ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:17 ]
    ЧЕРЕПАХА

    У лоні твоєму живе черепаха,
    Що тисячу років гризе пуповину,
    Яка тебе з’єднує з маткою страху...
    І ось ти звільняєшся наполовину.

    Скидаєш на килим полущену старість,
    У ванні розпарюєш жалість до себе.
    Тремтливо рукою наносиш рум’яна
    На щоки бліді березневого неба.

    І пишеш листи до аптекарів милих,
    Аби без рецепту тобі не давали
    П’янливого зілля від маній та фобій.
    Бо ночі тривалі, а ліків замало...

    Вуста покриваєш помадою втіхи,
    І трохи вульгарно самотністю  вії.
    Блищать хворобливо запалені очі.
    Від туші чи вітру… Мабуть, алергія.

    Вони так приречено прагнуть уваги.
    Хоч всі такі різні, і в біса несхожі
    Ці діти Адама… Любіть мене. Ну ж бо!
    Хто скільки захоче чи хто скільки зможе…
    Хоч страшно. Хоч кожен боїться. Хоч… Боже!
    Любіть.




    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  2. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:13 ]
    МЕКСИКАНСЬКА БАЛАДА

    Твої рідні не хочуть тебе кремувати.
    Я прийшла і сказала: “Антоніо мертвий,
    Його тіло схололе не зможе відчути
    Моїх ніжних цілунків від губ пересохлих,
    Ваших сліз перепрілих і слів анемічних.”

    Я прийшла і сказала: “Давайте курити
    Мексиканську траву у лавровому листі,
    І нехай він почує, нехай він побачить,
    Що не їстимуть черви ні крові, ні плоті,
    Що є вільними ті, хто належить до вічних.”

    Я прийшла і сказала: “Давайте сміятись,
    Заливатися ромом під ритми хард-кору.
    І гітару його у великім каное
    Ми відправимо в мандри Дніпром або Нілом,
    Щоб вона захлинулась у водах зустрічних.”

    Я прийшла і сказала: “ Вогонь є священним.
    Не побачить Антоніо мес великодніх,
    І квітки на могилі його не потішать,
    Й некрофіли, що будуть вночі цілувати.”
    Але рідні не хочуть тебе кремувати.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  3. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:38 ]
    ЛЕТЮЧИЙ КИЛИМ

    З візерунком гуцульським
    і пилом від капців майя,
    наш летючий килим
    не схожий на жоден транспорт
    для міграцій у просторі
    й пошуків власних “знаю”,
    для стрибків у майбутнє,
    куди не потрібен паспорт;
    для польотів у космос,
    для подорожей у часі,
    муракаміхарукічитань,
    церемоній чайних,
    для бажань незвичайних
    і звички не бути в масі,
    килим наш зі штрих-кодом
    і надписом “мейд ін чайна”.



    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (1)


  4. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:05 ]
    ДЖИММІ

    На березі річки Фонтанка жив хлопчик Джиммі.
    Зап’ястя у Джима були зі своїм штрих-кодом.
    І, може, на Кипрі чи Криті, чи в Єрусалимі
    Є згадки про те, звідки прадіди Джима родом.

    Жив весело Джиммі. Він пив собі джин і колу.
    Він знав, що будинки також мають зморшки й пори.
    В дитинстві Джим навіть ходив до якоїсь школи,
    В дитинстві Джим навіть читав манускрипти й тору.

    У Джиммі були сережки з кісток кентавра.
    Знав Джиммі казок і легенд про птахів багато.
    І друга мав Джиммі – старого, як сонце, мавра,
    Який називав день померлих ямайським святом.

    Бо річка Фонтанка текла, як ніде у світі
    Вода не струмує по венах старого міста.
    І Джиммі завжди помічав те холодне світло
    Від річки, коли їй ставало від світу тісно.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  5. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:25 ]
    БУДДА ДЛЯ МЕРІ

    Будда сидів на березі.
    Будда пив колу з чері.
    Якось у клятім березні
    Будда побачив Мері.

    Мері ходила злякана.
    Мері курила опій.
    Мері у воду плакала
    Снігом своїх утопій.

    Мері хотіла вірити.
    Мері хотіла чути.
    Їй шепотіли спірити:
    “Будда повинен бути”.

    Будда умів дивитися.
    Будда ходив крізь двері.
    Будда хотів згубитися
    і розчинився в Мері.

