ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Григоренко - [ 2011.07.17 21:26 ]
    Троянди коханання
    Простив гріхи друзям собі i ворогам
    кайдани сумління і всі жалі-страхи
    їх спакував любязно в скриньку з Небуттям
    в Щасливому Житті недосконалість непотрібу вони

    Сонячна Краса - свіже дихання
    приємна радість калата - зростають любові крила
    без погляду в минуле вперед гайда
    Щастя вільному - вільному щаслива Доля

    проростають троянди кохання в серцях щомиті
    радіють друзі Сонцю в небесах блакиті
    Яце Ти - Ти це я - Ми Одне
    еднаючі серця зливаемось в Єдине Ціле.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  2. Аліна Шевчук - [ 2011.07.17 19:20 ]
    Наскрізь
    Зупинитися в онімінні... Відчути, що боляче:
    Душа змагається з літом лиш сам-на-сам.
    Відчути до реальності... Побачити, ніби поруч.
    Постаратися дати раду отим думкам.
    Розібратися. Заспокоїтись... Не виходить - берусь за ручку.
    Як же близько, чомусь так зайомо...
    Думки і душа - найвище значення,
    А ти спробуй пройти по ньому.
    Без остраху, ручкою провести Долю,
    Та все по лінії, без кроку фальшу,
    Здмухнути пил часу, що не лягав а ньому
    І так хотів прикрити собою Душу.
    ... У безвісті, між думками... - уже дифузія.
    Відсіяти слово? - Потрібен магніт.
    І знов розлетиться найреальнішою ілюзією
    Ненаписаних ще віршів яблуневий цвіт...
    І знову: стараюсь дать раду своїм думкам.
    Відчуваю більш, ніж реальне, і бачу усе, ніби поруч.
    Душа кличе Душу... Мовчить сам-на-сам...

    А рідко коли хто
    просто загляне в очі...
    І лише один
    на півжиття
    Зможе відчути.
    Чому тобі справді боляче...

    19.06.11 22:50


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  3. Аліна Шевчук - [ 2011.07.17 19:42 ]
    Щоб заспокоїлася Душа

    Я не витру тебе зі спогадів,
    Бо неможна ж так - півжиття
    Тихих ранків з п’янкими заходами
    Безпощадно викинути в сміття!
    Забути барви всі і слова,
    Проміняти єдине небо,
    Щоб заспокоїлася Душа
    І на мить обернулась степом...
    Лиш на мить... Лише мить - цього досить,
    аби стати такою, як інші.
    І ніхто більше не попросить
    Прочитати про себе вірші...

    Але я ще молюсь ночами!..
    Намагаюсь забути, хто я...

    Твоє небо... мені сяє зірками
    І наспівує спогади моря...

    29.05.11 22:48


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  4. Аліна Шевчук - [ 2011.07.17 19:00 ]
    My SUN (**, )
    Про що ти думаєш, закриваючи свої очі?..
    Коли перед ними - до болю знайомий момент:
    Доля секунди... і ті літні ночі,
    І рідний отой силует...

    Про що ти думаєш, вмикаючи "літню музику"?..
    Яка наново перемішує тільки осілі спогади.
    Вони ж ніколи до цього не звикнуть,
    Що вони з небуттям - майже порівно...

    Про що ти думаєш,задивляючися на зорі?..
    Коли знаєш, що десь на ці зорі дивиться Він.
    Так само згадуючи "на двох" море,
    Й слова, що збулись без причин...

    Про що ти думаєш, наперед знаючи всі слова?..
    Коли для мовчання - мільйони причин.
    Зоряним шляхом прослалось життя,
    І сяє над шляхом жасмин...

    15.05.11 23:03


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Аліна Шевчук - [ 2011.07.17 19:10 ]
    Про що ти мовчиш?
    Про що ти мовчиш? - Як вперше, про вірші.
    Все тільки мовчу і пишу...
    І досі не вмію мовчання довершить,
    Ту тонку із слів мережу.
    Молюсь на грозу і сповідую літо,
    Посилаю у небо листи...
    Зірки читають їх непомітно.
    Вітер мріями шелестить...
    А я пишу вірші про Всесвіт,
    Про Галактику душ, почуттів...
    (Мій блокнот від безсоння марить,
    Бо це ж не спокій, що він хотів).
    У кожного слова - півсотні значень.
    Для чиєїсь душі - якесь - та - істина...
    В мене Доля не просить пробачення
    За одне - на двох - розділене відстанню.
    Я можу не знати, коли і від кого,
    Але суть поселилась в мовчанні...
    Телефонними монологами
    Поєднались думки з зірками...
    Суть єдина! Єдино - правильна? -
    Треба дивитись в одному напрямку!
    Коли з минулого - то з минулого!..
    Суть промовляють подумки..!
    - Аби ти знала, про що ти пишеш...
    - Рівно про те ж, про що і мовчу!

    Пізнати любов - сутність найвища!
    А сенс має Галактика, коли її хтось почув!


    23.06.11 02:16


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Анастасія Поліщук - [ 2011.07.17 19:51 ]
    Метaморфоза
    Невимовно, сонливо, тяжко вона йшла у бій,
    Фортеця кривава недолі, дарунок голодних мрій.
    Прийшла з молодим, чаклунським щастям в зелених очах,
    Та в щастя був переоблік, на депозиті спав страх.

    Стрепенулась, злетіла в небо, розбите бляшанками хмар,
    Лише на дні виднівся розбуджений світом димар.
    Схопилась, постала огнево, затерла всі рани сміхом,
    І стала творити диво, знущатись хотіла над лихом.

    В агонії істини миті поглянула в дзеркало правди,
    Брехливої, мовчазної, байдужої людської вади.
    І подихом снігу тривожним створила собі новий світ,
    Де вітався із кішками кожний, де збирався щастя кульбіт.

    Розмалювала душу фресками янгольских спин,
    Поруч роздмухала вітер - годинний повітря плин.
    Змила хурделицю страху, танцюючи вільний фокстрот,
    Замиготіла свавільно, включивши автопілот.

