ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2022.04.07 12:13 ]
    Київський Привид
    То не грім в небесах --
    Гул війни сіє жах,
    Посивіли над Києвом хмари.
    В почорнілих снігах
    Тишу ранку в полях
    Розірвали ракетні удари.

    Ні, то не зорепад --
    За снарядом снаряд
    Випускають трикляті рашисти.
    Вже будинки горять,
    І кривава зоря
    Зайнялась на околицях міста.

    Але що це? Ого!
    Йде назустріч вогонь,
    Полетіли палаючі стріли --
    То війська ППО
    Не упустять свого --
    На підлеті ракети зустріли.

    А над ними — літак,
    Наче блискавка та --
    Сотворив москалям бурю мстиву --
    Двадцять з лишком горять
    Літаки в болотах --
    Так воює над Києвом Привид.

    Хоч збивали в лісах,
    Але вижив цей птах,
    Бо звитяги у нього є крила.
    Наче куполу дах,
    Видно дужий розмах* -
    Над столицею небо закрили!

    Воїв сила й могуть --
    В чистій висі цвітуть
    Веселковою ніжною грою.
    Наче іскор салют
    Вибуха там і тут --
    Слава, слава навіки Герою!


    7 квітня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  2. Ігор Шоха - [ 2022.04.07 09:26 ]
    Втілення зла
    І де воно взялося на віку
    моєму? Нице і потворне,
    заіржавіле і душею чорне,
    у підворітні – раде п'ятаку,
    на троні раші, схоже на собаку,
    у кагебе – недокурок і міль,
    у пам'яті людей – вонюча цвіль,
    в історії – скажене і ніяке,
    в майбутньому, таке ж як і було
    одвічне зло у місиві клоаки,
    у бункері – опудало макаки
    із кнопкою... повія – на ордло,
    а в Україні, вибачте, – пуйло.

    04.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  3. Іван Потьомкін - [ 2022.04.06 20:08 ]
    ***

    Москалики-зубоскалики, там, у вашій бучі,
    бойовій, кипучій, далеко не"лучше",
    бо ж за цукор і за хліб навкулачки б'ються.
    Ви ж, мов ті вовки, навесні не ситі,
    приперлися на Вкраїну голод свій втолити.
    Уже Київ маячів золотом Софії,
    та не дали наші вояки ним заволодіти.
    Тож і вирішили ви у злості ядучій
    помститися, як належить, хоч на тихій Бучі:
    поздирали із домівок все, що здерти змога,
    на коліна поставили старого й малого,
    в потилицю посилали кулі осорогі,
    дівчаточок-голубочок всіх погвалтували,
    в неціловані ще груди зі сміхом стріляли.
    Смійтесь, смійтесь, недолюдки, смійтеся на кутні,
    смійтесь разом зі своїм путіним безпутним...
    ...Не сльозами, а помстою в ці дні незабутні
    Україна переможе всіх московських трутнів.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  4. Сергій Губерначук - [ 2022.04.06 08:27 ]
    Фальшиве solo… noi
    Увігнутий асфальт.
    Калюжа голуба.
    Альберт настроїв альт
    і звуків нарубав.

    Злітали з клену вниз
    купюри у футляр.
    За це фальшивий твіст
    виконував фіґляр.

    Ось вискнула струна.
    Він грав лише на ній.
    Ось перед ним – вона
    в калюжі голубій.

    Альбіна духова
    в осінній гожий день
    сухі листочки два
    в його футляр кладе.

    Чи світ переламавсь,
    чи ще не поглумивсь?
    З калюжі відбивавсь
    звук справжній, як колись.

    То губки в дзвін звелись:
    любов її – в трубі.
    Сурмилось, як колись –
    м’Альбертом по тобі!

    2–3 березня 1995 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 83"


  5. Олексій Могиленко - [ 2022.04.05 19:52 ]
    денацифікаторам

    Деградовані денацифікатори
    (Або просто -москалі)!
    Знайте: наша кров є індикатором
    Любові до рідної землі!

    Знайте:мою націю не знищити,
    Не втопити у крові,сльозах.
    Переможемо!Воскреснем! Вистоїм!
    Відбудуєм села і міста!

    І буде син ,і буде мати!
    І буде щастя на землі!
    Бо з нами- Бог! За нами- правда!
    А ви всі загинете в пітьмі.
    03.04.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  6. Віктор Кучерук - [ 2022.04.05 11:03 ]
    * * *
    Нарешті стихла канонада.
    Димить довкілля навкруги.
    Не пожаліли знов снарядів
    Для нас жорстокі вороги.
    Гатили довго і уперто
    Вони прицільно й навманці,
    Але лякали марно смертю
    В боях гартованих бійців.
    Повинно вистачить набоїв
    І не забракне нам умінь,
    Аби помститися “героям”
    За Бучу, Стоянку, Ірпінь…
    05.04.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  7. Нічия Муза - [ 2022.04.05 05:53 ]
    Відгомін Бучі
    Як уві сні... імла війни між нами...
    як у печері...непроглядна даль
    і пізньою тривогою ночами
    сиреною озвучена печаль.

    Як у кошмарі... знищені сезами,
    залиті кров'ю цнота і мораль
    і не сховаєш душу за вуаль,
    розірвану ворожими руками.

    Пече долоню лінія життя,
    болить душа, ятрить сльоза кипуча...

    блукає перемога неминуча,
    з дороги вимітаючи сміття...
    ................................................
    по ній іде
                 усміхнене
                             дитя.

    Історію переписала Буча.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  8. Ігор Терен - [ 2022.04.05 05:26 ]
    Голос Європи
    Луною канонади на краю
    оази долинає, – ще не вмерла...
    і не холонуть ні серця, ні жерла
    баталії за націю мою.

    Поорані поля, міста і села
    залізом у пекельному бою.
    устелено у кожному гаю
    тілами скотоферми Оруела.

