ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Білінська - [ 2009.03.04 00:17 ]
    Всього в міру
    Дихаю.
    А часом - задихаюсь…
    Падають.
    А чи то пропадають
    посмішки,
    мов яблука із саду –
    несмачною теж буває
    правда.
    Чи гірка,
    чи кисла,
    чи цукрована –
    може ще і
    не запатентована,
    але б’є
    і якось не промазує...
    Б’є у серце…
    Іноді лиш фразою,
    іноді
    (це як кому захочеться)
    промовчить,
    а часом зарегочеться
    так, що в’януть вуха,
    чи душа - до п’ят.
    Так живемо:
    хто – кого
    і як…
    А в житті
    бувають різні випадки,
    що і правді
    вже немає виправдань.
    Хоч би що було
    поза ефіром,
    але й правда має мати міру!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  2. Ірина Храмченко - [ 2009.03.03 23:51 ]
    Спиняюся
    спиняюся. бо програла. бо кохаю.
    злякалася. бо пропала. бо не знаю
    ні назви цій хворобі, ані імені
    моїй біді новій в подобі гри. мені
    так холодно. бо крига все. бо ти - ворог.
    своє рядно мені несе теплий морок.
    спиняюся. бо я слабка. бо ти сильний.
    спиняюся! бо два стрибка - і ти вільний.
    спиняюся...бо в повітрі риба гине...
    спиняюся...бо по вітру безвість лине...
    пробач мені, що порвала нитку кожну
    пробач мені, що кохала, скільки можна...
    спиняюся. бо програла. бо вмираю...
    всміхаюся... (бо украла ключ від Раю)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (9)


  3. Кет Зет - [ 2009.03.03 22:14 ]
    Годинник
    Годинник - маленьке хиже створіння -
    шкіра,скло,хитрувате обличчя.
    Крадеться заздрісно попідтинню
    Збирає братів на північне віче.
    Годинник завжди нападає з-за рогу,
    Шукає,сволота,чого би ще вкрасти!
    Годинник боїться каміння важкого -
    Одвічного ворога з іншої касти.
    Годиннику страшно на сніжних вершинах,
    Тоді він блідне,в колінах слабне.
    А ще - він дуже крихкий на стинах,
    Суворого часу дитя нахабне.

    А ми боїмося,що крізь його рани
    Втікає наш час,
    І вічність на день коротшою стане...


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  4. Юрій Сегеда - [ 2009.03.03 21:19 ]
    виноград
    Нарешті я прийду. І поруч сяду.
    І вже не озиратимусь назад.
    А хочеш винограду з мого саду?
    Я саме йду садити виноград.

    А хочеш - ми діждемся листопаду,
    Присівши на межі на спориші?
    Настане день збирання винограду,
    Як ти настала у моїй душі.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (6)


  5. Олекса Юрін - [ 2009.03.03 21:22 ]
    Бетонний світ

    Бетонний світ, як не горни.
    Кімната, стеля, край балкону,
    І за вікном усе з бетону:
    Суцільний простір кам’яний.
    Якраз навпроти, тет-а-тет,
    Стоять у вазі мертві квіти.
    Немає виходу до світу,
    Єдиний вихід – інтернет.
    Вже майже темрява, хоча
    На стелі висить штучне сонце,
    І день звеличує, мов стронцій,
    Похмура лампа Ілліча,
    Помітна ледве, видно – звик
    До світла кольору сапфіру…
    З’явившись ніби з потоймиру,
    Тупоче тихо домовик.
    А він – самотності косар,
    Косою звуку тишу косить
    Під корінь, створюючи досить
    Вагомий доказ – ти не сам.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  6. Олена Багрянцева - [ 2009.03.03 20:56 ]
    Ти обираєш втечу...
    Ти обираєш втечу.
    Ліктями просто в квітень.
    Лілії у волоссі
    Труять думки про ніч.
    Ніби засмаглі плечі,
    Всі ліхтарі без світла.
    Тільки тобі і досі
    Душно від слова «ні».
    Ти обираєш втечу.
    Чоботом в чорну землю.
    Все, що чекав, збулося.
    Сумно твоїй весні.
    3.03.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  7. Валерій Ковтун - [ 2009.03.03 20:04 ]
    Мусимо
    Матір
    Маємо милу
    Мову маємо мудру,
    Містить міжзоряна
    Мрія
    Майбутню майстерність
    Митців.

