ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
Частина перша Повернення Розділ перший Маганаг 1 Щільно притиснутий до кам’яних стін вузького підземелля, я обирав – продовжувати бій і прориватися або відходити. Хоча ні те, ні те, як довготривале дійство, мене не влаштовувало. Чуття підказувал

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тетяна Левицька - [ 2023.11.29 10:07 ]
    Сукня
    Прекрасна сукня жіночці пасує,
    на витонченій талії, як влита,
    Але ж окрасу не дарують всує,
    хіба, що з секонд-хенду сіру свиту.

    Яскраві зорі на шифоні синім
    і декольте, мов озеро, глибоке.
    Про сукню неймовірну, ексклюзивну
    таємно мріяла багато років.

    Хіба не варта чарівного дива? —
    розумна, незрадлива, симпатична,
    талановита, добра, неспесива,
    й душа, усі говорять, поетична.

    Воліє... хоче... хто ж її осудить
    за те, що так припала річ до серця?
    Сама купила. Не дивуйтесь, люди, —
    в нас майже все за гроші продається!

    27.10.2023р.


    Рейтинги: Народний 6.42 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (7)


  2. В Горова Леся - [ 2023.11.29 08:21 ]
    Запорошило
    І сніг пішов. Розверзлись небеса,
    Й запорошило ним, запорошило...
    Він падав, потім ніби зависав,
    На мить торкнувшись до віконних шибок.

    Він опускався тихо до землі,
    Щоб дотиком її м'яким накрити,
    Й поволі світ похмурий побілів,
    І подих стишив норовливий вітер.

    Маленькі невамогі пластівці
    У зАкутки накриті полетіли,
    І в павутині зібганій зацвів
    Букет зимовий із пелЮсток білих.

    Сніг заглядав туди, куди лиш міг:
    Сідав на рами, вмощувався в стіни,
    Із даху падаючи, за вікном димів.
    Який же чистий! Може, душі зцілить.
    01.2023.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (5)


  3. Неоніла Ковальська - [ 2023.11.29 07:55 ]
    Вся Україна волонтерить
    Вся Україна волонтерить,
    Допомага захтсникам,
    Щоб на душі їм було теплро
    Й підтримку нашу відчував

    Кожен із них отам в окопах,
    Там, де важкі бої ідуть,
    Були упевнені, що вдома
    Про них турбуються і ждуть.

    Як часточку хоча б маленьку
    У спільну справу внесемо,
    То наша Україна-ненька
    Скине скоріш руське ярмо.

    Своїми діями ми можем
    Вкраїні користь принести
    І наближати Перемогу
    Усі разом і я, і ти.

    2023 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Віктор Кучерук - [ 2023.11.29 05:30 ]
    * * *
    Заклякла ніч пронизана морозом
    І полисками тьмяних мерехтінь, –
    Лиш вітерець безсонний по дорозі
    Жене малі сніжинки в далечінь.
    Дрімає все укутане снігами
    І стишене, неначе напоказ, –
    Лиш тільки час обмерзлими шляхами
    Неспинно йде, розбуджуючи нас…
    29.11.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  5. Іван Потьомкін - [ 2023.11.28 22:53 ]
    ***
    -Ой дідусю, дідусю, сивая борідка,
    Чом ти мене не любив, як була я дівка?
    -Любив тебе я тоді
    Та люблю й сьогодні.
    -То чому ж не натякнув
    Ані словом жодним?
    -Та чи ж зміг я доступиться
    За хлопців юрбою?
    -А я так же поривалась,
    Щоб побуть з тобою...
    -Я ж бо тішився здаля
    Вродою твоєю...
    -І нічого не зробив,
    Щоб назвать своєю...
    -То ж тепер, як я вдівець,
    А ти удовиця...
    -Хочеш, сивий дідусю,
    На мені жениться?
    Ну, а як на тому світі
    Марії ікнеться?
    -Любив її головою,
    А тебе – всім серцем.
    -Любив мене, як і ти,
    Мій Грицько покійний.
    Присягалась буть йому
    До могили вірна.
    ...Нагнув спомин долу
    Голови старечі.
    …На подвір”ї в “жмурки” грала
    Безжурна малеча.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  6. Ігор Терен - [ 2023.11.28 20:55 ]
    За кулісами самооборони
    ***
    Чого лише не чуємо у Gugli
    із того, що буває на війні,
    коли там опиняються безуглі
    гієни на всю голову дурні.

    ***
    Де є ще русофіли, там усяке
    на будь-яку усячину клює.
    На що уже не жадібні поляки,
    а й ті нічийне мають за своє.

    ***
    Обрізані нарциси і паяци
    у ролі шолудивого кота
    нічого і нікого не бояться
    ні ока Бога, ні Його суда.

    ***
    Приміряє бестія корону
    цезаря у хакі... для пихи.
    Свита пхає чучело до трону, –
    хай воно спокутує гріхи.

    ***
    Стратеги мають тактику, девізи
    і кредо доленосної судьби,
    що видає у владу вічну візу
    на радощі всеїдної юрби.

    ***
    Негадане або неждане –
    боки одного... false @ true...
    одне – неначе, сіль на рану,
    а інше застує добру.

    Завіса
    Не заримуєш ямби і хореї,
    метафори й епітети одні
    й ті самі, як уміють корифеї,
    а долю не об’їдеш на коні
    у час суворий і у темні дні,
    хоча й хороші наміри у неї
    до перемоги правди на війні.

    11/23


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  7. Олена Побийголод - [ 2023.11.28 14:50 ]
    1929. Га-ра-рар!
    Із Данила Хармса

    Бігав Петрик по дорозі,
    по дорозі, по панелі,
    бігав Петрик по панелі
    та гарикав: «Га-ра-рар!
    Я тепер уже не Петрик,
    розійдіться, розійдіться!
    Я тепер уже не Петрик,
    я тепер автомобіль».

    Навздогінці бігав Павлик
    по дорозі, по панелі,
    бігав Павлик по панелі
    із гудінням: «Ду-ду-ду!
    Я тепер уже не Павлик,
    стороніться! стороніться!
    Я тепер уже не Павлик,
    я поштовий пароплав».

    А за ними бігав Дмитрик
    по дорозі, по панелі,
    бігав Дмитрик по панелі
    із дзижчанням: «Жу-жу-жу!
    Я тепер уже не Дмитрик,
    бережіться! бережіться!
    Я тепер уже не Дмитрик,
    я літак-аероплан».

    Йшла корова по дорозі,
    по дорозі, по панелі,
    йшла корова по дорозі
    і ревіла: «Му-му-му!»
    Неудавана корова,
    у якої – справжні роги,
    йшла назустріч по дорозі,
    всю дорогу зайняла.

