ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Микола Дудар - [ 2023.09.30 13:25 ]
    ***
    Попри всякої негоди
    І всіляких перепон,
    Не зникають ляльководи -
    Негараздів еталон…
    Наче мухи обліпили.
    Жмуть і жмуть зо всіх сторін.
    Ех, мені б такої сили,
    Не смоктав би анальгін...
    24.09.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (2)


  2. Тетяна Левицька - [ 2023.09.30 08:44 ]
    На терезах
    Хай кине в мене камінь той, хто без гріха,
    і я йому вклонюся ницо, як святому,
    хоча не кланялась, крім Господа, нікому,
    сльоза полинна неабияка гірка.

    Пробачаться мої провини, бо хіба
    на терезах усе злобливе переважить?
    Хотіла від свого життя барвистих вражень,
    та не помітила ромашок у хлібах

    заборгувавши кучеряві береги,
    і чаплю білу над глибоким небокраєм.
    Бог патерицею не б'є і не карає,
    а забирає нами створені борги.

    18.09.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (5)


  3. Неоніла Ковальська - [ 2023.09.30 08:50 ]
    Вчителям
    Вчителі. вчителі, вчителі,
    Замінили ви маму і тата,
    Коли ми першачки-школярі
    Прийшли в школу знання здобувати.

    Ви терплячими дуже були,
    На "чому" наші відповідали
    І пояснювали як могли
    Усе те, щоб ми світ пізнавали.

    Переходили з класу у клас
    І дорослішали із роками.
    Пам"ятаємо й нині ми вас,
    Хоч багато хто уже не з нами.

    Все, що сіяли ви, проросло
    В наших душах добром та любов"ю.
    Не забути нам те, що було
    Й вас, наставники мудрі шановні.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Віктор Кучерук - [ 2023.09.30 07:51 ]
    Ро-До-Си
    Всюди знати має кожен
    В непростий для світу час,
    Що научимо й поможем
    Тим, хто звернеться до нас.

    Ро-До-Си – красива назва,
    Скрізь шанована людьми,
    Бо розумні та уважні,
    Добрі й сильні завжди ми.

    Будь-коли напоготові
    Розпочати заняття, –
    Створим кожному умови
    Для належного життя.

    Ро-До-Си – красива назва,
    Скрізь шанована людьми,
    Бо розумні та уважні,
    Добрі й сильні завжди ми.
    30.09.23



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  5. Микола Дудар - [ 2023.09.29 21:15 ]
    29.09.2023.
    Не знаю як вам, мені сумно без Півдня.
    Сержант старшині, пам’ятаю, нерівня…
    Не плачу, не скиглю… усе це наївно,
    Тим паче, що знову, безсоння в обіймах…

    Дістало падлюче, як завжди, зненацька.
    Та сила у нас в усіх гайдамацька
    У Матінки - Неньки, у Кийова - Батька…
    Ото ж віддійдіть, я прошу вас, від дядька…

    А ви звідкіля? Ви, можливо, зі Сходу?
    Гатили і гаттять… на непогоду
    Ех би кілочок… настромити б урода
    І я залюбки… залюбки б гріховоду…

    І знову тривога… Вовтузиться Північ.
    Вітер як вітер… Із світла лиш свічі.
    Нумо згадаю я Блекмора Річчі…
    Та хтось прокричав: - Не гріши, чоловіче…

    Кровиночка рідна рванула на Захід…
    Ризик, воно… недоречного закид.
    Боже… мій Боже… гріхолюбства ознаки…
    У кожному дні… що не ніч - вурдалаки…


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  6. Володимир Каразуб - [ 2023.09.29 13:11 ]
    Колись ти була таємничою як світанок
    Колись ти була таємничою як світанок
    На вокзальній станції,
    З пустими перонами, лавами,
    Лункою залою і вицвілими плафонами.
    Вітер погойдував кронами лип і зривав каштани,
    Поодинокі птахи пролітали над лісом за колією,
    А потім здалеку вчувалось гудіння потяга,
    Дзеленчав семафор у легкому тумані,
    Що був моїм особистим знеболюючим.

    Вірші забирають тебе отримавши право на власність,
    Не бажаючи миритись з минулим життям та втратами.
    Сновигаючи тут в спомутнілій вокзальній станції,
    Ти омиваєш руки туманами.
    О так,
    Філософія – обмилок в заводненій мильниці обивателя
    На кожнім забутім, загубленім перестанку.

    Немов спохватившись зі сну ти записуєш зболені строфи
    Намагаєшся все пригадати за тими рядками
    А вони мов сповита імлою залізнична колія,
    Зникають, мов вічність, яку не здогониш словами.
    А потім,
    Голос твій віддаляється зі світанком. Зникає ця тиша, у краплях роси — туманами
    І вітер витає пероном, чіпляючись за верхів'я, наче
    Знову дійшов до краю золотистий тонар під хмарами,
    І просто собі шурхоче...

