ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Уляна Яресько - [ 2016.11.21 20:52 ]
    Із очей-із душі-із небес
    Із очей-із душі-із небес виливаються промені…
    Я до тебе (на сяйво) - від нього (із тіні) - чимдуж!
    Крапка.
    Сказано все.
    Пережито.
    Забуто.
    А що мені
    й далі сліпо тонути в болоті обридлих калюж?
    Мої радощі-квіти, затоптані-вбиті тривогами.
    Засудила зневіра-Каяфа надію на смерть!
    Так було: неземним журавлем ти летів над облогами,
    а мені - наче кара - земна незасіяна твердь.
    Зачепилася. Впала. Розбила до крові любов свою…
    Власну душу закрила. Відкинула, ніби чужу.
    Ти чекаєш? - Чекай…
    я відвертою…
    ніжною…
    босою
    оксамитом отави до тебе від нього біжу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  2. Ніна Виноградська - [ 2016.11.18 13:11 ]
    Сон


    Гірка печаль у кожнім слові –
    Це знак біди.
    На цьому острові любові
    Навкруг – води!

    А материк за небокраєм,
    Рятунок – там!
    Слова і сльози я ковтаю
    Напополам.

    У цьому дикому нещасті
    Десь вихід є.
    І віри в зраду і напасті
    Ще не стає.

    Одна посеред океану
    Без тебе вже.
    Не йме душа моя обману
    І береже

    Гарячі ночі, руки, губи –
    Все відбуло…
    Прокинулась - ти поряд, любий…
    Що це було?
    10.02.16


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (3)


  3. Богдан Манюк - [ 2016.11.17 20:03 ]
    З циклу
    Писанкове

    З підворіття гУцула на стежу
    покотилась писанка,
    росте.
    Ей, закінчуй, зимо, в горах лежу*
    преч** весни в одежах із мережив,
    бо вона вже з небом тет-а-тет,
    бо сягнули ромби писанкові
    полонин.
    Хвилясті та прямі,
    доточили лінії казкове,
    без якого і катма обнови,
    що услід буятиме зимі.
    Доокола сто цяток у мандрах,
    ялинковий та зірчастий рай.
    Світлопоступ.
    Обрії – меандром.
    Великодньо.
    Таїнства пора.

    *Лежання при хворобі;
    *збоку.

    Повниця*

    Чи зоря над руками чиїмись,
    чи туману хиткого виток –
    біля образу в образі їмость**
    допильнує тутешніх жінок.
    Коровай куштувати припросять
    дарувальників сонно-хмільних,
    і під образом в образі осінь
    молодят берегтиме од лих.
    Що галасвіта*** – те не світлиці,
    де святиться душа без окрас.
    Може, й образ на мить усміхнеться,
    що Господнє посіяв навраз.****

    *Дарування грошей молодій парі на весіллі;
    **дружина священика;
    ***по всьому світу;
    ****навіки.

    *****
    - Де твоя, скрипалю, муза?
    - Поневолена… Не тут.
    Десь побачиш – поспілкуйся:
    Втечу б їй – на висоту.

    - Звідки, осене? З полону?
    - Так, від горя аж до гір.
    Розкладу свою попону,
    розцяцьковану – не скромну
    всім вітрам наперекір.
    Бірувати б*, бірувати б
    до появи Косарів**
    увійти в небесні шати
    на найвищій на горі
    і додолу в три поклони
    золотавих місяців.
    Розцяцькованій попоні,
    горам, бердо*** вже невгодній –
    скрипалеві манівці.

    - Що, скрипалю, зникла муза?
    У руці багрянці – жмут.
    - Десь побачиш – поспілкуйся:
    Втечу б їй – на висоту.

    *Спромогтися;
    **сузір’я;
    ***западина поміж гір.

    *****
    Полювали вітри розсерджені
    (всі прозОруч, усі з пітьми)
    на дерева з двома осердями:
    здобич, гУцуле, на! Візьми!

    Два осердя, о, два осердя.
    Не майструйте ніхто стола,
    бо гаряче на ньому ствердне,
    бо холодне на смак – зола.

    Вітер-велет, ватаг, за річкою
    вмить заблудлого зіштовхнув
    з дужим деревом, що зі свічкою*:
    маєш, гУцуле, дивину.

    Зі свічі не ладнайте ліжко –
    сон лихий на такому,
    в нім
    шепіт шатана** – гейби трішки,
    але з обрисами
    вогнів.

    Два осердя, свічу – на вогнище:
    одкричать, як сичі, між гір,
    доки небо в нічне полотнище
    не дов’яже з іскринок зір.

    *Дерево з гіллякою-приростом, що стрімко росте вгору.;
    **чорта.

    *****
    Не розбуджене дримбами* сонце –
    просто вогниво,
    те, без якого
    нікудишнє кресало,
    і в оці
    подорожнього
    небо й волога
    од жалю.
    За тихеньке простибі**
    понад горами
    сонцеві бігти.
    Не шкодуйте
    ні губ, ані дримбів,
    щоб зігрітись хутчіше
    півсвіту.
    В надвечір”ї прощально,
    протяжно
    звуки музики
    витіюваті.
    Стільки й сонця,
    що в кільцях мосяжних,***
    у нічне подорожньому взяти.

    *Губні музичні народні інструменти;
    **дякую;
    ***елементи кінського спорядження.

