ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Чорнява Жінка - [ 2008.10.28 22:50 ]
    Эвтаназия
    Эвтаназия слов
    алфавитом разбросанным
    в башне
    из слоновой кости
    на мозаичном
    гладком полу…
    Эвтаназия древ –
    до весны? вы уверены?
    – Да, все в порядке…
    – Ну, а если не выйдет?
    – Другие неспешно взойдут…
    Эвтаназия туч –
    и обманутый ветер,
    бомжуя,
    в гамаке меж сонетами
    Эдгара Аллана По…
    Эвтаназия снов,
    и ургентный
    хирург-межсезонье,
    ухмыляясь, заносит
    зазубренный
    ржавый
    ланцет…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (5)


  2. Олексій Кацай - [ 2008.10.28 12:31 ]
    Моя Земля...
    Земля рослин:
    проміння очерет
    росте крізь літо в осінь,
    де спливають
    з сиропу часу
    ягоди планет,
    що їх в банки
    бабусі закривають.

    Земля тварин:
    смак волі на устах,
    мов лісова чаклунська
    давня згадка,
    вершки хмарин
    крилом колотить птах,
    із клітки
    в небо випущений татком.

    Земля людей:
    загорнуті в слова
    думки і згустки
    зоряного пилу,
    а дітлашнею
    зім’ята трава
    вростає в них
    щомиті.
    І щосили.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  3. Павло Тичина - [ 2008.10.27 20:00 ]
    О,панно Інно...
    О,панно Інно, панно Інно!
            Я — сам. Вікно. Сніги...
    Сестру я Вашу так любив —
                Дитинно, злотоцінно.
            Любив? — Давно. Цвіли луги...
    О,панно Інно, панно Інно,
    Любові усміх квітне раз - ще й тлінно.
            Сніги, сніги, сніги...

    Я Ваші очі пам'ятаю,
            Як музику, як спів.
    Зимовий вечір. Тиша. Ми.
                Я Вам чужий — я знаю.
            А хтось кричить: ти рідну стрів!
    І раптом — небо... шепіт гаю...
    О ні, то очі Ваші. — Я ридаю,
            Сестра чи Ви? — Любив...

    1915


    Рейтинги: Народний 6.25 (5.68) | "Майстерень" 7 (6)
    Коментарі: (1)


  4. Павло Тичина - [ 2008.10.27 19:16 ]
    Пам'яті тридцяти
    На Аскольдовій могилі
    Поховали їх -
    Тридцять мучнів українців
    Славних, молодих...

    На Аскольдовій могилі
    Український цвіт! -
    По кривавій по дорозі
    Нам іти у світ.

    На кого посміла знятись
    Зрадницька рука?
    Квітне сонце, грає вітер
    І Дніпро-ріка...

    На кого завзявся Каїн?
    Боже, покарай! -
    Понад усе вони любили
    Свій коханий край.

    Вмерли в Новім Заповіті
    З славою святих. -
    На Аскольдовій могилі
    Поховали їх.

    1918

    Газета "Нова Рада", 1918, ч.38 (Київ).
    Вірш присвячений бійцям київського Студентського Куреня, що в кількості 300 чоловік полягли у нерівнім бою під Крутами з 6000 війська Совєтської Росії 29 січня 1918.
    30 знайдених пізніше тіл полеглих поховано 19 березня 1918 року на Аскольдовій Могилі над Дніпром у Києві.


    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (6)
    Коментарі: (4)


  5. Тетяна Роса - [ 2008.10.27 14:09 ]
    ***
    Тимчасове явище
    у безмежжі часу,
    Трохи поісную
    поблизу Парнасу.
    Менша я за цятку
    у безмежжі світу,
    Схожа на краплину,
    що дощем пролита.
    Я така ж як інші
    пересічні люди,
    Був цей світ до мене,
    і без мене буде.
    Просто є струмочок,
    що життям зоветься.
    Я його краплина,
    поки серце б’ється…



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  6. Петро Скунць - [ 2008.10.25 15:31 ]
    Василеві Густі на 50-річчя (2001)
    Васильку! Нині не народ, а юрми.
    І торгаші потрібні, не майстри.
    І йдуть поети нині не у тюрми,
    а гірше: у пани і міністрú.
    І йдуть живими в небуття поети,
    бо служать десь вони за півгрошa.
    Нема планúди і нема планети,
    і в наймах їх безпрoдажна душа.
    Але спинися все-таки на хвильку,
    бо труд душі не має жодних свят.
    у сорок ти любив жінок, Васильку,
    весь світ люби сьогодні в п’ятдесят.
    І от сьогодні, коли модно пити,
    і от сьогодні, в час такий труднúй,
    поетам що лишається? – любити,
    любити світ ненáвисний, брудний.
    Любім, Василю! Треба мати силу.
    Іронію. І тихий-тихий сміх.
    Ненавидять. А ми любім, Василю.
    Любім, хто нас ненавидить. Усіх.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (6)


  7. Орина Хвиля - [ 2008.10.24 13:18 ]
    шипляче щастя?
    прости мене моє шипляче щастя
    сопілка грала – і розквітнув сад
    але німого сумніву десант
    не здався нам – просвітленої масті

    і ми були... і Він між нами – був
    не викрито не визнано не знано
    і луснула сопілка – і на зламах
    запікся звук... на щастя? – на судьбу!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (5)


  8. Магадара Світозар - [ 2008.10.22 13:47 ]
    Осінь дихає на ладан…
    Облиш трави розкурену печаль –
    То просто осінь дихає на ладан,
    То просто хтось торкається плеча
    Востаннє,
    слід лишаючи помадний.

    Оскомить ніч невипитим вином,
    Не осягнувши істини на денці,
    Де поміж правдою найменший – сьомий – гном
    Нещасним носить зіллячка по жменьці.