    26.09.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  7. Євгенія Ісаєва - [ 2023.09.29 12:14 ]
    нестереотипна любов
    нестереотипна любов
    це любов двоголового чоловіка
    батько навчив його пити
    мати навчила не плакати
    а життя навчило не думати
    істини що їх він засвоїв з вином
    захаращували макітру
    викликали мігрені
    тисли на очі та лізли з вух
    бо ні виплакати
    ні передумати він їх не міг
    тож наповнивши голову
    отриману при народженні
    заходився шукати другої
    другу купив на базарі
    свинячу — іншої не було

    кохання ударило в пах
    але не зачепило голів
    тому здавалося розумним
    піднесеним і таким що підносить
    святим і таким що освячує
    всякий недолік і всяку брехню

    однак все скінчилося швидко
    поки перша голова цілувала
    друга відкушувала пальці
    схожі на маленьких ельфів
    поки перша казала завжди
    друга витирала носа
    любовними листами
    поки перша милувалася
    анорексичними колінцями
    друга хропіла і лаялася уві сні

    жертва померла
    внаслідок вибуху мозку
    і — о диво — відбувся консенсус
    серед голів
    перша сказала сама винувата
    друга сказала те саме

    і жертва погодилася б з ними
    якби була жива

    14.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Віктор Кучерук - [ 2023.09.29 05:55 ]
    Нянька і лялька
    У бабусиній оселі
    Нині сумно Даніелі,
    І з бабусею в кімнаті
    Їй не хочеться гуляти, -
    Тож вмовляє самотужки
    Добродушну боягузку
    Відпустити на годину
    До гайочка по ожину,
    Бо втомилися вже діти
    Окликати її звідти...
    А бабуся все лякає
    Даніелу темним гаєм,
    Умовляючи благенько
    В хаті гратись помаленьку, -
    Серце бабці спокійненьке,
    Як онученька близенько...
    29.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  9. Марія Дем'янюк - [ 2023.09.28 21:28 ]
    Осінь
    Осінь - кольору полум'я свічі:
    Вогник вдячності та молитов.
    Сяєвом жовтим сповита земля,
    Свічі-дерева запалені знов.

    Осінь голубить, осінь шепоче,
    Осінь тебе обійняти хоче,
    Осінь до серця свого пригортає,
    Осінь у вічі тобі зазирає.

    Осінь - спогади про весну й літо:
    Відзеленіло, з квіту - плоди,
    Осені листю ще майоріти,
    Вітру співати осінні пісні.

    Всесвіт говорить, дякує Богу,
    Полум'ям листя освятить дорогу,
    Боже дитятко, ти не журися,
    Дякуй Всевишньому і поклонися.

    Осінь - премудра: не бійся зими,
    Осінь - це крок до нової весни,
    Серце холодним бути не може
    Веснонька зиму завжди ПЕРЕМОЖЕ.

    Осінь голубить, осінь шепоче,
    Осінь тебе обійняти хоче,
    Осінь до роздумів нас спонукає,
    Осінь розчулює,осінь вітає..

    ...А ще - осінь жовто-блакитна...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  10. Марія Дем'янюк - [ 2023.09.28 21:19 ]
    Осінь
    Осінь

    Осінь - кольору полум'я свічі:
    Вогник вдячності та молитов.
    Сяєвом жовтим сповита земля,
    Свічі-дерева запалені знов.

    Осінь голубить, осінь шепоче,
    Осінь тебе обійняти хоче,
    Осінь до серця свого пригортає,
    Осінь у вічі тобі зазирає.

    Осінь - спогади про весну й літо:
    Відзеленіло, з квіту - плоди,
    Осені листю ще майоріти,
    Вітру співати осінні пісні.

    Всесвіт говорить, дякує Богу,
    Полум'ям листя освятить дорогу,
    Боже дитятко, ти не журися,
    Дякуй Всевишньому і поклонися.

    Осінь - премудра: не бійся зими,
    Осінь - це крок до нової весни,
    Серце холодним бути не може
    Веснонька зиму завжди ПЕРЕМОЖЕ.

    Осінь голубить, осінь шепоче,
    Осінь тебе обійняти хоче,
    Осінь до роздумів нас спонукає,
    Осінь розчулює,осінь вітає..


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  11. Микола Дудар - [ 2023.09.28 20:24 ]
    А все намолене...
    Згубивсь. Відстав. Приліг. Спочинув.
    Набрав дзвіночок сам собі
    Згадав усе… і ту дівчину,
    Що перестрілись у журбі…

    А краєвид торкнув долоні
    І підштовхнув з обійм до дій…
    І прошептав наживо промінь:
    Запам’ятай, життя - двобій…

    І зник безслідно. Обнулився…
    Весь щлях, що пройдений до втом.
    "Молись но, братику…" Молився.
    "А все намолене в - альбом…"
    28.09.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  12. Віктор Насипаний - [ 2023.09.28 20:20 ]
    У маршрутці
    Вільне місце у маршрутці.
    Сів малий хлопчак гарненько.
    Стала поруч в сірій куртці
    Повна жіночка старенька.

    Лиш малий устати хоче, -
    Та у сміх. Його спиняє:
    - Ще посидь! Не треба, хлопче.
    Постояти час ще маєш.

    - Можна встати? – просить стиха
    Врешті- решт школяр у жінки.-
    Через вас уже проїхав
    Зайвих дві чи три зупинки.