    Мері лягла на березі,
    випила коли з чері.
    Якось у клятім березні
    Будда побачив Мері.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (5)


  6. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:50 ]
    БІЛА РИБА

    Є кілька причин не любити рибу:
    в моїй голові вже багато фосфору,
    в моїй голові вже багато простору,
    доволі часу, неону-газу, казок і джазу.
    Та все одразу.
    Ось...
    На дні дуже древнього синього озера
    лежить біла риба, на місяць схожа.
    Втім, це не риба-місяць, не риба-молот, не риба-меч,
    не мечеть, не міраж, ані маятник,
    не привид, не риба-пам’ятник,
    не медуза морська, не мара, не маяк.
    Сто років лежить вона просто так.
    Брате мій, що можеш брати в пустелі пастельних пустот?
    Князю мій, що можеш знати про істинність інших істот?
    Про риб кистеперих, пернатих птахів кількадзьобих,
    кентаврів і мінотаврів, грифонів та іхтіозаврів,
    безплідних жінок і дітей безіменних,
    телят із двома головами,
    ягнят наклонованих з кодом на шиї
    та їх пастухів у халатах із надписом
    “Мир вам!”,
    про вуличних духів і джинів книжкових,
    будинки живі і людей іграшкових,
    про ельфів квартирних, русалок підвальних,
    про бджіл стільникових, настельних комах,
    про янголів, схожих на дочок сусіда,
    про гномів, що сплять в інструментах музичних,
    про звірів незвичних, язичників,
    Бога?
    В кишенях моїх так до дідька усього,
    крім грошей, та ще кишенькових собак.
    А так...
    Є кілька причин не любити.
    На дні дуже древнього синього озера
    спить біла риба, на місяць схожа.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (4)


  7. Тала Пруткова - [ 2009.04.01 14:47 ]
    АЛІСА
    Мешти тісні, а рюкзак немісткий.
    Рушає кудись поїзд приміський.
    У ньому їде Аліса.
    Очі в Аліси сумні і зелені,
    Має гриби й Керуака в кишені.
    Додому їде Аліса.
    Якби ж то знаття: де пекло, де рай,
    Де вмри і виграй, де живи і програй.
    Додому їде Аліса.
    Аліса бачить дивних істот,
    У них є погляд, є тіло, є рот,
    Та все ж боїться Аліса.
    Якби ж то сірою стати як тінь,
    А то ходити і дихати лінь,
    І все послати до біса.
    Аліса не знає, куди іти,
    Аліса пише собі листи.
    Додому їде Аліса.
    Кролик біжи, курва, кролик стій,
    Туш імпортова стікає з вій.
    У сни не вірить Аліса.
    Простору мало, людей – не так,
    Компас зламався, годинник вкляк.
    Додому їде Аліса.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  8. Микола Левандівський - [ 2009.04.01 13:44 ]
    Отруєне серце
    Ядуча ти, немов отрута
    Труїла серце і втекла…
    Вже поросла на ньому рута
    Від кровоносного вина.

    Як той Грааль, як винна чара
    Труїла серце і втекла…
    Тоді здригнулася гітара
    Мене в неволю повела.

    Труїла серце у неволі…
    Поволі стежкою ішла
    Лишила сонного у полі
    Труїла серце… і піш


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Микола Левандівський - [ 2009.04.01 13:29 ]
    Не рахуй зірок на моєму небі...
    Не рахуй зірок на моєму небі,
    Бо може місяць потече
    Сльозою срібною по тілу.
    Не світи так боляче в очі,
    Бо може, я осліпну від твого проміння.
    Не приховуй свою неправду
    За кришталевими очима,
    Не мовчи у тишу,
    Бо ти не вмієш…
    Мовчати.
    Падай у ліжко
    Несамовито і сонно,
    Бо я вже йду.
    Сигарети закінчились.
    Треба курити. Спрагло
    Ковтаючи порції диму.
    Мовчати
    І падати…
    В тишу.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  10. Ванда Нова - [ 2009.04.01 13:43 ]
    * * *
    я дихаю тобою,
    я живу,
    бо знаю, що тобою теплі ночі
    і дні мої;
    що очі ці пророчі
    мене оберігають наяву

    і спокій неусипно стережуть,
    неначе тиха варта цитаделі,
    аби страхіття,
    що повзуть по стелі
    не перетнули вимірів межу…

    і не зуміли втілитись у плоть
    оті фігури з кам’яного саду…
    ох як я бігла!... і мене позаду
    ядуче їхнє дихання пекло…

    і розпач вів до чорної води,
    і сухожилля рвалися, як лико;
    вони ж – мої касандри - без’язико
    виводили:
    впади,
    впади,
    впади...

    а ти не дав упасти – рятівна
    твоя рука на порох чари стерла,
    і заяріла стежка поміж тернів
    до марева
    у сонячних тонах…

    і пестять ноги ранішню траву
    і дотик рідний розганяє бісів,

    і загорнувшись у твоє «не бійся»,
    я дихаю тобою
    і живу.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (13)


  11. Софія Кримовська - [ 2009.04.01 11:43 ]
    Цілунки тобі знайомі
    ***
    Цілунки тобі знайомі
    і шепіт, і руки ніжні.
    Побачення в пів на сьому
    улітку чи в зиму сніжну.
    І стогін, і крик, і ночі,
    і пристрасні, і зів’ялі.
    І те, як світились очі,
    і те, як вони згасали.
    І зрада, і плач, й цигарка,
    яку загасили в серце.
    Ти – лавка в міському парку.
    То доля. Тому не сердься


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (7)


  12. Віктор Цимбалюк - [ 2009.04.01 11:38 ]
    Філософія про Зерно
    (Для Іваночка)

    Щось пропаде, а щось – таки залишиться…
    Щось перемелеться, а щось – тай не розкришиться…
    Впаде, зачепиться, зіпнеться й проросте –
    В нове життя, з новим ключем, просте зерно,
    І павутину в шовк зів’є веретено!

