ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ігор Терен - [ 2019.09.02 15:12 ]
    Хокнуті рубаї
    ***
    Не зупиняє небо наші жорна.
    І писане, і чуване повторно,
    а діє як на Раші новина.
    Усе, що біле, в Україні – чорне.

    ***
    Йдемо за Україну – і не раз,
    і за її енергію і газ...
    колоною державної машини
    бюрократія атакує нас.

    ***
    Тече вода, наповнює підвал...
    Це не валюта, а її обвал.
    А гривну відмиває і пакує
    теплоенерго і водоканал.

    ***
    Нікого це не гріє й не пече.
    Ще буде делегація і ще.
    Слуга народу теж уже чекає,
    що у його кишеню потече.

    ***
    Чого лише немає на віку.
    І ревнощі, і ать твою таку...
    Трикутники любовні – піраміди
    у першому і енному зв’язку.

    ***
    Хто у Росію – голови нема,
    хто у Європу, той не має серця,
    але у бацьки, іноді здається,
    уже і того, й іншого катма.

    ***
    Проблема України не у тому,
    що видно обивателю сліпому —
    вона на волю прагне триста літ,
    а кацапня вважає, що додому.

    10/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  2. Ігор Терен - [ 2019.08.13 13:48 ]
    Факти
    ***
    Ой-вей, – заверещали павіани, –
    якомусь члєну Оскара дають!
    А ми такі – папуги і погани,
    і досі ще не маємо догани,
    що гонимо пургу і люту муть.

    ***
    В позі йоги думайте, гадайте,
    гуру і гурмани канапе,
    що базіка(є) гієна сайту,
    сіре тиражуючи й тупе.

    ***
    Дорогий аміґо пише дорогому,
    що його поези – б’яка і фігня.
    Що не опус дохлий, то собі самому
    дулею під носом мало не щодня.

    ***
    Не дорости зоїлу до ашуга
    і недосяжна кіберу краса...
    Яка то у поезії наруга –
    сміятися, що є жура і туга
    і ряднами заткати небеса.

    ***
    Що є, то є, і мало що буває,
    аби його раніше не було
    у цій іще живій оазі раю.
    На біле чорне ляпає в сараї
    чи то перо, чи у гузні стило.

    ***
    – Я вірую лише у Бога,
    і чую, бачу і пишу,
    що уповаючи на Нього,
    я не кажу, що брата свого
    за душу іншу задушу.

    08/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  3. Ігор Терен - [ 2019.02.26 09:18 ]
    Оди пришелепкуватим
                  І
    Воюємо, аж тирса облітає.
    Хто опинився вище, той і пан...
    Папуга озивається із гаю, –
    сатира не лікує, а вбиває.
    Виною тому – підлий графоман.

    Ату його! – за те, що каже правду
    і так багато, що ніякі пні
    не доганяють, де чиї пісні...
    Важливо інше – ідучи позаду,
    нема фасону на очах рідні.

                  ІІ
    І скаляться лукаві любі друзі,
    і убивають щирі вороги...
    Поезія – вода, бульки й круги.

    Де істина конає у нарузі,
    там шолудиве надриває пузо,
    аби й на пісню не було снаги.

    Журі вітієватої сердючки,
    маруфи із російської попси,
    де не посій, уміють гріти ручки...

    Дурні-дурні, а хочуть ковбаси.
    А як же пити-їсти не даси?
    І їдуть найбідніші білоручки
    афішувати вражі голоси.

                  ІІІ
    А що хотіти? Еталони – валом.
    Імперії, союзи і спілки
    очолюють геракли та амбали,
    засушені й пузаті вояки.

    Війна і сарана... А на підсосі
    і телепні нової еРПеЦе,
    і юрмища типових малоросів...
    Набиті дурні – нації лице.

    Вони ще є – опори і оплоти,
    дурної сили браві патріоти.

    У оглашенних місія така –
    очолити одурену піхоту.

    Єднаються корисні ідіоти
    із п'ятою колоною совка.

    02/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  4. Ігор Терен - [ 2019.01.28 19:52 ]
    Who is who
    ***
    Досягнення поетів нео-ери:
    новатори освоїли Устав,
    дозріле покоління піонерів
    і януси в колоні еСеСеРу
    очолюють на сайті самвидав.

    ***
    У неоліті діє агентура
    і Homo наступає на ...граблі.
    То опуска', то підійма' цезуру,
    і ліра ожива', й література,
    коли журі й цензура москалі.

    ***
    Свої – на Раші , а чужі – у хаті
    стараються, – ні людям, ні собі.
    Не може пустомеля не писати
    і пацієнти шостої палати
    ідуть на ви – у вічній боротьбі.

    ***
    Плеяда зір сіяє на арені
    і носаками пхає за поріг
    усе, що заважає їй на сцені
    ділити недопечений пиріг.

    ***
    Вимішують поези урочисто
    поденщики оскомини ідей.
    Накульгують і ямби, і хорей...
    У вухо їм за тісто
    уже ніхто не свисне,
    бо глевтяки цінують у людей.

    ***
    Не із людей апологети ситих.
    Тузи усе змітають на шляху .
    А я при чому? А-а-а! Дратує Ху
    моя натура – захищати битих
    та осміяти ґонор і пиху.

    01/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  5. Ігор Терен - [ 2018.07.25 18:45 ]
    Нестагдарт 4×7
    І
    Осоловілим є такі поради:
    допоки гонор спати не дає,
    пізнай себе таким, який ти є
    і не спіши як голий до наяди.
    А совісному досить пам'ятати,
    аби себе реабілітувати,
    не треба бути кращим, аніж є.

    ІІ
    Чого немає, того й хочеш.
    Поет чекає Божий дар,
    а не перо і каламар,
    крові солоної – комар,
    по шапці – гопники і «овоч‚»,
    голодний – «хліба і видовищ»,
    але не волю і «Кобзар».

    ІІІ
    Часи не ті. Та є – герої!
    Освічені, культурні!
    Закваски іноді й старої,
    та друзі закадичні.
    Ну а мої – літературні,
    буває, що і з перепою,
    але зате – ліричні.

    IV
    Чи є оказії, чи ні,
    а «генії» в полоні звички
    як ті телята після гички.
    І як за інших, що дурні,
    буває соромно мені.
    Але котуються брудні
    шути у білих рукавичках.

    07/18


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  6. Ігор Шоха - [ 2018.07.01 10:53 ]
    Почуте й пережите
    ***
    Уже не радує почуте,
    не заспокоює брехня.
    Ачей - не бути, чи не бути? -
    насущні наші атрибути,
    а як би вижити щодня.

    ***
    У партача* великі зміни:
    лукава честь, а совість - піна...
    І щось навіює на ум -
    народний злодій України,
    або заслужений брехун.

    ***
    Той - керує, та - курує,
    а ума - як не було.
    Хто у кого одесную
    і кого учити всує,
    невідомо як на зло.