    28.09.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  13. Євген Федчук - [ 2023.09.28 14:42 ]
    * * *
    Миколка в лісі назбирав грибів
    І вже було додому повертався,
    Як чує – хтось по стежці наближався.
    Тож він бігом за кущиком присів.
    З’явились два десятки вояків,
    Хто в чому та з тризубом на кашкетах.
    Хто з автоматом, хто із пістолетом.
    «Свої!» - мелькнула думка. Вже хотів
    Схопитися на ноги та чомусь
    Завмер на місці. Щось його лякало.
    А ті по стежці всі попростували
    У бік села. Куди тепер йому?
    Пішов слідом та зачаївсь в кущах,
    Звідкіль село було вже добре знати.
    А ті ввійшли та й подались по хатах.
    Почулись крики. В нього на очах
    Пристрілили учительку, яку
    «Совіти» до них в школу надіслали.
    Йому дівчину, навіть, жалко стало.
    А ті селян зігнали на крайку.
    Один почав щось голосно казать,
    А люди у юрмі загомоніли,
    Мабуть, чомусь скорятись не хотіли.
    Тоді один в повітря став стрілять
    І всі замовкли. Тиша залягла,
    Лише собаки враз завалували,
    Як ті знов по дворах пошурували,
    А вся юрба лиш стиха загула,
    Бо ж п’ятеро тримали автомати.
    Он до сусідки, бачить він, зайшли,
    Корову з її двору потягли.
    Сусідка стала голосно кричати.
    І кинулась корову відбивать,
    Бо ж в неї вдома семеро по лавках.
    Чим же дітей їй бідній годувати?
    Устигла лиш зробити кроків п’ять,
    Коли один натиснув на гачок
    І черга автоматна пролунала.
    За мить вже жінка мертвою лежала.
    Почулись дикі крики діточок,
    Яких в юрмі тримали, не пускали
    До матері. Бо ще і їх поб’ють.
    А вояки вже тягнуть і несуть.
    Підводу в дядька Коваля узя́ли
    Та конячину ледве упрягли.
    Мабуть, не вміють. На підводу так
    Звалили все, що взяли по хатах.
    Іще корів з десяток привели.
    Миколка бачив, що було в селі,
    Ніяк думкам не міг він раду дати:
    Та ж це свої, що мають захищати?
    Чому ж ведуться, наче москалі?
    Коли ті знову мимо нього йшли,
    Почув розмову й стало зрозуміло.
    Один промовив: - Вот ми учуділі!
    Как ми всьо ето кодло провєлі?
    Нє супся, Гнат. Прєдатєлі оні.
    Оні нємєцкіх холуйов кормілі,
    А ми іх нинчє ловко проучілі.
    Да успокойся. На вот, потяні,-
    Недопалок сусіду простягнув,-
    Тєпєр оні на всєх бендер озляться.
    Нє будєт ім где в сьолах укриваться…
    А той мовчазний: - Та я все почув.
    Все ж почуваюсь Каїном, однак.
    - Нічьо, прівикнєш. Скоро всьо забудєш
    І сотнямі стрєлять бендер тєх будеш.
    Запомни крєпко, что Бендера – враг!
    І всє, кто сомнєваєтся – врагі.
    - А вчителька? Вона ж, здається, наша.
    - Тут, понімаєш, дєло в чьом, Ігнаша.
    Ти жалость-то свою поберегі.
    Коль для побєди нужно положить
    І сотні жизнєй – значіть так і будєт.
    Великая ідея, а нє люді –
    Вот для чєго нам комуністам жить!
    Вони пішли. Миколка вже й забув,
    Чого він тут. Не міг прийти до тями.
    Дитячий розум плутався думками
    Від того, що побачив й що почув.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  14. Неоніла Ковальська - [ 2023.09.28 08:46 ]
    Пам"ятатимем поїменно
    А вересень вже котиться до обрію,
    Вже скоро жовтень ступить на поріг.
    Як хочеться усім нам миру й спокою.
    Щоб воїни верталися з доріг

    Пропахлих димом та всіяних мінами,
    Зритих окопами, з собою мир несли.
    Зустрінемо їх хлібом-сіллю ми,
    Подякуємо, що перемогли

    Тих, хто хотів загарбать Україну,
    Але народ вкраїнський не здолать.
    А тих, хто у бою кривавім згинув
    Будемо поїменно пам"ятать.

    2023 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Іван Потьомкін - [ 2023.09.28 08:38 ]
    ***
    ...Усе частіш спада на думку Богу
    Як янголи тримаються ще там, у горніх висях,
    Бо ж глупота людська сяга все вище й вище?
    Мабуть, бояться вже на Землю сходить,
    Принишкли біля Всевишнього господи.
    Уже й самі розказують, мов казку,
    Як їм хотілось аж до сказу
    В ніч солов’їну десь біля перелазу
    До ранку цілуватися з дівчатами земними,
    Синів-богатирів заводити із ними .
    Наче у безвість ті часи гунули,
    Безжурнії часи, біблійнопроминулі.
    Щоправда, і тоді була тривога,
    Як одчайдухам закортіло зрівнятися із Богом.
    Всевишньому вдалось ті задуми порушить:
    Летіли вавілонці з високості, наче груші,
    І розбивалася на друзки мрія навісна,
    А з нею й мова на той час одна .
    Були ті будівничі, як діти, ще такі наївні,
    Не думали про братовбивчі війни.
    Трималися усі на видноті...
    А от нащадки їхні вже не ті:
    Позалізали кожен в свою нору
    І атом перековують на горе.
    І все частіш спада на думку Богу -
    Зробить реальністю і Гога, і Магога.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  16. Олена Побийголод - [ 2023.09.28 07:15 ]
    Загадка

    å з кружком сиділи під дашком.
    А спалився,
    кружок скотився.
    Хто зали́шивсь під дашком?

