ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Степаненко - [ 2009.06.11 21:43 ]
    Моя утома
    Моя утома
    Краплиною скотилась,
    Загускла скоро.

    Моя кровинка
    На обрії потухлім,
    Немов жаринка.

    В вечірньому пейзажі
    Розгадка ночі.
    Як вітер трусить сажу,
    Іскриться попіл.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  2. Ксенія Кириндясова - [ 2009.06.11 21:55 ]
    Господь
    Мне не простить себя за Бога.


    И страшной местью не упиться.
    Ведь он мне так неутомимо долог.
    Ведь я его нащупала на теле мирозданья.
    Ведь я его отверстые глаза,залила копотью греха.
    Мне он приходит всюду на пути.
    Я вижу,как устал он от поклажи.
    И как звенит его молва.
    Мне он являлся всюду на пути.
    Но я спешила и не знала.
    Не стала время тратить на него.
    Скажите, кто не думает:мы знаем бога и не идет вершить дела,совсем не помня для чего.
    А вот теперь скажите как найти-любовь,которая лежит в гробу отрады.
    И чем сильнее блещет радости забрало,
    Тем все быстрее свет уходит в никуда.
    И я в своем бессилии пропала.
    Но не пропал мой божий дар.




    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  3. Катя Ларіонова - [ 2009.06.11 19:52 ]
    Тій, яка стоїть поруч
    Все те, чим хотілося жити минуло давно:
    Не треба шукати, не варто дивитися в карти.
    Ми знову п'ємо тільки те, що самі собі наллємо,
    І пишемо тільки про тих, з ким спати не варто.

    Ми знов головою о стіну, пусте, що болить -
    Червоне у грудях болить набагато сильніше.
    Ти кажеш: "До біса! Нехай все до тла прогорить
    Палаци із попелу, певно, нічим не гірші!"

    Все те, чим хотілося жити прогнило давно:
    Скриплять половиці, і протяги виють скажені.
    Ми пишем про Когось і знову п'ємо вино,
    В той час як одноліток наших беруть в наречені.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.19) | Самооцінка 4
    Коментарі: (8)


  4. Надія А - [ 2009.06.11 18:14 ]
    Минуле
    Минуле

    Настане час коли прощатись треба,
    Розійдемося рідні і чужі.
    Тоді затьмариться все небо,
    І зникнуть мрії всі мої.

    Недовгими були казкові дні,
    Цей сон пройшов без вороття.
    Нестерпно боляче мені,
    Лишився шрам на все життя.

    І ми зустрінемось лиш випадково,
    У серці якось защимить.
    Ти глянеш в очі так чудово,
    Але це на єдину мить.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.25) | "Майстерень" 4.5 (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  5. Надія А - [ 2009.06.11 18:29 ]
    Життя не варте сліз
    Життя не варте сліз

    Нервуюся, сумую – та не плачу,
    Не варте це усе тих сліз.
    В словах я сенсу вже не бачу
    Отож, - мовчанка
    Гра,
    І паралельність...

    Нічого більше –
    Все як слід
    Ти там,
    Я тут.
    Ти сам
    ЖИВЕШ!
    А я – Існую
    Однак не плачу,
    Не сумую
    ...життя не варте сліз


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.11 17:32 ]
    ДО МОЄЇ БАНДУРИ
    Колись незрячі кобзарі
    Бувало, і вночі вставали,
    І забувалися у грі,
    І тугу серця розганяли.

    Минає ніч, минає день,
    Далеко я без тебе, люба,
    А без твоїх дзвінких пісень
    Життя для мене - просто згуба.

    У нім бринить печаль сама,
    Нехай потрапив і до раю...
    Коли на струнах я не граю -
    Для мене й літо, як зима.

    Бо чим розважить самоту -
    Чужі пісні в чужій сторонці -
    Лиш істину збагнеш просту -
    Життя без тебе - день без сонця.

    Докупи пальці я зберу -
    Все барабанять пучки збурено,
    Вони так імітують гру,
    Вони так тужать за бандурою.

    І голос рветься із грудей
    Понад духовності руїною,
    Щоб пробудити всіх людей,
    І запалити - Україною.

    с. Рибаче, Крим, 7514 р. (від Трипілля)(2006)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  7. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:57 ]
    * * *
    Вона стояла з лопатою в руках.
    Сива, зморщена, змучена, безсила –
    Біля ніг її вирита могила,
    Й усмішка болі на вустах.

    «Природо! Стій! Не треба! Почекай!
    Живи! Живи ще! Не вмирай!»

    Вона усміхнулася так сумно,
    Подивилась з болем на цей світ,
    Послухала, як літаки здійнялися шумно,
    Згадала, як косить людство наше СНІД.

    «Ні. Я вже не маю сили.
    Я чую смерть. Вона іде.
    Радіація, Сміття—спалили мої крила,
    Я вже майже мертва і лице моє бліде.»

    Вона усміхнулася тужливо,
    Присіла біля власної могили.
    «Сьогодні ще не кінець. Хоча…усе можливо.
    Якщо ви не схаменетесь, діти, то у мене сили
    Не буде завтра жити.»


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  8. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:08 ]
    Казка-байка про Золоту Рибку
    В цей день діду не клювало,
    Весь день на марне просидів,
    Вже сонце за обрій сідало,
    А дід чомусь надію все-таки грів.

    І раптом…Рибка попалась на гачок!
    Дід потягнув на себе вудку,
    Він хоч старий, та все ще був качок,
    Дьоргнув раз і витяг Рибку прудко.

    Здивуванню діда не було меж,
    Адже Рибка не проста, золота,
    І говорити вміла теж.
    «Відпусти, діду, - попросила та, -
    Я здійсню три твої бажання,
    Зроблю все, що забажаєш,
    Дам золота, молодість, кохання.
    Тільки не вбивай мене. Ти ж знаєш
    Я Золота Рибка. Я творю чудеса.»
    Дід подумав і розгладив вуса.
    Не сказав ні слова.
    Взяв він Рибку і відніс додому.
    Хай баба з нею говорить—в неї краща мова.
    «Відпусти мене, будь ласка, -
    Рибка до баби промовляє, -
    Я верну тобі молодість, красу,
    Дам золоту і славу.» Не знає
    Рибка, що ще обіцяти має.
    Та баба, як і дід, на бажання була бідна
    І сказала просто на словах:
    «Я їсти хочу. Та й пора обідня.» -
    Не вгледіла Рибка жалості в очах.
    На пательню кинули Рибку,
    Зажарили і з’їли,
    Взяли хліба скибку –
    Нічого кращого ті двоє не уміли.

