ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олег Герман - [ 2024.12.01 11:44 ]
    (Не) перший сніг
    Вже перший сніг. Хіба він не прекрасний?
    Мрійливий вечір в сяйві ліхтарів.
    Сніжинок рій, кружляючи у вальсі,
    Спадає білим пледом до землі.

    Зима на повну нині розійшлася.
    Ніхто б її спинити не зумів,
    Однак раптово, так несвоєчасно
    Принесла холод, лід і заметіль.

    Не знаю, що це — смуток чи розрада.
    Тепло в душі б нам тільки зберегти.
    Не перший сніг... Усе в житті минає.

    Мине зима, як осінь перед тим.
    Розтане лід, неначе у бокалі,
    Прийде весна, повернемся і ми.


    21.11.2024 - 01.12.2024



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  2. Ярослав Чорногуз - [ 2024.11.13 06:48 ]
    Провіщає
    Як хороше в осінньому саду.
    Ще б трішечки тепла мені в долоні.
    Дерева у осінньому меду
    Завмерли чарівливо на осонні.

    Притихлий вітер до землі примерз...
    Стоїть незвична тиша урочиста.
    А ясен обгорнуся геть увесь
    В гірлянди золотавого намиста.

    Зелено-жовті барви ще цвітуть,
    Хоча вже середина листопаду.
    А неба блідо-чорна каламуть
    Нависла парашутом понад садом.

    Наморщилися чола у дубів,
    Ворони раптом люто розкричались.
    Від холоду аж погляд задубів.
    Мов провіщає він зими навалу.

    12 листопада. 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  3. Ігор Шоха - [ 2024.11.10 13:46 ]
    Апогеї гарячої пори
                            І
    Третю осінь дме гарячий вітер,
    а душа очікує тепла...
    та війна виснажує до тла
    і здирає непомірне мито –
    скільки крові випито й пролито,
    на землі імперією зла...
    ........................................
    ні до кого небо прихилити,
    не лягає карта до села.

                            ІІ
    Зомбі очаровуються знову
    лицарем біди при булаві
    і його хаосом в голові,
    у якій щомиті... все готове...
    та не обнадіюйтесь, панове,
    поки ще на часі, – селяві.

    Невідомі азимути долі
    одиноким воїнам у полі.
    А якщо судити по собі,
    то не наші непомітні ролі
    і не покалічені гастролі
    вказують путі у боротьбі.

    Воїни у бучі не ледачі.
    Бойовою крицею меча
    ворога рубають із плеча,
    бо така пора: тісна, гаряча.
    Але є надія на удачу
    не у мене, то... у читача.

                            ІІІ
    Хай усе збувається навзаєм,
    поки серце, наче, не болить,
    сонце сяє, радує блакить,
    і війни, неначе, вже немає,
    і жива душа іще бажає –
    розтягнути цю щасливу мить.

    11.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  4. Джура Заморочник - [ 2024.10.30 09:21 ]
    Ти тримаєш зорі в руках
    Ти тримаєш зорі в руках
    Я побачив в очах своє небо
    Таке диво траплялось не раз
    Танці квітів на Твоїй планеті

    В тебе сонце у серці сховалось
    Час ні постір цього не візьме
    І якщо з кимось різне ставалось
    Ти й на відстані знатимеш це

    Наші мандри по різних світах
    Завжди сходились в точці прощання
    Голос серця нас кликав не раз
    А у нас були тільки питання

    Щось змінилось , а може це сни ?
    Може карми закінчились вчинки ?
    Час настав зрозуміти і йти
    Кроки твої - сміливіші завтра

    Крила ,спраглі вітром , розкрий
    Мріям знову дай віру й надію
    Все що було відкинь - просто дій
    Слухай серце своє без упину

    02.11.2023 09:22:34


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Джура Заморочник - [ 2024.10.23 16:18 ]
    Ми закохані в небо

    Ми закохані в небо
    Хоч не знаєм цього
    У простори безмежні і сині
    У нічні вітражі
    Величні такі
    розмальовані
    Золотом й сріблом

    Ось відблискують щастям
    світанки ясні
    В кольорах променистого сонця
    І вітри весняні
    Неслухняні вони
    Котять хвилі
    Вишневого цвіту

    28/01/2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2024.10.23 10:01 ]
    Осінні рефлексії
    У графськім парку листя намело,
    Холодний вітер щипле змерзлі віти,
    Багатолюдне стишилось село,
    І замість птаства десь щебечуть діти.

    У річечці зіщулилась вода,
    І брижі, наче гусяча та шкіра -
    Біжить їх руслом ціла череда,
    Вже від тремтіння конвульсійно-сіра.

    Ще сонце золотить верхівки крон,
    Свинцеві хмари мають відблиск міді.
    І воркувальне каркання ворон --
    Напівтепло осінніх краєвидів.

    На лавці вже не всидіти мені,
    Бо холод заповзає і під поли.
    Кидає він пориви навісні,
    Руйнуючи гармонію довкола.

    18, 22 жовтня 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  7. Ярослав Чорногуз - [ 2024.09.12 18:16 ]
    У тихім герці
    Ще борюкає осінь літо,
    Ховає спеку у кущі.
    І моросять, ну ледь помітно
    Старечо-немічні дощі.

    Ідуть, ідуть і затихають...
    Тепліє знову вітерець.
    І рвана ритміка безкрая
    Увінчує цей тихий герць.

    У паузах стрекоче птаство,
    І сходить спрагою земля.
    Ворона будить сонне царство,
    Звисає сонячна петля --

    Арканить мокре листя важко,
    Його висушує за мить.
    Шукає воду стриж, як пляшку,
    Бо знову випити кортить.

    12 вересня 7532 р. (Від Трипілля) (2024).


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  8. Олег Герман - [ 2024.09.07 12:13 ]
    Інсомнія
    Чомусь не спиться, в спогади поринув.
    В часи, коли ще зовсім молоді,
    Наївні, чисті, справжні та щасливі
    Клялись в любові вічній і святій...

    Безсонна ніч затьмарює мій розум.
    Змішалося все: і світло, і пітьма.
    Реальна ти?.. Навіяна в гіпнозі?..
    Чи плід уяви, вигадка, мара?

    Не спиться. Пристрасть не дає заснути.
    А ще тривога вкупі з відчуттям,
    Що щастя зараз — потім біль спокути.
    Чи, може, спокій... Що за маячня?

    Заснути б якось... Хоч який сценарій —
    Моя душа з тобою назавжди.
    Далеко ти, однак я точно знаю,
    Що ближчої ніколи не знайти.



    Серпень-вересень 2024


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2024.08.30 16:56 ]
    Благання до сонця
    Набридло вже спекотне літо,

    Якби -- осіннього дощу,

    Даруй вологи ніжним квітам,

    Людині, дереву, кущу.



    А тут ще бомби і розриви,

    Пилюк туманна круговерть,

    Уже для сліз немає зливи...

    Засуха люта, наче смерть.



    Вода поволі відповзає,

    Пече геєнною метал.

    Водоймам, душам — не до раю --

    Гризе огидна мілкота.



    О сонце, змилуйся над нами,

    Нахмурся хмарами на мить.

    Нехай гроза, немов цунамі,

    Цей світ по вінця захмелить.



