ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ніна Виноградська - [ 2008.03.02 18:12 ]
    Рід гончарів
    Мій дід і батько
    З роду гончарів.
    І їхні руки
    Так любили глину -
    Що пестили і гріли.
    У майстрів
    Був кожен горщик
    Любим, як дитина.

    Крутився круг.
    Лунав батьківський спів.
    І барви трав
    Цвіли на всіх макітрах.
    На горщиках і глечиках
    Тих днів
    Залишилась
    Мелодія нехитра.

    А батько
    Мружив очі і співав.
    І разом з ним
    Співав і круг гончарний.
    З'являвся глечик,
    Вився, виростав,
    Неначе стан дівочий,
    Ніжний, гарний.

    Рука злітала
    Над столом,
    Як птах.
    Він гладив глину,
    Наче рідну жінку...
    На мисниках
    у селах і в містах
    Стоять батьківські
    Глечики і ринки.

    Вже тато інші
    Пізнає світи,
    Й горнятка
    Не лишилося
    Од нього.
    Та на Сумщині
    Можна віднайти
    Про батька згадку -
    Горщика старого.

    Багато літ
    Цей горщик
    У печі
    Варив борщі,
    Картопельку і каші.
    А поряд з ним -
    І хліб, і калачі,
    Що годували
    Рідні сім'ї наші.

    Я бачила - в музеї!
    Горщик цвів,
    Який прогодував
    Усю країну...
    То, може, батько мій
    Його зліпив,
    І в ньому душу залишив
    Нетлінну.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (5)


  2. Чорнява Жінка - [ 2008.03.02 16:51 ]
    Закат гранатов
    Плесни прохлады мне в бокал...
    закат гранатов, воздух прян,
    и звездною пыльцой агатов
    ещё не тронут ятаган
    небесный. Тихая река
    туманом стелет берега
    у плеса. Сброшена фата,
    и слов коротких пиццикато
    волнует кровь исподтишка,
    и безысходностью крылато
    бессмыслие первопричин,
    где я одна и ты один…
    а лёд в стекле беззвучно плакал...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (3)


  3. Чорнява Жінка - [ 2008.03.02 14:22 ]
    Розгойдуючись до небес. Зовсiм легка еротика (Переклад)
    ***
    Якi несхожi ми, але якi єдинi
    у нiч глибоку,
    коли в тiснинi гiр, улюблених тобою,
    я бавлюся сопiлкою дзвiнкою.

    ***
    Ти кажеш, я пастушка безтурботна,
    бо погляд мiй у небесах блукає,
    торкни троянди пуп’янок губами,
    на мить небесну про зірки забуду.

    ***
    Розгойдуючись до небес,
    ми в гонг ударили обидва разом,
    i, ставши нотою одною, зрозумiли –
    сьогоднi ми зiграли без розходжень...
    ________________________________________

    Оригінал

    Лида Леда (стихи.ру)

    ***
    Как непохожи мы, но как едины
    глубокой ночью,
    когда в теснине гор тобой любимых
    играю я звенящею свирелью.

    ***
    Зовешь меня пастушкой беззаботной
    за то, что в небесах мой взор гуляет.
    К бутону розы прикоснись губами,
    и я на миг о звездах позабуду.

    ***
    Раскачивая до небес качели,
    мы в гонг ударили одновременно
    и, став единой нотой, осознали -
    сегодня между нами нет различий


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (11)


  4. Леся Романчук - [ 2008.03.02 14:35 ]
    Хризантеми
    У запаху осінніх хризантем
    Скорботний відчай марного чекання
    І біла паморозь осіннього світання,
    Й невиразно-холодний серця щем.
    І вечора прозоро-синій сум.
    Чом пальці до букета мов приковані?
    Тобою повна вщерть, до тебе причарована
    Крізь погляди, мов постріли, несу
    Ці квіти, не тобою подаровані.

    Авторський переклад

    И горький запах белых хризантем
    Хранит былой любви горчинку где-то.
    Хрустальный иней зимнего рассвета
    И чист, и бел, и пуст, и полон тем,
    От чего сердцу не освободиться.
    Сквозь слёзы встреча. Незабвенны лица.
    Цветы, цветы…
    Не ты
    Их подарил…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (18)


  5. Чорнява Жінка - [ 2008.03.02 12:18 ]
    Люблю любить любовь
    Люблю любить любовь, ловить ее подсказки,
    В полунамеке смысл угадать,
    Снимать с нее обиды, гнева маски
    И ждать.

    О, эта недосказанность святая,
    Полуотказ, нет-нет, полупризыв,
    Вкусивши плод, быть изгнанным из рая
    В обрыв.

    Не сожалеть, не каяться, но верить:
    Воздастся всем за этот сладкий грех,
    Ведь мерками земными не измерить
    Ее утех.

    И чувствуя, что сочтены мгновенья:
    Сегодня счастье, завтра будет грусть,
    Все ласки отнимать у вдохновенья,
    И пусть...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (9)


  6. Чорнява Жінка - [ 2008.03.01 23:23 ]
    Piano-piano
    Тихо-тихо,
    рiano-piano
    дождь рождался
    в объятьях тумана,
    долго-долго,
    устав возвращаться,
    бледный ангел
    со мною прощался,
    тонко-тонко,
    от края ресницы
    след от воды
    стирает границы,
    нежно-нежно,
    не видя обмана,
    лицо твоё глажу,
    piano-piano...



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.63 (5.61)
    Коментарі: (8)


  7. Любов Вороненко - [ 2008.03.01 21:00 ]
    Бабуся
    Старенька бабуся просить милості.
    Хто радо дає, а хтось неохоче,
    А дехто не може дивитись їй в очі.
    Ніби боїться, що це його мама,
    Що в спину їй протягом дихає брама.
    І вітер холодний летить до грудей
    Чужий і байдужий, як душі дітей.


