ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Світлана Ковальчук - [ 2019.06.18 18:32 ]
    ***
    А десь громи стинають спеку дня.
    Їх чути за надривами гучними.
    Здіймаюся у прислуханні я.
    Та ось він, дощ - краплини, ріки, злива,
    аж лячно.
    В небі крешуть блискавки,
    неначе змії.
    Можуть укусити.

    Твоєї доторкнутися руки
    і, хай там що,
    у піднебессі жити…
    Чи в наднебессі?
    Зараз, бо коли?
    В рожевих мріях ніжитися зранку.
    Ми – білі перевтомлені воли
    чи небом переповнені орли?
    П’ємо сонця, ще молоді, у дзбанках.

    А десь громи стинають спеку днів
    і так зухвало крешуть блискавиці.
    А ми… А нам сам Бог в серця наспів.
    Для почувань.
    У легкокриллі.
    Птиці.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (13)


  2. Микола Дудар - [ 2019.06.18 15:35 ]
    ***
    …уповноважений Христа?
    Ось відновлюсь і запитаю
    Невпинний ріст мого хвоста -
    Чи впустять з ним мене до Раю?
    Чи впустять з прикусом божка?..
    Не від народження - присадка!!!
    Вона, по правді, не важка
    Всього лиш навсього як крапка…
    А ще із гонором в очах -
    Своєї правди настоятель
    Від помилок потроху чах
    Спасала глина, батьків шпатель
    А ще мозолі… кілька скринь
    Вагон всіляких безліч шрамів
    А щодо Раю, номер скинь -
    Передзвоню як випруть з Храму…
    17.06.2019.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  3. Олександр Сушко - [ 2019.06.18 14:29 ]
    Увірував

    У країні, де правлять пейса -
    Звично сваряться хохлаки.
    Цуплять гріш тямковиті бевзі
    У глупеньких розумаків.

    Гостра шпичка сідницю муля,
    Потішаються Цур і Пек:
    Вийшла з томосу пишна дуля -
    Обманув українця грек.

    Від політиків в роті кисло
    (не лякає їх Божий суд),
    У реформах не бачу смислу -
    Утікає із раю люд.

    Від любові забило подих,
    Краля ж вибрала монастир.
    Народити дитину - подвиг,
    Шепче втомлено: - Відпусти...

    А от воїни в нас хоробрі,
    Длані грубшають від "АК".
    Вухо чує: " Все буде добре!"
    ...хочу в "Голос" Вакарчука.

    17.06.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  4. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.06.18 10:10 ]
    Зіркове


    Коли знайомець лізе у багно,
    порушує табличні заборони,
    промовчу - хай забрьохається гном.
    Топтатиму пісок, врунисті гони...

    Хай сом відчистить п'явок, слимаків,
    приймає душ Шарко, змиває сажу...
    Перестороги Майї заслабкі.
    Для містечкових надто мало важу.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  5. Ігор Терен - [ 2019.06.18 09:32 ]
    Зоряний привіт
    Салют, моя зоре! Я – у дорозі,
    а ти сіяй, не забувай, пиши.
    І я тобі, і ти мені у змозі
    побути половинкою душі.

    Одному і одній у цьому світі
    одна відрада – ладо і листи.
    Роби як я, пиши мені привіти
    і будьмо разом 👫 як волієш ти.

    Одредагуй мої думки у вірші
    і прозою поета забавляй 😊.
    Дверей у свій фіґвам не зачиняй.
    Пиши частіше, обіймай міцніше...
    Ніхто як ти не розуміє більше,
    яка стежина поведе у рай.

    06/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  6. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2019.06.18 08:32 ]
    Щоб запахло святом
    Клечана Неділенька
    В зеленім віночку
    Та й під руку з літечком
    Йдуть хитким місточком.

    На березі річечки
    Назбирали м"яти,
    Разом з татар-зіллячком
    Будуть дарувати

    У оселю кожную,
    Долівку встеляти
    На Трійцю Господнюю,
    Щоб запахло святом.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Тетяна Левицька - [ 2019.06.18 08:06 ]
    Не загасити бажання
    Знову цвітуть ярих весен рожеві каштани,
    сонце в зеніті запалює все навкруги.
    Поруч із милим солодкою ватою тану,
    айсберг у морі небесному губить сніги!

    На отоманці розлуки - червона помада,
    чайна троянда розсипалась. А чи збереш?
    В лоні душі загорілася ватра   свічада -
    не загасити багаття сердечних пожеж.

    Будемо зустрічі наші в отавах шукати,
    де загубили вночі оксамитовий  рай.
    Тільки, натхненний, любові яскраві цукати
    на роздоріжжі бажання ти більш не лишай.

    2019р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (12)


  8. Козак Дума - [ 2019.06.18 07:34 ]
    Хатник
    Суне равлик вздовж доріжки,
    як антени його ріжки,
    на спині несе хатинку –
    в ній м’яку ховає спинку.
    Хтось нагнав малому страху,
    обігнав він черепаху
    і тепер його малятам
    буде важко доганяти.
    Та коли настигне пташка –
    він мерщій у черепашку
    і замкнеться на гачок,
    знаний хатник-слимачок!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  9. Володимир Бойко - [ 2019.06.18 01:59 ]
    Мана-мана
    Мани мене, мани
    Кудись у дивокраї,
    Неначе до мани,
    До тебе я звикаю.

    Допоки не мине
    Манлива насолода,
    Не стримають мене
    Ніякі перешкоди.