    аааа


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати:


  17. Віктор Кучерук - [ 2023.09.28 05:58 ]
    * * *
    Усе нижче до землі
    Припадають трави,
    Й часто губиться в імлі
    Сонечко жовтаве.
    Тихне скрізь пташиний спів
    І поснули оси, –
    Тільки тьмяних кольорів
    Різко додалося.
    28.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  18. Надія Тарасюк - [ 2023.09.27 21:26 ]
    Осінь
    Хто надворі листя носить?
    Листя жовте і руде?
    Господинька - панна осінь -
    вітер в кошики кладе.
    А нагорі - небо си-нє:
    з-під порогу втік туман.
    Попідтинню квіти стигнуть.
    Диском сонце косить лан.
    Хто надворі? Осінь, осінь!
    Тягнуть вервечку хмарки.
    На подвір'ї з яблунь роси
    пахнуть вереснем палким.

    2023


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Каразуб - [ 2023.09.27 10:29 ]
    Лекторій
    Оця невідомість, як відстань від дотику до письма,
    Між прозорими водами рік і блакитним небом,
    Вона пролягла мов тремтлива струна, тятива,
    Між тобою і сном про тебе.
    Тут,
    Я вислуховую музику ночі, ламаючи у рядки,
    Біль, що гаптує нитками – чорним по-білому,
    Світ гуде контрабасами, і здається його смички,
    До поезії стали подібними,
    Лягають рядками. Це більше ніж просто жаль,
    Що збирають вуста передруки любовного слова,
    І безпам’ятно множать свою віковічну печаль
    Заливаючись чорною кров’ю.
    Перекажи.
    Розкажи мені сон, що повторює вічно цей світ,
    Як вбирає красу і стає ешафотом страти.
    Можливо душа, це всього лиш зворотній бік,
    Затертої порнографічної карти,
    Страхів?
    І нехай усе, залишається так як є,
    Хай вуста випивають ночі і п’ють світанки,
    І в лекторії десь, хтось почує в останніх рядах
    Про воскресіння романтиків.

    18.09.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  20. Віктор Кучерук - [ 2023.09.27 05:24 ]
    Забава
    Небо хмуриться, бо сонце
    Десь блукає кілька днів, -
    Замість зайчика в долоньці
    Крапелиночки дрібні.
    Як побачили у жменьці
    Ці краплинки ластівки,
    То сховалися в кубельцях
    Від вологої руки.
    І рахують звідти нині,
    Не знайшовши інших справ, -
    Скільки я оцих краплинок
    Розважаючись впіймав.
    27.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  21. Євгенія Ісаєва - [ 2023.09.26 18:11 ]
    пізнаю через тебе світ
    пізнаю через тебе світ
    тому кожне твоє слово стає символом
    кожен твій рух відчиняє нові двері
    кожен твій дотик проходить впростріль
    і болить
    ти вчиш радіти болеві
    але не шукати його
    кажеш
    рости боляче
    а любити ні
    якщо досі болить — ти ростеш
    на шляху до любові

    26.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Сергій Губерначук - [ 2023.09.26 17:38 ]
    Кожному…
    Падай-падай, Сонцю!
    А любов Моя живе
    на видноколі Сну Мого.
    А Ти така вся… вдягнута в нове,
    але Щастя ніц нема.
    Океан Емоцій
    у музиці, яка не є –
    опісля Почуття Твого…
    А Ти така вся
    вдягнута в нове…
    Та попереду зима.

    Кожному Своя Потреба.
    Кожному Своя Потреба!
    Кожному Своя Потреба!!!
    Та й не знай, Що Мені треба!

    Вийдеш-вийдеш, Сонцю –
    і Бажання оживе
    на видноколі Сну Твого.
    А Ти така вся…
    вдягнута в старе,
    наче поцілунків тьма.
    За Твоїм віконцем
    хтось до рук ножа бере
    і ріже Небо Сну Твого.

    Не продавайся!
    Без вікон і дверей
    замкни в тюрму того!

    Кожному Своя Потреба.
    Кожному Своя Потреба!
    Кожному Своя Потреба!!!
    Та й не знай, Що Мені треба!

    Бо з нами за́вжди Бог!
    Бо ми, як Анґели небесні,
    завжди вдвох.
    Не спокушайся –
    бо є лише одне Життя…
    Вороття у Буття.

    Кожному Своя Потреба.
    Кожному Своя Потреба!
    Кожному Своя Потреба!!!
    Та й не знай, Що Мені треба!

    20 листопада 2004 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«Матіоловий сон», стор 92"


  23. Володимир Каразуб - [ 2023.09.26 11:05 ]
    Три вази
    Це просто неквапна розмова з твоїм відображенням –
    В моїй пам’яті. Ти стоятимеш там, де навпроти химерне трюмо
    І в кожному дзеркалі ти постанеш кришталевою вазою:
    З яскравим букетом, зів’ялими квітами, і вазою з потрісканим склом.
    Я залишу тобі на прощання на кожному дзеркалі,
    На теплому подиху підпис: ця перша – це чиста любов,
    Та друга, що хмуро стоїть посередині – пошуки істини,
    А третя – це я, що нічого у ній не знайшов.

    20.09.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Сушко - [ 2023.09.26 10:15 ]
    Мушу...
    Кувікає у сажі порося,
    А є політик, плямкає щоденно.
    На виборах за нього люди "За",
    Потрібен він країні? Ой, не певен.