    Та сяє ореолами зоря
    на обрії живучої планети –
    опалені листки календаря...

    Яріють епітафії, сонети –
    при свічці
                 кров'ю
                         із каламаря
    дописують історію поети.

    04/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  9. Ігор Приставський - [ 2022.04.05 03:19 ]
    Буча
    Жах холодного яру, страшної доби,
    Біль і розпач прийшли в Україну,
    Ці потворні, мерзенні, московські раби,
    Ґвалтували малу сиротину.
    Не забудемо біль, що завдали кати,
    Всіх людей, що закрили повіки,
    І палаючу землю, згорілі хати,
    Пам’ятатиму завжди й вовіки.
    Навіть через роки, пам’ять всіх поколінь,
    Схилять голови в тиху годину,
    Маріуполь… Гостомель…. Буча…. Ірпінь …
    Ми згадаємо кожну людину.
    Ну, а вас москалі, ваших внуків, дітей,
    Генетичне сміття, біомасу,
    Проклинатиме світ до крові і костей!
    І не буде вам схову і спасу!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  10. Ігор Приставський - [ 2022.04.05 03:35 ]
    Мені наснився дивний сон
    Мені наснився дивний сон,
    Як сльози капали з ікон,
    Когось хотіли розіп’яти
    І чорний дим окутав хату.
    А за вікном хтось тихо плаче,
    Стоїть і жде когось терпляче,
    Підбігши, впав я на коліна,
    То ж була наша Україна!
    Стара, замучена і хвора,
    Голодна, сива, дуже квола,
    Хустина чорна, всюди шрами,
    Синці і зморшки, свіжі рани.
    «Що трапилось?» - її питаю,
    Стою і відповідь чекаю …
    Вона мовчить, не нарікає,
    І поглядом когось шукає.
    Як раптом чути гомін всюди,
    Проходять поруч різні люди:
    Одні в краватках і співають,
    В кишені гроші напихають.
    За ними ті хто любить жарти,
    Але не знають чого варті,
    Регочать дурні з віри, мови,
    Пусті їх жарти і розмови.
    Там були також темні люди,
    Ішли розгублені приблуди,
    Їх праця до землі нагнула,
    І наче доля їх забула.
    Старі ішли, чомусь роззуті,
    Дітьми своїми позабуті,
    За ними йшли їх горе – діти,
    Онукам дарували квіти.
    Посеред цього балагану,
    Помітив я ще сиву маму,
    Вона, як вовк, на місяць вила,
    Бо сина свого хоронила.
    За ними, як бджолиний рій,
    Ішов військовий, мужній стрій,
    В руках у хлопців автомати,
    Готові хоч до бою стати.
    І так всі дружньою юрбою,
    Хтось з радістю, а хто журбою,
    У цю страшну і злу годину,
    Минали нашу Україну!
    Вона ж їх мовчки проводжала,
    Все поглядом когось шукала,
    Без нарікань та без образ,
    Зітхаючи все раз у раз.
    І раптом з неба дивний знак!
    До неї підійшов юнак,
    Притис до себе, заридав,
    А потім попід руки взяв
    І вивів босу на стежину,
    І вивів в люди Україну!
    Умив її, замазав рани,
    Відбудував для неї храми,
    Вдягнув її у нові шати
    І стала мати розквітати.
    І діти всі враз схаменулись,
    До рук її нових торкнулись,
    І стали дружно працювати,
    І маму стали шанувати,
    І мову мамину, і віру,
    У всьому знають межі, міру.
    Мовчать за пагорбом гармати,
    Додому йдуть усі солдати,
    Злих язиків уже не чути,
    Все стало так як мало бути.
    І править чесність та Закон.
    Такий наснився дивний сон …
    То хто ж позбавив від журби ?
    То хто ж він, парубок з юрби ?
    І хто ж із нас це може знати
    Та скільки ще його чекати ?


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  11. Ольга Олеандра - [ 2022.04.04 21:11 ]
    Росії, з прокльоном
    У тебе очі є? Дивись, дивись на фото!
    Вдивляйся. І вмовляй себе, що то є фейк.
    Вмовляй, що звитяжна російська мерзота
    вбивати не могла тварин, жінок, дітей.

    Вдивляйся у піску нариті наспіх ями,
    з яких чомусь тіла змордовані стирчать.
    На тих тілах ряснять засохлі чорні плями.
    Ти чуєш як вони, конаючи, кричать?

    В потилицях дірки, за спини скуті руки.
    Зґвалтованих жінок замучені тіла.
    Чи відчуваєш ти їх передсмертні муки?
    Це ти їх, саме ти, на муки прирекла!

    Милуйся! І радій, на цю ж геройську справу
    ти закликала слать своїй землі синів.
    І ти була права, їх відшукала слава –
    недолюдків тавро, убивець і катів.

    Вдивляйся, це твоє омріяне величчя –
    славетні, визначні, шановані діла.
    Що ж відвертаєш вбік враз зблідле ти обличчя?
    Дивись! Дивись, кажу, до чого ти дійшла.

    03.04.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (1)


  12. Володимир Бойко - [ 2022.04.03 23:46 ]
    Та сама птаха
    І.
    Сіла птаха, знавісніла, наче путін,
    На могилу. І кричала день і ніч.
    Хто наївся московитської отрути –
    Буде жити цілий вік, як на війні.
    03.2020

    ІІ.
    Скаче путін, скаженіючий, аж синій,
    Страхітливий стався путіну облом.
    І не може він простити Україні,
    Що Вкраїна назива його х**лом.
    04.2022




    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати: | "Леся Нікітюк. «Сіла птаха українська жовтокрила»"


  13. Олексій Могиленко - [ 2022.04.03 20:11 ]
    Байрактар


    Всі,хто у 80-х роках навчався в школі, в першому класі вчили віршик "Ходить хлопчик Помагай".Наші внуки будуть вчити інші вірші...Про війну в Україні...Про героїв,про мирне небо і благословенну Богом землю.

