ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Білінська - [ 2009.05.01 23:55 ]
    ***

    Час дні снує тоненьким павутинням.
    Хтось грає в щастя, просто - на очки.
    А він з наївним поглядом дитини
    вчить мене любити павучків.

    А хтось хотів би жити й не вмирати
    і ставить перед образом свічки…
    А він невинним голосом дитяти
    вчить мене любити павучків.

    Час летить, прохлопаний в долоні, -
    серед нас багато диваків...
    А він, просто хлопець - суперсоня
    вчить мене любити павучків.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  2. Ніка Достойна - [ 2009.05.01 23:30 ]
    Переоформлення
    повертати – квитки:
    повертатись у каси ранкових вокзалів...
    нам не можна в зворотні адреси зім’ятих листівок;
    дні народжень збігаються з датами видачі
    банківських карток –
    замовляй на кредитні рахунки мене;
    і вшиваємся звідси!

    переводити посмішки –
    колом розплавлених сонцями колій,
    на годину назад – щоб встигати вкладатися в злочин...
    і літати по колу на крилах дітей міжміських повідомлень.
    і за небо – боротись...

    зістригати волосся на пам'ять минулим
    похмільним коханням,
    доки нас збереже у історію чийсь карний кодекс.
    і чекати на потяг в останнє, на завтра, бажання;
    залишатись на потім...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Катя Тихонова - [ 2009.05.01 21:06 ]
    Привіт, акторе!
    Привіт, акторе! Сцена – це життя.
    І навпаки: життя для тебе – сцена.
    Згорни з душі в совок усе сміття
    І розпростуй напружені рамена.
    І грай себе (немов останню роль).
    Хоч епізодом будь, але достойним,
    Бо у житті бува десятки воль,
    Але лише одна вовіки совість.
    Одне єство – не сплямлене, твоє,
    одна ідея, до якої пнешся.
    І кожне слово теж твоїм стає,
    Бо все життя суцільна драмоп’єса.
    Мовчання. Крок. Задума у очах.
    Глядач напружив погляд, струни-нерви.
    Минає все – огида, сором, страх,
    Та не мине твоя любов до сцени.
    Тут все твоє – народження і смерть.
    І справжність теж твоя навіки вічні.
    Все поглина життєва круговерть,
    Але тобі у ній не спопеліти.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  4. Дмитро Дроздовський - [ 2009.05.01 20:26 ]
    * * *
    Ми всі безмежно одинокі
    Серед холодних гір зими,
    Ми, людожери сіроокі,
    Чекаємо на грім сурми.

    А вітер свище, волоцюга,
    Ховає листя в снігопад,
    Так поховає й мого друга
    І буде сніг, і буде град,

    І буде сад, та не для мене,
    І буде місяць молодий,
    А на мої німі рамена
    Впаде останній лист рудий.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  5. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.01 20:14 ]
    Встановлення пам’ятника Катерині ІІ в Одесі
        В останніх коників, що завтра загинуть,

    Я постою у края бездны
       Я помню чудное мгновенье:

    И вдруг пойму сломясь в тоске,
       Передо мной явилась ты,

    Что все на свете - только песня
       Как мимолетное виденье,

    На украинском языке
       Как гений чистой красоты.

        Вчуся ставленню до життя







    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  6. Алісія Пардус - [ 2009.05.01 17:22 ]
    Свинячий грип
    Нещасні свині!
    Бідні тварини!
    Як почавсь серед них падіж,
    Хоч плач, хоч ріж...
    Тільки не їж!

    Рохкають, хрюкають,
    Хліву вишукують,
    І серце стискає від жалю,
    Як поглянеш на їхнєє сало...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  7. Вікторія Сироватко - [ 2009.05.01 16:59 ]
    Вода

    Що єднає цей світ чоловічо-жіночий,
    Чи поділений він на твоє і моє?..
    Непочата вода з четверга проти ночі
    Проти нашої волі живою стає.

    І лікує вона, і втамовує спрагу.
    Ми говоримо з нею на “Ви” і на “ти”.
    Як одна зі щедрот незамінного блага
    Наших тіл і думок наливає плоди.

    Дотягтися до неї і складно і просто,
    Як читати й не відать господнє письмо.
    З нею входимо в світ на хвилинку у гості,
    І з гостей в інший вимір крізь неї йдемо.

    Акробатка вода на планетній арені
    В колообіг річок і судин вируша…
    Унікальність її досі нам незбагненна:
    Рідина, пара, лід – триєдина душа.

    У захмар’я летить, замерзає і тане,
    Омиває глибини і сонячну вись.
    Те, що є і було, все вона пам’ятає…
    Перш, ніж пити її – помолись, помолись…



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (4)


  8. Сергій Татчин - [ 2009.05.01 15:09 ]
    Півсонети
    19
    Гульвіса_вечір мається по клубах:
    парує молодь, нудиться, тупить,
    хмільних жінок цілує в спраглі губи,
    діагностує виразки юрби.

