ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Нафталін Марак - [ 2011.08.03 11:17 ]
    ВСЕргій
    Все є: алергійне БЕЗ соння’n’силля енергійне.
    Засклилась і дзвінко злилася з вікном і з віком.
    Ці стиснені тіні на стінах й синтетичній постелі постійні
    Цілунком в чоло розчулено розлучаюсь з своїм чоловіком.

    Все є: слинно-сиза слизькість очей слізьми облизаних,
    Три грації: А, теле і психо патія
    Суміші солі й води на віях росяно-рясно нанизаних
    Ефект мімікрії утворюю в його кімнаті я.

    Все є: свідомість оклигаюча і збуджуюча невідомість
    Декілька криків, кроків, окурків та років гарантії тіла.
    ВСЕ віддаю разом з зором й розумом, матами й памяттю, натомість…


    Пришвидшіть, хто-небудь, звикання до втрати широким пробілом.




    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  2. Валерій Хмельницький - [ 2011.08.03 09:25 ]
    Євген Меркулов. Подарунок жінці (верс. 3) (переклад з російської)
    О, як сліпучо Ви прекрасні!
    Я у цій темі битий вовк.
    Ах, Ви на дотик просто класні!
    Ах, Ваші коси - ніби шовк!

    Фігурка Ваша - бездоганна,
    Кажу Вам чесно, не вмовля.
    О, Ваші груди, як бархани!
    А плечі, ніжки! Oh là là!

    Ах, пречудовий, незрівнянний
    Ваш погляд ніжний з-під повік.
    Як еротично Ви убрані!
    Як граціозні віддалік!

    І аромат Ваш особливий -
    Так пахнуть яблука в саду.
    Я Вам приніс одне, зваблива...
    Куштуйте, Єво! Бо піду!


    03.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (25) | "Евгений Меркулов Подарок женщине"


  3. Саша Бойко - [ 2011.08.03 07:28 ]
    "Г. Небо"
    Стихає місто в літній вечір,
    сон опускається на плечі
    обрізаних тополь.
    Гроза співає без упину,
    з небес жбурляє на долину
    розтяжливий бемоль.

    Вечірнє небо, наче пава,
    розпочинається забава
    малюють кольори.
    Не розумію із оселі
    Хто пише небо аквареллю?
    Художник де сидить?


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  4. Борис Бібіков - [ 2011.08.03 00:01 ]
    +++
    місто пливе в безодню, три кораблі бездонні
    вгору здіймають весла, плачуть русалки-хвилі
    їм лоскотати скоро теплі тіла будинків
    ночі повільна куля тихо пливе у скроню
    ночі повільна куля пройде тебе навиліт

    ніч запливає в тебе, в трюми бездомних вулиць
    в чорному ставі неба срібні монети губить
    так, щоб вони злипались в білих нічних ведмедів
    будемо так кохатись, щоб не вони почули
    просто плисти за руки й міцно стискати губи

    ночі форелі жовті тихо пливуть за нею
    світла гарячі пасма падають нам на постіль
    міста човни бездонні тягнуть за линви краби
    і не ховай нічого в ночі під паранджею
    бо не сховаєш груди, бо не сховаєш постріл


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (14)


  5. Світлана Луцкова - [ 2011.08.02 23:51 ]
    ***
    Із небес я спускалася, щоб не вертатись туди.
    Обережно ступала, неначебто впасти боялась.
    Заміталися біло мої непомітні сліди.
    Я ішла, як у сні, а насправді - лише прокидалась.

    Вирувала розлука потойбіч зачинених віч.
    Не захмарюйся, любий, - тобі я мовчання простила.
    Із небес облітала, як іній, чи попіл, чи ніч.
    До землі притулилась знеможена, тиха, безсила.

    Захисти, пригорни, поцілуй, зрозумій, відведи...
    Пере-літня пора, нетривка, затуманена, ось і
    З небесами прощалася вперше, відтак - назавжди.
    І безтямно синіла дорога від тебе - у осінь.

    (ремікс)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (36)


  6. Ірина Швед - [ 2011.08.02 23:54 ]
    Осінній плащик
    У відчинені двері ніч постукає жовта,
    На порозі твоїм скине плащик блудниці.
    Кине так, як кидають газету пожовклу
    На базарі, в якій продають полуниці.
    І прозріння на здачу, як побачення пізнє,
    В борг до ранку відпустить псів своїх погуляти.
    Ви із Нею водночас, ніби й рідні і різні –
    Як Петрарка й Лаура, що не вміли кохатись.
    І на виворіт плащик – і на виворіт літо,
    Пси повернуться ранком і на стомлених лапах
    Принесуть тобі день, принесуть тобі світло,
    І по плащику гості вчують пристрасть на запах.
    Знов у двері твої ніч постукає жовта…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (7)


  7. Ірина Швед - [ 2011.08.02 23:07 ]
    Втраченій жіночій фігурі присвячується…
    Ностальгія зачинилася у шафі,
    Визирає інколи з полиць,
    Одягом з дешевих магазинів,
    Ароматом вялених суниць.
    Дивиться в дверей стару щілину,
    Одяга китайський «От кутюр»
    Мріє про любов свою єдину,
    Ту, якій не роблять манікюр.
    Де ще ви знайдете скільки лахів
    як в її запиленій душі?
    Бідна пані у старенькій шафі,
    Ви її від молі просушіть.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (8)


  8. Єва Комарик - [ 2011.08.02 23:41 ]
    Давай убежим с тобою
    Давай убежым с тобою.
    Давай убежым навсегда.
    поплывём по течению с рекою,
    Как будто мы - волны, вода...