    Через місто,вище хмар
    Пролітає Байрактар.

    Допоміг теробороні-
    Зупинилася колона.

    Допоміг ще і військовим-
    Танки всі горять у полі.

    Вже не будуть більш стріляти,
    Українців убивати.

    Захищає землю нашу,
    Вороги тікають в рашу.

    Хто не знає Байрактара?
    Він усім допомагає!
    03.04.2022


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  14. І Батюк - [ 2022.04.03 17:51 ]
    До дня перемоги
    У день незримого майбуття,
    Коли уже не буде дому,
    Я на могилі матері своєї
    Всміхнуся щиро, в час армагеддону.
    Бо тільки посмішка потворить
    фальш,
    І гра одеську музику роялем,
    Бо супостату буде жижки сіпать,
    Як було вбите "общєство моралі",
    А я беру у день жахіття цей реванш!
    І шаблею не виб'єш перемоги,
    Біжи, біжи! Бери ти руки в ноги,
    Троянський кат, кіплінгський бандар-логи!
    На зустріч темряві
    тобой спотвореной дороги.
    Під вий трембіт і спів звитяги,
    Але не твій - наш
    І у рогу,
    ти ног не витирай, ступай у путь
    Назад, додому, до своєй берлоги -
    У Мордорі не буде епілогу
    До дня прощання і до цвіту дня,
    Але бажаю ліпшої дороги,
    Ніж ти її собі розбив
    І на посмертя заробив
    До дня мого тріумфу й перемоги!

    2.IV.MMXXIIp.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Павло ГайНижник - [ 2022.04.03 16:07 ]
    ЩЕМ
    ЩЕМ

    Небо упало у сльо́зове море в безмові:
    Крики німої пітьми і сирени світанку.
    Темінь у душах не зся́неться зранку
    Й Земля задихнулася в кіптяві болі і крові.
    З сваволі…

    Вої поля́глі легендами стали й богами
    І вже сягнули науки так гучно мовчати,
    Щоби навіки у пам'ять живих сповіщати
    Вартість ціни і нести сивий попіл снігами.
    Дзвона́ми…

    “Мир вам”, – шепочуть розтерзані квіти,
    Кинуті в прірву відлуння і вирвані в щем.
    Час провалився в безодню і випав дощем,
    Сміху з обірваних у́смішок – не гомоніти.
    Вже. Діти…

    Десь загубилась любов – заблукала в війні.
    Гнів уродила зі смертного черева помста
    І захлину́ла життя. Відчай випито вдоста.
    Скорбота на дні. Щастя – наче уява в вікні.
    Вдалині…

    Павло Гай-Нижник
    3 квітня 2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Ігор Шоха - [ 2022.04.03 12:56 ]
    У черзі за лептою
    ІНе вимагає Божий заповіт
    у чорний день та у лиху годину
    молитися Марії й Богу-Сину,
    аби закрили омофором світ.

    Молитись і поклони бити – мало.
    Одна турбота не рятує нас.
    Не раз уже в історії бувало
    і декому ікається не раз –
    якщо Феміда їхня довго спала,
    не омине і їх суворий час.

    ІІІ поки ми очікуємо кари
    за ветхий щит і ненадійний тил,
    не меншає, а більшає могил...

    не хоче небо ядерної хмари,
    але готують пекло яничари,
    а Божий Дух не має зайвих сил.

    ІІІЗатишшя перед бурею минає.
    Закрийте небо! Не дрімає кат!
    Подайте те, що на учора треба,
    і вам тоді окупиться стократ...
    ...............................
    Європа уповає на Ереба –
    хитрує інерційний бюрократ.

    04.2022


    Рейтинги: Народний 7 (5.57) | "Майстерень" 7 (5.93)
    Коментарі: (4)


  17. Радченко Рудий Гриб Рудольф - [ 2022.04.03 00:02 ]
    Замість прози

    Томущо ненависть, вона— як вода:
    Стікає по вигинам і шпилЯм чеських, готичних соборів.
    Тому, що життя, як життя—
    Від нього не сховатись за спИною картонного підставного...
    Томущо вино, що його п'є емігрант
    Зроблене в перемішку з винограду і його власної крові.
    Тому і життя, як цигарка— палке і гаряче...
    А серце, то просто червона пляма фарби на декораціях з життя,
    Які зроблені з картону.

    ...Тому так і відбувається в світі—
    Холодний перон пахне старими вагонами.
    Тому, коли відправляєшся,— бачиш з вікна спалені квіти.
    Бачучи їх, розумієш, що немає дороги додому.
    Тому так і формується твоя смерть,—
    Так і формується твоя душевна утома...
    Так ти і стаєш людиною втраченого покоління,
    Але тебе тебе всеодно кудись довозять тим купейним вагоном...

    Тому потрібно говорити так,
    Щоб тебе розуміли без слів.
    Потрібно вміти лише дотиком говорити.
    Бо коли любиш, то взагалі не треба жодних слів—
    Бо коли любиш, чи не зайве взагалі говорити?

    Краще просто мовчати в такт—
    В такт її подихів й серця ритмів.
    Краще просто сидіти, й мовчати—
    Або говорити шопотом,
    та тільки так,
    Як це вміє робити пасатний вітер.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Ігор Терен - [ 2022.04.02 20:43 ]
    Бенефіс пропаганди
    Все сказано й почуто майже скрізь,
    де знають, що уже не може бути
    живого яничара чи манкурта,
    а скільки є ще у тіні лакиз,
    і через них пролито буде сліз
    на паперті останньої покути.