    Бо спадок у очільника ще той...
    Але табу на критику та гавкіт.
    Бо вилилося на війну АТО...
    Це факт гнітючий, не злостивий закид.

    Хто винен - неважливо, всі в біді,
    А старість поруч, клацає зубами.
    Та страшно те, що гинуть молоді,
    Ростуть малі без тата, і без мами...

    Приклад АК вмостивсь біля щоки,
    Не хочу воювати! Але мушу!
    Я жив для миру. Нині - навпаки.
    Плює вогнем орда у світлу душу.

    26.09.2023р.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  25. Неоніла Ковальська - [ 2023.09.26 08:50 ]
    Переможем ворогів
    Сива-сива далина,
    У диму уся вона,
    Там спалахують пожежі
    І в будинках, і на вежі.
    Бо пускає залізяччя
    Смертоносне дика раша,
    Хоче знищити вкраїнців,
    Та не вийде у ординців

    Люд вкраїнський погубить,
    Будемо і далі жить
    Ми щасливо та заможно,
    Ворогів лиш переможем.
    Ненависті зла отрута
    Покладе рашистів лютих
    Незабаром до могили,
    Щоб всі ми щасливо жили.

    2023 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Олена Лоза - [ 2023.09.26 06:42 ]
    Осінь
    Чаєчки безголосі
    Вервицями на пляжі.
    Нишком підкралась осінь
    В берцях і камуфляжі.
    На деревце-сирітку
    Сіру, тонку ряднинку -
    Вдягнуто павутинку,
    Мов маскувальну сітку.
    Спалені городища
    Вітер баский розвіє.
    Тліють на попелищах
    Марні чиїсь надії.
    Десь, на крихкому денці
    Розпачу і скорботи
    Гріє змарніле серце
    Сонячна позолота.

    Вересень 2023 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  27. Віктор Кучерук - [ 2023.09.26 05:12 ]
    Вередуха
    Щодоби не може тато
    Галю вчасно вкласти спати, –
    То вона до себе в ліжко
    Цілий вечір кличе кішку
    Й перепитує раз двісті,
    Чи не хочеться тій їсти.
    То за мамою голосить
    Так, що пружиться волосся, –
    То їй хочеться співати
    Колискову пісню тату, –
    Засинає неохоче,
    Як не знає більш, що хоче.
    26.09.23




    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  28. Іван Потьомкін - [ 2023.09.25 22:43 ]
    ***

    Навіки батько попрощавсь зо мною,
    Коли я дозрівав у материнськім лоні.
    Дозволили востаннє притулитись вухом
    І, що роблю я там, він хвильку слухав.
    Живий батько дістався од дружини –
    Тільки таким його сприймаю і донині...
    ...Стелилась перед хлопчиком з Бердичева,
    Далека стежка і незвична.
    Рабинів двоє із Єрусалиму заявились,
    Щоб єлед-пеле уславив їх єшиву .
    І хоч будьоннівці тоді рубали і кололи,
    Сказала мати: «Нізащо і ніколи!»
    ...Не відала, що замість Тори й Талмуду
    Тирана Сталіна обожнювать син буде.

    Р.S.
    У передсмертну мить поблиз Єрусалима
    Кому сповідувався він?
    Потворі-осетину?
    Чи безіменним двом рабинам?



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  29. Євгенія Ісаєва - [ 2023.09.25 20:34 ]
    подивися на свої руки
    подивися на свої руки
    а тепер мені в очі
    це відбувається з нами
    з нами крихкими
    з нами небездоганними
    з тими що вийшли з землі
    омилися любов'ю
    та знову вкрилися порохом
    з тими що співають
    надламаними голосами
    пишуть перебитими пальцями
    цілують надщербленими губами
    досконале гостює у наших тілах
    та відлітає
    лишаючи тугу і сором
    і пустка по ньому пече сумнівом
    і пустка по ньому ніколи не гоїться

    випалює тіло неначе горня
    за подобою серця
    бездонне та щедре

    25.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Олександр Сушко - [ 2023.09.25 13:03 ]
    Хайбогмиліана
    Я - ніхто. І звуть мене - ніяк.
    Сатиричний і глевкий вареник.
    Як віршую, то хапає зляк
    Дітлахів, і стигне кров у венах.

    От Юрко - маестро-віртуоз!
    Від писання - плачуть чорноброві!
    Кожен твір твердий, немов кокос,
    На Парнасі їх жують корови.

    А у кого вже зубів нема,
    Той їх ссе потроху замість пива.
    В голові опісля цього тьма,
    Там, де розум був - бездонна прірва.

    Видно всім: із Юри буде толк,
    Лантух видає за ніч поезій.
    Вимучив і я один рядок
    Й мало не зомлів, брати, від стресу.

    25.09.2023р.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  31. Володимир Каразуб - [ 2023.09.25 12:47 ]
    Сонце
    Ти ніколи не знатимеш справжнього Сонця,
    Не осідлаєш верхи гігантський метеорит,
    І не знатимеш ніколи любові іншого серця,
    Бо ти у ньому, напевно загинеш, згориш.
    Нам потрібно любити усе на відстані,
    Як оте сонце, що далебі від нас,
    Комети,
    Метеорити,
    Зорі
    На безпечнім відрізку від лави, слова та істини,
    І навіть пірнаючи в море,
    Не тривожити його глибин.
    Нам потрібно
    Відступити назад, щоб роздивитися картину,
    Писати листи, повідомлення, будувати пристані для човнів,
    Вся біда лиш у тому, на яких ми тримаємо відстанях,
    Від любові серця і вщент спопеляючих слів.

