ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Шон Маклех - [ 2024.09.09 15:27 ]
    Берег нашого племені
    Наше плем’я скрипалів зібралось
    На березі каламутного моря –
    До потвори зубатої порту:
    Полювати на череватого кита-пароплава,
    Залазити в його ненаситне нутро,
    А потім пожирати достиглі плоди-помаранчі
    І шматки мертвих тварин,
    І переміщуватись у часопросторі
    По солоній воді хиткій
    Пінистій (Афродіто, врятуй!).
    Позавтра чи то Лугназад,
    Чи Свято Врожаю в замку сеньйора –
    Пихатого графа Кілдера:
    День стиглих м’ячів-яблук
    І гіркого ірландського віскі.
    Електричні мотузки-дроти
    Сказали мені по секрету каменярів,
    Що я ще трохи живий,
    Що я необачний зовсім,
    Як рудий нетутешній кролик,
    Як стиглий заборонений плід,
    Наче єнот, що їздив на лижах
    З гори поцілунків
    В ущелину жебраків.
    А чому?
    З кожного німого дерева
    Стирчать гілки-руки,
    Прагну, як чорний грак,
    Осені (коли достигають горіхи),
    Ховаюсь у сірий дим
    Чужих тютюнових люльок,
    Щось там гукаю оклично
    З цього сивого присмерку,
    Чи то кличу когось,
    Чи літаю…
    Над м’яким океаном трави.



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  2. Іван Потьомкін - [ 2024.09.08 20:33 ]
    ***
    Дивитись в очі смерті...
    Чекать, хто моргне першим?
    Як у безіграшковому дитинстві?..
    Ні, смерть не така всесильна,
    Як часом здається.
    Віч-на-віч був з нею
    Хлопчиськом-сиротою по війні.
    З холоду й голоду склепив повіки,
    Не відаючи, що це, може, навіки.
    Знайшлися добрі люди:
    Винесли в ночвах.
    Не бажана вона мені
    І в перелітнім віці.
    Не прошу, як дехто
    Прийти щонайшвидше.
    З року в рік повільніш
    По землі ступаю.
    А вона за мною
    Невідступною тінню
    Чалапає позаду.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  3. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.09.08 20:09 ]
    Хороший вірус
    Шатало зиму то в плюс, то в мінус,
    З'їжджалися біси на карнавал.
    А хтось у світі небезпечний вірус
    Та на життя та на царство коронував.

    І тим дипломатам, і приватним особам
    Напрочуд нецікавий інший маршрут:
    Вони літають за кордоном
    Новий вірус додому везуть.

    І звідки родом, на чому він виріс,
    І з чиїх запасів, яких років?
    Вже той комп'ютер на слові "вірус"
    Та й увімкнути захист завжди готовий!

    Та він рукотворний, він «супер», «мега»,
    Його непросто перехитрити!
    А ми прожили взимку без снігу
    І без хвороб могли б жити.

    Але замкнулися в рідні стіни,
    Адже пандемія – не нісенітниця, не марення.
    А хто сьогодні виводить гени,
    За це має відповідати!

    Якими стали, якими будемо,
    Тож у якому крокуємо тепер строю?
    Я більше руку нечистим людям
    І не пропоную, і не подаю.

    Але життя підбадьориться, і потроху
    І піде засилля поганих звісток.
    Лише залишається молитися Богу
    І вірити у чесність простих людей.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Борис Костиря - [ 2024.09.08 11:04 ]
    Вітер часу
    Вітер часу змітає мене.
    Листя опадає з дерев,
    як волосся з голови
    лисіючої людини.
    Вітер жбурляє листя під ноги,
    як подарунок вічності.
    Він простилає килим,
    яким пролягає шлях
    на вершини чи в ніщо.
    Листя нагадує сивину,
    як попередження про розпад.
    Воно палає вогнем,
    який нікого не може зігріти.
    Листя як фотографії пам’яті,
    до яких не можна доторкнутися.
    Вітер здіймає листя,
    ніби вицвілі ілюзії,
    і штовхає у провалля часу.
    Вітер змітає все на шляху.
    Нездоланні замки і фортеці,
    побудовані з людських надій,
    перетворюються на руїни.
    Нескінченний потік пилу
    Руйнує міцні споруди.

    30 вересня 2020



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  5. Іван Потьомкін - [ 2024.09.07 20:09 ]
    ***
    Співала самотність про зграйну дружбу.
    Співала, аж серце злітало з словами
    І в звуках тремтіло.
    Здіймалося вище і вище.
    Як жайворон, висло
    Та й впало, мов грудка...
    Нараз обірвалася пісня.
    На серце людина поклала руку.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Іван Потьомкін - [ 2024.09.05 22:27 ]
    ***
    «Доглядала квіти я для кладовища...»
    «Продавала квіти я на кладовищі...»
    «Я нічого не робила – маю тії квіти...
    Ой лежу я під землею, короткая віком,
    Та й кричу я з-під землі:
    «Йдіть до мене квіти!»
    А квіти тихенько повідповідали:
    «Ми б з охотою прийшли, але ж повсихали...»
    Як же сказать людям, щоб вас не носили,
    А малу мою могилку барвінком укрили?
    М’ятою-рутою всю зазеленили,
    А в голови поставили червону калину.
    Як прилетить птаство, посіда на віття,
    Нащебече-настрекоче, що діється в світі...»
    «Доглядала квіти я для кладовища...»
    «Продавала квіти я на кладовищі...»


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  7. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.09.05 13:50 ]
    Помста Афродіти
    Зірки на небі виблискуйте яскравіше ночами
    Нехай темрява втрачає всі злобні сили свої
    У витонченому польоті кружляє планета під вами
    І пісні співають вам навесні солов'ї, солов'ї

    І піною плюскаються хвилі про стародавні скелі
    Проклятий, Венерою, навіки  лукавий мужлан
    Вже скоро гори почують, серця стукіт і удари
    І на світанку затанцює-сивий з поволокою туман

    З піни морської з часів неоліту архаїчний,
    Але новий, привабливий твій дар
    З'явись Афродіта, з'явись Афродіта,
    Налий йому в чашу-кріплений дурманом нектар

    До серця богині, відтепер дорога закрита
    А над водою піднімається краплями пара
    Твоя горда вдача і образа тобою не забута
    Та й начаклуй для нього ти-шалений, полум'яний жар

    Бродитиме він вічно без ласки
    І не почує ніжне слово: "Люблю"
    Так і ляже попіл на злющі, старі маски
    Та й Альдебаран сам закрутить богиню свою


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Борис Костиря - [ 2024.09.04 21:45 ]
    Жива і мертва вода
    Я іду у глибину
    смарагдового лісу.
    Я відчуваю присутність
    живої води,
    джерел її живлющої вологи.
    Поряд стоїть мертва вода,
    кличе до себе всесвітнє зло,
    вбирає звуки потойбіччя.
    Жива вода пересихає,
    а мертвої стає все більше.
    Жива вода може відродити
    із будь-якої зневіри,
    життєвого колапсу,
    пустелі відсутності ідеалу.
    Мертва вода є оковитою
    пекельного світу,
    провідником у вічну пітьму.
    Після живої води
    люди оздоровлюються,
    а після мертвої
    падають навзнак.
    Але подорожні не знають,
    де жива вода, а де мертва.
    Їх так легко переплутати.
    Ліс мовчить, і ніде немає
    підказки. Жива вода
    несе з собою творчість,
    а мертва ― Апокаліпсис.

    23 вересня 2020


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  9. Шон Маклех - [ 2024.09.03 19:46 ]
    Втеча
    Всесвіт від мене тікає
    Білим рогатим оленем,
    А між галактиками
    Вода. Хмарою.
    Така могутня, що породжує
    Життя перелякане.
    А я в цьому тілі подарованому –
    У цьому потріпаному одязі
    (Для душі)
    Йду вулицями Дубліна
    І відчуваю себе дитиною
    Серед юрби рудочубих,
    Серед юрби неприкаяних,
    Що думають про Небо,
    Траву і листя.
    А кожне вікно – око кімнати
    В якій стоїть стіл
    І на ньому розсипана сіль:
    Зайшов би туди,
    Але вітер насвистує
    Бадьору пісню
    На флейті моїх наскрізьних ран,
    Що лишились від полювання,
    Коли я був не мисливцем,
    А живою мішенню:
    Лише тепер зрозумів,
    Що спокій – це глибока журба,
    Це колодязь відчаю.
    І стало якось незатишно
    Серед юрби одноплемінників,
    Серед міста, яке вважав я рідним.



