ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2011.09.17 22:35 ]
    ВИННЫЕ ВИДЕНИЯ (литературная пародия)
    Я Вас люблю и снится каждый день:
    Нависли надо мною Вы, как тень,
    Скользя, как отмороженный тюлень.

    Вчера отведали мы разных вин,
    И в снег лицом вдруг шлепнулся один…
    Перевернули – это Вы, пингвин.

    - Приподымите, ему больно ведь!
    Вы пятерых - в охапку и реветь.
    Бока намяли, белый Вы медведь.

    И вот с другим удрала я в луга…
    Вдруг Ваша тень вполнеба надвига..,
    Унизанные звездами рога

    Меня с земли подняли на плетень -
    Мстил за измену северный олень...
    С тех пор - одна. С мозгами набекрень.



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  2. Оля Лахоцька - [ 2011.09.17 21:45 ]
    Синій вірш
    зачерпнувши в оці
                   тон ультрамарину,
    пише синій смуток
                   лазурові сни…
    він черкне по серцю –
                   викреше людину,
    і назве ім'я їй,
                   і шепне: лети!
    а я буду сині
                   прочиняти двері,
    у сапфірах ночі
                   зводити мости.
    я тебе собою
                   виллю на папері,–
    не впізнати нам, де
                   ти, а де – не ти...
    і мене ввібравши,
                   оживи натомість,
    спалахнувши мною,
                    до кінця гори!
    ти мене сказала –
                    це про мене повість,
    повтори нас знову,
                   чуєш? повтори!
    пройде ніч над містом
                   синьоперим клином,
    не закривши книгу,
                    день перегорни,
    вмочиш сум у серце –
                   я тобі прилину
    синім падолистом
                   в сині-сині сни…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (32)


  3. В'ячеслав Шестопалов - [ 2011.09.17 19:17 ]
    Марія
    Баба Марія, згасаючи, мріє.
    Сіє в подушку волосся і вії.

    Хвора Марія живе у халаті;
    Нявкає кіт у запиленій хаті.

    Кліпає баба сліпими очима,
    Соває тихо своїми плечима.

    Ледве устала кота годувати,
    Сіла котові на лагідні лапи:

    Нявкає кіт, а Марія зомліла.
    Кіт репетує! волає щосили!

    Кіт із-під баби нечулої лізе,
    Бабине тіло йому як залізо!

    Тягне, витягує лапи побиті,
    З хати тікає. На вулиці літо.

    Кіт у кущі дикорослії ляже,
    Буде сичати і дихати важко.

    Баба очуняла, очі протерла,
    Бабі боліло: іще не умерла.

    Кличе кота сивокоса Марія;
    Жінка не каже, а мріє.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  4. Гренуіль де Маре - [ 2011.09.17 19:55 ]
    Рыбный день
    Она, глядя в зеркало, вскользь подмахнет договор
    С самою собой
    О себя_же_неразглашении.
    Спрячет
    За девять замков в рундуке до каких-то там пор.
    И медные трубы сыграют бравурно отбой
    Бесплодной надежды и экстренное погружение.
    Значит,

    Уже пора…

    И, веки задраив, уходит в глубины_себя,
    Ложится на дно,
    Пеленгует неслышимо-странное…
    Рыбы
    В аврале губами за рынду-булинь* теребя,
    Бьют склянки в осколки, и колокол вторит одно:
    Зверь полуприрученный – в сто раз опасней, чем раненный…
    Вы бы

    В любых морях,

    Огни погасив, разошлись с ней вслепую. Но крест
    Все той же рукой
    Так глумливо поставлен на таинствах…
    Стон лишь
    Не в рифму качает в рисованной люльке зюйд-вест!
    Елей в темных водах разлив, все шторма успокой,
    Но омут наркозный, что мертвою зыбью останется,
    Вспомнишь:

    По трубам больничным гудело прощальное «оммм…»
    Вослед - в тлен и смерть - воплотившемуся едва…
    Балласт жуткой памяти слив в мелководье чужом,
    Бетонно_спасательным кругом ей бросишь: лучше уж будь жива
    Со лживейшим упованием в сердце, чем с ножом
    Свершившегося предательства.


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (47)


  5. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.17 18:44 ]
    12 РЯДОЧКІВ ПРО ІНШУ ГАЛЮ
    Його поезія:

    Хвилі екстазу... несамовито
    її вродливим личком пробігали,
    щось... суміш радості та болю... тої миті...
    І до розкоші постаті і статі
    загадки додавали,
    та мука-усміх ― вираз хіті?

    Її проза:

    Боліла голова* ― не знала, де себе подіти, ―
    біль забирав силу і волю
    і щоб якось собою володіти,
    бо плакати не випадало, ―
    всміхалася...
    від болю.

    *хай би той біль щез назавжди.
    автор


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Іван Редчиць - [ 2011.09.17 18:53 ]
    ДИВО

    Не муч душі і не вичавлюй сльози,
    Бо весни перевершили твій грим.
    І нащо заримовуєш ти прозу?
    Скажи це просто, щиро, і без рим.

    Якщо кохаєш, він тобі повірить,
    З вогню любові з’явиться дует.
    І ледь торкнувши срібнострунну ліру,
    В твоїй душі народиться поет.