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  8. Осіння Сандра - [ 2008.03.01 10:36 ]
    Із циклу "Так біло на серці"
    Біло

    Слухати сутінки.
    Мити вікна
    Від сліз солоних мокрого грудня.
    Назустріч холоду, що не
    зникне
    набрякне пуп’янком
    в білих грудях.


    Молитись поночі
    а надранок
    осколки рим заганяти в шкіру.
    Плястерко місяця між туману
    немов крижина,
    сміється біло.


    На перехресті доріг і колій
    гублю розгублену
    свою душу.
    Приношу жертву химерній долі:
    промінчик світла
    І білу ружу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.19) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  9. Володимир Мацуцький - [ 2008.02.29 15:40 ]
    На небі – повний місяць
    (з книги "Ось опудало...")

    На небі – повний місяць,
    як колесо від воза Феба.
    І ні хмарини – чисте небо,
    лиш колесо на небі висить.
    Така-то в Бога там погода
    без ненажерливих попів.
    Усе сповна там, не напів,
    до всього є своя нагода.
    З нагоди й я оце пишу
    про місяць той і Рай у Бога,
    бо бачу вже – біжить дорога
    і я по ній туди біжу.
    Ледь-ледь встигаю, в ноги – біль,
    і в серце – сум, і темінь – в розум.
    Якщо ж це все підняти разом,
    то, мабуть, я і не в собі.
    В чужому тілі вже душею,
    в чужому часі розум мій.
    Ягня – праворуч, зліва – змій.
    Іду між ними, як межею.
    Тут кожен сам – собі, і кожен
    за кожний вчинок відповість:
    як не почув благую вість,
    по тій межі пройти не зможе.
    Чи зміг і я ту вість почути,
    коли кричали лихварі,
    коли Господь на зір хворів
    і не до тих з’являвся в чуді?
    І знов те чудо не про нас –
    ще не гуртуються слов’яни,
    і доля їх ще досі в’яне,
    як хворе яблуко на Спас.
    А українці – поодинці,
    і кожен брата продає,
    та дві копійки виграє,
    а з тим – від ворога по пиці…
    Дивлюсь – вже місяць став за хмари:
    Рай заливає під дощем.
    Вже й храм старий зламався вщент.
    Чи вщент зламали яничари?
    А Бог Святий на те мовчав,
    мовчали з ним і служки ситі.
    Ніхто не зміг йому тій миті
    свого підставити плеча.
    Стрибнула повінь і на землю.
    Вже під водою береги.
    Господь і сила берегинь
    покинули небес оселю…

    Та цур отим! То сон мені,
    о пів на третю марив наче:
    все як в житті було, тим паче
    не в зливі людство, у лайні

    30 липня 2007 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  10. Любов Вороненко - [ 2008.02.28 22:38 ]
    Коли гроза не з неба, а з очей...

    Коли гроза не з неба, а з очей.
    Коли вогонь не з попелу, а з серця.
    Волає натовп: « Крові!» - ще і ще.
    І з вітряками відчайдушно б’ється.
    Коли під ноги все, що дотепер.
    Коли з порогу все, що буде після.
    Коли лякають постаті химер
    І друг, що гострить лезо, наче ніндзя.
    Коли вітрила рвуть на прапори
    І розпинають душу край дороги.
    Коли бездумно падають згори
    Гіркі слова прокляттями під ноги.
    Тоді здіймаєш руки до небес,
    І молишся так віддано й завзято,
    І віриш, що впаде камінний хрест,
    Той, на котрому твій народ розп’ятий.
    Без розпачу, скорботи і жалю
    Ламаєш золоті примарні замки,
    Ще не збагнувши, як любов свою
    Ти міг тримати на правах коханки.
    Коли ж захочеш віднайти себе
    У довгім лабіринті задзеркалля,
    Побачиш небо сіро-голубе
    І глибину духовного провалля.
    Чи, може, доторкнувшись до небес.
    Піднявши вгору руки занімілі,
    Сказати: «Я живий, бо я воскрес»,
    І відродитись у душі і тілі.
    Вітрила пошматовані знайти.
    І друзів у химер відвоювати.
    По гострому без остраху пройти,
    І хрест важкий на зраду не міняти.
    Бо як скінчиться дійство , зазвичай,
    Ті, що творили, будуть вже далеко.
    Позаду себе залишивши пекло,
    А людям так хотілося, щоб рай.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  11. Чорнява Жінка - [ 2008.02.28 19:47 ]
    Всю ночь стихи
    Всю ночь стихи - безумство, право!
    Ну, разве ночи для того,
    Чтобы рифмованной отравой
    По венам пенилось вино,

    Чтобы чужого вдохновенья
    Ловя дрожащие огни,
    Наивно отдалять мгновенья
    Ещё не выпитой любви?

    И чтобы, опьянев под утро
    От недосказанности чувств,
    Молчать с тобой светло и мудро
    Под сенью дремлющих искусств...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (5)


  12. Олександр Некрот - [ 2008.02.28 17:47 ]
    МАРКІЗА
    (Дуже куртуазний вірш)
    Маркізо! Ваша грація мене
    Так само, як і голос, полонила.
    А очі чарівним горять вогнем,
    Коли дивлюся в них, красуне мила.

    Маркізо! Гарна шубка - личить вам.
    Направду ви є біла і пухнаста.
    А також ніжна й лагідна мадам,
    Єдина, краща від усіх - і баста.