    Ми
    Мусимо мати
    Мужність,
    Мов меч металевий
    Міцну,
    Мороку мракобісся
    Мстити
    Моралі мушкетом
    Метким.

    Може
    Марнуємо мозок
    Милицями мови
    Москальскої,

    Мов мавпа
    Микаємось масово,
    Мудрість москалика
    Маємо?



    ***


    --------------------------

    ПЕРЕКЛАД
    Цікавості заради:

    --------------------------


    ***

    Мать
    Имеем милую
    Язык имеем мудрый,
    Содержит межзвездная
    Мечта
    Будущее мастерство
    Художников.

    Мы
    Должны иметь
    Мужество,
    Словно меч металлический
    Крепкое,
    Мраку мракобесия
    Мстить,
    Морали мушкетом
    Находчивым.

    Может
    Расточаем мозг
    Костылями языка
    Москальского,

    Словно мартышка
    Мыкаемся массово,
    Мудрость москалика
    Имеем?


    ***

    02.03.09


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Василь Степаненко - [ 2009.03.03 20:33 ]
    Радісні пісні
    *
    Пишу на днях,
    як аркушах паперу,
    Чорнилом ночі
    Радісні пісні.
    І витирає вітер хмари-плями.


    Туш (робота автора)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  9. Василь Степаненко - [ 2009.03.03 20:16 ]
    Ти
    *
    Ти далеко від мене –
    серце вогнем пече.
    Поруч – разиш мечем.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  10. Василь Степаненко - [ 2009.03.03 20:03 ]
    Цілунки
    *
    Цілунки, як ропа,
    на спраглих вустах.
    Умиваюся морем.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  11. Зеньо Збиток - [ 2009.03.03 20:57 ]
    Чи то весна
    Передпівневий ледво додивився сон,
    де дівку мацов де-попало моцно,
    де у мого села не міняний фасон
    ще за часів, як Лєнін ліз на ноцник.

    Моє женило тістом на очах росло,
    сивуха не крутила карузелі...
    Там голова сільради біг у ліс ослом
    за ним юрба іачила "веселих".

    Там агроном-швагро був схожий на паркан,
    а сто Сірків синхронно-задньо-лапо
    меліорацію вивчали і канкан,
    і він від того — то рипів, то крапав.

    Ветеринарша отелилася в хліві,
    щось довго фельдшер витягав за роги,
    кричав рогатому: "Твій тато у Москві,
    туди пошлю, як тіко вийдуть ноги!"

    Чи то весна іде, чи ще яка біда?
    Передпівневі сни у струнко стійці
    розбовтують, мов на весіллі тамада,
    котрій би то віддатись нині дівці.

    3 Березня 2009


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (6)


  12. лена одинцова - [ 2009.03.03 19:49 ]
    невпевнені спогади
    самотні голі стіни... за вікном життя.
    таке повсякденне
    стіни бачать і чують, хоча
    пам'ятають не мене

    жорстоко-солодкий день сьогодні
    і ніч без прикрас
    ми з тобою жахливо голодні,
    і ковтаємо нас

    на жорстокому таймері- двадцять чотири
    хто придумав таку добу???!!!
    мені мало себе з тобою,
    а ти не скоро скажеш "прийду"

    не залишиш, але поїдеш,
    тобі мало тебе зі мною,
    не залишу, але залишусь
    одна... ні, не одна!!! з собою.

    чрм ці вікна рентгеном ретельно
    мою душу знову досліджують???
    я ж лише так, перехожа, напевно,
    лише затримала погляд невпевнений


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (1)


  13. Наталя Терещенко - [ 2009.03.03 17:16 ]
    ПЕРЕЛІТНІ ПТАХИ
    Перелітна весна
    Виринає шумливими гніздами,
    перелітна зима
    їй лишила сльозу на ріллі.
    Вітерець - лошеня
    припадає тремтливими ніздрями
    до розкоханих трав
    у пашистому лоні землі.

    Мерехтять у очах
    весноденням розбуджені повені,
    і народжує світ
    все нові, і нові небеса,
    де в безмежжі пливуть
    сріблорунням Пегаси підковані,
    прелітним зіркам -
    їх підкови замісто кресал.

