ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Алёна Гайфуллина - [ 2011.03.14 19:04 ]
    МОЯ СВОБОДА
    ЛЮДИНА частина ПРИРОДИ.
    ПРИРОДА частина ЗЕМЛІ.
    ЗЕМЛЯ - це частина СВОБОДИ.
    СВОБОДА НАЛЕЖИТЬ МЕНІ!
    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  2. Таїсія Цибульська - [ 2011.03.14 19:55 ]
    Розфарбую
    Я твій світ розфарбую
    Веселковим намистом,
    Небом світлим і чистим,
    Щоб дзвеніла блакить!
    Я твій світ розфарбую
    Із невіданим хистом,
    Феєрверком іскристим,
    На життя, не на мить!

    Я тобі подарую
    Свої фарби казкові,
    Різнобарвні обнови,
    І малиновий цвіт!
    Я життя розфарбую
    У мазки кольорові,
    В аромати чудові,
    Щоб яскравим був світ!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  3. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:21 ]
    Немає часу...

    Немає часу для чекання!
    (Хай як зворушливо звучить).
    Завіє холодом прощання
    І все невпевнено згорить.

    А, може, хтось з життям у змові
    І не торкнеться жар його.
    Бо в цьому світі випадковім,
    Сумління, наче й не було…

    Немає часу зрозуміти:
    Що неповторним є життя,
    Що ми народжені радіти,
    Що наша молодість одна…

    Бо десь на грані божевілля,
    Коли залишимось без сил,
    Пов’яже старості коріння,
    Не прикладаючи зусиль.

    …на простоти людської масу,
    На задоволення бажань,-
    «Сьогодні» в нас немає часу,
    А «завтра» скажемо: «На жаль»…



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3)


  4. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:19 ]
    Експонати
    Набридло у черзі стояти
    За щастям, поділеним вже.
    Ми просто німі експонати
    Замучених совістю сфер.

    Нас вабить усе незнайоме,
    Прожите нас вабить також.
    Та тільки здолати підйоми
    Не кожному, мабуть, дано.

    Тому набридає вивчати
    Одвічний життя лабіринт.
    Його не існує на карті…
    Його неможливо пройти…

    Які ще я матиму ролі
    У цьому спектаклі життя?!
    Бо серце моє на пероні.
    Залишилась тільки душа.

    Бо серцю набридло чекати
    На щастя, без тіла й очей.
    Бо всі ми в житті експонати,
    А Всесвіт,напевно,- музей…



    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  5. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:23 ]
    Ціною життя
    КОЛИСЬ НАСТАНЕ ЧАС РОЗПЛАТИ,
    I ми без жодного слiвця
    За всі гріхи свої заплатим
    Цiною власного життя.

    Колись прокинетьcя сумлiння,
    Що зараз солодко так спить.
    Своєю зрадженою тiнню
    У наших венах закипить.

    Колись розiрвуться кайдани,
    В якi закований цей свiт.
    Земля зростеться з небесами,
    Не залишаючи надiй.

    А ми шукатимемо вiри
    В безоднi завтрашнього дня.
    Свою втрачаючи довiру
    До вже несправжнього буття.

    ... Бо неминучий день розплати,
    Коли без слова каяття
    Ми нерозсудливо заплатим
    ЦIНОЮ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ.



    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:05 ]
    Прокинься!

    Прокинься! Бо Всесвіт чекає,
    Він знову на тебе спішить.
    Прокинься! Залий горе чаєм,
    Що болем у тобі кипить.

    Прокинься! Бо досить дрімати,
    Зітри божевілля з очей.
    Прокинься! Бо можеш проспати,
    Можливо, найкращу з ночей.

    Бо можеш залишитись вічно
    У тім, віртуальнім житті…
    Аж поки набридлива кішка
    Подряпає серце тобі.

    Аж поки настане прозріння,
    Що зовсім не схоже на сон.
    І вип’є тебе, наче зілля,
    І стане похмільним вином.

    Прокинься! Бо хитра сонливість,
    Вже твій затуманила зір.
    Прокинься! Бо є ще можливість,
    В руці потримати весь Світ!



    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  7. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:57 ]
    Непізнана самотність
    Я не знаю, що таке самотність,
    Та, чогось, знайоме це мені.
    Ніби, я в глухому безголоссі
    Намагаюсь крикнути… Та ні!..

    Кожен звук вдаряється об стелю,
    Неспроможен просто далі йти.
    Наче, в тій, розтоптаній пустелі,
    Він блукає, поки не згорить.

    Я не знаю, що таке втрачати,
    Опускати впевненість на дно,
    Напівмертву душу доглядати…
    Та, хіба, мені не все одно?!

    І нехай я, іноді, цинічна,
    Неспроста іронія моя.
    Я була обкрадена публічно
    Невразливим злодієм життя.

    Я не знаю, бо не хочу знати,
    Бо самотність – це є втрати тінь,
    Бо боюся голову втрачати.
    Та, чогось, знайоме це мені.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Олег Доля - [ 2011.03.14 19:04 ]
    Війна - то найтупіша гільйотина
    Війна - то найтупіша гільйотина,
    безжально мучить долі,роздира,
    всю людяність,релігію ,провину,
    то обезчестила ,лиш кісткова труна,
    не личить до плоті солдата,
    від голоду пух не за жменю зерна.

