ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2022.01.08 09:31 ]
    Забув
    Найдорожчому другові Олександру Сушку

    В “сатирика” у животі — здуття -
    І під очима кола має сині -
    Відстав, біднесенький, чомсь од життя --
    Поет про сльози вже не пише нині.

    У голові в Сушка — старенький “бзік” --
    Він лірики не визнає, бідака,
    Для нього той в поезії мужик,
    У кого з вірша тхне, немов із... попи.

    Забув “сатирик” застебнуть матню,
    Цей "гуру" словом так усіх лікує?
    Ще добре, що не пише матюкню,
    На красне слово вже кладе він... клізму.

    8. 01.2022р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  2. Ярослав Чорногуз - [ 2022.01.07 14:28 ]
    Пам'ятник дорогому Олександру Сушку
    Він пам'ятник собі воздвиг "нерукотворний",
    І дуже непростий - засушений з лайна,
    Він ним писав -- Сушко, цей "геній" наш потворний,
    І так милує зір із рання дотемна.

    Та дощ пішов рясний і раптом все розтало,
    І запахи такі поширились, о жах!
    І скульптора й героя раптом шкода стало --
    Прикрили туалетом весь той прах і пах.

    І валить валом вже юрба до унітазу,
    Хоч дещо на підошви сильно налипа.
    І кожен в масці йде, тамуючи відразу --
    Сюди не заросте "народная тропа!"

    7.01. 2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2022.01.06 23:30 ]
    Подяка
    Хай новий вітер сміття все змете,
    Новим салютом вибухне мортира.
    Подякуймо “сатирику” за те,
    Що він не знає, що таке САТИРА.

    Сатира — як цілюща та трава,
    Горить, пече, та не веде до краю...
    Покликана стигмати* лікувать,
    В Сушка у пазурах — лиш убиває.

    І суть я вам на блюдці піднесу,
    Аби було всім зрозуміло, ясно.
    “Сатирик” цей ненавидить красу,
    І все, що є у світові — прекрасне.

    Природа, лірика йому — ніщо,
    Миліш — стоячих запашок онучів.
    Щоб ми жили усі — поміж трущоб,
    Повітрям задихаючись смердючим.

    Таким, як лексикон “віршІв” його,
    Де всі слова, як в носі булька — хворі.
    І хто засуне носа в них свого --
    Учадіє, бо душить лютий сморід.

    Сушко ж це нюхає аж залюбки,
    Прищеплює любов до блювотиння,
    Йому смакують кізяки під тином...
    Він — особливий збоченець такий.

    Подякуймо ж “сатирику” відтак,
    За це він має ордени й медалі,
    Що вижив Стиркіну і Залізняк -
    За нього кращих. А тепер що далі?

    Подякуйте! - Цю істину несу -
    За те ви, поетеси і поети,
    Що знищено красу на сайті всю,
    Й прирівняно його до туалету.

    Мовчать усі, мов настає вже край!
    Бо “хата скраю” в кожного запекло.
    Невже пощезне із ПееМу рай,
    Й залишиться гидке сушкове пекло?!
    *Стигмати — рани.


    6.01. 7529 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  4. Ярослав Чорногуз - [ 2022.01.06 03:56 ]
    Попередження (літературному блазню Сушку)
    Занур себе, огиднику, в лайно.
    Це — середовище щонаймиліше
    Для тебе. Знов затягує воно,
    Щоб нагадати, звідкіля сам вийшов.

    Помиями наповнене відро
    На себе вилий, це тобі корисно.
    Щоб світ побачив гнидяве нутро,
    І ще сильніш по галамазі свиснув.

    Страшенно я зв’язків твоїх “злякавсь”,
    І весь тремчу, наляканий спросонок.
    Із нинішньою владою вась-вась?! --
    Підтвердив цим, що ти — жахний подонок.

    О так, ти з ними справді заодно -
    Наклепник і літературний блазень.
    І ладен відрами ковтать лайно,
    Аби із золотого унітазу.

    Відбить кохану в друга це — на раз!
    І того очорнить — завжди готовий.
    І шириться навкруг отруйний газ,
    Як дикий несмак у твоєму слові.

    Ні совісті, ні честі, ні краси --
    Учинків рушії — бажання ниці.
    Ти й Україну, гаде, продаси,
    Задля вдоволення своїх амбіцій.

    ...Ізнов гидка щелепа відвиса,
    Її зупинить хватка лиш сталева.
    То знай, мерзото, розірву, як пса,
    І тільки хруснеш на зубах у лева!

    6 січня 7529 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  5. Володимир Бойко - [ 2021.12.29 23:00 ]
    Із двох лих - 7
    Краще зубами клацати
    В холоді межи снігів,
    Ніж запобігливо квацяти
    За срібняки ворогів.

    Краще пісну картоплину
    Гризти у марності днів,
    Ніж продавати Вкраїну
    Навіть по гарній ціні.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  6. Ігор Шоха - [ 2021.12.27 13:38 ]
    Культ ерзацу
    ***
    Жуємо суржик. За таке меню
    подякувати маємо «сосєдку»...
    усі віки підсовує свиню,
    але розповідає, що конфетку.

    ***
    А Пуцька й Бацька – «баловні судьби»,
    останні узурпатори свободи...
    обоє на галері як раби
    їдять і п’ють і... каламутять воду.

    ***
    А наш малий Наполеон
    теж замутити щось не проти,
    допоки на його зальоти
    не реагує сам Бурбон.

    ***
    А...
    на верхотурі боротьба...
    бе...
    заматюкалося цабе ...
    ве...
    пора міняти на нове...
    і...
    а там усі вони такі.

    ***
    За владу перетягують канати
    то тіньові, то видні супостати
    і наперед ніколи не поймеш,
    кому на плаху, а кого карати.

    ***
    Від правосуддя їде дах...
    у всіх однакова потреба –
    понишпорити у судах
    і вийти на самого себе.

    ..........................................
    Чого немає, того і немає,
    аби дійти до ручки ...і до краю...
    Не підіймайте зайвої ваги,
    якщо на це снаги
    не вистачає.

