ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Данчак Надія Мартинова - [ 2011.10.03 09:42 ]
    ЧУДНАЯ ПОРА


    ЧУДНАЯ ПОРА


    Осень, бабье лето,
    В серебро и золото,
    Земля, леса одеты…
    Улетело быстро лето,
    Закружило золото листвы…
    И краса природы,
    Навевает чудные мечты…
    Жемчугами паутины,
    Покрываются кусты.
    Россыпи калины,
    Гроздьями маня –
    Жарче яркой краски,
    На ветру «горят».
    Осень, осень золотая,
    Чудная, прекрасная пора,
    Лепестками - письма,
    Посылаешь, поцелуями,
    Землю накрываешь,
    Шлешь приветы,
    Лета жаркого, желаешь,
    Сохранить тепло,
    Счастье и добро…




    © Copyright: Надежда Мартынова Данчак, 2011
    Свидетельство о публикации №11109303374


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  2. Володимир Сірий - [ 2011.10.03 09:02 ]
    Видіння
    Упала дня тонка вуаль.
    Смолясті груди ночі
    Стискає тиші срібна даль,
    Аж захід кровоточить.

    Мені увиділось, що ти
    В осінній прохолоді
    З голівки збулася фати,
    Під ноги взяла одяг,

    А місяць лагідно осяв
    Твої округлі риси
    І лоно світлом лоскотав,
    А я стояв, дивився,

    І на видіння не пішов.
    Душа горіла п’яна,
    Аж ніч укрилася у схов,
    А з нею ти, кохана.

    02.10.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (19)


  3. Олег Завадський - [ 2011.10.03 09:13 ]
    Зцілення

    Зажуру віч здіймаю догори
    І серця стук притишую півкроком.
    Мій пралісе, цілителю старий,
    Стоїш, людьми покривджений, нівроку.

    Чоло до клена скрушно прихилю,
    Свого дитинства згадуючи відцвіт.
    Я знов прийшов до тебе і молю:
    Не залишай мене в моїм каліцтві!

    Облишу мову, слова не скажу, –
    Пощо словами з лісом розмовляти.
    Кленовим зерням ницьма полежу
    З прозорою душею немовляти.

    Небавом сік просотує терпкий.
    Я, суєтою стомлений прочанин,
    Зливаюся з травою залюбки
    І розмовляю з тишею мовчанням.

    Живлющий дух над ранком золотим
    Вспадковую од пралісу, мов ліки.
    Я кленом став,
    Я дихаю вже ним!
    Тому боюсь розплющити повіки...

    1993


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  4. Саша Бойко - [ 2011.10.03 07:37 ]
    Я ледащо?
    Сумуємо у золотій порі
    і я і муза.Жовтня перші хлюпи.
    - А може сходимо...
    -Куди? До римарів?
    -До них мала, іди уже на руки.

    Подивимося на чужі хореї
    сплетіння рими, злив осінніх плач
    - Що кажеш? посміхаються ідеї?
    та ми сьогодні просто,як читач.
    І не проси!
    не буду все одно
    писати я.Не дуйся, ти ж пробачиш?
    Хоча знайомі і не так давно,
    ти знаєш добре, що я за ледащо.

    01.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  5. Олеся Овчар - [ 2011.10.03 07:58 ]
    Вранішня медитація
    Ранок любов’ю вливається в жили,
    Радістю сповнює кожну з клітин.
    Вчора здавалося щось неможливим?
    Нині я запросто впораюсь з цим!

    Світ полюблю – і любов’ю воздасться.
    Байдуже, що там кричить негатив.
    В сонця і неба попрóшу причастя –
    Щедро пригублю тепла й чистоти.

    Точку опори в життєвій основі
    В усмішці рідних укотре знайду –
    Серцем відкрита назустріч любові,
    В день цей упевненим кроком ввійду.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (11)


  6. Зоряна Ель - [ 2011.10.02 22:20 ]
    вересневе
    дрібка в оці. верес плаче,
    з листу світло відпустив.
    рання осінь без означень
    розвела старі мости.

    сіль збирають сонні бджоли
    і несуть на небеса.
    впав у верес мідний жолудь,
    видко, літо дописав.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (47)


  7. Богдан Віннік - [ 2011.10.02 22:41 ]
    Архітектор
    Хоч у третім класі вчуся,
    Я всього-всьго навчуся.
    Візьму пилку, молоток
    І збудую дитсадок.
    Попітнію, пороблю,
    Школу діточкам зроблю,
    Одним словом, на пошану
    Архітектором я стану.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  8. Анатолій Ткачук - [ 2011.10.02 21:56 ]
    Ностальгiя
    Коли виходять ритми з ладу,
    Коли на ладан диха день,
    Душа так прагне листопаду…
    А скрiзь – одвiчна празелень.

