ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Валерій Хмельницький - [ 2011.09.29 09:46 ]
    Ритмічний неспротив (поетична пародія)
    Моя сусідка живе навпроти,
    В очах у неї відсутній спротив,
    Піду́, куплю їй коньяк і шпроти -
    Зайду у гості, немов жеброта…

    Скажу їй: «Знаєш, сусідко мила,
    Візьмі́мось, врешті, до того діла,
    Терпіти, чесно, мені неси́ла -
    Бо те чекання так утомило…

    Мене, як рибу, спіймала в ве́ршу,
    Тепер пишу я про тебе ві́рші...
    Та це - по-друге, а є - по-перше:
    Ти станеш перша, хоч і не вперше…

    Інакше вп’юсь я, побачиш, мила,
    Впаду із духом, зламаю крила...
    Зніми ж із мене камінну брилу -
    Бо погляд в тебе такий сміливий…»



    29.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12) | "Сергій Татчин Аритмічний спротив"


  2. Олеся Овчар - [ 2011.09.29 09:13 ]
    Сонячна доня
    З веснянками носик,
    усміхнене личко –
    Це Сонечка доня,
    дрібна-невеличка.
    Така невеличка
    ця сонячна доня -
    Легенько вміщається
    в мене в долоні.
    Мандруємо разом
    ми з нею по світу –
    Весна це, чи осінь,
    зима, а чи літо.
    Яка ж невгамовна
    ця сонце-дитинка!
    Ні миті у неї
    нема для спочинку.
    Коли ж подрімати
    я схочу хвилину –
    Вона десь зникає –
    Моргнути не встигну.

    Напевне, допоки
    блукаю я снами –
    То сонячна доня
    пустує і з вами.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (23)


  3. Олег Завадський - [ 2011.09.29 09:49 ]
    * * *

    Очей твоїх співають херувими,
    І всяких слів доступніші, повір, –
    Ясний позíр
    І порух тіла невловимий.

    Думки свої, не мовлені вустами,
    Переклади на музику чуттів,
    Щоб світ летів
    І перевтілювався нами.

    Пощо слова, – очима говорімо:
    Настала мить, де слів не підбереш
    І не збагнеш
    Словами сказаного німо.

    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  4. Олег Завадський - [ 2011.09.29 09:30 ]
    * * *

    Вже не думай про те і не мрій,
    Що з’єднаються наші дороги.
    Розійшлися вони на горі,
    А чи зійдуться – знано лиш Богу.

    Ти по лівий, по правий бік я –
    Опускаємось в грішні долини:
    Необтесана мудрість твоя,
    І моя тобі ліплена з глини.

    Пожиємо ще – всяк при своїм...
    І лиш думці запрагнеться висі,
    Як побачимо: знову стоїм
    На горі, де колись розійшлися.

    1993


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  5. Олег Завадський - [ 2011.09.29 09:39 ]
    * * *

    Скінчилось літо.
                             Коси віддзвеніли
    Об соковиту росяну траву...
    А я, малий, мов колосок неспілий,
    Ще тими днями теплими живу.

    Рудий листок поріг перелізає
    І до господи проситься впустить.
    Мені не вдасться, як зайців Мазаю,
    Від снігу листя вимокле спасти.

    Холоне день,
                     немов багаття згасле.
    Пропахну сіном, зорями – незгірш,
    Аніж Ісус, що сповивався в яслах,
    І, може, стану трішечки святіш.

    1989


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  6. Ганна Лотар - [ 2011.09.29 08:46 ]
    Зараз я там – де бути хотів
    Навіщо мрії та честолюбство?
    Вони для мене як самогубство.
    Так, мав я мрії і сподівання,
    та правлять бал тут чужі бажання.

    О як втираються мені в довіру,
    так обережно і так уміло.
    Медв’яна посмішка на їх устах,
    й юрмою в двері «Ми тобі друзі»,
    лиш на словах.

    Зараз я там – де бути хотів.
    Зараз я той – ким стати хотів.
    Перемогти до кінця - не зумів.
    Іду життям не оглядаюсь,
    від кулі в спину я не ховаюсь,
    бо вбивця скаже
    «Я так і знав, він не від кулі від страху впав».

    Коли вітряк шалений крутитися перестане
    невже усе з початку ? І що зі мною стане?

    Все дуже добре.
    Все до пуття.
    Втрачає сенс лиш моє життя,
    ховаю старанно я від усіх
    мої думки та почуття.

    Коли вітряк шалений крутитися перестане
    невже усе з початку? І що зі мною стане?
    2011 29.09


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  7. Наталка Янушевич - [ 2011.09.29 07:24 ]
    ЗРАДА

    Ніби й тісно від думок, а все якось
    Порожнеча коле, наче голка.
    Ту напругу ниючу прибрав би хтось
    І прикрив би серця нерви голі.

