ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

хома дідим
2026.06.17 21:35
неминучість намагається
влізти в душу ніби
їй мало того що вона і так
неминуча
мовби поганські боги
якім обов’язкова
маніфестація
неминучість ревно

Артур Сіренко
2026.06.17 13:46
У день сонцестояння,
Коли Сонце дивувалось і завмирало
Споглядаючи людей і коней,
Ясени та просо,
І синиці й вивільги
Славили буяння зела,
Вчитель Досконалий з Північних Мурів
Запитав музику Жовтої Істини:

Артур Сіренко
2026.06.17 00:09
Вусаті норовисті кентаври
Дегустують стиглі яблука
В саду патріарха Ноя:
У дітей Нефели був свій пліт
І свій нечемний човен*
Зроблений з бамбукових стовбурів.
Вони полюбляли кислі істини,
А Ной цінував хмільне і солодке,

хома дідим
2026.06.11 06:54
верлібри дуже навіть
експортний артикул
якщо у тебе є
чого продати
їм
читачам трактатів
молодняку на слемі
панночкам серпанковим

Іван Потьомкін
2026.06.10 21:26
Стільки причин в юдеїв для печалі.
Стільки постів і молитов сумних.
Та все ж не знайдеш серед них
Оту, аби гірке минуле не вертало.
Як зненависть здолати безпричинну,
Одвічну зненависть людини до людини?
Почата Каїном, що так і не розкаявсь,
Як Аве

Артур Сіренко
2026.06.10 19:19
Час квітучих чилійських суниць
Зачинені всі двері крамниць:
Вітер зітхає –
Щось шепоче про човен
В зеленому морі вишень,
А може про крихітку
Яку звуть Нетреба.
Рахую свічки-зірки

Костянтин Ватульов
2026.06.10 19:10
Господи, ти ж говорив, що все забудеться,
Замолиться, заспокоїться, завершиться тризною,
Але уважно поглянь на мої руки:
Жодних відбитків від обручок,
Шлейфів шрамів та ліній життя.
На обличчі сонмище зморшок,
У відцвілих очах жодної сльози,
Бо ча

Сергій Губерначук
2026.06.01 13:35
…Творчість – Така, як Ти!
Як, Ти?

18 жовтня 1999 р., Київ

Юрко Бужанин
2026.06.01 11:29
Зелена матова тарілка
пахла метеоритами і космічним пилом
Його несли під руки два сірих гуманоїди
обережно ніби подарункове видання класика
Він гикав у невагомости
і думав про невиплачений гонорар

Землянине ми прийшли забрати твій розум

Іван Потьомкін
2026.05.27 20:56
Щасливі ті, хто перед сном моливсь
За день минулий і прийдешній Усевишньому.
Мене ж і у вісні тривожать думи навісні:
Не все так твориться, як Він замислив.
Він дав усе, щоб голоду не знали ми,
Опікувавсь не лиш юдеями,- Людьми,
Навчав, як праведним

Костянтин Ватульов
2026.05.20 17:04
Щастя — найневизначеніша і найдорожча річ у світі.
Просто хоча б сісти в перерві за каву, помріяти.
Дивно, але б я кинув роботу, квартиру машину і друзів.
Кому це потрібно, коли є любов у Парижі з тобою?
Неспішна вечеря, романтика, запітнілі вікна і

Артур Сіренко
2026.05.19 18:03
Люди запилених перехресть
Замовили в ковалів залізних снів
Трохи гострих апострофів.
Вони ще не знали,
Що сухий ясен торішнього
Втопився в прозорому Озері Сліз*,
А на поверхні того спокійного ставу,
Яку не може збурити

Кока Черкаський
2026.05.19 01:45
садок із сакур коло хати,
прилетіли джмелі - а вишень нема
- не будем ми гудіти над сакурами!-
полетіли геть

Артур Сіренко
2026.05.18 19:24
Ми граємо
На бусурманській лютні дощу,
Ми танцюємо
Божевільні танці пролісків,
Що цвітуть лише у вигадках
Їжаків маленького лісу
Вчора.
Ми креслимо

Охмуд Песецький
2026.05.18 15:29
Почутого про подвиги трьохсот троянців
Замало, якщо ти серйозний ерудит,
Для написання навіть прози.
Хоча про Ксерокса ти можеш розповісти
Не тільки уривками службових розмов.

І пишеш вірша про своє – про зустрічі,
Природно, що не для баталій,

Іван Потьомкін
2026.05.15 19:24
Під союзом, що укладали юдеї з Богом,
Першим поставив свій підпис
Нехем’я-Тіршата, син Хахаліт та Цідкіягу .
...Вдивлявсь Нехем’я в рукотворне диво -
Відбудований Єрусалим із Храмом -
І промайнули перед ним два з лишком роки.
Той день, коли почув о

хома дідим
2026.05.12 08:20
віршики
бігали за мною
мов ті цуценята за сукою
яка їм поставила світ
їх не було забагато
ні разу
їх було саме доста
вони були трохи різні

Іван Потьомкін
2026.05.09 19:11
Як захочеться дізнатись,
Відкіля взялись п’яниці,
То не Лота пригадаймо,
Але праведного Ноя.
Звісно, що після потопу.
Посадив спасенний Богом
Виноградник із синами.
Сатана тут нагодився.

Тетяна Левицька
2026.05.09 09:13
— Я прийшла до вас не за цим,
Що у голову вбили, друже?
На столі — сигаретний дим,
Самогон і зів'ялі ружі.
Я прошу, не торкайтесь пліч,
Ваші пальці такі холодні.
Наче ця кришталева ніч
Снігопадом зійшла з безодні.

Юрко Бужанин
2026.05.06 12:22
ТАНКА галицько-пуерто-риканська.

Я - ніби кролик,
З котрого чупакабра
Кров відсмоктала.
Крівці мого кохання
Достатньо тобі на ланч?

Охмуд Песецький
2026.05.04 15:38
Наша зима розлуки не минула з лютим,
а триває синіми ночами полотен,
писаних під ван Гога –
з нетанучими сніжинками теплих спогадів,
за кожною з яких – і моя нехолонуча тривога.

Вона гостро пронизує мене –
і згасає в регістрах невгамовної німоти,

Іван Потьомкін
2026.05.03 13:01
В котрімсь містечку раннього ранку
Сидів Бааль Шем Тов і крізь кільця диму
Раз по раз вдивлявся в перехожих.
«Хто це за один, що немовби
У ворота Небес задумав увійти?»-
Питає раббі в учня.
«Той, що шкарпетки шиє.
Він так щодня простує в синагогу

Охмуд Песецький
2026.05.03 11:10
Мріями не ходиться — ними літається.
Вони займають простір невагомості,
де речі були розкладені по місцях.
Лад не наводиться, і подовгу там ніхто
не затримується.
Місія з поверненням –
у полумї плазми спротиву.
Назад не приймають без ризику згоріт

Артур Курдіновський
2026.05.01 19:08
Не пам'ятаю, на якому році життя застрелився мій друг, видатний поет Владімір Маяковський. Але перед тим, як застрелитися, він мені сказав: "Жоро, я тебе прошу: будь у поезії другим новатором після мене!" Я мовчки кивнув головою. А коли він уже застрел

Юрко Бужанин
2026.05.01 12:35
Сидить професор
голова як енциклопедія
а в горлі — пустеля Гобі
телефон казиться
телефонує деканат
(там нишком наливають)
телефонують колишні аспіранти
(там уже розлили)

Охмуд Песецький
2026.04.30 14:06
Витоки свідомості – це ті джерела,
які не стільки напувають, як звучать
милозвучністю твоїх думок а капела,
розмиваючи і зносячи тиху благодать
западин рахманного смиренства.

