ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Юлія Радченко - [ 2011.10.22 19:21 ]
    Перебдачувана Осінь
    Я знаю, чому ти боса, чому зневажаєш вітер.
    Чому з хворобливих ранків знімаєш (завчасно) шкіру.
    Я можу кленовим небом у груди твої вживитись,
    Віддатись брудному снігу (він випаде вперше сірим).

    І зрадить (бджолино) жовтню. Зневажить медові біди
    (їх темно-червоні плями під листям не кровоточать).
    Я знаю, що мед - жалобний. Що ти неодмінно підеш.
    Вагітна залишиш грудень. Народиш янтарних дочок.

    І буде зима-повія знімати білизну й втому.
    Дзеркально любити воду, вживатись в пташині зграї.
    Під снігом не видно крові. І тих, хто лишились вдома.
    Ти зрадиш, бо я - несправжня. Я зраджу, тому що знаю.
    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  2. Іван Низовий - [ 2011.10.22 09:33 ]
    * * *
    Не судіть за печаль і зневіру,
    За мої невідкличні жалі, -
    Видно, Бог мені визначив міру
    Непосильних страждань на землі.

    Що ж, я маю гріхи і провини
    І не встигну вже їх відмолить...
    Животрепетне серце людини
    За живих і за мертвих болить!


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (3)


  3. Агата Вісті - [ 2011.10.21 11:53 ]
    Від А до Є /дітям/
    Ананасове варення,
    Абрикосовий компот
    Варить смачно антилопа,
    Дегустує - бегемот.
    =*=
    Бджілки трудяться, літають,
    З квіточок нектар збирають.
    Медоносний цвіт у липи.
    Люблять мед батьки і діти.
    =*=
    Веселі ведмедики
    наварили вареників:
    з вишнями, ожиною,
    лісовою малиною.
    =*=
    Гуси голосно ґелґочуть,
    на ставочок гуси хочуть.
    Попірнати у водичці,
    погуляти по травичці.
    =*=
    Ґедзь до ґави завітав,
    ґудзичка подарував.
    Ґава ґудзику зраділа,
    на галузку почепила.
    =*=
    Дятел деревце лікує,
    від комах кору рятує.
    Груші, яблуньки - щасливі,
    кажуть дятлику: «Спасибі».
    =*=
    Ему –
    незвичайний птах
    не вміє літати.
    Бігає саваною,
    розвиває лапи.
    =*=
    Єхидна, кріт і носоріг
    Спекли ожиновий пиріг.
    Врочисто йдуть усі вітати
    єнота-школяра зі святом.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  4. Любов Долик - [ 2011.10.18 22:43 ]
    Ностальгія
    Дерева зустрічають холод голими,
    лише сосна стоїть в зеленій глиці.
    І височінь спливе прозорим голосом,
    і - стане піснею, яка тобі насниться.

    І під сталевим небом ти прокинешся,
    в листо-падо-во-від-горілім світі...
    Тонкою прохолодою на вилицях
    гойднеться спомин - губ,
    вчорашніх, літніх...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (16)


  5. Юлія Радченко - [ 2011.10.18 19:00 ]
    Ясноокому Хлопчику
    Ясноокий Хлопчику, підійди трохи ближче! Бажані
    Яблуневі пальці ті не розбестять тебе – засушені…
    Над дахами чорними - еротичні шершаві враження...
    Шовковисті спогади й хмари збуджені - під подушкою...

    Невідомість - видима..... Абрикосово - понад горами...
    Трав'янисті килими не зминатимеш (тьмяно-зелено)...
    Розгойдайся тишею - будеш стриманим, будеш скореним.
    Розстели для осені ліжко зоряне (попід стелею)...

    Розростись мереживно… Над дощами й брудними грушами …
    Крізь щілини ніжності проглядай. Не тривож скорботою…
    Зігрівайся м’якістю. Сором - схилено. Скутість - струшено...
    А не можеш звабити - так у вікна світи турботливо...
    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  6. Людмила Калиновська - [ 2011.10.17 22:35 ]
    Коли...
    ***
    ...коли моєму саду
    впаде останнє червоне яблуко
    Я буду плакати –
    ...бо не визріло ще боками…
    ...Зернята тугі, зелені..,
    та вже не буде сходів...
    отих,
    що вгору за небо вчепляться,
    аби не питатися вітру,
    коли їм тепер
    до раю…

    ...коли моєму саду
    впаде останній листочок
    і стане землі сорочкою…
    чи місточком,
    де чекає мене мій тато…
    (...Навіть озирнутись нема до кого..!)
    Піду маленькою
    з ним за руку,
    як колись, бувало, ходили
    у осінь збирати листя
    містом…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.56) | "Майстерень" 5.75 (5.49)
    Коментарі: (12)


  7. Хуан Марі - [ 2011.10.17 12:29 ]
    Белым по белому

    Постучатся в окно метели,
    заметёт, занесёт дороги.
    Еле держится слово в теле.
    Ты меня в эти дни не трогай.

