ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Виктория Шишлова - [ 2011.02.10 00:48 ]
    "Небеса..."
    Люблю... а в слове холод, в слове тишина
    Забыта истина и остальному грош цена
    Померкнет свет, пройдут сезонные дожди
    И все по кругу плач, люби и жди
    Огромный мир, в нем мы как на ладони,
    Одни лишь небеса ошибки наши помнят,
    Одни лишь небеса хранят чужие тайны...
    Захочешь, расскажи и точно легче станет
    Промокший город, тень уставших окон
    И тысячи людей идут одним потоком,
    С одной мечтой, одним желаньем счастья,
    Стремятся в рай, но не откажутся от власти...
    А небо плачет...Просто стало грустно...
    Как дальше , если на душе так пусто
    Вопросов много только нет ответов...
    Но небеса нас не винят за это...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Олена Кіс - [ 2011.02.09 23:11 ]
    ***
    Листочки
    на спалах край неба

    принишкли
    обличчям униз

    крізь просинь
    у піжмурках Феби

    півсерпик
    пів долі притис

    пригвинтив
    мій сум він до тебе

    щілинку
    лишив для надій

    притихла
    нічого не треба

    лиш спогад
    у слід веремій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (13)


  3. Сергій Висєканцев - [ 2011.02.09 23:53 ]
    ЛІЛЕЇ.
    Кожного літа на озері нашім,
    В тихій затоці з’являлось немало
    Млосних лілей, що за формою кращі,
    Ніж порцелянові білі піали.
    Після купання за мить допливали
    В місце знайоме, але небезпечне,
    Стебла пручались, а ми їх зривали,
    Сплутавши ряску і листя приречене.
    Білі лілеї духмяніли, звали
    Ніжним, на рідкість тонким ароматом,
    Запах букета, як біль відчували
    Й кожен чомусь замовкав винувато.
    Швидко зів’ялі, у повнім безсиллі,
    Біля води, де пісочок притих,
    Сумно лежали лілеї красиві,
    Згадка недовга живим про живих.

    ©1991 переклад Забазанової Г.

    ЛИЛИИ


    Каждое лето на озере нашем

    в заводи тихой росли в изобилии,

    формой подобны фарфоровым чашам

    крупные хрупкие белые лилии.

    после купания к ним подплывали,

    к месту заветному не без опаски,

    скользкие стебли поспешно ломали,

    путаясь в листьях широких и ряске.

    Белые лилии благоухали

    тонким, на редкость своим ароматом,

    мы над букетом склоняясь, вдыхали

    запах, и каждый молчал виновато.

    Быстро увядшие, в полном бессилии

    возле воды на песке золотом

    скорбно бледнели забытые лилии -

    напоминаньем живым о живом.
    19 сентября 1986 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  4. Сергій Висєканцев - [ 2011.02.09 23:42 ]
    * * *
    Тепла душа замерзла хоче,
    Я у тумані, мов у сні,
    Шукаю відблиск, мить пророчу
    І білу постать у вікні.
    Минули промине поблажно,
    Недовгі мандри серед снів,
    А памя’ть – ноша. І яка ж-бо!...
    Та дорога вона мені..
    Йду уночі назустріч плачу.
    Як дивно плаче сивий сич.
    Позву розкрилену навдачу6
    Сича, відлуння, може ніч,
    Червневу, що аквамарином
    Світання ладна прикрашать…
    Ти, як у всесвіті, єдина,
    стоїш в вікні, і ллється шаль…
    А інше все пішло за димом.
    1987 г.
    ©1991 переклад Забазанової Г.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  5. Сергій Висєканцев - [ 2011.02.09 23:36 ]
    * * *
    Розумом бідним моїм володій,
    серце моє божевільне, мов рана,
    тільки щоб знав я: коханий я твій,
    тільки щоб знав : ти єдина кохана.
    Пристрасна ніч цей жаданий четвер!
    Ніжні тортури до сліз, до нестями.
    Навзнак на ліжку тебе розпростер.
    Звабив, в вуста твої вп’явшись вустами.
    Мов у пустелі, я із джерела
    спрагу вгамовую радісно й довго.
    Цей поцілунок просякне до дна
    серця мого, як повернення боргу.
    Губи твої в лихоманці брехні –
    перепочинку благають зі стоном,
    але самі на моєму стегні
    вже розквітають гарячим піоном
    жадібно, нишком. й нема висоти
    більше, ніж ця швидкоплинна відстрочка –
    цьої звабливої вщент наготи,
    що визирає з-під краю сорочки.
    Пальці сковзають уверх по нозі –
    падаю в прірву й стократ промовляю,
    мов у сомнамбулі, мов у ві сні:
    - Падаю в царство Аїда із раю!
    - Падаю в пекло, і в пеклі згораю!
    1987 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  6. Сергій Висєканцев - [ 2011.02.09 22:18 ]
    ОБРАЗ
    … Так що ж було у сновидінні тім? Ах, так!
    Розбите скло, а може, і намисто
    розсипане. Навала книг. Тахта
    в кутку похмурої крамниці букініста.
    У вікна світло надвечірнє, наче дим,
    текло на квіти, на застиглі, мов імпрезо.
    Хто тут зай’мався ікебаною один
    й листа залишив без зворотної адреси?..
    Я довго з хрустом рвав папір, в цей довгий хруст
    безвихідь вклавши всю. Безвихідь і сумління.
    Ще на вустах моїх був присмак інших вуст –
    з гірким солодкий хризантеми сновидіння.
    Ще не пробив годинник півночі прихід
    на старовинній кам’яній і круглій башті.
    На таці яблука лежать. Хтось надкусив зелений плід.
    Летять метелики на лампу, бідолашні.