    12.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  7. Володимир Бойко - [ 2021.12.26 22:49 ]
    Словоломки – 3
    Шаленіла тигриця:
    «Тигре, любиш ти Гриця!»
    Відказав тигр тигриці:
    «Я вже з’їв того Гриця».

    Навісні й дурнуваті
    Розповсюджують вату,
    Але тих шизуватих
    Завелось малувато.

    Мріють колаборанти
    Про московські десанти.
    Та прудкі комерсанти
    Запроваджують Санту.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  8. Володимир Бойко - [ 2021.12.18 21:07 ]
    Класичне
    Гондон був парубок моторний
    І хлопець хоч куди гандон.
    Удавсь на всеє зле проворний,
    І преплодючий мудазвон.

    Він був премудрий достобіса,
    Хоч на бульварі був гульвіса,
    Та не ловив даремно гав.
    На зиск мав чуйку превелику
    І, будучи премноголиким,
    Бабла премного заробляв.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  9. Володимир Бойко - [ 2021.12.15 09:39 ]
    Словоломки - 2
    Закохався в Надію,
    Мав надію на «Дію»,
    Але «Дія» не діє
    І злиняла Надія.

    Обізвали гандоном
    Вертихвоста гондона,
    А гондон мудазвоном
    Дражнить пропагандона.

    Перетворюють рашу
    На огидну парашу,
    Але раша не наша,
    То параша путяші.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  10. Ігор Шоха - [ 2021.11.11 20:09 ]
    Білим по-чорному
    ***
    У кожної свекрухи є невістка,
    яка у тому винна, що і їй,
    буває, у воді спливає... тріска...
    а от у нас такою є сусідка
    і на поганий мир нема надій.

    ***
    А грізний цар Московії за фахом
    був неуком, який поїхав дахом
    і диспути з ученими були...
    і не одного ґенія на плаху
    публічно після диспуту вели.

    ***
    Усі поети не ледачі...
    оцінюю щодня –
    на розпал, все-таки, найкращі
    радянські видання

    ***
    А на... і в Україні – зрада, –
    віщає на Московії
    осатаніла пропаганда
    фальшивої історії.

    ***
    У москаля один девіз, –
    за все, що з’їли, треба пити!
    А за меню, що коле в ніс,
    тобою можуть закусити.

    ***
    Несповідимі путі
    наші до спільного Бога
    з паствою ворога твого,
    поки у цьому житті
    маєш сусіда лихого.

    Епілог
    Немає іншої дилеми,
    чи то молитися на темне,
    чи ждати як ударить грім...
    а поки підкидаю теми,
    аби писалося усім.

    11.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  11. І Батюк - [ 2021.11.07 14:18 ]
    Думки однобокі
    Світ покоробило дригом догори,
    Покотилась музика і мої вірші,
    Всі немов засіли в бочці Данаїд,
    І чекають звідти на своїх Кіпрід.

    Наче небо з долом хтось змішав в етюді,
    І тепер по небу ходять білі люде,
    А моїх думок, раптом і не стало,
    Бо життя сторицею усмішку підняло.

    10.X.MMXXIp.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Ігор Терен - [ 2021.10.28 14:20 ]
    _Перебір
    ***
    Офшори є не тільки у Омані,
    де не їдять «наколоті банани»,
    але пасуть телятко золоте...
    майстри по пандемії і обману
    із пальця висисають саме те,
    що девальвує акції Майдану.

    ***
    Яка різниця – слуги чи холопи?
    Усі ми в Україні живемо,
    де не потрібно мовою Езопа
    писати, що із ними ми більмо
    на оці у «сучасної» Європи.

    ***
    Якщо ошуканець качає права –
    Феміда на боці іуди,
    і поки у лапах його булава,
    ніякої правди не буде.

    ***
    Колективний розум – у комах,
    це не заперечує наука,
    а у влади є ще й інший фах
    на імення – кругова порука.

    ***
    Бувають у житті такі етапи,
    коли ми залишаємось одні...
    а я й не знав, що пощастить мені...
    навколо мене – жодного кацапа...
    оце так привалило... уві сні.

    ***
    Війна іде, а криза наступає,
    і дибає корупція услід,
    і мафія перемагає світ,
    та біс його один зелений знає,
    чому б’ємо рекорди по ковід.

    10/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  13. Ігор Терен - [ 2021.10.23 10:10 ]
    План Бе
    Московія у Заполяр’ї
    будує газовий солярій...
    усій Європі повезе...
    у Пу-удава є сценарій,
    як утеплити серпентарій,
    але не оминути Зе.
    Усе тому, що ми єдині...
    яке нечуване добро!
    Трубу отримує народ
    одної віри... Україна
    реалізує ГоЕлРо.
    Та у трубі немає газу
    і чорне золото Донбасу
    на разі світла не дає...
    зате одна надія є,
    що економимо запаси...
    що ми усі – одне цабе
    і поведе Голобородько
    в обійми іншого Володьки,
    а це і є... його план Бе.

    Та у кінці немає світла
    і невідомо, йти куди...
    ......................................
    лише сліпому непомітно –
    монтер обрізав проводи.

    10/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  14. І Батюк - [ 2021.10.18 21:24 ]
    ***
    Мороз скрипів знімилими вустами,
    Крок був чітким, немов старий курант,
    Хтось оминув поштамт в руках з листами,
    Йому стежину певне малював Рембрандт...

    Він зупинявся, виглядав з-за рогу,
    В його очах палахкотів і біль, і жаль, і страх,
    І той митець писав йому дорогу,
    Постійно забуваючись в думках.

    Тому губилась постать, хутко озиралась,
    Її сліди блукали по ніч у дворах,
    Поки маляр шлях снігом зфарбувавши,
    Неквапом пензлем просувався по дахах.

    А силует чвалився в дужу хуртовину,
    Стовбичачи під світлом синім темних ліхтарів,
    І все немов волік якусь провину,
    Її покувши у верлібрах тягарів...

    17.X.MMXXIp.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Володимир Бойко - [ 2021.10.18 19:51 ]
    Кохайтеся!
    Кохайтеся, чорнобриві,
    З ким кохатись - неважливо,
    Аби лихо звідкіля
    Не принесло москаля.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  16. Володимир Бойко - [ 2021.10.17 17:05 ]
    Наші
    Наші білі і пухнасті,
    Їхні чорні і гидкі,
    Їхніх конче візьме трясця
    І трафлятимуть шляки.

