ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ната Вірлена - [ 2007.06.01 21:38 ]
    Безіменна (8 з безглуздих віршів)
    Збирайся, жінко. Перейди поріг.
    Не озирайся – Бог сказав людині.
    Твій Бог правий. Це місто - сущий гріх.
    А ти і твої діти – ви ж невинні.

    ***
    То й що, що крики? То луна біди.
    (Не озирайся.) В них нема душі.
    Чиїсь сини. В колисці б задушив!
    На ціле місто - щоб і десяти!..
    (Не озирайся. Йди.)

    Отак їм треба! (Не спиняй ходи.)
    То Божа воля. Слухай і корися.
    А крики, крики, крики…! (Не дивися.)
    Ти маєш Бога – Господу годи.
    (Не озирайся. Йди.)

    О Боже, Боже, Боже! Відведи!
    Ось муж мій, Лот. Іду в його сліди.
    (Не озирайся.) Крики. (Грішні, грішні!)
    А крики, крики!... Як мені піти?
    Я розділяю. Відпусти, Всевишній.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  2. Милан Кернич - [ 2007.05.31 15:53 ]
    Млин та асоціації
    у млина
    три крила
    з очерету
    а четверте
    обдерте
    з піску
    лиш на мить
    захрипить
    на багнеті
    хтось на тім
    на чужім
    берегу
    я піду
    попід снігом
    із вати
    я піду
    над водою
    як дим
    млин продовжує
    крила
    гойдати
    чорна кров
    на лиці
    наче грим
    а на березі
    тому
    чужому
    домовини
    колотять
    як слід
    і крилами
    гойдає
    невтомно
    млин з піску
    й очеретяних
    віт
    я біжу
    вздовж ріки
    я і тиша
    заспиртований
    погляд
    несу
    і не бачу
    як вітер
    колише
    і мене
    і зелену
    траву
    і русалки
    руді
    й безсоромні
    захлинаються
    сміхом
    рудим
    над водою
    хвости
    невгамовні
    наче крила
    розвіюють
    дим
    й очеретяні
    віти
    мов грати
    крізь які
    я свій погляд
    несу
    млин продовжує
    крила
    гойдати
    я біжу
    я біжу
    я біжу.


    Рейтинги: Народний 5 (4.88) | "Майстерень" 5.5 (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  3. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.05.31 11:44 ]
    ***
    Вже вечір.
    Збираю квіти.
    До моря тобі несу...
    На дальньому пірсі –
    Вітер.
    На дальньому пірсі –
    Сум...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.48)
    Коментарі: (9)


  4. Олена Багрянцева - [ 2007.05.30 15:41 ]
    Фантазії дивні наївні сумлінні...
    Фантазії дивні
    наївні
    сумлінні
    Мені, як намисто, вдягаєш на груди
    Соломкою стелиш пастельні етюди
    І сієш крізь сито блискучі слова.

    А завтра, як сон, я усе це забуду
    Поїду в метро із тяжким дипломатом
    Піду монотонно, як всі, працювати,
    Поклавши в кишеню вчорашні дива.

    Ти будеш невтомно на мене чекати
    Гірлянди з фантазій розвісиш на стелі –
    І стане святковою наша оселя,
    В якій буде мрія
    І казка нова.
    29.05.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  5. Ганна Осадко - [ 2007.05.30 11:24 ]
    Ритуальна любов
    Тепер я вже знаю, на що вона схожа найбільше.
    На паску.
    Жінки казали: вона украй необхідна,
    потрібна, без неї – ну просто ніяк!
    Кожна мала власний рецепт, - як замісити,
    спекти, – щоб не впала тощо.
    …А коли все відбулося –
    коли у мене вийшла симпатична галіційська паска,
    присмачена цинамоном, родзинками і кокосовою стружкою –
    все у найкращих національних традиціях –
    свята закінчилися –
    упс!


    …Моя любов засихає із дня у день,
    із ночі в ніч…
    Вона вже перетворилася на зацвилий муміфікований окраєць…
    …Ритуальний хліб,
    приречений на повільне вмирання
    у хлібниці-саркофазі.
    Викинути? Гріх!
    Доїсти? Не хочу!
    ……………….
    -Гулі-гулі!….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  6. Люта Ольга Козіна - [ 2007.05.26 10:20 ]
    Подрузі MD…
    Ти справжня і антигламурна,
    Підкурюєш від сірника;
    Хтось мажеться у манікюрних,
    А ти не така, не така!
    Ти тихо запитуєш долю:
    Що буде, як ще один крок?
    Із пляшкою пива - на волі,
    Не в клубі кумедних ляльок.
    Ти плачеш за втраченим літом
    Самотня в мереживі сліз
    Солоним безсонням накрита,
    Без нього й грошей на проїзд.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  7. Уляна Явна - [ 2007.05.24 19:19 ]
    розгублені
    Огорнені в звичну тугу буднів,
    Перекотилися за поріг
    Відсутності голублених мрій,
    Крадькома опускаємося
    В туман диму і алкоголю.
    Маленькі дачі, шість соток
    Для кожної,
    Яблуня біля хати з білого
    Каменю:
    Ми з тобою в двох кріслах,
    Пляшка шампанського
    По-винному піниться
    У відблиску вогню ламкого,
    Маємо ніч до роздумів,
    Маємо час до прогулянки,
    Маємо час до спостережень:
    Сусіди лише погодинно
    Тут з липким задоволенням
    Прополюють полуниці,
    Заливають горілкою
    І зеленню хижою
    Відсутність можливості
    Бавитись з землею завжди.