    Манитимеш мене
    В магічному тумані,
    Аж поки шмагоне
    Одвічна тема «money».





    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  10. Таїсія Цибульська - [ 2019.06.18 00:35 ]
    Грішу
    Грішу... улітку про кохання не пишу,
    ношу його в торбинці, у кишені,
    у жмені стискаю жадібно! Лишень
    мішень для рук чужих - моя любов,
    немов те райське яблуко із саду,
    чи винограду перше гроно п'янке,
    таке крихке, немов кришталь.
    Мораль? Чия мораль мене судити буде?
    Люди? Моралі вищої немає за любов,
    оков її не зняти до суду смертного,
    відвертого тоді лиш діжде слова
    й розмови - той, хто над нами тримає ніж.
    Хоч ріж, душа, немов пташа, боїться втрати!
    Кохати! До смерті, до кінця останніх днів!
    Вдів і вдівців щоб статусу не знати,
    страта на ешафоті легша, ніж життя
    без забуття, у тиші темної кімнати.
    За грати сховаю я кохання, й не пишу,
    грішу... у літню ніч про тайну промовчу,
    лечу до місяця, зірок дороговкази
    до екстазу нам вкажуть путь,
    мабуть... колись... той, що тримає ніж,
    пізніш захоче плати, і нехай,
    кохай! Хіба ж йому не знати,
    віддати всі багатства за любов
    і знов, і знов, людина буде рада,
    баладу про любов трагічну менестрель
    до осель знов понесе, й співати буде
    про чудо вічного кохання... я ж... мовчу,
    свічу любові глибоко сховаю,
    знаю... грішу... улітку про кохання не пишу.

    17.06.2019


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  11. Вікторія Лимар - [ 2019.06.17 23:52 ]
    Кіт-альпініст
    За мотивами телевізійних новин

    Новини невтішні наразі з Волині:
    Наляканий кіт розгубивсь, як дитина.
    Зненацька, чомусь він заліз на смереку:
    В халепу жахливу потрапив, ще й в спеку.
    Смерека – це дерево надто високе,
    Так, поверхів дев’ять, прикинувши оком.
    Вже декілька днів, притулившись до гілки,
    Жалкує та згадує рідну домівку:
    Водичка там, їжа смачна у тарілці,
    Турбота від рідних та безліч гостинців.
    Очікує мріями: де ж порятунок?!!!
    Бо час не стоїть , вже на дні йде рахунок!
    Зібрались спецслужби, прийшли альпіністи.
    Поради даються всілякі й корисні.
    Охочих зібралося дуже багато:
    Водою кота почали поливати.
    Втікач з переляку сягнув на верхівку:
    А звідти побачив маленьку хмаринку.
    Звернувся до неї, їй ближче до Бога,
    Надасть у спасінні йому допомогу.
    Почувши, напевне, ці слізні прохання,
    Підмога з’явилась в хвилини останні:
    Розв’язка була цілковито щаслива:
    Чуттєві емоції, надто бурхливі.
    Включається швидко до справ Антоніна,
    Та й зрушує з місця ось цю плутанину.
    Залучені вишки із парубком гарним,
    Провів операцію він бездоганно:
    Сміливо, рішуче та вміло, блискуче!
    Кота врятували, вже совість не мучить!
    Та тільки не кіт-альпініст, як здавалось,
    Це з кішкою лихо хвилююче сталось.
    Радіємо разом, лікуючи кицю,
    Піклуються люди, бо це не дрібниці.
    Поважна подія, розчулила душу.
    Для всіх небайдужих, сказати це мушу.
    Нагода з’явилася – чуйними бути.
    Історію й досі не можу забути.
    Ось так пізнаються і друзі, напевне.
    Подібне щось трапитись може щоденно.

    16.06.2019
    Свидетельство о публикации №119061704095



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  12. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.06.17 13:33 ]
    Треба ж...

    Я назвала бевзя козлом,
    вельми соромно: треба ж цапом.
    Між пошани салютів, злом
    протискаю-таки пікапа.

    Помаранчево-жовтий бант
    прикрашає коробку з чаєм.
    Відмічатиму сотню дат.
    Хай не в мене куля влучає.

    Ні грильяжних див... ні піску...
    Нахапаю ще цвіту липи.
    Гуси - надзирці: скуб та скуб...
    "Стань, із нами калюжку випий..."...

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)


  13. Козак Дума - [ 2019.06.17 12:50 ]
    Бабуся

    Друга в мене є матуся,
    а ім'я її – бабуся.
    Бабця віршика розкаже,
    каченят малих покаже.
    Пиріжками почастує,
    запіканку приготує.
    Зв'яже теплі рукавички
    і мені, і для сестрички.
    З нами грає у квача,
    не цурається м'яча –
    цілий день вона у русі.
    Я люблю свою бабусю!



    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  14. Козак Дума - [ 2019.06.17 12:27 ]
    Ранковий кураж

    Лиш прокинусь вранці-рано,
    я спішу мерщій до крану,
    щоб почати з куражу –
    умиватися біжу!

    Добре зубки я почищу,
    вмию вічки, мию щічки,
    сполосну ще добре ротик –
    не болітиме животик!

    Для фізичної культури
    варті водні процедури –
    тож пірну на мить під душ,
    аж лунає в вухах туш!

    У рушник я загорнуся,
    потім шпарко розітруся
    Кожен ранок цей обряд –
    сили й жвавості заряд!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  15. Олександр Сушко - [ 2019.06.17 09:03 ]
    До світла!
    Весна! Гуде кульбабчине весілля!
    Зима - навтьоки, з вирію - бузьки.
    У вогнептаха - пік жаги! Розкрилля!
    Гніздечко в'ю у витоках ріки.

