ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Нінель Новікова - [ 2022.05.03 22:01 ]
    Весняні сирени

    Знов персидський бузок
    Ароматом французьким духмянить.
    Поміж нас лише крок –
    Від усього ми трішечки п’яні…

    А сирени виття,
    Що голосить, немов оглашенна,
    Про вразливість життя
    Нам нагадує пильна сирена.

    Що усе тільки мить,
    Яку треба яскраво прожити.
    І у серці бринить
    Вірш, неначе сльоза непролита…


    30.04.2022


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (2)


  2. Тетяна Левицька - [ 2022.05.02 11:15 ]
    Береги розлуки
    А нам здавалось, любий, що війна
    Ще день, чи два і скінчиться назАвжди.
    Та налетіла орків сарана,
    Споруджують у місті барикади.

    На різних берегах з тобою ми,
    Старий Дніпро ніяк не перетнути.
    Єдиний міст відкритий до семи,
    А решта заміновані маршрути.

    Немає крил, надійного весла,
    На переправі — блок-пости військові.
    Тож я на берег річки принесла
    Сльозу прощальну сповнену любові.

    Нехай душа на вітрі тріпотить,
    Не б'ється в кліті у лиху годину.
    Жахна війна жорстоко в одну мить
    Від серця відірвала половину.

    Та вірю, що побачимося знов,
    Коли розквітнуть чашечки магнолій.
    Дай Господи, щоб ти мене знайшов
    Незламною на перехресті долі!

    02.05.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (6)


  3. Тетяна Левицька - [ 2022.05.01 11:59 ]
    А ти ж казала, мамо...
    — А ти ж казала, мамо, добре діти,
    Що ви не бачили смертей війни.
    І як жахливо вмить осиротіти,
    Гнилу картоплю їсти й бур'яни.
    Що вам не сняться вибухи гарматні,
    Повітряні тривоги не кричать,
    Що ви заради буханця* не здатні
    На серце класти гаспида печать.
    Під мирним небом пощастило жити,
    І дякувати Богу, все в нас є —
    Блакитне море і волошки в житі,
    Зозулька щедро літечка кує.
    Садочок і альтанка біля хати,
    Мобільний інтернет ще зокрема.
    — Ой, мамо, мамо, що тобі сказати,
    Із потойбіччя бачила сама,
    Як я слізьми спиняла кровотечу,
    Що заливала кров'ю тротуар.
    І як давала пити дітям сечу, —
    І душу продавала за сухар.
    Як вибиралася, здригаючись від жаху,
    Поміж розтяжок вибухових мін,
    Шалених виродків, смердоти праху,
    Під гради з Маріупольських руїн.

    Буханець* — хліб

    01.05.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (5)


  4. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.30 10:31 ]
    Вогонь кохання (пісня)
    І
    А я б картини малював із тебе --
    У сукні голубій, над нею — німб.
    Так Сонечко-Дажбог цілує небо,
    І український прапор сяє в нім.

    На світ увесь — Тібет, Карпати, Анди
    Єство твоє ясніє золоте.
    Так пестощами променів лаванда
    Зворушена, розніжена цвіте.

    ПРИСПІВ:
    У горах-снах -- із вечора до рання,
    І цілий день яріють небеса --
    Горить вогонь лавандовий кохання,
    І живить наше щастя ця краса.
    ІІ
    У низині -- війна і люте горе
    Скрізь полум’ям пекельним розлилось.
    І вийшло з берегів криваве море...
    У чорній хустці — сивина волось!

    І в розпачі блідім життя німіє,
    І біль пече нам душі до основ...
    Та з попелу, немов Поета Мрія,
    Ізнову воскресає в нас любов.

    ПРИСПІВ:
    У горах снах -- із вечора до рання,
    І цілий день яріють небеса --
    Горить вогонь лавандовий кохання,
    І живить наше щастя ця краса.

    30 квітня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  5. Тетяна Левицька - [ 2022.04.28 19:26 ]
    До і потім
    Накритий стіл: Мартіні, шпроти,
    І аромат гарячих страв.
    Мій зоряний, хмільний навпроти,
    Блаженно душу огортав.

    Торкався лагідно, звабливо
    Долонею гарячих щік.
    Обіймів, поцілунків злива,
    І трепет росяних повік.

    У погляді блакитна ватра —
    Неопалима купина,
    Не обпікала, тільки завтра
    Нас обпече жахна війна.

    І розлетяться наші мрії,
    Мов полохливі горобці,
    Лишивши на небеснім тілі
    Від пускових ракет рубці.

    Вокзал тривожний, сильний протяг,
    І за плечима автомат.
    Скрегоче гучномовно потяг,
    Ховаю сльози у бушлат.

    Від серця відриваю серце.
    — Лиш повертайсь! — благаю я.
    Їдкий в повітрі запах смерті.
    Тікає із-під ніг земля...

    Світає... стихнуло навколо...
    Фарбує сонце небозвід,
    Пливе надії білий голуб
    На схід...

    28.04.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.28 04:45 ]
    Спрага кохання
    Знову віти тремтять на вітрах,
    І магнолія ніжна квітує.
    В чарівливих духмяних садах
    Я тебе цілував, дорогую.

    Шлях ішов крізь печалі німі,
    І пронизливий холод завії.
    Тихий голос шептав: - обійми,
    Поцілунком ти смуток розвієш.

    Я так спрагло до уст припадав,
    І не вірив: здійснилися мрії!
    Усміхалась весна молода,
    Як увесь трепетав і леліяв.

    І від пристрасних дотиків тих
    Розкривались уста, як бутони!
    Навіть легіт у травах затих --
    Ми у шалі солодкому тонем!

    Ця велика любов — на межі!
    Не уб’ють її війни суворі.
    Боже милий, як хочеться жить,
    І у щастя купатися морі!!!

    28 квітня 7528 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  7. Іван Потьомкін - [ 2022.04.27 19:38 ]
    У Павільйоні Дітей


    Не зупинялось сонце ще три довгі роки,
    Витягуючи на світ божий юдеїв.
    І тільки по війні, в Єрусалимі, в Яд-вашемі,
    В Павільйоні дітей, навіки щезло сонце.
    Зрештою, як і місяць.Тільки миготять зірки.
    Мільйон зірок –мільйон єврейських душ дитячих
    Кричить у моторошній тиші з високості:
    За-віщо
    У нас забрали черевички,
    Так гарно ми в них бігали й стрибали,
    Тепер же босими нас виганяють на мороз?
    За-віщо, немов ягнят, нас стригли
    І кидали в вагони для худоби?
    За-віщо
    Повідривали од матусь
    І туди зігнали, де просто нічим дихать?
    За-віщо? –
    Луна безмовно в мерехтливій тиші
    Голос, здавалося б, вже відгримілої війни,
    Та до сузір’я в Павільйоні дітей
    Нові зірки ще й досі додаються...
    Зірки ті - діти осиротілої Вкраїни,
    Розстріляні, голодом замучені
    Ненажерливим московським монстром.



