ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Сергій Жадан - [ 2009.10.12 21:15 ]
    Жити значить померти
    Влітку, коли нагріваються обручки й нігті
    на пальцях чоловіків в привокзальних готелях,
    і в сутінках діти з новобудов
    до сердець притискають чорні футбольні м'ячі;

    в темряві, коли видихається у винарнях рожеве вино,
    повільний, ніби слимак, потяг на Будапешт,
    запилений і ламкий проїжджає під місяцем.

    Померши одного разу, ти продовжуєш шлях
    через нічні двори і помічаєш як
    смерть тримає в руках м'ятні цукерки
    і роздає їх дітям на привокзальних пустищах.

    Влітку, коли вивертається тепла підкладка життя,
    коли розбиваються малолітражки кольору твоєї губної помади,
    з дому виходить старий аптекар,
    котрий лікує всіх аспірином кожного дня,
    граючи зі смертю в якусь невідому гру;
    життя не почнеться без тебе - сміються жінки на площі,
    жити значить померти - скажуть тобі одинокі кур'єри,
    які переносять в наплeчниках сухі небеса.

    Померши одного разу, ти відступаєш в тінь
    і дивишся як твоє тіло безпорадно шукає
    тебе самого між стебел густої трави;
    померши посеред літа,
    обірвавшись на линвах, натягнутих листоношами,
    душі померлих, наче чіпкий деревій,
    прорізають в повітрі свої вертикалі.

    Спробуй, коли вже знатимеш як,
    спробуй, вирви мене з нічного нутра країни,
    вирви з невидимих витяжок в небі,
    якими до нас проходить любов.

    Хто перешкодить, хто вижене, дівчинко,
    комах і духів із твого тіла?
    Під літнім небом наша з тобою земля
    так щемко пахне щоліта місяцем і бинтами.

    ...По смерті ступивши пів-кроку вбік,
    бачиш крізь шви у повітрі
    як таємні кіномеханіки спроектовують
    на твоє тіло
    великий небесний кінематограф,
    щоби на світло його летіли
    душі покійників
    і смарагдові тіні жуків...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (5) | "Сергiй Жадан та Оркестр Че - Жити значить померти"


  2. Ірина Білінська - [ 2009.10.12 17:59 ]
    І навіть дощ ходу призупинив...
    І навіть дощ ходу призупинив.
    Він у траві стоїть ногами босими.
    Твої долоні – вісники весни,
    дарують світлу казку диво-осені.
    І у листочках, що летять до ніг,
    чиєсь чекання пахне так нестримано.
    І десь у серці, на самому дні,
    ще досі я молюся твоїм іменем…


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (11)


  3. Василь Степаненко - [ 2009.10.12 15:46 ]
    Журавлі
    *
    Журавлі
    струшують з крил
    перший лапатий пух
    на простуджену
    землю.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  4. Іван Редчиць - [ 2009.10.12 10:16 ]
    СЛОВО (сонет)
    Не хоче бути іграшкою слово,
    І лихо, як образиться воно.
    Майне з душі, як пташка у вікно,
    Й надовго зникне радість веселкова.

    Куди ж тоді? Як житимеш без слова?
    Навік огорне – і печаль, і сум…
    Як серце не окрилить щирих дум,
    То не врятує думка випадкова.

    Давай вогонь, креши його з душі,
    Якщо не можеш – слова не души,
    Не муч його, немов чужинець клятий.

    Таке стражденне й змучене воно,
    Вже інше задихнулося б давно, –
    А наше мовчки покидає хату.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  5. Василина Іванина - [ 2009.10.11 22:16 ]
    ... це дуже страшно
    -------...Ніщо, nihil, ніц,
    ----------------------але...
    ------- С-М
    А липень знову залив дощами поля й дороги.
    Ми розлучились без довгих сварок і зайвих сліз.
    Я не писатиму есемески (вже все в порядку)
    Нарешті в хаті все поскладаю і витру пил,
    комп’ютер вимкну,одягну сукню (остання мода!),
    шибки помию, всміхнусь до фотки, спечу пиріг.
    Я не писатиму есемески (тобі це треба?),
    слова між нами холонуть мовчки – це дуже страшно,
    бо кожне має, ти бачиш, любий, тепло й вагу.
    Це наче збіжжя – його провієш на вітрі болю,
    Й нема полови, бо в кожнім слові моя любов.
    Я не писатиму есемески (це зовсім зайве),
    Мені вже й наче давно не двадцять –
    то де ж той глузд?
    Липневим зливам ще довго лити, і літо лине,

    а парасоля твоя у мене. І – телефон…



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49) | Самооцінка 4
    Коментарі: (52)


  6. Олександр Шумілін - [ 2009.10.11 19:31 ]
    * * *
    Лондонський Луцьк
    замітає листям,
    Ніби гуаші кладе
    на брук,
    Пізній туман
    заколисує місто,
    люльку кудлату
    бере до рук.
    Попелом паморозь
    ляже на вікна
    Сиві і мудрі
    в своїй німоті,
    Осінь, здається,
    вростає навіки
    В сіро-бетонні
    міські хребти.
    Осінь дрижить.
    У гарячці жовтня
    Трусяться кисті
    кленових рук
    Водами з неба
    асфальти повняться
    Хвилі січуть
    техногенний звук.

    Наші підошви холодними рибами
    Б’ються об мокрий, вечірній шлях
    Ми - заколисані синіми зливами-
    Йдемо крізь осінь
    в своїх містах.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  7. Світлана Луцкова - [ 2009.10.11 00:24 ]
    ПЕРЕДЗИМ'Я
    Без нудних передмов запечалена гілка тернова
    Перечитує вголос, як солодко пахне рілля.
    І не хочеться більше занадто високого слова,
    Щоб ловити у небі сумного свого журавля.

