ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ніна Яворська - [ 2009.11.01 14:42 ]
    Душа болить...
    Душа болить, а сліз нема.
    Не ллються, кляті, хоч застрелься.
    А навкруги - весна, весна,
    літають бузьки-менестрелі.
    А я в журбі чекаю дня -
    нового, чистого, п"янкого.
    А навкруги - весна, весна,
    дощами ллється на дорогу.
    З-за рогу вигулькне таксі
    і відвезе мене до тебе.
    Душа поплаче і без сліз.
    І зникне сум, як хмарка в небі...


    2008 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  2. Зоряна Ель - [ 2009.11.01 14:34 ]
    .......
    Марево-видиво дощ - не нова візитівка,
    Наче від часу пошкрябаний фон-кіноплівка.
    Сплять переходи в пасмистих тінейджерських гетрах..
    Мчать-поспішають додому намоклі автівки:
    Злизують шини лискучий льодяник бруківки –
    Згодом лічитимуть прісно асфальт-кілометри…

    Місто під вечір пірне у ліхтарні алеї.
    Спритний ліхтарник обличчя світилам доклеїть:
    Очі і брови, і вуха, і ніс, і уста.
    Парами будуть гуляти, прозрілі, ночами.
    Шепотом ніжним зайдуться стежки у безтямі
    Доки не щезне імла таємничо-густа.

    Часто і сон твій отими світами блукає…
    Зранку розбудить дзвінок ошалілий трамваю –
    Встигнеш заскочити дню на підніжку, чи ні?
    Сплесне в долоні ліхтарник, прощаючись, хитро,
    Свіжим білилом обличчя закохані витре…
    Плавно погасить за склом ледь помітні вогні.


    31.10.09 р.








    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (22)


  3. Віта Степанківська - [ 2009.11.01 13:24 ]
    Таксі свободи
    Відвези, таксі, мене від всього світу,
    Лету й швидкості, в’язкої чорної води.
    Розпороши мене над мозком вітру,
    Забери до Всесвіту з квартирної нори.

    Хай вогні зустрічних вишкірених фар
    З’їдять очі, щоб вони не відчували
    Справедливості зітлілий попіл— жар,
    Щоби мрії картинами враз стали.

    Розв’яжи засохлі руки, я благаю,
    Відпусти, я в небо ангелом злечу,
    Мури душ людських добром зламаю,
    Я валькірії бездушним нутром закричу.

    Ти забудь про гальма, мій водію,
    Я повинна встигнути на бал,
    Жити вічно у брехні, я не умію
    Час змінити світ уже настав.
    1.02 2009.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  4. Іван Редчиць - [ 2009.11.01 11:19 ]
    ВРАТА ВІЧНОСТИ (сонет)
    Убогість духу, біди і жалі
    Не приховає маска оптимізму.
    Хоч раз погляньмо через власну призму
    На те, що ми створили на землі.

    То хто ж ми є? Великі чи малі?
    Ще бродить краєм привид комунізму,
    В руках чужинців наша чиста схизма,
    Про душі ми забули взагалі.

    А предки берегли вогонь духовний,
    Він дав життя, ця істина проста,
    І тим, що хочуть лиш наскубти вовни, –

    Духовність не освячує вуста.
    Хоч їхня чаша – і по вінця повна,
    Та хто відчинить вічности врата?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  5. Олексій Тичко - [ 2009.11.01 11:06 ]
    Ранкова кава
    Гострий сонця промінь бігає по стінах,
    Хоче доторкнутись шиї і руки.
    Клята та щілина на моїх гардинах
    Все таки розбудить... Спи кохана, спи...

    Ти така красива, ледь відкриті губи,
    Посмішка легенька, ніжна і ясна.
    Із-під ковдри видно твої білі груди,
    Контури овальні, вигини стегна.

    Мідна турка кави хай бурлить на кухні -
    Я залюбувався - піною стече.
    Сяду тихо в крісло, не пом’явши сукні,
    Ковдрою укрию руку і плече.

    Хай розбудить кава у цей світлий ранок.
    Чари хай відпустять, бо взяли в полон.
    Довго милувався ніби наостанок,
    Поки ти дивилась свій солодкий сон...
    16.10.09




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  6. Олександр Сушко - [ 2009.11.01 08:25 ]
    З верху до низу
    Я загубився у діброві,
    Застряг в гнучких папоротях,
    Там линуть пахощі чудові,
    Мов повні медами бортя.

