ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Микола Шевченко - [ 2009.08.07 00:03 ]
    Простота...
    Колись, усамітнившись,
    розчепіримо пера-долоньки,
    та горішніми поглядами
    дозволимо літакам спростовувати
    простирадла простору.
    А на душі - просторо!
    І - просто. Лишень, аби
    та простота не спротивилась,
    бо перетвориться на прощу...
    Прости простота - мудрували...

    6.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  2. Сонце Місяць - [ 2009.08.07 00:36 ]
    voluptas victis
     
    тепер її ніч пурпурові квіти
    ти розбитий під стінами варваре
    її ніч жбурляє вогонь ллє метали
    міцні змії солодко стягують стогін твій
    наче вона замріяно всміхається вічності
    наче крихітне манірне болісно доросле дівча
    ніч рвуть спалахи палають оголені перса
    пелюстки стікають у тьмяні пристрасні
    лискучі уламки спекотної сталі
    хижими жадібно запаленими очима
    на твою вогняну смерть варваре
    на твою загибель мій звіре

     (мовчання убивць)




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  3. Василь Степаненко - [ 2009.08.06 19:24 ]
    Ти Афродіто ЯС
    *
    Вітер кохання
    Хвилі дозрілі скосив,
    Склав у покоси.

    Море глибинне
    Повне життєвих пригод
    Стало спокійним.

    Ти Афродіто, скажи,
    Як краще жити:
    Хай у коханні штормить,
    Чи в штилі нити?


    на фото місце, де народилася Афродфта (о.Кіпр, недачко від Пафоса)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  4. Віктор Максимчук - [ 2009.08.06 19:38 ]
    ***
    Прислухайся до порухів душі,
    Пізнай її припливи і відливи…
    Потім у віршах, в прозі опиши:
    Адже душа у когось мовчазлива.

    І щоб вони щось звідали нове,
    Не думали, що двері там закрито.
    Є інший світ, він вабить і зове,
    І вхід туди для кожного відкритий…
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  5. Віктор Цимбалюк - [ 2009.08.06 18:06 ]
    Моя батьківщина
    (Батькові і матері)

    …Влетіла в мій сон тридцять восьма весна,
    Голубкою сивою в гості…
    Здалося: побачив, як диво у снах,
    Весну мою сьому чи восьму…

    …І перша лінійка, і перший дзвінок,
    Дивлюсь у портфель, як сорока…
    Спішу в своє перше доросле кіно,
    І вперше тікаю з уроків…

    …А на кутку вже багатьох нема…
    Один за одним, вимерли сусіди…
    Час простирадло сиве стелить, як туман…
    І я до матері раз на півроку їду…

    …Будую, маленький, нове обійстя,
    Із громішу, цегли та глини…
    І знаю ж, що батько мені не простять –
    Краду в баби Степки малину…

    …Бабуня до льоху в’язали мене,
    Аби я живий залишився,
    Однак, купа цегли мене не мине,
    В яку в’їхав я, ледь не вбившись…

    …А на кутку вже багатьох нема…
    І що не брама, то без чоловіка…
    Смерть розкидає сиві крила, як туман…
    І тільки вдови доживають свого віку…

    …Збираю у житі духмяний букет,
    З нагрітого сонечком зілля…
    Гороху зеленого цілий кашкет –
    Гуляю, немов на весіллі…

    …Гойдається потяг в далекий Тамбов,
    До армії їду служити…
    Чекають мене: мати, батько й любов,
    З якою Бог дав вік прожити…

    …А на кутку же багатьох нема…
    І лавка батькова стоїть сама й порожня…
    Як молоко, над вигоном туман,
    А доля стелиться з-під ніг, як подорожник…

    …Було в мене слави: корів трьох пропас…
    Топивсь у веснянім болоті…
    Сусід з-під коліс мене витяг та спас,
    А втрьох поламали ми плота…

    …Віддав я державі своїх двадцять літ,
    У армії й лавах безпеки…
    Та все ж я з села, від сохи, від землі…
    Я з казки про Чура і Пека…

    …А на кутку вже багатьох нема…
    Закони Всесвіту прадавні й непідкупні…
    Знов огорне Поляхову юга-туман…
    І тільки Бог на Небі знає, хто наступний…

    Моя батьківщина – це зірка ясна,
    Що в січні з’явилась край неба…
    Моя батьківщина – голубка у снах,
    Дорога від Бога до себе…

    Моя батьківщина – родина й село,
    Межа, краєм поля дорога...
    Моя батьківщина – жита і зело,
    І стежка від себе до Бога…

    …А на кутку вже багатьох нема…
    А тільки мати, як Христос, серед подвір’я…
    Вона в мій сон прислала вістку крізь туман,
    Голубкою з прадавнього повір’я…

    Кумпала Вір,
    20-27.04.09р., с. Поляхова- м. Хмельницький






    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (10)


  6. Михайль Семенко - [ 2009.08.06 18:45 ]
    Місто
    Осте сте
    бі бо
    бу
    візники – люди
    трамваї – люди
    автомобілібілі
    бігорух рухобіги
    рухливобіги
    berceus kapy
    селі
    елі
    лілі
    пути велетні
    диму сталь
    палять
    пах
    пахка
    пахітоска
    дим синій
    чорний ди
    м
    пускають
    БЕНЗІН
    чаду жить
    чаду благать
    кохать кахикать
    життєдать
    життєрух
    життєбе
    нзін
    авто
    трам.
    1914. Київ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  7. Олена Багрянцева - [ 2009.08.06 17:47 ]
    Дивитись, як ти ідеш...
    Дивитись, як ти ідеш
    Збиваючи кеглі мештами
    Рахуючи вголос сходинки
    Підвищений тиск. Все
    Поставлю на кон зрештою
    Три крапки (або родимки)
    Руками візьму голими
    Безмежність чужих мереж
    Дивитись, як ти ідеш
    Знімаючи з тіла пікселі
    Награвшись моїми кліпсами
    З вершками смачне глясе.
    6.08.09



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  8. Григорій Слободський - [ 2009.08.06 16:20 ]
    Хірург
    Если случится с тобою вдруг
    Влетса у тело недуг.
    Всегда на помощь придет
    В белом халате, товарищ хирург.!