    Курли, орли! – і нас десь-інде ждуть,
    Рипить душа, відірвана у скрипки,
    Термометр
    тріскає і виповзає ртуть
    В акваріум – бувай здорова, рибко…

    І ми удвох, і нас чомусь нема –
    Біліє тінь, мов молока напившись,
    Бо осінь захворіла – йде зима,
    Бо в осені, говорять, знову інший.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (13)


  9. Тарас Федюк - [ 2008.10.22 09:09 ]
    ***
    тут буде тихо ближче до зими
    як баклажани сплинуть за людьми
    і полини закінчать вигорати…
    серпневі землі цвинтаря церата
    капличка на уславлення чуми

    тут можна жити хоч би й на зерні
    на вигорілих вівцях і стерні
    на хлібі на воді і на пейзажі

    вогонь із дерези птахи із сажі
    і мідяки у глиняній свині

    а ще хатинки глиняні боки
    і глиняні пожовклі огірки
    і того хто сказав: «тут можна жити»
    висить портрет гвіздком в стіну забитий
    і кров тече в макітру із руки

    приїде трактор – гусениці злі –
    горОда виоре і вижлуктить шаблі…
    тут ближче до зими буває тихо
    тут так буває що якби не дихав
    то взагалі


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (11)


  10. Леся Романчук - [ 2008.10.22 09:46 ]
    «Нестерпно бути зрадженим. Болить.»
    «Нестерпно бути зрадженим. Болить.»
    Ліна Костенко

    Нестерпно бути зрадженим. Болить.
    Болить і сором.
    Зелена паперова ненасить
    Голосить хором.
    Купи, продай, продай, купи і зрадь
    Задля наживи.
    Невже не бачиш – тане наша рать
    Уже наживо!
    Невже не чуєш – ти один, мов сич!
    Пильнуй корону...
    А поїзди летять урізнобіч
    Геть від перону…
    Від власних куль вивітрюються в дим
    Твої солдати.
    Ти мав рятунком, батьком стати їм,
    А вийшло – катом.
    І образ твій таку коротку мить
    Здавався ликом.
    Нестерпно бути зрадженим. Болить.
    Болить до крику.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (23)


  11. Чорнява Жінка - [ 2008.10.21 21:08 ]
    Полнолуние
    Ты больше не увидишь солнца –
    В изгибах проходных дворов
    Я выпью жизнь твою до донца,
    Укрывшись мантией стихов...

    И будет кровь твоя, алея,
    Стекать с оборванных мостов,
    По обезлиствленным аллеям,
    В кюветы предрассветных снов,

    И ты прошепчешь: «Дорогая…
    Я слышу Песни тихий зов»…
    Луна смеялась, догорая,
    В объятьях черных Казанов….

    :)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (13)


  12. Ванда Нова - [ 2008.10.21 17:27 ]
    Blind Passion
    Заручниками пристрасті сліпої
    ми не були. Настоянка тривог
    обох протверезила гіркотою.
    І ти долав одвічне поле бою,
    багна наївшись доста - за обох,

    а я блукала сторінками Vogue
    і темними подвір'ями блукала,
    зламавши об коліно всі лекала,
    кричала в небо – і сміявся Бог.
    А лікарка з бровами Фріди Кало

    виводила діагноз: аномалій
    не виявлено. Глупі, як усі –
    і борсатися, друже, зиску мало.
    Колишуть воду - доки не піймали -
    дрібні у річці Леті карасі,

    сердешні рибки. Та печатей сім,
    як сім покров – усоте, і так само –
    спадуть – і доведеться до нестями
    хвилини перемішувати ці
    гарячими від пристрасті плавцями...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (20)


  13. Олексій Кацай - [ 2008.10.21 16:23 ]
    Мисливець за астероїдами
    Закутий в панцир надміцної криці,
    огорнутий на стапелях озоном,
    я був уже народжений мисливцем:
    ледь – Робін Гудом, трохи – Робінзоном.

    Не мав я трюмів, отже – в них і краму,
    для когось був нудний, мов депресант:
    обшивка – обпожежена зірками,
    комп‘ютер – з параноєю команд.

    Було літав без світла і без карти,
    щоб, матюкнувшись в кожен байт і біт,
    гарматами розпалювати ватри
    у хащах астероїдних орбіт.

    Втім, я не мав нічого цього проти,
    не викликали в мене каяття
    трагедії тривалих перельотів
    в руїнах таємничого життя.

    Їм не спинити мене й на хвилину,
    для стресу в мене інший камертон:
    планета, розпорошена до диму,
    до кварків скам‘янілим, хижаком.

    Це видиво – моя психічна травма,
    запасу міцності у неї на віки,
    за котрі стане формулами карма
    й вузлами стануть часу петельки.

    Лиш не загоїться душевна рана:
    підозрюю, коли сиджу таємно
    у засідці з терплячістю каймана,
    що я таки закоханий напевно.

    Інакше чом сигналом знов торкаю
    ласкаво Землю, боязко і слабко?..
    І запитання знак вночі зникає,
    лишається одна вагома крапка.

    Своїй коханій, звісно, я не пара
    хоча би з погляду різниці мас…
    І знову тане в небі дивна хмара:
    душа металу – електронний газ.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  14. Олена Багрянцева - [ 2008.10.20 16:05 ]
    Прокрадаєшся впевнено нижче...
    Прокрадаєшся
    Впевнено
    Нижче –
    До сідниць,
    До колін,
    До п’яток.
    Намагаєшся
    Якнайсильніше
    І без спротиву
    Просто
    Взяти.
    Відриваєш
    Шматочками
    Тіло –
    Небезпечно,
    Свавільно,
    Грубо.
    Щоб звивалася,
    Щоб захотіла –
    У сідниці,
    В коліна,
    В губи.
    20.10.08


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  15. Афродіта Небесна - [ 2008.10.20 01:45 ]
    ***
    Нежный мой мальчик,
    Веки смежить усталые
    Можно ли? Дóлжно ли?
    Ластится ночь к ногам.
    Что тебе в том, что запястья
    Хрустят суставами?
    Что мне в дыхании нервно-неровном, а?

    Нежный мой мальчик,
    Все должно быть иначе..
    Нам бы летать повыше,
    Поменьше спать.
    Нам бы смотреть
    Глазами окон чердачных,
    Пестовать ветры, вешним ветрам под стать…

    Крышка стола была б нам
    Зеркальней зеркала…
    Нам бы гулять по ней до зари,
    Чтоб Белокурой Леди
    Следы не меркнули,
    Чтоб я была не скрипка, а целых три.

    Милый мой мальчик,
    Мой колокольчик лета,
    Мне б карамелью плавиться, но увы
    Мне не уйти – нельзя,
    Возвращаться – некуда…
    Стало быть, имя-отчество и на «Вы».