    Я загубився в шепотінні,
    Солодшому за смертний гріх,
    Що голосом із сновидіння
    Жада диявольських утіх.

    Я загубився в поцілунку,
    Припав до диво-джерела,
    А в грудях серце б’ється лунко
    Й пече амурова стріла.

    Я загубився між горами –
    Необережний мандрівник!
    І нетерплячими вустами
    Цілую вогненосний пік.

    Я загубився на узліссі,
    Трикутнику мого життя.
    О мить блаженства, зупинися!
    Це ж світ предтеч і його дах!

    Я загубився між литками
    Немов п’яниця в чагарях,
    Пасусь, жирую до нестями,
    Топчусь по травах і квітках.

    Я загубився у "печері",
    Туди усі ведуть стежки,
    Там відчиняються всі двері
    В найпотаємніші кутки...


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (1)


  7. Ірина Білінська - [ 2009.11.01 01:34 ]
    ОСІННІЙ ВЕЧІР
    Осінній вечір, що пропах
    димами сірими,
    гойдає на своїх руках
    листочки зірвані.
    Воркочуть білі голуби
    не колискової:
    любов мою не розгуби
    в листку кленовому…
    Де саме зупинився час –
    немає значення.
    Важливо, що життя у нас.
    Ніщо не втрачено,
    бо час спливе, перемине,
    а ми зостанемось.
    В повітрі квітами війне,
    водою талою…
    І знов відродиться життя
    в новій історії…
    А, може, просто ти і я
    удвох повторимось.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.33 (5.41)
    Коментарі: (16)


  8. Катя Луганська - [ 2009.11.01 00:25 ]
    * * *
    Тільки цього щасливого літа,
    а більше – шматочки неба ніколи
    вже не будуть такі бузкові,
    як синці
    у янголів на колінах,
    бо восени їм видають штанці,
    а замість велосипедів – крила.

    Сьогодні, сього щасливого дня
    шматочки такі акварельно-сині,
    а інші –
    такі акварельно-блакитні,
    наче від найчистіших тонів
    зеленого, бавлячись, хтось відняв
    жовто-най-гарячіші.
    Так змішують фарби закохані, діти
    і циркові слони.

    Лише цієї щасливої хвилі
    ти забуваєш, що ти,
    як і мох,
    повинен рости
    на північному схилі
    пагорба. Я росту
    за двох,
    особливо – за тебе,
    це тішить душу
    понад усе.
    Я знаю, що подумки ти не тут, а
    над нами шматочки перламутру,
    і надходить ніч, і скоро посуте
    ніє, й закриються сту
    лки мушель
    у небі.
    І все.

    2009, осінь


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.19) | "Майстерень" 5.42 (5.17)
    Коментарі: (8)


  9. Оринка Хвилька - [ 2009.10.31 23:36 ]
    Коні не винні? (Щоденник живої та усміхненої. Запис 6)
    сині вершники в житі
    з прожилками білих вен
    розпашілі хвилини
    простежити їх – ген-ген…

    ті намахані коні
    одне викликали – гнів
    я любила тебе
    рівно стільки як ти мене ні
    і любила за те лиш
    що ти мене не-любив
    вистачало на каву
    на віршика й піну днів
    а за решту – не знаю
    мовчати би – не вдалося
    розлюбила і годі
    залиш мені звив волосся

    годі вершникам скніти
    в болотянім полі-сні
    …перепуджені коні
    та лицар не на коні…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  10. Олеся Овчар - [ 2009.10.31 22:16 ]
    Румба
    Я хочу...
    Станцювати
    з тобою румбу
    в божевільно-
    повільному
    темпі бажання...
    Я хочу...
    Намалювати
    поглядом
    на твоєму тілі
    карту любові...
    Я хочу...
    Розчинитися
    у сміливому
    дотику
    впевнених рук...
    Я хочу...
    Обійнятися
    душами
    у тілесному
    блаженстві
    танцю...
    Я хочу...
    Просто
    помріяти...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (5)


  11. Ніна Яворська - [ 2009.10.31 22:21 ]
    Останні дні поета
    Вкриває сніг дорогу на Вкраїну.
    Вогні столиці серцю не близькі.
    Йому б туди - в садочок, у хатину...
    Несила далі жить на чужині.
    Йому б весни діждатись чарівної -
    повеселіли б серце і душа.
    І може, вирвався б з кімнатчини тісної
    на рідну землю в мальвах й споришах.
    Йому б відчути ніжний подув вітру,
    що спав між лип в далекому садку.
    Свої думки комусь близькому звірить,
    свої жалі, надії... Та кому?
    Нема нікого... Очі мовчки плачуть...
    Вже сил нема із ліжка підвестись.
    Вогонь життя поволі гасне, гасне...
    З обіймів вічності нікому не спастись...