    Появится язва у желудке вдруг
    И боли трудно снести.
    Всегда на помощь придет
    В белом халате товарищ хирург!

    Если попадешь в аварию вдруг
    Раздробить кости машина.
    Их сложит, на место поставить
    В белом халате товарищ хирург!

    Бессонные ночи, месяц и год
    Проводит за операционным столом.
    Хирургу в белом халате
    Спасибо! - говорит народ

    Где бы ни встретил его:
    На улице, в больничной палате.
    Поклонись рукам золотым!
    Хирургу в белом халате!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  9. Павло Якимчук - [ 2009.08.06 16:16 ]
    ЧИ – ТАК, ЧИ – НІ?
    “В купе затишно, штори на вікні
    і чай з лимоном, ложечка в стакані,
    Вогні осель привітних вдалині,
    І ми з тобою, від свободи п’яні...”
    (Ніна Виноградська)

    Я ніч не сплю,
    все подумки з тобою розмовляю.
    Твої слова не йдуть
    у мене з голови.
    Я зрозумів, що я…
    що я тебе кохаю!
    Мені було-б напитись
    сон-трави,
    Та й спати міцно…Я ж
    не сплю, не сплю, ֶїй-богу,
    Слова твої не йдуть
    у мене з голови.
    Побачив муку й біль
    в очах твоïх вологих,
    То краще б я напився
    сон-трави!

    “В купе затишно, штори на вікні...”,
    Є й чай з лимоном, й ложечка в стакані.
    Тебе нема! Та мариться мені,
    Що ти навпроти, й знову ми кохані.

    Я цілу ніч не сплю,
    в душі якась тривога…
    Якийсь на серці біль…
    І в світі щось не так…
    Чи може не туди
    веде мене дорога?
    Куди ж іти мені?
    Чи кинути п’ятак?
    «Орел» чи «рєшка»? Ні!
    До чого тут гадання,
    Коли на серці біль
    і все мені не так…
    Скоріше б стрілись ми,
    щоб скінчилось чекання,
    Знялись напруга й біль...
    В усьому бачу знак,
    Тієї долі знак,
    якоï не минути,
    Не обійти ніяк,
    а хоч би захотів!
    Чи ж випаде мені
    навік з тобою бути?
    «Чи–Так-чи–Ні? Чи–Так-чи–Ні?» –
    мій поïзд стукотів.
    2001



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  10. Лідія Дружинович - [ 2009.08.06 15:52 ]
    Життя
    Життя іде,
    пульсує і бринить.
    В нім кожен відбуває
    скерцо.
    Життя - вертеп.
    Вертеп - то тільки мить
    Великого
    Театру
    Серця.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  11. Олеся Овчар - [ 2009.08.06 15:25 ]
    Я продаю свій час...
    Ну от і все...
    Я продаю свій час...
    Міняю на монетку,
    На блискучий мідячок,
    За нього хоч конфетку
    Чи паперовий літачок
    Собі купити зможу.
    Ніщо вже душу
    Не тривожить.
    І хай вона
    Тим вдовольниться,
    Що, може, і сумна,
    Але літала, наче птиця.
    Літала...
    Хвилину... менше, мить...
    А зараз хай горить,
    Нехай горить вогнем,
    Забувши тихий щем,
    Свою дорогу прокладає
    До чийогось до раю.
    Удвох із часом,
    Самотні, всім байдужі,
    Вони мандрують разом,
    Мої нещасні друзі...


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  12. Тарас Новий - [ 2009.08.06 14:25 ]
    Наркоз
    Не параноя це, і не психоз.
    І точно не шизофренія.
    Це просто сильнодіючий наркоз,
    В який ввела мене оманлива надія.
    Та я щоденно хімікати ці,
    Сорбую своїми думками.
    А перстень хоч і досі на руці,
    Та почуття заметені снігами...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (3)


  13. Олександр Шумілін - [ 2009.08.06 13:34 ]
    Панянко
    Панянко, я ваші бажання давно завбачив,
    Неварто кружляти словами навколо ночі.
    Для чого я вам, ви – мені, це – побачення?
    для чого, скажіть? І не треба ховати погляд.
    Лише зрозумійте, уся ця вистава – марна,
    Кінець із кінцем, ми із вами ні трохи не схожі.
    Мої кораблі полетять слугувати Парнасу,
    І це лиш початок наміченого походу.
    Ви жінка від бога, і він був в хорошому гуморі,
    Задумавши вас цілковито на літо схожою,
    Такою ж розкішною, часто серпнево-згубною,
    Такою, що храм поклоніння збудує кожний вам.
    Це може і прикро та я підіймаю весла,
    під вами ж сплетуться пісок і гладкі медузи
    ніяких поянень, це просто життєве плесо,
    це просто вечірка, вино і колишні друзі.
    Лише не журіться, човни тут проходять часто,
    На вашому березі ще хтось розпалить ватру
    А я вирушаю, у мене на завтра - причастя
    І я ще не вирішив
    якою мантрою..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  14. Любов Долик - [ 2009.08.06 12:34 ]
    Карпатський дар
    Наберусь легкоти
    я у цього карпатського неба -
    щойно в грозах шуміло -
    а вже невагомо летить.
    У мольфарстві грози
    оживають зелені стебла
    і пліч-о-пліч встають
    зелентрави - карпатські брати.