    «Ей, невдавана корово,
    не ходи сюди, корово,
    по дорозі, по панелі,
    не займай собою шлях!»
    «Бережіться!» – крикнув Дмитрик.
    «Стороніться!» – крикнув Павлик.
    «Розійдіться!» – крикнув Петрик –
    і корова відійшла.

    Ось домчали, донеслися
    до колоди край воріт
    пароплав з автомобілем
    та літак-аероплан,
    чи авто з аеропланом
    та поштовий пароплав.

    Петрик плюхнув на колоду,
    Павлик плюхнув на колоду,
    Дмитрик плюхнув на колоду,
    на колоду край воріт.
    «Я приїхав!» – крикнув Петрик,
    «Став на якір!» – крикнув Павлик,
    «Приземлився!» – крикнув Дмитрик, –
    повсідали на спочи́в.

    Посиділи, відпочили
    на колоді край воріт
    пароплав з аеропланом
    та швидкий автомобіль,
    пароплав з автомобілем
    та літак-аероплан.
    «Їдем далі!» – крикнув Петрик,
    «Попливі́мо!» – крикнув Павлик,
    «Полеті́мо!» – крикнув Дмитрик,
    і відправились ізнов.

    І поїхали, помчали
    по дорозі, по панелі,
    і стрибали, і скакали,
    і кричали: «Жу-жу-жу!»
    І стрибали, і скакали
    по дорозі, по панелі,
    тільки п’ятами мигтіли
    та кричали: «Ду-ду-ду!»
    Тільки п’ятами мигтіли
    по дорозі, по панелі,
    всіх шапками закидали
    та кричали: «Га-ра-рар!»

    ВСЕ.

    (2023)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати:


  8. Козак Дума - [ 2023.11.28 10:43 ]
    Чи буде свято весни?
    Що можу дати я такій, як ти?
    Поміркувати треба… Небагато –
    поїдені іржею часу лати,
    що стільки років пхали до мети…

    Яка мета? У кожного – своя…
    Один про зиск і владу лише дбає,
    а той – закони божі пам’ятає
    про вищу суть земного «битія»!.

    Моє буття загорнуте у сни,
    у мрії, що збулися й не збулися.
    Поволі опадає часу листя…
    Чи буде свято нової весни?.

    Що можу дати я такій, як ти?
    Чарівний Місяць і зорю із неба!.
    Якщо тобі, красуне, більше треба –
    хутенько лижі, крихітко, масти́.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (4.97)
    Прокоментувати:


  9. Світлана Пирогова - [ 2023.11.28 08:21 ]
    Крилатий сніг з коханням першим
    Безшелесно спочатку падав перший сніг
    Зіркоподібними кристалами додолу.
    Здавалось: ми з тобою в неповторнім сні,
    У феєричнім нерозривно-сніжнім колі.

    Крилатий сніг з коханням першим прилетів,
    Ця неймовірно ніжна цнота щастя.
    Ми розуміли одне одного без слів.
    І вже кружляли витвори пухнасті,

    Встеляючи вісоном білим навкруги.
    Цвіли в долонях наших сніжні квіти,
    І танули сніжинки від тепла жаги.
    Шептали очі: ти - найкраща в світі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  10. Тетяна Левицька - [ 2023.11.28 08:14 ]
    Передчуття
    Безсоння висне хмаровинням,
    у скроні стукає журба.
    химерне марення... видіння...
    галюцинацій ворожба.
    Не спиш, хоч трісни...
    вийми око...
    і лиш одне — забудь...пробач!
    Копає копанку глибоку
    твоїх думок гробокопач.
    Така зима молочна в грудні,
    що у сніги по пояс вгруз.
    Тасуєш карт старечі будні,
    а випадає Дама й Туз.
    Мигтять перед очима дати,
    все що здійснилося тоді.
    Не треба й лютого* чекати —
    Розставив сам крапки над "І"

    Лютий* — назва місяця

    28.11.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  11. В Горова Леся - [ 2023.11.28 08:42 ]
    Подивися, як швидко багрянець зійшов з листопаду...(квартон)
    Подивися, як швидко багрянець зійшов з листопаду.
    І ні сліду від нього. Та, може, насниться коли.
    А я все ще не вірю у те, що розлука- то правда.
    Та ніяк не насмілюся серцю сказать- відболи .

    Ця коротка рулада із болю- забутий мотив.
    Подивися, як швидко багрянець зійшов з листопаду.
    Ніби кров із лиця, на якому намарно знайти
    І краплину того, в чому бачили запал і знаду.

    Та допоки болить, довгий вечір не зможе приспати
    Ослабіле бажання злітати у вись до зірок.
    Подивися, як швидко багрянець зійшов з листопаду.
    Між ріллею і небом застигло зніміле зеро.

    І ні сліду рум'янцю- холодне безлисте гіллЯ
    На заграві викреслює руни, надії заради
    Обіч сірого лугу, що нам гобелен вистеляв.
    Подивися, як швидко багрянець зійшов з листопаду.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  12. Козак Дума - [ 2023.11.28 06:12 ]
    Пташка, що сидить на гілці
    Яка привабливо-невинна,
    забута богом і людьми –
    така неясності картина
    нам виринає із пітьми.
    Тяжке дитинство, господарство,
    музична школа, огоро́д,
    підступне і лихе лукавство
    та містечковий хоровод…

    А ти лише звичайна жінка,
    в якої слабкостей вагон,
    що з серцем виїсть і печінку,
    з життя створивши полігон.
    Страхи і фобії навколо,
    самокопання у багні,
    і вкотре вже – ментальне соло…
    За що усе оте мені?!.

    Із лицедійством ти у спілці,
    тож легко видавиш сльозу.
    Ну, пташка, що сидить на гілці,
    і бійся кожен, хто внизу!.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  13. Віктор Кучерук - [ 2023.11.28 05:48 ]
    * * *
    Всю ніч нахмурено завія
    Кружляла й вила на весь двір,
    А зараз простір так біліє,
    Що аж туманиться мій зір.
    Нарешті стало на погоду
    На схилах давніх та крутих, –
    Мороз і сонце, тільки шкода,
    Що вітер досі не затих.
    Бо там, за мерзлою рікою,
    Завій продовжуючи плин, –
    Знялись сніжинки білим роєм
    Над верховіттями ялин.
    І в’ються весело угору,
    І сумно крутяться униз,
    Коли, завзятий і бадьорий,
    На мить стихає вітру свист.
    28.11.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  14. Ольга Олеандра - [ 2023.11.27 20:18 ]
    Тепло твоїх долонь
    Тепло твоїх долонь – яке воно на дотик?
    Солодкість твоїх вуст – яка вона на смак?
    Незнаних відчуттів щільнішають пустоти
    опуклістю повнот відкладених в жінках,
    які
    [не те, що я]
    несуться догоджати,
    бо ж твій прихильний стан потрібно заслужить,
    бо ж тих, хто заслужив, ти щедришся кохати,
    а я,
    ну що там я,
    мені нехай болить.