    2004 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  12. Катя Луганська - [ 2009.10.31 22:54 ]
    * * *
    Ви дивились колись на світ
    крізь розчепірені пальці?

    У неї на обох руках
    нема мізинків –
    по чотири пальці.

    Якщо розчепірити їх,
    то між ними –
    тільки три
    відтинки
    простору,
    менше
    на один,
    ніж у всіх.

    Коли на вас впадуть
    чотири промені,
    її торкнуться
    тільки три.

    Та коли між ваших пальців
    оселяться
    чотири пустоти,
    у неї буде
    на одну порожнечу
    менше,
    ніж у всіх.

    2008, весна


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (14)


  13. Іван Редчиць - [ 2009.10.31 21:16 ]
    ГОЛУБІ ОРКЕСТРИ
    РУБАЇ ***

    1
    Вже залунали голубі оркестри,
    Цю увертюру травень, як маестро,
    Почав акордом громових литавр, –
    Аж по дібровах покотивсь перестрах.

    2
    У душах струни рвуться від страждання,
    Коли звучить там реквієм кохання.
    І вже не ступить більше на поріг –
    Чиясь любов – ні перша, ні остання.

    3
    Стоїть душа навколішки і плаче,
    І дивиться на мене так, неначе
    Її сьогодні вже образив хтось, –
    І я забув про всі свої невдачі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  14. Олександр Сушко - [ 2009.10.31 19:10 ]
    Осінь
    Тихо падає дощ,
    Тихо й сумно надворі,
    І кришталь бульбашок
    У калюжах кипить,

    Тихо падає дощ,
    І краплини, мов зорі,
    Швидко линуть униз
    І зникають умить.

    Одинокий листок
    З вітром в танці кружляє
    І вбрання золоте
    Так пасує йому,

    Одинокий листок
    До землі припадає,
    Хай лежить, спочива,
    І стрічає весну.

    Плаче осінь дощем,
    Бо така її доля,
    Завмирає життя
    Від обіймів її,

    Плаче осінь дощем,
    І пливуть за водою,
    Мов кораблики,
    Роки мої.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  15. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:02 ]
    Цілуй мене допоки ще сипле зимою...
    Цілуй мене допоки ще сипле зимою,
    Допоки ще в косах немає ніде сивини.
    Від першого дотику й досі я пахну тобою…
    Цілуй поки в грудях немає від зради вини…

    Цілуй мене допоки ще віє снігами,
    Бо вже незабаром зі мною будеш не ти…
    Мільйони кохання й мільярди розлук між нами…
    Цілуй мене зараз. Ще декілька днів до весни.



    листопад, 2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  16. Леді Ней - [ 2009.10.31 16:44 ]
    ***

    Вже й літо промайнуло
    І сонце вже слабе.
    Та раптом ви відчули,
    Що втратили себе.

    По що мечі і списи.
    І що тепер слова?
    Як честь свята у часі
    Згоріла мов дрова.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  17. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:02 ]
    Заплакана осінь, заплакані зими і весни...
    Заплакана осінь, заплакані зими і весни
    В долонях минуле – все решта твої міражі.
    Повернене щастя таким, як було не воскресне…
    Повернений щастям воскреснеш і вмреш . На межі.

    Бо губи солодкі всього лиш намазані медом.
    І небо не плаче, це просто ідуть дощі…
    А я залишилась старим, не розплутаним дредом
    В твоїй антарктидній , давно зачерствілій душі…



    жовтень, 2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  18. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:41 ]
    Від твоїх слів запахло сивим літом…
    На старих фотографіях всі молоді
    На старих фотографіях мертві сміються…
    Л.Костенко


    Від твоїх слів запахло сивим літом…
    Без ностальгії…сльози, мов дощем…
    В альбомі фото постаріле. Вітер
    прикрив усе життя своїм плечем…

    Не плач…не треба…літо ще вернеться,
    Розпустять коси березневі дні…
    …Старий альбом...Чому ж старим він зветься…
    Коли на фото всі ще молоді…


    липень, 2007


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  19. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:06 ]
    На сірій бруківці калюжами твої сльози...
    На сірій бруківці калюжами твої сльози
    Жонглюю зірками. За руку тримаю місяця
    Забите волосся-вітрами скуйовджене, може
    Ти дивишся в дзеркало-злишся на мене. Бісишся