    30 серпня 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  10. Тата Рівна - [ 2024.08.10 10:34 ]
    щоденна мантра
    священна геометрія ймовірності
    теорія випадкових чисел у вулику джойса чи джобса —
    немає сенсу
    буття
    у якому ти постійно щось чистиш
    у якому тебе постійно хтось чистить і обчищає до найглибших контекстів
    до останньої нитки нижнього шару
    під епідермісом мʼязами — у кістках
    колупаючись в твоєму тілі мізках як ганібал лектор
    немає сенсу вмикати проектор —
    у сипких неозорих пісках
    там його ніхто не побачить —
    богу і чорту це буде однаково нелегко
    зробити

    світи тільки там де множаться твої світи
    де лунко звучить твій голос —
    а найчастіше сміх
    грай лише ті ігри в яких є ти
    твоя земля твоя трава твій сніг
    твої стежки й дороги падіння й лет
    все те що має — твою — анатомічну памʼять

    але завдання таке не з легких —
    усі вершини
    відомо ж
    — мечі солдат
    ти можеш зранити ноги чи вхопивши хвіст якоїсь з комет —
    літати
    вихоплюючи за вістря найгострішу зброю з темряви небуття
    цей вибір існує завжди

    тим з ким ти граєшся в ці ігри
    не варто знати що битва твоя — ціною в життя
    а не просто знамено
    не маніфест не ода — а хрип і рик
    медитація буде потім за чашкою чаю
    і в ту хвилину як тільки помітиш що тебе обчищають тебе помічають
    і не дай бог величають —
    намивають солять і перчать
    прикрашають стрічками
    хапай найближчу комету за хвіст —
    злітай над мечами
    шукай свій власний зміст
    всього що відбувається навколо твоєї планети
    викидай увесь баласт і в першу чергу
    хейт компліменти респекти — намисто з каменів неминуче потягне на дно

    ти ж прийшла у цей вимір не за лайками і не за свічками при дорозі у царство мертвих
    не за холодними бовванами зі зіницями повними осуду та зневаги
    а за смішними яскравими світлячками
    за паперовими вітряками
    за само-оцінкою і само-повагою
    за тим щоб спочатку про-жити а лиш тоді померти

    усе що навколо — рандом теорія випадкових чисел
    у вулику джойса чи джобса —
    немає сенсу
    буття
    у якому ти постійно щось чистиш
    у якому тебе постійно хтось чистить

    дівчинко
    знімай взуття коли заходиш у священний грааль своєї душі
    дихай
    смійся
    пиши вíрші
    кажи на них віршí —
    Боже! ти вільна
    і не міняй місцями ці слова
    ти вільна — поки жива

    10.08.24 (с) Тата Рівна


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (4)


  11. Ярослав Чорногуз - [ 2024.07.10 06:52 ]
    Дощова ностальгія
    Знов нагаї розжареної днини
    Ударами своїми обпекли.
    На синіх небесах -- ані хмарини --
    Земля аж вигоряє до золи.

    Трава в жнива жовтіє передчасно,
    Міліють ріки, змучені ставки.
    Лютує сонце й довго так не гасне,
    Нехай би вже світили нам зірки.

    І ти лежиш рибиною неначе,
    На бЕрезі, вдихаючи сушняк,
    Безмовно зябра за водою плачуть,
    Проміння коле, ніби та стерня.

    Вже од листочків скрученої пози
    Спіраллю божевілля жебонить.
    Як хочеться, щоб розридались грози
    І вгамували спрагу хоч на мить.

    Боги, спиніть списи ті вогневії,
    Даруйте зливу цій землі святій.
    Бо скоро українці почорніють,
    Неначе негри в Африці оті.

    9 липня 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (2)


  12. Сергій Губерначук - [ 2024.06.23 17:30 ]
    Світ за́ очі йдучи…
    Світ за́ очі йдучи,
    без будь-яких причин,
    ваш чин поміж личин не помічаючи,
    я стану голубим,
    як пролісок, як дим,
    як цілий океан для потопаючих.

    Як цілий океан,
    реве душа від ран.
    А змерзле серце мо́рзить «SOS» з «Титаніка».
    А пам’ять (о, біда!)
    за борт вас викида,
    усіх, кого спіткала ваша паніка.

    Коли я вас спіткав,
    я іншого чекав ,
    я марив, мов Асоль червоним парусом.
    Та в мій малечий шал
    ускочив ваш шакал
    і світ зробивсь брудним і драним памперсом.

    І все накрилось ним,
    і проліски, і дим,
    і суходіл, і вічні сльози Всесвіту,
    що навіть гіркоти
    я не відчув затим,
    бо з вельзевулом вів солодку бесіду.

    3 січня 2002 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати:


  13. Олег Герман - [ 2024.05.27 19:54 ]
    На згарищі покинутих надій (рондель)
    На згарищі покинутих надій,
    В руїнах марнославства та обману
    Сховали честь і совість під завали,
    А далі всіх навчаємо: "Не вір!"

    Невже забули, хто ми є такі?
    На диво швидко вигоїли рани
    На згарищі покинутих надій,
    В руїнах марнославства та обману.

    Чомусь згубили істини прості.
    Сумління, віру, досвід, горе втрати
    Лишилося у землю закопати
    І пам'ятник поставити кривий
    На згарищі покинутих надій.


    27.05.2024











    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (11)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2024.05.27 18:56 ]
    Освідчення
    Ніколи я не знав такого щастя,
    З роками усе більш тебе люблю!
    Які би не спіткали нас напасті --
    Переживу усі, переболю.

    Перепливу ці океани горя,
    Перелечу лелекою у рай.
    Лиш будь зі мною, будь зі мною поряд,
    І усмішкою сонця зустрічай!

    Я в ній купатись хочу знову й знову,
    Я нею лиш на світі цім живу.
    Тримай мене, свята моя любове,
    В найжахливіші шторми на плаву.

    Ми - дві краплинки нашого народу,
    І біди й радість ділимо на всіх.
    Хай нашій Перемозі в нагороду
    Звучить щасливий і веселий сміх.

    І радість позбираєм по зернині,
    І в чарівнім розквітлому саду
    Я дорогій прекрасній половині
    До вуст ясних цілунком припаду.

    27 травня 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  15. Олег Герман - [ 2024.03.31 16:28 ]
    Може, ще колись...
    Зіграєм, може, ще колись в кохання?
    Ти пам'ятаєш
    безсонні ночі,
    як неохоче
    впускала з-за фіранок блудний день?
    (Якби могла, прогнала б тут же геть)

    Мені здавалось, світ став яскравішим,
    а люд добрішим.
    Хоч ненадовго
    печаль замовкла
    і не важливо вже реальність це чи сон,
    чи вільний я, чи взятий у полон.

    Усе раптово зникло непомітно.
    Так божевільно,
    не зовсім щиро,
    нестерпно мило
    і дивно якось долі заплелись.
    Зіграєм, люба, може, ще колись...



