ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Губерначук - [ 2021.02.07 08:14 ]
    У катакомби смутку завели…
    У катакомби смутку завели
    мене не ревнощі,
    не гнів, ані досада.
    З бурульок льодяних стікає хлад,
    мороз вологий,
    серця заморока.
    Сиджу у лабіринті,
    йти не гожий,
    цілую пломінь рук,
    що під грудьми
    тримають пам’ять
    бісову й тривожну,
    мою любов.
    Заблудишся, не йди.
    Не йди!
    Все лиш по колу
    і по закутках без ходу…
    Не рвися над печери,
    в сонце.
    в рай,
    ходи по пеклу і шукай!
    Лякай спокійне благо і постійність,
    які у місті залишились
    в Одесі одіссеями з людьми.
    Ці люди витуркали з-поміж себе тінь,
    якою я оздоблюю їх ясність.
    Нехай живе їх горденосна лінь!
    Нехай помре в мені їх добра даність.
    Я, часточкою будучи лише,
    зривав, як міг, з людей тяжкі кліше.

    12 жовтня 1994 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 39"


  2. І М - [ 2021.02.07 03:12 ]
    Рух
    Я йду, бо не хочу,
    Не хочу стояти.
    Чому? Сам і не знаю
    Як можна стояти, коли не встигаєш..

    Вперед чи назад,
    Прямо чи вбік,
    Вгору чи вниз,
    Не має ніякого значення.

    Навколо безмежність можливостей.
    Не варто боятись помилок,
    Це піде на краще,
    Засвоїться швидше.

    Рух- всесвітня константа.
    Цікавості тільки заради,
    Пізнаю цей світ!
    І так пізнаю себе.

    Гори, ліси та степи, річки, моря й океани
    Мікроби, гриби, рослини й тварини,
    Культури, релігії та традиції. Люди..
    Села, міста та країни, планети, галактики й всесвіт.

    Як би сильно не хотів
    Зрозуміти всього і всіх
    Не вийде сповна, тільки відносно,
    Від того що вже пережив.

    Прекрасне в усьому можна знайти.
    Нажаль- не так просто,
    Явище це по природі мінливе,
    Можеш шукати або іти повз.

    Часто не ясно насправді:
    Буде це тобі близько, до душі,
    Чи просто спіткнешся, не жаль.
    Точно далі знайдеш, часу в обмаль.

    В реалі тобі все кортить зупинитись,
    Постояти трохи і відпочити.
    Або ж набратися сил, чи думаєш: потім,
    Встигну, потім все зроблю

    Це все лінощі, одержимість відмазками,
    Страх і омана, відсутність супротиву..
    Така моя думка, до цього я прагну,
    Рухатись більше, допоки є жар.

    Без руху не має життя.

    02.2021


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  3. Сергій Гупало - [ 2021.02.06 14:15 ]
    * * *
    Ще будеш ти, ще буде літо
    І відстань аж до мене – відчай.
    У шибу стукатиме віття
    Предовго – аж тисячоліття.

    А ми все матимемо віру:
    Себе ніде нам не подіти,
    І від жаливи репне шкіра,
    В саду хтось вицюкає міти,

    І півнем видзьобає зовсім
    Зерно, не зійшле при дорозі,
    Та промарудить: літо, осінь…
    Про це все знати я не в змозі.


    Плоди уяви – гіркуваті.
    А ми – по-своєму щасливі.
    Бо нас не знають ельфи, таті,
    Хіба що набридають ківі.

    І тільки та, між нами, відстань,
    Не розірветься. Що поробиш…
    І буде наша пам'ять чиста
    І невимовна, урочиста,
    Без якнайменшої оздоби.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.71)
    Прокоментувати:


  4. Вікторія Лимар - [ 2021.02.06 13:10 ]
    Брехня
    (Частина 1)

    Брехня у бур’янах блукала.
    Хотіла квіточку знайти.
    Окрасу для брудної справи,
    правдиві знищивши листи.

    Роками назбирала бруду.
    У скрині довго берегла.
    Порядного цуралась люду.
    В душі багато мала зла.

    Гарячкувала, лютувала.
    Боялась правди та образ.
    Кульмінаційного накалу
    вже вкотре досягала враз.

    Брехня блукала все… даремно.
    Яскраву квітку не знайшла.
    Пусті всі спроби та нікчемні.
    За це Всевишньому хвала!

    ***
    Та у брехні не все гаразд.
    Розкрита буде! Дайте час!

    06.02.2021


    Брехня
    (Частина 2)

    Брехня блукала в бур’янах.
    Згубила совість там і страх.
    Шукала квіточку яскраву,
    щоби брудну прикрити справу!

    Ой, назбирала ж того бруду!
    Плела інтриги та облуду.
    Порядного цуралась люду:
    Казала: я вам не забуду!

    Порядні всі такі та чемні!
    Плітки підкину неприємні!
    Повішу їх на вашу шию!
    Позбавлю будь-якого впливу!

    …Одна брехня лиш на дорозі!
    Позбутися її не в змозі.
    Нашестя цього відцуратись!
    А сонце, певне, ще в палатах

    своїх, Небесних, забарилось.
    А вітер помічник мінливий.
    Повіє з півночі, чи з півдня.
    Не завжди допоможе гідно.

    Один залишився у полі…
    Брехня занапастила долю.
    Позбутися її так складно.
    Замаскувалась під порядність.

    Коли ж часи минуть лихії???
    Щоб правильну знайти стежину.
    Позбутися липкого бруду.
    «ДобрОдійського» пересуду.

    06.02.2021
    © Copyright: Вікторія 75, 2021
    Свідоцтво про публікацію №121020605427


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  5. Ігор Шоха - [ 2021.02.06 11:30 ]
    На посошок
    Нумо, пане-брате, до коша!
    Вдаримо об землю цю бідою,
    як немає зайвого гроша,
    щоб сушити горе за одною.

    Ще на цьому світі є за ким
    бігати у будні і на свято.
    Вдаримо і гопака, таки,
    щоб за нами бігали дівчата.

    Як не є, а ти ще ого-го!
    Та і я ще парубок... неначе,
    хоч не знаю іноді, чого
    вся душа за однією плаче.

    Жаль, козаче, що й тебе нема...
    що усе це мариться... здається...
    і, що доля мається сама,
    а на все не вистачає серця.

    Що усім, те і мені – не гріх.
    Поки прийде мила із косою,
    рано ще здаватися без бою.

    Вип’ю за несуджених моїх
    як не курям, то собі на сміх
    і умиюсь щирою сльозою.

