелієм,
    Бо нам приємно знать, поете,
    Що ми й самі писати так умієм.

    14.10.1961


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  37. Зеньо Збиток - [ 2008.01.31 21:46 ]
    Очима лізе правда
    Згубило небо слід амеби в краплі
    і дурняка мікроби ловлять за язик.
    По кінескопі скаче Чарлі Чаплін -
    в котлі готовиться трапезний черевик.

    Льодівку відчинив - а там спить нулик,
    очима чавкаю, згостив свій нюх на "фу".
    У кумів треба трутнювати вулик -
    там сала шмат давно чекає на лафу.

    Посидимо, сивуху копне качка,
    "Гуцулку Ксеню" заведемо під столом,
    культурно проведемо вечір рачки
    та облизавши брудершафтом пачки,
    підемо матюками кидатись в село.

    31 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.27)
    Коментарі: (25)


  38. Олександр Некрот - [ 2008.01.31 17:52 ]
    ЗҐВАЛТОВАНЕ КОХАННЯ
    Далеко - та ще й як! - від твого дому -
    На міста протилежному кінці -
    Тебе два дні тому о пів на сьому
    Уздріли сексуальні молодці.

    Схопили, затягли враз до підвалу,
    Там роздягли в нерівній боротьбі
    І довго та безжально ґвалтували.
    О восьмій аж попались... на тобі.

    Зазнала ти наруги й переляку!
    Мене ж ця звістка вбила наповал.
    Скажи ж мені, молю: які чортяки
    Тебе тоді попхали в той квартал?

    Ти мала бути ТАМ о пів на сьому?!
    Я з шостої тебе у центрі ждав!
    Стирчав з букетом поблизу «бімбому»,
    Як дурень, нервувався і страждав!

    Так смерть коханню разом із квітками!
    Ну, потерпіла, ти й... людина! Ну й...
    Любись же відтепер з ґвалтівниками!
    Мені вже більше не телефонуй!
    1995


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (19)


  39. Зеньо Збиток - [ 2008.01.29 17:07 ]
    Перед забавою
    Корова молоко несла, а кури сперечались
    кого когут топтатиме сьогодні в курнику.
    Свині сальце на свіжім сіні рохко відкладалось
    і нишпорив вдоволено щурище в смітнику.

    Прикривали давно качки побовтавшись в ставочку,
    Сірко ганяв незносних мух і кістку брав на зуб,
    сусідський пес з-за паркана котив на нього бочку,
    тримав плакат попереду "Сьогодні Танці" клуб.

    На місці ще баняк стояв і пелька - не залита,
    радейко матюкалося про "раду" і про "дай".
    А що в селі робити ще? (крім пити й морду бити)
    За свіжим Сяйвом Місячним йде Йокарний Бабай.

    29 Січня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (9)


  40. Зеньо Збиток - [ 2008.01.28 21:29 ]
    Де Свєта
    У мене нинька свєто -
    прийшла "на гойда" Свєта.
    Гайда гойдатись, птасю,
    я майстер в масю-масю.

    Підемо мандрувати,
    за стіни сі лапати,
    зацьомкаю ті моцно,
    поставлю поруч ноцник

    і най сусіди чуют,
    як помпка фест працює.
    Напомацки блукаю,
    країну мрій шукаю.

    Ну зачекай - дорвуся,
    та шось ми клац по вусі.
    Шо за манєри, Свєто -
    то мало бути свєто.

    Шось лізе просто - оба!
    Шось лиже мого лоба,
    шось дихає так часто
    же дух підносить ласти.

    І шось таке мокреньке,
    і шось таке тепленьке...
    Вмикаю світло бодро,
    а то - Сіркова морда.

    28 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (1)


  41. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:29 ]
    Про загиблий пиріг та подружню зраду
    Рік тому я в двері не постукала,
    Несучи пиріг своєму генію,
    І його, сердешного, застукала
    На дивані з голою німкенею.

    І пиріг, гарячий, щойно спечений,
    Полетів німкені просто в голову...
    Я, дівчата, після того вечора
    Цілий рік не ночувала голою.