    І не хочеться більше занадто яскравих узорів,
    Щоб, нарешті, повідать про свій неабиякий хист.
    І не хочеться більше безбожно ходити по зорях,
    Уявляючи нишком, що то шелестить падолист.

    Розторочую крила старенькі на зойки пернаті.
    Світе, світочку зимний, коли я співала, коли?..
    Розбивається голос об терни - приховані ґрати
    На дрібнесенькі скалки, на сіро-блакитні "курли".

    Кров згортається в дощ, дощ - у перші морозяні згустки.
    Линуть парою привидів казка й несправджений міт.
    Загортаючи плечі в обійми тернової хустки,
    Недоречно пригадую пишний, оманливий квіт...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  8. Богдан Сливчук - [ 2009.10.10 23:16 ]
    КОЛИСКОВА ( ПІСНЯ)
    Тиша. Вечір надворі,
    Сонечко сховалося.
    Цілу днину дітворі
    Ніжно посміхалося.

    Заснули зайчики,
    Заснули білочки,
    І ти наш котику,
    Засни, засни.
    Заснули квіточки,
    Заснули діточки.
    І ти малесенький,
    Засни, засни.

    Тиша. Вечір надворі,
    Зіроньки з’явилися.
    Спать лягайте, всі малі,
    Вже за день стомилися.

    Заснули зайчики....

    Тиша. Вечір надворі
    Ходить попід вікнами.
    Вийшов місяць угорі,
    Наче сріблом витканий.

    Заснули зайчики...

    Тиша. Вечір надворі
    Ледь у вікна стукає.
    Час лягати дітворі,
    Казку, діти, слухайте.

    Заснули зайчики…




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (5)


  9. Зоряна Ель - [ 2009.10.10 18:29 ]
    Осінній майстер-клас
    Супляться осінні хмари,
    Сірі ватяні примари,
    Вод пухкі мішки.
    Ще із ночі скерували
    Гострі дощові кинджали
    На земні стежки.

    Перші вдарили краплини
    По охристих тамбуринах
    Ритмом запальним.
    Вітер вилетів "на люди",
    Грає-бренькає на уді
    Крізь кальянний дим.

    Як, хіба злякає злива
    Осінь визріло-вродливу?-
    Жінка золота
    В чóлі кольору шарлату
    Майстер-клас веде завзято
    Танцю живота.

    Б'є об землю дзвоном листя
    Жовтень "браво" голосисто
    І горить вогнем.
    Сипле золото відкрито,
    Щоб до себе заманити
    Осінь у гарем...

    Землі вгамували спрагу,
    І закінчились розваги
    Під рясним дощем.
    Глянувши на Жовтня скоса,
    Зникла швидко спритна Осінь
    В гущі хризантем.
    ----
    Всенький день під чаром танцю,
    Що побачив рано-вранці,
    Посеред жоржин
    Розпашілий до багрянцю
    Лампу натирав до глянцю
    Захмелілий Джин.

    08.10.2009 р.

    Чóлі – елемент одягу виконавиць східних танців
    ( топ з короткими рукавами)
    Уд – струнний інструмент




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (16)


  10. Катя Тихонова - [ 2009.10.10 17:04 ]
    * * *
    Хтось накинув шаль мені на плечі.
    Озирнулась. Пане мій, це Ви?
    Сядьте поруч. Тепло біля печі.
    Я чекала Вас після зими.

    Повернулись! Рада Вас зустріти!
    Всі листи читала сотні раз.
    Ви мої? Не треба говорити…
    Мить заждіть. Повернуся до Вас.

    Ви ж, мабуть, голодні із дороги?
    Потяг довго їде? Три доби?
    Чоботи зніміть. Зігрійте ноги,
    Бо такі глибокі ці сніги.

    Вимріяне нами це стрічання,
    Наче після довгих літ розлук.
    І така велика серця тайна –
    Привітальний дотик Ваших рук.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (5)


  11. Іван Редчиць - [ 2009.10.10 09:55 ]
    ЩЕДРІШАЄ ДУША
    Я друзів у біді не залишаю,
    Бо легша ноша, як одна на двох.
    Та є й такі, на жаль, в моєму краї,
    Хто душу замикає, наче льох.

    Літа не зупиняються, мов коні,
    Росте моя жадоба до життя.
    Як падають сніжинки літ на скроні,
    Щедрішає душа – на почуття…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  12. Володимир Замшанський - [ 2009.10.09 17:18 ]
    ЖЕМЧУГ
    молодое тельце ласкам не обучено
    на губах кровавая по душе излучина -
    Дашка моя девочка... укушу край ушка я
    приоткрывши дверочку наслажденья узкую
    створками заужену от восторга ахнувши…
    пусть растёт жемчужина перламутром в ракушке!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  13. Серенус Цейтблом - [ 2009.10.09 17:28 ]
    Радости Супружества (герцог Донегол)
    (давным-давно, в далёкой галактике:))

    Она уходит не по своей воле -
    Воля тут ни при чём;
    Тут что-то другое, Донегол.

    Из-за таких добавляют к - во весь голос -
    "Боже, храни наш дом" -
    дружным шепотом, - "от хранительниц очагов".

    Такие отбирают самое дорогое
    (как ни странно, не трон),
    не прощают ни промахов, ни долгов.

    - Язычница! Ведьма! Куда! Стой!
    - Милый... скоро... дойдём...

    Мост ведь не длинный. Скоро. Недалеко.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  14. Василь Степаненко - [ 2009.10.09 09:17 ]
    Барви осінні
    *
    Трепетне листя
    на палітрі озерній.
    Барви осінні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  15. Сергій Жадан - [ 2009.10.08 23:26 ]
    ***
    Прийде весна, говорили вони,
    кинемо все й поїдемо звідси.
    Заходячи в ніч, як у власні сни,
    дістанемось її глибини.
    Відстань? Що таке, зрештою, відстань.

