ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тарас Новий - [ 2009.05.19 01:48 ]
    Слова
    Солова, слова, і знов словва.
    Якби ми знали їхню силу!
    Від них - душа враз ожива
    Від них - «ховається в могилу»



    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  2. Ірина Білінська - [ 2009.05.19 01:40 ]
    Зірки згасають, але ти світи

    Зірки згасають. Дивишся у вись.
    І пошепки загадуєш бажання,
    Які в твоєму серці вже збулись.
    В твоєму серці сила несказанна.

    Зірки згасають, але ти світи.
    Світи любов’ю - щиро, не фальшиво.
    І усмішкою землю освяти
    І станеться обов’язково диво.

    Зірки згасають. Опадає цвіт.
    А ти світи, теплом хай серце сяє.
    А ти світи і змінюй цілий світ.
    Хтось усмішки твоєї так чекає…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  3. Імітатор Стилів - [ 2009.05.18 22:13 ]
    Досадная ошібка
    Коли упала у окріп
    Ти…
    Я
    Не хотів щоб ти впеклась
    Моя
    Морквина.
    Хотів щоб
    То
    Була лише цедрина…
    Так повиводити глистів
    Хотів.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (15)


  4. Василь Степаненко - [ 2009.05.18 21:35 ]
    Якби ще вчора знав
    *
    Якби ще вчора знав,
    Що не кохаєш,
    Обсвідчився б я краще уві сні.
    А то, немов тюхтій, на місяця кружалі
    До ранку шліфував тобі пісні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  5. Володимир Замшанський - [ 2009.05.18 20:55 ]
    Зоряний шлях
    Молоко галактик вільно я всмоктав вустами з неба.
    З роєм атомів свавільно поривався без потреби
    В те, що треба… те, що бачив, що манило і, що прагнув…
    І не вам роки не вдячні розірвати душу спраглу.

    Ні, не вам!

    В сузір’я Лебідь помах крил і лет останній.
    Розірвавши ситу темінь в цвіт комети на світанні.
    Повз Земну привабу дивну від Стрільця правиці з воєм
    Лева гнучи дужу спину лютим горем наднової.

    Повернуся!

    Стану слідом молока галактик білих
    І Земля пригубить зірку від грудей сузір’я Діви.
    Увірветься космос-атом (в те що схоче). Без потреби
    Спокій рвучи дужим катом рук моїх і волі Неба.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  6. Володимир Мельников - [ 2009.05.18 20:48 ]
    Чернівецькі вулички
    Чернівецькі вулички,
    Школа тридцять третя
    Нас звели з тобою
    На усе життя.
    Пам’ятаєш булочки
    В шкільному буфеті,
    Першої любові
    Мить передчуття?

    Клопотами власними
    Ми тепер сповиті.
    Виразки й коліти...
    Словом - “се-ля-ві”.
    Наших однокласників
    Розвіяло по світу -
    Вітя Пополітов
    З Іоніной - в Москві,

    Зисельман - в Ізраїлі,
    Давидова - у Штатах,
    А Міхно і Носов -
    У Києві, як ми...
    Та, на жаль, проґавив я
    Тебе у Карпатах.
    В історії відносин
    То був сезон “зими”.

    Білі гладіолуси
    Нас не зупинили,
    І розкрити очі
    Не примчав Пегас.

    Шлюбні дзвони голосно
    Для тебе дзвонили,
    Але шлюбні ночі
    Були не для нас...

    Попри все не втратили
    Те, що нас єднало -
    Буковинські пісні,
    Чернівці... А втім,
    Мріям не зарадили,
    Або ще не знали -
    Не буває пізно
    Повертатись в дім.

    Це тепер ми знаємо
    Кращий шлях до Дому,
    Де панують радість
    І сезон “весни”.
    Бо кохання маємо,
    Й легко і свідомо
    Увійдемо в старість
    Та у вічні сни.

    Чернівецькі вулички -
    Це мої знамена,
    Де “Марічка” ллється
    Просто із вікон.
    Ароматні булочки
    Ти печеш для мене,
    А мені здається,
    Що це давній сон.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  7. Влад Псевдо - [ 2009.05.18 16:01 ]
    777
    Крилам рухатись, знаєш, боляче
    У вогнях твоїх, небо сьоме!
    Мабуть, мертвим чекати волі чи
    Воскресати – ще тихим, сонним

    У висотах твоїх, нестрАждуще!
    Тільки як тебе досягнути?
    Тут гармонія – горю й радощам
    На землі слід було минути.

    На тобі, голубе безпам’ятство,
    Залишає орбіти космос.
    То для чого у сьомому танути,
    Якщо далі – солодке восьме?

    Безтурботний притулку генія,
    Не для вмерлих твої площини!
    Я ввірвуся легким затемненням
    Чи на п’ятому десь загину.

    Так, до тебе не стануть плоскими
    Всі шляхи і усі розпуття!
    На кордонах і зламах простору
    Я зумію тебе торкнути.

    Лиш би не захлинутись ношею
    В каменистих чужих широтах...
    Небо сьоме і мною прошене!
    Не впади до мого приходу.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (4)


  8. Влад Псевдо - [ 2009.05.18 15:46 ]
    з циклу безsomnia.3
    Травень. Вітер. Сміливі запахи.
    Слово ще – і я впаду замертво.

    Дим. Бетонні сходи і марево:
    Тебе із залізного тіста зварено.