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  8. Олена Побийголод - [ 2022.04.27 18:02 ]
    Халва
    Нам нададуть до біса зброї!
    І миттю приймуть до ЄС!
    Всі ж визнаю́ть, що ми - герої,
    й бороним спільний інтерес!

    А ця халва стає солодша...
    Тоді - іще шматок, мабуть:
    пришлють озброєння! Коротше -
    гармати, кажуть, нам дадуть!

    Щоправда, ще вони відсутні...
    Але - подбали вже про нас:
    хто зна, як вийде у майбутнім,
    й нам тицяють - майбутній час.

    Ми ввійдем в світову еліту,
    ми будем пити фіньшампань!..
    Ми справжні чемпіони світу, -
    з отримування обіцянь.

    (Квітень 2022)
    ееееееееее


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (3)


  9. Олександр Сушко - [ 2022.04.25 17:11 ]
    Доля
    Вмруть усі. І той, що крав-брехав,
    І святі, і хвойди, й дезертири.
    Хто молився Богу, ворогам,
    Хто стріляє у людей, як в тирі.

    Дзвони б'ють. У пеклі сабантуй.
    Псяча кров дорожча за народну...
    Голова ж моя гуде від дум,
    Що не напишу - лише на шкоду.

    Бо щоденно кличу до борні,
    Кацапур припрошую вбивати.
    В кожнім слові - лють, образа, гнів...
    Не митець я - демон біснуватий.

    Хочу рвати підлу кацапню
    Кліщами, зубами і руками.
    Втратив все: гармонію і нюх,
    Крила, муз і оберіг від мами.

    А чи хочу вмерти? Звісно, ні!
    Не перо - пістоль тримають руки.
    Знаю, що загину на війні,
    Аби жили, діти та онуки.

    25.04.2022р.









    Рейтинги: Народний 6.25 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (4)


  10. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.24 04:32 ]
    Подих Велеса
    Весняні дні на Вінниччині рідній,
    І прохолодний квітень обвіва.
    І хмари збилися у висі нині --
    Як вівці ув отару, і слова

    Такі скуйовджені на цім папері,
    Як вихор, що раз-по-раз наліта.
    То — подих Велеса у ноосфері...
    І прислухається вже висота!

    Звучить його чарівна, світла ліра,
    І лиця усміхає мимохіть.
    Пробуджує палке бажання миру,
    У далеч відсуває гул жахіть.

    І вороння, обкаркавшись війною,
    Ховає чорні крилища лихі.
    Його, як орків, хвиля супокою
    Несе за обрій на похмурий схід.

    18, 24 квітня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  11. Микола Дудар - [ 2022.04.22 23:31 ]
    З того дня...
    З того дня відкриті двері…
    Пес неначе анархіст…
    Крики… стогін… волонтери
    За вікном Великий піст…

    З того дня короткі ночі…
    Довгі дні сльозові дні
    Старця божого дівочі…
    Різне встрітиш на весні

    То коти співають оди…
    То цвіте то моросить
    То орда свої уроди...
    Словом плаче і болить

    З того дня вже все інакше
    Нам сьогодні не до свят
    Тільки щоб не так як завше -
    Пятдесят на п’ятдесят…

    З того дня ми - одне ціле
    Позабуте "біс в ребро"...
    Там де чорне буде біле —
    І один на всіх Дніпро
    З того дня…
    22.04.2022.


    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.65)
    Коментарі: (3)


  12. Ігор Шоха - [ 2022.04.21 22:10 ]
    Інволюція сущого
    ІРусофіли мають пам'ятати,
    що орда – із роду сарани,
    а совок – личина сатани.
    Фауна у цім не винувата,
    бо найпримітивніші примати
    вищі від цієї звірини.

    ІІОжили видіння Іоанна,
    звірі об'явились у кремлі,
    і пішов диявол по землі
    по завіту Біблії й Корану...
    моляться на ідола погани –
    кривославні орки-москалі.

    По закону неодарвінізму
    на чолі у нібито людей
    набухають роги сатанізму...
    відповідно – усихає глей...
    тільки зомбоящики ідей
    не узріли цього атавізму.

    Що їм Ієгова чи Аллах?
    Є гундяй і бісова шкатулка,
    із якої визирає... путька –
    сатана, що навіває жах...
    ..........................................
    та його інформаційна булька
    лопає у світу на очах.

    ІІІНа заваді стала Україна:
    світова колиска житія,
    героїчна нація моя,
    що рятує Землю від руїни
    і від розбишаки-солов'я...
    та дурному – море по коліна.

    Показилися «рятівники»,
    забувають урки-яничари,
    що вони дияволу – до пари...
    як би не таїлись, а таки,
    не уникнуть Божої руки
    і не омине їх Божа кара.

    Не одне об'явлення було,
    і на звіра є уже управа –
    роги поламаємо лукавим
    і зміїне знищимо кубло,
    і відоме, і таємне зло,
    поки чути, – Україні слава!

    04.2022


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.57) | "Майстерень" 6.5 (5.93)
    Коментарі: (4)


  13. Сергій Губерначук - [ 2022.04.21 09:52 ]
    Не цікався й не сердься…
    Не цікався й не сердься
    з масюнького серця.
    Якщо пташка – лети в далині…
    Я відчув тебе так, що питанням озвешся
    і без крил увірвешся
    в мені…

    Ти мій травень безмежний,
    моя ностальгія…
    Слово чесне – і правді кінець.
    Я ж – країна залежна,
    я ж утоплена мрія,
    як каліка й нетребний правець…

    Не соромся собою,
    я падаю ниці
    в той Тілець….

    9 грудня 2009 р., Київ



    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 36"


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.20 01:08 ]
    Україна рани гоїть
    Тривожні дні в селі і на природі,
    Чогось ліси так сторожко шумлять.
    Немовби кажучи війні: Вже годі!
    Наситилася кров’ю ця земля!

    Мене лісник питає документи:
    Чи я не сепар, чи не диверсант.
    Я розумію ці складні моменти,
    Як паспорт, відкриваю свій талант.

    Вклоняючися сонячному дневі,
    Що сяйво з прохолодою несе.
    Життя благословляю у Яневі,
    Воно здається мирним геть усе!