    Та носить на собі іще земля
    і як змію за пазухою гріє
    колаборанта, юду, москаля –
    жахливішу від мору й пандемії
    зомбовану парафію росії,
    рабів ідеології кремля.

    Вони іще ідуть до комунізму,
    на бенефіс – і ласа на чуже
    орда, і цар її у негліже,
    і рупори війни й антагонізму,
    і сатана, що стукає ізнизу...
    ..................................................
    аїд перенасичений уже,
    але немає меж ідіотизму.

    04/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Книр - [ 2022.04.02 01:47 ]
    В Расее
    Возьми в Расее любого чина -
    не простофиля, так дурачина.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  20. Ева Сокол - [ 2022.04.01 19:34 ]
    Обрана
    І

    Кожен проходить очищення грізне,
    обраних Богом відоме число.
    До неймовірного схожі і різні,
    вмієм добро примиряти зі злом
    та до межі, за якою двобої
    і не до крові,- до смерті самої!
    ІІ
    Від вибухів короткі стали ночі,
    могутні стіни в темряві тремтять
    і не встигають снитись сни пророчі
    про Божу всеоб'ємну благодать.
    Дзвенять шибкИ, немов у них хто стука,
    живеться, як жилось,- хіба що мухам.
    ІІІ
    До обраних не входжу,- злість у всьому
    моїм єстві до іншого народу.
    Я відчуваю голод, страх і втому
    дитини, що учора ще жила,
    замучена вкінець проклятим катом,(есесівці і ті відпочивають)
    що є насправді рашенським солдатом,
    приїхавшим у танку до села
    поліського, маленького, благого
    і корчить перед жителями Бога...
    чи Сатану.
    ІІІІ
    Не обрана. Я вчора помирала
    із тим дитям в вологому підвалі,
    І стиха колискової співала,
    щоб не почули виродки зухвалі.
    Закрила вранці сині оченята
    й пішла на танк, бо невмируща більше...
    бо маю світу жах цей розказати
    у кожнім вірші.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Вікторія Лимар - [ 2022.04.01 17:52 ]
    Керуючий подих весни
    Зелений килим животворний…
    На ньому жовті квіточки.
    Блакить Небесна неповторна
    З’єднала наміри людські.

    Щоб жити в мирі, що є краще?
    Чим переповнені серця?
    Лиш без війни – жадане щастя!
    Нехай загине пошесть ця!

    Весна… Птахів кружляють зграї,
    Чекаючи своїх братів,
    Які додому поспішають
    З країв далеких – тут їх дім.

    Зелений животворний килим
    Збирає кращі кольори.
    Об’єднана могутня сила
    Припинить постріли згори.
    ***
    …Відчутний керуючий подих весни.
    Всесвітній протест, щоб позбутись війни.

    29.03.2022



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  22. Ігор Шоха - [ 2022.04.01 10:55 ]
    Перше квітня
    ***
    Жартує цього року небо.
    Аби не сумно нам було,
    то перше квітня не на зло
    з єврея робить те, що треба,
    і клоуном стає пуйло.

    ***
    Як тала весняна вода
    тікає зусібіч орда
    і перелоги оре змій
    на урожай, і не біда,
    що залишає перегній.

    ***
    Востаннє бункерна зараза
    ще не сміялася ні разу,
    та Україна – над усе,
    коли орду за перелази
    вперед ногами понесе.

    ***
    Щезає нація мізерна
    і соловіє де-не-де,
    та як соняшникове зерня
    весною, може, ще зійде,
    коли на землю упаде.

    ***
    Піде і раша у підвали
    усе одно
    на саме дно,
    коли скажені генерали
    нокаутують у кінці
    те, що не тоне у ріці.

    ***
    Колись дійде до орків мода –
    любити волю і свободу
    і, може, не за мать твою
    зруйнують дикі ідіоти
    всю метрополію свою.

    Ексклюзія
    Панове, гей! Чи вірите, чи ні –
    я не жартую... говорити мушу,
    якщо ми чорту продаємо душу,
    тоді не буде ще кінця війні.

    03.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  23. Іван Потьомкін - [ 2022.04.01 09:48 ]
    ***


    Вже мого росту сягнула лобода.
    Вже схили забілила конюшина.
    Вже квітом зайнялися дерева.
    Кінерет досягає лінії червоної...
    Радіти б тільки первісткам Весни,
    Радіти б тільки й молодіти,
    Якби не те, що лихоманить світ
    І назване короною глумливо.
    Царям і королям вона як атрибут ,
    А посполитим - як набридле дишло,
    Що не дає привільно жить і дихать.
    Відкіль вона, корона навісна?
    Чи, може, це прозорий натяк Божий,
    На те, що людству воювать негоже,
    Що час єднать – не розгуртовувать людей.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  24. Ігор Терен - [ 2022.03.31 22:01 ]
    Короткий жанр
    Якщо кладемо душу й тіло,
    немає сенсу читачу
    оповідати зрозуміле,
    яке йому не по плечу.

    У межі думи і фольклору
    не уміщається життя,
    що за межею кругозору
    або живого сприйняття.

    Вода поезії наразі
    кипить у полум’ї війни
    і ради однієї фрази
    працюють водяні млини.

    Одне лікує, інше ранить
    і невідомо, де межа,
    поза якою оминають
    усе, що ріже без ножа...
    .........................................
    аби не умирала пам'ять,
    палає квіткою душа.

    03/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  25. Ольга Олеандра - [ 2022.03.31 19:12 ]
    Призначено на страту
    Падав сонячний день, як призначено, вниз.
    Календар зазначав – майже квітень.
    Під стіною стояв заготовлений хмиз,
    йому завтра, врочисто, горіти.

    Завтра страта. Прилюдна. Злостивих відьом
    з’їсть вогонь, очищаючи скверну.
    Доброчесних засад тріумфальний підйом,
    зрежисований дуже майстерно.