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (5)


  16. Олена Пашук - [ 2008.10.18 10:01 ]
    дорога немов кіноплівка засвічена
    дорога немов кіноплівка засвічена
    не видно слідів сорок третього розміру
    усмішка й очі – усі твої козирі
    а ти ще й досі ні з ким не обвінчана
    а ти ще й досі ні з ким не помічена
    у поїданні спільнім морозива

    на листі осіннім виводиш помадою
    ім’я чоловіка зі свого майбутнього
    і випадає з кишені нагрудної
    брунатне серденько з наскрізною раною
    із неба дощу посипались гранули
    на вилиці вулиці багатолюдної

    не слухала матір а та мала рацію
    доньку не пускаючи до мегаполісу
    бо білій вороні по-справжньому болісно
    колись перетнути межу резервації
    й можливо за іншої ситуації
    тебе не роз’ їхало б сонце-колесо

    а може ще візьмуть до Вести у наймички
    жертовним вогнем себе всю зігріватимеш
    чи може напишеш верлібром на ватмані
    некролог коханню й поставиш у рамочку

    Господь за звичкою викрутив лампочку
    виходячи втомлено із апаратної


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (31)


  17. Тимофій Західняк - [ 2008.10.17 16:51 ]
    Осінь
    У парку клени наче ліхтарі!
    Калина зодягнулася в багряне,
    Вже паморозь сріблить все на зорі,
    І стеляться над річкою тумани.
    Малює осінь чарівний пейзаж
    І цю красу не втиснеш в жодну раму...
    Сподобалось? Дарую - він вже ваш,
    Мені дістався перед тим так само.
    Пройдімось галереями садів -
    Відчинено від жовтня по листопад,
    Ходім на двір і нам забракне слів,
    Залишмо вдома повсякденний клопіт...
    Бо ця краса недовго так трива,
    Що завше не встигаєш надивитись,
    ................................
    Ще місяць - і закінчаться дива,
    А потім клени в парку будуть снитись.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (4)


  18. Андрей Мединский - [ 2008.10.17 15:42 ]
    КВЕСТ
    1
    Ты видишь, это место не узнать.
    Как странно, раньше тут сияло утро,
    теперь здесь вечер, затянувшись сутрой,
    смеркается, уходит. Белизна
    сверкает ярче в свете фонарей,
    чем в свете дня, когда все больше серо,
    теперь же ясен грозный лик Гесера,
    и спрятавшийся в сумраке Арей
    облюбовал твой зассанный подъезд
    для поля битвы в полуночный квест.

    2
    Я вижу: в темноте твои глаза
    бледнеют мутной катарактой взгляда,
    ты чувствуешь как дышит где-то рядом
    Арей, что страхом в узел завязал
    тебе язык. Смелее! Сделай шаг!
    Иди - тебе опорой будут стены,
    и путь осветит, словно глаз Селены,
    твоя дрожащая несмелая душа.
    Прозревший, ты для тех непобедим,
    кто станет тенью на твоем пути.

    3
    Как тишина нам кажется страшней
    иного шума, голоса и слога…
    Язычник, разгадавший тайну Бога,
    с ума сошедший в этой тишине,
    ты брел, играя в страшную игру,
    где наперед известен проигравший,
    и поминутно становился старше,
    и неизбежно постарел к утру,
    но ночью, ты, замаливая страх,
    мечтал дожить хотя бы до утра.

    4
    Здесь никогда не будет темноты,
    здесь свет, и звук его звенит ручьями,
    летает юный ангел за плечами,
    с которым ты с недавних пор на ты.
    И вереск, и ковыль, и лен в полях,
    и горизонт прозрачный и незримый,
    и в песне поднебесных пилигримов
    не различимы небо и земля.
    Но этот мир, как все твои миры, -
    необходимое условие игры.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  19. Чорнява Жінка - [ 2008.10.16 19:41 ]
    Наївне
    Моїм друзям

    Віриш і знаєш, що знаю і вірю я
    вірою тих, хто вертається з вирію
    лагідно-лоскотно хвилями «ми-не-ми»,
    міряють простір зеленими милями,

    чують нечутне і бачать небачене,
    вітром і зорями шлях їх означений,
    сонячно-місячним посміхо-поглядом,
    Риби Небесної подихо-покликом,

    вільно-повільно крізь вії і повені,
    понад землею – розчулення сповнені –
    плинно летіли цим небом-під-стелею
    і загубились у снах рафаелєвих…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (11)


  20. Ірина Шувалова - [ 2008.10.15 10:10 ]
    ***(hasta la vista)
    моє розуміння з твоїм розумінням, ниточкою
    оперізавшися, як альпіністи у зв'язці,
    виснуть над прірвою (правда, мені це личить?
    мовчки пити й невимушено сміятися,

    і попільничку мучити поглядом... ясно,
    що я намагаюся щось приховати в кутиках
    рота. у забігайлівці пахне м'ясом.
    бачиш - це дуже страшно: суміжно бути)

    моє "я не можу" з твоїм "я не хочу" рідні.
    у них у жилах та сама повільна флегма.
    коли язики танцюють під піднебінням,
    тоді ненадовго зникає потреба неба,

    та є небезпека у комусь впізнати значно
    більше, ніж просто себе, упізнати прірву.
    вирви цей спільний корінь із наших значень.
    вирви.

    (бачиш, мені так личить курити, рухати
    пальцями рук, губами, предметами... власне,
    тоді, коли мені вкотре бракує духу
    зізнатись у незнанні, я іще прекрасніша)

    смисли мої із твоїми смислами вкупі -
    зграйка сліпих. сонце в роті у неба - кляпом.
    здряпай мій погляд із себе - як здряпують струпик.
    здряпай.

    вийми мій голос із рота мого. ти вартий
    всіх цих ротів. в забігайлівці пахне смаженим.
    все буде просто - просто, як ляже карта.
    хлопчик і дівчинка лізуть удвох під парту.
    hasta la vista! потім поділитесь враженнями.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (6)


  21. Наталя Терещенко - [ 2008.10.15 10:49 ]
    ДРУЖИНА ДОЩУ
    Я дружина дощу. Я живу у його гаремі,
    Серед інших таких же дівчат і жінок дощу.
    І як інші жінки, я на нього чекаю ревно,
    І шепочу затято сакральне « не відпущу!»
    Я дружина дощу. Він приходить коли захоче.
    Він буває грайливим, буває і навпаки,
    Та без нього вселенська нудьга мою душу точить,
    І без нього чомусь не «народжують» тут жінки.
    Я чекаю його. Він приходить, і він минає.
    Залишає родзинку на згадку про наш роман..
    Я дружина дощу, лиш про це ще ніхто не знає,
    І лиш вчора у дощ я дізналась про це сама...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (5)