Мряка безсонячних просторів ущелин,
кулуари сходів минулих лавин і водос

Артур Курдіновський
2026.04.30 11:17
березня 1968 року героїчно загинув мій друг, космонавт Юрій Гагарін. Але перед тим, як загинути, він мені сказав: "Жоро, будь у літературі першим! Як я - у космосі!" З того моменту я зрозумів, що в моїй поезії і прозі ідіотизм має бути суто космічного м

Іван Потьомкін
2026.04.29 20:28
«Ти плачеш, Йоно? І за чим?
За цим кущем, який ти не садив?»
«Ні, не за цим, мій Боже».
«А за чим же?»
«Плачу, а варто б скорше вмерти, аніж далі жити...
Іще тоді, коли в китовім череві
Три дні й три безсонні ночі
Я пристрасно моливсь, щоб Ти мене

Охмуд Песецький
2026.04.27 16:08
Кораблі нашого жеребу
не покидають річищ,
йдучи за лоціями
Старших Арканів,
до затоки
вікової недуги 
колись молодої води.

Охмуд Песецький
2026.04.26 11:19
Ще тримається 
ця дивна звичка
думати про втрачене,
обминаючи себе.
А воно чекає на всіх
зі знахідками
у печерах наших помилок,
ні – не зі скелетами 

Іван Потьомкін
2026.04.24 08:16
А є ж і без слів пісні...
Слова їх заблудилися в дорозі
і бозна, чи до голосу дійдуть.
...А є ж і суцвіття слів,
котрі несуть в собі мелодію.
І з-поміж бідних той найбідніший,
в чиєму серці не звучить вона,
аби розрадить в мить найгіршу.

Іван Потьомкін
2026.04.20 17:42
На карті світу він такий малий.
Не цятка навіть. Просто крапка.
Але Ізраїль – це Тори сувій,
Де метри розгортаються на милі.
І хто заявиться із наміром «бліц-кріг»,
Аби зробить юдеїв мертвими,
Молочних не побачить рік,
Духмяного не покуштує меду.

Іван Потьомкін
2026.04.17 20:42
Як не втомивсь ти на роботі
(боровсь зі сном та протирав штани),
То не Америку з Європою вини,
Що не цілком беруть на себе наші клопоти,
А ледарів таких, як ти, та казнокрадів усесильних,
Та жевжиків, пролізлих в Раду бозна яким чином,
Та тих, хто н

хома дідим
2026.04.17 18:44
білий брудний голуб
із тьмяними рожево яскравими
лапами
сторожкий мов отруювач
у якого при собі
отрута і намір
скрадається підскоком
межею тіні й осоння

хома дідим
2026.04.16 19:57
ось поет на променаді
проминає повію
мова тут не
про молодих поетів які
те саме що повії
або старих повій
котрі чим не поети
отже
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Устимко Яна - [ 2011.10.16 23:23 ]
    Чорторий
    волею долі
    ненавмисно
    підгледіла
    чужу душу.

    вона випірнула
    наляканою пліткою
    з тріщини у сволоці.

    замість рук у неї
    були крила.
    у довжелезні ноги
    зубами вчепився
    викидень дитинства,
    здригаючись від голосів
    і намагаючись себе забути. .
    біля ока
    у павутинні
    баламкалися недошиті рушники,
    виворотом до світу.
    материна рука
    все поривалася їх зняти –
    не місце їм там -
    але ніяк не могла
    до них дотягнутися..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  2. Василь Кузан - [ 2011.10.16 20:36 ]
    У костюмі відьми
    На фоні ранкового неба
    Ти на мітлі
    Така ж красива,
    Як і без неї.

    У костюмі відьми,
    У образі босоркані
    Ти позбавляєш здоров’я,
    Забираєш пам’ять,
    Висмоктуєш розум,
    Зводиш у могилу…

    Я вже відчуваю
    Холод землі…

    Але вночі
    Ти перетворюєшся на мамбо –
    чаклунку вуду,
    Щоб повернути мене з потойбіччя
    І перетворити на зомбі
    Для того,
    Щоб не тільки завтра,
    Але і щодня

    У костюмі відьми,
    У образі босоркані
    Позбавляти мене здоров’я,
    Забирати пам’ять,
    Висмоктувати розум,
    Зводити у могилу…

    Бо я,
    Ніби зрадив
    Тобі.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (21)


  3. Марина Богач - [ 2011.10.16 14:04 ]
    ***
    Милосердным будь не осуждай людей
    грядет возможность благоприятная
    безнадежных нет в миру
    возможность совершенства есть всегда


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Олег Завадський - [ 2011.10.16 09:07 ]
    * * *

    Підійди до мене ближче –
    І я розповім тобі про те,
    У чому боїшся признатись
    Навіть самій собі.
    Підеш на світанку –
    Одинока і горда,
    Щоб ніколи не повернутись
    У цей день.

    1993


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  5. Олександр Григоренко - [ 2011.10.15 18:42 ]
    Из чаши любви
    Научиться мыслить многомерно -
    в средине быть всегда -
    Мудрость, Любовь, Воля, Победа!
    Каждой эпохе - свой план игры,
    Когда твое время пришло - сам решиш ты.

    Узелок Судьбы волей Бога развяжи -
    " Вознесение при жизни ", сам программу включи,
    Прынимая качества Иисуса в себя
    Наполняй Божей любовью сердца
    Из чаши милосердия любви.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  6. Леона Вишневська - [ 2011.10.15 14:12 ]
    It's okay not to be okay.
    Там за вікном зморшкуватий асфальт
    Заковтує хащі напівсонних будинків.
    Там жовтень ховає до теплих, кашемірових пальт
    використаний чайний пакетик,що у горнятку
    розчинився та зм'як.
    Там вона ловить таксі на розі Авеню Монтень, що між
    площею Рон-Пуен та мостом Альма.
    Нестерпно тремтить, ховаючи груди у віскозну кофтинку.
    Там він дістане з кишені свіжу траву і ліниво заб'є її у косяк.

    Розчиняється час аспірином у холодних,
    іржавих ваннах.
    Полиці заставлені порожніми рамками для фото.
    Навіжено шукаєш в музиці притулок,особисту нірвану.
    Підглядаєш за спокоєм крізь замкнені двері
    через маленький отвір.