    А розбурханий світ
    вже летить і розходиться колами,
    манівцями планет,
    мимо чорних нелатаних дір.
    Немовлята кричать,
    Бо лелеки приносять їх голими,
    Їм би сну і тепла,
    І ніколи б не знати зневір.

    Перелітні думки
    повертаються стиглими віршами,
    і бажання чомусь
    до кохання одвічно летять.
    Нам насняться птахи
    в ніч, коли ми планету залишимо...
    А допоки весна -
    то погріймося біля багать.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  14. Варвара Черезова - [ 2009.03.03 13:24 ]
    Скука
    Скучно мне, Господи, скучно на этой земле.
    Пафосом слов не добавить веселья. Не кстати
    Дымка обыденных будней в заоблачной мгле.
    Дней, как фальшивых червонцев - за век не истратить.

    Вечность твоя столь же зыбка, как дым на ветру,
    или зажженная спичка. То вспыхнет, то гаснет.
    Участь свою из скрижалей твоих не сотру.
    Веры ли нету, а может на это согласна.



    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  15. Андрей Мединский - [ 2009.03.03 07:57 ]
    Графине У.
    Здесь в марте ярче виден снег,
    и как сто лет назад, графиня,
    тут сосны, обступившие со всех
    сторон Ваш желтый особняк,
    стоят высокие поныне,
    все также на снегу стоят.

    Из башни виден край земли -
    кусочек – не дойдя до горизонта -
    он в железнодорожный сплин
    уходит, превращаясь в поезда,
    и дальше в бликах мартовского солнца
    он испаряется, как талая вода.

    Ваш дом, он и теперь приют
    тем, кто себя назвал поэтом,
    и так же стены узнают
    их по растрепанности душ,
    по-прежнему здесь много света
    и тени тают на свету.

    Пускай прошел двадцатый век,
    который был для Вас началом,
    но в марте здесь все тот же снег,
    и между сосен и осин
    он чист, а в небе талом
    все та же мартовская синь…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (9)


  16. Володимир Сірко - [ 2009.03.03 01:18 ]
    Неволя
    Неволя нам не дасть спаніти,
    Розслабитись, погомоніти,
    Неволя розуму.
    Для нас - закриті двері майже всюди,
    Допоки волі не здобудем,
    Тяжкої воленьки,
    А там, знайдеться не один гетьман,
    Що ладен в рай нас повести,
    Чистіші божої роси, у нього очі.
    Як у всіх, що рай земний нам обіцяли,
    і доти людям потурали, допоки міцно не взяли,
    до рук страшної булави,
    якою знову нас загнали в неволю тяжкую.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  17. МаріАнна Квітка - [ 2009.03.03 01:27 ]
    ...
    Скільки губиться вІршів
    на дорозі життя. Щодня.
    Скільки слів і думок
    ще не сказаних.
    Вони завтра без нас
    проростуть в небуття. Майбуття.
    У медово-полиновий
    присмак забарвлені.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (5)


  18. Володимир Сірко - [ 2009.03.03 01:56 ]
    Сни
    Колись побачив я тебе у сні,
    А наяву не зміг пізнати,
    Тоді веселому мені,
    Тепер несила відрізняти, сон та реальність.
    Де ти є?
    Куди поділась?
    Дай вгадаю,
    Ти довела мене до краю,
    та й розчиналась в моїх снах.
    Як злий міраж на небокраю.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Сергій Рожко - [ 2009.03.03 00:11 ]
    Дихати!
    Хмарочоси як перископи підземок,
    За шпилі ангели чіпляються крилами.
    Маракатова безодня,
    я- капітан Немо
    поділюсь із тобою
    останніми силами.
    Боюсь замулення твоєї автентичності,
    Мене ж приваблюють принади темені.
    Загортай, не кваплячись,
    у вітрило Вічності,
    і скажи, хоч натяком,
    відпочити де мені?
    У глибинах осені - листя-риби зграями,
    Поділюся з ними я літерами-крихтами,
    І пройдуть між ребрами
    паралелі – палями,
    палями бетонними...
    Але ж треба ... дихати!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Зеньо Збиток - [ 2009.03.02 23:16 ]
    Як то є
    То бекає, то мекає,
    то телиться, то стелиться,
    то зазиває меккою.
    (а дітлахів – лелекою)
    А я - гнию в Гам-мериці.