    25.09.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  32. Віктор Кучерук - [ 2023.09.25 05:54 ]
    Сонечко
    Цю комашку наша Галя
    За забарвленням впізнала, -
    Жовтувата, з цяточками
    Та кудись повзла по рамі,
    А коли знялась з віконця -
    Стало більше в світі сонця.
    25.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  33. Владислав Город - [ 2023.09.24 20:53 ]
    Помилки
    Ми люди і часто робим помилки
    Які ми борим та стелим з них дорогу
    Не боги ми, а тільки їх ляльки
    Браковані створіння людського роду

    Кажуть, що ми з'являємось навмисно
    Десь там в капусті чи лелека принесе
    Обдурили знов, та щей з дитинства
    Не турбуйся, все проходить і це пройде

    Пройде дитинство, слід за ним і юність
    Все стане чорним наче топлена смола
    Я шукаючи тебе, втратив свою мудрість
    Ні каплі болю, в мені живе лише вода

    Бо залишилось від мене аж нічо святого
    І душі моєї води тиною поросли давно
    Полум'я загасло,чому ж не твої долоні?
    Я тебе забув, так чому сумую у вікно?


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Владислав Город - [ 2023.09.24 20:34 ]
    Початок
    Вчора, ще ніби то щасливі засинали
    Але замісь будильників, людей підняли крики
    Котрі чули всі, бо так земля рідна кричала
    А знею разом наші сім'ї, матері та діти

    На жаль, чуєм як Україна валає і досі
    Голосніше сирен, та навіть цих клятих ворожих снарядів
    За її мовчки полеглих, козацької крові синів
    Та подихом першим,життям,вона з брудних заплаче підвалів

    Це як вважати за заповіді: ні честі, ні слова, ні вірі?
    Де релігія імперії, тільки безбожні у рясах чорти
    Абсурд, це як взагалі, суки, за "мир" можна вбити?
    На віки, нехай в пеклі тепер вас катують ваші ж Боги...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Владислав Город - [ 2023.09.24 20:23 ]
    Тепло душі
    Патологічне невміння щасливим бути...
    Один казав божевільний
    Так навіщо ж бути тоді?
    Щоб звітси тихо піти, усіма позабутий?

    Можливо тому й боїмось темноти
    Або хто просто у ній, залишаються самі
    Кохати боїмось ми без відповіді
    Залишаючи замість серця чужого - камінь.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Владислав Город - [ 2023.09.24 20:36 ]
    Смуток
    Божеволію по волі Божій.
    Не то від істин, не то від тебе,
    Загубився я в словах порожніх
    Та очей, повних чужих надій, як схоже.

    Десь між прийняттям і тривогою,
    Нависла над головою, прозора вуаль.
    Почуття як люди, наділені долею,
    Які глибоко в собі, мовчки топлять печаль.

    Я ж стану кісткою в горлі.
    Що всім поперек стала, і ніяк не пройде
    Душі темні провулки, їхнє містичне амбре:
    Ума палата, Могила, тримай моє резюме.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Владислав Город - [ 2023.09.24 20:23 ]
    Дурак
    Дураку, шо? Голова нужна, шоб таскать фуражку
    Может, тут кто-то ещё не заметил подвох?
    Хуй там, под ноги судьба нам бросит бумажку
    Чёрным по белому, где будет написано: "ЛОХ!".

    Ибо в жизни этой нет проигравших
    Так же, как и не существует случайных людей
    Дарим свой опыт, будущее строим для младших
    Деньги в карман, и Я снова потрачу их на блядей