    Він любить, коли в домі тихо та смачно пахне їжа.
    Коли вечірні ліхтарі цитрусовим світлом
    заплющені повіки ріжуть,коли
    на нього не звертають уваги сторонні люди.
    Вона ніколи не звинувачує його в тому, що
    він чогось не зміг,
    щось змарнував і десь схибив...
    Натомість ніжно цілує у втомлені скроні
    і мовчить про те,що її кожного ранку нудить
    та все частіше сниться риба.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  7. Рудокоса Схимниця - [ 2011.10.15 14:01 ]
    ЛЕЛІТКИ
    Панна Осінь тоне в зорях
    плине небом ніжить вітер
    огортаючись дитинно
    в сон прозоро-мелодійний
    перезрілого чекання
    позолоченії віти...

    опівночі п"ючи б"янко
    я собі тебе намарю
    закружляє юно-шпарко
    наш медвяно-стиглогубий
    спомин літа мій коханку...

    серце вірить і не вірить
    у відторгнення осіннє
    що вплітається у ніжність
    павутинкою сльози
    ти мене пробач єдиний
    що багряно-вереснево
    я байдужа не тобою
    пролилася у грозі
    виноградні грона виснуть
    як тугі русалок перса
    наливаються медами
    накликаючи любов
    що мені оте зітхання
    що ворушиться під серцем
    я по вінця п’яна сонцем
    я невільниця його
    ти мене уже не спиниш
    і не втримаєш нізащо
    полечу у ніч сливову
    де дрімотно місяць стих
    бо загоїть всі облуди
    і заніжить душу краще
    інкрустована в повітря
    карма осені кармінна
    перепещена у гріх…

    розтривожена русалка
    збаламутить сонне плесо
    поміж лілій що втомились
    і відмовились цвісти
    їй би слізок-намистинок
    назбирати повну пригорщ
    і у коси міцно вплести
    щоб зустрівся Перелесник
    синьоокий і жорстокий
    що у мами син один

    перелітно і курлично
    засівався день у вирій
    і намотував клубками
    людські сміхи і жалі
    задивилася у мрії
    Осінь – панна незрадлива
    роздаровувала диво
    оберемками жоржин і
    колисала на раменах
    бурштинових мотилів…

    14.10.11



    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (19)


  8. Василь Кузан - [ 2011.10.15 00:31 ]
    Твоїй душі наснилася любов
    Твоїй душі наснилася любов
    І ти мене вдихаєш і лелієш,
    Тремтиш гарячим подихом
    І тілом,
    Немов цілунком долі.
    Любиш ти.

    Твоїй душі наснилася розлука
    І ти руками змотуєш ту відстань,
    Що впала поміж нами,
    У рулон.
    Це твій закон – ти хочеш бути поруч,
    Бо любиш
    Ти.

    Твоїй душі наснилася біда
    І ти стаєш водою і тікаєш
    Шукати біль, що роз’їдає рани,
    Змиваєш кров зі скроні
    І невдач –
    Кохаєш так.

    Твоя душа, багата снами, рада,
    Що є десь я,
    Що божа ласка-влада
    Все зробить так, щоб ми були парі,
    Щоб нам ніколи
    Не наснились
    Зради.


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (2)


  9. Катерина Ляшевська - [ 2011.10.14 19:01 ]
    глина
    буде тобі, хлопче, глина!
    я ліпитиму тебе ззаду,
    як ліплять горщики пластичні хірурги
    на пласких поверхнях жіночих серцещитів,
    розминатиму тебе теплими пальцями
    повільно, ніжно, доки ти не повіриш,
    як сильно я тебе люблю,
    не станеш м’яким, довірливим, відкритим,
    до стану, коли байдуже,
    що, як і хто твій майстер: Йода
    чи Панас Петрович з львівського Керамічного заводу.
    я ліпитиму тебе на кухні,
    фільмуватиму майстер-клас на камеру,
    як чергове народження в пологовому будинку
    по той бік нашої вулиці.
    і най інші вчаться,
    не чіпляють собі на душу написи:
    «така ж як і всі – іншим словом. -
    ДУРЕПА»

    а потім у піч!
    різко, без жалю, свідомо.
    гори!
    і най тобі буде боляче,
    як боляче кожній дванадцятирічній дівчинці,
    котра силою втрачає цноту на вулиці.

    не вийде з тебе, коханий, хорошого горщика,
    не вийде,
    але не вийде пізніше,
    сьогодні ж - розслабся,
    любов тільки починається
    на кругах гончарних станків!
    глина теж…

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  10. Іван Потьомкін - [ 2011.10.13 22:28 ]
    Тридцять шість


    І повернулися звідти ті Мужі, і пішли до Содому,
    а Аврагам усе ще стояв перед Господнім лицем
    Книга Буття, 18:22

    Пригадуєте той перший торг
    Людини із Всевишнім?
    За праведних вступився Аврагам:
    «Невже Господь їх винищить
    Воднораз із нечестивими?»
    Почав торг з п’ятдесяти,
    А десятьма в непевності скінчив.
    «Не знищу й ради десятьох»,-
    Одповів Всевишній.
    Раннього ранку став Аврагам
    На тому місці, де розмовляв із Богом.
    Звідтам, що звалося Содомом і Гоморою,
    Валував ядучий жовтий дим...
    «Так ось чому Всевишній
    Охоче йшов мені навстріч»,-
    Подумав з гіркотою Аврагам.
    Та не пішов у небуття той торг.
    Чи не відтоді вирішив Господь
    Підперти світ надійними стовпами –
    Тридцятьма шістьма
    Прихованими од люду праведниками?
    Не помазанниками Божими,
    Не пророками, що завжди на видноті.
    Ті тридцять шість самі не знають,
    Що світ тримають на собі,
    Аби він не зірвався в безвість од гріхів:
    Хто вулиці ночами підмітає,
    Хто розносить пошту,
    Хто прикипа до мікроскопу,
    Хто відкрива малечі Батьківщину...
    Одне лиш не становить таємницю:
    Як і всі ми, слуги Господні - смертні.
    Безсмертний тільки Його задум:
    У кожнім новім поколінні
    Незмінно на сторожі світу
    Мають стояти тридцять шість.
    -----------------
    Згідно з традицією юдейських містиків, постійно мусять бути на Землі 36 цадиків (праведних). Їхня присутність духовно виправдовує існування нашого світу перед Всевишнім. За гематрією число 36 походить від івритської абревіатури – ламед (30) і вав (6).
    Хто вони ці праведники, ніхто, як і вони самі , не мусить знати, але їхня кількість зрівноважує гріхи решти людства.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  11. Іван Потьомкін - [ 2011.10.13 22:13 ]
    Трунок для кохання
    Зчаровала дівчинонька вдовиного сина.
    А як мала чарувати, кликала до хати:
    «Зайди, зайди, козаченьку, щось маю сказати!»
    Українська народна пісня