    Насердний орден душу не залічить,
    То материнське серце,там мертва сивина,
    Востаннє сина,в порубане обличчя,
    Слізьми цілує, та їм немає дна...

    Свищава черга - дітей війни ракетних,
    Трощили землю й давно мертві тіла,
    Життя мовчати і пам"ять їм безсмертна,
    Згадати подвиг...що кров"ю омива.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  9. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:21 ]
    Найвища суть

    Коли мене у вічність понесуть
    Мої, на диво, невблаганні крила,
    Я зрозумію ту найвищу суть:
    Для чого в світ з’являється людина?!

    Для чого нам призначений політ,
    Що так зухвало прагне нас зламати?!
    Хоч ми й не йшли за долею у слід,
    Та, все одно, навчилися літати.

    І, хоч би як, навчилися нести
    Усе, що нам накинули на плечі:
    І мить розлук, і тіло самоти,
    І навіть гнів розбещений, до речі.

    Можливо в тім і є найвища суть,
    Щоб подолати все змогла людина.
    Бо лиш тоді у вічність понесуть
    Її святі, невидимі ще крила.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  10. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:20 ]
    В думках порізаного фальшу
    В думках порізаного фальшу,
    Щодня шукаємо ту мить,
    Де ще життя квітучим маршем.
    Над нами досі мерехтить.

    Де гостре лезо вже не ріже,
    Не ділить більше на куски.
    Все, що нам стало найріднішим,
    Все, що Господь подав з руки.

    В думках шукаємо відради,
    Самі втішаємо себе,
    Що клятий біль смішної зради,
    Нас стороною обійде.

    Що не заплачуть наші діти,
    Бо ми наплакались сповна!
    В думках… ми можемо радіти,
    В думках обмежень тих нема.

    І все життя квітучим маршем,
    Вже спалахнуло в наших снах.
    І більш порізаного фальшу,
    Ми не шукаємо в думках.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  11. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:03 ]
    В полоні у кохання

    Казковим промінням світанку
    Виблискують очі твої.
    Кохання п’ючи аж до ранку,
    Всміхаються ніжно мені.

    Якоїсь бездонної тиші,
    Шукаючи, ніби, в вустах.
    Кохання в полон знову кличе
    І всмоктує нас на очах.

    Мінливим оманом прозріння,
    Бажанням, так схожим на сон.
    Без подиву і без сумління,
    Пірнули любові в полон.

    Вчорашнім ще подихом ночі
    І дотиком зморених тіл,
    Прив’язана бути так хочу
    До тих незрівняних світів.

    Кайданами скутої ласки
    Приковані ми до життя.
    Життя…, що так схоже на казку,
    Якби ж не було їй кінця…



    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  12. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:34 ]
    Загублена реальність
    Безмежність акапельного мовчання,
    Мовчання без непотребу й брехні.
    Загубленого щастя крик останній,
    Нам досі сняться часто уві сні.

    Занедбаними косами розпусти
    Все стало, що колись було святим.
    Вплітаючись в гріхи свої розкуті,
    Занурюємось з головою в них.

    І замкнутими колами блукати
    Прийдеться нам, бо вже пройшла пора,
    Коли могли і світ ми подолати
    І ненависть, що в нім тоді була.

    І завжди, заглядаючи в реальність,
    Ми бачимо один сумний кінець.
    Та зглянувшись, ота бридка банальність
    Не йтиме більше з нами під вінець!




    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  13. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 19:42 ]
    Існуючи для тебе
    Я вічністю твоєю хочу стати,
    Наповнювати радістю тебе.
    Коханням божевільним проростати
    У погляді твоїх п’янких очей.

    Я хочу загубитися спросоння
    У хвилях непростої течії, -
    У пристрасті, у лавах беззаконня,
    Де все для нас, а ми от нічиї.

    Я хочу задихнутися світанком,
    Розтопленим, неначе шоколад,
    На кожному шматочку твого ранку.
    Спокусою родившись на губах.

    Для тебе хочу завжди бути перша,
    Не падаючи, як отой листок.
    З тобою відчувати силу звершень,
    Пронизуючись нею до кісток.

    Та, все таки, найбільше, мабуть, хочу,
    Заснувши на оголенім плечі,
    Прокинутись тихенько серед ночі
    І всесвітом лишитись у тобі!





    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  14. Оксанка Вовканич - [ 2011.03.14 18:36 ]
    Безтурботність
    Не випивай холодну кров
    З напівзруйнованого серця.
    Воно вже більше не озветься,
    У ньому висохла любов.

    Не продавай мої слова
    Незацікавленій особі.
    Ти загубився сам у собі,
    Платити ж мають почуття.

    Не замикай невинну ніч
    В зарозумілім без віконні.
    Бо все в любові незаконне,
    Все випливає з протиріч.

    Не вибивай квітучий сад,
    Що був лицем порозуміння, -
    Твоє невидиме сумління
    Перетворилося на град.

