ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи дасиш мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наті Вінао - [ 2009.07.08 11:35 ]
    Между смыслом...
    В городе чужом,
    в чужой стране
    кажется родным, глубоко-нежным небо,
    будто бы песок на дне морском - лазурным...
    Не своим ключом
    (и потому вдвойне
    кажется, что уловим)
    дверь отпираешь - ищешь хлеба,
    будто бы насытившись икрой из урны...
    Между холодом
    в минуту теплоты
    хочется - "любим
    удачей всей планеты!",
    будто в силах разломать ты камнем воду...
    Между голодом
    в миг сытой наготы
    кажется, что мим,
    затерянный в пылу Вендетты.
    Нет уж, не дадут потусовать колоду!..
    18.06.2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  2. Наті Вінао - [ 2009.07.08 11:19 ]
    Беззвучный
    Научил меня беззвучно плакать
    Женский шепот за мужской спиной.
    И безвольно, тихо отвечая "дакать"
    Научил. Так что ж тому виной?

    В запотевших окнах не увидишь правды,
    Вся лукавость глаз - в чистейших зеркалах.
    В девственности слез - приправа к пиру. Жадный
    Мир наш до потех... На кулаках

    Россыпи мечты иной раз кровью,
    То ли смехом юморных парней.
    Научил не шевельнуть и бровью
    Страх, иной раз срéди дикарей...

    Ветер высушит и боль, и слезы -
    Горьким станет не от брызг морских.
    Разобьются о могилу грезы.
    А причина? Плоть утех мирских...

    Найчил меня беззвучно плакать
    Шум, помоями сливая голоса.
    Нет, уж нет! Не мне безвольно "дакать" -
    Буду я кричать, стучаться в небеса!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Тетяна Шабодей - [ 2009.07.08 11:51 ]
    Лірика весни
    Прохолодний
    Поцілунок вітру
    Вустами протягу…
    Горсткою крупинок
    Пишалось
    Нічне небо,
    А місяць,
    Пелюсткою
    Тримаючись,
    Шукав пристань,
    Колихався
    На хвилях.
    Між вербовим
    Гілляччям
    Заховалась
    Вишиванка
    З нічних квіток
    Від самої землі…
    … До самого неба.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  4. Наті Вінао - [ 2009.07.08 11:13 ]
    Не традиційно
    Все традиційно - квіти і вино,
    А може, краще б - тости й кава?
    Яка там в тебе була ава?
    В житті ще кращий! Все одно,

    Тепер вже все одно - ти поряд.
    До купи намагаюся зібрать думки,
    Та де там! В голові говорять
    Десь тисяч зо три... Підшумки - шуми...

    Чи що це? Що це? Ой, не спалахнути б
    Рум`янцем щирим на щоках...
    Зберись! Ти де? Себе вернути б
    З небес. А чом не на хмарках?

    Тут - квіти і вино -велика справа!
    Я взагалі не п`ю - чи ти не знав?
    Морозиво? О Боже, оце Клава,
    Заладила "вино,вино", а ти впізнав!

    Мовчу, бо десь слова поділись.
    В очах побачив світло... Що, в моїх?!
    Бува, не чарівник? Скажи, на милість!
    Все, тану... у думках... уже німих...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.08 11:57 ]
    Живу
    Зірки наче вилочки качористі…
    Горе картинувате, калюхата душа…
    Спить листопад на зів’ялому листі –
    братись грудками не поспіша…

    Ніч викоцабнулася – сходить сонце…
    і бігає місяць, мов срібло живе…
    Світанок заходить в село, наче соцький…
    Спочити під дерево клякове

    лягла дощовиця – скотилася в зарість;
    і розлилася, мов тиха печаль…
    і тиша з-під шапки гриба витиналась,
    із шерхотом листя в молитву збучавіла…

    Добро, наче косу, все віршами клеплю,
    не пощуся – прозу їм лише м’ясну, –
    отак і живу собі… «Вєліколєпно!», –
    сказав Вінграновський і схвально кивнув…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  6. Тетяна Шабодей - [ 2009.07.08 11:24 ]
    Капелюшок весни
    Такий чудернацький
    Капелюшок
    Із компліментів.
    Сплела
    Із ваших слів.
    Легкий,
    Примріяний весною,
    Здіймає над собою
    Велич,
    А замість квітки
    Буде сонце,
    Що посміхнеться
    Сплетеним словам.
    Та не заплутайся
    У цьому капелюшку,
    То вимір забуття
    Для мене.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  7. Наті Вінао - [ 2009.07.08 11:32 ]
    ВСЕ ТРАДИЦІЙНО...
    Все традиційно - квіти і вино,
    І ти, закоханий в Париж і Прагу,
    А я сором`язливою весною
    Втрачаю і надію, і відвагу...

    Гербери у воді, вино - в бокалі.
    Смієшся ти, закоханий в міста -
    В красу застиглу, а жива шукала
    Життя!.. Чи долічу до ста?!

    Ні! Мовчки встану, взуюсь - і бувай!
    Чекай, як схочеться іще раз взнати,
    Чом квіти у вині не можуть мати
    Душі застиглої... Як схочеш - прощавай.

    І не побачиш, не почуєш знову
    Живої квітки поряд серця бій!..
    Я зараз встану, взуюсь... Чую мову...
    Розтанули думки... ТИ МІЙ!!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Олена Осінь - [ 2009.07.08 10:46 ]
    Пироги за бабусиним рецептом
    Кому літо до снаги –
    То з вишнями пироги.

    Хто чекає нічки –
    То тому чорничка.

    Уранці охмелить –
    Напечу із хмелем.