    Давай убежым с тобою,
    Давай улетим в небеса,
    Там радости мир и покоя,
    Там я не одна,и ты не сам.

    Давай убежым с тобою,
    Давай растворимся в земле.
    Мы будем и телом, и кровью,
    Мы будем рассветом во мгле.

    Давай убежым так просто,
    Исчезнем для них навсегда!
    Пусть тлеют в огне наши кости,
    Фотографии смоет вода.

    Пусть не будет ни слова, ни памяти,
    Нас не станет, ведь мы - вне времени.
    Ми свернули с пути, мы должны ити.
    Мы вне света, но мы и вне тени.

    Да, мы скрылись, сбежали мы.
    Мы забыли про вас, ваши имени.
    Не кидайте лишь наши в бездну,
    Вдруг они станут вашими нитями?...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  9. Зоряна Ель - [ 2011.08.02 20:20 ]
    планета

    невблаганно і незворотньо
    проникатиму у твій безлад
    на планеті мольбертів фарб,
    заґрунтованих тем-полотен.
    вибухатиму надновою
    у галактиці стертих пензлів
    і, вигадуючи причини,
    відкладатиму час на потім.

    відбиваючи дивне світло,
    таємничі мінливі барви
    пробіжуся мазками днів
    і ночей, у тобі загрузлих.
    неповторних і неймовірних.
    що закінчаться незабаром,
    залишаючи на орбіті
    безповітряний шлейф ілюзій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (18)


  10. Лариса Омельченко - [ 2011.08.02 19:50 ]
    Прощання з минулим

    Тіло на розі Незібганих Доль
    Ставши на бруствер, троїсто тремтіло.
    Електрозварювальник-світлофор
    В тіло зайцями кривавими цілив.

    Блимало п’яне пикате табло
    (Чи волоцюга, чи, може, король?).
    Більше поломок ніде не було –
    Тільки на розі Незібганих Доль.

    Він пішохода спинити хотів,
    Той світлофор, що тепер альбінос:
    Кидав під ноги кривавих зайців –
    Свідків брехні, обіцянок, погроз.

    На перехресті Незібганих Доль
    Тіло жадало почути: «Вернись!»,
    Тільки безжальний безхатько-король
    Твердо-прощально дивився униз…

    Не озирнувшись, ступила на брук…
    Вдарив у спину троїстий оркестр!..
    Вчись вибиратись з майбутніх розлук,
    З «оптимістичних» таких перехресть.


    28.06.2011.









    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (6)


  11. Дмитро Куренівець - [ 2011.08.02 18:09 ]
    Іллів день. Гроза
    Вечірнє крайнебо беззвучно розсвічують спалахи.
    Все ближчі вони, і вже гуркіт лунає здаля:
    зі сходу святого – на захід над нами, оспалими,
    в гримучій квадризі по небу несеться Ілля.

    Четвірка небачених коней б’є в хмари копитами,
    викрешує іскри, і блискавки падають ниць.
    Вогненною владою – спадком од Зевса-Юпітера –
    чортів настромля він на вила своїх громовиць.

    Природа слідкує за тими священними вловами
    на силу нечисту. Відкрито мисливський сезон.
    Ось блискавка – поряд! І реготами Перуновими
    сміється все небо, і солодко пахне озон.

    То над головою, а то вже – на західних обріях
    Іллева погоня продовжує мчання своє.
    І спалахи рідшають, мов пригаса хтось поволі їх,
    і грім – що чимдалі, то більше – від них відстає.

    На небі не видно ні колії сліду, ні борозен.
    Які ж тут допіру були громовичні жнива!
    А скоро вже Спаси, а потім – окропить нас вересень,
    і небо оновиться, й буде земля в нас нова.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  12. Магдалена Чужа - [ 2011.08.02 17:47 ]
    Дивіться всі
    Морським теплом навіювало в очі,
    Солоний бриз, а втім, чи дивина?..
    Дивіться всі, та тільки не зурочте
    Як певно йде без сумніву вона.

    Назад тепер те саме, що в нікуди,
    Не осудіть, - не видадуть вуста.
    Дивіться всі, бо більше так не буде,
    Хтось написав: не та, не та… Не та.