    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (1)


  10. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.09.02 13:10 ]
    Світло місячного сяйва
    І світло місячного сяйва
    Залило земні простори
    Очистило землю та гори,
    І наповнивши свідомість земну.
    Вщухала денна активність,
    Та прокинулася душа до польоту
    І серце забилося сильніше,
    Та неначе відчувши щось.
    Небесною прохолодою наповнивши,
    Просочивши її тишею,
    І серця розкриваючи назустріч,
    Розчиняючи печаль собою.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Іван Потьомкін - [ 2024.08.31 22:05 ]
    ***

    Не бузувір я , хоч і не в жодній вірі.
    Хрещений ( як і заведено було в моєму роді).
    Сам, без помочі дяка (батька хрещеного, до речі),
    По-церковнослов’янськи одспівував померлу бабу Ганну.
    Заворожений, стояв перед ворітьми на кладовище,
    Як реквієм невтішний старечі голоси зняли...
    Церкви і синагоги оминаю.
    В собори заглядаю лиш туристом.
    Молюсь щоранку на івриті.
    Щоправда, на відміну од праведних юдеїв,
    Молюсь на самоті.
    Без свідків.
    А головне – без посередників.
    Себто тих, хто титул речника Господнього прибрав собі.
    Навіть із любим рабі Нахманом
    Просто зійшов би на котрийсь із пагорбів
    І мовчки випростав би в небо руки.
    То, сподіваюсь, була б найкраща з молитов моїх.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  12. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.30 10:31 ]
    Руйнація
    Під покровом ночі міської,
    Я бреду ледве живий.
    Я йду провулками,
    І по темних закутках.
    Я надихав їхнє зло,
    І завжди ховаючись у тіні…
    Я тупцюю мурах,
    Та підпалюю метеликів.
    Я йду,
    Не в змозі покрикувати.
    Я йду,
    не в змозі стрибнути.

    Як жахливе це місто.
    Як небезпечний їдкий сморід.

    Думки, б'ються об асфальт,
    І перетворюючи щебінь на сад.
    Сміття міста в озера,
    Всі недокурки в тополі.

    Ці лабіринти похмурих будівель,
    Аж руйнуються очима.
    Все - розвіялося як попіл
    І зникло у місячному світлі.
    Я бреду, топчу і пам'ятаю.
    я живу. Не в світі темному.
    Я живу у садах долі.
    Там, де до зірок по дорозі.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Артур Сіренко - [ 2024.08.29 18:10 ]
    Сулія Су
    Над річкою Білою,
    Яку печеніги назвали Альма
    Збудував хижку дідусь Ол.
    Збудував і забув
    Про людей, що пили росу
    З чаші синьої квітки:
    Взяв та й забув
    І не згадував.
    Забув про коней білих,
    Що мають чорну цятку на лобі
    І топтали чебрець запашний
    Копитами – в червні.
    Забув і не згадував.
    Забув про косу замашну
    Сивої жінки Ули,
    Бо мусив забути –
    Інакше ніяк, інакше глек
    Без дна і води,
    Глек, який не наповнити,
    Скільки не лий,
    В якому живе луна –
    Сумна дівчина Ехо.
    Дарував йому сулію
    Повну вина черленого.
    Вершник Юл
    Дарував і казав:
    «Пий! Бо риби не знають спокою
    У річці Білій.
    Не знають. Пливуть
    З минулого в День Сонячний.
    Пливуть.

    Примітки:
    У печенігів роду Каракарга, що кочував біля річки Молочної був шаман якого називали Ол.
    За свідченням Філоктета Олександрійського (234 – 298) таври називали богиню смерті Ула. Але це було таємне ім’я, яке знали тільки жреці. Якщо в таврів хтось не міг померти, то вони кричали, дивлячись на північ: «Ула, прийди!»



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  14. Артур Сіренко - [ 2024.08.29 16:19 ]
    Колискова для небожати
    Колиска тесана з чорних апострофів
    Чи то з важких дерев’яних апокрифів
    Писаних апостолом Неба*.
    У цьому човнику трояндових снів
    Задрімає небіж хмаринок –
    Легкокрил синього тролейбуса,
    Пазуристий хронікер гомінких бджіл,
    Що напише їм історію-вигадку,
    Де роки-літа будуть мічені квітами**
    Або мітами про крилатого Мінотавра,
    Де на кожній пожовклій сторінці
    Міняйли нахабно дзенькають
    Срібними тугриками Чингісхана –
    Вусатого фемініста і модерніста.***
    (Дайте йому трохи поїсти
    Кобилячого молока
    Полинової левади пророків.
    Дайте!)
    Співаю лагідну колискову,
    А мені кажуть, що то заупокійна.
    Радію дощу, а мені кажуть, що то радій.
    Радій собі, не тужи, Алкіде. Радій.
    Поліфем (десь в Палермо)
    Бавиться словами приказок.
    А ви слухали пісеньку
    Однооких потвор-козопасів?
    На вершині гори
    Лякаю ведмедів пророцтва,
    Фарбую їхнє густе хутро
    Синявою.

    Примітки:
    * - в часи порнократії був такий Папа Анастасій ІІІ (час понтифікату 911 – 913). Він крім енциклік і послань (тексти яких до нас не дійшли) написав ще таємний апокриф «Небо, яке мені приснилось».
    ** - дож Генуї Джорджо Адорно (1350 – 1430) лишив по собі крім бібліотек еротичної та політичної літератури ще мемуари написані латиною: «Memoriam remus domini» («Спогади майстра весла» (лат.))
    *** - Чингісхан направду був першим монгольським феміністом: у його кодексі законів сказано: «…жінок заборонено бити палицями і камінням…» А його імперія для свого часу була таким модерном, таким модерном, що Будда борони…



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  15. Магадара Світозар - [ 2024.08.29 16:17 ]
    * * *
    це вже було колись
    у котромусь із минулих життів
    обстріл із літаків посеред пасовища неподалік лісу
    серце пульсує і в такт відраховує секунди до нескінченності
    коли все вже не матиме значення
    але зараз
    цей страх невідворотності
    молитви усіма мовами болю
    охоплюють моє єство і благають
    поряд діти
    і Кинджал на Рівне

    як я їм розповідатиму який смак першого поцілунку на вустах
    куди викинути валізу непрожитих обіцянок
    чому краса вчергове виступає ширмою висловлює занепокоєння

    - мам, світло ввімкни світло
    - синочку, дядя вимкнув
    - дядя вимкнув? (хник)

    знаю, серденько, нам усім бракує світла
    але тому дяді певно воно найпотрібніше
    коли він забирає світло в інших
    бо якщо душі темно - хапаються за чуже
    проте
    чуже не світить так яскраво
    чуже не стає орієнтиром у темряві
    чуже випікає очі ніколи не ставши рідним

    дядя про це ще не знає

    але одного дня в лікарні раптом вимкнеться світло
    операція на серці його сина
    а згодом на переході аварія - його донька
    світлофор неслухняно перекинеться на червоний
    а водій задивиться на відео про війну де він проти війни

    проти війни не попреш

    та коли дядя спитає тебе, Господи,
    за що це йому
    як би я хотіла щоб ти відповів


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (1)


  16. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.28 14:45 ]
    Моя змучена душа
    Ой, душа моя, про що ти стогнеш,
    що не живеш спокійно ти?
    І скільки сліз ще упустиш,
    що не здійснилися мрії?

    І повзе тривога в мою душу,
    Та й жену її з серця геть.
    Ні! Не хочу, не слухатиму,
    Аж як довжина ... безсонна ніч!

    О, Боже! як же в серці сумно,
    що за передчуття гнітять?
    Світло від місяця струменіє тьмяно,
    біль обвиває немов спрут.

    Ну що ще дано звідати,
    Цій моїй змученій душі?
    Скільки мук і скільки болю,
    я так змучилася вже.

    Часто сміюся, повірте мені, крізь сльози.
    Завжди намагаюся я тривогу приховати.
    І так хочу, щоб нічні грьози,
    встиг осінній дощ змити.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Іван Потьомкін - [ 2024.08.28 09:39 ]
    Розмова з Маестро
    Заграйте, Маестро Перельмане ,
    Щось із Сарасате .
    А поки ви настроюєте скрипку,
    Оповім, як довелось почуть про вас уперше.
    ...За обідом, який завжди передував уроку,
    Учителька івриту в моєму диптиху про Гріга
    Порадила змінити Швейцера на Перельмана.
    Я знизав плечима.
    «Як? Ви не знаєте Іцхака Перельмана?
    То ось що пораджу, дорогий поете:
    Штани останні варт продати,
    Аби хоч раз почути Перельмана!»
    Смієтесь, Маестро? Було б вам не до сміху,
    Якби знавали наставницю мою:
    Сама Голда Меїр дружила з нею.
    Питаєте, чому я вибрав Сарасате?
    Бувало, тільки-но зачую «Наспіви циганські»,
    Здавалось, сама скрипка промовляє
    А Яша Хейфец, як-от і ви ,
    Лиш струни втихомирює смичком,
    Аби вони не позривались з надміру печалі.
    Уже в Ізраїлі почути довелося,
    Що не деінде, а тут, в Єрусалимі,
    По виконанні сонати Штрауса
    Котрийсь із в’язнів концтаборів
    Чимось важким ударив Яшу по руці,
    Із скрипкою навіки розлучивши...
    Так що заграйте знову «Наспіви циганські».
    Як пам’ять про Яшу і наставницю мою.
    Може, й вони почують їх.
    Тепер уже на тому світі.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  18. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.26 15:44 ]
    Бібліотека спалених книг
    Після наказу ворога спалити
    Ці публічно шкідливих книг скупчення
    І жодної не вберегти,
    Найманих шумна течія
    Гнало вулицями волів,
    Ці візки з книгами тягнувших з бібліотеки
    До багаття — бичами хльостких слів...
    Цей ганимий автор, що з найкращих,
    У ту фатальну, важку мить,
    І штудуючи спалені списки,
    Не виявивши своїх книг у бібліотеці
    Серед них –
    Казки та пригоди,
    класика та детективи, фантастика
    та кохання –
    Згубне захоплення
    Так губить нашу кров.