    Не пиши мне печальных писем –
    задохнутся огнём страницы.
    Сожаления шагом лисьим
    подкрадутся и будут сниться.

    Белый саван сойдётся клином
    на тревоге, что шла за нами,
    остывающим журавлиным
    тихим криком, а может – снами.

    И созреет душа строкою
    Под огромным холодным небом…
    Одиночества и покоя
    В этом мире дождаться мне бы.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (26)


  8. Чорнява Жінка - [ 2011.10.15 23:16 ]
    Банальное
    Сюжет банален до зевоты:
    осенний сплин и бла-бла-бла.
    и хоть его печальны ноты,
    печаль, естественно, светла.

    И журавлей извечных стаи
    летят опять-таки на юг.
    И небо цвета ржавой стали,
    и меланхолии утюг.

    Так всё привычно и знакомо...

    Но, Боженька, скажи опять:
    «Та паутинка невесома»,
    а большего не дай мне знать.

    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (80)


  9. Світлана Ілініч - [ 2011.10.15 11:15 ]
    ***************************
    Ця засинена в темінь імла зберігає відбитки долонь,
    бурштинові ялинові сльози покотилися яблуком Євиним.
    Із якої далекої далі неможливого «вірю» було
    із глибокої синьої глини нас зробити такими миттєвими,
    щоб крізь вушка мільйона голок…
    щоб під голку тремку патефона…
    у безмежність чиюсь безборонну,
    мов розділене навпіл ребро.

    Несходимістю ніжко-глевка, безоглядністю жовто-кленова
    край Чумацького білого шляху ця болюча до крові стерня,
    бо рознесене на галузки весняним нетерплячим дібровам
    і подрібнене донеможливо на фотони зникомі імʼя.
    А було ж знавіснілим дощем…
    А було ж – наполеглива магма,
    що остигнути зовсім не прагне,
    а благає вулканіти ще.

    Де метелика помах застиг у зіниці блакитним стоп-кадром,
    там росте невагомістю снів, розростається, мов омела,
    із плаского і звичного «моно» доростає катренно до «квадро»
    серце серця, осердя зернини, найдрібніша пірʼїна крила,
    що ще знає дорогу назад,
    стати тут – і ні кроку, ні слова.
    Сльози Євині – ще бурштинові –
    всіх оплачуть і всіх воскресять.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (13)


  10. Юлія Фульмес - [ 2011.10.15 10:22 ]
    *_*_*_*_*
    З таким як у тебе обличчям не варто писати казки—
    Ти власному слову не віриш, і я не повірю,
    Що пів королівства в кишені, що вермут у тебе слабкий,
    І колір індиго насправді є вицвіло-сірим.

    А я так любила спускатись в розмови твої аж на дно,
    Знаходити мушлі, крупніші, ніж соняхи в серпні.
    І слухати: цю або іншу, допоки за нашим вікном
    Від галасу вулиць не стане ранково-нестерпно.

    На жаль, ти ніяк не навчишся прощати собі помилки:
    Школярські образи і перше кохання, і зраду.
    Від цього твій голос щоразу складніше назвати дзвінким,
    Від цього думки, як реактор, виходять із ладу…


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (28)


  11. Віктор Ох - [ 2011.10.15 01:21 ]
    БУТИ ЧИ НЕ БУТИ



    Упасти можна – і гамплик* –
    коли полізти вгору.
    Якщо ж до страху ти вже звик,
    виходь із свого двору
    чи в дощ, чи в люті холоди,
    у штиль, в сніжистий вітер.
    Не поспішай лише туди,
    де учать: «Сліпо вірте!».
    Події різні добрі й злі
    гойдатимуть неначе.
    Надій прозорі кришталі
    блищать хай на удачу!
    Утішся радості рябій
    буденної отрути,
    і кожен день іди на бій,
    що зветься словом «БУТИ».
    - - - - - - - - - - - - - - - - -


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (2)


  12. Василь Світлий - [ 2011.10.14 19:37 ]
    У мамони нині успіх
    У мамони нині успіх :
    стовідсоткове – ОК !
    Ви від заздрощів хоч лусніть,
    в хлопа – біла полоса.
    Його посмішку лукаву,
    хтивий погляд з-під чола
    випромінюють екрани,
    моніторять всі ПК.
    Ним розвалюють держави,
    села зводять і міста.
    Глянь, вінок правічний слави
    його носить голова.
    Ви ж – не пийте ці коктейлі,
    на ці здибанки – не йдіть,
    щоб в оселях Божих двері
    не закрились вам навік.
    У мамони нині успіх :
    стовідсоткове – ура !
    Ну а завтра... все це лусне,
    злетить з трону майстер зла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (14)


  13. Устимко Яна - [ 2011.10.14 14:22 ]
    ¤¤¤
    вона просто любить, маскуючи сум під утому.
    про це говорити не прийнято в певному колі,
    в її тимчасовому...піде, зронивши «доволі» -
    себе переконує завжди невдало у цьому.