    I вкотре хочеться летiти
    Туди! Туди, за пiв-Землi,
    Де вiтер позриває з вiтiв
    Думки, тривоги i жалi,

    Розсiє у небеснiй синi,
    Розтрощить сотнею копит,
    I у вогненнiй хуртовинi
    Усе буденне вiдгорить…

    А тут – щодень одне лиш лiто.
    Пора звикати до країв,
    Де терпко пахнуть евкалiпти,
    Де мiсяць роги вгору звiв…

    Та все ж, о, де ти, листопаде?..



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2011.10.02 20:13 ]
    ПОВІЙ, ВІТРЕ НА… ЧУЖИНУ (переспів)
    Повій, вітре, на чужИну*,
    Думкою туди я лину,
    Спогадів неси перлину
    З України, з України.

    Вій же, вітре, цілу нічку,
    Овівай кохане личко,
    Затремтять хай ніжно вічка,
    Зарум`яняться хай щічки.

    Повій, вітре, щоб війнуло
    Ласкою на серце чуле,
    Щоби милая відчула
    Ту любов, що в ній заснула.

    Повернися на світанні,
    Щемного дай хвилювання,
    Дай надію, хоч останню,
    Що повернеться кохання.

    А якщо нема надії,
    То розвій мої всі мрії,
    Вічна мла хай дні яснії
    Оповиє, оповиє!

    2.10.7519 р. (Від Трипілля) (2011)

    *Наголос чужИну вжито свідомо, аби не збитися з ритму,
    а синоніма з вірним наголосом – немає.


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (19)


  10. Софія Кримовська - [ 2011.10.02 19:23 ]
    ***
    одяг на долівці
    світла ледь на тіні
    дві північні птиці
    келихи мартіні
    сну не буде довго
    довго сну не буде
    доки до знемоги
    пестить дотик груди
    на долівці пір'я
    сонце палить світлом
    віриш чи невіриш
    та кінець і титри


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (25)


  11. Хуан Марі - [ 2011.10.02 18:51 ]
    Кошки-мышки
    Лунная дорожка –
    Из окна.
    Ходит в доме кошка –
    Тишина.
    По раскрытым книжкам,
    По стене,
    Ищет кошка мышку
    При луне.
    В полночь с этой кошкой
    Так легко!
    Лунная дорожка –
    Молоко.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  12. Лариса Омельченко - [ 2011.10.02 17:14 ]
    Біологічний «тато»
    Його й матюччям не «похвалиш»,
    і похвалою не харкнеш :
    знайомі «татка» шанували
    (малознайомі наче б теж).

    Він - непитущий, без цигарки,
    «суспільно корисний» такий…
    Він не встряє у різні сварки
    й пустопорожні балачки.

    У спальні – в рубчик простирадло,
    вухатий фікус на вікні.
    Пилюка гірко постраждала
    у противірусній борні…

    Дарма притулку песик просить…
    Комар без спросу не дзижчить!..
    Оплачених квитанцій стоси :
    будинок без боргів блищить!

    Коли ж яке настане свято –
    відсутність спогадів штрикне…
    Він - лиш… «біологічний» тато…
    А свято… скоро промине !


    1.11.2009.











    Рейтинги: Народний 5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (9)


  13. Ярослав Петришин - [ 2011.10.02 17:15 ]
    МОРФЕЙ
    І сон жорстокий о меди
    душі моєї не загóїть,
    не відгородить ніч рукою
    од нерва денної ходи.

    Не піднесе до спраглих губ
    скляницю макового соку -
    лиш муку чисту і високу
    оберне в чорну і лиху.

    На струхлявілому човні
    знов пожене на давні кручі
    і обіцянкою заручить,
    та не віддасть тебе мені.

    Уже укотре на ріки
    в Аїд летючому сувої,
    тебе залишивши живою,
    я розіб’юся на тріски…

    Твій щирий приятель Морфей
    своїми крилами на скронях
    тебе усе іще хоронить
    від часу аутодафе.

    весна 2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (29)


  14. Богдан Манюк - [ 2011.10.02 16:45 ]
    Без назви


    Не глузуйте, моралісти,
    що намарно я сіяв,
    що, мов терції троїстих,
    доля згубиться моя…

    Ви праві… Душі затісно
    серед скопища невдач.
    Ех, почути б цимбаліста,
    щоб в танок і жаль, і плач.

    В мене спокій не в ужитку
    і не славлю міць гроша.
    Трохи бубна, більше скрипку
    хоче слухати душа.

    У житті мені ведеться
    і під звуки гопака.
    Доле, як твоя правиця –
    не втомилась від смичка?