    Від словоблудства – до міфологеми
    про архетипне скурвлення богеми:
    ярмо глямуру – низка зваб_і_згуб.
    А на похмілля [хтиве_і_лукаве]
    ранковий секс, затим коньяк і кава:
    гульвіса_вечір [анти]однолюб.


    20
    Коли космічне серце чоловіче
    замісто крові б’ється на словах,
    тоді безодня ближче, ніж зазвичай,
    і значно глибше власного єства.

    Тоді світи розверсті до основи,
    і з пустоти витворюються знову –
    отут_і_зараз – прямо на очах!
    І ти – у цьому вічному творінні
    [за риму до невільного прозріння]
    жалкуєш, що завчасно не змовчав!


    21
    Глямурна ніч хитається – що лярва,
    в пірамідальнім світлі ліхтарів.
    Моя дорога перпендикулярна
    до всіх доріг, підвладних цій порі.

    У нескінчених вінницьких судинах
    еритроцитом губиться людина,
    її легалізована мета –
    жертовністю [від вечора до рання]
    довести, що поети не останні
    у черзі до редактора_Христа.


    22
    Чумацький Шлях тече Південним Бугом.
    Важкі вози вгрузають у намул.
    Скриплять колеса. Серце крає туга.
    Ропа води освячує пітьму.

    Поет_і_слово – двоє – вдих_і_видих!
    Іти крізь ніч … на місяць віршу вити…
    варіювати з надміру краси…
    форматуватись… вештатись по чатах…
    буденний день молитвою стрічати…
    благоговіти – Господи, єси…


    23
    Шеренги слів шикуються в когорту,
    яка мене боронить від навал
    мовчання.
    А мені на полі Wорду
    навзаєм захищати ці слова!

    А ще – безсилля втілити у мову
    із власним серцем праведну умову:
    не галасуй – живи, пиши і стеж,
    люби жінок, радій, прополюй друзів,
    цінуй себе, віддай належне тузі –
    і до мовчання з часом доростеш!


    24
    Ладнає вудку тихий хлопчик_ранок.
    Ґелґочуть гуси. Риба пінить став.
    В сільській капличці моляться на рани
    жидами розіп’ятого Христа.

    Земне довкілля мружиться спросоння:
    на полі неба квітне сонце_сонях –
    краса непередавана!
    Однак,
    у цьому естетичному безладді
    поети – що шаленці у палаті,
    де хворий словом завше одинак!


    Рейтинги: Народний 6 (5.71) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (103)


  9. Назар Вальчишин - [ 2009.05.01 15:12 ]
    ***
    Прийди у сни і розбуди мене,
    Трояндово, тендітно, пелюстково,
    Спаде на мене щастя осяйне,
    Веселка засміється кольорово.
    А там, у снах, літатимем удвох,
    Нам крил не треба, нас любов окрилить.
    А потім ранок. Закінчиться сон.
    Але на цім не закінчиться диво!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Варвара Черезова - [ 2009.05.01 13:53 ]
    Римований Щоденник Меланхоліка. Запис останній.
    Ріжу вени, немов розрізаю червону стрічку.
    І повіки важкі, і з повітрям втікає сила.
    Це не літо цвіте, то на цвинтар приносять квіти.
    Це не сонце в руках, а із воску тоненька свічка.
    Ти пробач мені, вітре, свої загубила крила.
    Ти пробач мені, світе, не вміла тобі радіти.

    Ти пробач мені все. Ці недоліки. Зриви. Зливи.
    Бо це сяйво згасає, мов день – на поталу ночі.
    А земля не холодна. То просто залегко вдіта.
    Не неси мені золота, краще хай пахнуть сливи.
    Вони личать усім навіженим. Бо я так хочу.
    Не неси мені квітів. Нехай розквітає літо.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  11. Галантний Маньєрист - [ 2009.05.01 13:34 ]
    До уявного портрету
    Юлії ЗотовійЇї темпераменту вистачило би й двом,
    це сильно заводить – на ложі вона цариця,
    а так і не скажеш, ось тільки очей кориця,
    і кава її існування, що лине тобі нутром
    до сьомого відчуття
    містично,
    тому і сниться,
    тому і найкраща, тому і грайлива киця,
    і математично оце не звести в біном,
    а тільки - в мелодії серця, що з іншим б’ється,
    в обрії спільні,
    ландшафти,
    врешті,
    у свій синдром.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  12. Євгеній Нєфєдьєв - [ 2009.05.01 12:05 ]
    Заповіт
    Із глибини віків, мов тіні,
    За нами слідують вони.
    Їх очі каменеві сині
    Холодні зорять. Вартові

    В війні здобутої свободи
    Стоять, закуті у граніт,
    А поряд з ними в знак скорботи
    Палає вогнищем софіт.

    І квіти свіжі у підніжжя
    Хтось вранці тут уже поклав
    Для тих, хто в захист Криворіжжя
    Сміливі серце й душу склав.

