ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Юрко Пантелеймон - [ 2009.11.24 11:41 ]
    Відчайдушні домогосподарки
    Вони лукаво посміхаються на всі 32,
    І при цьому брешуть,
    Вони вдають що щасливі,-
    Вони обдурюють себе.

    Вони драматизують
    І роблять з мухи слона,
    Вони живуть в ілюзіях,
    Реальність-це для них недосяжна річ,
    Їм подобається віртуальність.

    Вони зваблюють не своїх чоловіків,
    Зовнішній вигляд-ця тема у їхніх головах.

    Вони хитрують, роблять собі проблеми
    І посміхаються-хоч хочуть плакати.
    Вони напиваються, розважаються, змінюють свіій імідж,
    Замість того шоб зупинитися, замислитись
    І змінити те, що робить їх нещасними.

    Вони грають чужі ролі,
    Бо бояться реальності,
    Реальності, яка може стати їм бронежелетом на війні -
    Порятунком.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати: | ""


  2. Марина Мельник - [ 2009.11.24 01:42 ]
    Казав си не відав
    Він казав
    полетіли разом
    Попадемо до раю
    до пекла
    кому то байдуже
    кому є потрібно
    хай буде як буде
    аби лиш разом

    Він казав стрибай
    маю міцно тримати
    маю плечі у силі
    і ноги у землю припнуті
    і любов мою
    до тебе без ліку
    не до рахунку
    не до міри
    не до віри

    Він казав
    без тебе погину
    мав розум
    та серце згубило
    коханням си тішив
    гріх в серце
    уклав мені
    болем любов укрив
    схоронив

    Відкажу
    любов твоя
    не до мої віри
    не до мого стану
    руки твої
    я не віддам си
    так не вдарую
    не проведу
    не до мене
    казав си
    та не відав

    ©ммв


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  3. Тетяна Шабодей - [ 2009.11.22 23:29 ]
    Діагноз
    На роздоріжжі
    Міллярдів почуттів
    Зустрілись
    За спільним маршрутом
    Обрії розуму
    Та залишки емоцій.
    Їх прагнула змінити
    Цивілізація.
    Кома за комою...
    Крапка за крапкою...
    Діагноз:
    Коматозний стан
    Внаслідок
    Крапкового передозування.
    Лікування:
    Відморожування.
    Поверніть, нарешті,
    Післяцивілізацію
    До початкового стану!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  4. Василина Іванина - [ 2009.11.22 18:38 ]
    Про малювання і вишивання :))
    на палітрі серця
    змішати фарби почуттів
    розписати
    полотно ночі
    синім по чорному
    жовтим по чорному
    ....
    нитку розлуки
    до нитки чекання
    жовту до синьої
    синю до жовтої
    вишити древнім узором
    чорне полотно ночі
    ....
    чи зможемо з хаосу
    клаптів
    галактик
    створити
    єдиний всесвіт
    .....
    космос кохання – це
    злагода
    серця і слова
    тіла й душі
    чуєш
    отож






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (33)