    То любиться, то губиться,
    то копне, курче, качкою,
    то наведе, де треба ціль.
    (йой кіко в серці камінців)
    Пошлюсь родині пачкою.

    То маститься, то рипає,
    то скруту п`є ґальонами,
    навчить – які то типи є...
    (шат-ап, холєро лихая)
    Розв`єжу ґудз Гудзоновий.

    Хай хрумає, хай міситься,
    хай хає хоч би й матами –
    і так піде до біса все.
    (є каша – буде й миска, сер)
    Та літака лапатиму
    на ну-їх-бакс додомово.

    2 Березня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (18)


  21. Олександра Барановська - [ 2009.03.02 22:54 ]
    С утра до вечера
    Как счастлив ты, когда тебя любовью окружают,
    И как несчастен ты, когда тебя же отвергают.
    Как переменчива любовь! Изменчива, как ветер:
    Родится утром и умрет, когда наступит вечер.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Галантний Маньєрист - [ 2009.03.02 20:55 ]
    І. Пісні першого піхотного полку Ордену Маньєристів
                   Що випите - то випите!
                   Що кинуте - утрачене!
                   Кохання нерозсудливе -
                   Ніким не розтлумачене!

                   А скільки ж бо не випито!
                   А скільки-бо не втрачено!
                   На ложе не покладено!
                   Душевно не освячено!

    Кому і ким журитися, радіти-веселитися
    Не відаємо - доки нам не дано пригоститися!
    Кому і з ким зустрітися-кохатися призначено
    Не знаємо допоки-бо невинності не втрачено!

                   Що випите - то випите,
                   Що кинуте - то втрачене,
                   На ложі перелічене,
                   Цілунками освячене.

                   А скільки ще не випито!
                   А скільки не утрачено!
                   Кохання непоступливе!
                   Злиття непередбачене!

    А ти, красуне, маєшся, невже мене цураєшся,
    Гляди невдовзі так і ти до сорому дограєшся.
    Горілка змінить содову – незчуєшся од подиву
    Сама собі, як зго́дишся на всяку блаж народову.

                   Що випите - то випите!
                   Що кинуте - то втрачене!
                   Кохання нерозсудливе
                   Ніким не розтлумачене!

                   А скільки ж бо не випито!
                   А скільки-бо не втрачено!
                   На ложе не покладено!
                   Богами не освячено!

    Кому тоді жалітимешся на життя загублене?
    Кого тоді схилятимеш у ліжку на „чому би не...”?
    Кого ти зупинятимеш напроти сукні модної?
    А будь моєю і тоді нема проблеми жодної!

                   Що випите, то випите.
                   Що кинуте, то втрачене.
                   На ложе не покладене -
                   У чарі не освячене!

                   Що випите, то випите.
                   Що кинуте - утрачене.
                   Кохання – не осудливе
                   Тобою не побачене.

                   А будь моєю – сил нема,
                   А будь моєю – сінема,
                   А будь моєю - задарма,
                   А будь моєю – вже нема *...

    2009

    * женема пасіжур...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  23. Василь Степаненко - [ 2009.03.02 19:25 ]
    Думки, як пилюка
    *
    Думки, як пилюка,
    люстерко покрили.
    Витру – тебе побачу.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  24. Василь Степаненко - [ 2009.03.02 19:11 ]
    Вітру важко спинитись
    *
    Вітру важко спинитись –
    вже вітрила напнув.
    Лише бризки довкруж.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  25. Василь Степаненко - [ 2009.03.02 19:55 ]
    Де взяти віку
    *
    Я знайшов тебе,
    радосте знову.
    Де взяти віку?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  26. Галина Косович - [ 2009.03.02 18:11 ]
    ***
    Давай оживемо разом
    Одночасно
    Після штучного дихання
    Рот в рот
    А потім зігріємось
    Під однією ковдрою
    З гарячого неба
    На простирадлі
    Пісочного кольору
    Під мелодію хвиль
    У стилі хіп хоп
    І не будемо соромитися риб
    Які підглядають
    Своїми круглими очима
    Без повік і вій
    За нашим шаленими спробами
    Вижити після зупинки серця
    Рибам цього не зрозуміти-
    їм не буває холодно.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Коментарі: (3)


  27. Женчик Журер - [ 2009.03.02 15:04 ]
    Час мрій
    Цей час – час втілення мрій,
    приблизно друга година ночі.
    Коли відкриваються всім охочим
    двері до світу чарівних подій.