    Мій дерев’яний стілець. Дванадцята.
    Скроні, вилиці – болі – пальцями.

    Я хмелію – ти благоденствуєш.
    Сам на високому білому – ремствуєш.

    Все затяжно. Хронічно. Запущено.
    Травень. Фобії. Вітер дужчає.

    Крок і - точно порве перетинки.
    Дивимось голодно десь за третім – ким?

    Азбест. Атоми. Морзе азбука.
    Хрест на шиї твоїй чи свастика?

    Хто тебе ранком і ввечері пестує?
    Руки? Голос? Паркани азбестові?

    Грудень. Сніг. Паркан з осики.
    Хрест на грудях – тепер навіки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (13)


  9. Влад Псевдо - [ 2009.05.18 15:13 ]
    з циклу безsomnia.2

    У моїх чотирьох квадратних
    Кожен шелест розколе череп,
    Кожне слово, як губка з оцтом.
    Б’ються рани чорнилом в висок.

    А вузли неможливо рвати…
    Ким же будуть відкриті двері?
    Я не вірю в пусті пророцтва –
    Що тут: птах не таких висот…

    І тепер зрозумів єдине:
    Краще келія, ніж серпентарій,
    Менше жителів – більше кисню.
    Та від осені і до весни

    Я ж загрузну у павутині,
    Може, мухою, може, задарма
    У в’язкій самоті зависну
    Й підірву ці чотири стіни.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.34)
    Коментарі: (2)


  10. Евгений Спежаков - [ 2009.05.18 15:48 ]
    "Не бойтесь дождя!.."
    * * *

    Не бойтесь дождя!
    Выходите под капли тугие!
    Он сделает всех
    близнецами по группе воды.
    Не бойтесь грозы!
    Ведь когда-то мы всё-таки были
    Потомками тех,
    что на сушу из моря взошли.
    Мокры, веселы…
    Чем не праздник, беспечно забытый?
    Смываем с себя
    неизбежное вроде бы зло…
    Закончился ливень,
    и солнце по небу разлито.
    Я был под дождём,
    и считайте, что мне повезло!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  11. Мар'яна Невиліковна - [ 2009.05.18 14:06 ]
    Етюд
    маленький подіум
    з долоні лінія
    дрижить за Ріхтером
    скидає першості
    дві злітні смуги
    стають вагітними
    десятком
    герців

    півкрихти містики:
    окремі постаті
    злилися тінями
    в єдине озеро
    намокли лікті
    холодним лоскотом

    навшпиньки

    з острахом


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (13)


  12. Віталій Дудка - [ 2009.05.18 14:17 ]
    50% моего поколения...
    Мы в кабаках прокуренных пили,
    И делили проблемы свои
    Через пару часов мы забыли,
    Как сужаются наши круги.

    Притворялись мы пьянью невзрачной.
    Повышали мы рейтинг себе.
    И рыдали слезою табачной,
    Все топили в огнЕнной воде.

    И сидел я вот так вспоминая
    И готовил себе я наклЕп!
    Всех я вас и себя проклиная
    Видел как разрушается век.
    Видел как опадают листочки,
    Видел клей что их раньше держал,
    Слышал плачь за утерянной дочкой,
    И от ярости чуть не визжал.

    А беды,ведь,нет как таковой,
    Мы же сами себе создавали,
    И проблемы, и смех, и покой.
    Аллилуя мы в ад закричали!

    Ну и пусть будем древком от флага.
    Ну и пусть на последнем шагу.
    Мы себя успокоили брагой.
    И всех шлем кто не в нашем кругу.

    В.Дудка


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Христенко - [ 2009.05.18 13:03 ]
    Я ЛЮБЛЮ АРОМАТ ТВОГО ТІЛА
    Поцілунків і любощів злива
    Промайнула грозою з дощем.
    Ти веселкою сяєш – щаслива,
    Пригорнувшись мені на плече.

    Бачу гарну статуру жіночу,
    Повні груди і стегон овал,
    І про інших не мрію – не хочу, –
    Це тебе я так довго шукав!

    Я люблю аромат твого тіла
    І волосся чарівного шовк,
    Як довірливо ти шепотіла –
    Час завмер і нікуди не йшов.

    Летимо у зірковому небі
    На космічній планеті Земля
    І сузір’я закоханих – Лебідь, –
    Посміхається нам іздаля.

    І на серці хвилююче-млосно,
    Сльози щастя зірками блищать.
    Я чекав і намріявся вдосталь.
    Парубоцтво моє – вибачай.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.33 (5.42)
    Коментарі: (22)


  14. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.05.18 13:29 ]
    Р-о-з-думи
    Я думаю, де ти...
    І мрію, щоб доля
    Дала шанс на весни,
    Де разом з тобою.
    Я знаю, даремно
    Надією марю,
    Проте так приємно
    Пожити у раї.
    Надуманий рай мій,
    Але, таки, справжній,
    Хто знає? Можливо,
    Як мріять уважно,
    Старанно фантазії
    В снах малювати,
    То мрія реальністю
    Буде ставати.
    Час плине, ночами
    І днями, невпинно,
    А я...Я молюся,
    Стою на колінах -
    Всі тайни мої
    Знає Матінка Божа -
    Моя охорона,
    Свята огорожа
    Від всього того,
    Що судилось прожити.
    Малюю на шибках
    КОсмічні я квіти,
    І знаю, що рай свій
    Збудую без нього,
    Того, кому зайва
    Моя допомога.
    Того, кому доля
    Мене не судила,
    Дивлюся в люстерко,
    Яка ж я дитина!
    Попереду все ще,
    Кохання велике
    І пристрасть, і стан
    "Я щаслива до крику!"