    О, не кожному троїсті
    шлють натхнення солов'я…
    Не глузуйте, моралісти,
    що намарно я сіяв.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (10)


  15. Богдан Манюк - [ 2011.10.02 16:57 ]
    На чужину



    Ніч. Дорога. Мій смуток хрещається.
    Чорний вимір, мов скривджений сміх.
    За Тернополем світ не кінчається.
    За Тернополем – всесвіт доріг.
    Не згубитися б, духом не впасти
    під гнітючим шатром чужини.
    Все минуле – як перше причастя,
    все майбутнє – пітьма далини.
    І колеса, колеса, колеса
    від жари аж до дзвону роси.
    Дивних мрій не налякані плеса
    ще приваблюють співом краси.
    Розминаюся сам із собою
    на просторах Землі і душі.
    Тихі плеса злилися з любов’ю,
    птахи слів ген у зграях віршів:
    не сьогоднішніх, не споночілих,
    а майбутніх – з лелечим крилом,
    що торкається щастя невміло
    над тривоги задумливим тлом.
    Ніч. Дорога. Мій смуток хрещається,
    та гукаю у стомлену вись:
    за Тернополем світ не кінчається,
    той, що визрів у серці колись.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (3)


  16. Богдан Манюк - [ 2011.10.02 15:00 ]
    ХРЕЩЕННЯ НА ЙОРДАНІ
    Ще не прозріння - сивоплин Йордану,
    але й не сумнів - усміхнувсь Йоан,
    і кожен душу грів, як гріють рану
    в заграві ран.
    І кожен бачив хрещення зіниці
    і той Ісусів поступ од зими,
    де крок за кроком вічністю святився
    ген під крильми
    Святого Духа в голубинім леті
    лиш до одвічно дужого плеча...
    І кожен відрізнив життя од смерті,
    і замовчав.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (3)


  17. Мирослава Мацо - [ 2011.10.02 15:36 ]
    НАТХНЕННЯ
    Пройшли печалі. Мої скрижалі —
    Твоя осяяна душа...
    Майбутні далі... Квітки зів’ялі —
    Земного світу суєта.

    Прийшло натхнення. Моя судьба —
    Твоя усмішка золота.
    Минулі болі... Любов одна
    Долає прірву турбот і зла...

    Любов — у тобі змиває гріх.
    В сумнім обличчі — весняний сміх.
    Сучасні будні... Печать одна —
    Твої, Ісусе, ясні Слова.

    Печать надії на моїм серці,
    Яке подібне на лист-волання.
    Печать натхнення — синиця в жмені,
    Печать натхненна мого чекання...

    Не йди з любов’ю. Зостанься, друже.
    Скрижалі серця зітерті дуже.
    Зціли всі болі людські, Ісусе,
    Добром наповни душі байдужі.

    Налий цю чашу хоч гіркотою,
    Оцтом і жовчу, яку скуштую,
    Бо розпинаю Тебе щоднини.
    Налий сльозами життя години,

    Налий сіянням всіх грішних ночі,
    Любов’ю сповни упалих тих,
    Які чекають Твоїх пророчих
    Діянь, щоб світ притих.

    Прийшло натхнення, а з ним — любов.
    Є Одкровення — від бід покров.
    Скрижалі серця відновлю знов,
    Скрижалі долі — аж до основ!

    Розп’яття думки, гвіздки журби,
    Оцет рутини, — усе прости
    Мені Ти, Боже, та віддали
    Від моїх любих зневір хрести...


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  18. Вітер Ночі - [ 2011.10.02 15:18 ]
    Підручник...

    І я дістав підручник, –
    ось вони,
    ті кляті
    прописні резервуари.
    Це скільки ж треба
    чистої води,
    і скільки часу
    вже вони забрали?!


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (10)


  19. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.02 14:22 ]
    Ода електромобілю (літературна пародія)
    Сиджу я на Дикому Заході вдома,
    Читаю про роботів, Тихого Йона,
    Мене не турбують жодні проблеми:
    Машина у мене, неначе поема -
    Зашерхла від шин, не гуде естакада,
    На сонці блищить, наче танк на параді,
    Шурхочуть асфальтом новесенькі шини.
    Не треба машині зовсім бензину.
    За десять секунд на спідометрі - "сотка".
    Із авто таким в мене все у порядку.
    На нічку я ставлю його на зарядку.
    Колись поміняю акумулятор.
    Як тихо працюють усі агрегати!
    На сервіс щорічно. І авто нівроку -
    В день їде 120. І так - десять років.