    2016р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (13)


  4. Іван Потьомкін - [ 2016.11.15 19:02 ]
    Такт

    Радить Євангеліє тримати такт
    Навіть із тим, хто годен лише осуду й зневаги.
    Та про який там такт може мова йти,
    Коли з-за такту, немов шуліка на курчат,
    Кидається він з прокляттями прожогом
    На душу, ошелешену од несподіванки.
    ...Ні, не судилось, видко, дорости мені
    До бозна кому прийнятного повчання Йсуса .
    Презирством намагаюся відбутись,
    Та під завісу не витримую
    І раджу майстрові проклять
    Ретельніш чистить язик свій недолугий.
    На більше неспроможен життям набутий такт,
    А із-за такту рветься несусвітній монолог...
    ...То, може, я помиляюсь,
    Дослівно сприймаючи настанову Йсуса?
    -----------------------------------------------------------------------
    «Хто вдарить тебе в праву щоку твою, поверни до нього й другу» -Євангеліє Матвія, 5:39.




    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (7)


  5. Нінель Новікова - [ 2016.11.13 10:52 ]
    Танець білого лебедя
    Я лебедя сумного пригостила –
    На самотині озером гуляв.
    І він граційно вигнув шию, крила,
    У тихім танці вдячно закружляв.

    Зворушливо, божественно-красиво,
    Неначе ангел нам явив себе.
    Хотілось плакати від того дива
    Й молитися на небо голубе…

    Буває так, що світ увесь не милий.
    Безодні манять невблаганні очі.
    Згадай тоді цей тихий танець білий
    І раптом жити знову так захочеш!

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (4)


  6. Володимир Бойко - [ 2016.11.12 19:09 ]
    В ресторані (переклад з О. Блока)
    Не забуду ніколи (він був чи наснився,
    Дивний вечір): заграва зорі
    Запалила й розкраяла небо імлисте,
    І на жовтій зорі - ліхтарі.

    Я сидів при вікні в переповненій залі.
    Про любов десь бриніли пісні.
    Я послав тобі чорну троянду в бокалі
    Золотого, як небо, аї.

    Я, твій погляд зустрівши бентежно й зухвало,
    Уклонивсь, не відвівши очей.
    Кавалеру своєму ти різко сказала:
    «Ти поглянь, закохався і цей».

    І нараз щось у відповідь гримнули струни,
    Заспівали нестямно смички,
    Та була ти зі мною всім спротивом юним,
    Ледь помітним тремтінням руки.

    Ти, немовби сполохана пташка, рвонулась,
    Ти пройшла, наче сон мій легкий...
    І замріялись вії, парфуми зітхнули,
    Зашептались тривожно шовки.

    Ти з глибин задзеркальних очима стріляла,
    Поціляючи душу ізнов...
    Танцювала циганка, намистом бряжчала
    І вищала зорі про любов.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (8)


  7. Вікторія Торон - [ 2016.11.10 05:13 ]
    У світі, німому, як здиблений айсберг
    У світі, німому, як здиблений айсберг,
    ми всі обдаровані (так видається)
    свободою волі.
    У часі, що плине, куди —невідомо,
    де прудко ховається ящірка суті,
    у чому — свобода?

    Можливо, праві вони, ті, хто шукає
    народного батька, вождя і "світило" —
    із ним буде легше?
    Усім розтолкує, що треба любити,
    для чого страждати, для чого старатись
    і що усе значить.

    Щоранку незаймана свіжа палітра
    розкішних емоцій на тебе чекає —
    які з них обрати?
    Кого пожаліти, кого засудити,
    кому не пробачить, кому присягнути,
    чим день заяснити?

    З морозу самотності вскочити в хутро
    спітнілих обіймів, щоб тануло серце, —
    чи радість не в цьому?
    Проблем екзистенції щоб не бувало,
    холодних питань, що звіряєш у небо
    (а з неба — ні слова)!

    У світі, німому, як здиблений айсберг,
    ми всі обдаровані (так видається)
    свободою волі.
    У часі, що плине, куди — невідомо,
    де прудко ховається ящірка суті,
    у чому — свобода?

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  8. Серго Сокольник - [ 2016.11.06 22:27 ]
    Моє любе дівча... *мелодійне*
    Моє любе дівча,
    Ми сьогодні зустрінемось знову...
    Буде зустрічі час,
    Час на сльози, цілунки, розмови

    Чим жили... Час на те
    Чим бажаємо жити довіку.
    Бо кохання цвіте.
    Бо без жінки нема чоловіка.

    Притулись, притулись!
    Мов бальзамом пролийся на рани!
    Похились, похились,
    Ковилою в осінні тумани...

    Будем пити цей час
    Цілу ніч... Хто її нам відміряв?
    Вже із ночі до нас
    Хижо тягнуться руки зневіри

    І з провалля пітьми
    Нас настромлюють місячні ріжки...
    То ж за руку візьми,
    І підемо по срібній доріжці.

    Не лякайся, мала-
    Це у вікна вистукує злива.
    Віддавайся!.. Ай лав!..
    Так тендітно... Ми знову щасливі...


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116110612269


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (17)


  9. Олена Кримнець - [ 2016.11.01 20:39 ]
    ***
    Де листопад, свічкар осінній,
    На свічниках задув згарки,
    Де смисли губляться, як тіні,
    І розтають у повечір’ї,
    А серцю млоїться за кимсь,

    Стою, скрушна і одинока,
    Десь понад часом, поза ним,
    На вік потоншена, на спокій,
    Тому що бракне слова «потім»,
    А сто «тепер» із домовин

    Тіснять мене, немов облога.
    І знаю – це останній шанс
    Поглянути у вічі Бога,
    Святі, без докору німого.
    Осуджує не Бог – душа.

    Про що мовчать старі могили,
    В повітря вкутавшись курне?
    Коли пливти не стане сили,
    Помилуй, Господи, помилуй
    В гріху втопаючу мене…

    01.11.16


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  10. Серго Сокольник - [ 2016.10.25 22:37 ]
    Ми листя
    Злий вітер лютує.
    Це осінь багряно-барвисто
    Данину із листя виплачує літу...
    Почуйте наш клич!

    Ніхто нас не чує.
    Ми листя. Ми зірване листя.
    І вітер недолі нас носить по світу.
    Ми вже відійшли.