    ***
    Не жалійся, що немає брому.
    Не спаде корона і старому.
    Щира дружба все перенесе.
    І лише у гонорі сліпому
    дурень перекреслює усе.

    ***
    Все у світі можна пережити.
    За нізащо доля не скубе.
    І Фортуна вимагає мито,
    та у череді біля корита
    не достойно бачити себе.

    ***
    Немає часу на самотину
    і на біду усе часу немає.
    Даруйте за сентенцію сумну -
    піду тоді, коли уже засну
    і не прокинусь у юдолі раю.

    06.2018



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (9)


  7. Володимир Ляшкевич - [ 2018.05.16 15:14 ]
    Ні, не згадав
    Довершена - над вирами подій
    і в’яззю музики, понад словами,
    і відчуттями, відчаєм надій -
    так наскрізно переплелись ми з вами.

    В надсні, де неземне й земне,
    я вас торкнувся тільки раз устами,
    і все змінилося тоді, і не
    вернутися до спокою з нестями.

    Яким чаклунством пробудили ви:
    картини ці - світів, картини драми,
    що ми спокутуємо на Землі
    усе, чого й не сталося між нами.

    Я пригадав, як ми жили тоді,
    розсипаними Безміром зірками,
    і ті предивні для Безмежжя сни,
    де ми дві риски, сплетені тілами )(

    Ні, не лише згадав це - я ожив,
    і дихаю віднині кольорами,
    земний, як блюз, дограючи́ мотив,
    де я і ви розділені віками.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (10) | "Розширення до «Ця ніч» Марґо Ґейко"


  8. Ігор Шоха - [ 2018.03.21 22:17 ]
    Сльози й попіл
    ***
    Надія не витискує сльози.
    У ролі недобитої кози
    вона уже нікого не хвилює.
    У кого епідемія шізи,
    якої медицина не лікує?

    ***
    Асоціацію з ЄеС
    вирішує країна,
    якій до нас, як до небес.
    Але кому уютно без
    нової України?

    ***
    Уже дали імперії і маху,
    і дулю показали на війні…
    А лицарі без докору і страху
    купаються… Мальдіви – у лайні…

    ***
    Добре мати у руці педалі,
    наближатися до ідеалів,
    і себе кохаючи одного,
    засувати іншого подалі.

    ***
    Ну як же їх не полюбити?
    Он парубійко-дальнобій,
    а ось із яніної свити,
    неначе вирвався у бій…
    і майорить черво-блакитний
    на білій рампі лобовій.

    ***
    Усе наочно і научно.
    І є один орієнтир:
    гальюн, параша і сортир,
    Рошен і Раша – однозвучно,
    як іноді війна і мир.

    ***
    Є у історії віхи руїни,
    є і пора золота.
    Поки намуляні п'яти й коліна,
    сльози і попіл моєї країни –
    хижа сусіда – орда.

    2018


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  9. Ігор Шоха - [ 2018.01.05 17:12 ]
    Новорічні станси
    ***
    У рік новий не варто забувати,
    що ми усі уміємо кусати.
    Нове, – ав-ав! – не додає надій,
    та є кого і є чого вітати,
    якщо то і собака, й водолій,
    і має всі ознаки поросяти.

    ***
    Одне одному може і не раді,
    але вітати юду юда рад.
    Злодії і опозиційний брат:
    БеПе і регіони – при параді.
    Нікуди не подінуться мільярди,
    коли уже поділений «відкат».

    ***
    У рік новий нема базару?
    Та то фантазії нема,
    що дві калоші – це не пара.
    У хаті задаємо жару.
    Не хоче жінка й задарма
    національного товару.

    ***
    Ура! Підігріваю їжу!
    Віталя подає тепло,
    у рік новий не дуба ріжу,
    і поки ще не замело,
    ударимо по бездоріжжю,
    заасфальтуємо бабло.

    ***
    О! Олігархія вітає,
    бажає не боятись цін
    і під ялинкою ховає
    нові пакети перемін.
    Надійно зелень відмиває
    енерго-газо-водогін.

    ***
    Ялинка є, та мало шарму.
    От йолка! Та немає візи.
    І мотивація та сама:
    чого на Раші є – лісами,
    те українцю – до зарізу.


                                          01.2018


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  10. Ігор Шоха - [ 2017.12.18 11:07 ]
    Безвихідь
    ***
    Наша пам'ять війну і горе
    не вміщає у голові.
    Негативу емоцій – море,
    позитиву… А їх – аж дві:
    у сусіди корова хвора
    подихає і
    ...селяві.

    ***
    У роботящої людини
    немає вільної години,
    аби за когось не потіти.
    А ради себе відпочине
    хіба-що аж на тому світі.

    ***
    Перемагати – це ознака
    майстерності у житії.
    Запам’ятаймо, небораки,
    ніяка не заїсть собака,
    аж поки не з'їмо її.

    ***
    Усе на світі можна мати –
    сезами, дорогі палати,
    а багатіє Аладдін.
    Немає з чого обрати,
    а вихід є всього один.

    ***
    Минає час і ніч. І день
    іде до заходу зі сходу.
    А до «ісходу» у народу
    із небесі – анітелень.
    Ачей ніде немає броду?

    ***
    На цьому світі іноді буває,
    що небо чорне, і земля гуде,
    і синє море грає на Дунаї…
    Але куди діватися, не знаю,
    коли немає виходу ніде.

                                          2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  11. Ігор Шоха - [ 2017.12.11 16:45 ]
    Висівки раціонального зерна
    ***
    Погоду роблять мороз-енк-и,
    аж репає моя земля:
    ті самі «антитимошенки»
    і «противсіхи»-одноденки
    пандороящика кремля.

    ***
    Нувориші – і ґазди, і ґаздині
    допалися ділити не своє,
    а Боже, і державне, і моє...
    Якщо воно гниле усередині,
    у владі - остаточно погниє.

    ***
    Європою наїлися сьогодні.
    У Азії - позаторішній рай.
    Америка охмурює Китай.
    Куди усі охайні і достойні,
    туди і ми. А гнані і голодні –
    у Грузію-Корею. О, вай-вай!

    ***
    Які ми одинакові? До мрії
    і до мети віками ідемо.
    Росія уповає на Батия,
    а Україна має майже Вія...
    Усі його «рошеники» їмо.

    ***
    Ми не воювали, і віками
    ратаї ішли у вояжі.
    У освіті ще немає тями
    чванитись дідами-батирями
    і дітей виховують чужі.

    ***
    Язик і мова дуже схожі,
    але віки у боротьбі.
    Два рази я людина! Боже,
    а мова нелюда поможе
    людину чути у собі?

                                          2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  12. Ігор Шоха - [ 2017.12.07 23:15 ]
    Діагнози
    ***
    О, братіє за вірою й по крові,
    ми різні як у шибениць краї.
    У вас переконання випадкові,
    залежні від осліплої любові.
    У мене – перевіяні, свої.

    ***
    Ми не пасажири «інтерсіті»,
    і не протираємо штани.
    Віртуально ми на тому світі,
    поки цей не можемо змінити.
    Але видно це зі сторони.