    Перше ніж сказати своє заповітне,
    Запросила козаченька шклянку вина випить.
    Випив першу – стрепенувся,
    Випив другу – похитнувся.
    Ноги, руки мліють.
    «Чи не вічної отрути ти в вино підлила?...»
    «Та невже ж дурна така я чи несамовита,
    Щоб своєму коханому отруту підлити?
    Я ж просила у ворожки трунок для кохання,
    Щоб любились ми з тобою звечора до рання.
    Нащо ж випив ти зопалу аж обидві шклянки?
    Що робити, побіжу я спитати в циганки.
    Може, знайдуться у неї найдорожчі ліки,
    Аби бути нам з тобою у парі довіку».
    «Ой, не треба, моя люба, трудить тобі ноги,
    Бо прослалась мені, мабуть, дорога до Бога».
    ...Козака несуть та в останню путь,
    Кінь голову хилить.
    Молодая дівчинонька ломить пальці, квилить.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  12. Василь Кузан - [ 2011.10.13 18:45 ]
    Чоловіки і риба
    Твоя чорна прозора плетена кофта
    Ніби створена для того,
    Щоб виловлювати чоловіків на вулиці,
    Як рибу зі ставка.

    Коли ти виходиш із дому,
    Коли сонце просвічує твоє жіноче єство,
    Коли краса твого тіла пахне спокусою –
    Серйозні дорослі мужчини
    Хапають повітря відкритими ротами,
    Ніби карасі чи коропи,
    Що раптово опинилися на березі.

    Автомашини зупиняються,
    Виїжджають на тротуари
    І з них випадають,
    Попередньо втративши свідомість,
    Піджаки і смокінги,
    Краватки і портмоне,
    Туфлі і джинси…

    А мій друг-рибалка,
    Коли побачив тебе,
    Сказав,
    Замислено:
    - Жаль,
    Що подібної приманки
    Ще ніхто не придумав
    Для риби…


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (14)


  13. Василь Кузан - [ 2011.10.12 23:29 ]
    Моя душа схожа на місяць
    Місяць сьогодні такий чистий і прозорий,
    Як наші почуття.

    Це тому, що ти
    Здмухнула з нього пилюку минулого,
    Попіл старих почуттів,
    Мов із кришталевої попільнички,
    Зішкребла накип недовіри
    Та іржу сумнівів,
    Вивела плями ран.

    Ти промила його сльозами ревнощів,
    Протерла хустинкою,
    Просякнутою спогадами,
    Зігріла полум’ям серця,
    Що втратило рівновагу,
    Вдихнула в нього життя,
    Що не знає спокою
    І повісила на стелю світу
    Під промені сонця –
    Нехай дивує
    Усіх.

    Моя душа нині
    Схожа на місяць,
    Бо ти зробила з нею
    Те ж саме…

    Завтра
    Я повішу на небо свою мокру подушку.

    Синоптики всіх країн
    Змінять свої прогнози,
    Тому що почнеться сезон дощів,
    Який триватиме аж до глобального
    Потепління
    Між нами.


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  14. Олександр Григоренко - [ 2011.10.12 06:39 ]
    Зеркало

    Любовью чистой я пылаю - истинной.
    Душа моя - ведь это Ты!
    Хрустальной веры караван плывет домой,
    Во глубине просторов мысли .
    Учуся правильно дышать - крыльев ритмы,
    Это реальность воплотить мечты.
    Постигаю УМ глубоко - пора возвращаться,
    День глобального скачка впереди.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  15. Олександр Григоренко - [ 2011.10.11 19:08 ]
    Живой сад
    Любовь - это живой сад красы,
    в нем радость чудеса творит.
    У каждого сада - тайна своя
    И лиш терпеливые руки садовника
    способны эту тайну раскрыть.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Олександр Григоренко - [ 2011.10.11 19:54 ]
    Свет
    Свет - это то, что в сердце у тебя.
    Сердце - это любовь Христа.
    В любви получете все, о чем мечтаете,
    Если не допустете мрачние сомнения.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. Василь Кузан - [ 2011.10.11 00:17 ]
    Наші душі закохані
    Наші душі закохані, а тіла розділені.

    Кожного ранку ми намагаємось подолати відстань,
    Перестрибнути прірву, пройти по канату над Ніагарою...

    Інколи нам удається відчути тепло одне одного...

    Саме в ці моменти хтось починає заздрити,
    Звинувачувати нас у тому, що ми не вміємо літати...

    Нещасні! Хіба вони знають, що таке щастя?!
    Адже можна бути розділеними і притягувати одне одного,
    А можна бути близько і відштовхувати того,
    Хто колись погодився зістарітися з тобою на одному,
    Обмеженому стінами, просторі, на одному білому,
    Як простирадло, прямокутнику.

    Дехто за все життя не зможе відчути тієї насолоди,
    Яку нам дарує доля за кілька годин ніжних зустрічей.

    У хвилини самотності я думаю про те,
    Що відстані роблять щастя солодшим,
    Бажанішим, яскравішим, неповторнішим...

    Добре, що наші душі закохані.
    Чудово, що є перешкоди, які хочеться долати.


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (18)


  18. Оля Лахоцька - [ 2011.10.10 21:16 ]
    Ніде, ніколи, нікого
    відлітайте!
    пусті остороги, як крига
    на розі зими,
    що життя нам сигналить дощем
    і міняє вокзали,
    і дороги важкі,
    як німі покаяльні псалми, –
    небосхилами ангели
    нас пов'язали.
    відлітайте!
    приймаючи тіні
    печальних своїх хризантем,
    у морозяних арках стоять
    галереї і зали,
    ми примерзли до пам'яті,
    з нами залишиться щем –
    порожнеча тепла,
    що його, наче борг,
    не віддали.
    відлітайте!
    усе ж
    кожен вирій – як віра –
    то трішечки рай,
    і в ударах аорт,
    що у безвість лягли,
    ніби шпали, –
    кожен поштовх любові,
    її невловиме: чекай –
    як ніде і ніколи
    нікого ще так
    не чекали.
    відлітайте.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  19. Любов Бенедишин - [ 2011.10.10 20:45 ]
    ***
    Скине осінь
    дощову сутану,
    закружляє
    в запальному танці.
    Листя
    пломенітиме багряно,
    ніби сонячні
    протуберанці.

    Все ще буде:
    і гриби, і вірші;
    мрій мажор,
    і днів ритмічне скерцо.
    Тільки
    пульсували б яскравіше
    золоті
    протуберанці серця!

    2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  20. Оля Іськів - [ 2011.10.10 18:26 ]
    Офісна мрія!!!
    Одна новела, написана лютий 2011року.


    Рейтинги: Народний 5.25 (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  21. Наталія Буняк - [ 2011.10.10 16:45 ]
    Моя любове

    Ти завжди є, завжди була,
    Моя любове полум’яна,
    У мою кров навік ввійшла,
    Броджу землею ніби п’яна.

    Ти все ввібрала, зло й добро,
    Перетовкла немов у ступі,
    Горить, пече моє нутро,
    Пливе життя в колейдоскопі!

