ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Марія Дем'янюк - [ 2017.01.10 18:06 ]
    Зимове
    Сніг під ніжками хрустить,
    Зайчик морквою хрумтить,
    А малому ведмежаті
    Сняться сни в барлозі-хаті.
    Бачить повну діжку меду,
    Бджілок рій посеред степу,
    Темний ліс, плоди малини
    І грибів цілі корзини!
    Яблука такі духм'яні,
    Ягоди солодко - пряні,
    Жовту та пахучу грушку
    Схожу на пухку пампушку!
    Білка прямо із ялинки
    Шишки кидає в корзинки!
    В сні подумав: як проснуся -
    З усіма я поділюся!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (8)


  2. Віктор Ох - [ 2017.01.08 11:11 ]
    За гранітним вітром
    Слова - Світлани Костюк

    За гранітним вітром – висохла трава…
    За похмурим сонцем – надмогильна тиша…
    Ненька Україна зранено-жива
    Хлопчикам загиблим заповіти пише…

    Хлопчикам полеглим маки відцвітуть…
    У полях далеких ворон досі кряче…
    Вантажі двохсоті…роздоріжжя й путь…
    І оте знайоме: потерпи, козаче…

    У туманнім небі цятки журавлів….
    На душі неспокій і тяжка молитва…
    Важко проводжати на той світ синів…
    Бо іще не час їм…бо триває битва…

    Ой матусю мила, як тобі тепер…
    На шматки роздерта, розіп`ята всує…
    Доки дух свободи в серці не помер –
    Закричу над світом, може хто почує…

    ==================

    Виконали пісню на слова Світлани Костюк «За гранітним вітром» учні Нововолинського ліцею 2-го грудня 2015 р. у Нововолинську, в Палаці культури на творчому вечорі Світлани Костюк під назвою “Є цінність життя в неповторності кожної миті”.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (5)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.07 12:54 ]
    Живосил Лютий Меч Арея*
    Гуркоче грім в ковальні Бога,
    Стоять вої з кісьми до плеч,
    Рука зсивілого Сварога
    Кує Арею моцний меч.

    І ось знаряддя вже готове,
    Відблиснув меч в люстрах небес,
    Меча окропила Покрова,
    А рід нарік його Чаркес.

    Приспів:
    На позір Перунова полка
    Піднімає меч Ареєва рука,
    На могутній дух, на захист нам,
    На погибель злим підступним ворогам.

    Гримне небо і тремтить земля,
    Меч Арея Русь з неволі визволя.
    На Вкраїні хай пощезне враг,
    Меч Арея поверне нам рідний стяг.

    Чаркес - чарівний меч Арея -
    Тримали Тур і Святослав.
    Не раз Аратту і Борею
    І Русь він щиро захищав.

    Тримав Гатило**, Богом даний,
    Тримали витязі князі.
    Тримали лицарі-гетьмани,
    А зраз він в твоїй руці.

    На позір Перунова полка
    Піднімає меч Ареєва рука,
    На могутній дух, на захист нам,
    На погибель злим підступним ворогам.

    Гримне небо і тремтить земля,
    Меч Арея Русь з неволі визволя.
    На Вкраїні хай пощезне враг,
    Меч Арея поверне нам рідний стяг.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  4. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.05 23:26 ]
    Річко Сниводо*
    Річко Сниводо, річко Сниводо,
    Чом узимку не спиш?
    Поміж берегами ген сивими
    Тихий дзюркіт чуть лиш.

    Ген до Бугу ти, ген до Бугу ти
    Води свої несеш.
    Вийду на берег я послухати –
    Де зупинишся, де ж?!

    Ти не спинишся, ти не спинишся,
    Всміхнена ти краса.
    Очицями синіми, синіми
    Дивишся у небеса…


    2.01. 7524 р. (Від Трипілля) (2017)

    С. Іванів, Калинівський район, Вінниччина


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  5. Марія Дем'янюк - [ 2017.01.03 22:03 ]
    Зимовий ранок
    Сніг - молоком,
    Сосни - корицею,
    Блюдечко - сонце,
    Ясніє сторицею.
    Озеро - гарний
    Лискучий льодяник.
    Смачно ласує
    Зима спозаранок!
    В небі блакитнім
    Цукрові хмаринки,
    Що карамелять
    Солодкі сніжинки!
    Зимоньці цукор
    Додав у напій
    Щедрий і добрий
    Дідусь Сніговій.
    І задивоване
    Чудом зайчатко
    Носик висовує
    З білої хатки!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6)


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.03 22:09 ]
    Рік новий на Поділлі
    Село козацьке завжди раде,
    Мов хтось на сум його зарік –
    Пакетовибухи, петарди –
    Новий святкують люди рік.

    Аж веселіє сніг неначе,
    Собаки з вилясками: «Гав!!!»
    У лузі навіть ворон кряче,
    Немов півлітру засмоктав.

    Не втрималася крига, скресла.
    Сміється річка, пливучи.
    Веселе тчеться перевесло
    І вдень і вранці і вночі!

    Народ живе, сміятись мусить,
    Хоч на Донбасі: «Бах!» і «Трах!»
    Подільські бадьоряться гуси –
    Гелгочуть на семи вітрах!))