    31.03.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  16. Олег Герман - [ 2024.03.16 23:29 ]
    Втрачаючи себе
    Всі розваги невдовзі наводять печаль,
    А веселощі сум закриває.
    Споглядаєш минуле, немов сіру даль,
    Без любові, без мрії, без планів.
    Бути «вашим і нашим» — насправді ні з ким.
    В цьому фатум, кінець та початок…
    Безхребетний, безликий, ні добрий, ні злий
    При житті... Та й по смерті ніякий.
    І збираються в купу, летять в нікуди
    Твої принципи, воля, бажання.
    А із уст ані слова, застиг, як завжди,
    У мовчанні, можливо, востаннє …

    Ігноруєш життя
    Чи втікаєш від нього
    Невідомо
    Різниці нема
    Ти втрачаєш себе
    Ти живеш непритомно
    Непримітно
    Безглуздо
    Дарма



    10/2013
    03/2024











    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  17. Сергій Губерначук - [ 2024.02.28 19:24 ]
    Так трапилось, що небо безцвітне…
    Так трапилось, що небо безцвітне,
    що до сонця далека дорога в тупик,
    що іскри від моїх копит
    для всіх перехожих,
    немов од салюту розвага.
    Я виснаживсь
    бігти
    у безвість
    у безвідповідальність
    за себе.
    Але те, чого я шукаю, –
    аморфне.
    Дорога́ мені людина
    без смаку,
    кольору
    і запаху.
    Жодних знаків уваги.

    30 червня 1994 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | " "Поезії розбурханих стихій", стор. 97"


  18. Ярослав Чорногуз - [ 2024.01.29 22:51 ]
    Шлях на Парнас
    І

    То ендорфінів фантастичних море --
    Де тижні, як веселки барви ті.
    На промені так тремолює обрій --
    А ми в якомусь диво-забутті

    Осонцені і при відкритій шторі
    Вбираємо цілунки золоті,
    Всі пестощі усміхнених просторів,
    Найкращих квітів пахощі густі.

    Та провокаціям не забаритись:
    "Це блеф - кохання чисте -- знаєм вас,
    Які там Попелюшки чи харити!!!"

    Таке про себе чули раз у раз...
    Казки життя -- їх прагнемо творити!
    Вони мов ельфи, оточили нас.

    ІІ
    Вони мов ельфи, оточили нас,
    Нове щоразу плетиво сюжетів,
    Допоки зАпал їх творить не згас...
    О, ці високі мріяння поетів!

    Розкидані по світу для прикрас
    Чи насолоди споглядань естетів.
    Як божевільний вічності екстаз
    На місці чільному між раритетів.

    Творцю куплетів треба інший світ
    Пізнать, щоб після довгих обговорень
    Його хмільний фантазії політ

    На п'єдестал високий запроторить
    Вітію* міг. Він свій залишив слід
    В леліянні, п'янкій солодкій зморі.
    ______________________________
    *Вітія - поет.


    ІІІ
    В леліянні, п'янкій солодкій зморі
    Приходили обом чарівні сни:
    Мов ті метелики, ми на просторі
    Все пурхали між квітами весни --

    Творили плетиво фантасмагорій.
    Стрибав із нами промінь осяйний --
    Небесний свідок наших перетворень
    Як упивались дивом білизни.

    Імла чигала також десь за рогом --
    Там Чорнобог наш кожен порух пас,
    І кола креслив, ставлячи облогу.

    Та нападав на нього лютий сказ,
    Бо захищала криця Білобога,
    Минав у щасті непомітно час.

    ІV
    Минав у щасті непомітно час
    Коли ми разом - дощ похмурий квітнув.
    З життям реальним виникав контраст,
    Усе навколо сяяло привітно.

    Неначе вгору -- між небесних трас --
    Літак той "Мрія" -- твориво елітне --
    Нас підіймав туди, де Божий глас
    Ростив красу - Едему сад тендітний.

    Бувало, налітала сарана,
    З'їдала вже й бадилля помідорів,
    Бо правив бал бездушний Сатана...

    Але Господь під землю запроторив.
    Завжди нещадна там велась війна,
    Забулися розпуки дні суворі.

    V
    Забулися розпуки дні суворі,
    Розвіяли вітри омани глум,
    Все те, що нам святим було учора,
    Вже кануло у Лету, як в імлу.

    Не спокусити скринею Пандори*,
    Нема дурних втішати кабалу.
    Пегаса краще гойного пришпорить
    Натхненно уподібнитись орлу.

    Та пам'ятать легенду про Ікара** --
    Летіть посередині повсякчас! --
    Колись його накрила Божа кара...

    Хай порятує досвіду запас...
    Закохана до божевілля пара --
    Ми линули увись, аж на Парнас.
    _____________________________
    *Скриня Пандори - згідно з грецькою міфологією, вмістилище бід і нещасть.
    **Ікар - у грецькій міфології був сином славетного ремісника Дедала. Ікар відомий за переказом про те, як намагався разом з батьком утекти з Криту, використовуючи крила, які Дедал виготовив з пір'я та воску. Спочатку Дедал застерігав Ікара про самовпевненість, а потім зарозумілість, наказуючи йому не літати ні занадто низько, ні надто високо, щоб морська волога не забила його крила або сонячна спека не розтопила їх. Ікар проігнорував вказівки Дедала, злетів надто близько до сонця, чиє тепло розтопило віск і Ікар впав у море, де й загинув.


    Ми линули увись, аж на Парнас,
    Де збуджені збиралися поети,
    Перлини виставляли напоказ,
    Читаючи ронделі та сонети.

    Таланти, графомани водночас
    Являли несмак чи високі злети
    Творінь. Там речень музика лилась
    Ясних катренів, лагідних терцетів.

    Бувало так, що заздрощі гнилі
    Плели інтриги серед площі зборів,
    Доводячи вразливих до петлі...

    Любов позаганяла зло у нори,
    Перемагали слова королі
    І очі сяяли далекозорі.

    VІІ
    І очі сяяли далекозорі --
    Моя душа співала про любов,
    Відкинувши рутину злу теорій --
    Війна спочатку, а тоді - альков.

    Це почуття живе у кожній спорі,
    Молекулі чи атомі або
    Поміж тілець драглистих інфузорій,
    Усесвіту закладених основ.

    Хоч де-не-де страхають чорні діри --
    Вмістилище відходів-метастаз --
    Нема кохання там. В це легко вірить,

    До казки ми потрапили якраз,
    Де піснею Орфеєвої ліри
    Шлях торував окрилений Пегас.

    VІІІ
    Шлях торував окрилений Пегас,
    Взаємопроникали ми словами,
    Тілами теж, аж розгорявся враз
    Той запал, що наснажує роками.

    Плекали грона вишуканих фраз
    Вітійствували ніжності медами,
    Душа немов причмелена якась,
    Вбирала Божу ласку із вітрами.

    Ох, заїдали ревнощі раніш...
    Трясли шторми, напевне в дев'ять балів...
    Ряснів, бувало, ними навіть вірш.

    Кохання справжнє -- ще міцніше сталі
    Укуси шершнів зла усе слабіш --
    Як стріли, до підков не долітали.

    ІХ
    Як стріли, до підков не долітали --
    Чи надто високо знялися ми?
    Або Пегаса чари небувалі
    Нас затуляли сильними крильми.

    Повідкривалися небесні далі,
    Крізь марево сльотавої зими.
    Із кубками натхненного граалю*
    Зустрів Бог Велес, вийшовши з пітьми.

    Вона тримає у гидкій напрузі
    Отих, що світло в міці круговій
    Плекають, суперечать чорній смузі...

    Та жовто-сині стяги бойові
    Розвіяли на сонячному крузі
    Всі підступи ворожі - се ля ві*.
    _________________________
    Се ля ві* - таке життя (фр.)

    Х
    Всі підступи ворожі - се ля ві* -
    Неначе наступи неандертальців
    Московії -- дикунські, лобові --
    Розіб'є жар палкий протуберанців --

    Осонцені Вкраїни вартові --
    Несхитно захищають рідні шанці,
    Степи і гори, хащі лісові --
    Безстрашні аси бойової праці.