  22. Юлія Гордійчук - [ 2008.10.14 19:54 ]
    ***
    Так тяжко без тебе. І кожного ранку – ця штора.
    До того – будильник дзеленькне. По тому – проклига день.
    Лиш ранок – миттєва - наївна така - непокора
    Життю, що спливає водою, але не дає пісень.
    І кожного разу рука завмира – ніби вірю,
    Що день не сконає у корчах приблудним голодним псом -
    Ось там, за вікном – й прилетить до нас врешті – сам! - вирій,
    Кагалом cтрокатим пташиним, і ти проростеш віршем...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (2)


  23. Сергій Рожко - [ 2008.10.13 13:22 ]
    Джаз трансформаторних станцій
    На дві тисячі сотому кроці п`янкого
    мовчання.
    У саду, не Едему, а світу асфальтно-
    земного
    Ти зірвеш мені яблуко сорту... хай буде
    “Пізнання”
    Ну і стиха промовиш лише лаконічне
    “Смачного!”

    Цього року дерева вродили рясніше, ніж
    люди
    (Купідон добре цілився, тільки здебільше у
    скроню),
    Ми ще поки живі, в охоронцях – бетонні
    споруди,
    Ну а може, прибульці сузір’я “Сріблястих
    пеонів”.

    Стеариновий вечір, як фатум усіх
    передбачень,
    Захлинеться в неоні, на жаль, але що тут
    такого?
    Алгоритми любові не мають доведених
    значень,
    І на пошті згубили послання від Духа
    Святого.

    Мегаполіс – в угарі. Відмінено букви
    Законів,
    Вільнонайманий дощ перекреслює списки
    вакансій,
    Водостоки затверджені небом на роль
    саксофонів –


    Всі

    бажаючі

    слухають

    “Джаз

    трансформаторних

    станцій.”


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  24. Леся Романчук - [ 2008.10.12 09:30 ]
    Як боляче…
    Як боляче іти…
    А сніг січе і сіє…
    Розвиднилося – ти,
    Звичайно ж, не месія.

    І шлях – не до мети,
    Ключ – не до брами раю.
    Обіцяно – вести,
    А колами блукаєм.

    Пересварити всіх
    Вдалось тобі не слабо.
    Ми думали – мужик,
    А виявилось – баба.

    І збився зореліт
    Із курсу, капітане.
    Вже не зітхають вслід
    Ошукані майдани.

    І помаранчі сік
    Тихцем пішов із моди,
    Бо на блошиний скік
    Наш поступ до свободи.

    Під стягами вже не
    Вирує велелюддя…
    Ти зрадив не мене,
    А віру у майбутнє!

    Грудневі снігурі,
    Помаранчеві діти…
    Тобі в монастирі
    Гріха не замолити!

    8.10.08


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (22)


  25. Наталя Терещенко - [ 2008.10.11 22:57 ]
    РЕЗЮМЕ КРОКОДИЛА ГЕНИ
    ( довільна форма)
    Колись я був собі звичайним крокодилом,
    Без жодного жалю усе живе ковтав,
    Але з писак котресь чогось нагородило
    І справжній крокодил у них мультяшним став.

    А хтось хоча б спитав тоді моєї згоди?
    А хтось мої права законні врахував?
    Морально – правові моменти хтось узгодив?
    І де мій гонорар, та інші де права?

    Незграбний капелюх на голову надітий,
    В руках пищить стара гармошка чи баян,
    Тріщить мій сюртучок, благесенько пошитий,
    (Хай цей прикид простить мені Табачник Ян).

    І надодачу ще, нав"язаний у друзі-
    Якийсь вухастий гном, чи невідомий звір,
    Я мушу з Вуханем ходити по окрузі
    Й співати з ним пісень на весь громадський двір.

    Ще й робить западло якась нудна особа,
    Підступна, як змія, худюща як скелет,
    оця її тусня мені не до вподоби,
    Цей тип жінок не мій, я не люблю галет.

    І все ж я крокодил, хоча і звуся Гена,
    Спроможний грати ще жорстоке й хиже щось,
    І кутні ще сверблять, і щось шепочуть гени,
    Якщо візьмеш на роль, не пожалкуєш, Бос!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  26. Дмитро Дроздовський - [ 2008.10.11 21:44 ]
    Воля і Влада
    Чорна птаха на біле рамено
    суверена присіла — і в небо,
    і за хмари, у білу пустелю,
    і за скелі крізь обрійні двері
    пронеслась, і, у вись зазирнувши,
    повернулась надвечір, забувши
    про свободу і волю неситу,
    тихо всілась в могилу розриту
    на плечі у свого суверена,
    позабувши вогненні знамена,
    і, безсила, щоб знову злетіти,
    птаха всілась. І знітились квіти.

    А володар сидів непорушно,
    наче вежа, незручно, незрушно;
    і, навіки отримавши владу,
    він хапавсь за пюпітра усладно,
    і у білім плащі, мов алхімік,
    споглядав за природою, схимник,
    бо самотності випив уволю,
    і лишився один, але волю
    не віддав, і, забувши про вічність,
    він сховав цілий світ і калічність
    не показував; очі небесні
    лиш його видавали чудесність.

    Він — це птаха, яка залетіла
    із підніжжі вселенського Ніла,
    і засів навіки в білім троні,
    сам зробивши із себе ікону;
    та немає прислуги і почту,
    тільки рани ятрять кровосочні,
    там, де руки зростаються з духом,
    там, де тіло розчинено рухом;
    (що ж ви так зловтішаєтесь рано,
    чи Христові не бачили рани? —
    він питає; та слово це марне,
    бо навколо лиш він і примари).