    Не вимагай піти з життя
    Мою розлючену самотність,
    Бо твоя вільна безтурботність
    Не потребує каяття!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  15. Марія Гончаренко - [ 2011.03.14 18:20 ]
    зеленопера
    ***
    на дні океану
    каштани гойдаються як рифи
    будинки стоять як скелі
    а я
    зеленопера
    поміж іншими рибами
    що як люди поважні
    розкуто пливу Хрещатиком
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  16. Іван Потьомкін - [ 2011.03.14 18:00 ]
    "Милости жадаю, а не жертви!"
    Відкладу читання, заплющу очі й бачу:
    Збирає хмиз він, щоб зготувать вечерю.
    Не знати, чи юдей, а чи тубілець.
    Відомо лиш, що сталось це в суботу,
    Коли роботу заборонено Всевишнім.
    І от його знайшли та й привели у табір.
    Звернувсь Мойсей до Бога і почув:
    «Укаменований хай буде цей чоловік!»
    І вивела громада його за табір,
    І був забитий він камінням.
    Може, й не знаючи, за яку саме провину.
    Бачу укаменованого того чоловіка
    В пустелі, коли ще ж і юдеї
    До пуття не знали приписів Господніх.
    Тож не випадково після події тої
    Всевишній наказав Моше, аби юдеї
    Ціціт зробили – китиці по краях одежі,
    Аби накази Бога пам’ятати повсякчас,
    А не ходити за серцем та очима.
    Бачу укаменованого того чоловіка
    Думаю: а нагодись тоді Ісус із Назарету.
    Не звернувся б він за порадою до Бога,
    А сказав би без остраху громаді те,
    Що через тисячоліття кинув фарисеям,
    Як ті глузливо дорікали,
    Що зголоднілі його учні
    Зривають колоски ячменю в Святу Суботу:
    «Милости жадаю, а не жертви!».
    То теж були слова Господні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  17. Любов Птаха - [ 2011.03.14 18:40 ]
    День Народження кохання
    Дві тонкі гілки обнялися,

    Двоє закоханих між собою обвилися.

    Як зірки в небі золоті

    Любуються красиві, молоді.


    Поцілунками вкриває шию лебедину,

    Руками ніжить свою малу пташину.

    Як дві лілеї на лататті

    Звиваються на легкім платті.


    Гарячий подих на вушко шепоче ,

    Як з милим прощатись не хоче .

    Немов цвіт вишневий у саду

    Кохання народилось на біду.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  18. Вітер Ночі - [ 2011.03.14 18:35 ]
    Там, на дні...
    Там, на дні,
    від очей завидющих,
    тиха гавань
    для наших сердець.
    Білі краби,
    розкішні медузи,
    привид сонця
    і чорні пастки.

    І загублені тіні
    фрегатів,
    і монет втаємничений
    блиск.

    Я тебе підіймаю до неба,
    і на тебе молюсь
    з глибини.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (24)


  19. Любов Птаха - [ 2011.03.14 18:22 ]
    "Сила польоту"
    Соколиний погляд прокльовує н`аскрізь душу,

    Ранить, ранить, б'є нестерпно.

    Перетворюється кров на сушу

    І кутається в ніч безмертну.


    Ти ринеш, ринеш у світи

    Своїми снами квітчастими.

    Соколиний погляд закликає: "лети!"

    Понад р`іками хвилястими.


    І плинеш, плинеш морем голубим,

    Впиваючи цілющії краплини.

    Стаєш ти братом вітров`им

    І можеш бачити життя усі перлини.




    2011..14.03.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Марина Конопацька - [ 2011.03.14 16:43 ]
    *** ***

    Чи є в мене крила? – звісно нема.
    Як краще сказати тобі.
    Із самого ранку болить голова,
    Ще досі той хміль у мені.
    Я випила вчора лиш келих вина,
    А може і три, не згадаю.
    І знову тремтить у руках тятива,
    Так плавно я стріли пускаю.
    На що людям крила, що серця не мають,
    Давно не летять їхні стріли.
    Ворота у рай вони не зламають,
    Хоч як би вони не хотіли.
    До чого тут стріли? Я не розумію?
    І плачеш ти знову для чого?
    - Мені ти це скажеш, а я побілію.
    Благаю…за ради святого.
    І знову сама із собою хмільна,
    Я просто тебе відпускаю.
    Додам лише трішки у келих вина,
    А завтра усе це згадаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Марина Конопацька - [ 2011.03.14 16:58 ]
    Шифры


    Мне снится радуга по ночам,
    На безоблачном небе,
    Предаваясь мечтам,
    И где бы ты ни был –
    Я помню…

    Мне снятся розы в саду,
    И далеко улетая,
    Я лишь одно не пойму,
    Почему я тебя
    Так и не знаю…

    Мне снится жизнь как во сне,
    Будто все на планете,
    Говорят о тебе –
    Только в розовом цвете.
    Поверишь?