    Зіграли весілля –
    То беріть із сіллю.

    Сахариться серце –
    Пригощайтесь, з перцем!

    Задощило стріху –
    Випечу зі сміхом.

    Навпаки, засуха –
    То з громом, понюхай.

    Полестили дзвоном –
    Спробуйте з лимоном.

    Занудило душу –
    Клопотів підтрушу.

    Як самі проблеми –
    Із вершковим кремом.

    Діточок багато –
    Вам з одвічним святом.

    Для заздрісних ворогів
    Не зосталось пирогів.

    Лиш собі лишила
    Улюблені, з сиром,

    З хрусткою скоринкою.
    Рецепт із хитринкою!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (8)


  9. Олександр Христенко - [ 2009.07.08 10:26 ]
    СОВІСТЬ
    Четверта ніч – найважча із критичних:
    Моя дружина вже давно заснула
    І щось сопіла, досить мелодично,
    А я снодійних не знайшов пігулок
    І так лежав, блукаючи по стінах,
    І думав, що міцні безсоння грати
    Зламати хочу, мушу неодмінно,
    Бо на роботу скоро вже вставати.

    Мене під ранок охопила втома.
    Я бачив сон – доволі еротичний –
    Де молода білявка незнайома
    З розкішним бюстом і простим обличчям
    В моїх обіймах збуджено тремтіла,
    Під серця ритм, прискорений до бігу,
    Розкривши вії широко, мов крила –
    Надійний знак готовності до втіхи.
    І пружні груди високо здіймались,
    На блузі гудзик ледь не відривався.
    Терпіти далі сил було замало,
    А відмовлятись – зовсім не на часі.
    Зірвавши одяг, наче ті кайдани,
    Бо ми хотіли разом на свободу,
    І знявши з себе сумніви останні,
    Пірнули в пристрасть, наче риба в воду.
    І закрутився наш танок гарячий:
    Обійми, стогін, ніжні поцілунки
    І зникло все, а світ завмер неначе –
    Лиш відчуття найвищого гатунку!
    Ми розпалялись, підіймались вище,
    Останній крок і ось вона – вершина!..
    Та раптом бачу – не чуже обличчя
    І стусана отримую у спину?!

    Я враз завмер і холодок по шкірі,
    Бо чую голос, так мені знайомий:
    „Ну, дожились: коханка у квартирі!
    Ти що, забув, що спиш сьогодні вдома?”
    Оце біда, оце халепа, братці!
    І як це сталось – геть не розумію.
    - Лихий попутав, - як казав Горацій –
    Накликав гріх на безголову шию!
    Слова цвяхами пришпилили тіло,
    Затаврувавши зрадника ганьбою:
    Не слід робити все, що захотілось –
    Колись розплата прийде за тобою!
    Вужем звивався, як на сковорідці,
    Мов за гріхи мене у пеклі смажать:
    Відповідає кожен поодинці
    За все, що вдіє, думає і скаже...
    Готовий аж крізь землю провалитись –
    Вогнем пекельним сором розпікає:
    Я за гріхи отримав, як годиться,
    А чортенята дрова підкидають.
    Не можу більше, витерпіть не сила,
    Свою провину відчуваю зряче:
    „ Пробач, кохана, ти мене любила,
    А я – не вартий сліз твоїх гарячих.”

    Заклякла тиша і лише годинник
    Мені секунди карбував до страти.
    Моя дружина – чиста і невинна,
    Водночас жінка і дитина, й мати,
    У сні, неначе ангел посміхалась
    І не могла мені відповідати,
    Бо весь цей час спокійно, мирно спала.
    А прокурором, свідком, адвокатом
    Була лиш Совість!
    Як сестра на брата
    Вона на мене поглядала збоку:
    Немолода і трохи вайлувата,
    Як самурай – довічно, крок за кроком
    Мене завжди готова рятувати.
    ( 8.04.09 – 8.07.09р.)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  10. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.07.08 10:05 ]
    Это утро...)))
    Это утро начнется с рассвета,
    Чашки кофе, и сладкой конфеты…
    И еще, чтоб добавить окраса –
    С поцелуев и трепетных ласок.

    Свежесть рос напоит день грядущий,
    И осилит дорогу идущий,
    Ты бесстрашен, и храбрый, мой воин,
    И в объятьях твоих я спокойна.

    Так приятно, сон тает туманом,
    После ночи мы оба чуть пьяны,
    Облачаю себя в шелк духов,
    Свежих нежных цветов-васильков.

    Закрываю плотнее гардины –
    Пусть ликует час сумерек длинный,
    Я смотрю в твои ясные очи
    Продолжая безумие ночи!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (8)


  11. Василь Степаненко - [ 2009.07.08 04:42 ]
    Триптих присвята

    Батькові

    Він любить свій сад над усе,
    а доля йому вготувала коня.
    Діти віз обсідають,
    як восени гарбузи,
    позаду один почепився і тягнеться…

    За возом його завжди
    здіймається курява…

    Вдосвіта він у саду
    мужиче пісні,
    не тому що не знає слів –
    він думає, слухає шпаків,
    вони, як він, коло хати
    тільки до сходу сонця.

    За возом його завжди
    здіймається курява…

    Батько не любить
    їзди швидкої –
    просто спішить до людей.

    Четверо дужих коліс
    захекаються у спеку,
    творячи міражі,
    в негоду намотують тони грязі
    на ободи.
    між їх промінців дерев’яних,
    мов у віконцях незасклених
    даху,
    горобці сідають без страху.