    Серед ночі ритмічно гойдалка
    Хилитала своє тіло
    І двох розгублених.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Прокоментувати:


  8. Олександр Єрох - [ 2007.05.22 18:01 ]
    Літній дощ
    Падав дощ веселий, чистий
    Тупотів тихенько в листі,
    То в траві густій зникав,
    То по стежечці стрибав,
    То на склі твого віконця,
    Де виблискувало сонце
    Щось краплинками писав,
    Усміхався та співав:

    Літня спека, літня спека,
    Дзьобом б’є своїм лелека,
    Кличе дощик - прилітай
    В чарівний мій рідний край.
    Літня спека, літня спека,
    Чув як дзьобом бив лелека,
    На хмаринку враз я сів,
    Хутко небом полетів.

    Падав дощ веселий, чистий
    Тупотів тихенько в листі,
    І за комір навіть впав,
    І мене полоскотав…



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.16) | "Майстерень" 5.5 (5.15)
    Коментарі: (3)


  9. Золота Жінка - [ 2007.05.21 12:27 ]
    У тебе в хаті...
    ...У тебе в хаті пахнуть абрикоси -
    Рожева шкірка терпне, як бурштин...
    Весела жінка миє чорні коси
    І тупцяє до неї перший син.
    І теплий дощ по-змовницьки моргає
    Крізь біле сито вимитих вікон.
    А ти сидиш.
    Ти куриш і чекаєш,
    Коли тривожно скрикне телефон...

    - Це ти?
    - Це я.
    - Кохана…
    - Мій жаданий…
    - У тебе? Завтра?…Так, люблю і снилась...
    Дружина з кухні: «Хто дзвонив, Степане?»
    - Ніхто. Якась дурепа помилилась…




    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (13)


  10. Юрій Лазірко - [ 2007.05.18 15:15 ]
    Рівновага
    По лівому боці - косу точить камінь,
    По правому - ллється вода.
    Виважую слово - по линві ступаю -
    Хода.

    Розбилися кроки на літерні гами,
    І ті затремтіли в устах.
    А ниточка тягнеться - край утікає
    І страх.

    Що шляху вже пройдено - сказано мало,
    До коми дійшов - замовчав.
    Пройшов інтонацію, наче штовхали -
    Встояв.

    Вже чути, як серце на п`ятах повстало,
    По колу пішла голова.
    Рядком із вірша, наче листя опале -
    Слова.

    18 Травня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (18)


  11. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.05.18 13:46 ]
    ***
    – До зустрічі в ефірі, – ти сказала...
    Я відповів:
    - Па-па!
    Поцілував...
    Червоне сонце в небі догорало,
    Але у серці -
    Я його сховав...

    Уже ніколи
    Сонечко не згасне.
    Хоч ти пішла,
    Але живеш
    В мені,
    Розбуджуючи
    світле і прекрасне,
    Котре тобі сплітаю у пісні...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (9)


  12. Оксана Барбак - [ 2007.05.18 13:37 ]
    Роздуми головного лікаря будинку для божевільних про переваги і недоліки безглуздя
    Божевільня -
    притулок для Наполеонів, Людовиків і Генріхів,
    Маргарит, Альфонсин і Касандр,
    притулок для стомлених душ,
    яким набридло
    розумно відповідати
    на дурні запитання
    і думати так,
    як думають інші,
    і навіть у дзеркалі
    бачити риси того я,
    яким бачать їх інші.
    Божевільні
    рідко бувають у відчаї,
    вони не жалкують
    за розбитою пляшкою вина,
    їх не цікавлять економічні кризи,
    не зачіпають чужі проблеми.
    Божевільним
    все одно навіть як їх звати,
    головне, щоб у місячні ночі
    медсестра дозволяла літати.
    Божевільні,
    усі люди, мабуть, божевільні,
    просто вони не знають
    усіх симптомів
    втрачання здорового глузду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (15)


  13. Уляна Явна - [ 2007.05.18 12:32 ]
    Грушеве серце
    Дідові і братику

    Побіля старої грушки пробилося
    Ламким пагоном,
    Квітливим початком,
    Загнуздане в тінь смерті
    Гагітливе співуче життя.
    Що спершу росли удвох
    Не довгий проміжок,
    Займали відрізок землі
    Та сонця,
    То цієї весни
    Жовтоплесих плодів
    Матір понурила гілля
    Чорним пруттям,
    А грушеве серце
    Проросло свіжим
    Листям і цвітом
    У синові чи то доні.

    Життя – не скінченне.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Прокоментувати:


  14. Юлія Овчаренко - [ 2007.05.18 12:41 ]
    ***
    Ти бачиш? Я стою у тебе за порогом,
    Шепочу за вікном дрібним сліпим дощем,
    Принишкла у кутку під брамою за рогом
    І тінню пелюсток спадаю на плече.

    Ти бачиш уві сні розмиту синю постать,
    І блиск моїх очей у погляді чужім
    Лишає по собі гіркий тривалий посмак,
    Як кава й шоколад, як лайка навздогін.

    Я зупиняюсь тут – завмерла у чеканні,
    На відстані думок, у колі протиріч,
    Застигла у тобі, мов у янтарнім камені.
    ...Лиш очі підійми і поглядом поклич.

