ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.19 08:07 ]
    Навіщо?
    Боги, навіщо мучите любов`ю?
    Чи це уже до смерті не мине?
    Здавалося, із серця вирвав з кров`ю
    Нарешті почуття оте жахне.

    Здавалося… І знову мимоволі
    Вишукую загублені сліди.
    Й уколами оці сердечні болі,
    І думка, що утратив назавжди.

    Та ні. Я обійдуся без істерик.
    Лиш забуття – то ліки до ладу.
    І все, що там – в уяві – нахимерив –
    Під волі прес залізний покладу.

    Забуду так, немов мене не стало…
    Нехай згадає у самотині,
    Що почуття велике розтоптала,
    Й одержить вперше і від мене: «Ні!»

    Нехай розпука стисне, як востаннє,
    Вона відчує стан мій, мов петлю!
    Як – створений Богами для кохання –
    Я всі жахливі муки ці терплю!

    18.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  2. Олександр Сушко - [ 2018.07.18 13:44 ]
    Напасть
    Покопирсався донесхочу в носі,
    Поспав, поїв (жона зварила плов).
    Тепер у ліжку розпускає коси,
    Тому писати буду про любов.

    Без вихилясів б'ю одразу в лоба,
    В коханні побрехеньок не люблю.
    Бісексуальна тішиться Європа,
    А ти на свистопляску цю не клюй.

    Навіщо блудодійство між мужами?
    Жінок довкола ходять табуни!
    Зачинені для содомітів брами,
    Як хочеш в рай - розпусника жени!

    В село тікайте! Тут спокійно, ловко...
    Пішов на ринок взяти ковбаси.
    А з черги бородань накинув оком,
    Рука вхопила ззаду за труси.

    На людях не хотів здіймати бучу,
    На глум підняло б миттю все село.
    Утік я, браття, зайчиком стрибучим,
    Зоставив глитаю м'ясця кіло.

    Вже не совок! Європа в двері грюка!
    Діди сплелися і танцюють вальс.
    Ходжу між люди я однині в брюках,
    Дібралася зараза і до нас.

    18.07.2018р.

    Літали із гаргарою під хмари,
    Пегас - у мене, в неї - помело.
    Приліг спочити. А дружок-лошара
    Мою коняку цупить під сідло!

    Сонети пише, наче. Про природу.
    Пейзаж шалений: озеро та ліс.
    Та щось не те останній раз набовтав:
    Лошака гигнув. Пійлом удавивсь.

    Харчується зерном, червою півень,
    Свиня за день нарощує кіло.
    Підсаджений Пегас на "чарівливе"
    Не має сил піднятись на крило!

    А мій красунчик - ситий, не голосить,
    Сатиру жирну й гумор упліта.
    У тілі кінь! Дебелий ваговозик!
    Іззаду вже, немов гіпопотам.

    На вухо грає муза на сопілці,
    (й вона у салі, є центнер ваги!).
    Пегас поцілив татя по сідниці -
    Чужий лошак йому не до снаги.

    21.07.2018р.


    Письмо

    Ранесенько відкрив калама,
    Словам чіпляю вензельки.
    Гуде лірична пилорама,
    Тече "сиропчик" з-під руки.

    Мушва обцяткувала вікна,
    В курник заліз голодний тхір.
    Я від душі творити звикнув:
    Що стрельне в лоба - на папір.

    Поетом бути - гарна справа,
    Шанують люди "Божий глас".
    Кривульки намазюкав жваво,
    Читав коханій, каже "Клас!".

    Писати стачило нахабства
    Без правил мови, словника.
    В апофеозі дурноляпства
    Шпандьорить віршики рука.

    "Кобзар" стоїть у шафі боком,
    За склом тепер його тюрма.
    "Реве та стогне Дніпр широкий,
    Горами хвилю підійма...".

    21.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  3. Олександр Сушко - [ 2018.07.17 21:02 ]
    Перший дзвоник
    Ось і перший дзвіночок - вистукує серце у грудях,
    Потемніло в очах, а в легенях повітря нема.
    Визирають із неба святоші, апостоли, судді,
    Щойно літо було, а за мить - хуртовина, зима.

    Полум'яна межа під ногами розверзлася хижо,
    Ще би жив не тужив, а писати пора епілог.
    Мойра грає ножем, ще не знає чи нить переріже,
    Надокучив і їй, а не тільки людві скоморох.

    Відпусти із лабет! Дуже боляче, смертонько, досить!
    Задуши депутата, хоч лиха бажати і гріх.
    Брехуняки є справжні, з трибуни промови голосять,
    Ну, а я - перебендя, від рала-сохи пустобріх.

    Заросило чоло, у тумані дружина сіріє,
    Хтось благання почув, відхилилась від горла коса.
    Біль затих та не втік, угніздився в душі чорним змієм,
    Чую зверху смішок - не награлися ще небеса.

    Покоротшав ланцюг, майже весь намотали на руку,
    Наче й лихо-біда, а писати про це - моветон.
    Прийде час - упаду вам, шановні, під ноги без звуку,
    Гримнуть дзвони як грім. Тільки їх не почує ніхто.

    17.07.2018р.

    Останній могіканин

    А час уже не той. Прорвало небо греблю,
    Утік в Європу люд, онучок і синок.
    Я жито покосив, покрили стебла землю,
    Усує пропаде солома і зерно.

    Немає орачів, немає хліборобів,
    Останній коник здох, хазяїн теж помер.
    Кладу нехитрий скарб собі в заплічні торби,
    Зі світом без людей порвав останній нерв.

    Не чути ні душі, в Едемві зовсім тихо,
    Ні сміху, ні пісень - одна лише пітьма.
    Чорнобиль - до плеча, а кропива - під стріхи,
    Косив би і косив, та сил уже нема.

    Востаннє гребонув із отчої криниці,
    Краплина золота скотилась по щоці.
    О, житечко моє! Чи будеш колоситься,
    Коли сюди прийдуть бариги і купці?

    17.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  4. Олександр Сушко - [ 2018.07.17 09:52 ]
    Бред сивої кобили
    В лісах Зімбабве рижики доспіли,
    Боровички вгорнулися в туман.
    Там люди моцні, наче ті горили,
    А в нас богатирів уже нема.

    Напружилися зранку долі лобні,
    Перед сніданком мало не зомлів.
    Ув Африці гриби, неначе довбні,
    А в Україні, звісно, замалі.

    Найбільший гриб - не більше їжачихи,
    Найменший - наче колорадський жук.
    У тропіках гриби тримають стріхи,
    Не зубоскальте, я ж бо не брешу.

    Скрегочуть зуби, мов старезні жорна,
    Твердий опеньок трапився, гігант.
    Ковтну грибок, щоб виросла канцона,
    А з'їм мішок, то виросте роман.

    То що, панове,- хто до раю хоче?
    Чи грішникам туди вже не кортить?
    Жую сухий грибочок під чайочок,
    Димиться сигарета з наркоти.

    17.07.2018р.

    Вірність

    Венера хоче мужика,
    Ще й персами колише.
    Чи піп умовить ДНК:
    "Не підбивай на грішне!"

    З-під ліжка дибляться чуби,
    Застряг в алькові бантик.
    Давид Версавію любив,
    А Урій до лампади.

    Коханець розстібнув замок,
    Цілує в личко ніжне.
    - Давай ще раз на посошок
    Цим світом поколишем!

    Прийшла у дім. Пахтять духи,
    Нема панчох на ніжках.
    Ніхто не знає про гріхи:
    Пора до мужа в ліжко.