    Раптовий зойк: одна сумна пожежа,
    Один асфальт спромігся на уклін…
    Дивіться всі!.. З-під лоба, обережно,
    Як буде день, коли не прийде він.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  13. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.08.02 14:03 ]
    Казановам
    приторно-солоний присмак сліз,
    хочеться кохання – шалу нервів,
    з-під твоїх шипованих коліс
    все частіш народжувались стерви...
    чи тому об'їхав, полишив,
    душу не топтав і не калічив?..
    добре знаю, подумки грішив...
    і плював на тисячі освідчень...
    Казаново, зраджуєш собі,
    нагуляла апетит, зібралась
    на гулянку без порожніх слів,
    і собою вкотре запишалась.
    не сталева, та міцна броня,
    від цілунків смаку не розтану...
    буду із тобою до рання,
    потім розчинюся у туманах...
    не підходить? знов не по зубах
    мій прозорий прозовий сценарій?
    Казаново, недоречний страх,
    поміняй колеса на сандалі,
    раджу називатися тихіш,
    бо який вже з тебе Казанова?
    ось такий тобі присвята-вірш
    тризна по звабливостей престолу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (32)


  14. Наталія Крісман - [ 2011.08.02 13:36 ]
    В ОБІЙМИ НЕБЕС
    Прагнуть цілунків знекровлені губи,
    Мозок судомить пульсація рим.
    Ти є водночас розрада і згуба,
    Серце благаю: "Лише не згори!".

    Щастя сховалося за горизонти,
    Мрії принишкли у тиші хвилин.
    Вже не збагну я - реальність чи сон ти?
    Серце шукає одну з половин.

    Важко мені є наповнити змістом
    Власне життя, як немає тебе.
    Спраглість бажань викладаю намистом
    На плесо ночі, в обійми небес...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  15. В'ячеслав Романовський - [ 2011.08.02 12:31 ]
    СЕРПНЕВІ ДНІ В ЗАДУМІ ТИХНУТЬ...
    Серпневі дні в задумі тихнуть,
    Де ти - там Божа благодать.
    Не літ боюсь - боюсь не встигнуть
    Тобі любові не додать!

    Моя ти зіронько пестлива,
    Моя ласкавко степова,
    Зі мною поруч ти - і злива
    Пагіння зжовкле напува.

    Зі мною поруч ти - і сонце
    Надії ждані роздає,
    В моїм житті, в моїй сторонці
    Найголовніше в світі є.

    Це - ти! Це почуття весняні! -
    Зі мною їх нестримна рать.
    І все ж боюсь, кохана пані,
    Тобі любові недодать.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (10)


  16. Валерій Хмельницький - [ 2011.08.02 12:42 ]
    Грааль і гроші (літературна пародія)
    Сказала я йому, як другу:
    Мене для тебе вже нема,
    А ти візьмись за роги плуга -
    Бо грошенят у нас катма!

    Геть із дивану й Інтернету,
    Газети викинь і книжки,
    Як хочеш смажити котлети -
    Впрягайся, нумо за віжки!

    Як ні, повернешся додому -
    То про Грааля і не мрій...
    Ти чуєш, геть іди, нікчемо!
    Мене торкатися - не смій!


    02.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10) | "Лілія Ніколаєнко Послухай, друже, мріяти вже досить!"


  17. Валерій Хмельницький - [ 2011.08.02 10:16 ]
    Євген Меркулов. Подарунок жінці (верс. 2) (переклад з російської)
    О, як сліпучо Ви прекрасні!
    Я у цій справі знаю толк.
    На дотик Ви такі чудесні!
    А коси Ваші - ніби шовк!

    Фігурка Ваша - бездоганна,
    Зізнаюсь чесно, ось Вам хрест.
    О, Ваші груди, як бархани!
    А ніжки навхрест - просто фест!

    Ви пречудові, незрівнянні,
    Ваш погляд ніжний - наповал.
    Як еротично Ви убрані!
    Як граціозні на загал!

    І аромат Ваш особливий -
    Так пахнуть яблука в саду.
    Я Вам приніс одне, зваблива...
    Куштуйте, Єво! Ну, я жду.


    02.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (22) | "Евгений Меркулов Подарок женщине"


  18. Наталка Янушевич - [ 2011.08.02 08:58 ]
    СУЧАСНИК - ПОЕЗІЇ


    Це, на жаль, нікому не потрібно.
    Не тепер. Не так. Не в ці часи.
    Кращий той, хто вміє вище стрибнуть,
    Ніж невчасні напади краси.

    Це не та епоха, люба пані!
    Знаємо: душа і все таке…
    Ми сліпі, глухі і нездоланні -
    Місце здобуваємо м`яке.

    А душа так пахне нафталіном,
    Як старі немодні комірці.
    Помовчіть - вас просимо уклінно.
    Краще все ж синиця у руці.

    Світ складний, тому не набридайте,
    Бо не звикло око до сльози.
    Всі і всюди вічно вимагають,
    На вірші не залишають сил.

    Та коли на хвилю завмираю
    (Тільки вам одній зізнаюсь я),
    У мені ледь чутно промовляє
    Сутність спантеличена моя.
    Лютий 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (6)


  19. Любов Бенедишин - [ 2011.08.02 08:07 ]
    ***
    В душі твоїй нема для мене місця.
    В моїй – для тебе – повна протилежність.
    Байдужості кохання не боїться:
    І в крапку поміщається безмежність.