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (25)


  15. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.05.18 13:48 ]
    *****
    Поміняю паролі -
    На всяк випадок, зранку,
    Під суворим контролем
    Звик ти мати життя,
    А зі мною - не вийде,
    Я тобі не коханка!
    Буду жити на повну,
    А ти, милий, затям:

    Не всі жінки,
    Що були поряд,
    тебе кохали-берегли,
    На всі смаки
    Шукав ти долі,
    А зупинитись -
    Невтямки?..
    Не всі жінки
    Могли щасливим
    Тебе зробити,
    Щоб злітав
    Ти в небеса
    На щастя крилах.
    А ти...
    Мене ти не впізнав...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  16. Ксенія Малиновська - [ 2009.05.18 11:48 ]
    ***

    Прийшла весна і скресла крига
    І у душі моїй відлига
    І витіка з очей слізьми
    Все горе,завдане людьми
    Шукає сонця промінець
    Надії ніжний пагінець
    Що пробивається крізь шар
    Торішнього ,гнилого листя
    І не повернеться кошмар
    Який мені ночами сниться
    Весна прийшла-радіє серце
    І ожива очей озерця
    Весна! Весна-моя надія
    На те,що сонце всіх зігріє


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. Ксенія Малиновська - [ 2009.05.18 11:07 ]
    ***
    Ніч зорі
    Купала у морі
    Одну згубила
    Вода прибила
    До берега зірку
    На небі дірку
    Людина латає
    Коли помирає


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Ксенія Малиновська - [ 2009.05.18 11:51 ]
    ***
    У парку розцвіли старі каштани.
    Буяння цвіту,мов вино,дурманить.
    Пригадую себе іще дівчатком,
    Яке гуляло в парку з любим татком
    І міцно за татову руку трималось,
    Раділо усьому,і всьому всміхалось...
    Все ті ж каштани,все та ж весна,
    Та я вже стала давно не та...
    Хоч немаленька,і не дівчатко,
    Та в парк гуляти я ходжу з татком,
    Але це татко моєї доні...
    А в мого татка вже сиві скроні,
    Бо річка часу незна спочину
    Ні на секунду,ні на хвилину...
    Весна минає-приходить літо...
    І опадають з каштанів квіти...


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  19. Юлія Хвас - [ 2009.05.18 11:06 ]
    А зорі вмиваються
    А зорі вмиваються милом інтиму,
    І піниться вечір у поглядах зір.
    То ера Ерато і вогнищ без диму
    На схилених спинах потомлених гір.

    Луна-поліглот у закоханих вуха
    Сипле коротке стакато ночей.
    Освідчення квітки цвіркун нишком нюха.
    А зорям в очах мильна піна пече.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  20. Оксанка Марущак - [ 2009.05.18 11:49 ]
    ***
    Собі ти скажеш - таких сотня,
    А мого імені із серця не зітреш!
    Хоч завтра не подзвониш (як й сьогодні),
    Цієї ночі знову не заснеш.

    Байдужим будеш ти на людях,
    І жарти твої гострі - всі мені,
    Частішатиме стукіт в грудях,
    Коли ловитимеш в моїх очах вогні.

    Летять, немов в калейдоскопі дні,
    Минуле бачиться уже розмитим.
    І з сумом ти зізнаєшся собі -
    Як жаль за щастям, необачно так розбитим!



    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (3)


  21. Віталій Дудка - [ 2009.05.18 11:53 ]
    Сестрам
    ****
    Со мной по жизни две голубки
    Мне вдохновенье предают
    Как две спасательные шлюпки
    От мысли пьяной отведут

    И если клетку смастерить
    Из самых благородных руд
    Не даст им гордость посетить
    Этот заманчивый приют

    По разу каждая когда-то
    На своей воле испытав
    Видали как чернеет злато
    Хитер как с мышкою удав

    Своим сапфирным опереньем
    Блестят, летая в высоте
    От цепи разлетятся звенья
    Кто пустит руки к красоте

    Переливаясь краской страсти
    Уверенный и стройный стан
    Из каждым взмахом ближе к счастью
    На шаг вперед, на зло врагам

    Пусть не легко полет дается
    Но есть лететь ради чего
    В малых сердцах дух сильный бьется
    И сердце держится его

    А я земных корней создание
    Разлогий дуб, что при горе
    Иль на яву или в мечтанье
    Держу любовь до них в коре

    Для них всегда в ветвях моих
    Найдется место для защиты
    Из хворостинок из простых
    Из добрых чувств местечка свиты
    В. Дудка


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Наталя Радкевич - [ 2009.05.18 10:00 ]
    Слабка та непідкорена
    Змучена коханням, змучена нелегким життям,
    але вона не піддалася сильним вітрам...
    Трималась скільки в неї є ще сил,
    розправляючи всю міць білих вітрил..
    вона сильна, незламана життєвими тривогами,
    вірна, незаплутана рідними дорогами...
    а в коханні: зрада, горе, біль, розчарування,
    написаний сонет, а в душі зхалишаються вагання..
    Летіти проти вітру, без підтримки та допомоги?
    Впасти..і в житті піднятися немати змоги...
    Але вона підведеться, нескорене життя, нескорена вона,
    і буде колись свято, і запанує на її вулиці весна...
    Змучена та сильна, але водночас слабка та непідкорена,
    зрадливим коханням та тяжким життям своїм зморена..
    Але тримається, незламали її ще вітри,
    вже не боїться болі, вже не боїться самоти..