    ***
    Від комунізму не один помер.
    Мільйони упаковані рядами.
    Але усі, що не прийшли до тями,
    у кого батьківщина еСеСеР,
    ідуть у ногу в історичну яму.

    ***
    Росія – окупована тюрма
    «елітою» Московії-Содому.
    Є поле агітації дурному
    у цій юрмі, якщо нема ума
    запам’ятати істину самому.

    ***
    Революції народжують убогі,
    а очолюють багаті угорі.
    Заборонені чужі богатирі.
    Патріоти простягають ноги.
    Врожаї знімають упирі.

    ***
    Пишається калина білим цвітом.
    І на гіллі ще урожай зійде,
    і Україна буде вільно жити.
    Але нема на мапі цього світу
    поламаної, як вона, ніде.

                                          2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  13. Ігор Шоха - [ 2017.10.31 10:38 ]
    Ремарки наугад
    ***
    Уже й трагікомедії немає,
    коли паяца путає лихий,
    а Ірода у лаври одягає.
    Елітою стає богема раю,
    месією – Антипа моровий.

    ***
    Ніщо не осоромить нас,
    як те, що пнеться «в люди».
    Терпіння лопає не раз,
    але не витирає час
    іржавої полуди.

    ***
    Поезія поезією та є,
    яка не є ні доброю, ні злою
    Наїною, Джульєттою, Ягою.
    А іншої поезії немає.

    ***
    Хто куди ведуть поводирі
    і на нервах скоморохи грають,
    авгури дають коментарі,
    а видющі їх не помічають.

    ***
    А декого запоями читають,
    а іншого минають до сих пір.
    Немає віри, поки – не до вір…
    Якщо тебе ніде не помічають,
    то нащо переводити папір?

    ***
    Поезія це – не робота,
    а хобі. Але головне:
    не лізе ні в які ворота –
    пиши войовниче й смішне.

                                          2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (16)


  14. Ігор Шоха - [ 2017.10.25 10:54 ]
    Буки – ази науки
    ***
    Лежу собі, тай думаю-гадаю,
    чому не засинаю уночі?
    Аж ось і чую – тихо накрапає.
    Засуха у поезії минає,
    коли не прогнозовані дощі.

    ***
    Пейзажі, небо, сонце і трава –
    усе й без рими: вищого ґатунку,
    коли у тебе осінь і жнива.
    Але тоді поезія жива,
    коли у ній нова дивує думка.

    ***
    Всі поети – люди Божі
    і видіння їх урочі.
    Та якщо закрити очі,
    кожне може, як захоче,
    і не хоче як не може.

    ***
    Чужі фальцети, як у серце ніж,
    і чуйній лірі, і ранимій музі,
    коли, заангажований найбільш,
    фальшиві ноти має довгий вірш,
    що не тримає душу у напрузі.

    ***
    Ви мене почуєте на хвилі,
    до якої я не долетів.
    Зрозумійте, юні і похилі, –
    очевидні в будь-якому стилі
    переваги мовою дідів.

    ***
    Веселі поетичні забіяки –
    це, слава мові, ще не вороги.
    Але запам'ятаймо, небораки,
    якщо на те не маючи снаги,
    печемо вірші, наче пироги,
    то не дарма тоді печемо раки.

                                          2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  15. Ігор Шоха - [ 2017.10.15 21:47 ]
    Перипетії житія
    ***
    Вертаюся до імені одного.
    Не забуваю, поки воду п’ю,
    і мов перепливаю течію:
    мої дороги і її тривоги –
    уявне і не явне дежавю.

    ***
    Я заплющую очі щоночі
    і не бачу нікого...Ніде...
    Тільки очі, одні твої очі
    місяцями продовжують день.

    ***
    Таємниці розгадка –
    два в одному початки,
    дві живі іпостасі,
    нескінченні у часі,
    дві в одній половинки
    чоловіка і жінки.

    ***
    Коли моя душа шукає Бога
    у день покути чи в урочу ніч,
    я не питаю в ідола дороги.
    У мене буде інша допомога –
    надія і довіра віч-на-віч.

    ***
    Усідаємось, одягаємось,
    озираємось на літа
    і надіємось, що покаємось,
    тай уляжеться суєта.

    ***
    Загартовує нібито холод,
    а навчають добру батоги,
    а не пряники, і не боги.
    Виліковує біль, а не голод,
    ідемо ще, бо є дві ноги.

                                          2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  16. Ігор Шоха - [ 2017.09.16 19:42 ]
    Післямайдання напередодні
    Керує партія бариг.
    Усі кивають на своїх,
    але нема кого за це садити.
    Тасують карти діячі, –
    казенна хата і харчі.
    А на Гаагу рано ворожити.

    Діла у Юри, – о-хо-хо!
    Майдан очолює Міхо.
    Усі Арсени захотіли Юлю.
    Оба Олеги – то старе.
    Повія паузу бере.
    А Петя розраховує на дулю.

    Така реклама – не алло.
    Уже і пика – не hy-lo.
    І містика уже не чудасія.
    Жокеї пацю запрягли,
    за нею – овни та осли,
    а темна поні все-таки – Надія.

                                  09.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (8)


  17. Володимир Ковчак - [ 2017.05.21 15:22 ]
    ***
    ти найгарніша жінка у світі
    ти убиваєш мене
    і я уже не
    сіті

    ріжу
    а вогнем
    розігріваю свіжу
    ейфорію полудневих тем


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (1)


  18. Ігор Шоха - [ 2017.02.01 21:40 ]
    Мораліте XXI
    ***
    Ми – еліта? Паяци, та й годі,
    у городі – чужа бузина.
    І мені така сама ціна.
    Але ми не ізгої народу.
    Я хотів би робити погоду,
    та погода – стихія дурна.

    ***
    Одному все не обробити.
    Безрукому найлегше жити.
    І це не є його вина,
    коли не має чим гордитись.
    Але якщо на все годитись,
    то це і вада головна.

    ***
    Юрмою управляє тамада,
    парафією – преса, Дума, влада.
    Це – у Росії. А у нас – біда.
    Немає меду і гірка кутя.
    Обурює і правда, і неправда
    про нашу владу і її вождя.

    ***
    Не армія усьому голова,
    і не герої вештають над нами,
    і не юрма обрадує ділами.
    Народне віче – ось та бойова
    традиція і віра вікова,
    що і веде, і сяє маяками.

    ***
    Хто іде, той не має педалі,
    хто не пише – читає моралі,
    а буває інде навпаки.
    Моралісти забули, таки, –
    аморально ламати скрижалі,
    до яких не приклали руки.

    ***
    Що заслужили, те усі й «получимо».
    Ви не шуміть, то ми і не озвучимо.
    І не читайте, що дурний писав.
    І не радійте, що кімвал гучав.
    Самі себе обов'язками мучимо,
    а їх на нас ніхто не покладав.

