ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,

Віктор Кучерук
2026.06.18 08:09
Вовк почув від Лиса вість,
Що разів, напевно, шість
У саду з'являвся гість,
Що кору і зелень їсть,
І від саду аж до гаю
Непокареним петляє,
Бо, не маючи утоми,
Відточив отак прийоми

Мар'ян Кіхно
2026.06.18 03:59
Поганий правнуче!
Ми, славний прадід твій,
не задля того це понаскладали,
щоб всяке падло,
опинившися в віддаленні,
про се ліпило, як йому намарено, й
грошву легку звивало у сувій
на сплату світла,

Олена Побийголод
2026.06.17 22:45
Борис Скорбін (1904-1972; народився й провів молодість в Україні)

Ми діти тих, хто бій давав
самій Центральній Раді,
хто паровоз свій полишав,
йдучи на барикади.

    Наш паровозе, мчи притьма,

Олег Герман
2026.06.17 20:26
Я брав круті пороги без вагань,
Палив мости, не дбаючи про попіл.
Із безлічі безумних сподівань
Лишав собі лише гарячий клопіт.

Здавався світ підручним і малим,
Кохання — штормом, а невдачі — димом,
І кожен день у пошуках мети

Борис Костиря
2026.06.17 12:04
Мені часу, напевно, ніколи не стане.
Я постійно біжу і не знаю куди.
У далеких полях чи лісах Індостану
Я шукаю розгойдані смисли годин.

Ніби відповідь на нерозв'язні питання,
Я шукаю у джунглях безумного дня.
А впіймаю у руки часи катування,

Вячеслав Руденко
2026.06.17 09:34
Чумацький шлях як ніч ,як сон
Чумак завжди хороший,
Був в дивну сіль поверх кальсон
Він схований між грошей.
Модерн вовни давно відсох,
Вогонь в очах світився,
Зелених щічок світлий мох,
У кузні де дрімав Сварог,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Степаненко - [ 2009.05.11 17:46 ]
    Затягує любов
    Затягує любов,
    Як трясовина.
    Ніхто не хоче й пальцем ворухнуть.
    Хоч бачать всі,
    Що від кохання гину.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  2. Андрей Мединский - [ 2009.05.11 16:05 ]
    Генри Миллер
    У нее был пронзительный взгляд, я бы не сказал, что красивый,
    а что в нем притаилось - ни хрена не разберешь,
    у нее были феньки из бисера, бусы, хайратник и ксивник,
    джинсы Lee, перешитые в клеш.
    В ее сумочке, как домовой, обитал Генри Миллер,
    а в кармане жила дыра под названием Мышь
    (или наоборот), и обычно о ней говорили,
    что она любит секс, Portishead, вино и гашиш.
    Мы с ней были знакомы не долго: всего лишь полгода.
    Я кивнул ей в ответ на: "Я у тебя поживу?".
    Я вставал по утрам, собирался и шел на работу,
    возвращался, мы трахались, а после - курили траву.
    И все было вполне..., я бы даже сказал очень мило,
    но однажды она растворилась, оставив не запертой дверь,
    за журнальным столом сидел недочитанный Миллер,
    на полях его шляпы записка:
    «спасибо тебе»…



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (3)


  3. Віра Шмига - [ 2009.05.11 13:10 ]
    * * *
    Дощ пеленою двору.
    Падають долі долу.
    Крихітки голубам,
    Долям окраєць там.
    Вікон бурштин розм’як.
    Я задивилась, як
    Сходить у двір порожній
    Ринвовий подорожній.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  4. Катруся Матвійко - [ 2009.05.11 12:33 ]
    Чужа...
    Чужа... Забута і залишена,
    Мов непотрібна річ у скрині на горищі.
    Покрита сном і тишею,
    І спокоєм нестерпним і зловіщим.



    Чужа... Далека і покарана
    Байдужістю німих, сліпих, прозорих літер.
    Мов сірістю забарвлена...
    А поруч тихо чути, як співає вітер.


    Але не в радість зовсім,
    Бо вітер теж різкий, холодний і колючий.
    А особливо в осінь,
    Коли періщить дощ. І самота болюча.