    Наберусь чистоти -
    знаєш, небо не вміє брехати
    і не кличе примарами
    дивних захмарних мрій.
    Небо в очі подивиться
    щирим високим святом -
    і відразу збагнеш,
    де правдивий рятунок твій.

    Наберуся я щирості -
    синього-синього цвіту,
    наберусь милосердя
    у теплій долоні хмар!
    Із дарунком таким
    буду гарно,
    щасливо жити -
    перейнявши у неба
    високий карпатський дар!







    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (9)


  15. Юлія Фульмес - [ 2009.08.06 12:54 ]
    * * * * * * *
    Такий нехитрий заробіток—
    Комусь—медяник, нам—скоринка.
    Гріхом-горіхом зріле літо
    Зелено котиться по ринку

    До ніг набридливих туристів.
    Їм все до ніг: і світ, і гроші,
    І навіть дощове намисто
    У сувенірний впало кошик.

    Тримайся, братику, ця злива
    Не омине нас, ніби чаша.
    Життя—не ягідна полива,
    А спалена солдатська каша.

    Та злими бути ми не вмієм,
    За нами пращури і совість.
    Якщо у тебе вогкі вії—
    Це просто прикра випадковість.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (22)


  16. Юля Бро - [ 2009.08.06 12:06 ]
    только зверь и женщина
    Только зверь и влюблённая женщина видят тебя насквозь.
    Ты не помнишь собачьей морды, не помнишь её лица.
    Сколько было зверей и женщин, покуда ты вкривь и вкось
    Эту землю топтал…Но их взгляды длятся. Три мудреца
    На арабском рынке, где ты выбирал оружие и коня,
    Говорили: от глада, от мора, вора, воды, огня
    Берегут тебя зверь и женщина, глядя в ночную тьму.
    И пока молчат по-своему Милостивому Ему
    Ни цунами тебя не возьмёт,ни смерч, ни самум,
    Намотай на ус себе, запиши на ум.
    Все глаза проглядели в ночую тьму и дневную даль,
    Вот выходит она на порог и зверь её, и они – твои.
    Потому попутными были муссон, пассат, и мистраль,
    Потому идёшь домой, о, пресветлый царь, на своих двоих.
    Потому домой идёшь. ...сколько было в пути домов,
    Очагов и хлеба со вкусом чужой земли.
    Ты устал, "останусь" - уста, отсекая, рекли, но кровь
    Говорила: "Заговор, встань!" и два взгляда тебя вели.
    Только зверь и женщина со своей ворожбой:
    Ты – любим, любым дойди невредим...
    И пока не сводят с дороги глаз, ты идёшь домой.
    И пока идёшь ты, – над ними небо и Бог над ним.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (36)


  17. Чорнява Жінка - [ 2009.08.06 10:34 ]
    * ДІАЛОГИ * Дівочі забаганки
    Золота Жінка

    Хотіла в Тадж-Махал? А це куди?
    А де воно на глобусі, Чорнява?
    Чому твоя нескорена уява
    Далеко так побігла? Там сади?
    Там пави з отакенними хвостами?
    Там фініки? Ну чим там краще, чим,
    Ніж просто в ліжко? Тадж-Махал – то дим…
    То дивна мрія трепетної дами…
    Тому, Чорнявко, вибрики облиш…
    І ще – між нами! – краще у Париж…

    Чорнява Жінка

    А що в Парижі, сестро Золота,
    яке ще диво являть нам французи,
    коли чарівні і капризні музи
    зненацька розімкнуть іхні вуста?

    Ну, що ти там не бачила? Монмартр?
    Чи Пляс Пігаль, чи древнє кладовище,
    де над могилами зловісний вітер свище,
    бажаєш, щоб до тебе вийшов Сартр?

    А Тадж-Махал... там пави, там сади,
    там фініки (а звідки ти узнала?),
    там нас з тобою ще не вистачало,
    давай, сестричко, їдемо туди!

    Золота Жінка

    Да ну їх…пав із павичами – фе!
    Ти чула, серце, як вони співають?
    Це наче цвяшок в тім’я забивають,
    Чи як прилюдне аутодафе,
    Чи як…ну словом, ні і ще раз ні!
    А фініки!!! Це ж кара для фігури!
    Це ж будемо дві дури як бандури
    Між їхніх пав…
    …А Франції вогні
    Мінливі, і манливі…Мало сплять
    Французи – все їм любощі ласкаві
    При коньяку, при свічці і при каві
    У хмарі аромату номер п’ять…

    Чорнява Жінка

    Зате які на Сході тім шатри,
    а в тих шатрах які бувають співи,
    аж серце тьохкає! І ми з тобою - діви -
    а не якісь там пави, що на "три"
    біжать задовольняти чоловіка,
    нас на руках носитимуть (потіха!),
    а потім євнухи великим опахалом
    нам подарують сни над Тадж-Махалом...
    ...А тим французам все давно набридло,
    ну, спробуй ти щодня одне повидло...

