ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Галинка Малинка - [ 2011.05.17 17:18 ]
    Якби Ти лиш вірив

    Якби Ти лиш вірив,як часто мені стає сумно...
    Коли на світанку не хочу відкрити очей.
    Коли мою душу ятрять лише мрії бездумні.
    Буває так складно простих зрозуміти речей.

    Якби Ти лиш вірив тривозі,що серце картає!
    Тоді б Ти побачив цей відчай у моїх очах.
    Життя мою душу-мов книжку листочки - гортає.
    Й веде мої ноги по твоїх ще теплих слідах.

    Якби Ти лиш вірив,що інколи душу тривожить.
    Я очі закрию,щоб знову побачити сон,
    В якому мій ангел до мене додому приходить.
    І просто чекає всю ніч біля моїх вікон.

    Якби Ти лиш вірив... як часто цей сум роз*їдає...
    Якби тільки знав... Якби Ти лиш повірив мені!
    Та тільки життя на стежках мої дні розкрадає...
    Та молодість вічна буває лиш тільки у сні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  2. Юрій Лазірко - [ 2011.05.17 17:34 ]
    Подорожуючи з вiтрами or Travelling with winds
    Хто то мандрує проділом кудлатим?
    Причесане мастак він окрадати,
    цей західний бродяга невеселий,
    підмайстер ліпки на небесній стелі.

    Рай протікає. Бачу невмолимо
    краплини на щоках стають важкими
    і громи припідносять серцю плинність.
    А кроки, генератори новинні,

    розплескують купчасту кров усоте.
    Твоя Високосте, не мри в болоті!
    А брами вен прочинені допоки
    зірки ще не позбирані в канопи.

    Не сам іде він сонцю на поклони,
    йому лиш мить потрібна – мати клона
    із дотиками – як ніхто раніше,
    задатками – перелистати тишу.

    10 Травня 2011

    And English:
    ------------

    He travels throughout hairline woods,
    rips them off for trimness and soot.
    Another westward vagabond
    replasters the skyish plafond.

    I look up to Heaven, it leaks.
    Its droplets are heavy on cheeks
    and thunders heart-lifting my muse.
    Made steps, generators of news,

    splash wide cumulonimbus blood.
    Your Highness, don’t die in the mud!
    The wind leaves all gate veins ajar,
    collects in canopic jars stars.

    His journey is never alone,
    it uses a second to clone
    the touches like never before
    and something to live… to the fore…

    May 10, 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (13)


  3. Людмила Коломоец - [ 2011.05.17 17:18 ]
    Я ПРИДУ!

    Мне привычно, что в жизни одна.
    И плыву, может против течения.
    И вокруг тишина… тишина…
    Только это имеет значение.

    Не нуждаются если во мне
    Мои дети, родные и близкие
    Значит солнышко в вашем окне
    Светит ярко, светло, очень искренне.

    Что же делать мне? Небо вокруг.
    И скажу всем не иносказательно:
    Если нужен спасательный круг -
    Позовите. Приду обязательно.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Андрій Григораш - [ 2011.05.17 14:58 ]
    Епілог
    Я – тільки деякі слова,
    Я – вирвані з контексту фрази
    Чергових лайки і образи,
    Якими повна голова.

    Я – тільки капля в морі сліз,
    Котрі спадали на підлогу
    З твоїх зволожених карніз
    І були замість епілогу.

    Я – тільки слово, що в кінці,
    Я – тільки голос монологу,
    Який лиш вводив в манівці,
    Хоч і молився щиро Богу.


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  5. Віктор Насипаний - [ 2011.05.17 14:35 ]
    ***
    Розв'яже нiчка сiрий вузлик бруньки,
    Його розгорнуть враз промiння пальцi.
    Листочкiв свiтлий смiх-весни дарунки
    Розбудить хмари-квiти неба вранцi.

    Листочкiв свiтлий смiх,як смiх маляти,
    Зiгрiе вiн серця слабкi й байдужi.
    Спiшать вiтри скорiш його розляти,
    Нехай добром освiтлить нашi душi !


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  6. Віктор Насипаний - [ 2011.05.17 14:40 ]
    Життя
    Стирають нас у попiл жорна ночi,
    Здирають зi шкiрою сили i нерви,
    Думки i втому,радiсть i жалi,
    Розсiює свiт нас зiрками у чорнi грунти безоднi.

    Щоби зранку проростали ми iз теменi смутку i сну.
    Родилися,тяглися,доростали до глибин пам'ятi,
    Космосу душi,до краси квiтки,
    Мудростi зерна,щедростi землi,любовi мами...





    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  7. Андрій Григораш - [ 2011.05.17 13:27 ]
    Клич [Прислухайся, Тарасе]
    Стоїть Тарас: вітри колишуть волос
    І вус потягся за вітрами вслід.
    Промов, Тарасе, нам почути б голос –
    Твій би зумів з сердець стопити лід.

    Твій би зумів – нема-бо в нас пророків
    І дух козацький витравляють з нас.
    Ми так тебе чекали стільки років –
    Мойсея українського – Тарас.

    Ми так тебе чекали й маєм знову
    Сподівану надію, що колись
    Тебе запросин ще на зустріч нову,
    Лише, Тарасе, довго не барись.

    Та й не колись, а щиро просим нині:
    Прийди, поглянь як на Вкраїні там –
    Там змін ніяких – у лляній свитині
    Душа і тіло віддані катам.

    Одні кати – то слуги князя ночі
    В оману вводять, викрадають суть,
    Фіранку темряви насовують на очі
    І вже прямим маршрутом в ад несуть.

    Кати другі – князі оцього світу –
    Торговці вольностей народних мас
    Не сповнюють канонів з «Заповіту»
    І проектують злість свою на нас.

    Прийди і словом огнедишним мови,
    Щоб твердо стати на зчорнілий ґрунт,
    Достойну відсіч давши проти змови
    Одних і других. Повсякденний бунт

    Блукає вулицями, кличе на Майдани,
    Без твого ж слова потерпає крах –
    І знову люд закований в кайдани,
    І все здобуте поглинає прах.