    Отакі резони грізні
    Побутують далебі.
    Править логіка залізна
    В політичній боротьбі.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  17. І Батюк - [ 2021.10.17 14:52 ]
    ***
    Оповиті млою площі темні;
    Сніг рахує пари чобіток,
    А у дворі люди під'яремні -
    Кожен з них уперто лічить крок.

    Їх душа воліє йти на галас,
    У кишенях в одного паперів стос,
    Інший у бундючну свиту сова',
    Свій давно промоклий папірос...

    І вони стоять в кашкетах сірих,
    Зовні студень, - і без кобеняк!
    Серед них самі хохли стовбичать,
    І один напищений поляк.

    Втім, нема кому в литаври бити,
    Зажура національності не зна, -
    Перед злиднями і скрутою всі рівні,
    Паритетність - колективная туга...

    16.X.MMXXIр.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. І Батюк - [ 2021.10.15 14:47 ]
    Небуття еміграції
    Лунає гучно дзвін із переправи,
    Дорогу в темряву підібгає тропа,
    Ідуть із шелестом борці за право,
    Лякає їх тутешня пустота...

    Ніколи в діда серце не бриніло так,
    Як в ніч оту, коли молодиків завиднів,
    У раз душу старечу страх просяк,
    Він усвідомив скільки було злиднів...

    І якось стало дуже боляче у грудях,
    Сплили у пам'яті затерті сторінки,
    Як він іще під столом ходячи,
    Отута будував мости...

    Він помічає хвилю посмішок невинних,
    Що прокатилася мармизками в цю мить,
    І підкосилася стара осана,
    І видно стало: вільно падає старик...

    А хлопці йдуть, ведуть дівчат за руки,
    Їх погляд впевнено веде вперед,
    За рогом мідні куполи церковні,
    Ніхто не думає, коли прийде його черед.

    А на лугу лежить ослабле тіло,
    І ще потроху дихав чоловік,
    Коли востаннє зникла з неба зірка,
    Очі завмерли, дивлячись у бік..

    На перевіз гляділи темні кришталі,
    За мить до долу впало сьоме тіло,
    І чутно було чужеземні балачки,
    Коли місячне сяйво набої освітило.

    2021р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Ігор Шоха - [ 2021.10.15 13:22 ]
    За покровом ночі
    ***
    Жила-була... але не знаю,
    чи то жадоба, чи брехня
    розворушили злобу дня,
    коли доведена до краю
    юрба уже не вибирає...
    кого лупити навмання.

    ***
    Нема чого боятися війни...
    вона вже є і перейшла межу
    червоних ліній... слуги сатани,
    старі пройдохи і нові чини
    виписують фігури Ліссажу.

    ***
    Кінця управи нечисті не видно.
    У них одна задача – на віки
    урівнювати люд на рівні бидла
    і правити, роздаючи пайки.

    ***
    Юрма не помічає вади,
    не пам’ятаючи досьє
    майбутньої своєї влади...
    народ, що обирає банду,
    її заручником стає.

    ***
    Сліпому уночі
    немає стиду...
    йому і зі своєї каланчі
    іще угодні наші діячі,
    та це уже на грані суїциду.

    ***
    На землю опадає листя,
    і не ховає таїни...
    урочі Янусові сни,
    та є надія, що Пречиста
    не покриває дій шпани.

    Мораль
    Малому застує велике
    на тлі загальної пітьми,
    а ще біда, коли дволике
    володарює над людьми.

    10.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2021.10.14 17:18 ]
    Як заблокувати подонка від літератури Сушка?
    Дорогі колеги! Подонок і наклепник, кастрат літератури, засушений член спілки Олександр Сушко опублікував свій черговий пасквіль на мене, де поносить мою корону сонетів і протиставляє її короні Тетяни Левицької, хоч вона ще не вся опублікована. Тетяна Левицька опублікувала тільки два вінки з корони, а їх усього 15. Адже твір можна оцінювати і порівнювати з іншим, тільки повністю прочитавши. Воно настільки дурне, що навіть цього не розуміє, а просто тупо хоче мене позлити, вбити клин між мною і Тетяною Левицькою, яка є моєю ученицею і послідовницею, і цитує мене перед іншими вінками, як класика поряд з Ронсаром, Міцкевичем, Шекспіром, Рильським, Вінграновським, хоч я не радив їй цього робити, бо чесно вважаю, що ще не дотягую до їх рівня, але Тетяна не послухала, зробила по-своєму. Я сам вважаю, що Тетяна гарно написала корону, бо інакше б передмови не писав, допомагав, щоб ця корона мала достойний вигляд і вселяв віру в її можливості, а не придовбувався до дрібниць, щоб Тетяну принизити так, як це робив Сушко. Я буду тільки радий, якщо її корона отримає більш схвальну оцінку суспільства, ніж моя. Учні повинні йти далі своїх учителів. Думаю, час усе розставить на свої місця. І наклепників від літератури теж накаже.
    Не так давно всі Ви були свідками брудного огидного наклепу Олександра Сушка на мене, коли він від мого імені вигадав цитату (про дендропарк "Софіївку, про який я написав поему), яка належить суто його вигадці, ще й присмачив матюком її, і опублікував. Цих брудних прийомів учать в кагебістських школах, і тому керівництво сайту побоюється вигнати цього ідіота зі своїх сторінок.
    Крім того, найголовніше. Він бравує тим, що сайт називається "Поетичні майстерні" і тут повинна бути критика. Так, критика повинна бути, але не така поверхова і несправедлива, як у Сушка. Його зауваги не давали в 90 відсотках випадків ніякої користі критикованому, а Тетяну Левицьку, людину, яка постійно сама в собі сумнівається, взагалі позбавляли впевненості, убивали віру в себе. Про це вона ось написала на сторінці негідника і наклепника Сушка. До кожного автора слід підходити індивідуально - одному потрібна гостра, роздерлива критика, іншому - конструктивна, а ще іншому - добре слово підтримки. І це останнє слід застосовувати саме до Тетяни Левицької, критика має бути максимально толерантною і м'якою, і повинна пересипатися похвалою, добрим словом, тим більше, що там є, дуже багато за що її хвалити. Авторка справді талановита. А зараз досягла у творчості ось такої вершини. Бо саме підтримка колег, їхнє добре слово, вселяло в неї віру в себе, свої можливості. І вона сягла цієї вершини. А критика Сушка - підла, убивча, переважно несправедлива. Черз цю горе-критику, пішли чи зникли із сайту талановиті автори, такі як Юлія Стиркіна, Майя Залізняк, Любов Бенедишин, яких він просто ображав і образами довів до того, що вони пішли звідси. Чернез мене ніхто звідси не пішов. Навпаки, я приводив сюди гарних талановитих людей, в тому числі і того ж Олександра Сушка, який колись був моїм другом. І ось яку я маю вдячність від нього - постійні цькування і пасквілі, наклепи і інша гидота ллється з-під його пера, дикий літературний несмак - в його творах, які він не редагує, а свій, даруйте, словесний понос виливає тут на сторінках. Його забанили вже багато авторів, не тільки Тетяна Левицька і автор цих рядків.
    Якщо і Ви бажаєте забанити його, аби гидота і несправедлива критика не була на Ваших сторінках, то ось моя порада. У нього дві його сторінки - Олександр Сушко - одна зі статусом майстра, інша - зі статусом любителя поезії. Однієї йому мало, бо його майже ніхто не читає і не підтримує, тому він сам себе хвалить і підтримує, виставляє сам собі високі бали. Щоб заблокувати його, отеж, треба зайти у своєму квадратику у графу: "Змінити дані". Там вигульне графа: Список заборонених користувачів. І не пишіть там його ім'я та прізвище, пишіть два номери його ІД, тобто його цифрового ідентифікатора. Один має цифру: 3332, інший 8524. І натискаєте на слово: заборонити. І все. Сушко заблокований. Хоч Ваші сторінки будуть чистими від бруду. Хай пише на своїй сторінці свої пасквілі.