    Золота Жінка

    Про євнухів з великим опахалом
    Що подарують сни над Тадж-Махалом
    Детальніше будь ласка…Щось мені
    Не до вподоби, мила, ця масовка
    У мейд ін чайна сходжених красовках –
    Ще протягу нароблять…Вкотре – НІ
    Моє тобі (ще й тупцяю ногою,
    Ще й правою…я хочу де вогні,
    Де Ейфель вабить, де авто і сквери,
    Де тінь імлава, де лавина зваб…
    А в Тадж-Махалі лиш один Зухраб
    А там Махмуд – ну словом – «уно штуке».
    Це ж як візьме він нас удвох на руки?!
    Ой шкода, сестро, горе-кавалєра -
    Ще надірветься, бідний, до холєри…

    Чорнява Жінка

    Щось балувана ти, неначе Галя!
    То євнухів тобі, а то лавину зваб,
    Чи не однаково: Мішель або Зухраб
    тобі казатиме: "Моя чарівна краля"?

    А Ейфель вже не вабить, бо помер,
    Залишивши одну фалічну вежу,
    Та що Париж! Якийсь там кут ведмежий...
    Тоді - до Греції! Там жив сліпий Гомер,

    Там боги бігали у шкіряних сандалях,
    коли їм набридали небеса,
    жінок земних небачена краса
    ставала бризками на неземних коралях.

    Тож, руку, сестро! Спершу - до Афін!
    Позаздрять нам і швед, і гунн, і фін!
    Галантному лишаємо на згадку
    Хустинку вишиту, дві квітки і печатку...

    Літо 2009


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (61) | "Чорнява Жінка - Старе кіно"


  18. Сергій Синюк - [ 2009.08.06 09:37 ]
    Ноктюрн сі-бемоль мінор
    Ця ніч в листопаді в Парижі печальна й тягуча...
    Так, навіть в парижі трапляються ночі печальні.
    І вітер гуде моготонно, як спогад болючий,
    І гострі градитини об шибку, як думка безжальна...

    Самотньо і пусто. Аж вухами чути цю пустку –
    Подвійні удари глухого, зімятого дзвона.
    До горла підкочують раптом непроханим згустком,
    Довкола спускається морок примарно-червоний...
    Примари бці зникли,Ю якби обізвався хтось рідний.
    Хоч словом одним. Це ж так ясно, так проосто, так легко!
    ... Крізь вітер і морок не знати, не чути, не видно.
    Бо всі залишилися там – чи давно, чи далеко.
    Лиш спогад сердечний зігріє – і згіркне полинно,
    Із теньканням хльостким – неначе струна обірвалась.
    Бо память вже ледве тримає пісні батьківщини.
    А серце... на що розійшлося, на що змарнувалось?

    А вдома сніги вже іскряться, як вранішні роси
    У памяті зблиснуть на мить – і погаснуть прощально...
    Довкола Париж, і листопад. І тяжко незносно
    Людині самій, навіть якщо вона геніальна.
    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (3)


  19. Василь Степаненко - [ 2009.08.06 08:22 ]
    На коси схожі
    *
    Хотів хоч раз русалку пострічати
    В житті своєму і не довелось.
    Он водорості течія голубить
    На коси схожі…
    Може то її?!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  20. Сонце Місяць - [ 2009.08.06 02:07 ]
    Діалог ІІ * Магія *
     
    Чорнява Жінка

    під магію музичних інкарнацій
    зустріну ніч - найкращу із вакацій,
    допоки Місяць ще не повністю змарнів
    від гаспида галюціозубів


    Сонце Місяць

    в скажених протягах жіночих інтуїцій
    миттєво ліпиться те щастя листове
    у вірність Місяця посвячений куплет
    непрямо_глючно переходить в приспів


    Чорнява Жінка

    непрямо_глючно переходить в приспів,
    а потім - у рефрен, і знову за
    фіранкою вже дражнить запах слив,
    і виноградника струнка лоза. . .


    Сонце Місяць

    і виноградника струнка лоза
    долонями належить долі
    вже скоро час підбігти коді
    на різко пригальмованих газах


    Чорнява Жінка

    на різко пригальмованих газах
    тихенько кіт стрибає у віконце,
    дивись - у морі топиться вже Сонце,
    і відбивається в твоїх очах


    Сонце Місяць

    і відбивається в твоїх очах
    і викликає захват, захва. . .
    заліз долонями під пахви
    розбив очима білий кадділак


    Чорнява Жінка

    розбив очима білий кадділак,
    навіщо це старе, задріпане авто?
    ліловий негр хай подає манто,
    допоки вечір цідить чорний лак


    Сонце Місяць

    допоки вечір цідить чорний лак
    так само надурити пам’ять
    яка втікає провулками
    наповненими фулюганами. . .


    Чорнява Жінка

    наповненими фулюганами і емо,
    як кока-колою в підступному еМСі,
    і тихо дощ сповзає по руці,
    і ніч магнітом тягне в оберемок. . .


    Сонце Місяць

    і ніч магнітом тягне в оберемок
    кота не буде, кадділак розбито
    проп’ю шопена, він мене проїде
    під магію музичних інкарнацій








     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11) | "Ноктюрн"


  21. Сан Чейзер - [ 2009.08.05 23:08 ]
    ๑۩ ★ ▄ ★ ▀ ★ ▄ ★ ▀ ★ ▄ ύ
    Я не поет
    і з мене досить
    метати бісер перед вами
    Вже темний силует
    голосить
    якимись мертвими словами
    Я не тиран,
    але терпіти
    не маю звички,вибачайте
    Це мій Коран
    пропащі діти
    надії зайві поховайте
    Я не пророк,
    але не стану
    відводить очі перед часом
    Наступний крок
    в густу оману
    ви ступите із басом
    Я не шаман,
    не гуру,
    імам, халіф чи кат
    Не наркоман,
    хоч, здуру,
    своєї долі сват...
    160907



    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  22. Юрій Лазірко - [ 2009.08.05 23:10 ]
    Сонет XIII
    Сонет, немов стріла в обіймах лука,
    а тятива натягнута уперто.
    Як вістря вогняне улучить звуком –
    на ґноті слова сонця вже не стерти.