    …І потягнеться сила ця до Сонця!
    Розіб’є шибу, осідлає вітер…
    Заграє в променях новим яскравим гронцем,
    Обійде тінь і пробуравить скали –
    Й втамує спрагу, й влаги буде мало!

    І буде бити з надр підземних джерело!
    І знак подасть, що можна стати під крило,
    Й розправити своє…
    І – полетіти!..
    Й на Небі розпізнати древні знаки
    Зірок далеких – як волошки й маки…

    А ще, побачити маленький колосок,
    Що ледве подає свій голосок –
    І вуса-руки гріє коло світла…
    Й неквапно постає в могутній колос,
    І виробляє свій потужний голос!

    …Отак і ти – Душа мого народу!..
    Омита в крові і омріяна в піснях…
    Ні зло, ні час не вб’є твою природу –
    Бо висівається у ґрунт Нове Зерно,
    Й на Сонці Хлібом вигрівається воно!..

    30.09.2006 року, м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  13. Віктор Цимбалюк - [ 2009.04.01 11:39 ]
    Коротка пісня
    Як пізнати смерть?...
    Все дуже просто: залиш
    Частинку себе,
    Там, за плечима, вчора…
    Самому собі, і – йди…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  14. Віктор Цимбалюк - [ 2009.04.01 11:49 ]
    Коротка пісня
    Куди ти, коню,
    Несеш свого вершника?...
    В його долонях
    Долі людські вершаться…
    Скачемо тут – не вперше…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  15. Віктор Цимбалюк - [ 2009.04.01 11:35 ]
    Коротка пісня
    Сакура цвіте…
    Знак – буде тепла весна…
    Папороть цвіте –
    Літа купальського знак…
    Мрія, як Сонце – одна…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  16. Тетяна Роса - [ 2009.04.01 10:13 ]
    Дисонанси
    З ПЕРШИМ КВІТНЯ!

    «Дитина, ну що тут сказати»-
    зітхала від доньки мати.
    «Доросліша стане з віком»-
    надії мались чоловіком.
    Та постáріла – от свинство -
    зразу впала у дитинство.
    *****
    Твоя натура горяча,
    словами рубишь ты с плеча.
    Не спеши с плеча рубить,
    может щепочкой прибить.
    *****
    Я в театрі тебе угледів -
    королева, прекрасна леді.
    І тепер все життя вистава:
    у постіль вимагаєш каву.
    *****
    Мой любимый, я с тобой –
    как за каменной стеной.
    Да стена , видать, глухая,
    докричаться как – не знаю.
    *****
    Танцювали вогонь з водою.
    Глянь, коханий, – це ж ми з тобою.
    Якщо станеш мені ти ближче –
    я зроблю тебе попелищем.
    *****
    Как мила мне душа твоя девичья,
    красоте она вся предоставлена.
    Но поэтому разною мелочью
    все поверхности в доме заставлены.
    *****
    Заховати тебе від вітру?
    Стань за мною, бо я – скеля.
    Хочеш – сльози тобі витру?
    Хочеш затишку – я оселя.
    Хочеш звабити? Я – довіра.
    Ти великий – я мишка сіра.
    *****
    Думав – ангел, впіймав за крильця.
    І обручку надів – моє!
    А розгледівся – ти чортиця…
    Та кохаю уже, що є.
    *****
    Люблю тебя, моя загадка,
    но мне с тобою так несладко,
    ведь разгадка так проста –
    ты сплошная пустота.
    Не поймаешь пустоту,
    но спасибо за мечту.
    *****
    Ты чистюля моя работящая,
    чистота – это вся твоя суть.
    Только жизнь моя вовсе пропащая –
    ты мне в доме не дашь и вздохнуть.
    *****
    Ти у мене дотепна, розумна,
    ось кепкуєш над іншими знову.
    Та зачепиш тебе – ти бездумно
    очі вирвати зразу готова.
    *****
    Ты словно гость из грёз,
    глаза твои – гипноз,
    а речи как вино,
    и кругом голова,
    но знаю я давно:
    пусты твои слова.
    *****
    Многогранный ты мой, драгоценный,
    уживаться с тобой – труд безмерный.
    Твои грани манят и искрятся,
    только больно о них ударяться.
    *****
    На переправі коней не міняють,
    і під час бою друзів не шукають.
    Мене цікавить думка лиш єдина:
    хто із нас кінь, а хто людина?...