  5. Ян Джерельний - [ 2009.11.21 22:04 ]
    вісімсот слів
    1 Що є диво, Авторе?
    Диво є народження.
    Диво є можливість бути.
    2. Що є цвіль, Авторе?
    Цвіль є зіпсований день.
    Цвіль є кволість.
    Цвіль є слабкість і марення.
    3. Що є зайвість, Авторе?
    Зайвість є все, що йде від цвілі.
    4. Що є наївність, Авторе?
    Наївність є метелик щирості.
    Наївність є життя.
    Наївність є струмок під снігом.
    5. Що є кут, Авторе?
    Кут є гострість і плавність.
    Кут є промінь світла на очі.
    Кут є зруйнована впертість.
    6. Що є життя, Авторе?
    Життя є аксіома свіжого листа.
    Життя є регульована ознака.
    Життя є сила і кволість.
    7. Що є сила, Авторе?
    Сила є здатність.
    Сила є біль у спокої.
    Сила є спокій у можливості.
    Сила є можливість у баченні.
    8. Що є кволість, Авторе?
    Кволість є листя на зоряному озері.
    9. Що є здатність, Авторе?
    Здатність є важкість у грудях.
    10. Що є біль, Авторе?
    Біль є регульована ознака.
    Біль є сила і кволість.
    11. Що є падіння, Авторе?
    Падіння є гребля у голові.
    Падіння є денна тьма і нічне світло.
    12. Що є щирість, Авторе?
    Щирість є сила у падінні.
    Щирість є довершеність моменту.
    Щирість є кволість наївності.
    13. Що є числа, Авторе?
    Числа є зброя слабкості.
    Числа є листя на зоряному озері.
    14. Що є слабкість, Авторе?
    Слабкість є теорема свіжого листа.
    Слабкість є недоконаність.
    Слабкість є здатність до падіння.
    15. Що є надія, Авторе?
    Надія є осінній світанок.
    Надія є зброя метелика.
    Надія є слабкість самотності.
    16 Що є зброя, Авторе?
    Зброя є біль сили.
    Зброя є антикут.
    Зброя є коректор слабкості.
    17. Що є певність, Авторе?
    Певність є відсутність зайвості
    18. Що є колір, Авторе?
    Колір є коректор сили. Але не завжди.
    19. Що є слово, Авторе?
    Слово є шлях до зоряного озера.
    Слово є сила і кволість.
    Слово є кут сили.
    20. Що є робота, Авторе?
    Робота є зайвість здатності.
    Робота є складання піраміди життєвих слів.
    Робота є сила щирості.
    21 Що є скромність, Авторе?
    Скромність є кволість сили.
    Скромність є наївність здатності.
    Скромність є сила і кволість.
    22. Що є марення, Авторе?
    Марення є диво у падінні.
    Марення є вбивство у зоряному озері.
    23. Що є розмова, Авторе?
    Розмова є числа щирості.
    Розмова є певність сили.
    Розмова є марення кволості.
    24. Що є заздрість, Авторе?
    Заздрість є сила слабкості.
    Заздрість є марення щирості.
    Заздрість є цвіль падіння.
    25. Що є поразка, Авторе?
    Поразка є марення у падінні.
    Поразка є слабкість скромності.
    Поразка є страх перед поразкою.
    26. Що є страх, Авторе?
    Страх є зайвість здатності.
    Страх є кволість надії.
    Страх є слабкість щирості.
    27. Що є небо, Авторе?
    Небо є сила без надії.
    Небо є зброя зоряного озера.
    Небо є цвіль слова.
    28. Що є любов, Авторе?
    Любов є кут болю.
    Любов є слово певності.
    Любов є розмова із життям.
    29. Що є воля, Авторе?
    Воля є сила слова.
    Воля є диво життя.
    Воля є поразка цвілі.
    30. Що є дотик, Авторе?
    Дотик є колір сили.
    Дотик є заздрість розмови.
    Дотик є поразка скромності.
    31. Що є почуття, Авторе?
    Почуття є сила і слабкість роботи.
    Почуття є колір розмови.
    Почуття є колір дотику.
    Почуття є колір зоряного озера.
    32. Що є довершеність, Авторе?
    Довершеність є відсутність зайвості.
    Довершеність є надія сили.
    Довершеність є поразка цвілі.
    33. Що є смуток, Авторе?
    Смуток є марення слабкості.
    Смуток є надія цвілі.
    Смуток є кволість любові.
    Смуток є наївність здатності.
    Смуток є зайвість волі.
    34. Що є вітер, Авторе?
    Вітер є сила надії.
    35. Що є вода, Авторе?
    Вода є колір довершеності.
    Вода є поразка страху.
    Вода є марення у любові.
    Вода є біль і страх марення.
    36. Що є земля, Авторе?
    Земля є небо сили.
    37. Що є вогонь, Авторе?
    Вогонь є дотик довершеності.
    Вогонь є падіння щирості.
    Вогонь є небо зоряного озера.
    38. Що є думка, Авторе?
    Думка є вогонь у зоряному озері.
    Думка є вітер сили.
    Думка є вода землі.
    Думка є слово життя.
    39. Що є вічність, Авторе?
    Вічність є цвіль волі.
    Вічність є небо зайвості.
    Вічність є дотик кольору.
    40. Що є віра, Авторе?
    Віра є сила вітру.
    Віра є вода волі.
    Віра є заздрість кволості.
    Віра є смуток неба.
    Віра є дотик любові.
    41.Що є мрія, Авторе?
    Мрія є сила води.
    Мрія є воля любові.
    Мрія є колір сили, - але не завжди.
    42.Що є безодня, Авторе?
    Безодня є вічність зайвості.
    Безодня є кволість води.
    Безодня є зайвість здатності.
    Безодня є розмова марення.
    43.Що є актуальність, Авторе?
    Актуальність є любов у зоряному озері.
    Актуальність є слабкість вічності.
    Актуальність є певність чисел.
    44.Що є самотність, Авторе?
    Самотність є сила і слабкість води.
    Самотність є кволість щирості.
    Самотність є джерело у зоряному озері.
    Самотність є біль.
    45.Що є повага, Авторе?
    Повага є вічність вітру.
    Повага є кволість думки.
    Повага є небо віри.
    46.Що є зоряне озеро, авторе?
    Зоряне озеро є мрія слова.
    Зоряне озеро є заздрість цвілі.
    Зоряне озеро є квола надія неба.




    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  6. Ярина Брилинська - [ 2009.11.19 11:32 ]
    Ніч без Тебе
    Твоя
    присутність
    пахне домом
    мережиш життя
    світлими
    дорогами
    повернень
    і
    мовчиш болем
    несказаного
    слова
    відчуваю
    його делікатний дотик
    до
    порисованого
    буднями
    серця
    і
    знову
    болить в мені
    прихована ніжність
    нанизана на чекання
    довге
    як ця
    безконечно
    самотня
    осіння
    без
    Тебе
    ніч


    19.11.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (12)


  7. Ярина Брилинська - [ 2009.11.18 22:24 ]
    ergo sum
    є
    я
    до себе
    рухаюся вперед
    туди де мене не було
    щоб уже ніколи не йти
    вкриваюся страхом
    над моїми думками
    що печально висять
    і молоком вогких туманів
    шаленим танцем дощу
    мучить мене
    заплаканий листопад
    і шукаю двері у літо
    огортаюся білою пусткою
    Я просто стікаю болем


    Я просто стікаю болем
    огортаюся білою пусткою
    і шукаю двері у літо
    а заплаканий листопад
    мучить мене
    шаленим танцем дощу
    і молоком вогких туманів
    що печально висять
    над моїми думками
    вкриваюся страхом
    щоб уже ніколи не йти
    туди де мене не було
    рухаюся вперед
    до себе
    я
    є




    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  8. Ярина Брилинська - [ 2009.11.17 21:41 ]
    Весна
    вмитися першою весняною зливою
    зачерпнути долонями пахучої дощівки
    і хлюпнути отверезінням собі в обличчя
    добре...