    17.07.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (12)


  5. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.16 13:37 ]
    Мій рай
    Знову я прийшов до тебе, гаю,
    Щоб красою душу напоїть.
    Хай Боги тебе оберігають –
    Тчи між нами сокровенну нить.

    Хай твій дух живе отут - навколо –
    Живить душу зранену мою.
    Сонячне Богів чарівне коло,
    Мов лелека, я щороку в`ю.

    Радий сам кожнісінькій нагоді,
    Мов на сповідь, серце принести.
    Пестять погляд плеса срібноводі,
    Мов на варті – хащі ці густі.

    І не треба їхать на Багами,
    І шукать заокеанський рай.
    Тут щасливий – з рідними Богами,
    Парадиз мій ось. Це – рідний край!

    15.06.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  6. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.07.16 11:53 ]
    Сій-не сій...
    1

    Жінки в перуках. Липень. Спітнілі дідугани...
    Сиджу на лаві скраю, а музика гримить.
    І настрій - помаранч, розсіялись догани.
    Кумарить пса рудого, дзуміє кожна мить...

    Десь рими у траві, наквецяє хтось оду.
    А пари кружеляють... Піти й мені б у круг!
    У Ворсклі (сій-не сій...) не напитала броду,
    розкрив обійми вдруге мій віртуальний друг.

    І я красива ще... і вік мій не причина,
    щоб нишкнути в затінні, шукати цвіркуна.
    "Не спотикайся!" - в путь благословляю сина.
    Омани многоликі й ковтьоби оминай...

    2

    Встаю... Нехай сіда охоча до фокстроту,
    чекає кавалера... Іду в зелену тінь.
    І барвиться спіраль буття коловороту,
    зринають споминання, складуються в куті.

    Отак собі ішла, побачила, почула...
    Ця ностальгія жухла - пожива для єства.
    А муза мастить лик олією пачулі,
    і ділить щирі захвати ножем на сім... на два...

    3

    Не вірю, що чужа оцим хорошим людям,
    змітаю павутиння зневіри, сумоти...
    Звичайно, я злечу, на висоті побуду.
    Оближуть - дай нам ласощів! - породисті коти.


    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (1)


  7. Олександр Сушко - [ 2018.07.15 14:03 ]
    Давай дружити!
    Давайте обнімемось! Ну ж бо!
    Забудем хвилини гіркі.
    У нас із Росією дружба,
    Завчають дітки матюки.

    У Мокші живуть чорноброві,
    А Київ бояринь прийма.
    Ординські церковки та мова,
    Козацьких чубів вже нема.

    Сусіди у нас нелукаві -
    Перечити тільки не смій.
    Орли двоголові у сяйві,
    А поле пшеничне у тьмі.

    В Криму зацвітають оливи,
    Донбас від снарядів гуде.
    Нові виростають могили -
    Вкраїна хоронить дітей.

    15.07.2018р.


    На природі

    Скучає пень за літніми дощами,
    Засохнув у дуплі торішній мох.
    У ліс іду з душі знімати камінь -
    Порвав кота сусідського бульдог.

    Глухий котко не чув дружини крику:
    - Сніжок, тікай! А він м'ясце кусав.
    Не встиг із хати шаснути в кватирку,
    Завадила в зубиськах ковбаса.

    Пащека "хрясь!", клики застрягли в шкірці,
    Скляниці в небо вирячив мейн-кун.
    Несу хвоста і вуха шмат сусідці,
    Вона ж із клуні винесла колун...

    Заступниця у мене є всеблага,
    Ховатися погнала в дубину.
    Вертається душевна рівновага,
    А жіночку гнівливу не виню.

    15.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  8. Маріанна Алетея - [ 2018.07.15 12:25 ]
    Місто снів
    Ми зустрілись у місті снів,
    Наша зустріч була як сон
    Поміж краплями в унісон
    Стукотіли серця дощів

    Швидкоплинна гучна гроза
    Сумовитий осінній дощ
    На бруківці холодних площ
    Об'єднала одна сльоза

    Тільки зник непомітно сон
    Серед міста самотніх днів,
    Залишились і я, і Львів,
    І між нами стовпи колон

    Ми розбіглися в місті снів
    Та імла розлетілась вщерть,
    Розкрутилася круговерть,
    Місто снів затуманив гнів


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (4)


  9. Олександр Сушко - [ 2018.07.14 13:33 ]
    Полюби Україну
    В Україні влада унікальна,
    Голову зламав би й Архімед.
    Шиворіт-навиворіт - нормально,
    Непогано й задом наперед.

    На "Рошені" дід столітній паше,
    Уночі гарують малюки.
    Гніть горби! Від цього стане краще!
    Ввечері - пивниці, кабаки.

    Не приходить виборець до тями,
    Бивні орють землю за сімох.
    Це не я зробив народ рабами,
    А самі улізли у ярмо.

    Партії плетуть на лохів сіті,
    Рвуться до державного керма.
    Хочу Україну я любити,
    Тільки сил любити вже нема.

    14.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  10. Тетяна Левицька - [ 2018.07.14 11:12 ]
    У батька очi волошковi...
    У батька очі волошкові.
    Таким ще синім льон цвіте.
    Він гарним був, повір на слові,
    І серце чуйне - золоте.
    Бувало залунає пісня -
    Леліють сльози на очах.
    Любив борщі і юшку пісну,
    Гриби збирати у лісах.
    Рибалити, на вудку часом
    Дзеркальний короп попадавсь.
    Завжди був рибний день, а м'ясо -
    На свято. Чиста, як вода
    Була душа прозора в тата,
    Хоч інколи міцне слівце
    Умів, для ясності, додати,
    Бо ненавидів над усе
    Брехню і лінощі, нехлюйство.
    Сам збудував сарай і дім.
    Садиба потопала в буйстві
    Бузку і яблуках Налив.
    Родинно, затишно, синиці
    Гніздечка вили з року в рік.
    Півони, мальви, чорнобривці.
    Трави покоси край доріг.
    Чудовим був, повір на слові,
    І серце дійсно - золоте!
    У батька очі волошкові,
    Таким ще синім льон цвіте.

    2018р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (13)


  11. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.07.14 10:29 ]
    Чужа

    Даруй не дошкульність, а лілії,
    і мовкни, гортай сторінки.
    В еклогах - мудроти Вергілія,
    і зась шварготіти ніким.

    Крячок уявив себе соколом,
    римує для жаб і вужа.
    Пегасся дрібненько процокало...
    Не страшно, що лисці чужа.

    Була блискавицею, ладою...
    А нині - жар-птиця між плес.
    Обклався листками - і згадуєш
    дверцята в країну чудес.

    Проткнув, цяткував, мазав трішечки.
    У дьогті дві ложки і сіть.
    Лоскочеш під сливкою кішечку -
    павук, що боявся згоріть.

    А я не блідава... збурунена.
    Сяйна полонянка грози.
    Поезії - променем... лунами.
    Чоло у лелітках роси.

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (6)


  12. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.14 01:05 ]
    Буде дощ
    Нависають кучугури
    Із небесних площ –
    Невеселі і похмурі –
    Певно, буде дощ.

    І пливуть, не поспішають,
    Десь у далечінь.
    Вітер шепче кожній з гаю:
    - Стань і відпочинь.

    Вилий тугу, вилий горе
    Морем теплих сліз.
    Смуток радістю побореш,
    Як поглянеш вниз.

    А внизу - дерева спраглі -
    Хочуть літніх злив.
    Щоби їх гілок смарагди
    Щастям зацвіли!