    1.01.7524 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  7. Віктор Кучерук - [ 2017.01.02 08:15 ]
    До побачення
    Знедавна, в зашморгу подій,
    Не можу дихать, –
    Рої моїх думок і мрій
    Страшить безвихідь.
    А за відсутності ідей,
    В пустій уяві, –
    Перестаю любить людей
    Та їхні справи.
    З пітьми сягнули пустоти –
    Здобутки вбогі, –
    Не хочу дружно далі йти
    Ногою в ногу.
    В честь нас виконувати туш
    Було зарано, –
    Немає більш єднання душ,
    Як на Майдані.
    Наш переможний спів затих,
    Якщо відверто, –
    І як тоді любити тих,
    Хто зрадив мертвих?
    Чи вас обвітрили до свят
    Аж до остуди,
    І сморід гумових багать
    Покинув груди?
    Допоки в сутіні рудій
    Ходьба по колу, –
    Свою причетність до подій
    Обмежу болем…
    01.01.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (8)


  8. Ірина Саковець - [ 2016.12.30 21:24 ]
    ***
    Пахне ялиною спокій вечірньої зали.
    Справжня мозаїка свята – мигтіння вогнів,
    борсання місяця, скутого листям азалій,
    десь на небесному дні.

    Тільки не йди: там немає ні снігу, ні льоду,
    лиш перемотані вулиці в темний клубок.
    Дещо минає, а щось має статися згодом,
    ми – на межі, бачиш-бо

    це дивне таїнство, цю новорічну химерність,
    цей феєрверків блакитно-оранжевий дим.
    Й ми наче світло на іграшок рівній поверхні,
    синіх і срібно-рудих.

    Тільки не йди: січень сам обмете нам дороги.
    Просто залишся на тишу останніх годин.
    Пахне новим навіть ця незимова вологість.
    Дихай зі мною, не йди.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2016.12.29 13:30 ]
    Любов Сердунич Вербичка (пісня)*
    Я так люблю вербиченьку плакучу,
    Вона вітає першою весну.
    Сумна краса ніколи не наскучить,
    Хоч як спішу, але не промину.

    Голублю щиро й трепетно руками,
    Свою сердечну ніжність передам,
    Краси її тендітної торкаюсь
    І довго в ній дзвенить жива вода.

    ПРИСПІВ:
    Вербичка, плакуча вербичка,
    На листячку - срібна роса,
    Вербичка, плакуча вербичка,
    У ній - українська краса.

    Коли душа миналась і страждала,
    Її від всього світу загорну.
    Верба за мене плакала, ридала
    І воскрешала у душі весну.

    І вже не знаю я - у у тій вербичці -
    Сумую, плачу чи вона в мені.
    А в ній жіноче серце буде биться,
    Плакуча ніжність житиме в мені.

    ПРИСПІВ:
    Вербичка, плакуча вербичка,
    На листячку - срібна роса,
    Вербичка, плакуча вербичка,
    У ній - українська краса.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  10. Ярослав Чорногуз - [ 2016.12.28 01:40 ]
    Зимовий сад
    Зимовий сад, зимовий сад
    Принишк, завмер на мить без вітру.
    І знову шелест… і не в лад
    Співає пісеньку нехитру.

    І вторить десь йому пташа,
    Ледь чутно й ніби напівсонно.
    Згасати день не поспіша,
    Привітно підніма долоні.

    І усміхається немов
    Голубооке піднебесся
    Листок на гілці хоч схолов –
    Як пташка пурхає й сміється!

    27.12.7524 р. (Від Трипілля) (2016)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (11)


  11. Володимир Бойко - [ 2016.12.26 12:28 ]
    Світло твоїх вікон (автопереклад)
    Крізь морок ночі вікна твої сяють,
    Нестримно кличуть хлопців молодих,
    Болить душа, і сам себе питаю:
    Чому ж мене немає серед них?

    Кому ж ти ласки пристрасні даруєш,
    Хто уст твоїх нектар жагучий п’є,
    Кого очима дивними чаруєш,
    І хто всю ніч спочинку не дає?

    Я винен сам, бо сам я відступився –
    Бо надто душно стало в суєті.
    Пробач мені, якщо я помилився.
    Я старомодний. Та й часи не ті.

    2008








    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  12. Юлія БережкоКамінська - [ 2016.12.25 12:03 ]
    *** (Бо час. Бо Введення. Бо ніч...)
    ***
    Бо час. Бо Введення. Бо ніч.
    Бо небо визріло до снігу.
    Бо з нас ніхто іще не виграв
    У світі вічних протиріч.

    Скажена у вогні зима.
    Я не врятую од гармати,
    Але я можу обійняти
    Так, як ніхто не обійма.

    Вже третє Введення. І вже
    Таке відторгнення немиру,
    Що Бог, напевне, нам не вірить
    І більше нас не береже.

    Густа на Введення метіль –
    Кисіль, розведений на крові…
    А нам хоча би до Покрови
    Безумство вивести звідсіль…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (3)


  13. Юлія БережкоКамінська - [ 2016.12.25 12:43 ]
    *** (Усе не втямлю – і для чого...)
    Усе не втямлю – і для чого
    У час ненависті і сліз
    Смішна, самотня, як панчоха,
    Із віршами на перекіс
    Душі, причетної так само
    До святості, як до гріха,
    Я розкошую щедро ямбом,
    Весну ховаючи в рукав?

    А зовсім поруч – похоронки
    Наздоганяють вдів зрання,
    І до останньої воронки
    Ще вирва болю й вороння.