    Чужа...чужа... Яке жахливе слово!!
    Мов постріл у невинну жертву.
    Але дарма, якщо і випадково, -
    Запізно... Бо душа вже мертва...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (1)


  5. Юхим Дишкант - [ 2009.05.11 09:11 ]
    * * *
    Розпивання земних скорбот
    Зворохобилися натовпи розгойданих ляльок
    Там – там – там
    Бачиш, глибшають порізи на пальчиках дівчинки
    І веселки перетікають у мене мокрим диханням міста у трамваї
    На сорочці неба лишається юна кров, як пісня
    Нас згублено в зимному будинку із радянськими гаслами
    Хтось тут мертвий
    Вікна вичавлює чорна музика галасу
    День у підряснику піє
    Як завше про те, що хтось пішов до Бога
    І затихає
    Там – там - там


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  6. Юхим Дишкант - [ 2009.05.11 09:45 ]
    * * *
    Після півночі десь ти приходиш в кав’ярню,
    Де читають щось на зразок життєвих прелюдій,
    Ти така ж таємнича, але страшенно гарна,
    Батьківщина ляга на твої комсомольські груди.
    В цій місцині не так, в ній давно не співають нічого,
    Тут впиваються ліками, або дешевим спиртом,
    Тільки ж дівчинко, звідки твоя дорога?
    Ти усю цю погань сьогодні навчила жити.
    Після півночі десь приходиш змерзла і тиха,
    Перев’язані рани, в пакеті осінній день,
    Може я тобі дам своє проспиртоване дихання,
    Але ти як і завше до дому ідеш вмирати.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  7. Володимир Мельников - [ 2009.05.11 08:26 ]
    Дружині
    Хіба нам п’ятдесят, Світлано?
    Не вірю я календарю!
    Ти - дівчинка моя кохана,
    Мій світ, який боготворю.

    Бо ти - усе тепер для мене:
    Дружина, Доня і Сестра,
    Весна блакитна і буремна,
    Джерельце ніжності й добра!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  8. Людмила Калиновська - [ 2009.05.11 07:40 ]
    Весняний дощ
    Срібноросяно в душі
    о веснянім дощичку,
    заполощеться дощем
    на озерці дощечка.
    Серце знов застугонить,
    заспіва мажорами,
    перемелить біль на биль
    каменями-жорнами.
    Закульбабиться земля
    для розмов, для пустощів,
    чорно-білий світ за мить
    зеленцем розлущиться.
    Не скоси, бува, роси,
    де вона посіяна,
    розгодиниться з небес
    голубінь омріяна
    І зрони мені любов
    посмішкою в погляді –
    тихосонячно в очах
    і тепер – не холодно.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  9. Катруся Матвійко - [ 2009.05.11 02:22 ]
    Слово
    Чистий листок паперу
    Скоро заповнять букви,
    Навстіж відчинені двері
    Раптом зачинять руки.

    Букви зіллються в слово,
    Зовсім ніким не ждане,
    Створене випадково,
    Сказане дуже рано.

    Слову тому не повірять,
    Витерти схочуть, та пізно.
    Слово стане повір’ям,
    З розпачем зовсім різне.

    Слово захоче правди,
    Тільки, давно затерте,
    В тіні гіркої зради
    Мусить воно померти.

    Слово замінять сльози,
    Зронені теж раптово,
    Ніби відбиток прози
    На похованні слова.

    Тільки листок паперу
    Знову заповнять букви
    Й навстіж відчинені двері
    Вже не зачинять руки.

    Стоворене із любові,
    Знищити неможливо,
    Можна не вірити слову
    Перечекати, мов зливу.

    Можна його топтати,
    Нівечити, забути,
    Тільки воно й розп’яте,
    Знов оживляє груди.

    Чистий листок паперу
    Вже заповняють букви.
    Не зачиняйте двері.
    Не забирайте руки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  10. Ліліт Опівнічна - [ 2009.05.11 01:29 ]
    Естетські витребеньки перевертня
    Він писав на серветках: «Анна»,
    бо коротше було, ніж «кохана»,

    до готелю ішов о шостій
    і одягнений лягав у постіль,

    і краватку – червону з чорним –
    рвав, як зуб безнадійний,– з коренем

    та чекав, що зламає грати
    повнолиций мовчун Місяць-братик,

    відтіняла смак вакханалій
    лиш незаймана свіжість конвалій,

    ніч ховала сліди секвенцій
    найцинічнішої з індульгенцій…

    а ранком він знову старанно
    на серветках виписував: «Анна».


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  11. Галина Левченко - [ 2009.05.11 01:11 ]
    І ти...
    І ти,
    як усі,
    називаєш мене
    Білосніжкою.

    І ти
    не хочеш бачити
    мерзлого ґрунту
    під моїми сніговіями.

    І ти,
    як усі,
    перетворюєш ці сніги
    у кірку ледову.

    І ти
    не знаєш,
    що крізь снігові заметілі
    на тебе з довірою дивляться
    сині очі пролісків.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  12. Галина Левченко - [ 2009.05.11 01:54 ]
    І ти...
    І ти,
    як усі,
    називаєш мене
    Білосніжкою.