    18.05.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (14)


  15. Уляна Явна - [ 2007.05.17 22:19 ]
    людоквіти
    Сон кульбаби кульбабово
    в’ється жовто
    Довкола кучерявої голівки,
    Потривожений пасмом дощу
    І розбуджений косою блискавкою,
    Ховається під зелений листок,
    Допоки кульбаба кульбабово
    приймає душ
    На людський манер.

    Руко-пагін відгортає
    пелюстя-волосся
    з людського обличчя,
    що по-квітковому
    відлічує час,
    бо життя для них довге,
    бо їм ніхто не сказав,
    що вони не вічно животіють.

    Квіти – по-людськи,
    А люди – по-квітськи.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (2)


  16. Олег Король - [ 2007.05.17 12:59 ]
    Я тобі заспіваю тихо...
    Я тобі заспіваю тихо
    Щось сумне про печалі сині,
    Про життя незбагненний вихор
    І про те, що ми жити винні…
    Я не буду мовчать лукаво,
    Розіпну на мотиві слово,
    А коли підоспіє кава –
    Вип`ємо за Різдво Христове…
    А тоді пересуди кляті
    До сусідів відправим спати
    І в прокуреній наскрізь хаті
    Будем ранок новий стрічати…
    …А на ранок усе зітреться
    І залишиться тільки привид
    На твоєму сліпому серці
    Від пісень моїх хворобливих…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (5)


  17. Олег Король - [ 2007.05.17 11:59 ]
    Забута пісня
    Від вітру долоні жовкнуть,
    Стають неслухняними пальці.
    І знову холодний жовтень
    Зриває картон декорацій.
    Стежки засипає листом,
    Ганяє в саду дерева.
    Свистить розбійницьким свистом
    На вулиці день жовтневий.

    «Ой свистом, свистом,
    Мій кониченьку, свистом…
    Та щоб не запала
    Та доріженька листом…»

    Печаль моя, сива мати,
    Чого так здавило груди…
    Я вийшов з твоєї хати
    І в душу війнуло груднем.
    І біло зробилось в полі
    Та кінь мій все біжком-біжком….
    А щоб він не брів поволі
    Не западь доріженька сніжком…

    «Ой біжком, біжком,
    Мій кониченьку, біжком…
    Та щоб не запала
    Та доріженька сніжком…
    Ой свистом, свистом….
    Ой біжком, біжком…»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (8)


  18. Олег Король - [ 2007.05.16 18:08 ]
    Мій дід посивів
    Мій дід посивів на будові комунізму…
    Він стільки цегли виклав на віку.
    «Будова буде світла та залізна!», -
    А виявилась з мокрого піску.
    Мій дід утомлено киває на причини,
    Мовляв, не ті часи, не ті вожді…
    Він залишає після себе сина
    І світлий слід на Вічності воді…

    Мій батько постарів в десяту п`ятирічку
    Залатуючи стіни від дощів,
    Коли країна трамбувала гичку,
    До брам майбутнього шукаючи ключі…
    Мій батько зло вигадує причини,
    Мовляв, сьогодні знову, як тоді…
    Він залишає після себе сина
    І світлий слід на Вічності воді…

    Я виріс в час мерзотників й пророків,
    Блювала від трибунних слів душа…
    Мене навчали крокувати боком
    І шматувати кожного вірша…
    Можливо, є на те свої причини
    Та мед життя тече по бороді…
    Мені зосталось залишити сина
    І світлий слід на Вічності воді…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  19. Олег Король - [ 2007.05.16 18:40 ]
    Згадалося :)
    Травень. 1990.
    «Я сижу у окна, вспоминаю юность.
    Иногда улыбнусь, иногда отплюнусь.»
    Й. Бродський

    Ні, не помилилися історики –
    Час усе змітає невблаганно
    І тепер вже «Волги», а не «бобики»
    Глушать під райкомівським парканом.
    І на гаслі свіжодофарбованім
    Горобці цвірінькають про травень,
    І повітря у квітковій повені,
    І з-під тину лізуть перші трави.
    І всім серцем хочеться патетики!
    Десь далеко залишились зими.
    Символом районної естетики
    В прапорах червоних магазини.
    Моє місто врешті пробудилося,
    Порішило – біди всі від ката
    Та від дурнів на яких молилося,
    Від п`яниці пролетаріату,
    Від колгоспів, що ледь-ледь цугикають
    Та від недозбираного жита,
    Та від планів перекритих гичкою,
    Тільки ж треба жити ще та й жити…
    Досить! Годі! Грім оркестрів чується
    «Хай живе великий і невтомний!»
    І трибуна вже вітає вулицю,
    І «ура» кричать стрункі колони.
    Я – як всі. Я з містом відсвятковую.
    Транспарант намулює долоні
    Та я йду щасливий і розкований
    У червоній, радісній колоні.
    Йду, димлю глибокими затяжками,
    Я – звичайний провінційний геній
    У звичайнім провінційнім Жашкові
    Йду димлю, псую собі легені.
    …А роки пливуть блідими хмарами
    Десь у бік нової диво-ери
    Над продмагами і культтоварами,
    Над війною втиснутою в сквери.
    Над моїм містечком линуть птицею,
    Гул землі за хмари не сягає…
    А на площі вічною правицею
    Ленін сльози тихо витирає…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (6)


  20. Володимир Ляшкевич - [ 2007.05.16 16:14 ]
    Статки
    Чому - не знаю, а трапляється усюди:
    що більше різного майна у тебе - менше
    тоді таланту, мудрості, терпіння.
    Ховати від самого сeбе статки? -
    здається вирішенням хибним, неприйнятним…
    І кожен крок поглиблює безвихідь,
    яку сприймаєш за нову нестачу - статків...