    Ускользают мечты куда-то,
    Только сны остаются со мной.
    Как понять, что от жизни мне надо?
    Ты ведь не знаешь,
    Ромео?
    2.08.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Олена Осінь - [ 2011.03.14 15:15 ]
    В паралельному…
    Ми будемо разом у цім лабіринті долі:
    Поставим рояль у траві, заведем собаку,
    Підкову на двері, на стіни – картини, якір.
    І будемо грати солодкі сімейні ролі.

    Рядки із Верлена, повільні сонати Брамса,
    Чаї на осонні, легенький мережний зонтик…
    А сонце пливтиме, пливтиме по горизонту
    В обіймах у неба, немов у весільнім вальсі.

    Пектиму канапки, гортатиму дні газетні,
    Рожевий графин, а на сон по ковтку кагору.
    І буде сльоза лоскітливо тремтіти в горлі,
    І серце розчулять зворушливі знімки-ретро.

    А хочеш, візьмéмо усі найтепліші фарби,
    І так, як ти любиш – ідилія в літніх принтах?... –
    Чарíвний Кларк Гейбл, захоплена Грета Гарбо…

    Я вже застрелúла тебе в паралельному лабіринті!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (48)


  23. Наталія Буняк - [ 2011.03.14 15:51 ]
    Коли почуєш чайки голосіння
    Коли почуєш чайки голосіння,
    I в хвилях вловиш місячний прибій,
    Згадай ,коханий, молодe горіння,
    Іскристий світ не гаснучих надій.

    І не питайся де поділись рОки,
    Чом інеєм укрилася коса,
    Чому я завжди чую твої кроки,
    Коли спадає ранішня роса.

    То ж не тривож минулого, не треба,
    Ми ще разом, погасла вже весна,
    Своїм теплом, мов сонцем серед неба,
    Ти грієш ніч, хоч за вікном зима.





    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  24. Чорнява Жінка - [ 2011.03.14 15:23 ]
    Сказка для Августа
    Маленький индеец Чуткое Ухо
    обладал, понятно, отличным слухом,

            он слышал, как над ним летали птицы,
            как в глубинах синих дышали рыбы,
            и слышал даже, что волку снится,
            и что волчата сказать могли бы,

    маленький индеец Чуткое Ухо
    собрался как-то ночью с верным духом,
    сидя под огромным и сонным небом,
    и запел тихонько о том, где не был:

            [тихо и задушевно звучит песня «Ноля»]
            Эх, трава-травушка, травушка-муравушка,
            Эх, берёзки-ёлочки, шишечки-иголочки,
            Эх, цветочки-лютики да грибочки-ягодки,
            Эх, да птички-уточки, прибаутки-шуточки.

    Тогда тотем льва спросил, тряхнув гривой:
    мой мальчик, о чем ты поешь так слёзно,
    мол, почему сейчас зреют сливы
    и почему умирают звёзды?

            Чуткое Ухо был ещё очень мал,
            и тотем медведя ему так сказал:
            – Посмотри на этот желтеющий куст,
            Понимаешь, на землю пришёл авгýст.

    – Áвгуст,– поправил робко тотем орла,
    но наш индеец шептал свои слова:

            [ещё тише и ещё задушевнее]
            Эх, трава-травушка, травушка-муравушка,
            Эх, берёзки-ёлочки, шишечки-иголочки,
            Эх, цветочки-лютики да грибочки-ягодки,
            Эх, да птички-уточки, прибаутки-шуточки.

    И тотем медведя, утерев слезу,
    Объявил по прерии, клыком блеснув:
    – В Чутком Ухе заговорила груст.
    Этот мальчик будет теперь Август!»

            [еле слышно, почти эхом]:
            Эх, трава-травушка, травушка-муравушка...

    И вздохнул малыш, на траву прилёг, и
    никто ему не сказал, что путь лёгкий...



    2010





    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (19)


  25. Наталія Буняк - [ 2011.03.14 14:23 ]
    Воля
    Пролетіли роки в даль лелеками,
    Пролилися дощами далекими,
    Та не змили чуттів, що вквітчалися,
    Вони з нами на віки зісталися.

    Та любов, що у серці вкорінилась,
    У нащадках розмаєм прокинулась,
    Новий рід вже буяє калиною,
    Рідна мова летить Україною.

    Вже не змиють дощі буйні зародки,
    Не зламають з дерев нові паростки,
    Бо на вільних полях зерна сходили,
    Зникнуть ті, що усім верховодили.

    Наша воля з віків відродилася,
    Бо північним вітрам не скорилися.
    Сонце й поле тріпоче прапорами,
    "Ще не вмерла" лунає просторами.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  26. Володимир Сірий - [ 2011.03.14 13:17 ]
    Начала
    Для непоганого смаку
    Понавилазило чимало
    Пір’їн цибулі й часнику, -
    Промінню гризти снігу сало.

    У холодильній пащі ніч
    Харчі тримає для світила,
    Щоб не розбіглась врізнобіч
    Нараз поживи грізна сила.

    Сльозиться ринви перегин,
    Пітніють трубчасті коліна,
    На зміну холоду сивин
    Гряде тепла зелена зміна.

    Небавом висохнуть стежки,
    Земля забагне прочуханки
    І вийдуть хлопці залюбки
    До неї наче до коханки.