    Мораль: Більшість людей не вірить в чудеса.
    А чудес не буває, якщо в них не вірити.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:42 ]
    Монолог замученого українця…
    Я стояв на Майдані,
    Я тримав прапор у руці.
    Я горів вогнем надії,
    Кричав «Так!» і «Ні брехні!»
    Я був, як ураган, як смерч могутній,
    Я вірив в правду і запаляв чужі серця,
    В ці дні грудневі і морозні,
    Нікому з нас не забракло їжі і тепла.
    Я вірив, вірив і боровся,
    Стояв і мерзнув до кінця,
    Я вірив, чесно, і молився,
    Щоб страх і слабкість не розвели серця.
    Я знав, що правильно роблю,
    Що з помаранчевим прапором на холоді стою.
    Я боровся за державу. Чесну. Надійну. Єдину.
    Ту, що любить своїх громадян.
    І у ці вогненно-морозні хвилини
    Я вірив, що мрія здійсниться,
    Що не зрадять політики, які разом з нами стояли
    На холоді, і багато, ой, дуже багато нам обіцяли.
    І у ці хвилини пам’ятаю, як сниться:
    Квітуча держава, надійна, багата,
    Щасливі люди по вулиці снують,
    Грошей, добробуту багато,
    Люди в радості живуть.
    Приємні були сни. Я вірив в них.
    Вірив, що політики не збрешуть,
    Зі мною був міліон отих,
    Що помаранчеві події в пам’яті ще крешуть.
    Минуло майже п’ять років…
    Я сиджу дома. Допиваю пиво з банки.
    Життя нудне й пусте, як оці засмальцьовані фіранки.
    Я втратив роботу.
    Заощадження в банку чомусь не віддають.
    Жінка пішла, забрала дітей,
    Пішла до багатого, хай діти у нього ростуть.
    Вдома пусто, тихо, темно,
    Я так сиджу уже давно,
    Коли я прошусь на роботу, то відсилають чемно.
    Кажуть: нема роботи поки-що.
    А жити як? За що?
    Продав телевізор, меблі, цінні речі,
    Проїв усе, здається, не минуло й дня,
    Йду на пошуки роботи.
    Зранку, ввечері. Щодня.
    Та у працедавців свої турботи.
    Зря надіявся, я зря!
    Продав машину, здав квартиру,
    Став жити дома, як чужий.
    В тісній кімнатці ходжу ввечері по-тиху,
    Щоб не злився хазяїн новий.
    Тоді я вирішив піду до політиків,
    Адже тоді вони обіцяли допомогти.
    О Боже! Який же я був тоді дурний!
    Мене зустрів якийсь хмир пихатий,
    Пузатий, жирнощокий,
    Виліз з новенького мерседеса.
    Він вислухав мене. Уважно. Майже співчутливо.
    «Поможемо, - сказав він якось урочисто, -
    Дайте мені ваш номер телефону і я зв’яжуся з вами.
    Скоро.»
    У мене на спині, здається, розрослися крила,
    У серці з’явилася надія,
    В руках—давня моя сила.
    Та щось у серці кольнуло болюче.
    Я оглянувся, а депутат цей…О падлюче!
    Папірець з телефоном викинув в смітник…
    Серце моє обірвалося, мов камінь,
    Я прозрів, побачив правду.
    Їм байдуже до нас.
    Вони не пожаліють вас.
    Навіщо я тоді мерзнув на Майдані?
    Боровся! Вірив! Сподівався!
    Вони повелися з нами як погані ***
    ******* ** ***** **** *** ** ***.
    Та годі цих проклятих слів,
    Цей кривавий мій болючий спів.
    Я побачив правду. На жаль.
    Серце впало у прірву, у печаль.
    Де я живу? У країні де я лишень
    Потрібний, коли треба стояти на Майдані!
    У країні, де за пару гривень
    Мушу кланятися начальникам поганим.
    Я зайшов у магазин. Взяв пляшку горілки
    І пішов додому…..


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:20 ]
    ***
    Ми знаєм майже все на світі:
    Атоми, протони, електрони і нейтрони,
    Фізики і хімії знаєм всі закони.
    Зірки всі на небі вже поназивали,
    В космосі, на Місяці—де ми тільки не бували?

    Ми людину розібрали на дрібні частинки,
    Зробили з неї не істоту, а одні клітинки.
    Землю ми змінили так –
    Рідна мати не впізнає!
    А людина лізе, лізе, як…
    Щось шукає, щось вивчає, інтеграли визначає…

    Я розумію—це прогрес.
    Без нього—нікуди.
    Ми повинні йти вперед
    До нових незнаних меж.

    Але коли ідеш з життям
    Нога у ногу,
    Навіщо таранити все, що стоїть перед тобою?
    Навіщо стінку кам’яну бити головою?
    Обійти не краще буде стороною?
    Навіщо на шляху прогресу,
    Прокладати килим мертвої природи?
    Чому в бетонну броню закували ми планету?
    Чому змертвили всі її дороги?
    Чому? Навіщо? Задля чого?

    Якщо знищена планета—це ціна прогресу,
    То краще я піду на тернистий шлях регресу.
    Бо краще жити у печері,
    Та бачить сонце, місяць, небо,
    Ніж іти в майбутнє,
    Де усе це буде штучне.

    Я за те, щоб ми учились і вивчали,
    Ішли вперед, жили красиво,
    Пізнавали й будували
    Невідоме нам майбутнє диво.

    Але я прошу лиш про одне: не руйнувати!
    Залиште на Землі хоч те що є –
    Його і так вже мало!


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:21 ]
    Завтра.
    Сьогодні йду у магазин.
    Став рано вранці, ще навіть не світало,
    Сів у сторічний «лімузин»,
    Глянув в небо, закуте з хмар забрало.

    Я встиг. Ще черги не було.
    Хоч з хвилини на хвилину під дверми тут будуть сотні.
    Вже місто машинами гуло,
    І зашуміли станції польотні.

    - Привіт! Повітря чисте є?
    - Є, - відповів похмурий продавець.
    - По скільки? – він скривився-сполотнів.
    - По сто. – я теж відразу спохмурнів.
    Рипнули двері, прийшли якісь люди,
    Заспані, потомлені, як доісторичні мухи,
    Нечесані, неголені, життям сумним змордовані.
    - Тобі повітря з запахом води, -
    Сказав продавець з сарказмом, -
    - чи може моря, лісу, квітів, гір? Ходи!
    - Будем вибирати разом!
    Я стояв. Мовчав. Мені ставало страшно.
    Понад усе на світі я б хотів,
    Хотів так сильно, що бувало лячно,
    Вдихнути це повітря, яке колись давно
    Там пахло квітами, що з вини хортів,
    Перетворились в дим…загинуло воно.

    Я ніколи не побачу квітів,
    Дерев, морів,
    На їх місцях лишились сіті
    Каналізаційних труб і ніті
    Електричних проводів.