    Маркізо! Знаю: ви лише моя,
    І любите мене - це без химери.
    Та попри те... коханець ваш - не я!
    Для цього є вправніші кавалери.

    Маркізо! Ви не кажете їм "Ні",
    Даруєте себе, і це нормально.
    А наслідки? Доводиться мені
    Топити ваших діточок безжально...

    Маркізо! Ось уже і віршу край.
    Що, кицю, вперше "викання" почула?
    Ще "Віскасу" підсиплю - жуй-ковтай
    За те, що так на творчість надихнула.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (13)


  13. Ванда Нова - [ 2008.02.28 13:47 ]
    Мона
    Не жінка. Тільки контур олівцем
    окреслено… Вдоволений художник
    відчув себе чи не знаряддям Божим,
    наводить пензлем нашвидку: лице
    уже чіткіше, хоч іще порожнє..

    Змішає кольори, як забагне
    натхненно налаштований аматор.
    і плями фарби, начебто стигмати,
    позначили його долоні… Не
    рівнятися на Нього, не вдавати -

    не смій!...З напівпустого полотна
    принаджує його, мов Галатея -
    м’яка, в подобі глиняній, жона,
    чи, дотику чекаючи, струна,
    ескізна постать. Світла або темна -

    вже рішення за ним. Бо майстер – він.
    Ні докорів, ні нарікань не чутно -
    вона ж - заледве контур, тільки тінь
    німа. Забувши, що людське - то тлін,
    недбалими мазками пише сутність.

    Пригледівся - овва, суцільний ляп...
    Марудна праця, образ незугарний...
    Полишив, ніби іграшку маля,
    пішов. Ридання чується здаля,
    і полотном стікають сльози-фарби…

    … І тільки контур вогко мерехтить,
    просякнувши чеканням невгамовним.
    Вона ще вірить, що надійде мить,
    і майстер інший, стримуючи хіть,
    створити з неї схоче власну Мону.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (20)


  14. Чорнява Жінка - [ 2008.02.28 11:51 ]
    Епіграма на Критуса Нахмана
    Невчасно прервано коїтус,
    У графоманів їде дах,
    На полювання вийшов Критус,
    А разом з ним – славетний Нах.

    І провокатори занили,
    Очко судомить чорний жах:
    Здійма їх на сатири вили
    Шляхетний хлопець Критус Нах!

    :))


    Рейтинги: Народний 5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (12)


  15. Варвара Черезова - [ 2008.02.28 09:51 ]
    Повернення (невчасне)
    Коханий, швидше! Ну які ще вірші?!
    Які ще Віги і які ще Торі*?
    Мерщій в вікно, одягнешся надворі -
    Приїхали батьки на день раніше.

    Розумний кажеш? Любий, та не дуже...
    Якби розумний був - давно би втік.
    Хоча який тут досвід на цей вік...
    Ну а тепер оглядини, мій друже.

    Заручини, весілля (звична річ),
    Біленька в чарці і біленька в сукні,
    Ну і кохання – сили всемогутнi,
    А далі майже перша шлюбна ніч.

    * - Віги (ліберали); Торі (консерватори) - політичні партії Великобританії.


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (34)


  16. Зеньо Збиток - [ 2008.02.27 20:00 ]
    Ода Великому Наху
    (Нахману Критусу присвєчуєсі)

    Я проймаюсь глибиною слова "Нах...",
    не пройдуть `го посинання певно всує...
    Нах... - факір та відправляч чортяк на дах -
    На даху я,(в йійках-йойках)
    на даху я!

    А як з даху подивитись - поросто страх,
    мамамія, татамія, анемія...
    Нах... тобі:
    - Ще крок і буде ті бабах!
    Алілуя! На даху я!
    Нах... - дубію.

    Караули закричав ворона-птах,
    а точніше "кракаулів накричала".
    Дивиться наш Нах... і шле чортяк на дах,
    щоб ворона соловейком заспівала.

    27 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (18)


  17. Ванда Нова - [ 2008.02.27 18:15 ]
    * * *
    У шкаралупі тихо і безпечно,
    і грілкою пашить самообман,
    і довгожданий обіймає плечі -
    удався зростом і в розмові гречний.
    Нарешті ви удвох. А ти - сама,

    в обличчя ніби в’їлась одинокість,
    лягли поверху гримом почуття
    невдало. До ладу і до пуття
    ти лицедієш. Та ятрить неспокій…
    Розгублене та боязке дитя,

    мовчи про те, як велетні безлиці
    у світ, який обіцює спочин
    і бульбашками мильними іскриться,
    мов на ходулях, на залізних спицях
    несуться, невідомість несучи…

    Кричи…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (14)


  18. Чорнява Жінка - [ 2008.02.27 15:36 ]
    Епіграми-2
    Зеньо Збитий

    Свої червонії рейтузи
    Він замість прапора трима
    І ним абстреляніе Музи
    Сковчать під гавкатню Сірка

    Ніка Новікова

    Ах, Ника, Ника, Николетта,
    Мечта влюбленного поэта,
    Глаза зеленые открыв,
    На мир глядишь, как Суламифь.

    Жанна Люта

    Зачем же Орлеанской Деве
    Мечом размахивать во гневе?
    Противников всех устранит
    И безобидный цианид...

    :))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  19. Ганна Осадко - [ 2008.02.27 10:06 ]
    Трансформація
    Життя просте і кругле, мов капуста,
    Бо ти – мала. А світ довкола – зимний.
    І ти, і час повзете, як резина,
    Поміж грядками, всипаними дустом,
    І тіло – це довічні каземати,
    Бо все по черзі: спати, їсти, спати...