    На дереві гарно
    Висіти, вчепившись у віти,
    Та нам не судилось у спокої жити,
    Бо стовбур гнилий.

    Триматися марно.
    І нам на багаттях горіти.
    Ми ляжем, собою встеляючи плити
    Загиблих надій.

    Що ж, дерево-мати,
    Ти підеш також на багаття,
    Та й нікому буде вже цим перейматись.
    І тільки колись,

    Неначе відплата
    За наше тобою прокляття,
    Дитина, можливо, підійме погратись
    Загублений лист...


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116102501030


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  11. Олександра Камінчанська - [ 2016.10.23 16:51 ]
    ***
    Не вставай, я сама зачиню за собою двері,
    Вітер виє у комин, як сивий, бездомний пес.
    Ми себе віддали цій добі, одкровенням, ері…
    Ніч беззоряна, тьмяна, лиш місяць, як срібний перст.

    Що між нами лишилося? Осінь, сльоза, дороги,
    Кілька реплік без змісту, фатальні, хиткі мости.
    Заховався (дивака!)у ніч, від сльоти вологу,
    Паперовий кораблик, що так й не навчивсь пливти.

    Чи під силу піти, коли вітер січе у плечі?
    Достобіса ілюзій, утримати мить – не зміг.
    Вись боліла дощем і вчорашнім крилом лелечим...
    Далі – сніг…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (4)


  12. Юрій Лазірко - [ 2016.10.23 03:52 ]
    Боже як тихо
    Боже
    як тихо
    я сплю
    сонце ляга
    на ріллю
    небо
    пошите з калюж
    стежкою в’ється
    як вуж

    хмар на межі
    прибуло
    в них
    потонуло село
    легіт
    голубить сади
    Боже
    я сплю
    не буди

    мама
    з очима весни
    погляд
    безмежно-сумний
    сина свого
    вигляда
    мов за відерцем
    вода

    голосу
    вже не почув
    бо не лежу
    а лечу
    видно
    як поле горить
    падаю в небо
    на мить

    падаю
    наче зола
    болем згораю
    дотла
    і наяву
    не у сні
    тулиться янгол
    до ніг

    6 Листопада, 2015


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (8)


  13. Марія Дем'янюк - [ 2016.10.21 22:54 ]
    Місячна ніч
    Місячне сяйво. Кленове осоння.
    У Маленького принца нічка безсоння.
    Він сміється. І сміх котиться до моєї оселі
    І кружляє на літерах паперової каруселі...

    За вікном втішаються клени:
    У Маленьких принців як у них -
    золоте, кучеряве волосся.
    Листя клена - зірки.
    А на кожнім листочку
    Поселилося дзвінкоголосся...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2016.10.20 23:47 ]
    Навіювання
    Із пам`яті усе тебе стираю…
    Ох, відболіло… Сам лиш знаю, як.
    У снах і до омріяного раю
    Не світить більше чарівний маяк.

    Змиваються водою миті милі
    І кануть тихо в Лети непроглядь.
    Лише вібруючі озерні хвилі –
    Як струни вітру, тихо шепотять.

    І пестять віти лагідні сторуко,
    Прозоро так прояснюючи суть,
    І чуть усе ясніший серця стукіт:
    Забудь її. Забудь її. Забудь…

    20.10. 7524 р. (Від Трипілля) (2016)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2016.10.18 20:58 ]
    * * *
    Наче сад занедбаний, цей гай –
    Озеро закидане гілками.
    У верхів`ях вітер сновига,
    І шепоче зшерхлими вустами.

    Промінь сонця поміж віт зачах,
    Все навкруг од холоду німіє –
    Буреломи товсті у кущах
    Причаїлися, неначе змії.

    Мов би жовтим полум`ям жива –
    Вкрила береги яскравим пледом
    Вицвіла високая трава,
    Пофарбована немовби медом!

    16.10.7524 р. (Від Трипілля) (2016)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  16. Домінік Арфіст - [ 2016.10.16 16:48 ]
    нині не та Ітака...
    нині не та Ітака –
    дім Одіссею пастка…
    пустка… забута казка
    хлопчика Телемака…

    в тугу закута гавань
    зорями гаснуть звуки…
    тче Пенелопа саван –
    нікуди діти руки…

    не журавлі – синиці…
    лук не дрижить в долоні…
    висохли колісниці
    і розжиріли коні…

    спить під пісками Троя…
    сон її вічним буде…
    йшли в Іліон герої
    а повернули – люди…

    тижбою усією
    в землю роки відходять…
    весело Одіссею
    тільки угледить воду

    хай Посейдон карає
    човника б’є і вертить –
    Час і той помирає
    ні з ким грати в безсмертя…

    хай же Еол сміється
    віє в лице – не в спину
    радісно стрепенеться
    темним крилом Афіна…

    в радості і у горі
    еллінові і богу
    мариться тільки море
    тільки туди дороги
    де Одіссей-бездомність
    де Одіссей-безпечність
    де Одіссей-бездонність
    безум… і безкінечність…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  17. Ярослав Чорногуз - [ 2016.10.15 21:35 ]
    У мерехтінні тихому води
    У мерехтінні тихому води
    Над озером сиджу в холодну пору,
    Немов свою лікую душу хвору,
    За ліками приходячи сюди...
    У мерехтінні тихому води.

    Легесенько висвистує пташина,
    Мені позує просто на гіллі,
    Немов мої розсмоктує жалі…
    Слова утіхи, мила, говори-но…
    Легесенько висвистує пташина.