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Мірлан Байимбєков - [ 2023.09.24 20:43 ]
    Про сучасність
    Війну перетворили на ток-шоу,
    Жартуємо в мережі,немов Бернард Шоу.
    Ухилянтів розплодилось, як собак,
    Населенню у військкоматах все не так!
    -"ВІЙСЬКОВИМ ПЛАТЯТЬ СОТКУ, А Я - ЖЕБРАК!",
    -Так підіть, позаробляйте на війні!
    - Краще най солдати, а я - ні!"....
    Як це все набридло, аж за край!
    Хочеться поїхати за небограй,
    Щоб це все не бачити, аж ніяк
    Й тих всіх ухилянтів, яким все не так...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  39. Євген Федчук - [ 2023.09.24 15:05 ]
    Іван та Маруся
    Гарна дівчина Маруся – найгарніша у селі,
    Чорноброва, кароока та й розумниця нівроку.
    Хлопці бігають за нею і великі, і малі.
    Та вона лише сміється, що аж ямочки на що́ках.
    А сміється, бо ті хлопці час лиш да́рма витрачають.
    В неї парубок Іван є – перший хлопець на селі.
    Вони разом вже півроку зорі вранішні стрічають…
    Він для неї найгарніший, наймиліший на землі.
    Восени, Бог дасть, весілля на усе село зіграють.
    Будуть жити та ростити із десяток дітвори.
    Тої осені, як щастя довгожданого чекає,
    А вона ж ще так далеко, лише червень надворі.
    Та той червень в селі люди довго будуть пам’ятати,
    Бо негадано, неждано налетіла враз орда.
    Зорі тільки потьмяніли, запалали крайні хати,
    Люди стали вибігати, зрозуміли, що біда.
    Чоловіки хто за вила, хто за шаблі ухопились,
    Жінки з дітьми на городи, щоб сховатися в ліску.
    А вже перші з татарвою на околицях зчепились.
    І вже кров заструменіла по холодному піску.
    Загалайкали татари, засвистіли їхні стріли,
    Шаблі їх замиготіли, щоби опір подолать.
    За жінками і за дітьми їх аркани полетіли.
    Більше буде їм прибутку, як ясиру більше взять.
    А Маруся із Іваном понад річкою сиділи,
    Соловейко гарну пісню ще із ночі їм співав.
    Ще б сиділи і сиділи, розлучатись не хотіли,
    Коли крик спів солов’їний й нічну тишу обірвав.
    - Знов орда! – Іван схопився, - до села потрібно мчати.
    Там же мама! Там же тато! Треба бігти рятувать!
    - Я з тобою! – і Маруся підхопилась поряд стати.
    - Ні, сховайся в очеретах, щоб біду перечекать!
    - Я з тобою! І не думай мене, навіть, відмовляти!
    Шаблю вмію я тримати. Батько ж мій козакував.
    - Де ж та шабля? Враз спинилась. Очі долу: - Вона…в хаті.
    А твоя де? Із ордою чим би зараз воював?
    - Я й дубця схопити можу. На татарина згодиться!
    А вже в нього собі шаблю, коли треба, відберу.
    Так, що хутко в очерети поспішай краса-дівиця.
    Як усе скінчиться добре, прилечу і заберу.
    Та й побіг. Але Маруся і не думала ховатись.
    Подалась за ним назирці. Може чим би помогла?!
    Над селом уже заграва стала в небо підніматись,
    Уже крики долітають із середини села.
    Іван вибіг з верболозів, десь дрючка вхопив міцного.
    Тут татарин на дорозі, мабуть того не чекав.
    Від удару полетів він стрімголов із коня свого,
    А за мить Іван вже й шаблю у руках його тримав.
    Тут татари його вздріли і юрбою налетіли.
    Миготить татарська шабля у його руці міцній.
    І від неї полетіло не одне татарське тіло.
    Він встигав іще й завзяте клич вигукувати свій.
    Та татар було багато, з усіх боків обступили.
    Як не бився, не старався, сил побити всіх не мав,
    Зі спини тихцем підкрались, потім груди прохромили.
    І упав Іван на землю та руками обійняв.
    Назбігалися татари, щоб на хлопця поглядіти,
    Який круг себе десяток кращих воїнів поклав.
    Нахилились, гелготіли щось по-своєму, мов діти
    Та, як кажуть у народі – упіймали разом гав.
    Бо Маруся як уздріла, що коханий її гине,
    Геть забула небезпеку, кинулась між ворогів.
    Чиюсь шаблю підхопила та комусь встромила в спину.
    Била, навіть не дивилась, бо сліпив їй очі гнів.
    Розлетілися татари від страху у різні боки.
    «Шайтан! Шайтан!» - загорлали. Роздивились – то ж дівча.
    Та ще ж гарне. Й для султана може бути гарна пара.
    І татарськії аркани у повітрі вже хурчать.
    Та козацьку доньку важко загнуздати у аркани,
    Обрубала, наче зміїв ті мотузки. Гнів пала.
    Бо ж лежить в ногах коханий і кривавлять його рани.
    І не зна – живий чи мертвий?! І того ще більше зла.
    Може б, рани роздивилась, кров коханому спинила.
    Але товпляться ординці, підступають звідусіль.
    Тож міцніше шаблю стисла, звідки і взялося сили.
    Відбивала вражі шаблі легко, майже без зусиль.
    Вже й озлилися татари, що не в змозі ради дати.
    Вже й не раді, що зв’язались – скільки їхніх полягло.
    Тож іздалеку із луків заходилися стріляти.
    Кілька стріл у її серце, болем зранене, ввійшло.
    Шабля випала на землю, впала дівчина на тіло
    Свого любого Івана. І з’єдналась їхня кров.
    Потекла вона на землю, її щедро окропила…
    І зросла на тому місці квітка – пам’ять про любов.
    Як козаки налетіли та орду вщент порубали,
    Молодих знайшли у полі, вдвох і поховали їх.
    Квіти ж ті «Іван-й-Марія» так відтоді й називали.
    В них про те кохання пам’ять на віки народ зберіг.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  40. Іван Потьомкін - [ 2023.09.24 11:34 ]
    ***
    Затісно в суєтному сьогоденні…
    Кривавицею мерехтить майбутнє…
    Невже таким задумано наш світ?
    «А ти в минувшину занурся!
    Між слів і дій тамтешніх віднайди
    Наміри й помисли, далекі сьогоденню.
    Чи хоч на гріх бодай один поменшало?»-
    Не знати чий щоразу чую голос.
    В історії анальфабета повний,
    Мовчу. І борсаюсь в тісняві днів.
    Надокучаю просьбами Всевишньому.
    І хоча знаю: не кожному відповідає Він,
    Стрічаю Божий день молитвами.
    ... Одними й тими ж...





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Неоніла Ковальська - [ 2023.09.24 08:58 ]
    Юності пора
    У школі вечір випускний,
    Усі дівчата гарно вбрані,
    Весела музика звучить,
    Танцюють пари вальс прощальний.

    В чорних костюмах й білих сукнях,
    Ще вчора була дітвора.
    Нині ж кохання в серце стука,
    Приходить юності пора.