    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4) | "Мініатюри"


  21. Олег Король - [ 2007.05.16 01:37 ]
    Попід тином осінь
    Попід тином осінь ходить
    У брезентовім береті
    Одинокі перехожі п’ють туману каламуть.
    Пахне вітром і землею на моїй сільській планеті,
    На моїй слизькій планеті,
    Яка мчить крізь дощ і тьму.

    Попід тином осінь ходить,
    Нудить, загляда у шибку.
    І білизною звисає тихих звуків тепла мідь
    Мій сусід сьогодні знову
    Дістає стареньку скрипку
    І вишаркує на струнах щось із бахівських століть.

    Попід тином осінь ходить,
    Попід школою і клубом.
    Своє вицвіле намисто розсипає у саду...
    Я крихку сусідську скрипку слухаю безсилим слухом
    Скоро їй обридне плакать -
    Вляжеться і я піду.

    Попід тином осінь ходить
    У брезентовім береті.
    Одинокі перехожі спльовують туманну муть,
    А облуплені герої на гранітнім постаменті
    Щось у цьому злому світі намагаються збагнуть...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52) | Самооцінка 3
    Коментарі: (5)


  22. Золота Жінка - [ 2007.05.15 16:16 ]
    Останнє
    - Ну не обманюй, чуєш? Ні, не плачу...
    (Коханий, помовчи мені услід!)
    Ти мідяками слів насиплеш здачу
    Жбурнеш, як рукавичку, той "Привіт!"...

    Так, я уже іду. Звичайно, мушу.
    І не дзвони, будь ласка, без потреби...
    (...Дитина не малює очі тушшю,
    Бо дуже часто плаче.
    Не про тебе...)


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (3)


  23. Олег Король - [ 2007.05.15 14:27 ]
    прокидаюсь...
    Прокидаюсь від стогону літньої зливи..
    На подвір`ї голосять порепані груші,
    А за небом, в раю, хтось обтрушує сливи
    І жбурляє на землю у теплі калюжі...
    І стихає... І звук серед мокрої тиші,
    Чи то краплі дощу, чи то кроки жіночі,
    Ходить, наче мара... На розпатланій вишні
    Сохне випрана хустка липневої ночі...


    Рейтинги: Народний 5.57 (5.53) | "Майстерень" 5.6 (5.52) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  24. Олег Король - [ 2007.05.15 14:27 ]
    весняне
    І знову сонця хвороблива втома
    хлюпоче по аортах спраглих вулиць,
    простуджуючи побутову ртуть
    та зваблюючи прагматичне птаство
    до рідних сміттєзвалищ та Гайд-парків –
    Сізіф уже внизу, що ж, знову в путь!
    Юрба незвично чуйних перехожих
    зняла свої обвітрені шапки,
    проходячи повз похорон морозів…
    Моя сусідка винесла на люди
    колготи на лоренівських ногах…
    Творцю обридло длубатися в прозі
    і він в пропахлий нафталіном ямб
    загорне сонце, душу і капіж,
    і надрукує у районній пресі
    на гонорар скупивши весь тираж…
    А я одягну свій новий костюм
    і цілий день тинятимусь у сквері,
    полохаючи гамір горобців,
    аж доки хтось з нудьгуючих бабусь
    не дорікне, киваючи на мене:
    - Тиняється, в такий погожий день!....


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52) | Самооцінка 3
    Коментарі: (3)


  25. Юлія Овчаренко - [ 2007.05.14 15:20 ]
    Пурпуровий
    Рефлексія сили твоєї на спині лишила садна,
    Відбитки твоїх долоней на щоки лягли тавром.
    У грудях – червона цегла, над нею любов не владна.
    Дозріле колосся втоми збираєш тупим серпом...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (19)


  26. Дмитро Дроздовський - [ 2007.05.13 23:36 ]
    Прощалися під ранок дві свічі
    Прощалися під ранок дві свічі...
    Цілує вечір. Обіймає ранок.
    Самотній звук зі спорожнілих склянок.
    Прощалися під ранок дві свічі...

    А сніг сміявся з тінню на вікні.
    Хотів ввійти, забувши небезпеки.
    Чекає час. Збирає картотеку.
    А сніг сміявся з тінню на вікні...

    Лоскотний шал. Химерність килимів.
    Сидить фотель, сховавши білі руки.
    Порожність ночі прочиняють звуки.
    Лоскотний шал. Химерність килимів...

    Годинний бій. Усміхненість хвилин.
    Ранкове ралі спрощених реакцій.
    Світанок суму, повний сатисфакцій.
    Годинний бій. Усміхненість хвилин...

    Безжурність фраз. Проломи без дверей.
    Рослинний запах збудженого двору.
    Блакитне сяйво прочищає пори.
    Безжурність фраз. Проломи без дверей...

    Зимовий лет. Без сумніву. Без нас.
    Палац із льоду. Луна-парк ілюзій.
    Кристал води. Сніжинки, впалі в шлюзи.
    Зимовий лет. Без сумніву. Без нас...

    А сніг сміявся з тінню на вікні.
    Хотів ввійти, забувши небезпеки.
    Чекає час. Збирає картотеку.
    А сніг сміявся з тінню на вікні...