    Співає птаха в шумовинні вітру,
    Південний Буг нуртує, жебонить,
    У цій красі — задумливо-нехитрій,
    Буття мойого тчеться світла нить.

    І у стихії музики простої,
    У течії просвітленого дня,
    Я чую: Україна рани гоїть,
    Чуму війни нелюдську зупиня!




    19 квітня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.18 22:19 ]
    Тінь війни
    Очам не вірю: Київ у диму,
    Спалахують будівлі і дерева…
    І грізний гул по місту усьому,
    І літака над садом – тінь сталева.

    Чи скине бомби у наступну мить?
    Апокаліпсису настала ера?
    І чуть: асфальт розтерзаний двигтить –
    Ідуть колони танків й БТРів*.

    Все місто дотліває у вогні,
    І лава із вулканового жерла
    Ген розтікається удалині,
    Вже вулиці десятками пожерла.

    Боги, невже живу останній день
    Й душа уже готується до висі,
    Де звів лице сумне, немолоде
    Із відсвітом кривавим древній Місяць.

    І я моливсь між колихання віт
    В диму пекельнім, думав, що востаннє,
    За цей чарівний неповторний світ
    І припинить благав це розтерзання.

    Немов би Путін щупальця страшні
    Сюди просунув і душив помалу…
    Та це були лиш видива нічні!!!
    За мить усе затихло і розтало!

    І знову я моливсь, як уві сні,
    У дум своїх тяжких тривожнім граді –
    Щоб те, що лиш привиділось мені,
    Не сталось у майбутньому насправді!

    20.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)




    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  16. Сергій Губерначук - [ 2022.04.18 08:57 ]
    Цілу ніч, не зімкнувши очей…
    Цілу ніч, не зімкнувши очей,
    я тебе переслухала.
    Ти проходив крізь сни,
    ніби місяць, оточений хмарами,
    ніби ангел, захоплений злими
    і добрими духами,
    то кричав уві сні,
    то здригався в солодкому маренні.
    Ти долоні моєї за ніч
    ані разу не випустив.
    А вона б полетіла у вир за твоїми
    проблемами,
    подолала б усі коливання,
    пустоти і відстані
    й повернулась до ранку
    з блідими, як сніг,
    хризантемами.

    Хризантеми.
    Хризантеми.
    Ми з тобою.
    Тільки де́ ми?
    Наші дні і ночі чисті й ніжні,
    наче хризантеми білосніжні.
    Хризантеми.
    Хризантеми…

    24 липня 2000 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.85)
    Коментарі: (1)


  17. Сергій Губерначук - [ 2022.04.17 09:08 ]
    Блазень
    Не вистачало вільних місць
    в апартаментах царських тих,
    де був охоч усякий гість
    до сну, обіду чи до втіх.

    Де нализався спирту цар
    і свита з шестисот господ,
    там спорожнився кожний бар
    і з’ївся кожний бутерброд.

    Під дев’яностий свій романс
    циганки розвалились сном.
    Дворяни грали в преферанс
    години зо три під столом.

    Блукала привидів сім’я
    по замку серед п’яних тіл.
    Там жах розгублено стояв,
    лякаючись усіх довкіл.

    І тільки блазень молодий
    тієї ночі не заснув,
    зірвавши свій ковпак рудий,
    він матюки на себе гнув.

    Він грав свою найгіршу роль,
    бо правда більш гірка в брехні,
    бо жив на світі цар-король,
    йому вкорочуючи дні.

    Бо смів над ним стояти цар,
    дурний, як бла́зневе вбрання,
    дурний, як серед дня ліхтар,
    і ще дурніший, бо щодня.

    Тверезий блазень озвірів,
    царівну п’яну зґвалтував,
    на трон посів та й так здурів,
    що ґав до смерті рахував.

    А вранці пробудився цар,
    і в свити з шестисот господ
    він попросив крізь перегар –
    горілки, блазня й бутерброд.

    29 серпня 1996 р., Київ



    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 166"


  18. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.13 00:33 ]
    Господар земного раю
    Два дні тому перестало битися серце мого дорогого друга, прекрасної людини і видатного ученого, керівника, господарника, багаторічного директора Національного дендрологічного парку НАН України Івана Семеновича Косенка.
    Пам’ятаю першу нашу розмову по телефону. Я відрекомендувався, сказав, що письменник і хочу написати поему-екскурсію про чудову, незрівнянну “Софіївку”. Він запитав коротко:
    - Що для цього треба?
    Я сказав, що хотів би приїхати в “Софіївку”, пожити кілька днів, ходити екскурсійними маршрутами, надихатися красою дендропарку, спілкуватися з фахівцями, знавцями його історії.
    У відповідь почув знову коротке:
    - Приїжджайте.
    Три чи чотири дні я жив у окремому маленькому номері готелю “Софіївський”, харчувався, спілкувався найбільше з Галиною Нікітюк, заступником директора з екскурсійної роботи, найкращим фахівцем у цій сфері, бродив “Софіївкою” навіть уночі, коли не спалося і шукав натхнення. Мене катали безкоштовно на конях, бусах екскурсійних. Коли написав перші поезії — описав об’єкти — вхідні ворота, альтанку Грибок, Женевське озеро, головну алею, зайшов до Івана Семеновича, прочитав йому.
    Можливо, він побачив, що я — не випадкова людина в літературі, бо всі витрати мого перебування в “Софіївці” з його волі дендропарк узяв на себе. Я був цим дуже приємно вражений. Мене підкупав діловий, добрий, якийсь дуже людяний стиль спілкування Івана Семеновича, увага. Ніякої зверхності, пихи, все коротко, по суті, по-діловому, і уважно, доброзичливо. Розмовляв завше спокійно, жартував, розповідав про своє багаторічне знайомство з президентом НАН України Б. Патоном, і скільки він поміг “Софіївці”. Згодом я побачив, яким величезним авторитетом користується директор у колективі, де його слово — закон, і його не просто поважають, а люблять. Якщо не помиляюсь, чи не кожні два роки колектив “Софіївки” обирає собі директора. Іван Семенович пропрацював на цій посаді 42 (!) роки і кожного разу колектив його обирав знову на посаду ледь не одноголосно!
    Він очолив дендропарк у 1980 році, коли страшна повінь залила “Софіївку”. Під його керівництвом за кілька місяців усе в основному було відновлено і наведений зразковий порядок. Вся Умань піднялася рятувати улюблений парк і дослухалася до його розумних порад. Парк став процвітаючим, науковим центром. Тут проводилися постійно наради, наукові конференції, фестивалі поезії, на одному з яких мені навіть довелося стати Королем Рими з легкої руки уманської поетеси Софії Кримовської, яку, так сталося, я познайомив з Іваном Семеновичем, хоч вони обоє — уманці, а я киянин. “Софіївка” стала для мене щасливим місцем, приваблювала мене грецьким язичницьким романтизмом, що відповідало моєму віросповіданню українського рідновіра і поетичністю її прекрасних куточків, він ніби весь зітканий з поезії, спасибі графу Потоцькому і прекрасним будівничим парку, серед яких Івану Семеновичу за 225 років існування “Софіївки” належить одне з найпочесніших місць. Член-кореспондент НАН України, заслужений працівник культури, автор десятків книг і брошур, господарник феноменальний. Він із 7 години ранку пішки обходив увесь парк, о 9 приблизно збирав керівників підрозділів парку, садівників, ремонтників, будівельників, екскурсоводів і давав рознарядку на день — що треба зробити. Його не обдуриш — він бачив усе своїма очима. Увечорі ще раз об’їздив парк своїм маленьким директорським електромобілем.
    За роки його керівництва, які вже зараз називають “золотою епохою” територія парку розширилась мінімумум на 10, а то й 20 гектарів, збудований другий готель, адміністративне приміщення, господарські будівлі. Все, що надбане попередниками краще, цінне — збережене і примножене. Відновлено грот Аполлона, Звіринець-зоопарк, де ходять прекрасні олені, збудовано нові водоспади, нових кілька парків за сприяння народного депутата Антона Яценка, дві статуї Софії Потоцької і одну графа Потоцького, статую Пегаса — крилатого коня поезії встановлювали в мене на очах... Та хіба все перелічиш. І під керівництвом І.С.Косенка працює і прекрасний добірний колектив, закоханих у “Софіівку” і відданих парку людей.
    11 років писалася моя поема і 12 — тривала наша дружба. Я приїздив у різні пори року, різні часи, але незмінно зустрічав теплоту і увагу до найменших деталей з боку директора дендропарку. Він завжди був спокійним, витриманим, виваженим, господарем свого слова, ніколи не підвищував голосу, я ніби жив у Земному раї, господарем якого був ІВАН СЕМЕНОВИЧ КОСЕНКО, золота людина, людина з великої літери в усіх смислах. Свою поему, як і ці спогади, присвячую йому. Вічна пам’ять Вам, дорогий, незабутній мій друже, наводьте порядок тепер у небесному раї так, як Ви порядкували у земному. Спочивайте на Луках Сварожих з миром!