    нікуди не піде, воно, наче плющ, тимчасове,
    давно запустило в аорту постійну отруту:
    не так і кохає, не так і смертельно, по суті,
    раз-два і забути, здмухнувши кришталики солі.

    не сміти бездумно кохати і винятків жодних,
    така її правда ( чи кривда) неписана гола.
    а коло стискається навколо срібного горла,
    як шанс пересилити звичку. ні-ні, не сьогодні...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  14. Віктор Ох - [ 2011.10.14 01:55 ]
    ПРО ВІРУ

    Хочу вірити у Вищу Суть,
    що Сенс має будь-яка подія,
    що у серці нашому живуть
    Воля, Совість, Радість і Надія.

    Віра – наче для душі бальзам.
    Віра нам допомагає жити.
    Та чи можна вірити в обман?
    Чи не є гріхом себе дурити?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (6)


  15. Іван Низовий - [ 2011.10.13 21:01 ]
    * * *
    «Люби мене!» – колись ти заклинала
    Мене в годину любощів палких.
    Від слів твоїх душа моя палала
    І серце розбивалось на скалки.
    Любив тебе, не люблячи самого
    Себе – за добровільний свій полон
    У пестощах твоїх. Не знав нічого
    Я про реальний світ. Суцільний сон
    Мене позбавив мужності і сили
    Боротися за себе... Та хіба
    В усі часи – до мене – так любили,
    З покірністю й безвольністю раба?!
    «Люби мене!» – сама ж ти не любила,
    Вірніш, себе любила – не мене, –
    Пригублювала лиш... Відьмача сила
    Мене палила жадібним вогнем.
    Я дивом розкріпачився. Я дивом
    Прозрів. Господня сила привела
    До дійсності... А ти лишень блудливо
    Убік циганський погляд відвела,
    І хвостиком – сюди-туди – майнула:
    З десяток уляглось тобі до ніг...
    Невже забула? Ти про все забула?
    А я забути досі ще не зміг...


    2001


    Рейтинги: Народний 6 (6.53) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (3)


  16. Хуан Марі - [ 2011.10.12 13:02 ]
    Я вас любив
    В конкретнім місті, вздовж і впоперек,
    я вас любив - абстрактний ім'ярек.

    І відлюбив. Це сталося тоді,
    коли зірки кишіли у воді.

    Коли земля сахалася орбіт,
    бо проступав зісподу жовтий піт,

    і чорним брютом пінилась вода.
    А ви така безбожно молода,

    що дотепер не віриться мені
    у самогубство тих іржавих днів.

    Я силоміць не думаю про вас,
    бо віддаляюсь - я осінній вальс.

    На три четвертих сам себе веду
    і видивляюсь в цьому танці ту,

    яку любив занадто восени.
    Без цього міста. В ньому. Разом з ним.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (50)


  17. Іван Низовий - [ 2011.10.12 12:05 ]

    Те, що вигадав я знічев'я-
    Все збулося. І ти - прийшла,
    Зруйнувавши мене дощенту,
    Розрівняла і возвела
    На руйновищі новохату,
    Новодушу і новобіль,
    За витрату немоїх несплату
    Геть прогнавши мене звідтіль
    І звідціль. Звідусіль прогнала...
    Тож мене взагалі нема?!
    "Як - немає?" - аж заволала
    На півсвіту душа німа.
    "Як нема?" - стрепенулося тіло,
    Що затерпло від холодів...
    Одновимірно, чорно-біло
    По життю я промиготів


    Рейтинги: Народний 5.75 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  18. Зоряна Ель - [ 2011.10.11 23:06 ]
    Вечір з Ночі Вітром
    пародія

    вечір. Ночі Вітер. що йому потрібно?
    золотий підсвічник? мила, а скажи,
    чом ти якось тілом затремтіла дрібно?
    не показуй сливи, це не для чужих.

    все. пропало свято, шоколадка «Світоч»,
    апельсини, ябка, ківі, ананас.
    от літаєш Вітре, то й літай по світу -
    по чарчині швидко і гуляй від нас.

    ні, по пляшці, друже, розірве на клапті -
    заїдай гранатом, чуєш як тепло
    потекло, побігло, заячало раптом.
    я тебе втрачаю.
    - де ти?
    - під столом.