    Холодний звук. Альтанка. Едельвейс —
    Немов живий... малюнок на шпалерах.
    Порожня чаша. З’їжджена галера.
    Холодний звук. Спекотний едельвейс.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (3)


  27. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.05.13 22:41 ]
    ***
    Світає ДЕНЬ
    Натруджено – завзятий,
    Усміхнений,
    Збурунений,
    Ясний.
    Прийми його,
    Немов найвище СВЯТО,
    Себе у кожну хвилю перелий!

    Візьми цей ДАР.
    Зумій його збагнути.
    А головне –
    Ніколи не мовчи.
    Якщо БРЕХНЯ
    плете підступні пута –
    Кричи!

    Коли не хочеш
    Знову буть совою,
    Що починає в темряві політ,
    То не фальшуй
    І не торгуй собою -
    Уже немало БРУДУ бачив світ.

    Ну от і ДЕНЬ.
    Тобі його ТВОРИТИ.
    Щасливим,
    Добрим,
    Світлим пронести!
    …Вогонь у серці
    Важко запалити,
    Але ще важче ПОТІМ
    Зберегти.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (4)


  28. Олесь Маївка - [ 2007.05.13 21:21 ]
    СИРІТСТВО
    Коли до Сибіру лягла їм дорога,
    То двір всиротився й задумався сад,
    Поменшала хата, і цвів лиш город.
    Лежав на стежині побитий собака,
    Якого підстрелив наїзник лихий, —
    Пес жалібно гавкав і вив од розпуки,
    Не міг ланцюга перегризти завчасно,
    Аби боронити невинних людей.
    Забрали корову, кобилу й лошатко,
    Погнали гуртом у голодний колгосп.
    А кролики білі у клітці стенались,
    І порпались кури на грядці ясній,
    Яка усміхалась цибулею й кропом,
    Вмивалась росою і грілась бузком.
    І сад онімів, і дерева старіли
    Під грузом зчорнілих галузь.
    Не чулося слова господарів добрих,
    Що, наче дитину, той сад берегли, —
    Вони розмовляли з ним тихо й печально,
    І, певні розлуки, що статися мала,
    До кожного дерева клали уклін.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (2)


  29. Ната Вірлена - [ 2007.05.13 11:31 ]
    Аргонавтика (5 з безглуздих віршів)
    Ну що ти, що ти? Тихо, тихо, ша!
    Сестричка спить, іди до мене, серце,
    Синочку мій. На відстані ножа
    Ти так на батька… Все-все-все, не сердься.

    Вже не болить? Молодшенький не плакав.
    Мої маленькі… А тепер – чекати.
    Чи ти забув, що у слуги Гекати
    Не гірша за твою остання дяка?

    Я царська дочка! Ти забув, мій муже?
    Я щедрі жертви ношу на вівтар –
    Твоїй царівні полюбились дуже.
    Тобі ж, Ясоне – найдорожчий дар.

    Ой люлі-люлі. Діточки поснули.
    Хороші дітки. Так тобі, Ясоне.
    Пощо майбутнє, як забув минуле?
    Замало злото-руна? На червоне!

    Будь проклятий! І проклятий – живи!
    Я батька зрадила для користі твоєї!
    Своїх дітей… Але твоїх – гляди!
    … І ти гляди. Отак тобі, Медеє.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  30. Ганна Осадко - [ 2007.05.11 15:09 ]
    Про траву
    Коханий, лягай зі мною.
    Я подихом і травою
    тебе огорну… В сувої,
    як в савані, ми заснем…
    Трава проросте крізь тіло -
    зелені, як стебла, жили…
    Ромашками ворожили –
    з ромашками і помрем.

    Вино молоде, несміле…
    Пелюстки повз нас летіли –
    так біло, смертельно біло…
    Торкнутися твоїх рук.
    Коханий, поглянь, - це осінь…
    Сивіє твоє волосся,
    і зморшечки біля носа
    плете золотий павук…

    Для того смішного літа,
    в якому були, як діти,
    ми вмерли. Сніжинки літер
    мережать чужі міста…
    Пославшись на час і втому,
    ти знову ідеш додому…
    …Коханий, скажи по тому:
    “Травинка Моя Золота”.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (11)


  31. Олексій Кацай - [ 2007.05.11 15:19 ]
    Ноктюрн
    Коли в нестерп органіки виття,
    на сурмах двигунів заграй ноктюрна
    в руїнах кристалічного життя
    на шестикутних полюсах Сатурна,
    загвинчених по саме небуття
    туди, де навіть електрони вільні
    робити з атомів передчуття
    думок, по-магматичному повільних,
    але таких, що пам‘яті меандри
    ворушать, в небо розпочавши мандри,
    і проектант сатурнових кілець
    вдягає кришталевого скафандра.

    Задзеленчить спіраль невороття
    в прозорому до музики безсонні,
    все там розпочинаючи з нуля,
    де висять небеса за ліком сьомі,
    і де, втрачаючи уламкам лік,
    колишній світ лягає на поля,
    а хмари видихають тихо сніг,
    щоб кристалізувалася Земля,
    відроджуючи суть усіх легенд.
    І вірячи, що ранок оживе,
    ядро найкрижанішої з планет,
    неначе айсберг, по Дніпру пливе.