    Снів нема. Щоночі маячня.
    Слів нема. Лише ледь чутний стогін.
    Сил нема. Живеться навмання.
    Мрій нема. І цілі для дороги.

    Крик глухий всередині, але чомусь
    Спокій в комі. Пересохло горло.
    Я, можливо, з силами іще зберусь,
    Тільки хто припинить біль від голок?

    Намагаюсь ще зробити вдих.
    Поглядом потуплююсь на двері.
    І втікаю в себе від усіх,
    Хто чатує на слова відверті.

    Та прорвусь до спокою, проте тоді
    Я вже буду інша, зовсім інша.
    Вільна від підйомів і падінь
    І, напевно, краплю щасливІша.
    2010



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (6)


  8. Хуан Марі - [ 2011.09.29 01:41 ]
    Колокола

    Позвоню.
    Гудки-колокола
    Зазвонят вдали за упокой
    С незнакомой правильной тоской.
    Снимешь трубку, скажешь: «Не ждала…»

    Скатятся дождинки по стеклу.
    Я уставлюсь на поток машин.
    Памяти остывшую золу
    Ворошить над прошлым не спеши.

    Холода над городом моим.
    Воробьями хохлятся дома.
    Мы как онемевшие стоим.
    Или как сошедшие с ума.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (12)


  9. Евгений Волжанский - [ 2011.09.29 01:46 ]
    Сонет осени
    Ну здравствуй! В позолоте небывалой
    для здешних откровенно ржавых мест,
    ты возвратилась. Да свершится месть,
    прольется вражья кровь - а мне бы в алой

    листве топить, что лето напевало,
    затаптывать на дно сомнений смесь -
    их в истину сбродив для новых месс
    запойных, где - сам тонешь, как ни плавай.

    Пускай ничто тебя не устрашит
    и солнца ощетинившийся щит
    легко пробьёт клинок твой журавлиный.

    Пусть падает по капле темнота
    на выщипанный хвост любви павлиний, -
    но ржавчине не съесть её креста.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (8)


  10. Богдан Манюк - [ 2011.09.28 23:25 ]
    Хокку
    Вигляну в ніч.
    Може, там, за дверима,
    мерзне найщиріше слово.

    Хто ти, несподіваний госте?
    На твоїм обличчі
    смуток осіннього клена.

    Ген за міріадами зірок
    початок дороги,
    яку продовжують наші серця.
    2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (6)


  11. Віктор Кучерук - [ 2011.09.28 23:47 ]
    Передчуття
    Н.К...
    Згасає сонце... Кінчиком крила
    Торкнуло обрій полум’я багрове,
    Немов вогонь останньої любові
    Душі моєї нині спроквола, -
    Прорізує повітря вечорове
    Холодний блиск далекого тепла...

    Прозорі тіні сірих яворів
    Снують у тиші сутінків осінніх,
    Немов мої постійні сновидіння,
    Яких давно позбутися хотів,
    Та, повний безнастанного терпіння,
    Себе перебороти не зумів...

    Поміж хмарин, намацуючи шлях,
    Лаштується ген місяць у дорогу.
    Йому настріч, із мороку нічного,
    Невдовзі ранні зорі потечуть, -
    А я у гості ось не жду нікого,
    На мене не чекають теж, мабуть...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (15)


  12. Софія Кримовська - [ 2011.09.28 23:13 ]
    ***
    У тебе всього вдосталь,
    і слів, і уже фобій.
    У тебе давно досвід.
    А серце кричить: "Пробі!"
    В кутках образи. Віриш?
    Напевне, та чи в Бога?
    І тільки твої вірші,
    ті давні, болять трохи...


    Рейтинги: Народний 0 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  13. Олександр Григоренко - [ 2011.09.28 22:24 ]
    Замысловатые узоры...
    Осень! Растут пушистые ресницы облаков,
    Движенья их - чуть уловимы.
    Порыв души в радости простора,
    узрев красу в ее экстазе силы...
    Она прядет замысловатые узоры.
    И я не знаю, что со мной!
    Витает запах аромата нежной встречи,
    Манят об*ятия любви неведомой...
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2011.09.28 22:23 ]
    ПОДВИГ БАЙДИ
    Знову хвилями грає наш віщий Дніпро,
    Й мов на мури фортечні виходить
    Князь козацький, герой, Вишневецький Дмитро,
    Щоб на турка рушати походом.

    Ніби Хортиця грізна, як вулик, гуде,
    Виступають гартовані лави.
    Це найкраще у світі цім воїнство йде
    У боях добувать собі слави.