    забагато кави, мила, ми ж не свині.
    чуєш, Вітре Ночі, нащо нам віршІ?
    бачиш, он по небу апельсини клином.
    заспіваймо ж тихо, так щоб для душі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (40)


  19. Іван Низовий - [ 2011.10.11 22:16 ]

    Лети, мій лист, під вітру свист
    Супроти вітру і супроти
    Всілякої супермерзоти,
    Лети до милої, мій лист!
    Не листопад - один листок,
    Не колотнеча слів - три слова:
    Надіє, Віро і Любове! -
    Через кленовий, калиновий,
    Новий-новісінький місток...
    Лети, мій лист (Музичить Ліст;
    Слова римує хтось небесний)...
    Ти сповідальний, чистий, чесний,
    Мій лист - душі моєї вміст!


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  20. Устимко Яна - [ 2011.10.11 14:21 ]
    Довгий сон
    Ти, чужинцю - не мій.
    Ти, чужинцю, не смій,
    Не дивися на мене
    зухвало.
    Не спіши із коня -
    Сколе чорна стерня,
    Не тебе я так довго
    чекала.

    Ти – як він, та не він.
    Після тисячі війн
    Не впізнати з лиця,
    загубила.
    Тільки сон, тільки тінь.
    Лиш прошу, не покинь,
    Прокидатись без тебе –
    несила.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  21. Устимко Яна - [ 2011.10.10 18:42 ]
    ну ось
    і ось ти заходиш і ось ти:
    ні сліду вчорашньої злості
    ні сліду ні диму ні чаду

    і голос не їжиться ніби
    голками натикує німби
    зухвалої чорної зради

    на роликах усмішка їде
    ковтаючи залишки їді
    і погляд привітний не коле

    сховалися іскри до часу
    такий ти погодься не часто
    ну золото просто ну золо...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  22. Олимпиада Шестаго - [ 2011.10.10 16:08 ]
    КРАСНАЯ СКРИПКА
    Прощаюсь надолго,
    Не плачьте, мой мальчик,
    Дрожат занавески,
    И руки дрожат.
    Пульсируют струны,
    Все тоньше, все ярче,
    И хочет смычок
    На край света сбежать.

    Я – красная скрипка,
    Агония клена,
    Горячего сердца
    Затерянный след,
    Спасите меня
    От осенних бессонниц,
    Я красная скрипка,
    Мне тысячу лет.

    Кто пишет вам ноты
    В изгнании вашем?
    Не бьет ли в глаза
    Ослепительный лак?
    А я изнываю
    Старательной фальшью,
    Умелым рукам
    Не хватает тепла.

    Уже не уснуть
    Холодеющим жилам,
    Мой голос унылый
    Судьбой наречен.
    Вот разве заплакать:
    «Ах как я любила»,
    Склонясь головой
    На чужое плечо.

    1993год. Москва.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (19)


  23. Іван Низовий - [ 2011.10.09 07:58 ]
    * * *
    Любилось безоглядно, навмання,
    Не бачилось і світу за порогом...
    Я по стерні жену свого коня -
    Примореного огира старого.
    Розгублено підкови у житах.
    Жита позаростали полинами...
    І ти - немолода.
    І я - в літах.
    І ціла вічність пролягла між нами


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (8)


  24. Іван Низовий - [ 2011.10.09 07:28 ]
    * * *
    Не відболи, любове тиха,
    Така осінньо-золота!
    З-посеред лих
    Одного лиха
    Душа жадає в ці літа
    Немолоді:
    Щиролюбові,
    Всерозуміння в суєті,
    Цноти у вчинкові і слові,
    Двоєдності насамоті.
    Не відболи ж солодким болем,
    Побудь хоч тінню при мені,
    Допоки я пустельним полем
    Кочуся перекотиполем
    По неколючій вже стерні.


    03.09.1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  25. Іван Низовий - [ 2011.10.08 09:56 ]
    * * *

    Я в жорстокому світі – один.
    Ані подруги в мене, ні друга.
    За вікном – глибочезна яруга,
    А в ярузі – гіркучий полин.
    Я нікого не кличу давно
    На розмову за чаркою, в гості –
    З білим світом стосунки непрості
    Крізь ранкове сльотаве вікно!
    Я запечену в серці сльозу
    Заколисую, наче дитину,
    І чекаю в свою самотину
    Лиш єдину розраду – грозу.
    Жду і жду – не приходить вона,
    Ходить поряд, проходячи мимо,
    Лише пальчиком-зблиском погрима
    Звіддаля – до мойого вікна.


    04.07.1995


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (2)


  26. Наталка Янушевич - [ 2011.10.07 21:55 ]
    ерос
    Влови мій настрій. Прагну день у день.

    Таке буває з жінкою нечасто.

    Крізь тіло філігранно струм пройде

    І заіскрить у схрещених зап’ястях.

    Моя чуттєвість – порцеляна ваз.

    Не поспішай їх стеблами зайняти.

    Надихатись, натішитись ще раз.

    Кохатись…

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (29)


  27. Олеся Овчар - [ 2011.10.03 07:58 ]
    Вранішня медитація
    Ранок любов’ю вливається в жили,
    Радістю сповнює кожну з клітин.
    Вчора здавалося щось неможливим?
    Нині я запросто впораюсь з цим!