    Тепер уже переможно вона крокувала у світ,
    Відбудована, безтривожна, людина нових орбіт.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  7. Женя Бурштинова - [ 2011.07.17 18:54 ]
    @@@
    Є дві розради - слово і сльоза,
    Обоє ненапоєні ніколи,
    І разом чи по черзі до вікна,
    Впадають пташенятами з крамоли.
    Є дві дороги - бита і стерня,
    І лиш одна стежина йде від хвіртки,
    Яка потойбіч - добра чи гірка,
    За обрій не заглянути нізвідки.
    Є дві мети - до неба й до життя,
    Обидві не осягнуті без віри,
    Дорога і розрада - це мольба
    Душі, що починається з офіри.
    17.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (31)


  8. Анатолій Клюско - [ 2011.07.17 18:27 ]
    Кохання 1933
    Ненароджені діти від твого і мого кохання.
    Лише відчай і біль оченята їх шлють голубі.
    Простягаю для тебе скориночки крихти останні
    І останнє "люблю" шепочу ледве чутно тобі.

    Уже гупа у двері кістлява страшною косою,
    Уже вічності просить розтерзане серце з грудей.
    Та до уст нахилюсь, поділюся кохання росою,
    Це ж бо тільки воно ще на світі тримає людей...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  9. Юлька Гриценко - [ 2011.07.17 17:27 ]
    Sorry
    Поміж небом моїм і землею
    Загубились солодкі слова.
    Я блукатиму сонним тунелем,
    Поки справжня, допоки жива.

    Хтось промчав перед мною. Сміливий.
    Бачу, квітку тримає в руці.
    То трава лиш... Ніяке не диво.
    Ну, а я більше мрія, ніж ціль.

    І тягнись, не тягнись — нуль емоцій.
    Так, ти добрий і дещо смішний.
    В тебе теплі усміхнені очі -
    Суміш спокою, рим і весни.

    І якби ти з'явився раніше
    З нас би вийшла чудова сім'я.
    Просто я, засинаючи з іншим,
    Звикла чути від Нього: “Моя”.

    17.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (7)


  10. Софія Кримовська - [ 2011.07.17 16:50 ]
    ***
    Твоя відстань до сина більша,
    аніж Місяця до Землі.
    Обіцянки. Та краще тиша.
    Хай ще буде в душі малим.

    В нього очі кипіли сонцем -
    перша зустріч за десять літ.
    А на тому мобільнім боці:
    "Я не буду. Бувай. Привіт..."

    Не заплакав, а зціпив зуби -
    мама ж є і дідусь також.
    Чоловіче, колишній любий,
    його суму, прошу, не множ!

    Хай сміються очей волошки!
    Хай не ляже, як тінь, обман.
    Хай побуде маленьким трошки.
    Все одно ти не з ним, а там...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (20)


  11. Любов Бенедишин - [ 2011.07.17 16:30 ]
    ВИРОК
    Світлини любові cховаю надійно
    між буднів, нудних і марудних…
    Святкую свободу – в оковах сумління –
    немовби на лаві підсудних.

    Картайте мене за небес велелюдність
    і часу ходу безупинну!
    У Вашому щасті – мою не_присутність –
    не ставте мені за провину.

    Я долю благала свій вирок змінити.
    А доля – жорстока й лукава:
    Ви маєте право
    мене
    не любити,
    любити – не маєте права…

    2004(2011)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (48)


  12. Тіна Рагас - [ 2011.07.17 16:44 ]
    Маркетинг
    Споконвіків велося в світі:
    Птахи вклонялись небу, кріт – землі,
    Могутніх крил боялись сіті,
    Підземні рили нори – у душі сліпі.

    Змістилась вісь земної кулі,
    Болото небу мстить тепер затято,
    Багаті та високі душі
    Збагнули – відлік честі вже відтято.

    Маркетинг всюди в нас помітний,
    Рекламний щит ціну душі диктує,
    Талант, любов – кому потрібні?
    Купцеві ринок всі скарби дарує.

    Яка ж брутальна діє сила,
    Закон буття такий гряде сьогодні:
    Коли безкрилі носять крила,
    Птахи рятують гідність у безодні.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  13. Віктор Мельник - [ 2011.07.17 15:48 ]
    У спадщину зоставимо печаль
    XIV
    У спадщину зоставимо печаль
    В чорноземі жита озимим болем
    Рушій прогресу садить бараболю
    Гойдає цвинтар – вічності причал

    Кружля Землі блакитний катафалк
    Чумацьким Шляхом – перекотиполе
    Суб’єкт життя копає бараболю
    Гуде транзитний космос, як вокзал

    Безсмертя цінник – цифри на картоні
    Пластмасові цяцьки армагедонів
    Прийдешності оманливий ескіз

    Тире надгробні – знаки переносу
    У небі зблисло, мов зламався посох
    Безсмертний дощ штрихує час навскіс.
    2011

    Цей сонет буде в моїй новій книжці, що має вийти восени. Поки що вона має робочу назву "Трильярди".



    Рейтинги: Народний 6.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  14. Ляля Бо - [ 2011.07.17 14:12 ]
    До тебе...
    До тебе... по битому склі, по уламках "але",
    По тріщинах в серці після невдалих спроб...
    ...Тріумфи, зітхання, вигадування проблем...
    А, знаєш, так смішно, життя - не цукровий сироп.

    Пробач за слова і за те, незграбно замовчане,
    За щире невміння відверто розум дурманити,
    За погляд з-під лоба очима до болю вовчими,
    Коли з тих очей так невчасно впадуть діаманти...

    25.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (9)


  15. Наталія Крісман - [ 2011.07.17 14:39 ]
    НЕ ОЗИРАТИСЯ НАЗАД!
    Пережити, вижити і жити! -
    В цьому світі, повному облуд,
    Коли серце зрадами прошито
    І дощем не змити вічний бруд.

    Пережити, вижити і жити,
    Слати мрії янголам у вись,
    Знов любов'ю серце воскресити,
    І світитись щастям, як колись.