    уривок з поеми "Смарагдовий рай"

    Пам'яті Івана Семеновича Косенка

    Печаль краси колон дорійських,
    Застигла велич кам`яна,
    Трав розмаїття – ніжне військо,
    З одноманітністю війна…

    І ці ставів розкішні плеса,
    І водоспадів шум хмільний,
    І співи духів безтілесних
    У підземеллі кам`янім…

    І Божі статуї величні,
    І таємничий гротів шум,
    Весіль усміхнені обличчя –
    Лети, уяво, розкошуй!

    Заходь в наскельную альтанку,
    В долину Кам`янки заглянь,
    І про звабливую гречанку
    Наслухайся оповідань.

    Це – рай земний. Зайди у нього,
    Залиш життєву каламуть.
    І сам – за пазухою в Бога
    Хоча б годиноньку побудь.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  19. Микола Дудар - [ 2022.04.12 13:07 ]
    ***
    О дваднадцятій сорок сім
    Знову чути ракетний обстріл
    Я вже вкотре не сплю, не їм
    Від плеча не відводжу постіл…

    Ой лелечий у небі крик…
    Розважаються прийшлі орки
    Я ж до цього в житті не звик
    Ось такі у нас тут вівторки…

    Небо… небо одне для всіх
    Навіть сонце не сміє… знаю
    Не кажіть мені: вбивство - гріх
    З неба морок не осідає…
    11.04.2022.


    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.65)
    Коментарі: (1)


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.07 12:13 ]
    Київський Привид
    То не грім в небесах --
    Гул війни сіє жах,
    Посивіли над Києвом хмари.
    В почорнілих снігах
    Тишу ранку в полях
    Розірвали ракетні удари.

    Ні, то не зорепад --
    За снарядом снаряд
    Випускають трикляті рашисти.
    Вже будинки горять,
    І кривава зоря
    Зайнялась на околицях міста.

    Але що це? Ого!
    Йде назустріч вогонь,
    Полетіли палаючі стріли --
    То війська ППО
    Не упустять свого --
    На підлеті ракети зустріли.

    А над ними — літак,
    Наче блискавка та --
    Сотворив москалям бурю мстиву --
    Двадцять з лишком горять
    Літаки в болотах --
    Так воює над Києвом Привид.

    Хоч збивали в лісах,
    Але вижив цей птах,
    Бо звитяги у нього є крила.
    Наче куполу дах,
    Видно дужий розмах* -
    Над столицею небо закрили!

    Воїв сила й могуть --
    В чистій висі цвітуть
    Веселковою ніжною грою.
    Наче іскор салют
    Вибуха там і тут --
    Слава, слава навіки Герою!


    7 квітня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  21. Іван Потьомкін - [ 2022.04.06 20:08 ]
    ***

    Москалики-зубоскалики, там, у вашій бучі,
    бойовій, кипучій, далеко не"лучше",
    бо ж за цукор і за хліб навкулачки б'ються.
    Ви ж, мов ті вовки, навесні не ситі,
    приперлися на Вкраїну голод свій втолити.
    Уже Київ маячів золотом Софії,
    та не дали наші вояки ним заволодіти.
    Тож і вирішили ви у злості ядучій
    помститися, як належить, хоч на тихій Бучі:
    поздирали із домівок все, що здерти змога,
    на коліна поставили старого й малого,
    в потилицю посилали кулі осорогі,
    дівчаточок-голубочок всіх погвалтували,
    в неціловані ще груди зі сміхом стріляли.
    Смійтесь, смійтесь, недолюдки, смійтеся на кутні,
    смійтесь разом зі своїм путіним безпутним...
    ...Не сльозами, а помстою в ці дні незабутні
    Україна переможе всіх московських трутнів.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  22. Ольга Олеандра - [ 2022.04.04 21:11 ]
    Росії, з прокльоном
    У тебе очі є? Дивись, дивись на фото!
    Вдивляйся. І вмовляй себе, що то є фейк.
    Вмовляй, що звитяжна російська мерзота
    вбивати не могла тварин, жінок, дітей.

    Вдивляйся у піску нариті наспіх ями,
    з яких чомусь тіла змордовані стирчать.
    На тих тілах ряснять засохлі чорні плями.
    Ти чуєш як вони, конаючи, кричать?