    13.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  13. Олександр Сушко - [ 2018.07.13 17:12 ]
    Звикаймо, браття!


    Я - людина! Не бридка свиня!
    На нозі стирчить помитий палець.
    У Дніпрі купаюся щодня -
    Трансцедентна влада постаралась.

    Мер-боксер співа на всі лади.
    Упіймав за носа, став питати:
    - Де гаряча? - Випили ...коти!
    Кріп із крана не тече й по блату!

    Під мостом пурнає дід рябий,
    Полірує щіткою кабаку.
    Поруч - пані, дітлахи, баби,
    Води потемніли в Гідропарку.

    Мавки труть щітками "колобки",
    Пошкребти по спинці просять хлопців.
    Скоро осінь, відлетять шпаки -
    Приготуймось плавать в ополонці.


    13.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.13 09:30 ]
    Сутінки
    Сутеніє понад садом,
    Вітер спеку прибива.
    Прохолодою відрадно
    Ніжно дихає трава.

    В небі місяць – наче скибка,
    Зорі – в мерехтливій грі.
    І немов фальшива скрипка –
    Кантилена* комарів.

    Йде в атаку камарилья,
    Й паралельно – як Мара –
    В небі хмарок ескадрилья -
    Атакує небокрай.

    Місто ще гуде, гуркоче –
    І машини й поїзди.
    Та заледве чуть сюди –
    Сад немов стуляє очі.

    *Кантилена (італ.) – зв`язний спів.

    12.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  15. Олександр Сушко - [ 2018.07.12 07:06 ]
    Не так!
    За Крим кацап отримує медаль,
    А на Донбасі гра у "хрестик-нолик".
    Розбилася коштовна пектораль,
    Підмінює ярлик ординський волю.

    У братовбивстві москаля виню,
    Обвикнув красти лиш у безборонних.
    Долоні ще гарячі від вогню,
    Косою смерть махнула біля скроні.

    Щодня ховають матері синів,
    Щодня кровицю п"є кремлівська банда.
    Та не було б не суму, ні війни,
    Якби у спину не плювала зрада.

    Хохляцький дух підгнив за сотні літ,
    А кум кричить: - Війна? Не маю діла!
    Ну що йому Шевченків заповіт -
    Вуста нерідна мова очорнила.

    Налипла на державу всяка гидь,
    Ще трохи і людей не стане в пустці.
    За ці слова закриють рота вмить,
    Забанять в інстаграмі і в фейсбуці.

    Зі зрадою ми боремось не так -
    Із друзями йдемо у темну нічку.
    Не судимось - ламаємо хребта,
    А трупа викидаємо у річку.

    12.07.20118р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  16. Тетяна Левицька - [ 2018.07.11 23:21 ]
    Оплакую літа...
    Оплакую літа,
    вдивляючись у далечінь,
    де янгола перо
    край неба простяглося.
    Лелечі береги,
    наяди млосних сновидінь,
    за дзвонами краси
    ховають сіру осінь.
    Засмаглі горілиць,
    з роси покошені жита,
    і не віщує птах
    земних щедрот для тіла.
    На пасіці життя
    в шпарину серця, золота
    маленька бджілка, мов
    у вулик залетіла.

    2018р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  17. Марія Дем'янюк - [ 2018.07.11 18:02 ]
    Нічка
    Над місяцем-соняхом
    літав чорний ворон:
    видовбував золоті зернини
    із сяючої середини...
    Та у дзьобі вони
    не трималися,
    а по небу зорями
    розсипалися...
    А на ранок з'явилася
    диво-птаха - жар-птиця,
    променисто-крилата вона,
    сонцелиця...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (7)


  18. Олександр Сушко - [ 2018.07.11 11:24 ]
    Упізнав!
    Сатирики шматують всіх підряд,
    Але в одного ніц немає шани.
    Поганий кровосисний апарат
    На аурі лишає рвані рани.

    Нехай він лусне чи ухопить грець!
    Пив кров, тепер жує, неначе бургер.
    А я цнотливий лірик-писунець,
    Поезій струни рвуться від напруги.

    Хитаються душевні терези
    І зів'ядає гордовита поза.
    З Парнасу підло тягне за труси,
    А озирнусь - хапає і за носа.

    Присів, творю, спускаю творчий пар,
    А він вже тут - довбає по голівці.
    Не діють ні прокляття, ні хабар,
    У генія одгриз шматок сідниці.

    Міняю стиль, малюю наратив,
    Життєва правда замінила казку.
    Верлібр у блог! Під псевдо вигук: - Ти???
    Впізнав, упир! Ховаюся у ряску.

    10.07.2018р.

    Адами та Єви

    Втік із хати, рубатиму дрова,
    Поковтаю з розпуки вина.
    Мусі-пусі не лізе, панове,-
    Накричала уранці жона.

    Я їй казку писав тижнів зо три,
    Переплюнув Давида псалми.
    А вона не пускає під ковдру,
    Голодую, неначе в тюрмі.

    Каже: - Кволої лірики мало!
    Ну, а ти від Ерато здурів!
    Хочу "бабок"! Амурного шалу!
    Гризти тістечка - не сухарі!

    Накуплю післязавтра курчаток,
    Кабанця подарує кума.
    Буде знов у сімействі порядок,
    Нині ж гиркає: - Киш! Не займай!

    Склав дрівцята ловкенько рядами,
    Бур'яни посапав на межі.
    Зароблятимуть гроші адами -
    Єви будуть кохати мужів.

    10.07.2018р.

    На екрані - справжній мартопляс,
    По TV дивлюсь канал дівочий.
    А цицьки, панове! Вищий клас!
    Настромитись добровільно хочу

    Кум розкодував цей рай душі,
    Аж Амур старий роззявив рота.
    Пишна фея впала в спориші,
    В казку розчинилися ворота.

    Ще гурток ельфійок надлетів,
    М'яз сердечний б'ється магнітаром.
    Показати б власній вереді
    Ці кульбіти, сексуальний слалом.

    Рев жони на смерть перелякав,
    В пах з розгону увібгалась ніжка.
    - Бахуряко!- любонька гука,
    - Геть від "плазми"! Марш зі мною в ліжко!

    Рве на клапті розум хтивий шал,
    Стиснула жона в палких обіймах.
    Я дивлюсь один лише канал -
    Натуральний. І жона не грима.

    08.07.2018р.

    Проспав

    Між ДНК і рибосом
    В лабети упіймала мавка.
    Скажіть,- який мені резон
    Тягнути остогидлу лямку?

    Намріяв - визріє талант,
    А син в туман горілки шаснув.
    Навчився пити все підряд,
    Жує, втопивши очі в "плазму".

    Насправді отакий і я -
    Не помічаю світ навколо.
    Спіраль генома як змія,
    Вкусила - не відчув й укола.


    А, може, виховав черств'як?
    Проспав, коли згасала зірка?
    Сказав сусід: - Дитина - брак,
    Одна ротяка є велика.

    Завити хочу в неба синь,
    Кровина рідна - бита карта.
    Жона вагітна. Буде син.
    Живіт штовхають рученята.

    08.07.2018р.


    Потойбічне

    Штрикає цвинтар ультрафіолет,
    А у могилах затишно на диво.
    Бабуся крекче: - Тут лежить поет!
    Опалубкові поклонись поштиво.

    Ще вірує народ у чудеса,
    Хрести кладе, курчаток ріжуть вуду.
    Про домовини я ще не писав,
    А варто, бо у ній лежати буду.

    Дубова краща, із сосни не хо,
    Поточить шашіль, зогниває швидко.
    Як гигну, то укриюся гріхом,
    Пихатий профіль вже не буде видко.