    Цей спалах крику, родженого в муках,
    заплетений вузлами кіпу* мертво.
    Я прикладаю, де плететься, руку,
    а ти відчуй, неначе ню*, відвертість.

    Бо кожен вузол – то тепе* і кода,
    тепер і потім, та оліфа хвилі.
    І ми одні з тобою, апріорі

    знаходимо до серця Бога коди.
    Він, як у Матрицю, заходить в тіло
    аби розсіяти душею зорі.

    6 Серпня 2009

    *кіпу - вузликове письмо
    *ню - оголена натура
    *тепе - горб зі залишків давніх будівель


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (7)


  23. Роман Левандовський - [ 2009.08.05 23:39 ]
    Трамвай №14
    Трамвай застряв у «пробці»
    Завмер. Ані туди, ані сюди.
    І люди в нім сидять як у коробці
    Без настрою, без їжі, без води.

    Бедлам автомобільний
    Чекаючи побоїща – затих.
    «У кращий світ прорветься самий сильний,
    А виживе терплячіший за всіх!»

    Знервовані автівки
    Вбивають мовчки довгоплинний час
    Міняє хтось колеса на кросівки???
    Свободу на бензин, або на газ???

    Та тиша не жаліє,
    І хтось уже не витримав - побіг
    Ховатись в помилковій безнадії
    Від навісного плетива доріг.

    Бо ж раптом засигналять,
    Завиють, заголосять, закричать,
    Дадуть в табло, або на попіл спалять,
    Проігнорують вік, заслуги, стать.

    Трамвай стоїть у «пробці» –
    Останній непокірний бастіон.
    Всередині знайомі незнайомці
    Плюють і нарікають на закон.

    Неначе легіони –
    Тих воїнів, що сплять і бачать сни,
    І їхня зброя – лайки та прокльони
    Загострені й готові до війни.

    Та крикнув хтось: «Дивіться!
    Дорога вільна від залізних пут!»
    І втомлений трамвай рушає з місця,
    Щоб радісно завершити маршрут.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  24. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:19 ]
    З дитячого
    Сім’я в нас - дружна валочка
    І кожен – молодець
    Матуся, як сівалочка,
    Татусь як тракторець
    В городі все стараються –
    Шукають щось в землі…
    Отак і просуваються
    Реформи на селі.
    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  25. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:31 ]
    Балада 2
    Вона ні дівка ні вдова - отак, дівчатка!
    Бо все ж два роки ним жила, хай без печатки
    Ох і чесали язики баби - сороки!
    Вже мала щастя і біди - все в двадцять років.
    Та ні не з ним жила, а ним - заради нього
    А він - для неї, а тепер - нема нічого
    Привезли в ящику його дядьки в погонах
    А їй? А хто вона йому, як по закону?
    Їй - тільки сльози, але й ті вона ховає
    Війни нема, а часом бачте, що буває
    Іде тихенько, мов пливе, не чути кроків
    Іде - ще дівка, вже вдова... Все в двадцять років.
    1995 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  26. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:43 ]
    Повна ідилія
    Люблю автобус неквапливий
    /Е.Зозуляк. "Ідилія"/

    Люблю автобус неквапливий,
    Його моторчик буркітливий,
    Сидінь обдертих дерматин,
    І скрипи завжди лисих шин.
    Його, як можна зрозуміти,
    Дірявили ще "месершміти"
    І фарба, що борти вкриває
    Іржу і дзюри затуляє.
    Люблю постійних пасажирів:
    Сільських бабусь і бригадірів,
    Студенточок і інженерів,
    І п'ятдесят пенсіонерів.
    Люблю їх клунки з пирогами
    І те, як допчуться ногами
    По мозолях і чамайданах.
    Люблю дорогу, всеньку в ямах -
    На ній дізнаєшся й без книжки
    Яка і де у тебе кишка.
    Люблю автобус неквапливий!
    І в світі певно неможливо,
    Щоб було щось, таке ж веселе,
    Як наш автобус через села.

    1998 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  27. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:41 ]
    Символ віри
    Коли тебе бачу осяйну і милу,
    То завше на думку спадає мені:
    Невже би то з мавпи природа зуміла
    Створити це чудо? Я знаю, що ні!

    І вірую я, що ти створена Богом,
    Що є в тобі справді щось позаземне.
    Не смійся - це так. А інакше від чого
    Ти кожної миті чаруєш мене?
    1991


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  28. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:32 ]
    ***
    ***
    Хтось з клаптика газетного окрайця
    Урвав. щоб записати нашвидку:
    “Сураж, Стіжок, Антонівці, Загайці” –
    Чотири слова в рваному рядку.

    Робоча одноразова проблема
    Звела до купи звичні назви сіл.
    Зійшлись – і зазвучали як поема.
    Звучанням слів і сліз і славних діл.

    Політ душі, прихований в кухвайці.
    Свіча на злих історії вітрах.
    Сураж, Стіжок, Антонівці, Загайці –
    Скарби Волині, сховані в лісах.

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  29. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:16 ]
    Осінь в Шумську
    Як човен торговий з урожаєм новим,
    Що по Божій ласці щедро нам зростав,
    На вітрилах листу жовто-золотистих
    Припливла до Шумська осінь золота.

    Скоро перший іній сріблом крони зросить.
    Діамантом в травах зблискує роса…
    Дякуємо, Боже ми Тобі за осінь.
    Диво – осінь в Шумську – щедрість і краса.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  30. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:33 ]
    Шумський прелюд
    Моя любов пекучо - невгасима -
    Оця земля лісів й озерних плес,
    Зневажена сусідами черствими,
    Та милувана Господом з небес.