    25 сентября 2010 г.

    ОБРАЗ

    ...Так что же было в сновиденье том? Ах, да!
    Град битого стекла,а может быть, монисто
    рассыпанное, свалка книг, тахта
    в углу угрюмой лавки букиниста.
    Как дым, вползал в окно вечерний
    скудный свет,
    высвечивал цветов размытый абрис.
    Кто занимался икебаной и в букет
    вложил письмо, не надписав обратный адрес.
    Я с хрустом рвал бумагу, в этот хруст
    вложив всю безысходность и смятенье...
    Ещё уста хранили привкус сладких губ
    и - горький белой хризантемы сновиденья.
    Ещё не возвестили полночи приход
    куранты на старинной круглой башне...
    в тарелке яблоки лежат. Один надкушен плод,
    над лампой в абажуре бьётся бражник...
    Неповторимый образ из обрывков сна
    пытаюсь воссоздать в порыве нежном,
    но заливает образ твой голубизна,
    как талая вода.
    Всё - безуспешно.
    2 сентября 1987 г


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  7. Олена Малєєва - [ 2011.02.09 22:51 ]
    Дощить надворі
    Дощить надворі. Дощить у серці.
    Гудуть вітри.
    Така самотня. Пішло кудись все.
    Пішов і ти.
    А я не плачу і не ридаю:
    "Куди ти йдеш?"
    Надію-любку я не кохаю,
    Що ти вернеш.
    Мені самотність давно знайома
    І як сестра:
    Удень і ввечір, з людьми і вдома -
    Я все сама.
    То йди, коханий, мені спокійно -
    Нехай дощить.
    Ти не повіриш, а я щаслива
    В самотню мить.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.34)
    Коментарі: (6)


  8. Олена Багрянцева - [ 2011.02.09 21:58 ]
    Збираю сни в незграбний оберемок...
    Збираю сни
    В незграбний оберемок.
    -Заходь на чай.
    Як порох, твій поріг.
    Зухвалий смак
    Розгорнутих цукерок.
    Як недоречно
    В березні йде сніг.

    -Ти знов сумна...
    Поволі гасне будень.
    Порочний тенор
    Тягне мотузок.
    Уп’явся час
    У неприкриті груди.
    -Заходь на чай.
    …Хоча би на ковток.
    9.02.2011


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (14)


  9. Сергій Рожко - [ 2011.02.09 21:07 ]
    ***
    Якби не стовпи – містами,
    а верби та й понад ставом,
    напевно я іншим став би,
    напевно, а може й ні,

    можливо і досі зранку
    сидів і чекав на ґанку
    сусідську оту Наталку
    й ловив пелюстки, як сніг,

    в нас потім була би втеча,
    дивитись гніздо лелече,
    й веселощі цілий вечір
    вже не полишали б нас,

    можливо близькі по крові
    і досі були б здорові,
    так просто – живі й здорові,
    і їх не торкався час,

    а зараз – дощі, як нитки
    із неба старої свитки,
    і місто, як простір клітки
    зі світлом в кінці труби,

    якщо не на дні морському,
    під соснами біля дому
    не знатиму більше втоми,
    отут уже без «якби».


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  10. Ігор Федчишин - [ 2011.02.09 20:54 ]
    Підсніжники
    Вертаюсь знов у сиву давнину,
    Коли тебе побачив на зупинці:
    У ліс ми їхали, щоб проводжать зиму,
    Привезти звідти від весни гостинці.

    Поміж дерев шукали цвіт весни
    І, нагинаючись за квіткою додолу,
    Тебе я проліском на хвильку уявив,
    Від ніг твоїх не міг відвести зору.

    Подих бажання каламутив кров,
    Зовсім не вміли ще тоді кохати,
    Під прілим листям проросла любов -
    Її підсніжниками стали згодом звати!


    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (2)


  11. В'ячеслав Романовський - [ 2011.02.09 20:19 ]
    * * *
    Утікати?
    Якби тілько знати куди?
    Завірюха вишнева тримає в полоні.
    І на губи гарячі, і очі солоні
    Осідає, як смага, намул гіркоти
    І одцвіття лягає на чуб і на скроні.

    Зоставатися?
    Сил моїх більше нема -
    Боронити себе сам од себе не можу.
    А тебе то ласкаву, то надто вельможну
    Віднімає у мене весна, відніма,
    І сміються у вічі літа переможно.