    Без тебе я - і я не я !
    Молитва, пісня, душі слово !
    Якби й згубила тебе я,
    Теплим дощем впадеш наново!




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  22. Олег Завадський - [ 2011.10.10 14:06 ]
    * * *

    Коли я слухаю жваву розповідь твоїх губ,
    Вірю безмовній сповіді
    Твоїх очей.

    1993


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  23. Милослава Білецька - [ 2011.10.09 18:18 ]
    Сюрфізичне невбивство
    Вже давно лютує з кістками
    Хвилі? Як спуститись
    Напрочуд уласній невірогідності
    Обережно довгопис блокує
    Слово писати зачиняється
    Цифри натішаться
    Звуком що сповзає блискавкою урвищ
    Їх нема коли народжуються змушенням
    Ховаючись у перетинках
    Зіщулених марев що пружинять
    Точать книги
    Зіскакують айсбергами свічад
    Плавлених
    У лаву гірку та пекучо тікучу
    На відстані Розтягнутого міжтілля
    Програвати омані сну
    Що прокинувся
    На честь самого себе


    Жовтень 2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:30 ]
    навиворіт
    ми цілу вічність не поруч
    і ніби міцно тримаємось за поручні
    щоб не упасти долілиць у прірву
    нерозгаданих і трохи хворобливих снів

    нещодавно у тебе появились відкриті рани на вилицях
    які не хочуть при жодних обставинах гоїтись
    навіть якщо прикладати товсті клапті подорожнику
    навіть якщо купатись у прозорих гірських річках
    навіть якщо цілувати довго і пристрасно

    але ти все одно продовжуєш вивертати своє тіло
    навиворіт шукаючи там затонулі кораблі і потяги
    що вічно запізнюються
    у кожному із нас хтось загинув
    хтось пропав безвісти

    ти стоїш із самотністю біля вікна
    і незграбно заломлюєш пальцями срібний промінь місяця
    що лоскоче тобі лице так ніби небо порвалося і
    повільно витікає крізь розбухлі зіниці
    і враз ти різко провалюєшся у ту бездонну пустку
    і не можеш ніяк намацати твердого дна

    ну що ж продовжуй збирати у жменю каштани у парках
    запам'ятовувати камінці на довжелезних берегах
    а потім згадувати і перелічувати їх у пам'яті
    ось так творяться просторові ландшафти і цілі сюжети

    ненароком заплітається пожовкле і щойно опале листя
    у твоє волосся мов якір що заповзає у густі морські водорості
    які живуть на долонях моїх
    але ти вправно струшуєш їх ніби й нічого не було
    а потім воно собі перегниє
    і прийде нова весна у наші легені
    приходь і ти
    тільки не запізнюйся

    


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:17 ]
    меди to you
    коли ніч проштовхується тобі між ребра
    і нічні ліхтарі сповзають світлом
    на розмоклий від дощу асфальт
    я меди to you на дим
    ловлю ротом отруєне повітря
    і перешіптуюсь із тишею
    щоб ніхто не зміг підслухати
    нашої спільної самотності

    якесь трохи запалене бачення
    і рухи зовсім недолугі
    обвуглені ззовні мов водяні черв'яки
    що повільно заповзають у довге волосся русалки
    і борсаються і помирають

    п'ять зап'ясть і трохи пітьми між нашими спинами
    короткі відстані наших уповільнених маршрутів
    я казав тобі що світло може пересуватись самостійно
    якщо його приручити?

    незабаром прийде грудень і в грудях буде
    стискати від холодних вокзалів і коридорів
    далі буде
    далі буде
    і будитимуть мене зими чи весни
    і щось відбуватиметься знову

    в один із цих хворобливих
    понеділків вівторків чи середин
    ти торкатимешся мене ніжно мов
    холодне повітря яке щойно увірвалось
    зненацька знадвору й нечутно
    прилягло на поверхню моєї ледь зволоженої шкіри

    і
    ми будемо любити не так як люди
    бо у нас це назавжди

    


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:16 ]
    я ніколи не буду твоїм
    я ніколи не буду твоїм
    я ніколи не буду чиїмось
    ці хмари вже досить високо небом вештаються
    і коли ти підходиш до мене в притул
    я відчуваю вібрацію твого серця
    як повільно переміщаються
    в цьому не надто спокійному просторі
    твої подихи й погляди

    ми любили обпікати повіки гострими
    сонячними лезами воно ж бо гаряче
    як жарівка металу
    як спека під нігтями
    але хтось таки підтримує твої руки в теплі
    а я мерзну від осіннього вітру
    давай не про це
    будемо краще сміятись беззупину до ранку
    відкорковуй трохи вина
    натще меду й горіхів
    ми так любимо найбільше

    коли починається ранок трохи пестимо
    одне одного мандруючи поверхнями тіл
    щоб було комфортніше відчувати
    зовнішній чинник доторків пучків пальців і ще
    там чогось не досить пристойного
    просто кохаємось пошепки
    бо тиша це музика
    бо тиша це ти
    бо тремтіння застигло в передчутті неочікуваного

    тоді я бачив тебе на фоні сходу сонця і
    контури твого обличчя плавно
    вгинались
    вливались
    вплітались
    у обриси твого тендітного передпліччя
    і це усе немов би одна єдина субстанція
    цілком довершена
    цілком неприступна

    ми любимо cтавити жирні хрестики на минулому
    хочемо перекреслювати ножем
    відбитки на долонях
    але не виходить бо доторки і відчуття
    не проходять крізь нас безслідно
    вони ж бо завжди залишаються поряд
    у нашій пом'ятій пам'яті
    пам'ятай це

    дякую усім хто залишається вірним мені
    хто молиться цими незграбними сповідями
    хто вірує в те що написане насправді збувається
    що слова це не просто слова
    що дні просто так не відчалюють
    відкороковуй ще одну пляшку
    літо закінчується

    


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:48 ]
    цикута на вологому березі
    насправді можна беззупину вдивлятись
    крізь
    ці задимлені вранішнім спокоєм очі перехожих
    і бачити лиш масовий сум
    і вслухатись у шум нашого міста
    адже ми усе придумали
    адже тільки ми можемо сприймати його
    як щось цілісне і трохи недовершене

    коли дні переступають одночасно
    за кордони усіх держав тоді хочеться
    щоб наступний уже не наступав на
    зволожені від поту долоні
    бо старіння не надто приємна річ
    бо цикута росте на вологому березі

    тоді ми поїдемо в гори де вітер вологий
    куйовдить волосся і хочеться лежати на
    найвищій вершині повернувшись очима до бога
    і кричати крихкими молитвами гулко у даль
    щоби небо розійшлось рівно навпіл як слабкий шов на шкірі
    і впало з неймовірною легкістю на обличчя