    Війні, трирічній, мов одвічній,
    Що смерть вгодовує живцем,
    Я по-дитячому панічно
    Боюсь дивитися в лице.

    Віршами бою не спинити,
    Та в них – посвячення у плай.
    Лишають їх, як зерна, дітям
    Вже на прийдешній урожай.

    І не бояться недомовок
    Світи, що в серці прижились.
    Душа, долучена до Слова,
    Зросте потрібною колись.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (3)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2016.12.18 22:01 ]
    Замерзла любов
    На яблуню ще молоду
    Дивлюся… Вітер дме щосили…
    На гіллі яблука в саду
    Іще із осені лишились.

    Іще тримаються вони,
    Хоч по одному опадають,
    Неначе крапельки весни,
    Укриті сніговим розмаєм.

    Вони - як спогади – мені
    (Привиділося так тепер це!) –
    Про дні кохання осяйні…
    Лишилося - замерзле серце…

    Немов би яблуко висить.
    На вигляд ще рум`янощоке.
    Та лиш торкнись його на мить –
    Відчуєш омертвілі боки.

    Краса, краса… і мерзлота.
    І тільки спогади-есеї…
    Немов любов замерзла там –
    В лабетах черствості твоєї.

    18.12.7524 р. (Від Трипілля) (2016)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  15. Володимир Бойко - [ 2016.12.16 21:25 ]
    * * *
    Втрачає пам'ять дати і події,
    Географічні назви й імена,
    Та поки думки русло не міліє,
    Душа іще не висохла до дна.

    Життя нас переповнює ущент
    В усій своїй трагічності й комічності.
    Та кожен з нас у будь-який момент
    Висить на волосинці перед вічністю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  16. Валерій Хмельницький - [ 2016.12.16 16:30 ]
    У недосяжнім піднебінні (поетична пародія)
    У недосяжнім піднебінні
    Пасуться вівці у отарах
    І хвилі котяться невпинні,
    Які сягають вище хмар аж.

    І, наче Сцилла і Харибда,
    Помножені на два і вісім,
    Із гуркотом здорові брили
    Одна об одну б’ються вміло.

    Течуть річки і водоспади,
    Димлять вулкани, землетруси
    Догори дриґом розкидають
    Все, що потрапило під вуса.

    А вище є хребет високий
    З двома печерами гірськими,
    А далі зовсім не два ока -
    Озера це сталево-сині

    З чагарниками, наче дуги,
    Перед якими два провалля,
    І поле, зоране не дуже,
    І ліс густий і непролазний.


    16.12.2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6) | "Вікторія Т. Картки, і PIN-и, і паролі"


  17. Світлана Майя Залізняк - [ 2016.12.15 18:49 ]
    Будьте як діти

    Колесо вічності. Купелі-страти.
    Скирди розкриті, сніжок пелехатий.
    Діда Мороза відставка - на носі.
    ...їде з дарунками Зимонька-Зося...

    Сотня конструкторів, тонни зефіру,
    Маски Мальвіни, П`єро - брудно-сірі,
    Снива-стрічки з ароматом модрини.
    Жде сніговик голубу пелерину.

    Десь біля Чопа зупинка - із рейку,
    Строчать шестірки розлогу статейку.
    Внуки Варавви плямисто-ікласті
    Вірять безбожно у віруси щастя.

    Носить хурделя серветки вологі:
    "будьте як діти..."... "мережте еклоги"...

    Клацає дрібно зубата вертушка.
    Трен закусила... Пройшла Попелюшка.


    2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (5)


  18. Василь Мартинюк - [ 2016.12.15 18:26 ]
    Відлетіла осінь

    Отака хрумка палітра біла,
    Що сьогодні вистелила ніч.
    Відлетіла осінь, відлетіла,
    Відлетіла всім вітрам навстріч.

    Поскидала золоті одежі,
    Що би ними грілася зима.
    Відлетіла за незримі межі,
    Відлетіла осінь і нема.

    Білим снігом куриться дорога,
    Холод заповзає до душі.
    Осінь залишила тільки спогад,
    У якому ще січуть дощі.

    Відлетіла осінь, не поверне,
    Вже зимі віддала всі права.
    Щоб земля очистилась від скверни,
    До Святого Божого Різдва.

    2016р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.13)
    Коментарі: (2)


  19. Тетяна Левицька - [ 2016.12.15 13:01 ]
    Ви пробачте мені...
    Ви пробачте мені за сльозу випадкову,
    Недосяжні бажання, нестримні слова,
    За шаленість думок, непідкупну розмову.
    Ще жива… Ще жива…

    За безсоння важке і світанки строкаті,
    Недовіру та віру сліпу водночас,
    Променевий розмай, полинові утрати.
    Ще молюся за вас…

    За кохання хмільне і колодязні зливи,
    Яблуневих садів сивочолі літа,
    За вибоїни в серці, за ночі зрадливі.
    Несвята… Несвята…

    За жагу до життя і опалені крила,
    Безнадії самотньої присмак жалЮ,
    За натхнення, що в пісню з душі перелила.
    Ще люблю… Ще люблю…

    2016 р.


    Рейтинги: Народний 5.67 (6.23) | "Майстерень" 5.75 (6.32)
    Коментарі: (20)


  20. Олександр Олехо - [ 2016.12.15 09:05 ]
    Доля
    - Людино сонця і дощу,
    людино щастя і печалі,
    тебе нікуди не пущу,
    забудь про візи в євро-далі.