    Вже розмиває сутінню тони
    І холодком все дужче повіває
    Уся краса засмученого гаю
    У спокої вечірньому втони,
    Вже розмиває сутінню тони…

    15.10.7524 р. (Від Трипілля) (2016)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  18. Наталя Мазур - [ 2016.10.13 23:11 ]
    Старе таксі
    Осінній день. Поволі сипле сніг.
    Обабіч шляху вижовклі тополі
    Скидають шати на омет доріг,
    А снігом засипає їх поволі.

    Старе таксі біжить німим шосе,
    І пісня із динаміка в салоні.
    Розмова тиха двох - про те, про се,
    Хоч тягнеться долоня до долоні.

    На шклі малює сніг штрихи косі,
    І я відповідаю вряди-годи.
    Спішить старе, пошарпане таксі,
    І час виходить.Час уже виходить.

    13.10.2016р.




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.64)
    Коментарі: (6)


  19. Серго Сокольник - [ 2016.10.13 22:33 ]
    Експресивний акт*** ( 16+ )
    ***Вірш експериментаторський. Авторські знахідки. Трохи хуліганисте

    Сріблястий місяць хмарку обійняв
    Своїм серпом, і стиснув невблаганно,
    Як ще ніхто... Лиш я тебе стискав
    В своїх обіймах так, моя кохана!..

    І я всю ніч жагу дівочу пив,
    Нічний кажан, крилом торкнувши шию...
    Я пив сьогодні, наче кров упир
    Твоє кохання, о моя повіє!..

    Скінченність входжень.... Може, й нескінчен-
    Не з"єднання роз"єднань без упину-
    Це так нечемно... Ах, який нечем-
    Ний я господар, о моя рабине!

    Ти віддаєшся вся. І весь небес-
    Ний світ в очах на мить неначе меркне,
    Як я в тобі... Пробач, не можу без
    солодкого... Моя ти, блін, цукерка...


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116101301089


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2016.10.10 22:14 ]
    Як тихо...
    Як тихо тут у будні дні,
    Ще й жовтень теплотою надить.
    Лиш чути здалеку мені
    Легенький шепіт автостради.

    На медом скропленій воді
    Тихенько рибка сум розвозить.
    На ніжну озера гладінь
    З дерев летять багряні сльози.

    Як хороше! В яснім гіллі
    Пташок розмовонька долине.
    Розвіялися думи злі,
    Немов спинилися хвилини…

    3.10.7524 р. (Від Трипілля) (2016)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (18)


  21. Володимир Бойко - [ 2016.10.10 10:01 ]
    А квіти мовлять – прощавай (переклад з Сергія Єсеніна)
    А квіти мовлять – прощавай,
    Голівками схилившись долу,
    Що не побачу я ніколи
    Її лице і отчий край.

    Кохана, ну то що ж! То що ж!
    Я бачив їх і бачив землю,
    І я оцей могильний дрож
    Прийму, як ласку потаємну.

    Я повз життя отак пройшов,
    Та встиг чимало зрозуміти,
    І промовляю знов і знов,
    Що все повторюється в світі.

    Не все одно – прийде новий,
    Колишній з туги не зів'яне.
    Залишеній і дорогій
    Складе пісні новий коханий.

    І, наслухаючи пісень,
    Кохана іншого пригорне,
    Згадавши, може, і мене,
    Неначе квітку неповторну.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  22. Юрій Лазірко - [ 2016.10.10 03:13 ]
    люлi моя леле
    люлі моя леле
    хто там стежку стелить
    місяць круглобокий
    там де він там спокій

    там де він там спокій
    що несе до хати
    нічці кароокій
    в'язку снів кудлатих

    в'язку снів кудлатих
    тиху колискову
    дрімки для маляти
    мандри кольорові

    мандри кольорові
    на коні крилатім
    мрій вітри готові
    хмари розганяти

    хмари розганяти
    в сонячні росинки
    трави зодягати
    спи моя дитинко

    спи моя дитинко
    люлі моя леле
    хай тобі в зоринки
    янгол долю стелить

    1 Листопада, 2015


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (8)


  23. Ярослав Чорногуз - [ 2016.10.08 02:40 ]
    Віхола звуку ( Ф.Шопен, вальс до дієз мінор)
    Шопена вальс, Шопена вальс
    Так солодко до себе кличе
    У романтично світлий час,
    У дев`ятнадцяте сторіччя.

    Де в косах з квіткою, в саду
    Сидить замріяна панянка,
    І пестить вроду молоду
    Проміння сонячного ранку.

    Їй від коханого листа
    В альтанку різьблену принесли…
    І там вона його чита,
    І усміхається чудесно.

    Скажи, поете молодий,
    Які слова їй приберіг ти,
    Що після тихої ходи
    Вона зірвалась раптом бігти?

    І вже злітає, наче птах,
    Із трав на гілку в цьому раї.
    А щастя у її очах
    Здається, світ весь обіймає.

    Красуня ловить на льоту
    Червоні яблука чудові,
    Немов збирає в мить святу
    Плоди достиглої любові.

    …Ця звуку віхола, мов бал –
    Вир білих суконь, аксельбантів.
    І музики сяйливий шал,
    Неначе пурхання пуантів.

    Останній промінь звуку згас,
    В спіраль волосся мов завився…
    Чому ж у той прекрасний час
    Я, Боже мій, не народився?!

    28.03.7518 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2016.10.04 22:33 ]
    Дивний сон
    Я знову бачу сон цей дивний –
    Снується сутінь крадькома.
    Багряним відсвітом чарівно
    Ляга на озеро туман.

    Усе здається – марю, марю
    І увижаються мені
    Божествені рожеві хмари,
    Неначе крила вогняні.

    І полум`я їх величаве
    Високі пестощі снує.
    Краса рожевої заграви
    Овіяла єство моє.

    Усі мої печалі – всує –
    Розвіють промені ясні.
    Боги день музики святкують
    І грають барвами у сні!