    Ти маєш також у кишенях ключі –
    варто лиш добре пошарудіти.
    Їх носять у п’ястоках крихітки-діти,
    заснувши у ліжку їх дістаючи.

    Повітрям блукають сонливі дрімки.
    Ти переді сном настрій маєш чудовий?
    Якщо ти до мандрів у казку готовий –
    по хвилях пливи чарівної ріки.

    Ти бачиш, у сні відбувається те,
    чого би не мав у бадьорій уяві.
    Лише стережись запливати до Наві,
    з якої наврядчи відпустять тебе.

    Як спати ітимеш – то вже не забудь
    дістати ключі та замислити мрію.
    здійснивши її, серце спляче зрадіє,
    то ж очі заплющ – і сміливо у путь!



    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  28. Петро Пшеничний - [ 2009.03.02 15:48 ]
    ПОГЛЯД КРІЗЬ ТЮЛЬ
    погляд крізь тюль
    молитва під чорним куполом неба
    і бідкання на складність простору
    що пронизує дротами головоломок
    мозку півкулі здавлені

    погляд крізь тюль
    молитва за ґратами
    тюрми свого сум’яття
    і подяка за тюльку віри
    на сніданок обід і вечерю
    в обмін на спокій
    в обмін на зіржавлення
    в обмін на смерть

    погляд крізь тюль
    молитва в розчині
    концентрованої кислоти існування
    і звинувачення в рідкості
    дощу психотропного
    і сонця збуджувального
    бо видзьобує печінку
    безкрилість наша

    погляд крізь тюль
    молитва за межею чекання
    і возвеличення безодні невідомого
    де потонути хочу

    погляд крізь тюль
    молитва посеред невіри і невіруючих
    і вдоволення виросле з непідкоримості
    бо один я такий


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Анна Луцюк - [ 2009.03.02 14:48 ]
    ***
    Біжиш у небо, гублячи знайомих,
    бо відстані між вами в сотні мрій.
    Колишуть казку і щоденні втоми,
    це вибір їх - сімейний буревій.

    В солоні сварки вгрузли по коліна.
    Кастрюлі, серіали, діти.
    Ви мали разом йти в Афіни,
    на прощу вирієм летіти...

    Окремо заплутуєш стежку прудку,
    попереду в тебе Тибет і Карпати.
    Вигулюєш вірші на повідку,
    а час консервує усмішки і дати.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  30. Олена Городецька - [ 2009.03.02 13:39 ]
    Сьогодні
    Хочеться обійняти
    Твою голову
    подивитись
    У твої голубі очі
    Хочеться сказати щось
    Що-небудь
    Як-небудь
    Просто торкнутись словами
    Твоїх уст
    Крізь них пропустити
    Своє тепло
    Тобі холодному.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  31. Олена Городецька - [ 2009.03.02 13:01 ]
    Раз, два...
    Дихання стає частішим
    я боюсь що нас можуть
    почути
    думками занурююсь у твоє
    тіло
    продираючи м’які стінки
    артерій
    хочу бути в тобі
    Слухати зсередини
    дивитись на світ
    твоїми зіницями
    впіймай мій погляд
    я тут
    в тобі
    не сумуй за минулим
    дивись лише вперед
    тепер нашими
    очима.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  32. Олена Городецька - [ 2009.03.02 13:04 ]
    Ми
    Пальці м’яко торкаються
    Тіла
    нігті ковзають по гладкій його
    поверхні...
    я хочу тебе
    серце б’ється в ритм з Твоїм
    кожен цей стук
    творить нове життя
    в мені
    тоді хочеться померти від
    страшного приємного
    неземного відчуття
    Життя
    що пульсує як вулкан
    в тобі
    в мені
    що найбезмежніше
    у нас удвох


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  33. Юлія Фульмес - [ 2009.03.02 13:55 ]
    :))))))
    Весна іде—
    Красу несе,
    За нею вкрок—
    Сезонні знижки,
    На дні доріг—
    Коктейль гляссе,
    І верх жадань—
    Вузькі спіднички.

    Бери плакат—
    І на парад,
    За справу травня і цвітіння,
    Замети сядуть на шпагат
    Від переляку потепління.

    Обсіли ластівки дроти—
    Готують полум’яні спічі,
    Знайомство йде, і вже на „ти”
    Зверталися до мене двічі.