    Дві стрічки чорні поміж квітів,
    І на трояндах сніг лежить.
    І заповіт із заповітів:
    «Ви Батьківщину бережіть!»


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  13. Євгеній Нєфєдьєв - [ 2009.05.01 12:06 ]
    Кривий Ріг
    Дай до землі тобі вклонитись,
    Мій рідний краю, Кривий Ріг!
    Сталеве серце мусить битись!
    Здійми чоло своє, Гірник!

    Палкий вогонь твої ливарень
    Романтикою полонить.
    У глибині твоїх копалень
    І день, і ніч життя кипить.

    Веселий шум твоїх майданів,
    Невпинний гуркіт заводський
    І швидкісного гул трамваю, -
    Як все це дорого мені!

    В цій назві гордій все з'єдналось:
    Гірке минуле бойове
    І час теперішній. Здавалось,
    Непростий час, але мине!

    В цій назві скрита непокора,
    В робоче вдягнена шмаття,
    Душа, як синява, прозора
    Й багате фарбами життя!

    Не треба погляд свій ховати!
    Честь і хвала тобі, Кривбас!
    Вік буду я тобі вклонятись
    За доньок і синів - за нас!

    Де дві ріки в одну злилися,
    Мов два життя злились в одне, -
    Тут було варто народитись:
    Десь інде небо не таке!

    Не сперечаюсь, твоя доля
    Не з всіх простих на цій землі,
    Але на все те Божа воля,
    І хрест твій і мені нести!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  14. Ірина Білінська - [ 2009.05.01 12:38 ]
    ЛЮБОВ
    Любов говорить пошепки, а ти
    боїшся тиші глянути в обличчя.
    У гаморі людської суєти
    нема рятунку, тільки сірий відчай.

    Любов приходить спокоєм думок
    і заплітає в серці дивну казку.
    Вона – найвищий у житті урок
    і розумом збагнути її важко.

    Любов говорить ніжністю руки,
    теплом очей і дотиком мовчання,
    і сяєвом окрилює думки,
    І відкриває всі сердечні тайни.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  15. Олександр Семенченко - [ 2009.05.01 08:55 ]
    Останнє.
    А це останнє. Таке кохання,
    Що оплакував п`яний. Границя.
    Лізе до моїх полутемних кутів.
    З ним було легше.
    Скрипіла піском на зубах.Пам`ять,
    Що прощається з квітнем. Совість.
    Обіймає мої знесилені плечі.
    Так буде краще.
    А це останнє.Прощальний погляд,
    Що ріже мене як масло. Слабкість.
    Так любить грати зі мною.
    Все зруйнувалось.


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  16. Олександр Семенченко - [ 2009.05.01 08:39 ]
    Біжу за тифозним світанком...
    Сповнений тихою сонною радістю,
    Я біг за блідим тифозним світанком.
    Розквітаючи неліпою жалістю,
    Отруївшись своєю гордістю…
    Я збираю життя по пам`яті,
    Мені соромно спати до ранку,
    Я сповнений тихою радістю
    Біжу за тифозним світанком.


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  17. Лариса Гурська - [ 2009.04.30 23:50 ]
    Весільна ніч
    Спочиває поле зоране,
    Синє небо сходить зорями,

    Сон колише бджіл у вулику,
    Вийшов місяць на прогулянку.

    Явір віттями рукастими
    Гонить хмари, щоб не застили,

    Не ховали чарів ніченьки,
    Вроду лади-чарівниченьки,

    Вроди ніжної-точеної,
    Подарунок нареченому.

    Зорі війками прикрилися,
    І за обрій закотилися,

    Місяць котиться- погецкує,
    Крутить вуса молодецького!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  18. Наталя Терещенко - [ 2009.04.30 21:20 ]
    ІРОНІЯ ДОЛІ
    Гарний ґазда наш Дем’ян -
    Кожен тому свідок!
    Недаремно те ім’я
    На вустах сусідок.
    Він працює день і ніч,
    Сапає осоти,
    Непроста насправді річ-
    Сад у троє соток!
    Він мужчина хоч куди,
    Спортивна осанка...
    Має щастя, як з води
    Дружина Оксанка!
    А вона ж його п’яти
    Й мізинця не варта:
    Вранці жінка, як завжди,
    В офіс - мов на варту!
    Макіяж і манікюр,
    Підбори високі,
    Носа вгору, з дому- пурх!
    По асфальту цока...
    Заробляє, кажуть, теж
    Ксюша гарні гроші.
    Та Дем’янові оте
    Щастя, ніби пошість...
    От сусід його – Хома,
    Має жінку Зіну!
    Безробітня, та дарма!
    Вкалує три зміни!
    Відшкрібає казани,
    Об пісок та камінь,
    Скоромадить, аж дзвенить,
    І пере руками!!!
    У хустиночці завжди
    Нечесана прядка,
    Із відеречком води
    Поливає грядки.
    Колорадського жука
    Збирає рядками,
    Господарочка така-
    Не снилось віками!
    Чим Дементій завинив?
    Що з Оксанки взяти?
    Не шарує бур’яни,
    Пере в автоматі!
    Маски робить для лиця,
    Пілінги та скраби.
    Знав - не звав би до вінця,
    Отаку незграбу!
    Чистотою все сія,
    Постіль- біла льоля,
    Й жінка гарна! Жаль - моя....
    Іронія долі!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  19. Сергій Могилко - [ 2009.04.30 19:37 ]
    * * *
    Запорошена снігом,
    Щаслива на мить,
    Доки сніг не розтане
    І – сльота в душі.
    А проте хай розтане,
    Хай ліпше стече,
    Аніж душу замерзлу
    Засипати
    Сіллю