    2000


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  20. Саша Бойко - [ 2011.08.02 08:12 ]
    "О. Небо"
    "О. Небо"
    Осіннє небо присмаку вологи,
    плаксиві хмари пальцем розмішай,
    і забурлять окрилено тривоги,
    немов у філіжанці свіжий чай.
    Приємний дим малює силуети..,
    та все мара, лиш спогади забуті.
    Осіннє небо - крила для поета,
    лише б зуміти ними розмахнутись.


    02.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  21. Олег Росткович - [ 2011.08.02 01:29 ]
    ВСЕ І НІЧОГО
    Так близько - далеко
    Одне від одного
    Я можу все
    Я не можу нічого
    Високе так низько
    В добрі стільки злого
    Я знаю все
    Я не знаю нічого

    Послухай: мовчання
    Багато промовить
    Я скажу все
    Я не скажу нічого
    Ліками стань же
    Отруєне слово
    Я бачу все
    Я не бачу нічого

    Торкнутися шкіри
    Вхопити твій погляд
    Я хочу все
    Я не хочу нічого
    Віра в зневіру
    Живе без мертвого
    Я чую все
    Я не чую нічого

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  22. Наталія Крісман - [ 2011.08.02 00:05 ]
    НА ДЕНЦІ У СЕРЦЯ
    Спустошились рими, рядки обміліли,
    Немов не бажаючи плинути більше.
    Вже проситься крапка. Та з коми несміло
    Любов виривається хвилями вірша.

    Від ночі до ночі незримістю думки
    Пульсує душа моя в ритмі інерцій.
    Кудись мої мрії втекли за лаштунки,
    Забившись клубочком на денці у серця.

    Безмірно-великим кохання вродило,
    Аж прагне відбитись у лоні мольберта...
    Розбіглися рими, втомилися крила,
    Так хочеться Душу зустріти відверту!...
    2.08.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (20)


  23. Женя Бурштинова - [ 2011.08.01 22:21 ]
    Реванш
    Веде в майбутнє із минулого стежина, -
    Мережка суперечливих думок,
    Свідомо-несвідома моя воля
    Помилками гартується щокрок.
    Фундамент ненадійний, може стіни?
    Чи борг перед собою віє страх?
    Таке життя - чи ти моя причина?
    Та буря в склянці знов зриває дах.
    Хоч, доле, ти візьми мене у руки,
    А хочеш то зв'яжи мене міцніш,
    Йому на зло іду у ніч. Путана, -
    Застягло слово в серці, наче ніж.
    Шосе, потік машин і кличуть фари,
    А я стою і прошу ще хоч раз,
    Пробач, прости, знайди мене коханий,
    Хай це узбіччя не розлучить нас.
    Було ж чудово разом нам з тобою,
    У всьому я ішла тобі навстріч,
    Твоєму посміхнулась тільки другу,
    А ти мене струсив, як лупу, з пліч.
    Нарешті ти приїхав, стихло світло,
    І радість у душі (таки припер),
    Та зовсім ненадовго. - Ти повія, -
    Сказав, - а я тепер твій сутенер.
    Кохана, ти не дрейф, я дах надійний,
    А щодо суті справи тут карт-бланш,
    Усмішка! І пливуть до нас "зелені",
    Нарешті в битві з ними наш реванш.
    01.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (21)


  24. Олена Багрянцева - [ 2011.08.01 22:19 ]
    Відведи цю біду від дверей...
    Відведи цю біду від дверей.
    Від людей, що надіями повні.
    Все одно буде злива і повінь.
    Цей безладний тепер корабель

    Не пливе. Крізь вельветовий дим
    Ще лунають схвильовані кроки.
    Все одно будуть плечі і щоки.
    Цей до болю незграбний інтим

    Не зітре запізнілу вину.
    Від біди не врятує утома.
    Все одно буде стежка додому –
    Крізь цю прокляту
    хижу
    війну.
    30.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (9)


  25. Єва Комарик - [ 2011.08.01 21:57 ]
    Лицо
    Лицо заслоняют прозрачные ткани
    Повешаны тем, кто закрыл мои мысли
    Надорваны теми, что во мне фальшь искали,
    Утомлённые поисками, с застывшими оскалами
    На полпути ни к чему зависли.

    Лицо заслоняют цветы в глазах
    Распускаются, вянут и вновь расцветают,
    Затмевают светом проснувшийся страх -
    Он загорается ими, сжигает впрах.
    Зима в артериях неумолимо тает.

    Лицо закрито бережными руками.
    Глаза - закрыты. Смотрят в сознание...
    Им незачем видить несуществующее.
    Уже нету прошлого. Нет пока ещё будущего.
    Глаза-то закрыты.. Не видят, что я - не я.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (3)


  26. Зоряна Ель - [ 2011.08.01 21:15 ]
    ***

    чотири роки, мов чотири колії,
    збіжать у конюшинних вечорах,
    бо слів їм не відміряти доволі нам -
    їм буде ніколи, відхрестяться – пора.