    Поселимось біля морських портів,
    там, де олія тяжіє в трюмах,
    де все, чого б ти не захотів,
    для тебе вивантажать з кораблів
    чоловіки в потертих костюмах.

    Там де жінки з вогнями в руках
    танцюють вночі на гарячих площах,
    носять кульчики в язиках,
    гадають на крові і на зірках,
    й спиняють вітри при кораблетрощах.

    Де вигріваються без кінця
    відвідувачі в тісних перукарнях,
    де пахнуть сигарами пальці творця,
    де кавові зерна, ніби сонця,
    пересмажуються у кав’ярнях.

    Там де не буде цієї війни,
    яка триває зараз між нами.
    Зникнемо, планували вони,
    головне дочекатись весни.
    Хай скумбрія рухається табунами.

    Коли вони обіймались вві сні,
    в їхньому ліжку, на їхній війні
    чути було як летять птахи,
    падаючи в сніги.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  16. Олеся Овчар - [ 2009.10.08 23:51 ]
    Монолог ляльки
    Я – ватяна лялька,
    Із ґудзиків – очі,
    Сиджу у куточку,
    А бавитись хочу.

    І ручки, і ніжки
    Пухнасто-невмілі,
    А я ж танцювати
    Колись так хотіла.

    Косички-шнурочки,
    Без усмішки губи,
    Невже я такою
    Завжди тепер буду?

    2008




    Бувша третя строфа (кому цікаво:-))

    І думала – буду
    Я прима на сцені,
    А доля, мов юда,
    Сміється із мене.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (11)


  17. Оксана Лозова - [ 2009.10.08 19:34 ]
    Те щастя
    Те щастя вже поперек горла,
    Те щастя – кров’ю з-під пера…
    І не кажіть, що я загорда –
    Занадто небезпечна гра.

    Те щастя можна тільки вкрасти,
    Як яблуко в чужім саду…
    Я обіцяла Вам не впасти
    І втримаюсь – не упаду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (9)


  18. Тетяна Левицька - [ 2009.10.08 17:36 ]
    Сповiдь
    О, Господи, зміни моє життя
    Та прожени з душі лукаву зграю!
    Не гумова забава для биття,
    Судини в хворім серці не міняю.

    За що? За що? О, Господи, прости.
    Невже тебе сама вела на страту,
    Вбивала в руки цвяхи та хрести
    Здіймала за наказами Пілата?

    Кричала за Вараву на суді?
    Невже була сестрицею Іуди?
    Чи я зреклась від тебе у біді,
    Як той Петро, що плакав від облуди?

    Клялася всує іменем твоїм,
    Брехала, ненавиділа, блудила?
    Хай свідком стане весь Єрусалим,
    Що Господа ніколи не ганьбила!

    Можливо, пращур мій таки там був.
    Не тільки за свої гріхи страждаєм.
    Він, може, той, хто оцет простягнув,
    Щоб ти вознісся, Господи, над раєм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (2)


  19. Олександр Христенко - [ 2009.10.08 12:15 ]
    ДОРОГА ЦІНА
    Збираю сили, совість, волю
    І, зуби стиснувши, мовчу.
    Тремчу від внутрішнього болю,
    Тримаю пристрасті свічу
    Слабкими розуму руками,
    Ховаючи у грудях жар,
    П’ю розпач повними ковтками
    І сплю, неначе на ножах.

    На мить про тебе забуваю,
    Та спогад, як холодний душ –
    Не спить, ворочається скраю
    В обійми кидає чимдуж.
    Нестерпна думка, як ворона
    Клює мій мозок день і ніч:
    Тебе кохати – заборона, –
    Проста, але жорстока річ.

    Допоки стримую свій погляд
    І тіла змореного шал,
    Допоки хіть не впала долі –
    Ще не перейдена межа.
    Бо я і ти – це вибухівка:
    Запал і, поряд, динаміт,
    А вибух рознесе домівки,
    Розірве сім’ї. Дітлахів
    Розлучить, нарізно з батьками...
    І на уламках цих руїн
    Кохання, що керує нами –
    Фундамент нової сім’ї?!

    Дилема болісно-жорстока.
    Хай буде це моя вина:
    Пробач, кохана, ясноока –
    Занадто дорога ціна!..
    25.05.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (9)