    Гедзі касають коня.
    Тут їх більше,
    ніж у батька мого,
    знадвору в комору
    набито цвяхів,
    на яких вже давно
    не сохне тютюн –
    засмагли і схудли вони
    від часу.

    Бджоли,
    як на щільник,
    на комору летіли…
    Замість меду вони натикались
    на дим,
    що клубився в бійницях,
    які просвердлив собі шашіль.

    Поруч батько курив.
    він зроду бджіл не боявся,
    навіть і тих,
    що дзижчали
    свинцевими крильцями
    над головами,
    шукаючи квітку свою.

    Всю війну на підводі
    просилася підвезти.
    Батько був невблаганний,
    як сонце,
    від сходу до заходу -
    і він переміг.

    Ви б його бачили
    серед яблук і груш,
    серед вишень і слив…
    Завжди біля нього
    найбільше людей –
    це найдорожча ціна для нього.
    На базарі він часто,
    та ніколи
    його не застанете.
    Так він стоїть з півгодини
    і плоди віддає за безцінь.

    За возом його завжди
    здіймається курява…

    Якби не паркани
    і зелені хаос
    можна було б іще здалеку
    бачити –
    батько їде селом:
    чистий душею,
    і кінь в нього білий.

    За возом його завжди
    здіймається курява…


    Матері

    А на подвір’ї мати
    пере простирадла білі –
    сини приїжджають завтра,
    внучата.

    Важко дихає балія парою,
    хукає матері в руки.
    Перші заморозки на віях.

    А через двір увесь
    прищіпки на дроті,
    немов ластівки,
    хвостами донизу
    й сумують,
    що небо сьогодні похмуре
    і обличчя сусідки.

    Діти її забули,
    знати не хочуть…
    Вибрикує у городі корова –
    скинуть не може
    лайку своєї хазяйки.

    Сокира гріє носа в колоді,
    Криничкою складені дрова.


    Мати не чує холоду знадвору
    у руки –
    пошерхлі, що потріскалися
    замолоду.
    Руки,
    якими пестила, шила,
    орала, косила –
    руки,
    якими плакала і сміялась.
    Тільки, коли притуляє руки до груби,
    тільки тоді вона відчуває:
    холод в шибки заглядає –
    скло з середини потіє.

    Щоночі махає руками –
    вона відчуває втому
    і старість,
    яких наводять судоми
    до хати
    і ходять домовиками.

    І тепер простирадла розвішує,
    а вони лопотять їй у груди,
    ніби хочуть злетіти…
    Вона обережно
    садовить прищіпки
    на білі хмарки.
    Коли вони й виросли
    пелюшки?!


    Сини

    Від учора летіла замерзлими слізьми пороша,
    Ніби шерсть із коня, яку рвав батьків батіг,
    Коли в поле неждано йому зима-листоноша,
    Вість про синову смерть принесла не в трикутнім листі.

    Провела нас за хвіртку по літньому вдягнена мати,
    Нам давно вже у спину дивилося рідне село.
    Вона в хату не йшла, знала будемо ще оглядатись
    У надії знайти між вогнів материнське тепло.

    Посивілі дими в димарях повлягалися спати,
    Електрички гудок десь буксує за рогом села.
    І пішла із відром до сараю у сутінках мати,
    Де корова на роги зажурену ніч підняла.

    Оглядалась на двері в надії побачити сина,
    На одвірку рушник, мов хустина в прощальній руці.
    Заспокоїти матері тишу було не під силу,
    Захлиналися стінки відра у дзвінкім молоці.

    Білий кінь спотикавсь по притрушеній снігом дорозі.
    Батько в небо дивився на сльози нічної свічі,
    І щоб біль вгамувати, він кріпким затягнувся морозом,
    Цигарок не знайшовши – сини розкурили вночі.



    1981р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  12. Ірина Білінська - [ 2009.07.08 00:24 ]
    Поговори зі мною...
    Мені самотньо без твоїх очей.
    Мені так сумно – крик німий у небо,
    коли торкає вітер за плече,
    коли дощі нашіптують про тебе.

    Поговори зі мною. Не зникай
    за стінами дощу – я заклинаю!
    В моєму серці музика дзвінка
    звучить як свято, коли ти зі мною.

    Без тебе сумно між високих гір,
    що уп’ялися в кучеряві хмари,
    коли голубить вранці сонце зір,
    коли у небі птах летить без пари.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (7)


  13. Ірина Білінська - [ 2009.07.08 00:50 ]
    Зціли моє серце любов’ю
    Візьми моє серце з собою,
    туди, де нікого – лиш ми.
    Зціли моє серце любов’ю.
    Врятуй від обману й зими.
    Рятуй моє серце, бо плаче
    Воно від розлуки у снах.
    Тобі віддаю його – бачиш,
    розквітла веселка для нас!
    Зціли моє серце від болю,
    крилом хоч на мить пригорни.
    Візьми моє серце з собою –
    в нетління твоєї весни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  14. Анатолій Сазанський - [ 2009.07.07 22:49 ]
    "..З ненаписаного.."

    Вальсують жаби на лататті
    І щоки дмуть...
    Ясну Зорю в зеленім платті
    Вітри ведуть

    У оксамити вечорові
    Лугові..,
    Де місяць сушить срібні брови
    На траві..

    Де зорі ляскають хвостами
    По воді..
    Де у вишневому багатті
    Наш милий дім.

    Де чеше Річка -моя сестричка
    Тобі косу.
    Де я від неї.. Тобі лілеї
    Оці несу..



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  15. Микола Блоха - [ 2009.07.07 22:37 ]
    Волна играет.
    Волна играет.