    Пережити, вижити і жити,
    І хреста донести до кінця,
    Щоб колись, як прийде час спочити,
    Гідно зір піднести до Творця.

    Пережити, вижити і жити,
    Відпустити в небо всі жалі,
    Знов радіти сонцю і блакиті,
    І ступати гордо по землі.

    Швидкоплинність щастя - не наситить
    Душу, що втомилася від зрад...
    Пережити, вижити і жити,
    І не озиратися назад!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (21)


  16. Леся Гурч - [ 2011.07.17 14:14 ]
    СПОВІДЬ
    Алюзія душевних катаклізмів
    Мандрує в світі простору-буття.
    Колодязь правди – вічності провісник
    Засуджує бездумне каяття.

    Притлумлені думки і почування
    Ще дихають – на мить не завмира.
    А моє серце – дзеркало жадання
    Шукає спрагло справжнього вина.

    Примхлива гордість досі ще клекоче,
    Напій омани друг ще допива.
    Це гріх, авжеж! Та мозок мій не хоче
    Лиш їсти хліб з добірного зерна.

    Люб’язність штучна просто остогидла.
    Любов усіх – дешевий аромат.
    Церковний спів й заучена молитва
    Нам забезпечить прощення навряд.

    Та забаганки наші превеликі,
    Хоч святість – лиш потік багатослів’я,
    Де криється людська багатоликість,
    Що прагне щиро Божого спасіння.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  17. Анничка Королишин - [ 2011.07.17 14:23 ]
    Знаєш,що я хочу?
    Знаєш,що я хочу?Трішки спокою.
    Лісової тиші кароокої.
    Смерекових ранків незахмарених.
    На грибах настояного марева.
    Пахнуть трави лісові колискою.
    Попід скелі річенька поблискує.
    Там стежина хвоєю постелена
    і казками,мудрими й веселими.
    Сняться гори!Кличуть,усміхаються,
    афинами й бриндзою вітаються.
    Небо близько,можна хмар торкнутися.
    Де б не був - захочеш повернутися.
    1997 р. липень


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (4)


  18. Леся Гурч - [ 2011.07.17 14:53 ]
    РАБИ ВІРТУАЛЬНОСТІ
    Живу, існую, наче павутина,
    Чи сенс у цьому нашого буття?
    Мабуть творець не хоче, щоб людина
    В комп’ютерне вселилася життя.

    Машинка, віртуальність чи істота?
    Реалії, утопія чи сон?
    Сторіччя наше – інтернетна рота,
    Що їсть плоди із саду заборон.

    Консерватизм? – про що тут говорити,
    Як масове гнітить усе святе.
    Таке вже рідне, наше, колоритне
    Обмежує. Вивищує круте.

    А ми спокійно, мовчки споглядаєм,
    Вимірюєм, втікаєм, біжимо,
    А потім упокорено приймаєм
    Усі дари, що західне дало.

    Духовність наше б’ється у тенетах
    Духовність наша – матір-Інтернет,
    Вона «священна» як індійські Веди,
    Для неї ми не скупимось монет.

    Ми люди? Так, але без крил духовних.
    Молитва наша – віртуал-сніданок.
    Хіба цей світ є наміром Господнім?
    Це ж світ ідей – безглуздих забаганок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  19. Леся Гурч - [ 2011.07.17 14:18 ]
    ТЕОРЕМА ЖИТТЯ
    Спустошена думками голова –
    Реалії бентежать мою душу.
    Цей рій думок гудить, немов бджола,
    Й зринає у свідомості. Я мушу

    Тоді вловити плинність всебуття,
    Поринути у світ печалі серця.
    Чого сльозяться очі від життя?
    Чого в кохання поржавіли денця?

    Отак життя – повчає і кара.
    Отак любов – то щезне, то засяє.
    Отак душа – вагається щодня,
    Бо рій спокус її не полишає.

    А доля – наче загадка, богема:
    То нам дає, то часом обкрада.
    Невже життя – безмежна теорема,
    Яку повік ніхто не розгада!?


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  20. В'ячеслав Романовський - [ 2011.07.17 13:29 ]
    НА БАТЬКІВСЬКІЙ ЗЕМЛІ
    Жаль, мріям вже не збутися -
    Лихий їх підстеріг!
    Забути все. Й забутися
    Між звалищ, пустирів.

    Та зашпор не відхукати -
    Закрижаніло все.
    І гірко серце слухати,
    Його неправда ссе.

    Хай на душі невесело,
    Та крила скласти - зась!
    Ще свіжим вітром, веснами
    Я не підперезавсь.

    У степ не вийшов зораний,
    Де полишив поля.
    Ще сяє поміж зорями
    Ясна моя зоря.

    Пощо на будні супиться
    І крокувать узбіч?
    Не відступлю - відступиться
    Ця горобина ніч.

    А не піддамся відчаю,
    То й мрії поверну...
    З неспокоєм повінчаний
    Іду, як на війну,

    Боротись, не змирятися -
    Хай знають сили злі!
    І нічого боятися
    На батьківській землі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (13)


  21. Іван Гентош - [ 2011.07.17 10:05 ]
    пародія « Поратись пора... »



    Пародія

    Всьогό один набій – і той замόк!
    Ти зараз скажеш, що дощúло, мжúчка…
    А в результаті пшикнуло – осічка!
    Бо знаєш: антилопа – то не вовк…
    Ти не мисливець? Може цар Гвідон?
    Невикохана , сам казав – зараза!
    Ех, знову брати в руки макогон?
    Ти заховав? То є китайська ваза!
    Давай полюй! Бо зараз як загну!
    Не панда я – боятися не варто!
    Ну добре-добре! Там у льосі кварта –
    До полювання можна – лиш одну!
    Ну вже вилазь – червоний, ніби рак
    Тобі, герою, теж давно за сорок.
    А хто хвалився вчора: «Є ще порох…»,
    А потім перекинувся навзнáк?
    Дивись мені – щоб нині «на ура»,
    І постарайся влучно і без глупства!
    Чи ти б хотів, щоб панда самогубством?
    Ну нє, то нє! А поратись пора…

    17.07.2011ό


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (25)


  22. Леся Гурч - [ 2011.07.17 10:43 ]
    *** *** ***
    Спопеліли думки – розтоптала їх вічність,
    Задрімало буття на моєму плечі.
    Охололі серця, збайдужіле сторіччя
    Принесло нам у дар аморальність душі.