    1.10.7524 р. (Від Трипілля) (2016)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (7)


  25. Світлана Майя Залізняк - [ 2016.10.03 14:44 ]
    Серед билин...

    Вірю: комусь необхідна мова - рясна калина,
    Та не отій шерепі, що "разніци нєту" кине.
    Будні горохом сиплють... Юнки смолистоброві,
    Вчили вас мудрі бабці в Баришівці чи Львові,
    Хлопчика з оселедцем - тато-киянин путящий.
    Вельми коротка пам`ять, соціум вивчив ще краще.

    Жаба-матюк огидний слизне, кубельце мостить.
    Хоч не кажи ні разу, хоч зауваж ушосте.

    Бачу, як рожевіють щоки під маскою з пудри.
    Раджу полтавці радіти: ранок мирний - не утро.

    Морозостійкість мови, певно, така як у жита.
    Квітне моя говірка серед билин московита...

    2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (4)


  26. Вікторія Торон - [ 2016.10.01 12:50 ]
    Розпадається все на пісок і вітрила
    Розпадається все на пісок і вітрила,
    на скорбот якорі і на відгомін щастя,
    на могильні заломлені білі зап’ястя
    мармурових фігур, що уклякли безсило,

    на ухоплені в вічності рідкісні миті,
    коли сонце наносить призахідні плями
    і дитина охоплена передчуттями,
    зовом інших життів, що народженням змиті.

    Кожна хвиля розщеплена на подолання,
    на невтішний ридаючий плач Альбіноні*
    і до предків німих на захмарнім осонні
    «Чи зустрінемось знову?» твій крик-запитання.

    Мить – огнистий корал неземного намиста,
    що запав безнадією в тебе і святом,
    вибухаючий світ, як розщеплений атом,
    ієрогліф, сліпучим наповнений змістом.

    2016




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  27. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2016.09.28 12:46 ]
    Тринітарний рондель

    Дощі до Трійці – як до хліба сіль.
    У Трійцю без дощів уже й не віриш.
    ...Волого й тепло. Дзвони звідусіль:
    від храмів стародавніх і новіших.

    Радіють Бог-Отець, і Дух, і Син,
    яким ти залюбки присвятиш вірші.
    Дощі до Трійці – як до хліба сіль.
    У Трійцю без дощів уже й не віриш.

    Зупинишся на мить, зніяковівши,
    поклонишся довершеній красі...
    Ти витратив на мандри стільки сил –
    а виявилось: поруч – краще вдвічі!..
    Дощі до Трійці – як до хліба сіль.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Прокоментувати:


  28. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2016.09.26 14:32 ]
    Вересневий дощ


    Таке дрібне, але ж таке нахабне!
    Ще вранці почалось, ніяк не вщухне.
    Чудить по повній Михаїл-Архангел
    (невже не має
    більш сухого чуда?)

    Чужий
    такій набридлій мегасирості,
    прошу притулку в липи
    ледь знайомої.
    «Ховатимусь, аж поки не осиплетесь, –
    найближчі перспективи їй змальовую. –

    Ця осінь щодо опадів – рекордна.
    Єднаймося, аби не стало зле нам!
    Пустіть мене під крону,
    як під ковдру.
    Тим паче:
    не така вже Ви й зелена…»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (4)


  29. Сонце Місяць - [ 2016.09.23 04:36 ]
    Етюди
     
     а.

    чоловік, який ріже рибу
    в голові у нього будинок
    перегорнуто надцять сторінок
    у стараннім його житті

    частки риби лягають ніби
    натуруючи для картини
    але в цім ніщо не повинне
    тільки лінії, між кутів



     b.

    акварель провінційна, зліва
    насувається нагла злива
    заливаючи здійнятий пил

    на відході кіптявого літа
    вантажівка іржавіє вбита
    безколісний ~ чи ґаз, чи зіл

    тло алеї у кленах висхлих
    за сідницями роверисток
    перекреслює серпокрил



     с.

    о пів~ ночі папір чорносиній
    злотий місяць, сріблисті зорі
    цілий всесвіт & все це у римі

    нембуталово~ ендорфінні
    море, гори чи стерпне горе в
    запотілому ледь графині

    легіт~ серпень дихає в шиби
    місто снить себе старовинним
    & у трансцендентній годині

    чоловік як є ріже рибу




     ※




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  30. Світлана Майя Залізняк - [ 2016.09.21 15:43 ]
    Осінь


    Вічний Мелькіадес ходить між дворами,
    пропонує сито у зірках для мами,
    татові - кресало, гребінець - бабусі.
    Я б аж два купила... та сичали гуси.

    Виміняла деко на пиріг вишневий.
    Дав ще й теплу кофту...
    Ой бабусю, де ви?

    Візерунки ловкі, барва черепаша.
    Циган посміхався, виїв миску каші.
    Не дурив... божився. Руки у корості.
    Осінь... сни мигдальні...
    ...і щоночі гості.

    Родаки, предтечі... Не шумлять уранці.
    Розтають безслідно, промінь - по фіранці.
    Тиш. Із пригощанням жодної мороки.
    Соломинку візьмуть... не маліє соку.

    Яблучка лишаю на вікні, де квіти.
    ...кофту - для бабусі - розплітає вітер...

    Тільки в кукурудзи не сивіють коси.
    Хитрий Мелькіадес позолоту носить.
    Павутиння - даром, лиш дублон - фізаліс.
    Всі облуди світу має в арсеналі.
    Хто б йому не вірив? Маже рани медом.
    Чарівні сандалі... ґудзики з Толедо...



    2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  31. Василь Кузан - [ 2016.09.20 14:11 ]
    Товро німих клонованих історій
    ***
    Тавро німих клонованих історій
    Повисло, наче сонце, у петлі,
    Три ідоли на виблідлому тлі
    Обличчями уперлися у Тору,
    Що виросла з язичницьких джерел
    І проросла таємно у Корані.
    Ми християни, певно, надто ранні
    Під примусом в кошару забрели.