    Світ полюблю – і любов’ю воздасться.
    Байдуже, що там кричить негатив.
    В сонця і неба попрóшу причастя –
    Щедро пригублю тепла й чистоти.

    Точку опори в життєвій основі
    В усмішці рідних укотре знайду –
    Серцем відкрита назустріч любові,
    В день цей упевненим кроком ввійду.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (11)


  28. Зоряна Ель - [ 2011.10.02 22:20 ]
    вересневе
    дрібка в оці. верес плаче,
    з листу світло відпустив.
    рання осінь без означень
    розвела старі мости.

    сіль збирають сонні бджоли
    і несуть на небеса.
    впав у верес мідний жолудь,
    видко, літо дописав.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (47)


  29. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.01 16:37 ]
    БОМЖІАНА (ніч)
    День – дінь!
    Ховаюсь в тінь.
    Там любі примари.
    Там тепло – темно
    І, достеменно,
    не хмари
    над головою, а теплі труби
    і плити грубі
    з бетону,
    і ліжко з картону,
    й ледь чути місто.

    Примари облягли
    тісно.
    Бетонні стіни розтеклись
    химерно тістом
    сну: тепло – сухо,
    осінь в лісі
    грибним духом
    в піднебесся
    понеслась
    в передчутті зими.

    Примари за плечима
    ходять, не чутні і не злі,
    в калиновому намисті
    по тонкому гіллі
    і по сухому листі.
    Не хрусьне ані шелесне.
    Їх бачу
    краєм ока:
    ведуть мене
    додому, наче
    залога сторожка.

    Повільно йду
    між хащ,
    з - поміж опеньок на корінні
    вибираю кращі
    на суш і на їду,
    і на соління...
    А сонячне між гілок миготіння,
    а дятел метроном
    опеньочки рахує...

    Трамваю гуркотіння!
    Це знову день прийшов за сном.
    Гвалтує!

    до 2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (5)


  30. Хуан Марі - [ 2011.09.29 17:15 ]
    Гроздь
    Плащик не по погоде.
    Тонок стекла висок.
    Медленно переходишь
    Площадь наискосок.

    Болью утрат из окон
    Вытечет день навзрыд.
    Воспоминаний кокон
    Будет ночами свит.

    Сразу всего не стало.
    Но не понять другим.
    В гулких мешках кварталов
    Эхом твои шаги.

    Ветер закружит с летом,
    Не попадая в такт.
    А за тобою следом
    Всё, что уже не так.

    Всё, что с тобой отныне,
    Всё, что отныне врозь.
    В комнате, как в пустыне,
    Лампы созрела гроздь.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (39)


  31. Юрій Лазірко - [ 2011.09.29 17:29 ]
    До ноти вибрана тиша
    Коли душа, немов каліка,
    канючить сонця мідяки,
    у краплі серця – море крику,
    у сріблі місячнім – думки
    скидають лебедине пір’я
    і зодягаються в луску.

    В тобі, забутий до сих пір я,
    будую спомини з піску.

    Піщини втіхи золотої
    вбирають теплоту долонь –
    і стіни дихають тобою.

    Щоки моєї не солонь,
    над морем чайкою озвися
    і накигич вітрам себе –
    до ноти вибраної тиші
    із тремоло семи небес.
    І надихáй – весни надúхай
    неперевершено в рядки.

    Коли в душі безмежно тихо –
    ловлю на слухавку гудки,
    на око припадають висі,
    перо народжує слова.

    У сріблі місячнім – умився,
    у краплі – море вколисав.

    29 Вересня 2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (19)


  32. Сергій Татчин - [ 2011.09.28 21:57 ]
    Cпротив
    Восени мені пишеться не так, як влітку.
    Восени безпритульно і трохи щемно.

    Я заглядаюсь на свою сусідку,
    але поводжуся вельми чемно.
    Не зупиняю її в парадній,
    не домагаюся в ліфті тіла,
    наче байдужий, ведусь порядно,
    як джентельмен... А вона б хотіла!

    Світ дістає, листопаде-брате,
    дощем-самосієм із неба-олова,
    словами, оціненими в карати,
    що переповнюють вулик-голову,
    спорадичним прагненням простоти,
    марними спробами бути грубим
    і одкровенням – допоки ти
    не одречешся цієї згуби.

    Восени мені пишеться, наче вперше,
    з осторогою, з острахом, і – з бажанням!

    Рибини хмар у небесну вершу
    Запливають повільно, у славі й шані.
    І дерева схиляються вздовж землі,
    у падолисті – колючі й голі.

    А мені, наче кисню, бракує слів,
    що безмовно стоять поперек у горлі.

    У цієї печалі нема розради.
    І таке відчуття, наче віршам зрадив.