    після священного омовіння свіжістю
    вилискувати соковито-зеленим змістом
    і пізнавати суть тривання всесвіту
    добре...

    вибухнути молодим пагоном
    простягнути до сонця свою душу
    і затріпотіти на весняному вітрі вільховим цвітом
    добре...

    бавитися власним настроєм
    жонглювати мелодійними словами
    вслухатися у гуркотливу музику весни
    і знову летіти...

    радіти...

    жити...

    весна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  9. Ганна Осадко - [ 2009.11.17 11:46 ]
    за ліву руку
    Одного ранку прокинутися, відчувши зміни: від найменшої волосини до пальців ніг, лежати, наслухаючи себе – дивне враження – все ще бачити, та вже ніде не бути. Чути – машини шинами, як ножами, розрізають їм перший – для мене останній сніг, чути – радіо ловить душі в сіті_чоловік душ приймає. І ти, Бруте? Брод на бутер намащує, варить каву – половину турки для себе, а пів – мені, боса по зимній плитці в білій льолі поволі - паломництва віковічні … ні бажань, ні жалю, ані пам'яти – збайдужіння здивоване - хто всі ці люди довкола? Ні золотого серпанку святошного, ні коляди в січні –
    …а посічені пальці… не болить, бачиш, а ти, дурненька, боялася, не пече усміх Господній лагідний, і дорога кицею лащиться, і - ні звуку… першого ангела – паперового - саджала на праве – дитяче - плече – то останній візьме тебе потім за ліву, Серце, – старечу – руку.



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (12)


  10. Ярина Брилинська - [ 2009.11.16 14:39 ]
    Мальва
    у Тебе було дев'ять життів
    а у мене лише два
    до мого першого
    Ти торкнувся своїм болем
    і воно спалахнуло міріадами
    сяючих відчуттів
    збуджуючи уяву
    і
    просвітлюючи розум
    моє друге життя
    втілилося у мальву
    кольору п'янкого бордо
    що пустила міцні корені
    у саду Твого острова
    живі вужі її коріння
    обплели вишуканими
    візерунками слів і поглядів
    Твою останню надію -
    човен втечі
    Ти пробуєш на міцність
    силу коріння мальви
    а вона сміється з Тебе
    кутиками бордових пелюсток
    з яких капає на Твої вуста
    п'янке вино
    терпкого розуміння
    і солодкого смутку...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  11. Ярина Брилинська - [ 2009.11.16 00:49 ]
    ***
    на спицях буднів
    сплету тобі життя
    з пухнастих ниток
    власних почуттів
    кожна
    зроблена мною петля
    буде досконалим
    завершенням думки
    що пройде важкий шлях
    від мого розуму
    до серця та рук
    і там увіллється у
    м'яку нитку
    яка стане полотном
    твого майбутнього
    взором слугуватимуть
    мої думки і молитви
    промені любові
    освітять той
    шлях
    що мудрі звуть
    життєвою мандрівкою
    а коли закінчу роботу
    подарую тобі
    створене мною
    диво переплетень
    і химерних візерунків
    запитаєш
    звідки я взяла
    стільки ниток...
    не зізнаюся
    у цьому
    ніколи
    бо
    щоб сплести тобі життя
    я
    потай розплела
    своє


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (7)


  12. Ярина Брилинська - [ 2009.11.15 14:53 ]
    ***
    Ти будеш
    барвистою стрічкою
    яку я вплету сьогодні
    у свою косу
    вдень вона лежатиме
    у мене на плечах
    і я носитиму її радісно
    щоб усі бачили
    мій скарб і заздрили
    а вночі
    я перекладатиму її на груди
    і зачарована
    Твоїми пестощами
    засинатиму
    до завтра...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (8)


  13. Юлія Починок - [ 2009.11.13 20:40 ]
    ***
    Ти, як лушпиння з улюбленої мандаринки,
    Завжди пирскаєш в очі чимось неприємним
    І пекучим.
    Іноді мені хочеться викинути його
    Разом із мандаринкою,
    Аби не робити собі боляче,
    Але чомусь терплю.
    Тебе теж не можу викинути зі свого життя.
    Ти переслідуєш мене дзвінками,
    Навіть їхньою відсутністю.
    Але я вдячна тобі, бо лише ти
    Змусив мене мріяти і розповів мені,
    Що таке справжня надія,
    Коли її немає.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.48) | "Майстерень" 5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  14. Ярина Брилинська - [ 2009.11.12 22:53 ]
    У Русові...

    Така будь, бесідо моя!
    В. Стефаник


    запах свіжозораного чорнозему збентежив мою пам"ять
    дивлюся у повиту безлистими тополями далечінь
    і відчуваю як родяться у моєму єстві дивні амбіції
    огортаючи своєю проникливістю мій розум

    завмирають думки біля рядочка ненадрукованих слів
    що проросли могутніми черешнями твоїх діл
    напоєні правдою і болючим співчуттям
    справжні свідки німого болю і мовчазної туги

    вона чесала своє волосся і запитувала про любов у горішка
    а ти бачив лиш важкий камінний хрест на далекому горбі
    і майстерно перебирав струни свого величного слова
    видобуваючи з людського життя оголену пісню правди



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  15. Ярина Брилинська - [ 2009.11.12 00:24 ]
    чекаю

    моє чекання
    з першими звуками твого голосу
    зависає у телефонній трубці
    і тремтить наче павутинка бабиного літа
    що зачепилася за мої вії

    чекаю
    кутаюся у твій баритон
    і розігріваю на слабому вогні надії
    свої несказані слова
    що примерзли до піднебіння
    так і не злетівши з вуст...

