ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анастасія Пєстова - [ 2011.02.27 07:08 ]
    А очі, як літо, зелені...
    Я знов закохалась безтямно,
    Я знову метелик, чи птах.
    І сяє коштовно кохання
    В зелених, як в мавки, очах.

    А люди, душею порожні,
    Що тільки плітками живуть,
    У бік мій відверто й безбожно
    Влаштовують свій пересуд.

    Я - відьма, сказали, напевне,
    Про це прочитали в очах.
    А очі - як літо, зелені -
    Зібрали смарагди в світах.

    Про мене сказали - чаклунка.
    Закохую поглядом вмить
    Старих, молодих, зовсім юних -
    І кожен коханням горить.

    А я - не чаклунка, не відьма,
    Сама я в тенетах навік,
    Сама зачарована, видно.
    Можливо, це ти - ворожбит?

    Мої малахітові очі
    Розкажуть за мене без слів,
    Як знову зануритись хочу
    В смарагдові очі твої.
    24-25.02.11р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (12)


  2. Ярослав Чорногуз - [ 2011.02.27 02:38 ]
    ЩОНІЧ (літературна пародія)

    Фіранка. Ліжко. Яйця і «банан».
    Маршрут. Його. У темряві. Невпинний.
    Вже третя ніч. Напівпритомний стан.
    Ох. Завелася. Щастя. Ця машина.

    Перерва. Цигарки. І скрізь – condom.
    Коньяк. Цукерки. Далі. Пиво. Кілька.
    «Пілотка». «Перець». Разом знов. Дурдом.
    Рахуємо. Не знаємо. Вже скільки.

    Змокріла. Ковдра. Мила, мо «бай-бай»?
    Ти просишся. Вже хоч. «Крутить педалі»?
    А я кажу: Давай. Іще. Є…днай.
    Нічне життя. Проходить. По спіралі.

    27.02.7518 р. (Від Трипілля) (2011)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (12)


  3. Печаль Усміхнена - [ 2011.02.27 00:51 ]
    Наважмося!
    Побавмося над гранями крихкими
    Своїх попідранкових теплих снів.
    Розкраймося на сотеньки незримих
    Сумних й прекрасних митей-споменів.

    Любімося, допоки є терпіння
    Тримати душу в тілі, у містах.
    Зізнаймося: алеї смутно-сині,
    Ми вже минули. Страхам нашим – крах!


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  4. Олександр Сушко - [ 2011.02.27 00:48 ]
    Чечня
    * * *
    Відвернися, слизький малоросе,
    Закрий вуха та очі втопи,
    Над Чечнею ревуть стоголосо
    БеТееРи в кривавій ропі.

    Там немає хахла-салоїда,
    Він сховався в безпечний куток,
    А в Чечні від дитини до діда,
    Кожен взяв ненависний клинок.

    Знавісніла Ічкерія з горя,
    Пре у Грозний кацап-лицемір,
    І у Тéрек розчавлена воля
    По краплині стікає із гір.

    Над Аргунем зітхають гармати,
    МІГам дали команду на зліт,
    І нащадки творців Імамату
    На війну піднімають нарід.

    В хмари диму вершини повиті,
    Чорним мороком вкрилась земля,
    Для горян приготовані кліті –
    “Подарунки” сталеві Кремля.

    У руїнах чеченки голосять,
    Бо вмирають мужчини в бою,
    Вони волі в Росії не просять,
    І в Алаха місцини в раю

    З піднебесся могильщиків купа
    Зирить хижо в обличчя німе,
    Та орли не сідають на трупа:
    Серце воїна дзьоб не візьме.

    Хоч не знаю, чи буду почутий,
    Я у Господа щиро молю,
    Щоб не падали більш у Бамуті
    Світлі воїни в чорну ріллю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (9)


  5. Ірина Кулаковська - [ 2011.02.26 23:26 ]
    * * *
    Она читала нараспев
    И походила на мадонну.
    Перешагнув порог весны,
    Плечом задев морщинок гроздья,
    Она была уже не гостья.
    И жался день к спине стены,
    Обняв упавшую колонну.
    Она читала нараспев.


    В её подоле таял снег.
    Там спали солнца, грелись птицы,
    Переплетённых мыслей, рук,
    Дыханий спутанные тени.
    И на озябшие колени
    Стекал полуостывший звук -
    Вопль боли содранной страницы.
    В её подоле таял снег...


    Её младенец рвал цветы,
    Проросшие сквозь поры ситца,
    И на поникших лепестках
    Писал случайную печаль.
    Зияла вымокшая даль
    Сквозь лужи. Мёрзла на губах
    Забытых строчек вереница.
    Её младенец рвал цветы...


    2004 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  6. Дмитро Куренівець - [ 2011.02.26 22:19 ]
    **(**
    Зірок на небі – як магометан,
    то розпорошених, то скупчених в країни.
    Мов осереддя їх – подібний до пір’їни,
    старенький місяць, суфій і султан.