    Волна играет, прибрежной галькой,
    Шуршание прибоя слуг ласкает.
    Держась за руки, мы идём,
    По берегу слоновой кости,
    И не врезаем мы, что это,
    Туапсе, курортный городок.

    У нас роман курортный,
    Без всяких обязательств,
    Лишь наслаждение и кайф,
    Сиюминутных отношений.

    По пляжу, вдоль погибших кораблей,
    Прочь от людей, отдаться отношеньям.
    В глазах подруги блеск азарта,
    Согласие её, давление в паху.

    А поцелуй блондинки сладок,
    Всего лишь, два часа знакомства.
    И получаешь столько, столько,
    Пьянящих чувств и возбуждений.

    И грудь пьянит упругостью своей,
    В уютной бухте, на огромном камне.
    Расслабился, рукой полез её лаская,
    Кожу живота, и ниже, ниже

    Лишь отвращение постих от пониманья,
    Пред мной лежит гермафродит.
    Волна играет, прибрежной галькой,
    Шуршание прибоя как насмешка.


    Никола Борщаговский 7.07.09 г. 20:59


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  16. Сонце Місяць - [ 2009.07.07 20:20 ]
    у блакить
     
    летимо на вітрилах легкості
     на магічних повітряних крилах
      в небокраї мрійної вічності
       у блакиті коханого літа

       в акварелі прозорі джерельно
        за дахи невагомого міста
        синьооке кришталля розлито
       у лазурі коханого літа

       тільки простір вільної свіжості
      у стихії яскравого світла
     тільки вітер натхнення швидкістю
    у блакиті коханого літа




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (19)


  17. Віра Шмига - [ 2009.07.07 18:01 ]
    * * * Бела Ахмадуліна
    По вулиці моїй багато літ
    За кроком крок – товариші уходять.
    І друзів всіх моїх повільний хід
    Темноті, що за вікнами все годить.
    О, самота, суворий норов твій!
    Поблискуючи циркулем залізним,
    Як зимно замикаєш в коло світ,
    Зважаючи запевненням капризним.
    Так ти поклич мене, нагороди!
    Тобою пещена, жива тобою,
    Утішуся, вгамуюсь на груді,
    І стужею умиюсь голубою.
    Навшпиньки стати дай у лісі цім,
    І на кінці сповільненого жесту
    Знайти листок, відчути на лиці,
    Прийняти це сирітство як блаженство.
    Даруй всю тишу всіх бібліотек,
    Твоїх концертів сповнені мотиви,
    І – мудра – я забуду зовсім тих,
    Хто ще живі і хто на смертній ниві.
    І я пізнаю мудрість і печаль,
    Таємний смисл мені довірять речі.
    Природа, пригорнувшись до плеча,
    Дитячі розповість мені секрети.
    І ось тоді зі сліз, із темноти,
    З невігластва минулого, з основи
    Прекрасні риси друзів з німоти
    Появляться і розчиняться знову.




    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  18. Вова Ковальчук - [ 2009.07.07 18:38 ]
    Я просто пройшов повз
    Дуже болюча картина
    для мене болюча

    Попалені сміттєві баки
    То зворушливо

    Такі собі не здійснені мрії
    Розбиті вщент недопалком

    А ще більше вразило
    Коли маленькі діти
    Намагалися загасити вогнище

    Вони добре знали
    З цього нічого не вийде

    Про те старанно
    Носили сніг
    Не зважаючи ні на що

    Неприємна асоціація

    Я просто пройшов повз


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Прокоментувати:


  19. Юрій Лазірко - [ 2009.07.07 17:57 ]
    Сонет VI
    Необережно випущене слово
    нарешті вільне, а проте почуте,
    знайди собі гніздо. Підкинь розмову,
    немов зозуля – хай пригріють груди.

    Вилуплюйся, рости, об землю – совість,
    висовуй дзьоба і хапай по суті –
    від холоду на скорнях й до любові,
    від присмаку живого і до скрути.

    Хай поскладово викрилиться потім
    бажання полічити варту часу.
    А вартові, мов караван в пустелі,

    огавкані, перепіскують в роті
    роки, століття, мов аморфну масу.
    Який чудний історії метелик.

    6 Липня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  20. Олексій Кацай - [ 2009.07.07 14:59 ]
    ...ще не квантована буденність...
    Сергію Татчину

    ...ще не квантована буденність,
    ще кожне слово є луною
    і космос пахне малиною,
    і карамеллю – нескінченність,
    і, наче часу акварелі,
    ще хвилі простору спокійні,
    а ми вже граємося в війни
    майбутніх зоряних імперій...

    ...ще різні з_рада і по_рада,
    ще до пригод завжди готові
    льодовики_льодяникові
    й планети_в_колір_авокадо,
    й гарніший човник паперовий
    за орбітальні канонерки,
    та вже його за борт хтось ловить
    із боку іншого веселки...

    ...вже мчать комп’ютерні сигнали
    у псевдопростір з квазічасом,
    вже, світу рипнувши каркасом
    з одноразового металу,
    всі в клаптях вогняної піни
    пліч-о-пліч встаємо ми дружно
    і лиш зірки жовтіють тужно,
    як лиця з давньої світлини...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  21. Олексій Кацай - [ 2009.07.07 14:23 ]
    Астробуд
    У скафандрі таємниць і мрій
    орбітально зводжу дім новий
    на цементі див
    із цеглин світів
    кельмою римованих рядків.

    В кожне слово вчавлені роки:
    от вже син повісив на гачки
    вертикаллю стін
    біля ста вікнин
    фотокартки неземних тварин.

    От вже донька робить крок до нас –
    перший крок, помножений на час:
    падає – встає,
    вперто пізнає
    швидкості всього, що світлом є.