    Дописую останній том рулад,
    Пегас харчить, облізли хвіст і крила.
    Уролог - цар яєчок і простат -
    Для пацієнта не жаліє пійла.

    Із часом пропаде горбочка слід,
    Мене забудуть рідні, боги, мавки.
    Здригнувся Всесвіт - помира піїт!
    Любовна муза плаче у фіранки.

    08.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  19. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.11 10:36 ]
    Лікуватись від... кохання
    Миті відпочинку свого…
    Маю радість наяву:
    Як же добре босі ноги
    Устромити у траву.

    Як же добре розчинитись
    У природі чарівній.
    І радіти, наче діти…
    І снагу черпати в ній!

    Бачити, як вітер водить,
    Пестить хмари де-не-де.
    Вечорову прохолоду
    Як вино пить молоде.

    Чути скрізь безперестання -
    Легіт солодом запАх.
    Лікуватись - від кохання -
    В непрожитих ще літах.

    10.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (7)


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.10 08:10 ]
    Видіння-мрія
    Чи зобразити буде до снаги?
    Між хмар стемнілих – снігу кучугура…
    Піднявсь у височінь Палац Богів,
    І я моливсь до нього, наче гуру.

    Й до мене зі своєї висоти
    Він промовляв немов рожевим світлом.
    Щоб помисли свої міг вознести,
    І щоб вони любов`ю тихо квітли.

    Якби і весь народ зі мною так
    Моливсь… Відраду з того мав будинку.
    І на одну ясну бодай хвилинку
    Понад собою з бруду виростав!

    9.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  21. Іван Потьомкін - [ 2018.07.09 17:30 ]
    ***

    Тільки захропів, наче сім міхів,
    Зблизька чи здаля підповзла змія.
    «Ось ти, дурню, спиш, – так йому сичить, –
    А жона твоя з іншими гуля.
    Збіжжя все твоє дорозпродує,
    Коні і воли в корчму перейшли,
    А сини-орли у розбій пішли.
    Встань же, не барись, за діло берись!
    Може, встигнеш ти хоч щось зберегти…»
    Відповзла змія, наче й не була.
    Скочив на коня, та не підганя –
    Коник-буревій вже примчав на двір.
    Жона молода – золота коса
    Відчиня коханому швидко ворота.
    «Здрастуй» не сказав, з плеч голову зняв.
    Огляда господу – і молиться Богу:
    У конюшні – коні...Ясла волів – повні…
    Дорогі сини додивляють сни…
    В небі голубім зграйка голубів,
    Зграйка голубів кружеля в журбі…
    Догора краса, мов у день роса...

    P.S.
    ...У якій криниці утопить ревниці,
    Щоб коханій вірить, а не поговірам,
    Та щоб жить із серцем в злагоді – не в герці?..



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (1)


  22. Олександр Сушко - [ 2018.07.08 10:57 ]
    Амурна мудрість
    Я - мудрий, битий часом ловелас,
    Любов дозріла, чиста, без розпусти.
    Жіноцтво нетерпиме до образ,
    А даш готівки, наче і попустить.

    Уздрію краєм ока злет брови
    І знаю, а чи будуть шури-мури.
    Тону в медах, нектарі, пахлаві,
    Наснажують венери та амури.

    Творю щодня валютний приворот,
    Хіба не кайф позолотити ручку?
    Сьогодні дам три сотні (це рекорд!),
    А завтра, як утішить, то каблучку.

    А у сусідів не життя - жахи,
    Щодня плачі, розмова - люті крики.
    Не знаю за які такі гріхи
    Мужик годує мордачами жінку.

    На таці - ананас і шоколад,
    Чманіє мавка стигла від уваги.
    А за вікном співає пісню бард,
    Летять увись тріолі та форшлаги.

    07.07.2018р.

    Вже не сниться

    З'явилися оптимістичні сни:
    "Roshen" згорів, купую львівський тортик.
    У Президента на війні сини,
    І родичі в окопах (патріоти!).

    Вся Конча-Заспа плаває в Дніпрі,
    Вернувся люд із вирію додому.
    І кожен політичний пустобріх
    Лопатою працює без утоми.

    Я ж хворий, як пічкур заліг на дні,
    Гекзаметром пишу листа Мінерві.
    Без тещі розкошую та жони -
    Сапою в бур'янах лікують нерви.

    Один Адам лишився у раю,
    Смокчу надвечір теплу бормотуху.
    Та чорт назад приніс мою сім'ю,
    Вокал жінок терзає звично вуха.

    Обидві пані втомлені та злі,
    Два тижні не вилазили з городу.
    Не буде більше благодатних снів,
    Із бодуном тікаю на роботу.

    07.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  23. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.07.07 11:00 ]
    Не сама
    1

    Жінка-відьма, звабна краля.
    Лет від льохи до рояля,
    від макітри до дійниці.
    Судять бабці, молодиці.

    Відняла в сусідки мужа,
    залицяльників подужав,
    у Сірка позичив око,
    у садку гамак широкий...

    2

    Чеше коси... блись намисто...
    Жінка-свято, стеля чиста.
    Шиби - скотчем, биті всьоме...
    Що несеш, десятий гноме?

    Труйне яблуко зелене...
    Кіт вистрибує шалено.
    Чорні лапи, морда біла.
    Жінка щастячка хотіла.
    Завдала на чіабату...
    Кізку гладить кострубату.

    Підв'язала помідори...
    Саж... рівнина. Де ж ті гори?
    Обіцяв у Емірати.
    Ступу видовбав - і спати.

    На тинку прабабний килим.
    Не сама в обійсті - з милим!
    Паничі розквітли, флокси...
    Вірші-сфінкси... парадокси...

    Гойдаша, липнева жінко...
    Майталай подолком дзвінко.
    На мітлі метелик, листя.
    Хто та жінка - Єва... Христя...

    ........
    2018



    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (3)


  24. Нічия Муза - [ 2018.07.06 07:11 ]
    Ой, жаль-жаль...
    Усе, що є, міняється навіки,
    а іноді і кане на віки
    у пам'яті як вирвана сторінка.
    І жаль буває того чоловіка,
    який удався трохи не такий.

    Ну, не такий як нам, буває, треба:
    жере, плює, жартує невпопад,
    аж поки не піде собі на небо...
    Нікого, хто живе заради себе,
    ніхто ніколи не чекав назад.

    А я чекаю як мулла на Мекку,
    як на весну чекають журавлі
    на цій ще не оновленій землі —
    а раптом закурликає лелека
    не відтіля, а зовсім недалеко
    і пожаліє за мої жалі.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (2)


  25. Олександр Сушко - [ 2018.07.05 08:08 ]
    Математичний підхід
    Жона бува лукава - гірше дябла,
    Як вип"ю - напада на неї сказ.
    Та виручає оператор Набла,
    Оглушує дружиноньку на раз.

    Підсовую об'ємні інтеграли,
    У модуль устромляю гострий ніс.
    Від алгебри стовбняк одразу в Галі,
    Тікає, наче кішка, на карниз.

    Хитлива просторова апліката,
    Бо диферент поправив чистий спирт.
    Квадратний корінь - це козирна карта,
    Факторіал - потужний динаміт.

    Чіпляюся середнім гармонійним,
    Шукаючи абсцис і ординат.
    Спасають гарно функції лінійні,
    Похідна заспокоїть крик і гвалт.

    Поспав, коханій всівся на коліна,
    Главу схилив, цілуючи литки.
    Пройшов самум границю індуктивну-
    Не люблять, браття, фізики жінки.