    А нумо лізь на белебень,
    на видноті збудуєш хату,
    і скажеш світу «Добрий день!»,
    дістанеш сапу і лопату.

    І будеш лаштувати сад –
    саджати дерево, малину…
    В хліві розмістиш зоосад.
    У хаті вивісиш картину.

    Згадаєш потім про жінок
    і обереш собі кохану,
    щоб з нею мати діточок
    і у біді гоїти рану.

    І проживеш так цілий вік,
    в турботах, праці і нестатку,
    бо ти – звичайний чоловік,
    що збудував маленьку хатку.

    Тоді умреш на схилі дня
    чи на зірковому світанні,
    і небо дасть тобі коня
    до Бога їхати в мовчанні.

    Без євро бонусів і віз
    життя існує лиш сьогодні.
    Так що, давай, угору лізь,
    але завжди… напередодні.

    14.12.2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (16)


  21. Анастасія Поліщук - [ 2016.12.14 23:32 ]
    Вечір (етюдик)
    Ти падаєш тихо сніжинкою
    Під ноги якійсь незнайомці
    І м'яко, розтавши, розніжений,
    Цілуєш підошви відьомські

    Ти падаєш тихо сузір'ями
    У вічі пересічній дамі
    І щирий, щасливий, просвітлений,
    Даруєш обійми задарма

    Ти падаєш тихо листівкою
    У скриньку поштову до пані,
    Тактовно і так доброзичливо
    Розчиниш себе у посланні

    Ти падаєш, вечоре, падаєш,
    Невидимо, ледве помітно,
    Собі і собою незраджений,
    Такий послідовно безслідний.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  22. Лариса Пугачук - [ 2016.12.14 22:41 ]
    ***
    Перекриваєш дихання старанно –
    Щодня на мiлiметр, на мить, на подих.
    Ти думаєш, що так я не почую
    І в небуття відправлюся безтямно?

    Ти, любий, може, ще не розумiєш,
    Що смерть страшна – швидка, а чи повiльна.
    А, може, ти гадаєш, що загубиш
    Ту пісню, що живе в моєму серці?

    Чи раптом ти так витиснути хочеш
    Себе iз мене?!
    То даремно, сонце, -
    Те, що моє, я не вiддам нiкому.
    Навiть тобi.
    Хоч душиш ти умiло.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (6)


  23. Серго Сокольник - [ 2016.12.14 21:09 ]
    Колись любив я зиму...
    Колись любив я зиму... Часу плин...
    І вдома... І у тих краях далеких,
    Де в небі, мов до вирію лелеки,
    Тюльпани чорні душами пливли...

    Колись любив я зиму... Не тепер...
    Той шинозгар... І кров, що пролилася
    І на снігу корою запеклася...
    І смуток, що у вічності завмер...

    І душі, що неначе голуби,
    Злетіли в небо до порогу Раю...
    Любив раніше зиму... Не сприймаю
    Її тепер... Ні. Вже не полюбить.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116121411278


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  24. Олена Балера - [ 2016.12.14 09:01 ]
    Amoretti. Сонет XLI (переклад з Едмунда Спенсера)
    Це воля чи характеру плоди –
    Безжалісність глуха до ворогів?
    Характер можна зм’якшити завжди,
    Приборкати воління й поготів.
    Коли ж характер вільно захотів,
    Щоб люблячий жорстоких мук зазнав,
    Не проросте в душі чеснот посів,
    Тоді усі чесноти – зайвина.
    Даремна чиста врода осяйна,
    Що звабою обдурених стає,
    Кого вогонь любові поглина,
    Хто в ньому серце спопелив своє.
    О, найвродливіша, не допусти,
    Аби свою красу зганьбила ти.


    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.84)
    Коментарі: (7)


  25. Іван Потьомкін - [ 2016.12.13 19:11 ]
    Щоб сину до мужності шлях був коротший...

    На гору! На гору!
    Он ту, щонайвищу на весь Голосіївський ліс,
    Де вітер і сніг розходилися в грищах,
    Де зашпари, сльози і сміх.
    З гори стрімголов. Наче посвист ракети.
    Ледь мріє-іскриться лижня.
    На цій я чи, може, на іншій планеті
    В дикому захваті мчу навмання?!
    «Ще мить – поворот і скінчитится мусить гора», –
    Подумав – і сторч головою.
    І замість кричать переможне «Ура!»
    Розшукую лижі з журбою.
    І знову на гору. Вдесяте й усоте,
    Хоч віхола б’є навідліг.
    Чого я затявсь? Не штурмую ж рекорди.
    Болітиме спина, з утоми не чутиму ніг...
    Та нехіть і втому, і страх поборовши,
    Готовий я падать вдесяте й усоте,
    Щоб сину до мужності шлях був коротший,
    Щоб ризику завше ішов він навпроти.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (6)


  26. Василь Мартинюк - [ 2016.12.13 15:07 ]
    Крок за кроком
    Так без тебе сумно й одиноко,
    Накривають сльози віки – дека.
    Крок за кроком тихо крок за кроком,
    Кроком за тобою із далека.

    Небо розгойдалося сьогодні,
    Крок за кроком – не від себе втеча.
    Сумно зрить із неба лик Господній,
    Груди наповняє порожнеча.