    Розпливається світ як спотворена дійсність,
    Поглинають роки все коріння добра.
    Невже доля дала тимчасово у власність
    Здеградоване скрізь бездуховне життя?

    Незіпсований світ в окремішніх особах,
    Незасіяне зло. Звідки ж цвіт бур’яна
    Так проріс в Україні морально незлобній?
    Порятунок – знайти від душі ключаря!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  23. Леся Гурч - [ 2011.07.17 10:08 ]
    ХТО Я ТАКА?
    Хто я для тебе?! Серця павутинка
    Чи просто суміш сіра крізь туман.
    Я ж загадка, душевна невидимка,
    Енергія воскреслих поривань.

    Хто я така?! Закохане дівчисько
    В холодному, зимовому шатрі.
    Я йду, лечу… до серця уже близько,
    Але воно в колючому хутрі.

    Хто я така?! Безвартісна коштовність,
    Солодка біль чи скорена жага,
    Безкрила птиця, хаосу безмовність…
    Чи може серця твого я раба?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  24. Наталія Крісман - [ 2011.07.17 09:32 ]
    ДУША ЖИВА !
    Я знову впала, боляче, наднизько...
    Тепер навчаюсь дихати й плисти.
    На серці хтось незримий лезом висік -
    "Живи, Душа, і хай тобі щастить!".

    Зринають сили, віра воскресає,
    Вітрила з дна підносячи у вись.
    Душа жива, вона усім прощає,
    Може, й собі простить за все колись...

    17.07.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  25. Віктор Кучерук - [ 2011.07.17 00:48 ]
    Пережити, вижити і жити...
    Пережити, вижити і жити
    Серед глуму, злиднів і брехні,
    Попри шал реформ несамовитий,
    Що життя вкорочує мені.
    Пережити, вижити і жити,
    Щоб сказати дітям про жахне
    Не життя, а болями повите
    Існування батькове земне.
    Пережити, вижити і жити,
    Не спаливши стяги та хрести, -
    Віру в краще удесятерити,
    Не упасти, а потроху йти.
    Пережити, вижити і жити
    Без образ на долю та на час, -
    Усміхатись сонцю у блакиті,
    Як життю колись – у перший раз…

    16.07.11.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (17)


  26. Анатолій Притуляк - [ 2011.07.16 23:10 ]
    З циклу "Гидня"
    Гидня не спить,
    Гидня ламає списи
    Об голови втаврований мідяк.
    Монако – рай ! Над морем колоритно
    Лунає тиша молодих Карпат.
    Гидні - гибня ! гиванам, гофіцерам
    І люмпенам недавньої пори.
    Монако – вічність ! Морем дивовижно
    Пульсує серце юної доби.

    (16.07.2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  27. Анатолій Притуляк - [ 2011.07.16 21:03 ]
    З циклу "Гидня"
    Недооцінка. Самовираз
    В естета вичерпавсь талант.
    Не перший бій, останній вилаз
    І шрам на совісті. «О, ґвалт !»
    «Я не хотів, спровокували
    Бидлізм, агонія юрби».
    Візьми рушник і випий кави
    До голови це небери..
    Кантата втерта в скроні, пальці
    Патологічна міна дня
    І вкрай по жаб’яче шкребельце
    Шкребе й шкребтиме чуженя
    Опівдні – втомлені, сваволя
    Гігантський випалок гидні.
    Напийся краще йоду, бору
    Й до голови це не бери..
    Гудуть шарніри у лещатах
    Коробить внутрішнє ца-бе
    Тебе мабуть, запам’ятали
    Тебе, готуйся.. не мине !

    (16.07.2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  28. Костянтин Куліков - [ 2011.07.16 20:54 ]
    Чуєш розмови про вічне...
    ***
    Чуєш розмови про вічне,
    Себто осінь, дощ, соплі, інше.
    На розі полиць кни́жкових
    Розбіжності порнографічні.

    Гортаєш сторінки звичкою,
    Роковану гадку вичавив:
    Оказію спраги вивчено
    Під поглядом феєричним.

    День стогне безсмертною релею…
    Чіпляєш руками потайки
    Хоругви чужі над Говерлою

    До сонця, до спраги, до гойдалки.
    Кіптем клоновані стяги
    Вимушують до Присяги.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (10)


  29. Наталія Крісман - [ 2011.07.16 20:38 ]
    Що випромінює серце?
    Легко зневіритись в мить, коли мрія погасла,
    Наче зоря, що згоріла навіки безслідно.
    І життєствердне "Я вірю!" надломлене гасло -
    Надто зчужів той, хто досі здавався надрідним.

    Легко є впасти, коли вже на Нього не спертись,
    Висохли ріки відвертості геть до краплини,
    Паща відчАю, здається, готується зжерти,
    Я безпорадна, неначе маленька дитина.

    Важко не здатися думам, що з'ятрені болем,
    І метастази страхів проростають у скронях,
    Розчарування у серці, мов стигмами, коле,
    Йду в невідомість, самотня така й безборонна.

    Як відрізнити - чи слово заражене фальшю?
    Що випромінює серце - любов чи отруту?
    Зраджена вкотре, душа хоче вірити дальше,
    Аби дійти до своєї колись світло-суті.

    Важко буває не зрадити власному серцю,
    Що до лукавства і зради поволі звикає.
    Де ж ви поділися, людоньки, щирі й відверті???
    Сонечко встало. Біль у душі відпускає...
    16.06.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  30. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:11 ]
    НЕ ЗБАГНУ
    Я питаю себе: А для чого живу я на світі?
    Я запитую вас, я запитую долю завжди.
    Чи, можливо, тому, що бажання моє лиш творити,
    Чи я просто живу без досягнень своєї мети.