    Від мокрих тюльпанів лишились по різному запахи
    Вже сонця старого за п’ятки ніхто не лоскоче
    Як хочеться в небі за голову змія злапати
    У коси вплести краплину дощу хочеться…



    березень, 2007



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:51 ]
    Заснула ніч на паралельних вулицях…
    Заснула ніч на паралельних вулицях…
    Солодкі сни ніким не пробачаються…
    Моя хмарина до асфальту тулиться…
    А на зв’язку хтось п’ятий раз прощається…

    Запахли губи заварною кавою,
    А ти побритий начисто не лаєшся…
    З твоїх долонь смердить нестерпно зрадою..
    За кілометром в вічність віддаляєшся…



    лютий, 2007


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  21. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:49 ]
    Запахло тобою. Від вітру потріскали губи …
    Запахло тобою. Від вітру потріскали губи …
    Солодкі черешні – бажання твоє невід’ємне
    На білих ромашках ворожиш на вересень. Любить.
    Іще від народження ваші цілунки взаємні…

    Гіркий шоколад розмазуєш пальцем по серцю
    Чаруючий запах, здається, залишиться вічним
    На твоїх долонях проснулись незаймані весни
    Бажання недавнє сьогодні вже стало грішним…



    квітень, 2007


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  22. Христя Волощак - [ 2009.10.31 16:01 ]
    А на годиннику без двох хвилин життя...
    А на годиннику без двох хвилин життя,
    А у житті без трьох хвилин розлука…
    …торкається небес твоя рука,
    А небеса цілують тобі руку…

    І плаче дощ, немов мале дитя,
    І б’ється об невисохлі ще коси…
    …крізь думку пролетіло все життя,
    А у житті за три хвилини осінь…



    серпень, 2007


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Ніна Яворська - [ 2009.10.31 15:16 ]
    Мрія
    Я живу, як живеться, бо всі так живуть -
    розмірено, тихо, без крайнощів диких...
    А роки, мов човники білі, пливуть,
    розчиняються, гаснуть в далекій блакиті...
    Десь за обрієм мрія чекає мене,
    ну а я все вагаюсь: "На землю чи в небо?"...
    Так, дивись, непомітно життя промине,
    і вже буде запізно для "треба - не треба"...
    Я сумлінно чекатиму, знаєте, дня,
    коли зірочка згасне, чи свічка дотліє,
    чи порветься струна, чи скінчиться життя...
    Тільки ж хто замість мене здійснить мою мрію?


    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  24. Леді Ней - [ 2009.10.31 14:30 ]
    ЗИМОВЕ
    А зима-бабуня витрусить перину,
    Натовче у ступі срібні зірочки,
    Лютому Морозу – найстаршому сину,
    Льодом замостити всі звелить річки.

    Прибереться в полі, ліс притрусить біло,
    Зайця перевдягне в білий кожушок.
    Хмарами прикриє сонце, щоб не гріло
    І не танув довго на землі сніжок.

    Доньці Завірюсі дасть наказ кружляти
    Вулицями міста, по усіх дворах,
    Щоби було чути, щоби було знати,
    Хто господарює у наших краях.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Ірина Білінська - [ 2009.10.31 13:49 ]
    ЯК ДОБРЕ, КОЛИ ВСЕ ДОБРЕ
    Як добре, коли все добре:
    у серці цвіте весна
    і Бог у людській подобі
    самого себе впізнав;
    в краплині дощу і сонця
    на скрипці вітрів заграв,
    березу скупав у соці,
    сховався джмелем між трав,
    пірнув безтурботно в небо,
    пройшовся дощем в лісах,
    розтікся в краплині меду
    і переріс у сад…
    І, ставши усім на світі,
    прийнявши на себе плоть –
    Любов’ю у кожнім світить
    і радується Господь.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.38 (5.41)
    Коментарі: (6)


  26. Іван Редчиць - [ 2009.10.31 11:34 ]
    ОСІННІЙ РОМАНС (сонет)
    Розгублює по травах срібні звуки
    Вечірній дощ, а там – тонкий нюанс.
    І я люблю осінній цей романс,
    І ці ноктюрни, як вінець розлуки.

    Щасливих серць веселі перестуки
    Довершують – і душі, й консонанс.
    Це юністю дарований нам шанс,
    І зрілих літ, і весен перегуки.