    Нема садів вишневих біля хати
    І в солов’їв не той репертуар:
    В нім лиш жаргони і відверті мати,
    Чуже «Bonjour», чуже «Au revoir».

    Нам так свого бракує: де ти? де ти? –
    Без посланця не ступимо і крок.
    З твого благословення шлем памфлети,
    Щоб хоч якось вказати на порок

    Мужів обсипаних, мов кіром, орденами,
    А нам лишається лиш скрегіт і плачі,
    Бо як з тобою, так же чинять й з нами
    Ті інфернальні й владні палачі.

    А ти стоїш – гадаєш свою думу,
    Альтернатив вишукуючи нам.
    Не треба золота, не треба круглу суму,
    Лиш хліба дітям, а вже не панам.

    Блаженні-бо убогі і голодні
    І чисті серцем в світлі свого ока
    Твоє ім’я звеличуєм сьогодні:
    Художника, поета і пророка.

    І буде в хаті правда, сила й воля,
    І дух кайдани рабські розіб’є,
    Які б сюрпризи не принесла доля
    Усе здолаєм, бо Шевченко є!


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  8. Дмитро Куренівець - [ 2011.05.17 13:05 ]
    Мнемонічний вірш
    Чому
    Озирнулася
    Жінка
    З
    Букетиком
    Свіжих
    Фіалок?

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  9. Тетяна Гуковська - [ 2011.05.17 13:43 ]
    ... присвячується
    Задушливий біль в горлі підступає,
    Коли я згадую історію одну...
    Бо сокіл в небі не літає,
    Закритий муром на замку.

    Йому б безстрашному літати
    Та милий світ невпинно пить.
    Гніздечко звити біля хати
    І соколят своїх ростить.

    Ти не здавайся,друже-сокіл,
    Бо є у тебе рідна кров,
    Вона очистить темний попіл
    І дасть піднятися з оков.

    З надією чекаємо весну,
    Коли повернешся додому.
    І сльози радості по тому
    Покажуть шлях майбутньому...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Анатолій Клюско - [ 2011.05.17 12:27 ]
    Тарасів біль
    Усе ти бачила, Вкраїно,
    Умившись кров'ю і не раз.
    От, кажуть, жив колись Тарас,
    Котрий за зраду стратив сина.

    І сам прирік себе на муки,
    Подавсь до церкви, голосив
    Та в Бога прощення просив,
    Ховаючи убивчі руки.

    А далі цвинтарем блукав,
    Упав на свіжу ще могилу.
    Чи вистоять було несила?
    Чи син з могили погукав?

    З сердешним довго говорив,
    Казав: "Пробач отцю-убивці.
    Я не хотів твоєї крівці,
    Проте б за зраду - знов убив..."


    Пройшли століття. І душа
    Колись убитого Іуди
    Пробилась заново між люди,
    На Україну поспіша.

    І горе, горе тій дитині,
    В яку душа та увійшла,
    Притулок де собі знайшла,
    Бо проклята вона однині!

    Знов на Вкраїні бачим зраду.
    Вже й не гарцює кінь війни
    Та все ж цураються сини
    Батьків. І їм не дати ради!

    Все сновигають серед нас.
    Ми вгамувати їх - не в силі.
    Лиш знаємо, що десь в могилі
    Не має спокою Тарас!


    2004р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  11. Анатолій Клюско - [ 2011.05.17 12:18 ]
    Політичний калейдоскоп (гумор)
    Колишній

    Я – колишній комуніст!
    Обирався в ради!
    Фарбуватись маю хист
    Спереду і ззаду.

    Був червоним, а за тим
    В зелень фарбували.
    Стану навіть голубим,
    Тільки б обирали!


    Про скрині

    Кожен сущий – скриню має
    І наповнить прагне.
    Хтось завіси поламає,
    Але тягне й тягне.

    Ще й хизується в покоях –
    Я панок однині,
    Бо не мають ще такої
    Інші сущі скрині.

    Але час, бува, надходить –
    Застережить мушу –
    Що померлою знаходить
    Він на скрині душу.


    ***

    Кий в руках фінансового туза
    Миттю кулю заганяє в лузу.
    Тож тузові – виграшу радіти.
    А для кулі?.. Чухать морду биту…


    Чвирк

    Як росте у діжці тісто,
    Певно, кожен знає.
    Так, бува, й душа нечиста
    Масу набирає.

    Зовні гарна, зовні пишна,
    Та поглибше зиркни,
    То й відчуєш вже невтішне,
    Бо зненацька… чвиркне.


    ***

    Казав Котигорошку ти,
    Ненавчений ще воювати:
    -Ми, Змію, майже що брати,
    Тож забирайсь без бою з хати!

    А Змій, хоч і в штани наклав,
    Проте хитрющий був, до речі,
    І, поки ти його вмовляв,
    Він глечики тягав із печі.

    Втече Зміюка, звісна річ,
    Але порожня буде піч…


    ***

    Сам собі, бува, дивуюсь:
    Щоб розкішне мати "ранчо",
    Я усе життя фарбуюсь.
    Ще не був… у помаранчі!


    ***

    Наснилася морозові загроза,
    Мороз пройшов по шкірі у мороза.
    І, щоби якось шкіру розморозить,
    Почав мороз гаряче щось морозить.

    Морозив довго, аж пашіли скроні.
    Боки ж не розморозились червоні,
    А навпаки, сердешні, задубіли,
    Аж інеєм покрились синьо-білим!


    ***

    Селянська хата – схожа на барліг.
    У ній хазяїн, мов ведмідь, заліг.
    Шелепав щось, потрапивши "під муху",
    І все ковтав оранжеву сивуху.

    А зверху десь, під дахом, угорі
    За збіжжя знову гризлися щури.
    І гострозуба, хитра, гостролиця
    На них єхидно п'ялилась куниця.


    ***

    Віддали вже кімнату ми носатому брату,
    Вузькоокому брату ще одну віддали.
    Тих братів – так багато, їдуть всі гостювати.
    Тож зоставили хату… і у сіни пішли.