    З повагою


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  21. Володимир Бойко - [ 2021.10.10 22:16 ]
    Совок
    Гібрид Росії і совка –
    Родима розтриклята пляма,
    Що зашкарубла у віках
    І вже добром повік не стане.

    Совок – і в Африці совок,
    Тим паче в матушці Росії,
    Що, хоч і пнеться до зірок,
    Але душа її маліє.

    Чого ж ви чванитесь совком,
    Сини сердешної Украйни?
    Зло не обернеться добром,
    А Сибіри́ - такі безкрайні.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  22. І Батюк - [ 2021.10.08 12:12 ]
    ***
    Розквітає блават,
    Сиплять з неба сніги,
    Що птахи їх стрибаючи скинули,
    Чутно гомін дібров,
    Видно струмінь води,
    І життя із квітками виринуло.
    Розправляють ставки латаття,
    Горобці оправляють крила,
    Блиск багнет на вологих шматтях,
    Сія ланів поки не ззеленілих.
    Галас чутно дітей,
    Рейвах виден людський,
    На порозі пороку природи,
    Що скрутні часи, що паскудне буття,
    Без завад вже супроти негоди.
    Фонтанують пісні і танок лісів,
    Безпробудно гукають паспільство,
    А воно досі спить,
    І чекає на мить,
    Поки знову стане боліть,
    Щоб почати шуміть, і у сірії дні,
    Сміть кров свою
    Вайлувато пролить...
    А час мчить,
    Лиш солодко п'янить...
    Знову грім, як набат,
    Всі скоріше назад, -
    І минають літа,
    А вони як солдат:
    На осінній призов вирушають туманом,
    Чутно лиш брязкіт п'ят,
    Берць-покутих вояк,
    Серць незламних орлів,
    До спочину їх днів...
    Завмирає секунда,
    Згасає світ ліхтаря,
    Що об'яттям хапав за мить,
    Зупинилося все,
    Це останній розквіт сум'яття,
    Тихо! Струнчайсь!
    Лунає хмільною промовою,
    Перше й кінцеве розп'яття...

    2021р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Шоха - [ 2021.09.30 11:19 ]
    Парнаська тундра
    ***
    Поети нині – тамагочі
    і тиражують «ценности»
    вершиною модерності...
    на дифірамби всі охочі,
    а от відкрий на правду очі –
    як мінімум, відвернуться.

    ***
    Як не суди, а деякі поети
    уже не чукчі... і лише нарцис
    пишається у кожному сюжеті,
    ламаючи один і той же спис.

    ***
    І опоненти є, і є дебати,
    і міражі, і дороге корито...
    лишається одне урозуміти –
    якщо ти Майстер,
    то умій подати,
    аби це оцінила Маргарита.

    ***
    Найвищий – хто рекорди б’є,
    а видаються видатніші...
    на це у них і гроші є,
    і критика не дістає,
    і нижчі вищого не більші.

    ***
    Піїти сюру і поетки –
    наївні діти... не лихі...
    ще не освоїли абетки,
    а вже «пєчатают стіхі».

    ***
    Сатира це не ліра і не муза...
    у гумору – колючий олівець...
    а хочеш насміятися від пуза,
    читай суворі вірші гуру-туза,
    аби лише не лопнув ремінець.

    Мораль
    Навіюють думки не янголи,
    тому буває горе від ума...
    це кожного стосується, коли
    перо як шило, а ума нема.

    09.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  24. Ігор Терен - [ 2021.09.20 10:47 ]
    Пазлики імперії
    ***
    А на імперії зла
    оперували орла –
    шию пришили дволику
    як у пуйла...
    та на осла
    що не поший, то велике.

    ***
    А шуте пугало кремля –
    це не таке уже й теля,
    що в бункері обору має,
    воно здаля,
    хоча і тля,
    а Україну ремиґає.

    ***
    А на Ютубі є канал,
    що орендують маніяки:
    Жирьопа – сущий канібал,
    Скабеїха – зливний бачок,
    її скажений мужичок,
    охляла Шкапа і Коняка.

    ***
    А у Криму і в Лугандоні
    у Думу – вибори народні,
    та голосує не народ,
    а самозваний ідіот,
    акредитований у бойні.