                                  2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (7)


  19. Ігор Шоха - [ 2017.01.20 14:43 ]
    Розписуючись не за всіх
    ***
    На що це існування тихе, сите,
    якщо воно буває не таке,
    яке я сам волію пережити, –
    явитися ясним дереворитом
    і метеором вийти у піке?

    ***
    Новобудови біля рову
    зима завіє, загребе.
    Не заіржавіють окови.
    За тебе ще замовлять слово,
    аби «возвисити» себе.

    ***
    Не уповай на заповіт.
    У житії – твоє плацебо.
    Роняй сльозу. Дивись у небо,
    де все іде у білий світ,
    не оглядаючись на тебе.

    ***
    Множити найлегше на нулі,
    та усе перемагає вічне.
    Ми поети, а не королі.
    Що одному сниться на землі,
    те у небі чується публічно.

    ***
    Води живої вистачає,
    а уві сні – оази раю,
    і пекло снилося не раз.
    І сьоме небо теж буває,
    якщо Отець зупинить час.

    ***
    Найчастіше друзі убивають
    і так само тонуть моряки,
    кораблі – у гавані, таки…
    І не поспішаючи до раю,
    палубу найперше залишають
    боягузи першої руки.

                                  2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  20. Ігор Шоха - [ 2016.10.01 20:46 ]
    Політичні казуси
    ***
    Воюємо зі світом наодинці
    і маємо, що маємо – одні
    міняємо особини і лиця,
    але немає того українця,
    якому не горіти у вогні.

    ***
    Ой не радій, що звечора уранці
    пообіцяли дати коровай.
    Дарів не бійся, бійся не окрайців
    і не коней, а подаянь – данайців,
    а то зарано попадеш у рай.

    ***
    А горе – не біда, що ідіоти
    волають, – за, а голосують, – проти
    обіцяного thank you very much.
    Біда, коли керують патріоти
    з великою перервою на lunch.

    ***
    Корупція поліції минає,
    а судія грабує і …линяє.
    Воюємо на вільному шляху.
    У третій владі істини немає,
    зате які події на слуху.

    ***
    Ми реготати дуже раді,
    коли актори на естраді.
    А усміхаємося мало.
    Але які смішні паради
    і коронації кварталу!

    ***
    Нам у десятку ще далеко –
    ані варягами у греки,
    ані юрбою до орди...
    Всі карти путають чорти.
    А ось «двохсотими» – це легко,
    аби до неба досягти.

                                  2016


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (6)


  21. Ігор Шоха - [ 2015.12.25 16:11 ]
    Передноворічні миттєвості
    *
    і
    на порі
    рік
    опечалений
    тим
    що не міг
    сіяти ситами
    на оберіг              
    і на проталини
    іній і сніг                   
                        на недочитані      
    саги доріг сущої та́їни
    .

    *
    нам
    і полям
    і із малечею
    мамі синам
    татові донечці
    мріям і снам
    буде предтечею         
                        білим ночам
    і у віконечку
    явиться сам                         
             рано увечері
    морю гаям                  
                       зорям і сонечку
    .

    *
    і
    одягне
    ялини хвоєю
    і промайне             
               поза утрачене
    і пом'яне                   
                   мічене волею
    не омине                           
                           диво небачене
    і неземне                 
    іншою долею
    .

    *
    і
    на межі
    люті і січені
    на віражі           
               скороминущого
    хати чужі                   
               будуть уквітчані
    сильні мужі                 
            виженуть дужчого
    за рубежі
    .

    *
    віє
    хур-
    делиця
    біля села
    килими віхоли
    перемела         
             сива метелиця
    йде до стола                 
             дідух із віхою
    і омела                         
                       лякає стріхою
    чари зела у ступі мелються
    .

    *
    і
    не зове
    небом осяяне
    ладо нове
             і непомічене
    перепливе                 
                       ріками та́їни
    і оживе                    
    ерою вічного
    .

                 12.2015


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (5)


  22. Ігор Шоха - [ 2015.11.23 14:13 ]
    Нічим Росію не проймеш
    ***
    Кацапія закалює штани
    і галіфе підв'язує міцніше.
    Закаляна – вона усе русіша,
    найправославніша, попами найсвітліша...
    Та чучело у рясу одягни,
    а буде від опудала не більше.

    ***
    Освіта хама у палаці – мати,
    а уніформа – лапті й галіфе
    у казематі аутодафе,
    де і царі уміли катувати,
    ікрою посоливши канапе...
    Романови такі ж аристократи,
    як нині Путя і те-де, й те-пе.

    ***
    Історію придумує Росія.
    У вищій школі і в середній теж
    учені ідіоти і злодії
    несуть ідеологію месії,
    та і у Думі не буває меж
    у виборі на незаконні дії.

    ***
    Яка біда – мої сусіди,
    які міняють до обіду
    на той іудиний п'ятак
    моє добро, свої літа...
    І ради цього п'ятака
    гидка вечірня бідняка.

    ***
    Немає гіркіше напою,
    як проповіді фарисея,
    вербованого Москвою.
    А свого не маючи глею,
    миряни, тупі головою,
    до правди – оглухли душею.

    ***
    Ой не минає безум'я козла,
    велич кацапії, неміч хохла...
    Карикатура єдиного краю –
    Раша Велика і Раша Мала.
    Тільки майбутня історія знає:
    правонаступник імперії зла –
    все завидюще Росії – конає.

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Шоха - [ 2015.09.08 12:06 ]
    Ветхі постулати сьогодення
    ***
    Все маємо, аби не жити всує.
    А ось еліта і у вус не дує,
    що немічне озвучує нове.
    Хто не мудріє, може і існує,
    але перемагає, хто живе.

    ***
    Душа, як Бог – немислима і дивна.
    Живе у тьмі, зникає у імлі.
    Та поки є ми, вірує людина,
    що як і Він, її душа єдина,
    і вічна і на небі й на землі,
    якщо Йому Єдиному подібна.

    ***
    Душі немає тільки в атеїста,
    тому йому по барабану світ,
    де об'їдають матеріалісти,
    безбожно брешуть щирі комуністи,
    а націю насилує рашист,
    дає знання опричнина садиста,
    і оволодіває дух нечистий...
    А хто це об'єднає?
    Пацифіст?

    ***
    Іде лукавий і незваний.
    Залізна воля, і рука,
    і почерк ментора той самий,
    що одурманює совка.

    ***
    Царює Вова, почиває Вітя.
    На черзі Петя – добрий чоловік.
    Пілат і Ірод осідлали вік.
    Дияволу дають тисячоліття,
    а ми до раю хочемо за рік.

    ***
    Язичники на Україні всюди,
    де прозрівають віруючі люди
    у вічно суще, націю й народ,
    який рятують від орди і блуду
    не Ра, не Магомет. не Саваот,
    а Дух, який веде нас до висот
    Любові і Надії, а не чуда.

    09.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  24. Ігор Шоха - [ 2015.08.25 13:20 ]
    Пілюлі для серця
    ***
    Любов минає. Інша прибуває.
    І є у цьому певна міра зла,
    але й добра, коли і серце сяє,
    і завірюха очі замела.