    чекаю
    і розливаюся гарячим воском
    на зимну воду байдужості
    може хтось наворожить диво
    чи далеку дорогу
    а може сподівану зустріч

    чекаю
    від воску солодко пахне медом
    відчуваю його липку суть
    намащую золото бджіл
    на байдужість людей
    смакую
    і

    продовжую чекати...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  16. Ярина Брилинська - [ 2009.11.12 00:20 ]
    ***
    оголені дерева
    запізнілої весни
    вплітаються
    чорними вітами
    у моє посивіле волосся
    замальовуючи
    білі пасма
    рудим вогнем пристрасті.
    вона мовчазна....
    це так неприродно для неї
    її вогонь
    забирає усі слова
    закриває
    пекучим поцілунком вуста
    не даючи шансу на відповідь.
    пристрасть
    спалює мої думки
    і вже не знаю хто я
    розгублена дівчинка
    що шукає руки батька
    чи палка жінка
    лоно якої
    рветься на частини
    у передчутті розлуки
    а може я сонце
    на якому іноді
    трапляються спалахи
    і провокують магнітні бурі.
    хто я?
    шукаю...
    чекаю...
    люблю...
    Тебе...


    08.03.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  17. Ярина Брилинська - [ 2009.11.11 13:39 ]
    ***

    літера до літери
    думка до думки
    зав’язується слово моє у плід
    сушу його на сонці
    наче в’язанку білих грибів
    і нанизую на нитку речень
    не ставлячи крапок і ком
    вдихаю п’янкий аромат
    словесної сушениці
    не чекаю Різдва
    щоб приготувати з неї
    смачну страву
    споживаю уже
    пригощаю інших
    стає смішно і легко
    бо знаходжу врешті те
    що роками ховалося -
    музику смутку
    зміст життя
    гармонію існування
    зав’язується слово моє у плід
    а я зав’язуюся у слово...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (5)


  18. Ярина Брилинська - [ 2009.11.11 13:35 ]
    ***

    буває так що нізвідки
    невідомо як і для чого
    почуєш голос
    що нагадуватиме тобі
    твій
    візьмеш його
    обережно в долоні
    і піднесеш до вуха
    щоб краще чути зміст слів
    тихих
    він проникне у тебе
    і заговорить своєю
    ласкавою мовою
    відкриє приспану істину
    чуєш?
    як бринить одинока сльоза
    протяжним звуком самотності
    і давньою піснею
    того далекого літа
    якого
    ніколи
    не
    було


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  19. Юлія Починок - [ 2009.11.09 19:03 ]
    ***
    Від кохання до тебе заплющую очі,
    та бачу тебе у кожному сні.
    Теплота твого серця може розтопити
    кригу у моїй душі.
    Поглянувши у твої очі я забуваю
    про усі образи.
    Твоя лагідна усмішка розсіює сумніви,
    які були досі.
    "Тільки з тобою я не сама,
    Тільки ти можеш врятувати мене
    від самої себе".
    Твоя мужність – сила могутнього лева,
    який опікується своєю левицею
    у величній Сахарі.


    Рейтинги: Народний 5 (5.48) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (1)


  20. Оринка Хвилька - [ 2009.11.09 16:30 ]
    Любов?



    Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти
    Ти......................................Ти
    Ти......................................Ти
    Ти.................Ти*...............Ти
    Ти......................................Ти
    Ти......................................Ти
    Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (20)


  21. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 18:08 ]
    ***

    Не хочу проминути...
    минають темний провулок
    щоб не затягнув бува
    своїми вогкими
    моторошними обіймами
    у пастку ночі
    минає невблаганний час
    ти хапаєшся за нього
    наче за драбинку на шнурках
    а вона вислизає з твоїх рук
    слизькою змією втрат
    минають далекі силуети
    дерев і хат за брудним
    вікном швидкого поїзда
    і ти відчуваєш дивне
    задоволення від того
    що це не твої обриси
    розмиті швидкістю
    зникли назавжди
    Хочу бути тим,
    що не минає...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  22. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 18:35 ]
    Хочу бути арфою...
    "...кожен нерв зроблю струною, сам я арфою зроблюcь." Олександр Олесь

    Хочу бути арфою...
    дзвеніти мелодіями,
    виблискувати силуетом,
    відчувати на собі натхненні руки
    музиканта...

    Хочу бути арфою...
    проникати дзвоном струн,
    наче сизим димом
    у всі щілини Твоєї душі
    і одурманювати Твій
    розум...

    Хочу бути арфою...
    дивувати світ прозорим звуком,
    цілувати струнами Твої пальці,
    що витягують дивні звуки
    з оголених нервів
    моєї душі

    Хочу бути арфою....