    ***
    А поза Лаврою попам
    єпархії немає місця
    і лізе хам
    у кожен храм
    Кирилового мракобісся.

    ***
    А де-не-де за «третій Рим»
    і за медалі воювали
    усі... кого ліквідували...
    дай, Боже, щоб звільнили Крим,
    від себе, урки і вандали.

    09/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  25. Ігор Шоха - [ 2021.09.18 13:12 ]
    Репетиції ґонору
    Цікаво, дивно, підозріло, –
    за що совкова пропаганда
    так неуміло, отупіло
    за кожну дію(а не діло)
    ґарує нашого ґаранта?

    І аж не віриться, – невже
    за те, що оплював чуже?

    По-перше, все-таки, цікаво,
    як умудрялися гієни,
    любителі дурної слави
    не помічати, що лукаве
    воно було іще на сцені,

    коли затюканий народ
    любив про себе анекдот.

    По-друге, це, таки-що, дивно...
    бо апеляції єхидни
    не корелюють зі статтею,
    що ми одне й те саме плем’я,
    хоча й писаці очевидно:

    « усі засвоїли урок –
    народ один лише совок».

    По-третє, дуже підозріло,
    чому теляті закортіло,
    як недотепі проти ночі,
    заглянути у вовчі очі,
    а не у... вічі гамадрили,

    бо розуміє світ увесь,
    що у очах еНКаВееС.

    І взагалі, чого їм треба,
    чому не лупають на себе
    або на свого самурая,
    який усе ще йде до раю,
    але прямує до Ереба...

    а наш зелений отаман
    лижню намилює в Оман.

    09.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  26. Ярослав Чорногуз - [ 2021.09.15 23:24 ]
    Сушко - підлий брехун і наклепник
    ЛЮДИ, СУШКО СКРІЗЬ ПОШИРЮЄ ПРО МЕНЕ БРЕХНЮ, БУЦІМ-ТО Я ПИСАВ ПРО ОЛЬВІЮ, І ПРО СОФІЇВКУ З МАТЮКАМИ. ВІН НІДЕ НЕ НАВОДИТЬ ПЕРШОДЖЕРЕЛА, БО ЙОГО В ПРИРОДІ НЕ ІСНУЄ.

    СУШКО - МРАЗЬ, ПІДЛИЙ НАКЛЕПНИК І БРЕХУН. ЗАЗДРІСНИЙ ПОДОНОК. ЙОМУ НЕ МІСЦЕ СЕРЕД ПОРЯДНИХ ЛІТЕРАТОРІВ. МЕРЗОТО, ГЕТЬ ІЗ САЙТУ! МЕРЗОТО, ГЕТЬ ІЗ САЙТУ! МЕРЗОТО, ГЕТЬ ІЗ САЙТУ! ЦЬОГО ПЕРШОДЖЕРЕЛА В ПРИРОДІ НЕ ІСНУЄ! СУШКО - БРЕХУН І НАКЛЕПНИК! ГЕТЬ ІЗ САЙТУ!


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  27. Ігор Шоха - [ 2021.09.06 11:53 ]
    Від Євразії до Америки
    ***
    А чорту лисому не стидно
    за біснувате реноме...
    на розум бідне
    очевидно,
    але хіба воно пойме.

    ***
    А на паші не нашої Раші
    є помішане буйне теля...
    і не видно здаля
    ліліпута кремля
    ні у бункері, ні на параші.

    ***
    А у нас появилися миші,
    що поїли усеньке зерно...
    і не знає Махно,
    де поділось лайно,
    від зерна того купою вище.

    ***
    А у Вагнера є конкуренти,
    та у ...ОПі не знають, коли
    ці агенти
    діждались моменту
    і наябе-бе-бе-дничали.

    ***
    А інтернет освоїли злодії
    і на екрані від реклами тісно...
    працюють лицедії,
    корупція у дії
    і кримінал пронизує суспільство.

    ***
    А в Америці наші паяци
    подивилися їхні палаци,
    показали себе,
    хто кого... оскубе
    у такій актуальній співпраці.

    09.2021




    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  28. Володимир Бойко - [ 2021.09.04 00:55 ]
    Недолюбов
    1.
    Любов була заручницею шлунку,
    Гарніром у меню гарячих страв.
    Вона і він були не "подарунки",
    Яких дурний трафунок спарував.

    2.
    Любов була невчасна, як бігунка –
    Ні сенсу, ані сексу, ні пуття,
    Ані обіймів, ані поцілунків,
    Лиш моторошно-жалісне виття.

    3.
    Вони любились, наче ті собаки,
    Хоча були культурні й недурні.
    Повар’ювали знаки зодіака –
    Отак багато зроблено дурні.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  29. Володимир Бойко - [ 2021.08.16 13:05 ]
    Проза життя
    Вони зустрілися у ліжку.
    Все починалося, мов сон,
    Із дурнуватої усмІшки,
    Хмільної, наче самогон.

    Були забави аж до рання,
    Було бабло, було бухло,
    Але не трафилось кохання,
    Бо не до того їм було.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  30. Ігор Терен - [ 2021.08.13 12:12 ]
    Фільтрування базару
    ***
    Минулися Петрові батоги...
    тепер жуємо пряники і видно
    тупому і сліпому береги,
    де Україну ліплять не боги,
    та юдофілам поки-що не стидно.

    ***
    Коли у головах пітьма,
    всі від канабісу залежні –
    кварталу наче і нема,
    а лисий все ще на манежі.

    ***
    Як чортики із табакерки
    такі уявно зелененькі
    у боротьбі за Русь і Дон
    вискакують із конопельки
    то Аристович, то Гордон.

    ***
    Колись на Щорса вилитий, усе
    ще бігає між крапель за зелені
    Макарович, який телят пасе,
    але тримає дулю у кишені.

    ***
    У слуг усяке чмо велике
    і Яник, і Кучма, і Пукач,
    і на ТіВі являє пику
    велика сука пані Лукаш.

    ***
    Велике зло іще маленьке,
    коли не напилось крові
    і стало Пу чи Лукашенко...
    і кондуїт цей не усенький,
    є ще багато візаві.