    Органіка ж, у валяне взуття
    убравшися, щовечора й щомиті
    зсува кристали, ці чернетки квітів,
    в неоковирні білі кучугури
    та й, вихиливши склянку палітури,
    тужливо підвиває: „Ой, моро-о-оз!..”
    Але всередині її натури
    багатокутників зростає стос,
    вкарбований в молекулярну вроду.
    І ось дитина – добрий жарт природи –
    до темного вікна зробивши крок,
    в ніч дивиться крізь паморозь зірок.

    А десь в кав‘ярні, вже не за готівку,
    зненацька опуска сумний гарсон
    сатурнових кілець стару платівку
    на антикварний грамофон.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  32. Олександр Єрох - [ 2007.05.11 14:07 ]
    Захотілось оженитись
    Захотілось оженитись,
    Захотілось дуже,
    Дайте жіночку мені,
    А яку – байдуже.

    Чи русяву, чи чорняву,
    Товсту, чи худеньку,
    Чи високу й працьовиту,
    Чи таку – маленьку.

    Мовчазну, або крикливу,
    Хоч криву – байдуже,
    Захотілось оженитись,
    Захотілось дуже.

    Чи із хатою у місті,
    Чи без хати буде,
    На неділю, чи на місяць
    Дайте жінку, люди!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" 5.5 (5.15)
    Коментарі: (3)


  33. Золота Жінка - [ 2007.05.10 10:05 ]
    Одне з прощань
    Все! Доста! Схаменися! Я простила...
    Це доля нам розлуку замісила
    І напекла коржів. У добру путь!
    Забудь мене. Забудь мене. Забудь.

    Все сказано. Все зібрано. Все сплакано.
    Моя печаль на сукню воском капає.
    Все сплачено. І в цьому - вища суть.
    Не гудь мене. Не гудь мене. Не гудь.

    Банально. Нежиттєво. Неоправдано.
    Два горла джгутом болю перетягнуто,
    І совість стоплямиста, ніби рись...
    Приснись мені. Приснись мені. Приснись.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (6)


  34. Золота Жінка - [ 2007.05.10 10:17 ]
    Завтра
    ...А завтра буде тиждень від весілля
    Твого із Нею. Холодно від лиць.
    Я не зварю, як Чураївна, зілля,
    А Ти не вип"єш, як нещасний Гриць.

    Я не скажу, що вже одгостювала.
    Ти не попросиш прощі. Я сама.
    Сніги на місто зледеніле впали
    І вмерзли сном у посмішках вікна.

    А завтра буде тиждень від весілля
    Твого із Нею... Господи, прости...
    Я не зварю, як Чураївна, зілля,
    А Ти - не Гриць. Його не вип"єш Ти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (4)


  35. Золота Жінка - [ 2007.05.09 22:47 ]
    Мені - минуложиттєвій
    Химерність рук, дитинно-віщі очі,
    Слухняність кіс у капелюшку снів...
    Яка банальність чи яка пророчість
    В міжріччі воску і міжгрішші брів?

    Люстерко часу - вдрузки! Дивні ролі...
    Приреченість - мурахами Далі...
    ...І сірники допаленого болю...
    ...І дощове, невчутне "Мир Тобі"...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (10)


  36. Золота Жінка - [ 2007.05.09 21:19 ]
    Трістанові - узимку
    ...Трістане, бачиш - сніг? Піврічний сум.
    Глуха печаль прогірклого напою...
    Її прокляття, мов вінець, несу,
    Здираючи лице об чорну хвою.

    Гадюччя рук, образ колюче просо...
    Мете...мете...докрикнути несила...
    Трістане, пам"ятаєш мої коси?
    Ну не вмирай! Вітрило ж біле, біле!


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (4)


  37. Люта Ольга Козіна - [ 2007.05.09 14:36 ]
    ***
    Я хочу з міста геть,
    Щоб верхи їхати
    По узбережжю див -
    Така потреба...
    Усе б закинути
    І геть поїхати
    Туди, де дихати б
    Змогла без тебе!

    *****
    Тобі так пасує любити мене -
    Мої номери, заборони, кредити,
    Мої тисячі есемес - не тобі,
    І цю безнадію так жадібно пити;
    Тобі не сховати сумних таємниць,
    Я бачу крізь ночі очима хижачки,
    Я п*ю біль і щастя із чистих криниць,
    І думаю: як це - любити дивачку?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  38. Олексій Кацай - [ 2007.05.08 17:32 ]
    Екзосонет
    Нема думок, не винайдено літер,
    лиш пари свист і хрип летючих гранул –
    над варивом киплячим океану
    камінні хмари важко тягне вітер.

    Дощі піщані сипляться в тумани.
    Настала осінь. Гейзерів фонтани
    вже остигають і над ними зрана
    летять ракетопланів каравани.

    Ракетопланів корпуси трикутні,
    тривимірне в них точиться розмова,
    що на екзопланеті цій присутні
    ми завдяки програмам помилковим.

    А позивний, тривожний і ледь чутний,
    стає вже цього світу першословом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  39. Мирослава Меленчук - [ 2007.05.08 07:50 ]
    ***
    Блазню з довірливим поглядом, маєш хвилину?
    Справа у тому, що я загубила свій сміх.
    Ні, не раптово. Все ніби стекло по краплині.
    Мабуть, тепер не згадаю, коли він притих.

    Блазню, а знаєш, і серце забуло про радість.
    Квіти зів’яли навколо, барвіниться біль.
    В стомлених літерах книжки шукала розради,
    Ліки приймала... Все марно. Не варте зусиль.