    В потилицях дірки, за спини скуті руки.
    Зґвалтованих жінок замучені тіла.
    Чи відчуваєш ти їх передсмертні муки?
    Це ти їх, саме ти, на муки прирекла!

    Милуйся! І радій, на цю ж геройську справу
    ти закликала слать своїй землі синів.
    І ти була права, їх відшукала слава –
    недолюдків тавро, убивець і катів.

    Вдивляйся, це твоє омріяне величчя –
    славетні, визначні, шановані діла.
    Що ж відвертаєш вбік враз зблідле ти обличчя?
    Дивись! Дивись, кажу, до чого ти дійшла.

    03.04.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (1)


  23. Олексій Могиленко - [ 2022.04.03 20:11 ]
    Байрактар


    Всі,хто у 80-х роках навчався в школі, в першому класі вчили віршик "Ходить хлопчик Помагай".Наші внуки будуть вчити інші вірші...Про війну в Україні...Про героїв,про мирне небо і благословенну Богом землю.

    Через місто,вище хмар
    Пролітає Байрактар.

    Допоміг теробороні-
    Зупинилася колона.

    Допоміг ще і військовим-
    Танки всі горять у полі.

    Вже не будуть більш стріляти,
    Українців убивати.

    Захищає землю нашу,
    Вороги тікають в рашу.

    Хто не знає Байрактара?
    Він усім допомагає!
    03.04.2022


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  24. Ігор Шоха - [ 2022.04.03 12:56 ]
    У черзі за лептою
    ІНе вимагає Божий заповіт
    у чорний день та у лиху годину
    молитися Марії й Богу-Сину,
    аби закрили омофором світ.

    Молитись і поклони бити – мало.
    Одна турбота не рятує нас.
    Не раз уже в історії бувало
    і декому ікається не раз –
    якщо Феміда їхня довго спала,
    не омине і їх суворий час.

    ІІІ поки ми очікуємо кари
    за ветхий щит і ненадійний тил,
    не меншає, а більшає могил...

    не хоче небо ядерної хмари,
    але готують пекло яничари,
    а Божий Дух не має зайвих сил.

    ІІІЗатишшя перед бурею минає.
    Закрийте небо! Не дрімає кат!
    Подайте те, що на учора треба,
    і вам тоді окупиться стократ...
    ...............................
    Європа уповає на Ереба –
    хитрує інерційний бюрократ.

    04.2022


    Рейтинги: Народний 7 (5.57) | "Майстерень" 7 (5.93)
    Коментарі: (4)


  25. Вікторія Лимар - [ 2022.04.01 17:52 ]
    Керуючий подих весни
    Зелений килим животворний…
    На ньому жовті квіточки.
    Блакить Небесна неповторна
    З’єднала наміри людські.

    Щоб жити в мирі, що є краще?
    Чим переповнені серця?
    Лиш без війни – жадане щастя!
    Нехай загине пошесть ця!

    Весна… Птахів кружляють зграї,
    Чекаючи своїх братів,
    Які додому поспішають
    З країв далеких – тут їх дім.

    Зелений животворний килим
    Збирає кращі кольори.
    Об’єднана могутня сила
    Припинить постріли згори.
    ***
    …Відчутний керуючий подих весни.
    Всесвітній протест, щоб позбутись війни.

    29.03.2022



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  26. Ольга Олеандра - [ 2022.03.31 19:12 ]
    Призначено на страту
    Падав сонячний день, як призначено, вниз.
    Календар зазначав – майже квітень.
    Під стіною стояв заготовлений хмиз,
    йому завтра, врочисто, горіти.

    Завтра страта. Прилюдна. Злостивих відьом
    з’їсть вогонь, очищаючи скверну.
    Доброчесних засад тріумфальний підйом,
    зрежисований дуже майстерно.

    І все ходить святенник, вивчає поміст –
    чи міцний, чи був збитий надійно,
    щоб призначений вогнищу гріховний зміст
    очищався від зла гармонійно.

    То видовище буде. Чекають людці,
    обирають місцинку завчасно.
    Ждати довго, тримають хлібець у руці
    пожувать, доки решки не згаснуть.

    Глядачі. Споглядальники. Ні, не кати.
    Владарям довірять – не провина.
    Вони йдуть та ведуть до святої мети,
    вони тої мети серцевина.

    Відьом вбити! Бо винні, так кажуть жреці.
    Це ж жреці, вони мудрі й видющі.
    А вагання, питання, сльоза на щоці
    випадкові і скороминущі.

    31.03.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (1)


  27. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.31 07:41 ]
    Війна і кохання
    Боги мої, війна ця клята --
    Продовжує жахливу гру.
    Так хочеться любові свята,
    Віддатись ласкам і добру...

    І кожна зустріч — як остання --
    Куди веде нас круговерть?
    Я захлинаюсь від кохання,
    Немов мене чекає смерть.

    І кожен день: Ну як ти мила?
    Немов по лезу йдем ножа --
    Твій дім іще не розбомбила
    Орда бездушна і чужа?!

    Всевишньому -- щодень благання
    В сльозах ранкової пори:
    Не забирай моє кохання,
    Або... до себе забери!

    І як ті нерви заспокою
    У сплесках воїнів звитяг?
    Випробування нам війною
    Дано на силу почуття.

    Впаде імперія пуйлата,
    І знову в сяючий альков
    Прийде до нас любові свято,
    І створить новий світ ЛЮБОВ!

    31 березня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  28. Тетяна Левицька - [ 2022.03.30 10:20 ]
    Сльози світу

    Переймається Європа,
    НАТО — співчуває,
    Жде смертельного потопу
    Упиряків зграя.

    Б'ються воїни хоробрі
    В повені пожежній.
    Кісткою для Раші в горлі
    Наша незалежність.

    Замість того, щоб нам дати
    Рятувальну зброю.
    Щоб не лізли супостати
    Чорною ордою,

    Проливає дружно сльози
    Світ достатку й миру.
    Не зважаєм на прогнози —
    Гостримо сокиру!

    Розкололось небо навпіл
    Від ракет жахливих.
    Воскресають там, де святість
    І де є могили.

    Тож відродимося з праху
    Лютої завії!
    Вже готує всесвіт плаху
    Путінській Росії!

    29.03.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  29. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.28 23:14 ]
    Гостинець
    Україна у Сибір
    Пуці шле могилу.
    Бо ракета - вір-не-вір -
    Бункер завалила.

    Виходу нема, все зжер,
    Без повітря в раї.
    Він повільно так тепер
    Корчиться й здихає!