    І не одному рільнику
    В торбину мати кине сала,
    Цибулі, хліба, часнику
    І світу зв’яжуться начала.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (22)


  27. Софія Кримовська - [ 2011.03.14 13:11 ]
    Відлихо
    Крига. Зими кайдани.
    Весни. Та де ті весни?
    Хто розкладати стане
    ватру, і так, за безцінь?
    Прапор – за так не стануть
    маси іти на площу.
    Сірість зняла останнє,
    вбила, зламала тощо.
    Господи, ця країна
    віддана на поталу.
    Я все ще вірю нині,
    що самостійна стане.
    Слова шукаю, щоби
    хворе не звати мертвим.
    Ми не в смугастих робах,
    але ж раби. І стерву
    дивимось в очі, наче
    знає той шлях і правду.
    Сиві ікони плачуть.
    Радяться чорні ради.
    Чубляться сильні світу –
    ділять на половини.
    Доки дійде до літа –
    буде лише руїна.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (21)


  28. Андрій Кабаровський - [ 2011.03.14 12:35 ]
    Оце накрав
    Зійшло сонце, на усмішці - гіпс
    Поласкавши без емоційно,
    Очі брешуть що в серці проріс
    Чи бур’ян, чи обман претензійно.

    Бачу світ в кольорах і житті,
    Хочу вірить в колочене чудо,
    І сміюся в істериці, бо у руці,
    я сховать встиг себе, щоб не гадили люди.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  29. Зоряна Білоус - [ 2011.03.14 10:19 ]
    А У ВИФЛИЄМІ
    Вже сонний дрімав Вифлиєм понад вечір,
    Зорі йому опустились на плечі,
    Шукали ночівлю потомлені люди
    На перепис в місто прибувши з усюди.

    І Йосип шукав для Марії притулку
    Хоч поки зоря не збагне нову думку,
    Допоки світанок промінчики зронить
    Аби перебула в теплі й охороні.

    Та прихистку їм не було проти ночі,
    Тим двом, що до неба підводили очі.
    Жінці у лоні якої дитятко
    Обіцяне Богом спасіння нащадкам,

    Як дар і як вияв Своєї любові
    Через пожертву невинної крові,
    Бог мав на меті врятувати творіння,
    Бо глибоко в гріх проростало коріння.

    Наблизився час і слова Заповіту
    Відкрито було Ізраіля дітям.
    Вони, як хранителі слова святого
    Мали побачити Бога живого.

    Не фарисеї на свому затяті
    З наміром ніби закон захищати,
    І не правителі, а ні багаті
    Просто народ мав царя зустрічати.

    А, що ж ті обрані, а, що той народ?
    Забув головне серед марних турбот.
    Його захопила пуста дріб’язковість
    В людях вмирала духовна свідомість.

    Вірі не стало де жити і в кому,
    Їй місце в душі, а не в чані пустому.
    Нікому було зустріти дитину,
    Повірити – Бог воплотився в людину.

    Та на землі боже діло вершилось
    Слово у плоті людській воплотилось.
    Сурми сурмлять і здригається небо,
    Все як задумано, все як і треба.

    Серед пустелі в самотній печері
    Двом подорожнім відкрилися двері,
    Тут тихо стояли віл і ягнятко,
    Тут і явилось на світ немовлятко.

    Звершилось! Звістка зорею у небі світилась.
    Звершилось! На мить навіть небо відкрилось,
    А з нього лилася хвала, алілуя
    Хто з Богом у серці побачить, почує.

    Та ніч не лише на дворі вартувала,
    Вона і у душі народу запала:
    Проспали, не чули, не бачили – ніч
    Не дала відкрити заплющених віч.

    Лише пастухи, що їм Ангел явився
    Прийшли поклонитись, бо Бог народився
    І троє царів, які звістку узріли –
    Чужинці, з дарами й поклоном спішили.

    А, що ж та Марія, дитя народила,
    До серденька свого тулила й тулила,
    Їй ніби тоді ще розлука вбачалась,
    Одне й рятувало, на Бога здавалась.

    Схилилась над сином, колиска, то ясла,
    З сіна перинка, Діва прекрасна.
    І ніби співала, і ніби молилась
    Пісня із уст її світлом пролилась.

    Спи, засинай моє любе дитятко,
    Ти ще не Бог, а лише немовлятко
    Поки є час маєш зростати,
    Я ж буду, сину, Тебе опікати.

    Буду щаслива і любляча мати,
    Як я не хочу Тебе відпускати,
    Та знаю, що прийде хвилина розлуки
    І розіпнуть на хресті твої руки.

    Спи ж мій синочку, ще час не настав,
    Коли Ти так страшно весь світ врятував,
    Як одягли не поправу вінок,
    Що зранив чоло, із тернових голок.

    Ще кров пресвята не була як заплата,
    Ще гріх не подолано, ще не розп’ято!
    Спи ж мій синочку, а руки тримають
    І ні на мить Те дитя не пускають.

    Матінко Божа, прости нас за сина!
    Прости за тяжкі і нестерпні хвилини.
    Серденько біль вогняна охопила,
    Кров неповинна за гріх заплатила.