    І сидів він так вічність, і другу,
    нерухомий, без світла, без друга,
    тільки птаха із чорного неба
    прилітала — а інших не треба,
    та, як сонце зайшло вже за хмару,
    він піднявся і здúмів, мов пара,
    залишивши накидку білясту,
    і скарби, і князівські прикраси,
    і корону, і трон, і пюпітра,
    і стару ренесансну палітру,
    лиш себе не залúшив на диво
    у німóті одвічної зливи.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (5)


  27. Петро Скунць - [ 2008.10.10 21:26 ]
    На вбивство Ігоря Білозіра
    Львів – це місто чудне. І підступне по-вовчи.
    Перед ним я був дуже покірний, як псюк.
    і тому я тихенько і підло промовчав,
    коли в ньому загинув мій друг Івасюк.
    Львів – це місто-туман. Ні мороз, ні відлига.
    Там немає ріки. Ні сомів, ані щук.
    Є там Кудлик, Ільницький, Лубківський, Салига,
    Стельмах, Федорів, Іваничук,
    І, звичайно, Герасимчук.
    Львів, це місто таке, що не робить удома
    ні Вкраїни, ні правди, ні волі, ні зір.
    І, мабуть-таки, страх або галицька втома
    напосілись на них, аби вмер Білозір.
    Хто ті "парні"?
    Вовік не загнати у схрони
    нашу правду, свободу, ненависть і гнів.
    Де двоглавий орел? То звичайні ворони
    налетіли на Київ, а вже – і на Львів...
    Галичани мої – і сусідство, і далеч,
    біополе для всяких чужинських пролаз,–
    ви тому й галичани, що злітається галич,
    що злітається галич віками на вас.
    Львів – це місто чуже.
    Це холуй, перевертень.
    Львів – це місто смертей. Це фарбований лис.
    Івасюк-буковинець на дереві смерті –
    вдома б він не повис, а у Львові – повис...
    Львів – це місто війни. За мою Україну.
    Не суджу, коли в ньому прокидається звір.
    ................
    Ти, годований зайдо, – поглядав ти пихато
    що ж, погони й зірки. Я ж тягнувся до зір.
    Доки ти мене вб’єш – я не буду чекати.
    А велить це мені з-під землі Білозір.
    Ми ці рани, я знаю, вовік не загоїм.
    Виїжджаю у Львів, де поминки гучні.
    .....................
    Львове мій дорогий, при твоєму розп’ятті
    помолюсь – і за тебе возстану, як син.
    І збрешу, або й ні, що в моїм Закарпатті
    в українці подався останній русин.
    Україно моя, молода й безголова,
    ти по шию загрузла в зросійщений муст.
    Безоружним, як ти, я рушаю до Львова,
    як брати-галичани ходили у Хуст.
    І які б не летіли в історію стріли,
    і які б не сідлали її холуї –
    ми одні у Європі фашизм перестріли,
    закарпатці мої, галичани мої.
    ...Зупинімо і цих, що без матері й тата, –
    доки нас повергатиме в безвість блюзнір?
    Лиш кого нам про вбивство пісень запитати?
    Івасюк не сказав. І замовк Білозір.
    .......
    Що спитаю, кого?
    Вже дванадцята ночі.
    І куди ти, поете, народ свій привів?
    Знову смерті мара налетіла на очі,
    застелила Карпати,
    І Київ,
    і Львів...
    2000.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (2)


  28. Володимир Ляшкевич - [ 2008.10.09 17:47 ]
    Життя
    Не розповім тобі про це ніколи.
    Як журно витікають крізь долоні
    нехитрі теплі мудрощі дитинства.
    І хвилею накочуються справи.
    І борсаєшся в них, і потерпаєш.
    А потім добуваєшся поверхні,
    і тверді, де суха жага, і втома,
    і загрубілі почуття. І мариш
    дощами, паволоками, імлою.
    І з тим усім вмерзаєш у дорогу,
    якою брів, куди і невідомо.
    І в твої очі, наче в небо зорі,
    сідають з піруетами сніжинки -
    спочатку холодно, а потім тепло
    вишукують приховане дитинство
    у найтемніших із твоїх куточків.
    І ти упевнений - зазеленіє
    довкола знову, бо колись було це.
    А потім ти уже пливеш туди,
    куди майнули спогади дитячі,
    на човнику хиткому, наче з міри
    твоєї віри зліпленому щойно
    долонями невмілої дитини,
    що так боялася пітьми нічної.
    І прикро, що такий маленький човник,
    що линутиме він безмежно довго,
    невидимий у сині над тобою...
    Що перший виявився і останнім.


    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  29. Магадара Світозар - [ 2008.10.09 11:32 ]
    Цаца
    Я не вмію брехати... Вода, як і кров, безлика –
    Зачерпнеш журавлем – повна кварта води чи крові…
    Бо і кров кольорова – безлика, і ці гвоздики –
    Примусове прощання. Перони і люди - змова.

    У розтріпаний натовп ідеш – і живи щасливо,
    Твій язик без кісток і йому не мене жаліти, -
    Парубоче, гвоздики мені не квіти,
    І цей дощ поросячий в очах – то ніяк не злива.

    В барабанних перетинках – колії, стук, «бумца-ца»,
    Отака я вже й цаца, бо вік на повій багатий,
    Він грабує, як звикли, як вчили в його палацах,
    А невинних, як я, без причини – під дих і за ґрати.

    Помирати…

    Воля – вата.
    Солодка вата.
    Не навчили її кусати.

    Я не вмію брехати… Вода, як і кров, безлика –
    Не скуштуєш на смак, то й наосліп – яка різниця?
    Бо вода, як і кров – просто жінка… без чоловіка…
    Кров без плоті, вода без хліба, в руках синиця…


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (15)


  30. Андрей Мединский - [ 2008.10.09 09:11 ]
    ***
    Я выбирал из всех имен - одно, каким назвал бы сына,
    И время, что потом согнет его мальчишескую спину,
    Текло, как л́илась кровь моя в его наследующих жилах,
    От крови кровью переняв мое тепло – мы оба живы
    Навечно с ним, и в этом - суть, и в этом суть - смещая центры,
    Шептал я: «Господи Ису, храни вселенскую плаценту»,
    И, вздохам вторя в темноте, я грезил пойманными снами,
    Обняв тебя, а на постель садился ангел рядом с нами…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (10)


  31. Наталя Терещенко - [ 2008.10.09 08:17 ]
    ЛЯМУР
    Захололо-пригусло,
    Та не скам*яніло в душі,
    бо осіло у серці,
    немов різнотрав*я медове,
    те колишнє гаряче,
    що нині уже не пашить,
    те колишньо- п*янке,
    що уже не вирує, мов повінь.
    А було ж, а було,
    Мов безмежжя травневих бузків,
    Як липнева гроза
    У гарячій розповені літа,
    Золота акварель
    у майоліці світлих мазків,
    вар*єте почуттів,
    при свічах зорепадів- леліток...
    Захололо – пригусло.
    Чому не питаєш «чому?»
    Мовчимо... розуміючи марність
    цього запитання,
    У гарячих долонях
    Ми гріємо згуслу лямур
    І, зігрівшись, вона,
    неодмінно відтане, відтане...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (8)


  32. Ната Вірлена - [ 2008.10.08 18:03 ]
    не-вірш про дощовиння
    У мене такий дощара, що Боже милий, неначе підлогу мили, і відро води – над чуприною – на потилицю – на плече – потече, як дірявим дахом.