    І ти
    не хочеш бачити
    мерзлого ґрунту
    під моїми сніговіями.

    І ти,
    як усі,
    перетворюєш ці сніги
    у кірку ледову.

    І ти
    не знаєш,
    що крізь снігові заметілі
    на тебе з довірою дивляться
    сині очі пролісків.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  13. Галина Левченко - [ 2009.05.11 01:29 ]
    Клубок гадюк...
    Клубок гадюк
    непримиренних, сикучих, знавіснілих,
    котиться небом.
    Люди дивляться,
    думають: сонце!..


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  14. Галина Левченко - [ 2009.05.11 01:51 ]
    На перехресті доріг трьох...
    На перехресті доріг трьох –
    випростана дівоча постать.
    Вона –
    стріла,
    напнута кимось невидимим
    на тятиві рук,
    прикутих
    до тверді небесної,
    яку мусить пробити собою,
    щоб жити.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  15. Іванка Кушнірук - [ 2009.05.11 00:09 ]
    !
    все ще пишу вірші,
    хоча тобі вони - чужі..
    але ж рими римуються!
    кров все ще хвилюється!
    коли місяць засвітиться,
    слова й папір злиються.
    поки не виблюю всі ритми,
    не бачить спокою,ні крихти.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Віра Шмига - [ 2009.05.10 21:09 ]
    Молитва
    * *


    Мудрості трішечки перед спасінням
    Дай мені, Боже.
    Краплю добра у мій келих терпіння,
    Поки порожній.
    Чутку лиху від синів відведи –
    Плями на сонці.
    Дай мені, Боже, живої води.
    Ще не на денці?
    Милому – щастя,
    немилому–рай.
    І ще до цього–
    Мамі здоров’я і спокою дай.
    Більше нічого.
    Мудрості трішечки перед спасінням
    Дай мені, Боже,
    Краплю добра у мій келих
    терпіння,
    Доки порожній.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  17. Володимир Мельников - [ 2009.05.10 20:02 ]
    Байка про Горобця та Солов`я
    На конкурс композиторів до гаю
    Прибув „музичний геній” із Огайо –
    Відомий композитор і митець,
    Професор, академік – Горобець.

    Його пісні у жанрі „чік-чірік”
    Стають „хітами” всюди кожний рік
    І внаслідок цих „музо-епідемій”
    Він – дійсний член музичних академій
    Та голова всіх конкурсних комісій,
    Журі престижних і культурних місій...

    У гаї тім знаходився і я,
    Коли там „розглядали” Солов’я.

    -Послухайте, оцей сіренький птах,
    Не маючи музичної освіти,
    Прислав на конкурс нам свою сюїту!
    -Ганьба йому!
    -У нього „з’їхав дах”! –
    Кричали дипломовані ворони,
    Сороки і амбітні горобці –
    Відомі в шоу-бізнесі митці....

    А чи потрібна Солов’ю „корона”
    І визнання від пана Горобця,
    Якщо талант – це вищий дар Творця?
    Творіть! Не заздріть! Справжньому радійте!
    Талант – шануйте... Даром – володійте...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  18. Вікторія Сироватко - [ 2009.05.10 15:55 ]
    ПОРТРЕТИ

    1 Наївності межа.
    Пилок тепла на тілі.
    Ніхто не заважав
    Іти по лезу хвилі.

    Розвітрений дивак
    Художник - знаний профі –
    Мені намалював
    Панянки пінний профіль.

    Мов янгол із небес
    Вона була красива.
    Та я … лише себе
    Намалювать просила.

    То линула удаль,
    То підбігала близько.
    Мою струнку печаль
    Підсвічували бризки.

    Із нею tête-á-tête
    Я не була фальшива,
    Тому і свій портрет
    На березі лишила.

    2 Етюди на повітрі –
    художництво просте.
    Мене ти на палітрі
    старанно розітер.
    Білилами біліло
    обличчя і рука,
    А потім все боліло
    від кожного мазка.
    Умовна і пласка я,
    і так несхожа тут.
    До тебе не пускає
    глухий мольберта кут.
    Вже не втікти нікуди
    хоч світ не має меж.
    По плечі і по груди
    ти по малюнку йдеш.
    Захоплено радієш
    від кожного штриха,
    Але моя надія
    потроху засиха.
    Підмішуєш у фарби
    таланти іменні,
    А я себе не варта,
    стою на полотні.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (5)


  19. Віра Шмига - [ 2009.05.10 07:20 ]
    * * *



    Ранкова тінь завищила тополю,
    В надії зачепитися за баню.
    Безвітряно, мов дотики до раю...
    Зазорення розтануло в зорі...
    Сувієм розгортається крайнеба.
    Розхлюпує всі барви на дахи.
    Вже засвітило сонні очі вікон.
    Помірно тінь збавляє зріст тополі.
    І млосно, хоч вмирай,
    А хоч – живи.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  20. Володимир Мельников - [ 2009.05.10 00:28 ]
    Очікуючи ранок
    Ніч серпнева поезії пише,
    А тепло хтось на зиму краде...
    Крізь серпанок ранкової тиші
    Промінь сонця на Лавру впаде.