    Хіба в коханні не буває дива?
    Ніхто не бачив лебедя без крил.
    І хто в чуттях і слові бережливий,–
    Той не боїться – і вогненних стріл

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  7. Богдан Манюк - [ 2011.09.17 15:59 ]
    Нам сутність душі зрозуміти не просто
    РУБАЇ
    ***
    Хтось губить мовчазно, а хтось у розмові
    Образи – душі найщільніші окови.
    Напевно, цій згубі радіємо більше,
    Ніж всім придбанням і найкращим обновам.
    ***
    Нам сутність душі душі зрозуміти не просто.
    Для когось душа – це безмежність, це простір,
    А дехто її незрадливо шанує
    Як мудро од глупства захований острів.
    ***
    Боязнь і печаль залишив я на потім.
    З екстримом душа обвінчалася потай.
    Хоч щастя сховала із лих огорожа,
    Не лізу в щілину – штумую ворота.
    ***
    Не відмахнуся: скраю моя хата…
    Я в душах зболених – persona qrata.
    Чи не тому, довіру їх відчувши,
    У власну душу не впускаю свята.
    ***
    Якщо душа, мов діва Беатріче*,
    Буває, похвала її калічить.
    Хвалу співаю душам, що з любов’ю,
    Бо кожна з них розумна, наче віче.
    ***
    Я душею, було, виходив з берегів,
    Мав із смертю чимало жагучих торгів,
    Але,Господи, певно, був щирим з тобою,
    Бо Хароном** не став для своїх ворогів.
    ***
    Загрози в тому, бачиться, нема,
    Що на душі не літо, а зима.
    Страшніш, коли на гульбищі тривог
    Зникає світло і довкруж пітьма.
    ***
    Ми всі в душі з минулим вороги –
    Колишні зваби б’ють нас за борги.
    В одного боржника мораль – покута,
    У всіх разом – із совістю торги.
    ***
    Завше жадаючи хліба й видовищ,
    Душу, мов церкву, з руїн не відновиш.
    Гнаний ордою пороків збагнеш ти:
    Власна душа – не найкраще із сховищ.
    ***
    Образишся – сядуть на шию тобі.
    Поранять презирством, якщо ти в злобі.
    Щоб честі твоїй у сльозі не втопитись,
    Душевну броню загартуй в боротьбі.



    * Флорентійка, ідеалізована в поезіях Данте Аліг’єрі.
    ** В давньогрецькій міфології човняр, який перевозив людські душі через річки підземного світу в царство мертвих.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  8. Оля Оля - [ 2011.09.17 15:59 ]
    чуттєва. тілами
    міліони тебе у мені.
    чорт, невже це і справді можливо.
    дощ. а, може, справжнісінька злива,
    а ще краще коли заметіль..
    почуттєва, чуттєва. тілами,
    чи частинами, частками тіл,
    і потоками ласк звідусіль
    це напристрасне сяє між нами,
    і не може спинити потік
    надприроднього стану без тями,
    що поринув у прірву на зламі
    піврозкритих гарячих повік.
    надто щиро, аж страшно зізнатись -
    міліони тебе у мені.
    ми сьогодні лище головні,
    ми - на мить уповільнений запис.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (5)


  9. Оля Оля - [ 2011.09.17 15:28 ]
    3:33
    три минуты тридцать три секунды -
    разговор длинною ночь без сна.
    мне бы слушать стены без конца..
    жаль, мы недостаточно безумны.

    разговор, что все перевернет,
    или перекладывать продолжит
    то, чем я дышу уже, быть может,
    без четырнадцати месяцев как год.

    телефонный раздвоитель чувств
    в три минуты тридцать три секунды
    вложит столько мозговой простуды,
    что еще чуть-чуть - войдем во вкус.

    ни о чем, ничья, ничто, никак,
    ни за что, ничем, никто, ни с кем.
    говорить таким набором схем -
    с половиной трехминутный мрак.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  10. Богдан Манюк - [ 2011.09.17 15:53 ]
    Слимак у мушлі - ось який ти, світе.
    РУБАЇ
    ***
    Для мудрого світ наш тісніший од скрині,
    А час– це пісок,що тікає із жмені,
    Та мудрого з дурнем не сплутаю,адже
    Ні світ,ані час в нього, друзі, не винні.
    ***
    Сьогодні глупство,зазвичай, як поза.
    Наш світ дано заплутався в курйозах.
    Колись він був, мов Янус той дволикий,
    Тепер назвавсь моралі віртуозом.
    ***
    Цей світ– хамелеон,бо до нестями
    Міняє шкури з остраху з літами.
    То ж чи доречно світу нам боятись,
    Коли, мов ящір, стежить він за нами.
    ***
    О ні, Хайяме, світ наш не віслюк…
    Його талант чигає,наче крук.
    І я з цим світом впертим не змирився,
    Але лишень як з генієм розлук.
    ***
    Цей світ, що не зміг відійти від примар,
    Змальовує радо обличчя почвар.
    Атлантом душевним ти вись обіймаєш,
    А натовп вигукує: гляньте – комар…
    ***
    Не світ нас творить – ми його творці,
    Пізнали шлях прямий і манівці.
    Та як того б ми, друзі, не цурались,
    У нас відбиток світу на лиці.
    ***
    Шукав я світ, де усмішки і квіти,
    Де б кожен прагнув у душі зоріти,
    Поки не скрикнув, біль не вгамувавши:
    Слимак у мушлі – ось який ти, світе!
    ***
    О світе, моральність твоя,наче хвіст
    Того крокодила,що жертву поніс.
    Як часто не бачиш ти жаху і крові
    За морем стрімких крокодилячих сліз.
    ***
    Ти,світе, крадеш нас у доброї казки.
    Куштуємо згодом гіркої закваски.
    В сумнім поєднанні романтики й гніту
    Краса, що ячить з-під залізної маски…
    ***
    Хоч псом я не лаяв, хоч вовком не вив,
    Себе в цьому світі, мов зайця, ловив,
    Але, не впіймавши,зневірою битий,
    Жив так,наче камінь руками чавив.
    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.63) | "Майстерень" 5.25 (5.77)
    Коментарі: (2)


  11. Олександр Григоренко - [ 2011.09.17 14:23 ]
    Иное измерение
    Белая ДорогА Бесконечности мила,
    Но, нельзя насильно открыть глаза.
    Не стыдно встать на колени,
    Но стыдно с них не подняться.

    Невежество, предрассудки и страх,
    Это нелепости трехмерная тюрьма,
    Когда мысли не в кармане страха,
    тогда Свободе Духу двери открываются.