    Скільки, Байдо, скажи-но, було перемог?
    Знає добре те море солоне.
    Та не завжди прихильним до тебе був Бог,
    І зазнав ти тяжкого полону.

    І ув`язнений турком, творив ти дива,
    Гордий лицар, безстрашний наш воїн…
    Гнат Хоткевич в кантаті тебе оспівав
    І за це він наклав головою.

    Мій народе-страждальцю, згадаймо за них,
    Хай піднімуться знов наші стяги,
    Хай у звуках бандури дзвінких і ясних
    Оживає козацька звитяга.

    28.08.7519 р. (Від Трипілля) (2011)

    *Поетична підводка до концертного номера Національної капели бандуристів України:
    Г.Хоткевич "Байда".


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (15)


  15. Мрія Поета - [ 2011.09.28 22:34 ]
    Про дона і донну
    От де б поділись ті серіали?!
    Хай режисера чорти б украли!
    Ти позавчора кумі хвалився,
    Мовляв, у тебе Хуан вселився.

    Тепер до мене кричиш: Conchita!
    Ну, що, мій доне, мій Хуаніто?
    На себе в люстро дивився зранку?
    Тобі б до ванни, а не коханку!

    І нащо в біса тобі паелья?
    Ти ж не Пауло якийсь Коельо!
    Ще гроші дати на кастаньєти?!
    О, Боже милий, Ти чуєш, де Ти?

    Послухай,
    краще скінчімо сварку,
    іди до мене,
    гаси цигарку,
    amigo, бачиш, спекотно донні,

    ти хочеш
    сексу на підвіконні?

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (64)


  16. Іван Гентош - [ 2011.09.28 22:20 ]
    пародія « Пардон! »


    Пародія

    У голові якесь торнадо,
    Зациклило – суцільне “не”.
    Ти думала, твоє ”не надо”
    Отак от запросто мине?
    Ну не комизься, будь відверта,
    Скажи, скажи оте “ай лав”!
    Від нетерплячки вже конверта
    Я здуру не туди послав…
    Накрились,певно, мемуари
    (Там з феями такий конфуз!)
    В єдинорога очі – фари,
    Хай ними і пильнує муз.
    Он повсідались… на фіранці.
    А ти підсунься… на мікрон.
    Ми, випадково, не коханці?
    Ми друзі? Ну, тоді… пардон!

    28.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (24)


  17. Володимир Підкорчинський - [ 2011.09.28 22:18 ]
    Україна палає вогнем
    Україна палає вогнем,
    б'ють гармати і небо льє сльози
    ради правди своєї ми йдем,
    гордо прапор підняли свободи,
    тяжко йти, вітер дує в лице
    крок за кроком втрачаємо сили,
    віру ймем правда наша прийде,
    і її не зупинять злі сили
    над вкраїною сонце зійде,
    день новий принесе нам свободу
    Ми дійдем! Правда наша буде!
    з нами Бог і надія народу.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Іван Редчиць - [ 2011.09.28 21:55 ]
    НАЯВУ
    Підхоплює мене ріка блаженства,
    І я не знаю сам куди пливу.
    І світу бруд, і це його шаленство,
    І все лихе щезає наяву.

    І сяє сонце Божого обличчя,
    Летить душа, мов яблуня в цвіту.
    У ній росте зерно Його величчя,
    А з ним і я, дивуючись, росту.

    А кажуть же, що не буває дива.
    Чого ж тоді піду я з усіма?
    Якщо втіче цей кінь золотогривий,
    Хіба у Бога другого нема?
    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  19. Василь Кузан - [ 2011.09.28 21:15 ]
    Кайдани осені згорають
    Кайдани осені згорають,
    Згортають крила пелюстки
    Душі земної. Відлітають
    Поезій зболених листки.

    У вирій линуть рай шукати,
    Дукати сиплють із беріз
    І обіймають нас, як мати,
    Умивши слово в морі сліз.

    І плаче листям небо синє,
    І золотом тече печаль.
    Останній вечір в далеч лине,
    Літа надривно так ячать…

    Прощається з минулим ніч,
    Немов рюкзак знімає з пліч.

    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (14)


  20. Сергій Татчин - [ 2011.09.28 21:57 ]
    Cпротив
    Восени мені пишеться не так, як влітку.
    Восени безпритульно і трохи щемно.

    Я заглядаюсь на свою сусідку,
    але поводжуся вельми чемно.
    Не зупиняю її в парадній,
    не домагаюся в ліфті тіла,
    наче байдужий, ведусь порядно,
    як джентельмен... А вона б хотіла!