    Одноденна нещасливиця і невдаха (в Голлівудських кіно про якесь там чуже Айдахо таку би назвали «лузер»).

    На полиці складати неношені плани-блузи під тихі блюзи – вистогнуть вікно-тіні. Що постійного у житті – та вони ж постійні – стабільні, хоча й незмінні.

    Так, буває хороша гра при поганій міні: розфарбовуєш оченята, вдягаєш міні – і йдеш у натовп.

    От тільки надто – і сильно надто, і пильно надто – неначе розвідка, наче військово-сумлінне НАТО, тебе досліджують і не гублять пусті кімнати.

    А вже від себе, як від тиші – не побіжиш.

    І хтось говорить: Нато, послухай, Нато – чого минати?
    Чому бувати – не об*їдеш, не обійдеш – не перестрибнеш, то хай йому трясця! Цей дощ – і це болото – росте уширш – і, знаєш, всі ми врешті живем у рясці.

    Кого ти будеш, дівчинко, проклинати? Вертай у непрогріті свої пенати. Без парасолі, зливою – от і нате – не зовсім вірш.


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.46) | "Майстерень" 5.83 (5.5)
    Коментарі: (16)


  33. Вікторія Осташ - [ 2008.10.06 16:54 ]
    * * *
          ...і останній привид
          несе привид хреста
          на привид горú ...
             Ігор Римарук

    ...із привидами хрестів
    не привиди - радше люди
    на привид таки гори
    зіходимо крізь туман
    оманливе молоко
    лахміттям падé на груди
    і привид таки хреста
    незримий серед оман

    і майже незримі ми
    на рú мових простирадлах
    розіп'яті й не-святі
    закинуті в анти-світ

    все справжнє неначе сон
    у тому - у сні - все правда
    і хрест і гора і ми...
    мов книга минулих літ


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" 6 (5.82)
    Коментарі: (5)


  34. Юля Бро - [ 2008.10.04 22:31 ]
    O.
    Капризно изогнута берега искусанная губа,
    У суши отходят воды, больно словам во рту
    И вместо реприз избитых, когда позовёт труба,
    Лучше настаивать паузу на медицинском спирту,
    Лучше гитару настраивать (такого наговорит,
    Если возьмёт и расстроится изо всех своих струн и сил…)
    Видишь: сочится сукровица там где наш алфавит
    Откровенной бессонницей-бесстыдницей откровил.
    Исполнена безукоризненно сорванная резьба
    Эгоцентризма: тризна, свадьба - один мотив,
    Но на слуху по слухам модная ворожба:
    Никто никому не должен, – вот такой позитив.
    О чём бы тебе не сказала я – всё сует-суета,
    Между вокзальными залами разницы никакой.
    «Какой ты красивый…» - думаю… мельтешат города,
    Станций константы теряются… «боже, красивый какой…»
    Откроет свои америки нам золотая судьба.
    Веки прикрыв ладонями, как мотылька сачком,
    Ляжем ничком, где берега искусанная губа.
    Пусть нас поднимет музыка, которую подберём.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (25)


  35. Ганна Осадко - [ 2008.10.02 17:20 ]
    Бо щастя - білий кролик...
    ця гра уяви... літачок над лісом...
    це дерево розлоге… і густа
    трава медвяна… дівчинка Аліса
    цілує літо в золоті вуста,

    і ластяться до сонця ластів’ята
    і жайвір губить пісню поміж хмар…
    тук-тук...і серце гепає у п’ятах…
    тік-так… на ланцюжку живе дзиґар,

    як пес. Охороняє – адже, мусить –
    весь час – тебе від мене, а мене –
    охороняє просто… Тітко Гусінь,
    скажіть, премудра, це колись мине?

    Цей Дивокрай…
    І напнуту завісу
    Відхилить доля у останню мить:
    Бо щастя - білий кролик, і Аліса
    біжить за ним, біжить за ним, біжить…


    Рейтинги: Народний 5.84 (5.65) | "Майстерень" 5.63 (5.62)
    Коментарі: (68)


  36. Ганна Осадко - [ 2008.10.01 14:55 ]
    1-2-3
    1
    коли думки сповільнять хід, коли води рука торкнеться ,
    і кола по воді, і серце, і літачка у небі слід
    півнереальний, і не слід словами душу хвилювати,
    бо – осінь, любий, отже – спати, і на колінах чорний кіт
    мовчанням заколише: шаааа – як шаликом загорне душу…
    І шию білу. І відкушу кохання перестиглу грушу.
    І соком протече душа
    На тіло…

    2
    Латаття біле все цвіте, а вже морози на порозі...
    До хати сивий вуйцьо Бозя внесе відерце золоте:
    - Умийся, доню, і про те, чому-коли-навіщо-доки
    Триватимуть ці віщі кроки – ти не питайся. Проросте
    Із дна, з намулу, із біди – білява квітка, і сяйливо
    Підніметься з води – як диво. І по воді – сліди…сліди…
    А там слідком – латаття ліс зросте із мороку – пречистий…
    І горобинове намисто…
    І паморозь між чорних кіс –
    Як павутинка…


    3
    налиймо в чари трунку... пригуби
    нечутно – не збудивши, погуби –
    спочатку тіло, слідом – душу-сливу…
    бо гріш ціна прогрішенням сумним,
    бо сумніви і спогади – то дим,
    бо десь, колись, з невінчаним, з одним
    прокинусь – світлом повна і щаслива…
    така ще безборонна – як жита –
    ламай-цілуй-коси! – коса густа
    моя. Твоя – прегостра біла криця…
    Порожні чаші…ще ковточки два…
    Які шалені золоті жнива!
    І збудиться на ранок ледь жива
    Твоя солодка неслухняна киця…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (8)


  37. Олександр Бик - [ 2008.09.30 19:52 ]
    На околицях світу
    На околицях світу
    Розплющує очі зима
    Непочаті слова
    Із нового рядка починає
    Серед натовпу з мавп -
    Ні одної людини нема...
    На околицях центру
    Про нас вже ніхто не згадає

    На околицях світу
    Міняють любов лихварі;
    Через вікна відкриті
    Виходять поети і стреси.
    На околицях світла
    Давно не горять ліхтарі,
    А почтові скриньки
    Відправляють листи без адреси.