    Які ті кольори, що бачать твої очі?
    Який той виднокрай, що надить твій політ?
    Протягнута рука, відштовхнута охоче
    крізь простір учува твоєї шкіри лід,
    який
    [мабуть мені]
    призначений невмисно,
    бо недостойна я у відповідь тепла,
    бо недостойна я. Не заслужила. Звісно.
    З усіх можливих дій лиш серце віддала.

    27.11.23


    Рейтинги: Народний 0 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.61)
    Коментарі: (2)


  15. Іван Потьомкін - [ 2023.11.27 20:30 ]
    Божий дар Ізраїлю

    Знову в Ізраїлі дощ...
    Це ж бо Кінерету щось.
    Це ж бо і нам без труда
    Лине цілюща вода.
    Хай ти промок, як хлющ,
    Очі-но тільки заплющ,-
    І, мов в кіно, ожива
    Вбрана у квіт Арава.
    Глянь-но: отам он і тут
    Маками гори цвітуть.
    Заклекотіли струмки, загули,
    Хоч іще вчора безсилі були...
    Тішся ж оцим дощем,
    Хай нас відвідує ще він і ще.
    Дяку Тому склади,
    Хто про нас дума завжди.








    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  16. Козак Дума - [ 2023.11.27 13:02 ]
    Вовк-одинак
    Я одинак, самотній вовк,
    а мій товариш – Місяць впо́вні.
    Нічного неба чорний шовк
    дарує камені коштовні.

    І дощ, і холод – не біда,
    зате зі мною сонця со́нях.
    А сніг – морожена вода,
    яка розтане у долонях!

    Хоч голод сірому не брат,
    харчуюся дарами поля.
    Стає усякого добра,
    а гріє – неба парасоля!

    І хай ікра із кабачків,
    а замість м’яса їм капусту,
    вважаю рибою бичків –
    у мене у душі не пусто!

    Багато в голові думок,
    і не по серцю мені спокій.
    Я одинак, самотній вовк,
    та у душі – не одинокий!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Сушко - [ 2023.11.27 12:21 ]
    Севастополь, Севастополь...
    Ходить мир по скривавленім лезі,
    Тоне сонце в окопах-ровах...
    Севастополь бомбить Одесу,
    Бомбить Київ несита Москва.

    Поміж вихорів болю та люті,
    Поміж мертвих - своїх та чужих,
    Бог і Син його - на розпутті:
    Убивати потрібно чи гріх?

    Сатана не втручається в січу,
    Тоне світ в океані добра.
    Ангел світла святих калічить
    Під збадьорливі крики "Ура!".

    Брат на брата, а теща на зятя,
    Зуб за зуб, а за око - душа...
    Від любові згоріла хата,
    Тягне руки малюк до ножа....

    Ходить мир по скривавленім лезі,
    Тоне сонце в окопах-ровах...
    Севастополь бомбить Одесу,
    Бомбить Київ несита Москва.

    27.11.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  18. Володимир Каразуб - [ 2023.11.27 10:23 ]
    Тиран
    Він так завзято говорив неправду,
    Що й сам повірив сказаним словам,
    І кинувшись в розпусту з головою,
    Та будучи обманутий собою
    Він опинився з нею сам на сам.
    Але і в дзеркалі розвінчаних ілюзій,
    Не скинув маски визнавши обман,
    Пожбурив в скло іронію, мов камінь
    І в тріщинах його, в дзеркальних шрамах,
    Втішався стоголовістю тиран.

    18.11.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  19. Неоніла Ковальська - [ 2023.11.27 09:49 ]
    На порозі вже зима
    На порозі вже зима,
    Але снігу ще нема.
    Незабаром він засипле
    Молоді в садочку вишні.

    Коси посріблить вербичкам,
    Вкриє килимом травичку,
    Соснам шапки подарує,
    Білі чобіточки взує
    Й танцювати зима піде
    В парі з шибеником вітром.

    2023 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Світлана Пирогова - [ 2023.11.27 09:42 ]
    Дихаю тобою
    Дихаю тобою у грудневі ночі,
    Дихаю любов*ю світлою, мов сніг.
    Іноді будує щось морозний зодчий,
    А мені все рівно - маю оберіг.

    Оберіг родинний - вогнище кохання,
    Щирість і повага, ніжність почуттів.
    Дихаю тобою в золотім світанку,
    Взимку сад любові навіть не спустів.

    День у день з тобою ділимо ми радість,
    Ділимо печалі, біль і щастя, й сум.
    Дихаю тобою: знов даєш пораду,
    Ти єдиний в серці, - втіха ясних дум.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  21. В Горова Леся - [ 2023.11.27 08:15 ]
    Мало чи багато
    Я - той метелик. І на руку тихо
    До тебе сісти - щастя сокровенне.
    А ти на мене дихай,
    дихай,
    дихай!
    Твій подих теплий - то життя для мене.

    Я - той метелик. Крилами тремтіти
    Дозволь мені від ніжності без краю.
    І будь для мене світлом,
    цвітом,
    світом!
    То мало чи багато я прохаю?


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  22. Олена Побийголод - [ 2023.11.27 06:53 ]
    1928. Іван Сокиренко
    Із Данила Хармса

    Іван Сокире́нко полює на звіра,
    а пудель при ньому – шукає пташок.
    Та пудель у річці втонув, як сокира,
    в болото Іван проваливсь, як мішок.

    Іван Сокиренко полює на звіра,
    а пудель при ньому – тягає мішок.
    Він потім у річці втонув, як сокира,
    а Ваня заслухавсь болотних пташок.

    Іван Сокиренко полює на звіра,
    полює на пуделя зграя пташок.
    Болото Іван переплив, як сокира,
    а пудель сховався мерщій у мішок.

    (2023)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  23. Віктор Кучерук - [ 2023.11.27 05:59 ]
    * * *
    Не журися в марності безсилій
    І в зневіру легко не впадай, -
    Може, завтра голосочком милим
    Обізветься люба: Зустрічай...
    Все в житті минуще та мінливе,
    Повне збігів, зіткнень і сплетінь, -
    Може стати бажане можливим,
    Тільки треба прагнути хотінь
    І на довгу темряву зарано
    Скаржитись довірливо щодень, -
    Незабаром час такий настане,
    Що захочеш радісних пісень.
    Від кохання серце молодіє
    І світліє видимо душа, -
    Утрачати бажану надію,
    Попри розпач свій не поспішай.
    27.11.23


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2023.11.26 20:55 ]
    Краса і омана
    Дні коротшають дедалі
    І уже без вороття,
    І коротшає помалу
    Наше сонячне життя.