    Блазню, ти бачиш, і стрічних тримає тривога...
    Схоже, що втіха давно не торкалась облич.
    Світ загнітився, ступивши на грішну дорогу...
    Блазню, рятуй! Відплачуся, ти щойно поклич.

    Кажеш, все просто? Потрібні усюди дзеркала?
    Дивно та й годі, що сміх мій у склі заблукав.
    Тільки подумати, де я його не шукала?!
    Щастя у люстрі чомусь не відчула рука.

    Ні, не рука? Подивитися прямо ув очі?
    В очі напроти? – Холодні, бездушні, пусті...
    Їм підморгнути??? Кривлятись??? – Той хтось там регоче...
    Хтось... Та це ж я!!! Сміх на волю мене відпустив!

    Блазню, повіриш, мене привітав перехожий...
    Так, незнайомець. І радість панує в душі.
    ...Кажеш, я – блазень?.. Напевно, ми трішечки схожі...
    Спершу себе розсмішивши – ти інших сміши!..



    Рейтинги: Народний 5.7 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  40. Олесь Маївка - [ 2007.05.07 20:42 ]
    ГРОМАДА
    В громаді нашій - Понтій і Христос,
    В громаді нашій - Сталін і Бандера.
    Дає пораду нерозумний Хтось,
    Щоб ми сварились, як гієни жерлись.

    А ми ввімкнім історії мотор
    І повернім в минуле чорні справи,
    Бо ми живем і боремось за то,
    Щоб збудувати міст для переправи

    В світлицю добрих і надійних мрій,
    У дім турбот і благодійних правил,
    Аби Христос холодні душі грів,
    Аби Христос у ріднім храмі правив.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (2)


  41. Лариса Вировець - [ 2007.05.07 20:29 ]
    КЕЛИХ
    Що від Бога — що від лукавого —
    розберешся тепер — авжеж! —
    коли той чоловік — руками лиш —
    нашепоче про шал пожеж,

    коли доля (така розсудлива!),
    мов конячка, оком пряде:
    хоче пити з тії посудини —
    мов ніколи іще й ніде...

    Наче вперше бруньки каштанові
    викидають свої свічки,
    наче зими усі потанули
    й позбігалися у струмки,

    наче з пасем волосся білого
    змиті надлишки молока...
    Світ, що навпіл було поділено —
    весь у келих оцей стіка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (12)


  42. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.05.07 17:02 ]
    ***
    Нежданий вітер в долю зачастив -
    Волосся рве і б`є відчАйно в груди,
    Обпалюючи холодом. А все ж
    Я не зверну.
    Нехай мене остудить
    Безжальна смерть,
    що пАлить всі мости
    І надає притулок безпритульним.
    Я не зверну.
    А ти, мій друже, ти?
    Чи ти зумієш берег віднайти
    І в темряві,
    не знаючи дороги,
    Пустелю цю безлюдну перейти,
    Кохаючи і віруючи в Бога?
    Чи зможеш ти у пеклі самоти
    Очиститись, і, не проклявши долю,
    Немов вербова гілка прорости
    Усім назло, розквітнути весною?
    Шалений вітер.
    А навколо – ніч…
    І лише ми у темряві з тобою.
    Сліпі.
    Ідем навпомацки.
    Дурні.
    Ми хочем обдурити власні долі...


    Рейтинги: Народний 5.71 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  43. Тетяна Лопушняк - [ 2007.05.07 11:10 ]
    Тіні Наших Очей
    вони звертають завжди наліво
    щоб не зіткнутись із власною совістю
    забувають про всіх
    і зникають
    із настанням тиші

    вони мовчать
    коли їх не кличуть
    вони тікають
    якщо їх згадати

    вони - це тіні наших очей
    яких ми ніколи не бачимо


    Рейтинги: Народний 5.5 (5) | "Майстерень" 5.5 (5.09)
    Коментарі: (4)


  44. Ната Вірлена - [ 2007.05.06 21:52 ]
    4 (з безглуздих віршів)
    Він не любив тебе, маленька німфо – плач.
    Молися – раптом вчують угорі?
    А біди – навперейми і навскач.
    Жорстокий хлопчик – блазень? Принц? Приймач? –
    Казав - зігріє. Бачиш: не зігрів.

    Куди тепер? До Риму чи Коринфу?
    Від себе? (нього?)…
    Вчора, в цій порі
    Він твого батька…! А кричав: щурі!
    А брат поїхав. Плач, маленька німфо.
    У монастир – за все, за все, за все!
    Маленька німфа розплітає коси,
    Плете вінок із болю і колосся,
    Беззахисна. Простоволоса. Боса.
    І до води – топити біль – несе.

    Наївносте! Чи ж пекло утопити?
    Дурне дівча. Ти винна – він судив.
    Він не любив. Він не умів любити.
    Він, кажуть, навіть матір не любив.

    …Вода, вода…! – як за спиною крила.
    Офеліє, ти також не любила.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  45. Юлія Гордійчук - [ 2007.05.04 18:25 ]
    ***
    Від'їзджаю на день. Як видих -
    Не в одному с тобою місті.
    Ніби небо розбилось вдрузки,
    Ніби врешті - на тому світі.
    Від'їзджаю. Перон вібрує.
    Перестук коліс - "колиханка".
    Не за мною вокзал сумує,
    Я всього лиш твоя коханка.
    Темний тамбур. Скронею в шибу.
    Докурити. Не закричати.
    ...А ти- вільний. Така умова.
    І я вільна. Така розплата.
    Серце крається, марить з болю.
    "Повертайся." - Дзвінок-знущання.
    Наплювати під ноги долі -
    Верх цинізму:"Яке кохання?!"
    Штучні квіти. Фіранок саван.
    Лише зліва кавалок неба.
    Таки плачу!.. А що поробиш,
    Часом й курвам бракує нервів...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (7)


  46. Юрій Лазірко - [ 2007.05.04 15:13 ]
    Я ще тут
    Я ще, наразі, тут:
    огинаю блакиті сферу,
    відчиняю наступні двері,
    переношу ногами бруд.