    Книги - вони багато знають,
    Слова – дають нам думки,
    І тому їх – вбивають,
    Щоб не було в них сенсу.

    Так просто: вогонь – попіл,
    Так просто – і нема книги.
    І пам'ятає один лише вітер,
    Що книжки колись були.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Тамара Швець - [ 2024.08.25 20:33 ]
    Шахтар ...
    Шахтар – професія героїв,
    Без перевершення скажу…
    Щоб чорне золото добути,
    Треба глибин землі сягнути,
    І кожну мить ризикувати,
    І не боятись лаву брати…
    Ті відчуття і почуття,
    Які свідомо в кожну мить,
    Тому й душа його тремтить…
    І що не раз допомагає,
    Терпіння, сили додає,
    Те що сім'я завжди чекає,
    Всевишнього про це благає…
    31.08.2009 Швець Т.В




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Іван Потьомкін - [ 2024.08.22 12:21 ]
    Пісня трав (за рабі Нахманом з Умані)

    Знай,
    У травинки кожної
    Є своя особлива мелодія.
    Знай,
    Із пісень польових трав
    Пастухові наспіви зринають.
    Пречудові й ніжні такі,
    Що як вслухатись в них,
    Молитись захочеться разом із ними –
    Стать на коліна перед Всевишнім.
    А як піснями переповниться серце
    І запалає пристрастю до Землі Ізраїлю,
    Од Святої Землі світло велике
    Спалахне й огорне тебе.
    Із пісень трав полине тоді
    Наспів серця твойого.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  21. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.22 11:16 ]
    Код нації
    На нас дивляться блакитні очі неба,
    І стиглий лан пшениці золотий,
    Нам кажуть предки:
    «Код нації нам треба берегти»
    Як найдорожчий скарб землі святої,
    Бо то є код нашої рідної мови.
    І ворог нас ненавидить за це
    Люто на нас нападає…
    Ми виженем тиранів з нашої землі
    І не дамо війні плести злі чари
    Під діями сатани…
    Ми об’єднаємося разом,
    Бо оберегом нації є мова
    Так відстоїмо незалежність свою.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Борис Костиря - [ 2024.08.21 20:45 ]
    Я хочу загубитися в лісі...

    Я хочу загубитися в лісі,
    я хочу доторкнутися
    його таїнств,
    я хочу відчути пульсування
    серцевини Всесвіту.
    Я йду відомими стежинами
    і продираюсь крізь зарості.
    До лісу веде кладка,
    як міст між буттям
    і небуттям. Човен Харона
    не потрібен. Насувається ніч,
    і треба пірнати в невідомість.
    Тут можна опинитися
    в антисвітах, де все навпаки.
    Усе, що ти приховував
    на дні підсвідомості,
    оживе в цьому лісі.
    Усі страхи постануть
    загрозливими демонами.
    По той бік річки
    тебе кличуть примари
    і кажуть, що там краще.
    Можна назавжди скинути
    тягар земного життя.
    І ти йдеш углиб лісу.

    24 серпня 2020


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  23. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.21 12:29 ]
    Будинок на краю світу
    Ми – у раю,
    Ми дістали трохи суниці та жуємо,
    Рай – наш будинок,
    Він стоїть на краю
    Цього бездонного кручі,
    Що стрімко падає
    Вниз та вниз,
    Там кажуть пекло - звичайне життя,
    І люди туди падають...
    Небо підтримує їх
    А Хмари несуть звістку
    на всі краї,
    Саме від них,
    і впізнала я,

    Скоро за щастя своє
    ми заплатимо -
    Сірі люди візьмуть із нас свої борги,
    Бо ми не заплачемо,
    Ніколи не заплачемо,
    І не погасимо свої вогні...

    Це соло вдвох,
    Це дует самотності розбитих...
    Ми - це наш дім,
    Там, на краю кручі,
    Плющем повитий...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Артур Сіренко - [ 2024.08.20 13:40 ]
    Далеко, за озером
    Далеко за озером спокою
    Людина йде стежкою невідання
    Крізь високу траву забутих Істин –
    Колючих, як корсиканський полудень.
    Ловлю в цьому прозорому озері
    Пічкурів плямистих –
    Створінь крижаних джерел
    І Неба черствого й байдужого –
    Неба Гіпербореї.
    Плутаю це озером зі свічадом,
    В яке зазирають ондатри –
    Зубаті красуні вусатого літа очікування.
    Сваволя. Чи то сон лірника,
    В якому тільки мелодії сови болотяної,
    В якому сліди на піску –
    Сліди почвари минулого –
    Холодної, як епоха оленяча.
    Кидаю в те озеро шовкові сіті –
    Може зловиться пструг Пізнання,
    Може мені таки щось відкриється,
    Як тому диваку-ірландцю,
    Бородатому, як всі оповідки
    Про людей, що не знали заліза
    І сонцеплин вважали виставою
    Старої діви-весталки,
    Жриці страшної Вічності.
    Наливаю в келих сутінки –
    П’янкий трунок садівника Епікура,
    Вітер гортає тіні – м’які як волова шкіра,
    Наче не тіні то, а сторінки
    Книги ноктюрну й пророцтв.




    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  25. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.20 11:01 ]
    Сутінковий світ
    Вечірні сутіноки світу знову огорнув місто.
    І ця королева ночі вступила в її володіння.
    І у світ тіней зайшов крадькома холод,
    Ведучи з собою незрозумілі суміття ...
    Близька мить, адже опівночі буде привід
    Цих Тіней бояться - примарні бачення.
    Бо їх приведуть до нас річка Оріль та кривавий місяць,
    Неначе заганяючи в Ка трепіт наводження.
    І так угамовуючи спрагу страху та емоцій голоду.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Іван Потьомкін - [ 2024.08.19 08:23 ]
    ***
    Себе він начебто в печеру ув’язнив.
    Од клопотів і чвар одбувався молитвами.
    Покірно щоку підставляв, коли нізащо били.
    Осуджувать боявсь навіть мерзенні вчинки,
    бо змалечку завчив: «Не суди і будеш не судимий!»
    Узимку сорочку віддав на пропиття якомусь волоцюзі.
    Сам простудивсь і вмер невдовзі.
    І ось перед Всевишнім він стоїть
    і усміхається в передчутті близького Раю.
    А поруч – грішник, що перед смертю покаятися встиг.
    «Ступай до янголів!»- Господь велить йому.
    «А я ? Що робити мушу?»- питає праведник.
    «Нічому корисному ти ближніх не навчив.
    Ніхто не годен повторить твій «подвиг».
    Мої створіння щодня грішать і каються.
    Отож, вертайсь на землю грішну
    і, як усі, хоч трохи поживи по-людськи».

    P.S.
    Хто недругів і друзів не нажив,
    Вважай на світі він не жив.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  27. Володимир Каразуб - [ 2024.08.18 17:57 ]
    За кулісами
    В кімнаті надто багато світла
    Він затягує вікно блякло-зеленою шторою.
    Кімната тьмяніє. Саме таке у нього відчуття, —
    Відчуття півсну, бажання сховатися,
    Але все ще чути переспів птахів на залитій сонцем вулиці.
    «Все це умовності», — думає він пригадуючи будинок
    Старої сецесії, який тепер служить лікарнею,
    Згадує її високу стелю, гарні поручні, скульптурні форми на їхніх закінченнях.
    «Так, — думає він, — можна відмовитись від усього неважливого.
    Менше читати книг, або узагалі не читати,
    Не дивитися фільми, не слухати історій, аби десятою дорогою
    Обходити чужий досвід. Жити своє життя
    Надіючись на провидіння бога, або просто на задоволення,
    На давній, ветхий гедонізм чудового провідника у світ лискучої лазні,
    Плоті, фресок, збочення, та постійних мандрів».
    Поки він тут лежить, думає, що добре на якийсь час забути про все.
    Залишити за дверима усіх;
    Там стоять герої книг, його сусіди, Бог стоїть,
    Усі античні гедоністи, кініки, метафізики, стоїки…
    «Слоїки», — каже про себе він і тішиться з цієї нісенітниці —
    Словесного безглуздя, наче намагається, насправді
    Перекреслити, перебити мечем сміху усіх Августинів, Кантів,
    Шекспірів, Бергманів, Шевченків.
    Не хочу думати над вашими віршами, над вашими ребусами,
    Приміряти одяг, який доводиться вішати в гардеробі.
    Залиште мене в спокої. Я хочу лежати у своїй кімнаті
    Думати про жінку, якій не вдається завагітніти,
    І яка зараз прийде із супермаркету.
    Залиште мене в моєму амфітеатрі. Ідіть до біса,
    Відстаньте», — промовляє він заспокоївшись,
    І кутається у прозоре покривало сну.
    Сонце у своєму зеніті не турбує його.
    В кімнаті жарко, але це нічого.
    Дух розпеченої лазні потрохи вдихає розслабленість у його мозок
    І він поволі, поволі засинає.