    А кохана – лада швидкостей –
    входини готує для гостей:
    в променях світил
    накриває стіл
    на кордоні космосу і тіл.

    Розпорошить як прожектор тьму,
    електронну кобзу я візьму,
    щоби рвало дах,
    щоби у піснях
    разом з домом в небо линув шлях.




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  22. Ліна Масляна - [ 2009.07.07 14:18 ]
    Пиши
    Пиши мені! Пиши! Я відповім
    На кожен знак, на кожне твоє слово
    Про те, що ти в житті моєму – грім,
    Про те, що я живу, про те, що знову…
    Пиши мені! У душу покладу
    Усе, що між рядками прочитаю,
    Здійснюсь у твою мрію молоду:
    Віддамся, залоскочу, закохаю!
    Пиши мені! Відсутності листів
    Здолає час. Я навчена чекати!
    Я знаю все! Усе, що ти хотів…
    Але пиши! Я хочу це читати!


    2002


    Рейтинги: Народний 5.43 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (23)


  23. Марічка Мамчур - [ 2009.07.07 12:53 ]
    Не змогли поламати гордість
    Поламали серцями стіни,
    Всі умовності розтопили
    Як солдати, летіли на міни,
    А, може, тільки любили.

    Не програли жодної битви,
    Зброю склала навіть осінь.
    А в одній на двох молитві
    Не змогли поламати гордість...


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  24. Тамара Шевченко - [ 2009.07.07 12:10 ]
    Шалений дощ
    Ми не помітили дощу,
    Що лив безперестанку,
    Тоді з тобою я була
    Із вечора до ранку.
    Жаркі цілунки дощ змивав,
    Та все сильніше лив,
    А ти їх знову дарував,
    По тілу розгубив.
    Дві хмари у одне злились,
    Грім стогне знов і знов,
    Ту спрагу, що була колись,
    Заповнила любов.
    Холодних крапель ніжний жар
    Всю землю осипав,
    Та пестив жадібно, а дощ...
    Нічого він не знав!
    Мигнула блискавка, стріла
    Пронизала тіла...
    Зник раптом дощ,
    Пропав, пройшов, негода утeкла.
    Забути як шалений дощ?
    Він слід в серцях лишив.
    А може то був тільки сон,
    Якого ти хотів?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  25. Юлія Фульмес - [ 2009.07.07 11:52 ]
    Менеджер середньої ланки
    Твоя вимова—без акценту,
    Твоя краватка—у клітинку,
    Ти прагнеш стати епіцентром,
    І вибухаєш власним криком,
    Присмаченим ковтком абсенту.

    Купив—продав. Кафе-воронка:
    Заліг на дно і лічиш гроші.
    Чи справді рветься там, де тонко?
    Чи не ховають сонцекльоші
    Розкішних бедер амазонки?

    А ти сьогодні жив чи вижив?
    Яке кому до тебе діло.
    Вожак повинен бути хижим,
    Хоча до сліз осточортіла
    Ловитва привидів престижу.

    Авто—котедж—дубова спальня:
    Обряд, незмінний у неділю.
    Програв—болить—запив—нормально,
    Ти будеш перший, будеш вільний
    ...І усміхнеться ніч летально...


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (21)


  26. Влад Псевдо - [ 2009.07.07 10:29 ]
    confiteor
    Padre, perdona. За спиною маю гріх.
    (Ні, не за спиною – в грудях і в мозку, звісно)
    Скелею чи осколком пухлинно тисне.
    Padre, perdona. Пішак я в цій дивній грі.

    Padre, escuchame: сонце мене чорнить;
    Зима – це те ж пекло: спікає, затим морозить;
    Мій хрест – непідйомний від треносів і корозій…
    Padre, me oyes? В негоду – не відвернись!

    Padre, te pido, будь ласка, подай же знак!
    (Знаки – це інше, ніж в руки – іржаві цвяхи)
    Що ж, вирушаю. Надовго. У grande viaje.
    Padre, pregunto: за пеклом – завжди весна?

    Padre, mi culpa. Почуй мене і прости.
    Безкарно – не треба. Пом’якши моє прозріння:
    Ці постаті, звуки, слова, голоси і тіні…
    Пішак я, mi Padre, між цих льодяних світил.

    Si me oigas, молитву й мою послухай:
    Во ім’я Отця, і Сина, й Святого Духа.

    Amen.










    *зима – пекло: гра слів в ісп.: invierno – infierno.

    * perdona (ісп.) - прости
    еscuchame – вислухай мене
    me oyes? – чуєш мене?
    te pido – прошу тебе
    pregunto - питаю
    mi culpa – моя вина
    Si me oigas – якщо ти мене чуєш

    *тренос – плач (грец., ст.-сл.)