    08/21



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  31. Костинський Борис - [ 2021.08.09 02:58 ]
    Саркастичні роздуми про Неньку з кухлем гарячого шоколаду
    Сиджу з гарячим шоколадом.
    Не відчуваю себе гадом.
    За вікнами вирують штати.
    А в Неньці... Що там і казати!

    Вмикаю комп - дивлюсь й читаю,
    До Батьківщини зазираю...
    Хтось скривиться: "Ти час марнуєш!
    Давно ж Остром бо не крокуєш!"

    Але, хоч трісни, тягне знов!
    Така мабуть у мене кров.
    Питання, гіркота й злобА.
    Чому не нація - юрба?

    Чому перевертні у Раді?
    Чому запроданці при владі?
    І так питав би і питав,
    Не їв би довго та не спав.

    Але давно те зрозуміло,
    Що дурно витрачаю сили.
    Роки спливають, я сивію,
    А в Неньці злодії й повії!

    Писав про те давним-давно,
    Що в Україні - сум й гімно.
    Ну й що - змінилося на краще?..
    Не лізуть сатані у пащу?..

    А вірш цей прочитають й хором
    Почнуть казать, що втратив сором...
    Що ж, треба сьорбнути какао.
    Бувайте - там! А я - тут. Чао!

    19.12.20р.







    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  32. Нічия Муза - [ 2021.07.28 21:22 ]
    Санація нехристів
    ***
    Та не чіпай ти екс-сексотів,
    що на парнасі височать
    як булька й жаба у болоті,
    а то найбільші патріоти
    в еРеМ жалітись побіжать.

    ***
    За істину і нині як учора
    змагаються сізіфи й піфагори.
    А місія зоїлова проста –
    не дуже поетично та прозоро
    обрізати у прихвостня хвоста.

    ***
    Майбутнього нема,
    минулого не буде,
    єдина мить – пітьма,.
    Коли ж існують люди?

    ***
    Усе ніяке не лишає сліду,
    хоча себе являє у красі
    десь у болоті на одній нозі...
    нікого не дивує вірогідне,
    а в очевидне вірять не усі.

    ***
    Поезія охоплює тотально
    і лірику, і... фізику, зате
    ліниві винаходять геніяльне,
    а геніальне?.. знаємо, – просте.

    ***
    Всяк над собою пнеться і росте
    у класі балалайки у натурі
    одної і тієї ж увертюри...
    Але прощають геніїв... за те
    що це, таки, титаніки халтури.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  33. Ігор Терен - [ 2021.07.28 21:52 ]
    Чорним по білому
    ***
    Сьогодні кожен чує, – алілуя,
    крім ідола, що пнеться у блакить,
    принижуючи інших, височить
    у тихому болоті, одесную
    з кікіморою, булькаючи всує,
    що ощасливить і її на мить.

    ***
    І на олімпі є піїти,
    яких ні дідько не бере,
    ані мара для колориту...
    когось потрібно охрестити,
    бо носа високо дере.

    ***
    А я не височію й на горбі,
    але багатий думкою, буває,
    радію невідомому собі
    і тому, що в мені мене кусає.

    ***
    Прошкую цілиною і донині
    і клопоту ніякого не маю,
    що можу не на татовій машині,
    але й гарбою їхати до раю.

    ***
    Слава озадачує мислителя
    як тяжка оказія життя,
    що орієнтує на любителя
    майстра і аматора-митця.

    ***
    У обоймі не бути – ні те і ні се...
    чи сутяга, а чи забіяка,
    чи літає, ніяке, чи раком повзе...
    що не лізе на голову, те і несе
    ................................................
    чорнороте або чорно... біле.

    07/21




    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  34. Володимир Бойко - [ 2021.07.21 23:53 ]
    Стара Європа
    Танцюють німці під Московську дудку,
    Пузатий бюргер дбає про своє,
    Стара Європа, наче проститутка,
    І вашому і нашому дає.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  35. Ігор Шоха - [ 2021.07.14 10:35 ]
    Цап-царап
    ***
    Настане час, коли Росія трісне,
    або її, великої, не стане,
    і Ліліпутя буде тим корисний,
    що може бути прикладом поганим.

    ***
    А літописець у кремлі,
    утопію про себе пише –
    яку історію залишить
    велика міль на фоні тлі.

    ***
    Усе ще умудряється кацап
    Цасіму поміняти на Курили,
    поцупити Одесу... шило, мило
    і забуває, – кожне цап-царап
    закінчується битієм у рило.

    ***
    Кацапію руйнує час.
    Немає їй путі у греки,
    бо на Московії – далеко,
    а в Україні – це у нас,
    в Європі, а на Раші – зеки.

    ***
    У кожної тварюки свій устав.
    Закони не гамують чорнороте.
    Не марно Достоєвський ще писав
    про загадкову душу ідіота.

    ***
    Великороси й малороси
    одне й те саме, – каже Пу –
    народ один – усі розкосі,
    неначе чукчі й ескімоси,
    які робилися всліпу.

    07/21


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  36. Олександр Сушко - [ 2021.06.14 18:36 ]
    Гаряча любов
    Сексистом обізвали! Ох і страшно!
    За те, що мавок звомплених люблю.
    Знімаю з пані рвучко топік пляжний
    І у Дніпро із нею сполом "Плюх!".

    Вона сміється! Торсає за чуба
    А я її хапаю за хвоста
    І волочу із хвиль бігцем під дуба:
    Я - бог Ерот! В коханні суперстар!

    Снага кроляча! Серце б'ється дзвоном!
    А мавка стогне. Шепче: - Ні! Не хо...
    Та я моторний, хтивий, безпардонний,
    Найліпший учень бахура-Міхо.

    Втомився - жах! Але утішив мавку
    Приніс додому знову ледь живу.
    І так весь вік, із вечора до ранку,
    А потім на роботу по грошву.

    14.06.2021 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  37. Ігор Терен - [ 2021.06.13 14:15 ]
    Неув'язка
    І
    У світі актуальна тема:
    «Московія усіх поб’є...»
    і «Слава Україні!» – є,
    але у нації дилема:
    її очолює нікчема,
    а міль проходу не дає.
    У чемпіони – до зарізу!
    купує УЕФА орда...
    таке й на голову не лізе,
    а їм – як із гуся вода.