    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  23. Андрій Мирохович - [ 2009.05.18 10:41 ]
    ранкове
    перетікання неба у зіниці
    відчинене вікно дрижання вій
    твій погляд наче лід ламкий
    і наче дощ вмиває лиця
    і холодно незатишно і тоскно
    на біле простирадло намовлянь
    лягає попіл сірий і тривожний
    так ніби мертвий птах


    Рейтинги: Народний 5.19 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (10)


  24. Катруся Матвійко - [ 2009.05.18 09:34 ]
    Образи, образи, образи...
    Образ, ображений злими словами,
    Тихо іде у вечірній імлі,
    В церкві навколішки під образами,
    Молиться він у святому теплі.

    Просить у Бога забути образу,
    Слізно благає пробачити всіх,
    Ніби відверто, та видно одразу,
    То лиш слова, а в душі – гнівний сміх.

    Свічка спалахує й гасне раз по раз,
    Ладаном пахне у церкві вночі,
    Хто ти, словами ображений образ,
    Що загубив милосердя ключі?..



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (16)


  25. Оксана Вілінська - [ 2009.05.18 01:52 ]
    Природа
    Природо, до тебе на колінах звертаюсь я!
    поки вдихаю твоє чисте повітря,
    ніж мене у своїх обіймах!!!!
    пести ласкаво своєю травою,
    вкривай мене глибокою водою.
    яскравими квітами мене заплітай,
    сьогодні, Природо, я твоя, Знай!
    а завтра опинюсь в міцних обіймах Міста,
    забуду, як гарно було з тобою.
    і не захочеться мені знову їсти,
    що приготовано було тобою.
    я не згадаю твої солодкі поцілунки,
    що на шкірі моїй залишила,
    лише кайдани - Міста готунки
    на шию собі почепила.
    і знов сірими стануть мої очі,
    які з тобою були зелені.
    і знов бачу запилені ночі,
    що з тобою були шалені.
    не побачу я довго польових квітів,
    не вдихну сонячного проміння,
    на собі не відчую зелених тих вітів,
    Що в землю сховали коріння.
    Природо, приречені ми
    бути з тобою не поруч.
    але в душі моїй, на глибині,
    з тобою я бути хочу!


    18.05.09


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (4.83)
    Коментарі: (1)


  26. Женчик Журер - [ 2009.05.17 23:43 ]
    Старіти
    З неба ідуть новини в дощі і граді,
    Слід залишаючи між лімфовузлами.
    Очі втираючи хусткою із орігамі,
    Вимкну канал прийому «на автоматі».

    Рокотом синіх нервів транквілізатор
    Виб’є канву надії у бездоріжжі.
    Скрикнути з підвіконня в холодну тишу…
    Після грози у носі приємний запах.

    Впасти під ноги мокрій брудній болонці.
    Встати, і сходами швидше піти додому.
    «На автоматі» ввімкнувши канал прийому,
    Бачити, як вицвітає диван на сонці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  27. Імітатор Стилів - [ 2009.05.17 20:16 ]
    Голем
    Мімікрія на "Станцуй поминки"
    Чорнява Жінка http://maysterni.com/publication.php?id=32698


    Станцуй поминки стройных рифм
    На синем берегу печали.
    Мы их невольно повстречали,
    С разлукой слово обвенчали
    И в воду бросили – плыви!

    Станцуй поминки! Пусть на спину
    Хлыст тонкой веточки сирени
    Следом вишнёвого варенья
    И преступленья искупленьем
    Стиха начертит снова схиму.

    Станцуй поминки! Я не сгину
    На крыше брошенного дома
    Лицом забытого фантома
    От рук до одури знакомых
    Как будто Голем кану в глину


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  28. Василь Степаненко - [ 2009.05.17 19:04 ]
    Думки настирні

    *
    Думки настирні
    Так мене обсіли,
    Як в травні ненажерливі хрущі,
    Сливове листя.
    Скільки не труси їх!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  29. Імітатор Стилів - [ 2009.05.17 18:10 ]
    Хамелеон
    (Перефарбований вірш Петра Скунць)

    "Один" http://maysterni.com/publication.php?id=32997

    Мої дні повмирали. А тепер помирають і ранки.
    Замість кулі земної обробляю я листя тепер.
    Всі відмінності стер. І зеленим помада коханки
    Тільки маминих сліз я ще досі з обличчя не стер.

    Там, де жив я колись, все обірвано хитро і тонко.
    І стрічаю тварюк, де шукав найсвітліших людин,
    Де тепер я живу – ні дружини, ні сина, ні доньки.
    Лише біль колючок (на деревах віршів) де один...

    Де один, по заслузі, в цьому білім по-чорному світі
    Не зберіг біля себе ні батьків, ні сестри, ні братів.
    Бо зустрів уже всіх, кого мусів під сонцем зігріти,
    І усіх обминув, фарби хто розрізняти не вмів.

    Не шкодуй мене, доле! Кинь мене іще вище і вище,
    Не пророк я сьогодні – тінь пророка чи, може, скелет .
    Колорадських жуків на ділянці натхненно я нищив,
    Де метелика ловить на гілках різнобарвний поет.