    25.06.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  28. Сонце Місяць - [ 2024.08.17 16:13 ]
    Любов
     
    Карнавали облич, фарбованих всіма барвами
    Трубадури безпам’яті, лагідних речень
    Купідони прóкляті, злидарі красномовні
    Прожилкований розпачем мармур
    Непрозірний пожежницький плексиглас
    Танці весело-жорстоких дітей вогню
                                          в усмíшках Любови
    На вулицях світла, магістралями пітьми
    Музичне полум’я, заквітчання гвинтівкових куль
    Золота психоделія на камуфляжному хакі
    Гелікоптери Вудстоку нічим не згірш
                                          в’єтнамсько-військових
    Твій берет грубої в’язки, згляд кокаїновий
                                               над морями Любови
    Незвісні зблизька вразливі шизові
    Мов зурочені ночі, мов одбиток весéлковий, мов
    Поцілунок нестямної мрії
    Чи останній ковток лихослів’я
                                     з легких із долонь Любови
    & На тім сонцесході врочисто сконати б
    Під водоспадами сліз
    На дотліваючім полі
    Любови
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  29. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.13 11:54 ]
    Страшне добро
    Бентежить те, що бачу я,
    Як люди підставляють від душі мене
    Добро, за слабкість приймають, як і мої вчинки
    І що хочуть від мене "не розуміють"
    Вони часом включають дурня непогано
    Не знаючи краю та порога
    Огидно, що надто добрий з ними я,
    Що й таке жахливо для мене
    Ще й жахливо ображає все це,
    Що коло "таких" людей зближує
    І зовсім людського немає в них,
    Тому я називаю це «страшне добро»


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.09 10:11 ]
    Подвійне життя
    Подвійне життя. Подвійні почуття.
    Вони сьогодні не в ціні.
    І на межі правди та безумства
    Горіти у рятівному вогні.

    Горіти, щоб став підсумком попіл,
    Який ледве вловимий.
    Згоріти, щоб раптом хтось помітив,
    Якою ідеєю одержимий.

    Подвійна брехня. Подвійні ролі.
    Чи не багато фальші в дзеркалах?
    Подвійне життя. У ньому багато болю,
    Воно присутнє у словах.

    І я коли-небудь перестану
    І всіх навколо і себе оманювати

    І для чого слова? Навіщо ж звуки,
    І що розрізають тишу?
    Любов перевірена в розлуці,
    Не в силах витримати весну.

    Моя весна часом правдива.
    А правда, по суті - оман.
    Мої вчинки суперечливі,
    У душі панує суцільний туман.

    А що натомість? Подвійні промови,
    Де примішка гіркості та брехні
    Твердить про те, що час лікує,
    Але не подарує право жити.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Борис Костиря - [ 2024.08.08 22:05 ]
    Вогнище
    Я спалюю свою пам’ять.
    Я спалюю свої спогади.
    Вогнище тріскотить, сміється
    і перетворює на попіл
    те, що залишило минуле.
    Що можна спалити?
    Чи є те, що не горить?
    Іноді хочу відродити з попелу
    те, що необдумано кинув,
    але вже не можна.
    Те, що згоріло, не набуде
    колишньої форми.
    Марні надії відродити
    закинуту пам’ять
    і зітлілі спогади.
    Багато хто славить вогонь,
    але він діє подібно до часу:
    руйнує і нічого не повертає.
    Чи нагадує він творчість?
    Чи це руйнівний вітер?
    Я бачу, як згорають
    мої переживання і спогади,
    я хочу вирвати їх
    із невблаганного полум’я.
    Вогонь нагадує музику
    першого дня творіння.

    19 серпня 2020


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  32. Іван Потьомкін - [ 2024.08.06 13:32 ]
    Єрмак

    Про що ж він думав? Той, що уславився розбоєм,
    Кому б на шибениці буть, та цар, розбійний сам,
    Минуле все простив, благословивши на нові розбої.
    ***
    Хропуть побіля Єрмака поплічники його,
    Хто, як і він, сокирою й хрестом
    На дружбу спокушав далекі од Москви народи.
    Не спить Єрмак. Ну,як заснуть, коли перед очима -
    Кремль. Ось цар зіходить зі свойого трону
    І при боярах сповіщає, що сибірський край –
    Однині під його всесильною рукою.
    А потім по-батьківськи цілує Єрмака-героя...
    І од видінь спокусливих таких хропе вже й отаман...
    ***
    Не сплять лиш ті, хто мав би завтра буть
    Порубаним чи навіки приреченим на рабство.
    Кучум, їх славний проводир в помічники негоду взявши,
    Привів народ свій праведний суд чинити.
    І навіки заснули вояки, не скуштувавши насолоди бою.
    Лиш отаман добрався до ріки і, може б, подолав Іртиш,
    Та панцир мідний - царевий щедрий дар,
    Що в січах часто виручав, знесилив у поєдинку з хвилями.
    ***
    Буря ревла. І грім гримів.
    І вітер мовби голосив по-людськи:
    «Пильнуйте ненаситних нових єрмаків,
    Бо ж для Москви все вільне має стать підневільним!»



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  33. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.05 12:14 ]
    Крізь темряву
    Ми крізь темряву дивимось
    У полоні пристрасті
    Наше кохання колишнє теплом огортає вічна мить…
    У пам’яті колише
    Ми крізь темряву дивимось
    У полоні пристрасті
    Наше кохання колишнє світлом божим лікує вічна мить..
    У пам’яті колише
    Ми крізь темряву дивимося
    У полоні присирасті
    Наше кохання колишнє таємним сенсом життя починає оживати вічна мить…
    У пам’яті колише



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Іван Потьомкін - [ 2024.08.04 22:41 ]
    Колискова для дружини

    Ти вже помолилась за онука й синів,
    щоб Господь благословив і оберіг їх,
    був прихильним і послав їм мир.
    Ти вже простила всіх, хто тебе скривдив і посягав
    на твоє добро.
    Як тих, хто ще живий, так і тих, хто кається на тому світі.
    Ти попросила в Господа Бога прощення за гріхи,
    які не скоїла,
    та щоб не насилав Він ані страждань, ані хвороб.
    А тепер я попрошу Бога, щоб скліпились твої повіки,
    щоб громаддя планів на завтра не заступило радості стрічі вві сні-з усією родиною й друзями сонячної днини
    десь на узбережжі моря
    чи в лісі біля багаття з ельзаським вином і шашликами,
    чи на сяйній лижні в Тіролі...
    Сподіваюсь, що молитву мою почує Господь Бог,
    і, як щось зайвe, відсторонить снотворне.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.04 13:04 ]
    У пошуках кохання
    Давним - давно Князь мав трьох доньок. Старша - Абаддона та середня дочка - Мамона не проявляли дружелюбності до молодшої - Зореслави. Вони постійно чиплялися до неї, і навіть батьки підбурювали конфлікти. Зореслава ображалася на всіх, хто завдавав їй болю.
    Поряд із замком розташовувалося одиноке озеро, куди вона ходила, аби заспокоїтися. Сидячи біля води, Зореслава плакала і плакала допоки не виплакала всі свої сльози до останку. Лише після останньої краплі - сльози озеро прошепотіло: «не плач мила, напиши історії про свої печалі та образи», і раптом усе затихло.

    Зореслава зраділа цим словам і повернулася додому, де пізно ввечері її вже чекали сестри і батьки, які знову почали її ображати.
    Не витримавши знущаннь, вона в сльозах побігла до своєї кімнати, згадуючи про шепіт озера. Вночі Зореслава розпочала писати правдиві історії про печалі та образи.
    На ранок вона прокинулась з відчуттям легкості,
    адже спромоглася висловити свої думки на папері. Залишивши напис слів із літер. З аркушами у руці, спустившись до родини, Зореслава відразу ж натрапила на неприязнь матірі, незабаром до них долучилися ще й сестри. Батько, вважаючи, що його дружина й доньки мають рацію, всіляко підтримував їх. Не витримавши тиску, вона вирушила до літописця, аби показати йому написані нею історії.

    На наступний день Зореслава знову відвідала литописця, прагнучи дізнатися його думку. Коли увійшла до хатинки літописця, то побачила його сердитим: «ти написала нецікаві оповідки. Таке точно ніхто не читатиме. І, до того ж тема не відповідає сюжету», - різко зауважив литописець.

    «Тоді поверніть мені мої історії, я виправлю все, що вам не сподобалось», - з сумом відгукнулася на зауваження Зореслава.
    «Давай зробимо так: нехай твої історії полежать у мене, а ти прийдеш через декілька днів. Я спробую їх трохи вдосконалити, щоб люди захотіли їх читати», - з посмішкою запропонував литописець.

    Зореслава спокійно попрямувала до замку, але там знову спалахнули чвари та образи, які дедалі більше роздратовували її. Вона не знала, куди подіти очі від цього непорозуміння, особливо в сім’ї.