    02.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  6. Сергій Губерначук - [ 2021.02.06 08:58 ]
    Холодна пісня
    Сніг і живі орхідеї –
    мій архаїчний сон.

    Серед твоєї пустелі
    сніг і чудні́ орхідеї
    мруть в унісон,
    мруть в унісон…

    8 квітня 1989 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 57"


  7. Вячеслав Кондратюк - [ 2021.02.05 23:54 ]
    Замерзли в голові думки
    Замерзли в голові думки,
    Морозом вкрилися до ранку,
    Хотілося ж, щоб навпаки,
    Палало серце до світанку.

    А так на думі сон один,
    Бажає розум відпочити,
    Між збитих снігових перин,
    Постали білі сталагміти.

    У небі ж зорі аж блищать,
    Повітря холодом димиться,
    З льодових синіх коліщат,
    Ріка собі скувала крицю.

    Ховаються в вогні дрова,
    Яскравлять полум'я і місяць,
    Із світла мрія тихо ожива,
    Убитий фенікс знову народився.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Микола Дудар - [ 2021.02.05 16:58 ]
    Мир - заспиртованный колодец...
    Переселить бы всё спиртное,
    А вслед и бедность за спиртным
    Смотри, и зрение б иное…
    И мир казался бы иным

    Неважно кто первопроходец
    И кем воспета благодать,
    Мир - заспиртованный колодец...
    И ни прибавить, ни отнять.
    05.02.2021.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  9. Віталій Білець - [ 2021.02.05 16:30 ]
    Розплата
    Де зараз ви ? Порозлітались,
    Як той осінній листопад.
    Блідими тінями зостались
    Поміж палаючих лампад.
    Та свого часу й не гадали,
    Що і для вас настане мить
    Брудних діянь мерзенні бали
    Замість медалей причепить.

    То вже ш не ремствуйте, не зліться,
    Носіть заслужене своє…
    І Богу гаряче моліться,
    Що справедливо воздає.
    Хай буде це вам за науку,
    Якої зрозумівши суть,
    Ви більше не здіймали руку
    На тих, що совістю живуть.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  10. Сергій Губерначук - [ 2021.02.05 09:54 ]
    Усе обопільно…
    Усе обопільно.
    Підпільно.
    І сильно.
    Стосунок єдиний.
    Між нами.
    Вже ними.
    Коротке дрижання
    в тілес поєднанні.
    Зарошення цвітом.
    Запліднення літом.
    Вагітність осіння.
    Холодна пустиня.
    Безсонна і біла.
    Дитина.
    Могила.

    А стужа, мов держално
    довге крижасте.
    Од жала зими
    ні померти - ні впасти.
    А тільки закляклому
    ніч у жалобі
    чекати народження
    млості на лобі.
    Нестиме вода
    по земних простирадлах
    розмерзлі хвороби, обірвані патла.
    А в дотику мертво на звук скавуліла
    постійно в очах ти, дитина, могила.

    14 квітня 1994 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 125"


  11. Ярослав Чорногуз - [ 2021.02.05 09:57 ]
    Місячна соната Бетховена (мелодекламація)
    Як печаль світова,
    Розливається туга.
    І німіють слова
    Без коханого друга.

    І катує тебе
    Невимовна розпука.
    І летить до небес
    Щему тихого мука.

    Як благання летить,
    Поміж зір завмирає -
    Подаруй хоч на мить
    Щастя Божого раю.

    Душить болю змія
    Від розлуки одчаю.
    Люба, люба моя,
    Я у небо вростаю.

    Сяйво місяця в нім -
    Ніби тепле озерце.
    І відкриє мені
    Таїну твого серця.

    Дивні чари там є,
    Ллються вниз, безгомінні.
    Як волосся твоє -
    Мерехтливе проміння.

    Огортає мене,
    Світ увесь огортає.
    І життя це земне -
    У цвітінні розмаю.

    Ми з тобою удвох -
    У раю до світання.
    Ллє із неба нам Бог
    Ніжне світло кохання!

    5 лютого 7528 р. (Від Трипілля) (2021)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  12. Ігор Терен - [ 2021.02.04 19:24 ]
    Пандемія ненависті
    ІРадіємо. Невже скресає лід?
    І боїмось, аби чого не вийшло
    такого, що очікувати слід...
    Лиха біда... але закон – що дишло,

    Чорти ніколи не бувають ситі,
    а вівці не вживаються з вовками
    і поки хижаки – у їхній свиті,
    не зводяться у нас кінці з кінцями.

    ІІЯк ниточка не в’ється, а початок
    її найдеться. Рано, а чи пізно
    в Гаазі буде все-таки завізно
    як інде на базарі від палаток.

    На лаву сядуть прокурори, судді,
    злодії у законі, пуцьки-бацьки,
    кати народу, піймані у блуді
    нувориші, яких іще багацько.

    Прийде кінець лакею, єзуїту,
    і мафії, і неуків ораві,
    і шукачу дурної, злої слави,
    й любителю на шару пити-їсти...

    Ненавидіти владу паразитів –
    хіба це не законне наше право?

    02/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  13. Микола Дудар - [ 2021.02.04 18:45 ]
    В стилі І. Губермана.
    -1-
    Живя согласно циферблату —
    Подъём - работа - сон - подъём,
    Пустая Времени растрата
    И своего ресурса в нём…
    -2-
    Скажи мне старче, божий друг,
    Зачем вся эта канитель,
    Когда с твоих рабочих рук
    Течёт в карман одна лишь хрень?
    04.02.2021.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  14. М Менянин - [ 2021.02.04 17:20 ]
    Родственной душе
    1.
    Здесь нерв натянутый струной
    звучит фальцетом, мой родной.
    За то, что в обществе иной
    возненавидим был и Ной.
    2.
    За дело Отче жизни всей
    возненавидим Моисей.
    Новый завет Отца принес
    возненавидимый Христос…
    3.
    Пришел черед терпеть и мой
    с Отцем по жизни и сумой
    и слышать ропот или вой
    за то, что мол иной, "не свой".

    P.S.
    Из чаши гнев пиющий страстно
    возненавидел их напрасно.
    Ребенку даже это ясно:
    хороший выбор – жить прекрасно.

    24.11.2020


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  15. Сергій Губерначук - [ 2021.02.04 06:24 ]
    На могилу з трав великих, синіх…
    На могилу з трав великих, синіх,
    чебрецем затоплену високим,
    на мохи сухі і пересрібні –
    ти кладеш середньовічні кроки.