    обійми мене руками поки я не став каменем
    на дні глибокої річки
    поки світло ще не ступило на мої повіки
    бо тоді вони відкриються
    і вода розмиє найміцніші береги
    як пульсуючі вени що пробиті гострою голкою
    і тоді я буду визбирувати у кошик усю дохлу рибу
    у високих травах і густих чагарниках
    буду підпалювати очерет і визбирувати росу на сонці
    тому не потрібно випробовувати на міцність нашу долю

    отож довго дихай на скло щоб можна було писати
    на ньому короткі але влучні повідомлення
    щоб можна було не говорити зайвих слів
    коли на небо спадає морок
    допоки доторк на пучках буде відчувати
    холодне полум'я твоєї терпкої присутності
    я буду молитись до неба
    я буду молитись до тебе
    чекати дива і чуда
    можливо на даний момент це і є найголовнішим

    


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:07 ]
    кораблі
    будь ласка залишся зі мною
    хоча би сьогодні
    хоча би на вічність
    бо час неквапливо
    ступає по наших розбитих
    серцях і ми вже не всилі зупинити
    невідомі рейси пустих поїздів

    це як фальшиві відчуття чогось недосяжного
    наприклад крилатого щастя
    що миттю злітає птахом до неба від
    холодного подиху вітру і ми
    вже не можемо втримати його у своїх обіймах
    повір я сьогодні покірний
    лиш твоїм думкам
    лиш твоєму погляду
    засинай на моїх руках і на теплій простині
    словесно постимо інколи очима пожираючи хочемо
    відпустити холодний морок осені
    і те чого ніколи не буде між нами

    я не розумію таких як я
    я не розyмію таких як ти
    а ми так вірили у завтрашні світлі світанки
    і теплі руки що пахнули б нашими снами
    відпускаю миттєвості днів і кораблі за морями
    я шукав у тобі щастя
    я шукав тебе щосекунди між незнайомих очей
    між давно забутих доріг і будинків
    ти стоїш із мокрим волоссям
    я босий блукаю між сірого натовпу
    засинаю сьогодні один
    вимкніть світло будь ласка
    неквапливо лягають зірки на мої підвіконня


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:21 ]
    не такий
    я навмисно не хочу прокидатись
    щоб якомога довше дивитись
    на тебе кріль шпарини пальців
    інколи усе виглядає таким безглуздим
    і водночас нетлінним проти наших
    ударів об лід і каміння
    бо часу немає на те щоб оговтатись
    від солених губ
    від холодних рук

    пора якомога швидше вмикати цей день
    натискаю на play
    пусті квартири
    пусті серця
    як завжди
    їх так жаль
    бо нічим не заповнюються
    як і вчора
    як і сьогодні

    там за горизонтом
    за досяжністю погляду я бачу чіткіше ніж
    внутрішній голос шепоче
    і очі заклеїти скотчем щоби
    дощ стискав у обіймах мене співаючи сонети сонцю
    а руки пахнуть тобою
    як і завжди
    як і кожної ночі

    так хочеться втікати від чужих поглядів
    я прийду коли ти будеш сама дивитись у безмір
    ми будемо мовчати із тишею
    потім бігти босоніж за вітром на схід
    так ходимо на вістрі ножа
    і жалимо прямо у груди
    бо листи твої ще непрочитані
    бо книжки мої ще ненаписані
    а кораблі собі відчалюють
    а кораблі собі захлинаються
    у моєму світі де райдуги без кольору

    я один із
    точніше не той хто б
    я не такий як
    я не такий як


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Роман Штігер - [ 2011.10.08 23:28 ]
    розмова з тобою, точніше із богом
    ти знаєш інколи трапляються
    такі миті коли хочеться забути cебе
    коли хочеться впасти долілиць і
    не підніматись ніколи
    іти щоразу по колу ступаючи на ті самі
    граблі й серця
    на ті мілкі провалля які ми ховали
    під сірими снами
    що саме?
    ти хочеш хапати руками
    нестерпне повітря і бачити світло?
    повір незабаром настане вічна пустка
    це така пустеля із псевдоземлею
    яка поглинає усе і всіх

    коли розмовляю з тобою немов би розмовляю
    із богом так часто стається особливо
    посеред п'яної ночі
    і невідомо нікому як цьому зарадити
    чи потрібно шукати виходу чи
    щось кардинально змінювати?
    тому варто змиритись і злитись
    із натовпом сірого пороху
    я дорахую до ста і засну невблаганно
    і тихо щоб дихалось снами і теплими веснами

    наші серця такі неохайні вони увесь
    час мнуться як постіль у нашому ліжку
    щораз нові підніжки
    в багнюку лицем і той процент людей
    які тебе знову не скривдять є нульовим

    хто б що не казав але час є піском
    і коли день догорає як останній сірник
    коли темінь затуляє нам очі своїми руками
    я ловлю себе на думці що дні це не вічність
    що можна ще трохи погратись в життя
    прокидатись коли заманеться щоб
    сонце світило у очі а потім
    посеред ночі ти приходитимеш ще раз
    і щем поміж ребрами буде пекти

    гріховна любов перебродила переболіла і
    стала гіркою як осад у склянці гарячої
    кави
    ми будемо жити неспішно
    роками!
    століттями!
    ми будемо дихати вічно усім на зло
    у цих безмістовних рядках!
    я всотую пилюку і гамір
    помалу так тупим каменем виколюю
    прийдешнім світанкам очі і пошепки
    говорю про ту ніч де я
    розмовляв із тобою
    точніше із богом


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Наталія Буняк - [ 2011.10.08 22:31 ]
    Згадать нема чого
    Комусь літа біжать, мої ж щось тонуть,
    А з ними й спогади ідуть на саме дно.
    Вгрузають у глибину піскову
    Й зникають там, як ніби й не було.

    Чому питаю, спогадів так мало,
    Розмилися водою, розстворились?
    У пам’яті лиш крапельки лишились.
    Чи не тому, що у мене й згадать нема чого.





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  32. Василь Кузан - [ 2011.10.08 16:43 ]
    Площа Любові
    Я ніколи не любив тополь.
    Вони надто невпевнено тримаються землі
    І перший-ліпший сильний вітер
    Може нахилити їх і зламати
    Чи просто вирвати з корінням.

    Я ніколи не любив площ.
    Вони живуть постійними протягами,
    На них вічно багато людей
    І майже неможливо знайти
    Такий бажаний спокій
    І затишок.

    А тепер
    Ця площа,
    Оточена старими незграбними тополями,
    Прошита холодними вітрами вздовж і впоперек
    Подобається мені все більше і більше.
    Адже на ній є таємне місце,
    Наповнене солодкими теплими спогадами,
    Місце, про яке знаємо тільки ми з тобою.

    На цій площі народжується ніжна пристрасть
    І пристрасна ніжність.
    І, якби вона не мала іншої назви,
    Ми назвали б її
    Площею Любові.