    Слово їсти не дасть. Може, буде ще фарба на спині
    Аби десь побиратись на помийках Росії в кущах.
    Але ж, рідна Вкраїно… Бачиш?! Очі по-давньому сині,
    І по-давньому плаче над твоїм безталанням душа.

    В цьому світі чужім все спрацьовано зайдами тонко.
    В цьому світі безмежнім… У безмежжі на світі чужім
    В нас не буде навік ні дружини, ні сина, ні доньки.
    То хоч світлим батькам свої голови в ноги зложім

    Я зостався один. А мій колір то щось випадкове.
    На годиннику світу двадцять чорних століть, як годин.
    Я один перед смертю. Без народу. Без друга. Без мови.
    Колір всякий пізнав... Твій, Вкраїно, всотавши один.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  30. Ярослав Чорногуз - [ 2009.05.17 16:51 ]
    ПРОЩАННЯ З ВЕСНОЮ
    Тихесенько у Велесовім гаю
    Я проведу в минуле цю весну
    І красне літо радо привітаю
    І в травах цих високих потону.

    Заслухаюся співом солов"їним,
    І на перисті хмари задивлюсь,
    І за життя прекрасні ці хвилини
    Я Велесові вдячно помолюсь.

    Із серця тут думки зникають ниці
    І входить первозданна чистота.
    Душа стає в природній цій Божниці
    Просвітлена, небесна і свята.

    Вбирають очі розбуйнілу зелень,
    І квітів жовтизну і фіолет,
    І оповитий щастя дивним хмелем,
    Мов пориваєшся в пташиний лет.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  31. Володимир Мельников - [ 2009.05.17 15:44 ]
    Не грусти
    Ты не грусти ни о чем, родная...
    Печаль отбрось!
    Насыщен воздух сиренью мая
    И я - твой гость!

    Вот и дождались с тобой мы лета,
    Год позади,
    В нем было столько тепла и света,
    А впереди

    Нас ждут с тобою такие встречи,
    Такие сны!
    Еще не “осень”, еще не “вечер”...
    Разгар “Весны”!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  32. Петро Скунць - [ 2009.05.17 12:24 ]
    ОДИН

    Мої дні повмирали. А тепер помирають і ранки.
    Замість кулі земної обробляю ділянку тепер.
    Я імперію стер. Власну гордість. Помаду коханки.
    Тільки мамині сльози я донині з лиця не зітер.
    Там, де жив я колись, все обірвано хитро і тонко.
    І стрічаю тварюк, де шукав найсвітліших людин,
    Де тепер я живу – ні дружини, ні сина, ні доньки.
    Це далеко, далеко, і тому я навіки один.
    Я один по заслузі. В цьому білім по-чорному світі
    Не зберіг біля себе ні батьків, ні сестри, ні братів.
    Я зустрів уже всіх, кого мусів під сонцем зустріти,
    І давно розлучився із тими, з ким того не хотів.
    Не шкодуй мене, доле! Кинь мене іще нижче і нижче,
    Не пророк я сьогодні – тінь пророка чи, може, скелет .
    Колорадських жуків на ділянці натхненно я нищу,
    Хоч таким не займався найсумніший на світі поет.
    Слово хліба не дасть. Може, буду ще різати свині
    Або десь заробляти на помийках Росії чи США.
    Але ж, рідна Вкраїно, в мене очі по-давньому сині,
    І по-давньому плаче над твоїм безталанням душа.
    В цьому світі чужім все спрацьовано зайдами тонко.
    В цьому світі безмежнім, безбережнім і зовсім чужім
    В нас не буде навік ні дружини, ні сина, ні доньки.
    То хоч світлим батькам свої голови в ноги зложім.
    Я зостався один. Україна – це щось випадкове.
    На годиннику світу двадцять чорних століть, як годин.
    Я один перед смертю. Без народу. Без друга. Без мови.
    Я один, Україно. А це більше, як натовп, – один.

    1994


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.83) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (3)


  33. Ярослав Чорногуз - [ 2009.05.17 12:58 ]
    Слов'янські танці Дворжака
                       Якби того,що в мріях маю,
                       Хоч краплю б мати наяву.
                               В.Симоненко

    Тече ріка сумна мінору,
    Моя душа у ній пливе,
    Поринути у води горя,
    В печалі кола серце зве.

    Під звуки трепетного щему
    Закрутить вир переживань,
    Коли нема в душі Едему,
    Віддамся пеклові страждань.

    А скрипки вже не просто квилять,
    В них - розпачу апофеоз,
    І раптом світла чиста хвиля -
    Мажор, по тілу йде мороз.

    О сплески радості неждані
    У плині сірого буття,
    Немовби знов прийшло кохання
    В моє зажурене життя.

    Неначе б то з ріки розпуки
    На острів щастя вийшов я,
    Й під чарівні оркестру звуки
    До мене мила йде моя.

    І ми кружляємо у танці,
    На руки я беру її,
    Мажору світлого повстанці
    Пливемо проти течії.

    І замовкає, замовкає,
    Зникає десь ріка сумна,
    О люба, я тебе кохаю,
    Дзвенить піснями нам весна!

    2008


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (1)


  34. Віра Шмига - [ 2009.05.17 12:48 ]
    * * *
    Знов пірнає високе небо
    У обмежений в стінах простір.
    То не примхи,то е потреба,
    Щоб хоч інколи в хату –гості.