    Темної ночі, вона знову відвідала те саме озера, де випадково помітила стареньку. Стара також звернула на неї увагу, підійшла ближче до неї й запитала: «Що трапилося, дитино?». Зореслава, сховавши очі від сорому, відповіла їй з опущеним носом: «Нічого, вам просто здалося».
    «Брешиш, дитино», - сердито мовила старенька.
    «знаєш, ти можеш розповісти мені все, бо я бачу, у тебе є проблеми саме всередині родини», - продовжила вона, коли злість вщухла.
    Зореслава розплакалася й зізналася: «Справді виникли проблеми в сім’ї, всі мене сварять, сердяться й ображають - це триває повсякчас». Вона відразу відкрила свою душу незнайомій старій.
    «хочеш, я тобі допоможу?», - спитала жінка.
    «звісно, хочу! Але як?», - здивувалася Зореслава, звертаючись до старої.
    «тобі потрібно знайти кохання, і я готова допомогти… Проведу обряд на кохання… Побачиш, через три дні у твоєму житті з’явиться чоловік, дуже схожий на тебе… також зроблю обряд для очищення від негативу в домі, але спершу заплати мені за ці ритуали».

    Вона зраділа такій пропозиції і поспішила додому. Там панувала незвична тиша: ніхто не сварив й не ображав її. Зореслава зібралася з думками, побачивши батька, і попросили його дати їй гроші на подарунок для подруги. Батько мовчки виділив їй необхідну суму.

    Пізно вечері, дівчина вирушила до озера, де її вже чекала стара.
    Зореслава віддала гроші за обряди і промовила: «сьогодні вдома було тихо, як ніколи".
    «Ось бачиш, недарма провела обряди, і вони спрацювали», - зраділа старенька, а потім залишила її наодинці. Дівчина залишилася біля озера і зненацька відчула теплий погляд. Повернувшись, вона побачила хлопця, який їй усміхався.

    З усмішкою на обличчі вона побігла додому, зберігаючи в пам’яті цю посмішку. Тепер Зореслава також усміхалася, як і він, а її сестри дивувалися, бачачи її такою щасливою. Вони почали розпитувати: «чому ти посміхаєшся?», але не отримавши відповіді, знову почали сварити та ображати. Мама приєдналася до сестер. Цього разу Зореслава серйозно образилася на них, і відвідати літописця. На шляху до нього вона зупинилася, помітивши знайому, яка читала людям її історії, а люди стояли навколо і плакали разом з нею. Зореслава розгнівалася на знайому, поспішивши до його хатинки, зайшла всередину. Літописець, не гаючи часу, повідомив їй, що віддав її роботи знайомій, оскільки нікому було виправити її сюжети та теми.

    «чому знайома читала мої історії від свого імені? Я ж їх написала, а не вона?», - спитала дівчина у нього. Літописець промовчав, а потім вигнав Зореславу зі своєї хати. Образившись на всіх, вона помчала до озера, де її вже чекала старенька. Глянувши на неї, дівчина зрозуміла, що повинна розповісти все, і без вагань поділилася своїми переживаннями про те, як її знову ображають.

    Зореслава, зустрівши погляд старої, усвідомила, що має продовжити свою розповідь: ставши жертвою образ, вона виявила, що її знайома, вже відома, читає й видає її історії за свої. Літописець підтримує цю знайому, стверджуючи, що це її історії, і не має наміру повертати їх мені.

    «тобі потрібно провести обряд, щоб твої історії повернулися, і все владнається. Побачиш, люди від неї відійдуть, коли зрозуміють, що це чужі оповідки. Але за обряд потрібно заплатити», - промовила спокійно стара.
    «Але це надто дорого, батьки не дадуть мені більше грошей», - з сумом заперечила Зореслава.
    «Почекай… ой, я щось побачила. Твої батьки помруть через пів року, негайно, чуєш? Я проведу обряд, але ти мусиш заплати мені за все», - з острахом сказала стара.

    Дівчина дуже перелякалася, й, в паніці, побігла додому, де побачила, що всі регочуть з якоїсь ситуації. Зореслава забігла до своєї кімнати, намагаючись заспокоїтися, розмірковуючи, як вмовити батьків дати їй грошей. Рано-вранці вона вигадала, як отримати гроші від них. Врешті-решт, Зореслава наважилася попрохати їх про допомогу, і мама без вагань виділила їй необхідну суму. Дівчина зраділа і повернулася до своєї кімнати.

    Пізно ввечері, Зореслава вирушила до озера, де її вже чекала старенька. Вона розплатилася за всі обряди, і стара спокійно залишила дівчину на самоті. Сидячи на березі, Зореслава задумалася, і запитала себе: «чому в мене досі немає коханого? чому сварки не припиняються?».

    Раптом до неї підійшов юнак, який кілька днів тому усміхався їй.
    «Привіт, давай познайомимось», - звернувся до неї незнайомець, але не дочекався відповіді. Він повторив своє запитання кілька разів, але, не почувши нічого у відповіді, пішов геть.

    Повернувшись додому, дівчина подумала, що вчинила правильно, адже в неї боліло горло, і вона не могла говорити. Але зайшовши до своєї кімнати, Зореслава побачила сестер, які сміялися над нею. Одна з них запитала її:
    «У тебе ще є твої історії? віддай їх своїй знайомій, вона пише краще за тебе, тож нехай це будуть її історії».
    «Ні, не маю», - відповіла я сестрам, і вони лишили цю тему у спокої.

    Зореслава, нічого не розуміючи, пізно ввечері знову пішла до озера.
    Сидячи біля води, Зореслава плакала і плакала допоки не виплакала всі свої сльози до останку. Лише після останньої краплі - сльози озеро прошепотіло: «обдурила тебе стара», і раптом усе затихло.
    Вона ще трохи залишилася біля озера, коли до неї підійшла стара і доторкнулася до її плеча:
    «доню, у тебе все буде добре»,- промовила стара.
    Зореслава, повернувшись до старенької, гнівно сказавши:
    «ви мене ошукали». Стара трохи злякалася, але дівчина не помітила її легкого переляку. Потім стара замовкла і додала: «ні, доню, ти побачиш, твій коханий йде до тебе… він прийде приблизно восени».
    Зореслава промовчала.
    «у вашому домі блукає зла нечисть, віддай мені золото. Я очищу його від зла і поверну тобі, воно буде сяяти чистотою. Потім забереш золото додому», - продовжила говорити стара.
    «що?», - здивувалась Зореслава.
    «ти не хочеш допомогти родині та собі? Я поверну тобі золото. У мене надійні руки та ми ж знаємо один одного», - додала вона.

    Зореслава замислилась…і вирушила додому шукати золото, вважаючи, що в цьому немає нічого страшного - просто почистить його і поверне назад.

    Коли вона прийшла додому, в замку нікого не було. Знайшовши золото, дівчина поспішила до озера, щоб віддавати його старій. Коли дівчина дійшла до озера, стара вже чекала на неї.

    Спокійно віддавши золото, Зореслава раптом помітила пташку, і в ту ж мить стара миттєво щезла. Дівчина озирнулася навкруги, але старої вже не було - вона зникла безслідно.
    Спершу Зореслава відчула переляк, адже не відшукала ані золота, ані старої. Повернувшись додому, вона зіткнулася з гнівом батьків, котрі запитували її:
    «що сталося, поки нас не було? де золото?».
    «не розумію я», - здивовано відповіла дівчина.
    Після цих питань, вона вирушила до своєї кімнати.

    Місяці промайнули дуже швидко, настала осінь. Одного ранку прокинувшись, дівчина злякалася: рідні сварили її і звинувачували у крадіжці, стоячи біля її ліжка. Вона намагалася переконати їх у своїй невинності, але ніхто їй не вірив, і зрештою її вигнали з замку.

    Знов Зореслава прийшла до озера, де, сидячи біля води, Зореслава плакала і плакала допоки не виплакала всі свої сльози до останку. Лише після останньої краплі - сльози озеро прошепотіло: «напиши історію про кохання», і раптом усе затихло.
    Вона зраділа почутому та вирушила на пошуки хатинки, котру незабаром відшукала, зайшовши через відчинені двері, сіла на підлогу й в абсолютній тиші почала писати історію про кохання. Коли завершила оповідь, почула голоси людей, вийшовши до них, почала читати їм своє творіння. Під час читання один з літописеців був вражений неймовірною історією, і запросив її до себе додому.

    Слухачи були в захваті від прочитаної Зореславою історією про кохання. Люди ще довго обговорювали цю чудову розповідь, що містила неймовірну історію про кохання, а літописець одразу ж визнав Зореславу літописцем. Плітки про її талант дуже швидко розлетілися, і навіть молода літописець дізналася про цю неймовірну історію.

    Не стерпівши почутому, вона покликала до себе стареньку і наказала їй: «заберіть у неї саме цю неймовірну історію про кохання, нехай про неї всі забудуть. І, до речі обдуріть її, поверніть їй золото за оповідку. Це вже моя історія про кохання, і тепер я буду читати свою версію. Коли я її прочитаю, всі повірять, що це я написала».
    Стара мовчки пішла, і миттєво ж опинилася коло озера, очікуючи на Зореславу. Коли дівчина прийшла, стара помітила, що вона була щаслива і тримала у руках аркуш паперу, на котрому була написана неймовірна оповідь про кохання.