    Світ дістає, листопаде-брате,
    дощем-самосієм із неба-олова,
    словами, оціненими в карати,
    що переповнюють вулик-голову,
    спорадичним прагненням простоти,
    марними спробами бути грубим
    і одкровенням – допоки ти
    не одречешся цієї згуби.

    Восени мені пишеться, наче вперше,
    з осторогою, з острахом, і – з бажанням!

    Рибини хмар у небесну вершу
    Запливають повільно, у славі й шані.
    І дерева схиляються вздовж землі,
    у падолисті – колючі й голі.

    А мені, наче кисню, бракує слів,
    що безмовно стоять поперек у горлі.

    У цієї печалі нема розради.
    І таке відчуття, наче віршам зрадив.

    А сусідка...
    Сусідка живе навпроти.
    В її погляді зовсім відсутній спротив.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (25)


  21. Зоряна Ель - [ 2011.09.28 20:09 ]
    *****
    гостра шалена сталь
    кров’ю світить.
    слову пробито карк-
    ось і квити.
    робиш слабкий ривок
    говорити.
    буде фінал чи ні
    в цій кориді?

    крутиться карусель
    лиць, а тиша,
    ні, не поставить на
    хто сильніший
    схоже, поставить на
    біле поле
    там, де Бізе в плащі
    довгополім

    там, де нема Кармен,
    тільки осінь,
    гірко, як пізній цвіт
    медоносить.
    крутиться карусель.
    у подобі
    жертви
    танцює дощ
    пасадоблі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  22. Мирослава Мельничук - [ 2011.09.28 20:57 ]
    Кішка
    М’яка на дотик. Лагідна на звичку.
    Торкнися - під рукою вигну спину.
    Така вже я - довершеність природи:
    поєднання покірності й свободи.
    Поклич мене, а я усе не йтиму.
    Твоє бездонне его спантеличу

    зеленими вогнистими очима -
    й не зрушу з місця: в ранішнім осонні
    примружуся. Дивитимусь у небо.
    Мовчатиму. Нема у тім потреби -
    відкрити світ думок необоронних.
    І так піду - невидимо. Незримо.




    вересень 2011 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  23. Юлія Набок-Бабенко - [ 2011.09.28 17:54 ]
    ***
    Оповита плітками і шаллю буденного галасу
    виринаєш поволі з вагону нічного метро.
    Коли Київ палає вогнями Парижа чи Даласа,
    у твоїй голові – лиш уроки, вечеря, сільпо.

    Коли денний сюжет розпочато і ще не завершено,
    та не ручка, а сумка стає тягарем для долонь.
    З-поміж поверхів неба шукаєш дорогу – до першого,
    з-поміж сотень вогнів виглядаєш єдиний вогонь.

    Постаєш на порозі руками столиці замучена,
    та відбитки усі позмиваєш у ванній дощем.
    І настане мить щастя: на ліжко розкидаєш кучері –
    ті, що зранку зла плойка своїм язиком обпече.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (8)


  24. Ярослав Петришин - [ 2011.09.28 16:04 ]
    ВІСБАДЕН
    Так буває, не спорю я,
    часом діється дивна,
    нé звичайна історія -
    інша, альтернативна.

    В ній ми стрілись не в Києві,
    а на березі Рейну,
    не вгощались «помиями»
    дорогого ґлінтвейну.

    Не змерзали від холоду -
    умлівали від спеки ми,
    наші юність і молодість
    не були ще далекими.

    Не була ти поеткою
    і не мала собачки ти,
    я ходив із лорнеткою,
    щоби краще все бачити.

    Регулярно купалися
    у термальних джерелах ми,
    тут з тобою сміялися -
    там - були невеселими.

    Та що тут, у Вісбадені,
    що на київських схилах,
    я згубив тебе знайдену -
    ти мене не любила!

    А по тому повторюю
    без жалю і без осуду -
    не буває в історії
    умовного способу...

    17.11.2009



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  25. Ірина Кулаковська - [ 2011.09.28 16:03 ]
    Художник, що малює на асфальті
    Дощі вродили рясно, як ніколи.
    Звисають до землі налиті грона.
    Обгорнуті туманом видноколи.
    Здається місто шкіркою лимона,


    Розмоклою у вранішньому чаї.
    Дощі заходять у мою оселю -
    Безкомпромісні, заздрісні, безкраї.
    Прядуть розмов заплутану куделю.


    Плітки полощуть, цідять слів нектар,
    Куштують каву, розстеляють ліжка.
    Загашеного місяця ліхтар
    Закляк на гілці, як велика шишка.


    Там, за вікном, дощі і тут - дощі.
    Ми вже на "ти", ми вже в єдине звиті.
    Дощі блукають в закутках душі
    І споминів дитинних топчуть квіти.