    Дети Единой Семьи вместе всегда
    И легко открываем Счастья Врата.
    Там Истина в Любви и Красоте,
    И Мир царит - в Гармонии Доверия.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  12. Богдан Манюк - [ 2011.09.17 14:52 ]
    У кожного літа прудкі, мов коні.
    РУБАЇ

    ***
    Що є життя? Лишень од смерті втеча?
    Чи, може,то тягар важкий на плечах?
    О ні! Воно – це буйний шторм фортуни,
    Якому штиль душі завжди доречний.
    ***
    Так прикро: день вчорашній не вернути,
    Ідем до смерті будь-яким маршрутом,
    А ще прикріше, коли день прожитий
    Біжить услід за нами звіром лютим.
    ***
    Доводжу іншим, що людське життя –
    Душі і всесвіту стрімке злиття,
    Але на світі той насправді жив,
    Хто сам зробив це дивне відкриття.
    ***
    Коли минешся, літ стрімких ватаго,
    Старечий крок вважатиму за благо.
    Чи не тоді збагну я достеменно,
    Яка ціна тобі, моя відваго.
    ***
    У кожного літа прудкі, мов коні –
    Не стямимось,як щезнуть з оболоні.
    Одне побачим: тихо і понуро
    Пасеться наша старість на припоні.
    ***
    Тьм'яніють хутко наших літ узори.
    Немов за склом, і радощі, і горе.
    Огляне старість юності портрети,
    А на портретах скло вже не прозоре…
    ***
    Не можна жити, звісно, без обмежень,
    Тому і зводим вежі застережень,
    Та все життя нестямно боїмося
    На вежах тих раптової пожежі.
    ***
    Хто чемно, хто, бува, вульгарно –
    Все рідше мовимо намарно,
    Коли збагнемо: вік людини,
    Неначе вислів лапідарний.
    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  13. Лариса Омельченко - [ 2011.09.17 14:51 ]
    Багатодітна
    Кожного по-своєму носила,
    кожен по собі залишив шов…
    Біль той пригадати вже несила —
    і не треба… Стільки підошов

    он, топталось нині на подвір’ї :
    гамір, вереск, і плачі, і сміх!..
    Часом розлетяться, мов те пір’я,
    а бува, не хата – повний міх!

    «Розмовляйте, - мудреців порада, -
    спати укладаєте – торкніть…
    В казці вечоровій є принада,
    в колисковій – неповторна мить».

    Говорила, тішила казками,
    пісню шепотіла, як могла…
    А провина перед дітлахами
    гостем несподіваним прийшла.

    Хай простять поважні педагоги,
    що на гурт читаються книжки.
    Радощі й непослуху тривоги,
    і про все на світі балачки…

    Індивідуально не виходить:
    всі – до купи, кожен – на виду…
    А зернинка пророста і сходить
    в хаотичнім маминім саду.



    11.10.2009.










    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (13)


  14. Іван Редчиць - [ 2011.09.17 13:42 ]
    ТАЄМНИЙ ЗНАК

    Дивлюся щастю в карі очі,
    Веду за руку, мов юнак.
    І хоч воно іде охоче,
    Я не маню його в байрак.

    А кличу в сад, у гай, в діброву,
    Лелію в серці і душі.
    Несу йому найкраще слово,
    З росою взяв у спориші.

    Кажу, як є, і не хитрую,
    Не любить щастя хитрунів.
    Мине п’яничок і нехлюїв,
    А зрадників – і поготів.

    І щоб ішло воно охоче,
    Я подаю таємний знак.
    Дивлюся щастю в карі очі,
    Тремчу й хвилююсь, мов юнак.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  15. Андрій Перекотиполе - [ 2011.09.17 11:47 ]
    Мені після того...
    Мені після того наснилась війна,
    Коли було гірко вночі засинати,
    Коли я побачив початок кінця,
    А серце моє побачило грати.

    Мені снилися рани і снилася ти.
    І снився той страх, що в окопах ночує.
    Я чув і кричав: „Любове, живи!”
    Та слів тих, мабуть, вже ніхто не почує.


    17.09.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  16. Віктор Кучерук - [ 2011.09.17 09:21 ]
    По сліду
    За щастям доля веде вслід
    Мене з дитинства без упину.
    За ним ступаю слід у слід
    І споглядаю щастя спину.
    Ніяк його не здожену,
    Щоб доторкнутися рукою.
    Неначе риба в глибину
    Тікає, блиснувши лускою,
    Воно від мене вдалину
    Живою мрією людською.
    За щастям доля веде вслід
    Мене з дитинства без упину.
    За ним ступаю слід у слід
    Слідами батька - перед сином…