    Упав з розгону в Ладині лабети,
    Знімаю розум, постоли, жабо...
    Це - час, коли рождаються аеди,
    Цвіте дурман і мріється любов.

    Стрясає Всесвіт музика органна,
    Сьогодні в душ утомлених Різдво.
    Напоєний амітою кохання
    І сам стаю всесильним божеством.

    Зовуть у рай святенниці на мітлах,
    У захваті дивлюся на апсар.
    Танцює дух ув океані світла!
    Летіть і ви за нами в небеса.

    16.06.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (1)


  16. Віктор Кучерук - [ 2019.06.17 05:13 ]
    * * *
    Наближається вечір… Помалу
    Гусне сутінь на сірій воді, –
    У притишених вербах пропали
    Їхні тіні, хитливі й руді.
    Починається вечір… Смеркає
    І туманиться в мороці зір,
    Хоч і небо, глибоке й безкрає,
    Скрізь ясніє вогнями сузір.
    Віддаляється вечір… Нечутно
    Ніч верстає ним пройдений шлях, –
    Плин життя, наче вир каламутний,
    Наче сліду недавнього прах…
    16. 06.19


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  17. Микола Дудар - [ 2019.06.16 22:48 ]
    Дивлюсь...
    Дивлюсь на світ холодними очима…
    Слова принишкли, з голоду мовчать…
    Заплутана подій першопричина
    В уяві Ти… і смажене курча...

    Дивлюсь. Мовчу і Травнем щастя зичу
    Цікаво би дізнатись власний чин?..
    Роки… роки… набрякли як гнилички
    Вітрами пе… підсказую - як тин…

    Дивлюсь і заздрю сам собі по вірі
    Хіба що не встрічався осьминог…
    І хочеться сказати: люди - звірі
    Як би ж не зупинив той поштовх… Бог

    Ласкавий день… і сонце апельсине
    Хтось свердлить… б’є… і гупає… димить
    Я повернусь народжувати сина
    Ще рік… чи два… а може й через мить
    15.06.2019.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  18. Володимир Бойко - [ 2019.06.16 20:50 ]
    Багатозначність
    Житейський океан заглиблений у спомин
    Висотує слова, вихлюпує жалі...
    Житейський балаган, пустопорожній гомін
    Піднятись не дає над плінтусом землі.

    Безжалісні слова такі безповоротні,
    Що годі віднайти початок і кінець.
    І спробуй, осягни, у контурі безодні
    Багатозначність фраз і ритміку сердець.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  19. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.06.16 13:49 ]
    Узагальнення

    1

    Чудна весна-любов: мана маною.
    Співали горобці над бузиною.
    Прожекти - пароплавами гучними...
    Крилом сяйним черкало нездійсниме...

    2

    Імлисте молоко. Рожеві хмари.
    Внизу - полин альпійський, пал Сахари.
    І був щербет... і мушмула кислюща...
    Сховався шлях за дикорослий кущик.

    3

    А оь і літо...
    Молочай, ставочки.
    Висить часник ліловий на гвіздочках.
    Наповнені верейки, вірші, верші.
    ...безсмертником на дні цебра - найперше.

    2016


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  20. Вікторія Торон - [ 2019.06.16 13:03 ]
    Зайнялася пожежна блакить (переклад)
    Зайнялася пожежна блакить,
    З рідним краєм забулось прощання.
    Перший раз в моїй пісні дзвенить
    Не скандалу надрив, а кохання.

    Був я ніби занедбаний сад,
    Ласий був до жінок і пиятик.
    Та гульба мені більше не в смак,
    І не хочу хмелів аніяких.

    Все б дивився у очі твої,
    В злото-каре у них темноводдя,
    Щоб в минулі любові і дні
    Не зронити тебе із «сьогодні».

    Легкість поступу, ніжний стан.
    Горде серце твоє чи пробудить
    Те, як ніжним стає хуліган
    І смиренно, слухняно любить?

    Я б забув про шинки навік,
    Віршування б одрікся зовсім,
    Задля доторку рук тонких
    І волосся твого, мов осінь.

    Я б пішов за тобою услід --
    Хоч у землі чужі -- без вагання.
    Перший раз в моїй пісні дзвенить
    Не скандалу надрив, а кохання.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  21. Микола Дудар - [ 2019.06.16 12:11 ]
    На лікарняне...
    На лікарняне йде мій сум
    Сльоза зібралась теж на виїзд
    Вже від ума у горі ум
    І самота ось-ось і виїсть…

    Куди - куди?… подамся в ліс
    За відстань зла і златаславих
    Щоб навіть очі, навіть ніс
    Не чув, не бачили дво-главих

    Візьму одне із фоток- фот
    Де ти така двадцятилітня...
    І сонця краєць-бутерброд
    І милуватимусь повітрям…
    06.06.2019.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  22. Козак Дума - [ 2019.06.16 10:28 ]
    Літо

    Ходить сонечко в зеніті,
    в розпалі гаряче літо.
    Жаркувато, та нехай
    достигає урожай.
    Вийшли в поле мама з татом
    у жнива пшеницю жати.
    Колос в’яжуть у снопи –
    склали вже аж три копи!
    Із дозрілої пшениці
    будуть гарні паляниці,
    засмагатимуть в печі
    круглобокі калачі.
    Люблять всі: дорослі, діти
    пору дивну – тепле літо!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Терен - [ 2019.06.16 09:28 ]
    Літо на спомин
    Кує зозуля і віщує літо
    гарячі ночі, а не самоту,
    якою не умію обігріти
    не іншу, не чужу, а саме ту.