    2017 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Віктор Кучерук - [ 2023.09.24 08:26 ]
    * * *
    Ще донині
    В небі синім
    Журавлиний
    Спів не лине.
    Гожа осінь
    Ноги босі
    Миє досі
    В теплих росах.
    Понад гаєм
    Сонце сяє
    Й зігріває
    Даль безкраю.
    24.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  43. Іван Потьомкін - [ 2023.09.23 11:23 ]
    ***
    Поки спите ви, стану
    Осінніми світаннями.
    На травах порозкладую мільярди сувенірів.
    Будинки підрожевлю, вмию тротуари,
    Підкину ще жарину в парків багаття
    І заспанії канни на руки площ подам.
    А вже коли займеться сонце в людськім усміху,
    День заспіва над містом свій трудовий псалом,
    Тоді скажу зустрічним таке просте й величне:
    «Шалом!»



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  44. Віктор Кучерук - [ 2023.09.23 06:24 ]
    * * *
    Ряхтить листочками рудими
    Над ставом стишеним верба,-
    І переповнює незримо
    Мене за літечком журба.
    Майнуло радістю, як юність,
    А навзамін лишило щем
    Отут, де вчора захлинулись
    Верба, ставок і я дощем...
    23.09.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  45. Сергій Губерначук - [ 2023.09.22 20:44 ]
    Скелі
    Ближчають скелі.
    З’являються орки.
    Множаться зграї крукі́в!
    Ви – пустомелі.
    Ми – гарсії лорки
    напередо́дні гробків.

    Правда ж, красиво,
    коли по пустелі
    котиться в штормі прибій?
    Кривда ж, пасивно
    веселі пастелі
    глипають подивом з вій?

    Неба земля я
    і скеля найближча
    Богом повтілених скель.
    Я розмовляю
    навпо́мовчки – й нищу
    каменем вас, пустомель!

    22 лютого 2006 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Перґаменти", стор. 64"


  46. Віктор Кучерук - [ 2023.09.22 09:54 ]
    Метелик
    Рву, складаючи в букетик,
    Тільки квіти запашні,
    Хоч змайстровані тенета
    Нині також при мені.
    Перед мною літо стеле
    Маргаритки лугові
    Там, де злякано метелик
    Зачаївся у траві.
    Мов боїться, що побачу
    Й буде болісно йому,
    Як до квітів на додачу
    Жовтокрилого візьму.
    22.09.23



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  47. Неоніла Ковальська - [ 2023.09.22 08:37 ]
    Посіяла співаночку
    Посіяла співаночку,
    А виросла пісня,
    Звучить вона ще зраночку
    Та у вечір пізній.

    День погожий теж піснями
    Забринів, мов бджілка,
    Понесла їх над полями
    І зоряна нічка.

    Тугу й радість виливають
    Нею завжди, звісно.
    Пісня поруч йде із нами
    Гарна українська.

    2021 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Ольга Олеандра - [ 2023.09.21 15:26 ]
    Обрій
    Обрій.
    А на ньому суцільна чорнильна пітьма
    опадає з небес нескінченим гнітючим потоком.
    Крадькома.
    Ницість ходить завжди крадькома.
    Під саваном пітьми набирають свій яд її соки.

    Поза обрієм кублиться щось, наче зріє й росте.
    За пітьмою поки навіть обрисів тьмяних не видно.
    Щось вродитися має, щось гідне та сильне, проте
    зволікати з народженням задля поживи – негідно.

    Чи попереду тьми залишились хоча б півтони?
    Чи лишилися світла, хоч бляклого, деякі плями?
    Поможи йому, чуєш, або у пітьми потони!
    Бо пітьму у тобі я ненавиджу всіма чуттями!

    Перед обрієм я розливаюсь.
    Бери.
    Вимивай всю гидоту, що мороком кублиться в тілі.
    Чистий дотик повітря. Прозорість. Тепло.
    Кольори.
    Різнобарвні. Стійкі. І усі недоторканно білі.

    21.09.23


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (1)


  49. Юлія Щербатюк - [ 2023.09.21 12:28 ]
    Сум'яття
    Твої чаруючі обійми.
    Щоночі сну її омана,
    Жага, закута у видіннях,
    Що обриваються так рано

    Обудою, яка мов кара,
    Буває часом недоречна.
    Жадану відігнавши мару,
    Лишає полум'я сердечне.

    А з ним, і пам'яті ошмаття,
    Де миті тої насолоди,
    Зоставили п'янке багаття,
    Що, як і спомин, не проходить.

    Неначе танці на вугіллі...
    У вирі часу жало болю.
    Сльоза, в якій вода із сіллю,
    Омиє тугу за любов'ю.


    Розлука вплетена у долю,
    Усе іще турбує снами,
    І виривається на волю
    Безмежжя, збурене між вами.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (6)


  50. Іван Потьомкін - [ 2023.09.21 09:08 ]
    ***
    Щоденників не вів.
    Життя поміж рядками залягло.
    Був певен, щось таки мене вело
    І днями, і впродовж років.
    І якщо хтось захоче прочитати,
    Хай поспішає, доки ще живий,
    Щоб здогади в інші світи не слати
    І не сказать: «Якийсь він не такий...»
    Такий, як є. Таким мене й беріть.
    Лиш на полицю, не прочитавши, не кладіть.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   141   142   143   144   145   146   147   148   149   ...   1829