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (10)


  33. Оксана Максимишин - [ 2011.10.08 14:03 ]
    БО ВЖЕ ТАК СУДИЛОСЯ
    Знову осінь садами гуляє, золотим багрянцем горнеться до ніг, з вітром перекотиполе ланами ганяє, дощиком колючим кропить мій поріг.
    І туманом смутку душу огортає, а думки за літом тягнуться услід, бо вже так судилось, бо така вже доля, якщо дощ колючий - то на мій поріг...
    Як листок зів'ялий, то на серце впаде, і пекучий промінь його обпече, та воно в тополі, що в бурю лиш гнеться, узяло і мужність, і гнучке плече. А тепло від сонця, що крізь дощ сміється, ласку спило з квітки при битій дорозі, яку кожен скубне, до землі пригне.А вона встає й красою для людей цвіте.
    Кожне серце щастя хоче, мріє і бажає, бо вінок любові його уквітчає. Та не так, не так як в мріях у житті буває. Не завжди нам його доля із троянд сплітає. Є у ньому терен і лаврова віть і сльози гіркої капелька бринить. Є тепло незгасної людської доброти й повінь весняної блакиті з висоти.
    І радості хвилину виспівують пташки, а сум туманно-мжичний зникає в долини. Здається, зірка щастя ось-ось прилине з далеких доріг... Та знову дощ осінній крапить на мій поріг.
    2005р.

    Аналіз цього твору читай - Саландяк Я Анонім, аналітика, "Мандри в космосі -2", Образ тексту.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Олександр Григоренко - [ 2011.10.08 06:11 ]
    В променях Сонця
    Боже! Яке чарівне життя у скам'янілому місті.
    Віртухають люди словами,
    Барвистоцікаво вписують думки в діла.
    На вулицях каштани на осінньому припоні.
    Радіє вся Україна і Київ - свято Покрова!
    Видко - стовбиче гомін на вокзалі - рідна Дарниця.
    Нарешті - гучномовець потяг подає,
    На годиннику "десята". Життя трива.
    Спалахи емоцій - радість зусрічі
    В шляхетновеличавом реверансі палкого кохання.
    Благословенням Покрова в променях Сонця:
    Хай сяє вічно Любов Христової Душі
    Та завжди радіє гуртом
    Єдина, козацька. вільна Сім'я!
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Іван Потьомкін - [ 2011.10.07 17:49 ]
    ...Бо не хочу поговору

    "Дівка в сінях стояла,
    На козака моргала:
    «Ти, козаче, ходи,
    Мене вірно люби,
    Серце моє».
    Українська народна пісня

    «Не зайду до твого двору,
    Бо не хочу поговору.
    Скажуть: «Мати на хрестинах,
    То вона його й впустила».
    А зайду тоді я, люба,
    Коли батько й мати будуть.
    І собаки навісні не страшні тоді мені.
    І коти причепуряться,
    Щоб мишам ще дужч бояться.
    Та дізнавшись, що свати гарбуза мають нести,
    Отоді на тії вісті на воротях я повішусь».


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  36. Вікторія Стукаленко - [ 2011.10.07 10:18 ]
    ***
    Зупинись!
    Оглянися.
    Що ти сьогодні лишив по собі на Землі? Який слід?
    Шматочок Радості чи крихту Любові -
    тоді ти – на шляху до Людини,
    на шляху творення Прекрасного в світі.

    Ти зробив щось бридке чи огидне. –
    Отямся!
    Адже в кращому випадку ти можеш зустріти
    всього сто весен (зим) на цій планеті.
    2011.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  37. Ірво Таллі - [ 2011.10.07 01:47 ]
    Busted
    Я білію до прози
    Від нездатності відчувати
    Ритм болю.
    Я просто зраджую,
    Щоб стерти портрет невинності.
    Розмазую поцілунки
    По твоєму обличчі,
    Бо мене це тішить.
    Твоя любов –
    Моя улюблена шльондpа.
    Невдоволений нахаба –
    Кажеш ти,
    А насправді –
    Задоволений поkидьок.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Любов Бенедишин - [ 2011.10.06 15:33 ]
    ***
    Чи ж завинила неба висота
    фатальній
    поприземності стеблини?
    З терпінням
    розіп’ятого Христа
    цей світ
    свої спокутує провини.

    Здоровий глузд
    не кличемо в порадники,
    долаючи лукавого інтриги:
    за слабкість плоті –
    гинуть виноградники,
    за слабкість духу –
    спалюються книги.

    2004


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  39. Василь Кузан - [ 2011.10.05 23:55 ]
    Хвиля

    Перехоплює подих, коли
    Ловиш хвилю.
    Вона
    Піднімає тебе,
    Піднімає тебе аж на небо.
    Аж до хмар,
    Вище хмар...
    Але ні! Але ні,
    Хмари тут, хмари тут
    Ні до чого.

    Ловиш хвилю й летиш.
    Це блаженство таке,
    Що бракує і слів і...
    Не треба!

    Вал дев"ятий накрив,
    Вал десятий і ще
    Накриває тебе, накриває...
    Цей потік крізь єство,
    Це божественний сік,
    І немає солодшого раю.

    Невагомість тремтить
    У криницях зіниць
    І повіки вгамовують
    Голос.

    Знову хвиля
    І знов
    До небес,
    До блаженств,
    До блаженства,
    Єднання із...
    Що це?

    Це не сон.
    Не політ.
    Це, звичайно, не сон
    І звичайно,
    Звичайно,
    Не
    Серфінг.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (30)


  40. Іван Потьомкін - [ 2011.10.05 21:00 ]
    Єрмак


    "Ко славе страстию дыша,
    В стране суровой и угрюмой,
    На диком бреге Иртышa
    Сидел Ермак, объятый думой"
    К.Ф. Рылеев «Смерть Ермака»
    1
    Про що ж він думав? Той, що уславився розбоєм,
    Кому б на шибениці буть, та цар, розбійний сам,
    Минуле все простив, благословивши на нові розбої.
    2
    Хропуть побіля Єрмака поплічники його,
    Хто, як і він, сокирою й хрестом
    На дружбу спокушав далекі од Москви народи.
    Не спить Єрмак. Ну,як заснуть, коли перед очима -
    Кремль. Ось цар зіходить зі свойого трону
    І при боярах сповіщає, що сибірський край –
    Однині під його всесильною рукою.
    А потім по-батьківськи цілує Єрмака- героя...
    І од видінь спокусливих таких хропе вже й отаман...
    3
    Не сплять лиш ті, хто мав би завтра буть
    Порубаним чи навіки приреченим на рабство.
    Кучум, їх славний проводир в помічники негоду взявши,
    Привів народ свій праведний суд чинити.
    І навіки заснули вояки, не скуштувавши насолоди бою.
    Лиш отаман добрався до ріки і, може б, подолав Іртиш,
    Та панцир мідний - царевий щедрий дар,
    Що в січах часто виручав, знесилив у поєдинку з хвилями.
    4
    Буря ревла. І грім гримів. І вітер мовби голосив по-людськи:
    «Пильнуйте ненаситних нових єрмаків,
    Бо ж для Москви все вільне має стати підневільним!»
    -------------------------------------------------
    Рилєєв Кіндрат Федорович (1795-1826) – російський поет. Один з небагатьох декабристів, який відстоював ідею незалежності України.
    Єрмак Тимофійович (1532/ 1534/ 1542-1585) – отаман, один із завойовників Сибіру. Уславився розбоями й грабунками ногайських улусів, не гребував і караванами руських купців.
    Поема Рилєєва стала народною піснею, відомою й в Україні. Так, в одній із п’єс Івана Микитенка куркулі напідпитку співають: «Ревіла буря, грім гримів і вєпрі в дєпрях бушували!»