    І все ходить святенник, вивчає поміст –
    чи міцний, чи був збитий надійно,
    щоб призначений вогнищу гріховний зміст
    очищався від зла гармонійно.

    То видовище буде. Чекають людці,
    обирають місцинку завчасно.
    Ждати довго, тримають хлібець у руці
    пожувать, доки решки не згаснуть.

    Глядачі. Споглядальники. Ні, не кати.
    Владарям довірять – не провина.
    Вони йдуть та ведуть до святої мети,
    вони тої мети серцевина.

    Відьом вбити! Бо винні, так кажуть жреці.
    Це ж жреці, вони мудрі й видющі.
    А вагання, питання, сльоза на щоці
    випадкові і скороминущі.

    31.03.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (1)


  26. Володимир Книр - [ 2022.03.31 17:30 ]
    Войовничому
    Не будь ще до війни аж надто войовничим,
    бо, може, по війні й хвалитись буде нічим.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  27. Ніна Виноградська - [ 2022.03.31 13:41 ]
    Наповнені вітрила

    Гіркий ужинок нині у державі,
    Де замісився хліб наш на крові
    Своїх дітей. Невинні у розправі
    Горбочками лежать в снігах, траві.

    На цвинтарях портрети на граніті
    І витоптані стежки до могил.
    Сльозами материнськими политі
    Лежать сини країни з міст і сіл.

    І шириться навкруг батьківське горе,
    В руїнах вся країна, цілий світ.
    Війна іде через усі простори,
    Политий кров'ю кожен дім і слід.

    Та у людських серцях уже не морок,
    А ненависть до ворога, не страх
    За день майбутній, що згорить як порох,
    За те, щоб не настав держави крах.

    Синочків наших рідних і єдиних
    Війна вкидає в пекло без жалю.
    До перемоги миру в батьківщині
    Вітрил хай не забракне кораблю.

    Бо ми ще є! Відродимося знову!
    З полови проросте надій зерно.
    І прийде наша слава, рідне слово,
    І українець стане за стерно!

    Попутний вітерець напне вітрила
    І попливе держава вглиб віків.
    Розправлять українці руки–крила
    І заживуть в краю своїх батьків.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  28. Євгенія Грицай - [ 2022.03.31 09:04 ]
    Не спинюсь ні на мент
    Не спинюсь ні на мент.
    Тебе я шукаю
    У лісах вічних марень,
    Що ввижаються мені у ві сні.
    Силует твій малює уява,
    Від дотику щезне назавжди.
    Крізь темряву вуста палкі
    І оченята,
    Грайливі, мов сонце восени –
    Підскажуть, де тебе шукати,
    Як перли – зорі ,
    У темряві нічній.

    2021 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Ніна Виноградська - [ 2022.03.31 08:22 ]
    Солдатські сльози

    Якщо вже плаче воїн твій, країно,
    То, значить, це такий вселенський біль
    В душі у цього юнака та сина,
    Що не зважа на сонце, березіль.

    Він втратив найдорожче – брата, друга,
    Який в бою його прикрив грудьми.
    І невимовна ця солдатська туга,
    Що обняла тут воїна крильми.

    Не відпускає. Бо не бачить світу,
    А десь в душі вже проросла вина.
    У друга є батьки, дружина, діти…
    Коли вже ця закінчиться війна?


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  30. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.31 07:41 ]
    Війна і кохання
    Боги мої, війна ця клята --
    Продовжує жахливу гру.
    Так хочеться любові свята,
    Віддатись ласкам і добру...

    І кожна зустріч — як остання --
    Куди веде нас круговерть?
    Я захлинаюсь від кохання,
    Немов мене чекає смерть.

    І кожен день: Ну як ти мила?
    Немов по лезу йдем ножа --
    Твій дім іще не розбомбила
    Орда бездушна і чужа?!

    Всевишньому -- щодень благання
    В сльозах ранкової пори:
    Не забирай моє кохання,
    Або... до себе забери!

    І як ті нерви заспокою
    У сплесках воїнів звитяг?
    Випробування нам війною
    Дано на силу почуття.

    Впаде імперія пуйлата,
    І знову в сяючий альков
    Прийде до нас любові свято,
    І створить новий світ ЛЮБОВ!

    31 березня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  31. Віталій Григорків - [ 2022.03.30 21:51 ]
    Остання ніч
    Тихо по небі нічка пливла,
    Сумно на зорі споглядала вона.
    Місяць ясний хмара ховала.
    Пісня беззвучна по світу літала…

    Лиш у вікні сиділа вона,
    Спокою в серці чекала сумна.
    Лиш як та річка,текла невеличка
    По тій щоці перлина-сльоза.

    Вчора вона ще ту біль не пізнала.
    Танцювала, сміялась, людей дивувала.
    Знали би ви як вона вся сіяла,
    Коли та рука її руку тримала…

    Дуже повільно секунда текла,
    Нічка та темна все пливла і пливла…
    Радість в очах дуже швидко згасала,
    Сенсу світити вона вже не мала.

    Серце те більш вже не пролуна.
    Цілунків,обіймів не відчує вона.
    Нічка ту душу з собою забрала.
    Вся ця історія вже з сонцем пропала…
    28.03.22


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Володимир Книр - [ 2022.03.30 18:28 ]
    Щодо літери "Z"
    "Zet", кажуть, то, мовляв, "земля". Авжеж, сира земля!
    Для тих двадцяти тисяч, знищених  наразі, мля...

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати: | "Архаичная земля"


  33. Ярина Грошева - [ 2022.03.30 18:08 ]
    Чудова ти, природа України!
    * * *
    Чудова ти, природа України!
    Ромашки, розквітаюча земля...
    Природа, тільки ти даруєшь крила,
    Щоб творча пісня линула моя!