    ...Іще життя звивається звабливо...
    Та літо перебудеться, і дивом
    Помітиш раптом кокона лещата...
    І голосу забракне завищати,
    Бо докором висітиме на вусі,
    Немов сережка: “Ти – німа. Ти – гусінь”.

    І дикі гуси, і небесна вата
    Накриють з головою! Спати… спати...
    ...І снитимеш, і марево шалене
    Таке, як ти – налякано-зелене,
    Бо тіло, зледеніле у сувої,
    Наполовину буде не тобою.


    ...Бо з’явиться щось зайве і чуже,
    Якого не відрізати ножем,
    Яке росте і більшає щомить,
    Яке яскраве і яке – болить!
    Яке вітрам відкрите, як вітрила –
    КРИЛА!!!

    …Вросли у сни, і розрослися тілом,
    І плечі тягне вниз смертельно-біле
    Те Щось – страшне, як неозорі далі…
    Так мало місця…
    - Налякалась, лялю?
    Так мало, мало…Ма! І душить, душить…


    …І - розриваєш кокон, ніби душу…

    І, як Любов, схиляється до Тебе
    Теплом Господнім
    Березневе небо.


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.65) | "Майстерень" 5.67 (5.62)
    Коментарі: (8)


  20. Марія Матіос - [ 2008.02.27 10:56 ]
    * * *
    …Обніме, наче молода бісиця,
    В солодкім і глухім малиннику.
    І ти перейдеш огненну ріку
    Задля обіймів цеї чугайстриці,

    Мольфарки,
    Злодійки,
    Бісиці із бісиць,
    Змії,
    Голубки –
    Жінки золотої.
    І запах кіс між сонця і ялиць
    Сп"янить, як запах весняної хвої.

    І ти затрубиш – олень молодий,
    Гукнеш, голодний,
    Цю бісицю в трави,
    Під небеса,
    До чистої води,
    Де лиш обійми
    й поцілунки правлять.


    із "Саду Нетерпіння"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (4)


  21. Юрій Лазірко - [ 2008.02.26 21:57 ]
    На подолі літа
    Збирає літо лісові на ніч суниці,
    кладеться грим і сонячне рум`яно -
    стає у спілих вишнях трунком п`яним,
    стуляє небо для повік, котрим не спиться,

    вливає зелень в лист, неначе подих в слово,
    як міць надії в долю неслухняну.
    Землі в дощі цілитимуться рани
    та грім із Богом заведе гучну розмову -

    про голос неба, про політ та життєдайність,
    про ту любов, розділену в краплинах,
    про те, що серце б`ється без причини
    так часто, пристрасно і так, завчас, печально.

    Мов кола по воді - відлуння діалогу,
    що, наче поплавцем, веде в незнане.
    А серце битися не перестане,
    коли ще подих є на слово і дорога...

    25 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (15)


  22. Любов Дніпрова - [ 2008.02.26 20:20 ]
    Варення і мої "Тварини"
    Я наїмся варення
    помиюся в ванні
    докурю сигарету
    й нап"юсь у блюз-барі

    Об стінку мобільний
    в смітник всі платівки
    не вийду я з дому
    на вас подивитись!

    Всі тексти напам"ять
    мелодії в тілі
    всі ноти знайомі
    ті ж клієнти-дебіли...

    З дому не вийду
    і вуха закрию
    пов"язку на очі
    і вас всіх НА МИЛО!

    Ну як же так можна?
    Ніч там на двОрі!
    Знову в "Бочку" дзвоню:
    - За вхід що сьогодні?

    Матом всіх крию
    сідаю в таксі
    на ваш виступ їду.
    Будьте прокляті ви!

    Зранку буду я дома,
    а варення в серванті..
    Чом воно не псується?..
    Певно, там консерванти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.94) | "Майстерень" 5.5 (4.5)
    Коментарі: (4)


  23. Леся Романчук - [ 2008.02.26 18:44 ]
    ***
    Ти таємниця серця мого. Ти –
    дарунок щедрий. Весняна офіра
    цвітіння – плодові.
    Не вір. Сама не вірю.
    Так не буває. Золотом руна
    впади мені у жадібні долоні.
    Безсонність сну.
    Невичерпність безсоння.
    І дно так близько.
    Дно. На дні... Одна.
    Шовковий смак плеча.
    Ранковий спогад.
    Гори мені печаттю на вустах!
    Гори печаллю, серця таємнице!
    Лютнева ніч,
    боли мені так ніжно,
    так лагідно і тонко! Постелю
    тобі сніги і трави...
    Солодко… Молю,
    Молю, люби… Медово,
    літньо, сонячно, а мед…
    Медові соти висотає сон.
    Ой люлі-лю… А мед – хіба мені?
    Меди – мадоннам, нам –
    солодкі сни
    і серця потаємні таємниці.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (24)


  24. Чорнява Жінка - [ 2008.02.26 16:12 ]
    Епіграми
    Владимир Ляшкевич

    Галантен и ласков со всеми,
    Честь сайта заставит блюсти,
    Божественной мудрости бремя
    Ох, как же нелёгко нести…

    Варвара Черезова

    И в клетке очень нужен пеньюар,
    Входи же, мачо, коль не очень стар,
    Заслыша утомлённый блюз,
    Всегда я снять готова блуз…

    Олександр Бондар

    Я чесно не хочу стьобатись,
    Воно виходить так само,
    Як в нескінченому кіно:
    Ти йому “спи”, а він ......

    Марійка Герман

    Панянки, паночки, панусі,
    Я можу довго в тому ж дусі,
    Бо навкруги такі лапусі,
    Що пусі-мусі, мусі-пусі...