    ***

    Шамкали старенькі Настя й Гапка –
    Бідним був, здирати мусив шапки.
    Тож дамо для доброї людини
    Здерти шапку з нашої країни…


    ***

    Від кнопочки до кнопочки.
    Уже й спітніла "попачка".
    До сьомої добіг,
    На восьму носом ліг,

    Перечепився, впав,
    В дев'яту не попав:
    Країни "сучий син" –
    Москаль, жидок… литвин.


    Про Жанну Д'арк для країни.

    Подививсь народ на Юлю
    І згорнув красуні дулю.
    Та, надіючись на "манну"
    Він зробив із Віті – Жанну.

    З Віті Жанна не вдалася
    Маса люду напилася,
    Східне виколола око:
    Стала Жанна трохи з боком.

    Перед люстерком щоднини
    Красувалася країна:
    Все ж вродлива, хоч без ока,
    Але вже не косоока.


    ***

    Акули рибу куштували:
    Оця – смачна, ця – так собі,
    А там – кістлява, м'яса мало,
    І ще й колючка на горбі.

    Її ковтнеш, то буде в шлунку,
    Мов виразка, стирчать роки,
    А як підсуне в шлунок трунку,
    То ще й відкинеш плавники!

    Отож, як вилізете з мулу,
    Що в нас не часто – та бува,
    Гостріть колючки на акулу –
    Відстоюйте свої права!


    ***

    Чи правда то, чи то мені здалось:
    У лісі Вовка взяв на роги Лось.
    -Навіщо кров моя тобі, сміливцю?
    Ти ж – травоїдний, а не кровопивця. –

    Так Лосю мовив Вовк з останніх сил.
    -Охочий ти до м'яса і кобил, -
    Лось відповів, та й, облизнувшись ласо,
    Продовжив: Потягло й мене на м'ясо!


    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  12. В'ячеслав Романовський - [ 2011.05.17 12:13 ]
    НІЧОГО НЕ ВДІЄШ...
    Нічого не вдієш: прощатись пора -
    Спускає час темну завісу.
    Хоч котяться хвилі Дінця і Дніпра
    І сонце не гасне за лісом.

    Нічого не вдієш: прощатись пора,
    Незнані, знайомці і рідні.
    І зимно зітхає Холодна гора,
    І супляться сосонки мідні.

    Нічого не вдієш: прощатись пора,
    А скільки хотів ще зробити!
    І груди жадоба життя розпира,
    Як завжди готова до битви.

    То ж нащо прощатись?
    І ти не тужи,
    Бо розстані серце не хоче.
    Уміємо жити - і як же не жить,
    Де сяють закохано очі...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (3)


  13. Світлана Тін - [ 2011.05.17 10:59 ]
    Кришталеві хвилини
    Розшумілось життя невблаганне:
    «Найцінніше ніколи не згубиш,
    Залиши», - шепотіло, бездарне, -
    «Кинь її, завтра кращу полюбиш».

    Не прожив, а по долі пробігся,
    Не пізнав, а читав між рядків,
    І від себе самого відрікся,
    Яким став, себе знать не хотів.

    А хвилини були кришталеві,
    Молодим не зумів це збагнуть,
    Розкришились об нерви сталеві,
    Думав, нові назавтра прийдуть.

    Із душі виривається розпач,
    Зло на себе й байдужих людей.
    Рвусь назад накохатися вдосталь,
    Й цілувати кожнісінький день.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  14. Віктор Кучерук - [ 2011.05.17 08:42 ]
    Ти знаєш правду про війну?..
    Ти знаєш правду про війну?
    У рік жахливий сорок перший
    Фашист, на шмаття нас роздерши,
    Посіяв скрізь страховину, -
    Ти знаєш правду про війну?..
    Я пам’ятаю - в сорок другім
    Ми лупцювали вже катюгу
    На Волзі добре й на Дону, -
    Ти знаєш правду про війну?..
    Хіба забути – в сорок третім
    Під Курськом танків силуети
    І вод дніпровських бистрину, -
    Ти знаєш правду про війну?..
    Як не хотілося померти,
    Коли уже в сорок четвертім
    Полки пішли на чужину, -
    Ти знаєш правду про війну?
    У переможнім сорок п'ятім
    Лиш усвідомили солдати
    Своєму подвигу ціну, -
    Ти знаєш правду про війну?..


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  15. Наталія Буняк - [ 2011.05.17 03:17 ]
    Бій за волю
    Вже рвався день із темряви нічної,
    Скидав зі себе заспану вуаль,
    Загравою горіли обрії, а очі
    З окопів зорями вдивлялися у даль.

    Ще чути було стріли канонади,
    Ще десь там за горою лилась кров,
    Вояки змучені, по цей бік барикади
    Повільно рухались, вдягавши волі зов.

    Навколо них лежали побратими
    І багряніла стоптана трава.
    Сокійно спіть. Словами золотими
    Записані будуть ваші діла.

    Своєю кров’ю ви здобули волю,
    Ви не вмирущі, бо діло не вмира.
    Воскресла слава в нашій Україні,
    Вас не забуде батьківська земля.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  16. Оксана Романів - [ 2011.05.17 03:02 ]
    молитва
    Дай мені, Боже, світлого розуму. Чистої дай душі.
    Я заховаюсь в любові, як у небеснім плащі
    В нас забирали віру, давали взамін земне
    Хай воно, Боже, ніколи не перейде мене

    Дай мені сили не впасти, а впавши, сили звестись
    Коли я йтиму по грані, то ти за мене молись
    Кроки мої наосліп. Жалі у моїх роках
    Я вся на твій розсуд, Боже, вся у твоїх руках

    Дай мені мужності гідно пройти крізь усе в житті
    Падають мури високі, у святість ідуть не ті
    А я все шукаю виходи, я все шукаю суть.
    Хай мої самовідречення когось на землі спасуть


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (3)