    * * *
    Берізки білі, сестри жовтокоси,
    Дивлюсь на вас і пісні серце просить.
    Малюю осінь, світлі почуття...
    І лине дух від радости життя!

    * * *
    Скарбниця творчості- краса моєї Вкраїни.
    Милує душу килим з пелюстків...
    Хмаринки білі і ромашки білі...
    Краса Відчизни- то духовний хліб.

    * * *
    Березень. Неба блакить.
    Диво- повітря прозоре.
    Казка у серці бринить-
    Спрага весни і любові.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Олена Малєєва - [ 2022.03.30 17:12 ]
    Ти виживеш і проростеш
    Треба чіплятися за життя...
    Щодуху, щосил, щомиті:
    Смерті багато, а от буття
    Завжди й повсякчас в дефіциті.

    Треба чіплятися за життя...
    За себе іти воювати.
    Немає жалю ані каяття...
    Ворога слід карати.

    Не кожен паросток проросте -
    Лиш гарне зерно дозріле...
    Чіпляйся за землю. Живи життя
    Щодуху, щомиті, щосили!

    Все буде і дасться тобі й твоїм
    По вашій залізній вірі.
    Собі і нащадкам звоюєш мир
    І будеш щасливим в мирі.

    Ти можеш... по вірі і по воді...
    І силі немає меж.
    Ти українець. В любій біді
    Ти виживеш і проростеш!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (1)


  35. Саша Серга - [ 2022.03.30 16:16 ]
    Завжди
    Мені здавалося завжди
    Що прийде день
    Коли побачу тебе в кінці дороги
    Коли буду бігти назустріч тобі
    Що це буде влітку, під вечір у селі
    Що бігтиму по сільській дорозі
    А ти весь в поросі далеких доріг
    Вертатимешся до мене, додому
    З війни, чи з власних воєн з Богом
    Сам з собою і своїм безвір'ям
    А я побачивши тебе
    Вибіжу
    Назустріч


    (2022)


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Тетяна Левицька - [ 2022.03.30 10:20 ]
    Сльози світу

    Переймається Європа,
    НАТО — співчуває,
    Жде смертельного потопу
    Упиряків зграя.

    Б'ються воїни хоробрі
    В повені пожежній.
    Кісткою для Раші в горлі
    Наша незалежність.

    Замість того, щоб нам дати
    Рятувальну зброю.
    Щоб не лізли супостати
    Чорною ордою,

    Проливає дружно сльози
    Світ достатку й миру.
    Не зважаєм на прогнози —
    Гостримо сокиру!

    Розкололось небо навпіл
    Від ракет жахливих.
    Воскресають там, де святість
    І де є могили.

    Тож відродимося з праху
    Лютої завії!
    Вже готує всесвіт плаху
    Путінській Росії!

    29.03.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  37. Владович Яніта Владович Яніта - [ 2022.03.30 10:11 ]
    Закрийте небо
    На жаль, не дочекалися
    Натовських «супергероїв»,
    Кажуть, що мир крихкий,
    З їх приходом він не встоїть.

    Чи ж бо вони не знають,
    Що миру у нас вже нема?
    З острахом вся Україна
    У небо щомить спогляда.

    Ми невпинно благаємо Бога
    (Він має бачити все з небес),
    Ангелів хай спрямує на захист,
    Нехай явить одне із чудес.

    Та крізь повітряні тривоги,
    Певно, не чує Він молитов,
    І на міста скидають бомби.
    І знов. І знов. І знов…

    «Небо закрийте хутчіше!»,
    Заклик звідусіль луна.
    Поки НАТО досі вагається,
    Українці втрачають життя.

    Все ще жевріє у душі надія,
    Ще є у нас сподівання,
    Любу неньку свою Україну
    Ми боронимо без вагання.

    Поки чекаємо на вашу поміч
    Гуртується наш народ.
    Ми вистоїмо. Бо так треба!
    Бо шлях є лише уперед.

    Страшніше лернейскої гідри
    Ота московицька навала,
    Своїм отруйним подихом
    Україну вона міцно скувала.

    Наші воїни мужні, звитяжні
    Нещадно нападників косять,
    Та на місці збитих голів
    Згодом виростає по десять.

    Гідру перемогти Гераклу
    Свого часу допоміг Іолай:
    Ми із друзями разом сьогодні
    Швидше це зло подолаєм.

    "Небо над Україною закрийте!"
    Вас благає людей багато.
    Закрийте над Україною небо
    І почуєте: "Слава НАТО!"

    07.03.2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Павло ГайНижник - [ 2022.03.29 21:19 ]
    ЛОВ
    ЛОВ

    У ки́тиці малечих снів рясно квітує
    На луках пе́рвісних полів уя́ви рай
    Й ди́ва світів чарівності. Розмай
    Барв пізнання́ в цноті життя віншує
    Світанок тла віків з зерна тої любові
    У за́родку чуттів. У дум лакуні мла
    Ще причаїлась між вогнів без зла
    Й без янголів гріха у людолові
    Блуду свідомості. Насіння слів в полові
    Жнив розуму буття. Чи не свята дурня
    Отой безглуздий переспів шукання
    Де істин хлів? З кохання у злягання
    Шлях дітородства звів. Його стерня –
    Не степ живий. Він зрів з землі у часі
    З неза́йманих дощів і рос душі природи
    З волі вітрів, під ворожбу свободи,
    А не під гавкіт псів чи ката дих на пласі,
    Не з ве́ління панів, а в Бога іпостасі

    Павло Гай-Нижник
    28 березня 2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Руслан Лиськов - [ 2022.03.29 20:17 ]
    Слово до ворога
    Ти прийшов під покровом ночей.
    Та правило тут просте-
    З твоїх холодних скляних очей
    Верболіззя і мак проросте.

    Все ж одразу пішло шкереберть-
    Навіть небо тут стало до бою.
    Ти ніс із собою морок і смерть-
    Все те вічно тепер з тобою.