    Спалахнуть куполи гордівливо
    І засяють велично хрести.
    Мить мине - і вже сонячна злива,
    Як цунамі, накриє мости,

    Розіллється яскравим бурштином,
    І освячені хвилі Дніпра
    Понесуть дивовижну хустину
    З ниток сонця, води і добра...

    Вас вона непомітно торкнеться,
    І на довгі, щасливі літа
    Радість дива в душі не минеться…
    Серпень... Ніч…і луна золота...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  21. Ірина Михайлова - [ 2009.05.09 22:21 ]
    Говорите тише...
    Говорите тише -не спугните счастье ,
    Пусть оно украдкой в каждый дом войдет .
    Постоит тихонько в каждом уголочке ,
    К колыбельке счастье с улыбкой подойдет .

    Говорите правду - не спугните дружбу ,
    Пусть неслышной тенью в вашу жизнь войдет .
    И в дороге длинной вам сослужит службу ,
    Ведь без дружбы крепкой жизнь украдкой мимо
    проскользнет .

    Говорите тише - верность не спугните ,
    Ведь любовь и верность - все , чем живы мы .
    Пусть пройдут столетья ,о любви шепчите ,
    Ведь кричать о чувствах люди не должны .

    Не спешите взрослеть - юность не спугните .
    Эти скоротечные ,безумные года .
    Жить ,любить ,бороться вы не торопитесь -
    Ведь проходит юность раз и навсегда .


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  22. Ірина Михайлова - [ 2009.05.09 22:06 ]
    * * * *
    Україно моя ,не соромся сльози -
    Бо ж вона принесе надію .
    Нене ,тільки прости тих ,
    Хто з горя твого порадіє .
    Але скоро весна ,оживає майдан -
    І розтопить серця українців .
    Мову не забувай -
    Говори ,говори!
    Хай чужих слів не знайдеться .
    Прокидайся студент ,робітник ,металург -
    Треба стяг підіймать .
    Ти ж бо брат мені ,чуєш ? І друг .
    Час надію з руїн визволять!
    Хай засяє усим ,хто утратив її,
    Хай сопілкою грає віднині,
    Щоб луна йшла по всій Україні !


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  23. Ірина Михайлова - [ 2009.05.09 22:04 ]
    * * * *
    Вдарив дзвін - і по всій Україні
    Рознеслася жаху новина...
    Це подзвін по ненародженій дитині -
    Вже двадцять років Прип'яті нема .

    Антихристи рахують нагороди,
    Та лопнула натягнута струна .
    Руді дерева ,в целофані води -
    Вже двадцять років При"пяті нема .

    Вже двадцять років Прип"яті нема...
    Пусті будинки моляться дахами .
    Чорнобильська Мадонна, мов німа ,
    Наш гріх без слів відмолює сльозами .
    2006 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  24. Ірина Михайлова - [ 2009.05.09 21:01 ]
    * * **
    Прийшла зима .Життя заснуло.
    Заснула з ним і я .
    Я не живу, я завмираю ,
    Мов квітка польова .
    Квітчасте літечко співало ,
    І я росла й цвіла ,
    Живилась соками земними ,-
    Під сонцем підросла.
    На світ дивилась ,мов на диво -
    Не знала я дурна ,
    Що більш такою я не буду :
    Мов квітка польова .
    А восени я посміхалась
    Останнім теплим дням .
    Кому потрібная такая -
    Ні Богу ,ні людям .
    Минула й осінь -
    Я зосталась на лишенько одна .
    Мов сонця світ ,мов неба просінь ,
    Мов квітка польва .
    Зима мене уже вбиває -
    Ще трохи й згину я .
    Але весна вже недалеко -
    Рятівниця моя .
    Вона мене дощами вмиє -
    Повернеться краса .
    Я повернуся в світ цей милий ,
    Мов квітка польова .


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  25. Вікторія Сироватко - [ 2009.05.09 20:16 ]
    * * *

    Вечірній поїзд. В купе задуха
    І незнайомець мені за друга.

    У свято їхав, а я – із нього.
    У різні боки – одна дорога.

    Чай несолодкий, і їжа прісна.
    Читаю вірші йому допізна.