    Лиш той, у дворі, мовчазний дивак
    Якийсь інакший, мов з чужої зграї.
    Подертий плащ, обтіпаний рюкзак
    І в погляді - солоних туг розмаї.


    Стомився, змерз, але не рветься в дім.
    Він схожий на скоцюбленого діда.
    Підтоптаний самотній пілігрим...
    Розмішує в калюжах барви літа


    І пише на бруківці міражі:
    Прозорих дам, прозорі гори й луки.
    Хоч все до щенту злизують дощі
    І обпікають задубілі руки.


    Він у спокуті, він в одвічній варті.
    Дощем крізь пальці гупають хвилини.
    Художник, що малює на асфальті,
    Старий П'єро у гримі Арлекіна.


    2011р.




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  26. Ганна Осадко - [ 2011.09.28 16:17 ]
    вереснева малина
    Осінь
    довга, заплутана,перемелена,
    ніби гендерна проза Оксани Забужко:
    … кома_кома_ще_ кома_зникома, знову коми-комахи до лампи липнуть,
    ці граки і горіхи – як же їх пронести до весни, через яке олов'яне вушко,
    ця вереснева малина – останній солодкий шанс залишитись у липні,

    де до спини прилипли піщинки,
    де мовчання розлита густа мармелада,
    де наші яблука крадені, поцілунки обірвані, прощання цурки...
    і зривається вивірка з гілки –
    і униз головою дурною падає –
    і збивається дихання –
    від розчулення
    від знечулення
    від малини у цукрі


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (12)


  27. Зореслава Цибко - [ 2011.09.28 15:49 ]
    Якось влітку
    Мов відблиск літа,
    з букетом зелені і світла,
    я йду.
    Й те чудернацьке небо,
    із поглядом глибинно-синім,
    неначе втомленим, зітхає уві сні…
    Захвилювалось листя –
    шал мого проміння –
    і подих долі з вітром у вікні –
    і дар життя,
    мов жар вогню у сіні…
    пелюстками зірок зникають стіни,
    а у очах згорають білі тіні…

    Мовчить земля –
    й лиш хмарою хмільною
    здіймає подихи у небо слів…
    Мовчу і я –
    слова залишились з тобою
    на полотні примарних днів…
    І думка –
    наче примха із туману –
    летить самотньо в світле поле…
    а я напружена, неначе срібна струнка,
    із вітром блідну… квітну…тану –
    спішу в самотнє небо–море.
    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  28. Олена Осінь - [ 2011.09.28 15:10 ]
    Медитативне (бо осінь, бо саме час)
    І чим далі від тебе,
    То легше земне тяжіння.
    Крижаним океаном
    Ранково-прозорий соул.
    Перестигле повітря,
    Як опійний чад осінній.
    Научуся палити,
    Навчуся пускати кола.
    І все глибше пече
    Неймовірно-безжальна врода
    Розвиднілих ланів
    У самотньо застиглу вічність.
    І гірчать недопито
    Калини налиті грона –
    От і я скуштувала
    Непроханим смаком відчай.
    На вітрів роздоріжжі
    Танцюю фанданго, сукня
    Закривавила обрій,
    Порвалася. – Бути бурі.
    Засльозило. То примха,
    То просто дощі підступні.
    Й сирота-промінець
    У погасло-блідій лазурі.
    Наче та прихожанка
    Покірна, німа, слухняна.
    Вже пропахла коса
    Сухостоями, деревієм.
    З кожним кроком у жовтень
    Лікую вже давні рани.
    З кожним кроком у осінь…
    Все більше тебе волію.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (29)


  29. Ігор Перецький - [ 2011.09.28 12:46 ]
    Свята Покрова.
    Свята покрова наступає -
    Захисників Вітчизни день.
    Людський плач, стогін долинає
    Народний дзвін БАМ-ДЗЕНЬ, БАМ-ДЗЕНЬ

    Благають Матір Божу люди
    ДАть сили їм життя вернуть.
    Прийде Народ до панства, буде
    Питать за що його гризуть.

    Гризуть безбожно, безупину
    і навіть продиху нема.
    Прижме козак панка до тину
    Спитає волі без ярма.

    Покрова здавна була Святом
    Що піднімало весь Народ,
    До бою праведного з катом,
    що люд відріже від свобод.

    Підняли зброю гайдамаки,
    і козаки збирали кіш,
    Стрільці Петлюри рвали грати
    Покрова йде, посвятить НІЖ.