    :)))))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (21)


  25. Жанна Люта - [ 2008.02.26 12:54 ]
    Жанна
    Надихатись. Вдихнути наостанок.
    Позаду Орлеан, Турель, Боревуар,
    Комп’єн, Руан. Руан… Травневий ранок…
    Надихатись… О, зараз буде жар…
    Ко… Королю Карле… Лю… Людовіку, дофіне…
    Не… покидайте, ні… Ні. Німо… Ні, гуде…
    Це хмиз. Надихатись… Хвилину… Стіни, стіни…
    Стіна вогню! Королю, де ти, де?
    Реве юрба. Чи то давно ревіла
    Ти стоголосим «Слава!»? І злизав
    Вогонь ганебну сукню… Тіло… Тіло,
    Дівоче, юне, непорочне тіло
    На глум, на посміх натовпу біліло
    Так довго… Та ж гори!
    Усе…

    Конклав
    Не врятував…
    Король
    Не врятував…
    І ти
    Не врятував,
    Мій лицарю…

    Летить душа у простір…
    Чекає небо.
    Діва вознеслась.
    Я так любила вас!
    Наосліп і нарозтвір,
    На розпач, люди,
    Я любила вас!
    Реве юрба. Гарячий попіл, значить –
    Не діва, не свята, не взначена перстом!
    Руан їм не простив. Руан ганьбу позначив
    На плитах площі пам’яті хрестом.

    Я- Діва. Я – любов. Я – Франція. Я – Жанна.
    Легенда, символ, пам’ятник, свята…
    Горить вогонь. Надихатись востаннє.
    Руан. І дим у ранок відліта.


    Рейтинги: Народний 5.71 (5.49) | "Майстерень" 5.63 (5.38)
    Коментарі: (33)


  26. Чорнява Жінка - [ 2008.02.25 21:34 ]
    Я – поле битвы
    Я – поле битвы чувства и рассудка,
    Здесь пленных не берут – не тот расклад,
    В раскаты боя вслушиваюсь чутко,
    Читаю партитуры канонад.

    Распятая на квадратуре круга,
    Не в силах различить, где друг, где враг,
    И разум дразнится: «Что нам Гекуба?»,
    А эхом слышится: «За что Гекубу так?»

    И между мной и мной – огонь с водою,
    То сердца, то ума победный клич,
    И деться некуда, и горизонт – чертою...
    .......................................
    Так тонко-тонко
    плачет
    колокольчик...


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (20)


  27. Жанна Люта - [ 2008.02.25 20:39 ]
    ***
    Ступила до моря вашої поезії
    боязко, —
    чого ж бо варте ім'я! —
    аби ж не втопитися, пливучи.
    Молитовно, обережно —
    перший крок, другий,
    а далі — чалап, чалап, по морю,
    аки по суху,
    десь сягнуло по кісточки,
    десь було й глибше,
    проте вище колін підіймати спідницю
    не довелося.
    О, страже цноти!
    Ані утопилася, ані похлинулася.
    Де ж ота обіцяна глибінь слова?
    Чи то такий нетямущий з мене читач?


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (16)


  28. Леся Романчук - [ 2008.02.25 19:05 ]
    Ми

    Ти десь там… Де ти, де?
    Де твій погляд, твій подих?
    Небо висвятить день,
    Невагомий на дотик.

    Небо – німб, небо – гніт,
    Кілометри повітря.
    Ми тримаємо світ.
    Коли світ – проти вітру.

    Де ти? Де я? Руці
    Надзусиллям тремтіти.
    За обидва кінці
    Ми тримаємо вітер.

    Люди скажуть – талант,
    Людям не зрозуміти…
    Та хіба ж ти – атлант?
    Чи я – каріатида?

    Де я? Де ти? Оці
    Кілометри угору…
    Люди наприкінці
    Скажуть – браво, актори!

    Неба німб, неба гніт
    На чолі твоїм сяє.
    Ми тримаємо світ.
    А нас – слово тримає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (11)


  29. Марія Герман - [ 2008.02.24 17:32 ]
    Як воно іноді буває;)
    Сцена 1.

    А як, буває, дихається важко…
    Не солодко, не глибоко,
    бо мертво.
    Та наче і ім'я моє затерто
    у книзі не перевертнів, а Долі.
    І ніби так поволі і поволі
    Все сходжу до землі,
    (або у глину?)

    І ось вони - посніжені магнолії,
    але чомусь химерно неозорі…
    Нещасна, незахищена Марія!
    (чи просто стогін
    вилився в мінорі?)
    А за вину іще шизофренія
    буває (але більше нігілістам…).
    А я вкриваюсь соромом, як листям.
    Таким пожовклим, наче променистим…
    На горе.

    Поглянь - уже і руки посірілі,
    Поглянь - уже і роки посивілі,
    А скільки їх?
    У жмені два по десять…
    Та все!
    Нехай рятують, перехрестять!
    І знову, як маленьку,
    чисто пестять…
    …але прозоре також знає тіні.
    (не я старію, то думки злочинні –
    за день по сивій-сивій волосині…)

    Такі спокійно-ніжні, бо настінні,
    години тихо моляться провині.
    А я усе дивлюсь свої новини,
    і проклинаю ці такі осінні,
    холодні зливи,
    що розводять вина
    моєї крові…

    і течуть картини
    (і чорно-білі,
    біло-кольорові)
    солодкими струмками акварелі…
    А може і вони в таємній змові
    із подихом?
    (іде моє говіння.
    лишилося засіяти насіння…)

    Я винна, винна, я безмежно винна.