    Ще не встигаю спитати: ”Хто ти?”,
    А незнайомець у ніч виходить.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  26. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.09 19:55 ]
    Простенький такий віршик
    Пшеничну сонячність люблю
    тюльпанових світанків!
    А хміль чіплявся за імлу,
    що обплітав альтанку…

    Табун забив до молока
    імлу. І трави сонні
    прокинулись, як до ставка
    прибігли дикі коні…

    Росу у пуп’янки доїв,
    але розхлюпав – Ранок.
    не спав – все згадував її…
    Уразив спогад рану…

    Я зрозумів, що ця юдоль,
    як нагорода вища.
    Бо докіль в серці є любов,
    до Бога стежка ближча.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  27. Олексій Тичко - [ 2009.05.09 18:47 ]
    Солдатських душ поводирі
    Читають пошепки молитви
    небесних душ поводирі.
    В скорботній тиші поле битви -
    уже безсилі лікарі.
    Щоб відкривали Божі брами
    у рай шляхи захисникам,
    проходять ангели полями,
    схилились тут, схилившись там.
    В очах солдат - вологі хмари.
    Поліг хоробрий легіон.
    Густі гойдає вітер трави,
    туманить погляд вічний сон.
    Закриють очі янголята
    легеньким дотиком руки.
    Війна велика, довга, клята,
    скупа на почесті й вінки.

    Втомились ангели у війнах
    спускатись на поля з небес.
    А на землі життя постійно
    розчавлює смертельний прес.
    09.05.2009р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  28. Оксана Зіник - [ 2009.05.09 16:38 ]
    * * *
    Зігрій мене теплом своєї посмішки,
    І так багатослівно помовчи…
    Я закохалась в ніжність твого погляду,
    І в душу неосяжної краси…


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  29. Дарья Троянова - [ 2009.05.09 16:20 ]
    1+1
    Что случилось с нами?
    Задаю я вопрос.
    Мы взаимно любили,
    А теперь как бы врозь.

    Жизнь поставила точку,
    А затем сказу крест.
    И любовь превратилась
    В одно слово "Нет"!

    Раньше были с тобой,
    Как один плюс один.
    А сейчас, вроде, тоже,
    Только я одна й ты один!

    Затерялся наш плюс
    И больно нам осознать,
    Что любовь пролетела
    И ее не догнать!


    Рейтинги: Народний 3 (3) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  30. Дарья Троянова - [ 2009.05.09 16:51 ]
    Ты рядом…

    Корда ты рядом, я счастлива
    Летаю словно в облоках.
    Ты ласкаво меня обнімеш
    И скажеш: «Я люблю тебя».

    А я взгляну и улыбнусь
    И крепенько к тебе прижмусь.
    И я скажу тебе в ответ:
    «Ждала тебя я много лет»


    Рейтинги: Народний -- (3) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  31. Дарья Троянова - [ 2009.05.09 15:19 ]
    Пора кохання
    Пока кохання, пора страждання
    Прийшла до мене восени,
    Вона нещадно рушить щастя,
    яке жило в мені завжди.

    Кохання зле, хоч не всі знають,
    що прийде час не зрозумінь,
    почнуться сваркі, не гаразді,
    а далі довгій час страждань.

    І ти покинеш, це нещастя,
    І спрабуєш побуть сама,
    Але це тяжко, аж занадто,
    Бо ця любов на все життя.


    Рейтинги: Народний -- (3) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Володимир Свідзінський - [ 2009.05.09 15:35 ]
    Душа поета
    Шукає чуда в звуках, у світлі,
    В старому гаю, на квітчастій болоні.
    Мріє з'єднати небо і землю,
    Як дві ласкаві долоні.

    Іноді багне голубити світ,
    Як голівку малого хлопчика,
    Радіє на мох боліт,
    На ряди придорожніх стовпчиків.

    А часом не вірить і в добрість літа,
    Тремтить від холодного слова,
    І шукає змії укритої
    В вінках зірниць вечорових.

    І в кінці, як на осінь осельня,
    Завивається в листя, що в'яне,
    І мріє про інші оселі
    І про радощі невгасанні.

    1934
    (Із збірки "Медобір")


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.8) | "Майстерень" -- (5.78)
    Прокоментувати:


  33. Володимир Свідзінський - [ 2009.05.09 15:04 ]
    В полум'ї був спервовіку
    В полум'ї був спервовіку
    І в полум'я знову вернуся...
    І як те вугілля в горні
    В бурхливім горінні зникає,
    Так розімчать, розметають
    Сонячні вихори в пасма блискучі
    Спалене тіло моє.
    І там, невідущий, невісний,
    Міріадом бездумних частинок
    Зустрінуся знову з тобою,
    Колись – як і я – живою.
    Міріадом бездумних частинок
    З розсипаним пилом пилинки земної.
    І не повість нам, не скаже ніщо,
    Як у часі незглибнім,
    У світі заниклім,
    Два листки на єдиному дереві,
    Ми спахнули колись,
    І зчарованим зором уздріли
    Цвіт огневий над собою,
    І розцвіли в його світлі ласкавім,
    І невольники волі його
    Так безумно, так трепетно
    Поривалися серцем до серця,
    Не повість нам, не скаже ніщо.