    із висоти пташиної тривожності
    якось озвуться гуркотом коліс,
    а ми їм заперечити не зможемо
    і змовкнемо півтінями на склі.

    задивимося втомлені й окрадені,
    як губляться у накипах сльоти
    оті, що від початку нас не зрадили,
    чотири роки різних самотин.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  27. Марина Шандорук - [ 2011.08.01 20:26 ]
    Непокірний раб
    Як важко непокірному рабові
    Під стогони здійматися з колін,
    Коли кайданів осоружний дзвін
    Ще й досі чути в кожнім слові.
    Коли раби - брати по крові,
    Кричать: "Вгамуйся! Зупинись!
    Не те вже рабство, що колись -
    Тоді справлялися "червоні".
    А нині - воля, хай там як,
    Нагай вже спини не шматує,
    І кожен сам свій шлях торує,
    Безвихідь сіє по світах.
    Ти, брате - зовсім?! Схаменись!
    Твоя смага нам невідома:
    Культура? Історична пам`ять? Мова?
    Та Бог з тобою, відчепись!"
    Раби! Одурені лукаво!
    Вас не розкуто! Не розкуто!
    І ворог зуби шкірить люто,
    Щоб нашу одібрати славу!


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  28. Іван Потьомкін - [ 2011.08.01 18:07 ]
    Передчасна старість
    Всього і всіх шкода.
    Все – наче спалах,
    Та ось вже сутінки і пітьма, і слова.
    Слова про тіло, дотик, голос.
    Слова ще теплі, ще твої
    І вже наполовину словникові.
    ...Ліпше скам’яніти і видивляти жадібно віки,
    Ніж тільки згадувати доторк твоїх пальців,
    Паморочну зав’язь то лівої, то правої руки
    Довкола таїни цілунку...
    ...Найлюбша, відведи в непам’ять
    Мої непрохані передчуття біди
    І прокажи: «Це передчасна старість,
    Бо ти ж такий ще до нестями молодий».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  29. Валерій Хмельницький - [ 2011.08.01 16:33 ]
    Євген Меркулов. Подарунок жінці (переклад з російської)
    Як невимовно Ви прекрасні!
    Від Вас у мене просто шок.
    Ах, Ваші очі - зрілі вишні!
    Волосся Ваше - ніби шовк!

    Фігурка Ваша – ідеальна,
    Скажу Вам чесно, без прикрас.
    А губи - золото сусальне!
    А ніжки – взагалі атас!

    Красуне із красунь, клянуся,
    Ваш погляд – блискавки розряд.
    Безмежна грація у русі!
    А зваба - більша, ніж в наяд!

    І аромат Ваш особливий –
    Це запах яблук восени.
    Я Вам приніс одне з них, Єво...
    Скуштуйте швидше! Ну, вкуси!


    01.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (21) | "Евгений Меркулов Подарок женщине"


  30. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.08.01 15:21 ]
    Скніти*
    програма максимум –
    для мене – мінімум –
    сюжети класиків
    і неба синього,
    і воску запаху,
    і меду літнього,
    і бруньок набряку,
    джмелів між квітами,
    жита шепочуться,
    ми – в їх історії,
    і наші вибрики –
    ні, не теорія,
    і знов сновидами
    в житах зближаємось,
    душою любимось,
    в думках – кохаємось...
    і спогад скнітиме
    на грані памяті,
    а ми – старітимем
    у тихій гавані...
    не птахи – рибами
    ми, певно будемо,
    щоб тихо дихати...
    ні-ні, не грудями...
    зітхання вирвалось,
    і очі стомлені,
    усе вдивлялась я,
    як вітер кронами
    грайливо бавиться...
    то теж із класиків...
    тебе любити – то –
    програма максимум...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (5)


  31. Анатолій Клюско - [ 2011.08.01 12:45 ]
    Лелече гніздо
    Почорніле й розгалужене,
    Одиноке і застуджене,
    Ти - на дубі за вікном.
    Над тобою хмара стелиться,
    Закликаючи хурделицю,
    Сіє снігом, мов зерном.

    Завиває вітер-дядечко,
    Стогне сад старий на грядочках
    Під його могутній рев.
    Ти ж за стовбура чіпляєшся
    Й невідомо як тримаєшся
    Між оголених дерев.

    Зимній день гуде розлючено,
    Ти ж вслухаєшся засмучено
    В посивілу далину,
    В добрі спогади пірнаючи
    І, напевно, закликаючи
    На гостиноньку весну.

    Десь за горами високими,
    За морями срібноокими,
    На далекій чужині
    Ходять, спокою не маючи,
    Все на північ поглядаючи,
    Твої буслики сумні.

    Потерпи, сердешне, трішечки,
    Й сонце, ця тепліні діжечка,
    Прожене твою біду.
    Білокрилих зустрічатимеш
    І озвешся лелечатами
    У зеленому саду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  32. Анатолій Клюско - [ 2011.08.01 12:02 ]
    В холоди
    Дощ невпинно по вулицях човгає,
    Відбиває осінні рядки.
    Чом здаєшся ти, осене, довгою?
    Чом у сумові топиш думки?