    04.03.10


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  17. галина ФЕСЮК - [ 2011.09.17 09:56 ]
    Залатав любовю мої крила
    ***
    Я собі сама колись наснилась,
    Але ти в реальність повернув...
    І віддав для злету мені крила,
    Щоб не впала, легким вітром дув.
    Піднялася - ти радів за мене,
    Загубилась - поміж час шукав..
    І чекав, що доля нас поверне
    В корабель, що в море відпливав..
    Те широке, де життя в спокою,
    Те чарівне, де життя як рай..
    Те щасливе, де лиш ми з тобою
    Плинем тихо, ген за небокрай...
    З висоти я не торкнулась моря,
    Як орел між хмарами летіла.
    Як змарніла, посивіла доля,
    Твій поступок добрий зрозуміла...
    Прилетіла, ти всміхнувся щиро
    Й залатав любов'ю мої крила...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. галина ФЕСЮК - [ 2011.09.17 09:30 ]
    Моя україна - колиска вербова
    Моя Україна - колиска вербова,
    Жовтогарячі пшеничні поля,
    Козацька новела і пісня казкова
    Нині сумним переспівом дзвенять....
    І плачуть серця, ридає в зневірі
    ...Не незрячий, обдурений владою люд.
    Синьожовтий наш стяг і тризуб вже сірі
    Від тих, хто давно чинить нам самосуд
    Упавші в гріхах, запродані душі
    За безцінь країну продали Москві.
    Знищують луки, косять квіти і сушать,
    Щоб не стало краси для усіх поколінь.
    Посипають нас атомним звугленим димом,
    Викидають у водні простори гної,
    Закривають роти нам шампунем і милом,
    Що зготовили з мертвих собак і котів.
    Від Європи відлякують, тягнуть в Росію,
    Хочуть знову нас взути в тяжкі кирзаки,
    Аварії створюють фури в надії,
    Що скоро ми станемо всі хохляки.
    Що будем пяніти та не від кохання,
    Лише від горілки з пляшок козаків,
    Тризубів, гвинтівок, а ще із гетьманів,
    Що їх зготовили горстка хохлів.
    Мріють, горилокомуни, що знову
    Прапором крові нас вкриють до ніг...
    І будуть ліпити з нас баби матрьони,
    Щоб був для Москвітів новий оберіг
    Але мова моя і душа моїх предків
    Ниць ніколи не впадуть під брамою зла.
    Я з тобою боротимусь зрадник до смерті,
    Щоб коріння фальшиве згоріло до тла.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. галина ФЕСЮК - [ 2011.09.17 09:14 ]
    Краю мій - перлинко України
    Краю мій - перлинко України,
    Тут моя душа цвіте бузком,
    Слухає пісні пташині на калин
    І співає ніжним голоском...
    І сміється й плаче, і радіє,
    І вдихає свіжий аромат...
    В Україні - земленька в замрїі
    Щось шепоче полю на свій лад..
    Я бреду по росяних стежинах,
    Світ ясніє від тепла й добра.
    Де ж іще збуваються надії,
    Як не в українських горах і степах.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Ярослав Петришин - [ 2011.09.17 09:55 ]
    ГОРОСКОП
    Вдивляючись у зоряні долоні,
    звіздар верховний пише гороскоп.
    А під крилом небесних хіротоній -
    Земля на нитці, наче гіроскоп -

    описує божественну фіґуру,
    хитається, мов маятник Фуко,
    а в межичассі хитромудрий ґуру
    рихтує долю чорним молотком.

    І хай харизма в того хіроманта -
    не допоможе - навіть не просім -
    наворожити небо в діамантах,
    а землю - без фуку- і хіросім.

    Щоби були в героях геродоти,
    але - не герострат і героїн,
    щоби рої отруйної бридоти
    не гнали нас із раю до руїн.

    Бо щось таки наплутали планети
    в панічній втечі від космічних пил* -
    коли поети - більше ніж поети,
    а люди менші за небесний пил.

    Та що мені хореї і хорали,
    чи в бахромі охровій хорогви -
    не хоронили б краще, не ховали
    людей у протитанкові рови!

    Ерстеди, фаренґейти і рентґени
    не розривали б Землю в унісон,
    а хробаки хвороботворних ґенів
    не пожирали б тіло хромосом!

    От, взяв би - й проторив дорогу долі
    від наших неспокушених пра-пра
    повз пагорби клонованої Доллі
    із Прометея Нового ребра**,

    повз голокости і голодомори,
    повз саркофаги і саркоми повз -
    хай це мара - за Мармурове море
    заради цього я б на пузі повз!..


    ...А він в полоні планетарних ліній,
    спіралей, галактичних перехресть
    вирізьблює на Дановім коліні***,
    неначе меч, пересторожний перст...

    травень 2011


    *алюзія до теорії великого вибуху через космічного "техаського бензопильщика"

    **алюзія до Франкенштейна, ну і далі...

    ***http://www.taday.ru/vopros/20295/23028.html




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  21. Іван Потьомкін - [ 2011.09.17 08:07 ]
    Буттям твоїм прохромлений увесь я
    Де батьківщина, де твоя, скажи.
    Якої син планети чи комети,
    Які твій лет міжсвітній має мети,
    Де перед мандрами давніш ти жив?
    Богдан Ігор Антонич «Метеор»

    Не застують мені Юдейські гори,
    Ні мінарети аж до піднебесся,
    Бо ти в моєму серці, Україно,
    Буттям твоїм прохромлений увесь я.
    У такт і радощам, і клопотам твоїм
    Воно вистукує ще й думу потаємну,
    Прадавню думу на любов взаємну:
    Якщо на сто відсотків ти для мене,
    Бодай відсотком стать для тебе.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  22. Михайло Десна - [ 2011.09.17 08:40 ]
    Якщо заснути
    Якщо заснути за кермом -
    не зрозуміють.
    "Злочинець!"- кажуть. "Самогубець!" -
    діють.

    Якщо заснути за пером -
    "ха-ха"! Пробачать.
    Зморивсь від праці словолюб наш,
    значить.

    Заснув і я. І бачу сон:
    мене розклали,
    щоб я горів. Горів, як дрова,
    далі.

    Звичайна піч. Стара - як клон
    первісних вогнищ.
    Вогнетривка, щоправда, цегла
    поруч.

    Експерт підносить запальник,
    з'явилась тяга -
    вогнем подібний я стаю до
    стяга.

    Проте тримає за язик
    безпечна цегла:
    "Тепло віддай, а сам - ні-ні! Не
    мега!"

    А я чекаю уві сні,
    коли ж пробачать...
    - Ха-ха, заснув... Ха-ха! Зморився,
    значить."

    17.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (13)


  23. Марія Мальва - [ 2011.09.17 07:51 ]
    ОСІННІЙ ЛИСТ
    Стоять берізки в полі золоті,
    Над ними небо синє, хоч осіннє,
    А я пишу й пишу листа тобі
    І дописати не хватає сили.

    Густі тумани почали пливти
    Й клубочитися над річковим плесом,
    Давно уже мені не пишеш ти,
    Мабуть вже й загубив мою адресу.

    У вирій відлітають журавлі,
    Курличуть сумно в нас над головою,
    Вони повернуться до рідної землі,
    А ми? Чи ми зустрінемось з тобою?