    (З книги "Вересень" (1927)


    Рейтинги: Народний -- (5.8) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (1)


  34. Тимофій Західняк - [ 2009.05.09 11:19 ]
    Сталіністи...
    СТАЛІНІСТИ
    Витягли "вождя" із нафталіну,
    Обдивились на усі боки,
    Втішились - "Живий ще! Не загинув!,
    Нині треба "сильної руки".
    З нею негаразди всі поборем,
    Виб"ємо дурне із голови,
    Щоб ОУН-УПА з Голодомором,
    Вже ніколи не згадали ви!".
    -------------------------
    Дяка Богу,що подібні "мрії"
    Не здійсняться,- зараз інший час...
    Та Москві і далі сниться Київ
    І ще буде снитися не раз :-)
    2009


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (8)


  35. Дмитро Чистяк - [ 2009.05.08 23:31 ]
    Мотив
    ти ідеш по цвітінню акацій
    і травневої ночі не чути
    теплі руки пожежею гріють удалині

    ти ідеш за цвітінням акацій
    і відлунюєш ніччю травнево
    здобулася на голос пожежа і стала свіча

    а вітри упадуть і лише солов’ї невтишимі
    білі пальці із темряви линуть і линуть до повні
    і цвітіння акацій легенько іде по тобі



    Вечір В.Сильвестрова


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (2)


  36. Михайло Підгайний - [ 2009.05.08 22:03 ]
    8374 Vincent
    There's no exit from
    Narrow grave I call my room.
    I was left alone in sorrow,
    There's no day I call tomorrow.
    Voice inside my brain
    Whispers quietly: "You're insane"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  37. Віра Шмига - [ 2009.05.08 20:07 ]
    * * *



    Стали дзвони із передмістя
    Солов’ями на кладовищі,
    Вівтарем
    з пелюстків і листя,
    Щоб стороннього бути вище.
    А півонії квіт –
    не терній –
    Оберіг в поворотнім літі,
    Пахне спрагою
    до повернень
    В непостійність буття у світі.
    Іще Лета на цвіт не дише,
    А захожий уже постарів.
    У поділ вікової тиші
    Ляжуть радощі та печалі.




    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  38. Юрій Лазірко - [ 2009.05.08 19:21 ]
    Просто прилетiла думка
    Як не натужуюсь – не тужиться.
    Як не нагріюся – не горниться.
    ......................................................

    Не голова, а намертво забита стрілка.
    Безкомірково заливаю танець уст.
    Тріщить обличчя – родоводу гілка,
    по тріскотні стечу до понеділка
    і всім, хто забажає світла – надіп`юсь.

    В емоціях мого дощу овацій мало,
    роздріботівся, мов до рук біжить маля.
    Як Рим, проґавлений гусьми вандалам,
    втрачаю вічне. Серце буцефале
    об`їжджене, під ним змія – повзе земля.

    Копито вдарило і в золотій підкові
    комусь на щастя залишило німоту.
    Я відбайдужаю, та нехристово
    скоштую м`якоті спокус любові,
    ловитиму в словах, на пальцях наготу.

    8 Травня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  39. Галинка Лободзець - [ 2009.05.08 18:19 ]
    запах літа
    сьогодні справді пахне літом,
    зім*ятим жмутком теплих трав
    і моє серце повне світлом
    і мої руки повні справ

    залишу вчора мокру весну
    і з пам*яті зітру зиму
    як новий цвіт тепер воскресну
    і не піддамся більш Йому


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Прокоментувати:


  40. Олена Осінь - [ 2009.05.08 15:40 ]
    Плагіат
    Малюю день, малюю ніч,
    Все в кольорі, все барвами!
    Ось я – і щастя, віч-на-віч…..
    Та не своїми фарбами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (4)


  41. Людмила Шевчук - [ 2009.05.08 15:43 ]
    Вікторії Черняхівській

    Стала рафінованою.
    Скажи, навіщо?
    Краще писати, бігти, намагатись вивищитися.

    Его моє обпльоване,
    Смажу стейки,
    Від світу всього приховую власну істерику.