    02.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (19) | "Ольга Бражник Дещо про Лема. Дещо про зле"


  20. Іван Редчиць - [ 2011.10.02 14:21 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    7

    “Страх Господній – початок премудрости,
    а перед славою – скромність іде.”
    Як не хочеш ти обезлюдніти,
    не спокушуй, світе, людей.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  21. Іван Гентош - [ 2011.10.02 13:55 ]
    пародія « Високооктавне »


    Пародія

    В музиці Всесвіту є наші ноти –
    Сонечко встало, і ми… серед трав…
    Струнами душ, аж до сьомого поту,
    В вýхах дзвенить від високих октав!

    То наче букву вгадати в кросворді!
    Сили бурлять – бо весна нескупа.
    Ще ”мі-мінор”! І з останнім акордом
    Ми відлітаємо в небо! Па-па!


    1.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (57)


  22. Іван Гентош - [ 2011.10.02 13:27 ]
    пародія « Хіба то отрута? »


    Пародія

    Це почуття таке хороше –
    По грудях смалець, вибач, крем…
    В поета кíнчилися гроші,
    Він – про любов (відсутність тем).

    Вінок із терня – збожеволів,
    І щоб страшніше – всяку муть…
    Усе згадав, що вчили в школі –
    Свинець, миш’як, сурму і ртуть.

    І всі, хто раз попив отрути,
    В ілюзії – попали в рай,
    Про інше і не хочуть чути –
    Любов їм тільки подавай!

    Клубки підступності нездалі,
    Глибин непізнаний секрет.
    І все це він писав… Наталі,
    Щоб прочитати… тет-а-тет!

    1.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (23)


  23. Ольга Бражник - [ 2011.10.02 12:11 ]
    Дещо з Лема. Дещо зле.
    На дикому заході сонця тебе я покину
    На те, що лишилося від тривіальних відносин.
    Повір мені, погляд у спину – не постріл у спину.
    Підняти на кпини – дієвий загарбницький спосіб.
    Ти мариш? Ти марно чекаєш нікчемного зиску
    Від тої святої корови, що сам її вивів…
    Моя тобі рада – пустити її на сосиски –
    Нескорені і волелюбні. Копита і вим’я…
    "В ім’я" – не судилося, ми відбувалися "попри".
    І не відбули, бо засуджені вже на форевер.
    Якби були там – ми б у шоу знімалися в Опри,
    А тут простирадла намарно висять на деревах…
    Моменти кохання такі прикладні – з інтелектом –
    О, музо! О, мазо і садо, і ліво і право...
    Ходи-но до мене, неси-но сюди свою лепту!
    Nessuno ti amo, кому ж ти обновоньку справив?
    Зашерхла від шин, вся вібрує, гуде естакада.
    Осіннє загострення? Хм... А не так і погано.
    Я знову пишу, уявляєш? Пишу Іліаду!
    Народжую стільчик з трьома (не повіриш!) ногами.

    01.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (42)


  24. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.02 11:50 ]
    МАЛЕНЬКІ ДІТИ (мальований вірш)
    Маленькі дітки люблять
    таляпатися в калабані,
    коли їх люблять.
    Коли їх сварячи голублять,
    і вони кохані...

    І великі діти люблять...
    коли вони кохані!
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  25. Ірина Моргун - [ 2011.10.02 11:54 ]
    ***
    Вы почти идеальны
    Я почти влюблена
    Деловое свиданье
    Два бокала вина
    Откровение взглядов
    Многоточие тем
    Вы все ближе Вы рядом
    Я не против совсем
    Замирает мгновенье
    И в плену темноты
    Мы срывая сомненья
    Переходим на ты

    жовтень 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (3)


  26. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.02 11:49 ]
    То є ти, то нема! (літературна пародія)
    У мене ти то є, а то нема!
    Зникаєш десь, немов китаєць з Тау.
    Гадаєш, милий, я глухоніма?
    Якщо так думаєш, то ти - старий Хотабич.

    Для мене світ складається із див -
    Люблю я відьом, чарівниць і магів.
    Чому на мене, милий, лютий ти?
    Є кара Божа на чаклунські стяги.

    Тоді не зникнеш - будеш тільки мій,
    Зі мною, милий, в ліжку і вітальні.
    Зажди, коханий, ти куди? Не смій! -
    І знову розчинився на світанні!


    02.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (9) | "Наталка Тактреба то є ти, то нема"


  27. Женя Бурштинова - [ 2011.10.02 08:04 ]
    ***
    Першим днем відкорковує осінь
    Розпружинений погляд навстріч
    І з малиновим дзвоном рушає
    В поклітинно-навскісний крутіж,
    Де учитель вибарвлює миті,
    Що сипне розперезаний рік
    І чЕрпають пізнАння долоні
    В рідній школі - початку доріг.
    Щире слово вростає у крила
    І розбризкує сміх дітвора.
    То ж, давайте, піднімем бокали
    За володарів книжки й пера.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (44)


  28. Ярослав Петришин - [ 2011.10.02 07:20 ]
    ПІЖМУРКИ
    Як часто в злі хвилини,
    чи у лихі роки,
    бракує нам людини
    на відстані руки.