    Так на землі боже діло вершилось
    Слово у плоті людській воплотилось.
    Сурми сурмлять і здригається небо,
    Все як задумано, все як і треба!

    23.02.2011р.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  30. Любов Бенедишин - [ 2011.03.14 09:28 ]
    Весна
    Непоказна й похмура.
    Аж ворожа!
    (Зійшла з небес,
    як з потяга вночі).
    Закутана у хмари і дощі,
    стоїть,
    сама на себе
    ще не схожа.

    Ще непогідна
    вдачею й лицем.
    І погляд –
    ще не Лади*, а Паллади**.
    Та вже пульсують
    сонячні принади
    під сірим
    непривабливим плащем!

    2008



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (28)


  31. Марина Єщенко - [ 2011.03.14 08:27 ]
    * * *
    Мчить столичний експрес
    Від столиці і до столиці.
    Я в Полтаві встаю –
    Там проходить моя межа.
    Хоч би раз проминути її,
    Якось так не спинитись!
    Та і Харків мені чужий,
    І у Києві я – чужа.

    Десь позаду лишаю
    І Миргород, і Гребінку.
    Половинний маршрут –
    І серце моє навпіл?
    Застигаю між двох столиць.
    Може, я дволика?
    Чи зустріне мене Полтава –
    Подвійний біль.

    Я в’язала гачком,
    Бо встромила в колеса спиці,
    Доїжджаючи дому,
    І спиць тих мені не жаль.
    Мчить столичний експрес
    Від столиці і до столиці...
    Я в Полтаві встаю –
    Там проходить моя межа.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (13)


  32. Олег Доля - [ 2011.03.14 07:13 ]
    Я на манежі просто клоун
    І ось він я- циркач дволикий,
    Бо я жадаю ласки й крики,
    не раз обличчя поміняв.

    Тут що не крок- життя у масках,
    Життя не гра-це карнавал,
    Цей дикий сміх, кулонів брязкіт,
    Я тихо щастя відривав.

    І стало страшно- «Як це зняти?»
    З душі моєї відірвать?
    Я – лицемір ,я- псих трикляклятий,
    Я звик обманом напувать.

    Я на манежі просто клоун,
    Тягнувши людяність додому,
    Все ж зрозумів,що «Я»- не Я…

    Та так і в старості згодиться ,
    На жертву помилок дивиться,
    З якої слізьми грим змивав.
    Покаявсь я…

    Я- атеїст,молився Богу,
    коли не став на ту дорогу,
    що з розуму мене б звела.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (7)


  33. Сонце Місяць - [ 2011.03.14 03:05 ]
    Діалог IX * Сестра-Кілер *
     
    Зоряна

    Самотній - як череп неандертальця
    в чіпкій павутині її музею.
    ще пахнуть боями старі колізеї
    і кров пам’ятають затерплі пальці



    Сонце Місяць

    заплаче скрипка забутий танець
    відчинить браму срібна в’язниця
    і новоспечений венеріанець
    укаже дукатом на свіжий місяць



    Зоряна

    зірветься місяць дощем перлинним
    на плесо міста в ліхтарних німбах
    і не в’язниця свобода ніби
    та тільки світло - аргонним клином



    Сонце Місяць

    на вранішніх тінях міської хоті
    багряні бризки & рештки плоті
    i голос демона звідкись твердить
    (чоловіки всі повинні померти)



    Зоряна

    десь там на карку лине мінливо
    суха солона колюча злива
    згортають зорі своє пелюстя
    в порожні урни ночей безсонних

    де вріс у скроню і не відпустить
    осатанілий кривавий сонях



    Сонце Місяць

    у млі сірчаній зміяться химери
    дітьми луни від пекельної верфі
    в очах пульсують вогнисті черви
    думки - сталеві леза відверті

    убрід, на голос зі снів, батраче
    де флюгер танцює та скрипка плаче



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  34. Алекса Павак - [ 2011.03.14 02:33 ]
    Я дивно...
    Як дивно іноді в житті складається людське буття,
    Що вчора і не снилось, ні – сьогодні душу окриля,
    Що вчора мрією було – сьогодні побут застилає,
    Ще вчора викликало сміх – сьогодні душу витягає!
    Я все не можу зрозуміть, чого від мене доля хоче?
    Карати треба так уміть, не просто голову морочить!


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Алекса Павак - [ 2011.03.14 02:31 ]
    Не стану
    Надоедать тебе не стану, ты знаешь сам о том прекрасно,
    Но ревновать не перестану, тебя люблю – что тут не ясно?
    Ну где ты в миг, когда мне плохо, кого шутя приобнимаешь,
    Соблазнов в жизни нашей много, я думаю ты понимаешь?
    Пошли мне весточку какую, иль просто передай привет,
    Или уже пошли в слепую, если любви на сердце нет!

    2009 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  36. Наталія Буняк - [ 2011.03.14 01:12 ]
    Проклинаю й люблю
    Проклинаю тебе в цю хвилину,
    Хоч любила секунду назад
    Все ж як лишиш мене , я загину
    Відцвіте мій заквітчаний сад.