    28 березня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  30. Тетяна Левицька - [ 2022.03.28 00:00 ]
    А по той бік війни
    А по той бік війни —
    На краєчку зими
    Пробивалися проліски сині.
    І пастельна блакить
    Золоту ткала нить
    На гаптовану сукню Вкраїні.

    А по той бік гармат —
    Світлом врунився сад,
    Повертались у гнізда пташата.
    Оживала земля,
    На лани вистеля
    Домоткані хустини картаті.

    А по той бік ракет —
    Вірш натхненний поет
    На папері виводив старанно.
    І пливла тиха ніч
    Білим хмарам навстріч
    У лавандову димку туману.

    А по той бік могил —
    Віддавали борги
    І боролися за незалежність.
    Зло виймали з грудей,
    Милували дітей,
    У колисці плекаючи ніжність.

    А по цей бік жахіть —
    Україна стоїть,
    У людській крові — маківки храмів.
    Залишилися ми
    На руїнах війни,
    Закриваючи небо руками.

    28.03.2022р.



    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (6)


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.28 00:56 ]
    Упиреві людства
    Вже сонце землю обняло,
    І світ увесь весна цілує.
    Один лиш збоченець Хуйло
    Війну до себе кличе всує.

    Чекає сівача земля,
    Ярило пісню шле до гаю.
    Москвин ракетами поля
    Й двохсотими все засіває.

    Розкриті вже тремтять вуста --
    Кохання ніжністю говорить.
    Упир на села і міста
    Наслав руйнацію і горе.

    Коли ж нап’єшся крові ти?
    І знавіснілий од падлюцтва,
    Від свеї луснеш глупоти -
    Чиряк на тілі всього людства?!

    28 березня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  32. Тетяна Левицька - [ 2022.03.27 09:29 ]
    О скільки тих було...
    О скільки тих було, що кануло у Леті
    Без смутку на гучнім пероні сподівань,
    З ким паморочливо кружляла на паркеті,
    Шалену тарантелу пристрасних бажань.

    Які згорали сірником в жазі щоразу,
    А після пригадати не могли ім'я.
    Лише холодних губ стереотипну фразу,
    — Нам було добре разом, та ти не моя!

    Стосунки розривала з тими, хто не взмозі
    Подарувати крила щастя неземні.
    Парчеві килими стелила на підлозі,
    А згодом ремствувала на самотині.

    Того чекала, хто відкриє навстіж двері,
    Аби в холодний дім проникла теплота,
    І смакуватиме при чуйній атмосфері,
    Немов пташине молоко, терпкі вуста.

    23.02.2022р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  33. Олександр Сушко - [ 2022.03.27 08:55 ]
    11 заповідь
    Плачуть неня у москві і тато,
    Бо синок пливе Дніпром без лах.
    М'ясо ж москаля сом'ятам - свято,
    Виснуть кишки жмуттям на губах.

    Я йому сокирою голівку
    Відрубав, а тушу в річку пхнув.
    Іншому штиком у пузі дірку
    Просвердлив, до того ж - не одну.

    А як з річки, в хату причалапав, -
    Горло орку стиснула жона.
    Я ж хутенько в тімницю кацапа
    Вила по руків'я увігнав.

    Рви живих москаликів на клапті!
    Убивай руками, без ножа.
    Хай тече кровиця окупантів,
    Щоб зростав хороший урожай.

    27.03.2022р.


    Рейтинги: Народний 7 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (6)


  34. Іван Потьомкін - [ 2022.03.26 20:12 ]
    Сагайдачний

    Стратегом був він та ще яким обачним,
    Бо ж без обачності стратегії нема.
    Стратегія – це ж не бої кулачні,
    А сплав обачності, розважності й ума.
    Не про тютюн і люльку думав Сагайдачний
    (Таж димом скурював і турок, і татар),
    А про Вкраїну, що в недолі плаче,
    Приречена на шматування всім вітрам.
    Якою б стала ти, Вкраїно,
    Як би сусіди рахувалися з тобою,
    Коли б отруєна стріла турчина
    Не обернулася дочасною народною журбою.
    Хто віда, відки взяла пісня,
    Що жінку Сагайдачний за тютюн віддав,
    Та літописцю достеменно звісно,
    Що Україні весь свій статок гетьман передав.





    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  35. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.26 17:10 ]
    Воїни світла (пісня)
    Ти пройди крізь вогонь і очистись,
    Хай же страх твій у грудях скона.
    Стисни зброю в руках променисто –
    Йде на сході священна війна.

    Світла воїне, глянь, за тобою –
    Україна, як палець, одна.
    Уставай до смертельного бою –
    Йде на сході священна війна.

    Ти для Путіна вирий могилу,
    То в подобі людській – Сатана.
    За тобою – і правда і сила,
    Йде на сході священна війна.

    Обіймімось, брати, в нашій міці –
    Москалю – непоборна стіна.
    Стане в гніві сильніша за крицю –
    Йде на сході священна війна.

    Кожен дужий, ненависть не стримуй,
    Щоб нечистих – за межі прогнав.
    Геть, собаки, з Донбасу і Криму –
    Йде на сході священна війна.

    Мамо, рідна, не плач, як загину.
    Не хили у журбі голови.
    Я іду воювать за Вкраїну,
    Вір у краще і благослови.

    Найдорожча, пресвітла кохана,
    Огорни на прощання крильми.
    Ще настане весна і світанок,
    І з тобою обнімемось ми.

    Йдем ординців вогнем випікати,
    Хай забудуть дорогу сюди.
    Кожен сильний, незборний, завзятий.
    Вирушаймо. Перуне, веди.

    22.01.7522 р. (Від Трипілля) (2015)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  36. Володимир Невесенко - [ 2022.03.22 14:07 ]
    Маріуполь

    Від сирени, як від настири,
    мати з донькою мчить сліпма.
    Ні речей уже, ні квартири,
    ні будинку у них нема.
    – Хутче, доню, – отам рятунок…
    Грима небо, мов тулумбас…

    – Чуєш, мамо? Чи це дарунок,
    що снаряди не вбили нас?

    Залізяччя об стіну дзенька.
    Дим пожарищ і зблиски ватр…
    – Скорше, донечко… Тут близенько…
    Ось за рогом уже й театр.
    Там в підвалі нам буде те́пло,
    в тісноті хоч, та не одні…

    – Чуєш, мамо, а це вже пекло? –
    небо онде яке в огні…

    Вже за димом не видно світу,
    тільки сполохи звідусіль…
    «Діти» – хтось написав, як міту,
    «Діти» – ворог сприйняв, як ціль*…
    А в підвалі – важке гудіння,
    для загалу – один постій…

    – Чуєш, мамо, чи це спасіння
    нам у сутіні цій густій?..