    Межи осінню й зимою --
    Ця дорога -- як межа.
    І літа, як за водою,
    Злотокоса виряджа.

    І зроняє на прощання
    Те намисто золоте.
    Як невигасле кохання --
    Все ще ніжністю цвіте.

    Серце б'ється, серце плаче,
    Не тікайте стрімко вдаль --
    Золоті літа козачі,
    Не накликуйте печаль.

    А праворуч із-за гаю,
    Перламутром осяйна,
    Господиня зустрічає,
    Сріблом бавиться вона.

    Розкриває нам обійми,
    Легко інеєм іскрить.
    Люба, люба, серце вийми,
    О яка прекрасна мить!

    Як змія, дорога в далеч,
    Спокушає, манить нас.
    Пута з білого металу
    Одягти приходить час.

    Може, то омани лоно,
    Й поспішати ще дарма,
    В ньому серденько потоне,
    Захолоне, як зима.

    26.11 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  25. Козак Дума - [ 2023.11.26 19:46 ]
    Мелодія часу
    Пливуть думки у веремії ча́су,
    як за водою пущені човни.
    Ілюзії античного Парнасу
    перетікають у Морфея сни.
    Причалюють і падають безладно
    на дно осінніх довгих вечорів.
    А вибратись уже буває складно –
    бракує ранкам теплих кольорів.

    І тоне день у мряці листопада,
    дощами плаче прямо на ріллю.
    Запа́лить вечір Місяця лампаду
    і скрипку налаштує скрипалю.
    Та віолі́на додає зажури,
    підтримує її сумливо альт.
    Мелодія звучить крізь часу мури
    і зорями стікає на… асфальт.

    Нещадний часе, монстре неупинний,
    куди несеш ілюзії мої?
    Десь їх чекає вже причал нетлінний
    і мовчазні сновиди-солов’ї…
    Та я прямую на зарі́нок долі,
    аби не чути ту невтішну гру.
    І лиш борвій у ковило́вім полі
    весняних мрій зриває машкару…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  26. Євген Федчук - [ 2023.11.26 17:11 ]
    Про свято Катерини
    - Ходім, Миколо до дівчат на вечорниці.-
    Степан товариша з-за тину погукав. –
    Вони зібралися в Марії у світлиці.
    Бо ж Катерини і у них багато справ.
    І ворожитимуть, і долю закликати,
    Напевно будуть. Ти, до речі, сам пости́в,
    Щоб Бог хотів хорошу жіночку послати?
    - Та ж, звісно, друже, - Степан йому відповів,
    Кожух одягши, бо ж таки мороз надворі.
    Зима прийшла і снігу добре намела.
    - Ходімо швидше, бо ж уже опівніч скоро,
    А то пропустим найважливіші діла.
    В Марії в хаті вже було не протовпитись.
    Дівчат зібралося, прийшли і парубки.
    Хоча і піст та усе ж можна веселитись.
    Не танцювати ( бо то гріх усе ж таки)
    Та ж жартувати можна, можна заспівати.
    Лунав в світлиці гомін і веселий сміх.
    Дівчата стали борщ і кашу готувати,
    Бо то ж потрібно їм для ворожінь своїх.
    З веселим сміхом одна одної питають,
    Чи не проспала, гілку зрізала в садку.
    - Аякже, встала рано, - та відповідає,
    Ще до схід сонця, гілку вибрала таку
    Рівненьку з вишні та й поставила у воду.
    Як до Маланки розів’ється, зацвіте,
    То буде суджений мені такої ж вроди.
    - А, коли ні? – Не хочу й думати про те.
    Бо на Покрову вже благати доведеться,
    Аби свята покрила голову мені.
    - А, як засохне гілка? – Лихом обернеться
    І вікувати в дівках при́йдеться одній.
    Ті, що уперше, старших про усе питають:
    - А що робити будем з кашею й борщем?
    - Перед опівніччю, півні ще не співають,
    Візьмем горнята в рушники та і підем
    Усі на вулицю, щоб долю закликати.
    Там будем брати кожна в руки тих горнят
    Та на ворота разом з ними залізати
    Й гукати звідти зичним голосом трикрат:
    «О, доле, доле, йди вечеряти до мене!»
    Та одізветься, якщо півень заспіва.
    - А, якщо ні? – То дівка долю ту прокле́не.
    Мовляв, оглухла геть, коли не одзива.
    «Щоб ти зозулі, - тоді каже, - не почула,
    Моя блуднице!» Але то ще пів біди.
    От, коли в небі зірка слідом промайнула,
    Тоді нічого зовсім гарного не жди.
    Погасла доля. Там по всякому буває. –
    Вже й не помітила – замовкли всі навкруг,
    До її слів тепер тихенько дослухають,
    Ті, що подалі, аж напружуючи слух.
    - Було колись…Дві жінки якось посварились.
    Негарна й гарна. Тож негарна й каже тій:
    «Хоч я й негарна – мені доля гарна стрілась.
    Куди рівнятися поганій тій твоїй!»
    Засперечалися. Взялись перевіряти.
    Зварила кожну собі каші і борщу,
    Пішли опівночі на перехресті стати,
    Де стара бабця їм порадила, віщун.
    «Погана» перша вийшла, горщики розклала,
    Поклала ложку під хрестом та й відійшла.
    «До мене, доле, йди вечеряти!» - сказала.
    І вдруге, й втретє…Лише мить якась пройшла
    Й панич з’явився такий статний та вродливий,
    Що й надивитися не можна. Ложку взяв.
    Борщ скуштував і слідом кашу. Ощасливив,
    Бо на рушник їй купу золотих поклав.
    І зник…Забрала жінка горщики і гроші.
    Тоді вже «гарна» попід хрест той підійшла.
    З борщем відерний та такий же каші горщик
    На рушнику поклала й звати почала:
    «О, доле, доле, йди вечеряти до мене!»
    І раз гукнула, потім вдруге, втретє зве.
    Аж раптом буря піднялася люта. Нене!
    Пісок несе, дерева гне, з корінням рве.
    Коли ж це раптом якась сунеться потвора,
    Уся обірвана, кудлата ще й з хвостом.
    Повиїдала в жінки з горщиків все скоро,
    Перевернула їх, побила під хрестом
    Та й подалася геть… Така у неї доля…
    Усі мовчали в хаті. Тут Степан озвавсь:
    - Все про свою… Про нас не кажете ніколи.
    А чоловіча доля не така якась?
    - Та така ж сама. Тільки трошки по другому.
    Жили, говорять, два брати в однім селі.
    Один багатий, другий бідний. От отому
    Пройтись схотілося по братовій землі.
    Аж бачить – жіночка якась по полю ходить
    Та колоски збира й під копи підклада.
    «Ти хто така?» – він підійшов до неї згодом.
    «Я – доля брата твого». Той тоді гайда
    Її питати: «Де ж то ходить доля мо́я?»
    «Та он, лежить попід копою собі й спить».
    « А що ж робити із лінивою такою?»
    «От, я навчу. Скрадись аби не розбудить,
    Схопи за коси та й лупцюй, настільки сили,
    Приказуй: «Ось тобі за лінощі твої!
    Вже через тебе мене й злидні геть обсіли!»
    Послухав бідний ради долі отії,
    Підкравсь тихенько, аби долю ту схопити,
    А вона – верть та підхопилась і втекла.
    Ганяв, ганяв по полю, щоб її зловити.
    Та не піймав. Вона проворною була.
    Отож, пішов він бідувати собі далі… -
    Хотіла щось іще додати, але хтось:
    - Опівніч скоро, щоби часом не взівали.
    Отож, розмови припинити довелось.
    Дівчата нові рушники умить схопили,
    Щоб в них «вечерю» своїй долі загорнуть
    Та й на зимову холоднечу поспішили,
    В надії, що їх там новини гарні ждуть.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  27. Леся Сидорович - [ 2023.11.26 15:37 ]
    Сценарій до свята Св.Миколая (на сучасний лад)
    Читець 1
    То не ніч зійшла на землю, не пітьма все вкрила…
    Чорна Віхола зі сходу холодом повіяла.
    З рукавів своїх потвора кригу всюди сипала,
    Завивала, як гієна, як нещастя, хлипала.
    Скреготала залізяччям, вибухами страшила.
    І гуділа, як сирена, над містами нашими…
    Читець 2
    Жінка йде. А біля неї діти поспішають.
    Вони в Золочеві зараз, бо дому не мають.
    Чорна Віхола зігнала їх з рідної хати,
    Мусять тепер поневолі вони мандрувати.