    На зозулин льон сніжинки ллються,
    мов кульбаби пізні облітають.
    Хмари снігові за літом б’ються –
    на могилу пух і прах лягають.

    Ой, яка ж вона висока, мамо!
    Ой, привіт, мій любий предку, свідку!
    На правічний сніг, що ліг між нами, –
    я кладу хоч кам’яну, а квітку.

    9 червня 1995 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 78"


  16. Віктор Кучерук - [ 2021.02.04 05:58 ]
    * * *
    Схоронивши в душі вагання
    І боязні поклавши край, –
    Я зізнаюсь тобі в коханні,
    Тільки трошки ще почекай.
    Бо розправивши ширше груди
    І здолавши німий відчай, –
    Я не знаю коли прибуду
    В незабутній для мене край.
    Приласкаю тебе на серці
    Не рахуючи більш хвилин, –
    Тільки сильно за те не сердься,
    Що казати боюсь коли.

    Не скупий на слова і дії,
    Певно, мучуся недарма,
    Бо кохати тебе так вмію,
    Як не любиш себе сама…
    04.02.21


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (1)


  17. Козак Дума - [ 2021.02.03 19:03 ]
    Куди не кинь - всюди клин…
    Чому кричиш на мене зранку?
    Не готувала я сніданку!
    Демократичне в нас суспільство,
    а ще – моральне то насильство!

    Шепочеш сонно зранку чому,
    увечері не стрів удома?
    Обутись не допомагаєш…
    Ти цим презирство виявляєш!

    Тепер мовчиш як риба зранку,
    на писок начіпив фіранку…
    Ну, це уже занадто! Знаєш,
    мене ти просто зневажаєш!

    Чому говориш безкінечно
    і ще й підкреслено статечно?!
    Свою ти зверхність не скриваєш,
    а витончено зневажаєш!

    Чом каву не приніс у ліжко,
    а на обличчі де усмішка?!
    Та прохолода для суспільства –
    один із проявів насильства!

    Чому ти лагідний, слащавий,
    а цукру не поклав у каву?
    Кому та треба сексуальність?
    Твоя де сила і брутальність?!.