    Калини кетяги аж гілля гнуть,
    Вона милується в воді собою,
    А дні все меншають примарними стають,
    Як шанси помиритись нам з тобою.

    Стоять берізки зовсім золоті,
    Над ними небо синє, хоч осіннє,
    А я пишу й пишу листа тобі
    І дописати не хватає сили.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  24. Наталія Буняк - [ 2011.09.16 21:15 ]
    Природа оновила шати
    Природа оновила шати,
    Розкішних барв хоч відбирай.
    Цвіте весна милує око,
    В обійми сонячні широко,
    Пірнув мій любий рідний край.

    Так радісно душа співає,
    Навколо родиться життя,
    Моя країна сонцем сяє,
    Тут воля пташкою літає,
    Недолі нема вороття.

    А материнська наша мова
    Голубить нас, несе нас в даль,
    Слова мов квіти розсипає,
    По полі вольному гуляє,
    Вкраїна встала, геть печаль.





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  25. Любов Бенедишин - [ 2011.09.16 19:48 ]
    Про людину-невидимку
    У клопотах невтомна,
    в розвагах не_елітна,
    жила людина скромна,
    людина непомітна.

    Всміхалася привітно,
    про світле щось мовчала…
    Людину непомітну
    ніде не помічали.

    Усі – в лице і в спину,
    улітку чи узимку –
    дивились крізь людину,
    немов крізь невидимку.

    Платити за образу
    добром людина звикла,
    та ось одного разу
    взяла й направду… зникла.

    І стала чорна дата –
    до болю достовірна.
    І виявилось: втрата
    для світу – непомірна.

    2004 (2011)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  26. Анатолій Клюско - [ 2011.09.16 19:45 ]
    * * *
    Як відмикали небо журавлі
    Й сади зелені золотили коси,
    До вулика продерлися джмелі,
    А їм на поміч заспішили оси.

    На соти люто рвалася орда:
    Позаду оси, а джмелі - сперЕду!
    Ненаситці, у них одна біда -
    Ніколи не буває вдосталь меду!

    Проте не знали (треба було знать,
    То оминули б їх бджолині жала):
    Хто працьовитий - вміє й воювать,
    На зброю перековуючи рала.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  27. Альона Паперук - [ 2011.09.16 19:56 ]
    БЕЗВИХІДЬ
    ЗАКРАДАЄТЬСЯ ЩОСЬ НЕВІДОМЕ У ПАМ*ЯТЬ
    І ДУМКИ ПОКРИШИЛИСЯ ЗНОВУ,МОВ ЗУБИ
    ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЖИТИ... А ЧИМ ЖИТИ МАЮ?
    МОЄ СОНЦЕ ПРОГНИЛО І ВИТЕКЛО В ТРУБИ

    Я ЗНОВУ НЕ МОЖУ ЗДАВАТИСЬ СИЛЬНІШОЮ
    ЗАНАДТО БАГАТО ВСЬОГО НАКОПИЛОСЬ.
    ЗДАВАЛОСЬ,ЯК ВИРОСТУ - СТАНУ МУДРІШОЮ,
    А МУДРІСТЬ З РОКАМИ ВТЕКЛА,ЗАГУБИЛАСЬ.

    І ЩО ТЕПЕР ТРЕБА РОБИТИ НА МИЛІСТЬ
    УСІХ ВОРОГІВ,ЩО ВЖЕ ДРУЗЯМИ СТАЛИ?
    ЧЕКАЛА ПРОЗРІННЯ - ПРОЗРІННЯ ТЕ СПИЛОСЬ
    І НЕ ЗАЧЕКАЛО,А ПРОСТО ПРОГНАЛО...


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Альона Паперук - [ 2011.09.16 19:15 ]
    РЕКВІЄМ
    ПО ПОМЕРЛИХ НЕ ПЛАЧУТЬ...
    А ЛЮБОВ? ВОНА ДІЙСНО ЗАГИНУЛА!
    І НЕ ВАРТО СОБАЧИТИ
    ТА РОБИТИ ЇЙ ШТУЧНОГО ДИХАННЯ.
    Я ЇЇ ЦІНУВАЛА
    І ЗАВЖДИ УМІЛА ПРОБАЧИТИ,
    ХОЧ НАДАЛІ ЗАКРИТІ УСІ
    БУЛИ ВХОДИ І ВИХОДИ.

    ТОЖ НЕ ТРЕБА ДЕПРЕСІЇЙ,
    ПОСПІШНИХ І ВПЕВНЕНИХ ВИСНОВКІВ.
    НАША ДОЛЯ ТАКА
    І НЕ ТРЕБА ТЕПЕР ГОРЮВАТИ.
    ЦЯ ЛЮБОВ ПРОЖИЛА ЗАБАГАТО
    ВЕЛИКИХ РЕПРЕСІЙ
    І УСЕ,ЩО ЛИШАЄТЬСЯ -
    ПРОСТО ЇЇ ПАМ*ЯТАТИ.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Альона Паперук - [ 2011.09.16 19:25 ]
    ПОБУТОВЕ
    ЗАБУТІ СНИ І ДІЙСНІСТЬ ВИВЧЕНА
    ЯК КОМЕНТАР НЕВДАЛИХ СПОГАДІВ
    ДУША СКАЛІЧЕНА І ПОНІВЕЧЕНА
    І НЕ ПРИСУТНЯ НА ВЕРХНІХ ПОВЕРХАХ

    СЛОВА ДАРЕМНІ, ВСІ РУХИ СПОВНЕНІ
    ЧУЖИХ ЕМОЦІЙ І ЗАЙВИХ РЕВНОЩІВ
    І КОЖЕН РАНОК ПРИХОДЯТЬ ПОВЕНІ
    І ПЕРЕСОВУЮТ ХАТНІ РЕЧІ ВСІ

    І ТИ ЗДАЄТЬСЯ ГОТОВИЙ ВИБІГТИ
    ГОТОВИЙ РАДІСНО І БЕЗ ОБДУМАННЯ
    АЛЕ ПІД РАНОК ПРИХОДЯТ ЛЮДИ ЦІ
    І ЗАБЛОКОВУЮТЬ, І ЗАБЛОКОВУЮТЬ...