    Старенька звернулась до неї: «віддай мені цю історію про кохання, і в тебе все буде добре, твій коханий повернеться до тебе». Зореслава здивовано спитала: «чому я мушу це робити?». У відповідь стара швидко простягла їй золото: «ось, тримай». Дівчина зраділа, і почала забирати золото, але стара зненацька вирвала з її рук аркуш з оповіддю про кохання, на якому лежало золото, забравши все, швидко пішла.

    «стійте, а золото?», - спитавши вигукнула Зореслава. Старенька віддаляючись відповіла: «забудь усе». Тим часом молода літописець розмовляла з літописцем, який закохався в неймовірну історію про кохання дівчини. Вона вмовляла його визнати її літописцем цієї історії, літописець, хоч і здивувався, погодився, бо боявся втратити все.
    Зореслава поглянула на озеро - воно висохло, потім на небо - воно почорніло… І всі швидко забули про неї, як і про її оповідь.

    Промайнула зима, і Зореслава знов підняла очі до неба, котре тільки - но стало чорним. Довго дивилася, не відриваючи погляду, поки небо не прошепотіло: «поцілую його», і раптом все затихло.

    Дівчина підійшла до висохлого озера і побачила сумного хлопця. Підійшовши ближче, Зореслава поцілувала його. Вона знову глянула на озеро - воно стало блакитним. Потім поглянула на небо - воно стало блакитним. За мить хлопець поцілував Зореславу, і вони стали щасливими.

    Тим часом до них підійшла до старенька, яка повернула їй і історію, і золото. Разом з юнаком дівчина повернулася додому і побачила,
    що всі радіють і щасливі. Усі відвернулися від молодої літописця і забули про неї назавжди.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Володимир Каразуб - [ 2024.08.03 15:00 ]
    Шум
    Ця шкідлива звичка постійно слухати шум,
    Голоси, що змінюють один одного піксельним болем екрану,
    Музикою з динаміків твоєї відстороненості,
    Втечі у павутину міста з острахом пропустити, щось надто важливе,
    З такою захланністю дослухаючись до замовленої порожнечі,
    Де під логінами зареєстрованого суму
    Вириваєшся від домотканної самотності і тиші.
    Тоді поезія видається громом розколеного горіха
    І книги стають перелітними птахами чужого для тебе неба,
    І можливо, єдина втіха — слухати голосові
    Занурюючись у води магістралей та звивистих вулиць
    І єдина твоя потреба — збирати окремі слова
    З фоліантів які перелистує вітер.
    Вичитувати, слухати розливаючи власний голос,
    Для інших, аби забутись. Наче шукати головну тему свого життя,
    Протяжним тремтінням струни від безкінечного смичка,
    Озираючись на шумні будинки,
    Що коливаються графічним еквалайзером
    Постійного струму твоїх пошуків.
    І раптом, коли усе завмирає,
    Коли над головою чується тільки шкрябання мишей,
    Стіни стають твоїм дзеркалом і час сповільнюється,
    Що майже чути, як проростає стебло вічності,
    А подих стає легким, мов пір’я.
    Повертаючись до ремесла ти відчуваєш, як тиша добирає тобі слова,
    А ти вибираєш слова із тиші.

    24.11.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  37. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.08.02 11:33 ]
    Шлях річки
    Тече річка, тече століття,
    Тече крізь час і простір,
    Що їй людське лихоліття.
    Так повелося, і з давніх-давен
    Річка, забачивши горизонт,
    Тече до нього і мірно дихає.
    Над нею – небес величезна парасолька,
    Цю мелодію річки він чує.
    То вона співає, і пісня її
    І живопис, як крила птиці,
    Все людині віддає,
    Він до неї душею завжди прагне.
    І світло мелодію свою
    Вдало вплітає в пісню річки, і сонце
    Там, у дикому, північному краю
    Лиш тільки вигляне у віконце,
    І знову вечір над річкою
    Вдало приховує таємниці вікові…
    Цей останній відблиск, стривай, стривай
    І висвітли стовпи німі!
    Річка, річка, як людина,
    Свій шлях знаходить у світобудові.
    Йде, йде за століттям століття
    І немає прекраснішого за утворення,
    Чим світ Землі – моря та річки,
    А течуть вони крізь часи
    І служать вірно людині.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Іван Потьомкін - [ 2024.08.02 10:29 ]
    ***
    Коли од рабі Нахмана я був далеко.
    Набагато далі, ніж Умань од Єрусалима,
    І був наївним, бо гадав, що потім
    Побачу, прочитаю, зустрінуся...
    Роки громадили слухняно сподівання
    І чи не полетіли б вони зі мною в надсвіти,
    Якби на старості, уже в Єрусалимі,
    З учителя перетворившись на учня,
    Я не підслухав розмову ребе Нахмана:
    «Йоселе, а чи дививсь сьогодні ти на небо?»
    «Ні, ребе. Ніколи. Якось іншим разом...»
    « Послухай, голубе, але ж оцю мелодію небес,
    Відлиту в кольори та їх відтінки,
    Ти завтра, певен, не побачиш.
    Усе ж минає на цім світі...»
    …Не знаю, чи Йоселе дочув оті слова
    Чи, може, просто промчав своє життя,
    Так і не поглянувши на небо,
    А я насмілився та й підійшов до ребе.
    І хоч за віком він в сини мені годився,
    Ношу відтоді з собою напуття його:
    «Живи завжди в гармонії з сьогодні,
    Бо кожен день має свої думки, слова і вчинки».



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  39. Іван Потьомкін - [ 2024.08.01 11:53 ]
    ***
    Серед листів, що дав мені Богдан,
    Як познайомився зі мною, журналістом,
    Мене найбільше схвилював отой,
    Де в Ступчин голос закохалася сліпа.
    Читав я не без дрожі жінчині слова,
    Що щастя віднайшла в «Украденому щасті»,
    І співчував: не звідала ж вона
    Силу Богданових безмовних жестів,
    Коли Театр Франка про все на світі забував,
    Готовий кинутись на сцену,
    Аби Миколу виручить з біди...
    ...Скільки ж бо літ спливло відтоді...
    Тепер і я ось, мов та сліпа,
    Лише вслухаюся у Ступчин голос.
    І тільки в пам’яті спливають
    Такі промовисті його безмовні жести.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  40. Іван Потьомкін - [ 2024.07.31 09:27 ]
    ***
    Підбитий у відльоті птах.
    Як птах тужавіє в надії.
    Розгін...Стрибок...
    Ще... Ще... І ще...
    ...Дивак в літах, хіба ж не ти отак
    І пінишся, і рвешся у чуттєвій вирві?
    Розгін... Стрибок...
    Ще... Ще... І ще...
    І пальців дрож, і блискавки очей
    Назавтра віддано надії.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.07.30 10:37 ]
    Колонія
    Я не боюся колонії і пана,
    Для мене не страшні вони,
    Для мене ще страшніше колонія у рідній хаті,
    А нам здається то воля наша,
    А насправді це не так…
    Тож можемо піти ми,
    Хоч до бога у рай
    Хоч до диявола у пекло
    Зовсім не важливо куди, всеодно сидимо…
    Ми сидимо у колонії роками.
    І чекаємо поки випустять нас на волю,
    Але тільки ми чекаємо
    І так все життя у рідній хаті проходить,
    До самого прощання
    Нам усім у колонії на нашій землі, волі не знайти.
    Ми знаємо закони життя
    Ми всі в умовностях живемо,
    Бо боїмося ми лихослів'я
    І тишком-нишком, плекаємо свій світок
    У рідній хаті…
    І все чекаємо на волю нашу,
    А краще сиділи б неволі на чужині

    Ми брешемо собі, іншим,
    Та правду знає бог і чорт
    І ми сміємося над собою,
    А хочеться нам плакати
    Хай не завжди, а зрідка, часом
    Хай мені скажуть: вистачить на мізки нам капати
    Ще й лякати нас, не волею та колонією
    У рідній хаті…
    Зараз все життя колонія,
    Я в ній ув'язнений
    І невільний тепер,
    Є лише один квиток:
    Я засуджений
    і до життя приречений
    Бо одна дорога чекає
    і вороття вже немає.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Артур Сіренко - [ 2024.07.29 23:48 ]
    Два флорини в жмені
    Шматок вітрила сірого
    Безпритульної дірявої каравели
    Флорентійця – сина нотаріуса –
    Це маленьке льонове небо,
    Яке заперечує довгодзьобий птах*
    Смутку чорно-білої самотності,
    Окриленої печалі моря:
    Чекай**
    Одкровення водяної пустелі
    Такої ж байдужої як вітер***,
    Що вічно дарує неспокій.
    Чи може з того шматка вітрила
    Змайструвати прапор республіки –
    Білий з черленою лілією,
    Тільки чим його відбілити –
    Оцей сірий уривок тканини –
    Все що лишилося, не загубилося
    (Окрім надії на повернення,
    Окрім хворобливої ностальгії
    За вапняковим палаццо),
    А ще думки про одного вигнанця,
    Що замість необачного повернення
    Мандрував до страшного інферно:
    Краще б перетворився в чаплю
    І мочив свої ноги довгі
    В річці Арно – шукаючи кваків
    Зелених.