  17. Вітка Квітка - [ 2011.05.17 01:54 ]
    Где-то там, среди темного города
    Где-то там, среди мрачного города
    Ты один посреди темноты.
    Растревожили душу вороны.
    Разметали волос ветры.
    Только уж обо мне не спрашивай.
    Не ищи окоемами путь.
    Не пытайся и ног не изнашивай,
    Все что сможешь – навек забудь.
    Между нами искрами алыми
    Пронеслись шалой конницей дни,
    Отсмеялись снегами талыми,
    Пробежали чужыми людьми.
    Не вернуть нам закаты прошлые,
    Поцелуев кровавую нить,
    Детский смех среди трав свежескошенных…
    Два разорванных сердца не сшить.
    Так не пробуй пустыми дорогами,
    Под дождями, ветрам назло
    Отыскать меж чужыми порогами
    Тот, что снегом давно занесло.
    А решишься - на долю не жалуйся.
    Потерялся в чащобах мой след.
    Заплутал, между зарослей спрятался,
    Схоронился желанный ответ.
    Там идти меж крестами незрячими
    И трясинами сотни верст.
    Если хочешь – назначишь мне
    Место встречи и радостей горсть
    Принесешь с собой в заповедные,
    Неисхоженные края.
    Буду ждать. Вдруг мечта заветная
    Как-то утром придет – вот и я!
    22.07.2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  18. Вітка Квітка - [ 2011.05.17 01:58 ]
    Мій жаль тягне мене крізь видноколи
    Мій жаль тягне мене крізь видноколи,
    Туди, де чути поклик моїх дум.
    Таке буває, певно раз в ніколи,
    Коли в весну приходить зимній сум.
    Тоді було неначе поклик долі,
    Мов відповідь на сльози всі душі.
    Казковий ранок у веснянім полі,
    Я йшла, немов царівна,по росі.
    І от – з тобою поглядом зустрілась,
    Й у серці запалала та зоря,
    Що я колись до неї помолилась,
    В осінній смуток сіючи слова.
    Але, мабуть, даремно я благала.
    Моя любове! Не судилось нам.
    У темряву душа моя мовчала,
    Не довіряючи промовленим словам.
    Я стільки мрій зреклася задля тебе!
    Заради того ранку навесні,
    Твоїх очей,блакитних наче небо,
    Що прокидається над лісом восени!..
    Але, на жаль, усе було даремно.
    У світлий день прийшов зимовий жаль,
    І у моє серце він, напевно,
    Знов принесе колишню ту печаль.
    5.05.2004


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  19. Іван Гентош - [ 2011.05.16 23:02 ]
    Презентація збірки пародій "Чавунні канделябри" ( друга спроба)
    В суботу 21 травня в Пороховій вежі (вул.Підвальна,4) відбудеться презентація моєї другої збірки пародій "Чавунні канделябри". Початок о 15-00. Дорогі ПМ-івці, радий буду зустрітися з Вами. Запрошую усіх, кому до вподоби пародійне слово.
    З повагою...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (55)


  20. Мирослава Мельничук - [ 2011.05.16 23:14 ]
    Ефект метелика*
    В черговий раз здригнулася земля
    десятибальним поштовхом надлому:
    скажи мені - ця злоба звідкіля?
    І що між нас зостанеться потому?

    І знову оберемками - слова,
    і знову міріадами - образи...
    Хіба тобі цікаво, чи жива?
    Чом серце не спинилося одразу?

    Награвся? Досить? Тисни на escape**:
    самотність чи свобода за дверима!
    Чому ж ти тут: затвердлий і гіркий?
    Хіба не я - чужа і нелюбима?

    ...і йде цей біль, і наслідок за ним -
    спинити цю війну мені несила -
    з часів, коли ще хлопчиком малим
    метелику ти обриваєш крила...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  21. Василь Кузан - [ 2011.05.16 22:31 ]
    Щось між нами було...
    Щось між нами було... Ні розмови, ні дії
    Тільки відблиск вогню впав у тишу зіниць,
    Тільки краплі хвилин, мов сполохані мрії,
    Диким криком прощань полетіли з дзвіниць.

    Із матерій тонких, манускриптів таємних
    Щось межу перейшло й раптом зникло кудись,
    Ніби вітер весни на вітрилах зелених,
    Ніби погляд зорі, що згоріла колись.

    Щось химерно – п’янке, щось до болю реальне:
    Ейфорія сердець, унісонне тепло...
    Едельвейс почуттів, що на скалах не в’яне
    І співає весні: „Щось між нами було.”

    Щось між нами було, та втекло від означень,
    Потекло в глибину, проповзло поміж слів...
    Лиш у храмі грудей хтось окрилено плаче,
    Тінь неясних тривог крає лінію брів.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (25)


  22. Володимир Сірий - [ 2011.05.16 21:20 ]
    Інкогніто
    Здається , що вельми далеко вона
    І зовсім ти їй не цікавий,
    То в пекло соратник її сатана
    Закликав на чашечку кави,
    То там, де гарячі на мапі крапки
    Мантачить вона свою косу.
    Ти ґречно стопарик узяв до руки,
    А другою мнеш папіросу
    І думаєш : жити і жити мені,
    Нормальна така обстановка,
    А око бабусі уже при вікні
    Виблискує холодом вовка.

    16.05.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  23. Іван Потьомкін - [ 2011.05.16 21:51 ]
    Це, мабуть, янгол-баламута...


    "Біле личко, чорні брови повік не злиняють"
    Українська народна пісня

    Це, мабуть, янгол-баламута
    Її вночі із кимось переплутав
    І косу воронову в біле вбрав,
    І рівчаками лоб зорав...
    Удосвіта забракло, певне, сили –
    Очі та голос тими ж залишились.
    І от сьогодні безпомильно пізнаю,
    Кому віддав я молодість свою.
    Як і тоді, cором’язливо поруч сідає,
    Мене, немовби ненароком, розглядає,
    І я питаю: «Може, щось не так?»
    «Пройшлися й по тобі літа...»
    Краєм долоні змахує сльозину...
    А я дивлюсь на неї та на доньку з сином.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  24. Юлія Зотова - [ 2011.05.16 20:31 ]
    Вечер откровений
    Секреты прошлого хрустальными шариками,
    на долю секунды блеснув, между нами зависли.
    И... вот он - момент истины!..
    Выброси в мусор осколки - прошлого нет.