    Веде життя крутими берегами
    Туди, де кличе і тривожить світ,
    І ледь змахнувши росянистий піт,

    Закоханий у тебе до нестями,
    Прошкую за крилатими літами, –
    Я ж невиправний мрійник і піїт.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  27. Ірина Білінська - [ 2009.10.31 11:16 ]
    ТИ СКАЗАВ, ЩО Я ТОБІ НАСНИЛАСЬ...
    Ти сказав, що я тобі наснилась…
    Просто так: наснилася і все?
    Ну скажи, що в миті зупинилась
    ціла вічність, віднайшовши сенс…
    Ну скажи, що плакала не осінь,
    а дзвеніла вранішня роса,
    що той дзвін весняний чуєш досі,
    як пророцтва віршів і Писань.
    Розкажи, як в промені ранковім
    рятував ти сон цей від пожеж…
    Як вдихнув мене ти і ніколи
    не захочеш видихнути вже…

    Ти сказав, що я тобі наснилась…



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (7)


  28. Вова Ковальчук - [ 2009.10.31 11:28 ]
    Не бачив
    Мені боляче — кричало
    Проте вона не думала відпускати

    Зуби — маленькі піраньї
    Смачно пригрілися
    До тоненьких пальчиків

    Дерева усмішкою гнилих стовбурів
    Перегукувались опадаючим одягом

    Дивись дивись
    Ще одна зі своїми мріями…
    Ще одне пусте помешкання…

    Заспокойся маленька
    Шепотіли п'явки
    Заспокойся
    Це й не так погано
    Просто існувати

    Вона продовжувала кусати
    Аж поки червоною фарбою
    Повітря не замалювалося

    Такого світанку я
    Ніколи не бачив


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Прокоментувати:


  29. Саша Вісич - [ 2009.10.31 02:34 ]
    ***
    Ти зловживаєш звуком „р”!
    Навіщо тобі та клята алітерація?
    Тицяєш в нашу не-різність,
    у наше занюхане братство...

    В нас нема перестрілок,
    хоча й не бракує патронів.
    Ці імітації колись дограються,
    і пульсом зарипають скроні,
    і вичерпаються, і вихлюпнуться з черепу
    на вулиці у пошуках реальних партнерів.

    У партерах хижацькі погляди
    на мою невибагливу сцену,
    де все що я маю складу у кишеню
    у вигляді дулі...
    кулі...

    Ні, не так драматично:
    просто мука замінить муку,
    нудьга нудьгу...

    Прощання в прощенні.
    Я простила твою зникомість.
    Прости і мою натомість...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Прокоментувати:


  30. Саша Вісич - [ 2009.10.31 02:23 ]
    ***
    Ти один мене не боїшся.

    Всі решта – не те щоб ...
    Я для них як священа корова:
    Той боїться торкнутись,
    Той боїться образить,
    Той – втратить,
    А той – загубитись в мені.

    А от ти не боїшся нічого.

    Ну й нічого...
    я ще залякаю.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2009.10.31 00:55 ]
    МАНІФЕСТ КОБЗАРСТВА
    Хай зазвучить струна жива,
    Розкаже про своїх героїв,
    Хай в серце западуть слова:
    Кобзар - це не жебрак, а воїн.
    Це - духу лицар, не скиглій,
    І пострах яничар безликих,
    Традицій, звичаїв носій,
    І часто - віртуоз-музика.
    Це - України вірний син,
    Її душа правдива,
    Це - стоголосий волі дзвін,
    Це - пісні сила чарівлива.
    Це - нації духовний меч,
    Її історії окраса,
    Він - із месій, він - із предтеч,
    Він - слово віщеє Тараса.
    Це перед ним тремтить тиран
    І слабне влада грошей дика,
    Цілитель він духовних ран
    І він - духовності владика.
    Не лиш старий, а й молодий,
    Видющий, сильний і вродливий,
    В житті - природній і простий,
    І гордий, тільки не спесивий.
    Усе з бандурою своєю
    Несе і радості й жалі,
    Та ще й шляхетний він душею,
    Як мало хто із королів.
    Тож хай звучить струна жива,
    Розкаже про своїх героїв,
    Хай в серце западуть слова -
    Кобзар - це не жебрак, а воїн.

    7501 р. (від Трипілля) (1995)


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (15)


  32. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.30 23:42 ]
    У дотиках ніжних
    Трояндово-пишна,
    духмяно-солодка,
    намріяна ніжність бажання терпкого...
    Щоб пити її -
    мабуть, ніч закоротка.
    В ній
    пристрасть волога
    цвіте веселково.