    …а пам'ятаєш виблиски форелі,
    коли на неї падало проміння,
    і розтікалось маслом до тремтіння
    (і розливалось сонцем повесні);
    і заливало райдуги любові
    крізь води в лоно
    маренням творіння?
    Я – ні.

    Сцена 2.

    Невинна-винно-мертва і нетлінна,
    Та винно-винна рутою і тмином.
    Я на колінах?
    На твоїх колінах
    Осанна-змінна-танна і степенна.
    Мабуть, іще невпинна,
    Бо аренна я наречена,
    Матір і дружина…

    Я винна, винна, я безмежно винна…

    Нерушена-порушена константа,
    Щаслива…
    Бо атланта, я атланта
    Голубила, любила,
    відпустила…
    Він був прекрасним, наче звуки альта,
    І був цілющим, як гаряча мантра.
    …бувало, одягала я пуанти,
    І говорила, довго говорила,
    бо танцювати не ставало сили
    і подиху,
    і поруху...

    А завтра:
    я знову винна, нескінченно винна.
    (але кому і що -
    розсудить глина.)

    А як, буває, дихається важко…
    (бо завинила; чи іще повинна?)
    Так важко, ніби цілий рід на груди
    набрав мені гріхів, чуми-полуди...
    А згодом каяттям, списом Лонгіна,
    набрав життям.

    Бо винна, дуже винна.

    А як буває дихається, знаєш?
    Що зовсім не живеться в ті хвилини:
    На вдих – лиш біль, що груди розриває;
    На видих – морок тужий і суцільний…
    І мимовільні сльози сині-сині
    (так-так, я плачу гірко і невпинно)
    щоками…
    Ну не вічно ж бути сильною?!
    …і коли гірко, я буваю дивною,
    І б'ю ногами землю, мов дитина.
    Бо вільна (ну а може - божевільна).
    Провина - на прокльони.
    Просто винна.

    Я винна, винна, я безмежно винна…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  30. Чорнява Жінка - [ 2008.02.23 20:05 ]
    Маємо те, що маємо (пародія)
    Василь Шляхтич. Є як є

    Серце б’є
    Моє
    Твоє
    Я є
    Ти є
    Життя триває
    День минає
    Ніч минає
    Світ кохає
    Те що раєм
    Називає
    Не під нагаєм
    Доріг шукає
    Знає
    Що вони заростають
    Той знайде
    Хто віру має
    Він не пропаде
    Світ триває
    А є
    Як є.

    _____________________

    Серце б’є
    Моє
    Твоє
    Її
    Його
    Йо-йо...
    Життя триває
    День минає
    Вечір минає
    Ніч минає
    Ранок минає
    Про що це я
    Забуваю
    Буває
    Такий вже я
    Як є...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (52)


  31. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.23 11:42 ]
    ДНІ БЕЗ ТЕБЕ

    Не відаю причини і не знаю,
    Та уві сні я більше не літаю,
    Не бачу кольорових снів
    У чергуванні чорно-білих днів…
    Ці дні без тебе справді чорно-білі,
    Немов птахи - безмовні і безкрилі,
    Немов сади - без цвіту навесні!
    Всі дні без тебе - чорно-білі дні!

    Я кольорів життя не забуваю:
    Рожевим ранок звично називаю,
    І білим називаю світлий день,
    Хоча без тебе сірий він лишень!
    А при тобі яскравий був, іскристий,
    Немов бусинки на твоїм намисті,
    Бузковий цвіт вечірньої пори… -
    Повір, я не забув ці кольори!

    Життя без барв - кохання без любові…
    Мене втомили сни некольорові,
    І виснажили сірі дні...
    Якби достало сил мені
    Щоб зняти темні окуляри –
    З обох. І сірість втратить чари,
    Вернеться кольоровий час!
    Але... Напевно не до нас.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (37)


  32. Леся Романчук - [ 2008.02.23 10:09 ]
    У Тернополі дощ
    А в Тернополі - дощ. Ані променя. Темно й туманно.
    І лиш Всесвіту крапля між краплями буднів стіка.
    У Тернополі дощ. Транскордонно і трансокеанно
    Простяга дощовик чиясь добра і мужня рука.

    Біль не чорний уже. Він сухий і солодкий, як море.
    І ростуть мої крила, і заповідається день.
    І цілує краплина чоло твоє. Небо прозоріє.
    У Тернополі дощ. А над світом - веселка пісень!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (36)


  33. Варвара Черезова - [ 2008.02.23 08:17 ]
    Ламаються долі...
    Ламаються долі, і лід на ріці, і підбори.
    Весна, як чума, увірвалася в місто-руїну.
    І кров розмиває артерій крихкі коридори.
    Сліпа революція мертву народить дитину.

    Життя розбавляю вином і солодким дурманом,
    І кожного ранку безглузду даю настанову –
    Прожити ще день, а увечері в гості до мами -
    На каву без цукру, якісь непотрібні розмови...

    Мовчіть, підлабузники! Лестощів повні кишені!
    Підбори? До біса. І так доберусь до вершини.
    По головах? Звісно. Якісь талісмани у жмені.
    Сліпа революція. Я її грішна дитина...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (19)


  34. Ганна Осадко - [ 2008.02.22 23:00 ]
    І не спати
    І не спати, і ревіти. У душі гуляє вітер.
    Лютий – бачиш, знову лютий? – чорно-білий – шах і мат.
    Так програти неуміло. І кричить німотно тіло,
    Бо зі снів – смертельно-білих – не вернутися назад.

    Там засніжено, неблизько... Знову ковзаюся, слизько.
    Не упасти-не пропасти... В цьому світі – ні душі!
    Там весна і ти - весняний... І чужа – та рідна панна.
    І трава, густа, як коси. І туман. І спориші.