    Крок позаду день уже вчорашній,
    Крок за кроком йде в упадок сила.
    Де ти, де ти, так без тебе страшно,
    Де та віра щоб все воскресила.

    Від тепла вже серце відвикає,
    Крок за кроком – попереду скали.
    Чи тебе на світі вже немає,
    Чи надії душу ошукали.

    Крок за кроком, крижаніє серце,
    Тисне холод мов сталеві дроти.
    Вже немає сил терпіти все це,
    Вже немає сил чинити спротив.

    Так без тебе сумно й одиноко,
    Накривають сльози віки – дека.
    Крок за кроком тихо крок за кроком,
    Кроком за тобою із далека.


    2016р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.13)
    Коментарі: (3)


  27. Серго Сокольник - [ 2016.12.11 23:12 ]
    Як годинник відмірює час...
    Як годинник відмірює час,
    Наче жах на підлогу пролив...
    І все менше... Все менше у нас
    Тих моментів, що варті віків...

    Ніч тягуча, мов ризький бальзам,
    Ложе нам колиса у пітьмі...
    Душ єднання, підвладне тілам...
    -Притулись і мене обійми,

    Моя феє божествених снів,
    У яких я немов у раю!..
    ...і веління бажань, голосні,
    Наче цокіт годинника, п"ють

    Із коріння калгану, міцний,
    Що, мов я, проростає в тобі,
    Довгодіючий шалу настій...
    Наскрізний проникаючий біль...

    Вся жадаєш ти тілом своїм
    Долучитись основи основ...
    Наче жертву прадавній друїд,
    Я приймаю... І світла любов

    В парі з темним бажанням іде,
    Обійнявшись останнім злиттям...
    Як нечемно сповіщує день
    Хід годинника... Смерть... І життя...


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116121112731


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2016.12.11 20:04 ]
    Вертає холод
    Замерзле озеро не тане,
    Суха пороша навкруги
    В кущах потріскує гортанно,
    Вертає холод на луги.

    І тільки тінь бліду лишає
    Від звикло-теплої зими.
    Міцний мороз іде до гаю,
    Змахнув на обрії крильми.

    І знову кров у жилах стигне,
    Тепло поволі умира.
    Короткочасної відлиги
    Уже минулася пора.

    Чом сумувати? Тільки грудень…
    Ще сонце кригу не лама.
    Нехай дзвінка, іскриста буде
    Надворі справжня ця зима.

    11.12. 7524 р. (Від Трипілля) (2016)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  29. Мирослав Артимович - [ 2016.12.11 16:45 ]
    Запрошує «Слов’янка»!*
    Якщо для тебе пісня — суть життя,
    Ковток води джерельної у спеку,
    У золоте дитинство вороття,
    Ширяння в небі над селом лелеки;
    Якщо для тебе пісня — млосний щем
    І сльози щастя на очах коханих,
    І усміх сонця впереміж з дощем,
    І раювання відчуттям нірвани, —
    Забудь усі мізерності буття,
    Образи, недоречності колишні,
    Хай б’ють ключем високі почуття,
    Коли звучить Її Величність — Пісня!
    Відкинь буденний клопіт, відклади
    На завтра справи, зустрічі, гулянку,
    Забудь про все — але таки пірни
    В пісенний вир: запрошує «Слов’янка»!


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (13)


  30. Гренуіль де Маре - [ 2016.12.10 12:54 ]
    Вечеря із совами в беззоряну ніч
    Ані зір, ані місяця.
    Мутно хмарами світиться
    Зимна ніч понад ставом.
    Кривуляє лужиною,
    Кличе в запуст ожиновий,
    Зирить оком лукавим.

    Підвечіркує з совами
    І коня перековує,
    Мостить сіно у сани.
    Я б із нею поїхала –
    Так за пагорбом віхола
    Поперек шляху стане.

    Запитає: чи вірю я,
    Що повернеться з вирію
    Наполохана осінь;
    Чи іще пам’ятається
    Про зневажене таїнство,
    Чи болить мені й досі?

    Не питай… З криги виламай
    Все, написане вилами,
    Переплав його в крицю…
    Та візниця похопливо
    Хворостиною цвьохнула –
    Лиш пороша вихриться.


    Рейтинги: Народний 6 (5.59) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (18)


  31. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2016.12.09 12:16 ]
    Чорні чоботи, білий сніг
    * * *

    Чорні чоботи. Білий сніг.
    Десь нявчить кошеня. Двоколірне?
    Озираємося довкола ми,
    ще відносно гнучкі й міцні:

    так кому там
    допомогти,
    хто замерзлий-ненагодований?
    Світлофорище миготить –
    нам зелене, все ж, гарантоване!

    До вподоби нам ці двори
    з дерев’яними поренчатами:
    тут – якщо білий світ набрид –
    можна світу не помічати нам;

    шквальний вітер не звалить з ніг,
    та і юрби не дратуватимуть…

    Чорні чоботи. Чистий сніг.
    Поцілунки
    всю ніч
    триватимуть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (2)


  32. Олександр Олехо - [ 2016.12.08 10:11 ]
    Осінні тіні – передзим’я
    Осінні тіні – передзим’я …
    Із краю зоряних снігів
    іде корова – біле вим’я,
    і почет срібних батогів.
    Жене корову напрям руху
    із року в рік по колу днів,
    а з нею – хугу-завірюху
    і тишу сяйних холодів.
    Змерзає ніч і голі віти
    хитає вітер цілі дні.
    Пожухлу правду ніде діти,
    хіба що гріти уві сні.
    А там рясне на сум обійстя,
    некрополь мар і поривань.
    Утім, зимі найдеться місце
    поміж довічних сподівань.