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  41. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.10.05 15:02 ]
    Сиділось гарно
    Сиділось гарно аж до ранку,
    Нас четверо було, дві пари,
    Пилося легко котру чарку,
    Велась розмова у запалі,
    Андрій торочив про сучасне
    Видіння нації й свідомість,
    Дискусія наш час займала
    На теми: мова, молодь, совість…
    А Жанна слухала в задумі,
    І репліки свої вставляла,
    Хотілось мабуть спати дуже,
    І мріяла про щось…немало
    Було розказано й почуто,
    Про сайти, що руйнують мізки,
    Про «хохлосрач» і інші псевдо,
    Куди не варто навіть лізти,
    Лиш Вітя стриманий доволі
    Не ліз у захист вірту й псевдо,
    Хай Бог пошле йому здоровя,
    Навіщо розлад нервів, жертви.
    Історію писати будуть,
    І перепишуть, заманеться,
    Та попри все ми – люди, люди,
    Із власним розумом і серцем.
    Койоте, я не згодна «крайне»
    З отими модними кутами,
    Читай побільше книжок файних,
    А не інфу, що мізки травить.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  42. Василь Кузан - [ 2011.10.05 11:09 ]
    Осіннє

    Твої слова, мов стріли у мішень,
    Впиваються у вечорові сутінки.
    Просякнуті стражданнями душі,
    Мов щупальця, повзуть рядочки речень.
    У розпачі розгублені листи
    Невизначено тицяють губами
    У тіло перевтомлених зізнань,
    Що грають мовчки партитуру зречень.
    Образа ночі дихає на день
    Вчорашнього невиспаного сенсу,
    Тонкими візерунками страждань
    Вкриваючи прозору шкіру Лети.
    Летять осінні усмішки зітхань
    Листками вже померлої берези…


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (10)


  43. Ярина Брилинська - [ 2011.10.05 10:27 ]
    *****
    слова
    вилітають із твоїх вуст
    їдкими осами правди
    а я чую лише
    міжрядковий зміст
    дивної ніжності

    вона проливається на мене
    гострими цівками болю
    і
    прокладає шлях
    до мого здичавілого серця

    усупереч очевидному
    вкриваюся
    білим саваном спокою
    і стаю сном
    що пахне
    невицілуваними цілунками
    торкає
    пеленою сивого диму
    і звучить тобою


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (20)


  44. Оксана Максимишин - [ 2011.10.04 12:26 ]
    У МАМИ КОСИ БІЛІ, НАЧЕ СНІГ
    Я прокинулась від дотику до мого чола лагідних, як осінній серпанок уст.
    Розплющила очі й побачила маму...Чиста й свіжа, як ранок, вона сиділа на краю ліжка і гладила своєю шорсткою рукою мої коси.
    - Уставай, доню.
    Голос у мами тихий, ласкавий, як шелест осіннього листя в саду.
    Я беру мамину долоню у свої, підношу до уст: вона пахне росою, настояною на опалому осінньому листі. І мені чомусь здається, що осінь схожа на мою маму - така ж тиха й привітна, щира й добра, а інколи й сувора. Про осінь, як про маму, співають пісні, присвячують вірші...
    Лише одним відрізняється осінь від мами - косами.
    В осені коси жовто-червоні, як заграва, а в мами - білі-білі, наче сніг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  45. Василь Кузан - [ 2011.10.04 09:13 ]
    Віртуальне

    Інколи відчуваєш себе мухою,
    Що втрапила до всесвітньої павутини.

    В'язкий клей тримає твої крила,
    Сковує рухи, сплутує душу.

    Руки липнуть до клавіатури,
    Очі потопають у трясовині монітору,
    На шию сідає залізний павук –
    Віртуальний монстр –
    І висмоктує з тебе останні краплі волі,
    Що ще залишилися десь
    На денці душі
    Після зомбування телевізором.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (22)


  46. Лариса Омельченко - [ 2011.10.03 17:30 ]
    Надія

    Після чекання щастя
    вчорашньо-
    вимучено-
    підтоптаного

    Після сирітства матері
    раптового й закономірного

    Після згвалтування прямо
    на панелі власної совісті
    (так байдуже
    і так добровільно
    що то не зафіксовано
    у жодній поліції мозку)

    Після всього
    завжди
    є
    Надія…

    1991р.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (15)


  47. Василь Кузан - [ 2011.10.03 12:39 ]
    У нашій найпершій хаті
    У нашій найпершій хаті жили пацюки.
    Ми змушені були підгодовувати їх м'ясом і хлібом,
    Поїти молоком, бо інакше
    Довгими зимовими ночами,
    Коли ми спали, виснажені коханням,
    Ці гидкі тварини обгризли б нам носи і вуха.
    Уяви собі,
    Який би мали ми вигляд тепер
    На фотографіях у закордонному паспорті
    Перед тим, як виїхати з країни,
    У якій пацюків люблять більше, ніж людей.
    Тоді
    Нам точно не дали б візи…


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (14)


  48. Олег Завадський - [ 2011.10.03 09:56 ]
    * * *

    Марно шукаючи броду
    В нетрях людського натовпу,
    Спасенно хапаюсь очима
    За цяточку неба.

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  49. Василь Світлий - [ 2011.10.02 14:00 ]
    Урядова лічилка
    Надто в наш дешевий газ ...
    Раз !

    І соцвиплат забагато. Тре... М-да.
    Це буде - два !

    Хи-хи-хи... Ще примусимо купляти паспорти.
    То вже – три !

    (А чотири – зарплатню би ...
    Але де ... Та то таке. Переб’ються до весни).

    Мітингують... А-я-я-й. Ряд поправок , щоб ... прижать
    Це вже - п’ять.

    Ціни вгору – у-гу-гу – для народу. Добре б скрізь.
    То є – шість !

    ....


    02.10.11


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (19)


  50. Василь Світлий - [ 2011.10.01 22:58 ]
    Плач ангела
    Падав небесний дощ,
    Лилися Божі сльози.
    Ангел, прикрив лице,
    Плакав серед дороги.

    Як так ? Її...саму ?
    Господи, я ...не можу...
    Боже, ... не відійду...
    Знаю, Святий, ...нашкоджу .

    Очі - у пустоту.
    Відчай... і йти не в змозі.
    Кинув таки, одну...
    Грішну... на цій дорозі.

    25.09.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (10)



  51. Сторінки: 1   ...   91   92   93   94   95   96   97   98   99   ...   130