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  17. Ігор Хо - [ 2009.04.01 10:55 ]
    ***
    Поцілунки стають найсолодшими
    саме вкінці.
    Навіть звичайне тепло руки
    намагаюсь упіймати,
    поки ще дивлюся
    у ці безмежно-безхмарні
    блакитні очі.
    Навіть подих її
    запам'ятовую.
    Адже стоячи на пероні
    в очікуванні східного потяга,
    що забере з собою кохання,
    нестерпно
    знати про відстань у
    кілометрах
    і місяцях.
    І лиш на шляху
    до розлуки
    так легко й приємно
    казати:
    "...люблю..."


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  18. Володимир Гнєушев - [ 2009.04.01 10:12 ]
    Першоквітневе зізнання
    Чому не поважають депутатів?!
    А я – люблю обранців від народу
    За їх порядність, за слова крилаті,
    За специфічну депутатську вроду!

    Пардон, злукавив. Так, не всі порядні,
    Натомість стовідсотково вродливі!
    Є атлетичні, худорляві і огрядні
    В верховнорадівському супер-колективі!

    Хоча на депутатах не сутани,
    Їх за цнотливість носять на руках:
    Бо юридично недоторканих путани
    Торкатися не сміють і в думках!

    Ну, добре, добре, я злукавив знову,
    Вважайте, це – першоквітневий жарт,
    Натрапити на депутата-казанову
    Серед дівчат вважається за фарт.

    Найкращі в світі люди – депутати,
    Так вказує пасьянс з колоди карт.
    Ой, не кривіться, можете вважати,
    Що це також першоквітневий жарт.


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  19. Варвара Черезова - [ 2009.04.01 09:02 ]
    Зміни необхідні.
    Це нетривке полегшення варте змін,
    А віртуальні збочення прагнуть простору.
    Сповідь була. І була небувало гострою
    Серед німих перманентно-безгрішних стін.

    Ти сповідав мене зливою до сухот.
    До тридцять дев’ять і дев’ять. Загроза розуму.
    Я не пізнала за вік ані сну, ні сорому.
    Тільки любов, наче мед із серпневих сот.

    Ти не підеш. Чи це мінус чи може плюс?
    Вечір сухий, наче квітка у книзі схована.
    Я не пізнала за вік ані сну, ні сорому…
    Решта було то любов, то осінній блюз.


    Рейтинги: Народний 5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  20. Олександр Бик - [ 2009.04.01 08:09 ]
    ***
    Лети разом зі мною уперед,
    Намотуй ниткою на пальці простір:
    Ми - НЛО - інопланетні гості,
    У пошуках незвіданих планет.

    Наплюй на незашпилені ремні,
    На чайник, що давно кипить в квартирі -
    Сьогодні ми з тобою дезертири
    На третій, чи якій вже там війні.

    Пусти вперед усіх, хто мчить на «прю».
    Візьми портвейн і рокові касети…
    Остання догорає сигарета:
    Лиши на пару тяг – я докурю.

    Пробач усім, хто підійняв стволи…
    Залиш вірші, які читати варто,
    І пару чорно-білих фотокарток,
    Про те, що ми колись-таки були.

    І можеш дужче натискать на «газ»,
    Бо ж наші крила не згорять в польоті...
    Пропущені дзвінки і дні - на потім.
    Сьогодні ми живемо тільки раз!



    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Корнієнко - [ 2009.04.01 07:47 ]
    Будити?..
    Вагаюсь будити кохану
    у сні якої
    проснувся


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  22. Дмитро Дроздовський - [ 2009.04.01 00:35 ]
    * * *
    Жовті руки холодного вітру.
    І не бачу уже, як іду.
    Віра. Хрест. Сонцелика палітра.
    Чорний берег Катманду.

    Сині пагорби. Землі блакиті.
    Океан без кінця і людей.
    Хтось посмикує нас за всі ниті.
    Може, дядько Адигей.

    Каравани. Бульдозери. Почет.
    Все було, та не всім перебуть.
    Я зроблю ще два кроки наосліп.
    Я зроблю на незабудь.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  23. Василина Іванина - [ 2009.03.31 23:54 ]
    Се ля ві у селі :((
    а весна
    налетіла як вихор
    заповнила повінню
    справ
    кожен день
    від світанку до вечора пізнього
    не встигаю нічого
    й гіркущо-тремтливими
    краплями
    безпорадно
    недбалість
    газдині
    оплакує
    запізніло
    обрізана
    скривджена мною
    лоза



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (14)


  24. Оксана Лозова - [ 2009.03.31 22:05 ]
    Що то...
    Що то
       безмір
           збагнути
       і як то
            без меж
    Наслухати нечутне
           почути себе
    Розірвати тенета
           відваги нема
    Серце
       дивна планета
       що звикла до хмар
    Незахищене небо
    Забуті зірки
    Десь
       у вимір четвертий
       повернеш ніким?
    1998


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Прокоментувати:


  25. Олександр Шумілін - [ 2009.03.31 21:20 ]
    * * *
    День все ближче до чорної жінки крадеться,
    зашарівшись, узрівши її декольтований місяц.