    08.12.2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (10)


  33. Тетяна Левицька - [ 2016.12.07 13:46 ]
    Мамине подвір’я
    І
    Мамі не хочеться жити у місті -
    Рідна земля і на старість опора.
    Тоне в бузку невеличке обійстя,
    Хата, садок і криничка прозора.
    Руки спрацьовані, а у домівці -
    Затишку, світлу відчинені двері.
    Спів солов’їний рве душу сопілці,
    Мамі вклоняються горді гербери.

    Приспів
    Огортає ніжністю мене
    Мамине подвір’я зоряне,
    Задушевне, лагідне,
    Наче серце мамине.

    ІІ
    Мамі всміхаються айстри, лілеї,
    Пишні троянди, малина за плотом.
    Пахне подвір’я у мами моєї
    М’ятою, ладаном. Як меду соти,
    Зорі на куполі синім церковнім.
    Гляне у небо – відразу засяє.
    Тепло на серці і місяць у повні
    Дихає маминим яблучним раєм.

    2016 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (10) | ""


  34. Віктор Кучерук - [ 2016.12.07 07:23 ]
    Під снігом
    З-під снігу бачиться потроху
    Пожовкле листя полину,
    І мішанина сіра моху,
    І слід, який не обмину.
    І хризантеми напівсонні,
    І сум розлук, що там снує, –
    Мов самота моя бездонна
    Лице показує своє...
    06.12.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (5)


  35. Володимир Бойко - [ 2016.12.06 23:15 ]
    Зірка (автопереклад)
    Мене довкола морок огортає
    Самотності, зневіри й гіркоти.
    І лиш одна далека зірка сяє,
    І зірка та зоветься просто – ти.

    Далека ти, хоч ніби зовсім поряд,
    І світиш тьмяно, наче крізь туман.
    Мені дарує твій зрадливий погляд
    Любов і біль, надію і обман.

    Мені твій погляд душу обпікає,
    Мене твій погляд холодом пройма,
    У сумнівах нестерпних час минає,
    А з лабіринту виходу нема.

    Мені та зірка сонце заступила,
    Хоч не дала ні світла, ні тепла.
    Вже краще лампа, ясно щоб світила,
    І теплоту мені лиш віддала.

    Хай надто просто і одноманітно,
    Та вже втомили пошуки мене,
    І хай колись, як мрія заповітна,
    Далека зірка променем сяйне.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  36. Вікторія Торон - [ 2016.12.06 12:26 ]
    О, скільки їх з’явилось і пішло!
    О, скільки їх з’явилось і пішло,
    розкидавши заплутані відбитки
    в оманливо-м’якій словесній глині!

    О, скільки їх у віршах прогуло!
    І почуття,оголені при свідках,
    лежать в заціпенілості осінній.

    Мов сироти — римовані рядки,
    колишніх рук, обведених старанно,
    з малюнком ліній, контури зірчасті.

    Слова були, здавалось — на віки,
    душа співала радісно і п’яно
    від славою обіцяного щастя.

    Ще гроно віршотворення росте —
    а вже лежать забуто під ногами
    плоди опалі витворів минулих.

    Ще голоси ворушаться — проте,
    відрізані шляхами і вітрами,
    їх власники пішли й не озирнулись.

    І де ж вони,загублені в роках,
    і по яких дорогах невідомих
    ідуть вони,коли живі на світі?

    Чуття минулі піймані, як птах,
    у темряві залишеного дому,
    де в порохах -- давно загаслі миті...


    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  37. Тата Рівна - [ 2016.12.06 00:36 ]
    Марта (із циклу "Дівчатка")
    Марта була не дівчиною радше місяцем - порою року
    Гарна з лиця з якого води не пити в яке дивитися
    Мов у люстро наче ув озеро чи книжку вертку - камасутру
    Марта була містка ніби жіноча сумка ніби рюкзак третокласника
    Марто, ти з Марсу, чи що?
    У кого ти така не така?
    Гукали зневажливо
    Їй услід колеги із танцювального гуртка філфачки мисткині
    Марта
    Любила синій -
    Сині очі пальта чоботи манікюри
    Марта любила синю
    Обкладинку книжки Хемінгвея про дідугана й море...й море
    Марта мовчала спиною у очі тих хто їй кричав про Марс
    Їй велось не до них не до нас
    Її несли дощі крізь
    Пащі вовків та левів крізь дзьоби грифонів
    Шпильки графоманів терніі зорі - просто колючі кущі
    Марта була нівроку - найкращою порою року місяцем
    Казок та знущань котів та жаб над людьми
    Марта знущалася також - вустами грудьми синім
    Платтям коротким (вище сідниць під час ходи)
    Марта жила не туди лишала сліди а часом руїни
    Марта завжди тримала прямо спину
    Ковтала слину тихо
    І непомітно для більшості перехожих
    Схожа на місяць
    Дівчина Марта


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Прокоментувати:


  38. Світлана Майя Залізняк - [ 2016.12.05 19:10 ]
    Зима


    Амур задуб на дереві... Зима.
    Стріла примерзла кінчиком до шиби.
    На столику надкушена хурма,
    Качан капусти, хрін, баньката риба.