    Я бачу небо. Проте воно сіре,
    Наче мертве, знищене, забуте,
    А мама колись казала: було небо голубе,
    Приємне, ніжне, чарівне.

    - То яке ти будеш брати?
    Продавець не вперше окликав мене.
    - Просте. Без запахів. Головне, щоб чисте, -
    Відповісти заставив я себе.

    Я простяг гроші, він зітхнув:
    - Невже ти ніколи не хотів би відчути запах гір,
    Тих, що були за давніх пір?

    Я головою лиш хитнув:
    - Грошей нема. Та й…
    Запах… Хіба вже щось повернеш?


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:52 ]
    Пам’яті Чорнобиля…
    Тиха краса Полісся. Садки,
    Що потопають у пахучості весни.
    Ще юні, що тільки народились квіти,
    І вітер, що розносить їхні солодкі запахи.

    Дерева, що потопають в шубах
    Біленьких квітів і суцвіть.
    Озера, на чиїх блакитних водах
    Завмерла красота усіх століть…

    Чому так раптом все міняється у світі?
    Чому озера раю на планеті
    Переодягаються у шати цвинтарів?
    Чому Чорнобиль, колись таке цвітуче щастям місце
    Перетворився на могилу для мерців?
    Завжди питань тих так багато,
    Бракує лиш людей, щоб відповіли на все.
    Та й що з того? Хіба вже стане легше?
    Вже вибухнув реактор, осквернивши
    Воду, вітер, трави, квіти
    І людей, що возвели це все.
    Радіоактивні атоми зарази
    Проникають в нашу кров, серця
    І повільно, неначе ***
    Висмоктують із нас життя.
    На жаль, не можна повернути час назад,
    Не можна виправити минулих помилок,
    Але можна жити дальше ,
    Пам’ятаючи про те, що колись було.

    Сумна краса Полісся. Садки,
    Які вже не бачитимуть весни,
    Ще юні, що тільки народились квіти,
    І вітер, що розносить їхні радіоактивні сни.

    Дерева, що чахнуть зсередини,
    Бо не гріє їх уже тепло людських сердець.
    Пустка. Лише осквернена природа евакуйованих земель,
    І Чорнобиль, вісник смерті…


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Сергій Корнієнко - [ 2009.06.11 16:07 ]
    Реінкарнація. Смуга Гази.

    Молодий філістимлянин в кущах гебрейських шукає,
    не завваживши смерть, буйну голову – от-от знайде…
    Молодого гебрея шахідка обвила шикарна
    на подвір’ї своєму – і в хату ніхто вже не йде…

    Відголосять родини, найбільше ж по тому, що тіла
    поховати незмога по-людськи, з обрядом святим.
    І прийде чергове перемир’я в оселі. А молодь – до діла!
    І весілля настануть, шашличний з’єднається дим…

    І народять дівчатка синів з двох боків однієї монети,
    тої древньої, що закотилась від Бога в пітьму…
    Де попадали хлопці-молодці у вічній вендеті,
    там і встануть в новеньких тілах, щоб зійтися в диму…


    Рейтинги: Народний 6 (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  14. Зоряна Биндас - [ 2009.06.11 16:38 ]
    Коли я стану мавкою
    Коли я стану мавкою і розчинюся у травах,
    Ти прийдеш у цей ліс, пірнеш в мої забави.
    Ніхто нам не здивується, благословить Перун,
    І дощ для нас все гратиме різноманіттям струн.


    Коли я стану мавкою, то розтоплюсь в повітрі.
    Сюди ітимуть люди, суниць нестимуть літри.
    Лиш зрідка Перелесник блукатиме у місті,
    Збиратиме у кошик для мене людські вісті.


    Коли я стану мавкою – заграю на сопілці,
    Буду літати з яструбом, і дам горішок білці.
    Я зловлю літавицю, вплету у трави-коси,
    І квіти цілуватимуть росою ноги босі.


    Коли я стану мавкою, то одягну зелене,
    Та замість крові – соки будуть у моїх венах.
    І не отрима влади над мною зла Марена,
    Бо мій прапрадід ліс піклується про мене.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  15. Зоряна Биндас - [ 2009.06.11 16:49 ]
    Тут лиш вино, гра, ви..
    Шматки мотиву свіжого,
    Він ще духмяний, ріж його.

    Просто, просто, знову складно,
    Ти склади простий свій склад, но.

    Так ось награно відкрито
    Сиплеш думи через сито.

    Не зловлять мить фотографи,
    Тут лиш вино, гра, ви...


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  16. Зоряна Биндас - [ 2009.06.11 16:55 ]
    Від нього пахло андеґраундом
    Від нього пахло андеґраундом,
    Вона – грузила другим раундом,
    Вони були як інь і янь.
    Тканину вперто рвали в шмати,
    І вже не було де латати.
    Вони жили у ритм змагань.

    Серця їх бились не ритмічно,
    Вони не мріяли про вічне,
    Вогонь вмирав у їх сльозах...
    І вирувала кров індіго,
    Вони позбулися від іга,
    Думки про смерть розбили в прах.

    Шалена дикість двох натур
    З життям все бавилась в паркур,
    Ця гармонічна аритмія…
    Вони були не дублікатом,
    І не ховалися під катом,
    Реальність їх творили мрії.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  17. Зоряна Биндас - [ 2009.06.11 16:28 ]
    Я помирав незайманим
    Я помирав незайманим, мені шістнадцять було.
    І замість в очі дівчині – дививсь в вороже дуло…
    Я йшов не на війну, а так собі, до школи…
    Шкодую, проти смерті не мав вакцин-уколів.

    Я помирав незайманим, займав лиш раз рушницю.
    І навіть в вічі ворогу я не бажав дивиться…
    Дитина я ще зовсім, і смерті був не варт,
    Тремтячими колінами все мріяв я про гарт…

    Я помирав незайманим, вдихав і порох, й кров,
    І захлинавсь в потоках чужих дурних розмов.
    Але тримавсь за віру – непереможний меч,
    Здавалася безглуздям якась можливість втеч.

    Я помирав незайманим, мені було шістнадцять
    І знав, що більш не верну, та й не хотів здаваться…
    Ми йшли під дружній клич, кидали фрази рвані…
    На Крутах ми померли, Вкраїна гоїть рани…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  18. Зоряна Ель - [ 2009.06.11 16:51 ]
    ***
    Готуй рискаль.Ідем на бараболю,
    А я тримати буду парасолю,
    Коли прекрасний ти в роботі
    Копатимеш натхненно весь у поті.

    Дощ накрапає,так, дрібненька мжичка,
    Тобі подати, любий, рукавички?
    Бо, не дай Боже,мозолів набудеш,
    І як тоді копати бульбу будеш?