    Витягуємо руки,
    та чуєм пустоту
    і плачемо від муки
    намарності потуг.

    Та варто тільки спасти
    полуді із очей -
    а між руками щастя
    нас подихом пече...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  29. Михайло Десна - [ 2011.10.01 22:44 ]
    Позапрограмовий урок для вчителів
    Зрости щоб, читати й писати,
    до школи допущено всіх.
    І марить, і прагне вивчати
    любов незбезчещений "гріх".

    А місія дзвоника - вперто
    загнати свідомість у клас.
    Урок там... Там учать відверто
    оцінками тішити час.

    Батькам безпорадним ще важче
    Олімп свій тримати в руках.
    І кинута напризволяще
    любов у розумних словах.

    Вона ж не здається на милість
    ворожості мудрих книжок
    і вірить, востаннє, у зрілість
    свого атестата з чуток.

    Усупереч дійсності й долі
    нагадує тисячі діб:
    "Я тут! Я ось поруч, у школі...
    у мармурі списку осіб."

    Дорослих збезчещене диво
    мовчить павутинням замків.
    А їй вже і те так важливо,
    що любить своїх вчителів.

    01.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (19)


  30. Володимир Сірий - [ 2011.10.01 21:11 ]
    *-*-* / на руках життя /
    На руках життя пре мене здоров’я
    Шляхом пізнання в чоботах охот ,
    Із комбайна мов, слів гнилу полову
    Висипає мій матюкальний рот.
    Насмітив дітей, як листопад листя.
    Від усіх утік, а від себе - фіґ!
    Хоч сирий підвал - нічогенька пристань,
    Тут мій кабінєт , тут мій і нічліг.
    У кашкет старий, що купила Клава,
    Інколи кладуть гривню, або дві.
    От, якби рублів ( теж тобі держава )
    Чвертку би хильнув і – лафа вошві.
    Дав мені Господь в руку грудку глини,
    Аби я ліпив долю й зло боров,
    Я її сховав був на пів години,
    Та пройшло життя і забувся схов.
    Випадком прийшов я на кладовище,
    Між хрестів ходив, раптом упізнав,
    Глина та , що я заховав - тут, нижче.
    З ляком потаїв жменю у рукав.
    Не ховайте ви Божого дарунка
    А ліпіть собі долю на свій смак.
    Я - на смітники ( може що для шлунка
    Клава принесе) борше від собак...

    01.10.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (15)


  31. Богдан Віннік - [ 2011.10.01 21:06 ]
    Питайко
    Вся дивується сім’я,
    Відтепер і навіть я.
    Я дивуюсь і не знаю,
    Чом «чому» я полюбляю.

    Як виходжу я у двір,
    Я стаю немовби звір
    Із питаннями своїми
    І великими й малими.

    Чом трава росте з землі?
    Чом у школу йдуть малі?
    Чом питаю всі не знають
    І Питайком називають.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  32. Лариса Омельченко - [ 2011.10.01 21:08 ]
    Стосунки
    Рипом іржавим
    Хвіртка стогнала.
    Сльози-патьоки
    Розмазував дощ.
    Гола-голісінька
    Стежка лежала
    І віддавалась
    Малюнкам підошв.

    Хтось наступив
    На стегно у калюжі
    І через коси
    Струмків пострибав.
    Хтось свої чоботи,
    Владні і дужі,
    Ставив на неї
    І не помічав.

    Тіло у стежки
    Боліло-боліло…
    Бив по щоці її
    Дощ-сутенер.
    Килима-принца
    Чекала несміло
    Нині і прісно,
    Учора й тепер…

    29.04.1999.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (19)


  33. Богдан Віннік - [ 2011.10.01 21:11 ]
    Спомин
    Олесь із діда дивувався:
    - Ти дуже мужній діду мій,
    Як в тил до німців крався,
    Обожнюю я вчинок твій,
    Хочу, щоб світ дізнався…

    - Не треба, мій онук, забудь…
    - Хотів би воювать як ти…
    - Не обери собі цей путь,
    Нехай ростуть дорослі й діти,
    Нехай радіють всі, нехай живуть.