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Наталія Буняк - [ 2011.09.16 17:08 ]
    Туга
    Чому туга моя ніяк не засне,
    Чом тисне у грудях і буря гуде
    Зриває останні листочки весни,
    А краплі дощу чом сольоні такі.

    Чому помирають слова на устах,
    Не чути щоб ехо неслось по верхах,
    Скоріше у прірву ідуть почуття,
    Не в силі підняти минуле життя.

    Згасають роки , догоряє свіча,
    Вже тіло чекає свого палача,
    Та думку не вбити, вона все жива,
    На білім папері залишить слова.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  31. Ярослав Петришин - [ 2011.09.16 16:36 ]
    ЖАРТ « Лист королеви Анни Австрійської до лорда Бекінґема»*
    http://maysterni.com/user.php?id=5449

    Лілія Ніколаєнко

    Я буду снитись кожну ніч тобі,
    Не відпущу тебе і не залишу!
    П`янким нектаром виллється той біль –
    Ти спив мене, як світанкову тишу…

    Мене ніхто не ранив так, як ти –
    Не боляче, а солодко, мрійливо…
    Ти з неба кинув райдужні мости,
    І простір самоцвітами засіяв.

    Я маритися буду наяву,
    Я дам тобі почути голос вітру,
    І музику нетлінності живу –
    То тінь моя сумує, тиха й світла…


    Жарт


    Я буду снитись кожну ніч тобі,
    не відпущу тебе і не залишу!
    Щоби у печінках твоїх мій біль
    зайняв собі повік достойну нішу...

    Мене ніхто не ранив так, як ти –
    шептав: "Люблю... не зручно... скинь підвіски..."
    Наобіцяв і шубки, і манти -
    а потім поступив отак по-свинськи...

    Я маритися буду наяву,
    я кісткою тобі у горлі стану!
    Віддай підвіски! Чуєш? Voulez-vous...
    ...хоч Рішелье не вибовкай, коханий!

    16.09.2011



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  32. Іван Редчиць - [ 2011.09.16 15:10 ]
    СЛУХАЮ ВОЛЮ

    Стою,
    як Бетховен,
    у бурю шалену…

    Могутні
    акорди
    космічних
    симфоній
    пророчо
    летять
    над розбурханим
    краєм,
    щоб люди почули
    скрізь дзвони
    Свободи.
    Зриває вітрисько
    афіші наскоком,
    і душу
    остуджує
    ревом
    холодним...

    А очі ворожі,
    пекучі від злості,
    пронизують
    чорно
    знамена
    шовкові,
    впиваються
    в серце
    Свободи
    гадючо, –
    і смерті бажають
    моїй
    Україні.
    Та скоро,
    я певен,
    ця буря затихне,
    і сонце загляне
    у кожну світлицю,
    і буде повік
    Україна
    щаслива.

    Стою,
    як Бетховен,
    і слухаю
    сурми…



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  33. В'ячеслав Шестопалов - [ 2011.09.16 14:26 ]
    Яблуня
    І б'є, і б'є! довбе й рокоче!
    Трясе дахи незрілий град:
    З гілляки рвуться неохоче
    Тверді плоди; стрясає сад
    Від горя мамці-жалібниці
    Та граду яблук білолицих.

    І прохачі не будуть гризти
    Чи ними повнити кишені:
    Немає стільки альтруїстів
    У всьому світі; навіжений
    Збирач опалих недоносків
    Їх набере у ржавий возик.

    Та й безліч яблук поховає.
    Трава, і дощ, і ніч, і злива.
    Слугуйте іншим урожаям.

    Бо гнити — доля

    (нещасливих).

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  34. Павло ГайНижник - [ 2011.09.16 13:15 ]
    ТОБІ
    ТОБІ
    -
    Тобі співаю піснь кохання,
    І йду в майбутнє навмання́,
    І не очікую верта́ння
    В минулі дні. Лиш пізнання

    З тобою вічності волію.
    Тобою дихаю й зорі́ю,
    Щодень зчаро́вуюся й млію,
    Бентежусь, плачу і радію.

    Тобі дарую шлях життя,
    Свої надії, сміх, страждання,
    А ще – мандрівку в майбуття,
    Любов, надії й сподівання.

    Тобі курли́чуть журавлі,
    Буяють квіти й сяють зо́рі,
    Вранці щебечуть солов’ї,
    Я ж – віддаю всю решту долі.

    З тобою лиш себе розді́лю
    До серця крихт, без каяття.
    Тобі до ніг встеляю мрію
    Й себе всьогó – без вороття.

    Павло Гай-Нижник
    16 вересня 2011 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Павло ГайНижник - [ 2011.09.16 13:06 ]
    ЗІЗНАННЯ
    ЗІЗНАННЯ

    Тебе зустрів у всéсвіті людей,
    Щоби довіку сяйво це плекати
    І в нім палати. Й посеред тіней
    Горінням серця світло зігрівати.

    Між спалахами грізних блискави́ць
    Мені Бог дав тебе оберігати
    І підбирати рóси із зіниць,
    І у обі́ймах цвіт той пеленати.

    Я заплету у твóї коси зорі
    І укладу на хмарку колихати
    В чуттєвих хвилях, наче в морі,
    Щоб вічно в ніжності втопати.

    Під переспі́в цілункових дощів
    Віків до спливу віддано кохати
    Тебе єдину – я дарунок долі стрів,
    Аби ніколи більше не втрачати.

    Павло Гай-Нижник
    16 вересня 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Павло ГайНижник - [ 2011.09.16 13:22 ]
    ВОНА ПРИЙШЛА,,,
    ВОНА ПРИЙШЛА...