    Та ця нескорена, могутня рать
    Ще й про любов святу не забувала:
    Тварин-безхатченків погодувать,

    Весілля грать між воїнів загалу,
    Як звук війни - набридливий той тать --
    Летів кудись убік собі помалу,

    _________________________
    Се ля ві* - таке життя (фр.)

    ХІ
    ..Летів кудись убік собі помалу,
    Недобрий вітер, адже в цім житті
    Минуще все - розбійники-вандали
    Чи душі чисті, праведні, святі.

    Отож, допоки ще не відпалали
    Шалені почуття прекрасні ті,
    Смарагди літа, осені опали
    Вбираймо, наче миті золоті,

    Запам'ятай, ці щастя намистини --
    Як оберіг, коли біди сувій
    Нас обів'є і темрява поглине,

    Душити прийде гоголівський вій...
    Настане ранок, сатанисько згине,
    Бо по руках був зв'язаний борвій...

    ХІІ
    Бо по руках був зв'язаний борвій...
    Та інші неприборкані вітриська.
    Еол* сховав у міх їх, мовив: "Вій!"
    Лише зефір** супутній досить низько

    Навіюванням пестив спини дві.
    Немов руки підтримка товариська.
    Тож не страхають хмари дощові
    Уже Парнас омріяний так близько!

    Невже розв'яжем знову той мішок?
    З цікавості дурної й на поталу
    В стихії незагнузданої шок

    Потрапим? Ні, летіти краще чвалом,
    І слухати, як сяєвом зірок
    Гормони радості нам вальси грали.
    _______________________________
    *Еол - бог вітру (гр.)
    За «Одіссеєю», Еол прийняв Одіссея на своєму острові, а на прощання подарував йому міх, у якому зберігалися несприятливі вітри. Він суворо заборонив розв'язвувати міх без крайньої потреби. Поблизу Ітаки супутники Одіссея з цікавості розв'язали міх і випустили на свободу всі супротивні їхньому шляху вітри, які збили корабель з наміченого шляху та погнали його назад до Еолії. Цього разу Еол відмовив Одіссеєві в гостинності.
    **Зефір - назва одного з грецьких вітрів.

    ХІІІ
    Гормони радості нам вальси грали,
    Чи не цього ми прагнемо усі?!
    Горіти полум'ям свойого шалу,
    Служить стосунків золотій красі?!

    Здається, що життя для цього мало:
    Ходить удвох по сріберній росі,
    Любитись палко, дарувать корали,
    Вдихати пахощі садів, лісів...

    У дні важкі, коли біда приходить,
    Горять жалоби свічі воскові --
    За руки взявшись, зустрічать негоду...

    Відбитися від тисячі зневір,
    І знов ловити хвилі насолоди,
    Які розлиті в небі, мов живі.


    ХІV
    Які розлиті в небі, мов живі
    Нарешті, вже Боги до нас прихильні.
    Мене руками, серце, оповий,
    Бо знаю, як мене ти любиш сильно.

    І я - півбожевільний чоловік --
    Немов із наркотичної курильні --
    Душею прикипів, мабуть, навік --
    Красою зачарований невільник.

    Не дайте з того стану вийти, ні!
    Найкраща із усіх моїх вікторій*
    Неначе Македонський -- на коні --

    Підкорювач кохання територій --
    Лечу у сяйві еротичних снів,
    То ендорфінів фантастичних море.
    ____________________________
    *Вікторій - перемог.

    ХV

    МАГІСТРАЛ

    То ендорфінів фантастичних море
    Вони мов ельфи, оточили нас,
    В леліянні, п'янкій солодкій зморі
    Минав у щасті непомітно час.

    Забулися розпуки дні суворі,
    Ми линули увись, аж на Парнас,
    І очі сяяли далекозорі,
    Шлях торував окрилений Пегас.

    Як стріли, до підков не долітали --
    Всі підступи ворожі - се ля ві* -
    Летів кудись убік собі помалу,
    ..
    Бо по руках був зв'язаний борвій...
    Гормони радості нам вальси грали,
    Які розлиті в небі, мов живі.
    __________________________
    *Се ля ві - таке життя (фр.)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  19. Сергій Губерначук - [ 2024.01.26 19:49 ]
    За мною спостерігають…
    За мною спостерігають.
    І роблять досліди.
    Надто вже все символічно
    виходить.
    Хай люди, які постраждали від цього
    спокійно ідуть загоряти на пляж,
    на спеку, і мліють.
    А я дотягнуся до істини
    всіх НЛО і ОЛН.
    Я в цьому процесі знайду своє щастя.
    І досліди будуть над ними.
    Вони не бояться мене
    і не люблять.
    Хай буде їм легше від того,
    що це був останній дослід наді мною.
    Бо піді мною – 10 поверхів висоти.
    Гойдаються.
    Летять.

    30 червня 1994 р., Київ




    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 109"


  20. Мамутова Кістка - [ 2024.01.23 03:30 ]
    Квітка Н.
    Романтизм героїв з прочитаних віршів
    Вони ідеальні, вони за нас чищі
    У них є мотиви і спротив режиму
    У зла нема шансів, добро є красивим
    Стою проти дзеркала з середини ночі
    Торкаюся шкіри, закручую коси
    Хіба лиш наблизитись ненароком губами
    Та я і не вартий себе обійняти
    Вийшов в пустелю засипану пилом
    Не тутешні ці люди, чого поруч із ними
    Чого маю плутатись лабіринтом на рівних
    Дайте пароль до невидимих дверей
    Де за ними, нарешті, буде все як по-маслу
    Індуїзм би прийняв мене у вищую касту
    Прокинься в трамваї, пробий свій квиток
    Поринути в мрії - повітря ковток
    Зібратися, вийти, навіть всміхатись
    Годин вісім у рабстві, достойно триматись
    Не зважати на тих хто нижче за класом
    Планую вікенд цього тижня з начальством.
    І ось я у дома, мовчанка, почуй
    .
    .
    .
    .
    .
    Ну ти хочаб спробував, не зважай що не вийшло
    Не всі індивіди здатні відчути
    Здатні поринути в музику тиші.
    Тут все як треба, кожна дрібничка на місці
    Речі розкладені за алфавітом
    Тут моє місце, фортеця, планета
    Де я закон і вибухова комета
    Дістаю свій рукопис - молитовник і біблію
    Де мною сказано у прозі і віршах
    Там усе правильно, як має бути
    Я на вершині плебейного світу
    Тут я викопую моря до ядра
    А насипом створюю гори і скелі
    Тут я пускаю вітри у поля
    Тут я зливаю дощі на пустелі.
    Гортати сторінки власних історій
    Торкатись себе там де не можна
    Горе самотності мені не знайомо
    Я сам собі - товариство найвище.

    2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Олег Прусак - [ 2024.01.09 23:29 ]
    Чорнильне причастя
    Сьогодні брат мій – то холод зимової ночі,
    сестри – ручка і трохи чорнил.
    Якими, як завжди, я хочу,
    вознести те – що тягне лише до глибин.

    Я думав ніч мою душу очистить,
    візьме до зірок й спопелить десь у них.
    Випалить, і без жодних інтриг,
    зірве з шиї рабства намисто,
    зроблене із думок цих важких.