    Он земля під тобою розхристана,
    Мов заклякла в чеканні біди,
    В покривало закутавшись листяне,
    Жде наругу зими - холоди.

    Заскучавши за дниною гожою,
    Попід лісом завмерло село:
    Сіре небо димками загоджує,
    Повернути благає тепло.

    Та не чуєш ти, осене, докорів,
    Тчеш завіси з пітьми і води
    І твердИми рішучими кроками
    Все мандруєш кудись... в холоди.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  33. Ірина Людвенко - [ 2011.08.01 11:23 ]
    Как тебе в осени?
    Эта рыжая выскочка - autumn for you!
    Я вообще-то люблю ее, но иногда,
    В этом оставленном здравым рассудком краю,
    Лучше уже жара или холода.
    Не выношу ее верных собачьих глаз,
    Знаю ведь спросит, все-таки не смолчит:
    - Ну, получилось, скажи, хоть на этот раз?
    И отвернется, когда я швырну ключи.
    Я делаю розы из листьев который год,
    Ругаюсь с ней из-за яркости желтизны.
    Красиво выходит, и мне безумно идет
    Быть занятой и счастливой. И верить в сны...

    31.07.11


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  34. Анна Малігон - [ 2011.08.01 11:43 ]
    Аритмія про Анну
    У маленької Анни прозорі повіки,
    вона удає, що спить, - а виходить не дуже,
    вона виплутується з обіймів сонного чоловіка
    і знов розглядає пару червоних смужок.

    Зрадник тепер по віднях, а тут балачку
    не обірвати, тільки поговорити
    ні з ким. Анна, маленька, плаче –
    ані шарфа сплести, ні петлю створити.

    Вона виходить на ганок, одненька на всю планету,
    хай би обмазали. Хай би уже постригли…
    І вчиняє дикий стриптиз – їй усе фіолетово.
    І місяць, убитий, падає, в її камуфляжні стрінги.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  35. Ольга Бражник - [ 2011.08.01 10:31 ]
    ***
    Ти сліпим був, як дощ, той що зранку мене заскочив,
    це жахливо заразно - тепер ми сліпі обидва...
    А десь там, вище пупа, метелики ще тріпочуть,
    тобто - дзуськи - так просто узяти й піти - не вийде.
    Що, писати пора мемуари, о мі аморе,
    як неправда моя потонула в твоїх зіницях?
    Я так хочу на море, напевно, поїду скоро.
    Як синиця в руках мій квиточок на залізницю.
    А журавлики в небі- "Курли!" - обирай, на бога.
    Свої довгі носи не в свої вони пхають справи...
    Справа - ти, зліва - сонце, вода і одна дорога,
    та дорога - по колу і знову-таки - направо.
    І чого так хотілося бути твоєю фройляйн,
    а як видно - не доля, мабуть - зодіак у змові...
    А де двоє, ти знаєш, там часто буває троє.
    І не завше той третій - народжений від любові.

    А на волі так солодко...Нащо ж мене закрито?
    Добровільною бранкою у колодки закуто...
    А тобі підкоряються лейн, авеню і стріти.
    Їм однаково, просто, чиїми сьогодні бути.

    01.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (13)


  36. Ірина Швед - [ 2011.08.01 10:15 ]
    Двір
    Немов пройшли віки
    Старенькому паркану,
    І сто життів пройшло
    У мертвому дворі.
    А я в осінній сад,
    Мов злодійка, загляну
    І віднайду слова
    В горіховій корі.
    “Я тут була“ –
    І будуть в серці жити
    Простих три слова,
    Пам’яті слова.
    “Я тут була“ –
    Не хочу хоронити.
    Все ще живе,
    Допоки я жива.
    Облізла фарба –
    То було червоне.
    Дощем обмита
    призьба зі смоли.
    А в мене лезом,
    Гострим і солоним,
    Думки, як рани,
    з болем до сльози.
    Знайомий двір,
    Який же він знайомий!
    І плач, і радість розділяє він.
    І як колись,
    Дверей цей скрип невтомний.
    І як колись, –
    Криниці тихий дзвін.
    Ти пережив війну
    Прокляту світом,
    У порівняні з тобою –
    Все ніщо,
    Тобі не знати лиш,
    Що цього літа,
    Господар твій
    З життя цього пішов…
    Й немов пройшли віки
    Й старенькому паркану,
    І сто життів пройшло
    У дідовім дворі...




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  37. Ірина Швед - [ 2011.08.01 10:43 ]
    Вчителю
    Забруднені рядками папірці
    Лежать укупі, мов солдати вбиті.
    Той почерк, ті великі горобці,
    Слізьми твоїми тихими розмиті.

    Не збіг обставин, і не як в кіно:
    Дитячі зшитки й лампа серед ночі,
    Твої красиві вже в утомі очі
    Й червона ручка, списана давно.