    ...і ховає приреченість круглого серця
    На самотній політ до колючих антен передмістя


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  26. Юрій Сегеда - [ 2009.03.31 19:45 ]
    Прокинуться гуси
    Прокинуться гуси
    І гучно попросять зерна,
    І ти підведешся
    І вийдеш на ґанок, Мар’яно,

    Пшениці посиплеш
    І будеш стояти сумна,
    І знов тобі стане, як вчора,
    Шалено погано.

    Хтось тихо покличе,
    Й за вербами стихне луна,
    І вітер долине
    З грудей річкового туману.

    Ти вийдеш за хвіртку,
    Нечесана, змерзла й сумна,
    І слухати будеш,
    І будеш чекати, Мар’яно.

    Розвидниться трохи,
    І хтось помахає з вікна,
    І стомлена осінь
    Повільно зійде з електрички.

    І ти вже, Мар’яно,
    Нарешті не будеш сумна,
    І ти полетиш
    І покинеш гусей біля річки.



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (8)


  27. Люда Хімич - [ 2009.03.31 19:53 ]
    все когда-то было по-другому
    все коггда-то было по-другому,
    не дышали газами цветы
    и деревья устремляли кроны
    до небес прозрачной высоты

    корабли не мазали мазутом
    иссине-печальный взгляд морей,
    гул машин не раздавался всюду,
    только топот резвых лошадей

    и лесам не строили границы
    трассы, помещая их в квадрат,
    и намного громче пели птицы
    два столетия тому назад

    А теперь заводы и парковки,
    супермаркет-лучший огород,
    все когда-то было по-другому,
    но и все когда-нибудь пройдет


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  28. Василь Степаненко - [ 2009.03.31 19:34 ]
    Тремтить в обіймах
    *
    Тремтить в обіймах
    Дівки срібний стан,
    Мов гладь на озері нічному – вітер
    Розхвилював,
    Бо місяць нас застав.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  29. Василь Степаненко - [ 2009.03.31 19:44 ]
    Струмок щебече
    *
    Свисткові водяному я радів
    В дитинстві.
    Так гірський струмок щебече.
    Хоч би вода
    Не пересохла в нім.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  30. Олександр Єрох - [ 2009.03.31 19:29 ]
    Чому росою вкриті квіти?
    Чому росою вкриті квіти?
    Чому зажурені стоять?
    Злякались, як маленькі діти,
    Під зорями всю ніч стоять.

    Ось сонця промінь золотавий,
    Ось вітерець ласкавий вам,
    І ранок теплий і яскравий
    Всім ніжним квітам і садам.

    Пташки співають урочисто,
    Всміхнулись сонечку гаї,
    Щоб квітів сяюче намисто
    Сльозинки витерло свої.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  31. Олександр Єрох - [ 2009.03.31 19:56 ]
    Про нас
    Все з країни продаємо –
    Землю, воду, камінь, ліс
    І за продане живемо,
    Бруд розкидуючи скрізь.

    Ранок встав – а серцю нудно,
    Зорі сяють – ми вже спим,
    Почуття не рвуть прилюдно
    Груди подихом своїм.

    І з байдужістю тупою
    Поглядаєм навкруги...
    Продадуть так й нас з тобою
    За чиїсь чужі борги.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  32. Галина Косович - [ 2009.03.31 18:17 ]
    ***
    Поведи мене, братіку вовче,
    У ліси до своєї зграї!
    Там ніхто мене не зурочить,
    Там ніхто у мар’яж не грає.

    Я навчусь у зграї мовчати,
    Чи по-вашому сумно вити.
    Не розтрощать там коліщата,
    Там нема безсоромно ситих.

    Геть однаково всі голодні,
    І усі однаково сірі,
    Не тасуються у колоді,
    Не різняться по клану й вірі.

    Не одну прочитала казку-
    дещо знаю про вовчу вдачу.
    Познайом з вожаком, будь ласка,
    Я за це тобі віршем віддячу...