    заготовка с 1998




    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (13)


  25. Юрій Лазірко - [ 2011.05.16 19:13 ]
    Your shadow or Ваша тiнь
    Чи ви бачили її
    кроки ласі,
    провокуючі й рясні
    в час нещастя?
    Вдвоє сили тьми зросли,
    ще так – чари,
    випасала синь в росі
    хмар отара.
    Гляньте, як її нутро
    поглинає
    світла свіжого цебро.
    Не пірнає,
    за підошвою, коли
    ту підносять
    і за хмарами кровить,
    де їх косять.
    А ті стіни, що вкрива, –
    проти тверді,
    і ті фарби на словах
    легко стерти.
    Ти, вона і джерело.
    Видна Пані
    все латає, що пройшло,
    трісло й ранить.
    Воском знань вона стіка
    з аналоя
    і тече її ріка,
    серце гоїть.
    На сторінці, що закрив,
    тіснувато –
    зачекає до пори
    стане звати.
    Оживе при свічці враз,
    рухам – свідком.
    Це вона саджає вас
    в темну клітку.

    6 Травня 2011

    And English:
    ------------

    Have you seen her
    greedy walking
    in provoking way,
    invoking
    steps in times of trouble?
    What was dark in her
    had doubled
    since the sunlight
    started choking
    with a flock of clouds.
    Watch her inner ego docking,
    eating light,
    and sprouting out.
    Then she sticks
    her fishy doubt
    perfectly,
    where soles outmount,
    follows every bowing cloud,
    stocking it.
    The walls she’s cloaking
    are against
    whatever’s hard.
    She revives a sense of art,
    rattles in its tints and foibles.
    Interposed by you,
    this Lady Noble
    mends old time
    in cracks,
    keeps
    left knowledge
    on bookracks,
    and bushwhacks
    its way through rhythms
    of New Age.
    Find her
    hiding
    on a page
    you just turned
    for good
    or to a plack.
    She is spry
    when sun is back,
    bathes
    in a holy water stoup.
    She’s you
    inside her lightless coop.

    May 6, 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  26. Анатолій Клюско - [ 2011.05.16 18:00 ]
    Сонети тридцятих
    ***
    Не стримать часу, як коня.
    Час поспішає, шляхом битим
    Років десятки проганя,
    Здіймає куряву - прожите.

    А в темряві тисячоліть
    Іздавна люд чогось шукає
    Той древній корінь, древню віть,
    З якої сутність витікає.

    Століття плентають недбало,
    То знічено, а то зухвало
    По древньому лицю планети.

    Проклятий вік землею ходить,
    Серця тридцятими холодить,
    Чеканить час свої сонети.


    Десятини
    Як Божий дар, шматок за шматом,
    Із сивих прадідів, дідів...
    Ці десятини назбирати -
    Незмірних коштує трудів.

    Людино від землі і Бога,
    В тенета втрапивши зневір,
    Ти не второпаєш, для чого
    Тебе погнали на Сибір.

    Крижинились гарячі сльози,
    І од наруги та морозу
    Тужавіли уже й думки.

    Тебе (за піт) на смерть голодну
    В пустелю дику і холодну
    Ведуть червоні варнаки.


    Голодний зашморг
    Послухай марення землі...
    Їй теж болить, вона завила,
    Нечиста, зрощена на злі,
    Щедротну - скнарою зробила.

    Бо вже не здатна годувать,
    А всюди скроплена бідою,
    Голодний зашморг одягать
    Пішла понурою ходою.

    Втонули села в бур'янах,
    Вітри гасають по ланах,
    Та віє пусткою повсюди.

    Жахлива сіра круговерть...
    То тут, то там маячить смерть,
    І привидами бродять люди.


    Чорний "воронок"
    Скотилась неба голова
    Скривавлена, за обрій впала,
    Зчорніла злякано трава,
    Кульбабки кліпать перестали.

    Зірки сплелися у вінок,
    А страж ночей завис безсило,
    І тільки чорний "воронок"
    Прорізав тишу знахабніло.

    Хати ховаються в садах,
    Під вікнами блукає страх.
    ...В одному свічечка воскресла.

    До мужа горнеться жона,
    Припала чайкою сумна,
    Зітхнула зболено: "Пронесло!"


    Безбожна віра
    Храм з небесами розмолвляв,
    До Бога руки простягнувши.
    Хтось купола йому відтяв,
    На Божу віру посягнувши.

    То час "неронів" повернув,
    Бо вже, одурений вождями,
    Народ безбожництва сягнув,
    Зробивши ідолів богами.

    Мовчало змучене село
    І знов на панщину брело
    В поля з чужими вже хлібами.

    Розсіявся кривавиць дим,
    Новий з'явивсь натомість Рим
    З німими смирними рабами.


    1998р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  27. Юлія Шешуряк - [ 2011.05.16 16:37 ]
    івасик-телесик
    жінка заходить в хату,
    каже, що снився чорний лелека,
    човен без весел, річка без броду.
    більше не колисати
    мрії в подолі печально-легко,
    гей, чоловіче, ладнай підводу!

    пахне останнім снігом
    звістка лиха, червоніє обрій,
    вшиті тополі у ранок сивий.
    жінко, ой, жінко, ціхо!
    нащо говориш слова недобрі?
    їдем до ставу шукати сина.

    там золота і срібна
    рибка під кригою тяжко дише,
    в"ються клубками підводні змії.
    що тобі ще потрібно?
    богу молися і слухай тишу.
    плакав би, та не вмію...

    жінка виходить з хати.
    думає: тільки б діждати ночі,
    швидше би темрява глупа вкрила,
    впасти у неї, спати...
    знову тебе у мій сон, синочку,
    хтось принесе на крилах...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (22)


  28. Любов Бенедишин - [ 2011.05.16 14:36 ]
    Билинне
    …В задумі хтось вже м’яв отак билину,
    в безодню неба дивлячись, коли
    мене на цю планету, мов піщину
    вітри астральні ще не занесли.

    Коли я ще сама себе не знала
    (як звуть мене і хто моя рідня) –
    чиясь душа вже істину шукала
    в очах такого ж сонячного дня.