    І не спати, і ревіти. І летить над світом вітер –
    Не від тебе не до мене...На якийсь німий поріг...
    Ти вже знаєш – так буває. Знову падаю, втрачаю
    Твою руку. І ні звуку. Просто боляче. І сніг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  35. Трахтенберг Наталка - [ 2008.02.22 21:05 ]
    * * *
    І гасне ніч. Коли б знаття,
    Звідкіль взялось, куди поділось,
    Як переходять почуття
    Від знаку плюс до знаку мінус.

    У інший світ, до інших верст,
    Нулем не стримавшись в запалі,
    І зяє криком рот отверст
    У трагедійному фіналі.

    І дотліває смолоскип.
    І хижо тішить запах крові.
    Ненависті терпкий окріп
    П'янить не гірше від любові.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.17)
    Коментарі: (7)


  36. Чорнява Жінка - [ 2008.02.22 19:31 ]
    Как хорошо
    Как хорошо, как будто так и надо,
    Скользить по грани яви и зеркал,
    Меж дверью рая и порогом ада
    Во снах искать магический кристалл,

    Как хорошо, приблизясь к изголовью,
    В себя вобрав осенних листьев дрожь,
    В разрыве между дружбой и любовью
    С закрытыми глазами слушать дождь...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (27)


  37. Леся Романчук - [ 2008.02.22 18:21 ]
    Ким стану я тобі?
    Останній спалах понад силу.
    Ким стану я для тебе, милий?
    Впаду, зігрію, обпечу,
    І, не заплакавши, сплачу
    Усе, що небо присудило...
    Невисповіданим гріхом,
    Що, навпіл перетявши долю,
    Дасть мірою блаженства болю
    Нам, нерозкаяним, обом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (22)


  38. Ганна Осадко - [ 2008.02.22 17:53 ]
    ***
    …Забувати поденно – спочатку зникає лице,
    Потім дотик, і запах, і безум вокзалів, і тиша,
    Що приходить по всьому отому. І поспіхом пишеш
    Щось безглузде і щире твердим, наче гріх, олівцем.

    На покреслених аркушах знову «Навіщо і як?»
    Тільки потяг, і протяг, і шпилька у палець вколола:
    Ти вже нахильцем пила це слово гіркаве «Ніколи»,
    Як на кухні ранковій початий надвечір коньяк.

    Вже мовчалось тобі, і боліло, і біло було,
    І мело у душі, і замети вкривали поволі,
    І курила у тамбурі білу цигарочку долі,
    І текло поза вікна якесь безіменне село…


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (7)


  39. Варвара Черезова - [ 2008.02.22 16:39 ]
    Мовчи і слухай
    Мовчи і слухай. Пальцями торкнусь
    До губ твоїх. Наказую: ні звуку.
    Мені цей шум - така пекельна мука.
    І ця юрба сліпа, глуха, сторука -
    Неначе страта. Тихо гасне пульс.

    Кохання квітне в серці, ніби мак.
    Мовчи і слухай – проростає зерня.
    Із іскри Божої, в святій майстерні,
    Вбирає сили, сльози і натхнення.
    Неспиту пристрасть, щастя, а відтак

    Стає сильніша. Серце відчиняй,
    І з рук моїх прийми цю квітку дивну,
    І не на мить зумій, не на годину
    У серці прихистити, мов дитину.
    Мовчи і слухай. Квітку не зламай.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (29)


  40. Чорнява Жінка - [ 2008.02.22 14:42 ]
    Лише любов... (Рубаї)
    В любові не буває каяття,
    Вона не знає пастки забуття,
    Лиш через неї сенсу набуває
    Химерна гра під назвою "життя"...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (19)


  41. Варвара Черезова - [ 2008.02.22 10:09 ]
    Плетиво Долі
    Плетиво долі таки химерне -
    Міняться нитка і візерунок.
    Сльози комусь, а комусь дарунок
    Доля несе. Ворожба непевна.

    Як ляже нитка? На жаль, не знати.
    Чорне, червоне – любов і туга,
    Буде на втіху чи на наругу...
    Плетиво долі таке строкате.

    Пряжі шорсткої ще повне серце.
    Крутиться нитка навколо мене.
    Доля всесвітня - лиш веретено.
    Ниточка кожна колись порветься.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (25)


  42. Василина Іванина - [ 2008.02.21 22:49 ]
    До рідної мови звертаюся нині...
    Я тужу – баную за словами... Іван Петровцій
    Так мені за верховинов банно,
    що не годна'м навіть розказати.
    Я, людкове, стала забувати
    ті слова, душа яких – Карпати,
    і якими говорила мама.
    Так мені за тим плаєчком банно,
    мов косиці файні назбирати,
    як пацьорки, красно нанизати
    ті слова, душа яких – Карпати,
    і якими говорила мама.
    Забуваю верховинську мову,
    не умію словом чаловати.
    Верховинка у модернім шатю –
    ну, кого це може потішати,
    ви мене зазвідайте, людкове.
    Читаво баную за горами,
    за словами, що казала мама.
    Та ні слів, ні мами вже немає...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (12)


  43. Ганна Осадко - [ 2008.02.21 22:00 ]
    ***
    ...і довго-довго пальці цілувати...
    (ніч - безконечна. пальці - два по п"ять)
    снігів солодких несолодка вата
    вгорнула Місто, де вони не сплять,

    а дихають у темряві, і дивом
    здається цим сновидам світ без меж,
    в якому королю смаглява діва
    постала - як Даная - без одеж,

    без слів і суму. Лютий, січень, грудень -
    і час навшпиньках відійшов назад,
    бо золотом дощів упав на груди
    твоїх цілунків ніжний листопад...