    А сусідка...
    Сусідка живе навпроти.
    В її погляді зовсім відсутній спротив.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (25)


  33. Володимир Сірий - [ 2011.09.27 21:38 ]
    Пригадка
    Останній раз тебе я бачив
    За днів моїх юначих мрій.
    Болить на серці образ твій,
    А лікуватися нема чим.

    Казав собі сам: не дурій,
    Позбудься юності , козаче!
    Але малим дитятком плаче
    Пригадка у душі моїй.

    Через років завісу димну
    Тобі одній назустріч йтиму, -
    Життя одне. І ти одна.

    А, може, стріну випадково
    І, удушивши горлом слово,
    Пройду повз тебе, мов мана…


    27.09.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (17)


  34. Ольга Воленька - [ 2011.09.27 18:04 ]
    ИГРА
    Я изучила правила игры.
    Затянут вечер в легкую усталость.
    Вы нынче одиноки и пьяны
    И время до полуночи осталось.

    Неспешно льется тихий разговор,
    Мы оба балансируем на грани.
    Скрываемся от тучи грозовой,
    Не позволяя искренних признаний.

    Вы снова и навечно влюблены
    В случайных женщин с умными глазами.
    Я принимаю правила игры
    И с удовольствием играю... Вами.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (16)


  35. Олена Ткачук - [ 2011.09.27 16:27 ]
    Синам
    Самота, самота саме та!
    Саме та самота і сум'яття.
    Наче м'ята прим'ята, життя,
    Нетривке, наче паморозь м'ятна.

    Тільки мати тебе вигляда.
    Тільки зливи ідуть з виднокруга.
    Ти для когось – турбота й біда.
    Ти для інших – пияк, волоцюга.

    А для неї – орел ти і син.
    Сокіл – то й не тримаєшся ґанку.
    І дарма, що трави не косив
    І води не приносив ні склянки.

    Самотужки освоїть косу,
    Мати сходить сама до криниці
    І замкне, щоб сховати сльозу, –
    Передчасно й раптово – зіниці.

    Але мати іще вигляда.
    Вигляда, бо на те вона й мати.
    Самота, самота саме та!
    І холодна, й терпка, наче м’ята.

    18.09.2011.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (5)


  36. Лариса Омельченко - [ 2011.09.26 22:14 ]
    Кобзар
    Він чаклуватиме уміло,
    Спокійно зробить все, як треба.
    Затисне нитку існування
    І нею вишиє життя…
    Сини і доньки, їх весілля –
    Панно від ліжка і до неба!..
    Журба, і радість, і кохання,
    І вчасне щире каяття…

    Коли ж отам, де тонко - рветься,
    Коли всі прилади – безсилі,
    То візьме реаніматолог
    У поміч кобзу – як набат!..
    Й ослаблене озветься серце,
    Й зернини, вистраждано-стиглі,
    З очей покотяться - до слова:
    Все зрозуміло й без присвят…

    Кобзар - у білому халаті,
    І лікар - в білій вишиванці:
    Два серця у одній людині,
    Любові дві, і два крила.
    Дві грубки у промерзлій хаті,
    Де ниці втримуються бранці:
    Байдужість, чванство і безсилля…
    Від злого кобза вберегла!

    26.09.2011.








    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (5)


  37. Хуан Марі - [ 2011.09.26 21:22 ]
    Поэт
    В мире, где боль беспричинна
    И велика в одночасье,
    Ходит по небу мужчина
    С хрупкой надеждой на счастье.

    И со стигматами веры
    В злые словесные дали,
    Где награждают сверх меры
    Только за то, что не ждали.

    Там нелюбимые люди
    Встретят его у порога,
    И удивление будет
    Дольше, чем даже дорога...

    В этом ответ на вопросы
    О сочинительстве в целом
    И о раскаяньи… Просто
    Он это чувствует телом.

    Он это знает и видит
    В облаке, в каменных птицах,
    В каждой отдельной обиде
    Строк и пера на страницы.

    В каждом бессонном рассвете,
    Что после ночи – как праздник,
    В доме, где глупые дети
    Детскими книжками дразнят.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (24)


  38. Ярослав Петришин - [ 2011.09.26 21:51 ]
    ДВІЙНЯТКА
    Урочистого дня відчиню золоту коробку,
    розгортатиму довго строкаті її шалі,
    і в останній із них смс-ку знайду коротку:
    "З Днем народження, Ярку! Удачі! Я йду далі".

    Ще між слів прочитаю: "Усе це - безперспективне,
    ці хвороби, ці муки, та й знаєш, між нами - прірва.
    Це ж лише оборудка - а значить, кого пектиме,
    як котрась зі сторін однобічно її розíрве?

    У стосунках важливе усе - почуття і гроші,
    в нас, якщо і було щось, то згодься - занадто в міру.
    Ти мене зрозумієш, я знаю, що ти хороший,
    ти знайдеш собі кращу, хоч я в це й не дуже вірю.