    Рискаль стинає землю так потужно,
    Працює милий, я тримаюсь мужньо.
    Ну от скажіть, чи хтось колись у полі
    Тримав хоч раз над кимось парасолі?!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (13)


  19. Зоряна Биндас - [ 2009.06.11 16:47 ]
    Джаз
    Ти втопиш свій подив, загубиш образу
    У нотах, що помирали у джазі.

    Не раз контрабас підпирав їх рамена,
    Хиталися змучені, схудлі джазмени.

    Серце музики спинялось у пафосі,
    А всі лишень чули фа соль ля сі…

    Стрілки годинника когось не тішили,
    Хтось вперто благав: «Тихіше ви!!»

    Люди втікали. Зал порожнів.
    Заплутались звуки у струнах днів.

    Не було захоплення, оплесків, крику,
    І так розчаровано грали музики..

    І тяжко зітхали, і плакав джаз
    Обривками сірих беззвучних фраз.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (7)


  20. Зоряна Биндас - [ 2009.06.11 15:40 ]
    Полум'я фатуму
    Я виключу світло, розслаблю долоні,

    Підніму я дуло до ніжної скроні,

    І ніч зарегоче, і гратимуть тіні,

    Горітимуть всі речі нетлінні.



    Твій подив застигне обличчям конвульсій,

    Життя дотліватиме у рванім пульсі...

    І свічка заплаче від страху згоріти.

    Він гляне у небо, побачить: в горі ти..



    А вітер губитиме мудрі цитати…

    Ти сядь, тихо будь. Цить! Та – ти!

    Там.. чуєш? Дощ тарабанить по шибі.

    Ти вмреш за це «дякую», чиєсь «спасибі»?



    Усі запитання стають риторичними,

    Він в тебе в руці, а тут - ніч і ми.

    Своїм безголоссям тиша співатиме,

    Думки позникають в полум’ї фатуму.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Цимбалюк - [ 2009.06.11 15:41 ]
    Сага про Чапу
    (Нашому Чапі)
    …Я – самий королівський в світі пес…
    Я – представник народу пекінес…
    І хоч і невеличкий я на зріст,
    Зате як гордо я деру свій хвіст…

    …Прапредком моїм був колись сам лев…
    Однак зустрів гібонку між дерев…
    Я, в принципі, за предка свого гордий,
    Та в мене трохи кривувата морда…

    …Хто такий цей доберман?...
    Хто він такий, цей дог?...
    Я на кутку – бусурман…
    Я тут – король, я – Бог…

    …Мене в Пекіні звали «песик фу»
    Я в них у Шаоліні вчив кунг-фу…
    І сам Хуанді – жовтий імператор,
    Любив мене, немов по крові брата…

    …Я, по ідеї, мав би їсти рис…
    Бо ж родом я з під Уішань-гори…
    Але останнім часом люблю сало…
    Плоскирівське Поділля рідним стало…

    …Хто такий цей доберман?...
    Хто він такий, цей дог?...
    Я на кутку – бусурман…
    Я тут – король, я – Бог…

    …Я позначаю всі кущі й кутки…
    Тут все моє, я тут один такий!...
    І навіть цей дволапий «цар природи» -
    Нащадок гомосапієнс-породи…

    Я мужньо пробираюсь через тер-р-р-н…
    Я – всім собакам пес, я – характер-р-р-н…
    У мене масть руда і біла лапа…
    Я – пуп Землі, я преподобний Чапа…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький, 29.05.09р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  22. Варвара Черезова - [ 2009.06.11 15:50 ]
    Портвейн скінчився...
    Сидіти і лічити гільйотини.
    Оті, що називаєш ліхтарем.
    Холодні руки, м’ята, злива, щем.
    І вечір, ніби зроблений із глини.

    Бо сірий, бо думки вгрузають в сутінь,
    чи може сутність… Плеса і плечей.
    ЖЖ і підпис. Завше: Варя Че.
    І місяця у небі жовтий кусень.

    Бо не курю. Бо кинула. Бо хочу.
    Портвейн скінчився.. Господи! Чому?
    Цей оберемок вічних творчих мук…
    Нема портвейну…Вже о першій ночі…

    І вже не напишу я слів пророчих…
    Про плеса й плечі, зливу, грім і м’яту.
    І лиш папір у смітнику зім’ятий.
    Іду у ліжко. Там коханий. Хоче.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (37)


  23. Влад Псевдо - [ 2009.06.11 14:25 ]
    є
    Зачем нам в памяти пробелы?
    Глухой перрон, пустой вокзал...
    Все самолёты улетели
    И сам от поезда отстал.

    Угрюмая мечта в вагоне
    Мне машет из окна рукой.
    Моей обветренной ладонью
    Билет отправлен на покой.

    И только птицы в небе сером
    Глядят на наши облака;
    Мы сами в свой финал не верим,
    Когда в ничто летят века.

    Но стоя над последней строчкой,
    Ее я посвящу тебе:
    Неограниченную точкой
    И не застывшую в мольбе.

    Моё всерадостное чувство
    Не впишется в смешной шаблон.
    Мне в этом мертвом месте пусто –
    Немой вокзал. Пустой перрон.

    Хоть есть большая неприятность,
    Но все переживу, терпя.
    – Платформа номер безвозвратность. –
    Я жду свой поезд. И тебя.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (6)


  24. Ігор Павлюк - [ 2009.06.11 14:47 ]
    Космос... Вітру нема.
    Космос...
    Вітру нема.
    Лиш зоря – як сльоза,
    Як сирітська сльоза, материнська.

    Боже мій,
    Як багато словами я світу казав –
    І як мало відкрився.

    Смерть пташини мені,
    Наче Всесвіту смерть,
    Вмерзла в горло –
    Мов голос,
    Мов горіла, як дим,
    Горностаєва шерсть...
    Біло, боляче, голо.

    І як церкві без Бога,
    Самотньо так...
    Тихо-тихо...
    Бездомно.
    Та могилка пташина
    Свята-свята...
    Скромна-скромна.

    І така очищальна
    За всім печаль,
    І така тонкострунна ніжність...

    Космос...
    Вітер забутий.
    Просте дівча.

    Вічність...


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (9)


  25. Евгений Спежаков - [ 2009.06.11 13:46 ]
    Когда наступят холода
    Когда наступят холода
    На горло ледяной ступнёю,
    Я ошалею от покоя
    И одиночества. О, да!

    В квадрате стылых стен опять
    Начну бродить, надеждой маясь,
    И чей-то позабытый адрес
    Среди своих бумаг искать,

    И вдруг пойму, что адрес – твой
    В руке. Таинственные знаки,
    Непорванный листок бумаги,
    Так и не ставший мне судьбой.