  20. Андрій Содомора - [ 2009.10.08 10:30 ]
    Тібулл Альбій. Книга перша
    І
    Інший хай горне собі рудого золота копи,
    Хай має хоч тисячі югерів орних земель,
    Хай в бойовому труді грозить йому ворог сусідній,
    Марсовий оклик сурми сон хай од нього жене.
    Я ж – убогість обрав, життя дозвільного стежку,
    Лиш би ясніло всякчас вогнище дому мого.
    Впору садитиму сам тонку лозу виноградну,
    Руку дбайливу мою чутиме яблуні плід.
    Тільки б Надія не підвела й у кошах не маліло
    Овочу, в чанах – вино щоб шумувало нове.
    Я ж бо шаную вінком чи камінь на роздоріжжі,
    А чи той пень, що в полях самотиною стоїть.
    Щойно дозріють плоди – із них я щонайсвіжіші
    З обігом року до ніг богу сільському кладу.
    У переддвер’ї храму твого, русява Цереро,
    З нивок моїх по жнивах хай золотиться вінок.
    А на городі серед плодів поставлю Пріапа,
    Хай відганяє птахів, сторож червоний, серпом.
    Маєте й ви, охоронці колись багатого поля,
    Нині дрібного, свої, Ларам належні, дари.
    В жертву телиця тоді за стадо йшла незліченне,
    Нині ж овечка для вас, дяка за кусник землі,
    В жертву впаде – й гукне вколо неї молодь селянська:
    “Жнив добірних, Іó! Й доброго дайте вина!”
    Так-ото, так-от жити б мені у скромному статку
    І на дороги курні вже б не ступати повік!
    А як розжевриться Пес – під тінню дерева лігши,
    Слухати, як жебонить, наче до сну, потічок.
    Хоч і мотики іноді теж не варто цуратись
    Чи гостряка – підганять надто повільних волів,
    Чи заблукалий дріб, ягня або кізку, додому
    В пазусі, поки малі, до матерів однести.
    Ви ж, і злодії, й вовки, пощадіть убогу черідку –
    Здобич хапайте собі з-поміж багатих отар.
    Тут, лиш весна, свого пастуха я звик очищати
    Жертвою і молоко лагідній лити Палес.
    Не відступайте ж, боги; дарами скромного столу,
    З глеків чистих питтям не погордуйте, молю.
    Вперше глека зліпив селянин із глини легкої,
    Вперше колись давно взявши, податну, до рук.
    Я ж ні багатства батьків, ні жнива собі не бажаю,
    Що у минулі часи предок ощадливий мав.
    Нивки достатньо мені, якщо на звичній постелі
    Будь-коли втому свою можу полегшити сном.
    Як же приємно бува, наслухаючи, як там надворі
    Виють шалені вітри, милу до себе горнуть!
    Чи коли Австр узимі льодяну накочує хвилю,
    В затишку, при коминку, лагідні бачити сни.
    Ось чого зичу собі. По праву хай багатіє
    Моря потугу сліпу й хмурі хто зносить дощі.
    Що ті скарби, коли б мала бодай сльозину зронити
    Дівчина через мої дальні дороги-шляхи?
    Личать, Мессало, тобі морські та піші походи
    Й віднята у ворогів зброя у домі твоїм.
    Я – на прив’язі тут: мене – красуня тримає
    Сторожем біля своїх немилосердних дверей.
    Слави не треба мені, моя Деліє, хай мене мають
    За боягуза, сплюха, тільки б я був при тобі,
    Тільки б в останню годину свою на тебе дивився
    І, омліваючи вже, все ще голубив тебе.
    Плакатимеш при моїм, що йде у полум’я, ложі,
    Сльози й цілунки водно ти в цю годину зіллєш.
    Плакатимеш: не криця ж у тебе довкола серця,
    Й каменя в ньому нема – чуле ж воно і м’яке.
    Від похоронного стосу ніхто, ніхто не відступить,
    Дівчина це чи юнак, щоб не зронити сльози.
    Манів однак моїх не тривож, не зранюй обличчя,
    З туги волосся свого, Деліє мила, не рви.
    А поки доля змогу дає – любімось обоє,
    Вже ж підступає Смерть, млою вповивши чоло.
    Крадеться вік понурий до нас – чи в ньому кохатись?
    Чи, коли сивінь війне, ніжні шептати слова?
    Нині слугуймо Венері легкій, ще поки не сором
    Двері ламати й п’янка є ще охота до звад.
    Ось де вояка я добрий і вождь! Ви, сурми й знамена, –
    Гетьте! Захланним мужам рани наносьте в бою,
    Їм – і статки несіть. А я зі стіжка свого зверхньо
    Гляну на багатія, гляну й на голод худий.


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.63) | "Майстерень" 6.5 (5.6)
    Коментарі: (2)


  21. Андрій Содомора - [ 2009.10.08 10:38 ]
    Галл Корнелій. Фрагменти елегій
    Сум, Лікорідо, бере через пустоти твої.

    Цезарю, долі своїй лиш тоді буду рад, коли станеш
    Часткою римських діянь щонайзначнішою – ти,
    І як читатиму: храми богів, відколи ти вернувся,
    Стали багатшими: скрізь – пишні трофеї твої.

    От мені, врешті, Музи таких пісень наспівали,
    Що не вагаюсь: вони – гідні, кохана, тебе.
    А якщо так – то чи мав би боятись на ваш непідкупний
    Суд те писання моє, Віску й Катоне, віддать?

    ....................................... тірійська ...


    Uno tellures dividit amne duas*.
    Так-от одна ріка – двом кладе землям межу.

    *
    tristia nequit[ia ...]a, Lycori, tua.

    Fata mihi, Caesar, tum erunt mea dulcia, quom tu
    maxima Romanae pars eris historiae,
    postque tuum reditum multorum templa deorum
    fixa legam spolieis deivitiora tueis.

    ].....tandem fecerunt c[ar]mina Musae
    quae possem domina deicere digna mea.
    ] . atur idem tibi, non ego, Visce,
    ]........l . Kato, iudice te vereor.

    ...................................................Tyria**


    * Про походження цього фрагмента див. коментар с. 509 ("Римська елегія" Андрій Садомора, в-во "Літопис" 2009)
    (фрагменти елегій Ґалла подаємо також в оригіналі).
    ** Цей фрагмент елегії ґалла, знайдений 1978 р., подано за публікацією: Anderson R. D., Parsons P. J., Nisbet R. G. M. Elegiacs by Gallus from Qasr Ibrim // Journal of Roman Studies. – vol. 69. – 1979. – S. 125–155.
    5


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Прокоментувати:


  22. Василь Степаненко - [ 2009.10.07 16:36 ]
    Чи нагодую душу?
    *
    Щоб стіл накрити,
    прасую скатертину.
    Чи душу нагодую?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  23. Василь Степаненко - [ 2009.10.07 10:53 ]
    Жупан осінній
    *
    Жупан осінній приміряє літо
    із грубого
    пістрявого сукна.
    А ґудзики на ньому –
    чорнобривці.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  24. Олеся Овчар - [ 2009.10.07 09:31 ]
    Буслів обід
    Бусол ходить по болоті –
    Чап - чап - чап.
    Носить жабу він у роті –
    Хап - хап - хап.
    Жаба лапками махає –
    Ва - ва - ва.
    Відпустити вимагає –
    Ква - ква - ква.
    Бусол думу думав довго –
    Дум - дум - дум.
    Без обіду, ой, недобре –
    Сум - сум - сум.
    А у жаби – жабенята –
    Жаль - жаль - жаль.
    Без обіду теж малята –
    Гай - гай - гай.