    Мряка з дощем переплели́сь
    Так млосно і розтя́жно ту́жно,
    Що небесами розляглись
    Чеканням хмари. Незворушно

    Спливає в краплях час по склу
    І тільки вітер про барвистя
    Чуттів шепоче їй й крізь млу
    Розтихо кличе тре́мтом листя.

    Вона прийшла із сонцем в жменьці,
    Все світлом вмила й враз здійня́ла
    Розсиплі про́мені у серці,
    Й веселка Всесвіт обійняла.

    Павло Гай-Нижник
    13 вересня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Павло ГайНижник - [ 2011.09.16 13:59 ]
    МЕНІ НАСНИЛИСЬ СПОГАДИ - МИНУЛЕ
    * * *

    Мені наснились спогади – минуле.
    Іще колись воно було майбутнім.
    Колись – тоді – незнане, незбагнуле,
    Воно вже встигло стати незабутнім.

    Те, що булó, знов стало сьогоденням
    За ніч одну і промайнуло враз
    Як наяву, крізь мене, над буденням,
    Життя могó пронісся пересказ.

    Перегорнулись сторінки і зникли
    У променях світа́нкового дня
    Й сховатися між зорей долі встигли,
    Аби не взнати більше вороття.

    Павло Гай-Нижник
    3 вересня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Іван Гентош - [ 2011.09.16 11:27 ]
    пародія « Склероз »


    Пародія

    Хто ти? Місяця тінь? Не знаю.
    Очі он як горять… яснí…
    Звичку маю таку – забуваю,
    І здебільшого це – навеснí.

    Звідки взявся? Відлуння лісу?
    Чи осінній листок в траві?
    Ще й на тиждень припер валізу,
    Може краще б на ніч чи дві…

    Що ти кажеш? В прожúлках сóки?
    Видно, радість ще є… таки…
    Не тремти так. Зважай на рóки.
    Знов забула! Пробач – рокú!

    Дикий! Справжнє лісів відлуння…
    А цілунок – гіпноз-наркоз!
    Зранку кликав мене “Настуня”,
    В тебе тáкож, пробач, склероз?

    Прям, сюжети для Голлівуду,
    Ти , звичайно, не з Сан-Хосе…
    Я б згадала… Але не буду!
    При тобí забуваю все!

    16.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (50)


  39. Олег Гончаренко - [ 2011.09.16 09:21 ]
    ХТОСЬ НЕ СПИТЬ
    Сам же обрав дорогу без осан ти -
    допоки серце ще горить і не згоря,
    пройти свій шлях Сліпого Музиканта,
    Ікономаза Мандрівного, Кобзаря.
    Вже й розумієш, що ніщо не бездоганне,
    і те - брехня, що "правда не в ногах":
    так важко поле перейти снігами,
    через сніги і тонучи в снігах.
    Спасибі - хоч вернули зримість очі...
    Але й від того радості нема:
    ти в пусті залишився проти ночі,
    хоч проти ночі нічогісінько не мав!
    Просяє зіронька, та й знову хитро (шасть!) - в тінь...
    Так порожньо - хоч Всесвіт покоти...
    Проте казав один твій "родич по нещастю",
    що, поки ноги ходять, треба йти!
    Завія на твоїй бандурі грає
    розчарування вічністю своє...
    Не бійся: Україна не безкрая -
    уже якась Диканька постає.
    Там ще жінки на співчуття багаті.
    Там кожний дід премудрий, як... Тибет.
    Дивись - горить вікно в охайній хаті!
    Ще хтось не спить. Можливо жде тебе?

    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (5)


  40. Олег Гончаренко - [ 2011.09.16 09:59 ]
    ТУТ ЗУПИНИВСЯ ЧАС
    Ні обрію, ні вітру, ні зірок...
    Ні сумніву, ні подиву, ні щастя...
    Так легко в невідомість робиш крок,
    і тихо-тихо линеш у безчасся.
    Де "замки вічності, які ти спорудив?
    Де "хрест важкий", який ти дотепер ніс?
    Ніяких "пара-див" та "парадигм":
    тут - лише срібна й золота інертність.
    Ні квітів, ні дерев, ні сіл, ні птиць...
    Ні стогону, ні шепоту, ні рими...
    От тільки тіні капосні копиць
    просякнути сподобились в нетрино.
    Це в них і відсипалася пітьма
    до того, як наринути відверто!
    Ти - у темнотах (і тебе нема!)...
    Ні кольору, ні пензля, ні мольберта...
    Тут - тільки даль колюча, як шинель,
    та вись, пробита вогняною круговертю!
    Ти бачиш дивний сонячний тунель,
    який всі інші бачать перед смертю.
    Скажи собі: "Я - обраний між нас!"
    Не кожного так чесно любить доля.
    Здивований отут спинився час.
    І стоїте удвох ви... серед поля.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  41. Саша Бойко - [ 2011.09.16 07:51 ]
    "Здрастуй"
    Герой не одного катрена,
    плаття чудне.., на босу.
    Заходить у місто повз мене :
    - "Здрастуй. Приємно. Осінь"

    Злива, туман і пензлі
    в кошику складені стильно.
    Губи мої замерзлі:
    - "Пані, взаємно.Прихильник".


    Рейтинги: Народний 0 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (11)


  42. Ярослав Петришин - [ 2011.09.16 07:04 ]
    СКАЛКА
    Розрізую ніч по Чумацькім шляху,
    немов медівник уродинний -
    бери половину, а як до смаку,
    то навіть і дві половини.

    Розламую день по сліду літака,
    мов кахлю, покриту глазур’ю -
    із сонцем - тобі, а мені - хай така,
    ще й вітер віддам - не обдурю!

    Ділитиму серце по свіжім рубцю -
    на скалки воно розлетиться.
    Бери, не соромся, найбільшу - оцю...
    Візьми! Ну хоча б для годиться...