    Когда наступят холода,
    Безудержно, неотвратимо,
    Мне быть захочется любимым –
    Банально, раз и навсегда,

    Бежать к тебе, не чуя ног,
    Унылой стынущей дорогой,
    Чтоб у знакомого порога
    С разбегу ткнуться о замок,

    Чужою врезанный рукою…
    Потом на лестнице сидеть,
    Обняв колени, – и трезветь,
    Из сердца истекая болью.

    Когда наступят холода,
    Разрезав мир на «до» и «после»,
    Испепелив непрочный мостик
    Меж словом «нет» и словом «да», –

    И мы – на разных берегах, –
    В одном квартале друг от друга.
    Не докричаться. Темень, вьюга
    В лицо швыряет белый прах.

    Захочется поверить в ложь,
    В предательство пустого лифта,
    Где на дверях – остатки шрифта
    О том, что время не вернёшь.

    Когда наступят холода,
    Как наступает время смерти,
    Мне станет проще, но – поверьте –
    Не станет легче никогда.

    И просит глупый человек
    Сверх меры счастья, боли, муки!
    …Ко лбу прикладывает руки
    Немой, печальный Доктор Снег…

    А на вокзалах поезда,
    Где нет мне места, пробудятся
    И в даль прозрачную умчатся,
    Когда наступят холода.


    Рейтинги: Народний 5.06 (5.5) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  26. Василь Степаненко - [ 2009.06.11 13:46 ]
    Скелі
    *
    Скелі
    спинились на березі моря –
    наче коні камінні –
    струшують бризки
    із грив.

    о.Крит (фото автора)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  27. Василь Степаненко - [ 2009.06.11 13:35 ]
    Місяць
    *
    Місяць
    гойдається, як маятник,
    і слухає серця закоханих,
    що не хочуть
    прощатися.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  28. Олена Осінь - [ 2009.06.11 12:02 ]
    Де народжуються сни
    У старому-старезному лісі,
    Де ховаються вдень кажани,
    Там де морозно сонцю-гульвісі,
    Ніч в іранській чадрі-завісі,
    Там для нас вигадують сни.

    Там припнуті вітри, як коні,
    Там гойдаються трави сонні,
    Місяць зорі цілує в скроні,
    Відьми долю ворожать з долоні.

    Там тумани народжують ранки,
    Там гаптує павук вишиванки,
    А озера – підземні фіранки,
    З яких плачуть русалки-бранки.

    Там думки, як дубове коріння,
    Там повір’я зростають з насіння,
    І забуті в століттях творіння
    Все витають, живі і нетлінні.

    Там Сирин з Алконостом на свята,
    Перелесник там звів собі хату,
    Сивий джин пише махабхарату,
    Про богів та давнішність патлату.

    Ляжу спати – ковтну того трунку,
    Припливуть кольори-візерунки,
    І насняться палкі поцілунки,
    І натхнення для мого малюнку.

    У старому-старезному лісі,
    Там де терен заплів стежки,
    Де дірки у небесній стрісі,
    На густому настої-замісі
    Варить літо свої казки.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (12)


  29. Ігор Павлюк - [ 2009.06.11 12:28 ]
    ВОНА

    На коханім лиці тихо світиться чиста сльозина –
    Мій маленький Дніпро, над яким сиві чайки зіниць.
    Нижче – степ і кургани, байраки, зарослі ожиною...
    І одна із найглибших у всій Україні криниць...

    Дві дороги тугі, паралельні Чумацькому Шляху,
    Що дзвенять і розходяться в ніч, коли й зверху такі ж...
    А над ними – навхрест – п’ятиперо розвітрені птахи.
    А між ними – притрав’яний ніжно ще скіфський леміш.

    Димні струни волосся й полинно-солона туманність,
    До якої, в яку буду вічно летіти один,
    Як метелик на зірку, хоч та його, врешті, обмане...
    Вічне вітряне світло подавши, як білі меди.

    Я чекатиму листя, неначе листа з потойбіччя,
    Щоб на нього лягти, як на небо лягає зеніт.
    Розгадаю за ніч таємницю святого обличчя.
    А під ранок ввійду у тобою ж зав’язаний світ.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (6)


  30. Олександр Христенко - [ 2009.06.11 11:04 ]
    ТВІЙ ОБРАЗ
    Кружляли німфи – невеличкий рій, –
    Навколо мене, мов зійшлись на свято.
    Тут кілька давніх заповітних мрій
    І різнобарвних спогадів багато,
    І почуття, веселі і сумні,
    І ті, чиїх облич не пригадати,
    І образ твій, побачений у сні –
    Я не хотів нізащо прокидатись.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (6) | "ВЕЧІРНЯ КАЗКА"


  31. Ксенія Лис - [ 2009.06.11 11:48 ]
    Я - Ж І Н К А !


    Я – жінка
    Я – альянс, я – спілка
    Я – жінка!

    Я і мати і коханка, часом...
    Тільки я об”єдную все разом
    І завжди достатньо сил є моїх
    Механізм я, що не знає збоїв.

    День у день іду через „не можу”
    Де знайдеш таку ще долю схожу?
    Тільки я зумію, подолаю.
    Тільки я! Я впевнена! Я знаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  32. Зоряна Ель - [ 2009.06.11 11:11 ]
    Тема
    Забулькав чайник на плиті,
    Бо зранку істини прості:
    Кавалок хліба, кава-чай
    І на роботу чимчикай.
    TV вмикаєш на хвилину,
    Щоби послухати новини...
    Забулькав чайник, зашипів,
    Мабуть,не вистачило слів.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (1)


  33. Василь Степаненко - [ 2009.06.11 11:08 ]
    Хмарки
    *
    Баня
    обперлась на обрій небесний.
    Никають по верховинах
    безмовні перисті тваринки –
    хмарки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Ігор Павлюк - [ 2009.06.11 11:46 ]
    ВЕСНЯНО-ПТАШИНЕ

    Ці травневі пташки із людськими терпкими очима.
    Наша воля горбата їх, диких, напевно, смішить.
    Між ударами серця тихенько-тихенько, незримо
    Поміж ними і нами божественне щось пролетить.

    Кров згадає усе, що було ще, можливо, до крові.
    Реагую на тон, бо, як звір, забуваю слова...
    Ці травневі пташки, що в деревах сидять кольорових,
    Вже, здається, не вірять в дива.

    А дерева цвітуть.
    Так цвітуть – до гріха недалеко...
    А пташки так тихенько – що чути, як цвіт опада.
    Пригубити тепла із гнізда молодого лелеки
    Пада з неба вода.

    Я, закоханий, сплю на важкому торішньому сіні,
    Бо косити нове іще рано, ще рана, ще ра...
    Православні іконки ще онде – листочки осінні,
    Та уже по-язичеськи соки сичать в яворах.

    Класно в землю піти у таку-от міжзоряну пору,
    Коли все проростає із неї біліє, болить...