    І під моє нове пальто
    Злітаються до серця грітись,
    Сніги щезають, як фантом,
    Весна іде—
    Крокує світом :)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" 5.25 (5.53)
    Коментарі: (19)


  34. Тетяна Роса - [ 2009.03.02 12:58 ]
    До побачення, Зима
    (Пісенька для маленьких)

    Сонце глянуло униз -
    Довело зиму до сліз.
    По дорозі мчить потік –
    Це від сонця сніг утік.

    Приспів:
    Шу-шу-шу, шу-шу-шу,
    Шуби ми скидаємо,
    І Весну, і Весну,
    І Весну вітаємо.

    Холодів уже нема,
    До побачення, Зима.
    Коли знову прийде час,
    Завітаєш ти до нас.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  35. Володимир Мацуцький - [ 2009.03.02 11:54 ]
    Будь собою, Україно
    Пісня

    (З книг «Нас не подолати» і
    «Ось опудало влади, можна бити».
    Як нагадування.)

    Завтра –
    знову бій за правду,
    від болю – до болю,
    то на Раду,
    то на зраду –
    за твою, країно, долю.
    За надію
    й щастя крихту,
    без яких нам і не бути,
    подолаймо ж, браття,
    кривду.
    За майбутнє!
    За майбутнє!
    По безладдю,
    по руїнах –
    до свого йдемо Собору.
    Будь собою,
    Україно,
    Україно –
    будь собою!

    14.12.04 р


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  36. Сергій Корнієнко - [ 2009.03.02 11:06 ]
    * * * Зінаїда Міркіна
    Снігів доторкання і подих морозу,
    Берези, берези… причастя і сльози.
    Берези і сосни, берези, ялиці.
    Кущі забіліли, запіли синиці.
    Дерева зусібіч прийшли закружляли –
    Відсутність у часі, загубленість в далі…
    Пропасти, згубитись... Утрата дороги,
    Утрата всіх прагнень, утрата тривоги.
    Турботи утрата, а завтрашній ранок –
    Пробудження в спокій, без древньої рани.
    Утрата досади, образи, рутини,
    Утрата всіх «треба», «ти мусиш», «ти винна»…

    Незнана земля, чи планета спочатку?
    Душа, як праматір, безвинне дівчатко.
    Сусіда – сам Бог, а дияволу – пусто,
    Нема заборони, нема і спокуси.
    Не стало зміїного жала пізнання –
    Утрата сивин і утрата страждання.
    І тиша безкрая і хор повнозвучний.
    Утрата запитань, учителя й учня.
    Сплітаються віти – зливаються лиця,
    Утрата стіни і утрата границі.
    Неначе вигнанку додому вертають,
    У рідну оселю забутого раю.
    Розкрилося серце, як двері – у свято.
    Вигнання вигнання! Утрата утрати!

    переклад з російської


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  37. Чевіана Синя - [ 2009.03.01 21:19 ]
    місто Затока
    Культом стає кохання поглядів
    Далеких, тутешніх чи з власних поверхів
    Хатинок на березі моря чи річки
    Рибалок без якоря на лаві в лимані
    Посеред поля з води срібної тіні
    У брудному небі в’януть хмари
    Старі шини у водоростях й запаху риби
    Тримають на собі берег, як старі черепахи
    Свої спокійні мармизи місцеві забіяки
    Продають за новини, за відмінність
    За подих міста чи центру, зрештою, гідність
    Тримати в руках вузлики щастя
    Босоніж ступаючи, дрібниці красти
    Виплітати з них мозаїку життя
    Як тюремні колажі, але руки тремтять.
    29.02


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  38. Чевіана Синя - [ 2009.03.01 21:41 ]
    Банальна мрійка
    Жовтим дротиком марно закріплено крилату мрію
    Солодкаву, мрія тане від теплих променів думок
    Розчинається у відмерлих клітинах шкіри
    У залишках від подиху вчорашнього вітру
    Він виплітав свої розповіді з тирси, не маючи гілок
    Темрявою огортаючи холодний час, що не зігрію…
    Створюючи неохайні корзини й крихкі папери для міри
    Принципів, шептав про мотиви його гніту
    Моєю персоною, швидкістю й впевненістю
    Що людина дорівнює тварина коли вкрита жестю
    Коли руки лагідно торкалися місць лоскоту
    Вмикає страждання, зрештою все є ним
    Брудним нажаханим й смішним
    Бажанням… тепер мені
    Як рибі у брудній воді
    Нема чим дихати під впливом мрії
    Тому й закріплюю дротиком на сіру стіну
    Її відбиток у шаленому вир»ї
    Несправдженого, нажаль не віщого, приємного сну.
    Добраніч. Цілую. Не люблю!!!!!!!!!
    11.01.09