    Забудь про хаос денних голосів
    і тихо увійди у гармонійність ночі;
    дитинно щиро хай душа твоя захоче
    пробути в мирі до кінця часів.

    Залиш при вході, мов важке взуття,
    марнотні думи і тривоги тлінні.
    Залиш їх днині, бо нічній святині
    присвятиш нині мить свого життя.

    Ти осягнеш: допоки плин ночей
    на батику буття малює свій орнамент
    і місячне перо п’є темряви атрамент,
    не розладнатися порядкові речей.

    І тільки півень (анти-муедзин)
    священнодійство це спиняти має владу,
    рвучи ажурний світ нічного султанату
    гяурським гімном Сонцю
    від низин.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  7. Тамара Шкіндер - [ 2011.02.26 22:08 ]
    * * *
    День нанизує хвилини
    Щораз більше, мов намисто
    Осяйне, дорогоцінне.
    Коригує форму змістом.

    По весняному, дитинно
    Світлий березень радіє!
    Вітру помахом неспинно
    В серці оселя надію,

    Що прийдешній день освятить,
    Воскресить все наймиліше.
    Час оновлення – це свято!
    Мрія стала світлим віршем.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  8. Наталія Крісман - [ 2011.02.26 22:47 ]
    ДУША ПОЕТА
    Потомлена від лету,
    Від фальші та зневір,
    Сумна душа Поета
    Торує шлях до зір.

    Оточена сліпцями,
    Бажаючи прозрінь,
    Блукає манівцями,
    Кидає в небо тінь...

    Втікаючи від скверни
    І від облуди слів,
    Шукає Правди зерна
    На грішній цій землі.

    У прагненні до раю,
    У тисячах згорань,
    Щоразу зазирає
    За незбагнену грань.

    Іде у невідомість,
    Назустріч злим вітрам,
    До витоків, додому,
    У свій небесний Храм.

    Лиш там - у світі істин,
    Де янголи живуть,
    Знайде нарешті пристань
    І власну світло-суть...
    26.02.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (17)


  9. Яніна Сойчук - [ 2011.02.26 21:40 ]
    ****
    Я тут, з тобою і мене нема.
    Я є самотність, відголос і ехо,
    Але твоя, твоя, а все ж сама...
    В полоні мрій і рук твоїх так легко.

    Я пам"ятаю ніжний вигин губ,
    Я пам"ятаю все, але не смію
    Сказати те, що так мені боліло,
    Порушити твій сон і спокій, "друг".

    я ліпше промовчу, так буде краще,
    Для тебе і для нас, але в мені
    Живе душа твоя. Я все ж пропаща.
    Я є самотність, відголос душі...

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  10. Яніна Сойчук - [ 2011.02.26 21:09 ]
    ****
    Вона любила чорний шоколад
    Із присмаком фіалок серед ночі.
    Легкий і ніжний їхній аромат
    Нагадував їй про безсонні ночі.

    Вона любила каву з молоком
    Злиття думок і почуттів, і тіл,
    Як символ вічного кохання з ним,
    Назавжди світ її занапастив.

    Любила свіжий вітер із вікна...
    Для неї це був лиш ковток свободи-
    Вона здалась йому, відкрилася сповна,
    Як відкриваються лиш раз любові.

    А що ж тепер?! Крихкі його слова
    І невловимі, як сама вода.
    І тільки вітер з нею залишивсь-
    "Насолодись свободою сповна..."

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  11. Яніна Сойчук - [ 2011.02.26 21:08 ]
    Муза повернулась
    "Я повернулась!" - серед тиші слів
    Лунав приглушений і тихий голос.
    І так серед відлуння снів
    Прийшла весна, назавжди повернулась.

    Мені без неї так було незвично,
    Як ніби половину загубив...
    Її слова, такі для мене звичні,
    Стали зціленням моїй душі.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  12. Василь Кузан - [ 2011.02.26 21:57 ]
    Твоя маленька мокра пісня
    1
    Твоя маленька мокра пісня
    Стискає, стримує... Стривай,
    Писав слова тобі я різні,
    Ти сторінки ще погортай.

    Гортанно клич, кричи... Колюча
    Моя вчорашня борода.
    Подібність випукло разюча
    З думок стікає, як вода.

    Плодами вкрита ніч. Ніколи
    Слова, немов солодкі бджоли,
    Так мед до мене не несли.

    Не сила слухати вже стільки
    Цей голос, що крилом сопілки
    Тебе приносить в мокрі сни.


    2
    Тебе приносить в мокрі сни
    Весна, що виплекала втому.
    Я викликав тебе із дому,
    Я вклав у тебе цвіт весни.

    Не снись мені, немов синиця
    У ненаситних небесах.
    Я загубився у містах
    Гортаючи газетні лиця.

    А ти мов глянець, ніби лоск,
    Під шаром фабули і фарби,
    Тебе шукати міг би, мав би...