    Лишились скупі бажання:
    Руду кицьку,
    Пательню у квіти, пальму, чемодан з китицями,

    Зімбабве роздержавити,
    Паста ді маре,
    Бути для всіх кралею, а вдома – примарною.

    Та стоп. Рафінованість.
    Так, я забула :
    Банальне-нове-в-мені-вбиває-геній-минулого.

    24 березня 2009.




    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  42. Людмила Шевчук - [ 2009.05.08 15:00 ]
    ***
    …І він пішов палити на балкон.
    Вона лежала, втупившись у стелю.
    Одвічний чоловічий баритон
    Залишив в серці кам`яну пустелю.

    Ще три хвилини в тихій самоті
    У спробі відчувати невідчутне
    Він палить – а вона в лихім куті
    собі чекає поки біль ущухне,

    Зітреться сумнів швидкоплином днів
    Минуть богемні примхи і заскоки
    … а вуглик на цигарці тихо тлів,
    Транслюючи свій одинокий спокій.

    2.02.2009



    Рейтинги: Народний 5.31 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (8)


  43. Людмила Шевчук - [ 2009.05.08 15:29 ]
    на смерть натхнення
    коли нічого я не напишу
    це буде знак що каятись вже пізно
    що треба тренуватися з у-шу
    природнє замінити на залізне

    ходити в гості чистити авто
    шукати смислу де його немає
    ступити на споживчий рубікон
    і вбити пташку бо вона співає



    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Прокоментувати:


  44. Людмила Шевчук - [ 2009.05.08 15:44 ]
    Гольфстрім
    Світло очей я в твоєму сяйві
    Коло вогненне ти і я
    Твоя любов це моє осяяння
    Пристрасна тепла течія

    Ти роздягаєш мене зіницями
    Я перехоплюю подих йду
    Дай своїм спраглим поглядом вмитися
    І не вдавай що ти байдужий

    Подив і біль у моєму серці
    Впевненість й втіха на вустах.
    Дай зупинитись моїй істериці
    Я знепритомлена власним страхом

    Ти найдорожчий такий далекий
    Хочу до тебе така твоя
    Спрагло припасти із вигуком з клекотом
    Згадати що тіло то течія


    26. 04.09



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  45. Володимир Мельников - [ 2009.05.08 14:32 ]
    Отче наш
    Отче наш, Боже єдиний,
    У всесвіті вічному сущий!
    Усі ми – Твоя родина,
    Що вірить у день свій грядущий!

    Ім’я Твоє хай святиться,
    Нехай Твоє Царство розквітне
    На нашій Землі, що, як птиця,
    У Царстві кружляє всесвітнім.

    Хліб дай нам, Отче, насущний
    На день, що прийшов сьогодні,
    І диво Життя невмируще,
    Як свято Своє великоднє.

    Пробач нам гріхи і слабість,
    Як ми прощаємо іншим,
    І дай Просвітління та Радість -
    І пастирям Твоїм, і грішним.

    Хай нас не введуть у спокусу
    Брехня і дарунки лукавих,
    Не дай нам збитися з курсу,
    Просимо, Отче, ласкаво.

    Бо є Твоє Царство і Сила,
    І слава Твоїх Творінь!
    В ім’я і Отця, і Сина,
    І Духа Святого - віднині
    Й вовіки віків.
    Амінь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  46. Володимир Мельников - [ 2009.05.08 14:52 ]
    День Перемоги
    У Європі буяє весна,
    Зустрічаючи День Перемоги.
    Ветеранам ще сниться війна
    І жорстокі воєнні дороги...

    День Перемоги – історії нашої дата,
    День Перемоги – це день ветерана-солдата,
    День Перемоги – день сліз і скорботи священний,
    День Перемоги – день пам’яті і прощення.

    Вже давно повернулись з війни
    Ветерани на рідний Хрещатик,
    Відродили державу вони
    І навчили її захищати...

    День Перемоги – історії нашої дата,
    День Перемоги – це день ветерана-солдата,
    День Перемоги – день сліз і скорботи священний,
    День Перемоги – день пам’яті і прощення.

    Ми сердечно вітаємо вас,
    Ветерани війни світової!
    Ви Європу творили для нас
    З мирним небом над головою.

    День Перемоги – історії нашої дата,
    День Перемоги – це день ветерана-солдата,
    День Перемоги – день сліз і скорботи священний,
    День Перемоги – день пам’яті і прощення.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  47. Володимир Мельников - [ 2009.05.08 13:31 ]
    Ветка сирени
    Сирени веточка в зале...
    И мы ничего не сказали...
    Друг другу “люблю” не сказали,
    Оставшись с тобою на “Вы”.