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (3)


  20. Сергій Могилко - [ 2009.04.30 19:22 ]
    Незгасимій пам’яті Юрія Покальчука
    Смерть забирає сильних світу сього,
    Геніїв та пророків,
    Бісиків грішних, що з часом
    Сяють ясніше німбів сорока святих разом узятих,
    Бо дорожніми знаками на узбіччі
    Вказують вірний шлях кожному з нас.

    Смерть забирає сильних
    Собі в товариство, щоб було веселіш
    Пропускати через горло напій богів,
    Обмочити кістки мудрістю хорошої витримки,
    До чортиків напитися, щоб не протягти кістляву руку
    За наступним, поки не час.

    Смерть забирає сильних,
    Щоб розділити душу їхню на мільярди пророчого "Я"
    І вселити у кожного, хто шукає вірного шляху,
    Маючи в серцях надію,
    Що смерть ще не скоро протверезіє
    Від п’янкої мудрості генія.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Могилко - [ 2009.04.30 19:20 ]
    Музика серця
    Притули до мене свою голову
    Послухай яку мелодію настукує серце
    Барабанне соло у розпалі на кардані
    Кров біжить віртуозно струнами-венами
    Горлянка саксофоном видихує повітря
    Пальці бережно торкаються твого тіла ніби клавіш фортепіано
    І все це враз обривається
    Коли ми не маючи грошей виходимо з магазину музтоварів


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (1)


  22. Василь Степаненко - [ 2009.04.30 19:23 ]
    Прокрустове ложе
    *
    Хотів би чути й бачити тебе
    І торувати стежку день у день.
    Аби не втрапить
    На Прокруста
    Ложе.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Костянтин Мордатенко - [ 2009.04.30 18:51 ]
    В пошуках солі

    Я встав з колін і небо взяв за зорі.
    М.Вінграновський.


    ------------------------------------------

    В червоній китайці
    простую містом. Світе, дивися –
    ось я!
    Мені розп’яття губ твоїх сниться –
    досі…
    Любов, як жито,
    невчасно зжали з тобою –
    надзелень.
    Я головою кочусь по світу…
    Ґонґадзе…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  24. Микола Левандівський - [ 2009.04.30 17:19 ]
    N_N
    Блискуча й невинна
    Майже нова
    На постелі
    Забула пастелі.
    Прочитала
    Завчила
    Навік прокляла
    Незаміжні думки –
    Акварелі.
    Незабутньо любила
    Виливала зі скла
    Вогкі сльози
    В жаркій
    Пустелі.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  25. Олена Осінь - [ 2009.04.30 15:36 ]
    Колискова мандрівка
    Ми поїдемо з тобою до Японії,
    Де будинки в небо повростали,
    Де вітри вплелись в стрічки драконові,
    Диво-сакури в садах порозквітали.

    Помандруємо разóм в країни Півночі,
    Де льоди приховують історію,
    Там де сяйво креслить небо Гринвічем
    А весна несе життя теорію.

    Заблукаємо тоді в пісках єгипетських,
    Там де час заснув під пірамідою,
    А вночі по стежках скарабеївських
    Йде Осіріс разом із Ізідою.

    Босоніж пробіжимось собі по Африці
    І тамтамів стук розгонить кров,
    Шкіра кольору і присмаку кориці…
    (Ще не спиться, ну ніяк не спиться).
    А на нас бананові спідниці,
    І круг вогнища – агов, агов, агов!

    Може ще гайнемо в Аргентину
    Де лунає танго на весь світ….
    - Мамонько, давай на Україну,
    Там тополі і вишневий цвіт.

    Там старенька дідова криниця,
    Там весняна радість-туга журавля,
    А під ставом достига суниця…
    Мамо, там мої пісні, моя земля!

    Світ на безліч кольорів розлився,
    Дивних місць, людей, культур, подій…
    Найдорожче ж там, де народився.
    Спи, маленька, спи, мандруй і мрій.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (4)


  26. Олександр Христенко - [ 2009.04.30 14:07 ]
    ЯКБИ Я МІГ

    Якби я міг тебе розвеселити,
    Зітерти сум з обличчя і повік,
    Щоб ти могла співати і радіти,
    І танцювати навіть без музик.
    Якби я знав слова, що як озимі,
    У тебе в серці густо проростуть –
    Я б їх сказав іще у дні осінні,
    Щоб по весні, прокинувшись від сну,
    З них проросли бажання і надія,
    Розтали снігу спогади сумні,
    Нової мрії вітерець повіяв –
    О, як би гарно дихалось мені.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (11)


  27. Влад Псевдо - [ 2009.04.30 14:55 ]
    nnn
    Який раз ті самі граблі,
    Що лоб мав би стати мудрим…
    На ньому ж солоні краплі,
    У ньому – заклята тундра.