    Бусол довго не вагався –
    Без обіду він зостався.
    У водичку жабка – бульк!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (22)


  25. Роман Кисельов - [ 2009.10.06 11:48 ]
    Осінь, Джим і Áнджей (з поеми «Аптека для душі»)
    По колу Дантовім (номер поїла ржа,
    і навіть якої книги – не зрозуміти)
    ступають Джим і Анджей, і тихий жах
    за ними стежить через пожовклі віти.

    Від літа їхнього вже навіть снів нема,
    і каже Джим, що нікуди буде дітись,
    та вірить Анджей – буде ясна зима
    і полум’я, щоб зором у нього впитись.

    А холосте повітря понурих зим
    не перший рік панує у цій природі,
    тому, я думаю, не помилявся Джим,
    коли казав, що в літо вернутись годі.

    Лиш часом світлі марення наяву
    дарують іскри спогадів, присмак вражень
    (спасибі, друже Нетті, за цю траву) –
    тоді я думаю, що правий був Анджей.

    Та слава Богу – Він упокорить час.
    І зійде легкість під сонцем Його оранжевим.
    Він скаже: «Тішся, Джиме, не сперечайсь.
    Це і тебе стосується, любий Анджею».

    Х.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (6)


  26. Василь Степаненко - [ 2009.10.06 09:16 ]
    Перемерз
    *
    Вітер весь тремтить.
    Жде когось, чи просто так.
    Перемерз, як я.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  27. Наталя Дитиняк - [ 2009.10.05 22:07 ]
    Сон
    Він нюхав запах мого волосся,
                       моїх парфумів, моїх думок.
    "А ти любила?"
             "Тобі здалося".
                      "А як же ж щастя?"
                               "Якраз ковток".
    Мені здалося… Закрила очі,
                      щоб роздивитись його вину.
    Сльоза скотилась. Краплину щастя
                      він ненавмисне не проковтнув.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (10)


  28. Любов Долик - [ 2009.10.05 17:16 ]
    ***
    Довгастий дим,
    як джина борода,
    танцює джаз -
    бо час настав для джазу.
    Під джезву ранку
    осінь золота
    заграви згорне,
    дмухне - і відразу
    запалахтять, затріпотять вони,
    залопотять, заплескають, полинуть
    у танці джазової осені(весни?)
    і переллються знов у дим полинний...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (11)


  29. Гортензія Деревовидна - [ 2009.10.04 14:40 ]
    *
    чи гасне дощ в осінніх ліхтарях
    чи свічка у воді горить барокко
    не відрізнити смерті від життя
    незроблених від непочутих кроків

    не обертайся входячи в герби
    і пил здержи у ветхості одежі
    лисиці в ній ще брешуть на щити
    на пагорбі зеленому ще вершник

    хоч тінь його не видно в цій порі
    і сухість вуст його не зронить слова
    переступи вогонь ручай поріг
    звернися знівідкуди ні до кого

    чого тобі з розкритими очима
    чому осінні руки наче дощ
    чому холоне листя за плечима
    відлуння кораблів кораблетрощ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (6)


  30. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.03 08:47 ]
    * * *
    В.К. присвячується
    Інколи – тонко. Тонко – і страшно.
    У грудях пульсує. Значить – жива ще.
    Стрілка по колу кружляє поважно:
    Краще - на гірше. Гірше – на краще.

    Світ завмирає. Німіє. Біліє.
    Янголи сходяться: «Здраствуйте, браття!
    Чуєте в серці - поліритмія…
    Наче б то дзвін на великому святі».

    Терпнуть світанки у росах жовтневих,
    В головах сон стережуть полохливий.
    Радосте?
    Відчай…
    Надія?.. Ну де ви?
    Не полишайте! Усе ще можливо!

    Жити! До трепету ніжно і чисто.
    Жити! Творити і свято, і будні…
    Сон проковтнувши, посапує місто,
    Осінь тривоги виводить на лютні.

    Все ще можливо. А значить так буде:
    Довга дорога і радість, і сила.
    Час зупиняється болем у грудях?
    Ні, то – Любов, що пульсує по жилах.
    2.10 – 3.10.09. ніч.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  31. Віталій Ткачук - [ 2009.10.02 14:55 ]
    Нас поєднують хвилі. І тільки
    Нас поєднують хвилі. І тільки.
    І безсоння нічних операторів,
    Що слова переводять, як стрілки,
    Що у слухавках вирили кратери.

    Ми осердями сотових вишок
    Поглинаємо тонкощі голосу.
    Нас прослухають. Може запишуть.
    Може схочуть залізти у голови.

    Нам залишиться тиша мовчання
    І цілунки повітряних дотиків.
    Прохолода в розділених спальнях
    Й пожиттєвого ступеня опіки.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (33)


  32. Олексій Кацай - [ 2009.10.02 10:44 ]
    Світло в вирву безодні стікає...
    Світло в вирву безодні стікає,
    сплять галактики з чорних дірок,
    епос зниклого людства вростає
    в наддалекий космічний зв‘язок.