    Чом сміються одні, а ще інші ридають в долоні.
    Ці їдять досхочу, а он ті лиш ковтають слину.
    І прерізні в усіх ці незмінно-керовані долі.
    Чудернацьке життя я повіки тебе не збагну.
    2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  31. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:22 ]
    ***
    Боюсь похвал, – зізнаюся сердечно,
    Бо в них отрута таїться, бува.
    Без них хоч вбого, та зате безпечно.
    Збрехати хочеш – проковтни слова.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  32. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:41 ]
    Мій ліс завмер…
    Мій ліс завмер. Його чатує смерть.
    Йому сокира вбивча осоружна.
    Його дітей травмовано ущерть,
    Хоч не завжди потреба в цім насушна.

    Мій ліс збіднів: покремсали, стяли.
    Он дуб поліг, ялиці й верболози.
    Прислухайся, Людино, схаменись:
    Карпати стогнуть гірко й безголосо…
    Мій ліс завмер…
    Помилування просить…
    А ти, Людино, мудро зметикуй:
    Вологи нам без нього не видати.
    Цінуй природу… марно не руйнуй
    Її безцінні чари, ліки й шати…



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  33. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:07 ]
    В САДУ СВОБОДИ
    Були часи, що сковували волю,
    Що позбавляли смілості слова:
    Сідлали їх зневажливо в неволю –
    І в’янула мелодика жива.

    Були часи підкорення та страху,
    Які лягли на предків рамено,
    Та ті звелись, завдали рабству краху
    Й сплели нащадкам вільності вінок.

    І увінчалась матір Україна,
    У вишиванку вільно одяглась…
    В Саду Свободи навіть і калина
    Цвісти рясніше сміло спромоглась.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:15 ]
    НЕ ДОКОРЯЙ
    Не докоряй, що серце не кохає:
    Лютує в ньому горда заметіль.
    Не завмирай тужливо у мовчанні,
    Бо розтерзає душу чорна біль.

    Не розкисай осінніми дощами,
    Тоді затихне віхола сердечна.
    Не поневолюй клаптиками жалю,
    Весна настане в серці доконечно.

    Не запевняй: любитиму довіку!
    Хода життя настільки незбагненна.
    Не метушись, любов твоя безрука
    Знайшла притулок в серці ще студенім.

    Не допікай за погляди байдужі,
    Я ж кликала весну в свої зіниці.
    Чекай. Прийде. Сьогодні ще недужа,
    Й серця злетять у вирій, наче птиці.

    І не зітхай, бар’єр периферії
    Ти вже зумів доволі подолати.
    Не вишивай на серці білі мрії,
    Й не смій, прошу, любов’ю дорікати.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:18 ]
    †-†-†
    Була трава. Тепер лише копиці.
    Було життя. Забрали косарі.
    І безневинні квіточки безлиці
    Злягли на руки матері-землі.

    Була сосна, і верби, і тополі,
    Але сокира злобно підтяла.
    Була Людина – поки її доля
    У руки смерті сміло віддала.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:20 ]
    †-†-†
    Зітхає хата, бо нема людей.
    Ревуть пороги скреготом дрімучим.
    Нема її…вона вже не прийде.
    Навіщо ти думками себе мучиш?

    Спітнілі вікна дивляться у даль,
    Фіктивні мрії досі ще жевріють.
    Зі стель вапно спадає і печаль,
    Але вона вернутись не зуміє.

    Голосять стіни голі та обдерті –
    Нема кому подбати за вбрання.
    “Вона не тут, а там десь – серед мертвих”, –
    Риплять дверцята наче навмання.

    “Вона не тут”, – відлунюють кімнати.
    У порожнечі вереск їх вита.
    Було життя. Були здобутки й втрати,
    А зараз – спомин й скошені літа.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:15 ]
    ♥*♥*♥
    На роздоллі тиша вишивала
    Вистраждані думи ланцюжком
    Й подумки Всевишнього благала,
    Щоб зцілив сердечний перелом.

    Та Господь відмовивсь лікувати:
    Додає терпіння це, мовляв.
    Кожен з нас приречений страждати.
    Рани зцілить той, хто їх завдав.

    На роздоллі тиша римувала
    Ці безладні, трухляві слівця.
    То любов творити спонукала,
    Це кричали зболені серця.

    Сірим смутком серце розіп’яте
    Й оповите духом самоти.
    Не будемо меду цінувати,
    Поки не скуштуєм гіркоти!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:31 ]
    ЗАЖУРЕНЕ СЕРЦЕ
    ЗАЖУРЕНЕ СЕРЦЕ

    Зажурене серце сиділо на призьбі,
    Пророчили долю йому небеса,
    А зорі збирали покремсані мислі,
    Безвартісні примхи розбитого «я».

    Розгніваний відчай забідкавсь на диво,
    Пригноблене серце воскресло уже.
    Це віра, надія, це небо зцілило,
    Й невидиме щастя пульсує-живе.

    Примарні надії в безодні розтліли,
    Хихикає мозок з вчорашніх зітхань,
    Виплясує серце, позбуте зневіри,
    Наповнене щастя й безхмарних бажань.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:48 ]
    ЧОМУ???
    ЧОМУ?

    Лоскоче осінь спогадом п’янким.
    Зажура серце точить до останку.
    Чому з кохання лиш зостався дим?
    Це ж я його спалила на світанку.

    Гойдає осінь зболену печаль.
    Думки, в солодкий спогад оповиті,
    Співають в серці нотами страждань.
    Тупцює докір: нащо так чинити?

    Гортає осінь стерті сторінки.
    Журба колише кволу ностальгію.
    Поснули вже поранені думки,
    А час пряде реалії в похміллю.

    Сп’яніле серце мучать дорікання,
    І осінь скиглить, спершись на плече.
    Чому зостався попіл від кохання?
    І спогад цей, чому мене пече?