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (4)


  33. Петро Щербина - [ 2009.03.31 16:17 ]
    життя нас кидає в сумну круговерть
    життя нас кидає в сумну круговерть
    і хоче до глини зітерти
    а я? я шукаю як збоченець смерть
    щоб з нею разом не померти

    і хочеться випить і плюснути ще
    і хочеться поглядом вивчить
    твій відданий розум печальних очей
    не зможу забрати у відчай

    ти хто? ти для мене прийшла у життя?
    родити для мене дитину
    не варто так думати я вже до нестям
    в собі відчуваю щербину

    холодних хвороб і бездумних ночей
    і зраджених друзів і літо
    ти хочеш пробачити все? а зачєм?
    мені все одно вже не жити

    бо віри немає в твої умняки
    і що нас врятують на світі
    по світлому полі ростуть будяки
    лишається швидко сивіти

    і пити ще склянку і ще не одну
    і вірить в спасенність тілами
    я ще відзвонюсь я ще маякну
    котами на нашім татамі

    і я розкажу наостанок що нах
    нам треба в останню догору
    бо уманська тане у сірих вогнях
    як пам’ятник роберту коху

    заплющити очі у талій воді
    з’єднатись з цією землею
    зізнатись в усьому лише беренді
    і вічно залишить з нею

    26.03.2009
    В машині, Паркова Алея, Київ


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  34. Ванда Нова - [ 2009.03.31 15:27 ]
    вітер перемін
    без мети сніги метуть – і хай метуть
    у війні із календарними листками,
    надійде весна - найде коса на камінь -
    і розбурхає живе і там, і тут

    познімає свіжі лиця з вішаків
    і пісні повитягає із пуделок*,
    понеділок затанцює тарантелу
    і змахне сльозину втіхи зі щоки

    навіть сонце зацвіркоче до_ре_мі
    і від радості дістане в боці кольки,
    мері поппінс осідлають парасольки
    і гайнуть собі за вітром перемін



    *(діал.) коробка або футляр


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (5)


  35. Варвара Черезова - [ 2009.03.31 15:08 ]
    Страта? Не зовсім...
    Це не страта моїх ідеалів, це світ похитнувся.
    І не ласки лягають на плечі, а тільки хрести.
    Відмовляються руки знеболені жести плести,
    Відмовляються атоми бути у вічному русі.

    Ця вода каламутна завчасно і ми недолугі
    Закидаємо сіті у пошуку пари бажань,
    Але риби не містить ця чорна безжалісна твань…
    І від спраги на ніжні вуста налипає осуга.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  36. Володимир Висоцький - [ 2009.03.31 15:55 ]
    * * *
    Я любил и женщин и проказы:
    Что ни день, то новая была, -
    И ходили устные рассказы
    Про мои любовные дела.

    И однажды как-то на дороге
    Рядом с морем - с этим не шути -
    Встретил я одну из очень многих
    На моем на жизненном пути.

    А у ней - широкая натура,
    А у ней - открытая душа,
    А у ней - отличная фигура, -
    А у меня в кармане - ни гроша.

    Ну а ей - в подарок нужно кольца;
    Кабаки, духи из первых рук, -
    А взамен - немного удовольствий
    От ее сомнительных услуг.

    "Я тебе, - она сказала, - Вася,
    Дорогое самое отдам!.."
    Я сказал: "За сто рублей согласен, -
    Если больше - с другом пополам!"

    Женщины - как очень злые кони:
    Захрипит, закусит удила!..
    Может, я чего-нибудь не понял,
    Но она обиделась - ушла.

    ...Через месяц улеглись волненья -
    Через месяц вновь пришла она, -
    У меня такое ощущенье,
    Что ее устроила цена!

    1964


    Рейтинги: Народний -- (5.74) | "Майстерень" -- (5.8)
    Коментарі: (3) | "Пісня у виконанні автора"


  37. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.31 13:44 ]
    ОДИН ДЕНЬ УДОМА
    Подіям Великої Вітчизняної

    Уся сім`я
    За обіднім столом.
    Усі живі ми,
    Здорові, значить.
    Між нами – мир,
    І у кожного –
    Борщ гарячий,
    І кухлик
    Із
    Парним молоком.

    Домашній хліб
    У господині – нівроку.
    Рум`яний –
    З якого
    На нього не глянеш боку.
    І на душі –
    Як ніколи – медово.
    Усе доречно:
    Мовчання,
    Слово.

    Сім`я обідає.
    Говорити
    Про те, що ходить
    Війна по світу,
    І що стількох уже
    Смерть – на вила...
    Нема
    Сьогодні
    На це нам сили.

    Сім`я обідає.
    Не здалося:
    В синів – і справді, –
    Біліше волосся,
    Думки – уперше –
    На всіх єдині:
    Аби - зібратись -
    Колись,
    Як нині,

    Аби добро –
    Та й сильніше злого,
    Аби додому –
    Була дорога,
    Аби у небо –
    Та й наші стяги,
    Аби, що буде –
    Усе – на благо.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  38. Андрей Мединский - [ 2009.03.31 13:42 ]
    Элегия
    Ночью время медленно текло, на такт
    Отставало сердце, оставляло след
    В небе цвета кофе, крошки на столе
    Убеждали в том, что это неспроста.

    Под окном гудело вечное шоссе,
    Сутки циферблатом отсекали шесть,
    А шоссе часами пело о душе
    Тихо и печально, словно Джо Дассен.