    04.07.2018р.

    Мажорний етюд

    Кигиче скрипка лірики мотив,
    Лоскоче вушко фея-повітруля.
    У хмаровиння носа устромив,
    Трояндами пахтить, кує зозуля.

    Застиг у позі лотоса, пишу
    Про гілочку, травичку під ногами.
    А читачі напружились, "шу-шу" -
    Сатирик витина пейзажні гами!

    Розчулився, в очу бринить сльоза,
    Наплакав так, що одягнув калоші.
    А за вікном зелена дереза
    Стовбурчить колючки на перехожих.

    Нема лукавства, щирий,- бачить Бог,
    Слова - гарячі, образи - помпезні.
    Та мудрочолий друг уздрів подвох -
    Не може кнур ширяти в піднебессі.

    Вертатися не хо в реальний світ,
    Ховаюся у віртуальні айви.
    А сонечко уперлося в зеніт,
    Розбризкує довкіл сліпуче сяйво.

    09.07.2018р.

    Не розігнути

    Завжди були і є раби,
    Душа і розум у оковах.
    Якби цей світ я не любив,
    То не писав про це б ні слова.

    По спині врізала вожжа,
    Сміються вожаки зі смерда.
    Братерство? Рівність? Це олжа!
    Насилля - благ усіх осердя.

    Народ - жебрак. Шаленство цін
    Тримає краще, аніж ґрати.
    Працюю віником в руці,
    А ссати кров не можу з брата.

    Скриплять утомлені крижі,
    З роботи клигаю потроху.
    Хоч помирай, але служи
    Державі, панові чи Богу...

    Господь покірним помага,
    Привчає змалку жити в путах.
    У світі слуг - і я слуга,
    Горбак уже не розігнути.

    09.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  26. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.04 23:02 ]
    І що воно таке – любов?
    І що воно таке – любов,
    Пропущена крізь років призму?
    Це – рай, що пекло поборов,
    Чи власний виплід егоїзму?

    Це – мрія, послана з небес,
    А чи – реальності картини?
    А чи тваринний це процес
    Запліднення яйцеклітини?

    Це – почуття чи плоті клич?
    Буття загадка й вічне диво,
    Коли утілюєш за ніч
    Усі фантазії примхливі?

    …Любов – це наче Прометей*,
    Щоб серця пломінь дати світу.
    І без взаємності за те –
    Страждать, каратись і… СВІТИТИ!!!

    4.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (18)


  27. Олександр Сушко - [ 2018.07.04 10:07 ]
    Хотіла дружби
    Вампірській дружбі швах прийшов, фінал,
    Вельбучний рик за так уже не зійде.
    Приватну переписку - на загал!
    Любуйтесь, друзі - лаються сусіди!

    Однині поклоняюся ножу,
    Пуанти геть! Узуюся у берці!
    Ось я тобі, строптивцю, покажу,-
    Розслабишся -засуну швайку в серце.

    А одночасно шавку натравлю,
    Замовлю в чорнобаб відьомську месу.
    Здіймаю ґвалт, огуду, у-лю-лю...
    Але товпи немає, ні шелесне.

    По краплі з "друга" висмокчу життя,
    В Пегаса з м'ясом видеру підкови.
    В колисочці заплакало дитя -
    Поглянуло на маму випадково.

    04.07.2018р.


    Увіруй

    Пора сідати паску їсти,
    Хороше свято дав юдей.
    Без православних атеїстів
    У храмах не було б людей.

    Ти уяви: немає татів
    І брехунів - лиш люд-тишко.
    Попи пішли би працювати,
    А не молоти язиком.

    Театр, манеж, священнодійство...
    З амвона глас щемкий бринить.
    Несе у храм гріхи поспільство,
    А разом з ними гамани.

    P.S:
    Святе письмо стоїть у ніші,
    Нова ікона, золота.
    Молився довго. З неба - тиша...
    Напевно, що нема Христа...

    04.07.2018р.

    Спочатку я і не відчув укус,
    Та кобри є отруйні і в Полтаві.
    У спину вперлась дуля.Озирнувсь -
    На мене очі глипають лукаві.

    Підштовхує,сичить: - Іди, вкуси!
    А для початку - загризи лелеку.
    У мене, бач - роздвоєний язик,
    Із цілим світом вже побила глеки.

    Он там - шматочок вирви із душі,
    А там - хлюпни смоли братам під ноги.
    Мордуй, а я повзу у спориші,
    Послухаю з травиці крик і стогін.

    Із піднебесся птах упав у рів,
    КільчАстий гад до трупика зміїться.
    - Я ні при чому! Ти його убив!
    Є інша ціль - дивись яка жар-птиця!

    03.07.2018р.

    Зустріч із генієм

    На скрипці грає внук - немає спасу,
    Онука - розвиває свій вокал.
    У ковбасі буває навіть м'ясо,
    А між піїтів геній заблукав.

    Як правильно, брати,- пихА чи пИха?
    Поради просить лагідне теля.
    Примчав титан учити пустобріха,
    За горло "цап": "Знімай хутчій бриля!".

    Поглипує у вічність віщим оком,
    Вхопивши міцно музоньку за трен.
    Тепер жеру щодня його доробки,
    А він хвалою хабарі бере.

    У генія своя м'яка парцела,
    Пегас на вухо пісеньку реве.
    Друзяки в гвалт: - Рятуйся! Para bellum!
    Від сяйва бога гине все живе!".

    Ще б трохи - й обірвали нитку мойри.
    Утік. Сиджу і слухаю Бізе.
    В руці зів'яв мій дар - букетик глорій,
    Сухе пелюстя миша догризе.

    03.07.2018р.

    Свиняча вдача
    1
    В чужі стосунки липну як оса,
    Нахабно коментую бевзів дружбу.
    Мені ж народ підносить гарбуза,
    Тому страждаю. Відгукніться! Ну ж бо!

    Мовчить товпа. На заклик не клює,
    Потрапити не хоче у халепу.
    Лиш я кажу: - Ходи сюди! О,є!
    Спускайся до сатирика із неба!

    А друзі радять: - Носа прищеми
    Настирній зацікавленій Варварі.
    Недавно роги виправив кумі,
    Ще б трохи - і одвезли в колумбарій.

    Оперувати варто з голови,
    Пихатості тромбоз забив судини.
    Натиснув, а під клізмою "Куві!",
    Невже з кнурем зіплутав я людину?

    Тверезий наче, недурний чувак,
    Не п'ю ні пива, ні одеколону.
    Підрохкує хворенький! Ну, дива!
    А ликом схожий на Ален Делона...

    Я втік. Жону у ліжку обійняв,
    Вона уважна, лагідна, гаряча.
    Звичайно, що людина - не свиня,
    Та схожість є - бридка свиняча вдача.

    03.07.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2018.07.04 00:07 ]
    Відповідь одній красуні
    І що тепер? Закінчилась вендета?
    Не знаєш, як ту дружбу поновить?
    Кляла великого – на зріст – поета,
    Суєтну вгамувала ненасить?!

    Вже лащишся, мов кицька та побита,
    І мариш ним, непевне, уві сні?..
    Все бідолашна згадує кобіта
    Присвячені їй вірші і пісні…

    А він згорів… І більше не полюбить!
    Тебе – ну, може, трішечки, любив.
    Якщо зронив колись він слово грубе,
    То не зі зла – з розпуки і журби.

    Коли промовив слово він правдиве,
    Огидну фальш тавруючи пером,
    Ти вилила на нього бруду зливу,
    І злом ти відплатила – за добро!