    Читець 1
    Залишили свого тата, він уже на фронті.
    І щовечора – молитви тихі при віконці:

    Діти разом
    «Отче наш, звільни цю землю, дай усім надію!
    Хай наш тато буде з нами, лиш тоді радієм!»

    Читець 2
    …Жінка йде. Веде за руку дітей за собою.

    Соломійка
    Мамо, а коли наш тато вернеться? Сумую…

    Мама
    Поки батько наш на фронті боронить Вкраїну,
    Ми свою сім*ю як цінність зберегти повинні.
    Галичани нас люб*язно в гості запросили,
    Щоб серця ми відігріли, набралися сили.
    Ось і Золочів чудовий гірляндами сяє,
    Ліхтарями здаля манить, площу простеляє.
    Сашко
    - Мамо! Гляньте, це ж ялинка світиться святково!
    А давайте фото зробим? Новий рік вже скоро!
    Татко буде за нас радий, що ми у безпеці.
    Бо цей Золочів – як замок. Ми ніби в фортеці!

    Тільки вбік ми відійдемо, щось отут чорніє.

    Соломійка
    Ой, як страшно! Що за лихо? Холодом тут віє!
    Наче прірва десь поблизу.

    Іринка
    - І мені вже страшно!
    Виходить вся в чорному Віхола
    Віхола
    Ха-ха-ха! Я вас догнала! Мчала я поспішно,
    На таксі, на гвинтокрилах, на залізних танках,
    І на бронетранспортерах (ніби у бляшанках!),
    На чортяках добиралась, дуже поспішала,
    Аби ви тут, западенці, сильно не втішались.
    Так, це я, коли лютую, гуду, як сирена.
    Так, це я, коли програю, нестерпно скажена!
    Вам блекаути влаштую, труби заморожу…
    Щонайгірші заклинання я для вас знаходжу.
    Я збирала темні сили ці довгі два літа,
    Щоби стерти Україну вашу з карти світу.
    І нарешті вже добралась я до вас на Захід.
    Бо для мене у Європу це чудовий вихід.
    Бо для мене насолода, коли все страждає!..

    Ангел 1:
    Чи не надто, чорна сило, ти розперезалась?
    Чи забула, що у світі ще добро зосталось?
    Так, багато залізяччя всякого ти маєш,
    Так, руйнуєш. Так, лютуєш. Так, іще вбиваєш.

    Ангел 2
    Ти зробила з України справжнісіньке пекло,
    Й думала, свободи сонце нарешті померкло?!
    Ти забула, що козацький дух отут витає?
    Ти забула: де молитва, там і правда сяє?

    Віхола
    Не так просто вам, біленькі, мене подолати,
    Бо я вмію потаємно душі руйнувати.
    Я не тільки залізяччям вас усіх лякаю.
    Де слабенько – російською стиха розмовляю,
    Та щоразу голосніше, вже й права качаю!
    А ще дітям непомітно смартфон підсуваю
    Замість книжки. Хай тупіють! Нема чого вчитись.
    А хлопчиськів я навчаю лаятись і битись!
    Нехай чубляться, не дружать, це мені на руку.
    Ось, послухайте, як добре вчать мою науку.
    Пісня «Миколай до мене не прийде»

    Ангел 1
    Постривай, лиха ти бабо! Забери Вітриська!
    Що ганяють тут довкола, як скажені псиська.

    Ангел 2
    Але все це вже все недовго. Ваш кінець настане!
    Вітер люті втратить силу, крига зла розтане.

    Соломійка
    - Мамо, мамо! Подивися! Що це там так сяє?
    Яка музика чудова! Як гарно співає!

    Мама
    -Заспокойся, Соломійко, і не галасуй!

    Сашко
    - Подивися, подивися! Справжній Миколай!
    Біля нього два ангели… Мамо, справжнє диво!
    Глянь, як дивиться правдиво, як іде сміливо!

    Св.Миколай
    - Добрий вечір, Україно! Добрий вечір, діти!
    Вже недовго лиха сила буде тут радіти.
    Вже сформовано на небі легіон потужний,
    Вже отримає підтримку Валерій Залужний.
    Бо молитви ваші спільні не минають марно.
    Всі збираються потроху у сховищі хмарному.
    Мама
    Другий рік уже країна у пітьмі, у мороці,
    Другий рік супротив чиним ми усі потворі цій.
    Але дух міцний козацький не дає зігнутися,
    Але промінь світлий Божий не дає схибнутися.

    Соломійка
    Я читатиму охоче, плакати не буду,
    Розмовлятиму вкраїнською тепер я усюди.

    Сашко
    Не почуєте від мене ви лихого слова,
    Я тепер вже точно знаю: це для зла основа!