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (13)


  27. Оксана Пухонська - [ 2009.07.07 10:16 ]
    * * *
    Важкохмаря сумне
    І нема йому куди дітись.
    Ластовинням доріг покривається
    Сивий степ.
    Ніби вже не весна, але точно іще не літо...
    По дротах електричних напруга душі росте.
    І пече цьому світу
    Під ще незогнилим серцем
    Непідкореним бунтом,
    Грозовим зітханням хмар.
    І сумління доби, і нове покоління –
    Все це
    Те що ніби-то є, але те чого ще й нема...
    Замовкають пісні і стає чогось надто тихо,
    Але тиша така перед бурею лиш бува.
    Чути іноді навіть як кров десь у жилах дихає
    А якщо ж вона дихає –
    Значить іще жива...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (6)


  28. Вова Ковальчук - [ 2009.07.07 09:57 ]
    Прогулянка
    Піджак будинків
    Краватки провулків

    Різної степені хворі вікна
    Співають симфонію
    Квартирної темряви

    Метро прохідних дворів
    З відсутністю світла в кінці

    Стоянки волів
    Котрі чекають
    Своїх господарів

    Вечорами
    Слухаючи симфонію
    Квартирної темряви


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (10)


  29. Ніна Виноградська - [ 2009.07.07 09:17 ]
    Вже літа віддзвонили у дзвоники
    Вже літа віддзвонили у дзвоники,
    Накупалися зорі з Ковша.
    З м’якуша я ліплю своїх коників,
    Щоб на них гарцювала душа,

    Щоб летіла пізнати непізнане
    І побачити світ іздаля...
    Я не хочу, щоб стало запізно їй,
    Бо вкривається снігом рілля.

    Та за холодом коники веснами
    До батьківської хати примчать.
    І пов’яжуть літа перевеслами
    Вірші – віку мого сіножать...



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  30. Ніна Виноградська - [ 2009.07.07 09:58 ]
    Із осені

    Дорога сіра,
    Сірі небеса.
    В тумани сірі
    Вкутана краса.
    І наче в кокон
    Загорнули світ.
    Промчали скоком
    Десь вервечки літ.

    Пора осіння.
    В ній своя краса.
    Калини пломінь
    Сяє, не згаса.
    Єдина радість –
    Ці плоди-вогонь
    Гіркий осінній
    Я тулю до скронь.

    04.12.06


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  31. Ігор Павлюк - [ 2009.07.07 09:57 ]
    Напиши мені морем велику поему про вітер...

    Напиши мені морем велику поему про вітер.
    Свіжоспеченим хлібом бездонну печаль затули,
    Доки я іще вмію летіти і вмію горіти,
    Й воскресати умію з крутої, мов магма, золи.

    Доки близько до серця беру я кургани і прірви,
    Пуповину ріки, що єднає солоне й просте.
    Холуя і раба у собі я із коренем вирву,
    А дитяче й невинне в мені ви самі уб’єте.

    Синьо-срібні, як лід, небеса наді мною і птахи,
    І воскресла весна, молода і легка, як Христос.
    Модернові постануть навколо і цвяхи, і плахи,
    І за когось, за щось знову піде на них іще Хтось.

    Сам я славу на ласку міняю і гроші -- на волю.
    Грішно й широко жив, приберігши святе на свята.
    А тепер я… тепер я кохаюся з долею.
    Вишивай мені хрестиком вічну печаль про Христа.


    Рейтинги: Народний 6 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (5)


  32. Микола Блоха - [ 2009.07.07 00:14 ]
    Е......й кот.
    Текст видалений адміністрацією через нецензурний зміст.
    Доступ автора до сайту обмежений.


    Рейтинги: Народний 1 (2.63) | "Майстерень" 1 (2.17)
    Коментарі: (3)


  33. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:41 ]
    Поетам
    Належати коханню і мечу,
    Ріці спокус і пристрасному літу,
    Голгофі днів, пташиному ключу,
    Сльозі єдиній і усьому світу,
    Належати і сонцю, і дощу,
    Краплині меду і думкам свавільним...
    Належати коханню і мечу.
    Належати - і бути справді вільним.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  34. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:23 ]
    Варіації на задану тему
    Боже
    дай мені таку самотність
    щоб навіть мене не було вдома
    Неда Неждана


    Такий малюнок: небо голубе
    (Ба, ні, то місяць - справді, вже смеркає).
    Мене немає. І нема тебе.
    І дому в нас, напевно що, немає.
    Важкі думки обсіли, мов хрущі.
    Ніхто не струсить - начебто ж весніє.
    Тут злив нема (лише - дрібні дощі),
    Нема коханих тут (лише - повії).
    А як повіє, і закрутить вир, -
    Засипле сміття, курява, полова.
    Рости не вгору можна, а ушир.
    Щоб з коренем не вирвало на дрова.
    Пружним покосом - лінії кружлянь.
    (Авжеж, докосим - лугом, попід гаєм).
    Тебе немає - в дзеркало поглянь.
    Немає сну. І навіть сліз немає.
    Це місто знов затягує мене,
    Як той удав. (А що, не знаєш? Знай же!)
    Твоє обличчя - світле і сумне -
    До цього дійства непричетне майже,
    Як не причетна тиша до мовчань,
    І темрява до ночі - ні на йоту.
    І знов малюнок: День. Ріка бажань.
    Тремтить рука в передчутті польоту.
    У місті цьому нас немає, ні!
    Малюнок третій: Сяйво. І... покара.
    Лишився напис на глухій стіні:
    "Тут був Дедал, що породив Ікара".


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  35. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:29 ]
    Дивне коло
    Життя людське, неначе дивне коло:
    Назад вертає, хоч іде вперед.
    Бурштинові зірки - Господні бджоли -
    Збирають в небесах прозорий мед.