    Вона квітне юно -
    у дотиках ніжних,
    в сплетінні обіймів любовного шалу,
    у золоті знань
    про кохання некнижних
    для двох -
    котрим ночі
    цієї замало.

    В пелюстках троянди
    ховати цілунки...
    Запестивши щедро, щоб плакала
    щастям щоночі...
    Та ніби
    востаннє, як трунку,
    любові напившись -
    святого причастя…

    30.10.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  33. Сергій Рожко - [ 2009.10.30 23:48 ]
    аномаль
    Станом на завтра,
    коли ми були ще живі –
    риби північних пустель,
    видихаючи роси,
    збитих Ікарів наосліп
    шукали в траві,
    тільки даремно,
    хоча і знаходили осінь.
    Ну а можливо
    то осінь знаходила нас,
    скальпелем листя стинаючи
    зайві хвилини,
    без кровотечі, лише
    тільки хворих на сказ
    пестила ніжно
    і не гидувалася слини,
    що витікала поволі
    з відкритих очей,
    вічно голодних
    до кусня блакитного неба...
    Крила Ікарів
    до вже непотрібних речей
    кидали просто,
    бо рибам вони –
    без потреби.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  34. Сергій Руденко - [ 2009.10.30 21:05 ]
    Нас кожний день звільняє від ілюзій,
    Нас кожний день звільняє від ілюзій,
    І тверезіючи ми вловлюємо суть,
    Коли такі, здавалось, вірні друзі,
    Зустрівши погляд очі відведуть.

    І ми навік прощаємося з ними…
    (Вони живі, та тільки не для нас).
    Нам вже не йти дорогами одними,
    Які ми разом міряли не раз.

    І, як усі, блукаючи цим світом,
    Як тільки можу, друзів бережу,
    Нікого намагаюсь не судити,
    Й лиш про одне Всевишнього прошу,

    Лиш про одне молю, мій Боже милий,
    Бо нам усім один суддя – це Ти!
    Дай так прожити, щоб ми не хотіли,
    Зустрівши погляд, очі відвести!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (4)


  35. Костянтин Мордатенко - [ 2009.10.30 21:59 ]
    … не Римлянам…
    Дощ з вітром одягають осінь в грип,
    а критики статтями недолугими…
    Зліта потужно крапля догори –
    для віршів рими набираю кухлями…

    Іронія глибока і тривка.
    Втомились трави сохнути і сіятись…
    І дикі вірші додавав до молока,
    яке варилось довго, потім зілля те

    вже пив – народжувався… Як Ісус,
    що хлопчиком відчув правдиву силу…
    Замовкну краще – не піду на зУспіт.
    Поезія – мій генетичний прИсуд.

    Як Бог хапає Сонце за росу,
    за корені слова хапаю…
    До букв на тиші рими колесую…
    Вірш в серці, як в печі копАня…

    Гуде під крапкою обтятий знак…
    Звук літер розібрав на атоми.
    Аорті – в силі мови – біль зізнавсь:
    а збірок більше Вам не висилатиму…

    Не швидко дійде слово: час мій встиг
    вернутись з небуття із розумнішими…
    І знов пишу до Господа листи –
    те, що, зазвичай, називають віршами…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (14)


  36. Христя Волощак - [ 2009.10.30 21:05 ]
    Ця ніч громопадами - тільки не в мої обійми...
    Ця ніч громопадами - тільки не в мої обійми.
    Життя падолистами - вітер уже за плечем.
    Солодке мовчання без голосу крику не здійме.
    Стривожений погляд хіба що мене запече...

    Пянкий аромат, як завжди дешеве чорнило.
    І смак тютюну ще з вчора на твоїх губах.
    В чужих - падолистами все у роках прогнило,
    І лиш громопадами сльози на сильних руках.


    жовтень, 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  37. Олеся Овчар - [ 2009.10.30 21:52 ]
    Присвята
    Вогка печать Твого цілунку
    Скріпила нас іще тоді,
    Коли юнак за руку юнку
    Манив у весни молоді.

    Вогка печать Твого цілунку
    Ставала символом щодня.
    Ну а вночі шаленим трунком
    Брела по тілу навмання.