    Буду жити, як жив.
    Жаль, що травень розтав
    Завірюхою цвіту, що осінь так близько.
    Непоборна любов в серце променем бризка,
    Знову душу нестиме у пахіт отав
    І радітиме спрагло, як юна берізка.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Прокоментувати:


  12. Павло Волошин - [ 2011.02.09 19:28 ]
    Вбивця
    Вустами - кров, очима - сльоза
    Думками - зрада
    Між скронями наче якась шиза
    То не велика вада
    Тримаю ніж, на обличчі багно
    Кого зустрів вже все одно
    Робити це я буду і мушу
    Бо це ягнят мовчання маю порушить

    Можливо хочу зазирнути в душу
    І лезом вирізати зло
    Можливо важелі душі якісь зрушу
    І зазирну на чорного серця дно
    Нехай тече брудна та кров рікою
    Моя то кров з тобою
    І не зустрінеш свідків радости з нами
    Затисни краще крик міцніше зубами

    Сьогодні ти, вчора він
    Та винен все ж лише один

    [2001]


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Павло Волошин - [ 2011.02.09 19:24 ]
    Агітація
    Я ваш наступний воляр
    Маю довгий доляр
    Комбікорм на дурняк
    Я поводир череди
    Ваших ратиць сліди
    Назбираю в баняк

    Ось-де вам двісті карат
    А той інший - вар'ят,
    Вам лиш крутить хвости
    Але я черговий чередник
    Провидінь провідник
    Всім за мною повзти!

    В ногу крокуйте на плац
    Під мій бравий палац
    Всійте ватрами ніч
    Рила у небо встроміть
    Не жуючи ковтніть
    Полум'яний мій спіч

    Марева в вигляді зграй
    Ваш руйнують сарай
    І винищують рід
    Тому як ваш подальший стадар
    Буду я від примар
    Визволяти весь світ

    [2009]


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Павло Волошин - [ 2011.02.09 19:40 ]
    Лінії
    Забути твоє лице
    І смуток їсти живцем
    Та лінії твої
    На моєму чолі
    Два папірці залитих біллю на столі

    Торкнутись посліду снів
    Зіткнувшись з порожністю днів
    Та лінії твої
    У першім ліпшім склі
    І світ за ним зникає десь на твоїм тлі

    Гірко гуркоче небо
    Сховались за гуркотом солов'ї
    В краплях вбачаю я тебе
    І твої лінії

    Певно, що нездорові,
    Їм тісно у моїй голові,
    Пульсують у згустках крові
    Ці зайві лінії

    [2007]


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Павло Волошин - [ 2011.02.09 19:33 ]
    Мрія
    Попіл вкриє розпечені сопла
    Соплі змиють приречені воплі
    І вмазана віра
    Збирає порізані крила
    Вирує залізо і
    Біль тебе зустріла

    Це доля, так тобі написано
    Воля втопилася з горя
    У морі багряної крові
    Змінилися очі
    Ти в них не побачиш любові
    Нестримно всі скачуть
    У прірву серед ночі

    Долі навколішки зв'язаний згадую
    Снами, думками й піснями пригадую
    Вкрай замордовану мрію:
    Може зненацька, коли не чекатиму
    Коли так само віршами блюватиму
    Зірку на небі узрію

    Босий гострими скелями вдосталь
    Ховатися досить. Під небом і стелями тісно.
    Боятися, звісно,
    Ніякого сенсу, і пізно
    Свободи розтління
    Обіймати слізно

    Там закатована, назавжди втрачена
    Сп'яну зґвалтована, жорстоко страчена
    І розшматована мрія:
    Може зненацька, коли не чекатиму
    Коли так само віршами блюватиму
    Місячне сяйво укриє

    [2006]


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Павло Волошин - [ 2011.02.09 19:24 ]
    Не Питай
    Не питай себе чому стало
    І навіщо це тобі дала
    Розуміння і пітьму дала
    Зрозуміти це життя мало

    Не питай себе куди тіло
    Не боляче, бо вона вміла
    Ми не знаєм, що і як - зовсім
    Пізнавай це, ну а ми - потім

    Не питай себе чому плачем
    Те, що ти, не знаєм і не бачим
    Чуєш, чуєш, як тебе кличуть
    Від нас далі а до них ближче

    Не питай себе чому страх
    ЇЇ вигляд на землі - жах
    Майже весь наш білий світ - гидота
    Але то вже не твоя турбота

    [2003]


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Павло Волошин - [ 2011.02.09 19:51 ]
    Вальс
    Я підберу зорі долі
    Втоплений в твоїм карім морі
    Хмари й дерева палають
    Бачиш, це Гелій вмирає

    Співом птахів раювати
    Слово твоє вполювати
    Подихи вітру неґречні
    Зіллють нас в обійми танечні

    Ховер Корте плюс такт,
    Крило, зворотній Півот, ось так,
    Крос Хізітейшн, Утпідітака, Шулачитака
    Зворотній Фоловей, стрибок,
    Відкритий Імпетус, Віск, і крок,
    Плетіння і Каркатака, Паравріттака

    Вдягну на себе я збрую
    Віжжі тобі подарую
    У відповідь ти ненавмисно
    Даруєш Венери намисто

    Були в нас Контра Чек і Лок
    Назад, Сліп Півот, за ним стрибок,
    Високий немов Говерла
    Доля на мене знов скривилася
    І замість оплесків дерев лишилася
    Лейкодерма

    [2008]


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Ігор Рубцов - [ 2011.02.09 18:44 ]
    Скажу, чиї ви, мої діти
    - Мої !!! - Від радощів волаю,-
    Веселі безтурботні дітки.
    Я усвідомлюю це чітко,
    Та серце жахом огортає.