    І між рядків, читаючи буття,
    Ти бачиш долі поколінь прийдешніх.
    У їх садах доспіють теж черешні,
    Твій урожай – учительське життя.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  38. Іван Редчиць - [ 2011.08.01 09:49 ]
    БЛАГОСЛОВЕННЯ

    Я в серце вклав Твоє благословення,
    Цей дар найбільший із великих див.
    Прости мене – я так звичайно жив,
    Не цінував ні слова, ні натхнення.

    З дитинства був отруєний лжевченням,
    Не знав Тебе й нікого не любив.
    Моє життя – далекий самоплив
    До маяка з Твоїм святим Іменням.

    І ось, пропливши кілька сотень миль,
    Я виринув – і став посеред хвиль,
    І постоявши, рушив за Тобою.

    Я народився вдруге через біль,
    І вичистив лжеправду, ніби гниль , –
    І освятився Слова чистотою.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  39. Катруся Матвійко - [ 2011.08.01 09:02 ]
    Останній день липня
    Сьогодні закінчиться липень,
    Мов книги остання сторінка,
    Яку прочитати судилось
    Не тільки мені одній!
    Щось вітер нашіптує липі,
    А небо міняє відтінки!
    І щастя розправило крила!
    Давайте за ним! Мерщій!

    Останній день липня - для мене!
    Це навіть не здійснення мрії!
    Це щось неймовірне! Чудо!
    Приємне, як шум трави!
    А завтра вже серпень, напевно!
    Та душу - я знаю! - зігріє
    Те світло, яке усюди!
    Бо поруч зі мною - Ви!

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (21)


  40. Олександр Шумілін - [ 2011.08.01 00:48 ]
    * * *
    у місті де кожен знайде собі власного перехожого
    де колір бруківки легкий і ламкий наче шовк
    де люди травнево хворіють духовним сходженням
    і зовсім не вірять у Тофлера і футурошок
    у місті де ми перейшли одне одному
    шлях і вдачу
    де ти відлітала а я на кленовому листі писав листи
    прокинуться сни прокинуться Ті що значать
    для мене і тебе
    більше ніж я і ти
    ах як це буває
    зіллються неначе краплинки двоє
    і час розженеться і ти - над землею грайливий змій
    веселий і вільний
    і вірний
    тому хто керує тобою
    ...і вибухне серце не втримавши власний вміст
    потому зима не зима а прийдуть перестиглі морози
    слова обміліють і танець що був на двох
    розірветься
    як розривається тиша весняна міцними грозами
    як хромосомний набір що його розриває бог
    і місто змовчить... піднявши мости у повітря
    стуливши роти ніби свідкам нічним ліхтарям
    а потім дощі на майдан і сльози на вітер
    на вітер
    і кожен проснеться
    і в кожного буде шрам


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  41. Ірина Швед - [ 2011.08.01 00:41 ]
    Вечірній
    Серпневий вечір грівся на ослоні,
    Мов чолов’яга втомлений присів.
    Останній промінь сонця у долоні
    Багаттям ночі тихо золотів.

    Десь тліли трави, і палали роси,
    Я, мріючи, стояла у саду,
    Дивилася, як хлопчик голобосий
    Квапливо гнав додому череду.

    Ховав у Рудці вечір власну втому
    І гнав її, як воду під веслом.
    А вулиці скликали нас додому –
    На мамин борщ і яблуневий сон.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  42. Ірина Швед - [ 2011.08.01 00:09 ]
    Сон коханому
    Відійдуть, відмоляться, відтопчуть
    Білих днів медові вечори,
    А мені приходять сни щоночі,
    З терпкістю соснової кори.

    Я б тебе, розплетена і гола,
    Нахилила б до свого човна,
    Колисала б в місяця подолі,
    Щоб твій спокій залила вода...

    І кохала б, як свою дитину.
    Скибку серця вирвала б з душі.
    В голови, під пухову перину,
    Клала б на ніч навхрестом ножі.

    Щоб ти спав народженим в купелі,
    В яблуні травневій у саду,
    Щоб летіли снами білі лелі,
    Щоб не знав ти на віку біду.

    Колихають в рукавах зелених
    Журавлі відбілені млини –
    Ти щоночі прилітай до мене,
    У мої зелені,милий, сни...


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (10)


  43. Сантос Ос - [ 2011.07.31 23:02 ]
    Треба йти у Гори...
    Треба лісти в гори...
    І на висоту...
    Щоб не чути спорів,-
    У своїм "уму"...

    Щоб не чути шуму,-
    Пилу і доріг,-
    Щоб із цього суму,-
    Вибратись я міг...

    Щоб я міг лишити,-
    Тут свою печаль,-
    Хай ведуть стежини...
    Десь мене у даль...

    Хай мені покажуть,-
    Десь вдалі приют...
    Щоб я на поляні,-
    Десь на мить побув...

    Щоб я там лишився...
    Не лише у снах,
    Я б лише молився,-
    Щоб лишитись там...