    Рейтинги: Народний 0 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  23. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 18:30 ]
    ***
    стою...
    на сороковому поверсі
    свого земного життя
    що проминає
    оперлася...
    на поручні балкону
    і дивлюся донизу
    чи далеко летіти
    хочу...
    зрозуміти свій страх
    перед польотом
    у невідоме відоме
    сную...
    мов мудрий павук
    нитки білого суму
    поволі опускаючи їх додолу
    думаю...
    а може це коси
    посивілої царівни
    яка чекає дива


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  24. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 18:41 ]
    птах
    у конверті
    сплетеному з чорних гілок
    зимового дерева
    одна добра людина
    прислала мені птаха
    його великі очі
    світилися спрагою пустелі
    пальцями-пір"їнами
    обвислих крил
    тримався
    за чорні прутики своєї тюрми
    щоби не впасти
    бо коли довго не літаєш
    втрачаєш здатність
    твердо стояти на двох
    у дзьобі птах тримав
    клаптик паперу
    ця біла невідомість
    проросла у моїй душі
    німим знаком запитання
    що там?
    простягнула руку
    розгорнула
    у пошуку відповіді папір
    біле молоко
    невидимого чорнила
    промовило до мене
    голосом підсвідомості

    це не птах

    це я


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  25. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 18:36 ]
    ***

    зникаю у своєму дивному світі
    повіривши словам
    бо хтось колись мені сказав – ти диво
    ди
    во
    шукаю того дива
    мадручючи гостинцями власного серця
    хочу ковтнути води
    во
    ди
    з твого непостійного джерела
    шукаючи причини щоб жити життя
    а воно зникає наче далекий овид
    о
    вид
    чи просто небокрай
    що осипається додолу порожніми реченнями
    і мінливими настроями твого “я”
    небо
    край
    краю небо навпіл чітким розчерком слова
    і дивлюся на схід нового сонця
    мого сонця
    мого дива
    мене


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  26. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 14:11 ]
    малюнок на склі
    ...читаю колір...
    вдивляюся
    мокрим від сліз
    серцем
    у нанесені легким
    штрихом
    лінії твоєї долі
    ...бракує барви...
    ...твій пензлик безсилий...
    зачаровано
    повільно
    витягаю
    із розтопленої
    гіркої смоли буднів
    руку
    і занурюю пальці
    у кольоровий акрил
    не мого життя
    осмисленим рухом
    кладу на скло
    їхні різнобарвні
    відбитки
    малюю
    прадавню легенду
    горю
    у жертовному вогні
    ...відьма...


    15.03.09


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  27. Ярина Брилинська - [ 2009.11.07 14:14 ]
    ***

    чим є твоє мовчання

    можливо - це спогад
    що бринить вчорашнім днем
    і пахне ранковою кавою
    твого пробудження

    можливо – це пустка
    якої не можна оминути
    після шаленства поглядів
    і відвертості слів

    можливо – це музика
    якої ми ніколи не чули
    бо її ще ніхто
    не написав

    а
    може
    це
    мудрість


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  28. Василь Баліга - [ 2009.11.06 12:30 ]
    Зомбі (18.08.09)
    Життя ― це тюрма без дір.
    Життя ― це крові без мір.
    Життя ― це пустий папір.

    Людину вже давно зазомбували.
    Людину так давно пограбували.
    Не реальною ейфорією обдарували.

    Вже не тільки цей папір дратує,
    А й те, що оточує, коли мандруєш.
    І так їхні думки голову катують!

    Ми вже не живемо своїм життям,
    Не тільки Бог керує нашим буттям.
    Але час покінчити з цим сміттям!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  29. Оксана Єфіменко - [ 2009.11.03 17:48 ]
    Перехід
    В серпневому тумані,
    що айстрами пропах,
    часто сниться сон
    про іржаве око на дверях,
    яке слідкує, аби дерева,
    переполохані, мов сойки в місті,
    раніше часу осінь не побачили
    й не поскидали ниц вологе листя вітру.
    Та тільки осінь вже чекає на
    зітхання,
    й зітре слова, що так старанно на асфальті
    дитяча крейда літа полишила:
    "мене інакше звати".
    І хтось не спить ночами терпкими і думає,
    що небо й дощ усіх
    зрівняє у самотності,
    й повитирає їхні імена;
    і око зіржавіле все не спить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Василь Баліга - [ 2009.10.03 20:19 ]
    Пута (15.08.09)
    Мені зараз так холодно,
    А надворі сонце світить і так тепло.
    І їм всім, що зі мною все одно,
    Все одно, що мої душа й очі померкли.
    Я проходжу повз них,
    І ніхто не помічає
    Очей темних моїх
    І про крики душі не знає.
    А крики такі сильні,
    Що їх важко витримати.
    Де ж ваші вуха пильні?!
    Так важко! Як їх обірвати!
    Вони стають все голосніші,
    А пута пітьми навколо душі
    Оповивають все міцніше,
    І сили зникають в мені.
    Коли ж вогонь холоду мене покине?!
    Вже його не витримую я.
    Коли ж ця пітьма в мені згине,
    І облегшиться душа моя?
    Ніхто мені в боротьбі не допоможе:
    Самому потрібно якось зігрітись
    І вірити, що я це зробити в змозі,
    Й замість пітьми очима світло узріти.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Олена Пашук - [ 2009.09.30 15:26 ]
    дівчинко
    дівчинко
    не там ти шукала щастя
    не з тієї кишені зірки тягала
    а та рука
    на якій ти щовечора засинала
    насправді не має продовження

    дівчинко
    небо зовсім не синє
    а таке яким ти його хочеш побачити

    небо-хамелеон

    і одного дня ти сама відчуєш
    глобальне потепління десь на перетині
    осі абсцис та осі ординат
    там де поки спить твоє серце

    набери до рота свяченої води
    і пронеси від заходу до сходу
    перебирай пісок дихай піском вкрийся ним
    і прийде той
    для якого в твоєму роті три загадки
    піддайся йому
    бо його долоні вологі
    значить він живий
    значить він пестив річку
    значить він той кому дозволено час від часу
    витирати сльози
    з ікони Пресвятої Богородиці


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (23)


  32. Кока Черкаський - [ 2009.09.21 00:29 ]
    Сповідь феміністки
    Куплю я кіло бананів
    І пів-кіло огірків.
    Я - незалежна пані,
    Не залежу від чоловіків.