    Чи ми достойні є самі
    Життя розумне породити?
    Чи ми давно навчились жити?
    Здається, так... Здається, ні...

    Як серце батьківське щемить!
    Коли хвороби їх гнітили
    Й життя на ниточќах висіли:
    Невинні ж ще, а їм болить.

    І клопіт був, і розпач криз...
    Маленька наша доня мила
    Від жаху й болю полотніла,
    Та не показувала сліз.

    І наш синок життя втрачав.
    З надривом серце колотилось -
    І раптом стало... Зупинилось.
    Не дихав більше Ярослав.

    Хвала Божественим рукам!
    Кінець щасливий і зворушний:
    Він повернув великодушно
    Дитя наляканим батькам.

    Чи маю я дітей своїх?
    Не я, а Бог дає їм жити;
    Вони - Його спасені діти,
    Ми лиш викохуємо їх.

    06.07.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  19. Летюча Мишка - [ 2011.02.09 15:07 ]
    ***
    Життя наївний виклик долі!
    Воно жавжди однаково мина.
    Немає у людей омріяної волі,
    Проте життя- ковток цілющого вина.

    Життя народжує прекрасні, вищі миті,
    Коли людина чиста як кришталь,
    Коли в людей поля плодисті в житі,
    Коли не бічиш світ немов через вуаль.

    Життя несе з собою смуток і тривоги,
    Б"є боляче і дуже обжигає.
    Дає людині труднощі, дороги.
    Та все це лиш на мить - бо час минає!

    В дорозі бачимо світи прекрасні,
    Вогонь розпалює чарівні почуття.
    Тому, не дивлячись на всі роки ненасні -
    Людино!, дякуюй за земне життя!


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  20. Іван Гентош - [ 2011.02.09 15:55 ]
    пародія « Незрівнянна, вернись!.. »





    Пародія


    Ми закрились обоє. Не треба новин.
    Затулились горою покривал і перин.

    До глибин світотвору гіпнотичних садів,
    Трохи вниз, трохи вгору – заходився, як вмів.

    Вічно щось заважає: то дзвенить “Київстар”,
    То подушка злітає, то “дістане” комар.

    Добре ти така вміла, серденько моє…
    Трохи, правда, схмеліла, та “Кагор” іще є…

    Я зриваю плоди, бачу зблиски слюди!
    Не спіши, не втікай, а присунься сюди.

    Щось незручно тобі? Заваджа бензобак?
    Забираєшся геть? Щось напевне не “так”?

    Незрівнянна, вернись! Гарантую любов.
    Де поділась? Пішла? Сам залишуся знов.

    Плани всі шкереберть . Задуваю свічу…
    Що робити до ранку? .. Зітхаю. Мовчу.




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (20)


  21. Іванка Калиновська - [ 2011.02.09 14:00 ]
    Бабусине село


    Бабусине село. Он хатка похилилась,
    Солома в стрісі вже стара.
    Сім’я лелек на груші оселилась –
    У місці спокою й добра.

    Ось та криниця, де я воду брала,
    Й відерце заіржавіле стоїть.
    На призьбі тут з бабусею співала,
    Тепер у серці пісня та дзвенить.

    А, он, де на старому ганку,
    Руденька кицька муркотить.
    І моя перша вишиванка,
    В куточку над іконою висить.

    Вишневий сад з роками став старіший,
    Тут перший вірш писала я.
    Тут найсмачніші в світі вишні,
    Найкраща пісня солов’я.

    Он півники, жоржини, мальви,
    Стільки яскравих, ніжних барв.
    Колись хлопчина тут білявий
    Мій поцілунок перший вкрав.

    Бабусине село. І річка біля хати,
    Сховала безліч сліз і втіх,
    Де б не була я, буду пам’ятати,
    Куточок радостей своїх.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (1)


  22. Іванка Калиновська - [ 2011.02.09 14:42 ]
    Коханому


    Весняними теплими зливами
    Нас травень ніжно обіймав.
    І були ми такими щасливими,
    Того щастя ніхто ще не знав.

    Мої очі світились як зорі,
    Твоє серце злітало, як птах.
    Ми з тобою падали в море,
    Ми з тобою губились в світах.

    Ми дивилися в очі безмежності,
    Ми ловили з тобою весну.
    Я щоранку від тебе в залежності,
    І щоночі в тобі я тону.

    Ми зриваємо сотні цілунків,
    Один в одного тисячі літ.
    Ти для мене є вищим дарунком,
    Що приніс мені цей білий світ


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  23. Володимир Сірий - [ 2011.02.09 12:24 ]
    * * *
    В підкови обрію імлисті
    Б'є прохолода ухналі
    І скаче осінь долом - виссю
    В золототканому сідлі.

    І сипле паморозь блакитну
    На трав похилену печаль,
    Гаїв обтрушену молитву
    І прядки кіс минулих краль.

    Конячку випрігши за гаєм,
    Отерпла панна золота
    В проміння сонячне вплітає
    Сумні бабусині літа.

    Опісля - пішки в путь промінну
    Душі набути передих
    На мідяному одрі тліну
    В оздобах сніжно - льодяних .