    Ці пташки на деревах... дерева ростуть на соборах
    І чекають пришестя, вже знаючи звідки й коли...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (6)


  35. Оксана Лозова - [ 2009.06.11 11:04 ]
    Готуй рискаль
    – Готуй рискаль, ідем на бараболю!
    Хоч раз від монітора відірвись –
    Коли ти слухав жайворонка в полі,
    Коли дивився у небесну вись?

    – Куди – рискаль? Давно все посадили…
    – То будемо полоти бур’яни!
    А пригадай, який там простір, милий,
    Яке п’янке повітря – аж дзвенить…

    – ...А в полі бараболі заростають...
    – Готуй рискаль чи сапку – все одно! –
    Струмочок лісовий не проміняю
    На традиційні квіти і вино.


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.61) | "Майстерень" 5.75 (5.64)
    Коментарі: (8)


  36. Данчак Надія Мартинова - [ 2009.06.11 08:57 ]
    КРАПЛИНКА РАДОСТІ
    Чогось так сумно,
    Сіро та погано,
    І радості нема -
    Нема тепла...
    Чого чекаю -
    Сама не знаю,
    Але все думаю,
    И спокою не маю...
    Кого спитати?
    Яку у Бога,
    Віру треба мати,
    Щоб праведну ,
    Дорогу вибирати...

    Життя таке важке,
    Свої закони має,
    І крутить нами -
    Невблаганно,
    І завертає, туди -
    Куди воно бажає.
    Дає краплинку радості,
    Подує подихом тепла,
    А щастя все нема, нема -
    Любові, ніжності,
    Та теплоти...
    Скажіть, а де мені -
    Блаженство , це знайти?


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  37. Печарська Орися Москва - [ 2009.06.11 01:22 ]
    На робочому місці

    І ні слова в мені, і занадто багато,
    світ, як завжди, нудний і доречний.
    Я завмерла ліниво і кожен мій атом
    колихається в такт порожнечі.

    Як медуза, сп’яніла іонами техніки,
    із задатками до інтелекту,
    запливаю у тебе каналами темними
    і офірую крихітну лепту.

    Пообідня сієста з пікантними жартами
    возведе на античні котурни
    мої вади і примхи, підкреслені жаром,
    подаровані дурням задурно.

    Слів нема – лиш розкоти кошачого рику.
    Скиглять двері, бриньчить піаніно…
    Що таке делікатність?… Ну так, мені прикро.
    Я дрімаю нахабно й невинно.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.44) | "Майстерень" -- (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  38. Юлія Івченко - [ 2009.06.11 00:12 ]
    Моє серце, або лист до..
    Як тобі, моє серце?Як тобі там живеться?
    Кажеш ,ти перший янгол в Бога на небесах,
    Кажеш, що білі крильця вчора обмив в озерцях –
    То ж були мамині очі – рідна у них роса.
    Пух по пір’їнці падав, пух, наче сніг з тополі,
    Літо - плакуче нині, скошено з неба зорі.

    Кажеш , що бантика клаптик тре знахабніло ручку,
    Кажеш, що зливи не буде, а лиш кантати спек.
    Бог – сивочубий дядя - клаца гріхів карлючки
    На ноутбук причасть, - довгий на віру чек.
    Клаптик здери, моє серце, він не від вашого світу,
    Німбик - коханій голівці . Мамі – прогіркле повітря…

    Як там у нас? Як завжди . Брат твій братки збирає,
    Рідна сестра танцює в тата на голові.
    Троя горить у Львові , тошно від Менелая,
    І загорітись хочеться першій оцій траві.
    Так, я сумую, серце. Зморшки гардин на вікнах .
    Никну останнім звуком, мучуся псевдоніком.

    Тато нам каже казку, мудру співа колискову -
    Там тобі, серце , видно сакуру наших живінь?
    Я все нижу намисто з вовчої ягоди слова,
    Стала така спокійна, наче не я ,а тінь.
    В серці безжальні олені , кава та прісна преса,
    Крона твоя оливова громом між піднебесся.

    Кажеш, тобі пора вже , сиплеться пір’я в руки,
    Біле і аж шовкове, мов пелюстки ромашок.
    Де ж ти там? В ребрах хмар Баху відкручуєш вуха?...
    Я принесу твій светрик... Ти залетиш поважно…
    Тільки, не кидай, серце, рід свій напризволяще?
    Прощене, чи непрощенне часу стирати важче…


    Рейтинги: Народний 0 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  39. Ні Но - [ 2009.06.11 00:29 ]
    Hey...
    Я хочу бути дівчиною у червоному светрі
    вона проходить повз
    раннім ранком
    у старих кльошах
    з родимкою на вказівному пальці
    з посмішкою на блідому обличчі
    (таку має кожен
    просто хтось не носить)
    вона поспішає на свої пари
    чи своє побачення
    чи прямо у свій власний
    рай

    я хочу бути її
    щастям

    Я хочу бути хлопцем у синіх кедах
    він проходить повз
    ледь по обіді
    несе у руках щойно зірване сонце
    єдину денну зірку
    він стрибає
    з червоного на червоний
    камінець бруківки
    і співає собі під ніс
    думаючи про когось
    Hey, Jude…

    я хочу бути його
    закоханістю

    Я хочу бути чоловіком із кудлатим псом
    на повідку
    він проходить повз
    вже надвечір
    курить дешевий тютюн
    випускає кільця диму
    і крізь них пальцями із цигаркою
    рахує троянди на кущі
    він посміхається

    я хочу бути його
    спокоєм


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15) | "Hey, Jude…"


  40. Наталія Літвінова - [ 2009.06.10 23:42 ]
    Два полюси моєї зими
    Два полюси моєї зими
    Зустрілися вдома на стежці,
    ( І снігом пропахли листи,
    Яких ти мені не писав.)
    І сріблом засипало світ, -
    Ми стали щасливі і щедрі,
    Ми стали навпроти. І час
    Як вкопаний, поряд стояв...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  41. Оксана Сірик - [ 2009.06.10 22:23 ]
    Крапля сарказму... для себе)
    Моя душа формату А4,
    Думки бітом по клаві цокотять…
    А простір в межах власної квартири –
    Квадратні метри волі – що з них взять?..

    І тут тобі – кохання, дружба й доля!
    Глобальне і нудне, печаль і синь…
    Біжи! У борщик вкинеш трохи солі –
    І знову в свої роздуми поглянь =)

    09/06/2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  42. Чорнява Жінка - [ 2009.06.10 21:51 ]
    і незбагненна
    смагляві стегна, мов ласо
    на звичну сутність чоловічу,
    хай кров, як «Абрау-Дюрсо»,
    та тільки не дивись у вічі,
    бо це не музики муар –
    кружляє чорноока фея...
    до чого б тут, здавалось, цар
    і незбагненна Саломея?