    Чоловіки-це зайве,
    Природи по-ми-лоч-ка!
    Немає нічого кращого
    Від звичайного кабачка!

    Забити цвяха у стіну
    Можу я і сама!
    Навіщо мені мужчина?-
    У мене з бананом роман!

    Банан імпотентом не виявиться,
    Шкарпетки його не смердять!
    За п'ятибальним принципом
    Банану я ставлю "п'ять"!

    Мені не потрібні мужчини,
    А ішли б вони лісом усі!-
    І пульсує туга морквина
    У моїй неземній красі!

    Отже, я - незалежна пані,
    Не залежу від чоловіків.
    То ж куплю я кіло бананів
    І пів-кіло огірків.


    Рейтинги: Народний 4 (5.24) | "Майстерень" 4 (5.16)
    Коментарі: (8)


  33. Віра Шмига - [ 2009.09.09 17:18 ]
    ВЕРЕСЕНЬ вірш у прозі
    Вхопилося літо за довгі тіні осені. Затрималося у гущавині зелені. Думає, наївне, що смажить листочки до жовтогарячого кольору своєї наснаги. До польоту метеликами у повітрі. Та вигинаються у здивуванні брови чорнобривців. Ні, це довгі ночі відбирають світло у всього живого. І воно марніє. Веселі кольори – то омана.
    Посеред людного проспекту подивилося сонечко у моє обличчя. Щоку припекло. Не чіпай мене, літечку! Я вже з вереснем обнялась.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  34. Василь Баліга - [ 2009.08.30 11:06 ]
    Ти (2.08.09)
    Мене смуток полонив,
    Вона цього не знає.
    Мене обрив поглинув,
    Вона собі дорогу обирає.

    Ти від мене була далеко,
    А я на зустріч надіявся.
    Мені було так нелегко,
    Але й цей міф розвіявся.

    Гірку правду дізнався я:
    Ти будеш ще дальше,
    І йде обертом голова моя.
    Я втрачаю розум майже.

    Життя таке жорстоке.
    Я хотів тебе ще завоювати,
    А воно дає мені уроки
    І не дозволяє тебе кохати.

    Я не знаю, що дальше буде
    І шляху іншого не маю.
    Чи зустріну я ще тебе,
    У долі благально питаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  35. Василь Баліга - [ 2009.08.14 19:08 ]
    Я не з цього світу (24.04.09)
    Життя моє почалось не в цьому місці:
    Не тут друзі перші з’явились,
    Не зразу я купавсь у Стрий-річці.
    Та все, що там було, розбилось.

    Зайшла мова про переміни,
    Що потрібно переселятись.
    (Добре, що не в іншу країну.)
    Ми почали до змін готуватись.

    Ось я в цьому місці,
    Де зараз сиджу,
    Де пишу ці вірші.
    Та скоро звідси втечу.

    Все почалось як звичайно:
    Нових друзів знайшов,
    Продовжив тут своє життя охайне,
    З товаришами у школу пішов.

    Зразу все було стандартно й буденно;
    Не сильно відрізнявся я від інших.
    Що сталось пізніше? Не знаю достеменно;
    Я тільки розуміти, що стаю іншим.

    Ось почали мене вже діставати:
    Не так повівся в тій ситуації,
    Не ті тут потрібно слова вживати;
    А на мою думку вони не мали рації.

    Спочатку в дивний вир думок я линув:
    Дізнатися хотів, хто із нас правий.
    Всі інші проблеми я відкинув
    І напружив свій розум кволий.

    Пороздумувавши, я зрозумів,
    Що правий тут я,
    І останній сумнів свій розбив.
    Почалася боротьба моя.

    Після важкого роздуму цього
    Повернувся я до них.
    Більше не бачили обличчя мого,
    І більш не було сумнівів тих.

    Я для них маску одягнув,
    Вони так з цього зраділи!
    Я історію для цього роздув,
    А вони маску мою довершили.

    Моя маска дуже мінлива:
    Кожному іншу можу показати.
    Скількох вона вже обдурила!
    А тепер ще таке хочу сказати:

    Я не з цього світу,
    Хоч і дивно це,
    Я не дав йому обіту
    І це слово останнє моє.

    Я не з цього світу,
    Що тут поробиш,
    Я не дав матерії обіту
    І обдурити мене ти не зможеш.

    Я не з цього світу,
    Не дивуйся ти,
    Я не дав цій філософії обіту,
    І розумієш ― з тобою різні ми.

    Цей світ мене не бачить,
    Цей світ до кінця не розуміє мене.
    Інакший мене пробачить,
    А цим істотам я не дам в полон себе.

    Де тепер справжнє я?―
    Ось яке питання виникає,
    Заплутала мене маска моя.
    Тепер ніхто правди не знає.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  36. Василь Баліга - [ 2009.08.10 21:35 ]
    Вікторія (17.03.09)
    Вікторія означає перемога.
    Вікторія означає допомога.
    Вікторія означає тривога.

    Вікторія ― це моє кохання,
    Через яке я зазнав прощання;
    Через яке я зазнав страждання.

    Вікторія ввійшла в моє серце.
    Вікторія заполонила моє серце.
    Вікторія розбила моє серце.