    Іринка
    Я смартфон візьму у руки лиш тоді, як треба.
    Бо не хочу, щоб зі мною трапилась халепа!

    Св.Миколай
    Сили світла вже зміцніли. Не час поспішати.
    Треба, друзі, гуртуватись, в українській хаті.
    Волонтерити, де можна, і міцніти спільно.
    Тільки в єдності ми будем незламні та сильні!

    А молитва – сила вічна, нас веде до Бога.
    А із богом, будьте певні, наша перемога!

    Пісня «Ох хто, хто Миколая любить»


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  28. Ольга Олеандра - [ 2023.11.26 14:32 ]
    Вітання осені
    Повітря щік торкається пестливо.
    Не заважає шерхлість рукавиць.
    Вітання осені, розлукою щемливе.
    А у галуззі – порхання синиць.
    А по землі – жагуче танго листя.
    Під небом – парування крихт тепла.
    Поблякле листопадове охвістя
    й розмитий слід майнувшого крила.

    Щока повітря холоду не вчує.
    Зимові налетілі холоди –
    крижинками виблискуюча збруя
    довкіллю не встановлює лади.
    Допоки у гіллі шуршать синиці,
    допоки по землі танцює лист,
    допоки у небесну черепицю
    осінні дні мереживом вплелись.

    26.11.23


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  29. Ігор Шоха - [ 2023.11.26 14:02 ]
    Куртуазні нотатки
    ***
    Америка не знає голокосту,
    її не завойовує совок,
    тому у день подяки, ради посту,
    ще милує індиків і качок.

    ***
    На раші не було голодомору,
    бо Україну зайняли брати
    і ради людожерної мети
    її перетворили на обору.

    ***
    На босі ноги узуваю мешти
    і думаю... наївно, – ось то ми!
    Бодай, не виділяюся із решти
    народу, що тікає із тюрми.

    ***
    Мусимо звіру обрізати лапи,
    поки осяде у наших умах, –
    на генетичному рівні кацапи –
    це бабуїни, хоча й у штанах.

    ***
    Нема ніде такого русофіла,
    якому лють не осліпляє зір.
    Хто у собі плекає «руській мір»,
    до того не дійшло, то долетіло.

    ***
    Не афішую ні свою породу,
    ні Божої до себе доброти,
    але не раджу зопалу іти
    майданом знову за чужу свободу.

    Nota bene
    Мову не потрібно захищати
    з піною у роті. Адвокати,
    вашій допомозі завдяки
    оживають рашеські полки
    параної, фобії і вати...
    ніж із вітряками воювати,
    краще обрубати язики.

    11.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  30. Світлана Пирогова - [ 2023.11.26 10:34 ]
    Не чекала

    Не чекала, що цілуватимеш руки,
    Мов замерзле узимку гілля.
    А для болю і мук амністія прудко
    Увійшла, хоч не думала я.

    Не чекала тебе, що знов доторкнешся
    Пелюстків прив*ялих сердечних.
    І зруйнуєш в душі укріплені флеші,
    Залишившись, на диво, ґречним.

    Не чекала тепер сама вже від себе
    Серед пилу щоденних суєт.
    Не чекала милості ясного неба,
    Із туманного сну - силует.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  31. В Горова Леся - [ 2023.11.26 09:31 ]
    Перший сніг
    Цей перший сніг, що появивсь нізвідки,
    Заплутався в гіллястому сплетінні.
    Спадають вниз його вологі зліпки,
    Ховаючи останній слід осінній.

    Пообростали знов безлисті крони,
    Забутих яблук ліхтарі рожеві
    Вмостились м'яко у пухкі долоні,
    Як докір учорашньому дощеві.

    На падалицю схожі тануть плями
    До теплої землі торкнувшись зрання .
    І чутно птàхів доповідь пискляву
    Про перше снігове зими вітання.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  32. Козак Дума - [ 2023.11.26 08:51 ]
    Ліки від фобій
    Час лікує все і навіть всіх…
    Час лікує просто – просто часом…
    Він тебе лікує, нас і їх,
    але краще все ж, коли ми разом.

    А від себе, люба, не втечеш,
    згадки наженуть що блискавиці.
    Крає серце і душа пече,
    як вночі минувшина насниться…

    І будинок ба́тьківський, і сад –
    стало все у вербах і тумані.
    І матуся спілий виноград
    ще несе у пе́лені з-за бані…

    Спомини чіпляють за живе,
    фо́біями ставши по дорозі…
    Хай із часом все лихе спливе
    і кохання стріне на порозі!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  33. Козак Дума - [ 2023.11.26 07:12 ]
    Квітнева осінь
    Капля за краплею – хлипає небо,
    миють бруківку струмки.
    Вкотре уява вертає до тебе,
    в юності час нетривкий…

    Знов духмяніє рожеве намисто
    сакури в ярім* саду.
    Як у кохання незаймано-чисте,
    лячно до тебе іду…

    А поміж хмарами блиснуло синню,
    сонця майнув промінець
    і відганяю я думи осінні…
    Може весні не кінець?.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  34. Тетяна Левицька - [ 2023.11.26 07:01 ]
    Чорно-білий
    Завіяв сніг, а на світанку
    розтанув, як і не було.
    За ким сумуєш ти, панянко,
    чи затупилося стило,
    чи Муза, подруга натхнення,
    на сукню розілляла чай?
    Твоєї долі рівнодення
    розрізав навпіл небокрай,
    немов хлібину зачерствілу —
    збираєш крихти запашні
    і долі — смуги чорно-білі
    намотуєш на прядку днів.
    Рахуєш, наче продавчиня
    чужі банкноти й копійки,
    сивини на нових світлинах,
    дарма змарновані роки.
    А у зіницях лоскітливих
    то пломінь блисне, то сльоза —
    щасливі миті полохливі
    не зважити на терезах.
    Ще будуть радощі та втрати —
    у кожного свій Еверест.
    Крута стежина, щоб дістатись
    блаженним серцем до небес...


    25.11.2023р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (12)


  35. Віктор Кучерук - [ 2023.11.26 05:36 ]
    * * *
    В калейдоскопі пам’яті і з’яв
    Дні крутяться і змінюються швидко, –
    Отих, кого учора зустрічав,
    Сьогодні на шляхах моїх не видко.
    Від щастя наших повсякденних стріч,
    Лише сліди знайомі залишились, –
    Неначе за відсутність протиріч
    На себе ми накликали немилість.
    Не з грошей лиш складається платня
    За здобуття важкої Перемоги, –
    Найкращих утрачаємо щодня,
    Не змінюючи обрану дорогу…
    26.11.23


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  36. Іван Потьомкін - [ 2023.11.25 22:17 ]
    ***
    Щоб од думок бодай на час прочахла голова
    (Лише у сні думки поволі опадають, наче листя),
    Спішу туди, де невгамовне птаство й мудрі дерева
    Словам високим надають земного змісту.
    Як мудро все ж Господь розпорядивсь,
    Поставивши їх поперед чоловіка тінню,
    Аби і в помислах, і в пошуках, бува, не заблудивсь,
    Завжди їх вивіряв польотом і корінням.