    І зрозумів нарешті Клим:
    куди не кинь – усюди клин…
    Та є одна порада Климу –
    клин вибивають завше клином.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  18. Євген Федчук - [ 2021.02.03 19:28 ]
    Дума про Бернарда Претвича
    Куди лиш не кидала доля
    Бернарда Претвича. Лиш тут
    В степу, безкраїм чистім полі
    Він був по-справжньому на волі
    Без тих обтяжуючих пут
    Тупих обов’язків, в неволі
    Обмежень, коли ти живеш
    З чужих бажань, чужої волі,
    Слуги виконуючи ролі,
    Бо ж куди скажуть, туди йдеш.
    Тут він був вільним поступати,
    Як власний розум повелить.
    Міг степом на коні скакати,
    Чужі фортеці штурмувати
    І не питати – що робить.
    З Сілезії, де народився
    І де дитинство все пройшло,
    Шлях його скоро покотився
    По Речі й інших королівствах
    Аж доки й в степ не занесло.
    Він – ротмістр мав під рукою
    Кілька десятків козаків,
    Щоб забезпечити спокою
    І боронити від розбою
    Рибалок і пасічників,
    Які на кресах працювали
    Із Диким полем на межі.
    На них татари полювали,
    А потім в Кафу продавали,
    В краї далекі і чужі.
    Нелегка то була робота.
    Бо ж степ безмежний навкруги.
    Дізнатись шлях орди не просто,
    А спробуй виступити проти,
    Як в більшій силі вороги.
    А людолови знахабнілі
    (Їм спротив мало хто чинив),
    Як на прогулянку ходили,
    Народ хапали й полонили.
    Війна постійна без війни.
    І він мав край оберігати
    Лише із тим, що взяти міг.
    Розбою на шляху ставати,
    Ясир не дати вполювати ,
    Прогнати людоловів тих.
    Коли було то? Літ п’ятнадцять
    Лише й минуло з тих часів.
    А скільки сили, скільки праці!
    А сотні миль позаду, братці!
    За час короткий посивів.
    З татарами найперша стріча
    (Ну, як забутися про те).
    І гетьмана печаль та відчай –
    Татари оминули січу,
    З ясиром вирвалися в степ.
    І він помчав вслід за ордою,
    Лиш козаків з собою взяв.
    Та йшла неспішною ходою
    І не очікувала бою.
    В степу хто б її зачіпав?
    Догнав аж біля Хаджибею
    Розімлілу в спокої орду.
    Завзято зачепився з нею
    Та стрімкістю здолав своєю,
    Рубаючи всіх на ходу.
    Хто не утік, тих порубали
    Або ясиром узяли.
    Своїх нещасних відібрали
    Ще і табун добрячий взя́ли
    Та і назад у степ пішли.
    Було ж переполоху з того.
    Султан покари вимагав,
    Мов для розбійника – для нього.
    Та королева, слава Богу,
    Вступилася. Король змовчав.
    За рік аж три орди з’єднались,
    Поділлям, як вогнем пройшли.
    Хоч воєводи намагались
    Спинити, але сил не мали.
    А ті ясиру узяли
    Та і назад попростували.
    А він пошарпані війська
    Зібрав докупи. Наздогнали.
    Тут орди розділятись стали.
    Він, нічку темну зачекав
    І вдарив на одних, на дру́гих.
    По черзі. Третіх напосів.
    Розбіглися Аллаха слуги.
    Не знали – звідки ця наруга
    Взялась на них серед степів.
    За рік очаківські татари
    Із білгородськими прийшли
    На Вінницю, неначе кара.
    Поки чекав підмогу з Бару,
    Чинили опір, як могли.
    Ішов з загоном обіч шляху
    І ску́бав, скільки міг, орду,
    Тримав малі загони в страху,
    Щоб кляті слуги падишаха
    Не розбрелися на ходу.
    Коли ж татари розділились,
    Під Чаплакчеєю догнав
    Він білгородців, що спинились.
    Й, поки татари похопились,
    Усю орду пошаткував.
    Мурзу ж Атоку взяв ясиром
    Й велів на палю посадить.
    Щоб бачили усі невірні,
    Що вже не будуть, як допіру
    Так вільно у цей край ходить.
    Жорстокий час, жорстокі люди.
    І сам жорстоким з того став.
    Палала ненависть у грудях.
    За те Бог, може, не осудить,
    Бо він на неї право мав…
    А скільки їх було – походів
    І сутичок. Хто рахував?
    Знайомий писар при нагоді
    Прикинув: сім десятків, вроді…
    І жоден бій він не програв.
    Тож є для гонору підстава:
    Свій вік він не дарма прожив.
    Вів, як належить, свої справи
    І старостою Баром правив,
    І край належно боронив.
    Те староство прийшло неждано.
    Як Старжеховський справи здав,
    (Далися взнаки старі рани)
    Король не серед знатних й знаних –
    Між відчайдушними обрав.
    Бар він застав пустим, по суті.
    Укріплень майже ніяких.
    Хоч неприступним мав би бути,
    Бо ж Дике поле, ворог лютий.
    Як край він захистити міг?
    Тож перше він за місто взявся,
    Укріплювати його став.
    І, таки добре постарався.
    Бо зараз кожен дивувався,
    Яким він неприступним став.
    Та того йому було мало,
    Він хотів знати кожну мить:
    Що турки там намудрували,
    Татари що на оці мали,
    Щоб вчасно шлях перепинить.
    Сторожа,вислана далеко
    Із вправних козаків в поля.
    Їм там сховатись дуже легко,
    Пантрують в холод і у спеку
    Й орду помітять звіддаля.
    Хоча сидіти і чекати
    Орду він не збиравсь зовсім.
    У гості часом завітати
    Чи битву серед степу дати,
    Щоб зась ходити було їм.
    І сам ходив, водив козаків.
    То переслідував орду,
    Щоб за розбої наказати,
    То, аби шлях перепиняти,
    Щоб не накоїла біду.
    Чи плакав? І таке бувало.
    Якось орда ясир взяла.
    Вони за нею вслід помчали,
    Ледь-ледь за поли не хапали…
    Та клята надто швидко йшла.
    Аж під Очаковом догнали,
    Пошаткували та дарма
    Вже бранців на галери взяли,
    Вони до Кафи відпливали,
    А в нього як дістать – нема.
    Він сліз своїх не став ховати,
    На їхню дивлячись біду
    Та шепотів: - Пробачте, браття.
    Якби я міг порятувати!..
    Та сил для того не знайду.
    Він мстився за свою невдачу,
    Де тільки міг, як тільки міг.
    Козацькими очима бачив
    Весь степ. Татарин десь проскаче,
    А він уже його стеріг.
    Під Чапчаклеєю на Бузі
    Або ще під Кременчуком,
    Татари мали по заслузі,
    В ясир попали, навіть, мурзи…
    Він, помсту ввівши у закон,
    Був «у гостях» під Березанню,
    Аж під Очаків зазирав,
    Під Кілією бив поганих,
    А якось переможний ранок
    В Криму самому зустрічав.
    А як то все султана злило.
    Напевно, року не було,
    Щоб зі Стамбулу не летіли
    В Варшаву скарги. Бо ж хотіли,
    Щоб йому голову знесли.
    Король, хоч турок і лякався,
    Війни із ними не хотів,
    Відписками все відбувався…
    Хоча…Недавній сейм згадався.
    Міг хрест поставить на житті.
    Туди у розпачі він їхав,
    Бо ж кривди виставив султан
    До нього знову, як на лихо.
    Зібрав усе, що знав до крихти
    І з тим всім перед сеймом став.
    Чекав покари … Став героєм.
    Король скарати не посмів
    Того, хто став за край горою,
    Дав бій набігам і розбою,
    Хто Речі вірою служив.
    Від сейму вже пройшло два роки.
    Він, склавши руки не сидів.
    Татари лізли з усіх боків.
    Ходив давати їм уроки
    Й до чорноморських берегів.
    Те знов султана розізлило.
    Знов скарги… Кривди…Покарай!
    Король не мав терпіти сили
    Тож повеління прилетіло.
    Лишати мусив він цей край.
    Мав перебратись в Теребовлю,
    Теж старостою, але там
    Далеко від татар, від бою.
    Хоч серце і стиска від болю.
    Та хто ж перечить королям.
    Тож виїхав із Бару поки,
    Проїхався востаннє в степ,
    Згадав бої, буремні роки,
    Що проміняти мав на спокій,
    Хоч серцем проти, а, проте,
    Згадавши, повернув на захід
    До Теребовлі. У степах
    Душа іще літала птахом.
    І в нього, наче йде на плаху,
    Сльоза скотилася скупа.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  19. Сергій Гупало - [ 2021.02.03 18:15 ]
    * * *
    Тебе немає – ніченька росиста
    Припала до вологої землі.
    Світліє небо – і притихло місто,
    Пливуть хиткі хмарини-кораблі.

    О, саме так, і все це недаремно.
    І світляки в нічийному саду
    Мене проймають дивовижно тремом,
    І я теперечки не падаю в нуду.

    Сьогодні радість. І вона, беззвучна,
    Ще не проникла у діла, слова.
    Здається, знову взяв би я підручник,
    Але навколо – дійсність ігрова.


    Тебе нема, то чується безчасся,
    А в ньому – білизнá віршів і снів.
    Вони поважні, тож мені удасться
    Цілком доречно не відчути гнів.

    Захочеться роздолля, сонця, зливи!
    Зустрінемося – підем по воді!
    І будемо повторно соромливі
    І неповторно – просто молоді.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.71)
    Коментарі: (6)


  20. Олександр Сушко - [ 2021.02.03 13:29 ]
    Про вічне
    Був - напівбог. А сьогодні - ізгой-ліліпут
    (хтілося жити довічно у пазусі мойри).
    От і отримав Сізиф покарання за бунт:
    Котить гріхів колобочка важкого угору.

    Може й тобі закортіло такої судьби -
    З брилою - в небо, а потім із нею - до прірви?
    Бог тільки вічний. А іншим судились гроби,
    За шельмування - і рідним голівки одІрве.

    Ні? Не бажаєш? І добре,- уже ж не дитя,
    Бо пресолодка спокуса - невдала афера.
    Вірують дурні лише у загробне життя,
    Телепні прагнуть шляхами іти Агасфера.

    Зникну? Не страшно. Немає у цьому біди,
    Кожному в дар роздаю свій талант по частинам.
    Пам'ять про себе хорошу, поеми, сади -
    Ось що лишає для вічності смертна людина.

    03.02.2021р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Губерначук - [ 2021.02.03 08:48 ]
    Її вікно – щоразу без завіс…
    Її вікно – щоразу без завіс,
    щоранку навстіж дзенькає шибками,
    щоб у бінокль закохано дививсь
    один дивак з підступними думками.