    Пастух стоїть, вірніше – пастухи,
    Пускають вовка іноді в кошару
    І бонуси отримують на шару,
    І добувають з тіла потрохи.

    Вже поділили світ на до і після
    Пришестя, перехрестя, воскресінь…
    На боротьбу лягає чорна тінь
    І знов сумна народжується пісня.

    Ворота відчиняють, та не в рай,
    А знов у ту задрипану Європу,
    Де не лише цілують голу жопу
    А ще й… Таке… Таке воно. Чекай
    Свою гнилу подачку, Україно,
    Бо ти не любиш ні отця, ні сина,
    А тільки зайд, катів і ворогів,
    Що їм співаєш ніжно – воріженьки.

    І відвертаєш погляд свій від неньки
    І від героїв, що лягли в сувій
    Апокрифів, що їх не визнають
    І не читають, бо бояться правди.
    А ти покірна. Віддаєшся завжди
    З любові. Без любові. Без життя.
    Без вірності. Така у тебе карма.
    І я живу з тобою жартома.

    …20.09.16



    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (13)


  32. Олександра Камінчанська - [ 2016.09.18 20:35 ]
    Про нас...
    А гори парують… димлять заосінені гори,
    Цвітуть хризантеми і пахнуть заохрені дні.
    Дарма, що не літо, дарма, що не юні, ти - поруч
    І більшого щастя, здається, не треба мені.

    Ще плачуть трембіти, ще мріють закохані мавки,
    Віщує майбутнє при стрітенській свічці мольфар.
    Сльоза листопаду, полишені гнізда на хаті,
    Шукає спасіння маестро, самотня строфа.

    Нашіптує вітер про те, що не ждеш і не віриш,
    Банують без хвилі поодаль круті береги.
    Тиняється думка всевольна то птахом, то звіром
    І губляться риси крізь роки облич дорогих…

    І тепло, і терпко, згорають сумління і весни...
    Старий листоноша край осені, мій листопад.
    І сотні доріг за селом дорогих і воскреслих,
    І стрілка хвилинна, яка не вертає назад.

    Моління ув осінь… дерева і свідки, і судді,
    Мов вишитий віттям кошлатиться сивий туман.
    А ми, наче діти, одвічно кохані і блудні,
    Дарма, що не літо, дарма, що не юні, дарма…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (12)


  33. Серго Сокольник - [ 2016.09.16 00:26 ]
    Пересохший родник... Сюр
    Пересохший родник...
    А ведь сколько испито когда-то...
    В подсознаньи возник
    Калькулятор, считающий даты
    Наших встреч...

    Дрожь твоих преклоненных коленей
    В ожидании сладкого плена...
    Это бред.... Между нами стена...
    Я один. Ты одна.

    Я на праздник Ильи
    Колос ржи дистиллирую каждый,
    И настой спорыньи
    Исцелит виртуальную жажду
    Наших встреч...

    И увижу тебя на коленях
    Отражением эхо вселенной
    Тайны жизни, испитой до дна.
    Я один. Ты одна.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116091500916


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  34. Анастасія Поліщук - [ 2016.09.15 00:52 ]
    Внутрішній турист
    Приходить час, і я іду - до себе
    Попити чай о п'ятій двадцять дві,
    Порахувати кількість хмар на небі,
    Дивитися на клини журавлів...

    Іду до себе - і не знаю місця,
    Куди приходжу пити теплий чай,
    Ані будинку, ані назви міста,
    Чи довезе туди старий трамвай?

    Але я там - і споглядаю всесвіт,
    Хоч ніби в гостях, упізнала все,
    Думки, сервіз і післясмак від бесід,
    І чай терпкий, повітряні бізе...

    Ось п'ята тридцять. І чекають справи.
    Пора вертатись до нудних реприз
    І замість чаю смакувати каву.
    Іду від себе.
    Внутрішній турист.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  35. Марія Дем'янюк - [ 2016.09.10 16:47 ]
    Троянда
    Троянда квітує на моїй долоні,
    Пелюстки ніжні, рожево-сонні...
    Та має вона міцні колючки.
    Навіщо? Нехай долоня,
    Коли душа у болю в полоні,
    В кулак не стискається,
    До неба тягнеться,
    Яке усміхається...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6)


  36. Анна Віталія Палій - [ 2016.09.06 14:06 ]
    Причет покійників
    Видовище пізніх мрійників –
    Весільний кортеж покійників.
    По Сахарова, щоб знали ми,
    Прорізали світ сигналами.
    В палац, який на Коперника,
    Стрілою летіли уперто
    У чорному блиску ретро
    Авто, від мене – декілька метрів.

    На Богуна стояла я.
    А, втім, нічого не сталося.
    Сидів молодий з тростиною,
    Опертий в сидіння спиною.
    Скляними очима втомлено
    Пронизував даль. А з чорним
    За ним – балдахіном урочо
    Автівка коханої. Почет

    З дружбів і дружок в домовинах –
    По двоє на чорних машинах.
    А, втім, нічого не сталося.
    В житті в них, певно, не склалося.
    Промчали рядами рівними
    Автівки з гостями й рідними.
    Видовище пізніх мрійників –
    Весільний кортеж покійників.
    09.08.2014.


    Рейтинги: Народний 6 (5.47) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (15)


  37. Володимир Бойко - [ 2016.09.05 23:23 ]
    * * *
    Зазвучала напружена тиша
    І влилась у щемливі рядки.
    Народились непрохані вірші,
    Як у небі летючі зірки.

    Чорно-білі світлини туманів,
    Як посланці незнаних світів
    В перших променях сонця розтануть,
    Мов уривки небачених снів.