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Хуан Марі - [ 2011.09.28 12:26 ]
    Свет
    Однажды в жёлтом октябре
    Сойдёт на город ночь.
    И станет тихо во дворе,
    И от стихов невмочь.
    И я дрожащее окно
    Словами отворю.
    Оно мешает так давно
    И мне, и октябрю.
    И он, не глядя на меня,
    Промолвит: «Вот и ты…»
    И лягут отблески огня
    На чистые листы.
    «А знаешь, - скажет он, - к утру,
    Наверно, будет дождь, –
    Горело небо ввечеру,
    И лужи била дрожь.
    И был болезненно горяч
    Распухшей тучи нос,
    И город – каменный палач –
    Смотрел на мир всерьёз…
    Я мёрзну, - скажет, - у костра…
    Мне холодно… Смотри:
    Пришла предсмертная пора
    Октябрьской зари…»
    Посмотрит искоса в окно
    И спросит: «Ты один?..
    А, впрочем, мне ведь всё равно…
    Чего-то все хотим…
    Чего вот только… Да, а ты
    Прочёл бы что-нибудь.
    Ах, это чистые листы…
    Печально… Что же, будь…»
    Он встанет – рыж и неуклюж,
    Кивнёт, сощурит глаз
    И по свинцовым бельмам луж
    Пройдёт в последний раз.
    Я буду долго из окна
    Смотреть ему вослед,
    Но видеть только как луна
    Роняет мёртвый свет.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (18)


  31. Ірина Зелененька - [ 2011.09.28 12:07 ]
    ***
    Ріка мені давно пустила кров.
    Така густа я, Господи, отавна.
    То сукня пахне сходом і вином,
    то казка персня ледь орнаментальна.
    Коралі мокрі – дощ у них ішов…
    А пальці втомі пишуть панегірик.
    Не виглядай мене зі сторінок
    і не проси того, у що не віриш.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (5)


  32. Марина Єщенко - [ 2011.09.28 10:35 ]
    Настроєве (середа) (перезавантаження)
    Намаж мене медом, або полуничним варенням,
    А я тебе кетчупом, гострим, до шашлика...
    Я буду десертом – ти будеш сирим пельменем...
    ...
    А як же хотілося справжнього мужика!!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (12)


  33. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.28 10:20 ]
    ІЛЮЗІЯ (з життя коханців)
    На площі,
    Вільній від ілюзій
    Ні проповідей, ні дискусій.
    Лиш свято, свято від душі,
    І солодощі, солодощі, солодощі…
    Там бенкетує трепетная плоть,
    Там стогони любовні, шепоти. Ну от,
    Там просто твориться в тісному крузі
    Одна з ілюзій.
    1998


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Марина Єщенко - [ 2011.09.28 10:39 ]
    Настроєве (середа)
    Ця гра для трьох. У неї вдвох не грають.
    Я віддаю, а ти кидаєш жереб.
    Якщо вона його не упіймає,
    То я, напевно, знов піду від тебе.

    Давай на роздягання! Роздягнемось,
    Щоб ти побачив, в кого кращі груди.
    Якщо ти вкотре скажеш, що у неї,
    Я вкотре відповім: "Хай так і буде!".

    А може, досить вже азартних ігор?!
    Закон заборонив, в закону – сила! (?)
    Якщо ти досі з двох мене не вибрав,
    То, може, вчотирьох зіграти, милий?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (17)


  35. Ярослав Петришин - [ 2011.09.28 10:23 ]
    ГОРБ
    По дорозі іду - пришпиленій
    гребінцем електричних стовпів -
    йду до тебе, а ти - у Києві
    на одному з його горбів.

    Ще не знаю - спішу за милістю
    чи віддати забутий борг -
    більше думаю, як би вилізти
    на отой неприступний горб.

    Бо у Києві-граді горбатому
    вся електрика під травником
    і дорога весь час сповзатиме
    піді мною старим хідником...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  36. Павло ГайНижник - [ 2011.09.28 10:16 ]
    ПРОЙТИ ЖИТТЯ І ОЗИРНУТИСЬ
    ПРОЙТИ ЖИТТЯ І ОЗИРНУТИСЬ

    Пройти, добігти, промайнути,
    Слід залишити і збагнути,
    Що все ж таки не наслідив,
    Не перебу́в – таки́ прожив

    Свій часу шлях, з’я́ву єдину,
    Що невблаганно мчить до сплину
    Усе стрімкіш. Без вороття...
    Й чи згадка там чи забуття

    Ховається в байдужій млі
    Й в кістках холодної землі
    Та й нас ковтає, хто це знає...
    Лиш Бог один – Він суд звершає.

    Творити, жити, народити,
    Дійти межі буття й прозріти
    Що дихав, а не продихнýв,
    Щось розпізнав – не зазирнув.