    Наша правда проста і ясна,
    Нам і Бог в тім труді допоможе.
    Ну а далі? А далі життя і весна.
    І любов- вона все переможе.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Іван Потьомкін - [ 2022.03.29 19:36 ]
    ***
    Ми по війні ще грали у війну.
    Корів і кіз напризволяще кинувши,
    Ми лізли в доти, кидали гранати,
    Сходилися в рукопашну,
    Коли набоїв бракувало...
    Пекли картоплю.
    Поруч дозрівали міни...
    ...Не всі ми повернулися з тих воєн.
    Порожні рукави в моїх однолітків.
    З милицями мовби й народились.
    Ми по війні ще грали у війну.
    Ми грали у «німців» і «червоних».
    Слабосилий, я завжди був «німцем».
    Ще й досі крає серце та несправедливість:
    Ну, який я в біса «німець»,
    Коли фашисти ставили мене під клуню,
    Автомат строчив над головою...
    Хлоп’яча та несправедливість
    Вкарбувалась у пам’ять дужче,
    Ніж пошуки картоплі у землі задублій,
    Ніж сколоті стернею ноги чи недосяжний хліб...
    Так я зненавидів війну удруге...
    Не грався у війну з синами.
    Не відав-не гадав, що наволоч московська
    і правнукам моїм присудить таку ж долю.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Карина Честон - [ 2022.03.29 19:14 ]
    Біль війни та хоробрість
    Водночас в серці відчуваєш
    Великий біль, нестерпний страх
    Бо те, що тобі дуже мило
    Вбивають на твоїх очах
    І як поясниш ти дитині чиїх батьків уже нема?
    Батькам, що ті лишилися дитини
    Дідусь, в якого вмерло три кота
    Ми українці, нам важливо
    Кожне життя, та кожен дім
    Комусь хотілося погратись?
    Приснилось що володарі світів?
    Народ країни не зламати
    Ми СЛОВО, ВОЛЯ, це наш ДІМ
    Тож встане кожна жінка, воїн
    Покаже світу свою міць
    Щоб назавжди запам’ятали
    Своє цінуй, в чуже не лізь!
    2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  42. Віталій Григорків - [ 2022.03.29 18:59 ]
    Сон
    Багато я хотів сказати,
    Вночі вже просто важко спати,
    Бо бачу очі ті ясні,
    І як же жити з цим мені?

    І навіть вогники нічні,
    Не світять так, як очі ті.
    У них я бачу мрії всі,
    Які існують на Землі.

    І як же так я закохався…
    Я навіть в цьому сні
    В коханні їй зізнався.
    А очі промовчали ті…

    І знаєте як це буває,
    Як не кохай, то все згорає.
    І забувається все в раз.
    Не вистачить ніколи фраз…

    Не сняться очі ті ясні,
    І не з‘яваляються мені.
    І як же боляче буває,
    Коли тебе хтось забуває…

    У сні, а може і в житті,
    Все це відчув я на собі.
    Сірник то швидко запалає,
    Та догорівши, вже не сяє.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Володимир Книр - [ 2022.03.29 17:34 ]
    Про зет та російське лайно
    Не щастить з лайном російським "зету" -
    йде він з ним пліч-о-пліч до клозету.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  44. Олексій Могиленко - [ 2022.03.29 14:09 ]
    Московія і москалі
    "масква слєзам нє вєріт".
    І так було завжди.
    Рашисти гірші звірів,
    Монгольської орди.

    "масква слєзам нє вєріт".
    Все бачить й знає Бог!
    Чекає тих загибель,
    Хто сіє смерть і зло.

    *******
    ZVаблені ZVіром ZVично нахраписті
    пхаються всЮДИ,хочуть "спасти".
    "Гості незвані- гірше татарина.
    Гірше татарина - лише москалі.
    28.03.2022.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  45. Владович Яніта Владович Яніта - [ 2022.03.29 12:00 ]
    Сон мені наснився
    (І)
    Сон мені наснився,
    дивний та безладний,
    наче в Україні
    розквітають маки
    посеред зими.

    Маки червоніють
    не в степах чи лузі,
    а в містах і селах,
    прямо на асфальті,
    просто у хатах.

    Сон мені наснився,
    грізний, страхітливий,
    що в блакитнім небі
    та й літають круки,
    круки-вороги.

    Чорні тії птахи
    із залізним пір’ям
    місячної ночі,
    сонячної днини
    зазивають смерть.

    Сон мені наснився,
    облудний та химерний,
    що на наші землі,
    мирні та родючі,
    пнеться сарана.

    Дика та голодна,
    із «братнім» обличчям,
    де вона проходить,
    полиша руїни,
    не відає жалю.

    Сон мені наснився
    (душу розтривожив):
    мовби на чужину
    линуть пташенята
    із розбитих гнізд.

    Тих же, що лишились,
    клятий завойовник
    посадив у клітку,
    полум'ям закриту,
    й на волю не пуска.

    (ІІ)
    З жахом я прокинуся,
    відсмикну фіранку,
    за вікном, усміхнена,
    Україна завжди нас
    з любов'ю зустріча.

    Тільки виявляється,
    що то усе не вигадки:
    краєм волелюбним,
    широко крокуючи,
    розповзлась війна.

    Зло накрило людство
    вогняним плащем;
    кров'ю вся залита,
    вже земля заплакала
    від своїх страждань.

    Не розгледів, вороже,
    ти серця українського:
    добре й миролюбне,
    воно у гніві праведнім
    зовсім страху не зна.

    Тож, не дорікай мені,
    як поцілю в відповідь;
    бо Ісус* попереджав:
    від меча загине той,
    хто меч до рук візьме.

    (ІІІ)
    Сон мені наснився,
    віщий та пророчий:
    майбуття яскраве,
    світлу й кращу долю
    зорі нам малюють.