    Та як завжди, лиш паперу і Богу я сповідаюсь,
    Руки в чорнилі – то причастя моє.
    Рукописи не горять – тому нехай це все зберігають,
    А я йду слухати Був’є…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Олег Прусак - [ 2024.01.09 23:45 ]
    Писемний насос
    Ці рядки пише не голова і не руки,
    Вони виринають звідкись з глибин.
    Їх ніч із зорями бере на поруки, хоче забрати до своїх вершин.

    Вони народжені збитим ритмом серця,
    що давно вже не є просто насос.
    Коли добре йому- грудях тепло, воно ніби сміється ,
    Коли ж ні - тиск і лютий мороз.

    Це мене завжди дивувало, невже нема чим зайнятись йому,
    у мене у тілі так крові багато,
    а воно - вступає із мозком в війну!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Олег Прусак - [ 2024.01.09 23:00 ]
    Я спогадом стану бентежним
    Крізь часу пелену, серед звичних в житті ситуацій,
    Я чекатиму там, позаду, поміж знайомих нам декорацій.
    Декорації створені мною, занадто реальними для мене ж були.
    Це ж насправді прояви волі,
    Які виставу свою так і не віднайшли.

    Я спогадом стану бентежним, і вітром що все пронесе,
    Ключем до воріт, та, напевно, манежних,
    Срібною кулею, що потрапила, трохи нижче аніж плече

    І поллється із рани не кров, а лиш туга,
    Руки знову мандраж пробере,
    На обличчі усмішка , а на серці напруга.
    От що буде коли ти згадаєш мене !


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Тата Рівна - [ 2024.01.01 17:15 ]
    моя колядка на 2023 Різдво
    у ранах і гематомах — час звузився до хвилин
    тривога відміна удома не вдома — твої?
    в окопах чи в покривалі блискучому наче лати
    ми знову воюєм
    Боже —
    ми вмієм в ці ігри грати
    своєї чужої волі навʼязані схеми патерни
    ми
    сука
    кіногерої примати і діти Праматері

    дзвіночки дитячих голівоньок тремтять ніби тнуть мелодію
    і кача пливе понад вічністю
    над кожним Сашком та Володьою
    Сірожкою Анькою — нашими
    голодними та холодними
    колишніми одноклашками
    смішними колись і модними
    над рідними над нерідними — старими чи зовсім ніжними
    це
    Боже
    погана історія —
    нам
    Боже
    давно не смішно вже

    навіщо ти катакомбами
    крізь море крові та пороху
    ведеш нас до свого берега
    або до нового мороку
    до чого ведеш?
    признаєшся?
    вкладаєш детальки в пазики?
    доводиш?
    виводиш?
    граєшся? —
    складаєш якісь там пазлики

    ми — дивний народ в оточенні
    зневірені знеохочені
    у темних водах історії оплутані та обточені
    усе хазяйнуєм клопочемось —
    усе бʼємось як заведені
    сусіди ж облизують збочено
    немовби намазано медом їм

    сусіди навколо — зрадники
    а — наші двори —
    бойовища
    вже третя війна вигарцьовує —
    комусь —
    видовища —
    а нам — підземелля сховища непевні часи та згарища
    навчилися бути у пеклі й гасити пожарища
    і все безкінечно боремось з ріднею фальшивою й дикою
    столикою бездуховною двоязикою

    так тяжко ходити в темряві
    у мороку невідомості
    де свічкою править тонесенька нитка свідомості
    горить і тікає в безвісти
    ледь жевріє тихо міниться
    століттями ми виживаємо —
    коли це нарешті зміниться

    чи на світовім полóтнищі
    в твоїм казані бездонному
    народ наш дарами жертовними
    священною гекатомбою
    щоразу тобі приноситься
    кладеться офірою щедрою
    а світ закриває очі та
    виспівує нашого «Щедрика»

    і ти приймаєш —
    Божечко —
    і ти всім киваєш —
    божечки
    і мило їм усміхаєшся
    прислужникам-сороконожечкам
    береш наші діти вбитими
    береш наші землі вмитими
    священною кровʼю нашою
    слізьми матерів підлитими

    ще скільки триватиме
    Божечко
    ця дивна любов з гематомами
    коли наш нарід приноситимуть
    у жертву тобі гекатомбами
    до ста вівтарів — ще трошечки —
    міста наші й села димляться

    куди твої янголи
    Божечко
    Юрко та Михасик дивляться?

    зроби вже нарешті паузу
    на років хоча б що триста
    дай нам прорости і вирости
    і трон свій посісти —

    щокожній ясній родинонці
    у домі своєму чистому
    дай смертю своєю скінчитися
    і знов прорости та вирости

    у ранах страхах прокльонах —
    час звузився до хвилин

    ти хочеш щоб з українців
    лишився лиш ти один?

    (С) Тата Рівна / Tata Rivna, 2023


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  25. Олена Мосійчук - [ 2023.11.18 10:04 ]
    З любов'ю
    Цей бій не мій.
    Я за любов не борюся давно!
    Любов в мені Бог поселив
    У той яскравий вечір
    Коли торкнувся він мене
    Ні, не рукою, не очима
    Не словом Божим,
    а почуттям взаємним.
    Таким як теплий,
    ніжний вечір
    в обіймах рідних,
    У поцілунку тиші,
    Що зупиняє час
    І до небес підносить.
    Це почуття не просить!
    Не надимається і
    Вірить у хороше!
    Ніколи не перестає!
    І правду відзеркалює
    у очі.
    Мій бій завершено давно,
    відколи покохала я його
    взаємно
    Навік огорнута
    Твоїм промінням
    І світ за очі йду
    З любов'ю на плечі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  26. Олег Герман - [ 2023.11.17 16:40 ]
    Ми всі потрохи втрачаєм глузд
    Ми всі потрохи втрачаєм глузд.
    Можливо, десь і самі це бачимо.
    Наївна віра в порожній звук,
    А те, що поряд, не має значення.

    "Заскалка в оці" відома всім.
    Та й інші вислови пам'ятаємо.
    Застрягли в'язнями серед стін
    Своїх ілюзій в чужих уявленнях.

    Ми всі цинічні, як не крути,
    А пошук правди — це пік нещирості.
    Заради ясності, простоти
    Готові йти на всілякі хитрощі.

    Підтримки хочемо. Так і є...
    Наш розум вкотре воює з совістю:
    Наплюй на інших, бери своє
    Чи хоч би грюкни дверима голосно!

    Втомились вже від дилемних мук,
    Однак на зміни нема сміливості.
    Ми всі потрохи втрачаєм глузд,
    Прийнявши вади за особливості.



    12/2012
    11/2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (6)


  27. Олег Прусак - [ 2023.10.31 14:07 ]
    Вечір сповіді
    Привіт всім друзі, добрий вечір,
    У цей тривожний, але гарний час,
    На тремор в голосі і тілі не зважайте,
    Проте зважайте на вогонь в очах

    Хоча, який вогонь, лишилася лиш іскра,
    І навіть ці слова – вони уже не ті,
    Я взявся до життя занадто різко,
    Боявся опинитися на дні.
    І навіть талант мені Богом дарований,
    Я безчесно згубив, втопив в роботі й вині

    Та я як не втопити, коли хвиль так багато,
    І кожна тебе збиває із ніг,
    Скажіть мені хтось кому треба молитись
    щоб кожен із нас утриматись міг.
    І першою хвилею будуть люди,
    Хоча й всіх наступних вони стосуються теж,
    Це те як з тобою поводились,
    Як ліпили те, не ким, а чим ти ростеш
    Це не про сім’ю ні в якому разі,
    Проте, це також має великий вплив,
    Тут йдеться про недолюдей,
    Які із страждань набирались сил.