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Леся Гурч - [ 2011.07.16 19:22 ]
    ПОЕЗІЄ!
    ПОЕЗІЄ!

    Поезіє – Кассандро предковічна
    Прелюдія – одна з твоїх дочок.
    Нотації читаєш ти лірично,
    Тактовно і доволі патетично,
    Щоб зваженим був кожен неокрок.

    Поезіє – казкова Попелюшко,
    Мелодико неспіваних пісень.
    Тобі Костенко рада і Забужко,
    Коли печально і доволі тужко
    Й проймає душу націємігрень.

    А мізерія – речі “піднебесні” –
    Для Тебе – наче зламаний місток.
    Зі слів сплітаєш злиточки чудесні,
    Якісь – погірш, а деякі – тутешні,
    Про нас негрішних з тисячі порок.

    Поезіє – праматінко любові
    До слова, милозвучності і рим.
    Для всіх дітей – ці гени є спадкові,
    Хоч деякі смішливі і нестрогі,
    А інші – пресерйозності екстрем.

    Поезіє – манірності праобраз
    Верстаєш мислі з мозкових тканин:
    Верлібри, ямби чи хорею обрис,
    Як експресивно-модний чудо-обрус
    Представити ти хочеш із перлин.

    Поезіє – скарбоно веледушна,
    Пісенний роє скремсаних думок,
    Душі та серцю – вартісна й насушна,
    Подруго і супутнице безскучна,
    Натхненнице чи рими колосок!..


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Женя Бурштинова - [ 2011.07.16 19:41 ]
    Мадригал
    Спішу до тебе знову за спроможність
    (О, ні, якби ж, та зовсім не за ту).
    Всього лиш за оту спроможність банку,
    Активам в ліжку честь я віддаю.
    Це - спроба, це з життям ідем на спаринг,
    Це упаковка завтрашнього дня,
    І тіло тут лише предмет застави,
    Ціна за виживання в нім своя.
    А що любов? Яка у неї квота?
    Там кожен крок вперед веде назад.
    Аніж хаос, вже краще розрахунок -
    Салони, бутіки і променад.
    Іду, спішу до тебе, мій гривнястий,
    У мною алергенний секс-реал,
    Отак з твоїх торкань, моїх замовлень
    Складається докупи мадригал.
    16.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (15)


  42. Леся Гурч - [ 2011.07.16 18:13 ]
    ♥*♥*♥

    Я зазирала в шибки твого серця
    Чи мешкає у ньому хтось іще?
    Бо що ж, життя…бувало відречешся,
    А потім біль до смерті аж пече.

    Моя любов гніздилась на помості,
    Холодні скельця дихали ледь-ледь,
    Я стукала, поросилася у гості,
    Та твоє серце мовило: Йди геть!

    Померзлі вікна лихо віщували:
    Залютувала в серденьку зима.
    Невже літа кохання поховали,
    Але ж копала яму тільки я!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Леся Гурч - [ 2011.07.16 18:16 ]
    БЕЗЖАЛЬНА ОСІНЬ
    БЕЗЖАЛЬНА ОСІНЬ

    Десь сновигає осінь під вікном,
    Годує серце крихтами надії.
    Сльозить душа з мрійливих перевтом,
    Снує буття з утопії та мрії.

    Волає совість – пережиті дні
    Скубуть її колючими дротами –
    Це ж шкутильгає осінь і вві сні
    Голками ностальгії душу ранить.

    Сплітає осінь мрії у ланцюг,
    Шматує серце, сповнене надії,
    А за вікном ображена любов
    Благає не притоптувати мрії.

    Кружляє осінь в серденьку моїм,
    Безжально топче в’ялі почуття,
    Свідомість понівечила зовсім
    Ще й пригостила присмаком буття.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Леся Гурч - [ 2011.07.16 18:13 ]
    Заздрість
    ЗАЗДРІСТЬ

    Глумливі тези сипались, як дроби,
    Немов вогонь, іронія пекла,
    А погляд – повен заздрости та злоби
    Пронизував нестерпно аж до тла.

    О, скільки болю! Серце аж пашіло,
    А скепсис душу вправно шматував,
    Зневаги дух пощипував несміло
    Та почасти брутальністю картав.

    Моя успішність так її гнітила,
    Зіниці заздро душу обпікали,
    Ще й квазіоди сипали квапливо,
    Медком злорадним серце частували.

    Глумливі тези – вияви нікчем’я!
    Нещирість слів – ознака “глупоти”!
    А заздрість – гріх… Отямся боже плем’я
    За кожен крок нам слід відповісти!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Леся Гурч - [ 2011.07.16 18:08 ]
    ПОЕЗІЯ - ЦЕ Я
    ПОЕЗІЯ – ЦЕ Я…

    Поезія – це вальс під супроводом музи,
    Це витончений сплеск обурених емоцій.
    Це рій думок кмітливих і не дуже
    Та їх дизайн у авторській сорочці.

    Поезія – це плід і роздумів, і вражень.
    Душевний словотік і серденька струмок.
    Поезія – це світ підхмарних перелазів
    Й натхненний словограй під зливою думок.

    Поезія – це день, це ранок, це світання
    Це дійсності десерт на березі буття.
    Поезія – це ти, закутаний в кохання.
    Поезія – це я у ритміці життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  46. Леся Гурч - [ 2011.07.16 18:25 ]
    ГОЛОДОМОР
    †-†-†

    Бездонні очі, повні божевілля.
    Благальний погляд міряє жнива.
    Пекельне пекло з проявом свавілля:
    Ні корінця, ні хліба, ні зерна.

    Тіла опухлі голодом вже ситі,
    І кожен бачить в іншому харчі,
    Щоб на вечерю було що зварити,
    Бо вже втомили голоду смерчі.

    Але куди, життя – неначе «казка»,
    Неначе “рай” людського небуття.
    Немов пустиня, строга і безласка,
    Де цінять люд як залишки сміття.