    Вікторія моя друга половина.
    Без неї я, як не червона калина;
    Без неї я, як без іграшки дитина.

    Вікторіє, будь вічність зі мною.
    Вікторіє, забери мене з собою.
    Вікторіє, закінчиться це якою порою?


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  37. Сонце Місяць - [ 2009.08.06 01:56 ]
    у настрій
     
    твій останній лист не дійшов
    і до чого давні прощання
    у блискавках & святкуваннях
    надвечірні дивацькі птахи
    на ймення без приголосних
    світло сторонні кохані
    за шторами темних вікон
    при каві за цигарками
    у втомі проклять довільних
    за дверима старих листувань

    далеч вистиглий ранок плине
    навколоплідними водами ночі
    медитуючи на все інші гітарні
    звуки пропащих вуду*
    липкою павучою сітковиною
    радостей світлих
    віталень сновид оббитих
    картатими сорочками
    захмарами з індифирентним
    вітром одцвіле сяйво
    супровід хрипкий іронічно
    червоним розчинена скринька
    на сходинці ілюзорній
    інакше неспішні нечутно
    давно запустілі сезони
    за рядками книжковими із
    нецікавими більше
    мерцями




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  38. Василь Баліга - [ 2009.08.01 13:59 ]
    Череп (13.06.09)
    Навколо пустота,
    Нічого немає;
    Вона така проста,
    Хто в ній витає?

    Ти стоїш у цій пустоті,
    І питання виникає:
    Де всі дрібні частинки ті?
    Це ніщо, хіба не знаєш?

    Ні світло, ні тьма
    Тебе огортає,
    Суть дивна така,
    Як і всіх ковтає.

    Тут ні тиші, ні крику ―
    Аж болять вуха.
    Нема інших, диких;
    А повітря? Яка задуха!

    Ніщо центр має.
    Там череп темний
    Очі червоні відкриває.
    Це ще час був буденний.

    Отже, ми тьмою окуті,
    Череп нас очима зомбує,
    І ми одні одними забуті.
    Хто нас тепер врятує?


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  39. Сонце Місяць - [ 2009.07.23 07:51 ]
    нитки
     
    ми би звичайно
    прокинулися
    невіртуальні малі
    зачарованих
    скреслених днів
    за якими
    нікуди йти

    будуть квасний ледве дим
    на розгорнутій випадково
    книжці
    вперто риплячих ліжках
    у примарній гарячці
    безмежного
    духмяно- гіркого червня
    забитих ліктів- колін
    інакше живі, віднині
    спраглі й невпинні

    відшукувачі стиглих
    шорстких полуниць
    під сплутаним листям
    втікачі з пам’яті
    звідси- туди
    на калюжні люстра
    до казкового вибору камінців
    на розпечених рейках
    дивлячись в одне одного
    через скляні кольори

    знаковий день хробаків
    кумедні хмари, несмачний дощ
    за вікнами у намистинах
    наче живих, поки ми
    пізнаєм прості речі
    складніші словами думки
    чужими грізно холодними
    парканами не глянувши вниз

    коли ми горілиць в обіймах
    на шерехкому терпкому листі
    роздивляємся осінь скрізь
    де я нетерплячий, недбалий
    не зна, який більше
    коли ми не повинні гадати
    для чого спинилися
    ти зголоднієш
    зникнеш, звикнеш, змінишся

    блукатимеш у пересохлих
    луках дрібного квіту
    до вечора на відвіку битих
    стежках вежами шпилями
    & дивні дерева
    які більше так не кохати

    допоки твій голос
    твої розкриті долоні
    спраглі духмяних- шерхких
    полуниць, мої очі
    у задзеркаллях
    твоїх
    мовчазних

    ми би мали прокинутись
    зачарованими у
    безмежжя років малими
    легко ~
    метеликами

    туди- звідси -



    (нізвІдки)




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (24)


  40. Віра Шмига - [ 2009.07.05 06:20 ]
    САЛЬВІЯ вірш у прозі
    1
    Посеред міста живий пейзаж у рамі сірого асфальту: у зелені трави, серед рудого та жовтого листя кленів сальвія цвіте. Жаром погляди перехожих манить. На перехресті світлофор хизується червоним світлом. Здається, у квітів колір бере. Зупиняюся і спостерігаю завершення пейзажу. Ворона ставить крапку: губить горішок у ватрі сальвій.
    2
    Жовтневий ранок не потребує фантазій. Він сам фантазія. Або щось ближче до фантастики. Обабіч тротуару сальвія проситься у вірш. Почекай, сальвіє, про тебе я вже написала! Бачиш, чорнобривці нудьгують. Вони ще не займані моєю думкою. Отій прозорій хмарці ще ім’я не дала. Та ще не вивчила мов летючих листочків і кумедного песика, який так серйозно охороняє студентське кафе у парку. Почекай, сальвіє!..