    І стрілки покажуть вправо,
    А клинить чомусь на Місяць…
    Літак на воді поставив
    І з трапа кінцівки звісив.

    Нікому немає діла,
    Я – голий, смішний астролог.
    Рахую твої світила,
    Сигнали твої на сполох.

    Годинник пробив дванадцять,
    Не вмієш, хоча б порадься!
    Я зорі, як десять пальців –
    І в рай!
    Мовчи, бо загубиш числа!
    Нам родич з Венери вислав
    На клаптику неба вислів –
    Читай!

    У тебе чужі закони,
    У мене – мої вітрила.
    Я – біла, смішна ворона,
    Якій обрізають крила.

    Не віриш в мої пророцтва –
    Рахуй свої крапки далі!
    Вітрильнику треба лоцман,
    А в мене не ті причали.

    Нікому неясний ребус,
    Ховаю ці телескопи…
    Сплатив всі податки небу,
    Розвіяв за східним попіл…………….

    У Всесвіту строгі жарти:
    Не вмієш ти рахувати,
    Твої неправдиві карти
    Таро.
    І досить уже страждати!
    Ці числа не просто – дати…
    Засміяний сходить фатум
    Чекати

    Горох

    Зоряний…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (3)


  28. Микола Шевченко - [ 2009.04.30 13:12 ]
    Роздивляюся світлини...
    Роздивляюся світлини,
    ковтаючи слину.
    Морти-натюр - від кутюр,
    гіркоти полину.
    Арт-мистецька мішанина,
    кострубато-вдала.
    Та не знайдеться світлини,
    щоб душа зридала!
    Нестандартно, згоден, бачу,
    пафосом сповито.
    Не ридаю - тихо плачу:
    не талановито...
    Чи то сОбі, з пережаху,
    сам здійняв жердину?
    Що то є талан, невдахо?
    То всі твої кпини...
    Грошенят пішло чимало,
    на одну оздобу.
    І багацько вже придбало,
    хоч ціна у лоба,
    гамселить, осоловіло,
    єврами-нулями.
    Кожне себе уявило,
    бонзо-королями!
    Де ж, сердеги, ви дістали
    гламурної пихи?
    Ніби ж вчора ще латали
    кутюрні проріхи...
    Хвацько-влучно "пропіарить"
    долоня долоню.
    "Тусується" знай, "базарить":
    "Ой, ну шо я гОню?"
    ...А чи ж виходу немає?
    Чи ніхто незнає?
    "Вихід там" - це охоронець
    на двері киває...
    ...Не піду вже роздивлятись
    на оті світлини.
    Кожен ладен помилятись.
    Не вистачить
    слини...

    30.04.09



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (8)


  29. Вікторія Сироватко - [ 2009.04.30 09:48 ]
    * * *
    Як старенький човник ліжко лікарняне
    Уві сні гойдає, у яві гойда …
    Чи Харон управно гоїть мою рану,
    Чи веслує лікар – сива борода?..

    Довго випливає думка із наркозу
    Крізь тумани Стікса на лице бліде.
    Хтось таки повільно розвидняє розум ,
    На чоло долоню спокою кладе.

    Стишені розмови пахнуть валідолом…
    З усієї сили я шепочу теж:
    - Не чекай, Хароне, ти іще не скоро
    На поверхню Стікса весла покладеш.



    * Харон – старий перевізник душ померлих
    через ріки підземного царства.
    - перевозець до підземного світу.
    Стікс – річка у підземному царстві Аїда.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (6)


  30. Олена Осінь - [ 2009.04.30 08:13 ]
    Про цінності
    Пуста, як прірва,
    Змучена до краплі,
    Об душу відбивається луна.
    Дурманом-полином наскрізь прогіркла,
    Ображена, занедбана, сумна.

    Стоїть Вкраїна,
    Похилила голову.
    Страшні думки – куди ж бо вас подіти?
    Немає в світі тяжчого для неньки,
    Аніж безвольні, нерадиві діти.

    Вона ж для них
    Засіяла дубрави,
    Воздвигла гори й море постелила!
    І навіть в мареві страшному не гадала,
    Щоб діти на шматки її ділили.

    Щоби стидилися
    Старенької хустини
    І мови, Богом даної, цурались.
    Не встояти – до верби прихилилася,
    Втомилася, за всі віки втомилася!
    І квіту вже в волоссі не зосталось.

    Згадала, як колись,
    В голодомор,
    Синів і дочок на руках несла.
    І вірила, що буде жить народ!
    Бо в тілі його кров свята текла.