    Другою хвилею буде кохання,
    Таке оспіване у піснях і віршах,
    Коли його зустрічаєш вперше це щастя,
    Для когось страждання,
    А в висновку – сюжети у снах.

    Третьою хвилею буде зрілість,
    Коли вже побачив перші дві,
    Тут турбуєшся про стабільність,
    А серце, на жаль, пливе у пітьмі
    Це найдовший період,
    Найпідступніша хвиля,
    Коли свідомо лізеш до чорта у чан,
    Все навколо книга «Зелена Миля»,
    Але всі персонажі – ти сам
    А далі…, не знаю,
    Зарано ще знати,
    І тут вже кожен обирає свій сан,
    Чи на флейті цей твір по нотах зіграти,
    Чи бути вільним і чистим як церковний орган!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2023.10.28 23:55 ]
    Присмерковий сад
    Тріщить вогонь війни ген-ген за небокраєм,
    І сиві пасма він пускає в небеса.
    Густющий хмарний дим усе оповиває,
    Обіймами стискає присмерковий сад.

    Шепочуть тихо щось уста пошерхлі вітру,
    Вслухаються у спів зажурених цикад.
    І згущує мазків свою ясну палітру
    Художник-вечір легко - дивний дивогляд.

    Так хочеться мені хоч в цей відносний спокій
    Поринути цілком, допоки не пече.
    Геть розчинитися у тиші цій глибокій,
    І брату-затишку схилитись на плече.

    28 жовтня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)




















    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  29. Олег Герман - [ 2023.10.28 17:10 ]
    В її очах ... (рондель)
    В її очах палає дика пристрасть,
    а погляд душу спалює дотла.
    З твого колись красивого життя
    вона — усе, що зараз залишилось.

    За нею вслід шалено і невпинно
    готовий бігти хоч би й до кінця.
    В її очах палає дика пристрасть,
    а погляд душу спалює дотла.

    В її обіймах ладен розчинитись,
    забути все і те, чого не знав,
    всього себе віддати без вагань,
    без страху впасти в осуд та немилість.
    В її очах палає дика пристрасть...


    28.10.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  30. Ярослав Чорногуз - [ 2023.10.16 16:44 ]
    Геній доброти
    А я уже пробачив їх усіх -
    Тих, хто мене словами розіп'яли.
    Їх теж колись розіпнуть, як на сміх,
    За судження гидкі й недосконалі.

    І не простять - отак, як і вони!
    Бо не судіть - не будете судимі!
    Опиняться в обіймах Сатани -
    Залишаться ізгоями дурними.

    А я пробачу. Бо у тебе вчусь,
    Бо як би тяжко ми не посварились.
    Ти забуваєш зле усе чомусь.
    І де береш на це духовні сили?!

    Й ми ще сильніше любимося знов -
    Попри огуду й заздрісні всі пики.
    Бо править нами рідкісна любов -
    Як океан, як Всесвіт цей - велика.

    У нім царюєш, ЛЮБА ЖІНКО, - ти.
    Кому я поклоняюсь на колінах.
    Ось хто насправді - ГЕНІЙ ДОБРОТИ,
    Вона в тобі - Божественна й нетлінна!

    15 жовтня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2023.10.14 22:09 ]
    Суть справедливості
    Буває, вип'єш й душу розтина...
    Проллється слів тоді лайливих злива.
    Душа поета, наче та струна -
    Нестримана, чутлива і вразлива.

    Бурхливо реагує, ніби рве
    Потік потужний враз усі загати.
    Й обурює наплив отих словес
    Тих, котрі звикли чемно розмовляти.

    Невихований він, такий-сякий,
    Культурне товариство епатує!
    Судіть, судіть. Та перш, ніж брати кий,
    Чи ви святі, скажіте, чистоплюї?!

    Ви на кохання чисте поговір
    Пускаєте, усі плітки погані.
    Вони смердять брехнею, наче тхір,
    Хіба так чинять люди бездоганні?!

    Гидка потворо, ти живеш сама.
    І заздриш тим, у парі хто щасливий.
    Так виховано, чемно, крадькома
    Плетеш інтриги підлі, нечестиві.

    Бо треба знищить тих, хто не такий,
    І не вписався, бач, у схеми звичні.
    І поза спиною летять плювки -
    Бридню не хтять казати ув обличчя.

    Бо справедливості у тому й суть,
    Вона лама шаблони дерзновенно.
    Вже краще грубіяном п'яним буть,
    Ніж вихованим покидьком мерзенним!

    7.03. 7529 р. (Від Трипілля) (2021)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  32. Ярослав Чорногуз - [ 2023.10.01 00:49 ]
    Не шкодуйте грошей для поета
    Не шкодуйте грошей для поета,
    Бо духовно не зростете ви...
    Не з’їсте колись одну котлету -
    Є пожива мізкам голови.

    Ну не купите моднячу сумку,
    Стане трішки личенько худе.
    Раптом в книзі геніальна думка
    Вам навік у серце западе.

    Модна “шмотка”, а душа — убога -
    Витяг хтось із тіла і відтяв.
    Думка ж та, що дав поет від Бога,
    Може врятувати вам життя.

    Тож не нехтуйте золотословом,
    Гине світ корисливий — чого?
    Раптом ви правителем у ньому
    Станете...- врятуєте його.

    Бо читали слово невмируще,
    І не шкодували грошей ви.
    Тож візьміть автограф, поки сущий...
    І спілкуйтесь — ще поет живий!

    Бо якщо книжок не купували,
    Набивали кендюха собі.
    Чим же од міщанського загалу
    Відрізняєтеся і жлобів?

    Бо коли, коли його не стане -
    Хто ж тоді від згуби вбереже?!
    Плакати до пам’ятника п’яний
    Прийдете та пізно буде вже.

    30 вересня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (2)


  33. Сергій Губерначук - [ 2023.09.22 20:44 ]
    Скелі
    Ближчають скелі.
    З’являються орки.
    Множаться зграї крукі́в!
    Ви – пустомелі.
    Ми – гарсії лорки
    напередо́дні гробків.

    Правда ж, красиво,
    коли по пустелі
    котиться в штормі прибій?
    Кривда ж, пасивно
    веселі пастелі
    глипають подивом з вій?

    Неба земля я
    і скеля найближча
    Богом повтілених скель.
    Я розмовляю
    навпо́мовчки – й нищу
    каменем вас, пустомель!

    22 лютого 2006 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Перґаменти", стор. 64"


  34. Паша Броський - [ 2023.09.18 21:37 ]
    Вона варить каву (Дівчина-бариста)
    ВОНА ВАРИТЬ КАВУ (Дівчина-бариста)

    Горнятко вулиць вечір сутінками сповнив.
    Вона варить каву, осіння, стомлена, сонна...
    Кава грає відтінками смаку столикими.
    Бариста за фахом,
    Художниця за покликанням..

    Й було відчуття, що диво ось-ось і станеться,
    І тіні вечірні з'являлись, мов привид Станіса...
    - Чекайте хвилинку, кава ще трошки й звариться...
    У ній уся суть, у ній уся мудрість Варіса...

    Кава - це вірші поетів у стані рідкому,
    Кава - це в почуттях замість крапки - кома,
    Людина без кави, мов Курт Кобейн без конверсів..
    Кава - це магія,
    Кав'ярні - маленькі Гоґвортси..