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (45)


  43. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.10 21:01 ]
    ЗАПИТАННЯ
    Ішли ми поряд. В мене ти спитав
    Про те, на що відповісти не в силах.
    Мені допомогла сімейка гав,
    Що пронесла тривожний шум на крилах.

    Я думала: це щедрість королів –
    Такі слова... На щастя чи до лиха? –
    Як поряд чоловік із Жигулів
    Спитав, чи зможе він кудись проїхать.

    Ти показав – ліворуч, до кінця,
    А там – усе без труднощів знайдеться...
    Я йшла німотно, мов несла мерця
    Для тебе у своїм холоднім серці.

    О як на ласку камінь піднести?
    Чи легко зізнаватись в нелюбові?
    І поруч мовчки йшов зі мною ти,
    Судомно звівши, наче крила, брови.

    Коли ж дозрів отруйний кетяг слів,
    Що неприємні, як грудневий протяг,
    Повз нас так довго, довго гуркотів
    Вантажений піском, цементом потяг.

    А потім – тиша, та, що душу ссе,
    Така нестерпна і така скажена...
    Ти йшов зі мною, знаючи про все.
    Ти здогадався, що скажу, без мене.
    30.08.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  44. Світлана Васильченко - [ 2009.06.10 21:06 ]
    Ти- сонце
    ти- сонце
    в дозованих порціях
    щоб
    не згоріла одразу
    щоразу
    здаю собі справу
    що завтрашній день може бути останнім

    уперше- без правил,
    без жодних обітниць
    ми разом
    і- вільні
    а дивного що тут?
    уражені душі
    на миті вершині
    - за руки! за руки!-
    упитися можуть
    лиш спалахом близькості
    розбити розторсати
    цю неминучість
    розкрикнути
    згоріти
    аби не відходити зовсім
    аби- ще трошечки
    побути з тобою

    ти- сонце...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  45. Оксана Лозова - [ 2009.06.10 20:44 ]
    Ідилія

    У місті серед лісу,
    У лісі серед міста
    Тихенько сходить місяць –
    Спиняється на місці.

    В нору сховався шурхіт,
    У небі зникла птиця,
    І чути, як нечутна
    Трава росте під листям.

    Дерева сплять у тиші,
    І спить в деревах тиша.
    Почую, як покличеш,
    Почуєш, як покличу.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" 5.67 (5.64)
    Коментарі: (9)


  46. Василь Степаненко - [ 2009.06.10 19:13 ]
    Вся у лататті
    *
    Заводь дрімає.
    В брижах заграви почув
    Тихе зітхання.

    Ніжні іскринки
    Наче мені миготять
    Голосом скрипки.

    Ніби обличчя твоє
    У ластовинні,
    Чиста весняна вода
    Вся у лататті.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  47. Віра Шмига - [ 2009.06.10 18:48 ]
    ОСІННЄ СОНЕЧКО


    Гріло сонечко річку,
    І лужок, і порічки,
    Молоко у корові,
    Навіть вуса шовкові
    Коту нашому – Вальці.
    У шпаринці, в асфальті
    Колисало билинку,
    Мов маленьку дитинку.
    Утомилося, ладо.
    Протягну я долоньці
    І погрію до ладу
    Охолоджене сонце.




    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  48. Олексій Тичко - [ 2009.06.10 17:59 ]
    Хоспіс

    Чи день чи ніч, нема кордону
    в палаті світло -голубій.
    Лиш медсестра турбує сонну,
    цю атмосферу без надій.

    Були надії , але вмерли.
    Болюче тіло теж туди....
    Пігулка,шприц в надриві нерви,
    широкий крок до пустоти.

    Казенний дух чужих приміщень,
    і запах ліків...Скоро смерть.
    Безсилість медиків їх рішень,
    і слів неправди круговерть.

    Вже й ніби смерть як нагорода,
    не буде більше болю й мук,
    і невблаганна сива й горда,
    обірве серця слабий стук.

    А в несвідомості- заграви,
    тікає промінь із під ніг.
    Зелений гай, високі трави ,
    дитячі посмішки і сміх.

    Життя і смерть , логічні дії,
    хто народився той помре.
    Приходять в згадках всі події,
    що було добре і що зле...
    10.06.2009р.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  49. Павло Погуц - [ 2009.06.10 16:34 ]
    Лилася кров, палали вогні….
    Шматок землі
    Ти звешся Україною.
    Ти був до нас. Ти будеш після нас.
    (Л. Костенко)

    Лилася кров, палали вогні,
    Кувалася сталь, дзвеніли мечі…

    Так є, було і буде,
    Так нам написано в житті.
    Ніхто страждань минулих не забуде,
    Репресій голодів, гонінь.
    Років неволі, служби, рабства…
    Ніколи!
    Докіль живі не забудем ми…

    Наш досвід кривавий і гіркий,
    Колючий, немов шипшини колючки,
    Наш досвід скроплений водою
    І кров’ю прадідів-дідів.
    Наш досвід, наче та гора Голгофа,
    На яку ми йшли, щоб нас там розп’яли.
    На тій Голгофі височенній
    Стоять хрести—не три! О ні!
    Їх там сотні, тисячі, мільйони,
    А, може, й більше…я не знаю.

    Ми падали, вставали, йшли,
    Знов падали і піднімались.
    Йшли.

    Колись в минулому давно
    Князювали в нас князі.
    Величні, горді і могутні,
    Як Святослав, Володимир і Ярослав.
    Вони вели народ наш
    До величі, слави і пошани,
    До перемог, що оспівував весь світ
    І нас боялись, знали, поважали.
    Від наших імен тремтіли вороги.
    Атакували Русь половці й татари
    Та здолати—так і не змогли.

    Але Русь розтерзана упала,
    Начебто розвіялась в прах.
    Чому ж?

    Вороги тут винні та не зовсім.
    Князі, молоді і запальні, не розумні ще,
    Завзяті, роздерли Русь на кривавії шматки,
    Заради влади, золота й багатства…
    І коли у двері їхні постукали враги,
    Не об’єднались, ні, а розсварилися ще більше.
    І ворог двері одчинив, вирвавши із петель,
    Ввійшов у хату і з господаря зробив собі раба.

    Пропала слава, пропала Русь,
    Через егоїзм князів пустоголових.
    Та не помер, на щастя, наш народ,
    Не здався, не похилив він голову.

    В ярмі у ворога страждав,
    Та не схилив ніколи голови,
    Його били й мордували,
    Та на коліна не поставити того,
    У кого в серці горить вогонь нещадний,
    Вогонь гарячіший від пекельного вогню,
    Вогонь душі, вогонь сердець…

    Ми падали, вставали, йшли.
    Знов падали і піднімались.
    Йшли.