    А що тепер?
    Аж болісно подумати.
    Змарнілі руки притулила до грудей…
    Не визнають, катів шанують… Людоньки!
    Неначе ніж у груди – від дітей.

    Та легше в світі
    Відшукать розраду,
    Чужих країн отримать співчуття!
    Вона ж, старенька, горнеться до мене,
    Бо я ж її, я ж теж її дитя.

    І я пишу.
    Прошу тебе, народе,
    Згадай про цінності, про віру, про святе!
    І хай ще сотні літ червоні маки й ружі,
    Безсмертники і першоцвіт в її вінках цвіте!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Прокоментувати:


  31. Галинка Лободзець - [ 2009.04.30 00:37 ]
    это вечности правило нам
    что то в жизни хотел изменить
    переправить, убрать перекрасить.
    только жизнь мне нельзя пережить
    только память нельзя приукрасить.

    это вечности правило нам,
    это вечности нам наказание.

    сколько дней в серой дымке сомнений,
    сколько лиц сквозь меня, вдоль меня,
    только образ твой легкий весенний
    запрещу я себе изменять.

    с каждым годом мутнее картинка,
    с каждым вздохом все дальше мечта.

    ты пришла, ты прошла как виденье,
    словно сон, словно сказка, мечта
    и зачем мне тогда то сомненье
    та ли ты, или может не та.

    и в раздумьях свой шанс упустил,
    и в сомненьях останусь навеки.

    если бы знать, если бы видеть все ясно,
    если бы можно все прошлое смыть,
    я любил бы, верно и страстно,
    я бы любил , я бы не смог не любить...

    только прошлого воды глубоки,
    и пути наши неисповедимы.



    один з експериментів, хоча певно не моє, навіть коли ідеї є все таки на рідній пишеться краще


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Прокоментувати:


  32. Галинка Лободзець - [ 2009.04.30 00:28 ]
    втраченому
    колись забудеш як маму звали
    і постираєш шляхи додому.
    чому для щастя потрібно мало,
    чому душа летить додолу???

    коли забудеш як пахне літо,
    таке дитяче і медо.. пахуче
    колись забудеш.. тоді ж бо хто ти
    серед листків вмира.. падучих??

    там за камінням даремних цілей,
    там за морями розпусних ночей,
    ти вже частинка, ніяк не цілий
    без права голосу, права очей.

    ти загубився, і память стерли,
    і твоє вчора давно забрали.
    маленькі мрії воскpе.. померли
    а твоє завтра ще ж не віддали...


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Прокоментувати:


  33. Катруся Матвійко - [ 2009.04.29 23:16 ]
    Я Вас люблю...
    Я Вас люблю усім єством своїм,
    На крилах радості підносячись щомиті,
    Замкнувшись в царстві образів і рим,.
    Творю для Вас, у сяйві і блакиті.

    Я Вас люблю усім своїм єством,
    Не боячись померти від любові,
    Не обираючи між світлом і добром,
    Я там, де Ви, де мрії кольорові!

    Я Вас люблю єством своїм усім,
    Здається, так любити неможливо!
    Життя стає жорстоким і пустим
    Без Вас. Мов непотрібна злива.

    А скільки в ньому болю і жалю,
    І серце у неспокої невільне...
    Я Вас єством усім своїм люблю.
    Навічно, особливо й дуже сильно!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  34. Іванка Кушнірук - [ 2009.04.29 23:47 ]
    Трьом подругам
    я дихаю книжками.
    нам не бракує меж.
    ця воля не лише між нами,
    ти можеш відчувати теж/те ж.
    +
    випльовуючи зайве,
    вдихаєш ти нове.
    не всотуй той цвіт мальви -
    він сам тебе знайде
    +
    красиво тут ходити,
    абстрагувавши морг
    навчи мене любити
    віддам тобі твій борг
    +
    ...


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Іванка Кушнірук - [ 2009.04.29 22:18 ]
    Незнайомому
    а він на кобзі...літав,
    і тишу сутінок ...переспівав.

    волі у голосу хотіла позичити,
    а з пальців послуху закликати.

    коритись у струн вчилася,
    сліпою бачити хотілося.

    свободу вітру грати щиро,
    вдихати музику щасливо,
    і оживляти мертво спляче
    бажаю я тобі,юначе!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.08) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (2)


  36. Лариса Гурська - [ 2009.04.29 21:57 ]
    ***
    Я знову зраджую тебе,
    Не каюсь,
    І знову в літеплі очей
    Купаюсь.
    Тулюся до щоки - яка
    Гаряча!
    Нуртує-стогне кров палка
    Юнача.
    Волосся льон ясний пере-
    бираю
    Що буде – знати не дано,
    Я ж – знаю!
    Тому і зраджую тебе
    З тобою.
    Якого стріла я колись
    Весною.
    Байдужий час забрав любов –
    Всесильний!
    І я цілую наш портрет
    Весільний...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (6)


  37. Олександр Христенко - [ 2009.04.29 17:04 ]
    БІС В РЕБРО
    Сивина притрусила волосся,
    Наче попелом від сигарети,
    А мені ще здається і досі:
    Я – молодший за власні портрети.
    Ще наснага пульсує у жилах
    І бажання потроює сили,
    По весні прокидається тіло:
    Біс в ребро – і літаю на крилах!