    Заплакав дід та затрусився.
    - Забудь онуче о війні,
    За ті роки я так втомився,
    Повір ти ж бо мені.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  34. Оля Лахоцька - [ 2011.10.01 21:38 ]
    на сцену...
    ти зіграєш паяца,
    примірявши плащ-антитезу.
    на базарних підмостках –
    дракони, кістки і ножі,
    і кадило, роздуте
    до стану святої пожежі,–
    посміхайтесь, панове,
    то смішно – любов в шатах лжі…

    а розважившись трохи,
    подайте – хто гріш, а хто – ляпас,
    він – безумець, тож сам
    у спокуті за вибрану роль...
    гамівними сорочками
    в'яжуться ті, що крилаті.
    і виходить паяц,
    щоб не чути, як плаче король.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (20)


  35. В'ячеслав Романовський - [ 2011.10.01 20:01 ]
    НЕ ПАМ'ЯТНИК ЗАЛИШУ...
    Не пам'ятник залишу - пам'ять,
    Все, що зібрав, що ніс - у ній...
    Минуле жовтим листом палять
    Дні заосінені, сумні.

    Даремно, бо жага розлита
    Могла б ще відтворити знов
    І незабутнє наше літо,
    І розкуйовджену любов...

    Не пам'ятник залишу - пісню,
    Щоб душу трепетом крила
    Розчулено в годину пізню
    І розважала, і вела.

    То ж ця мелодія вразлива
    Тобі нагадує нехай,
    Як нас шукала тепла злива,
    Як цілував пташиний гай...

    Не пам'ятник залишу - весни,
    Й зазеленіє спрагло світ.
    Для тебе радісно воскресну,
    Як благовісний первоцвіт.

    Безсила снігова пороша,
    І холоди - не назавжди.
    Не забарюсь, моя хороша,
    Ти тільки жди, ти тільки жди!


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  36. Алекса Павак - [ 2011.10.01 20:16 ]
    ВІТЕР ЗМІН (НАВІЯНЕ ВЕЧІРНІМ ВІТРОВІЄМ)
    Злітають стривожені думи увись,
    Змикаються губи, мов з болю плетЕня.
    Іще ти прийдеш, іще будеш колись,
    Але чи те матиме зміст вже для мене!
    І згадки вертають у світлі часи,
    Де віра у правду твою незбагненну
    Змогла загасити невдачі… Казки
    Про щасливе майбутнє складав ти для мене.
    І сам в них повірити щиро хотів,
    І сили свої у мені начерпавши,
    За тими казками услід полетів…
    А я вже не можу піднятись, упавши
    З висот своїх щирих до тебе чуттів,
    Свого не уміння без тебе прожити.
    Та ти ще покличеш мене з висоти,
    Але мої крила забрав собі вітер!
    І я не злечу. А ти повернеш,
    Покинеш висоти, до мене полинеш.
    Та не обіцятиму я тобі все ж,
    Що зможу пробачити – я лиш людина!
    1.09.2011р.



    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  37. Іван Редчиць - [ 2011.10.01 20:47 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    11

    “Заплата покори і страху Господнього, –
    це багатство, і слава, й життя.”
    Не віриш? Ну що ж, балансуй над безоднею,
    з якої, ти знаєш, нема вороття.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  38. Марія Гончаренко - [ 2011.10.01 19:14 ]
    суховій
    ***
    Всі літні місяці
    панував
    у мені і навколо
    суховій
    випалював на порох
    і дужим подухом
    приносив здаля
    видіння іншого виміру

    Все літо працював суховій
    яріючи в добрій люті
    вимітаючи до блиску мою душу
    вимітаючи все що нанесено в неї чужого
    хай і гарного
    і я була спокійна і вдячна
    і я вільною стала до легкості
    і прозорою - до відсутності себе у собі
    і ось
    з позахмарних бескидів
    невидима і невагома
    мандрую світами
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  39. Зоряна Ель - [ 2011.10.01 18:07 ]
    сонце
    їй часто снились червона хвиля
    і самогубця у надцять літ
    і серце билось у грі-на-виліт
    і огризався підшкірний світ

    вона мостила свої дороги
    із пластиліну дитячих мрій
    це дуже легко коли нічого -
    живи як можеш ліпи та грій

    вона дурила удари долі
    солодким чаєм чекала дня
    що стане сонцем і не дозволить
    надбити вкотре нове горня

    коли розбилась коштовна ваза
    ніхто не плакав не клеїв скло
    а просто зникло усе й одразу

    а сонцю навіть не запекло


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  40. Вітер Ночі - [ 2011.10.01 18:35 ]
    Рай...
    Рай -
    нелепая выдумка,
    но с тобой
    я согласен -
    на глупости вечных тем.
    Вожделенье,-
    меж рёбер проникнуть той,
    для которой ты будешь
    и глух, и нем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (23)


  41. Софія Кримовська - [ 2011.10.01 17:08 ]
    ***
    Щастя моє. Куце.
    Ніби мале нині.
    То вже не ті бутси
    з тата або нені,
    там, на зорі слова,
    де під столи пішки.
    Доля моя знову
    ставить мені ріжки -
    буде смішним фото...
    Тільки чому сумно?
    Щастя моє, хто ти?..
    Змазані геть зуми...