    Він хрипить, він пульсує, він лине,
    хоч зникають, як давні світи,
    катафотів криваві краплини
    у холодній пітьмі самоти.

    Хоч круг порожньо так, що аж лунко,
    хоч іржею хворіє метал,
    кожен спогад вичавлює думку,
    кожна думка – з антени сигнал.

    І вві сні згасле небо щось ранить,
    а по курсу, в грузькому ніде,
    обертається космос на пам‘ять,
    щоб комусь розповісти себе.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  33. Юлія Хвас - [ 2009.10.01 14:03 ]
    --***--
    Муза покірно чекає повернення осені,
    Уривками сонця літаюче небо латає.
    То регулює дощо-поетичні відносини,
    То слова здичавілі мовчки зганяє у зграї.

    І віриться музі чомусь не у правду, а в диво
    Трирічної витримки з маркою розчарування.
    А правда в'їжджає в свідомість локомотивом
    З важкими вагонами вибухо-віршування.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (10)


  34. Марічка Мамчур - [ 2009.10.01 09:37 ]
    Жовте листя
    Жовте листя тихо опадає
    Під колеса пізнього авто.
    Одиноко краплями ридає
    Осінь у багряному манто.

    Ніжність твоя запізніло лине,
    Зігріваєш ти холодні руки.
    Ще хвилина, лиш одна хвилина -
    І заплаче небо від розлуки.

    І в туманах, сивих і печальних,
    Лиш луною озоветься осінь.
    Жовте листя тихо і безжально
    Смутком уплететься в мої коси.

    Та нехай. А ти — промінчик щастя.
    Простягаю я назустріч руки.
    І крізь дощ авто по мокрім листі
    Їхало додому із розлуки.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.23)
    Коментарі: (6)


  35. Зеньо Збиток - [ 2009.09.30 23:06 ]
    Як моцно грає радіола
    (за мотивами Лесі Р. "Як гірко пахне матіола")

    Як моцно грає радіола.
    Якогось... крутим рок-&-рола,
    а злий зелений змій глаголит:
    – Женись на ній, бодай жени!

    Хай у Сірка вже буде буда,
    у міру ситим гавкне людьом,
    у міру – хвіст, мордяка й зуби,
    у міру – сучки й паркани.

    Твої... пухкенькі, вочі – фари,
    і сороксемий розмір шкарів.
    А я шукаю закамарок,
    де можна бавитись у "бах".

    Тікай. Спіймав, мов до росолу
    вищіпував вбранє поволи.
    Як моцно грає радіола…
    яке солодке в тебе "Аааааах!"

    30 Вересня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (3)


  36. Олександр Христенко - [ 2009.09.30 13:00 ]
    ЯКА ПАРА
    Ти сьогодні така красива –
    Афродіта кусає губи –
    Ніжний погляд – хіба не диво?
    Граціозна – невже не люба?

    Зашарілись рум’янцем щоки,
    Опустилися очі долу,
    А від тебе за кілька кроків
    Пропливає фрегат танцполу.

    Зупинився – якраз напроти,
    Посміхаючись очі в очі:
    „Ви дозволите?”
    – Я...
    Не проти.
    А сердечко тремтить, тріпоче.

    Ти кладеш свої теплі руки
    На широкі, м’язисті плечі.
    Вас підхоплюють дивні звуки
    І кружляє казковий вечір.

    В нього – розум і добра сила,
    А тебе прикрашають чари.
    – Купідони, лаштуйте стріли!
    Подивіться – яка
    Пара!
    24.09.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (15)


  37. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.30 08:05 ]
    неНастрій
    Розірвано вечір дощами...
    А ночі нестримана суть
    повзе з-під небесної брами
    і в місто несе каламуть.

    У хмари закутано зорі,
    як душу - у чорний туман.
    Я знов, опинившись надворі,
    віддамся на волю вітрам.

    Стихією змито невдачу,
    хоч настрій намок під дощем.
    Думки недоладно, ледачо
    вже сплять, невдоволені днем.

    Я просто крокую в негоді.
    І навіть не знаю - куди.
    Напевне, де звуки рапсодій,
    де колір Кохання
    і Ти...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Прокоментувати:


  38. Борис Мозолевський - [ 2009.09.30 03:13 ]
    НЕОЛІТ. Монолог.
    Над степом повінь місячна пливла,
    Я гола йшла, збирала квіт ромену.
    В моїх очах кипіла синя мла,
    І місяць цілував мені рамена.
    За балкою дві ватри на горі,
    А на землі ще ні межі, ні вежі.
    Дві білі мої втіхи, дві зорі,—
    Кому дам спити вашої пожежі?
    О непорочна святосте зачать
    Над прірвою бездонно-голубою!
    Ти чуєш, світе,— лебеді ячать?
    І олені ідуть до водопою.
    Луна, мов дзвін, над степом прогула,
    І гурт завмер сторожко край дороги.
    Чатує там на оленів стріла,
    І ось один з них сумно скине роги.
    На жовтім рінні розтечеться мак,
    Він похитнеться і сповзе додолу.
    Тоді стрункий, засмалений юнак
    Його на спині понесе додому.
    Я тільки подивлюся і піду
    В блакитну повінь, в місячну завію.
    На срібні зела мовчки упаду
    І тихими вустами споловію.




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (2)


  39. Сергій Жадан - [ 2009.09.29 21:57 ]
    Молодший шкільний вік
    Це уже вкотре все починається спочатку,
    і я говорю так, ніби бачу її вперше -
    все як завжди, просто сьогодні надто холодний
    вітер в поштових скриньках,
    і в сірникових коробках печально дзвенять
    жовті монети.