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (20)


  24. Олена Осінь - [ 2011.02.09 11:15 ]
    Лісова пісня
    Затаю-залелію.
    А зоряний квіт ромену,
    Сизі трави зім’яті
    Та місяця срібний лик
    Не розкажуть нікому,
    Як душу мою зелену,
    Виграє на сопілці
    Закоханий чоловік.

    Випива, як чар-зілля,
    Вологих очей сум’яття.
    Поцілунків жагою
    Розпалює жар ланіт.
    Мов тумани над лісом –
    Знімаю прозоре плаття,
    Огортаю серпанком
    Ранковий безгрішний світ.

    У вербовому листі
    Роса, як сльоза іскриться,
    Наче вітром гарячим
    Обíймеш тендітний стан…
    Чуєш, любий, у вітті
    Пророчо кує зигзиця –
    Нам у щасті й любові
    Разóм іще літ до ста!


    Рейтинги: Народний 5.36 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (35)


  25. Тетяна Ріхтер - [ 2011.02.09 10:05 ]
    * * *
    Думки мої – усі про тебе.
    Мої слова – тобі лишень.
    І очі тягнуться до неба,
    Бо мого серця там мішень!

    Чому у небі, запитаєш?
    Здається, ти ж бо янголя.
    І очі сині-сині маєш…
    Лиш там тебе помічу я.

    Укутаним у хмари-ковдри,
    Засніженим пухким сніжком.
    І в сонця ти чекаєш згоди,
    Щоби відкрити людям сон.

    Бо ти із місяцем укупі
    Приходиш ніччю в кожен дім.
    І проясняєш днем забуті
    Зірки на небі лиш твоїм.

    Ти місяця щирий товариш,
    Існуєш у імлі нічній.
    Мабуть-таки не мною мариш.
    А лиш зірками… з чужих вій.


    22.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  26. Алексий Потапов - [ 2011.02.09 09:20 ]
    * * * (воля)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (26)


  27. Ігор Федчишин - [ 2011.02.09 09:04 ]
    Долоні на вікні
    Я притулив долоні до вікна,
    Щоб розігріти холоднющі шиби.
    Чому так довго бариться весна?
    Чом її промінь не зігріє неба?

    Чому мовчать засмучено птахи,
    Чому дерева похилились в тузі?
    Чому гнітючий настрій, та такий,
    Що все немиле: вороги і друзі?

    Де ж та весна блукає дотепер,
    Де той промінчик, що просвердлить душу?
    Застиг в снігах старий, розкішний сквер...
    А там любов! Я відкопати мушу.


    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (3)


  28. Юлія Гладир - [ 2011.02.09 00:23 ]
    ПРО НАБОЛІЛЕ
    Ти так рідко даруєш квіти,
    що й забула, коли востаннє.
    Ти говориш: "Не це важливо.
    Головне ж - почуття!", які
    ти ніколи в житті не зваживсь
    народити мені словами.
    Ти говориш, ми - формалістки.
    Ну, а хто ж тоді в біса ви?!.

    06.12.10


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (17)


  29. Ігор Штанько - [ 2011.02.08 23:06 ]
    Я не спішу в обійми до Весни
    Я не спішу в обійми до Весни,
    Але зігрітися так тягне в її ласці,
    Мов у дитячій щемній добрій казці,
    Хоч лютий ще шепоче: спи, засни...
    І в мить, коли проміння світлим днем,
    крізь хмари проникає в предвесінні,
    Я вірю - березолу пісні дивні
    Розбудять враз природу і мене.

    2011.02.08


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  30. Инна Гусейнова - [ 2011.02.08 22:49 ]
    ...тепер і я не я, і ти не ти...
    ...тепер і я не я, і ти не ти...
    Інакші будуть і шляхи.
    Одна дорога - у весну,
    А ми йдемо, як на війну.

    ...тепер і ти не ти, і я не я...
    Прозріння - доленьки дитя,
    Поновлені йдемо ми у життя,
    Та світ тепер не ти й не я...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Софія Кримовська - [ 2011.02.08 21:32 ]
    Нелогічний
    Усе добігало кінця. Нелогічного, та
    натомлене слово здалося в полон і зніміло.
    Ти глянув на мене, не вбивчо, як мав би, а мило,
    аж серце сховалось у п’яти.
    Думок нагота
    соромилась погляду. Звісно, ворожі слова
    білизною чорною знову мережили килим.
    За вікнами вечір на місяць по-вовчому скімлив.
    Ти був неправий, нелогічний…
    Але цілував…
    08.02.11



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  32. В'ячеслав Романовський - [ 2011.02.08 21:21 ]
    * * *
    Ніч сипала зірки - цвіло небесне сито,
    І тиші оксамит гойдав і огортав.
    Нас виморила ніч, нестримна і несита,
    В обіймах палахких поміж холодних трав.

    Десь ласку схриплих слів розкочували роси,
    І ніжність протекла надією у сон.
    І з наших уст пили духмяність абрикоси,
    І гупали серця шалено в унісон.

    А жар горів, горів! Не перетлів на попіл,
    Хоч вистигала ніч, зрідніла і п'янка.
    Чинили сліпо ми розлукам першим опір -
    Любов тримала нас, жагуча і стрімка...