    Цілий рік блукала неприкаяна,
    Цілий рік не їлося й не спалося:
    Я ж тоді такий пиріг спекла йому -
    А самій ні крихти не дісталося!


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (27)


  42. Зеньо Збиток - [ 2008.01.23 21:49 ]
    Піддатий
    Ляп. На фурі сліди. Голуб злякано фуркнув.
    Ощасливлений хлоп мироносця злим словом згадав.
    Пропустив три гольголі крізь горло та буркнув -
    переліз через шкельце зелене у баки удав.

    Коли баки забиті, заповнені плином,
    а корму підкосило, згинається в коло труба,
    легше впасти у сон, ніж тинятись під тином
    із "Іваном, що в`ється... барвіном?" по синіх устах.

    23 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  43. Зеньо Збиток - [ 2008.01.23 18:20 ]
    Передбанна монольога
    Забракло ми зубної пасти -
    хоч ґуталіною масти.
    Село погнало м`єсо пасти,
    Сірко блоху занепастив.

    У писку кіт наклав півмиски,
    мігрень гулєє баняком.
    А вчорай - заробив по писку,
    на кавалєрці під шинком.

    Йой, та Мариня - феська модна.
    Навипук сподні, сміх до вух -
    такі то явища природні,
    коли підносять перса дух.

    Таке то слово - ніц та й годі,
    немов води набрав, оглух.
    Бігме ті кажу, шастє - злодій,
    ліпкий папір для лапу мух.

    То добре же я не тарантул,
    не богомола черевце -
    а то б не пити зараз Фанту
    і не летіти у райцентр.

    А там Варварця зілє варить,
    впускає дим зелений змій,
    картопелька в пательні марить
    про шлунок підупалий мій.

    Поп`ю Боржомі - ше не пізно,
    в колясці вже бурчить Сірко.
    Неси мене, мій триколісний...
    Райцентр. Баня. Душ шарко.

    23 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (6)


  44. Золота Жінка - [ 2008.01.13 13:56 ]
    Яблука
    Син Петро, що служить в війську,
    пише лист до тата:
    “Нині снилась мені, батьку, наша біла хата,
    І садок, що біля хати – яблука червоні
    Наливаються під сонцем, просяться в долоні,
    Тепле літо їх маніжить, соком наливає,
    І над садом яблуневим соловей співає...
    ...А прокинувся – то сльози засліпили очі...
    Пришліть, батьку, наших яблук, дуже яблук хочу!!!
    Поскладайте їх в посилку – жовтих, червонястих,
    Не дозвольте на чужині синові пропасти!
    А ще, добра ваша воля, покладіть в посилку
    Кусень сала зо два пуди і пляшку горілки...
    Як оте усе не влізе – тату, розум майте!
    Тоді яблука з посилки к бісу викидайте!”


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (5)


  45. Олександр Бойчук - [ 2008.01.10 15:06 ]
    Нацтварюка:)
    Всі друзі у житті чогось добилися -
    Вже мають власний бізнес, гроші й шану.
    Лиш я усе лежу та в стелю дúвлюся,
    І за плечима - "ніц", окрім дивану.
    Та ні - я не бездара, не безпомічний!
    Я б теж свої розправив мужні крила
    І без проблем вершин дістався сонячних...
    Якби так сильно "жаба" не давила.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  46. Олександр Бойчук - [ 2008.01.04 11:35 ]
    Кольорові бутерброди
    Ти ж обіцяв: “Все для народу!”
    За Україну – головою!”
    А сам – щоранку бутерброди
    Їси з червоною ікрою.
    Прощення зрадникам немає!
    Ідею нашу ти заслинив!
    – А що? – “панок” відповідає, –
    Ікра буває жовто-синя?


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (9)


  47. Надія Горденко - [ 2007.12.19 15:24 ]
    Приревнувала до…
    Мене покинув ти і знову
    З собою я веду розмову:
    - Тобі, напевно, добре там.
    А як же було тоді нам?