    І хтось давно збагнув на цій планеті,
    сповна пізнавши горя круговерть,
    життя – це птах_не_смертний, що у леті
    двома крильми занурений у смерть.

    Минуть віки. Все зайве світ забуде.
    Замислено хтось м’ятиме зело…
    Не дивно, що мене колись не буде.
    А дивно, що мене – і не було.

    2004 (2011)




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  29. Лідія Арджуна - [ 2011.05.16 14:32 ]
    Не чіпайте!
    За кордоном життя – трансформація .
    А дорога туди , то – перкусія .
    Хто поїде із нас – аберація .
    Не чіпайте мене , бо не в дусі я .

    Бо знесилена я , і знедолена ,
    І заболена , і відчужена .
    Непосильною працею зморена,
    Між своїми віддавна загублена .

    Як злочинець , додому вертаюся .
    В голові нищівна аб`югація .
    Я загублена і ніколи не знайдуся .
    Не зворотня моя трансформація .
    Травень 2011 р .


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.04) | "Майстерень" 5.25 (5.05)
    Коментарі: (2)


  30. Марія Дем'янюк - [ 2011.05.16 12:43 ]
    А зорі квітують
    А блискучий місяць небо засіває,
    Темноока хмара зорі поливає.
    Ніжно колискову заспівала нічка,
    І квітник зірчастий зазирнув у річку.
    У нічному небі думи заблукали,
    Пахощі зіркові, мрії виплітали.
    Доторкнулась неба,милувалась літом:
    Квітували зорі дивним самоцвітом...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  31. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.16 12:47 ]
    Устами младенца
    Устами младенца

    ***

    - Вот и сладкий творожок,
    Сьешь-ка ложечку, дружок!
    - Творожок, конечно, сьем!
    А вот ложки я не ем!

    ***

    Видит Оля в магазине
    Сыр большой лежит в витрине:
    - Вот так чудо на весь мир!
    В магазине вырос сыр!

    ***

    Костя к маме прибежал:
    - Я такое увидал!
    Я сегодня бегал в сад,
    Там чернявый виноград!

    ***

    Маша чашку протянула,
    Маша тяжело вздохнула:
    - Как коровкам нелегко,
    Их превратили в молоко!

    ***

    На обед у бабушки
    Блинчики-оладушки,
    - Внучек, что тебе подать?
    Хочешь, мёда можешь взять.
    - Мне вон то,- ответил Рома,
    - Чего нету у нас дома!

    ***

    Удивлялись мама с папой:
    - Кто жужжит под жёлтой шляпой?
    Может, это дочка наша?
    Может, это пчёлка Маша?
    - Не узнаете вовек!
    Это просто Пчеловек!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  32. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.16 12:54 ]
    Поле брани
    Я расставлю строчки рядом,
    Как солдатики на поле,
    Мой листок - ты поле брани,
    Пусть случайно, поневоле...
    Станут слоги вдруг отрядом,
    Бьют, казалось бы, безвредно,
    Пробивают дУши-ткани
    Так незримо-незаметно...

    Лёгкой поступью кошачей
    Рифмы лягут мне на душу,
    Мой листок - ты поле брани
    Не впервой, и я не струшу...
    А на сердце вдруг отдачей
    Рвутся тихо нитки-строчки,
    Скачут рифмы словно лани,
    Расставляя слёзы-точки...


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  33. Олексій Тичко - [ 2011.05.16 11:12 ]
    Перон
    Не міжсезоння, а уже пора осіння,
    Тож листя падає, танцює вальс-бастон,
    І ніби золотом оздоблює довкілля,
    Скидає осінь пожовтілий балахон.

    В гнітючій тиші привокзального перону
    Відсутність повна і людей, і голосів,
    Далекі звуки ріжуть слух, удари грому -
    Небесний грюкіт до перону долетів.

    Нема вогню - тютюн без діла у кишені,
    Вселенська пустка і по ній блукаю я.
    Пустельна осінь, мої пошуки даремні,
    У тих місцях, де панувала метушня.

    Нема людей, нема тепла, сумні перони,
    Не зустрічають із букетами троянд.
    Тут тільки я несу тягар глухої втоми:
    Ні співчуття, а ні вогню, а ні порад.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  34. Анатолій Клюско - [ 2011.05.16 11:21 ]
    По грані.
    По грані безсоромності пройду,
    Немов актор по тонкому канату.
    Ви тільки не жахайтесь - не впаду,
    Це ж завітав я на кохання свято!

    Тут почуттів не хвиля вже, а вал
    Об цноту Вашу б'ється... Та хлюпоче
    І вилився увесь глядацький зал
    У Ваші (до безумства рідні) очі!

    Тож дотягнусь, згублюсь на царині:
    Тремтливій, ніжній, вищого ґатунку.
    І стануть нагородою мені
    Аплодисменти Ваших поцілунків.

    2005р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  35. Василь Кузан - [ 2011.05.16 11:33 ]
    А стежка до тебе...
    А стежка до тебе ще мріє про день,
    Натхненно і щемко занурена в роси.
    І просить, і молить, благає пісень,
    А пташка лиш крильцями мовчки тріпоче.

    Стежина до тебе сховалась в пирій
    І роєм над нею схилилися зорі.
    Вже ніч усміхнулась і, скупані в ній,
    Лягають на аркуш неправлені твори.

    Вже погляди наші зустрілися там,
    Де мало кохання й багато емоцій.
    В сивіючих спогадах губишся сам,
    Шукаючи сонця на іншому боці...

    В потоці думок - перелітних птахів,
    Що часто від тебе до ворога плинуть,
    Згубилася нитка пророків, волхвів,
    Що звалася стежкою. Знову хвилину

    Не встигли впіймати. Не встигли знайти:
    Куди і для кого, коли і навіщо?
    Цей сон був примарним, далеким, п'янким,
    Чужим, нереальним... А вийшло, що - віщим!

    Цей сон був совою. Чи ланню. Чи - ні!
    Мов ластівка в шибку вдарявся у спокій.
    Такий одинокий я був на коні,
    Така одинока була ти, допоки...