    Кінчаються сонети і привіти,
    осипалися липи у саду.
    І думаю, що у юдолі світу
    до осені такої не найду.

    Хіба що уві сні, у хороводі
    ідуть знайомі пасії – і горді,
    і ті, що не жаліли полину...

    Усіх імен уже й не пригадати
    і майже кожну можна обіймати,
    але у кожній впізнаю одну.

    06/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  24. Козак Дума - [ 2019.06.16 08:52 ]
    Жабенята
    На болоті, де загата,
    розходи́лись жабенята:
    «Ква-ква-ква, ква-ква-ква» –
    кру́гом ходить голова.
    Пахне лепеха і м’ята,
    не змовкають жабенята:
    «Кум» та «кум», «кум» та «кум» –
    жабокричів справжній бум!
    Чути навіть біля хати,
    як співають жабенята,
    і сказав нарешті тато, –
    Спати вже пора лягати!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  25. Володимир Бойко - [ 2019.06.15 23:23 ]
    Путіноїди
    Яка різниця – Медведчук, Мураєв,
    Чи Рабінович, Вілкул, хтось іще?
    Я в них потворність путінську вбачаю,
    Мені огидно, це мене пече.

    Їм край наш – територія обману,
    Імперської політики Кремля,
    Та певен я – пощезнуть геть погані,
    Задовго носить їх свята земля.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  26. Олексій Кацай - [ 2019.06.15 22:36 ]
    Повня
    Перешкоди гудуть в мікрофонах, як бджоли на пасіці…
    Куриться Шлях Чумацький – по ньому біжать позивні…
    Ми з тобою зустрілися на попелястому Місяці,
    подолавши палюче тяжіння важкої Землі.

    Хай ця зустріч вагою і жаром на гуки порепана
    й ледь потріскують, стигнучи, наших сердець камінці,
    значить, щось ще не згасло на чорному згарищі неба,
    в порожнечу обрушивши бляклих сузір’їв мости.

    Повний місяць, чаклунський, пілота єднає і відьму,
    щоби прошепотів їм полів електронних орач:
    «Білу магію не опануєте, любі, без чорної…»
    І погодиться хтось: «Шлях до ранку лягає крізь ніч…»

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  27. Тетяна Левицька - [ 2019.06.15 20:47 ]
    По той бік...
    По той бік ріки-розлуки
    ти, шовковий, чий?
    Б'ється чайкою розпука
    в берег кам'яний.

    Об кайдани тоскні душі
    точать ланцюги,
    вітер небу сльози сушить,
    нам не до снаги.

    Млосно, сумно, аскетично
    рахувати дні
    і пливти періодично
    в  зорянім човні.

    Кольорові сни творити,
    світ навколо нас,
    сіяти любов крізь сито
    у мережі фраз.

    Марити і сподіватись,
    чуйність берегти,
    скинути з рамен за грати
    тугу самоти.

    Мріяти на узбережжі
    збудувати дім,
    зводить повітрЯні вежі,
    на піску хрумкім.

    Розірвати пута давні,
    линути крізь град.
    І на згарищі страждання
    посадити сад.

    2019р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  28. Козак Дума - [ 2019.06.15 15:08 ]
    Шпаки
    Біля нашої ріки
    розліталися шпаки –
    на комах вони полюють,
    ловлять мошок залюбки.
    Поспішають у садок,
    там приємний холодок –
    гусінь всюди позбирають,
    дзьоб у них, як молоток!
    Між деревами їм рай,
    шкідникам невдовзі край,
    навіть з-під кори дістануть –
    нас чекає урожай!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  29. Іван Потьомкін - [ 2019.06.15 10:25 ]
    ***

    Не хлібом єдиним і птахи живуть.
    Нектар, насіння,плоди, комахи
    та ще те, що люди вряди-годи підкинуть –
    річ, звісно, першорядна.
    І все ж, коли не розкриває дзьобики малеча,
    так хочеться позмагатися поміж собою чи й з вітром:
    розпростерши крила і на хвилю зависнувши,
    а потім спікірувать прожогом вниз.
    Чи, як-от стрижі,піднятись на висоту,
    навіть геліктоперам непідвладну…
    Подиву гідний пташиний буденний світ.
    Скільки ж бо часу забирають справи суто інтимні,
    як горлиці влаштовують танок коханцям.
    А горобці по-партизанськи наскакують на полюбовниць…
    Попри чимало того, що дав Господь,
    забутого чи й зневаженого людом,
    змушують птахи одкласти клопоти щоденні
    й задерши голову, примружено замилуватись небом.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  30. Козак Дума - [ 2019.06.15 09:29 ]
    Коні
    На лужку пасуться коні.
    Справжні коні, а не поні.
    Жваво хрумають травичку,
    потім пити йдуть до річки.

    Розвіває вітер гриви
    двох жеребчиків грайливо.
    Запряжу я їх у бричку
    і поїду у крамничку.

    Там стремен великий вибір,
    галунів, попон і сідел,
    а іще куплю я збрую
    і Гнідкові подарую.