    Просто надходить той вік,
    коли починають снитись однолітки,
    наче час повертається назад, щось забувши.
    Скільки їх вижило - цих вічно голодних вовченят?
    Всі їхні мандрівки в нікуди
    починались, як правило, з центральних вулиць.
    Дивитись на життя крізь вікна автостанцій,
    померти в дорозі, яка ніколи не закінчиться -
    років десять тому ти теж
    так часто користувалась
    чужим шампунем,
    що твоє волосся іноді втрачало
    свій власний запах.

    А ось тепер сни обриваються
    просто в твоєму тілі, як міжміські телефонні розмови,
    і липневі автобуси,
    крісла в яких пахнуть сандалом і звіробоєм,
    повертаються до твого міста,
    де кожного літа ти знаходиш
    заіржавілі леза у ванній кімнаті
    і вуличні автомати з колою.

    Що змінилось? Виросли дерева,
    зникли старі кінотеатри
    і молочні магазини.
    Лише дощова вода все така ж солодка,
    особливо коли потрапляє на яблука.
    Тоді вони важчають
    і довго-довго падають у пісок,
    розбиваючись на смерть
    під гарячими небесами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  40. Сергій Жадан - [ 2009.09.29 21:28 ]
    Сербо-хорватська
    Юна сербка переходить вулицю,
    і оминаючи осінній базар з розвішаним крамом,
    помічає, що цієї осені багато золота в хустках і городині -
    он його скільки в теплій цибулі;
    багато світла в ресторанах,
    де на стінах висять
    портрети цісаря.

    Тепло цієї осені воно торкається і тебе,
    і ця юна жінка щось шукає в своєму наплічнику,
    викладає на стіл то слухавку то олівці;
    буде тобі зима,
    будуть тобі сновидіння,
    але небо щоосені важчає
    і хитрий диявол
    хапає собі грішників,
    мов жирні фініки
    з кольорових упаковок.

    Терпкі слов'янські синтагми;
    вона розповідає, як купувала конверти в тютюновій лавці,
    як зайшла до підземки
    і голуби, злітаючи, бились об неї, наче об дощ;
    за її розповіддю ніхто не зауважує, як заходить сонце,
    зауважують тільки, що її вилиці
    дещо темнішають.

    Спробуй зараз пояснити їй,
    що ці осінні годинники,
    якщо їх вчасно не зібрати,
    просто перестигають і бризкають
    на одяг і на долоні соком,
    на який потім злітаються оси
    і пробивають жалами твою шкіру
    аж до самого серця.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  41. Ярослав Чорногуз - [ 2009.09.29 20:58 ]
    МАМІ НА ДЕНЬ МЕДИКА ПРИСВЯЧУЮ
    і всім медичним працівникам
    в її особі

    Моя мати друга врятувала,
    Він завжди бліденький був з лиця,
    І злий жарт колись із ним зіграла
    В час недобрий особливість ця.

    Він був захворів на жовтяницю,
    Й пожовтіли враз очей білки.
    Через блідість щік оцю "дрібницю"
    Не розгледів лікар молодий.

    І від грипу лікувався хворий,
    І душа на той світ вже ішла,
    Бо була температура - сорок,
    Світло крала із очей імла.

    З ним прощався подумки навіки,
    Коли ж мати - лікар-терапевт,
    Відгорнула хворому повіки
    Й визначила Боткіна в момент.

    Через місяць друг устав на ноги,
    Квітів оберемок їй приніс,
    Дяку мамі - лікарю від Бога,
    За її діагностичний хист.

    Медикам дай Бог не помилятись,
    А горнути квіти до грудей,
    Й від роботи насолоду мати
    За життя врятовані людей!

    17. 06. 7517 р. (від Трипілля) (2009)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (13)


  42. Олександр Христенко - [ 2009.09.29 14:56 ]
    ПРОЛЕТІЛО ДИТИНСТВО, ЯК ЛІТО
    Теплий ранок і тиха погода,
    Посміхається сонце зі сходу
    І вдивляється осінь у воду
    На прикраси свої, і на вроду.

    А ні трави, ні вранішні роси
    Ще не бачили перших морозів
    І з тривогою сумно чекають -
    Невідомість кого не лякає?

    Обхопивши повітря осіннє,
    У мандрівку летить павутиння
    І насінням змінилися квіти,
    Щоб десантом униз полетіти.

    Ген у полі зайчисько гасає,
    Наче вітер — від краю до краю.
    Ось тренуються гуси й лелеки
    Щоб летіти у вирій далекий.

    Пролетіло дитинство, як літо.
    На порозі дорослого світу
    Скласти іспит на зрілість пора,
    Бо доросле життя — це не гра.

    2006р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (10)


  43. Василь Степаненко - [ 2009.09.29 13:20 ]
    Море
    *
    Монетами укрила рінь весь берег.
    Жорстоке море
    Й добре водночас
    За горе й радість
    Визначило плату.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  44. Сергій Жадан - [ 2009.09.28 21:12 ]
    ***
    Ця жінка, яка фотографує дерева січня,
    їхню вогку динаміку і переплетіння,
    маленькі будинки з димами,
    засипані снігом узбіччя,
    неба тяжкі простирадла зі складками й тінями.

    Ось вона стоїть за повітрям, наче за ширмою,
    стежить за цими деревами, мов за тваринами,
    за їхнім дитячим шепотом, за ходою пташиною,
    за тонкими руками, за збитими в кров колінами.

    Ось вона ловить їх, як птахолов, розкидає тіні,
    стрічками прив’язує собі до зап’ястя.
    А чорні порожні озера, кригою вкриті,
    постійно віщують їй усілякі нещастя.

    Говорять: всі, кого ти собі впіймаєш,
    до смерті будуть тепер іти за тобою.
    Будеш їм віддавати усе, що маєш,
    будеш ділитися з ними вином і водою.