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  42. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.01 16:37 ]
    БОМЖІАНА (ніч)
    День – дінь!
    Ховаюсь в тінь.
    Там любі примари.
    Там тепло – темно
    І, достеменно,
    не хмари
    над головою, а теплі труби
    і плити грубі
    з бетону,
    і ліжко з картону,
    й ледь чути місто.

    Примари облягли
    тісно.
    Бетонні стіни розтеклись
    химерно тістом
    сну: тепло – сухо,
    осінь в лісі
    грибним духом
    в піднебесся
    понеслась
    в передчутті зими.

    Примари за плечима
    ходять, не чутні і не злі,
    в калиновому намисті
    по тонкому гіллі
    і по сухому листі.
    Не хрусьне ані шелесне.
    Їх бачу
    краєм ока:
    ведуть мене
    додому, наче
    залога сторожка.

    Повільно йду
    між хащ,
    з - поміж опеньок на корінні
    вибираю кращі
    на суш і на їду,
    і на соління...
    А сонячне між гілок миготіння,
    а дятел метроном
    опеньочки рахує...

    Трамваю гуркотіння!
    Це знову день прийшов за сном.
    Гвалтує!

    до 2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (5)


  43. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.01 16:11 ]
    ЩОСЬ ІЗ ЖИТТЯ САМОТНІХ
    Якщо ще маєш апетит
    і трошки грошей,
    і зубів,
    а ще й
    маленьку радість захотів...
    тепер, який завгодно « дефіцит»
    тобі життя запропонує.
    О! Щасливий одинокий,
    аж поки
    ще існує,
    хоч і однобокий,
    той вічний інтерес –
    напасти живота...
    Але вже скис
    й сумуєш...
    Гіркота! –
    їда лише голодному смакує,
    а ти сумуєш,
    рідненької душі голодний...

    І горілиць лягаєш
    над безодню
    на долівці
    і чекаєш,
    що прийде Бог
    й погладить по голівці.

    до 2006


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Хуан Марі - [ 2011.10.01 14:00 ]
    Январь
    Из закромов необъятной страны
    Я к тебе еду.
    Я возвращаюсь, как будто с войны,
    С горькой победой.

    Еду из страха, что Богом забыт,
    Духом и Сыном,
    Из опасений, что буду убит
    Выстрелом в спину.

    И прижимаю к горячей груди
    Чёрное знамя,
    Знамя тревог, что ещё впереди
    Будут не с нами.

    Пусть для кого-то пустое враньё —
    Тихое счастье,
    От восхищения сердце моё
    Рвётся на части!

    Я возвращаюсь до срока живой
    И невредимый –
    Белой печалью над мёртвой травой,
    Запахом дыма.

    Я возвращаюсь из самого дна
    Белого ада,
    Где без любви ни стихов, ни вина
    Больше не надо.

    Комисионное блюдце луны
    Катится следом.
    Из преисподней огромной страны
    Я к тебе еду.

    Из неоправданных временем мук
    И сожалений —
    Перед крестом из распахнутых рук
    Стать на колени.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (24)


  45. Іван Редчиць - [ 2011.10.01 14:30 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    1

    “Своє серце зверни до навчання,
    а вуха свої – до розумних речей.”
    Щоб у небі чужому літа не ячали,
    не летіли у безвість осінніх ночей.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  46. Дар'я Влад - [ 2011.10.01 10:00 ]
    чувство
    проснись и пой, раздвинув шторы
    открой окно, вдохни апрель,
    услышав птичьи разговоры,
    услышав ранней пташки трель
    взгляни на небо, где восходит
    пунцовый шар, очаг тепла,
    что каждый новый день находит.
    почувствуй, что весна пришла.

    открой глаза и на мгновенье
    ты окунись в июль, скорей!
    почувствуй волн прикосновенье
    и мягкость солнечных аллей.
    почувствуй легкость променада
    под звездами, под звук гитар,
    как раздаются серенады
    и льется ягодный нектар...

    проснувшись приоткрой окошко -
    увидишь листья сентября.
    укрыв пушистым пледом кошку,
    срывая лист календаря
    пойдешь опять к аллее этой
    копной волос встряхнув опять,
    там повстречаешься поэту -
    вино, цветы, стихи, кровать,

    очнешься перед новым годом,
    под запах крупных мандаринов,
    смешных детишек хороводы,
    витрины ярких магазинов
    и пожелаешь откровенно
    чтоб он был счастлив и здоров...
    ведь это время так бесценно,
    на грани лет, веков, миров.