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (11)


  44. Анатолій Ткачук - [ 2008.02.21 16:04 ]
    Вересневий сонет
    Симфонія погожих теплих днів
    Змінилась блюзом сплаканого вітру,
    Який урвав фінальні літа титри,
    Покинувши полон безжурних снів.

    Прислухайтесь: який тривожний спів
    Збентежив вмить лісів мінку палітру!
    Й ураз, вдягши свою злочену митру,
    Осінню месу лист зашелестів.

    Напнулись стебла, мовби арфи струни.
    Й дві блискавки – дві донечки Перуна
    Змигнули й сплакались дощем дрібним.

    Безмовний сум здійнявся понад хмари,
    Що збилися в стурбовані отари,
    Багрянець вкривши пледом повстяним.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  45. Чорнява Жінка - [ 2008.02.21 11:54 ]
    Белый вальс
    Я приглашаю Вас на вальс,
    В волшебный мир полукасаний,
    Полунадежд, полупризнаний,
    Полунамёков, полуфраз.

    Мы с Вами - клавиши судьбы,
    Вы в чёрном весь, а я вся в белом,
    На свадьбе гостем неумелым,
    Где в женихах - увы - не Вы.

    И вальса бесконечен круг,
    Хоть неизбежен путь разлуки,
    И Ваши нечужие руки
    Лежат на талиях подруг...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  46. Чорнява Жінка - [ 2008.02.21 11:06 ]
    Розчарування (пародія)
    На вірш Мирослави Меленчук
    http://maysterni.com/publication.php?id=19270
    .....................
    Губи – безгубі і руки – безрукі... Зупинка
    Серця без серця. Ці двоє прощались навік:
    Хвиля, що так була схожа собою на жінку,
    Скеля, якою у море вростав чоловік.

    ________________________________________
    Губи – безгубі, і руки – безрукі, і ноги – безногі,
    Серце без серця, і шлунок без шлунку, і череп без мозку...
    Думала, то в тебе губи такі от вологі,
    А виявляється, весь ти, коханий, із воску




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  47. Мирослава Меленчук - [ 2008.02.21 08:34 ]
    * * *
    - Любий, світає... До ранку, як пташці до Бога, -
    Мить у кохання в запасі до зміни вітрів...
    Зміни небес, берегів... Словом, зміни до всього.
    Не обіцяй, не чекай і повіки не три.

    - Люба, світає... То щастя лишає кордони
    Днів, де гуляли під зорями зоряні ми,
    Днів, де лиш нам усміхалась медуза Горгона,
    Де тільки ми не боялись дощів і зими.

    Губи – безгубі і руки – безрукі... Зупинка
    Серця без серця. Ці двоє прощались навік:
    Хвиля, що так була схожа собою на жінку,
    Скеля, якою у море вростав чоловік.


    Рейтинги: Народний 5.47 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (18)


  48. Дмитро Дроздовський - [ 2008.02.20 22:07 ]
    Залиште коньяк недопитим. Сідайте. Вже вечір
    Залиште коньяк недопитим. Сідайте. Вже вечір.
    Трамвайний вагон із депо повертає в мій сон.
    Я, знову слабкий від неврозів, потворний, мов глетчер,
    ніяк не вкручу в чорну тишу сльозливий плафон.

    Не треба просити мене про звичайні трюкацтва.
    Давно б зачинився від вас в кабінеті без стін,
    без вікон, дверей; кабінет мій масонський — це братство
    утіхи нічної й жалю на полотнах картин.

    Димить сигарета нічна. Її полум'я — крига.
    Не бачу себе у люстерку німого жалю.
    Моя голова — це Бродвей, це нефритова дзиґа,
    а я у малиновім мареві з вирію сплю.

    Шпалери. На мене вони простягають очиська.
    Потворні потвори химерних химерій пісків.
    Я просто сиджу у фотелі і бавлю вітриська
    новелами давніх пригод і невкурених днів.

    Трюмо, наче сивий атлант, не витримує тяги
    від неба мого кабінету і звуків вікна.
    Так хочеться кинути чимось — немає шеляга,
    щоб вибити світові око, пробити до дна.

    Допийте вино в самоті. Я скурю сигарету.
    Чи, може, все буде ізнову навспак догори.
    На тлі театральних овацій приїде карета
    швидкого спасіння. І вічні замовкнуть вітри.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (11)


  49. Василь Цибульський - [ 2008.02.20 17:12 ]
    СЕРЕД ЖИТТЯ
    Вечірній вітер жбурляє в вічі опалі зорі.
    Вечірній вітер, вечірня осінь, осінній вечір,
    ще теплий-теплий, ще синій-синій, як тихе море.
    Ще так далеко сніги на скронях, думки старечі.

    Ще власна доля на гострім лезі своєї зброї.
    Ще сильні руки, і розпач очі звести не сміє.
    Ще не почато душі простої, душі святої.
    Ще ясний місяць. Ще свіжий вітер. Ще є надія.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  50. Леся Романчук - [ 2008.02.20 17:12 ]
    ***
    Все буде лише так, як має статись.
    Не осягнуть Всевишнього путі.
    Спаситель знав, що має він сконати
    У вікопомних муках на хресті.

    Та духом тверд, він тілом був людина
    І руки зніс небесному отцю:
    «Болять тобі майбутні муки сина.
    О, пронеси повз мене чашу цю!»

    Шануєм над усе гординю нашу,
    А долю обминути — суєта.
    Смиренно ж пиймо сю гіркую чашу,
    Бо чим ми в Бога ліпші за Христа!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   137   138   139   140   141   142   143   144   145   ...   175