    Але вона говорить: все, що я справді маю –
    це стрічки, щоб триматися поруч із ними,
    і їхні слова, які я ніяк не запам’ятаю,
    і постійно раню уста їхніми голосними.

    Ті, що йдуть за тобою, тебе про це не питаються,
    ти сам себе прив’язуєш ніжністю і ворожнечею.
    Ось зараз, бачите, як вони наді мною хитаються?
    Це вони все почули,
    і тепер заперечують.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  45. Катя Тихонова - [ 2009.09.28 17:50 ]
    * * * * *
    Осінь така бездонна,
    ранок тепловрочистий,
    Світлокаштанна втома
    губиться в жовтім листі.
    І розливається небо
    кремом ніжноблакитним...
    Світло і хризантемно! -
    Хочеться просто жити!!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (15)


  46. Оксана Радушинська - [ 2009.09.28 16:02 ]
    Ми - моря
    Відступали моря, залишаючи мушлі солоні.
    Простягалась в розверзнуті хмари вселенська рука.
    Ми збувались потроху словами в космічному лоні
    І пасьянси дощів розкривали наш код ДНК.

    Ми збувалися просто: струсились, як попелом зорі…
    Ми старіли невпинно у сяєві вічних свічад.
    Першим хтось проказав те сакральне «…у радості й горі…»,
    Першим з кубка надпив. Першим вріс у чекання прозорі.
    Першим впав у трійчанську траву до малих потерчат.

    І ходжали посріблені тіні, що звалися нами.
    Невпізнані, минали, торкнувшись думками чола.
    Ми стікали річками й верталися знову дощами,
    Ми бували, минали, предтечами болі прощали,
    Ми так легко згорали, бо вірили в те, що – дотла…

    Хто ж помислити міг, що прийдеться родитися знову? –
    Генетичне коріння шукає прапам’ять в імлі. –
    І солоні слова, що ми з них починаєм розмову,
    Пахнуть сіллю морів, що до нас ще були на землі.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (5)


  47. Сергій Жадан - [ 2009.09.27 15:35 ]
    * * *
    Музика, очерет,
    на долоні, руці.
    Скільки пройде комет
    крізь понадхмарр’я ці.

    Як проступа тепло
    через ріки, міста.
    Все, що у нас було —
    тільки ця висота.

    Все, що трималось вій,
    голос печальний, плач,
    я скидаю на твій
    автовідповідач.

    Поїзд твоїх химер
    не зупиняє біг,
    нам з тобою тепер
    падає різний сніг.

    Нарізно кров поспіша,
    солодко шириться лет,
    тихо росте душа,
    мов ламкий очерет.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  48. Сергій Жадан - [ 2009.09.27 15:22 ]
    ВУЛИЦЯ ГАННИ
    На розі Ганни гаснуть ліхтарі.
    Напружено зависнувши вгорі,
    поволі обертаються сузір’я —

    довкола неба, ближче до землі,
    де світла ніч, і речі при столі,
    і на дахах лежить пташине пір’я.

    По вулицях лишиться німота.
    Дбайливо проминаючи міста,
    я відчував перепади напруги

    того, хто ліпить трав ламкі хрящі,
    з чиєї втіхи сипляться дощі
    на довгі придорожні лісосмуги.

    Від тих часів минуло стільки літ —
    серпневий мул і вересневий лід —
    як нині легко пригадати фарбу,

    нічних зізнань незрозумілий плин,
    гарячі стебла втомлених рослин,
    багряні рештки втраченого скарбу.

    Минала осінь — тихо, уночі;
    приходив ранок, діставав ключі,
    і стверджував відвертість невситиму —

    що навіть тут, хоч світло навкруги,
    не можна оминути ці сніги,
    не можна передбачити цю зиму.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  49. Ната Вірлена - [ 2009.09.26 17:58 ]
    Тихо
    Ти починаєш. Не остання і не перша,
    і тиху голову на тихі руки сперши
    ти тихо-дихо-дихаєш. Сюди
    не долинають крики і суди.
    І ти сиди.

    Сиди і дихай. Завтра буде далі
    намотування нервів на педалі.
    Намотування візій на шляхи.
    І пил трухи.

    Життя тече - по руслу, осторонь.
    І ти на літо викупляєш бронь,
    на хвилю тиші виставивши чати.
    Прозора мушля - розкіш і печать,
    і це блаженство, коли всі мовчать,
    крім тих, кому не можна промовчати.

    Усі, що знають точно, без вагань -
    глухі на ноту та сліпі на грань,
    а отже, що граніт - не має рацій.
    Усе минуле на верхівках паль
    мій повсякчасний внутрішній скрипаль
    зіграв би у мільйоні варіацій.

    І ти виходиш на широкий міст,
    змінивши форму - залишивши зміст.



    Рейтинги: Народний 5.6 (5.46) | "Майстерень" 5.67 (5.5)
    Коментарі: (17) | ""


  50. Сергій Жадан - [ 2009.09.26 12:12 ]
    * * *
    Навіть якби ти покинула ті місця
    в яких народилась і де лишалась чекати,
    де формувались риси твого лиця
    і починались географічні карти,

    навіть якби ти вживала чужі слова,
    торкалась чужих плечей і чужих простирадел,
    і навіть звідтіль, куди мало хто заплива,
    не поверталась, хоч хто би тобі не радив,

    навіть якби ти тікала від власних слідів,
    від власних снігів на подвір’ї і сонця в ринвах,
    якби уникала присмерків і холодів,
    приспавши чужих кошенят на своїх колінах,

    ти би примчала, всупереч всім листам,
    назад — де високі дими і гарячі стіни,
    напевне знаючи, що навіть там
    ти його не зустрінеш.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   113   114   115   116   117   118   119   120   121   ...   175