    З того часу вірю
    (сумнівів не маю),
    що недовго лиходії
    та й на нашій Україні
    будуть лютувати.

    Мирним стане небо,
    гнізда всі поновимо,
    щедрим урожаєм
    нам земля віддячить,
    ну а що ж до маків...

    Ті червоні маки —
    то печаль і смуток,
    наша біль і горе —
    залишаться в серці,
    зроду не зів'януть.


    12.03.2022 р.
    _______________
    (*) Мф. 26.52


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Ярослав Чорногуз - [ 2022.03.28 23:14 ]
    Гостинець
    Україна у Сибір
    Пуці шле могилу.
    Бо ракета - вір-не-вір -
    Бункер завалила.

    Виходу нема, все зжер,
    Без повітря в раї.
    Він повільно так тепер
    Корчиться й здихає!

    28 березня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  47. Ігор Шоха - [ 2022.03.28 21:17 ]
    Там, де люди
                 І
    Іще живу... і чартеру не треба,
    і не загрожує літакопад...
    та іноді нагадую про себе,
    що на війну мені закрили небо,
    аби душа не рвалася назад.

    А де немає «операцій миру»,
    ні язика, ні духу москаля,
    живуть як люди емігранти віри
    у те, що їм дадуть кусочок сиру
    у мишоловці і прийме земля.

                 ІІ
    Квітують парки... статуї, амури
    вітають біля веж або каплиць
    і захищають їх високі мури,
    щоб унікальні пам'ятки культури
    не падали додолу горілиць.

    І дзвони б'ють, неначе у Софії,
    і сонце опромінює блакить,
    і вибухом далекої події
    у келії Варвари і Марії
    зоря червоній армії горить.

    Це бомба... і на фініші дороги
    кебета завела у западню
    і нехотя, підсунула свиню –
    немає ані сенсу, ані змоги
    вертатися на лінію вогню.

    Там убивають орки і погани,
    тут – люди... і веселі, і сумні...
    пече сумління, та нема догани,
    а лепетання, – як мені погано,
    не додає героїки війні.

    Та є надія – може, автостопом,
    баластом... із війною тет-а-тет...
    як у пришестя другого потопу...
    вітає еміграцію поет, –
    ей, обрусілі! Зайвий у Європі
    кацапуватий ваш менталітет!

                 ІІІ
    Неначе є куди себе подіти.
    Лиха біда, та не у цьому суть.
    Високі гори душу не спасуть –
    чекають в Україні первоцвіти,
    і бджоли теж, можливо, ще гудуть.

    І, може, уціліє крайня хата,
    і щезнуть мародери у вогні...
    і уві сні навіяна балада
    вже наяву повідає мені:
    ні у бою, ні у хатині скраю
    уже не буде спокою тобі...
    ..............................................
    Якщо і тут не доживу до раю,
    то й там не дорікатиму собі,
    що візії, яка усіх лякає,
    альтернативи поки-що немає,
    окрім як перемозі... і журбі.

    О, воїне! І я тобі бажаю
    Вікторії!
                ...на березі Дунаю
    у цій
                 бодай останній
                             боротьбі.

    03.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  48. Олексій Могиленко - [ 2022.03.28 19:27 ]
    У нас і в них.
    Небесна Сотня нині в небі не єдина,
    назустріч - сотні діточок летять малих.
    Слізно обійнялися, Богові молились
    за Україну рідну,за живих ,за мир.


    Поперек горла наша паляниця,
    похоронки тисячами- москалям.
    Це за 33 рік.Гостинці українців,
    Ну,а Бог давно вже їх прокляв.
    28.03.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  49. Марія Дем'янюк - [ 2022.03.28 15:34 ]
    Закрийте нам небо🙏
    Моє сонечко, моя квітонька,
    Моя радість, моє зайченятко,
    Чом всміхаєшся, моя донечко,
    Мабуть знову наснився татко?

    Моя зіронька, моє серденько
    Уві сні шепотіла тихенько:
    Я чекаю на тебе татечку
    І молюся щодня, як і ненька.

    Моя мужня та сильна дівчинка
    Говорила: сирен не боюсь,
    Бо я знаю, що нас берегтиме
    Добрий Боженька й любий татусь.

    Трудівниця. Натруджені рученьки.
    А сьогодні так крепко стомилась,
    Помічницею стала матусеньці:
    Плести сітки вже добре навчилась.

    А на вечір горнулась до матінки,
    Поцілунок вмостила на щічку:
    Снів солодких, моя мамусенько,
    Дай нам Боже спокійної нічки...

    Моя люба маленька дівчинко,
    Моя рідна кровинонька мила,
    Помолімося в бомбосховищі
    ППО щоб ракети збила.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  50. Тетяна Левицька - [ 2022.03.28 00:00 ]
    А по той бік війни
    А по той бік війни —
    На краєчку зими
    Пробивалися проліски сині.
    І пастельна блакить
    Золоту ткала нить
    На гаптовану сукню Вкраїні.

    А по той бік гармат —
    Світлом врунився сад,
    Повертались у гнізда пташата.
    Оживала земля,
    На лани вистеля
    Домоткані хустини картаті.

    А по той бік ракет —
    Вірш натхненний поет
    На папері виводив старанно.
    І пливла тиха ніч
    Білим хмарам навстріч
    У лавандову димку туману.

    А по той бік могил —
    Віддавали борги
    І боролися за незалежність.
    Зло виймали з грудей,
    Милували дітей,
    У колисці плекаючи ніжність.

    А по цей бік жахіть —
    Україна стоїть,
    У людській крові — маківки храмів.
    Залишилися ми
    На руїнах війни,
    Закриваючи небо руками.

    28.03.2022р.



    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   213   214   215   216   217   218   219   220   221   ...   1829