    Скочу хутко у сідло
    і подамся за село
    у галоп, а потім чвалом,
    де лазурне джерело.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  31. Козак Дума - [ 2019.06.15 08:44 ]
    Крокодил
    Серед хвиль старого Нілу
    причаїлись крокодили.
    Із води блищать лиш очі,
    здобич вполювати хочуть.

    А найбільший, повний сил,
    величезний крокодил
    заховався в очереті,
    він у плавнях старожил.

    Неймовірна в нього сила,
    грізна паща, гострі зуби,
    Не жартуйте з крокодилом,
    алігатор це не любить!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  32. Ігор Терен - [ 2019.06.15 07:00 ]
    Культура якості
    ***
    Усі ідуть уже у старші класи,
    а я – у перший. Знаю два по два,
    читаю поетичні вихиляси
    і думаю, – поезія! Нова?

    ***
    На мені помічають корону!
    Я! Найліпша! Читайте, – свята...
    Я! Яскрава зоря Оріону,
    мене кожен і зна’, і чита’!

    ***
    Уже даю дорогу молодому,
    надійно оминаю забіяк...
    Ну то і що? Римуємо солому...
    І до тоґо́ а іноді й по тому
    поети не міняються ніяк.

    ***
    Осла навчати явно не на часі.
    Якщо й співає, все одно співа’...
    В поезію повзе культура маси,
    коли культура мови ще, – іа!

    ***
    Усі поети гострі на язик,
    а їхні знаки якості умовні.
    Малює кожен те, до чого звик:
    зоря уповні – ладо молодик...
    любов! – сивуха і пітні долоні.

    ***
    Опали крила рідно-краю,
    куняє істина на дні.
    « Ні дать, ні взять», – осел співає.
    Немає правди у вині.

    06/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  33. Ярослав Чорногуз - [ 2019.06.15 00:34 ]
    Милуюся...
    Аж на очі набігла сльоза –
    Не уникнути твого полону.
    Заховалась очей бірюза
    Під повіками ніжними сонно.

    Літній ранок уже зазорів.
    Ллє проміння небесне горнило.
    О чарівній ранковій порі
    Я тобою милуюся, мила.

    Мовби легкої радості змах –
    Личко свіже у сні рожевіє.
    І усмішка на теплих устах
    Розтеклася красою під вії.

    Ти – мій цукор, лукум і рахат
    У найкращій з кохання ідилій.
    І струмує щемкий аромат
    Із волосся розкішного хвилі.

    Найспокійніші миті оці –
    Ніби пристрасті тихе відлуння.
    Відсвіт любощів там на лиці –
    Щастям світиться спляча красуня.

    14 червня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  34. Серго Сокольник - [ 2019.06.14 23:28 ]
    Горіх
    Похилились горіха гілки
    Під вагою врожаю... І сонце,
    Мов сусідка стара, залюбки
    Загляда у домашнє віконце...
    Та сусіди, що в хаті жили,
    Мов горіхи осипані, впали
    Згідно Притчі... Часи надійшли-
    РозкидАли каміння... Збирали...
    ...пусто в хаті. Самотня вона,
    Хоч і літа теплом обігріта...
    Бур"яну височенна стіна
    Замінила під вікнами квіти,
    Що, мов юність, давно одцвіли,
    Ніби зрілість, укрилися снігом,
    І на землях нових проросли
    Впалим зерням старого горіха.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2019
    Свидетельство о публикации №119061408462


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  35. Нінель Новікова - [ 2019.06.14 17:48 ]
    Твій білий дім... Анна Ахматова Переклад
    Твій білий дім і тихий сад залишу.
    Життя хай стане світле і пусте.
    Лише тебе в моїх прославлю віршах,
    Як жінка славити не вміла те.
    Ти подругу згадаєш гордовиту
    В твоїм для неї створенім раю,
    А я торгую цінностями світу –
    Твоє кохання й ніжність продаю.

    2019



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (15)


  36. Віктор Кучерук - [ 2019.06.14 14:04 ]
    * * *
    Г. С...
    Чим довше й пильніше на тебе дивлюсь,
    Я менше себе розумію, –
    Навіщо в кохання так глибоко вгруз,
    Що вибратись втратив надію?
    Ані повернути, ні далі іти,
    Ні рухів ніяких по колу, –
    Адже повсякденно й повсюди є ти,
    Моя всюдисуща неволе…
    13.06.19


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  37. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.06.14 13:43 ]
    Карамельно


    Ще не бачу сенсу в переїзді за...
    На мандрівку дальню - ні снаги, ні мані.
    Уявляю пальми (квітне дереза),
    зонтики, шезлонги, випари лиманні.

    Віяло б купити й ножиці для брів,
    наварити джему з полуниць, малини.
    Плани важливіші в тих, хто недозрів.
    Крилечка Ікара сохнуть на драбині.

    В електричці людно, рейвах-суєта.
    Лиця незнайомі, запахи клоачні.
    Під вікном красуня коси розпліта.
    Ще мені у люстро зиркнути не лячно.

    Спекатися б згадок про хиткий перон,
    де людва ганяла комарву гілками.
    З Дарниці кочуся в карамельний сон,
    рейки блискотіють лезами Оккама...

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  38. Козак Дума - [ 2019.06.14 11:28 ]
    Чемна Тетянка
    Чемна дівчинка Тетянка,
    всіх вона вітає зранку,
    завжди «дякую» говорить,
    із дорослими не спорить.

    Не кричить, не вередує,
    з сірниками не жартує,
    ще не смітить на підлогу,
    мамі з татом – допомога.