    І ось тепер скажу тобі в лице я –
    Не серцем – чимось іншим воруши –
    Твоя краса мені – не панацея,
    Краса повинна бути у душі.

    Простити можу. Швидше чи пізніше…
    Хай Бог обачність нашу береже.
    Боюся лиш, як станемо мудріші,
    Не до кохання буде нам уже!

    3.07.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  29. Олександр Сушко - [ 2018.07.02 09:05 ]
    Без мух
    Стало менше добра і гармонії,
    Світу, мабуть, приходить кінець.
    А митці розвели антимоніі -
    Хто майстерніший з них писунець.

    Віршороби - освічені шустрики,
    Стилос гострий, батує як ніж.
    Я, для мене, мені - контрапунктиком,
    Егоїзмом смердить кожен вірш.

    Рій письмацький шугає над хмарами,
    Животіє внизу чорнолюд.
    Бачу Стуса (обнявся із нарами)
    І Шевченка (одводять на суд).

    Лий хоч тонни у твори патетики,
    Розмальовуй, немов Фаберже,-
    Із сучасних "страждальців-поетиків"
    Не ростуть Прометеї уже.

    Чистять нігті холопи у панії,
    Не чіпляє заусінь пера...
    Відступаємо. Залишки армії
    "Ураганами" враг накрива.

    Скоро бій. Це - серйозна обставина,
    Спину знов прикриватиме друг.
    Віршотрясці зітхають в гущавинах,
    На диванах, в кімнатах без мух.

    02.07.2018


    Не пропаду

    У бочці меду плаває оса,
    Ще не загус, вичавлював учора.
    З солодким навіть дурень у плюсах -
    На кухні нитку тче довжезну мойра.

    Накладую у миску їй медок,
    Тому живу безжурно і на повну.
    Захочу - з рота видеру шматок,
    Стрижу із друзів грошенята, вовну.

    Палац - не гірший, аніж в королів,
    Щодня у ліжку спить нова путана.
    Для бевзів не жалію похвали,
    Бо ласий люд на вигуки "Осанна!".

    У дурнів ґулі зріють на лобах,
    Гризуться за дрібниці як собаки.
    Буркоче невдоволено юрба,
    Народу влада забиває баки.

    А ти сиди в останньому ряду,
    Давися все життя дешевим спредом.
    У пеклі я також не пропаду -
    Маститиму чортячі рила медом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (31)


  30. Володимир Бойко - [ 2018.07.01 21:10 ]
    Страховиддя
    Часник і цибуля погнили,
    Не влізеш в город, бо дощі.
    Усе пожирають щосили
    Грубезні личинки хрущів.

    Жуки доїдають картоплю,
    Лишається гола рілля.
    Якщо не вкурити коноплі,
    То треба гребти звідсіля.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)


  31. Іван Потьомкін - [ 2018.07.01 20:50 ]
    ...бо зганьбила Боже слово

    Сів Василь під образами,
    Умивається сльозами.
    Увіходить в хату мати,
    Давай сина розпікати:
    «Знов думками у вдовиці?
    Бодай їй уже втопиться.
    Не позволю вдову брати,
    Вдова вміє чарувати...»
    «Та я ж її люблю дуже!»
    «Вона звела свого мужа...
    А дівчата за тобою,
    Як рибоньки за водою».
    Не сказав Василь ні слова,
    Сідла коня вороного,
    Поклонивсь матусі в пояс,
    На вдовиний подавсь голос.
    А за ним навперегони
    Летять матері прокльони:
    «Шоб ти, сину, не вернувся,
    На явора обернувся!»
    Сама жала жито мати,
    Став дощищок накрапати.
    Під явором стара сіла,
    За листочок ухопилась.
    «Не рви, мамо, – голос чути, –
    Дай хоч явором побути.
    Не дала в шлюбі пожити,
    То хоч тут суд не верши ти.
    Удівонька – моя любка
    Обернулась на голубку,
    На вершечку гніздо звила,
    Мене співом звеселила».
    ...Подризала в горі мати
    Одна в хаті доживати.
    Відібрало старій мову,
    Бо зганьбила Боже слово.



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  32. Олександр Сушко - [ 2018.07.01 15:41 ]
    Булька
    Без слави жити - неймовірна мука,
    Всім до лампади, а у мене стрес.
    У царстві піни я найбільша булька,
    Як видують - злітаю до небес.

    Хвалою надимаюся найкраще,
    Немає підлабузників - біда.
    Народець неуважний став, ледащо,
    Працює у городах і садах.

    Підносить друг осанни повну чарку,
    Та у нектарі вже сидить оса.
    Сатирик чмихнув, гавкнула вівчарка -
    Я луснула! Прощайте, небеса!

    01.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (20)


  33. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.07.01 14:53 ]
    Хто тут - за мною...
    1

    Вчуся - й чутки сортувати, і речі,
    піцу пекти, красивішу за римську.
    Кине хустинку Ерато на плечі -
    щоби подобалась мужу, вітриську.

    Переливаються соки, опали...
    Досить оправи шукати для віршів.
    Смикали шлейфа, гриміли-ступали
    друзі-паяци, ні кращі, ні гірші.

    Справжність лелію, оліями - руки...
    До ювілею осилю потроху
    хитру науку довір'я, розлуки,
    мо', збайдужію до юрм скоморохів.

    Звісно, левиця - трампліни окремо.
    Зась у гурточки до вепра чи лиса.
    Клімат хороший для страусів ему,
    димом овіяних лип і нарцисів.

    2

    Треба любити, бо щастя минуче.
    Облаштувати б і лігво, і нивку.
    Хто б тут за мною щиресенько скучив -
    та із шовковиці вислав наливки...

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (3)


  34. Олександр Сушко - [ 2018.07.01 08:04 ]
    Вкусю!
    Читаю графоманів - аж трясе!
    Усе не так! Усі від мене гірші!
    Із пуп'янка мені відомо все,
    А особливо - як писати вірші.

    В житті лише єдиний інтерес -
    Творити вічне. Ох, яка це мука!
    Собратчик пише - прищить, діатез,
    А книжка вийде - "жаба" і бігунка.

    Слабак-піїт ізнову обскакав,
    Наквецяв у журналі гроно віршів.
    Із вуст моїх щодня лунає "Гав!",
    Бо слава бевзів як ножака ріже.

    В невизнаних митців життя - не мед,
    Піду, вжену колезі в зад колючку.
    У пелюшках ворушиться поет,
    Не хоче циці, просить дати ручку.

    01.07.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (17)


  35. Галина Михайлик - [ 2018.06.28 16:13 ]
    Другові
    Нехай Тобі щастить, далекий друже,
    і янголів обіруч повсякчас.
    Твоє велике серце небайдуже -
    без фальші, без лукавства, без прикрас.

    Воно болить, кервавиться, пульсує,
    волає, вибухає у світи!..
    О скільки слів ми вимовляєм всує,
    і скільки поміж ними гіркоти.

    Черпни собі із чистої криниці,
    відпий, омийся, а тоді – лети!
    Наперекір гризотам блідолицим
    до лиш Тобі відомої мети…



    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (12)


  36. Олександр Сушко - [ 2018.06.27 06:52 ]
    Пози і лози
    Відпостував. Кріпився тиждень мужньо,
    Город сапав, трудився як бджола.
    Дівчата влітку - це квітучі ружі,
    А власна жінка меду не дала.

    Прокинулося капосне блудило,
    Але хіба у цім моя вина?
    Сусіда ж атакує любу з тилу,
    Щасливий він, вдоволена вона.