    Бредуть в ріку туману білі коні.
    Цей білий сад, цей білий світ без меж!..
    І білі сльози падають в долоні.
    Я - теж бджола. І, може, зірка теж.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  36. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.06 22:20 ]
    Гніт
    Зірвана дорога…Зорі, як коні засадні…
    І місяць пасеться мовби відгулень…
    Печалі можете в комені записати!
    Зупинився. Більше від себе не бігаю…

    Страх всередині наче зашкурна вода…
    З душі на чий город скинути камінь?...
    І розплакався так, як не плакав зрода.
    Лихо чорно-тяжке сходить золотниками…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (11)


  37. Сусанна Барабанова - [ 2009.07.06 22:32 ]
    Я чиста, як сльоза
    Я чиста, як сльоза,
    і радісна, і світла,
    і може навіть завтра
    прокинуся живою...
    Зі мною нині Бог.
    Він знається на ліках.
    Зі мною нині Бог.
    Я вперше нині молюсь.
    І може навіть завтра
    прокинуся розбита,
    зболіла, гарячкова
    і як ніколи хвора...
    І раптом Він захоче
    мені все пояснити,
    і раптом я почую,
    як Він мені говорить:

    Я є, і ти є я.
    Не повзай на колінах.
    Зведись, візьми свій хрест
    і дай собі ім'я.
    Здіймися на голгофу,
    і знову будеш вільна.
    Омий голгофу кров'ю...
    Я є. І ти є я.
    Зведись з колін, моя!
    Зведися і запитуй!
    Дери завісу ночі
    і проповідуй день.
    Ти чиста, ти сльоза,
    проте в багно пролита
    мільярдами по плоті
    близьких тобі людей...
    Ти світла, ти одна,
    ти - я, а я - це ти.
    Забудь усе, окрім
    чуття себе живою!
    Ти терен вогняний!
    Всміхайся і цвіти!
    І перш за все: іди
    дорогою прямою.

    Я вірю, поможи
    тяжкій моїй невірі!...
    Зануритись у день,
    нарешті стати Кимось!
    Кажи, не замовкай!
    і... сну мені відміряй.
    Я молюся про те,
    що завтра я прокинусь.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (3)


  38. Наталка Криничанка - [ 2009.07.06 21:37 ]
    Поетичний вулик
    Оскільки ностальгія за Карпатами сіпає спогадами, організатори всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії "Дикий мед" запрошують авторів сайту взяти участь у навмисне виокремленій програмі "Поетичний вулик", що відбуватиметься 12 липня з 12:00 до 14:00 в межах фестивальних днів 10 - 12 липня на галявині за мостом на березі ріки.
    Бажаючі, попередньо зголосіться у коментах. Або попередьте про свій приїзд заздалегідь уже в Сколе.

    Чекаю. До зустрічі.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  39. Петро Скунць - [ 2009.07.06 21:03 ]
    Уривки слів, народжених із пам’яті

    (Із Йожефа Серваца)
    *
    живу живеш і ми ще в силі жити
    ото живімо поки в силі жити
    все буде поки вміємо тужити
    назустріч один одному спішити
    все буде поки є чим дорожити
    де є любов не грішно там грішити
    живу живеш аж поки в світі жити
    і поки живемо повинні жити
    *
    Ти можеш і піти так можна йти
    Мабуть той вітер що приніс тебе
    Прийшов тебе забрати можна йти
    Я звав тебе і віддаю тебе
    Жона ти чи коханка можна йти
    То зовсім не мужчина хто не твій
    Від мене до будь-кого можна йти
    Моїй тобі невинно можна йти

    1981
    «Спитай себе"


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (1)


  40. Зоряна Ель - [ 2009.07.06 21:48 ]
    Вина червоного вина.
    Це – Бахуса безцінний дар.
    В усі часи із хлібом-сіллю
    Був добрим тоном для застілля
    Лози добірної нектар.

    П'янка солодка ягід кров
    І пурпурова, як вітрила,
    Колись велику мала силу
    В артеріях придворних змов.

    Крізь келиха дзвінкий кришталь –
    Підступне скельце злого троля –
    Вже не одну зламала долю
    У лабіринті задзеркаль…

    За щастя вічне молодих
    Вогнем наповнює утробу…
    За першу та останню спробу…
    З душі людський змиває гріх…

    Коли жаги палкий салют
    Наповнить чашу аж по вінця,
    Вино несуть коханій жінці
    З букетом квітів – як прелюд…

    Із бочки. З пляшки. При столі.
    Дзюркочуть у бокал сердито
    Терпкі жадані оксамити.
    Увіковічнені поетом.
    Під камамбер, рокфор чи фету.
    І просто так, аби налито.
    Як пили, так і будуть пити
    І жебраки, і королі.



    Рейтинги: Народний 5.31 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  41. Віра Шмига - [ 2009.07.06 19:55 ]
    БУЗИНА Марина Цвєтаєва




    Залила увесь сад бузина!
    І зелена, зелена вона!
    Зеленіша за плісень на чані.
    І зелена, бо літу початок!
    Голубінь до кінця, до країв!
    Зеленіша за очі мої!

    Через ніч загорить багаттям
    Ростопчинським! В очах відбиття
    Бузинової пінної трелі.
    Червоніша за кір у постелі.
    В кожній порі моїй неба зір,
    Розсипається-сиплеться кір

    Бузини...
    Не дзвени! Не дзвени!
    Що за фарби розведені
    У солодшої за отруту!
    Кумачу, сургучу і бруду –
    Суміш. Знаю коралів знак,
    Крові, що запеклася смак.

    І покарана ти, бузина!
    Залила увесь сад бузина
    Кров’ю юних і кров’ю чистих ,
    Кров’ю гілочок вогнекистих –
    Веселішою за всі крові:
    Кров’ю серця мого любові.

    Буде знов водоспадом зерна,
    Буде чорна моя бузина,
    Із сливово-липкою міткою.
    Біля хвіртки, що стогне скрипкою,
    Біля дому, котрий пустий, –
    Лиш кущу бузини рости.

    Новосели, вам - новини?!
    Через ягоду бузини,
    Вся дитяча жага багрово,
    Через древо і через слово:
    Бузина (по цей день – з почину)
    Трута – вбиранная очима...