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  39. Чевіана Синя - [ 2009.03.01 21:43 ]
    Самотня
    Іноді так хочеться чиїхось теплих обіймів
    Що втрачаючи волю й мету лечу в нікуди
    На кінчику ножа з попелу невинних
    Виткано два слова «ніколи=завжди»
    Доторком погляду подихом доторку
    Зливаються всі почуття в емоційно одне
    Душа не знайде на небі затишну хатинку
    Якщо ховатиме почуте в кишені – мине
    Мине її доля мине як у всіх маргіналів…
    Знищує голос сопілки потужні фанфари
    Летиш в нікуди до доторку ніжного погляду
    Розрізаючи повітря клювом обсмаленого какаду
    Чи це схоже на рясну подобу, або й правду
    Або на поетичні схеми мертвого звукоряду
    23.11.2008


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (4)


  40. Анастасія Лаган - [ 2009.03.01 19:22 ]
    Abbracciami...
    I tuoi occhi così belli
    brillano come stelle,
    amore mio dolcissimo
    abbracciami fortissimo.

    Il cuore mio è come il fuoco,
    il fuoco dell'amore,
    abbracciami fortissimo
    sposo mio carissimo.

    Dolce mio tesoro,
    abbracciami fortissimo
    e baciami mille volte,
    i tuoi baci sono dolcissimi.

    Abbracciami fortissimo
    marito mio amatissimo,
    mai ti stanchi di dir le parole
    “ti amo... mio amore...”


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (1)


  41. Анастасія Лаган - [ 2009.03.01 19:51 ]
    Українська жінка
    Українська жінко!
    Яка ж ти красива,
    Красою своєю
    Весь світ полонила.

    Працюєш, як пташка,
    Зранку до ночі
    Допомогти рідним
    Ти дуже хочеш.

    Мандруєш світами
    Далеко від дітей і мами.
    В найми ти пішла,
    Щоби родині допомогла.

    Допомагаєш родині
    І всій нашій Україні.
    Не жалієшся на своє життя,
    А віриш в краще майбуття.

    Українська жінко!
    Велика тобі хвала,
    Ти підставила своє плече
    І несеш тягар життя.


    Рейтинги: Народний 0 (5) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  42. Микола Блоха - [ 2009.03.01 19:14 ]
    Нет не какого тут соблазна.
    Нет не какого тут соблазна,
    Сижу, смотрю на Эйфелеву башню.
    В груди стесненье, боль, мечты,
    О той, которой нет сейчас со мной.

    Вино лишь добавляет грусти,
    Надежды нет, к тебе вернутся.
    Девчонка мимо, заставляет улыбнуться,
    Бокал к губам, сбивает с мысли.

    Глоток испит, зависли мысли,
    Итак, охота вдруг остепенится,
    Найти покой, пускай с другой,
    Вот только город не позволит мой.

    Николай Блоха 27.02.09 02:00

    Нет не какого тут соблазна.

    Нет не какого тут соблазна,
    Сижу, смотрю на Эйфелеву башню.
    В груди стесненье, боль, мечты,
    О той, которой нет сейчас со мной.

    Вино лишь добавляет грусти,
    Надежды нет, что жизнь попустит.
    Девчонка мимо, заставляет улыбнуться,
    Бокал к губам, сбивает с мысли.

    Глоток испит, зависли мысли,
    Итак, охота вдруг остепенится,
    Найти покой, пускай с другой,
    Вот только город не позволит мой.

    Николай Блоха 27.02.09 02:02


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  43. Микола Блоха - [ 2009.03.01 19:42 ]
    Портрет рисую.
    Портрет рисую ложкой по столу,
    Не понимаю, почему грущу.
    Соблазна нет, в столице европейской,
    Когда сидишь в кафе, а некому не близкий.