    Що не робив - немає супокою,
    Пішов у церкву. Панотець "Хи-хи!".
    Віддав мені із пазухи " Плейбоя":
    - Утішишся - замолимо гріхи.

    У ступор вводять еротичні пози,
    Незвідані Амурові путі.
    На фото - мавка спить у верболозах,
    Сторчма, на спині і на животі.

    Підсовую журнальчика поближче,
    Від захвату засіпалась нога.
    Замріявся...за вухо мавка смиче,
    Порнуху в грубу бгає кочерга.

    Зняла із мене биту міллю рясу,
    До біса схиму! Братчики, ура!
    Вже місяць від жони немає спасу,
    Вона сама і пози вибира.


    26.06.2018р.

    Котик

    Кіт хвостом ворушить чистотіл,
    Лапою торкає їжачиху.
    В кожного пожива на меті,
    Хочем благ або хоча би пільгу.

    Голочок загострені кінці
    Не дають дібратися до плоті.
    У людини ж недоступна ціль
    Люту спрагу викликає в роті.

    Котик мудрий, дріботить у дім,
    Дав хазяін кісточку із блюда.
    А мужик на Божому суді
    Скаже: "Грабував, бо чорт поплутав".


    Кіт наївся. Спить давно уже,
    Позіхає, харцизяцька морда.
    Лізе тать у клуні, до кишень,
    У безсилих видирає з рота.

    Виліз боком злодію нестрим,
    Подавився кісткою! Халепа!
    Клякне труп на смертному одрі-
    От тепер нічого вже не треба.

    26.06.2018р.

    Хай сідає

    Не печалься, мій брате, не треба,
    Хай на шию сідає жона.
    Правда, краще якщо сухоребра,
    Гепне моцна, то шиї хана.

    Аби зняти спідницю й жилетку,
    В казку шаснути, наче той тать -
    Дай красуні розумній монетку
    І за шерстю ласкаво погладь.

    Умліває жона від готівки,
    Даш коштовну каблучку - цвіте.
    Жінці - м'якуші, мужу - шкоринки,
    Пий водицю, а мавці - лате.

    На руках однеси на перину,
    Тихо скраю як денді приляж.
    Як розумна - підпустить мужчину
    І дозволить зробити масаж.

    Ранок. Люба штовхає у бока,
    (кролик в шоці - прокинувсь удав!).
    Просить мила морковного соку:
    Треба дати, інакше біда.

    27.06.2018р.

    Я люблю тебе!

    Поглипав на листок паперу справа,
    По ліву руку запалив свічу.
    Про мужиків писати нецікаво,
    А про жінок і день, і ніч строчу.

    Вони достойні генія осанни
    І цілих кучугур коштовних слів.
    Чоловіки ж - лукавці окаянні,
    Завжди небриті, втомлені та злі.

    Строчу щодня хоча б одну руладу,
    Любов кипить - чманію без вина!
    На діву любо глянути і ззаду,
    А спереду - богиня неземна!

    У ліжечку заплакало дитятко,
    Десяток інших втомлено сопе.
    Жона вагітна. У сім'ї порядок:
    Моя дружино! Я люблю тебе!

    27.06.2018р.

    Дерево

    Усе ж таки я дерево спиляв,
    У тіні жити - препогана звичка.
    Тепер нема бджоли, осінніх барв,
    І соловей кохану вже не кличе.

    Хиталась липа тихо за плечем,
    Із вітром перешіптувалась крона.
    Всихає рай, бо сонечко пече,
    Хоч є і плюс - не каркає ворона.

    Намарно ллю водицю із відра,
    Вже краще ніж - квітки під гільйотину.
    Однині я відкритий всім вітрам,
    То, може, посадити деревину?

    27.06.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  37. Василь Кузан - [ 2018.06.25 17:11 ]
    Відстань до того світу
    ***
    Відстань до того світу
    Менша від міліметра.
    Вітер і дощ холодний
    Можуть кордони стерти,
    Швидкість і хмар ганчір’я
    Прагнуть границі змити.
    Межі – це теж безмежжя,
    Вищої сили витвір.
    Доля секунди –
    Доля.
    Мить,
    А за нею вічність.
    Кров зупинити можна,
    Час зупинити нічим.
    Щастя сльоза раптова,
    Кава гірка уранці…
    Біля коліс фортуни
    Янгол у вишиванці.
    Але ніхто не знає
    Де постелити м’яко.
    Стежка життєвим полем
    В сутінь ховає знаки.

    25.06.18 © Василь Кузан




    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (8)


  38. Володимир Бойко - [ 2018.06.24 19:01 ]
    * * *
    Владарюють наддержави,
    Світ провадять до могили,
    Де немає сили права,
    Домінує право сили.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)


  39. Олена Лоза - [ 2018.06.24 13:01 ]
    Пасічники
    Ми були в селі у діда.
    В літній полудень жаркий,
    Чи то пак, перед обідом
    Прилетів на липу рій...
    В діда часто гостювали
    І, коли не мали справ,
    Завжди ми спостерігали,
    Як дідусь наш працював.
    Твердо вирішили з братом:
    Зараз думати не час.
    Треба рій отой піймати -
    Дід тоді похвалить нас.
    Надягнувши бриль крислатий
    (тільки б не дивитись вниз),
    Наче пасічник завзятий,
    Я на дерево поліз.
    Бджоли довго не дрімали –
    Розгадали все умить.
    Так нас боляче кусали –
    Досі тіло все болить!
    Тож сиділи, як ведеться,
    Днів зо два у холодку.
    А дідусь із нас сміється:
    - Що, наїлися медку?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  40. Ярослав Чорногуз - [ 2018.06.24 00:13 ]
    Простіть його...
    Неначе в задницю оса,
    Вкусила, мовби хмар омана.
    Поблякли раптом небеса,
    Немовби очі в графомана.

    Йому неначе, мовби, мов
    І наче стало - ніби мати...
    Збагнув - дурницю він впоров -
    Нема до чого вже й придратись.

    А він же хоче гуру буть,
    Немовби, мов, та ще й одначе!
    Його, як в задницю ї..ть
    Слова красиві - мов, неначе!

    Він сам - гидкий, красивих слів
    Не переносить же, немовби.
    Бо сам він, сам він - вище брів
    Лайном словесним переповнивсь.

    Із пальця смокче єресь ту,
    Так хоче вашої пошани.
    Простіть його. Пічний бовтун -
    Шанель перед його віршАми!..

    24.06.7526 р. (Від Трипілля) (2018)









    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  41. Ярослав Чорногуз - [ 2018.06.22 08:02 ]
    Надія Козак Королева (пісня)*
    Неначе диво в Божім раю,
    В гаю троянду я стрічаю...
    Не відвести очей, та й годі!
    Таку красу не бачив зроду!

    Коханням серце зайнялося
    І до троянди потяглося...
    Душа, та й тіло, аж тремтіли.
    Й зірвати дуже захотілось...

    П - в:
    Королеву серед квітів,
    Королеву в пишнім літі,
    Ніжну милу і пахучу,
    Та чомусь таку... колючу!

    Аж кров’ю пальці узялися,
    Як колючки в них уп’ялися.
    Тут засміялось райське диво:
    – Моя ж то кара – справедлива:

    Я неприступна і цнотлива,
    А гонориста, бо ж вродлива.
    Та й колючки мої для того,
    Щоб не топтали цвіту мого...

    П - в:
    Королеву серед квітів,
    Королеву в пишнім літі,
    Ніжну, милу і пахучу,
    Та... колючу, ой колючу!..