    У воді не хилясай, рибко.
    Не базікай дарма, папужко.
    В мене гостя.Хіба не видко?
    Неба сині прозора смужка.

    Завітала – й думки кохаю,
    Мов росою дзвіночка вмиті.
    Ти заходь.Я тебе чекаю,
    Бо живу на краю блакиті.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  35. Тамара Шевченко - [ 2009.05.17 01:23 ]
    Квіти горецвіту
    Польові яскраві квіти

    Я пішла збирать весною,

    У долині горицвіту

    Познайомились з тобою.

    Їх чарівною красою

    Ми до ранку любувались,

    Там під зорями у полі

    Цілувались, цілувались.

    Серед квітів горицвіту

    Я тебе зустріла в полі,

    Жовті квіти горе цвіту –

    Подарунок щастя й долі.

    Милі квіти горицвіту

    У віночок ми збирали,

    Чи на радість, чи на сльози,

    Ой не знали, ще не знали.

    Відцвіли весняні квіти,

    Поле вкрилось білизною

    І збираєш ти ромашки

    Із другою, вже з другою.

    Ой, чи любить, чи не любить,

    Я гадала-ворожила.

    Моє перекотиполе

    Удержати не зуміла.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  36. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.05.16 23:49 ]
    ВІДМОВА
    Ш.О.Р.
    Все прозаїчно, що в серпні, що в грудні,
    Наче із квітів сухих екібано:
    Свято – як свято.
    Будні – як будні.
    Що на вечерю, те й на сніданок.

    На автоматі.
    У межах повтору.
    Сила традицій.
    Сила тяжіння.
    Штори відкрити.
    Закрити штори.
    Ще один злускали день-насіння.

    Очі, як лампочки, перегоріли.
    Дивно? Не дивно, що мало блиску.
    Треба у гори?
    Де – кров – по жилах?
    І - де немає життя за списком?

    Там залишились твої едельвейси.
    Там недоречні манери панські…
    На літаку, світанковим рейсом.
    До Самарканду.
    У гори Фанські.

    Там – хоч і пішки – не пішоходи.
    Чай – різнотрав’я і без варення.
    Ти привезеш сувеніри і фото,
    Все, окрім віршів моїх і натхнення.

    Душу, будь ласка, не треба до зламу.
    Легко і весело тільки із виду.
    Я буду з вами.
    Завжди буду з вами.
    Хоч і нікуди уже не поїду.
    16.05.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  37. Юлія Скорода - [ 2009.05.16 23:23 ]
    СТО ЛИЦь і Я
    Малий сюжет
    Сюжет великий
    Йде до лиця прасований манжет
    І дрантя теж зійде
    Столичний нелюд вічно в русі
    З-під ніг підмели бруд
    Залишивсь лиш у вусі
    Жетон потрапив в турнікет
    Тут андеґраунд всім відкритий
    Потік людей
    Потік монет
    І кожен по-своєму ситий
    Мільйон світів
    Мільярди костомах
    Принишклі очі й дивний вигин брів
    Не вірять в прах
    За склопакетом тиша
    Одне обличчя
    Єдина ніша
    Тональність власних почувань
    Даун тайм хапає без вагань
    Мости будує між тілами
    І знає все що буде з нами

    05.05.2007 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  38. Диковинка Лісова - [ 2009.05.16 21:47 ]
    EGO SUM (І.Н.Ц.І.)

    Храм Соломонів змістився з землі,
    там торгували...
    оптом і вроздріб ринок вели,
    також мінялись рабами.

    - Хто наказав споруду знести?
    Каменю з каменя впасти?
    - Цар, що приїхав сюди на ослі,
    здали його римській власті.

    - Де царював? - Царював у душі
    всього хрестового люду.
    - Ранку не ждали? - Прийшли уночі,
    зрадник там був, то Іуда!

    - За що продав? - За срібляки.
    - Був задоволений? - Здався!
    Здався Іуда, висів на гіллі,
    Сором у серце закрався.

    - Стався вже суд? - Так, Понтійський Пилат
    вів керівництво процесом!
    Жінки не слухав. Іроду брат,
    знався з народним конгресом.

    - Де багряниця? - На посміх пішла.
    Терен у кров помастили.
    - Люди, у чому його є вина?
    Нащо серця очорнили?

    - Вийшов Варрава? - Раділи усі!
    Інший прийняв сі хреста -
    Цар,що приїхав сюди на ослі,
    Вівці розпнуть пастуха!

    - Йдіть на Голгофу! - Там сльози рясні,
    небо о шостій гниє
    чорною цвіллю у кожній душі!
    - Царю, скажи, де ти є?

    - Що ж ти, Пилате, сад Гетьсиманський
    не справедливо плюндруєш?
    - За що розп'яв ти Дух християнський?
    Серця свого чом не чуєш?