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  33. Володимир Кравченко - [ 2011.02.08 21:21 ]
    Цвіт померзлий на черешні
    Холоди. Цілує вітер
    цвіт померзлий на черешні,
    залягла і причаїлась
    спантеличена трава,
    як зігрітись, щоб зустріти
    в повну силу день прийдешній,
    бо ця хуга в душу в'їлась,
    і ніяк не розтава.

    Думи падають за обрій
    сподівань, надій пекучих
    у чеканні світлодива,
    у бажанні розбудить
    цю дрімаючу жадобу,
    що ніяк теплом не влучить
    цю весну швидку й мінливу-
    найдивнішу солод-мить.

    Та минає трепет мрії,
    розчиняється в скупому
    в цім байдужім розмаїтті,
    і щеза мов цвітопад
    на черешні приболілій
    біля батьківського дому,
    залишаючи в цім світі
    весь трагізм земних принад.




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  34. Володимир Кравченко - [ 2011.02.08 20:56 ]
    Я чую співоче відлуння
    Я чую співоче відлуння дівоче,
    струнке милозвучне в щедрівці у пісні,
    у кожному слові, у мові-пророче
    веселе, сумне,жартівливе,колюче,
    велике і горде, мов лорди
    серед мішанини оголених звуків,
    оголених тіл, що трясуться у муках,
    щоб вичавить звуки стандартні і сірі,
    мов днина, мов сіра осіння хмарина
    слизьким зморосить, і зникає за мить.
    А слово співуче-дзвінке, милозвучне,
    мов промінь крізь хмари,
    народного витвору чари,
    хвилює довкілля широке і вільне
    у русі, в мелодії, в мові співзвучне,
    ліричне і влучне, живе і велике
    на сірому тлі того, що пищить і волає і імлі
    оголеним словом,оголеним звуком,
    оголеним чимось, що заламує руки
    чи з радості,а чи з розпуки,
    й волає мелодію бідну і голу,
    вважаючи соло зірковим.
    Я чую співоче відлуння дівоче,
    струнке милозвучне в мелодії, в слові,
    у мові, на крилах пісенних,
    створивши клавіри лунає велично,
    піднявшись над сірим.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  35. Олександра Труш - [ 2011.02.08 20:28 ]
    Камінь
    Я тихо плакала, не колись...
    Я стала сильною, не тепер...
    Я не промовила : «Схаменись»
    Коли при виході він завмер.
    Я не кричала: «Спинись! Прости!»
    Не проклинала його слідів,
    Я дала, мовчки, змогу піти,
    Без зайвих слів... так, як він хотів.
    Я не пустила скупу сльозу,
    Що так просилась скотитись з віч.
    Як видаляють болючий зуб,
    Із кров’ю, вирвала, навсебіч.
    Запломбувала гидкий дефект
    Тромбом байдужості, кам’яним.
    Напевно кращим би був ефект,
    Коли б цей камінь пустила за ним.

    08.02.2011р.






    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  36. Мирослава Каганець - [ 2011.02.08 16:44 ]
    Єдність з природою
    Господь створив нас на цей світ,
    Щоб ми жили, раділи, царювали
    І дав один єдиний заповіт:
    Гармонії струну щоб не урвали.

    Тут все для нас: земля, повітря,
    Птахи, тварини і жива вода.
    Нам тільки треба щиро і привітно
    Любити все — ось істина проста.

    Тоді кожна комашка і кожен листочок
    Усі сили, що мають, тобі віддадуть.
    І галявина з трав, й невеликий гайочок
    Це є рідний твій дім. Я прошу — не забуть!

    Ти згадай як приємно тобі серед квітів,
    На природі, у лузі, на річці, між трав
    Ти ж у енергії крилате розмаїття
    У мить ту неповторну закохавсь.

    Бо ти відчув гармонію стихій
    Серденько твоє тьохнуло інакше
    І сотні повсякденних дій
    Не зроблять твій настрій більш кращим.

    Тут рідна стихія, домівка — це рай
    Тут ти про все на світі забуваєш.
    Думками линеш ген за небокрай,
    А на душі ти святість відчуваєш.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (3)


  37. Володимир Сірий - [ 2011.02.08 16:31 ]
    *-*-*
    Пакує майстриня у творчий від’їзд
    Художнє приладдя потроху,
    Від золота вимиті пензлі беріз
    На сонці похилому сохнуть,

    Палітра загорнута в сивий туман
    До пагорків лисих підперта.
    Овіяний мрякою зораний лан
    За панною тужить відверто.

    Вона ж йому перша торкалась стебла
    Достиглим мазком позолоти
    Коли ще лунала відмова села:
    - Іди собі жінко! Чого ти?

    І ось вона кидає в торбу вітрів
    Полотна блакитно – прозорі,
    Бо знає, що хтось, десь також би хотів
    Пізнати красу її творів.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  38. Ірина БрУнда - [ 2011.02.08 16:55 ]
    останні яблука
    і котяться яблука...
    в променях спікся туман...
    німує дор́ога,
    і черви вже точать хвилини...

    спіткаються л́уни,
    і стиснувши світ обома
    втискаєш у мозок
    безмежність щербатого плину...