    7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  42. Олександр Сушко - [ 2018.06.20 16:29 ]
    На волі
    Вікно закрито. Човга тінь за склом,
    Неситий погляд ковзає по шипці.
    Вже не болить одірване крило,
    Поніс в зубах трофей писака-гицель.

    У нього голоднеча й ціль нова,
    Плете зі слів міцні облавні сіті.
    Кровиця жертв п'янить, немов первак,
    І в плоть цікаво заганяти кігті.

    Йому віддав сердечності ключі,
    Пустив у рай квітучої долини.
    Та живолуп щодня мене учив
    Зневажливао людві плювати в спини.

    На вигляд пастка затишна й м’яка,
    Коли прозрів – увись рвонув крізь грати.
    Тоді й відчув зубиська хижака:
    Учитель учня стратив біля парти.

    Але ожив. Отримав «майстер-клас»,
    Із другом войовниче перемир'я.
    Кривавий слід змивають дощ і час,
    Нове крило вкрива пухнасте пір’я.

    19.06.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  43. Володимир Бойко - [ 2018.06.18 12:17 ]
    Дощовиця
    Дощать дощі, зміняючись дощами,
    А після них приходять ще дощі.
    В повітрі пахне гниллю і грибами,
    Чатують жертв поміж кущів кліщі.

    Така погода увійшла у моду,
    Згнивають полуниці на грядках,
    З-за бур'янів не видко вже городу,
    Це просто жах!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (7)


  44. Ярослав Чорногуз - [ 2018.06.16 14:22 ]
    Росиця
    В народу нашого нема
    Такого ймення чарівного.
    Воно – поезія сама,
    Дароване, напевне, Богом.

    Живе спрадавна у віках,
    Ніколи на устах не в`яне,
    У віршах скупане й піснях
    В болгар, що нам – брати-слов`яни.

    Як марив я тобою в снах,
    Не міг на тебе надивиться,
    Моя красуне осяйна –
    Болгарська дівчино, Росице.

    Цілунок перший у вуста
    В обіймах вечора морського…
    О первозданна чистота
    Кохання першого мойого!

    Мене ведеш ти крізь роки,
    Яких багато так минуло…
    Нам сяють досі ті зірки,
    Якими вічність огорнула.

    16.06.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  45. Олександр Сушко - [ 2018.06.16 10:42 ]
    Рибалка
    Кигиче пісню діва бородата,
    Сусід таких вподобує. Я - ні.
    Коли клює карась - у мене свято,
    Сиджу один із вудкою в багні.

    Прочмихавсь у ранкову прохолоду,
    Струсив із вуха крапельки роси.
    Зостались вдома лиш мужі-колоди,
    Устромлені жінкам в цицьки носи.

    О третій ранку спати літом - злочин,
    Зимою ж - навпаки - хропи усмак.
    Клює, братове, аж вилазять очі,
    Рибині з рота вириваю гак.

    Слизька луска зволожує правицю,
    Романтика! Аж стиснувся сичуг!
    А завтра знову їду до столиці,
    Податки татям звично заплачу.

    Зламалась підло гусяча пір'їна,
    Та на улов мені жалітись гріх.
    Зелена жабця квакнула у спину,
    Спокійно хай живе до вихідних.

    16.06.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Сушко - [ 2018.06.14 12:34 ]
    Поспи
    Сапали моркву й буряки,
    Назавтра - кабачки та перці.
    А ніс облущився таки,
    Бо цілий день сопів на спеці.

    Сім'я з практичних міркувань
    Города взяла "на халяву".
    На вуха, ластівко, поглянь,
    Червоні, начебто заграва.

    Згоріла, ягідко? Гай-гай!
    Казав - вдягни хоча б жакета.
    Тепер на спину не лягай -
    Нема у хаті марафету.

    Цупкі задубли мозолі,
    Рука згина цвяхи й підкови.
    Чудово жити у селі,
    Тут люди, як бички здорові.

    Поклав кохану до стіни,
    Поцілував, як чемний денді.
    Кохатись будем восени.
    Поспи. До праці о четвертій.

    12.06.2018р.


    Житіє

    Потрібно їсти щось ротам,
    Торгуєм помаленьку.
    Комашка - тут, зернина - там,
    І пузо вже тугеньке!

    А дехто робить навпаки,
    Фантазія безмежна.
    Вшаношуються хропаки,
    Ротяка, наче верша.

    Бульки сусіда надима,
    Три гривні кожен подих.
    У мене стачило ума
    Поцупити заводик.

    Жадоби крутиться вовчок,
    Карась ковтає дафній.
    А кум попався на гачок -
    Сидить у буцегарні.

    Рибалю. Звично лин клює,
    Сачок в руках фартовий.
    Просте у мене житіє,
    У вас не так, панове?

    13.06.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2018.06.13 07:01 ]
    Владислав Бойко Куплети Сідалковського*
    Пахнуть в Києві каштани,
    Ходять Києвом кияни,
    І киянок незаміжніх — тьма…
    А у мене ні квартири, ані М-24,
    Ні прописки в Києві нема.

    Мав дівчат знайомих, друзі,
    Я в Неаполі й Тулузі,
    Маврітанки падали до ніг.
    Розставляли хитрі сіті,—
    Та нема у цілім світі
    Кращих за киянок чарівних!

    В скверах парочки гуляють,
    Бистрі «Волги» жигуляють —
    Скрізь тобі ідилія сама!
    Був я в Лондоні й Брюсселі,
    У Вапнярці і Марселі —
    Краще міста Києва нема.

    7487 р. (Від Трипілля) (1979)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  48. Ярослав Чорногуз - [ 2018.06.05 23:47 ]
    У смарагдовому літі
    Під смарагдовим склепінням,
    У смарагдовій траві
    Я смарагдове проміння
    Легким* поглядом ловив.

    Зелен-вітром розповиті,
    Віти зелено цвіли.
    У смарагдовому літі
    Виглядало з-під поли,

    І стелило світлотіні,
    Бризки усмішок ясні,
    Із салатовим відтінком -
    Сонце кидало мені.

    Чарами до оніміння
    Сповивали у траві,
    Мов коштовного каміння –
    Диво-сяяння живі!

    5.06.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  49. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.30 18:00 ]
    Пролетіла весна (пісня)*
    Ще недавно зима - завірюха сяйна -
    Кружеляла пухнасті сніжини.
    А уже, наче мить, промайнула весна,
    Пролетіла, як пух тополиний.

    Одцвітають каштани, бузок одцвіта,
    Час черемсі печально зітхнути.
    І кульбаба на луках - ну зовсім не та –
    Сіє пухом свої парашути.

    Вилітають із серця печальні слова
    І летять між дерева і віти.
    Лиш один соловейко бадьоро співа,
    Зустрічає, закоханий, літо!

    24.05.7525 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  50. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.27 20:28 ]
    Зелені свята
    В кімнаті розливає запах м`ята,
    Не килим на долівці - очерет,
    На стінах осока - ще не прим"ята,
    Вже хата вся - зелений мов намет.

    Дажбоже мій, ти - чарівник, естет,
    Уявою душа твоя багата,
    Зеленого вогню створив бо злет -
    Оцю красу земну - зелені свята.

    Здається в день цей - репає асфальт,
    І упирі ховаються по норам.
    Природа лік дає слабим і хворим,
    Звучить її глибокий, чистий альт.

    Здається, мій народ увесь співає,
    Його здоровий, вільний дух літає!

    7504 р. (Від Трипілля) (1996)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   54   55   56   57   58   59   60   61   62   ...   175