    ***
    Не утопи у ненависті серце,
    коли обсіли люті вороги.
    Цю течію не вичерпнеш відерцем,
    де люди – протилежні береги.

    ***
    Любові неземної не буває.
    А є мана, коли вона одна
    на небі озирається, сумна,
    і він один на березі чекає,
    що вирине русалкою вона.

    ***
    Причарувала, приручила,
    але нема у серці зла,
    що явно іншого любила,
    коли коханою була.

    ***
    Сідає сонце у зелене море
    і тішить душу золото й зело.
    Де серце утопає у тепло,
    любові нерозділеної горе
    вже не таке глибоке як було.

    ***
    Серце гасне і таке нещасне,
    що воно ніколи не погасне,
    поки Віра і Надія є.
    Бо одна від іншої чекає,
    що заснути першою бажає,
    і ні та, ні інша не дає.

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  25. Микола Бояров - [ 2015.04.28 10:43 ]
    весна (вдруге)
    кінець

    15-03-15


    Рейтинги: Народний -- (5.8) | "Майстерень" -- (5.8)
    Коментарі: (6)


  26. Ігор Шоха - [ 2015.03.31 20:19 ]
    Гібридні станси
                                  1
    Сьогодні день, коли емоцій море
    гаптує душу вузликами мрій.
    Яке весня́не небо неозоре!
    І відступає несусвітнє горе
    десь за арену світових подій.

                                  2
    Не угасає миролюбний вогник.
    Немає цілі, але є мета.
    Мішені є, та все це – суєта.
    Очікуючи бажане, чиновник
    не помічає Божого перста.

                                  3
    Офшорна економіка із тіні
    курсує у солоне море сліз.
    Медведиця везе Великий Віз
    по самобраній мапі України.
    І жала притупилися зміїні,
    а різати охота по заріз.

                                  4
    Переплелися праведне і грішне.
    Не радує, що нинішнє – торішнє,
    яке було, таке і нині є –
    несамовите наше житіє.
    Іде угору гірше, але інше,
    Не голодує іудейська ніша,
    з’їдаючи суспільне і моє.

                                  5
    Злодії винуваті апріорі.
    Багатії везуть за синє море
    нагарбане без мита і пені,
    нажите маркітантами на горі.
    Закони ще на їхній стороні.
    Але хіба полегшає мені,
    що всі віки ці безнадійно хворі
    були і є закваска у війні.

                                  6
    Затягуємо ремені і паски,
    купуємо і мило і шнурки...
    Не треба революції? Будь-ласка,
    Чекали і чекаємо віки.
    Чекає операції клітина
    у організмі цілої сім’ї.
    Нема імунітету у родини.
    Осоловіли наші солов’ї.

                                  7
    Юрмою заколихані тирани
    оберігають все недоторкане,
    яке під себе і собі гребе.
    Держава обслуговує себе.
    Люстрація! Ховайся пан за пана.
    Корупція! Онде – одні цабе.

    Болить душа, як невигойна рана.

    Яке сьогодні небо голубе!

                                  03.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  27. Ігор Шоха - [ 2015.03.10 14:18 ]
    За полудою вищості
    О надуті булькою нудисти,
    як же ви умієте вкусити,
    і за шкіру заливати смальцю.
    Ніби не беретеся судити,
    а у небо тикаєте пальцем.

    О гіляки без кореневища,
    холуї сучасних людоловів,
    ница раса голубої крові
    із польотом жаби і не вище.

    І неначе не дурні, а бідні.
    І немов би мудрістю багаті.
    А чому очорнюєте гідне?
    А чого випендрюєте кляте?

    Ніби галасуєте за мову,
    а готові ближнього ...огріти,
    і учора цитували Слово,
    а сьогодні лаєте Нємцова,
    що за ваше дав себе убити.

    Ніби не сліпі ...у окулярах,
    віруєте істині. А нині
    наче і не бачите у Лаврі,
    що за конвертовані дола́ри
    хліб і сіль черстві́ють у корзині.

    Наче патріоти Батьківщини.
    Нібито за волю і свободу.
    Тільки-що на місце Катерини
    образ хвойди тулите народу.

    Продаєте Україну-неньку
    за рублі дурного есесеру,
    і тому не чуєте Шевченка,
    боїтеся тіні ...і Бандери.

    Їздите далеко за кордони.
    В хаті виливаєте помиї.
    Із Москви чекаєте Батия
    і якогось хана з Лугандона.

    Наче не на рівні п’ятирічки,
    а еліту корчите із себе
    за чужу Георгієвську стрічку.

    Ніби і учились, так як треба,
    та усе чекаєте – на небі
    сатана за вас поставить свічку.

                                  09.03.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  28. Генрі Матіас - [ 2014.12.23 19:45 ]
    Станс и я.
    Вокзал - место встреч и разлуки,
    Роялей из тысячи шпал,
    В объятьях сплетённые руки,
    Страстей неуёмный накал.

    И всё будто просто, привычно,
    И подан к посадке состав:
    Ты смотришь вокруг безразлично,
    Свой путь наперёд предсказав...

    И лязгнут тупые сцепленья,
    Зальётся знакомый свисток,
    И двинется,как приведенье
    Вагонов железный поток.

    Бывало желание спрыгнуть -
    Остаться на месте пустом,
    Чтоб сердцевину постигнуть
    Разлуки проклятой вдвоём...

    Врезается в сумерки, в ветер
    Мой поезд. Чернеет окно.
    Усталость ложится на плечи,
    Но я не вернусь всё равно...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  29. Анна Віталія Палій - [ 2014.11.24 18:49 ]
    На війні
    А на війні, як на війні -
    Лиш вимоги до себе.
    Зокрема в єдності одній -
    До світу і до неба.

    Любов - то зброя у серцях,
    Наш захист і основа.
    І смерть - то теж високий шлях
    Від болю і до Слова.

    До Тебе, Господи, живим
    Народження високим
    Йдемо цілющим вогняним
    І лагідним потоком.

    Бо із Тобою - на віки
    І в смерть, і в біль, і в небо...
    Як дотик серця і руки -
    До світу і до Тебе.

    03.06.08.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (11)


  30. Николай Васильевич Гром - [ 2014.11.21 22:20 ]
    Чорно-бiле
    Удача дивна річ! Чому вона зникає?
    Про це напевне навіть Бог не знає
    Усі близькі вже відвернулися від тебе
    Одне питання чи її так треба?
    А полоса життя темнішає щоночі
    І жити так я більше вже не хочу
    Так я втомився годі з мене сліз
    Смертельний якір на душі,
    тягар турбот повис.
    Я не чикатиму на сонце
    і не спиню свій корабель
    Пливу туди де захід сонця
    Ось це напевне мій кінець!
    Я поглинаюсь темнотою,
    чом загубив життя радар
    Сховалось сонце за горою,
    і темно там і лячно там
    Та завжди так не може бути!
    Не може вічно і світить.
    Ти не гонись за сонцем друже,
    а просто-просто обернись
    Бо десь зайшло, а десь вже сходить
    ти не дивись в один кінець
    Бо втративши свій шанс свободи
    ТИ зрозумієш це кінець!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Опанас Драпан - [ 2014.11.18 16:37 ]
    ©танси

    '2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (28)


  32. Опанас Драпан - [ 2014.11.14 18:21 ]
    з нагоди дня®
    кінець - і це чудово.