    Озиватимуться мелодійно
    Невідомі нікому слова.
    Обнадійливі і безнадійні,
    Як життя, що поволі сплива.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  38. Володимир Бойко - [ 2016.09.04 21:43 ]
    Гори, зоря моя, не падай (переклад з Сергія Єсеніна)
    Гори, зоря моя, не падай,
    Холодним променем світи,
    Бо на кладовищі розради
    Живому серцю не знайти.

    Ти світиш серпнем і житами
    Понад просторами полів,
    Бриниш ридальними піснями
    Невідлетілих журавлів.

    Вдивляючись у небокраї,
    Десь, за переліском близьким,
    Я чую, хтось пісень співає
    Про отчий край і отчий дім.

    Прощальне золото осіннє
    Зліта з березових гілок,
    За всіх, кого любив і кинув
    Мов сльози, падає в пісок.

    Я знаю, знаю. Незабаром
    Без нічиєї в тім вини
    Під траурним низьким парканом
    Лягти судилося мені.

    Погасне полум'я ласкаве,
    Зотліє серце на віки,
    Поставлять друзі сірий камінь
    З веселим віршем в два рядки.

    В передчутті близької тризни
    Скажу про себе я отак:
    Любив він землю і вітчизну,
    Немов шинок гіркий пияк.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (9)


  39. Ірина Саковець - [ 2016.09.04 15:59 ]
    ***
    У нас на двох –
    ця тиша, перегусла
    в холодне сонце за́ходу, булане,
    коли у місті
    прокладають ру́сла
    смеркань осінніх вигірклі тумани.

    У нас на двох –
    ця темінь, розіп’я́та
    на неба почорнілім піднебінні,
    і визріле прощання
    з літнім святом –
    червоні феєрверки горобині,

    вишневий лист,
    по оплесках опалий.
    Не винна осінь: всьому час минати.
    У нас на двох –
    одне горня печалі
    з насичено-медовим ароматом.

    І дощ не винен…
    Подивися: долі
    сміється світ із кожної калюжі.
    У ньому в нас
    на диво схожі ролі,
    о вересню, мій найвірніший друже.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  40. Магадара Світозар - [ 2016.09.03 19:50 ]
    ...
    Сутінки приходять, не питаючи, і сідають докупи –
    Говорити-вечеряти-відпускати совість…
    Мої очі шукають вогників: хто з нас першим розлюбить
    І воістину стане свідком любові?

    Бо ця осінь почалася не тут – край серця.
    І цей щем неодмінний, як щось від Всевишнього…
    Ти, як завжди, одужуєш, та щоразу сердишся,
    Як ще в серпні від суму жовтіє вишня.

    Перебігти цю осінь – як переслати зім’яту постіль –
    Ніжно і золотом на переораному подвір’ї,
    Хризантемами в рану-борозну, допоки запрошені гості
    На весіллі не витопчуть. Зрештою, вір їм:

    Жити щасливо і довго, -
    розмовляти пальцями, а не віршами,
    стати корінням дерева, колихати сина…
    Ми були подорожніми, а стали надійно колишніми,
    ти жалієшся на спину, я - на коліна.

    І все би на цьому скінчилося: тобі - у вирій, мені - перейти у зиму,
    Відростити пам’ять, загубитися в стоголоссі…
    То вже і не оглядайся, коли я пливтиму,
    Це не наша осінь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (2)


  41. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2016.09.01 16:04 ]
    Ну куди ти, скажений, біжиш
    * * *

    Ну куди ти, скажений, біжиш!
    Перехрестя залиті червоним.
    До нових землетрусів чи воєн?
    Трав пожухлих, підпалених жит?

    Вже і віра зійшла нанівець;
    небокраю не видно за димом…
    Хто ж це так неприродно реве,
    що городина
    не уродила?

    Бо кому вони, ті огірки
    чи начинені морквою перці?
    Тільки біль і зневіра у серці.
    Дим Вітчизни… Який він гіркий!

    Ну куди ти, дурний? Постривай.
    Десь – ти думаєш – легше? Навряд чи.
    Закривавлена фаза гаряча
    ще триває,
    триває,
    трива…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Прокоментувати:


  42. Серго Сокольник - [ 2016.08.27 23:37 ]
    Гарна колискова коханій
    Тривога лоскоче,
    Мов протягом душу січе,
    І темрява ночі,
    Немов закапелки печер...

    Кохана, не бійся
    Без мене прожити цю ніч.
    Хай казяться біси.
    Ти спомини в серце поклич.

    Нехай ми не разом
    І я у чужій стороні,
    Солодким екстазом
    Для тебе наповниться ніч.

    Бо я, характерник,
    Багаття із трав запалю,
    І в серця майстерні
    Свій захист для тебе зроблю.

    Хоч вітер скажений
    Надворі зусім знавіснів,
    Хай річка блаженна
    Впадатиме в озеро снів.

    Почуй на світанні
    Пташок, що дзвенять у раю,
    Хай очі кохані
    Задивляться в душу твою

    Тим поглядом світла,
    Яким я леліяв тебе.
    Троянда розквітла
    Впаде у долоні з небес

    Дарунком надії,
    Що в смутку підтримує нас.
    Це віра в подію-
    В шаленої зустрічі час.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2016
    Свидетельство о публикации №116082700900


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  43. Ірина Саковець - [ 2016.08.27 17:06 ]
    ***
    А вечір – в осінньому танці. Смішні, недбалі
    ще рухи його, боязкі, та вже час пустити,
    неначе на воду з паперу хиткий кораблик,
    і біль, і тривогу, і навіть це ніжне літо,
    що так неохоче, немовби на вічний допит,
    повільно-повільно по вільхах іде і вербах,
    лісів предковічну самотність жовтаво топить
    і зорі полоще у чорному морі неба.