    На околицях світу
    Лишились з тобою удвох:
    В наших душах пропащих
    Гуляє обідраний вітер.
    Вже не вірим давно,
    Що над нами не стеля, а Бог…
    На околицях світу
    Є тільки околиці світу.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (1)


  38. Мар'яна Невиліковна - [ 2008.09.27 22:47 ]
    в'язні трамвайної сітки
    замикаються кола
    трамвайного парку
    в нічному депресі
    засмічених city -
    несхрещені вдосталь
    зчиняти паніку...

    (мені б зараз - лавку.
    сісти.)

    ...а може вони
    ще малечею мріяли
    стати кільцем
    з олімпійської "квітки",
    варті того,
    аби бути щасливими...

    в'язні
    трамвайної
    сітки...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)


  39. Наталя Терещенко - [ 2008.09.27 19:09 ]
    ЗОДІАК УСМІХНЕНИЙ
    ДІВА
    Де праведність
    і вередливість
    За шаром шар
    будують стиль,
    Не диво – діва,
    Діві – диво,
    Що східці зводить
    До мети.

    ТЕРЕЗИ
    Коли на терези
    кладеш вантаж,
    ти ближнього
    зумисне не обваж.
    Себе також,
    не обмани ні разу:
    є діамант, є й стрази.

    СКОРПІОН

    Кого б іще вкусити,
    Подумав Скорпіон,
    Він був не злий і ситий,
    Та шанував закон.
    Тож «А» уже сказавши,
    Казати мусив «Б»,
    І навпіл тулуб склавши,
    Ужалив сам себе.

    СТРІЛЕЦЬ
    Націлюйся пильніше,
    Будь безжальним,
    Не відступайся від мети,
    А втім…
    Як знати, може,
    влучити бажання
    Є теж випробуванням
    непростим…



    Рейтинги: Народний 5.31 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  40. Юрій Лазірко - [ 2008.09.25 22:47 ]
    П`ять хвилин на життя
    Історія хвороби - тремор,
    та п`ять хвилин - життя одвіку,
    та вада несумісна..., немо -
    дитина, навіть не каліка.

    І домовина - за колиску,
    і не хрестини - хрест. Чорнилом,
    рука з халата ставить риску
    і пташку поруч - ... наступила.

    Не дихаю - та надихаю,
    та виплачусь тобою мамо,
    я вийшов на хвилинку з раю
    і знову рай... в холодній ямі.

    Але я був, я жив, я дихав -
    хоч п`ять хвилин - життя одвіку,
    в мені вмирало світло тихо,
    та голосніше янгол кликав.

    На рахівниці - скаче смертність,
    під скальпом - паросток людини.
    І ми - війни живі конверти,
    написані вже неживими.

    25 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (10)


  41. Донна Чоріанна - [ 2008.09.25 00:51 ]
    Дев’ять кіл любові
    Борщі варити, прибирати в хаті,
    Чесати дітям голови кудлаті...
    І бачити один і той же сон:
    Я – Галатея, він – Піґмаліон...
    А потім – авве! – ніч, і другий сон,
    Де я – сумна Медея, він – Ясон.
    І третій сон – пахучий, як меліса:
    Я - Пенелопа, що чека Улісса,
    Четвертий – передвісник Сонця ери:
    Північне небо, літачок з фанери,
    І він – у літачкові… І літак
    Мене бере у хмари – просто так,
    Бо так – і п’ятий сон трива довіку,
    Бо я кохаю цього чоловіка.
    І шостий сон прийде - як влітку зливи,
    І в ньому будуть виноград, і сливи,
    І гречка, і любов, і пристрасть дика,
    І ми удвох – Орфей і Евридика...
    Персей і Андромеда – день останній,
    Свята неділя і святе кохання!
    Але – халепа… є один момент…
    Я хочу – хеппі, та не хочу – енд…
    І восьмий сон – як хвиля набігає:
    Сюжет класичний – він її кохає,
    Вона – його...І серій там – без ліку,
    Бо пан – Жофрей, а пані – Анжеліка,
    Версаль, Стамбул, моря і океани
    Лягли до ніг палкої Чоріанни...
    І сон дев”ятий...Довгим коридором –
    Камінні кроки дона Командора,
    А Донна Анна від любові п”яна,
    В обіймах полюбовника Жуана...

    І дев”ять кіл - не пекла, а любові,
    І сни – пахучі, ніжні, полинові.
    ...Колода карт тасується...Десяте...
    О ні, коханий, скільки можна спати?
    Прокинулись – і ця блаженна мить –
    Вдесяте, водинадцяте скрипить
    Диванчик, і сміється у віконце –
    До нас – реальних! – нереальне сонце...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (13)


  42. Чорнява Жінка - [ 2008.09.24 12:55 ]
    ОКТАВНЕ
    Довгих дощів пора,
    Реквієм літу хтивий.
    Місячна дивна гра,
    Фата-Морґана зливи.
    Сольвейґ вночі співа
    Лярґо - і гасить свічі.
    Сіра, як день, сова
    Досі кричить – вже тричі.
    Речитативом сон
    Мітить октави вулиць,
    Фабула: ти, Ясон,
    Сольним виступом – Улісс.
    Ляпасом – листя клена...
    Сіль на губах і скронях…
    ...........................
    ...Я – то трава зелена...
    ..Ти – наді мною сонях...


    *Лярґо – музичний термін (широко, дуже повільно).