    Де все етнічне гноблять до останку,
    Живцем кидають смерті в пазурі,
    Немов боги, чи Катрю, чи Меланку
    Ці лиходії, деспоти, звірі.

    Та Україні вмерти не судилось,
    Та Україна вижила таки.
    За їхні душі Богу помолімось,
    Хай успадкують Царство навіки.

    †-†-†

    Сіра безодня примарністю дише.
    Квола байдужість голодних очей.
    Вітер, мов квіти, людей так колише.
    Жерти! О, жерти! – свідомість пече…

    Смагла буденність шука порятунку:
    Хоч колосочок, хоч жменьку зерна,
    І не важливо якого ґатунку,
    Лиш би поїсти… Ніхто не впійма? –

    Знову питають себе людські тіні,
    Душу яких доїдає хижак,
    Щоби свідомість на Україні
    Вмерла навіки.
    Але – ніяк…

    БІЛЬ

    Біль розпуки, тривоги й печалі.
    Біль червона, і чорна, і сіра.
    Біль вкраїнська травмує й надалі,
    Бо гнобили нас пазурі звіра.

    Бо людей за зернину судили.
    Ще живих віддавали землі,
    Хоч благали – вони не щадили –
    Чи дорослі, чи дітки малі.

    І лежала, мов труп, Україна.
    Пахло смертю повсюди навкруг.
    Де не глянь, там смертельна руїна –
    Викидали людей, наче мух.

    В казанку ще варили сусіда,
    Й смакували опухлі тільця.
    Опустіли селянські повіти…
    Тільки біль залишився в серцях.

    †-†-†

    Заглядає у шибки тривога.
    А в очах і безумство, і страх.
    Жити хочу! – благають у Бога
    Зголоднілі та спраглі уста.

    Але смерть коронує їх сміло.
    Це не плач, а волання душі.
    Це людина… чи трухляве тіло?
    Це життя… чи пекельні дощі?

    Почорнілий зголоджений спомин
    Заглядає у душу і днесь.
    З України зостався лиш комин,
    А фундамент зірвали увесь…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  47. Василь Кузан - [ 2011.07.16 18:15 ]
    Без таємниць
    І вже між нас немає таємниць...
    Усе відоме нам, і достеменно.
    На чорнім плесі збуджених зіниць
    Холодні кола бігають даремно.

    Бринить сльоза у пам’яті моїй...
    Гіпертонічна аритмія рими
    Розірве вени веслами надій –
    Тюльпани стануть ранами новими.

    І випаде на скроні перший сніг.
    Чи вже не перший? Випаде і стануть
    Слова, що обіцяли щастя в сні,
    Приманкою в житті до твого стану.

    Біля дороги, що веде в пивницю,
    Розіп’ято останню таємницю.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  48. Леся Гурч - [ 2011.07.16 18:08 ]
    АЛФАВІТНИЙ ПЕРЕДЗВІН
    - А -

    А чому ж ти скиглиш, сіра хмарко?
    Арбалета грім тебе підсік!?
    А тепер сльозиш на небі ґанку,
    Аспіринку хочеш – сонця сік…

    А душа у тебе – неба креза
    Анітрохи, мабуть, не п’янка…
    А у неба теж є своє лезо –
    Аморальна грімниця грімка…

    - Б -
    Боїшся впасти – значить упадеш,
    Бо крила віри – ліки від невдач,
    Бо з відчаєм вершин не досягнеш.
    Бальзам – надія й оптимізм-пурхач.

    - В -

    Відкладайте життя – і воно непомітно пройде,
    Віртуозності шлях осягнете тоді лиш у снах…
    Височійте душею, кажу вам, вона поведе
    Вас у край, де хвилина змарнована – крах.

    - Г -

    Гомонить поезія-мовчунка
    Говірку німоту колиха.
    Гігієна слів вже полить думку:
    Геростата славонька лиха.

    - Ґ -

    Ґвалтує муза стомлену свідомість.
    Ґелгочуть мислі, наче буревій.
    Ґаздує день на зораному полі:
    Ґрунти ще вбогі – музи недосій.

    - Д -

    Дерзкий кожух вдягнула сніговиця.
    Демарш сердець відвідав всі вокзали.
    Дивись: душа зухвалістю чорниться…
    Дивись: зима ввійшла до серця зали…

    - Е -

    Епітафія – цвинтарна книга.
    Епітафія – жалю клубок.
    Епітафія – спогаду крига,
    Епілог й надмогильний урок.

    - Є -

    Єхидний змій вже Єву спокусив,
    Єство його хотіло панувати.
    Єдине, що сказати він просив –
    Єхид є безліч – й пеклу не щезати…

    - Ж -

    Жебонить любов на ґанку серця,
    Жезлом бути розум не велить.
    Животіє жевриво, димиться…
    Журкотить любов…чи тінь кричить…
    - З -

    Зміни цей світ, а не жалійсь на нього.
    Зміни себе, а потім критикуй.
    Здобуток кожен – засіб від полови.
    Зламати легше, ти ж бо полаштуй.

    Зроби усе, щоб вади цього світу
    Зникали, щезли, наче й не було.
    Зламай ці крила злобного політу.
    Засієш осуд – не зросте зерно…

    - И -

    – Сполом! Сполом! – Вигукували книгИ
    І усміхались стиглі сторінкИ…
    – Без тебе ми – неначе скреслі кригИ
    Без тебе – як без правої рукИ…

    - І -

    Імпровізуй свої скорботні мислі
    І визволься з полону песимізму.
    Інакше серце скресне чи прокисне
    І ти впадеш у річку ненависну.

    - Ї -

    Їдкі слова їй-Богу дошкуляють,
    Їдять серця і душу неземку.
    Їдку любов навіщо ти ласкаєш? –
    Її ж уста вже їжаться в кутку.

    - К -

    Калинову любов покалічили стіни розлуки
    Колосилась вона, та скосила свідомість-косар.
    Коли цвіт розпускавсь – обрубали непевності руки –
    Катували, пили мого серця цілющий нектар.