    Два кроки до вересня, далі – тривала п’єса .
    Ми станем осінніми, вивчивши тихі ролі,
    бо осінь уся – у сумнім журавлів оркестрі,
    коли із природою змінюють душі колір.
    Бо осінь – це спокій, розлитий із дзбана сонця,
    це ручка й блокнот у кишені. І рими, рими...
    А там – листопад, що так ба́йдуже, без емоцій,
    дощами змиватиме з овиду решту гриму.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (6)


  44. Ніна Виноградська - [ 2016.08.22 16:11 ]
    Душі твоєї тепле літо


    Початок осені. Початок
    Дощів холодних і негод,
    Де серед золота свічадом -
    Кохання, краща з нагород.

    Серед каштанів карооких,
    Вогню калини й горобин
    Спішу, не стишуючи кроків,
    До тебе, любий. Ти один

    Зумієш так мене зігріти,
    Що серед цих осінніх днів
    Душі твоєї тепле літо
    Огорне м’яко і без слів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (3)


  45. Роксолана Вірлан - [ 2016.08.20 02:09 ]
    не Осінь ( Магосвіт)
    Яка ж терпка, яка химерна -
    як цівка світла в плазмі ночі;
    як трем роси на шпилі терну,
    що ось-ось викрапне й не верне
    і тільки духом тихо-тихо
    зашерехоче.

    Заходить в окіл - як Селена-
    ні, не самотня - одинока,
    як пісні висотана вена,
    в лилових досвіту пеленах...
    вовки її спивають кроки
    під оболоком.

    Над косогорами розвита -
    малює хмарами прийдешнє,
    колише в обріях боліди,
    кладе у жбани мрії гріти...
    подейкують одвсебіч люди,
    що нетутешня,

    в руках вилюлює обжинки
    і п"є долонями колосся:
    хто - буде в кінци...хто - у вінку...
    хтось не вернеться з вОйни...синку!
    ..................................................
    Якби не знали, що то жінка -
    гадали б -Осінь.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  46. Володимир Бойко - [ 2016.08.19 00:10 ]
    Агонія
    В агонії біснується Росія –
    Імперське чванство піну підніма.
    Мерзенна, підла, з маскою месії –
    Розхитана, та все-таки тюрма.

    Вона була такою споконвіку,
    Із угро-фінських виповзши боліт.
    Її мораль, нелюдяна і дика,
    Малоросійства витворила гніт.

    Виборсуємось тяжко з баговини,
    Заплутані в тенетах супереч.
    Але чекає зайдів домовина,
    На нечисть – хрест, а ворогові – меч!

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  47. Любов Бенедишин - [ 2016.08.12 11:47 ]
    Насниться Вкраїні...
    Розгойдали небо.
    Аж хочеться крикнути:
    "Досить!"
    Спотворена дійсність.
    Безсилих безсонь каламуть.
    Війна шаленіє,
    життя людські косить і косить...
    Покремсані долі
    за часом пливуть і пливуть...

    На всіх перекатах
    чужої покути немає.
    На всі виднокола
    немає чужої біди.
    Звитяг перегони...
    У пошуках власного раю
    дістатися краю.
    А далі?
    А далі - куди?!

    Як вирватись вірі
    із цього кривавого виру?
    В зіницях безодні
    спасенна хитається лодь...
    Насниться Вкраїні
    надія - голубкою миру.
    І мить, як пір'їну,
    впіймає в долоню
    Господь.

    2015


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  48. Вікторія Торон - [ 2016.08.09 04:10 ]
    Я тиші жду
    Я тиші жду, коли б розтанув хор
    і запитання в намірі б зостались,
    і значення без звуку і без форм
    за межі берегів переливались.

    Нехай розумні, завчені слова
    сипнуть урозтіч конями баскими,
    і буде тиша, тиша світова,
    де спроба мови — марна й непростима.

    Полеміка по рейках відгримить,
    і пауза наповниться світами.
    Можливо, нам зустрітись пощастить
    у мовчазних провулках між словами?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  49. Артур Сіренко - [ 2016.08.08 11:29 ]
    Тільки шматочки тиші
    Якщо тільки тиша лишилась тобі,
    Якщо ти зникаєш, як тінь у юрбі,
    Якщо тільки тиша у паузах слів,
    Між пострілом, вибухом, клаптями снів,
    Тиші шматочки лишились тобі,
    Як нагорода в оцій боротьбі,
    Вагомі і довгі, як краплі політ,
    Важкі й незбагненні, як зранений світ,
    Вагомі, як краплі, що небом пустим
    Тобі подаровані. Хмара як дим.
    Несила їй виснути - зникли світи,
    І тиша шматками між громом. І ти.
    І кожен шматок це раптовий антракт
    Страшної вистави: що постріл, то факт.
    Не степ це, друзяко, це є Колізей,
    Пісок на арені і сотні очей
    Байдужих плебеїв. Живемо отак,
    А потім колись червонітиме мак,
    На цій не чужій нам землі без людей,
    В степу полиновім, що білий, як день.
    Мірило життя нам ці тиші шматки,
    Оті - між рядками, оті - самоти.
    Ми очі відкриємо краплям важким.
    Земля наче вохра. А спогад як дим.
    Мій друже, забув ти, що ми на війні
    Як тихо... Як тихо... Як тихо... Чи ні?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  50. Лілея Дністрова - [ 2016.08.06 22:18 ]
    Сонячний тунель
    Збезсиліло заслав густий туман довкіл,
    Мокрісінька трава ввібрала просинь...
    Переділив кришталь сльози журу навпіл,
    І зірочник стуливсь у безголоссі.
    Та кожна темна ніч завершується днем,
    Після стрімких падінь надходять злети.
    І арка райдуги - це сонячний тунель
    У задзеркалля мрійності поета.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   67   68   69   70   71   72   73   74   75   ...   175