    Твого волосся жовтий шовк
    Лоскоче нездійсненну мрію.
    Творити я тебе волію...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (9)


  13. Дмитро Куренівець - [ 2011.02.26 21:12 ]
    MADE IN CHINA
    В країна – скрута. Тимчасова, як звичайно.
    Штормить – і шторм ніяк цей не мине.
    Але усіх, котрі ся борсають відчайно,
    тримає добре коло рятівне
    із написом на боці: Made in China.

    Скажімо, щезла раптом десь крупа гречана,
    а де і є, то… аж морозить від ціни.
    Ну, звідки б ще нам гречку постачали,
    якщо не з-за Великої Стіни?
    І знову на столі у нас крупа греЧАЙНА.

    Чи я в руці тримаю ручку копійчану,
    чи за комп’ютером сиджу – все дав Китай.
    Ось засвистів на кухні мій китайський чайник,
    в китайську чашку ллю китайський чай
    і п’ю із вдячністю тобі, о China!

    P. S. (майже за класиком):
    Мені відкрилась істина печальна:
    наш світ врятує (чи захопить?) China…

    02.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  14. Тамара Шкіндер - [ 2011.02.26 21:36 ]
    * * *

    За примарним теплом
    Журавлі ген зібрались в дорогу.
    В простір врізались клином
    Й прощально змахнули крильми.
    Виряджала журавка журавлят
    Через біль й тривогу.
    У далеку чуж́ину відлітали надовго сини.
    Проводжала у путь,
    А самій вже летіти несила.
    Припадає журавка крильми до сирої землі.
    Журавлі-журавлята!
    Візьміть ви матусю на крила,
    Не лишайте самотню,
    Хоч буде нелегким політ...
    Полетіли у вирій,
    Шукаючи кращої долі.
    Вслід за сонцем далеким
    Пізнати тепліших країв...
    Найщемніша розлука розтанула на видноколі -
    Не зустріне ніколи
    Вже старенька матуся синів...
    Промайнула зима.
    Повернулись назад журавлята
    В рідний край,
    Де літа їх весняно-бузково цвіли...
    І ще довго в зелених,
    Барвінком заквітчених шатах,
    Чулось гірко-журливе:
    Курли-ой-курли -ой курли!!!


    ID



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  15. Аліна Шевчук - [ 2011.02.26 20:07 ]
    Світанок кохання
    Я тихо йду. Ви поруч ідете.
    Морські шторми заглянули у вічі.
    Там, в далині, світанок розцвіте
    І теплий вітер засміється тричі.
    Рум’яні сонця нам зіграють вальс.
    А поки йдуть. Ця тиша не з проста.
    Вони, напевно, теж без пам’яті від Вас,
    Як і мої країни і міста.
    Вони ідуть. Ми чуєм їхні кроки.
    Крізь нас, крізь час ідуть. А що їм, вічним?
    Вони все йдуть. І ми йдемо… А доки?
    Вони минули час, а ми… ще йдем за ним.

    Уже світає. На піску слідів немає…
    Пішли два сонця морем… Отудою.
    Для нас уже і вічність не минає.
    Я тихо йду. І Ти ідеш зі мною…

    16.36 26.07.10


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  16. Наталія Буняк - [ 2011.02.26 20:34 ]
    Вербна Неділя
    Сумують сніги, розлилися струмками,
    Скупалися верби,водиченьку п'ють,
    А пташки співають лісами й лугами,
    За тиждень Великдень! Вербичку несуть.

    Свята ця неділя! Христос на осляті,
    Покірно заїхав де слава й ганьба,
    Сьогодні під крики «осанна», в проклятті
    За тиждень, «розпни», закричить ця юрба

    Та сум не тривкий, бо любов’ю палає
    Розіпнете тіло. Це воля небес!
    Три дні проминуть і весь світ заспіває-
    Воістину слава! Христос ж бо- ВОСКРЕС!




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" 5.25 (5.24)
    Коментарі: (1)


  17. Наталія Крісман - [ 2011.02.26 19:02 ]
    ЗАРУЧНИКИ ВЕСНИ
    Моя печаль згорає в попелищі,
    Поснулі мрії будяться зі сну,
    І серця стук відлунює у тишу,
    Неначе закликаючи весну.

    Тебе нема, Ти ще в далекім краї,
    Твої сліди снігами замело,
    Лиш промінь сонця з ніжністю торкає
    Мої вуста, повіки і чоло...

    Як Ти колись, у той липневий вечір,
    Який просякнув пахощами трав,
    Коли Ти обіймав мене за плечі
    І від бажання сам до тла згорав...

    Ми будем йти по цих життя аренах
    І оживляти кращі наші сни.
    Живу в Тобі, а Ти - живеш для мене,
    І ми тепер - заручники весни!
    25.02.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  18. Костянтин Мордатенко - [ 2011.02.26 19:36 ]
    * * *
    Тихо живу… не знаю де й
    лихо спіткало… чéрви
    серце точать… немає дітей,
    пусто ввечері…

    «Твій чоловік, – мама в селі
    кажуть, – гарний. Ти ж – винна!
    Навіщо відбила його у сім’ї
    із діточками малими?..»