    - Л -

    Лютувала любов – недозріли сердечні левади.
    Лютувало буття, бо забрали від серця ключі.
    Летовище тепер доведеться йому лаштувати,
    Лямувати серця, що злиняли від сірих дощів.

    - М -

    Містичне слово тенькало усоте,
    Мізки втомились слухати цей звук.
    Містичне слово – музико природи –
    Муштруєш нас безлицо і без рук.

    Метка й мінлива, слово, твоя вдача,
    Маниш до себе – в зоряні краї.
    Ми прийдемо невдовзі, та одначе
    Ми ще п’ємо нектари поземні…

    - Не… -

    Неозначена мить поза межами всесвіту бродить.
    Незбагненні слова причаїлись у закутку «Слід».
    Неосяяні дні примостились в «Кафе насолоди».
    Незасмаглі літа – невловимий їх серця політ.

    Неотруйні думки прасвідомість охоче майструє.
    Невідомості шар, а стесати його так шкода…
    Невмолима душа, хоч дволикість її таврує.
    Неосудний Христос, бо натура Його свята.

    Невгамовні думки – мого серденька мов перепона.
    Ненаситна жага пожирає недоїдки муз.
    Неритмічна хода – недостиглі віршовані грона.
    Незабудок насіяла, то вже й доглянути мус!

    - О -

    Омертвіння душі, а можливо й сердечний некроз:
    Обезсилене “я” десь у лісі притулок шука –
    Облупипили його, ще й украли словесний піднос,
    Обтяли пів душі, а ще пів – на розпутті гука…

    - П -

    Прострочені вірші не мали притулку,
    Підхмар’я зреклось їх – взяло небуття.
    Підсапало трохи, зрівняло фігурку:
    Підточені вірші – до сонця летять…

    - Р -

    Реве буття у сутінках печалі.
    Ранив серденько ненависті-грім.
    Рокоче ніч на зорянім причалі:
    Ро-ро душі привіз розпуки злив.

    - С -

    Смерті боятись не варто,
    Смислу у цьому нема.
    Смерть – це кінець твого старту.
    Страх – це смертельна струна.

    - Т -

    Тебе печалить, що любов безлика.
    Тебе лякають змовчені слова.
    Тебе болить, що зрубана осика –
    Та це ж любов підрубана кона…

    - У -

    Ура! Ура! – Вигукують простори.
    – Урочий день – великодні свята!
    У церкві спів і в небі передзвони.
    Усі вітають скреслого Христа…

    - Ф -

    Фантастико – богине наших мрій,
    Фіалкова у серця твого маска.
    Фантазії достатньо – вже не сій –
    Фас дійсності сприймаю вже як казку.

    - Х -

    Хихотали вітри, як чесали тополі волосся,
    Хоронили листки у незвіданих нетрах землі.
    Хвилювалась душа, бо вже сонце її відреклося.
    Хор сердець завивав: – Не гасіть лиш любові вогні!

    - Ц -

    Цокоче музи славний камертон –
    Цитата скромно всілась на папір.
    Цмолять мізки думок одеколон,
    Цупкі слова витрушують із зір.

    - Ч -

    Чимкчикують думки…хутір музи уже недалечко.
    – Чи зайдемо, чи ні, хоча гостей вона не чека.
    Чи зрадіє? Та де ж…ми непрошене стадо овечок…
    Чимчикують думки – не самі – з ними музи рука.

    - Ш -

    Шантажуєж мене? Бо наївний, що це допоможе,
    Шамкотіння твоє слабодухість лише виража:
    Шалювання сердець призведе до любові некрозу –
    Шибка серця мого свого дому не хоче лишать.
    - Щ -

    Щипці образи серце розкололи,
    Щільну любов знівечили у прах.
    Щемливе слово ждало перемовин –
    Щербатий гнів зірвав кохання дах.


    - Ь -

    Ти шукав для серця свого ртутЬ,
    Та чекав, чи весни позовутЬ.
    Не було і жодних прояснінЬ –
    Та не врвалась ниточка терпінЬ.

    - Ю -

    Юрба думок з’юрмилась в голові.
    Юстицію Юпітер проводив.
    Юрливі мислі вилив на папір.
    Юлаві – у в’язницю посадив.

    - Я -

    Ясноока, чудна і магічна неначебто фея,
    Як листок неземний – любуватися тільки і все.
    Яснозора любов вже злетіла до ніг підземелля.
    Ясносяйну любов вже на вістрях вітрище несе…














    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  49. Леся Гурч - [ 2011.07.16 17:24 ]
    МІЙ
    Я хочу зіграти на клавішах серця
    Мелодію вічну, тремтливу, п’янку,
    Під спів берегів й хлюпотіння озерця,
    Під щебет птахів й шепотіння піску.

    Я хочу писати сердечні афіші
    У мареві ночі під проблиском мрій.
    Кохати, жадати нестямно й безгрішно
    І вірити хочу, що ти будеш мій.

    Я хочу палати вогнями любові,
    В гущавині серця жевріти щомить,
    Та воля безсила…Небесні покрови
    Та їх повелитель цього не велить.

    Я хочу розтліти у твоїх долонях,
    Застигнути сяйвом в коханих очах.
    Мені не набридли сердечні погоні:
    Я ж вмію літать, я невидимий птах.

    Я хочу ковтати молекули щастя
    Чи просто зітліть як безвартісний атом,
    Бо твоє кохання земне і шпильчасте,
    А моя любов безкінечно перната.
    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  50. Анатолій Клюско - [ 2011.07.16 16:55 ]
    Негожий день
    Негожий день, неначе волоцюга,
    Заніс над краєм блискавки нагай.
    Ударив раз, ударив потім вдруге,
    Село покривдив і зелений гай.

    Там розітнув березу білотілу
    Рішуче і безжалісно, а там,
    У хмари відірвавши сірі крила,
    Їх викрутив на голови хатам.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)



  51. Сторінки: 1   ...   1146   1147   1148   1149   1150   1151   1152   1153   1154   ...   1829