    Смертний вибух… І пил. І репет.
    І уламки. І темнота.
    І безсилого тільця трепет,
    і дитячі в крові вуста.
    Слабне серце в безвинній жертві –
    ні надії і ні снаги…

    – Чуєш, мамо, а ми вже мертві? –
    тихо й темно так навкруги…

    * 16 березня 2022 року російський літак розбомбив Маріупольський
    драматичний театр, в якому переховувалось понад тисячу людей.

    22.03.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Прокоментувати:


  37. Іван Потьомкін - [ 2022.03.22 13:34 ]
    З голосу Езопа
    Найвища в лісі та й струнка до того ж,
    Стала глузувати смерека з морошки.
    І хоч була морошка скромна собі й тиха,
    Набридла їй врешті смереччина пиха:
    «Була б я така, як-от ти, висока,
    На світ би поглянула трохи іншим оком».
    «Та куди тобі там, карло недоросла,
    Знать, що відчувають зависокі зростом!..
    Ми ж віттям черкаємо навіть хмари сині,
    Співаємо разом із плем’ям орлиним!»
    «Спинися, хвастунко, ти, мабуть, не знаєш,
    Що біда на тебе ізнизу чигає.
    Що ти заспіваєш, як сокира свисне?
    Не хвастливою буде тоді твоя пісня»...
    ...На пеньку смереки діточки хороші
    Їли та хвалили ягоди морошки.

    P.S.
    Зверхність, зневага й глузи
    Нікому ще не додавали друзів.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (3)


  38. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.21 17:20 ]
    Із днем поезії!
    Із днем ПОЕЗІЇ, о друзі!
    Ловіть натхнення на льоту,
    Я весняній вклоняюсь Музі
    У сонце, мряку і сльоту!

    Вона – пресвітлая цариця –
    Відточить кожному перо.
    І слова перлами іскриться
    З небес її величний трон.

    Поети всі – його окраса,
    Співають, наче солов`ї,
    Крилаті вершники Пегасів –
    Неначе гвардія її.

    І як же бачу, їх багато –
    Вродив талантами Парнас.
    В повітряному замку свято,
    Тож веселімось, прошу вас.

    Триває хай пора чудова,
    Як мить любовного злиття…
    Хмеліймо музикою слова,
    Як вищим виявом життя!


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  39. Володимир Ляшкевич - [ 2022.03.21 00:08 ]
    Вітчизні. Блюз
    Не прожити інакше весняну цю рань.
    Не зректися своїх почуттів і бажань.
    Все до зброї додам - і вкладу, чимскоріш,
    кожну спрагу свою в мій останній рубіж.

    Я втискаю гашетку до болю в очах -
    тут, у наших з тобою, Вітчизно, полях,
    і зарідненість ця додає мені сил,
    з кожним пострілом в серці точніший приціл.

    За сплюндровані дні,
    за кривавість ночей,
    перебите життя,
    за жінок,
    за дітей -
    я нещадно,
    щомиті
    у пекло жену
    цю кремлівську,
    по вінця в крові,
    сарану.

    Скільки в мене лишилося –
    стільки й віддам
    за усе, що, Вітчизно, дароване нам,
    за майбутнє, де зло побороли і страх,
    я гашетку втискаю -
    до Сонця в очах.

    О, прожити б інакше весняну цю рань.
    Не зректися отих почуттів і бажань.
    Все до зброї додам - і вкладу, чимскоріш,
    кожну спрагу свою в мій останній рубіж.



    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (8)


  40. Олександр Сушко - [ 2022.03.17 11:18 ]
    Моє життя
    Орда впивається плачем
    Моїх батьків, синів, онуків.
    А я стріляю ще і ще,
    Чортякам одриваю руки.


    Я був поетом. Нині - звір.
    Муру писати людям доста.
    Один в житті орієнтир
    Й мета одна: жорстока помста


    Москаль - не брат, москаль - не друг,
    Де милосердя - нині вирва.
    Я полонених не беру,
    Деру з живих кацапів шкіру.

    17.03.2021р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (4)


  41. Ніна Виноградська - [ 2022.03.16 16:42 ]
    До війни не звикаєш

    Після кожного вибуху щулиться, меншає хата.
    Заховався в куточку невидимий нам домовик.
    Лиш герані цвітуть, не зважають на постріл гармати,
    Вибігає мій зляканий кіт, до війни ще не звик.

    Тут невидимо зв’язане все надміцними нитками:
    Кожна книга й дрібничка, стільці і обличчя світлин,
    Де мені усміхаються тато, сестричка і мама,
    Де онучка і доня спинили миттєвості плин.

    Все життя в цьому домі, а нині над хатою «гради»,
    На старому даху без тепла замерзає труба.
    До війни не звикаєш, неначе до болю і зради…
    Та живе в наших душах надія на мир і мольба.
    15.03.22



    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (3)


  42. Олена Побийголод - [ 2022.03.15 10:45 ]
    1942. К.Симонов. Убий його! (уривок)
    Із Костянтина Симонова (1915-1979)

    Коли ти́ не змиривсь із тим,
    щоб схилитися перед Кремлем,
    щоб віддати рашисту дім
    і усе, що Вітчизною звем, -

    знай: Вітчизну ніхто не спасе,
    коли ти її не спасеш;
    знай: рашиста ніхто не уб’є,
    коли ти його не уб’єш.

    І допоки його не вбив,
    пишні фрази в собі тримай,
    і країну, де виріс та жив,
    ти Вітчизною не називай.

    Раз рашиста убив твій брат,
    раз рашиста убив сусід, -
    це вони за Вітчизну мстять,
    а тобі за безчинність - стид.

    Так візьми, нарешті, і вбий
    ти - рашиста, а не́ навпаки,
    щоби плач був не в хаті твоїй,
    а у хаті його́ таки.

    Він зі смертю прийшов, пам’ятай,
    й хай його́ стріне смерть крива,
    й не дружина твоя нехай,
    а його - хай буде вдова.

    Й рідна матір нехай не твоя,
    а його - залиши́ться сама;
    не твоя, а його сім’я
    хай чекає на батька дарма...

    Так убий же хоч одного!
    Хай сконає скоріш лиходій!
    Скільки раз побачиш його -
    стільки раз ти його і вбий!

    (Березень 2022)
    аааааа


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Прокоментувати:


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.11 11:59 ]
    Вкраїнські діти
    Вкраїнські діти, Ваші смерті
    Рвуть душу. Кляті москалі,
    Бездушні нелюди, зітерти
    Я б Вас хотів з лиця землі.

    О наше героїчне військо,
    Удар по них вогнем жахним,
    Щоб мучився упир кремлівський,
    Розверзлось пекло все під ним.