    Стрясаю з голови корону.
    Піснями розважа ворона…
    Всю ніч не спала – ревнувала
    І через вікна виглядала.

    Та я тебе, мій принце, так
    Ні за що не пущý, ніяк!
    Суперників я не потéрплю!
    (Стискаю кулачки, аж терпнуть.)

    Без жалю вирву хвіст і гриву.
    Нехай же знає¸ я – ревнива!!!
    Відіб"ю роги і копита!
    Жаль ємність до кінця допита..

    Та що за гомін, чия тінь?
    Це ти і мій суперник – КІНЬ :)


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (26)


  48. Валентин Бендюг - [ 2007.12.13 14:26 ]
    Н.
    У монастир піти хотіла, -
    Спасати душу…
    Та шкода тіла.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.03) | Самооцінка 6
    Коментарі: (11)


  49. Олександр Некрот - [ 2007.12.07 18:28 ]
    МУКА
    Навколо дівчата, як цвіт,
    Багата дивами природа -
    Мені ж заступила весь світ
    Одна лиш божественна врода.
    В полоні прекрасних очей
    Загину без щастя і долі.
    У мороці спраглих ночей,
    Здається, навік збожеволів.
    Лиш з нею хотів би весь вік
    Кохатися ніжно і п’янко!
    Це - дівчина, я - чоловік...
    Та тільки вона - лесбіянка!..
    1995


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (4)


  50. Нестор Мудрий - [ 2007.12.06 09:49 ]
    АТАКУЮЧИЙ АРБІТР
    Ті вибори, хоч незаконні - дарма,
    Указами зрушені аж чотирма,
    Були дуже схожі на Кубок з футболу,
    В якому держави глава і Гарант
    Водночас у формі одної з команд
    І в ролі арбітра виходив на поле.

    Гадаєш, брешу я? Згадай і відстеж...
    Казав він, що вибори пройдуть (авжеж!)
    І чесно, й прозоро, і демократично -
    А сам, хоч і пахнув при цьому, як скунс,
    Підтримував свій мегаблок,тобто НУНС,
    З щитів та екранів завзято й публічно.

    Ой, круто ж арбітр потрапляв на TV!
    Канали пускали - тому ще живі,
    І так не було, як у Грузії згодом?..
    Тим часом у певних краях (областях)
    Хтось вумний "велів":
    "Ні" - ПР на щитах,
    "Так" - Юльці і Ющенку перед народом.

    Читачу, цікавишся, хто б то "велів"?
    Напевне, росли язики із голів
    ОДА, що за вибори чесні скрізь брались.
    Двох зняв тоді Ющенко без подання
    Прем'єра - й не знаю, чи не навмання:
    Щоб в НУНСу штабах дужче інші старались.

    Підтвердити може прозорості курс -
    І чесно, й спортивно на адмінресурс -
    "Майданців" тріумф на дільницях закритих.
    Чи милий бандитам месія-глава,
    Що тюрми колись їм напророкував?
    Про це жартома можна лиш говорити.

    А тьма галичан, для яких влада ця
    Так ревно створила робочі місця,
    Що пашуть в Європі з цієї причини,
    З'явилися вдома у всенькій красі
    І знову ж "майданцям" дали голосів -
    Але не питайте мене, яким чином...

    Та хоч "мертвих душ" до дільниць ринув вал,
    Хоч добрий, либонь, "підрахуй" Шаповал
    І хоч мегаблок - помаранчева сила,
    А менш як 15 відсотків вона
    Набрала - і тут аксіома сумна:
    Арбітра тим самим послали на мило!

    Втім, блок із нунсистів - то вічний борець,
    А в нього й тринадцятий є ще гравець,
    І це - Білий Дім, де самі демократи;
    Арбітр і без правил зіграти мастак,
    Тим самим тринадцятим навчений так, -
    Тож треба 0:7 Україну програти...
    Серпень - листопад 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (22)



  51. Сторінки: 1   ...   27   28   29   30   31   32   33