    * * *
    - Третього дня Вам спасіння дано!
    Вівці, розкрийте же очі!
    Ви ж не дарма хліб і вино
    пили в четвер всі охоче!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.32) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  39. Катя Гуменюк - [ 2009.05.16 21:04 ]
    Похмурість змилась смаком вишні
    Похмурість змилась смаком вишні
    Терпкість у легенях
    Болить, коли відкриваю очі
    Сині квіти уже не мої
    Стоптані підсніжники
    Залиті отрутою
    Мені лишили розриту могилу
    А вона не осипається
    Проте осиплеться
    Земля лиш сховає рани
    Минуле не повернеш
    Майбутнього не дочекаюсь
    Ти…
    Абсурдність залізла у мозок
    Шизофренія
    Бажання бути не собою
    Некомфортність рідного міста
    Вбиває
    Болючість нерідного
    Породжує бажання повернутись
    І лишитись
    Але очі краще тримати заплющеними
    Бо інакше
    Пц
    І я зникну
    Розчинюсь у тому
    Що так ненавиджу

    2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Прокоментувати:


  40. Катя Гуменюк - [ 2009.05.16 21:39 ]
    ***
    На сирих закапелках вулиць
    Відчуваються краплини часу
    Кам’яні стіни та вузькі межі
    Дзвіниці, собори та зруйнований замок
    Мощені бруківкою вулиці
    Торкаються холодом
    Може оці почування
    Й називаються голодом?
    Картинки сірого неба
    Зблискувані у проміжках башт
    Флігель у вигляді…
    Півника?
    Дивитися униз на кладовище
    На пов’язані смертю дерева
    На червоних привидів та на папороть у місячному світлі
    Ще лежати поруч із запахом кави
    Пестити твоє волосся
    Споглядаючи вікно крізь шибку
    Твоя шкіра від холоду ніжиться
    От лиш би зіграти на струнах твоєї душі
    Проте ти сховав ноти на сьогодні
    Зігрівати тебе диханням і цілувати ніжні вії
    Місто скочується під ноги дощем
    Небо тримається на стовпах диму
    Простирадла все ж такі холодні за межами
    Подерти б оту подушку, що у твоїх обіймах
    Або повністю або ніяк, знаєш?
    А вікно споглядає спокійно і холодно
    Росою зібраний сум в долоні
    Квітка заплетена у воду в склянці
    Годинник спинився ще на початку
    Стрілка, здається, померла із заздрості
    Дихання ледь чутно колише твоє тіло
    Колискова твого голосу спить стомлена
    І очі не дивляться на мене із глибини суті
    Струмочок витікає із серця і розносить життя
    І ім’я йому…
    Тінь перебирається подалі від світла
    Небо сірим покривалом сховало дахи
    Фантастика перебування поряд і неймовірності
    Дороги ж перетинаються на чорному
    Крики стогони шепіт шурхіт слова поцілунки скрипи шкіра сльози Сплелися у пульсуючий клубок тиші
    Дзвони у моїх вухах
    Морок ковтає промені
    Погляд пророка затуманений і обернений геть
    Не мА змоги могти
    Усе просто розсипалося
    Системи і реальності пестяться і любляться
    Існує лише хаос
    І кімната
    На горішньому поверсі
    Із вікном
    І запах шкіри
    І простирадла мальовничо пожмакані
    І краєвид неминучості
    І сіра шибка
    І твоя присутність
    І усвідомлення…
    Бо це не скінчиться
    вір


    2009


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.27) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (12)


  41. Катя Гуменюк - [ 2009.05.16 21:14 ]
    Етюд
    місто за вікном лептопа
    існує?
    почуття на межі страху
    сковують
    розчарування прибили цвяхами
    до асфальту
    пошуковування чогось власного
    скінчилися на порозі прірви
    крок завис між подихами
    десь там, де нема
    тепер усе таке сіре
    закрити бруд дверима
    лишитися лише з підлістю
    фальш прориває всі межі
    захлинання музикою
    квіти затоптані у моєму альбомі
    фіолетовийфіолетовийфіолетовий
    туман обов"язків
    позбавляє чіткості
    куди бігти/кого бити????
    де знайти втрачене
    де зрозуміти незнане
    де згадати забуте
    де стати собою
    собакою
    совістю
    людиною
    свідомість втекла
    цигарка згоріла
    ...
    чого все так
    як завжди?
    і нема краєвиду відображених зірок
    і всьо
    річка висохла
    його очі погасли
    я загубила його голос у шумі поїзда
    вологі сліди дощу на його обличчі
    згубитися у безмежжі міста
    щоб повернутися назавжди
    тиша
    небо
    зорі
    дощ
    монотонне бурмотіння снів
    що таке оте...?


    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  42. Вячеслав Семенко - [ 2009.05.16 19:44 ]
    АБИ НЕ РОЗГУБИТИ...
    Нас літаки розносять крізь тумани,
    і потяги під нами стугонять.
    Та білі плями ми шукаєм марно,
    в науці вже нема таких понять.

    Стомився світ народжувати диво,
    бо примхи розуму не мають меж.
    Ми знов женем коней понад обривом
    і прагнем екстремальностей. Та все ж

    ні шал новин, ускладнення застуди
    вже не страшать. У плетиві доріг
    боюсь хвилин байдужості до чуда
    народження ранкової зорі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (5)


  43. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.16 19:07 ]
    Де?...
    Пиячив, плакав однаково –
    важко. Важко…
    Відшкріб душу від накипу…
    не свою – Вашу…

    Білим цвіте каштан.
    Дощі – скажуть…
    Так гарно! Плаче душа:
    жити страшно…

    Гріхи по венам течуть; течуть
    краплі – зі стебел…
    Щодуху тікав від дощу,
    наче від себе…



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (16)


  44. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2009.05.16 17:59 ]
    Послухай - вiршик до Cвятої Tрiйцi
    Лепешняк став над водою,
    Птаха спів до Бога лине.
    Перед Трійцею Святою
    Кожне зІгнеться коліно.