    Щоб я там постояв -
    Сам, один - в тиші,-
    Треба йти у Гори,-
    Просто для Душі...
    Дякую:-) 12 черв. 2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  44. Сантос Ос - [ 2011.07.31 23:30 ]
    Заблудився...
    Я так замучився ходити,..
    Що я без себе тут живу...
    Що мнов ведуть незнаті ниті,
    А я за ними в рабстві йду...

    І я залишився на світі...
    Але мене отут нема,
    Нема мене посеред квітів,-
    Бо я залищився в думках....

    Зазишився отам в безодні,
    І для реальності помер...
    Нема мене отут в сьогодні,
    Тепер за мене Інший йде.

    Іде за мене мій Хазяїн,
    А я для нього тута сплю,
    Мене робити він заставив,
    Творити сон тут наяву...

    І я залишився на світі,
    Один-один посеред снів,
    Не залишився серед квітів,
    А з своїм Его я побрів...

    Дякую:-) 24.07.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  45. Сантос Ос - [ 2011.07.31 23:11 ]
    Марення
    Всі думки і всі роздуми,
    Вітер страху й бажань -
    Те, що є тільки в розумі -
    Того в світі нема,-

    Тут немає де вклинити -
    Всі фантазії, страхи, думки,
    Тільки ми нещасливими,
    Йдемо світом, бо розум привик...

    Він привик тупо діяти -
    Виділяти на прояв думки,
    Аби лиш не помітити,-
    Що один лиш тут він бачить сни...

    Що немає в раельності -
    Тут його філософій, думок
    Тільки він не зостанеться -
    Лишить власний Замо́к.

    Він від світу закриється,
    І піде в власні сни,
    Тільки з ним не ведися ти!
    Бо цей розум
    не ти!!!

    Дякую:-) 13.07.2011р. (00:10)


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  46. Віктор Мельник - [ 2011.07.31 23:23 ]
    Автомат
    Птах залізний червоним дзьобом
    Цілу ніч клює горизонт.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  47. Ірина Швед - [ 2011.07.31 22:38 ]
    Звіробій
    Жовтим солодом, біло-пінним,
    Розважніли вуста в хмелю,
    А над Рудкою, жовтими тінями,
    Спокій ночі я постелю.

    Ходять небом Святий і Нечистий,
    Зорі точать об місяця ріг.
    Притулися до мене, плечистий,
    Обхопи мою косу-батіг.

    Відлюби мене в трав косовиці,
    Звіробій заплети у косу.
    Не заснути тобі, як не спиться
    Бджолам диким, що п’ють росу.

    Очі, плечі твої… і губи.
    Вечір втомлений від вогнів.
    Розстібни мені ґудзик на грудях,
    Зацілуй, щоб і світ заважнів....

    Тиха вечора пізня молитва.
    Прибережні дніпрові вогні.
    На піску тіл потомлених битва …


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (7)


  48. Ірина Швед - [ 2011.07.31 22:17 ]
    У придорожника жили тужаві...
    У придорожника жили тужаві,
    Мамочко рідна, так хочу до тебе….
    Сонце стрічати в зеленій заграві,
    Руки тягнути, подібні до стебел.
    Бо знову я квітка, зірвана квітка,
    Я – придорожник біля отчого дому.
    Мамо, лебідко, мамо, лебіко –
    Так хочеться бачити постать знайому.
    Горнеться травень сліпими стежками,
    Пахнуть садки повні вишень чужих,
    Зірвані трави несуть пеленами –
    Коси обрізані смутків моїх.
    Жовті лілеї в садку твоїм, мамо -
    Жилка сльози на засмаглій щоці.
    Чом же мій поїзд відправився рано,
    Чом же мій поїзд відправився рано?
    Лиш придорожник зігрітий в руці.



    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  49. Ірина Швед - [ 2011.07.31 22:36 ]
    Купальський

    Зігріті сонцем кличуть нас двори,
    Ой ладо-ладо, на русальські плеса.
    І йдуть водою зоряні колеса,
    І моляться медунками степи.

    З тобою ми перепливли б ріку,
    Ти тільки попроси, татарки вижну,
    Вогнів Марени білу дивовижу
    Розбурхаю в купальському танку.

    На босий місяць розітчу траву,
    Натопчу ніччю ворожбитні роси,
    Нехай світанок півнями голосить
    На нові сили і снагу нову.

    У молоці навариться зоря,
    Ой ладо-ладо, на твоїх долонях,
    Бо ж ти - Ярило, мій липневий сонях,
    Купала наші разом догорять.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (4)


  50. Лариса Омельченко - [ 2011.07.31 22:09 ]
    Соняхи


    Тісняться ряди полонених вояк
    В солоний барліг аномального літа.
    Пекельна валіза ковзнула навзнак:
    Сипнуло промінням по всенькому світу!

    На кухоньці у піднебесних послів
    Начинкою бавляться, мов мідяками…
    Від спеки чи хтось би себе захистив,
    У небо вистрілюючи пелюстками?...

    24.07.2011.
    (Поїзд «Умань – Ясинувата»)



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1140   1141   1142   1143   1144   1145   1146   1147   1148   ...   1829