    От тоски спасали Бродский и Жадан,
    От тоски спасали кофе и коньяк,
    Если кто-то в мире был такой, как я,
    Он наверно тоже ничего не ждал.

    Я прожил так долго, что пришла весна,
    Стало ярче ночью, день длиннее стал,
    Чтоб поспать немного я считал до ста,
    Что, однако, мне не приносило сна.

    И почти угадывался млечный путь,
    А вода в затоке стала чуть теплей,
    Рыбьему потомству вылил водолей
    В эту реку небо, жидкое, как ртуть.




    Рейтинги: Народний 5.31 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (24)


  39. Марія Мальва - [ 2009.03.31 11:00 ]
    КОЛИСКОВА
    Вітер затих у смереках,
    Сяє з небес Чумацький шлях,
    Зорі всміхаються з вишини,
    Спи, мій синочку, рідний спи.

    Он під листочком нірочка є,
    Жук зелененький там живе,
    Сняться тепер йому дивні сни,
    Спи, мій синочку милий, спи.

    Зайчики в лісі в хатці своїй,
    Казку зайчиха розказує їм,
    Щоб їм приснилися добрі сни,
    Спи, мій синочку гарний, спи.

    Я пригортаю тебе до грудей,
    Щоб захистити від злих людей,
    Щоб тобі снились лиш гарні сни,
    Спи, моє сонечко рідне, спи.

    Вітер затих у смереках,
    Сяє з небес Чумацький шлях,
    Зорі всміхаються з вишини,
    Спи, моя зіронько ясна, спи.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  40. Оксанка Марущак - [ 2009.03.31 11:22 ]
    ***
    Мне станет вдруг тебя не жаль,
    Задорный смех вновь сменит зимнюю печаль.
    И я пойму - ты только проводник.
    Мой новый мир восстал в единий миг.

    И солнца свет, и тьма, и дождь, и ветер -
    Мое родное, ведь все это - я!
    Я изменилась - а ты даже не заметил.
    Но все теряет смысл. Ведь рядом нет тебя...


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  41. Оксанка Марущак - [ 2009.03.31 11:11 ]
    Прийди до мене...
    Коли захочеш спокою в буремному житті,
    І не знайдеш розради ні в натовпі, ні в самоті
    До мене ти приходь, довірся ти мені
    І все мине, як у поганім сні.

    Коли раптом на душі стане важко
    І серце заб'ться, як поранена пташка
    До мене ти приходь, довірся ти мені
    І все мине, як у поганім сні.

    Коли роєм загули тяжкі думки
    Й нетішить навіть настання весни -
    До мене ти приходь, довірся ти мені
    І все мине, як у поганім сні.

    Коли забудеш хто ти і куди ідеш,
    Коли в кінці тунелю світло не знайдеш -
    До мене ти приходь, довірся ти мені
    І стануть легшими всі тягарі земні.

    Коли ж в твоїй душі цвіте весна,
    Коли щасливий ти, і в тебе - все окей, то - усміхнися,
    До мене ти прийди й хоч трішки поділися.
    За тебе щиро порадію я.


    Рейтинги: Народний 4 (5.02) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (2)


  42. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.31 10:59 ]
    *******
    І навіть цей біль – не причина для відчаю.
    Завжди так було, і, напевне, ще буде.
    І вечір мене огортає за звичаєм
    В холодний, терпкий і заморений грудень...

    Лише не печалі пульсують під шкірою,
    І як би бетоном не тиснуло місто –
    Йдучи, я провулками радість визбирую, –
    Живучу,
    гарячу,
    ікристу...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  43. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.31 10:27 ]
    НЕНОВОРІЧНИЙ ВІРШ НОВОРІЧНОЇ НОЧІ
    Міжсезоння. Зима – в жебраках, -
    Ні снігів, ні морозів.
    Навіть нікому їй
    Заметілі до свята подати.
    І поштарка банальності
    З ранку по скриньках розносить,
    Наріка на собак
    І свою несолідну зарплату.

    А ялинка заплуталась,
    Наче в сітях, в серпантині,
    Не у змозі нудьгу
    Заховати в строкатій гірлянді;
    І доросла Снігуронька
    О двадцять третій годині,
    Відробляючи плату,
    Обвітрює стомлені гланди.

    Провінційні святки.
    Їм не треба благої столиці.
    Всюди є дискотека,
    Горілка, і жінка, і ситість...
    Рік Новий чи Різдво –
    Все так само чудово згодиться
    Як вагома причина
    До чортиків знову напитись...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  44. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.31 10:00 ]
    * * *
    Просто Наповнив любов`ю, як глечик медом.
    Стати б тепер густим, запашним і справжнім!
    Просто не вмію, не вмію я жити без Тебе,
    І огортаюсь – даремно! – днем учорашнім.
    Просто не вірю собі тоді, як відсутній
    Ти у мені.
    І нічого із цим не вдієш.
    Ти – моє Завтра й далеке моє Майбутнє.
    Ти – моя Стежка, і – вкотре – моя Надія.
    Що я сама?
    Куди і за ким, і навіщо?
    Хто я без Тебе?
    Сліпа, і німа, і убога...
    Скільки в цім щастя – нести оберемки віршів,
    Й біля Твого на світанні лишати порогу...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  45. Катруся Матвійко - [ 2009.03.31 09:52 ]
    Вибір
    Три ангели спускалися із неба.
    Три демони виходили із пекла.
    І ти стояв. І йшли вони до тебе.
    І час спинивсь. І сонце враз померкло.