    Роздягнена – прасує білий бант,
    руками плаває по тілу, по тканині,
    по хвилях звукових, де нині Гайдн
    розвіює її вбрання інтимні.

    Вона озвучено стоїть перед вікном;
    свій білий бант на чубчику, мов квітку,
    з плаче́м зриває і впліта́є знов, –
    бо той дивак є невідступним свідком.

    11 січня 1995 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 145"


  22. Віктор Кучерук - [ 2021.02.03 06:30 ]
    Бувальщини
    Все те, що нині часто сниться,
    Було в недавньому житті
    Без попередніх репетицій
    На самоті або в гурті.
    Воно лягло густим порфіром
    На різнобарвні схили літ
    І згадки збуджує без міри
    Несамохіть і самохіть.
    Його шари довічним даром
    Роняють відблиски слідів
    Зневіри болісних ударів
    І злетів віри почуттів.
    До купи зібрано чимало
    І добре складено уже
    Того, що доля набувала,
    А пам'ять пильно стереже.
    Терзає й радує минуле
    Уже украй дрімотні дні, –
    Шукає спогадам притулок
    У постарілому мені.
    03.02.21


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  23. Вікторія Павлишин - [ 2021.02.03 01:36 ]
    Хіба?
    Хіба я чимось зобов‘язана ?Чи може присягала? Чи може я обітницю якусь складала?
    Я вільна тілом і думками я не витримую мовчати. У світі,де невільні духом,навік приречені змовчати. Хіба це добре,що в думках твоїх сидить лихий господар,який диктує правила твоєї гри? Усе життя це гра, а як її прожити обрати маєш тільки ти.
    Мабуть,найбільш образливо в житті це мати голос,який без повеління не взмозі й звуку донести.
    То скільки можна жити в рабстві, в яке ти сам загнав свої думки.?


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Вікторія Павлишин - [ 2021.02.03 01:09 ]
    Романс спогадів
    Я мовчки вдалині стояла і тільки поглядом тобі співала.
    А ніжна золото-багряна осінь бриніла м’ягкий супровід мені.
    Співала про минувші дні, які вже знов не пережити.
    Про наші погляди смутні, які боялись відпустити.
    Про ті часи скрутні, які вдалося нам здолати.
    Про той момент, коли душа твоя стала не в такт моїй співати


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Вікторія Павлишин - [ 2021.02.03 01:43 ]
    Згасаю
    Я дуже сильна і воодночас легко гасну.
    Я плачу, я кричу...
    Сміюсь, і знову одягаю маску, в якій зосталося багато нездолáнних слів.

    Я не витримую, я слабну. Я падаю, і далі вже не хочу йти,та хто крім мене, зможе шлях тернистий цей пройти. Затям,Життя-не казка,сказала раз колись собі.
    Хто як не ти? Збирайся з думкою, старайся, живи лиш так, як хочеш цього ти . Роби все чесно,й не ламайся ,під натиском ворожої душі.

    Ці фарисеї будуть тільки зневажати, а ти все далі до мети лети.Вони ж бо схочуть крила твої обтинати, зламати пориви душі, проте не вдасться їм піднятись,на недосяжні бéскиди твої.

    Лиш віск легесенько стікав додолу
    А я не плачу...
    лиш тихесенько кричу....
    Душа моя, малесенькая пташка, яка слізьми щебече гімн життю...

    Вже може годі душу мою плюндрувати? Кидати в спину тільки наклепи пусті?
    Для чого нам самим себе з середини з‘їдати,і лиш шукать недоліки в собі?
    Їм завжди буде недогода,і все не так,як робиш ти.
    Ти пам‘ятай ,щасливий стане тільки той, хто завжди буде йти.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Вікторія Павлишин - [ 2021.02.03 01:46 ]
    Пустка
    В душі неначе вітер віє по Сахарі,а ти не оглядаєшся, крокуєш далі, туди де нас не буде більше знов.
    І Шлейфом оксамитовим лунає мій тихий сум,який все в‘ється знов і знов.
    Бо ж справжній жаль насправді не гучний
    А За вікном вирує там безжалісна молочно-заварна зима.
    В руках гаряча кава, в думках крихкі слова.
    Не знаю я, як буде далі там,можливо, скоро і в моїй душі настане Шантарам.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Вікторія Павлишин - [ 2021.02.03 01:56 ]
    Мілдемісти
    Романтичне розмаїття зір та тонке сплетіння поглядів, мов гір.
    Струменіють вектори душі і тіл, пламеніють вітри відчуттів.
    Імпульси вирують, настрої бушують,дотики зникають, подих забирають.
    У повітрі аромати, запах кави,хвої,квітки-м‘яти.
    Пристрасть рвется,гнів і страх,чи на рівних ми правах?
    Посмішки лукаві, а можливо і ласкаві,поцілунки малодушні та безтями неоружні.
    І турботи ніжний птах ходить тут на всіх правах.
    Серце б‘ється, струна рветься,почуття нестримно ллється.
    Наші душі немов тайні,мілдемісти незвичайні.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Ігор Шоха - [ 2021.02.02 15:35 ]
    Прометеєві нащадки
    Сьогодні не прийде ще наше завтра...
    не вистачає тями та уміння,
    але із покоління в покоління
    не гасне у серцях надії ватра.

    Душа народу тліє, та іскриться...
    у полум’ї нерівного двобою
    із дикою ворожою ордою
    гартується у герці наша криця.

    Над нами нависає дика скеля,
    де двоголовий ще довбе печінку
    розп'ятого онука Прометея...
    але байдужі європейські свідки.

    Така нам доля випала у світі,
    де вороги скажені та лукаві
    украли історичну нашу славу,
    яку закарбували у граніті
    далекі наші пращури... а діти
    сьогодні...
                у бою...
                    на переправі.

    02.02.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  29. Ніна Виноградська - [ 2021.02.02 12:03 ]
    Зимочас

    Звичайний день січневий. Вранці кава,
    Фейсбук, сніданок. За вікном трава
    Зелена, ніби восени отава.
    Зима немовби втратила права

    На сніг і вітер, холод і морози.
    Незвично якось – сонце і тепло.
    Бруньки уже попали під загрозу,
    Повірили теплу. Щось зацвіло.

    А пролісок свою біленьку свічку
    Підставив у вразливий зимочас.
    Неначе втратив ту квітневу звичку
    Порадувати першим цвітом нас.

    Заплуталось усе у цілім світі –
    У Африці сніги, у нас – дощі.
    Отак і в долі. Дні є сонцецвіти,
    А є важкі, одягнені в плащі.