    Примітки:
    Я хотів написати текст про трьох флорентійців, але написалось лише про двох. Тому в жмені затиснуті тільки два флорини – два золотих, ще тих – республіканських, з лілією та Іваном Хрестителем. Питання в чиїй жмені – в жмені того, Альберіго, чи того, хто обрав поводирем Вергілія?
    * - подейкують, що першим птахом, якого побачив Альберіго перетнувши океан була біла чапля. Але то легенда. Сам Альберіго про це ні слова в своїх нотатках.
    ** - у Равенні розповідають, що нащадок Каччагуйди Єлисейського постійно чогось очікував, але я в то не вірю.
    *** - Джироламо Савонарола, якось сказав, що вітер і до нього, і до його слів байдужий. Напевно, натякав, що вітер не буде роздмухувати багаття на якому йому судилось палахкотіти.



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  43. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.07.28 11:00 ]
    Сварка Чорнобога і Білобога
    Комета спостерігала за панянкою. Вона була переконана, з нею щось негаразд — її посвіт виглядав мляво. Це спонукувало її розпочати розслідження. З'ясувавши обставини, Комета повістувала про можливе отруєння пані.
    «Панна поранішня Зірка, розкажіть, що відбувалося дотеперішньої ночі? Хто дав вам трутину? Хто намагається вас убивати? Прошу поділіться з нами», - звернулися ми до неї. «ми всі готові підпомогати, окрім Чорнобога і Білобога, оскільки вони повсякчас гиркаються безпричинно й по причині».
    «Що?! Отруя? Хто міг мені її дати?», - страхітливо відкликалася Зірка, вслід за сказаним нею швидко звалилася на Землю та уснула на ній. Аж ось місяченько, нічні зірниці та навіть старець - День угледіли це, вони перестрашилися, але ж нічогенько не могли вдіяти, лишень випитували один одного, як довідатися, хто отруїв Ранкову зорю, та як помирити Чорнобога і Білобога. Тим часом, поки Ранішня зірка дрімала, вона старалася позгадувати епізод минулої нічки, допоки не наступив поранок. І ось, уві сні, сплюща зоря угледіла: насправжки вона піддурила всіх - не її прагнули отруїти, а вона сама отруїла… зненацька картинка сну обірвалася. Вечір ворушиться довкола, ніде не бувало нікого, тільки яскраво-жовтий молодик та неприховані хмарищами зірки на імлистому полотнищі. Отоді місяць звернувся до старця - Дня:
    «Хоч я і мудрований старець - День, але ж мені варто ретельно все вдуматися, адже ти гутариш правду», - зажурено мовив старець - День.
    «Втім не зволікай, поки не настане порання».
    Старець - День подався до своїх покоїв, а зорі повторно стали очевидцями суперечок між Чорнобогом і Білобогом. Зірки одержали змогу давати свідчення в процесі розгляду фактів слідцем. Отож сутичка між ними розпалахкоталися так, що навіть місяць, не видержавши, освітлив їх своїм освітленням.
    «Чому ви знову гиркаєтеся? Коли ви зрештою припините гризтися?»,- спитав молодик.
    «Аніколи», - відказали вони в один голос.
    «Себто», - зчудувався місяченько.
    Зненацька він помітив, що старець - День ледве поспів вернутися та приніс із собою відповідь.
    «О, до нас завітали», - уповістив місячко.
    «І що далі?», - удруге заразом запитали Чорнобог і Білобог.
    «Я віджу, ви нічого не второпали. Всім насточортіли ваші свари. Ми вас помиримо і моментально, адже ваші суперечки безглузді. До речі, я винишпорив причину, хто отруїв Поранню зорю?».
    «І…?»,- задумливо спитав Молодик.
    «Це…»,- не встиг домовити старець -День, як знову наступив вечір, і невдовзі настала ніченька без ранку і без старця - Дня.
    «день щезнув?! Може нічним зіркам вдасться встановити причини розсліду сподіяного злодіянню», мізкував самотній місяченько.
    Цієї ночі зіходила Нічна Зірниця і раптово забалакала та її голос відлунням пронісся по нічному небокраю: «Це Ранкова Зоря отруїла Світання, тепер немає рання та дня, а тільки вечір і нічка».
    Старець-День розплющив очиці й скоренько прибіг:
    «Що? Як?», - ошелешено запитав він.
    Місяченько заразом долучувався до старця - Дня
    «От ми й довідалися, однак лишилось вивідати, чому пересварюються Чорнобог і Білобог. Хто знає, можливо, це підстава».
    «Звернися до Сварога»,- відвічав старець - День.

    Молодик довго прямував до Сварога, ледве встиг, поки нічка не минула.
    «Сварогу, Чорнобог і Білобог лаються між собою, навіть доходить до сутички. Ти можеш дати нам настанову? Що робити?», - запитав місяць у Сварога.
    Від учутого він розлютився й миттю примчався до них. Сварог так швидко дістався до них, що місяченько навіть не зміг з ним уподібнитися, тобто не до снаги нікому. Миттєво він помирив їх, і вони зрозуміли, чому не можуть існувати один без одного.
    Зненацька на небозводі з’явилася ранкова зірочка, яка швидко мовила:
    «Нехай настане порання, щоб знову встрінути світанок».
    Старець-День пробудився, тріусфуючи безгомінню та порішившим проблемам.
    Ось день промайнув, зник і безвучний вечір погожий. Нічка уже окреслює прозоро - сині затінки, ось вже і зірниці та місяченько зазирнули на землю. Темність навколо сяє і сяє, а далі поранішня зоря розсіювала темряву і проганяла ніченьку, сповісщяючи про те, що поранок прокинувся.

    Обминайте чвар перед усіма. Хай бростки розбруеьковуються у косицю, а не в колючки.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.07.27 11:11 ]
    Міста Росії
    Міста Росії розбитих надій,
    Міста Росії сліпої негоди,
    Міста Росії дурнів і невігласів,
    Міста Росії, де немає щастя...
    Міста Росії як звір безрідний,
    Вдача в нього жахлива,
    Вдень надзвичайно добрий,
    А вночі злий та небезпечний.
    Кожен у містах Росії – раб,
    Той, хто пізнав неволю і голод.
    Є величезною клешнею, як краб,
    Горло стискає містам Росії.
    І усіх під свої прапори
    Міста Росії зібрало воєдино...
    Та виглядає все знайоме,
    Складно все як на картині.
    Гроші та влада калічать
    Долі простих смертних.
    Ці ідеї дурнів увічать
    Ці ідеї розумів хороших.
    Кожен вважає себе
    Хлібним царем чи навіть Богом,
    Інших при цьому гноблячи.
    У містах Росії все дуже суворо,
    Є в них закони:
    Ви живете для себе чи здохните.
    Все поставлено життя на кін,
    Не грайте, не боритесь та не пам'ятайте:
    Міста Росії не терпить слабких.
    Не живи та не вчись виживати самі,
    Та наживайте собі сумної слави,
    І просто намагайтесь програти...

    Міста Росії розбитих надій,
    Бо калічить душі людські,
    Ці холодні погляди невігласів,
    Де ховають страждання німі,
    Темрява загнобила всіх,
    Не хоче допомогти вам,
    І не вдасться вийти…
    Головне нам – вірити в успіх
    І ніколи не здаватися.
    Міста Росії – небезпечна зона;
    Не бійся, вчися виживати у ворога,
    Плюй на їх закони і на них самих,
    Ти сам собі цар і рать,
    Тож борись до кінця, не здавайся,
    Хай наші натовпи придушать заколот,
    Так або інакше загинемо...
    Тож борись,
    Там опинишся у містах Росії розбитих надій!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Мирослав ЕкманКременецький - [ 2024.07.25 18:36 ]
    Нехай не буде вічним цей вогонь торкання
    Нехай не буде вічним цей вогонь торкання.
    Адже думки мої – це все лише зітхання.
    Не бачив тільки справжньої людини,
    Відлунням мрій у відчаї години.

    Це все думки мої, а не здогадки.
    Нема підтримки творчої та ласки.
    Лише порозуміння з краю творчості,
    А не натхнення, дає лиш крок мені
    До успіху в душі, напевно.

    Нема тих намірів, які могли б тут бути,
    Немає розвитку, застій буденний – гуркіт чути,
    Шквал повний потрясінь та негативу.
    Від скоєного вже – немає сили
    Йти далі... Шляхом смирення та любові,
    Де буде втіха, затишок в моєму домі.
    20.10.2012


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.07.22 11:13 ]
    Я біжу над прірвою
    біжу над прірвою...
    запитуючи себе:
    Куди летіти?
    Чи вверх - вниз?
    Маршрут майже рівний,
    Але протилежні кінці.
    І смерть і життя крилаті створіння
    І люди їх не водять під вуздечки.
    Питання лише в тому
    Чи бути, чи не бути?
    І з ким летіти, хто переможе?
    Під маскою життя-радість, світло.
    Під маскою смерті-світла немає.