    Щоб він волав нелюдським криком,
    І смерті вимолить не міг.
    А Сатана в шаленстві дикім
    Тортур завдав йому страшних.

    І щоб здихав отак повільно
    Днів стільки, скільки йде війна.
    А Україна вільна, сильна
    Знов зацвіла, як та весна!!!

    11 березня 7529 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  44. Тетяна Левицька - [ 2022.03.11 08:17 ]
    Біженці


    — Куди ж ми тікаємо, мамо?
    —Війна!
    Ворожа навала ген суне з Росії.
    Гостомель в облозі, жорстока чума
    Вже заволодіти всім світом воліє.
    — І нашим будинком, і сонечком, ма...?
    Дитячим садочком і Мурчиком нашим?
    — Ти міцно тримай його, любий, тримай.
    Ми не віддамо навіть котика раші!
    — А, що у Росії немає землі?
    Й тому нападає на інших війною?
    — Усе в неї є, та немає душі,
    Такої, мій синку, як в нас із тобою!

    11.09.2022р.








    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  45. Тетяна Левицька - [ 2022.03.10 16:07 ]
    Закрийте небо!
    Кіптява чорна, холодна зима,
    Заполонили блакитну безмежність,
    Вся Україна хоробро сама
    Бореться з ворогом за незалежність.

    Харків, Херсон, Маріуполь, Ірпінь,
    Суми, Житомир, Чернігів і Буча —
    Гідно стоять люди трьох поколінь
    За злотоверху столицю на кручах.

    Правду болючу і мир на землі,
    Гнізда лелечі, надію крилату!
    Запам'ятайте, раби-москалі,
    Знищити волю не здатні гармати!

    Умань і Вінниця, Ужгород, Львів,
    Села квітучі від краю до краю
    Путінських нелюдів, вбивць, холуїв,
    П'яну Росію в церквах проклинають!

    Непереможні, святий заповіт
    Вражою кулею вам не пробити!
    Янголи зможуть, здивується світ,
    Над Україною небо закрити!!!

    10.03.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  46. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.10 01:49 ]
    Коли закінчиться війна
    Коли закінчиться війна,
    Навколо щастя розіллється,
    Замучене огорне серце
    Любов’ю трепетна весна.

    Коли закінчиться війна,
    Душі пробудження настане,
    І мук тяжких спадуть кайдани,
    Зітхне з полегкістю вона.

    Коли закінчиться війна,
    Воскресне світ весь на руїнах,
    Моя прекрасна Україна
    Відродиться ясна, красна.

    Коли закінчиться війна,
    Сконає Путін-упиряка,
    Розсіється російська мряка,
    Імперія впаде жахна.

    Коли закінчиться війна,
    То пролунає у етері,
    Що ти — розвалювач імперій,
    Вкраїно, волі сторона!!!


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.04 22:52 ]
    Капутін
    Не будьте боягузами, вкраїнці,
    Не піддавайтесь голосу зневір.
    Серця наповніть мужністю по вінця,
    Боїться хай триклятий бузувір.

    Не дайте отруїть себе отруті -
    Це - пропаганда промосковських ЗМІ.
    І сам ведмідь опиниться в ярмі,
    І назвемо ми Путіна – КАПУТІН.

    Лиш у собі збудити треба силу,
    Лиш у собі здолати треба страх!
    І ляжуть окупанти у могилу,
    Бо зла імперію чекає крах!

    Піднімуться знедолені народи –
    Чечен, якут і чукча і бурят!
    І разом з нами в битві за свободу
    Боротиметься кожен з них, як брат!

    І чесні росіяни, і євреї,
    Й нескорені татари-кримчаки
    Позбудуться лакейської лівреї
    Однині і на вічнії віки!

    Плече підставлять нам у час критичний
    Америка, Європа і Кавказ.
    І санкції Московії всебічні
    Введуть. І зброю надішлють до нас.

    Ковтне Китай Сибір неісходиму,
    Японія Курили забере…
    Лише борімось, наче одержимі,
    Хай сила духу наша не умре!

    І воїнів Свободи Божа доблесть
    Зруйнує світ, де править сатана.
    Й залишиться лише Московська область,
    Від Риму як – Італія одна.

    І кожен з нас тоді розвеселиться,
    І пам`ятник Свободі возведуть…
    Вкраїна, як духовності столиця
    Усьому світу світлий вкаже путь!

    3.05.7522 р. (Від Трипілля) (2014)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (5)


  48. Нічия Муза - [ 2022.02.23 20:51 ]
    Ранок
    «Люблю тебе!» - шепнула дню зоря,
    обнявши небеса і світ сором'язливо
    і промінь сонця крізь ліси й моря
    із усмішкою цілував це явне диво.

    А день, не довіряючи, неначе,
    Своїй зорі і здійсненню палких надій,
    Спускався із небес... о, він за нею плаче,
    І утирає сльози кришталевих мрій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (2)


  49. Тетяна Левицька - [ 2022.02.22 12:55 ]
    Зоряна любов

    Тебе люблю, ряхтію у душі
    леліткою, неоновим світінням,
    як та зоря, що впала в спориші
    з небесних царин маковим насінням.

    У зливу поцілунків відведу —
    від ніжності пустеля оживає.
    Зірвемо плід у райському саду,
    бо без гріха кохання не буває.

    Тебе люблю до болю під ребром,
    пульсації у серці і судинах,
    мого натхнення — золоте перо,
    сумної долі — пісня лебедина.

    Злітаємо і падаєм в піке,
    мій незбагненний всесвіте ліловий,
    до того часу, як життя тремке
    струною обірветься на півслові.



    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  50. Ярослав Чорногуз - [ 2022.02.18 00:11 ]
    Бажання і молитва
    Мені не хочеться війни,
    А тільки хочеться любові.
    Війна — то виплід Сатани,
    То — море сліз і ріки крові.

    І люте горе для батьків,
    Руйнація, будинки голі.
    І смерті тисяч вояків,
    І вільне місце на престолі.

    Дивуєтесь? Казав Творець:
    Врятує всіх Любові пісня.
    Той зробить світові кінець,
    Хто кнопку ядерну натисне.

    І той опиниться на дні,
    Хто не боїться Неба суду.
    Бо переможців у війні
    Жахній, сьогоднішній не буде.

    Земля уся у ній згорить,
    І темрява - як з підземелля -
    Укриє всю її за мить,
    І перетворить на пустелю.

    О Боже, дурнів схамени,
    Любов’ю вбий страшну спокусу.
    Прокляття демонам війни
    Пошли, сильніше землетрусу!!!

    17 лютого 7529 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   37   ...   175