    Щоб пустку стра́ху й марноти́
    В ту мить останню не знайти
    Як з краєм станеться зіткнутись,
    Й булó б не прикро озирнутись.

    Павло Гай-Нижник
    28 вересня 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Тетяна Малиновська - [ 2011.09.28 09:30 ]
    ***
    Хвиля на каміння
    Накидає пута.
    Сонячне творіння-
    Дівчинка розкута.
    Соляні потоки
    На щоках - не вада,
    Це не перші кроки,
    Це, скоріше, влада.
    Знову сум вчорашній
    Протіка в сьогодні.
    Хто б повідав: нащо?-
    Совісті голодній.
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  38. Олег Завадський - [ 2011.09.28 09:29 ]
    * * *

    Свячені яблука на Спаса
    В корзині бабця принесла.
    Та все в умі попова ряса,
    Що – страх! – полатана була.

    – Ото не мала вже досади
    Селом пускати поговір, –
    Це дід, потягши самосаду,
    Відкашляв диму повен двір.

    На призьбі тепло, як у грубці,
    Про холод гадки ще нема.
    Сидять собі старенькі вкупці,
    А в очі дивиться – зима.

    1995


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  39. Саша Бойко - [ 2011.09.28 07:24 ]
    "Шизофреник кажуть"
    Офіс штамп акциз рахунки скоби
    Меркантильно
    Смішно буржуа
    А таких як ти давно не роблять
    а таких як ти
    уже нема
    (Та котра шепоче смішки вітру
    плачеться хто космосу в плече
    вже не наша і чужа для світу
    шизофреник кажуть...я про це)

    Капітали варяться у злобі
    Кроманьйонця тішить
    капітал
    Офіс штамп акциз рахунки скоби
    а таких як ти
    в "безпечний зал".

    28.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  40. Олеся Овчар - [ 2011.09.28 04:42 ]
    З присмаком барбарису
    Залишатися – звичка не Ваша,
    Та і я нетутешня, мабуть.
    Цю ідею, завчасно пропащу,
    Журавлі на жалі рознесуть.

    Нам зостануться білі півтіні,
    На піску намальовані сном,
    Та шматочки блакиті осінні,
    Перетворені в тихий шансон.

    Невагоме єднання потроху
    Павутинкою час розірве –
    Відчуття запізнілого кроку
    Ненародженим рухом замре...

    Згодом осінь немовби зумисно
    Нагадає загубленим двом
    Поцілунковий смак барбарису.
    Але це буде дуже давно...
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18) | "давня розмова"


  41. Мрія Поета - [ 2011.09.28 00:19 ]
    PROминуле
    Я – розлите під серцем вино,
    коли протяг втамовуває стегна
    й розривається настіж вікно
    в порожнечу між нами таємну.

    Так умів розуміти мене –
    мов затримував сон у долонях.
    І тяжіння зривалось земне,
    пелюстками вклякало на скронях.

    Бабське літо насподі небес
    було теплим – мов тіло-у-тіло,
    тільки вже обійму не тебе,
    не того, що так довго хотіла.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (38)


  42. Ірина Кулаковська - [ 2011.09.27 23:01 ]
    * * *
    Ах, какой полыхал закат!
    Кумачами луга алели.
    Не касаясь травы, летят
    По степям моих снов доселе


    Скакуны, в облаках скользя
    И сливаясь с горящим диском.
    Тот, о ком и меж строк нельзя,
    Был таким нереально близким


    До озноба, до невпопад
    Обронённого всуе слова.
    Ах, какой полыхал закат!
    Бессердечно, хмельно, бордово.


    Отражался в глазах, струясь;
    Пенясь, тёк по рукам и спинам.
    Наших судеб сплеталась вязь
    И тонула в ковре люпинном.


    И я льнула, как рогоза,
    Нежно, робко, листочком, стеблем.
    В смоляных волосах роса
    Затаилась остывшим пеплом.


    Ласки, гривы, ветров парад -
    Всё смешалось на суше бренной.
    Ах, какой полыхал закат -
    В пол-околицы, в пол-Вселенной.


    2011 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  43. Оксана Романів - [ 2011.09.27 23:14 ]
    Карпатська мелодія
    вже далеко за північ, вже далеко до завтра
    нерозбірливий час, що цю ніч не збудив
    У високих Капатах попеліюча ватра
    Ти туди не ходив

    Споконвічний закон - хто хоч раз переступить
    той назад повернутись не зможе ніяк
    Залишився один між престолів і трупів
    скам"янілий вояк

    Хто приречений жити - той майбутнє не зрушить
    той з землі не вірве мерзлий бій передсердь
    І у спину нам дихає, в сутінках душить
    вічна істина - смерть

    Ти один з поміж тих, хто в освячену воду
    Диких коней жене і полює на мить
    Скільки треба століть для прозріння народу
    що у генах болить?