    Плакала мати, і я ревла,
    аж доки надмірність вудила
    не закусила: «Ось мій доклад:
    я його полюбила!»
    і розревілася більш ніж коли: «Боже, що наробила!»


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  19. Софія Кримовська - [ 2011.02.26 19:37 ]
    Щодень
    Будильник. Чайник. Яйця і батон.
    Маршрутка. Офіс. Кава. Секретарка.
    Дзвінки. Папери. Поспішки. Дурдом.
    Бухгалтер. Прибиральниця. І сварка.
    Мівіна. А на більше ну ніяк.
    Халявна кава. Знову. Слава Богу.
    Фейсбук і Однокласники. А як
    без цього із сучасністю у ногу?
    Маршрутка. Півхлібини. Сіль і чай.
    Пельмені. Телевізор. Дика втома.
    Будильник. Пів на сьому. Баю-бай.
    Я знову – аж на ніч – у себе вдома.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  20. Наталія Буняк - [ 2011.02.26 17:56 ]
    Не шукайте тепла в чужині

    Летять ридаючи лелеки,
    Шукають сонця в чужині,
    Несуть на крилах свою пісню-
    «Ми повернемось на весні».

    А скільки ж вас в дорозі згине?
    Зітруться крила у журбі.
    Чужа земля зітре надії,
    Тепла шукавши в чужині.

    Чи ж доля вас не ошукає?
    І ви повернетесь в свій край,
    Чи так нагрієтесь на сонці,
    Що спалить ваш душевний рай.

    Ой, не шукайте долі в світі,
    Не здійсняться мрійливі сни,
    Нема країни ,щоб любила
    Любов’ю неньки- Вітчини!


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (2)


  21. Василь Степаненко - [ 2011.02.26 17:20 ]
    Проснувсь…
    На березі мого страшного сну,
    Який кипить і піниться Любов’ю,
    З’явилась дівчина
    І жде когось…
    Проснувсь…


    Ансельм Фейєрбах - Паоло і Франческа


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  22. Юлія Івченко - [ 2011.02.26 14:13 ]
    Чи весною?
    я напишу про тебе як ти не ходиш до мене в гості
    як зима затікає білим молоком снігу поміж волосся
    і кипить перелякано і млосно під серцем ягідним морсом
    наче сумління людське засіло зіграти з піратами в кості

    бачити тебе по п’ятницях –сині очі, звичайні джинси
    кидати камінчик снігу мов постріл дратливий із тиру
    знаєш у тебе просто такі до болю знайомі валідні риси
    затримаюсь на хвилину - апельсини вагітніють миром

    чи весною
    де вона вчорта поділась проклята продажна дівка
    стане краще хоч якесь Восьме березня мімозні армії
    тільки в мені вже вільготне погруддя Криївки
    погляд - як самурайський змій віхола барабанна

    і дивись мені в очі зможеш щоб як дитиною не мигнути
    потім взяти за руку назвати енігматичною епігонкою
    я обіцяю вирости у тобі стеблиною дивної рути
    зброєносець погладить землю тюльпанними кроками


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  23. Галантний Маньєрист - [ 2011.02.26 09:44 ]
    Ніч із янголом
    Сині мелодії моря і пряного вітру.
    Любощі глорії чаші едемського сидру.
    Ти віддавалася і ніби юність вертала
    Хвилі прибою на лезо п’янкого сандала.
    ……………………………………………
    ……………………………………………
    Мяко гойдалася кода торкань і цілунків.
    І для оби́двох одна була снива піала...
    Лиш на світанку я вийшов із хіті лаштунків -
    Ти прокидалась в обійми і не впізнавала.
    ……………………………………………
    ……………………………………………
    Наче збувалося дуже вагоме допіру.
    І ти летіла б і далі з тілесного виру,
    І подолала примарну між нами завісу,
    Птахою зринувши в небо з куща барбарису.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  24. Алекса Павак - [ 2011.02.26 09:09 ]
    Куди...
    Куди біжиш, куди минаєш вік?
    Чому життя таким нелегким стало,
    А що то щастя, серце не пізнало,
    Підтримуючи навкруги шалений біг.
    В нестримному потоці дум і слів,
    Людей, що в гущині з’являються й зникають,
    Не вірять, не надіються, не знають,
    Не відчувають ходу диких днів
    Куди біжиш? Зроби на мить зупинку
    І спробуй обернутися в добро,
    Бо лиш від прикладу хорошого твого
    Залежить доля мами і дитинки.
    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  25. Алекса Павак - [ 2011.02.26 09:19 ]
    Українська дилема
    Стежечка мережана, зелена
    Тягнеться у степ в килимі трав.
    Українська весняна дилема –
    Щоби кожен правду свою мав.
    Пташечки співають голосисто,
    Набухають бруньки на гілках.
    Наші депутати праві й чисті,
    Їхня правда у народних голосах.
    Сонечко яскраво й ніжно світить,
    Україною весна іде у повний хід.
    Ми постійно щось доводим світу,
    Залишаючи ледь-ледь помітний слід.
    У природі зрушення і злети,
    І нове приходить з кожним днем.
    А в політиці морози і замети,
    Мильні бульбашки. Так довго проживем?