    '2014


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  33. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 01:58 ]
    Космогонічне дослідження кохання (16+)
    Космогонічне дослідження кохання ( 16+ )

    Кружляння у мороці неба холодних планет...
    В кулак гравітації стиснуто простір навколо...
    У холоді світу одне зігріває мене-
    Лиш те, що сьогодні для мене танцюєш ти гола...

    Стискається серце під масою світу сього...
    В дисфункції всесвіту місця коханню немає...
    Ентальпія ніжно надходить до серця мого,
    Коли я дивлюсь, як ти тіло своє вигинаєш...

    Ця пластика рухів- як скривлений простір і час...
    Естетика вигинів координатної сітки...
    Дві функції тіл, що бажанням проходять крізь нас
    Руками, губами- це рівня кохання відмітки.

    Дослідником в Темну Матерію я увійду...
    Прихована Темна Енергія виснажить тіло...
    Оргазму космічності нам небеса нададуть...
    Так... Фізику шалу кохання ми вдвох дослідили!..

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=495854
    рубрика: Лірика кохання
    дата поступления 30.04.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Ігор Шоха - [ 2014.09.23 21:37 ]
    За межею можливого
                           І
    Немає крил, а мусимо летіти.
    Куди? Не знаю. Був би зореліт,
    то десь туди, де за межею світу
    існує інший ілюзорний світ.
    Туди ніхто не відає дороги,
    а мудрий не вигадує кінця.
    Одна вузька стезя веде до Бога
    і безліч їх у нашого Отця.

                          ІІ
    Конає вік, та не минає диво
    націленого в душу почуття.
    Нікого не любити неможливо
    і це є аксіомою життя.
    І не важливі докази напоказ
    у плині головної течії.
    Ручай душі утілює той образ,
    який несе до гавані її.

                          ІІІ
    Але коли, рокована на муки,
    як одіяло тягне край землі
    на себе, обрубайте всі жалі,
    як мумії закостенілі руки.
    У неї храм – казенний мавзолей,
    молитва їй – базікання у залі,
    вівтар її – мамона і медалі,
    ікони – тіні вичахлих ідей.

                         ІV
    Немає у фантазії межі.
    Усупереч ідилії душі
    дієсловами мусимо стріляти,
    збивати їх мішені нальоту,
    руками жар неволі загрібати
    на обраному долею посту...
    А що мені на ворога підняти,
    як не велику ненависть святу?

                                  09.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (6)


  35. Ігор Шоха - [ 2014.09.23 14:37 ]
    Паралелі-меридіани
                              І
    Ми – за служіння нації, народу,
    та у борні за щастя і свободу
    і ці путі торуємо не там,
    де у шуканні течії і броду
    новації поезії бомонду
    слугують, ну хіба що, небесам.
    Але живемо, наче, не на дні,
    а люди гинуть, тануть у війні́.

                              ІІ
    Інтрига побутує на обмані.
    Та поки дух звитяги не помер,
    ідемо у майбутнє. У тумані
    ще невідома істина тепер.
    І що було і буде – не байдуже.
    І поки є ще сили – стоїмо́.
    Дарами володіємо не дуже,
    але за волю душу віддамо.

                              ІІІ
    Уже не хочу бачити тебе,
    коли не біля себе уявляю.
    І гасне день, і небо голубе
    осінньою палітрою линяє.
    Твоє своє усе мені чуже.
    Полуда дня оманою упала.
    О, інше небо не убереже
    мою осінню істину зів’ялу.

                              ІV
    Неумолимо насуває ніч
    із далини минулої неволі,
    і не жаліє голову із пліч
    зачаєна опричнина юдолі.
    А із Росії все іще, – ла-ла.
    Її неправда, а могили наші.
    І очі двоголового орла
    налиті кров’ю. І регоче Russia.

                              V
    І убиває в небі ідіот
    ознаки Homo і ім’я – народ,
    моє минуле і майбутнє наше.
    Надії мало, що чекає – краще.
    У небесах дрімає Саваот.
    Під небесами мало що нового,
    окрім до болю свого, неземного,
    ім’я якому – вічний патріот.

    08.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  36. Ігор Шоха - [ 2014.09.20 21:14 ]
    Назустріч сонцепаду
                          І
    Сіяє сонце волі у імлі,
    і ми ідемо, гнуті до землі
    її тяжінням гніту і недолі.
    Зіяє безнадії пустота,
    але позаду темрява густа
    жене кудись невольників юдолі.
    І мусять і великі, і малі
    долати опір, зціпивши уста.
                          ІІ
    В урочий час людей лікує мрія.
    Нема-нема, тай гляне із люстерця.
    Кінця немає, поки є надія
    у глибині негаснучого серця.
    Не ти, то інший загартує крицю
    і поведе озброєних до герцю.
    У вирії не гине фенікс-птиця
    і попелом земля не обернеться.
                          ІІІ
    Це запорука виграного бою
    напередодні світлого причастя.
    Нехай не кожен піде за тобою,
    але не за горою наше щастя.
    Не за морями зорі Ойкумени,
    не за лісами – русичі і вої.
    Є ще рідня у тебе і у мене,
    яка уміє гартувати зброю.
                          IV
    Яка уміє битись до останку,
    яка не тоне й не горить у танку,
    яка не зрадить і не обмане́,
    і не готує нам удар у спину,
    і у бою за те, що я людина,
    не розриває кігтями мене.
    Це воїни у полі, що єдині
    і не одні, кого біда мине.

                                  09.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  37. Юрій Поплавський - [ 2013.10.23 09:57 ]
    Я памятник себе не рукотворю.
    ищу осеннюю я рифму…
    и вижу лист, летящий, клёна
    я становлюсь подвластен ритму
    и краскам странным, раскалённым…

    кружится жизнь в спираль завита
    в своем падении, как листья.
    я по ступеням алфавита
    иду от Аз до тверди устья…

    уже не жаль мне неги лета
    привык я к смене декораций.
    банально хоть, но всех ждёт Лета
    и прав ведь был, мудрец Гораций…

    а все черпают вдохновенье -
    кто в осени, а кто в вине…
    остановись прекрасное мгновенье…
    не рукотворю памятник себе…


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  38. Семен Санніков - [ 2013.06.21 12:53 ]
    Натхнення

    Дешева перука, зів’ялі ланіти,
    Утомлений погляд, у пудрі чоло;
    Годинами може, немов помело,
    Про лірику серця собі гомоніти,
    Аби тільки слухали вуйки й кубіти.
    Я зміг упізнать - це натхнення було.
    ***
    Розплетені коси, струнка, босонога,
    Обличчя усміхнене, ніжні уста;
    Мовчазність промовиста і непроста -
    І спокій у ній, і душевна тривога,
    Нема балачок і пустого нічого…
    Натхнення моє чи вродлива небога?
    Бажання дізнатися правди зроста.