    Лиш одна дошкуляє проблема:
    Молодіють з роками дівчата,
    Їхні ковзають очі повз мене –
    Я для них застарий, наче тато.
    А жінки підходящого віку
    Мають цілий причеп на додачу:
    Кілька шлюбів, романів – без ліку,
    Чи дітей і знервовану вдачу.

    Доки розум міркує завзято,
    Серце знову потрапило в сіті
    І бурхливе, хвилююче свято
    Не дає безпідставно сидіти.
    Ніби в юності – знову лечу я
    На побачення, втративши спокій,
    А ночами для Неї віршую
    І кохаю, забувши про роки.


    Рейтинги: Народний 5.39 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (11)


  38. Марія Дем'янюк - [ 2009.04.29 16:16 ]
    Зіроньці...
    А ти мені посміхалася,
    Промінчиками бавилася,
    І в очі зазирала,
    Бо щось казати мала.

    Про те, як зорі граються,
    Хмариноньки вітаються,
    І на серпанку місяця
    Казкові сни гойдаються.

    Як ніч бреде стежинками,
    У чорній сукні бархатній,
    І в брошечці з бурштинками
    Сяють сузір‘я знакові.

    Тополя як задумливо
    На небо поглядає,
    Рахує білі зіроньки
    І в самоті зітхає...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  39. Михайло Підгайний - [ 2009.04.29 15:58 ]
    8365 сонце
    якось сонце завітало
    в край печалі і пітьми,
    в край, де світла бракувало,
    де між сірими людьми

    жив художник і ночами
    натюрморти малював
    тільки сірими тонами,
    адже інших він не знав...

    сонце швидко розігнало
    всю пітьму і всі печалі...
    сірих фарб тепер замало
    він творитиме надалі

    повні барвами картини.
    ти йому відкрило очі,
    він ридає мов дитина –
    він тепер не в’язень ночі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (11)


  40. Олена Осінь - [ 2009.04.29 14:30 ]
    Донечці
    Сміється дівчинка. Промінчики в волоссі,
    В кучериках сховалася весна.
    Дитя радіє й ноженятком босим
    В калюжі теплій сонце розганя.

    Усе для неї: і тепло, і квіти,
    Й крилатий піднебесний змій.
    Летить між хмари, заграє із вітром...
    А поруч татко, теж радіє їй.

    І змій летить, дитинством розфарбований,
    На райдугу приліг собі, спочив.
    А дівчинка щаслива і схвильована, -
    Їй тато керувати доручив.

    Так зосереджено, серйозно і упевнено
    Мотузочку тримає у руках.
    І сині очі в світ чимдуж відчинені –
    Ій підкорився дивовижний птах!

    В житті не все так легко підкоряється,
    Й буває важко стримать буревій,
    Та він підтримає – і крила не зламаються,
    Він буде завжди поруч – батько твій.

    Тож усміхайся, світле, ясне сонечко!
    Весна щаслива теж, на твій манер.
    Тримай міцніш кермо, маленька донечко,
    Ти учишся літати відтепер.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.58)
    Коментарі: (3)


  41. Вікторія Сироватко - [ 2009.04.29 11:25 ]
    МОРСЬКИЙ ЛИСТ

    Безмежні володіння сюзерена*
    Я оглядала верхи на киті.
    Свій синій голос втратила сирена,
    Щоб не змогла я збитися з путі.

    Легенько хвилі підкидали чайок,
    І знов ловили доторки крила.
    Мій китоплав до берега причалив,
    Щоб я із нього зістрибнуть могла.

    В обіймах сну було волого й жарко.
    Немов папір поштовий – небеса.
    Щось намагалась видовжена хмарка,
    Немов перо гусине, дописать.

    *Сюзерен – великий феодал-сеньйор, що був господарем над васалами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (8)


  42. Леді Ней - [ 2009.04.29 11:28 ]
    ОСІННЄ
    Сум золотавого листя
    Відіб‘ється в дзеркалі літа.
    В сонне ввірветься місто
    Звіром голодним, вітер.

    Надовго приб‘ється приблуда,
    Зостанеться зимувати.
    І стануть холодними люди,
    І як тебе розпізнати?

    Вже місто в густих туманах
    Ховає своє обличчя.
    І ночі терпка омана,
    А сни у них наче пророчі.