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  42. Вова Ковальчук - [ 2009.07.06 19:27 ]
    Фантазія
    Моя фантазія – домашня рослина
    Щось схоже на ліану

    Коли я сумний вона обкручує мою шию і душить
    Коли мені добре шию мою обіймають метафоричні твої руки

    Якщо погано — то з моєю фантазією хоч стріляйся
    А якщо добре то — так що кінчаю

    Моя фантазія нерозлучно зв’язана з тобою
    Ліана обіймає стовбур тебе

    Так стає добре
    Спокійно

    Ти казала що я справжній спокій
    І він передається тобі

    Мене – зворушують ці слова
    І моя фантазія малює такі картини
    Що хоч на стінку дерися від безсилля

    А цікаво хто твоя фантазія
    Домашня тваринка чи рослина
    Чи якійсь побутовий предмет

    Я не знаю

    Блукаю в своїх сумнівах ідеях мріях
    Поруч з тобою

    Мені подобається згадувати тебе
    І фантазувати

    І приємна ліана огортає моє тіло


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (10)


  43. Микола Шевченко - [ 2009.07.06 19:42 ]
    Село... З натури...
    Ось - типове вкраїнське село...
    В ньому левова частка левади,
    виторговується "на участки" - за
    згоди сільради.
    В нім сільпо - то не бренд,
    а реалія минуловічна.
    А генделик, з п`янючими вщент
    козарлюгами - то є річ звична!
    Де о-пів чоловічої статі,
    знай - гульма гуля.
    Дистрофічні забродиська,
    ті споконвічні коноплі під стелю,
    зовуть - "канапля"...
    Там в бабусь одиноких,
    святиню, останню свитину,
    деруть ошуканці...
    Спритні, різноманітні - та най би
    поїли їх пранці!
    Замулилися ріки, ставки
    заросли верболозом.
    Депутатство одколи базіка - невже ж
    позоставив їх розум?!
    Та напевно... Хазяїн хороший
    потрібен селу.
    Пан? Прадавньо.
    Колгосп? Несучасно.
    Ці джунглі врятує, хіба що,
    Багіра з Балу...
    А заки...
    Про Хрущова епоху дзижчать
    знахабнілі хрущі.
    Кукурудза в жовтаві панчохи
    свої не одягне кущі...
    Ферми з космосу легко поплутати
    з храмами Майя...
    ... То - вкраїнське село...
    Там колись був порядок,
    а зараз - і близько... немає...

    06.07.09


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  44. Юрій Лазірко - [ 2009.07.06 18:56 ]
    Сонет V
    Не сон – сонет на світла перепадах.
    Переливаються, зірками ситі,
    на павутинні дощові піньяти.
    Гойдаються-розтрушуються миті,

    суцвіття галактичні та армади
    флотилій сонця місяцем розбитих.
    Любов мандрує скрекотом цикади,
    де димохідну люльку палить вітер,

    у персах розбіліється налитих
    і забуватиме про все крім плачу,
    гаситиме його у колисковій.

    Павуче плетиво – легені літа,
    як напинається – летить неначе
    необережно випущене слово.

    4 Липня 2009

    піньята* – фігурка з пап`є-маше, наповнена цукерками, котру при фієсті розбивають палицею зі зав`язаними очима.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  45. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 18:34 ]
    жертва
    Солнце -- желтый жернов
    жертвует своей жизнью...
    Собран закат рожью
    в пору вечерней жатвы.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  46. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 18:48 ]
    валюта
    Как меняю валюту в банках,
    Обменяю себя на Вас.

    Я на пишность своей осанки
    обменяла Ваш третый глаз


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 18:31 ]
    Я тебе спостерігала
    Я тебе спостерігала,
    знала,
    марно очі покохала.
    Мала
    ліпшу долю вибирати,
    знала б,
    на одинці з дзеркалами
    розмовляла б.

    Я тебе спостерігала,
    мало -
    сни у вечері гадала,
    спала.
    Під головоньку п’янкого хмелю клала --
    крала
    час сама у себе.
    Здавалось...

    Тьфу, здалось мені це спостерігання!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 17:56 ]
    В ногах нет правды
    В ногах нет правды. И даже между ними
    Все грузнут в лжи несказанных имен.

    Мне кажется, мы будем не такими.
    Мне кажется и значит это - сон.

    И пусть во сне, обманутая нежно:
    В коленях дрожь, дыханием хрипим...

    Вся наша правда станет как надежда!
    Давай еще минуточку поспим.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  49. Сонце Місяць - [ 2009.07.06 17:19 ]
    rendez-vous
     
    Ви не гадали, Ви знали про все, що не станеться
    Як ми рушали до недалекого обрію-неба
    Як не вірили у спогади
    & Верлен цитував нас напам’ять

    О розкішно роздягнута Панно
    На перламутровім рандеву


    Врешті ми вештались від цинізму до нігілізму
    Через нас посміхалися вічнохолодні хмари
    Вітрильники не встигали
    За небесними пароплавами

    Ця зачіска, ці шпильки, о Панно
    Ви були Шекспір, я ~ Ваш театр


    Попелюшко у примарнім амплуа Білосніжки
    Скляні пуанти, душа на метеликах
    Гречка срібними паличками
    Недопалок в рекламних вустах

    О лірично розважлива Панно
    На рандеву нескінченних трикрапок




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  50. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 14:21 ]
    ливень
    Льет ливень.
    К телу теплому липнет лен.
    Лениво лист летит,
    Опаленный солнцем вновь горизонт.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1472   1473   1474   1475   1476   1477   1478   1479   1480   ...   1829