    (2013)


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (24)


  39. Семен Санніков - [ 2013.01.27 11:37 ]
    Нема

    Давно нема звірят, з якими ріс -
    Відбігали своє... Почили в бозі.
    Лише згадаю, боляче до сліз.
    Забути б їх... А не вдається й досі -
    Згадки та сни тримають у облозі.

    Багіра постає, немов жива -
    Підходе, притискається й мурлика.
    У сни й вовки вриваються, бува,
    Відвідує Шерхан, вусата пика,
    І шкірячись, гарчить. Скотина дика.

    Реве Балу, гарцює Кала-Наг,
    Регочуться хвостаті бандерлоги…
    Я можу збожеволіти у снах.
    Втекти кудись би з їхньої облоги -
    Та все одно до них вертають ноги.

    Померла курка Ряба - я тужу,
    Солом'яний бичок не йме понуки.
    Кляну культуру нинішню й чужу
    В афекті від болючої розпуки -
    Трансформерами граються онуки.

    (2013)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (13)


  40. Володимир Сірий - [ 2012.10.19 19:09 ]
    Девіз
    Ні, би порадитись з тишею,
    Вдарити суті печать, -
    Пишемо, пишемо, пишемо!
    Тирсою вірші летять!

    Часом обтяжені віршики
    Гнітом безглуздих ідей.
    Завтра ми станемо іншими,
    Нині – йдемо до людей.

    Хай у майстерні вовтузиться
    Рим визначних віртуоз, -
    Вийдем зі словом на вулиці,
    Поки ще пишеться щось.

    19.10.12


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  41. Володимир Сірий - [ 2012.09.23 16:13 ]
    Агрономи поетичних нив
    Агрономи поетичних нив
    Модусом новітніх технологій
    Планетарний втілюють прорив
    У екологічно - чисту погань.


    Порівняти Бога й сатану,
    Акуратно висіяти в душі,
    І чекати на врожай: ану, -
    Всі стереотипи він розрушить!

    23.09.12


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  42. Юрій Левченко - [ 2012.09.18 20:29 ]
    Діалог
    -Що відчуваєш?-відчуваю,
    як сонце тане у гаю,
    як мою душу у раю
    звуть, і туди я повертаю...
    -Коли підеш?-мабуть зрання,
    щоб оминути вир похмілля
    зими та осені весілля,
    колишніх друзів зібрання.
    -Ти, мабуть, мариш?-марю лиш
    життя марнуючи щомиті,
    от серце болісно щемить і
    плаче, мов підранок стриж.
    -Тоді все ясно,це- любов...
    -Сміюсь я над твоїм "все ясно",
    любов згасив я дуже вчасно,
    уже і слід там прохолов:
    це просто стан,і так бува-
    зарані він осяяв розум,
    зневажив той життєву прозу,
    а ти -"любов"-пусті слова!
    -Так я ж твій розум...- Ти?! А я?!
    Хто я тоді на цьому світі-
    нестигле яблуко у вітті ,
    ще й доля,скажеш,не моя?
    -Людина ти,і тим уже
    всяк відрізняєшся від звіра,
    що є в тобі любов і віра
    і свят той,хто це вбереже.
    Іди й борись! Любов свою
    знайди хоч в кратерах Плутона!
    Як справжня-не згорить,не втоне!
    Повір-і в пеклі,і в раю....

    18.09 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  43. Х Ґалаґан - [ 2012.07.17 12:29 ]
    *010712*
    Я торкаю вуста ледь-ледь пальчиком.
    Воістину говоріння багато не треба,
    Аби лишатись серед персон зразком
    І чолом черкати вище неба.

    Я торкаю вуста ледь-ледь пальчиком.
    О диво, наче впершу чую себе.
    Чорна темінь наливається ранком
    З пекла слів переходжу в Едем

    © Ґалаґан 2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  44. Юрій Левченко - [ 2012.03.27 20:11 ]
    Потойбіччя любові
    Завтра піду ,а тобі
    трохи залишу безсоння.
    День до фіналу добіг -
    і покотився в бездоння.

    Вітер хмаринку приніс,
    вкрив тебе ,щоб не застудла .
    Паросток жита проріс,
    щоб ти поїла ,не схудла.

    Начебто поряд ,але
    справді-я дуже далеко,
    навіть як буде мале -
    втомиться нести лелека.

    Ми не обдуримо час,
    і вже прийняти готові,
    створене точно для нас
    це - потойбіччя любові.

    Як повернуся,тоді
    частку пожалую неба...
    Міг би усе,та тобі
    більшого,мабуть не треба.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  45. Ірина Людвенко - [ 2011.07.26 17:29 ]
    ПІСЛЯ_БАЛУ
    Буває світ тісний. Тісний на час.
    Коли події товпляться одразу.
    І флюгером стає дороговказ.
    Бубнявіє щось схоже на образу:
    "Ну от чому усе одразу тут?!
    На півжиття розтягувати можна
    І розгрібати той експрес-маршрут.
    А тут лиш днина, подивом заможна!
    Одразу все! Як помилковий друк.
    Все ліпиться на аркуші одному.
    Судомний нерв просте стискання рук
    Перелицює аурою брому.
    Назавтра буде звичний сірий бланк
    До запиту...
    Вже потім, після бурі,
    Оцінку дасть лише Небесний банк
    Тій нерозмінній унікум-купюрі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (13)


  46. Ірина Калашник - [ 2011.02.07 12:23 ]
    Один у полі...
    Він бився невтомно, як тигр, як лев,
    За сонце, за зорі, за дім, що десь там…
    В держави ім'я, королів, королев…
    І зараз, він вірить, він знає, не сам.

    Раз-по-раз, гостреє вістря меча
    В повітрі породжує свисти глухі.
    Втомилися руки, не чути плеча.
    І птиці сідають на трави сухі.

    Для них є пожива. Тут повно народу.
    Давно вже ніхто тут не стогне не плаче.
    Хтось сильний. Хтось мав небачену вроду.
    І все це гієнам…. на щастя собаче.

    Він бився і бився. І вижив в бою,
    Червоний від крові своїх ворогів.
    Меча він що разу підійма над собою,
    Шукаючи погляди, відчай і гнів.

    Нікого… Ніхто… Всі пішли з поля бою.
    Лиш гори і сонце, високії трави.
    Птиці сідають, клюють щось юрбою.
    Сходяться звірі. Тут в кожного справи.