    Вже далеко за край перехилено келих
    І святі не зійдуть, щоб дивитись на нас
    У високих Карпатах хтось мереживо стелить
    на порізаний час


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (11)


  44. Наталка Янушевич - [ 2011.09.27 22:20 ]
    ПЕРЕДЧУТТЯ КОХАННЯ

    Придумай мені покої,
    В яких би усе збувалось.
    Закриємось на підкову,
    Від зайвих очей подалі.

    Придумай мені фіранку
    З моїх сподівань-мережив,
    Щоб ранок змінився…ранком.
    І пестив нас, і бентежив.

    Придумай мені гостину,
    Та тільки на дві персони.
    Медовими і густими
    Здадуться цілунки сонні.
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (12)


  45. Оксанка Крьока - [ 2011.09.27 22:45 ]
    ***
    Не вмію прощатись, прощати не хочу;
    Боюся кохати, кохаю не тих...
    Щоранку еспрессо, експресія ночі,
    І біль, як будильник, що знову затих.

    Щоранку самотність, хоч натовп довкола,
    І кава без цукру притуплює біль,
    Щоранку в життя одиноко і кволо,
    У фальш(він не соло)- до вен звідусіль.

    Не вмію прощатись. бо всі вже в дорозі;
    Не хочу прощати, бо винна сама.
    Боюся кохати, бо зраду не в змозі
    Згубити в собі навіть люта зима.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  46. Лариса Омельченко - [ 2011.09.27 22:50 ]
    Нелюба

    Відтяв від хлібини скорину.
    Зняв скальп – ніби з псевдо-індуса...
    Забув, занехаяв, закинув –
    оту, при якій не відбувся.

    Від неї – і діти нелюбі,
    хоч, звісно, невинна малеча…
    А ночі із нею укупі –
    зруйновані гнізда лелечі.

    Вана терла стіл аж до скрипу –
    а знов по вуглах замасніло…
    Він пив нелюбов, доки випив –
    а дна не дістать: не зміліло!..

    Ой, кажуть неправду в народі:
    мовляв, де ж були твої очі? -
    Коли купував при нагоді…
    Судити багато охочих.

    Провину свою розуміє,
    застряг у своєму ж капкані…
    За вікнами темрява мліє.
    Це ніч їхня спільна. Остання…



    17.04.09.








    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (12)


  47. Олександр Григоренко - [ 2011.09.27 22:34 ]
    Осень
    Дивная осень, пора золотая!
    Все в пурпуре и злате - краса.
    Уходят позда в неведомые дали,
    И березы уходят в себя...
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Володимир Сірий - [ 2011.09.27 21:38 ]
    Пригадка
    Останній раз тебе я бачив
    За днів моїх юначих мрій.
    Болить на серці образ твій,
    А лікуватися нема чим.

    Казав собі сам: не дурій,
    Позбудься юності , козаче!
    Але малим дитятком плаче
    Пригадка у душі моїй.

    Через років завісу димну
    Тобі одній назустріч йтиму, -
    Життя одне. І ти одна.

    А, може, стріну випадково
    І, удушивши горлом слово,
    Пройду повз тебе, мов мана…


    27.09.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (17)


  49. Марічка Богак - [ 2011.09.27 21:53 ]
    ***
    Треба лежати нерухомо на підлозі
    І не боятись, що довкола павуки.
    Ми біжимо, падемо по дорозі
    Із нас сміються навіть будяки.

    Не вимагаю бути привидом,
    Чи плисти проти течії ріки.
    Хочу спокійно, хитрим приладом
    Читати тихо всі твої думки.

    Ловити суть, тримати руки,
    Хворіти голосом зболілої душі,
    Ти любиш рай, я люблю муки,
    Ми трохи рідні, але вже давно чужі.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  50. Марічка Богак - [ 2011.09.27 21:15 ]
    ***
    Легше зректися себе, не міняючи правила,
    І після сірого снігу любити зелену траву.
    Я не грала в футбол, я лиш наївно так марила,
    Малювала портрет із блакитних тіней на пару.

    У шафі висіло зимове із шармом пальто.
    На стіни дивилась і дихала праска,
    А люди тікали, губились в смердючім метро,
    І диким закінченням бавилась казка.

    А літак, що летів, креслив обрії сили.
    Довгі вії ховали на кінчиках цукор й сліди.
    Навіть вовки у лісі на осінь не вили,
    Дивились на небо, вдовольнялись шматочком скупої їди.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1113   1114   1115   1116   1117   1118   1119   1120   1121   ...   1828