    ІІ
    На Раші «скіглє кровосіся» –
    недорозвинений кацап,
    що довго армія російська
    «осуществляє цап-царап».

    Ми – «кровожерні окупанти»
    хотіли теж свою Кубань,
    але московські резервати
    освоює донецька рвань.

    А ще, якщо дивитись далі, –
    яке пуйло на Буцефалі
    завоювало дикий край!?
    Суд у Гаазі це немало,
    але сценарії фіналу
    рубає шаблею Мамай.

    ІІІ
    Віки від роду і до роду
    купаємося у крові...
    усе дається візаві,
    аби карателя свободи
    рукою доброго народу
    погладити по голові.

    06/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  38. Володимир Бойко - [ 2021.05.17 02:05 ]
    Сороконіжка
    Ти приголомшила мене
    Інтимним хистом.
    Було кохання неземне
    З лукавим змістом.
    Та по натурі був я не
    Авантюристом
    І розумів, що все мине
    Із падолистом.
    Бо на умі тобі одне
    І те нечисте,
    Коли ти зрадила мене
    Із гімназистом,
    Зчиняла гульбище дурне
    Десь поза містом,
    Витворювала щось страшне
    Із мазохістом.
    Питво бодяжила хмільне
    Із купажистом
    І споживала «самжене»
    З рецидивістом.
    А далі пила Шардоне
    Із гумористом
    І шліфувала Каберне
    Із пародистом.
    Виспівувала про сумне
    Із вокалістом,
    Фантазувала про чудне
    Із журналістом.
    Затим поїхала в турне
    Із футболістом
    Знімала відео смішне
    З сліпим таксистом,
    Стрибала в гречку заодне
    З парашутистом
    Там, де своє галуззя гне
    Верба дуплиста...

    І думка іноді шугне
    З ядучим змістом,
    Що ти – неначе портмоне
    З порожнім вмістом.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  39. Ігор Терен - [ 2021.05.08 13:51 ]
    Балада про випрані штани
    Сатаніють самураї Раші...
    у Гаазі буде Божий суд...
    щоб не опинитись на параші,
    на границю суне Путя-Гуд.

    Оживають і хатні злодії:
    ківи... рабіновічі... уже
    закликають націю до дії
    і усіх «веде... опезеже».

    Де ті наші і які ті німці,
    не утне ніяка сатана...
    поки не воюють українці,
    не буває світова війна.

    Бо кацапи – це ще ті воя́ки...
    невідомо, що там пацани
    ще до того, як іти в атаку,
    наваляли у свої штани.

    На границі зупинились танки...
    є «побєдобєсіє», чи ні –
    це усім покажуть у кіні...

    Шибениця – це не вишиванка
    і тому Московія до ранку
    «переможе» і у цій війні.

    05/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Сушко - [ 2021.05.04 10:48 ]
    Святенник


    Хочеш правди? Без дурних чуток?
    А вона страшна (і це не жарти!).
    Я святий і грішник, і пророк,
    Тільки зростом трохи малуватий.

    Піп утричі вищий. Голосок -
    Бас громоподібний. А у мене -
    Писк, який приваблює жінок,
    Кожна скаже: - Цей дідок - святенник!

    Бо для пишногрудих краль я бог,
    Чемний поводир у райські пущі.
    Ложе втіхи - зеленавий мох,
    Поцілунки звабливо-цілюші.

    Дується ігуменя, мов сич,
    Та мовчить, інакше буде бійня...
    Я ж бо, для монашок - божий бич,
    За непослух - двійня або трійня.

    На прощання кожну з них обняв,
    Загорнувся у дірявий плащик...
    Хай росте весела дітлашня,
    І чим більше - тим для неба краще.

    03.05.2021 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  41. Ігор Шоха - [ 2021.04.28 10:54 ]
    Дим «отєчєства»
    Нема чого оплакувати дім
    у буді із «братами» у Союзі.
    Історія нагадує усім,
    які були ми нелюди і друзі.

    Немає ради на усіх катів.
    Якщо собаці гавкати охота,
    заводити потрібно ворогів...
    у нетрі, у безодню, у болото.

    Але, на жаль, уже нема куди...
    на разі не працює гільйотина,
    а у хліві ще є своя скотина...

    Якщо «брати» доп’ялися туди,
    де є засуха... і нема води...
    то най їх трафить ще й лиха година.

    04.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  42. Володимир Бойко - [ 2021.04.22 10:46 ]
    Словоломки

    1.

    Гриць, вступаючи до Спілки,
    Десь пропив свою сопілку,
    Бо поети-скороспілки
    Очманіло п’ють до спілки.

    2.

    Закортіло діду баби,
    І поліз на баобаба,
    Бо гадав, що баобаб –
    Пристановище для баб.

    3.

    На городі у Гаврила
    Бараболі гави рили,
    А Гаврилу говорили –
    То не гави, а горили.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  43. Володимир Бойко - [ 2021.04.15 15:21 ]
    Гарний приклад
    Навальний сидить...
    А чому не сидить Медведчук?
    Ганьба! Вже на часі змінити безвільну позицію,
    Збагнути принадність російського слова «каюк»
    І гідно, як слід, вшанувати свою опозицію.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  44. Ігор Шоха - [ 2021.04.09 11:56 ]
    За фасадом переговорів
                    І
    Коли надій на мир уже немає
    і москалю Європа – не указ,
    вона усе ще думає-гадає, –
    як помирити Київ і Донбас?
    Куди подіти з мапи Україну?
    Як поділити націю її,
    а заодно і землю... і руїну,
    аби понаїдались буржуї?

                    ІІ
    Царі, псарі, садисти і сатрапи
    нас нищили віками до ноги.
    На висновки історія багата:
    наш ворог лютий – Раша біснувата,
    якій усе, що є ще навкруги,
    негайно має перейти у лапи...
    а може, і Америка утне,
    що і її це горе не мине...
    у цю добу воєнної хуги
    антисеміти – це, таки, кацапи,
    а українці – їхні вороги.
    Одна біда, що голі ми та темні...
    Всі лають Юлю. Є за що, напевне:
    сам Яник у тюрягу засадив
    за те, що мала замисли таємні –
    пообіцяла дулю у кишені
    усім, хто Україну не любив.