    Так народились козаки.
    Не стерпіли палаючі серця,
    В плугу хазяїна чужого
    Гнути спину, не стерпіли і …

    Пішли вони на Січ,
    На Запорожжя,
    Пішов один, а потім другий,
    Прийшла сотня, тисяча
    Воїнів завзятих,
    А потім ще, і ще, і ще.

    Так народилося козацтво,
    Вільнолюбиві, палаючі серця,
    І неначе ураган вогненний,
    Пронеслися вони по Україні,
    Визволяючи жінок братів, сестер,
    Виганяючи врага.

    І росло козацтво, наче вогнище,
    В якого не жаліли кидати дрова.
    Тремтіли вороги, не знали що робити,
    Як чули ім’я Хмельницького,
    Так западали їм серця і тряслися руки.
    Вогненна буря, яку підняв Богдан,
    Палила все, що лиш могло горіти,
    І вогонь чистильний аж до неба запалав.
    І освітив він небо, наче сонце вогняне.
    Вогонь і меч! Вогонь і меч!
    Ось кара праведна для тих, хто загнав
    Народ наш у презренний плуг.

    Та помер Богдан, що з боротьби вродивсь,
    І буря почала втихати
    Забракло серця вогняного,
    Щоб вогонь народний підживляти
    І знову почалося найстрашніше,
    Що могло лиш статись.
    Боротьба…війна…не з ворогами…
    А між козаками –
    За власть, клейноди, булаву.

    А ворог постукав у двері,
    Гостряком меча і переступив поріг,
    Ввійшовши в хату,
    Де сварились хазяї, їх діти і жінки,
    Що роздирали хату власноруч.
    А ворог лиш прийшов і загарбав все,
    І з хазяїв поробив собі покірних слуг.

    Тим разом впали на коліна.
    Заставили нас голову схилить.
    Але надія в серці не згоріла,
    І вогонь не згас, і пам’ять пам’ятала
    Хто ми є, а ким були.

    Плуг, ярмо, чужі поля,
    А ми раби, що жили гірш собаки,
    І жили ми, і жили ми,
    Але як раби.

    Піднімались з океану мас,
    Могутні хвилі вогняні,
    Проте…
    Бог зробив в природі так,
    Що хвилям дано підніматись
    І падать знов, розбиваючись об скали.


    Ми падали, вставали, йшли,
    Знов падали і піднімались.
    Йшли.

    Тепер ми незалежні, врешті решт!
    Ми живемо у своїх хатах,
    Працюєм на своїх полях,
    І живемо ми самі для себе,
    А не для пана, що завше з батогом стояв.
    Ми вільні, ми скинули кайдани,
    Окови тяжких літ, але…

    Коли ми боремось, ми завжди разом.
    А коли в нас мир, то сваримось із братом.
    Чому?
    Чому роздерли ми країну
    На Північ, Південь, Захід, Схід?
    Чому кордоном зробили ми Дніпро?
    Чому ми боремося за прапори –
    Оранжеві, білі з червоними серцями,
    За біло-голубі,
    А не за синьо-жовті??
    Чому ми сваримось брат із братом,
    Коли нам треба об’єднатись,
    Стати плече в плече, пожати міцно руки,
    І працювать заради блага нашого й дітей.
    Чому ми боремось за гроші?
    За владу? Хіба вони нам
    Потрібні будуть, коли у своїй хаті,
    Ми знову станемо слугами?

    Згадайте, що було колись:
    Чому ми програвали?
    Чому ставали ми рабами?

    Хіба минуле не навчило?
    Хіба діди нам не казали,
    Як нас голодом морили,
    Хліб наш власний з хати відбирали?
    Хіба ми хочем цього знову?
    Щоб повторялись помилки?
    Хіба минуле не навчило?

    Невже ми століттями боролись,
    Щоб розсваритись і зруйнувати все?

    Ми ж почали тільки будувати
    Свій новий дім,
    Ми заклали лишень фундамент,
    А вже ділимо і дах, і стіни.
    Годі!
    Нам треба забути всі незгоди й сварки.
    Нам треба міцно потиснути руки і почати
    Разом будувати. Спільно.

    Ми падали, вставали, йшли.
    Знов падали і піднімались.
    Не впадімо знову.



    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2009.06.10 14:53 ]
    Порахуймо, малята!
    Слоненят ми рахували

    Як у ліжечка лягали,
    Слоненят ми рахували:
    Раз - малесеньке сіреньке.
    Два – як сонечко, руденьке.
    Три - білесеньке, мов сніг.
    А чотири – вище всіх.
    П’ять – рожеве, як шипшина.
    Шість – пухнате, мов хмарина.
    Сім – повільне, вдача діда.
    Вісім - жваве, непосида.
    Дев'ять - гарне, клаповухе.
    Десять - звичне! Знову слухай...


    Бігла білка до ліщини

    Бігла білка до ліщини
    По горішки для родини.
    Та забула от, малята,
    Всю рідню порахувати.

    А у білочки-манюсі –
    ДідусЯ два, дві бабусі.
    Є, звичайно, мама, тато,
    Двоє братиків близняток.

    По горішку всім як дати,
    Скільки треба в сумі мати?


    Назбирав їжак грибочків

    Назбирав їжак грибочків,
    Засолив чотири бочки.
    Першу бочку дав зайцям,
    Другу бочку – кабанцям,
    Третю – равлику, сусіду.
    Щось лишилось для обіду?


    Сім горобчиків сиділо

    Сім горобчиків сиділо
    На березі й гомоніло,
    Запросили ще й сороку,
    СпівбесІдницю нівроку.

    Та на гілці примостилась,
    До розмови долучилась.
    Тож, тепер птахів, малята,
    Треба нам порахувати.


    Кожен равлик має ріжки

    По доріжці у садочку
    Равлики гуляли,
    У маленькому візочку
    Равленят гойдали.

    Кожен равлик має ріжки -
    Парочку на брата.
    Скільки разом мають ріжок
    Двоє равленяток?


    Може, треба підказати?

    Заєць ніс оце на свято
    Моркву крихітним зайчатам.
    Крихти татка зустрічали,
    Моркву разом рахували.

    Рахували... Потомились.
    Ледь малі не посварились.
    П’ять зайчат десяток моркви
    Ділять ревно, що аж змокли.

    Може, треба підказати,
    Скільки кожен має взяти?


    Іграшковий потяг

    Паровозик хутко гонить,
    Тягне трійко він вагонів.
    А у кожному вагоні
    Пасажири є пристойні.

    Пасажирів небагато,
    Бо вагони іграшкові.
    Троє в кожному, малята.
    Скільки буде загалом їх?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1483   1484   1485   1486   1487   1488   1489   1490   1491   ...   1829