    До Отця, до Сина й Духа
    Величання вознесімо.
    Перед Трійцею, послухай,
    Кожне зІгнеться коліно.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  45. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2009.05.16 17:11 ]
    Дванадцять мiсяцiв - вiршики для малят
    Січень

    В шубі гарній та новій
    Січень йде ген, сніговій,
    Часу місяць цей не гає,
    у кришталь річки вдягає.

    Лютий

    Місяць Лютий з Вітром грає,
    заметілями лякає,
    Та, чим більш сніжку надворі,
    тим розкішніше в коморі.

    Березень

    Яскравіше сонце сяє,
    грак додому повертає,
    Місяць Березень усюди
    до життя природу будить.

    Квітень

    Як надходить місяць Квітень,
    зеленіють ніжно віти,
    З борозни зерно дрібненьке
    виглядає дощ рясненький.

    Травень

    От і Травень - місяць квіту,
    вже взялося в полі жито,
    В річці, лісі та у лузі
    молодняк пустує, друзі.

    Червень

    Червень фарбою малює
    вишні та суниці,
    Льон до неба все мандрує,
    підросла пшениця.

    Липень

    Липень жнець є працьовитий,
    збіжжю час прийшов радіти,
    А в городі під листочком
    зріють гарні огірочки.

    Серпень

    Ґазда Серпень кукурудзи
    косить поле неозоре,
    Яблука достигли, груші,
    гарбузові, помідори...

    Вересень

    Відряджає Вересень птаху вже у вирій,
    над ліловим вересом - хмари блідо-сірі.
    Павутинки осені вітер розвіває,
    На ланах картОпляних - свято урожаю.

    Жовтень

    Лист червоний, золотавий,
    Мов жар-птах, усе кружляє,
    Грибників до лісу й гаю
    Жовтень барвний проводжає.

    Листопад

    Листопад свій дощик сіє,
    Холодом проймає,
    Їжачка та мишку сіру
    В нірки заганяє.

    Грудень

    Грудень дощик обертає
    На зірки-сніжинки,
    Нетерпляче всі чекають
    На Різдво й ялинку.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  46. Імітатор Стилів - [ 2009.05.16 17:05 ]
    ***
    Дрельване в сиропі – консерви з кохання
    (Чекає десерту в новий рік зима).
    Вином не заграє та буде солодким
    Цілунок якщо я не згіркну сама...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (49)


  47. Імітатор Стилів - [ 2009.05.16 16:56 ]
    ***
    Терпкий вечір затамуй у сні холоднім
    З натяком на у колінах різкий щем.
    Не упала ще нам суть-роса на скроні
    Й квилить ніч перед зажуреним дощем.

    Простягає дим патлато-сиві лапи
    У обійми втис він задубілий ліс.
    Вічності туманів цілий вік тривати
    Й не шепоче ранок десь поміж беріз.

    Копи солом’яні мрій по під горою
    Пожирає, звиклий до чужого, час –
    В попіл що не гріє в усміх що не гоїть
    Ніч фантоми віє не доречних фраз.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  48. Влад Псевдо - [ 2009.05.16 13:31 ]
    з циклу безsomnia
    Обірвані сни у неповний місяць.
    Сповідь подушці. Ковдра сповзла.
    Небо немов хто посипав рисом,
    МарА під вікном все наводить лад.

    Я вмію терпіти - признаюсь чесно:
    (У свідках - Місяць-кокаїніст)
    Такі б мені завжди - безсонні весни,
    Таку би щоденно - безсилу злість!

    Ця місячна ніч - пілігриму проща,
    Що жадібним сонцем обличчя спік.
    Обірвані сни коштують дорожче,
    Недоспана ніч - ніби цілий рік.

    Більшає там, на долонях, ритвин,
    У звивинах пам'ять шукає хід...
    Місяць, безсоння - іспанська бритва,
    Ніч, що проходить, - не шрам, а слід.

    Моя нетерплляча хандра недільна!
    Ніч: срібний дискос!
    Ніч: пора!
    Безсоння - коротким важким видінням
    Лиши мені в мозку не слід, а шрам!

    Обірвана ніч в незастелене ліжко.
    Місяць (як друг і до ранку - брат)
    Виставив підлі, нагострені ріжки.
    - Боляче ж, брате. Сховай назад.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (10)


  49. Любов Даник - [ 2009.05.16 12:07 ]
    доля
    Море. Хвилі шалені.
    Музика. Берег.
    Двоє танцюють танго.
    У волоссі пісок,
    ноги по мушлях.
    Крок, ще крок...
    У світі їх двоє!
    Їм не потрібен ніхто!
    Ось востаннє
    сплелися руки.
    Поцілунок
    торкнувся шиї,
    йому час іти...
    Вдома дружина, діти.
    Серце ж належить тій,
    з якою можна
    про все забути
    Та разом їм
    не судилось бути


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (8)


  50. Любов Даник - [ 2009.05.16 12:42 ]
    Тобі!
    Лебедю, мій коханий!
    з тобою я буду завжди
    з тобою мрію життя прожити,
    голубе, мій сизокрилий!
    Без тебе і небо не миле,
    без тебе і зорі, як сльози,
    без тебе душа кам'яніє,
    і я стаю схожа
    на всохлу гілку жасмину...
    Чекаю тебе, як дощу!
    Навіки твоя,
    на тисячу років ЛЮБЛЮ!!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1493   1494   1495   1496   1497   1498   1499   1500   1501   ...   1828