    І я собі вирішую: ні кроку
    До тебе вже віднині не зроблю.
    Та все умить змінилося нівроку,
    Коли почула я твоє: – Люблю.
    20.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  30. Віктор Кучерук - [ 2021.02.02 09:18 ]
    * * *
    На темнім фоні купола небес
    Ясніє місяць парубком самотнім,
    Адже зірниці догоріли десь
    Чи заблукали всі безповоротно.
    Учора ще так зоряно було,
    Що тіні вкупі по ночах біліли, –
    І радувало погляди число
    Світінь надій навкіл на небосхилі.
    А нині місяць, наче каганець,
    Сіяє без утоми і вагання
    Над згарищами зраджених сердець
    Уздовж доріг, покручених коханням...
    02.02.21


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  31. Сергій Губерначук - [ 2021.02.02 09:31 ]
    Розл(у)ючення
    А в сльозах, ой, не гарно додому йти…
    Приходь до мене в радості
    зі спо́кою в принадності.
    Ось твій віник. Хату підмети.

    Ай, не скигли, як чайка на руїнах моря!
    Висохла вода – і почуттів немає.
    Я не знаю, навіщо тебе займаю
    пеклом долонь і фалосом горя.

    Ну що я тобі зробив, заразо?
    Що́ ти поглядом з мене знущаєшся?!
    Я маю відразу відразу
    і більш не з’являюся.

    Нас розл(уч)ютив гнів Богів.
    Ми звірі з різних таборів.

    25 червня 2005 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 98"


  32. Олександр Сушко - [ 2021.02.02 09:16 ]
    Анумо!
    Ото раніше гарно малювали -
    Аж плакали розчулені дівки!
    А нині у пошані (йолі-палі!) -
    Нездари-чорновуси та сушки.

    Як щось напишуть - дрижаки по тілу
    У читачів. І сльози на очах.
    Бо їх віршатка - творчості могила,
    Пегаса й музу ріжуть без ножа.

    На сайті ґвалт! Під вигуки "Рятуйся!"
    Забився, наче миша, до кутка.
    Анумо залоскочем Чорновуса,
    На нуль помножим клятого Сушка!

    02.02.2021 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  33. Козак Дума - [ 2021.02.01 20:18 ]
    Медитації в астралі

    Дише… астралом мертва тиша,
    у всесвіті лиш я…
    Тиша… Ум запитання пише –
    У чому суть моя?

    Сокіл… у небесах високо
    долає тугу й біль.
    Поки… прострація, а спокій –
    у практик вища ціль.

    Віхи… занурюють у вихор
    думок моїх і мрій.
    Тихо… пиху́ здираю, з лихом
    веду в астралі бій.

    П‘єса… Постійні біль і стреси
    знецінюють буття.
    Престо… лунає неба меса,
    як пізні каяття…

    Діло… Нове астральне тіло
    пливе у товщі хвиль.
    Сміло… страху здолає силу
    медитаційний стиль.

    Тісно… Меча стискаю міцно
    надземного ефес.
    Вісті… несу усьому місту,
    простую до небес!.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  34. Сергій Гупало - [ 2021.02.01 19:14 ]
    * * *
    Відчуваю, слова – зайвина,
    Не промовлене – дуже дієве.
    Ми у раї – така новина,
    Ще відомо: у раї ти – Єва.

    А промовиш важкенькі слова –
    Повернуться реальності міти.
    Одуріє тоді голова
    І не зможеться сенсів узріти.

    То давай – мовчимо, нітелень!
    Так ми будемо до понеділка.
    І важкий цей означимо день –
    Проспіваємо щемну гагілку.

    Освіжіють нестримні слова,
    Хоч і зайві, але вже інакші.
    І ти будеш мадам ділова,
    А я горя триматиму чашу.

    Недопита вона – теж біда.
    Передчасно радіємо нащо?
    Отака обопільна вина.
    Ми усміхнені, дивно ледачі.

    І тому я плече і крило
    Не підставив; напевно – пропащий.
    Бо і згадки про це не було б,
    Та сумнівно, що так воно краще.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.71)
    Прокоментувати:


  35. Сергій Губерначук - [ 2021.02.01 15:00 ]
    Деміург
    Тоді я мову знаходив.
    Шукав, як назвати серце.
    Не знав, як хвороба зоветься.
    Безмовним я був і хоробрим.

    З попруг тонкошкірого тіла
    я гостру кольчугу сплів.
    Але всіх не знаючи слів,
    був ладен, щоб злість говорила.

    Навпомацки світ зондував
    опісля кулачного бою
    зі стінами, з небом, з собою!
    Я серце відчув – і назвав.

    Тепер позолочена рака,
    і глупі бредуть повз Творця,
    закінчився спів янгольця́ –
    ц. брама* на серці до ранку.

    _______________________
    * ц. брама – церковна брама

    21 січня 1998, Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 163"


  36. Олександр Панін - [ 2021.02.01 14:20 ]
    Краща Подруга

    Подруга і Любий вже колишні,
    Чорну в душу врізали печать,
    Подруго найкраща, найрідніша,
    Як змогла ти любого забрать?

    Зрада для Кохання, мов короста,
    І якщо спроможен, то не мстись,
    Помста - почуття гидке, нудотне,
    Спричиняє хворобливу млість.

    Ще юнак підступний повернеться,
    Буде він метлятись між дівчат,
    Та колишнього не сприйме серце,
    Не пройти шлях спалений назад.

    Хмари зради затягнули небо,
    Цю сторінку не перегорнуть,
    Зрадника невірного не треба,
    Подругу я хочу повернуть!



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  37. Віталій Білець - [ 2021.02.01 13:20 ]
    Не біймося собі зізнатись
    Не біймося собі зізнатись,
    Що нас усіх пече, болить…
    Від болю цього не сховатись,
    Пожеж його не погасить.

    На ті пожарища забракло
    Всесвітнього потопу вод…
    І ми, нехай повільно, блякло,
    Та все ж ідем на ешафот.

    Йдемо́ у супроводі чванства,
    Свого дволикого єства,
    Шляхами самоошука́нства,
    Зітерши образ божества.

    Та вже й не йдемо, вже несемось,
    Прискоривши у прірву лет,
    Аж доки вщерть не розіб’ємось,
    Святий покинувши намет.

    У кожному із нас є іскра
    Від благодатного вогню.
    Та іскра ця, як в горлі кістка,
    І тьма перечить знову Дню…

    Нам хочеться страстей напоїв,
    Нас ваблять яства зі столів
    Новооб’явлених «героїв»,
    Туси хмільної королів.