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (17)


  43. Лариса Омельченко - [ 2011.09.16 01:20 ]
    Невістка
    Відшуміло весілля, відгоріло, мов тріска,
    і рихтують потоптаний двір…
    Ще удосвіта - дівка, по обіді – невістка,
    і нуртує людський поговір:

    Ой, чому ж ви, дівчата, зоветесь «невістками»? –
    Для нової ж родини ви – «вість»!..
    Ваші звичаї й звички залишились у мами,
    і тендітний будується міст.

    Це до свекра, напевно, поспішає доріжка,
    а на ній – колючки й конфеті…
    Вчора ще наречена, а сьогодні – невістка:
    нова віха в твоєму житті.

    До свекрухи стежинку протопчи по найпершім,
    найніжнішім стосунків сніжку:
    заговориш, промовчиш, а подекуди й стерпиш –
    мовчазну її чи говірку…

    Намалюю в уяві я швидке новосілля –
    та не видно таких перспектив…
    Відкричалося «гірко!» - проминуло весілля,
    й мішурою он, хтось насмітив…

    2009р.














    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (12)


  44. Андрій Лєтошинскі - [ 2011.09.16 00:26 ]
    Цілком
    Можливо, що й твоя з тих душ,
    що вміють Всесвіт слухати з кімнати.
    І у статичності впізнавши рух
    про істину і сутності змовчати,
    залишивши сухим перо, незайманою туш.

    7.3.11


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  45. Михайло Десна - [ 2011.09.16 00:50 ]
    Осінній борщ
    У смутку - фейс-контроль.
    У радощів - пароль.
    У осені- акциз...
    У творчості - каприз.

    А я шукав (або блукав).
    Не спогади, але міняв.
    І золото знайшов.
    І бомж, бо маю кров.

    А на болоті злив
    себе уже розлив...
    І музика - одна:
    там є моя струна.

    Я вірив, я плекав!
    Я все терпів-мовчав.
    Натомість маю схил
    не дерев'яних жил...

    І з'їв, а хочу ще...
    Це борщ. Це не чуже.
    Осінній славний дух
    вдягає капелюх.

    16.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (13)


  46. В'ячеслав Романовський - [ 2011.09.15 23:11 ]
    ВСЕ, ЩО БУЛО МИНУЛОСЯ...
    Все, що було минулося.І нині
    Лише зітхання тихе у соснині.

    Лише зітхання та зоря блакитна,
    Але далека, недосяжна, скритна -

    Любові свідок, рвійної, палкої...
    Хоч, певно, це її не непокоїть.

    Вона - холодна, почуття ж - гарячі,
    До того ж ненаситні, нетерплячі...

    На жаль, усе минулося. Та досі
    Твоїм волоссям пахне кожна осінь.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (4)


  47. Мирослава Мельничук - [ 2011.09.15 21:23 ]
    Мені казали
    Мені казали: Ви мене шукали.
    Але, на щастя, так і не знайшли.
    Хоча, яке там щастя... Так вже сталось
    померла я - відколи Ви пішли.

    Мені казали: Ви таки хотіли.
    Але, на горе, тільки не мене.
    Хоча, яке там горе? Власне тіло
    мене ніколи болем не мине.

    Мені сказали: Ви тепер жонатий:
    ні радості, ні суму, ні біди.
    Хоча... воліла б я про це не знати:
    любила Вас - єдиного. Завжди.



    02.2004 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  48. Іван Редчиць - [ 2011.09.15 19:09 ]
    ТРИВОЖНІ ДЗВОНИ
    Гудуть тривожні дзвони людських душ
    І молиться, як мати, Україна,
    Бо по слідах великих радіацій
    Іде в безсмертя гордий мій ровесник.

    Затиснувши в кулак зрадливий страх,
    Даю сигнал смертельної тривоги.
    Димить планети безмір неосяжний,
    І скрізь ростуть АЕСи, мов гриби.

    Страшна ява, та ще страшніший сон:
    Холодний подих мертвої пустелі,
    І виє вітер, наче сіроманець,

    І попелом засіює поля.
    Обнявши кобзу ніжно, мов кохану,
    Я кобзарюю по чужих світах.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  49. Павло ГайНижник - [ 2011.09.15 19:10 ]
    ЗЕМЛЯ, В ЯКІЙ РУБАЮТЬ ТИХИЙ РАЙ
    ЗЕМЛЯ, В ЯКІЙ РУБАЮТЬ ТИХИЙ РАЙ

    Під небом є земля, де на очах у Бога
    Облу́дники рубають тихий рай
    І не страшаться. В них своя дорога
    Без божих сентиментів. Зазвичай
    Вони з лукавства й моляться. Відро́ддя
    Там горстка є, що золотим тельцем
    Вже й Го́спода запнули і з пого́рдя
    Себе на стінах вішають взірцем.
    У тім Краю́, у цілого народу
    Стирають пам’ять, а з душі
    Здирають віру наживо й свободу
    Як пса припняли і за бариші́
    Купують слово й затикають мову.
    Поступово конає право там й сваволя
    Розхристано зухвало вкотре знову
    Ґвалтує люд й пиячить, а недоля
    Блукає в тім раю. І тільки в вишині
    На глум цей Бог вже підбира нагоду
    Аби воздати кару в судні дні
    І гультяям, і рабському народу.

    Павло Гай-Нижник
    13 серпня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Павло ГайНижник - [ 2011.09.15 19:05 ]
    ВОНИ І МИ
    ВОНИ І МИ

    Їхні мріі про рабів інколи
    збуваються...
    Втім, лиш раз. Й не серед нас.
    Сподіваюся...

    В їх кишенях холуї́в
    назбирається
    Повсякчас... Та хай без нас
    лобизаються...

    Бо вже суне в їх бордель,
    наближається
    Гніву час. І кожен з нас
    поквитається...

    Павло Гай-Нижник
    12 серпня 2011 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1119   1120   1121   1122   1123   1124   1125   1126   1127   ...   1829