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  26. Алекса Павак - [ 2011.02.26 09:31 ]
    Вчителю
    Відкриває дорогу в життя
    Ця посада, така не проста,
    Ця робота, така нелегка
    Зберігає людське майбуття.
    І запалює в серці вогонь
    Через болі, невдачі і втому,
    Відкриваючи душу бездонну,
    Даючи їй безмежне тепло.
    Й не здолати бажання віддать,
    Передати, навчить, зберегти,
    Простелити під ноги світи
    І самому ще більше пізнать!


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  27. Володимир Сірий - [ 2011.02.26 09:11 ]
    ****
    Дерево не зрадить батьківщини,
    Не сховає в листі щедрий плід,
    А з корінням вирване, загине...

    Скільки мертвих прихистив цей світ!

    Річка не впаде в чужинне море,
    Руслом ідучи за океан,
    Щезне у глибинах неозорих...

    Скільки там останніх могікан!

    Сонце не засне в осінній міді,
    Не сховає лик за горизонт,
    Конче завітає в землі рідні...

    Скільки охололих нині сонць!


    2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (9)


  28. Іван Потьомкін - [ 2011.02.26 09:50 ]
    Старі хати потомились

    Старі хати потомились
    Виглядати гостей милих,
    Поставали на коліна,
    Поміж котеджів – мов тіні.
    На старечі вутлі плечі.
    Налягає тихий вечір...
    Зачиняє ніч повіки...
    Чи до ранку? Чи навіки?
    P.S.
    Село – в місто, місто – в села.
    Ростуть міста, зникають села,-
    Така-от повість невесела.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  29. Іван Потьомкін - [ 2011.02.26 09:00 ]
    Не блудним сином їхав в Україну

    Не блудним сином їхав в Україну
    Із того краю, що не чужий тепер мені.
    До друзів поспішав, щоб встигнути обняти,
    До кладовищ, щоб до могил припасти...
    ...Вдивлявсь- не пізнавав знайомі видноколи,
    Хоч начебто й не полишав я їх ніколи,
    Та ось зненацька серце одгукнулось болем:
    «Ти опинився, друже, на межі:
    Усе для тебе тут таке ще рідне ,
    Та ти для нього, мабуть, вже чужий».
    Ну. що на це я відповісти мушу?
    Не в змозі поділити Богом дану душу,
    Я вдовольнюсь засіяним у неї словом,
    Бо ж не завжди взаємність є в любові.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  30. Михайло Десна - [ 2011.02.26 00:51 ]
    Педагогічне
    А зранку - кави. Так, аби
    послабить жмут, накладений на серце.
    Напій послабить щем журби,
    а ні, то... з'їсть перчене натщесерце.

    І встигне зранку на "Підйом",
    щоб на сніданок в школі-інтернаті
    простежити, чи є бульйон
    у мисці тих, хто за батьків картаті.

    Вночі вернутись до своїх
    дочки та сина матір'ю з роботи.
    І не один пробачить гріх
    тому, хто біль підніс уже до рота.

    І вмерти вчасно, щоб гроби
    не подорожчали... на кілогерци!
    ...А зранку - кави. так, аби
    послабить жмут, накладений на серце...


    26.02.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  31. Петро Овчар - [ 2011.02.25 23:32 ]
    Не чекайте! Не благайте! Не моліться!
    Не чекайте
    Із моря погоди, не рахуйте до свята ви дні.
    Ви сьогодні, сьогодні кохайте!
    Вас любити дозвольте самі.

    Не благайте
    Ви долю про щастя, не просіть ви у відьом зілля.
    Ви сьогодні, сьогодні кохайте!
    Від любові залежить життя!

    Не моліться
    Ви Богу: «За здравіє»! Не йміть віри ученим статтям!
    Вам здоров`я! Сім`ї довголіття!
    І кохання…І радостей вам!

    Не тримайте
    На ближніх образи, бо камінням любов не згубить.
    Ви сьогодні, сьогодні кохайте!
    Покохайте життя кожну мить!

    Не давайте
    Убогим душею потоптатись у вас в рушниках.
    Ви сьогодні, сьогодні кохайте!
    Хай їм грець, й батогом по руках!

    2010р



    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  32. Андрій Перекотиполе - [ 2011.02.25 22:26 ]
    ...Із диму
    Кому потрібна нація розумних?
    Комусь потрібна тліюча людва?
    Програли в карти, мов овець заблудлих,
    В оренду здали, бито пішака...