    Допоки блукати дозволиш нам ти? -
    Невже в самоті нам страждати не досить?
    На стежці до себе тебе не знайти...
    На стежці до тебе сховалася осінь.


    29.08.06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (21)


  36. Мія Першоцвіт - [ 2011.05.16 10:47 ]
    Пам'ять
    "Той день страшний ніколи не забуду-
    (і дві сьозинки впали у траву)
    Як біль із страхом розривали груди,
    Кричали діти, голосили люди-
    до Бога слали відчаю мольбу.

    Лишень світало. Ми ще міцно спали.
    (Стиснула руки-аж до білих плям)
    Під хатою вантажівка в нас стала.
    Збиратися! Сибір! Горлали.
    Пекучий в серці залишився шрам.

    Я памятаю жах тієї миті,
    як віддалявся любий серцю дім.
    І від тоді, аж поки буду жити,
    неперестану Господа молити,
    щоби такого більш не було в нім."

    Було давно. Бабусі вже не має.
    Її ж слова у серці проросли.
    Молитву бабину щомиті промовляю,
    і неустанно Господа благаю,
    щоб більше в світі не було війни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  37. Наталія Крісман - [ 2011.05.16 10:07 ]
    ЗАГРАТОВАНІ ДОЛІ
    Каземати в обіймах ночі
    Зазирають до віч людям,
    В них відлунюють болем в грудях
    І ховають його в цемент.
    Заґратовані вікна хочуть
    У обіймах когось стискати,
    Волелюбцям ставати катом
    І розчавити їх ущент.

    Заґратовані наші долі,
    І рахунок їм - тисяч сотні,
    Упокорено йдем самотні
    В невідомості водоворот.
    Розгубили жадобу волі
    Під розкресленим в клітку небом.
    Ми забули - чого нам треба?
    Ми забули, що ми - народ...

    Заґратовані душі марять
    Свіжим вітром в спекотну днину,
    Зорепадом у небі синім,
    Життєдайним рясним дощем.
    І нема в світі більшої кари
    За найбільші в житті провини -
    В ріднім краї ставати чужинцем,
    Як неволя гірка пече!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  38. Максим Фірковський - [ 2011.05.16 10:59 ]
    травень темніє від опіків
    травень темніє від опіків і вибухає на спеці
    за травнем жалоба
    його польова дружина цілує бинти і звісно що божеволіє
    вганяє під ребра зубило
    мовляв я ж його зазубрювала скільки років і зрештою зазубрила
    я ж йому прала
    ходила на ринок
    купляла гострих до літа спецій

    а я казала
    натисни на гальма
    бо прийде смерть і фіг ти у неї візьмеш конспекти лекцій

    то як ти принаймні добрався
    певно нормально не їв і не мився шістнадцять днів
    а потім
    обліплював жінку цю тілом своїм наче потом

    але ти ж святий як душі загиблих сільських вчителів
    тобі черга направо
    коньяк Вальгалла
    повага і спокій такі
    ніби ти в смерті питався
    а смерть тобі мовчки кивала

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  39. Олеся Овчар - [ 2011.05.16 01:56 ]
    Сонячна домівка
    Сонце ген за небокраєм
    Кожен вечір спочиває.
    Там у нього є домівка:
    Злотом стелена долівка,
    Злотні стіни, злотна стріха, -
    Не будиночок, а втіха.
    Пахне в ньому чудо-літом
    І медовим липнецвітом.
    У світлиці – вишиванки,
    Красні соняхи у дзбанках.
    А на покуті за пана –
    Запашний калач рум’яний.

    На фіраночках прозорих
    Примостились тихо зорі
    І тихесенько до ранку
    Шепчуть Сонцю колисанку.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (21)


  40. Ондо Линдэ - [ 2011.05.15 23:47 ]
    нг
    хлынула полутьма обратного счета.
    первые негативы отлеживают куски.
    мы ждем, скалиброванные по частотам
    в единое -что там-,
    мы тоже фото,
    сочиненное для одной руки.

    в общей рамке и под стеклянным зонтом
    стакнувшихся бокалов.

    нас так мало
    и будет меньше потом.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  41. Іван Гентош - [ 2011.05.15 21:54 ]
    пародія « Зовсім мало... »





    Пародія

    Хоч би не наплутати з металом…
    “Жінці – квіти…” – то відомі жарти.
    Каті й Тані вимагають “налом” –
    Срібло у волоссі ніц не варте.

    Хто на тачку поведеться, “дура”?
    Чи на пару баксиків натомість…
    А стальна міцнюща арматура –
    То не депутатська нерухомість!

    Мужність й шрами – то серйозні речі,
    Золото в кишені – теж окраса.
    Волохаті руки, сильні плечі –
    Все пробачиш – специфічна раса…

    Ще мужчину прикрашають вірші –
    Тріолети, танки і ронделі.
    Щоб від мавпи трохи красивіший
    Не лежав, утупившись у стелю.

    Щоби Муза справно надихала,
    Й на кохання була хоч година.
    Прикрашає… справжнє – зовсім мало…
    Головне – щоб справжнім був мужчина!


    15.05. 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (27)


  42. Олена Багрянцева - [ 2011.05.15 21:07 ]
    Перемісти на сходинку мій сумнів...
    Перемісти на сходинку
    Мій сумнів.
    Сирий під’їзд не свідок.
    Тільки знак.
    І ніби так
    Безпечно і бездумно,
    Крізь суєту,
    Затиснуту в кулак,
    Через вікно
    Прочинене прозоре
    На голу спину
    Сяде чорний грак.
    Містичний птах
    Моєї непокори.
    Брудна любов
    Вибаглива на смак.
    15.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  43. В'ячеслав Романовський - [ 2011.05.15 19:08 ]
    МЧИТЬ ЕЛЕКТРИЧКА РАННЯ...
    Мчить електричка рання
    В травневу заметіль.
    Зозулине кування
    Давно луна звідтіль.

    Дзумить бджолиний клопіт,
    І цвіт довкола, цвіт...
    У веснянім галопі
    Неспинний зелен-світ.

    І ти спішиш до мене,
    Мов сонечко - лице!
    Підняв бузок знамено
    Солодким вітерцем.