    Засніжений будинок між доріг.
    Укрився Карлсон шоколадним пледом.
    Одну стрілу скупий амур беріг.
    А бджоли крижані дзуміли: "Меду б...".

    Снігурку ніс чорнявий бородань.
    Рядилися вчорашні мацапури.
    На підвіконні гибіла герань.
    Сороки скрекотіли: "Ні - цензурі...".

    Лягали спати дітки, пси, ченці.
    Ліпились нісенітниці на стіни.
    Амур тримав насіння в кулаці.
    Горобчик цюкнув - хто ти? - у коліно.

    Блукали гноми в гетрах морквяних,
    Тепла й чудес шукали серед люду.
    Скрипіли берці... Бій титанів стих.
    "Нутеллу" смакувала тлуста Люда,

    Хиталась абажурна бахрома.
    Коханий потенційний ніс ялинку.
    Тремтить амур на дереві... Зима.
    ...хто принесе божкові одежинку?


    2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (4)


  39. Леся Геник - [ 2016.12.05 15:18 ]
    Нелегко відпускати
    Нелегко відпускати, що було,
    а особливо - світле і прекрасне,
    бо серце, розбивається, мов скло,
    як свічечка нічийна - гасне, гасне...

    Нелегко забувати й десь іти
    дорогами незнаними, новими,
    випалюючи спогадів мости,
    бо щось безцінне вигорає з ними.

    І щось гірке лишається тобі
    уже надовго в роті і у грудях,
    таке, про що й не скажеш, далебі,
    таке, що не показують на людях.

    Таке, що наскрізь... Та, не варто, ні,
    довкола розливати чорні ріки.
    Усе колись минає вдалині,
    нічого не було іще навіки.

    І хоч нелегко тлумити думки
    про те відбуле і таке чудесне,
    під ноги просяться нові стежки,
    до серця - щось невічно-піднебесне...

    21.10.16 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (6)


  40. Ярина Чаплинська - [ 2016.12.03 15:22 ]
    ***
    Ну, звісно, ворони,
    ну, звісно, чорні —
    чорними дзьобами
    торочать — торочать
    ниточку за ниточкою
    з вишиваних
    біленьких сорочечок
    собі на чорні косоворотки.

    За воронами чорними
    і море чорне —
    вештається берегами
    туди — сюди, сюди — туди,
    а під серцем гойдає
    воронячі гнізда
    такі чорні — чорні
    як сажа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (4)


  41. Адель Станіславська - [ 2016.12.03 11:52 ]
    Надворі зима...
    - ... А що там у тебе? - У мене… Надворі зима…
    На серці посуха, а очі – на мокрому місці.
    Так хочу вернутись туди, де колишусь в колисці…
    Де снігу замети й невідання благість сама.

    Де все ще попереду… Де безтурботності сни.
    І щоки рум’яними яблучками на морозі.
    Туди де стою зачаровано – сніг на порозі!
    Й торкаючись зимна радію – Не хочу весни!

    І літа не хочу! Пощо мені?.. – Втіхою час.
    …Родина зібралась велика і знов колядує –
    за вікнами січень… Я плачу мала, вередую,
    бо вуйко вже їде далеко кудись на Донбас…

    Чекають у сани запряжені коні… Не сплю,
    хоч пізня вже ніч… Вуйко лагідно гладить голівку,
    шепоче: не плач, як лише повернусь до домівки,
    я знаєш яку тобі ляльку велику куплю?

    І вже мені втішно, і усміх крізь сльози з’яснів…
    Солодке дитинство… Якби ж і тепер так уміти -
    що навіть морозу до серця дотулюєш квіти
    й вони не печуть, а розгойдують радості спів.

    … Сніжинки літають, як пух… лине пісня сумна.
    На серці посуха і очі – на мокрому місці…
    Назад не вернутися… Спомин гойдаю в колисці,
    а Янгол шепоче – не плач, це всього лиш зима…

    2016


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (10)


  42. Адель Станіславська - [ 2016.12.02 12:47 ]
    Я мовлю тільки про любов.
    Я мовлю тільки про любов.
    Про інш... змовчу.
    Десь бродить лютий душолов
    дме на свічу,
    що розгорається з глибин
    і гріла би
    поміж зимового дощу,
    якби... Якби
    не світ, де мода не на те...
    І не на тих,
    і не тому, що не вартні...
    ...Ось вітер втих.
    Горить свіча. Щемить душа.
    Горить... Сльозить.
    Ой люлі-люлі світку мій...
    Не жди - не спить..
    Лише тужлива скрипка десь
    з єства зове.
    Я знаю: пісня ця - любов.
    Живе...

    2016


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (2)


  43. Олександр Жилко - [ 2016.12.02 01:32 ]
    Рядки і метелики
    Червоний метелик загна́ний в куток
    реагує на кожен спалах світла.
    Потривожений і спровокований
    притискається до тріщин
    у стінах.

    Роздряпані стіни як знак,
    як нагадування про незакінчену битву.
    Непродуману і програшну,
    немов недовершена рима.

    Темна кімната, відсутність освітлення,
    боротьба рядків і метеликів.
    Перемога червоних барв.