    Віки пронісши на своїх раменах,
    Достойний в непихатості своїй -
    Цей край тихенько світиться для мене
    Нехай не дуже пишний, але мій.

    І хоч скрекочуть ворони старанні,
    Звіщаючи то бідність, то біду -
    Та Шумщина - це той окоп останній
    З якого я нікуди не піду.

    Бо вірю, що преобразиться зримо,
    Постане в сяйві тисячі чудес.
    Знехаяна чужими…та й своїми,
    Та милувана Господом з небес.
    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  31. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:48 ]
    Волинь
    Кипіння круч, озер ласкава синь.
    І сонце, що крізь крони в душу ллється.
    Відважні й мудрі люди. Це - волинь,
    Що в чулім серці піснею озветься.

    Задовгі сотні літ не раз не два
    Митці ту пісню бралися співати,
    Та бідні виявлялися слова,
    Щоб всю красу і велич передати.

    Все вабили митців кількох колін
    Почаєва незгасне світло тихе,
    Острозька монолітність древніх стін
    І Кременця шпилі, хрести і стріхи.

    В Вишнівця велично-світлий сум,
    І невагасима пісня Берестечка,
    І Шумських берегів зелений шум,
    Шляхетні села. Гамірні містечка.

    Так поєднались в висях осяйних,
    Сплелися нерозривно й позачасно,
    Господній дар - і праця рук людських,
    Небесний геній - і земля прекрасна.
    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  32. Сергій Синюк - [ 2009.08.05 19:34 ]
    Гімн Любові

    Між смертельних бід, якими зараз повен білий світ
    Між воєн світових і хатніх свар це - найбільший дар
    Зразу не збагнеш... здається неможливим, але все ж
    На цій Землі, де ллються сльози й кров
    Досі є любов...
    В цей жорстокий час самим Всевишнім послана до нас
    Її ходи не стримає зима, розлук тривалих тьма
    І навіть смерть сама
    Гарна ніби в сні, любов хай буде з нами по всі дні
    І поки є вона межи людьми доти живі вони
    Поміж тих проблем в яких сьогодні ти і я живем
    Розтопить страх неначе лід весна
    Лиш вона одна
    Не бажає зла свята любов що із небес прийшла
    Усьому вірить й терпить сотні літ
    І - рятує світ...
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  33. Олеся Овчар - [ 2009.08.05 18:18 ]
    ***
    Пластик. Асфальт. Бетон.
    Нудить від рівних стін.
    Нудить від правильних форм.
    Від передбачених змін.

    Скло. Дороги. Шассі.
    Звикле до болю нам.
    Квіти в штучній росі.
    Квіти і целофан.

    Влада. Сила. Протест.
    Верне від цих амбіцій.
    Простий на людяність тест
    Пройдуть лише одиниці.

    Машини. Роботи. Лінь...
    Прогресу ніщо не завадить.
    Про те, що є ще живі,
    Нагадують жовті кульбаби.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (3)


  34. Михайль Семенко - [ 2009.08.05 18:57 ]
    Бажання
    Чому не можна перевернути світ?
    Щоб поставити все догори ногами?
    Це було б краще. По-своєму перетворити
    а то тільки ходиш, розводячи руками.
    Але хто мені заперечить перевернути світ?
    Місяця стягнуть і дати березової каші
    зорі віддати дітям – хай граються,
    барви, що кричать весняно – служниці
    Маші
    Хай би одягла на себе всі оті розкоші!
    Тоді б, певно, Петька покохав її, скільки б
    було сили.
    А то ходиш цим балаганом що звуть –
    природа,
    й молиш: о, хоч би вже тебе чорти вхопили!
    1914. Київ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  35. Михайль Семенко - [ 2009.08.05 16:06 ]
    Голос мая
    І я, і Ви – почули голос Мая.
    Щось затремтіло – там, біля серця.
    Мчимо в хвилях мототрамваю.
    Почнемо інтермеццо.

    Ми в Дарниці. Так гарно. Мило.
    Пахучососни. Гуляємо. Десь плеще.
    Груди затопило…
    …Ви: – «Що се ще?»

    Ми поверталися. Ні слова. Кепсько.
    Безмовно йшли. Прощались біля ліфта.
    І зникли Ви. І зник кудись Семенко.
    …Дома я взявсь за Свіфта.
    1914. Київ.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  36. Ганна Осадко - [ 2009.08.05 14:24 ]
    Творення квазі-світу
    Знаєш, це наче взяти великий аркуш паперу,
    Ручку і ґумку. Для початку - намалювати сферу.
    Поділити її – ну там, на атмо-, на гео- (такими собі шарами),
    Наче торт, розумієш? – «Наполеон» - як випікала мама.
    Та олівці кольорові. Та щоб отих кольорів – багато…
    …………
    Намалювати по центру – гори і море. І на горі – хату.
    Не надто велику. З білого каменю. І кармінову черепицю.
    Вікна – щоби на сонце. Квіти високі. Лавку. І кицю.
    Пасіку з медом. Сливи. Черешні. Лози і вина.
    Сир і оливи. Запах полину. Дочку і сина.
    Жменю овечок. Тронки відлуння. Кошик з грибами.
    Стиглі суниці. Мох під ногами. Тата і маму.
    Стежку донизу – просто до моря – бігти до тебе.
    Руки спіймали, ніжно обняли, кинули в небо –
    В розсип волошок – пошепки луки, леготом – трави.
    Квітів навала (як цілувала!), зоряний травень.
    - Швидше, загадуй - зірка упала! З моря нам світить…
    - Будь мені правдою, світе мальований, світечку-світе…



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.25 (5.62)
    Коментарі: (22)


  37. Катерина Кукіб - [ 2009.08.05 13:24 ]
    А місяць все світив...
    Як багато не вдалось сказати!
    Скільки слів лишилось на вустах!
    І хотілося чимдуж кричати,
    Плакать по несказаних словах.