    і кліпає злива
    на сльози зчиїхось очей
    і щирість прозоріє,
    в яблуках - з́ернята-дзвони...

    а жити смачніше,
    коли воно дійсно ПЕЧЕ
    й коли на межі
    опускається небо в долоню...

    17.11.09


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати: | "яблука, осінь, туман, світанок, дощі, жити"


  39. Світлана Мельничук - [ 2011.02.08 16:29 ]
    ***
    І нічого вже втрачати,
    лиш тінь самотності сіру.
    Але, якщо хочеш знати, -
    пробачивши, знов повірю.

    Хіба хтось картає сонце
    за те, що воно, яскраве,
    узимку розбивши серце,
    надовго кудись зникає?

    Та щиро радіють люди,
    коли знов його стрічають.
    Я з тих, хто один раз любить
    і решту життя - прощає...

    1999


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (5)


  40. Зоряна Ель - [ 2011.02.08 16:45 ]
    Тобі
    чи не здалося - ти таки самотній.
    серед людей і поміж диких трав
    шукав мій голос, так і не спіткав.
    а може не впізнав - подібних сотні.

    ночіє. постели ряднину тиші.
    скорися втомі, свічку загаси.
    а я прийду до миготливих снив,
    заколисати твій неспокій. лишу

    зорю на згадку, невиразний смуток.
    і обійму лиш подумки – прости,
    пощо тобі мій голос – він простий,
    а ти шукаєш полум’я від рути.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (24)


  41. Ігор Штанько - [ 2011.02.08 16:17 ]
    Лютий
    Запліснявілий лютий,
    Заліплений снігами,
    Розбурханий, роздутий
    Зимовими вітрами,
    Нервує і лютує -
    Продовжує війну.
    Та, задарма, - блефує,-
    Бо чути вже Весну:
    Дзвенять її потоки,
    Від руху тане сніг.
    Лавиносхожі кроки
    Її приносять біг.
    Тепла весняні руки
    Долають холод-штам,
    Тому нервовий лютий -
    Кінець зимових драм.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  42. Ірина БрУнда - [ 2011.02.08 15:48 ]
    Скрипаль
    Скрипаль... холодні пальці... а тепла?..
    Намріяв зорі, викресані звуком.
    Морозна тиша, сиводимна мла
    У френзлях подихів чомусь не гріють руки.

    І губиш Всесвіт в напнутості струн
    За крок... за крик... до зриву... до Нірвани.
    Ковтками - небо, й хороводи лун -
    І вже тебе спива повітря п'яне...

    Над головою трісне небо... і тепер
    гадають - скалок криги наковтався.
    Струмує музика із пальце-небо-сфер
    Та мій скрипаль чомусь у ніч подався...

    28.01.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1) | "музика, скрипаль, скрипка"


  43. Ірина БрУнда - [ 2011.02.08 15:13 ]
    Ще одна історія польоту
    Полегкість думок
    виринає нізвідки
    здається минає
    усяка потреба
    присутності тіла
    у якості свідка
    мандрівки у небо…

    Прочитані ночі
    сполохані круки
    тумани омани
    насіяли в воду
    заплющені очі
    розхристані руки
    лишились на фото…


    18.07.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1) | "політ"


  44. Мирослава Каганець - [ 2011.02.08 13:14 ]
    ***
    Час зустрічей і час кохання -
    Все має місце у твоїм житті,
    Одвічні мрії й вічні сподівання,
    Що завжди поряд: нині й в майбутті.

    В житті повинні ми всього відчути:
    Кохання, радість, сум і небуття.
    Покинути когось, а чи самотнім бути,
    Й ніщо не вдієш,бо таке життя.

    Нічого ми не здатні спланувати,
    Бо вже буде лиш так, як має бути.
    І,все-таки, не можна лиш чекати,
    А рухатись під ритм життя й відчути

    Кожну годину і хвилину, мить -
    Навіщо це дано тобі прожити?
    Бо лиш оглянешся - життя вже
    пробіжить
    І починаєш ти за ним тужити.

    Проблеми, щастя, сльози і любов,
    Як хочеться це все нам повернути.
    Та не судилось нам вернутись знов
    Туди, де інші вже повинні бути...

    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  45. Тетяна Ріхтер - [ 2011.02.08 12:52 ]
    Відчуваю свою безсилість...
    Відчуваю свою безсилість
    Перед цілим рядом подій.
    Та чому, ну скажи на милість,
    Я ось тут не твоя, ти не мій?
    Чому десь загубились в прост́орі
    Наші душі, які не сплелись?
    Ми з тобою заново хворі…
    Та чи вилікуємось колись?

    Відчуваю свою безпорадність
    Там, де знаю, є інші (кращі?).
    Не показуй свою невблаганність,
    Покараєш мене за нізащо.
    Та чи щирість моя – не дурість?
    Кажеш ні, це моя відвага.
    Але я відчуваю не мужність,
    А лиш тільки одну (не) звитягу.

    09.12.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  46. Оля Лахоцька - [ 2011.02.08 11:38 ]
    Рубльову
    Гудуть твої дзвони, Андрію,
    в німотних думках
    І глушать в проталинах ночі
    розхристане скерцо.
    І досі твій пензель у наших
    невмілих руках
    Малює ікони на стінах земних -
    там, де серце.