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (3)


  37. Ігор Терен - [ 2023.11.25 18:30 ]
    Вичинка без шкурки
              І
    Елліни ідіотами вважали
    далеких від політики людей,
    які ніколи і не воювали,
    і не ішли тому у генерали
    як нині найвеличніший Мойсей,
    який веде уже чотири роки
    (утомлений, небритий, одинокий)
    до перемоги. Не було ідей,
    то виліпили ідола, що нині
    хіба-що, не розп’ятий. Та єдиний
    месія цього світу... не єврей.

              ІІ
    І в Україні є позеленілі
    мутації ідіотичних рас,
    які воліють зупинити час
    і бути паразитами на тілі
    у нації, як це було не раз
    в історії, у кого чорне – біле,
    а суща правда, нібито, брехня,
    кого оберігає кацапня,
    аби не переводились дебіли,
    які – за владу і її бабло.
    То й маємо собі царівну-жабу,
    у голову якої не дійшло,
    що біля неї діють їй на зло
    агенти штибу офісного штабу.
    Анциболи Талмуду й Каббали
    боялися агенції Сіону
    і не опам’яталися, коли
    у піку явно що Наполеону
    героя часу нашого найшли.

              ІІІ
    Не угадаю із якого разу
    ці шукачі угадують себе –
    і загребуще, що усе гребе,
    і те, що єресь квакає до сказу,
    і той невиліковний ідіот,
    якому ніколи зашити рот,
    хоча і треба... та немає часу
    і нікому лічити цю заразу,
    аби не лікувати весь народ.

    11/23


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  38. Теді Ем - [ 2023.11.25 15:29 ]
    ***
    Морити голодом сільських людей
    В епоху побудови комунізму -
    Одна із найшовіністичніших ідей,
    Найбільший гріх соціалізму.

    За те, що українці - хазяї,
    Що мають і лани, і рідну мову
    москва перетворила на полову
    Мільйони доль зі згоди сатани.

    Життя людське у ті страшні роки
    Свічею тихо тануло безлико,
    І наче і без бою та без крику,
    Та голод селами викошував людей.

    Ти запали свічу і подивись -
    Ти маєш все: життя і світ прекрасний,-
    І поки цей малий вогонь не згасне
    За душі всіх загиблих помолись.

    25.11.2023


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  39. Ірина Вірна - [ 2023.11.25 13:24 ]
    Відключаю
    Я відключаю почуття
    Навмисне
    Так хочеться прожить життя
    Корисно

    Я забуваю про своє
    Раптово
    Чіпляючись думками за чуже
    Свідомо

    Заповнять серце відчуття
    До краю
    Ця сила - шлях мого життя
    До раю

    11.11.23


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  40. Ольга Олеандра - [ 2023.11.25 12:09 ]
    Завдання Україні дане Богом
    Нічне повітря. Черги з автоматів.
    Дзижчання. Вибухи. Свідомість ходуном.
    Та як ви досі, виродки прокляті,
    своїм псевдоімперським розумом
    нездатні уторопати – насилля,
    любов із примусу, братерство крізь кулак –
    все ваше «богом» схвалене свавілля –
    то людськості у вашій плоті повний брак.
    Ви – нелюди.
    Не люди, щось інакше.
    Не варвари – до них не доросли.
    Дегенерати. Як ще?
    Людьми мабуть ніколи й не були.
    Залякуєте.
    Страх – убивча зброя.
    Супроти ж те, що дужче у сто крат.
    Незламне, українське – воля.
    Ти знаєш, що це значить, руський «брат»?
    Не знаєш, бо звідкіль тобі це знати?
    Тож подивись хоча б у словнику.
    Це слово означає – обирати
    собі життя та жити, «братику».
    Це значить дихати на повні груди.
    Повітрям дихати, не затхлістю тюрми.
    І бачити можливості повсюди
    для гідних справ зі світом і з людьми.
    Для гідних справ.
    Ти чуєш це, рашисте,
    котрому нищення – мета всього життя,
    на двох ногах ходячий бездуховний пристрій,
    увімкнутий без жодного пуття.
    Навіщо? – можеш ти сформулювати?
    Навіщо ти уродився на світ?
    Стріляти, руйнувати, убивати,
    псевдо-царька отримавши завіт?
    І як воно, чи радісно живеться?
    Чи тішить й надихає результат,
    коли бундючне зазіхання на безсмертя
    скукобилось в містке дегенерат?
    Ви можете завдати ще чимало лиха,
    відважить нам чималий час страждань –
    для виродків, мабуть, вагома втіха,
    достатня і для власних помирань.
    І боротьба, напевне, буде довга,
    хоч точиться вже декілька століть.
    Завдання Україні дане Богом –
    від руzких нелюдів очищувати світ.

    25.11.23



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  41. Світлана Пирогова - [ 2023.11.25 11:10 ]
    Рідний альт


    А міжсезоння пам*ятало жінку,
    З якою в радість осінь і зима,
    Її жіночність, голосу відтінки,-
    І серце тріпотіло крадькома.

    На перехресті розчинилась зустріч.
    Банальність диму, а чи долі шлях?
    Невиграна іще солодкість мусту
    Звабливо залишалась на губах.

    Зимового дощу одежа сіра.
    Вологістю спадала на асфальт.
    І тільки час тримав краплин мірило,
    А в шумі чувся досі рідний альт.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (1)


  42. В Горова Леся - [ 2023.11.25 08:12 ]
    Зречення
    Ти - зречення моє. Лети назовсім,
    Забравши спомин, присмак гіркоти,
    Тепло надій, що зігрівало досі,
    Все, що мені подарувала осінь
    Я відпускаю осінню. Лети!

    Коли щоки запалої торкнеться
    Ранковий промінь, як моя рука,
    Забутий щем заллється тихо в серце,
    Подумаєш - чи не зі мною сенси
    Були, які незнано де шукав?

    Я сни свої на іншого замовлю,
    Пірну у мрію сонячно - ясну.
    Думок про тебе випаливши схови,
    Вберу садок у листя пурпурове,
    І в затишок спокійно поверну.

    Та ранній вечір в осені чорнильний,
    Й закривши повню на льоту крилом,
    Шукатимеш в сні моїм шпарину,
    Гукнеш, і за тобою я полину.
    А зречення? І чи воно було?