    І так пливуть, стікають роки
    Мутними руслами примар.
    Невпинно множаться пороки,
    Душі громадячи тягар.

    І споглядаючи руїну
    Свого безславного кінця,
    Ми далі ллєм гордині піну
    На кам’яні свої серця.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  38. Олена Лоза - [ 2021.02.01 12:09 ]
    Черешневий палац
    Не в Лондоні, чи Відні,
    Не десь на Кайзерплац
    Відкритий для відвідин
    Черешневий палац.
    В палаці не вщухають
    Бенкети і бали,
    Там радо зустрічають
    Бешкетників малих.
    Від їжі і напоїв
    Згинаються гілки.
    Спішать сюди юрбою
    Шпаки-мандрівники.
    Це галасливе панство,
    Прибувши на бенкет,
    Не дбає про "убранство"
    Й придворний етикет.
    Гостинні ці палати!
    Принаймні раз на рік
    Тут мріє побувати
    Усякий мандрівник.
    Для птаства і малечі,
    Відкритий всім вітрам.
    Зізнаюся, до речі,
    Я теж бувала там.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  39. Ігор Терен - [ 2021.02.01 08:59 ]
    За пеленою часу
    Літа минають, а роки летять,
    і в’януть мрії, і надії тануть,
    і мало що лишається напам'ять,
    коли тобі уже за сімдесят.

    А птаха щастя у минуле вабить...
    у вечори, де жевріє агат
    очей... і оглядаєшся назад,
    аби жалі не погасили радість.

    І ніби не пора ще у блакить
    за обрії понад ліси та ріки...
    але несе інерція велика
    і серце ниє, і душа болить,
    що настає ота єдина мить,
    з якою розлучаємось навіки.

    01/21



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Віктор Кучерук - [ 2021.02.01 08:26 ]
    В тумані

    За вікном, зволоженим туманом,
    Потонуло в мороці село, –
    Чи якась запона білизняна
    Заслонила моторошно скло?
    Бо в кімнаті зранку не світає
    І сіріють смерки за вікном, –
    І здається, що не має краю
    Ця пітьма, небачена кругом.
    Надивився всякої погоди,
    Дивувався різному колись, –
    Та не бачив, запевняю, зроду
    Щоб тумани щільно так плелись.
    Виникли припущення й питання
    Множаться здогадкам завдяки, –
    У густющій пелені туману
    Губляться стривожено думки…
    01.02.21



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Ярослав Чорногуз - [ 2021.02.01 02:23 ]
    Художницькі контрасти
    В минулому картини малювали -
    Таки ж мистецтво справжнє то було.
    Чи Айвазовський із “Дев’ятим валом”,
    Сікстинської капели Боже тло,

    Чи Рафаеля чарівні мадонни,
    Куїнджі фантастичні кольори,
    У казці Васнецова зором тонеш...
    Да Вінчі, Врубель. Що не говори

    Бездарна не була робота жодна -
    Трудилися митці, як ті воли...
    Чи наш Мурашко сотворив полотна -
    По тілу глядача мурашки йшли.

    Нехлюйство напоказ не виставляли,
    Його не вставиш в рами золоті.
    У виставкові велелюдні зали
    Художники ішли, немов святі.

    Тепер чи не на кожному будинку,
    У ліфті, на асфальті чи містку -
    Побачити ми можемо картинку,
    Що викликає посмішку гірку

    У кращім разі. Письмена таємні
    Заповнюють із низу догори -
    Всі світлі вулиці й провулки темні...
    Бери собі балончик і твори.

    Доступно нині все й демократично...
    Поблідли вікна галерей чомусь,
    І на портретах постаті величні...
    І я також ніяк не усміхнусь.

    Обписані і лави, і вокзали,
    Здрібніле людство вже не бачить вись.
    І те, що в туалетах малювали,
    Тепер малюють на будинках скрізь!))))

    1 лютого 7528 р. (Від Трипілля) (2021)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (2)


  42. Лада Квіткова - [ 2021.02.01 01:22 ]
    «Я очима веду рядки»


    Розгулялась «дияволиця»,
    Та залізні серця не б’ються.
    Я лежу посеред столиці -
    Люди дивляться і сміються.
    ...
    Наче кров’ю чи молоком,
    Я стікаю, як слід, віршами.
    Вже завівся, «тік-так» - «бім-бом»,
    Механізм, що руйнує храми.

    Ниє рана, бурчу на смерть,
    Що від неї нема спасіння,
    І почалася круговерть -
    хто там перший кида каміння?

    Я очима веду рядки,
    В небесах. Бо настала тиша.
    - Закидати? Нести квітки?
    - Почекайте, нехай допише.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Валентина Інклюд - [ 2021.01.31 20:58 ]
    Чекає
    В її душі запалена свіча,
    Із уст злітає пошепки молитва,
    Надія й відчай в стомлених очах
    Злились в одне після тяжкої битви.

    То гріють серце, то жахають сни...
    Якою буде зустрічі хвилина?
    Чекає мати сина із війни.
    Своїх дітей чекає Україна.