    Ти важко дихав. Знав, що буде вибір.
    Тому відтягував кожнісіньку хвилину.
    Чому цей світ? Чому цей клятий вимір?
    Чому раніше ти ще не загинув.

    Ти опинився посеред Едему.
    В своїх руках тримав ти заборону.
    І скуштував. І раптом чорний демон.
    Тобі віддав із терена корону.

    До тебе йшов усміхнений Іуда.
    Поцілував. Узяв тебе за руки.
    І за добро карали тебе люди.
    А ти, розп’ятий, витерпів всі муки.

    Три ангели спускалися із неба.
    Три демони виходили із пекла.
    І ти стояв. І йшли вони до тебе.
    І час спинивсь. І сонце враз померкло.

    Ти легше дихав. Знав, що буде вибір.
    Тому чекав на підлість і тортури.
    Чому цей світ? Чому цей клятий вимір?
    Твій погляд став глибокий і похмурий.

    Піднявся вітер. Листя тріпотіло.
    Три демони сміялись тобі в очі.
    Ти відчував судома зводить тіло.
    Та не боявсь цієї злої ночі.

    І вітер вщух. І демони замовкли.
    Три ангели судому вгамували.
    І ти почув незнаний досі поклик.
    І затишно раптово тобі стало.

    Три ангели спускалися із неба.
    Три демони виходили із пекла.
    І я стояла. Й крик мій був до тебе.
    І ти почув. І сонце знов померкло.

    Ти легко дихав. Знав, що зробиш вибір.
    І ми удвох стояли до світання.
    І був цей світ. І був цей клятий вимір.
    І темрява. І світло. І кохання.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (9)


  46. Михайло Дорошенко - [ 2009.03.31 08:18 ]
    червоне і чорне
    Світлі клейноди від слави
    Такі вже унас візерунки
    Від зради до нової зради
    Лиш Юдені поцілунки
    Стемнілі клейноди від суму
    І як тобі чорний народе?
    Вишиті червоним і чорним
    Заплутані з давна дороги
    Ховай свою душу в сорочку
    Тікай до халупи зкраю
    Щасливий і гірко жалію,
    Шо я тебе всеж таки знаю...


    Рейтинги: Народний -- (4.94) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  47. Василина Іванина - [ 2009.03.31 07:43 ]
    ** троянди**

    пагіння зрізаю,
    шипами сколола геть руки
    і жалем колючим
    роз’ятрюю серце
    троянди – аж дивно –
    цілісіньку зиму зелені
    до січня ще й пуп’янки
    щиро
    розкритися прагли
    тепер почорнілі
    неначе й морози не били
    та все ж почорніли
    мов грізним вогнем опалило
    ні брунечки
    ні пелюстини
    і гірко
    бо знаю:
    могла їх завчасно
    від холоду я вберегти –
    могла
    та повірила
    в лагідність зимню
    можливо з коріння
    хіба що з коріння
    ще брості
    живущі
    проб’ються
    зрізаю пагіння
    при самій землі








    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (20)


  48. Сергій Корнієнко - [ 2009.03.31 06:49 ]
    Повінь

    Вийшла із людських берегів
    нікого не хоче знати
    любов


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  49. Галина Левченко - [ 2009.03.31 01:17 ]
    Сон
    За кілька хвилин – мій вихід.
    Зала набилася авторитетами мого життя найбільшими.
    Я – всі слова забула.
    Поважного віку актор
    вхопився за серце...
    Хитаючись, пішов додому
    зі спектаклю мого.
    Дівчинка молодесенька не знає,
    як зветься пісня,
    яку вона співати буде,
    і заводить її дзвінкоголосо
    тут же – у темряві закулісній.
    Старша колега –
    жінка з лицем вродливим
    та очима,
    що зблякло сяють екзальтацією,
    радить:
    „А Ви почніть словом „час”...
    я так завжди роблю,
    а ми – увімкнемо музику.”
    Я йду...


    Рейтинги: Народний 5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  50. Василь Степаненко - [ 2009.03.30 21:50 ]
    Ковалик-вітер
    *
    Сховалось сонечко
    За горизонт.
    І спалахи розжареного диску
    Ковалик-вітер
    В річці остудив.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1510   1511   1512   1513   1514   1515   1516   1517   1518   ...   1828