    У автобусі, трамваї
    старшим місце уступає.
    Хоч мала, та вже панянка –
    чемна дівчинка Тетянка.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Сушко - [ 2019.06.14 10:39 ]
    Вибір
    Чому наш шлюб, як дикий мед гірчить?
    Обняв жону, а от думками - в любки.
    А ти дрімаєш на моїм плечі,
    Знеможена тривогою розлуки.

    А чи скажу уранці "Я не твій.
    Неначе домовина рідна хата...".
    Ти спиш, а сльози котяться з-під вій,
    Липким туманом огортає зрада.

    Згадав, як обирав тобі фату,
    Як радував стрункий в корсеті обрис.
    Мовчатиму, на волю не піду,
    Бо ти - Любов, коханка - випадковість.

    Обплів надійно лялечку павук,
    Невірне серце стиснув болю обруч.
    А за стіною хлипає малюк:
    - Біжу, синочку. Тихо, тато поруч.

    12.06.2019 р.

    Настроєве

    Під старість невеселий склався пазл,
    Мінор гнітючий істину обарвив:
    Все кане в Лету - мрії, творчий сказ,
    Кохання і драглисте шмаття слави.

    Змінився кардинально антураж
    І муза вже далеко не секс-бомба.
    Здоров'ю швах, тримає пуп бандаж,
    Серцевий м'яз підточує хвороба.

    У гості ходить кожен день гробар
    І пальчиком показує на небо.
    Промирив час: " Життю - оревуар!
    Купуй труну, ціна така як треба.

    Сьогодні зранку врешті не дощить,
    Приліг у травах, поруч сіна скирта.
    А юнь іде кохатися в кущі,
    Уваги не звертаючи на діда.

    Поезія - в пишнотах наратив,
    Неначе, на мундирі аксельбантик.
    Так, я піду - нема у цім біди,
    Готуйтеся поета забувати.

    11.06.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (13)


  40. Лариса Братко - [ 2019.06.14 09:59 ]
    Художнику
    Последний крик,
    Последний вздох,
    Расплата за желанье.
    Лопастый снег,
    Пустой проспект,
    Немая тень, немая.
    Один лишь взгляд,
    Один обман,
    И трусость вместе с болью.
    Я исчезаю,
    Я как сон,
    Я плачу, плачу кровью.
    На холст ложится дивный свет,
    Божественной игрою,
    Ты в вдохновенье!
    Ты творец!
    Но кем заплачено?
    Ведь мною.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. України Сокор - [ 2019.06.14 06:48 ]
    Пересторога Роду.
    Ти знаєш про свій Рід?
    Свіча Роду вічно не згасає.
    Горить у того в серці її слід,
    Хто про Рід свій дбає..

    Наш Рід слов’янський вріс в землі,
    З початку сотворіння світу.
    Нам Бог дав Україну з плугом у ріллі,
    Вона є наша споконвіку.

    Бог не ділить на своїх, чужих,
    На білих, чорних, різнобарвних.
    Божий світ всім Родам живих,
    І пам'ятайте предків і померлих.

    Шануйте ж свій, слов’янський Рід,
    Творіння боже не ведіть до згину.
    Шануйте Пращурівський світ
    І бережіть Святу та у Славі Україну.
    2019


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Вячеслав Семенко - [ 2019.06.14 00:58 ]
    Льодохід
    Навпіл розірвані вітрила
    і знову жодного рядка.
    Поламаного неба брили
    несе від берега ріка.

    Під тягарем гріхів забутих,
    які згадав і пережив,
    серед снігів брудної смути
    та нагромадження крижин.

    Хоч дозріває він щорічно,
    вода у забуття несе,
    як у віршотворінні вічнім
    прихований словами сенс.

    Німотно у воді буремній,
    у руслі тане висота,
    гуркоче медом полуденним
    попід опорами моста.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  43. Тетяна Левицька - [ 2019.06.13 13:51 ]
    Париж
    У бірюзі Єлисейські Поля,
    арка тріумфу і Ейфеля вежа.
    Лувр і Версаль - велич світу, хто - я?
    Крапка на мапі безмежжя, о де ж я?
    Знов розчинилася у вівтарі,
    у мегаполісі древнього міста.
    Знай, не згорів Нотр-Дам де Парі -
    кремінь епох - кафедральність врочиста!
    Сена - ріка не розводить мости -
    шлейфом розносить французькі парфуми,
    відголосом Джо Дассена мотив,
    душу бентежить, нашіптує руни.
    Ти не питай де я зараз? Облиш!
    Нічка ховає за темну  кулісу.
    Після дощу таємничий Париж
    пахне каштаном Булонського Лісу.
    Над парасолею площі Concorde
    небо збирає в вояж бригантини.
    Сонце моє, скільки вражень,  пригод,
    та все одно я до тебе прилину!

    2019р















    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  44. Тамара Швець - [ 2019.06.13 11:54 ]
    Витримка ....
    Витримка –риса
    Цінна, дивує, викликає
    Позитив,повагу!!!
    13.06.19 7.04


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Ігор Терен - [ 2019.06.13 08:58 ]
    На узбіччі
    Не застую юрбі,
    іду собі та й годі.
    Долаю саме те,
    що й іншим по плечу.
    Не відаю, коли
    опинюся на споді,
    але не я один
    у рай не полечу.

    І бігаємо, і
    повземо як мурахи
    по тій же мураві
    у лоно споришу...
    Ще дихаю – пишу...
    і до своєї плахи
    попереду усіх
    нікуди не спішу.