    Він бився і бився. Хоч битись не вмів.
    Як всі народився, у селищі жив.
    Звичайний погонич звичайних корів…
    Але у бою він вижив, він вижив…

    Досі у вухах лязги мечів,
    Крики від болю і радості крики,
    Дротики, списи, і стіни щитів,
    Сопіння навпроти, і крики, і рики…

    Страшно лише на початку було,
    Коли він побачив біг колісниці,
    Як все двигтіло, і вило й гуло,
    І сяяли сонцем гострії спиці…

    А потім, не страшно. Все серце приймало:
    Крики і свисти, тьму колісниць,
    Як щось виступало, мечами махало,
    А потім бездушно падало ниць.

    Багато було з ним добрих воїв…
    Але чому досі б'ється лиш він?
    Невже він не знає як люблять героїв,
    В тихих будинках, під захистом стін?

    Давно всі пішли, і йому вже пора.
    Годі махати бездушним мечем.
    Нема ворогів. Лиш пустельна пора,
    Вкрита тілесним кривавим плащем.

    Нема ворогів, а ні друзів, держави…
    Нікому із них він вже не потрібний.
    Треба їм гроші, і почесті й слава,
    А не якийсь…. Що лиш мечем махати здібний.

    Він бився і бився, бо вижить хотів,
    Не в держави ім'я і не для наживи.
    Він захищав лиш одну із життів,
    Яку десь чекають корови і ниви.

    Він вижив. Для чого? Де вороги?
    Де друзі, держава? Де звуки про відступ?
    Немає нікого. Сонце сідає за гірські остроги.
    Місяць виходить. Де засідка, підступ?

    Та знає лише він про лезо меча,
    Як розгораються й гаснуть всі битви,
    Як зараз важливо не чути плеча,
    Щоб не пропустити замаху бритви.

    Він б'ється невтомно… Та лише на мить,
    Погляд оцінить пустельну місцину.
    Невже не підійдуть його зупинить?
    Свою не побачить єдину … країну?
    17.04.2010



    Рейтинги: Народний 3.5 (4.84) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (16)


  47. Володимир Ляшкевич - [ 2010.09.17 14:03 ]
    Останнє мито
    Не тратячи сльози, приймаю майбуття,
    відбитку не знайти колишнього прибою.
    Ні сліду на піску, де разом ти і я -
    одне зітхання крил за хриплою піною.
    Не треба слів-прощань. Давай про Ланжерон,
    про ціни на вино, а краще про погоду,
    лише не про любов, якої і Платон
    не відшукав у млі сарматського народу.

    Гляди на хвилі вглиб - відбитку й там нема,
    далось тобі оте зоріння за собою.
    За будь-який „прикид” чесніша хохлома:
    птахи і мурава із ніжності халвою.
    Де води, й береги, і місячні мости,
    де ми з тобою як оракули закону,
    куди тепер тобі від мене не плисти,
    зусюди заверне до оцього затону.

    Такі вже чари скель, і я - обличчя їх -
    давно не Одіссей, але сухий ще порох.
    У кучерях твоїх допоки не затих,
    зіницями горю у неземних просторах.
    Не треба про любов... У лавах крижаних,
    чи у спекоті дня - за вигинами піній
    я чутиму гулкий безмежжя видих-вдих,
    що сточує кути моїх огрублих ліній.

    А ти для самоти ще надто молода -
    для тиші зі сльоти настоянок осінніх,
    для шалапутних „ля” останнього дрозда,
    і всіх отих нестач субтильностей фамільних.
    Тому не прощавай - у пору дощову
    торкнися до води, печалями повита,
    прошепочи: „- Ти де?” і з краплями: „- Живу”
    позбався назавжди́ розгубленості мита.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (23)


  48. Володимир Ляшкевич - [ 2010.09.11 15:03 ]
    Її осінь
    Вдягнувши пояс вірності на очі,
    ви не забули про п’яту - пекучі
    сліди лишаючи у серці мандрівнім,
    ви провели його тайком у зваби дім.

    О досить гратися із самотою
    щоночі із мрійливістю святою
    у „дам”, „не дам” – усе йому, що навіть дзвін
    церковний чує, як ляский кохання плин!

    Бо проминуло літо і журою
    упите все, і вам не до покою -
    о хто збиратиме безсоння урожай,
    і зі щедротами торкне і небокрай?

    І марите уважною рукою,
    яка полине тихою ходою,
    і тоном голосу - у ніжності твердим,
    в якому ваше „ні” розтануло як дим.

    І ви йому - ні в чому неповинні,
    даруєте осяяння перлинні,
    місцині тій надавши лад, любовно, - де,
    усе незібране узимку пропаде...


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (26)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2010.09.01 10:51 ]
    Старе фото. Із вдячністю М.П.
    Я пригадав оці розчулені уста -
    ціною в злитках, починаючи зі ста, -
    вони зривали з мене безтурботно дах,
    тому і з грішми був я першим із невдах.

    А потім ті, хвилясті, вивершення губ,
    де значно більше за юнацький перехлюп -
    щоденне виверження у вірші, хвала...
    Невже тому, що своєчасно не дала?

    Я був останнім, що цікавило її,
    тож і конав із мадригалу в рубаї -
    стакан портвейну і гадаю - „де” і „як”.
    Але в руці у неї також не коньяк.

    А що, здавалося, би вміст її руки.
    І, нібито, нічого від Луки,
    а скільки я не зупинявся: "Ні!", та й "Ні!".
    Не впізнавала навіть пристрасті в мені.

    І чорнота відьмацька хвилі на плечі,
    де стільки губ шукало нестяму ключі,
    а я б на вушко шепотів лоскотний смак,
    бо це найближче до повік, що мовлять „так!”…

    І ось гляджу в розкосі контури грудей,
    чиї зіниці вже не прагнуть з неба „play”,
    і досі зважую, чи та скінчилась гра -
    всіма відбитками пожовклого пера.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (20)


  50. Володимир Ляшкевич - [ 2010.08.19 12:20 ]
    Після соціалізму
    Сягнула спека сорока - яке кохання?!
    Якби у тебе я ввійшов - була б остання!
    А так останні вісті із фронтів погоди,
    і „пийте, пийте кожен день” - ото уроди!

    Ні, ти поглянь, які! - сказали б звідки гроші!
    О мов не знають – всі у підраній калоші!
    То ж не дивись на мене, як плита на сало,
    у мене зроду без півлітри не вставало!

    І ще коробка довбана - оця панелька!
    Ну й душегубка, блін!!! А ти, мов карамелька,
    у чому Бог послав, виблискуєш у хаті,
    не накаляй, кажу тобі, питання статі!

    А як подумати – то від жінок всі біди!
    Ото утнуть своє, а нам хоч не хмеліти!
    Я посадив, би Юльку ту, клянусь, за грати -
    вона ж на осінь прийняла голосувати!

    А так, як люди би жили - від кандидата
    щодня би мали по одній гіркій на брата,
    гляди, минула би і спека непомітно,
    достойно, словом, би жили, нехай і бідно!

    Прошу востаннє, одягнися! Бо не встою,
    а після тижні два сичатимеш гюрзою.
    Там сорок градусів, як на порожній пляшці!
    Як той Адам, з тобою, чи в тобі, я в пастці... :(


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (30)



  51. Сторінки: 1   2   3