    Так мене ще ніхто не цілував.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (6)


  44. Уляна Яресько - [ 2016.12.01 18:28 ]
    Дарував листопад
    Переписує заново дні мої доля на плівку...
    Осінь любить зажуру, плекає свою протеже.
    Так буває, що серце знаходить милішу домівку,
    І не віриться в щастя. Він поруч? Зі мною? Невже?

    Та немає у нім ореолу божественних таїн,
    Він із роду людського - не з царства священних тріад.
    Відволік мої біди - втекла від життєвих окраїн.
    Просто мій. Просто рідний. Його дарував листопад.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  45. Світлана Майя Залізняк - [ 2016.11.30 18:36 ]
    Гармонія
    1

    А я шукала геть несхожого...
    Крізь пальці тік пісок розрад.
    І ти прийшов. Між огорожами
    Здригався чорний виноград...

    Платани щебетом насичені.
    Чайки зривалися на крик.
    А ми стояли спантеличено.
    І плив у безвість материк...

    2

    Три землетруси. Дві розколини.
    Любов чудна... Рахат-лукум
    Кришу в салатик пересолений.
    А ти все хвалиш: "хрум" та "хрум...".

    Кумася каже - треба каперсів,
    Сезаму дрібку, сухарів...
    А я рахую перли, капості...
    Під олеандром хрін розцвів.

    3

    Така гармонія... екзотика.
    Усі тарелі у зірках.
    Блукає Вітер, будить дотиком.
    Долоня росяна, гірка.

    2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (3)


  46. Олександр Олехо - [ 2016.11.29 13:13 ]
    А путь далека...
    А путь далека… чи здається,
    але дорога до мети
    із чудасії в небо в’ється,
    або униз із суєти.

    Життя як сенс… і сенс незримий.
    На пересіченні доріг
    єдиноріг земної рими
    лежить і тане наче сніг.

    І ми розтанемо у часі.
    Вітрило думи рознесе.
    Піїт-мізерія у касі
    одержить плату за есе...

    11.2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (6)


  47. Іван Потьомкін - [ 2016.11.28 22:47 ]
    Моя земля, мої покійні

    Не мертвими приходять в сни мої рідні.
    «Якже рясно родять яблуні твої, –
    Кажуть щоразу мати. –
    А яблука – так найсмачніші».
    Сестра Онила дорікає:
    »Щось ти запишався, брате,
    Минаєш наші Грищенці.
    «А ти вже, мабуть, героїня...»
    «Ні, другий орден маю.
    Онукам віддала на забавку.
    Не перед телятами ж
    Удосвіта в них хизуватись».
    ...І тільки баба Ганна не заходять в сни.
    Може, тому, що їм віддав останній поцілунок.
    Грудку землі сухої кинув на труну.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (2)


  48. Ніна Виноградська - [ 2016.11.27 22:04 ]
    Річниця


    Мартіні смак і запах полину,
    Розталий шоколад в моїх долонях.
    Зимовий вечір. Начебто зі сну
    Хилюсь до тебе, ніби в липні сонях.

    А Київ спить, ну що йому до нас,
    Таких щасливих, мабуть, є багато...
    Ми зупинили рік, століття час,
    Нехай ще довшим буде наше свято!

    Нам все одно не вистачає нас,
    Не нап’ємося спраглими вустами.
    Однаково: вода, чи мед, чи квас,
    Ніщо уже не приведе до тями.

    В знемозі разом ми переплели
    Серця і долі, і тіла, і руки...
    Ми стільки літ щасливих прожили
    До неземної вічної розлуки.
    19.01.12


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (3)


  49. Олександра Камінчанська - [ 2016.11.27 20:45 ]
    Розп’ята мадонна (Голодомор 1932–1933 рр.)
    Далеко до ранку… ще зорі, як бите скло,
    Десь тризна голодна, мольба, чорнота ядуча.
    Ще жевріє в тілі невиннім крихке тепло,
    І чадіє в пічці ліниво намокле суччя.

    Знеможена мати, задушлива тиша, смерть,
    Що глипає жаско у темні, заплакані вікна.
    На покутті свічка, у мисці остання дерть,
    І місяць у небі то спалахне, то зблідне.

    «О люлі, синочку, мій янголе, спи, засни…».
    Не плакала більше, не мала ні сліз, ні моці.
    Ввижалося небо і вічко пусте труни,
    Розп’ята Мадонна, прокляті дороги отчі.

    …Аби ще до ранку, проз ніч перейти, аби…
    Ця безвість на голках і тіло також у глицях.
    У мареві — небо, а далі — гроби, гроби…
    Заснула навічно… поруч — дитя в колисці…


    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (7)


  50. Вікторія Торон - [ 2016.11.24 13:05 ]
    Я обіцяла бути — й не була
    Я обіцяла бути — й не була,
    приїхати хотіла — й не з’явилась.
    Якоїсь ночі, року і числа
    не при мені життя твоє зносилось.

    І як з жалю не падала б я ниць,
    ні наша вдвох історія, ні фатум,
    ні кулі, що злітають в дні річниць
    не виправлять вкоріненого факту.

    І рана не затягнеться в мені
    гоїнням ані першим, ані другим,
    і ти не раз навернешся у сні
    докірливим і безголосим другом.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (12)



  51. Сторінки: 1   ...   66   67   68   69   70   71   72   73   74   ...   175