    Так одиноко, чай с пирожным,
    Портрет не полный, но тревожит.
    Желание вернуть что было,
    Уже давно, давно забыто.

    Николай Блоха 27.02.09 г. 02:23


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  44. Микола Блоха - [ 2009.03.01 19:42 ]
    Нет не какого тут соблазна.
    Нет не какого тут соблазна.
    Столично всё однообразно,
    Мелькают лица, нет родных.
    И безразлично Киев иль Париж.

    Чуть больше улиц незнакомых,
    В которых нет историй небольших,
    Участником каких ты был.
    Возможно поздно очутился здесь.

    Николай Блоха. 27.02.09 г. 02:43


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  45. Євген Сахно - [ 2009.03.01 18:49 ]
    Моє багатство
    Час так летить стрiнким потоком,
    Картинки днiв летять за ним,
    Учора бачив я дитинство,
    Сьогоднi наче посивiв.

    Зi сходом сонця обiймався,
    З заходом зовсiм навпаки,
    З людьми привiтно я вiтався,
    Чи не вiтався взагалi.

    Iз натовпу, хтось тисне руку,
    Чи то не тиснув, а тягнув
    Як ворога свого народу,
    Як злодiя усiх часiв.

    Звикли дивитися у гору,
    А, що за сила в нас самих?
    Чи може, добре вам ходити
    Придуркуватим по землi.

    Учора в радощах плекався,
    Весь день сьогоднi в самотi,
    Одне життя, моє багатство
    Хто зна, що завтра буде з ним.
    ***




    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  46. Тетяна Роса - [ 2009.03.01 18:20 ]
    Перше березня
    Снігом впала на землю хмара.
    Перше березня – не весна ще.
    Чотирнадцяти днів отара
    Пропасеться – і буде краще.

    Намилується сонце снігом
    На прощання. І сніг - струмками.
    Це остання зимова відлига
    Зустрічає весну сльозами.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  47. Галина Косович - [ 2009.03.01 15:32 ]
    ГУРТОЖИТОК
    Розкриває свої обійми,
    Солодкі, звабливо- пряні,
    Несподіваний ранок-
    сонце.
    Я піду до нього у прийми.
    Гаряче? То й нехай поранить,
    Попече аж до
    бронзи.
    Це насправді зовсім не страшно,
    Якщо сонце є й навіть світить-
    Маю вірний шанс не
    пропасти.
    І у сутінках пащ та хащів
    Можна вижити й навіть жити.
    Де моя зубна
    паста?!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (13)


  48. Натуся Сігнаєвська - [ 2009.03.01 11:05 ]
    Доброго Тетяно ранку!
    Легко сон торкнувся фіранок
    Глянув ще раз в шибку та й пішов.
    Тихою ходою свіжий ранок
    До кімнати впевнено зайшов.

    Бачить В ліжку, біла і румяна,
    Мов троянда перша на весні,
    Чорноброва юная Тетяна
    Спочиває у солодкім сні.

    На густі та довгі чорні вії,
    схожі на пушинки снігові,
    Опустились кольорові мрії,
    мов тендітні феї лісові.

    Ранок погасив зорю останню
    Перший промінь сонця запалив.
    Усміхнувшись, обійняв Тетяну
    І чоло до щічки притулив.

    Прокидатись Тетяна так не хоче,
    Але будить ранок невблаганно.
    Прохолодою її лоскоче
    Й мовить їй: « Пора Тетяно,
    Вже піднялось в небі вище сонце.
    Подивись лише – вже нерано,
    Заглядають промені в віконце,
    Досить спати, моя біла панно»

    Заплела Тетяна чорні коси
    Мов царівна дивиться із ганку,
    А навколо діаманти – роси,
    Сяє все у білому серпанку.
    ДОБРОГО ТЕТЯНО РАНКУ!!!



    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  49. Василь Степаненко - [ 2009.03.01 11:59 ]
    ВЕСНА
    *
    Весна
    відчиняє вікна будинків –
    наче валізи дорожні –
    і витрушує пух
    зими.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  50. Анна Сазанська - [ 2009.03.01 10:27 ]
    ***;)***
    У поета душа тендітна (амбітна).
    І по вінця у ній благородства (оцту).
    Він всю правду у очі (аби не мовчки).
    Сонце – тільки для нього світить (діти :)).


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1524   1525   1526   1527   1528   1529   1530   1531   1532   ...   1828