    І де святий, що мовив би “Прозрій”
    У тих днях, що уже не настануть?
    У галактиці нашій сухій
    Хтось, здається, вже крапку поставив

    Хтось, здається, вже краплю зронив...
    Чи то крові, чи сліз – все байдуже
    Зарегоче над згарищем дим
    Засміються із ним перехожі.

    Кровожерливо вп’ються кайдани,
    Обіймаючи шию тонку...
    Чи потрібна комусь раса п’яних?!
    ...Тихий шепіт із диму: „Беру”.

    20.02.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  33. Сергій Гольдін - [ 2011.02.25 22:16 ]
    * * *
    Взяти авто, гайнути в Воронеж,
    Скочити в потяг, що йде в Україну.
    З купе споглядати вечірніх пожеж
    Спокійне згасання. Позбутися меж,
    Ліній, парканів, буденного плину,
    Дрібних турбот і миршавого руху
    У лабіринті блошиного міста,
    Де попідтинню звичайні марухи
    В одеколон додають варенуху
    І продають недоумкам-туристам.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  34. Ярослав Томин - [ 2011.02.25 22:18 ]
    Коли утрачені усі дурні бажання...
    Коли утрачені усі дурні бажання,
    Коли задурно не потрібні гроші і визнання,
    Мені б талант свій повернути,
    Той, що пилюкою припав - всіма забутий.

    Бо так сиджу без діла,
    Надворі смерть гуляє сміло,
    А поряд зрада і блюзнірство,
    І як же ж я не люблю лицемірство,

    Віддали б мені мої скарби,
    І я би вчив пташок літати,
    Із попелу вернули просвітлення дари,
    Я б їх бажав безплатно роздавати.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  35. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.25 21:58 ]
    ...
    Знову юність біжить в окопи
    І бунтують чужі жалі.
    Ти - на тому кінці Європи,
    Ти - на тому кінці Землі.
    До нічого тебе не змушу,
    Тільки ранок візьму до рук.
    Ти мені вириваєш душу.
    Вона з серцем лиш: тук, тук, тук..
    Кимось курені сигарети
    Піднімаю з свого сміття.
    Ти - на тому кінці планети,
    Ти - на тому кінці життя.



    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  36. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.25 21:56 ]
    ...
    Знову юність біжить в окопи
    І бунтують чужі жалі.
    Ти - на тому кінці Європи,
    Ти - на тому кінці Землі.
    До нічого тебе не змушу,
    Тільки ранок візьму до рук.
    Ти мені вириваєш душу.
    Вона з серцем лиш: тук, тук, тук..
    Кимось курені сигарети
    Піднімаю з свого сміття.
    Ти - на тому кінці планети,
    Ти - на тому кінці життя.



    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  37. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.25 21:30 ]
    ...
    Я тебе називаю безвістю.
    У лету твою хочу канути.
    Ти здивуєш мене лиш чесністю
    І охотою буть обманутим.
    Ти укотре пробачиш, впевнений,
    Що без тебе не можу квітнути.
    Ворогами ми будем ревними,
    Не дозволим собі осліпнути.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  38. Людмила Калиновська - [ 2011.02.25 21:44 ]
    +Масляна+
    …а мені, здається, віршем
    білий сніг,
    чорні ночі, білі вишні -
    на поріг.

    Грішне місто у неонах,
    як плафон...
    Йде життя, його поставив
    хтось на кон…

    Першоцвітам першим класом
    буде хід.
    Вихилясом затанцює
    в колі дід.

    Молодиця заспіває, –
    згубить такт,
    пересіє, переграє
    все за так.

    І млинці гречані, чорні,
    запашні
    поїдатиме громада
    по весні.

    Тільки лютий – тільки лютий:
    вірний знак,
    що весна замінить лютні
    на гопак...

    Масляниться тиждень бравий…
    до весни!
    Ще нам в лютому до травня,
    як у сни…

    А Весна уже гуляє! –
    Ох, – пісень!
    Білим віршем чорні ночі
    в білий день!




    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  39. Оксана Романів - [ 2011.02.25 21:34 ]
    подвійне дзеркало

    Тінь моя ходить по підвіконнях, по заметених снігом дахах.
    Тінь моя знає більше, ніж я про себе.
    Наше життя холодне, як скальпель в тонких руках.
    Як обезкровлені вени.

    Сниться над ранок попіл і ще якась маячня.
    Довго шукаю ключі, а двері вростають в стіни.
    На телеекранах пам"яті то Грузія, то Чечня.
    І ми, що змовчали, забули, прогавили чи стерпіли.

    Цієї зими не стане, як кожної з сотень зим.
    Малюю твій погляд і шлю замість слів в конверті.
    Єдине, що прошу в неба - лишитись навіки з ним.
    А значить неправильно, значить супроти смерті.

    І ти зрозумієш все, про що я пишУ.
    Останні послання відчаю, цього земного бою.
    Де тіні ростуть високо і гладять нас по плечу.
    Де легше вирватись вгору, аніж лишитись собою.