    Сирени душистая ветка,
    Вращается жизни рулетка.
    Нам было по двадцать, Светка!
    За сорок уже, увы...

    Цыганка судьбу нагадала,
    И ты все другому отдала.
    Не думала и не гадала,
    Что это побег от Любви.

    Завяла душистая ветка,
    Вращается жизни рулетка.
    Нам было по двадцать, Светка!
    За сорок уже, “се-ля-ви”...

    И вот долгожданная встреча,
    Мы снова в том зале, и свечи
    Помогут войти в этот вечер
    Нам без холодного “Вы”.

    Как пахнет сирени ветка!
    Вращается жизни рулетка.
    Нам было по двадцать, Светка!
    За сорок уже, увы...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  48. Марія Гуменюк - [ 2009.05.08 12:19 ]
    ***
    Легенький сніг казкових пелюсток
    Мережить ніжно у садочку трави,
    До сонечка всміхається листок,
    Вербичка мило віти кучерявить,-
    І ранніх сходів молодий росток
    Вмивається ранковою росою.
    А соловейка ніжний голосок
    Витьохкує натхненно зі снагою, -
    Ожив піснями і лісок, й гайок.

    …Легенький дощик скапує з гілок,
    Бентежать квіти життєдайні каплі,
    Коронечки біленьких зірочок
    До дзьоба туляться цікавій чаплі,
    І скачуть жабки жваво за горбок,
    Сховатись за густою осокою.
    А вітерець цілунком з пелюсток
    Вимощує тоненькою дугою
    Завеснений до літечка місток.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (4)


  49. Олександр Христенко - [ 2009.05.08 12:47 ]
    МУЗА
    Учора ввечері, серед юрби і крику
    Побачив дівчину, мов квіточку з лиця.
    - Я перепрошую, Ви хто?
    - Студентка Віка, –
    І пропливла на крилах вітерця.

    Ця посмішка мене заворожила,
    Я любувався, дивлячись услід:
    Вона летіла, розпустивши крила,
    Неначе мрія врятувати світ.

    Немов мурахи, метушились люди,
    А я завмер стовпом серед ріки
    І розумів: ніколи не забуду
    Чарівні ніжки, чорні каблучки.

    Нажаль не встиг з її очей напитись
    Краплини щастя, пристрасті пожеж.
    Вона мені ночами буде снитись,
    Неначе ми давно знайомі вже.

    Легка і ніжна, як хмаринка, Віка,
    Насправді Муза – я її впізнав:
    Так неповторна і багатолика,
    І ця розлука – це ще не фінал.

    Вона завжди, як жінка і актриса,
    Неначе мрії невловимий птах,
    Раз по раз інша, лиш знайома пристрасть
    Мене п’янить вогнями у очах.

    Ми розлучились, та не довгий вечір –
    Рифмую знов думки і почуття.
    Нові вірші нам зустріч забезпечать,
    Теж неповторну, як саме життя.

    Я на коні: емоцій літня злива
    Кипить у грудях, мов гірська ріка.
    Душа поета – горда і щаслива
    Вірші карбує з нового рядка.

    Спасибі, доле, за чарівне диво,
    Де кожен день – ромашки пелюстки.
    Я стільки раз кохав і був щасливий –
    Пробач мені за те, що я такий.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  50. Олена Осінь - [ 2009.05.08 11:27 ]
    Дідове слово
    “Навчися, доню, поважать людей, –
    Так говорив дідусь колись мені, –
    Чи ворогів чекаєш, чи гостей,
    Із щирим серцем двері відчини.

    Всміхайся сонцю і радій дощу,
    Дивись, який широкий небокрай!
    Пий чисту воду й рідну мову досхочу.
    Лиш зло і тугу в душу не пускай.

    Стежки дитячі й весни молоді
    Не загуби у пам’яті своїй –
    Це те, що завжди сил додасть в житті,
    Які б не віяли навкруг вітри подій.

    Шануйся, дочко, і шануй все те,
    Що батько й мати віддали тобі:
    І пісню, й казку, й слово золоте,
    Вслухайсь до нього і в густій юрбі.

    Цінуй і думку, й діло, й почуття,
    Не розміняйся ні на який гріш.
    Мої слова – тобі на майбуття,
    Мої знання – тобі поради ківш”.

    Життя стрімке, і все у вічнім русі,
    Час поспішає, ми летим за ним,
    Й все більше хочеться посидіти, дідусю,
    В твоїй леваді, з досвідом твоїм.

    Уже і в мене донька підростає,
    Все найдорожче хочу дати їй,
    Святі слова – і я напевно знаю –
    Що передам, як скарб, весь спадок твій.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1496   1497   1498   1499   1500   1501   1502   1503   1504   ...   1828