    За вікнами осінь судомить,
    Дні, як листи гортає.
    І стежки до мого дому
    Від тебе сніги замітають.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  43. Лариса Коваль - [ 2009.04.29 09:27 ]
    ***
    “Чи ти любив мене колись ?” –
    Тебе спитала. О, я знала, знала:
    Чуттів наповнених валіз
    Моїй душі однаково замало.
    Я – спраглий келих без вина,
    Безтямна і нестримана, мов злива,
    Чекаю нерозбавленого дива,
    Хмільного до самісінького дна.
    І знов дивлюсь в твоє лице:
    “Чи любиш ти? Чи я твоя єдина ?” –
    Смієшся ти: “Яка тому причина?
    Бо я ж у тебе, а не в когось є”.
    Завмерла. Не злякати б мить.
    Яка смішна! Ну, може, й справді досить!
    “Ти чуєш! – голос мій тремтить , –
    Вже скоро осінь, милий, скоро осінь”.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  44. Микола Шевченко - [ 2009.04.29 00:08 ]
    У світі вічному...
    У світі вічному всього буває ...
    На зміну таненню Холодної війни,
    настане Ера Спілої Порічки!
    Червоної, та не від сорому, ховає,
    налиті грона в листях запашних ...
    А в сонці вистига квітуча Вічність,
    що пил доріг до неба не здійма.
    Танк страхітливий не повзе по ньому,
    Смугастий колорад - та й то панічно,
    Бо довела картопляна тюрма ...
    ... Вона вже, навіть, в наших снах забута.
    А грати - стебла стиглих колосків,
    під синім небом - прапором живим ...
    Недоля вплутана в бур`ян, закута,
    На літо все, та на віки віків ...
    15.02.03р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  45. Гальшка Загорська - [ 2009.04.28 23:15 ]
    ***

    Ти поїхав далеко-далеко,
    Не побачить тебе більш мені,
    Не тужи, не згинайся, смереко,
    Вітри віють на тій чужині.

    Витри сльози, розправ своє гілля,
    В землю міцне коріння пусти,
    І тоді проросте те чар-зілля,
    Що дивує не наші світи.

    Проросте, вкриє землю травою,
    Не ступати твоїй тут нозі,
    Не згадати про нас із тобою,
    Не зустрітися знов навесні.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  46. Гальшка Загорська - [ 2009.04.28 23:39 ]
    ***
    ***
    Я відпускаю тебе, лети, відлітай,
    Серце замучене болем мені лиш віддай.

    Знову зрікаюсь і знову навіки прощай,
    Щирість цілунків моїх цій весні передай.

    Стрінеш її, зупинися, ту ніч пригадай,
    Подумки, милий, коханій тепла побажай.

    Гірко мені, десь далеко-далеко той край,
    Може і правда, як кажуть, він схожий на рай.

    Землю свою українську ти все ж пам`ятай,
    Я ж не надіюсь, прости і навіки прощай.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (1)


  47. Василь Степаненко - [ 2009.04.28 23:09 ]
    Світ закрутивсь
    *
    Метелика цілунок упіймав.
    А чи твого, чи то весни?
    Не знаю.
    Одначе світ навколо
    Закрутивсь.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  48. Василь Степаненко - [ 2009.04.28 23:50 ]
    Кують зозулі
    *
    Здається, так банально
    І кумедно:
    Кують зозулі
    Пісеньку одну.
    Але слова в ній кожен чує різні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  49. Сергій Гірік - [ 2009.04.28 21:32 ]
    Пореволюційне (Простеньке собі наслідування)
    Плесо спить, в очерет
    Тікають перелякані брижжі…
    (Майк Йогансен)

    Анархістський чорний прапор ген під небом майорить -
    Натовп кличе: "Владу геть!"
    Перемога - ось, лиш мить!
    …Смерть…

    Переможець смокче люльку, вгризся зубом у мундштук -
    "Справедливість, воля, лад!"
    А у небі кряче крук.
    …Шах і мат…

    Десь гримить, пахтить озоном… Що, зібралось на грозу?
    - Трохи страшно. - Так, ледь-ледь.
    - Недалеко? - Довезу!
    …Геть…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.08) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (2)


  50. Володимир Півторак - [ 2009.04.28 21:33 ]
    * * *
    Ти приходиш нечутно, тоді, коли вже вечоріє,
    Коли сонце призахідне золотом вабить блакить.
    Коли очі примружені… звідкись з’являються мрії,
    А у мріях – тендітна самотня й зажурена ти.

    Ти – у відблисках світу: на площах, бульварах і скверах,
    В перехожих раптових… у тінях і запахах… снах…
    Але все ж не заходиш у настіж відчинені двері –
    Оминаєш маршрути, що нині складають мій шлях.

    Це не Дао, звичайно, і Дао отут ні до чого…
    Але хочеться стрітись, зіткнутись чолом до чола,
    І промовити стиха: «Немає речей випадкових»,
    І втопитись в обіймах, цілунках, очах і тілах…

    А натомість смеркає… І душу огорне буденність,
    І пастельні тони переконують в постіль іти.
    Я – на кухню… за чаєм… (насправді ж, за спогадом денним…)
    І так само за чаєм скучаєш у Всесвіті ти.


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.41) | "Майстерень" 5.38 (5.44)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   1500   1501   1502   1503   1504   1505   1506   1507   1508   ...   1829