    Ніч, і темрява, і жовті фари
    Кинулись на тебе, мов порив.
    І зібралися над головою хмари.
    Янгол твій за тебе Господа просив.

    Фари все росли й шумів двигун.
    Удалекому краю хтось вирвав квітку
    Й обірвалося чомусь життя.
    Ну навіщо Бог послав цю мітку?

    Хтось кричав, хтось кликав допомогу,
    Хтось благав, а місяць все світив.
    Він яскраво освітив дорогу
    І ворота в рай тобі відкрив.

    На землі тоді лежали квіти,
    Зірвані в далекому краю.
    Десь близенько щось кричали діти.
    Падали сльозинки на траву.

    "Що було тоді тієї ночі?
    Що було тоді, скажи?
    Чом тепер ридають мої очі?"-
    Хтось питав у місяця тоді.
    03.08.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  38. Катерина Кукіб - [ 2009.08.05 13:56 ]
    Ніколи не кажи: "Ніколи"
    Ніколи не кажи: "Ніколи",
    забудь це слово назавжди.
    Лиш вір, лиш вір без перестану
    і віру в серці ти держи.

    Хоч і ніхто не розуміє,
    що в тебе робиться в душі,
    тримай свою незламну віру,
    тримай її і бережи.

    Ти волю виховай у себе,
    щоб не зламали вороги.
    Стерпи всі муки і образи,
    та тільки свого досягни.

    Хай свічка тьмяної надії
    не згасне у твоїх очах.
    Та все ж не говори: "Не зможу".
    Не говори, бо це не так.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  39. Ніжний Дракула - [ 2009.08.05 11:13 ]
    Пані Жевуська
    «Полюбляла вона, зачинивши в клітку
    винного, віддаватися на його очах
    любощам зі своїми коханцями, одним
    з яких був король…»
    З давнього рукопису

    Цей хтивий жар! Це полум`я одвічне!
    Цей мармур тіл завитих, як ланцюг.
    У ніч середньовічну хвойд і волоцюг
    Ніхто не скаже правди тобі ввічі.
    Вони завиють, як пекельний хор
    Під замковими стінами хвалебно,
    Коли коханець твій, король таємно
    і ганебно
    Сповзе набік захеканий, як хорт.
    Розіб`єш гонор, честь свою на друзки,
    Стомивши спрагою Сенявських
    і Собєських,
    У клітку замкнених сталеву пеську
    Як очорнила ти славетний рід Жевуських!



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.38 (5.38)
    Коментарі: (13)


  40. Любов Долик - [ 2009.08.05 10:22 ]
    Медикаментозний синдром
    аптечка,
    перша медична допомога,
    пігулка швидкої дії...
    і все це - я,
    бо рятую одного чоловіка
    від самотності,
    відчаю,
    провалля (або бетонних стін)
    обставин.
    а може то він рятує мене
    від провалля (або бетонних стін)
    обставин,
    відчаю,
    самотності.
    і саме він для мене -
    пігулка швидкої дії,
    перша медична допомога,
    аптечка...

    колись ми це називали
    любов
    а тепер навіть язик не повертається
    так сказати
    усе стерлося
    самотністю
    відчаєм
    проваллям( і бетонними стінами)
    обставин

    колись кожен мав здоров"я
    і щирий сміх
    а тепер має лише
    медичні засоби
    для боротьби із хворобою:
    аптечку
    першу медичну допомогу
    пігулку швидкої дії....






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (4)


  41. Влада Волошина - [ 2009.08.05 10:14 ]
    Ескіз однієї ночі
    Ти назвала місяць «шматком лимона»,
    І він отримав свій кислий присмак.
    Вдихаю в себе цю ніч. Так чудово
    І ейфорійно холоне в жилах…
    Ти закохалась в кістляві руки
    Отих дерев, що самотні й чорні.
    В їх монотонно-скрипучі рухи,
    Такі граційні…Та надто скуті.
    Я буду поряд… Зі мною – небо,
    І нектарином залиті гори,
    Я буду поряд, як буде треба,
    Як будуть завжди оці простори…
    І сизим димом повита річка,
    І десь десятки далеких вогнищ,
    І вишивана тоненька стрічка…
    Всього лиш пам'ять. Та що вже зробиш…
    Той дерев'яний і кволий мостик,
    Ми називаємо тільки «нашим».
    І через кілька (десятків?!) років
    Він постаріє. (Чи стане старшим)…
    І ми також… Та про це не варто…
    Бо зараз є лиш самотня ватра,
    Затуманена річка, силуети горбів,
    І десь тихий в траві шум нічних цвіркунів…

    04.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Юлія Фульмес - [ 2009.08.05 10:40 ]
    Леопольд
    Зранку прилину до тебе о шостій...
    О шостій ніхто не приходить у гості.

    Срібними крихтами сну на повіки...
    Невже по дорозі розбив, недоріко?

    Мов зачарований князь на погості...
    Цікава вершина кар’єрного росту.

    Буду тебе пильнувати до віку...
    Палкі намагання не варті і сміху!



    Навіть краплина печалі не зможе...
    Надмірна увага на збочення схожа.

    Серця твого оповити туманом...
    Ти знову будуєш повітряні плани?

    Я водоспадом пахучої рожі...
    І знову сусідську зламав огорожу?

    Ймення твоє возвеличу, кохана...
    Допоки мені терпеливості стане.