                    ІІІ
    Зате обрали иншої породи
    слугу... лакея, наймита народу
    і клоуна юрми, а не людей...
    аби воно(воно!) на сміх курей
    доп'ялося із чорного проходу
    аж до парадних, вибачте, дверей.
    А нині вже гасає в Емірати,
    Катар не оминає і Оман...
    а заодно Московію... в туман...
    Гризе науку... що кому лизати
    і помічати у очах мутанта,
    що і воно – малюсінький тиран.

    04.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  45. Ігор Шоха - [ 2021.04.07 10:52 ]
    Небезпечне сусідство
    Немає світу ні кінця, ні краю.
    Здається, – не воюйте і живіть
    у цій оазі та юдолі раю
    і не діліть на мапі білий світ.

    Але сусіді ще й межі немає,
    бо це – кочовики-бойовики,
    і комуняки, і більшовики,
    яких ніде ніщо не зупиняє...
    а он-де і моя хатина скраю,
    якій немає спокою віки.

    Її чатує окаянна сила...
    на два боки дзьобатий хижий лик...
    і ніби, висолоплює язик,
    і розчепірює криваві крила,
    неначе півень... о... коняка біла...
    і з кражею за спиною мужик.

    04.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  46. Нічия Муза - [ 2021.03.20 12:41 ]
    Дохлятина Московії
    Які огидні пики-лиця:
    коняка, сука і убивця...
    І як лякають ще здаля
    оці опудала кремля –
    і гуманоїд-кровопивця,
    і бісова в етері трійця
    які на поприщі халтури
    стають все вище на котурни.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2021.03.14 16:57 ]
    Дала
    «Твоє прекрасне ніжне серце чуле -
    (Полікувала, їстоньки дала!)
    Мені весну у хату повернуло,
    Хлюпнуло пригорщі твого тепла.»
    Ярослав Чорногуз

    Любов - це не любов, а сіра мняка,
    До неї треба сала півкіла.
    Моя ж уважна і пестлива мавка
    Полікувала! Їстоньки дала!

    За поцілунком - тельбухів кружальце,
    Тому до годівниці я доповз.
    Лікує нежить жінка здором, смальцем
    І хроном. Ось така у нас любовс.

    А засумую - суне кусень м’яса,
    Сльоза тече - встромля до рота сир.
    Хворобу чавить їдло під обцасом,
    Бактерій глушить ковбаси гузир.

    Таки наївся. Відпустили муки.
    А жіночка над вухом «бу-бу-бу…!».
    Кохання починається зі шлунку,
    Закінчується, звісно,- у гробу.

    Пародія у відповідь

    У слові цім “дала” - чимало змісту,
    Та все до сексу зводять голоси.
    В цім висновку — розбещене суспільство
    І пародисти злі, неначе пси.

    Чи не осколок генетичний бидла
    Цей “доброзичливий” (ох!) пародист?
    Святе кохання звів усе до їдла...
    На це лиш здатний графоманський “хист”.

    Запрограмований на все найгірше -
    Поганки у дитинстві в лісі їв.
    Отрутою він посипає вірші,
    Й такий його гидкий, нечистий спів.

    Він закопав живцем би всі таланти -
    Ментальність заздрісна хохлокозла.
    Якби ж йому любов по пиці раптом
    За вірші “доброзичливі” дала!

    14 березня 7529 р. (Від Трипілля) (2021)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  48. Ігор Терен - [ 2021.03.14 11:38 ]
    Незворотні явища
    ***
    Немає сенсу рипатись у люди,
    серед яких, немов у негліже,
    ідеш у середовище чуже,
    де і тебе від осуду і суду
    ніяке алібі не береже.

    ***
    Як не насовуй на більмо бриля,
    а ненависть палає із-під лоба
    і видає утробу москаля,
    який вдає із себе русофоба.

    ***
    Не здує вітер з колоса полову
    і не прозріє в темряві сліпе,
    яке було лакеєм КаГеБе...
    тупоголове не осилить мову...
    немає А, то де візьметься Бе?

    ***
    Освічене під зіркою кремля,
    опушує своє свиняче рило,
    в якому дріт видніється здаля...
    із голого сміємось короля,
    та є ще попит на нечисту силу.

    ***
    Нас доля запрягає у ярмо,
    аби орали й дякували пану
    за те, що живемо,
    і маємо клеймо,
    і вміємо зализувати рани.

    ***
    Навіювати бачене і чуте,
    аби забути – марна суєта...
    богема копіює баламута...
    але гадаю, – бу́ти чи не бути...
    усмішкою Чеширського кота?

    03/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  49. Володимир Бойко - [ 2021.03.12 23:57 ]
    Глюки
    Вік не бачити спокою ані сну –
    Тлумлять мене чоботи всіх імперій.
    Я межу од розуму перетнув,
    Їде поволі дах – дванадцять серій.

    Відпливають мізки, мов кораблі,
    Напливають глюки і витребеньки,
    Брага вишумовує у теплі,
    Апетит вигулькує чималенький.

    Причвалають вишкварки на пікнік.
    Дрібно танцюватимуть, голі й босі.
    Їм не треба мови – у них язик,
    Бо на те і є вони, малороси.




    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  50. Олександр Сушко - [ 2021.03.06 18:18 ]
    Меццо-сопрано
    Ну то й що? Ніщо! І...трохи більше:
    З берегів виходить річка Стир.
    Сонетяр ізнову пише вірші!
    І такі - що Господи, прости!

    Шмаття дум вирує в круговерті,
    Від напруги аж гуде мисля.
    А поет, в потугах,- ой упертий!
    Замість ре дієз - цургиче ля.

    Може, я і справді недалекий,
    Бо не вмію грати на губі...
    Тут тобі й Хаос, і локетеки,
    І препишні діви між дубів,

    І сирена солодкоголоса,
    І коханців цьоми потайні...
    Тільки муза ходить гола й боса,
    А Пегас зачамрів вороний.

    Я ж сатиру надто довго вергав,
    Кайлував, неначе хуйвінбін.
    Цур та пек! І тьху-тьху-тьху, колего!
    Підійми коняку із колін!

    06.03.2021р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   6   7   8   ...   33