    І я сповідаю ключі
    до закритих дверей,
    Прибрамний поет, прокажений,
    я вгадую сонце
    У кожній калюжі
    і тихо впускаю дітей
    В хоральний відсвіт,
    де ми всі і світліші, і тонші.

    А десь від землі на вершечок
    чужі письмена
    Вкарбовують в пам'ять,
    що правда гірка і нужденна,
    Що я – тільки прах на дорозі,
    я – глина земна.
    І ти над мольбертом моїм
    помолися за мене.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  47. Адель Станіславська - [ 2011.02.08 08:44 ]
    Спомин про
    Ми з тобою вдвох,
    наче промені -
    сонцем зіткані,
    днем натомлені.

    Днем натомлені,
    розігрітими
    диво барвами -
    чудо-квітами.

    Чудо-квітами,
    бджіл оселями,
    намальовані
    паралелями.

    Паралелями
    та між буйних трав,
    та у зелен-снах,
    там де вітер спав.

    Там де вітер спав
    колисаночки
    жайвір розливав
    з рання-ранечку.

    З рання-ранечку
    та й до присмерку
    допивали хміль
    літа присмаку.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (36)


  48. Катруся Матвійко - [ 2011.02.08 06:37 ]
    Подружці
    А можна до тебе у гості на чай?
    Прийду із цукерками! Воду зігріла?
    Я вже за дверима! Давай! Зустрічай!
    Скажи, що чекала, подруженька мила!

    І що нам та відстань, морози, вітри?
    І що нам той час? Він летить, мов
    скажений!
    Розказуй, подружко, і сльозі зітри!
    Яка ж я щаслива, що ти є у мене!

    На примхи мої, я прошу, не зважай!
    І знай, що люблю тебе, скільки є сили!
    Чекаю до себе у гості на чай!
    Біжу відкривати! Вода закипіла!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (25)


  49. Сергій Висєканцев - [ 2011.02.08 05:54 ]
    25 ДЕКАБРЯ
    Ты просишь любви, яко хлеба и яко питья
    На синих просторах, на звонких ветрах бытия,
    На радостном празднике зимнего солнцестоянья,
    Но медленно, медленно падает снег подаянья
    В ладонь, обращённую к небу, и тает на ней.
    Что просишь участья, любви и продления дней
    Для плоти порочной, покрытой постыдной одеждой,
    Ты, путник, стоящий на этой равнине безбрежной –
    На белой земле? И не просишь тепла для души?..
    Продать ты хотел лицемерам талант за гроши
    И стать, как они, во свидетельство их, лжепророком –
    И славу стяжать по заснеженным санным дорогам,
    По тёмным презренным домам - по обителям зла,
    Но совесть восстала твоя против лжеремесла
    Глухих ублажать красотою изящного слова.
    Тебе обещали почётную роль крысолова –
    Вести за собой одураченных флейтою крыс,
    Слепых и покорных, к обрыву и сбрасывать вниз.
    Дурное сообщество нравы твои развратило.
    Во мгле пребывавший, пройдя через это горнило, -
    Ты вышел на свет, но опять пребываешь во мгле, -
    Бредёшь в никуда по завьюженной этой земле…
    Что просишь прощенья, а сердцем неймёшь покаянья?
    В суму перемётную падает смех подаянья.
    9 января 1988 г.

    © Copyright: Сергей Высеканцев, 2009
    Свидетельство о публикации №1907041058


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (86)


  50. Михайло Десна - [ 2011.02.08 01:43 ]
    Жіноча логіка: талант
    Нібито й успішна, нібито й заміжня;
    в мудрості книжок - порожнеча тижня.
    Я вчусь. Боляче чомусь.
    Звичне "Як ся маєш?", ввечері "Добраніч!"
    Я лежу вночі і молюся на ніч...
    Я вчусь. Боляче чомусь.

    А самотність - сволота,
    а самотність - проблема:
    чоловіка хвилює наукова лиш тема.
    Сподівалась на краще,
    а натомість дилема -
    ні жона ні подруга чи нудна теорема.

    Рештки скам'янілі, плосколобий череп
    та поодинокі зустрічі - як жереб.
    Я вчусь. Боляче чомусь.
    Пригоршню цукерок з'їла за книжками.
    Зрозуміла: книжки пишуться віками.
    Я вчусь. Боляче чомусь.

    А самотність - сволота,
    а самотність - проблема:
    чоловіка хвилює наукова лиш тема.
    Сподівалась на краще,
    а натомість дилема -
    ні жона ні подруга чи нудна теорема.

    Столик в ресторані, місце в спа-салоні -
    і нікого поруч взяти за долоні.
    Я вчусь. Боляче чомусь.
    Чоловічий розум має домінанту -
    як йому бракує такту і таланту!
    Я вчусь. Боляче чомусь.

    А самотність - сволота,
    а самотність - проблема:
    чоловіка хвилює наукова лиш тема.
    Сподівалась на краще,
    а натомість дилема -
    ні жона ні подруга чи нудна теорема.

    8.02.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (33)



  51. Сторінки: 1   ...   1220   1221   1222   1223   1224   1225   1226   1227   1228   ...   1829