    Може, станеш поетом - тобі б тільки чуть завзяття,
    видавав би вже збірку, блін, в тебе ж пристойні вірші.
    Ну і ще поясню - ти старався мене зв'язати,
    а для мене обов'язок - що може бути гірше?

    Але найголовніше - ніколи іще так близько
    не підходила я до ідеї свойого дому.
    Медитація - це своєрідна її колиска,
    перевірено на іноземцю - тобі відомо.

    Він - красивий і статний, і - віриш? - йому - пофіґ,
    що двійнятка мої ще не злазять самі з печі,
    а в коханні, признаюся, він - взагалі профі,
    хоч важливіше перше, а це - тільки так, до речі.

    І люблю я його, як нікого в житті - що ти!,
    а з тобою - випадок, ти знаєш - окремо взятий.
    І, між іншим, я перелічила, це він - сотий,
    ну а ти, відповідно - лише дев'яносто п'ятий."

    28.04.2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (56)


  39. Ганна Осадко - [ 2011.09.26 12:43 ]
    Справи на осінь
    …збирати у пучечки полин, розтирати у пучках гірке-що-аж-сиве листя,
    хоронити захололих метеликів, що Богові душі віддали
    у нейтральній зоні моїх двох шибок;
    поміж аркушів їх хоронити,
    у товстих словниках
    зі старим-ще-правописом,
    без гачечка літери ґ…
    …вервечки птахів проводжати,
    за кожною гускою плакати:
    долетить-а- чи-ні?
    …і навчитись нарешті плести на спицях –
    шалик для тебе
    віру для мене
    у те,
    що сніги сьогоріч будуть такими солодкими,
    що аж-аж…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (12)


  40. Іван Редчиць - [ 2011.09.25 21:26 ]
    НАУКА
    Я не біжу за молодими,
    Хай доженуть мене вони.
    І рими в торбі за плечима –
    Мені дорожчі за чини.

    А поетична ця ракета
    Завжди обгонить легко час.
    Хотів її спинити – де там:
    "Показуй, дядьку, майстер-клас!"

    І хоч я трохи сивочубий,
    Але не гнуть мене літа.
    Як юна муза приголубить,
    Усе на світі марнота.

    “Напевно, зовсім ти нездатен,
    І я тебе ураз навчу!”
    Кудись веде мене вожата,
    І б’є раз по раз по плечу.

    Мовляв, оце за “очі – ночі”,
    Ти до іменників прилип!
    А Музи чують і регочуть:
    “Ну що, поете, добре влип?!

    І не шукай собі мороки,
    Якщо не хоче – не навчиш.
    І озирайся на всі боки,
    Як за науку взяв ти гріш.”

    А я послухав і до столу,
    Виходжу в море – повний хід!
    Стою на вахті ясночолий,
    І п’ю очима небозвід.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  41. Ярослав Чорногуз - [ 2011.09.25 19:07 ]
    ОСІННЯ МЕДИТАЦІЯ
    Ще сонце усміхається мені
    Пожовклим сяйвом вересня мрійливо.
    Із озера, неначе уві сні,
    П`ю ласку заспокійливого дива.

    «Усі свої тривоги залиши
    І дай спочити обважнілим крилам" –
    Висмоктує розпуку із душі
    Рука вітриська-лікаря стосило.

    Кущі куняють, обвиса гілля,
    Мов руки, що од праці потомились,
    І на плече голівоньку схиля
    Берізонька, немов дівчина мила.

    25.09.7519 р. (Від Трипілля) (2011)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (21)


  42. Хуан Марі - [ 2011.09.25 13:22 ]
    ***

    А вы когда-нибудь хотели
    Бродить раскаяньем в лесу,
    Где листьев жёлтые метели
    Октябрь лелеет на весу,
    И, голоса соизмеряя
    С больной игрой полутеней,
    Застыть предчувствием у края
    Кончины этих светлых дней.

    А вы мечтали, хоть однажды,
    Над страхом вздыбленных дорог,
    Увидеть ели в муках жажды
    И поле, скрученное в рог,
    И, не желая ошибиться,
    Узнать по памяти – рукой,
    Деревьев высохшие лица
    С нечеловеческой тоской.

    А вы когда-нибудь любили,
    Хоть раз – мучительно, взахлёб,
    И эти сны, и эти были,
    И золотого клёна лоб,
    И пни, схватившие корнями,
    В слепом беспамятстве греха,
    Под умирающими днями
    Лохмотья стынущего мха.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  43. Мирослава Мельничук - [ 2011.09.23 20:30 ]
    Ранкове відчуття
    У присмерку кімнати перший промінь
    з’єднав крихку конструкцію квадрату.
    Незрима рівновага так залежна
    від золотої нанопавутини -
    беспечна сталість щастя надто мнима,
    бо навіть порух мій необережний
    дозволить необачно роз’єднати -
    усе. І світ впаде в мої долоні.