    Вдих... і на видих - млість:
    переводячи Дух і Силу,
    пришиваю до слова крила,
    розбиваю об тишу зміст.

    Я ще, наразі, Гість:
    перестукало серце втрати,
    не навчилось, як слід, кохати...
    обійняло, стиснувшись, вість.

    Звістки на крилах слів -
    повертають вони додому,
    наче блудні сини на помин...
    "Очі мами", "Кохання", "Львів".

    3 Травня 2007


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (16)


  47. Оксана Барбак - [ 2007.05.04 10:42 ]
    ***

    Танцюй танцюй
    під цю шалену музику
    під регіт хмільних чоловіків
    із жадібними очима
    вони ще ніколи не бачили
    такої яскравої жінки
    у цьому безбарвному місті
    Танцюй танцюй
    поки стане сили
    аби вони в тобі не побачили
    зляканого дівчиська
    Танцюй
    босими ногами
    топчи цю жорстоку землю
    що тебе породила
    вуличною танцівницею
    Танцюй
    незважаючи на плин Часу
    він тобі підкоряється
    він зупиняється на міській площі
    стає на одне коліно
    і сповільна тобі аплодує
    отримуючи у відповідь
    повітряні поцілунки
    Танцюй
    о спокуслива жрице
    поповнюючи скарбницю
    храму бажання
    безжально розбитими серцями
    Танцюй
    не залишаючи шансів
    жодній гідній суперниці
    доки твій бог
    дозволяє тобі танцювати
    танцюй


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (9)


  48. Василь Роман - [ 2007.05.02 01:30 ]
    Сон ІІ. Божевільна тиша
    Слухаю тишу
    осіннього
    хворого ранку,
    цвинтарний сон
    відганяю
    подалі як біль.
    Десь за вікном
    зацвітає
    мінливим серпанком
    день
    божевільний,
    як в жовтому
    мареві хміль.

    Тиша втікає
    у шпарки
    віконної рами,
    вени мої
    наповняє
    туманом
    як кров.
    Я божеволію
    подихом, тілом,
    словами -
    ніч божевільна
    зникає
    як ковдра
    між нами...
    День, Боже,
    вільний
    сьогодні
    від всього...
    Є тільки
    ЛЮБОВ!

    Жовтень, 2006, Україна


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  49. Зеньо Збиток - [ 2007.05.01 19:07 ]
    Перве Мая
    Перве Мая - Прапор в руки!
    (І пів літра на огрів)
    Пролетарії з розпуки
    Так кричать - же голос сів.

    Слава партії, народу!
    (Славо, корок не гризи)
    Ой, та мафія - уроди!
    Най би сі буржуй сказив!

    Ми ідемо, сподні дерті,
    (У кишенях вітер свище)
    Але ж тут, братерство впертих,
    Віримо у рівність з Вищим...

    Місто п`є, з селом гуляє.
    (Танець гідний танцюристів)
    Ну а я Тебе кохаю...
    У під`їзді стіни чисті.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (25)


  50. Володимир Ляшкевич - [ 2007.05.01 15:42 ]
    Осінні станси   
    І
    Ось і закінчилось літо, і погляд світила хмурий
    набрався такої жовчі, що і сліпі амури
    побігли зі шхун небесних, ввергаючись у квартири
    дам позашлюбного віку, з тих, що не втратили віри.
    ІІ
    І передчуття - усі ми за хвилю до катастрофи;
    що осені вельми личить багряний вінець Голгофи;
    і знову не запалити усе, що весною згасло,
    коли у незгоднім серці п’янке розпинав бунтарство.
    ІІІ
    О груди мої напевно взірець удатної вдачі,
    затиснуті грубо в лати сердечної недостачі,
    подібні нутру пустелі: піски, буревії, скелі,
    де вибілені останки біліші за більма стелі.
    ІV
    І опусканням повіки, ковтає пейзажі сутінь -
    осонне часів снодійне з уяви свинцем до суті,
    палаючої барвисто за мареннями і снами –
    не взята Ахіллом Троя клубочиться за димами.
    V
    А далі одвічне: “бути - не бути”, мотиви ліні,
    зізнання плодів, і відчай не даних сюжету ліній,
    і шелести під ногами, позамість над головою –
    немов у “не бути” вихід, щоб “знову” - хоча б травою.

    З тобою уже не бути, хіба що опісля смерті -
    не склавши пасьянсу долі, віддатися круговерті,
    і не перейматись більше стосунками злив і тіла,
    якому моя присутність, як крони, осточортіла.
    VІІ
    Примарні зітхання. Осінь! Знеболювати до тями,
    знайшовши себе на карті з тривимірними осями,
    закласти в зіниці келих, довіритись кругозору,
    аби сивину сприйняти за елемент декору.


    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (14)



  51. Сторінки: 1   ...   150   151   152   153   154   155   156   157   158   ...   175