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (6)


  43. Неоніла Ковальська - [ 2023.11.25 07:16 ]
    Дні наповнюй справами добрими
    Колись можливо хтось на цьому світі
    Про тебе добрим словом і згадає
    Та на могилу прийде пом"янути,
    Покладе кілька квіточок яскравих.

    А ні, то й так лежатимеш спокійно,
    За це ж ти не образишся на них,
    Тобі ж бо вже тоді буде всерівно
    Чи квіти тут, а чи бур"ян густий.

    Нехай же буде соромно нащадкам,
    Що не шанують і не пам"ятають.
    А поки ще є сили, ти всіх радуй,
    Добрими справами наповнюй дні до краю.

    2017 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Віктор Кучерук - [ 2023.11.25 05:36 ]
    Бабця Марта
    Вона зарано овдовіла
    Й так засмалила горем тіло,
    Що потемніла завчасу, –
    Але обличчям враз ясніла,
    Коли ми бачили зраділо
    Її лиця сумну красу.
    Була онуків повна хата
    І вміла кожному щось дати,
    Аби скоріш звільнить від сліз, –
    Бо в няні клопотів багато –
    То грядку треба посапати,
    То хутко йти доїти кіз.
    Повік не мала супокою,
    Та залишалася собою –
    Завжди ласкавою до нас.
    Бувало шкоди хтось накоїть,
    А бабця гладить лиш рукою
    Дурну голівку напоказ.
    Набідувалася чимало,
    Допоки шлях важкий верстала,
    Адже за муки брало зло, –
    Багато бачила і знала,
    Та говорила дуже мало
    Про те, що в пам’яті було…
    25.11.23



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  45. Тетяна Левицька - [ 2023.11.25 00:50 ]
    Омана
    Принадний погляд і балаканина
    лугівкою* у далеч невідому.
    Закоханий завжди знайде причину,
    як рідному, повірити чужому.

    Пусті слова — убожество, полова —
    не проросте і будяком у серці.
    Про що крутійська, лицемірна мова,
    коли душа з душею не відверті?

    На долі випробовував плацебо,
    носила на плечі печатку звіра.
    Я думала, між вами чисте небо,
    а виявляється — глибока прірва.

    Розвіяв сівер марево туману,
    повітряні розсипалися вежі.
    Здавалося, між вами — океани, —
    а не забутий слід на узбережжі!

    Фінал банальний у цієї драми —
    не розкусити дужого горішка.
    Стежину, запорошену снігами,
    зненацька перебігла чорна кішка.

    24.11.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  46. Іван Потьомкін - [ 2023.11.24 22:52 ]
    ***
    Як мати молода вслухається у сон дитини,
    Отак досвітня тиша оберігає сон Єрусалима.
    Ще зорі й місяць милуються ним із високості,
    Іще роса цнотливо пестить віти сосон,
    Ще птаство зогріває голопузиків у гніздах.
    Іще на вулиці, як кажуть, не завізно...
    Ні мовою, ні сміхом неурочним
    Не руш цю тишу непорочну.
    Оцей набуток ночі Божий
    Зробить твій день погожим.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  47. Ігор Білецький Академік - [ 2023.11.24 18:19 ]
    Ми
    Горить країна у вогні,
    Ми всі в міцних обіймах болю...
    Чи то наснилося мені?
    Чи світ же дійсно збожеволів?!

    Ще кілька днів - і вже весна...
    Стою в вікні з холодним чаєм -
    Бо запізнилася вона
    На рік, чи п'ять - ніхто не знає!

    І опускається рука,
    Ми ж - пішки в партії всесильних,
    Їм наплювати звисока
    На кількість плиток надмогильних.

    Не вішай ніс! Тримайся, брат!
    Змогли діди - а ми чим гірші?!
    Відклав на трохи автомат -
    Лежу в лікарні, пишу вірші...

    2023 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  48. Козак Дума - [ 2023.11.24 16:58 ]
    Біла панянка
    Зима прийшла у Коломию,
    сніжинки падають до ніг,
    ліниться сонечко, не гріє,
    вкриває землю перший сніг.

    Панянка вибілила сквери,
    вдягла у шубу верболіз.
    Біліше білого паперу
    одів на себе шати ліс.

    Свічадо озера укрила
    прозора шиба кришталю.
    По кризі хуга як на крилах –
    навстріч морозу-скрипалю.

    Зима прийшла у Коломию,
    гуляє містом заметіль,
    та у шаругу вас зігріє
    мій «Келих літа» у пості́ль!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  49. Тетяна Левицька - [ 2023.11.24 14:05 ]
    Я їду до тебе, мамо
    Я іду додому, мамо,
    Не спиняючись на мить,
    Через куряву туману,
    І поранену блакить!
    Повз міста, розбиті села
    І гніздечка ластів'ят,
    Крізь церкви, старі костели,
    Що дзвіницями кричать.
    Їхні б сльози зачерпнути
    І розсипати в Кремлі.
    До кровиці стерши руки,
    Збивши п'яти в мозолі,
    Я іду, як свідок болю,
    Розказати, що війна —
    Люта смерть, жахливе горе,
    Ридма, пекло, сатана.
    Йду крізь соняхи лискучі,
    Оминаючи мости,
    Буйні ріки, чорні кручі,
    Щоб мене впізнала ти
    Сивочолого у берцях,
    В камуфляжі і броні,
    Щоб притиснула до серця,
    усміхнулася мені,
    Як було колись раніше,
    На осонні золотім —
    Рідне слово заколише,
    І огорне щастям дім.
    На полиці образ Діви
    Стигми згоює святі —
    Тільки мати рани зцілить
    Свому сину на хресті.
    Я іду до тебе, рідна,
    Крізь війни вогневий град,
    В серці — люба Україна
    І осколки від гармат!

    24.11.2023р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (4)


  50. Світлана Пирогова - [ 2023.11.24 11:38 ]
    Поклич
    Як пишно розквітатиме весна в вінку,
    Протягне сонячний світанок руки.
    Поклич мене, зіллємось разом у танку,
    Звучатимуть в серцях любові звуки.

    Як прийде білий день у радості й журбі,
    Із ласкою від лагідного літа,
    Поклич мене скоріш, я вийду із юрби,
    Мов райдуга засяю розмаїттям.

    Як завітає вечір в сірому плащі,
    Стихатиме потроху денний гомін,
    І повні вражень, почуттів палких ковші,
    Поклич мене в осінній щастя пломінь.

    Як приблукає таємничо-стигла ніч,
    І темінню прикриє всі принади.
    Мене тихенько в зиму споминів поклич,
    Збиратимем сніжинок міріади.

    До тебе прибіжу, скоріш мене поклич...


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   132   133   134   135   136   137   138   139   140   ...   1829