    Полохають сичі
    і грає синє море.
    Оце й уся краса,
    яка рятує світ.
    Не за горами вже
    чатує сиве горе,
    вичікує, адже
    стою на схилі літ.

    Ідуть у небеса
    поети і герої...
    Їх – пам’яті людей
    Всевишній удостоїв,
    а я один усіх
    нікуди не веду.

    Долаю уночі
    уявні косогори,
    якщо не упаду,
    то ще почую хори,
    хоча нічого цим
    юрмі не доведу.

    06/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Сушко - [ 2019.06.13 07:23 ]
    Капець!


    Згубив до слави нитку Аріадни!
    Оголосили музоньки війну!
    Поези за хвоста тягнути складно,
    Але сиджу й зажурено тягну.

    В колеги табунами пруть віршата,
    За день - тридцята ода про любов.
    А в мене - казна що, а не рулада,
    Перо підняти сил нема! Їй бо!

    Розбіглись теми козами у лози,
    Упився бормотухою Пегас.
    Високий стиль поховано у прозі,
    Читач у крик: - Поете! Vas is das?

    Тяжка судьба шкряботунів нетлінок,
    Від критики збивається приціл.
    Талант не благо - люта гільйотина!
    Страждають душі ніжні у митців!

    Натхнення ніц, терзають творчі муки,
    Підькиньте хутко тему хоч одну!
    Кажіть, а то накласти можу руки,
    Від читачів сховають у труну.

    12.06.2019 р.

    Гоп, куме, не журись!

    За комаром в болото жабка "Плиг!"
    (тут пащу головне ушир роззявить).
    Ну, як вам наш очільник-дурносміх?
    Посидить рік чи два - хана державі.

    Міністрів шпетив на усю губу,
    До спротиву народець баламутив.
    Заліз котко іздуру на вербу,
    А злізти зась! Хазяїне - рятуйте!

    Сарказмом і гигиканням дурним
    Стріляла пелька, наче та гармата.
    А нині наш володар став німим,
    Лиш дякує, бо розуму палата.

    Замовк і я, набрав у рот води,
    Щоб не одгріб від земляків по пиці.
    Це - вибір твій, народе мій святий.
    Сміються в клунях кури з українців.

    12.06.2019р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  47. Віктор Кучерук - [ 2019.06.13 00:59 ]
    * * *
    Г. С...
    Вітерця нічного
    Свіжа течія, –
    Ані де нікого,
    Тільки ти і я.
    Удовина врода
    Повна різних чар -
    В ній і сум, і подив,
    І пригаслий жар.
    І думки, й пориви,
    Вічно в боротьбі, –
    На такій звабливій,
    Хоч цілуй, тобі.
    Та в душі ховати
    Маю почуття,
    Бо не вкрита втрата
    Пилом забуття…
    Прохолоду ночі,
    Тишу темноти –
    Душним літом хочем
    Довше берегти.
    12.06.19


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  48. Петро Скоропис - [ 2019.06.13 00:57 ]
    З Іосіфа Бродського. Нові станси до Августи
    І
    Вівторок осінь розпочав.
    Дощило ніч.
    Усі птахи гайнули пріч.
    А я той одинак-смільчак,
    що оком не повів услід:
    небесні хлані несусвітні,
    дощ підмиває неба звід.
    Які тут півдні.

    II
    Тут, тонучи живцем в багні,
    бреду надвечір по стерні.
    Мій чобіт обридає полю,
    гарує угорі четвер,
    але утяті стеблі лізуть вверх,
    не потерпаючи від болю.
    І пруття верб,
    рожевуватий ткнувши мис
    в болото, в трясовинні пута
    зливають воду з опустілих гнізд
    сорокопуда.

    III
    Топчи і чвакай, колобродь, міси.
    Я не додам у ході.
    Іскру в собі у тамтій воді
    топи, гаси.
    Виляскуючи по стегну хіба,
    з горба бреду я до горба,
    безпам’ятний, в помогу ступням вкляклим
    підошва камінь б’є моя.
    На темні води ручая
    дивлюсь із ляком.

    IV
    О, хай несосвітенна тінь допір
    в моїх очах, і усоталась сирість
    у бороду, і кепка – набакир –
    вінчає нині сутінь, в ній відбившись,
    як грань ота, яку душі моїй
    не перейти –
    я не втечу мерщій
    за козирок, за ґудзичок, за чобіт
    за комір свій, за свій рукав.
    То серце зійде в гуготі, вискам
    донісши, що пропоротий я: холод
    голками в груди проника.

    V
    Сюрчить і до мене вода,
    мороз розціпив прорізом уста.
    Инакше і не мовити: і де б ці,
    облич окрім, місця, де міг обрив
    спіткатися?
    Сміх окривів
    і сутінкова гать в бентезі.
    І темінь гасить дощовий порив.
    Ба, инший образ, людяний мій лик,
    тікає від червоних вік,
    над хвиль – ускач, як на коні,
    під соснами, а потім – вербняками,
    мішається з чиїмись двійниками,
    як годі затесатися мені.

    VI
    Топчи і чвакай, жуй зогнилий міст.
    Хай твані, що сотають млість
    хрестів погостів, нею красять доли.
    Ба, пензлями усіченими трав
    бог синяви болоту не додав...
    Топчи стодоли,
    збивай росу некошених отав,
    з корінням проникай углиб поволі!
    Як в мої груди, увійди в ґрунти,
    примар усіх і мертвих побуди,
    і най поутікають вони з кубел
    до сіл порожніх по стернині нив,
    і хай махають зграям днів
    брилі опудал!