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (35)


  43. Ганна Осадко - [ 2008.09.24 09:50 ]
    Ганна-Галатея
    Покличеш тихо: Галатеє-Ганно…
    Немов хорал небесний Іоганна
    Себастіана Баха проростає
    Крізь простір, через горло, там, де та є
    Піввигадка-півжінка-півтворіння,
    Витке безсоння і міцне коріння,
    Холодний мармур і жадане тіло…
    Торкнися ніжно, перелийся біло,
    Плющем обвийся…Ганно-Галатеє…
    Вдихни їй душу, розкажи про те їй,
    Що час – мудріший, що життя – сторінка.
    …Вона ― не камінь. Та іще ― не жінка.
    Вона ― твоя. Навіки. Прісно й досі.
    Поправ різцем нечесане волосся,
    Прикрий ці зимні, аж грудневі, груди
    Руками, і губами, і нікуди
    Не відпускай…І шовком, як травою,
    Зігрій її, сотворену тобою,
    Повір у неї… Оживи! Закутай
    В кармінні шати, у солодкі пута…
    …А на світанку в ніжності потоне
    Надривний стогін: «Мій Пігмаліоне….»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (15)


  44. Старий Сірко - [ 2008.09.18 09:15 ]
    Осіннє
    Нема на світі краще благодаті,
    Ніж в дощ сидіти при вікні у хаті
    І милуватися як через рівчаки
    Стрибають, наче птиці пелехаті,
    Чи кізки молоденькі волохаті,
    Під парасольками дівчатка і жінки.
    Як їх стрункі, точені довгі ніжки
    Ледь-ледь торкаються до мокрої доріжки,
    І в серці пророста солодкий щем.
    І я в вікно півдня дивлюся з ліжка –
    Не згонить ні нагайка, ні коврижка,
    Хіба дружина вгріє товкачем…


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (11)


  45. Олег Гуцуляк - [ 2008.09.17 03:39 ]
    Мойсею Фішбейну
    ... тут був Целян. Та не було весни.
    Горіхи лунко тріскали у небо.
    Злітала в память пишна і без тебе
    Пташина душ незвінчаних. Лиш сни...
    І все було отак онде цікаво.
    Червоне яблуко на білому снігу.
    Тут був Целян. І цілковитий звук
    Упав на дно у філіжанку кави.
    Тут був... Тепер і риба, і зима.
    І Мюнхен знову привітав євреїв.
    Святкують Боже протоієреї...
    Ми те ж є "прото-". В майбуття - пітьма.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  46. Юрій Лазірко - [ 2008.09.16 22:23 ]
    Коротко-5
    81
    Добробут -
    він і в Африці добробут.

    82
    Мовчати не хочеться,
    а брехати важко.

    83
    Та нетакий то вже
    світ поганий,
    коли його малюють...
    Бог знає як.

    84
    Вічне кохання -
    пластикова троянда.

    85
    Як його не любити...
    Кий є і Вій!

    86
    І ліг їй на серце камінь...
    в чотири карати.

    87
    На діжку втіхи -
    ні краплі совісті.

    88
    Крапля - не дощ,
    але й дощ без краплі -
    не дощ.

    89
    Скільки би не повертався -
    а тобі бракує ще когось вдома.

    90
    Набирав мудрість роками -
    так роки протікали.

    91
    Боляче -
    коли струна вириває з тебе душу.

    92
    Замінив годинник термометром -
    скоро час гострити лижі.

    93
    Замінив термометр годинником -
    температура пробила позначку замерзання.

    94
    Будь мудрим -
    дури себе так,
    щоби інші не зауважили.

    95
    Від ям -
    дороги довші,
    від кількості випитого алкоголю -
    ямкіші.

    96
    Дифлофос -
    засіб проти малярії.

    97
    І тут -
    тебе нема,
    і там -
    краще би не було.

    98
    Коли би рак свиснув,
    качка би не копнула.

    99
    Народжений літати
    на комусь.

    100
    Мат на маті з матом -
    кінець гри в шахи після випивки у спортзалі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (14)


  47. Віктор Неборак - [ 2008.09.16 17:27 ]
    Коньяк. IV
    Стрімка лотреківська пастель,
    панчіх легка і тепла сітка,
    рука холодна, погляд зрідка
    і за шинквасом - Рафаель,
    тонке і видовжене скло,
    чад кави, звуків перламутри,
    уста вечірні "Кама Сутри" -
    це драма в дусі Буало.

    Панчохи. Погляд. Усміх. Сміх.
    Знайомство. Кава. Мед гречаний.
    Таксі. Водій. Слуга печальний.
    Цілунок довгий. Перший сніг.
    І прірва ліжка. І сніги -
    розгорнуті, ламкі, колючі,
    повітря струмені палючі
    ...і ваші речі навкруги.


    * Із циклу “Напої бога Бахуса”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Прокоментувати:


  48. Віктор Неборак - [ 2008.09.16 15:25 ]
    Смерть героя (комар)
    Іржавий простір в комаринім тілі
    сопрано стер на порох. У трубі
    крихкого носа помпи вже слабі.
    А кров тече крізь русла скам'янілі.

    Ні палива, ні співу, ні в тобі
    краплини співчуття... Як на вугіллі,
    несуть його мотори зіржавілі
    з останніх сил свердлити слух юрбі.

    Він - камікадзе, що небесні тонни
    на неї б кинув, як на ешалони,
    і вже по смерті став би кавалер

    найвищих орденів! почесні списки!
    знамена! сурми! залпи! обеліски!
    ...якби його мій ляпас не розтер.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Прокоментувати:


  49. Борис Щавурський - [ 2008.09.15 21:58 ]
    Рахель
    Опісля віршів, теплих і тривких, -
    зі столу Божого нікчемних крихт, -
    гряде моя остання алія
    і я - історія,

    Під мужнім сонцем, сонцем самоти,
    кому ще знас судилося пройти
    поміж світів незнаних крізь усі
    спокуси єресі,

    щоби не бидлом темним від хліва,
    але постати маком у хлібах
    перед лицем єдиного свого
    сумління голого?!

    І ти тепер, мій Боже, забирай
    Рахель свою у наш єврейський рай,
    бо хто я тут, на цій терпкій землі?
    Я - кров у попелі,

    я - вже пейзаж, мазок осінніх бід,
    де сторожами будуть сотні літ,
    туману пасма в сутінках лиця
    та смерть-спокусниця.

    2003
    _____
    1.Йдеться про поетесу Рахель Блувштейн (1890-1931)
    2.АліЯ - ("сходження") - репатріація євреїв до Ізраїлю


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  50. Борис Щавурський - [ 2008.09.15 21:40 ]
    * * *
    Ось чайка падає в Дунай -
    зринає сербом...
    Чия війна, того й війна,
    і це нестерпно.

    І я тому й кажу йому,
    кажу: Василю,
    Василю, - я кажу, - чому,
    як вітер хвилю,

    ми не вигойдуємо мсту,
    а пестим кралю -
    оту любов, ту німоту,
    оту останню?

    Чому нам досить жмені слів,
    війна ж війною?
    Мовчиш, Василю з Василів?!
    І Бог з тобою!

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   128   129   130   131   132   133   134   135   136   ...   175