    Тому , коли прийде час, очі свої протри.
    Не край на прощання душу, любов - на збіднілі фрази.
    І щоб там не сталось в світі, нам головне пройти.
    Так, щоб навіки разом


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (2)


  40. Ніна Сіль - [ 2011.02.25 21:05 ]
    В черзі до гінеколога

    Череваті похмурі хмарини
    заклопотано купчились в небі,
    як вагітні жінки
    в трикотажних одежах
    тут, в лікарняних стінах.
    І була в їхніх рухах –
    тих у небі
    і цих у лікарні –
    якась обважніла поспішність,
    яксь невиразна загроза
    і туга.
    І нічим було
    милуватись вгорі –
    ані тут, на землі,
    між жінок при надії –
    але зір мій немов прикипів
    і очей було не відірвати:
    вабить загроза, вабить…
    Раптом хмари злилися водно,
    в одне здоровенне лоно,
    і воно розверзлося з громом,
    і вродилося спільне дитя,
    виношене поодинці –
    злива!!!
    …А ми у стражданні самотні…


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  41. Алекса Павак - [ 2011.02.25 20:59 ]
    Афганістан

    Стугонить під ногами земля,
    Стугонить, наче зранений звір.
    Тут лишилась душа моя,
    Моя молодість, воля і біль!
    Тут під чергу зневірених куль,
    Через трупи знайомих-близьких
    Я і сам диким звіром був,
    Проклинаючи всіх святих!
    Я і сам убивав, стріляв,
    І розтерзаний на шматки,
    Залишився як мертвий-живий
    Непосильний тягар нести!
    Стугонить під ногами земля,
    Пам’ять знову назад вертає
    У квітучий незламний край,
    Що у єдності всіх здолає!!!
    2009 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  42. Алекса Павак - [ 2011.02.25 20:39 ]
    Ти хочеш…
    Ти хочеш знати, друже, це життя?
    Не загубитися в його шаленім леті,
    Не відійти відразу в забуття
    І пізнавати не падіння, - тільки злети?!
    Тоді тобі порада є одна,
    Універсальна і проста як світ:
    Найкращий вчитель – це земля свята,
    А ти у неї в боржниках навік!!!
    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  43. Алекса Павак - [ 2011.02.25 20:08 ]
    Завітайте!
    Куди не кинеш оком тут – степи,
    Вітри колишуть збіжжя величаво,
    Співають пташки і розносять славу
    Про щедрість української землі!
    Куди не підеш тут – добро і лад,
    І у господі кожній мир та спокій.
    Цей світ такий безмежний і широкий
    Та кожен вносить свій у нього вклад!
    Оця земля, оці поля і стави,
    Ці люди, що збираються гуртом,
    Що можуть жити і рішати все разом
    На звання «українці» мають право!
    Богданівська сільрада – це одна
    Велика, з 11 сіл, родина.
    Тут кожна ушанована людина,
    Тут все разом, тут горе – не біда!
    Приходьте, заїжджайте, не миніть,
    Щедротами й гостинністю простими
    Поласуйте. І вільними, святими,
    Безмежними степами походіть!
    2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  44. Василина Іванина - [ 2011.02.25 20:10 ]
    Дебютне. Школярський твір на задану тему
    Знаю, скажеш: знову забаганка,
    Та мені щоночі сниться Мавка,
    Не з верби приходить, а з ялини,
    У віночку з грон рясних калини…
    Знаю, скажеш: ти, дитинко, мариш…
    Тільки знову небо вкрили хмари,
    І тремтить калина на світанні,
    Бо трагічне Мавчине кохання…
    Знову прокидатимусь щоночі,
    Знову сльози затуманять очі,
    Бо коханий слова не дотримав,
    Мавчине ж кохання – невгасиме…
    Знаю, скажеш: нащо так тужити,
    Адже Мавка буде вічно жити.
    Та чому ж мені тоді так гірко?
    Кажеш ти, що я для тебе зірка,
    Кажеш ти, що любиш мене палко…
    А мені здається, що я – Мавка…



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (13)


  45. Іван Потьомкін - [ 2011.02.25 20:48 ]
    Знання, як кажуть, за плечима не носить

    Дай, боже, згоди святої Вкраїні,
    Хай Україна у січі не гине!
    Вже Україну в крові покупало,
    Невинним людям надміру припало
    Лазар Баранович
    «Світ стрясають грози на людськії сльози»

    І від Богдана, й від Івана
    Та ж і від Нестора-баламути
    Ще не загоїлася рана,
    Не всі розплутано ще пута.
    І найВерховніший консиліум
    Допомогти хворій безсилий,
    Бо ліки десь і кимсь розкрадено.
    Тому й лікують лиш порадами.
    І хоча хвора ледве дише,
    Несуть на підпис закон-дишло,
    Аби нічого не порушить
    І ні на йоту з місця зрушить.
    Вві снах Європу хвора бачить,
    А як проснеться,- гірко плаче.
    ...Невже за те Тарас поневірявсь по світі?
    За те вмирали марченки і стуси,
    Аби нащадки – збайдужілі діти -
    Вкраїну руйнували і без землетрусів?
    Та віриться: їх Бог напоумить,
    І врешті-решт настане така мить,
    Що й Україна гідно стоятиме поміж людьми.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  46. Ніна Сіль - [ 2011.02.25 20:33 ]
    ***

    Приміряємо шкури
    братів наших менших.
    Натягаємо
    на руки, на ноги,
    на інші
    фрагменти й поверхні.
    Видивляємось
    на себе у дзеркало:
    ех ловко ж нам, ловко
    в чужих
    шкурах!