    Ти входиш до неї смиренно, мов грішник до храму,
    Просиш, як покаяння, міцного, мов сталь, еспрессо
    І дудлиш його до останнього міліграма,
    Замість молитви - чорна ранкова месса..

    Замість молитви - очі, лагідні і знайомі,
    Замість кадила - чашка, замість свічок - цукерки,
    Замість хрестів - кориця, турка - замість ікони,
    Запах її парфюмів - ніжно-солодко-терпкий..

    І висне над головами спокуса, мов меч Дамоклів,
    І висне свідомість, наче старий процесор,
    І зорі спостерігають нас крізь біноклі,
    Вони усе знають ліпше, ніж Ванга та Мессінг..

    І світло дарують, далекі такі й молочні...
    Шкода, що не можна їх замість вершків у мокко..
    А може і можна, якби ми були молодші,
    Якби час не вкрив наші душі буденності мохом..

    Якби був не Київ, а був би, наприклад, Гоґсмід,
    Якби все було, мов у казці дитячій, просто..
    Якби я був Гаррі, а ти, ну приміром, Джині,
    Якби ми знайшли лампадку з чарівним джином,
    Якби всі проблеми зникали велінням щуки,
    Якби враз всі війни і катаклізми вщухли...
    Ще сотні ''якби'', що серце шрамують лезом...
    Бариста за фахом,
    У душі поетеса..

    Туман-чародій затягнув щільно небо димкою,
    Злива дурна вкрила місто плащем-невидимкою,
    Один помах палички — день перевтілився в спомин.
    Вона варить каву, осіння, стомлена, сонна..

    Паша Броський
    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  35. Ігор Шоха - [ 2023.09.18 20:33 ]
    Уособлення всього в одному
    ІВ поезії як у глухому лісі
    немає уторованих доріг
    ліричному герою до своїх:
    котові до казкової Аліси,
    до Пенелопи – грекові Улісу,
    а то, буває іноді, на сміх
    даються ролі іншому гульвісі
    Енею... на пораду до Анхіза,
    де не посій, герой один за всіх.
    Йому би і пора уже додому
    від пасії до феї... у сезам,
    і якось уживаються в одному
    то, ніби, лицар, то, неначе, хам.
    Захекались паяци-пілігрими.
    Але чого блукати біля Риму,
    Ітаки, Трої? Є багато сіл,
    де є герої...
                та лягає
    в риму
    на острові
                            Зміїному
                           Ахілл.

    ІІІще існують гідри недобиті,
    засушені геракли, королі...
    і ненажери є у цьому світі,
    і людоїди є на цій землі
    і то не де-не-де у Сомалі,
    а он де, між ученої еліти –
    накачані ковбої без освіти
    усі в одному – урки у кремлі.

    І в Україні цього вистачає
    усупереч, а може й завдяки
    одному... і не знають вояки,
    що їх одноосібно заміняє
    той, що довіри
                повної
               
                не має.
    І не дає Європа літаки,
    бо на потоки...
                ніби, не сідає
    одноосібно...
                            є ще – єрмаки.

    ІІІУсе в одному, хто не в’яже лика,
    і маємо – чи то воно совок,
    чи може, не одна єхидна пика,
    а неуки, яким дали урок,
    що ми брати із орками навіки,
    тому що на всю голову каліки...
    ......................................................
    і платимо за це тяжкий оброк,
    хоча у лісі не одна осика
    і є на все
                осиковий
                            кілок.

    09.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  36. Ярослав Чорногуз - [ 2023.09.13 01:47 ]
    Хочу
    Я хочу пестощів твоїх,
    Я хочу любощів, кохана.
    Хай голову вкриває сніг,
    Та ти навік мені жадана.

    Обіймів хочу я палких,
    Цілунків хочу полум’яних.
    І чути, як лунає сміх,
    Аж чорнота у небі в’яне.

    Я хочу всю тебе, до дна,
    Тобі віддати спраглу силу...
    Хай ув очах твоїх весна
    Буяє щастям буйнокрило.

    І хай несе увись обох
    В шаленому стрімкому леті.
    Як музику, дарує Бог
    Красу кохання для дуету!

    13 вересня 7531 р. (Від Трипілля) 92023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  37. Сергій Губерначук - [ 2023.09.07 17:45 ]
    навмання…
    навмання
    маніяк
    мене
    вбиває!
    краєм ока
    космос
    не буває

    5 жовтня 1992 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«Перґаменти», стор. 77"


  38. Олег Герман - [ 2023.09.04 11:54 ]
    Далі буде...
    Я побачив тебе.
    Ти з'явилась, мов ангел
    І спустилася вниз
    В мій безрадісний світ.
    Помінялося все,
    Відболіли печалі.
    Ми поринули ввись
    У небесний політ.

    Усміхались зірки
    Та голубило сонце.
    Нам здавалося — рай
    Лиш для нас на землі.
    Тільки я, тільки ти,
    А навколо нікого
    І раділи ми так,
    Наче діти малі...


    далі буде...




    21.06.2022р


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  39. Олег Герман - [ 2023.08.24 19:09 ]
    Непроханий гість
    У твоєму житті я був гостем незваним.
    Ти чекала когось. Не мене.
    Защеміло в душі, а чому — я не знаю
    І не знатиму вже.

    У безодні очей віддзеркалення неба...
    Може, радість? Та ні, швидше біль.
    Задивлявся у них, остовпівши смиренно
    Й говорити не міг.

    Час тягнувся змією нестерпно повільно,
    Споглядав я цей світ, наче сон,
    Де не бачив людей, лиш якісь механізми,
    Що снували кругом.

    Все змінилось не раз з того часу в природі.
    Будували і нищили міст.
    То чому ще болить — зрозуміти не можу.
    Я — непроханий гість?..



    11.06.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (5)


  40. Ярослав Чорногуз - [ 2023.08.15 00:24 ]
    Кодло
    А це кодло чемних подонків,
    Ох не любить воно матюків.
    Носить маски, як ті іконки -
    Ну й фальшиві споконвіків.

    А це кодло подонків чемних —
    Мов з облуди зіткане слів.
    На душі у них справді темно,
    Це - різновид в.о. віслюків.

    На красу вони так охоче
    Задирають хвости кожну мить,
    Це не лицарі. Просто хочуть
    Чемно любку в когось відбить.

    А мегери “закалки” тої!
    Ох не треба, їх чемних, злить!
    Зроблять курву вони з святої,
    Пересудами втопчуть в гидь.

    Ріже слух ПРАВДИ кожна з’ява,
    Уп’ялися в неї — кліщем.
    Важко генієм буть між козявок -
    Це - Раневська казала іще.

    14 серпня 7531 р. (Віж Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  41. Олег Герман - [ 2023.08.06 17:59 ]
    Епілог
    Минає літо, спека догорає.
    Проходить все щасливе і сумне.
    Тьмяніє небо, сонце охололо.
    А далі що? — Відомо нам, на жаль.

    Давно пора збирати урожай.
    Наш вибір? Може, вирішила доля?
    Та я змирився. Думка лиш про те
    Чи є любов між нами, чи немає...

    Не чути вже відлуння голосів
    І ніч не та — не видно зорепаду,
    А місяць розірвало на шматки.

    Схолонув дотик ніжної руки...
    Минуло все, лишилося позаду,
    Зламався рай під ношею гріхів.