    Вогка печать Твого цілунку
    З’єднала два життя в одне.
    І досі серце б’ється лунко,
    Коли вона щоку торкне.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (23)


  38. Христя Волощак - [ 2009.10.30 21:23 ]
    Холодними росами ранки щодня прокидаються...
    Холодними росами ранки щодня прокидаються
    Достиглими сливами падають з неба дощі…
    Як бджоли на мед метушливо і дзвінко злітаються,
    Так твої слова. Поїдають мене, мов кліщі…

    Ти був десь далеко, коли я просила пробачення,
    Червоними вишнями пахли солодкі вуста…
    Цвістимуть сади… ти запросиш мене на побачення,
    Все буде, як вперше…за все попереднє життя.


    серпень, 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  39. Христя Волощак - [ 2009.10.30 21:58 ]
    Простягає долоні по-чорному стомлена вулиця...
    Простягає долоні по-чорному стомлена вулиця...
    Вже майже за північ. В тумані давно ліхтарі.
    А місяць крізь хмари на сонні райони жмуриться.
    Сьогодні вони від безсоння чужі лікарі.

    А ти засинай. Хай сни твої ще не збулися,
    Хай зорі співають всіма голосами планет...
    Замерзло життя на тілі пожовклого листя...
    Спинилось життя на купі іспанських монет.


    жовтень, 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  40. Христя Волощак - [ 2009.10.30 21:30 ]
    Запозичений світ із відсотком холодної вдячності...
    Запозичений світ із відсотком холодної вдячності.
    Заніміли слова від шалених темпів зими.
    Ти малюєш життя без законного права власності.
    І звертаєш направо, замість того, щоб йти догори.

    Ти розумна частина мого невід’ємного простору.
    Що рахує хвилини, немов калькулятор, життя.
    Хоч на мокрій бруківці, де я ставала дорослою,
    Ти ще досі малюєш зелене брудне жабеня.


    жовтень 2009р


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Христя Волощак - [ 2009.10.30 21:37 ]
    Загублені миті, розтерті в звичайності часу...
    Загублені миті, розтерті в звичайності часу,
    Аж сиві берези вляглись до самої землі.
    Ти роки крадеш із якоїсь десятки запасу,
    Щоб губи мовчали і мовчки збрехали мені.

    Густими дощами поголені темні дороги.
    Ти досі у піжмурки граєшся в тій темноті…
    Що в сивих беріз від чекання стомилися ноги
    Я краще помовчу, аби не збрехати тобі…


    жовтень 2009р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  42. Любомир Тимків - [ 2009.10.30 21:49 ]
    Проти НСХУ (Маніфест).
    Якщо ти художник
    і інших ти сфер,
    НСХУ для тебе
    це “Ху” від тепер.

    Так пенсію зроблять
    і честь і хвала,
    та ось на плечах
    не твоя голова.

    І звідки ж узятись
    там силам новим,
    коли все гниле
    відають молодим.

    Достатньо, пожило
    розбещене Ню,
    НСХУ час скидати
    в кромешну пітьму.


    Рейтинги: Народний 4.5 (3.5) | "Майстерень" 4.5 (3.5)
    Прокоментувати:


  43. Віталій Ткачук - [ 2009.10.30 17:23 ]
    Вільна
    Простоволосою розкрай мене, як борозною поле.
    Води збери з дощу, переливай, води навколо стану.
    - Де покроплю - там вже не коле… коле… коле…
    - Куди закину - там і кане… кане… кане…

    Пали свічки – покута жде, розчетвергована на страсті.
    Воскуй мій страх – він саме застигає в маску передкарну.
    - Коли зведу – то вже не впасти… впасти… впасти…
    - Переплатити долі марно… марно… марно…

    Пускайся в ніч розхристано-холодна й місяць перезрілий
    Зривай із неба сміло. І клади між перс дукатом мідним.
    - Мені відтято з першим зіллям крила… крила…
    - А я лечу такою - вільна… вільна…відьма…


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  44. Василь Степаненко - [ 2009.10.30 14:55 ]
    Кораблик дитинства
    *
    Не зловиш
    Ти кораблика свого,
    Якого в річку випустив в дитинстві.
    І навпрошки
    Той плин не переймеш.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  45. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.30 14:42 ]
    ***
    Вона була із міста де жив Франко,
    Де час спинявся на курантах ратуш,
    Щоб катедральним дзвоном понесло
    Його - у вічність, а сліди - на аркуш

    Жила вона - де люди ходять небом,
    Любила тихий спів озерної води.
    І гамір міста цвів собі, даремно
    Чекаючи модерної весни

    Руда коса і той глибокий погляд
    У усмішці прекрасній - сум душі
    Вона була неначе моя доля
    Що так відверто снилася мені...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  46. Роман Пічурін - [ 2009.10.30 14:47 ]
    ***
    На протязі осінніх днів
    На протязі статевих актів
    Я якось довго розумів
    Що бути разом нам не варто…