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  47. Іван Потьомкін - [ 2011.02.25 20:24 ]
    Світлій памяті Якова Сусленського, мужнього борця за порозуміння між українцями та юдеями


    Необрізані й недорізані,
    Що вам лишилося ще ділить:
    Повість гіркаву минулих століть
    Чи в гронах червоних калинову віть?
    Не читайте ту повість нарізно.
    Разом гортайте її сторінки,
    Разом заходьте в села і штетли,
    Від крові та пожарищ іще теплі,
    З серцем відкритим на помах руки...
    ...Ось і остання сторінка. І що ж?
    Гірко, немов од ягід терпких калини.
    Гірко і прикро, і по єству дрож,
    Начебто в гості біду покликали.
    А між рядками без горя жили
    Ті, хто штовхали вас на Голгофу.
    Ті, кому разом ви кісткою в горлі були,
    Ті, кого біль ваш не ятрив анітрохи.
    Ті, хто під’юджував вас осоружно
    Змовою, підкупом, а чи й оружно...
    Стільки на розбрат пішло століть
    Замість творити одну родину!..
    Хай же на древі нової Вкраїни
    Квітне також і юдейська віть.
    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  48. Іван Потьомкін - [ 2011.02.25 19:59 ]
    Немовби дивовижний фільм

    Немовби дивовижний фільм
    (Щось на зразок довженківських сюжетів),
    Неждано пам’ять розкрутила
    Одну із канівських моїх студентських весен...
    ...Принишклі, по коліна у воді
    Стоять рожево-білі вишні та черешні.
    Човном ми пропливаєм поміж них,
    Такі ще безтурботні й мовби нетутешні.
    Чуприни непокірні куйовдить вітерець,
    Сукні притискують дівчата до колін.
    А ми, сором’язливо нахилившись вниз,
    Щосили налягаємо на весла.
    І байдуже, куди тепер плисти,
    Тільки б з корми такі ж наївні, як і ми,
    Нам усміхалися дівчата,
    Аби, мов бризки із весла,
    У човні райдугою зайнялася пісня.
    І байдуже, що то не наша, а чиясь любов.
    Бо ж наша має ще розквітнуть.
    І байдуже, куди ми пливемо –
    В Дніпро чи в Рось, в Росаву чи в Трубіж...
    Стільки ж річок тече по Україні!..
    Та раптом стоп...І обірвався фільм.
    Пам’ять сьогоднішнє відсторонило.
    Рось і Дніпро, Росаву і Трубіж
    Хамсін неждано накрив імлою Єрусалим,
    І стало враз свинцевим лазурове небо.
    І я вже не юнак, а сивий дід
    У цім пустельнім, хоч і святому краї.






    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  49. Софія Кримовська - [ 2011.02.25 19:10 ]
    Білому світові
    Білому світові – Господи!- як же болить
    білому світові чорна ненависть і заздрість.
    Я затуляю гардини. Я дивна. І замість
    щось говорити, крізь тишу проціджую: «Цить!»
    Білому світові нікуди – всюди сніги –
    біле проміння сховати. Кінцівки задубли.
    Тане душа в декораціях дубль за дублем.
    Білому світові боляче, холодно, жаль.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (9)


  50. Лідія Арджуна - [ 2011.02.25 17:08 ]
    Осінні думки
    Хоча волога осінь - вдома не сидиться.
    Полонить шелест листя біля ніг .
    Під - час дощу солодка кава п"ється
    і думається :"відпуск,наче сон пробіг"

    В думки залазять спогади про літо.
    Минуле у майбутнє мічно заплелось.
    За стрілкою годинника рух в світі.
    Для роду людського так здавна повелось.

    Для кожного сезону змінює відтінки мода .
    Давно на диски помінялося перо .
    На клонування людство далозгоду ,
    та серце залишилося таке,яке було .

    Життя минає , як на зміну літу осінь .
    шукати треба більше позитивів в днях .
    та зазвичай в цю пору повелося ,
    що западає пушкінська хандра.

    не актуально тепер ґвалтувати мозок
    наукою чи поліглотством навмання .
    Частіше хай просвітлюється розум!
    Тож відкривай обійми швидше нам життя!


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.04) | "Майстерень" 4.5 (5.05)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1210   1211   1212   1213   1214   1215   1216   1217   1218   ...   1829