    06.08.2023


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.61) | "Майстерень" 5.25 (5.68)
    Коментарі: (26)


  42. Ярослав Чорногуз - [ 2023.07.25 21:22 ]
    Старечі мрії
    Ну ось мені вже й шістдесят,
    Та я не дуже цим печалюсь,
    Життєва пісня ще не вся
    Доспівана, нові є далі.

    Ще є писання ненасить,
    Приходить мудрість із роками.
    І хочеться таке створить,
    Щоб відривали із руками.

    Не знаєш, де тебе знайде
    Примхлива та Богиня Слава.
    Ледь не танцюєш па-де-де --
    Вона кепкує лиш, лукава.

    І молиш тільки про одне --
    Щоб поривання всі і злети
    Вознесли СЛОВО вогняне,
    Й воно не кануло у Лету.

    25 липня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2023.07.08 23:09 ]
    У небесах печаль німіє
    У небесах печаль німіє,
    І згустками збирає щем.
    Там розпач голосом стихії
    Громово вибухне дощем.

    І краплі й звуки ваговиті --
    Їх чути ген віддалеки.
    У серці мов порвались ниті --
    Старі спрацьовані зв’язки.

    І сонце трепетне над світом --
    У сяєві своїх обнов --
    Викочується на орбіту,
    Немов нова в душі любов.

    8 липня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  44. Ярослав Чорногуз - [ 2023.07.05 23:02 ]
    На небі, як в житті
    Любов і кров, і трохи щастя -
    Усе на небі, як в житті.
    Хвилини радості нечасті -
    Уже неначе золоті.

    І хочеться у них сховатись,
    Немов у мушлю захисну.
    У вуха вставить хмарну вату
    І відійти... хоча б до сну.

    Життя столичне дратівливе
    Розчиниться в думок на дні...
    А ти поринеш в неба диво,
    Зітреш реалії сумні.

    5 липня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  45. Сергій Губерначук - [ 2023.07.05 09:56 ]
    А завтра
    Квадратні знаки
    Сивина у скрині
    Електрика подрібнює будинки
    Любов і тіло
    Мармурові сходи
    На місці намальована фара
    О, баки-банабаки
    А свині не винні
    Такої ексцентричної людинки…
    суддю на мило!
    лжеалжирські моди?
    то у однині́ скорочено А́РО

    20 березня 1993 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 114"


  46. Сергій Губерначук - [ 2023.06.25 17:55 ]
    Заклинання від горя мого
    Моя найдорожча дитино –
    три тижні тобі віку
    і смерті тобі три тижні
    у плавнях аборту.

    Проклинаю я зачинателя.
    Проклинаю себе зачинателя
    сонець, злитих у яйцеклітину,
    як солоних акул за бортом
    затонулої субмарини.

    Де була тої миті душа моя,
    тепер кинута на смітник пуповина?
    на дні океану,
    серед мертвих міст,
    у руїнах єси…

    Буду я двадцять один день у траурі.
    І ще двадцять один день слідкуй за мною.

    Тоді, як жах на жаль обернеться –
    і тільки –
    воскресни
    зачином на ложі ворога мого
    стільки разів,
    скільки
    можеш народитися сином
    найзапеклішого ворога мого.

    23 січня 1994 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (2) | ""Перґаменти", стор. 116"


  47. Богдан Манюк - [ 2023.06.04 21:18 ]
    Терор
    1.
    Вокзал Краматорська, як лебідь,
    раптом завмер у небі.
    Так пошматований болем,
    що й не поверне додолу.
    Світе, якщо ти не ворон,
    хутко сягни його зором, -
    мертві ячать безупинно
    голосом Бога й дитини.
    Мертві ідуть в потойбіччя
    й тут, поміж нами, навічно.
    2.
    Скрикнуло вбите дитятко.
    - Де мої мама і татко?
    І спохопилося рвучко -
    поруч, у небі. За ручки
    взяли його, вже безмовні,
    геть бездиханні, безкровні.
    - Мамцю, а де твоя крівця?
    - В келиху звіра - по вінця.
    - Ймення я хочу почути.
    - Звуть його, рідне, - путін.
    - Який він? Розкажеш, тату?
    - В тілі велике прокляття,
    чиясь богохульна провина,
    ординському злу данина,
    омана, що тих осліпила,
    кому не судилось розкрилля,
    хто раб в поколінні десятім
    і перед Господнім розп'яттям
    молиться вбивцям з мечами..
    3.
    - Ой, мамцю, багато печалі
    на цьому небеснім вокзалі.
    Людей тут - за горсткою горстка
    з Рубіжного і Краматорська...
    - Всі тут, усі безневинні!
    Звіра спинятимуть нині
    ранами, кров'ю своєю -
    знову вбиває і виє...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (6)


  48. Олег Герман - [ 2023.06.03 19:32 ]
    Дощ
    Сьогодні знов дощить, немовби плаче небо.
    У нас не рандеву, а зустріч просто так.
    Далекі чи близькі? — Не знаю і не треба...
    Самотні дві душі. Самотні ми, однак.

    З думками про своє дощ лиє все сильніше,
    Змиває біль, журбу, провину, смуток, страх.
    Намокли — то пусте, від цього нам не гірше,
    Бо жевріє любов у теплих ще серцях.

    І знаю — в цей момент зітхаєш не про мене,
    Як знаєш ти, що я із іншою в думках.
    Та зараз тільки ми, над нами сіра стеля.
    Навколо ні душі. Навколо все ніяк...

    Спонтанно якось так ми стали, наче рідні
    В компанії дощу й безлюдних, мокрих площ.
    Я дякую тобі! Пробач за божевілля!
    Усе це — почуття... і клятий літній дощ.



    03.06.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (19)


  49. Ярослав Чорногуз - [ 2023.06.02 23:43 ]
    Мій парадокс
    Крадеться холод поміж віти,
    Зникає сонячне тепло.
    Й життю твоєму так згоріти
    Судилось. Ніби й не було

    Веселих молодості років
    І зрілих розбуйнілих літ.
    А старість робить перші кроки
    І знижує все твій політ.

    Ще намагаєшся петляти,
    Ще намагаєшся цвісти.
    Немов період немовляти
    Ще не минув. Ледь ходиш ти

    Та починаєш розуміти -
    Як відійшли твої батьки,
    Ти — сирота. І терня, й квіти
    Іще чекають, і зірки

    Твої, о ні, не спалахнули,
    Лиш дії справжні почались...
    Гори підніжжя — це минуле,
    А ще тебе чекає вись,

    І неподолані вершини,
    І океани і моря...
    І сходить в небі, як перлина,
    Любові справжньої Зоря.

    Я вірю, що життя, це — диво —
    Й період старості відтяв!
    І молодий, хоча і сивий,
    Іду в зіркове майбуття!

    30 травня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  50. Богдан Манюк - [ 2023.05.21 12:53 ]
    ...
    Ти не напишеш долю як романи.
    Як повісті, де лінія одна,
    не виведеш її пером старанно,
    коли шаленством повниться війна.
    Бо вже й у тобі люті вогневиці,
    а світ тьмяніє в тобі, як папір.
    І хай немовби серце, слово б'ється,
    йому ракетний рев наперекір.
    Його вогнем обпалює щоденно
    ворожий наступ і черлений зір,
    воно твого не порятує ймення,
    хоч розпочнеш ним сокровенний твір...
    Але пізніше… Все бува пізніше
    на цій планеті, в синіх небесах –
    ти будеш вічним полум'ям і віршем,
    ти просто будеш – тайна і яса*…

    *Гучний сигнал


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   6   7   8   ...   31