    Ми як політики із різних фракцій
    Хоч не влаштовуємо акцій
    А лиш чекаємо закону
    Щоб примиритись знову й знову

    Не мов не нестримна течія
    З гори збігають почуття
    І розбиваються об скелю
    Упертості, твоєї і моєї.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  47. Роман Пічурін - [ 2009.10.30 14:32 ]
    Мрій про щастя!!!
    Листя падає на землю
    Віє холодом осіннім
    Я блукаю сірим містом
    Мрію, мучаюся, тісно.

    Хочеться розкинуть руки
    Ніби птах покинуть землю
    І летіти десь у луки
    Там де тепло і не темно

    Де літають такі ж птахи
    Сяє сонце позитивом
    Плещеться вода у ріках
    І захоплюватись дивом

    Коли ти сидиш у парку
    Коли холодно на серці
    Ти помрій про світ прекрасний
    І на мить станеш щасливим!

    2009, Жовтень


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Роман Пічурін - [ 2009.10.30 14:01 ]
    Щаслива поразка
    Між нами знов війна…
    Я знов тобі програю, я розпустив свої війська
    Бери мене в полон, давно чекаю
    Я навіть вже й не сподівавсь бути тобою завойований
    В душі давно твої війська, а в скронях сумніви стурбовані.
    На всіх фронтах здаю свої позиції,
    Твоє кохання переможе мою впертість,
    Щасливий буду в твоїй окупації,
    Тримай міцніш в полоні моє серце.

    2009.Жовтень


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  49. Карен Рамосова - [ 2009.10.30 14:05 ]
    Я хочу
    Я рахувала всі свої бажання,
    я так добре їх пам’ятала.
    Та кудись вони всі зникали,
    наче навмисне їх забувала.

    Рахую на пальцях, не можу згадати.
    Чому я все мушу втрачати?
    Усе до останнього і навіть мрії,
    які не здійсненні, але то є віра.

    Таке відчуття, що ніби навмисне
    мене зіштовхнули з м’якого крісла.
    І ніби брехнею мене огортають,
    думки усі мої кудись забирають.

    Я хочу літати в рожевих мріях,
    я хочу співати про квіти і звірів.
    Я хочу дихати чистим повітрям
    та наді мною га дюків завіса.

    Благала я : «Врятуйте мене!»,
    Але ніхто не почує про це.
    Лиш сотні таких, як я , у багнюці,
    лежать, навіки, їх душі забуті.

    Коли ти сидиш, на троні в покоях,
    ти не один, у тебе є море
    друзів, знайомих і не знайомці
    бажають погрітись на твоєму сонці.

    Якщо твоє сонце кудись зникає
    їх ніби, блискавка, всіх відбиває.
    І залишаєшсь в своїх покоях,
    покоїтись з чортом, вас лише двоє.


    2009р.
    Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  50. Ірина Шувалова - [ 2009.10.30 14:54 ]
    ***
    сліди відчайдушно лізуть поперед кроків
    що тобі з мене що тобі з мене хто ти
    я вже набачилась за двадцять з гаком років
    всі ми такі несумісні сумні істоти

    поперед леза лізе поріз полоззя
    поперед саней тих на яких завозять
    нас і лишають у епіцентрі снігу

    поперед дружби ріже пожежа пальців
    я непридатна для марафонського бігу
    я якщо можна хотіла би тут зостатись

    примули примусу ніжні такі котячі
    ти наступаєш просто мені на втечу
    кроки поперед ніг і самі невдачі
    поперед наших спроб підкорити речі

    кортики кроків нижеш в брудну дорогу
    це мезальянс сталевого і живого
    не зупиняйся квітни заради бога

    злітними смугами рік волочити ноги
    з потойбічночі рвонувши на допомогу
    не врятував ні себе ні мене нікого

    тріщини в ґрунті пахнуть чужою плоттю
    кожну сльозу проковтуй і краплю поту
    пальчиком по підборіддю у незвороття
    все що не станеться має не статись потай

    поперед батька в пекло це добровільне
    зречення божевілля у божевільні
    де поперед мостів усі ріки спалено

    не ухиляйся будьмо чужими сильними
    не ухиляйся більма промиє біль нам
    бачиш по білому вже поповзли проталини


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1423   1424   1425   1426   1427   1428   1429   1430   1431   ...   1829