    Чом сплелися любов і прокляття?
    Не сумісні ж такі почуття!
    Я стою на дорозі розп’яття
    І дивлюсь, як проходить життя.

    Ти смієшся з мене, я це знаю,
    Тобі радісна мука моя,
    То чому ж так люблю, так кохаю
    Лиш всміхнись і я знову твоя.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  37. Михайло Десна - [ 2011.03.14 00:55 ]
    Кредо
    Депутатським депутатом
    намагаюсь стати я.
    Як запхнуть мене у Раду,
    буду в ролі "ой ля-ля!"
    На відміну від нарад,
    послід лишу - свій мандат.

    У рекламу як запруся,
    всюди носа устромлю.
    Адже нюхати навчуся,
    а, нанюхавшися, - чхну!
    В рекламоване майно
    послід кину свій - без ГМО.

    Обіцяю, як наразі
    я візьмуся за мораль, -
    буду мати на увазі
    корупційну їхню сталь.
    Чи не візьмуть мій хабар?
    Послід... Послід - весь нектар...


    14.03.2011 "Сльозогінний сік березових віників"



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (6)


  38. Адель Станіславська - [ 2011.03.14 00:53 ]
    Проводи у життя
    Любе, миле моє дитя,
    Я дарую тобі весь світ,
    кольорові життя сади,
    що для тебе теплом зоріють.

    Я - колиска всього буття
    і любов - Мій тобі заповіт,
    не лякайся, сміливо йди,
    Мої руки тебе зігріють.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  39. Ніна Сіль - [ 2011.03.13 23:27 ]
    На смітнику

    Старі журнали мод,
    подерті і
    викинуті
    на смітник.
    Їх сторінкИ -
    криві дзеркала:
    ці лиця, здається,
    спотворені гнівом,
    жахом,тугою;
    тіла ці, здається,
    згорблені горем,
    покорчені мукою!
    А розрівняєш листок: та ні ж!
    все це тільки здалось,
    а насправді - лиш
    молодість, спокій, краса...

    Так і моє життя,
    як старий журнал
    на смітнику...
    Хто б порозрівнював
    сторінкИ...

    1996


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  40. Софія Кримовська - [ 2011.03.13 23:52 ]
    Я хочу весни
    Весна. Календарна. Снігу
    ще стільки. І стільки суму.
    Я мрію про дрібку-втіху,
    що змінить погода зуми.
    Я хочу дивитись вгору,
    рожево, неначе діти.
    Але на пізнання хвора,
    на досвід. Куди би дітись?
    Утома. Утома дика
    від зим, від снігів і тиші.
    Не галасу, ні, не крику,
    я хочу весни. І більше.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  41. Гренуіль де Маре - [ 2011.03.13 22:38 ]
    Майже містерія
    Ошаліле вищання шин…
    Декорації злих містерій…
    Хоч листа по собі лиши
    Після того, як хряпнуть двері

    За тобою, а по слідах –
    Лиш відлуння, не я, бо – горда…
    Та шугнеться у дзеркалах
    Хижим вищиром вовча морда

    Оглашенної самоти,
    І завиє, і заголосить,
    І до серця твої сліди
    Пригортатиме, і… і – досить.

    До світання заклякне світ
    Під снігами посеред літа
    І русалки вкрадуть під лід
    Потерчатко - печаль, сповиту

    Та й задушену в повитку;
    Заколишуть на зимних водах
    Під співанку, мов плач, гірку.
    А прочуняє – хай приходить,

    Щоб узнати своє ім’я.
    У розхристану навстіж хату
    Вітер – поводирем. А я
    Буду вкотре уже читати

    В світлі повні, ущент розбитім
    Тінню рами - а чи хреста -
    Ненародженим нашим дітям
    Ненаписаного листа.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (54)


  42. Ніна Сіль - [ 2011.03.13 22:17 ]
    Лист мамі

    Мамо, мамо моя...
    Від тебе - зеленими поїздами,
    до тебе - немОвленими думками
    повертаюся.
    Мамо,
    ти болиш мені, як і я тобі,
    ти звучиш мені, як і я тобі,
    ти завждИ в мені, як і я в тобі,
    а молЮся ночами - тільки я тобі.
    ПриглЯнусь інколи
    до очей твоїх -
    а там я, ніби
    маленька ти.
    ШкодА, мамо,-
    не знала я
    тебе маленькою,
    ніколи не здибАлася
    з тією дівчинкою біленькою,
    що бігала селом
    твоїми ногами...
    Між нами
    стільки жалЮ,
    що аж серцю тісно -
    як тільки воно не трісне!-
    але як же я, мамо,
    тебе люблЮ...

    1994


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  43. Агата Вісті - [ 2011.03.13 22:08 ]
    Чумацький Шлях
    Нічка небо вишиває,
    Зіроньками прикрашає.
    Шлях Чумацький – жага волі,
    Віз козацький – білі зорі.

    Вишила Дніпро зірками
    Між крутими берегами.
    Мірно хвилі покотились,
    Верби місяцю вклонились.