    Знаєш, любов—як щелепи капкану-
    Вправно здирає і шкуру, і хутра.
    Замість постійно співати осанну
    Мовчки почитуй вночі Камасутру.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (15)


  43. Варвара Черезова - [ 2009.08.04 22:42 ]
    Ще трохи... Ще... Я бачу цю...
    Розлучалися так, наче мали зустрітись завтра.
    Дивувалися, їли калину, ридма ридали.
    Розстріляй мене поглядом. Бачиш небесні карти?
    Це ж бо ними ангелики грають на наші душі.
    І скидають додолу їх, наче червиві груші.
    І вони розбиваючись соком стікають. Мало.

    Мені слів твоїх, зим твоїх. Спека така нестерпна.
    Ти торкаєшся шкіри, неначе сталевим лезом.
    Це така обережна байдужість. Свідомість терпне
    Від вина і зізнань. Я благаю – живи і слідуй.
    Або просто живи. І у серці плекай Феміду.
    Я ж пробачу усе! Але інші іще тверезі.

    І тому не пробачать. Окей. Забуваю: хто ти.
    І ця радість справдешня, мов мед у духмяних сотах.
    І цей смуток справдешній. Скривився кривавим ротом.
    Нам недовго лишилось. Хвилина. Померти всоте.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  44. Надя Білоголовка - [ 2009.08.04 22:55 ]
    ***
    Заплющу очі – полечу до тебе
    Торкнусь губами сильних рук.
    Блаженства час взиває нас до неба
    Звільнитися від мИрських пут.
    У поцілунках щирих – втрата часу
    В обіймах – пристрасть почуттів
    Осушу до краплини хмільну чашу
    І втілю те, що в мріях ти хотів.
    Цілуй, не стримуй свої губи
    Кохай – не бійся забуття
    Нехай летить, веде до згуби –
    У нас одне на двох життя.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  45. Леді Ней - [ 2009.08.04 21:00 ]
    МІЙ ЯНГОЛЕ

    В тебе під крилами тепло, мій янголе, сизий.
    Ніч одягнула святкові золочені ризи.
    Перепочинь на краєчку моєї долі.
    Я вже навчилась мовчати з тобою поволі,
    Душу підвівши до Неба, а очі донизу.

    Хмизу набрала сухого для вогнища в полі,
    Я б відпустила тебе, та боюся волі.
    Біля багаття посидимо разом, як друзі -
    Поруч калина ще журиться в темному лузі,
    На осені грудях, схрестивши гілля голе.




    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  46. Василь Степаненко - [ 2009.08.04 20:43 ]
    Не бачив
    *
    Не бачив
    зроду солов’я живого,
    Але щоранку будить він мене.
    Як жаль, кохана,
    що його не чуєш.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  47. Сльоза Аметистова - [ 2009.08.04 18:08 ]
    Щаслива в снах
    Я заплела хмаринку у волосся
    І, мов намисто, райдугу вдягла...
    За небокраєм світло розлилося -
    Нічого кращого за казку цю нема!!!

    Росою омивала собі ноги,
    Сполохала метелика в квітках!
    Я тут живу!!!Тут згинули тривоги!
    У травах заблукав дитячий страх!

    Легенький вітер пестив мою шкіру...
    І ягід сік розтанув на губах...
    Щоночі повертаюсь в цю країну.
    Щоночі я щаслива в своїх снах...!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  48. Микола Левандівський - [ 2009.08.04 17:34 ]
    Туберкульоз (Ситець неба продертий наживо)
    Ситець неба продертий наживо
    слинить дощ суховіття дерев
    заридає знервоване радіо
    про скалічені душі жертв.

    Важко йти по дорозі невтоптаній
    і ускладнений слухати біль
    задихатися від захоплення:
    «10 гривень за кури -гриль».

    Відфільтровуєш інформацію
    і випльовуєш біль через рот
    у легенях запах акації:
    в лівій кисень, а в правій азот.

    Кожен день як тунель до світла
    як п’яниця хитається тінь
    в роті слина від жалю згіркла
    кожен день, мов хронічний біль.

    І навіщо? Пронизливий вітер
    сушить голу пустелю небес
    в склянці чаю вовтузиться літо
    я спізнився. Христос вже воскрес…
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (18)


  49. Олеся Овчар - [ 2009.08.04 17:44 ]
    Невідомим друзям
    Мої невідомі друзі,
    Не залишайте мене у тузі.
    Ми просто ще не знайомі,
    Та манить завжди невідоме.
    А може, днями нелегкими
    Станемо просто лелеками
    І попри усі заборони
    Злетимо. А куди? Невідомо.
    Ми разом у тій невідомості
    Політаємо у невагомості.
    Невідомість не є безкрая...
    Невідомі мої, політаєм?
    04.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  50. Сльоза Аметистова - [ 2009.08.04 16:37 ]
    Зі звіром
    Відчуєш і зникнеш...
    розчинишся в тиші...
    Отримаєш дозвіл
    На обшук у серці.
    Ще трохи - і звикнеш,
    Прикинешся хижим.
    До біса твій ордер!!!!!!!!
    Сама собі Цербер.

    Розчавлений спокій;
    Один лише погляд...
    Стратегії дивні,
    Напевно, даремні.
    Розважені кроки,
    На чоботях - попіл.
    Думки депресивні,
    прохання нечемні.

    У ліжку зі звіром.
    Заплющені очі.
    Хвилина по тому...
    ...і зникнуть бажання.
    Смакує зневіра
    прогірклою жовччю.
    у болю страшному померло кохання...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1462   1463   1464   1465   1466   1467   1468   1469   1470   ...   1829