    ну а наутро все по кругу,
    сменится елка пеньем птиц,
    улыбкой давнишнего друга,
    круговоротом новых лиц...

    писать тут можно бесконечно,
    остановлюсь же я на том:
    вставайте по утрам пораньше,
    смотрите, что там за окном,
    живите жизнью полноценной,
    любите (!) землю и людей,
    природу, живность, мир и песни...
    а дальше - это вам видней.

    30.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  47. В'ячеслав Шестопалов - [ 2011.10.01 10:00 ]
    Висота
    У верхів'ях морозне повітря;
    Скавучить і біснується вітер,
    Голоси наші стомлені видер;
    Ми Гігантові злізли на плечі.
    Звідси видно і землю, і море,
    Лиш погода тут дуже сувора,
    Ми ввихались і лізли нагору,
    А імення нам досі — малеча.

    Не позичиш ти в Велетня очі
    І язик не дістанеш пророчий,
    Хоч би як ти угору не скочив
    (ми у Велетнів інше украли).
    Чого варті ці немічні спроби
    Лізти вгору з глухої утроби?
    Он з чийогось високого лоба
    Керувати збирається Карлик.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  48. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.01 08:30 ]
    Достоєвський предтеча Пашковського
    Хтось скаже: вдалий хід – лихварський, певно
    це лагідно, грубіше – (інше слово)... Себе запитую, чи
    маю право називати вголос ці ймення:
    виказувати засновників Біблії Людської. Мов битюки,

    які вивезли із гріховень пороки; горілкою позаливали
    рани, липовим чаєм відпоїли... Пишу й боюсь, а втім...
    Знайшов те, про що мріяв, – стиль, мова, але...
    Божа ласка чи прокляття потрібне?.. З колін

    піднялося Слово Українське! Це така розкіш – читати Вас,
    аж захлинатися від передчуття небосхилів, що відкриваються:
    насолода росте пропорційно заглибленню в океан – маса
    води стискає тіло, отак і письмо Ваше... рідне, безцінне! В муці

    народжується література суща… Благаю, що ще
    потрібно, щоб Ви писали, скажіть? Нема пророка
    у своїй Вітчизні – не розуміють чи заздрять? Проща,
    а не письмо, сповідування людства. Сила й безсилля. Трохи

    якби Вашої кебети мав, щось би вже своє скандьорив...
    Саме „скандьорив”: писати, як Ви, – це недосяжна площина,
    єднання і скупчення слів, густіше за галактики... У морів
    з океанами не вистачить солі, щоб сліз поробити людям... Щеня

    скавучить під парканом... сліпе, як все людство... чи в Раю
    краще, ніж на землі? Перечити негоже долі…
    Читаю...
    Божеволію...


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  49. Іван Потьомкін - [ 2011.10.01 08:29 ]
    Сковорода

    "Копай всередині себе колодязь тієї води,
    яка зросить і твій дім і сусідські".
    Григорій Сковорода

    Знання, як кажуть, за плечима не носить,
    Та він носив їх всюди в полотняній торбі,
    Псалмами по-гебрайськи горобців будив,
    Радів із ними кожній новій днині.
    А то, бува, заплющить очі й з пам’яті чита
    Латиною Таціта, Плінія, Плутарха чи Катона...
    На вигоні збирається селянська дітвора
    І пробує щось відтворить за дідом.
    А вже як до сопілки припадуть вуста
    І серце продиктує незнану доти пісню,
    То не малечі тільки, а й старим
    Незмога встояти на місці.
    Сьогодні - тут, а завтра – там
    Знаннями засіває Сковорода Вкраїну.
    І світу не вдається Сівача спіймать
    Ані багатством, ані чином.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  50. Наталка Янушевич - [ 2011.09.30 23:52 ]
    До Осені
    Ну, що ж, заходь. Бо ти вже господиня.
    Оце наш сад. Тут льох. Отам комора.
    Збираєш, лущиш і трясеш щоднини,
    А очі ніколи звести угору.
    Поглянь навколо: це твої маєтки,
    Твій посаг гарбузово-картопляний.
    Тобі так вправно вивести вдається
    Зелені застарілі літні плями.
    То сушиш клапті вицвілих городів,
    А то полощеш мжичкою навколо –
    Не байдикуєш. Ти з такого роду,
    Де все ведеться - зріє плід і колос.
    Невістка гожа: мудра та вродлива.
    Та вже спочинь, бо світить місяць віком.
    Нарешті тихо-тихо і щасливо
    Засни в обіймах свого чоловіка.
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   1111   1112   1113   1114   1115   1116   1117   1118   1119   ...   1828