    Нічка небо вишивала,
    Зіронька у воду впала.
    Віз козацький, пуди солі.
    Шлях чумацький – та й до волі…

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  44. Оксанка Крьока - [ 2011.03.13 21:28 ]
    ***
    Мене не треба ніжністю лякати,
    Вона і так солом»яно – суха;
    Слова не гріють солодом цукатів,
    В сумних рядках минуле «я кохав».

    Мене не треба поцілунком бити,
    Бо він і так гіркіший від цикут;
    Ми за любов не заплатили мито,
    От і живемо поміж Там і Тут.

    Мене не треба ждати в божевіллі,
    Воно забути допоможе страх;
    Сьогодні знов читала мимовільно
    Твоє «кохав» в комп»ютерних рядках.

    13.03.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  45. Анна Воробйова - [ 2011.03.13 21:35 ]
    ***
    Повітря ось летить на крилах
    Повз ці будинки, подивись!
    Я вікна широко відкрила,
    Щоб бачити небесну вись.

    Навколо все таке тендітне:
    Тонких гілок стрімкий танок,
    Небесне сяєво блакитне,
    З проміння золотий вінок.

    Зимові дні весняний подих
    Зненацька вітром розбудив.
    Будильник з сонячних мелодій
    Раптово взимку продзвенів.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  46. Дмитро Куренівець - [ 2011.03.13 21:39 ]
    Астролог
    Про те, що буде через рік,
    "пророк" прорік.
    Про те, що ж буде через день, -
    анітелень.

    3999


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (9)


  47. Світлана Мельничук - [ 2011.03.13 20:23 ]
    ***
    Які були б без тебе мої вірші?
    Їм бракувало б, мабуть, висоти.
    А ширості було б, напевно, більше.
    Мені б до них судилось дорости.

    І глянути звисОка, та не зверхньо,
    На час, який руйнує міражі;
    На спогад, від якого серце терпне...
    І зовсім інші це були б вірші.

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  48. Зоряна Ель - [ 2011.03.13 19:58 ]
    Часи V (з пустого в порожнє)
    нехитра гра в дорослому садку -
    впливові дами, чванні кавалери.
    і пафос є, і павичеві пера.
    прогрес душі – з гидкої на гладку.

    в анамнезі – наступність амнезій,
    гламур_політ_коригування гомо...
    і кожен пшик підноситься вагомо
    щоби ковтнув наївний гречкосій.

    роти у королев і королів
    під фонограму плямкають синхронно,
    буття старанно втиснуте у трони
    пустопорожніх вивихнутих слів.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (30)


  49. Олег Доля - [ 2011.03.13 19:36 ]
    Перше кохання
    На все буває Божа воля.
    Не я слова такі сказав.
    Та розлучила мене доля,
    З тією, що я так кохав.
    Здавалося б, на все в житті,
    Повинна буть якась причина.
    Та не зійдуться вже путі,
    І не зіллються половини.
    Минуло вже багато літ,
    Від мого першого кохання,
    Та в серці залишився слід,
    Так кохав вперше і востаннє.
    Де ті роки, де те дівча?
    Що моє серце полонило.
    Із блиском чарівним в очах,
    Що усміхалося так мило.
    Чи зможу я почуть її,
    Той ніжний голос, що немов,
    Для нас співали солов»ї,
    Про нашу юність і любов.
    Я цілував вуста медові,
    З солодким присмаком вони.
    І руки ніжні, мов шовкові,
    Сплітались в обіймах тісних.
    Дійшло вже навіть і до того,
    Я пам»ятаю крізь роки,
    Що я у неї, перед Богом,
    Просив і серця і руки.
    Та не судилось бути разом,
    Чому так сталось? Я не знаю.
    І серце заболить відразу,
    Лиш тільки я її згадаю.
    Вона давно живе в чужім краю,
    Та я до неї усім серцем лину,
    І вона знає про палку любов мою.
    Побачити б її хоч на хвилину.
    А вдома в нас вже вишні зацвіли,
    І буйним цвітом душу непокоять.
    Не знаю я, чи зможу, і коли?
    Душевну рану, що болить, загоїть.

    2009 . 10. 02


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  50. Оксана Романів - [ 2011.03.13 19:02 ]
    листи з минулого
    Вони до Тебе ні кроком , ні словом ближчі
    просто собі тіні на попелищі.
    Просто все, що між нами жило і що вагалось -
    враз обірвалось...

    Не шукай виходу і входу теж не шукай.
    Знаєш, легко бігти, весь час вистрибуючи за край.
    весь час головою в небо, чи в стіни, чи в забуття
    І так ціле життя, чуєш, ціле життя!...

    І вже немає потреби ні в особливій радості, ні в теплі
    а тільки потреба вижити, триматись на цій землі
    А ще чогось такого високого, фатального в повний крах,
    щоб зовсім зносило дах...

    А так, сидимо як на різних планетах, між голих стін
    і холодно нашим душам, темно зі всіх сторін.
    і я б до тебе молилась, щоб може хоча б у сни
    ти прилети, вже всерівно як, прилети


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1199   1200   1201   1202   1203   1204   1205   1206   1207   ...   1829