    VII
    Горбами, облисілими до сліз,
    шляхами їх, здебільшого у ліс,
    життя саме і вийде із себе
    назовні, подивує з шумовиння
    оправ і форм. Його коріння,
    халяв моїх чіпляючись, сопе,
    і гаснуть всі вогні в селі.
    І я бреду по нічиїй землі,
    у Небуття випитую оренду,
    і вириває вітер з рук тепло,
    і хлюпа повне водами дупло,
    і бгає твань стежі вологу ленту.

    VIII
    Так, я відсутній мовби цього дня.
    Мов осторонь я, зайвим-третім.
    Як та щетина, дибиться стерня,
    що волосінь на тілі мертвім,
    і над гніздом, у ній простертім,
    лиш мурашина метушня.
    Природі зайві візії билин-
    минучин. Її лику з краєвидом,
    залитому західним світлом –
    пороблено тьмяніти злим.
    І усіма п’ятьма – на те й чуття,
    я сторонюся того лісу:
    ні, Господи! цупку завісу
    я віч не зняв, і не суддя.
    А щойно, на біду свою,
    я і собі зарадити не гожий,
    ти п’ясток мій, як фіни крадію,
    рубай, мій Боже.

    IX
    Тут, Полідевку, годі темноти.
    У ній не вчути уст моїх квиління.
    Стою, як є, в розхристанім пальті,
    і решетами віч світам текти,
    і крізь сита нерозуміння.
    Я глухуватий, Боже. Я сліпак.
    Не чую слів, і ват зо двадцять пак,
    сяйв місяця. Нехай. У небесах
    я курсу не кладу між зір і крапель.
    І хай не пісню вітер в цих лісах
    несе, а кашель.

    X
    Ніч. Вересень. У головах – свіча.
    А тінь ще зазирає з-за плеча
    в мої листи, то в корені пірне
    обірвані. І привид твій з сіней
    шамтить і булькає водою,
    і усміхається звіздою
    із настіж кинутих дверей.

    Тьмяніє надо мною світ.
    Затягує водою слід.

    XI
    Так, серце поривалось до тебе,
    тому воно від тебе далі.
    У голосі моїм все більше фальші.
    Як борг, її вертаю дотепер
    і долі тій, що не жадає крівці,
    завдавши ран тупих.
    Ба, і на кутні усмішка – не гріх!
    Я усміхнусь. І над собою сміх
    тривкіш могильної темниці,
    і легший диму коминів пічних.

    XII
    Евтерпо, ти? Куди я трапив, га?
    А що зі споду: вóди? трав перга?
    відросток вересовий, в лірі
    в підкову вигнутий? – в тій мірі,
    що й щастя мариться,
    у тій, що прикінці,
    у інохіді якось по галопі
    дух перевести, як їздці,
    немога ні тобі, ні Каліопі.




    -------------------


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2019.06.12 22:11 ]
    To be, or not to be
    Навесні Провидіння розтопить крижини-жалі
    і забуті бажання полинуть у синьому небі
    над угіддями хмар, де кульгаві кладуть ковалі
    хуртовин голоси у бентежні "dоn’t wоrrу, bе hаppу"...

    При весні Провидіння строгіше, аніж восени -
    напівмить насолоді і бути сердечній халепі!
    Оточи себе муром, вбери височінь сивини,
    доки літо не вкриє бронею "dоn’t wоrrу, bе hаppу",
    "dоn’t wоrrу, bе hаppу"!

    Це весні Провидіння, як водам леткі береги,
    а ефірним творінням у яро-земному вертепі -
    Прокуратор і Стража, і Суду сяйні ланцюги,
    тож і пити гіркоти тобі із "dоn’t wоrrу, bе hаppу"!
    "dоn’t wоrrу, bе hаppу"? (

    По весні ж Провидіння прихильно кивне - говори:
    Богу, чорту, мені, Мельпомені, Ерато, Евтерпі…
    Усміхнися лише, бо навряд чи помітно Згори,
    як багато мелодій іще у "tо bе" за "dоn’t wоrrу, bе hаppу",
    "dоn’t wоrrу, bе hаppу"?,
    "dоn’t wоrrу, bе hаppу"!


    Рейтинги: Народний 0 (5.6) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Коментарі: (2)


  50. Вікторія Лимар - [ 2019.06.12 17:36 ]
    Сумно без тебе
    Сумно мені, бо нема тебе вдома.
    Тишу порушив нарешті дзвінок,
    Свіжого наче повітря ковток,
    Щоб хвилювання покинуло й втома.

    Голос твій чути – така насолода.
    Кожну клітинку відновлює струм:
    Хутко позбавить нав’язливих дум.
    Мабуть, з Небес надійшла нагорода.

    Жити не може людина без світла,
    Без спілкування та дружніх розмов.
    Найголовніше, звичайно – любов.
    Дотик лиш тільки й обличчя розквітло!

    Посмішка, погляд зворушить і душу.
    Хочу я бути з тобою завжди.
    Горя не знати ніколи й біди.
    Маю бажання, сказати це мушу:

    Щиро кохаю й бажаю турботи
    Від діточок та гарненьких внучат.
    Звісно, здоров’я та ще грошенят,
    Щоб задоволення мав від роботи!

    Настрою гарного, щастя, наснаги
    В справах твоїх, а в душі рівноваги!

    11.06.2019
    Свидетельство о публикации №119061100315


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   377   378   379   380   381   382   383   384   385   ...   1828