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  41. Віра Шмига - [ 2009.07.04 17:57 ]
    МЕНТАЛЬНІСТЬ вірш у прозі
    Травневий дощ зненацька пішов. Позаганяв людей під дахи багатоповерхівок. Потоками позмивав з міських асфальтів пилюку. Забуяла, засвітилася зелень на газонах. Старенька бабуся, з очима філософа і дитини одночасно, виглянула у вікно і котрий раз докірливо нагадала онукам про кинуту дачну ділянку: „Землі вам не жалко!”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  42. Віра Шмига - [ 2009.07.02 20:50 ]
    ГОРЕ ЛЮДСЬКЕ вірш у прозі
    Валізи, жіночі сумочки, циганські спідниці, прощання, зустрічі, запрошення таксистів, протиріччя, злагода – все відбивається на людських обличчях, і все це привокзальна площа. І над усім – стенд Служби розшуку дітей. З нього дивиться горе людське. А я ховаю від нього очі. Соромно.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  43. Віра Шмига - [ 2009.06.30 18:57 ]
    СПІВ СОЛОВЕЙКА вірш у прозі
    Ви піснями зверталися до солов’я, професоре з орнітології? Чи важко відволікти пташку від її особистих проблем? Най у соловейка серденько не розірветься, коли не вистачить голосу для можливої подруги.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  44. Віра Шмига - [ 2009.06.29 15:34 ]
    ТІНЬОВИЙ ТЕАТР вірш у прозі
    Ходять тіні справа наліво, зліва направо. Тінь від вербички, тінь від паркану, тінь від мурашки... Збільшуються, зменшуються, зникають. Не зловити, не скерувати, не знищити.
    Створити театр тіней. Для втіхи дитини. Для задоволення актора. Заради творчості


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  45. Віра Шмига - [ 2009.06.28 12:50 ]
    У ДВОРІ вірш у прозі
    Від тоненького корінця крихітної билиночки, від могутнього кореня древнього дерева виростає сфера тополиного двору. Вона охоплює місцевість до паркану, до тополь – створює ауру. У ясну ніч торкається зірок, у сонячний день наповнюється енергією, у дощовий – пускає до себе хмари, і завжди дихає, тримаючи на своїх легенях двоповерховий будинок. А дихання – то хвилі морські, а будинок – то корабель. Пливе. Чи знає куди? І я в нім – зі щастям та негараздами, чеканнями і зустрічами, терпінням і вічною любов’ю до мого двору, який поглинає журбу, дає ліки усамітнення для моєї уяви.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  46. Віра Шмига - [ 2009.06.27 13:57 ]
    КУШ -КАЯ* вірш у прозі

    Зустрічає мене Куш-Кая. Привіт, знайома горо моя! На крило сокола твого хмарка лягла. Тане. Зморшки твої ялівець маскує. Широкий обсяг зору у птаха твого. Все бачить. Від Турецької галявини козиною стежкою крізь ялівник іду. Не пускає мене Куш-Кая: накидала під ноги каміння, занурює у заспокійливе дзюркотіння цикад. Йду у обійми моря. Здрастуй, до синяви чорне море, цілюща прохолодо спекотного дня. Любове моя, моречку! „А я?” – штовхає у спину запитальний крик гори.

    Куш-Кая - гора-сокіл (з тюркського).


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  47. Василь Баліга - [ 2009.06.21 20:10 ]
    Прірва (6.02.09)
    Безмежна прірва переді мною,
    На протилежному боці бачу тебе,
    Не можу возз’єднатись з тобою,
    Ти не хочеш зрозуміти мене.

    Все туманом довкола оповилось,
    Десь збоку чую твій ніжний сміх.
    Як ти біля мене опинилась?
    Мій коханий і блаженний гріх!

    Твоя постать в тумані зникає,
    Тепла твого тіла більше не відчую.
    Я за тобою в прірву стрибаю
    І в голові твій звабливий шепіт чую.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  48. Василь Баліга - [ 2009.06.21 20:24 ]
    ***** (8.01.09)
    Постать твоя ще в очах моїх.
    Я не можу позбутися образу цього.
    Я не розумію ― хочеш божевілля мого?
    Ти сама не розумієш вчинків своїх!

    Уночі до мене сон приходить;
    Невже відпочине серце моє!
    Та ні! Я знову відчуваю тіло твоє,
    Це божевілля ніяк не проходить!

    Рано встаю змучений коханням я,
    Але поруч у ліжку тебе не бачу.
    Що таке зі мною? Я знову плачу,
    І вкотре розумію, що ти вже не моя!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  49. Василь Баліга - [ 2009.06.21 10:22 ]
    Життя і смерть (3.04.09)
    Ти вийшов із жіночого лона.
    Ти помер. Зробили твого клона.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.

    Ти весело дитинство своє провів,
    Але швидкий автомобіль тебе вбив.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.

    Ти розважаєшся. Повноліття святкуєш.
    Ти своєю смертю рідних катуєш.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.

    Ти навчання у ВУЗі натхненно почав.
    Тебе немає. Десь у ямі пропав.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.

    Гарна дівчина.Що ж робити? Весілля зіграв.
    Ти мертвий. На дружину клеймо вдови поклав.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.

    Ти уславлений воїн на війні.
    Тобі співають похоронні пісні.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.

    Треба пам’ятати весь час,
    Що смерть може прийти в будь-який час.

    Весь час: життя і смерть.
    Останній день. Все. Кінець.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  50. Сонце Місяць - [ 2009.06.05 20:29 ]
    бомбей
     
    по заратустрі
    до канібалів
    & піддай кип’ятку
    стиглі окуні
    не модерують
    стрибки з маковиння
    від чайних галявин
    заїжджена умагумма
    відпочинок
    краси класичної
    на мікрофонах
    у формі пенісів
    бомбей місто змііїв
    з-під ніг
    негамований
    невермор
    під крилом
    роллінґ стоунз
    у жовтіючих
    кігтях шляґбаум
    чізовий




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (46)



  51. Сторінки: 1   ...   124   125   126   127   128   129   130