    Та вибір мій-звичайно ЖИТИ!
    Радіти та любити,
    І йти вперед, переступаючи
    І через не можу, і через не хочу
    І вічне життя за все дякуватиме.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.07.21 12:36 ]
    Пекельний вузол
    Династія демонів впоряджали урочисті нічняні зібрання, під час яких відбувався церемоніал коронації Демона, й він ще раз став їхнім законним велителем. Сторіччями вікував у колодязі, де царювала навічна тьма.

    Темрявої ноченьки Елія рушала до криниці, яка була такою ж чорною, як сльота. Несподівано розчула плач і, зазирнувши наниз, помітила Ангела, котрий стояв і плакав. Прудко побігенькала по драбину додому, а вертаючись до колодязя, звісила ліствицю вділ і угледіла, що Посланець вже пропав. Витягнувши драбину, дівчина верталася до житла, безмаль аніщо не видячи. Проте раптом повторно учула якраз те саме рюмсання, який не вщюхав ні вдень, ні вночі, допоки Елія удруге не наблизилася до криниці. Плач затихав, однак Охоронець подовжував рюмати. Сама собою зумівалася, як щоночі шкандибала до колодязя, завертаючись домів, безперервно вчуваючи його рюмсання.

    Одного разу, доходячи до криниці, оп'ять навертавшись донизу та, простягаючи руку до Ангела. Він злегка сплигував увись і, осміхаючись, вершив мені освідчення. І годившись, зразу вклепалася в нього з першого погляду, помітивши його поруч із собою. Несподівано ми спільно опустилися усередині глибченного і темного колодязя, потрапивши в суцільні потемки і, почувавши на собі легенький потяг вділ - певно, то бувала диявольська зав'язь, водночас не можучи втямити, що мене тягло під діянням сили тягу, адже була безкінечно залюблена у Посланця.

    Ми пройшли по невидному хіднику донизу, і знижуючись все нижче, й нижче, ввижалося, що це ніколи не скінчиться. Наостанку мене завели до покійчику й садили на якись коронований фотель, і, залюбки всівшись, поруч зі мною влаштувався Охоронець. Тією ж ніччю, коли ставало занадто безпросвітно, світло майже не досягало в темний колодязь, в якому животіла. Вікуючи там ніби в світі нічного магізму, не бачачи жодного промінного посвіту.

    Минали віки, і, коли вже вбачалося, що тут живу віковічність. Однак невидний бік життя призвів до того, що вже перестала чітко розрізняти, коли постає ранок, день чи ніч, і коли довершиться ніч. Зате ще досі закохана у Ангела. Ця темна ніченька дарувала мені сподіванку, як і світ нічняної магії, що жоден не наважиться порушити цей темний безгомінь. В моєму осередку панувала лише темрява і Посланець, який творив цю безмовність. Одначе Охоронець залишав мене ненадовго, періодично нишком щезаючи, немов проникаючи крізь стіну. Бувало настільки поночі, що не розбереш – є стіни довкола чи нема.

    Якось моя зацікавість взяла верх наді мною, наважившись блукати за ним. Але стараючись, критися, хоч би він не набачив мене, і, на щастя, мені це вдалося. Довгенько опускаючись по східцях вділ, і угледівши, що Ангел абикуди ввіходивши. Випадково узріла здоровезний камінь, за котрим змогла сховатися, щоб наглядати за ним, не привертаючи уваги. Справа у тім те, що бачачи попереду себе, шокувало мене: його білі крила обернулися на чорні. Втім він виявив, що дехто слідкує за ним: ненароком звернув головою у мій бік, Посланець помітив частину моєї голови, яка визирала з-закаменю. Намагаючись обернутися до своїх мрачних покоїв, але він враз опинився переді мною, злісний і алярмуючий. Насамперед налякавшись, трішки згодом дещо повторно потягнуло мене до нього - це був пекельний гудзь. Повернувшись зочила його: Охоронець вже стояв там, де він вправно перетворював свої крила, і його крила постали чорними. Ангел удруге легенько потягнув за собою невидимий вузол, і побіжно вкотре не можучи збагнути, що мене тягнло до низу. Врешті - решт я опинилася поряд із ним, він знову обернувся, враз поставши білі крила, усміхаючись. Від цього учувала запаморочення і дедалі більше закохувалася. Не підмічаючи, попавшись на його виверт. Посланець лишив мене у такому стані, а я, буцімто коронована пані підіймалася до темрявої кімнати, волочучи за собою той диявольський зав'язь, який він міцно застискав. Вірьовка тиснула, вглиблюючись у мою шкіру, вимушуючи мене осісти в фотель. Якщо ж не покорюсь його бажанню, Охоронець ще раз тягтиме. Він миттєво переміщався по темному просторінь, отож я опинилася поруч із ним, не могла звести з нього погляд - темний магізм притягував нас один до одного все сильніше й сельніше, а наші любощі ставали дедалі міцнішими і довічними. Жоден не міг зруйнувати це почування.

    Мчали століття, і я вже надто довгенько перебувала тутки. Аж ось він утихомирював мене, давши усвідомити, що не варто слідувати за ним, Ангел поступово віддалявся, йдучи навпаки і грізно вдивляючись на мене, кидаючи поглядом, який повелівав залишатися сидячою у оцій кімнаті. Його уплив був настільки впливовим, що я не могла йому ні в чому відмовити. Посланець, відступаючи, зливався з темрявою, стаючи єдиним цілим. Проте, гордовито підвівшись із коронованого крісла, спустилася униз, дойшовши до каменя, ненароком зачепила його, спіткнулася та впала. Охоронець обернувся до мене від чутого дивного звуку, та помітивши, що я зомліла, не встиг навіть змінити свої білі крила на чорні. Він підійшов, піднявши тіло і переніс мене у темну кімнату, поклавши безпритомності на короноване фотель, але не зміг пробудити. Моя душиця злетіла ввись і спозирала за його діяннями. Вона побачила те, що було недоступно навіть мені: той пекельний вузол, який тягнув мене до низу, та темна магія, яка притягала нас один до одного… В чарівну мить, моя душа надумала повернутися. У вході її повернення, на камні появилися розколини, за котрий я спідкнулася, розколовся на дрібні частинки, які вже не можна було зібрати. Разом з цим Ангел доволі повільно зливався з темрявою, десь отам очикувала на нього диявольська зав'язь, почавши втягати Посланця на дно пекла, тоді як невидний магізм розчинявся у світлі, і наостанок з'явилася довгоочікувана посвіта. Врешті - решт я опинилася у помешканні, і пробудилася від жахної дрімоти.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Василина Іванина - [ 2024.07.20 19:15 ]
    Пере-со-творення світу (Утопія)

    Кілер примружено цілився,
    Місто байдуже дивилося,
    Хмара спокійно пливла...
    Жінка всміхнулась, вітаючись,
    Смерть заплющила очі -
    Куля втекла з траєкторії,
    Дзенькнула в стовбур кленовий...
    ... Хмара спокійно пливла.
    19.07.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  49. Наталія Валерівна Кравчук - [ 2024.07.20 11:08 ]
    Бог полум’я
    #Бог_полумя

    Бог полум'я подивився на землю побачив,
    як земля вражає мій погляд загрубілими ранами.
    Наче випалена земля води у спеку,
    Їй пекло всередині вогнем,
    Бо щось лихе вступало в неї

    Як жорстока війна, вражає каліцтвом, вадами.
    Ой палають міста, полум'я страшною здіймається загравою.
    Мине стільки годин, щоб розвіялося їдке марево.

    Ті що постійно димлять, задихаються від дії Бога полум'я.
    Кажуть: "Чорт не брат". Але доля змінна.
    Вже продалися, мабуть, дияволові вороги в обличчі, нелюди.
    І тіла, наче смолоскипи, попелом на чортовому млині.

    Ті душі в клеймах великих, зіпсовані і понівечені.
    І нагодувалися вороги своїми трупами тут отруйними,
    Все почикрижили живе, сміялися безбожно, до дурниці.
    Злочини не змиєш із землі ні водою, ні полум'ям.

    Весь небосхил покривається чорними похмурими хмарами.
    Десь плачуть вороги страждаючі, сльози важкі, пекучі летять.
    Скільки Бога полум'я спалило невинних людей?
    А краще б спалив він більше ворогів
    Та наші Імена будуть вписані кров'ю у нашій історії
    Щоб нагадувати ворогу, що накоїли


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Володимир Каразуб - [ 2024.07.20 11:55 ]
    Холодна чаша тіні
    Холодна чаша тіні вихлюпується до ніг
    На розі Спекотного закапелка червня і вузького двору будинку,
    І блакитний денний метелик тріпоче поряд
    Наче легкий подих вітру оживив його крила
    На сукні дівчини і залицяється тепер із примхливою насмішкою
    Витіювато втікаючи від твого погляду, —
    Ось тут, в розкошелестій тиші дворику,
    Де плещуться хвилі під її легкими босоніжками.

    28.06.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   130