    Тобі допомагаю
    Пливти в п'янкій красі
    До брами зелен-гаю,
    До сонця у росі.

    Щезає електричка -
    І ми тепер удвох:
    Рядном для нас - травичка,
    А за скатерку - мох.

    Отут не фуги Баха
    Відтворить менестрель,
    А незнайома птаха
    Розілле срібну трель...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  44. Володимир Сірий - [ 2011.05.15 17:54 ]
    Відсутність болю
    Відсутність болю – також біль.
    Не побажай того нікому.
    Виносять геть звітрілу сіль
    Господарі із свого дому.
    Не захитається плече,
    Сльоза не випурхне раптово,
    Коли не студить й не пече
    Спідтиха вимовлене слово.

    Перестраждавши болю раж,
    Стаєш досвідченим і впертим
    Хоч і страхає антураж
    Всепоглинаючої смерті.
    Тоді оцінюєш життя,
    Поденну школу осягаєш
    І горьове душі знаття
    В потіху серця обертаєш.

    15.05.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  45. Нико Ширяев - [ 2011.05.15 15:14 ]
    Не наш это Космос!
    Пишет девушка под душем
    Без колготок и рубах,
    Ублажает наши уши,
    Обретается в стихах

    В центре всех иллюминаций.
    Целиком! - нагая! - там! -
    Позволяет низвергаться
    Обольстительным струям.

    Всякий жаждет - с нею вместе.
    И за банный импровиз
    На любом изрядном фесте
    Ей вручают первый приз.

    То ли дело - я с мочалкой
    Мирно следую под душ.
    Добрых слов в мой адрес жалко,
    Приумолк фанфарный туш.

    Тут тебе не тела млечность,
    Не заманчивый проем...
    Волосатую конечность
    Тру дырявым гумаем

    И мочалю поясницу.
    В стих не лезет ни черта.
    А казалось бы - девица
    Тем же самым занята...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  46. Нико Ширяев - [ 2011.05.15 15:34 ]
    Стихоироническое
    Начался заветной ранью
    Вдохновенный стипль-чез.
    Где ж пример для подражанья
    Для снующих поэтесс?

    Вот она - первооснова!
    Полный, значится, вперед
    Там, где Вера Полозкова
    Жизнь богемную ведет.

    Не в потьмах и не в конурке -
    На хрустальный первый приз
    Легендарная каурка
    Пишет вольный экзерсис.

    Дальше - больше, все по плану,
    Все наваристей бульон.
    Разбитная донна Анна
    Открывает Уимблдон.

    В ожидании кроватца
    То в подкоп, то на дыбы,
    Анна Русс идет сдаваться!
    Эх бы, ей бы да кабы

    В полуспущенной рубахе
    В полбедра и в полугрудь
    С Верой Павловой на взмахе
    Голой славы зачерпнуть!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  47. Ганна Осадко - [ 2011.05.15 13:49 ]
    бути травою
    Молода трава
    головою пробила зимову землю –
    шкаралущу сумнівів глинобитних –
    зелена, солодка...
    Мільйонами маяків кличе мене у квітні –
    :Бачиш, дівко, а ти боялася!

    Міріадами гнучких пагонів
    навшпиньки стає,
    тягне до сонця руки пристрасні
    у каблучках метеликів, сонечок великодніх –
    :Живи, – каже, ­– та нічого не бійся.

    ...Бо не страшно це насправді – ані жити, ані вмирати.
    Подивись на газон під вікном –
    бачиш?
    А тепер очі заплющ –
    чуєш?

    ...І серце зупиниться від розчулення,
    від запаху солодкавого
    кінця–та–початку –
    скошених тіл трав'яних,
    гільйотованих голів кульбабових:

    таких невимовно пахучих,
    таких безборонно усміхнених
    навіть після смерті...

    Бо жили
    днем єдиним,
    щирі сонцепоклонники,
    росою напоєні, дощами освячені.
    Бо були першими,
    бо стали обраними, –
    Зелене військо Господа нашого
    під білими хоругвами
    ромашкової вірності...

    - Навчи мене, чуєш, бути твоєю травою...


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  48. Зоряна Ель - [ 2011.05.15 13:10 ]
    Бузкові досвітки
    у сонний ранок випурхне бузок
    зі соловейкової сірої сопілки.
    зібравши роси із нічних стежок,
    запахне травень медом білим-білим.

    і полетять хустки під небеса,
    хустки із кетягами ніжними пухкими,
    змальованими з темперних писань.
    по пір’ячку на юну землю скинуть,

    в зелений шепіт соковитих трав,
    в заплутані тонкі шовкові ноти.
    і зійде зірка світу золота,
    і день весняний догори покотить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (18)


  49. Ірина Зелененька - [ 2011.05.15 11:38 ]
    ***
    у місті Лева
    небесна брама
    ключі згубила

    мила була й немила
    чужа
    отруйна
    дочка зміїна
    і я

    там
    левова частка мого серця
    боса
    сама ходила
    замковою горою
    краденою сльозою

    поля...

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (3)


  50. Михайло Десна - [ 2011.05.15 11:55 ]
    Для баронета
    Агов! Ви де, далекий лорде!?
    Комизитися як воно тепер?
    Пороблено Вам... через шорти:
    від голови до ніг одразу "сер".

    Гайда до нас! Під душу жолоб...
    У нас, як образно докласти слів,
    валюта номіналом "Йолоп".
    Але який крутий номінатив!

    Не бійтесь! "Йолоп" забезпечить
    найнезбагненніший Вам в світі сенс.
    Ми ж виживаємо, до речі,
    посеред цього "залу-конференц".

    І ні "падінь", ні "девальвацій":
    на "Йолопа" твердий у нас резерв.
    Не випадково вчиться праці
    у нас не те, щоб геній, - кожен нерв.

    Гайда до нас, далекий лорде!
    Не до вподоби - вип'ємо лікер.
    Зате дізнаємось, хто гордий,
    а хто лиш зветься з прадіда тим "сер"

    15.05.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1171   1172   1173   1174   1175   1176   1177   1178   1179   ...   1829