    вересень 2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (6)


  44. Чорнява Жінка - [ 2011.09.23 20:33 ]
    Цена
    Как аукнулось тебе яблочко!
    если б знала – опять сначала?
    кем была ты? А стала бабочкой
    у божественного причала.

    Постэдемской памяти крашенки,
    Ева-матушка-Несмеяна,
    где-то бродит ещё твой старшенький,
    неприкаянно-окаянно.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (49)


  45. Віктор Ох - [ 2011.09.22 22:49 ]
    МИСТЕЦТВО САТАНИ




    «Мобілка», телевізор, комп’ютер і трамвай –
    все мало нам і мало – іще щось подавай.
    Он квітка розцвіта, збира нектар бджола,
    у небі птах літає – подумаєш дива!
    Колись Ісус – Син Божий – апостолів навчав,
    бо Істини Господні і Абсолютні знав.
    І лікував він хворих, і натовп накормив.
    Та учні все хотіли іще якихось див.
    Найближчого він учня – Іуду – попрохав,
    щоб страту розіп’яттям йому улаштував.
    Для того, щоб Учитель розіп’ятий воскрес,
    той вкрив себе ганьбою, ще й переживши стрес.
    До будь-якого чуда звикаєм швидко ми.
    (Спровокувати сумнів – мистецтво Сатани.)



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (24)


  46. Віктор Ох - [ 2011.09.22 22:00 ]
    ОСІННІ ПАСТЕЛІ


    Червоні дуби і оранжеві клени,
    жовта береза й зелена сосна,
    сині хмарини в блакитному небі –
    в осінньому лісі райдуга гра.


    х - х - х


    Облітає листя
    з дуба і тополі.
    Переміна місця –
    переміна долі


    х - х - х


    З дерев повільно листя опада.
    ЗолотАва і врочиста тУга.
    Лавка у парку стоїть одна.
    ПосидІти б на тій лавці з другом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (2)


  47. Любов Бенедишин - [ 2011.09.20 14:21 ]
    У саду
    Убрід ріку печалі перейду…
    Не озирнусь на берег не_свободи.
    На хвильку заблукаю у саду,
    розтану в чистім голосі природи.
    І на палітрі райдужній її
    себе відчую золотим відтінком.
    Яка глибінь відкриється мені!
    Яка п’янка – в мені – озветься жінка!
    Ота, якою марив ти і снив.
    Ота, що вже
    у рабство будням продана.
    …Зварю варення, ти його любив.
    Терпким цілунком на губах – смородина.

    2004(2011)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  48. Лариса Омельченко - [ 2011.09.18 11:34 ]
    Фальш
    Поет, який ніколи не страждав,
    Нагадує актора на котурнах,
    І кожен новий вірш – нова з вистав,
    Недопалок у театральну урну…

    Поет без власних сильних почуттів –
    Неначе самозванка-повитуха:
    Прийма пологи в спопелілих вдів,
    Маєток зводить там, де є розруха…

    Коли нужденну юшку не хлебтав –
    То він її і в вірші не скуштує!
    Та юшка - реквізит в одній з вистав,
    В якій рушниця на стіні нудьгує…

    16.07.2011.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (17)


  49. Ярослав Чорногуз - [ 2011.09.17 22:35 ]
    ВИННЫЕ ВИДЕНИЯ (литературная пародия)
    Я Вас люблю и снится каждый день:
    Нависли надо мною Вы, как тень,
    Скользя, как отмороженный тюлень.

    Вчера отведали мы разных вин,
    И в снег лицом вдруг шлепнулся один…
    Перевернули – это Вы, пингвин.

    - Приподымите, ему больно ведь!
    Вы пятерых - в охапку и реветь.
    Бока намяли, белый Вы медведь.

    И вот с другим удрала я в луга…
    Вдруг Ваша тень вполнеба надвига..,
    Унизанные звездами рога

    Меня с земли подняли на плетень -
    Мстил за измену северный олень...
    С тех пор - одна. С мозгами набекрень.



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  50. Любов Бенедишин - [ 2011.09.16 19:48 ]
    Про людину-невидимку
    У клопотах невтомна,
    в розвагах не_елітна,
    жила людина скромна,
    людина непомітна.

    Всміхалася привітно,
    про світле щось мовчала…
    Людину непомітну
    ніде не помічали.

    Усі – в лице і в спину,
    улітку чи узимку –
    дивились крізь людину,
    немов крізь невидимку.

    Платити за образу
    добром людина звикла,
    та ось одного разу
    взяла й направду… зникла.

    І стала чорна дата –
    до болю достовірна.
    І виявилось: втрата
    для світу – непомірна.

    2004 (2011)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)



  51. Сторінки: 1   ...   92   93   94   95   96   97   98   99   100   ...   175