    2014 р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  44. Євген Федчук - [ 2021.01.31 20:09 ]
    Легенда про богомола
    - Ой, мамо, глянь яка комаха дивна:
    Зелена, довга, голова мала
    Ще й лапки свої склала так, все рівно,
    Молитися до Бога почала!
    - Комаху, синку, богомолом звати.
    Вона єдина із комах усіх
    Спроможна головою повертати.
    А ще про богомолів кажуть тих,
    Що богомола убива самиця.
    - Невже і правда? А чому то так?
    - Я чула про то різні небилиці,
    Але запам’яталася, однак,
    Історія, що мій дідусь повідав,
    Коли я ще маленькою була.
    - Була така цікава вона, видно,
    Що ти забути й досі не змогла?!
    Тож розкажи й мені. Я хочу знати,
    Що саме твій дідусь розповідав.
    - Ну, слухай. Буду я розповідати,
    Щоб ти своїм онукам передав.
    Було то, кажуть, у часи далекі.
    Жила в якімсь селі сім’я одна.
    Жилося їм, так, як і всім, нелегко:
    То засуха, то мор, а то війна.
    Усю роботу жіночка тягнула –
    У полі і у хаті, і в дворі .
    До вечора, бувало й рук не чула,
    Щоденно від зорі і до зорі
    Звести кінці з кінцями намагалась.
    А чоловік? Чи ледар, чи дивак.
    Поки вона полола чи вправлялась,
    Варила йому їсти, він, однак,
    Не брався, навіть, за холодну воду.
    Проте, із себе хитруна вдавав,
    Казав: людей нещасних йому шкода,
    Що попереду Суд страшний чекав.
    Хтось має грішні душі відмолити
    Аби від пекла їх уберегти.
    Щоб, коли прийде, врешті, кінець світу,
    Людей від кари Божої спасти.
    Тож він і візьме цей тягар на себе
    До Господа звертатись в молитвах.
    Щоб Бог прийняв усіх людей на небі
    І, навіть того, хто загруз в гріхах.
    Тож, доки жінка втомлена робила,
    Він, на коліна вклякнувши, бубнів
    Якісь слова усім незрозумілі.
    І так минали в нього день по дні.
    Бувало часом втомлена дружина
    Про поміч хоч маленьку попроха.
    А він їй: «Я молитися повинен,
    Бо ж людство потопає у гріхах!
    А ти мене від справ відволікаєш.
    Не до дрібниць мені. Сама роби.
    Хіба я винен, що ти не встигаєш?
    Бо ж Сам Господь мені велів, аби
    Щодень я за усіх людей молився.
    Іди з очей! Не заважай мені!..
    А їсти – їв за трьох і не дивився
    Звідкіль береться. Важко їй одній.
    І господарство на плечах тримати,
    І в хаті все в порядок привести́.
    Ще й ледаря такого годувати,
    Що людство все збирається спасти,
    А жінці помогти і не подума.
    Копичилось у ній поволі зло,
    Що пробива іноді, наче, струмом…
    А якось, мов на неї щось найшло.
    Біля плити обіда готувала,
    Не встигла вчасно з поля прибрести,
    Дожати врешті клаптик жита мала…
    А чоловік на неї напустивсь,
    Що він голодний, дуже їсти хоче,
    А вона повза десь... Скипіла тут
    І врізала пательнею між очі
    Аж відлетів він у далекий кут.
    За серце з переляку ухопилась,
    Побачивши, що скоїла… І ось
    Їх душі перед Богом опинились.
    За все, що учинити довелось,
    Тепер обом самим відповідати.
    Господь проглянув Книгу їх буття,
    Щоб милувати їх чи покарати,
    Залежно від прожитого життя.
    Нарешті мовив спершу чоловіку:
    - Ти все життя усім навкруг брехав,
    Що робиш справу, начебто, велику,
    А сам їм’ям моїм лиш менжував.
    Ти не молився - молитов не знаєш,
    Тож рано тобі в пекло чи у рай.
    Комахою тепер прожити маєш.
    Людиною щоб стати, пам’ятай,
    Навчись спочатку близьких ти любити,
    Навчись молитись від душі, тоді
    Людиною ти зможеш знову жити.
    Ледь прозвучали ці слова Судді
    І чоловік ураз став богомолом,
    В траві сховався від людських очей.
    Та винен сам, обравши таку долю,
    Міг би прожити і не так, ачей…
    Тим часом Бог до жінки повертає:
    - Ти учинила непоправний гріх.
    Хоч тяжко працювала, то я знаю,
    Але твій хрест по силах був твоїх.
    Ти ж, замість того, щоб нести смиренно
    Той хрест, в душі своїй збирала зло.
    Копичила його в собі щоденно
    Й на тому злі ти бачиш, що зійшло?
    Життя ти в чоловіка відібрала.
    Хоч як паскудно він на світі жив,
    На те ти права, все одно, не мала.
    Найгірший із порадників – то гнів.
    Аби навчилась ти без гніву жити,
    В комаху, таку ж саму, як його,
    Я думаю тебе перетворити.
    Як гніву ти позбудешся свого,
    Людиною тоді теж зможеш стати…
    От богомоли з тих часів живуть.
    Він молитви береться все казати,
    Та досі не сподобиться, мабуть.
    Складає лапки для молитви, наче,
    А далі вже й не знає що робить.
    Травою тихо то повзе, то скаче.
    А жінка також десь в траві сидить.
    Ніяк йому простити то не може,
    Що через нього в рай не попаде.
    Забула зовсім наставляння Боже:
    Що гнів же до добра не доведе.
    Від того чоловіка і вбиває…
    Хоча тому дивуємося ми.
    Тож досі ні вона, ні він не мають,
    Можливості, щоб знову стать людьми.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  45. Ігор Шоха - [ 2021.01.31 13:57 ]
    Перфектно і публічно
    Там, де щирості – біля відсотку,
    а любові до ближнього – zero,
    я ніякій мані не повірю.
    Маю пам'ять не дуже коротку.

    До піїтів пошани – без ліку,
    та у мене характер поганий,
    як побачу між лицями «лики»
    чи гяура на задньому плані.

    Хоч убий, оминаю совкову
    від людей ізольовану касту,
    де – зачепиш священну корову,
    будеш клячу на вигоні пасти...
    Вибачайте, що зовні, панове,
    ви таке недоторкане панство.

    01.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  46. Вікторія Лимар - [ 2021.01.31 12:35 ]
    Небесне вето
    Листя покручене, сіре, останнє
    натиском зносить чимдуж буревій!
    Пристрасть шалена, не чує прохання.
    Віти шепочуть, згинаючись: стій!

    Ну, й розходився, завзятий бешкетник!
    Плани важливі мерщій скасував.
    Далі накручує швидкісні метри!
    Отже, сьогодні уже не до справ.

    Швидше б додому! Там затишок, спокій.
    Кроків залишилось кілька! Вперед!
    Почервоніли, замерзлі вже щоки.
    Доберемось до оселі ледь-ледь.
    ***
    Лютий від Січня візьме естафету!
    Трішки лютує, йдучи до Планети.
    Мріє, мабуть, до високого злету!
    Тільки боїться Небесного «вето».

    31.01.2021 11.00 - 12.15



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  47. Микола Дудар - [ 2021.01.31 12:59 ]
    В стилі Ігора Губермана.
    Имея пару «фаберже» -
    Нужна и курица-наседка!
    И между-ногий неглиже
    И чисто убранная клетка….
    31.01.2021.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  48. Валерій Хмельницький - [ 2021.01.31 10:54 ]
    Когнітивний дисонанс
    Теше дошки, а сам -
    Неотесаний хам.

    31.01.21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  49. Сергій Гупало - [ 2021.01.31 09:23 ]
    * * *
    Маю сотні речей непотрібних, але дорогих;
    Всі позначені часом, який не вмирає ніколи.
    Може, після відлиги стече, відбіжиться зі стріх,
    Врівноважиться тихо у травах до Свята Миколи.

    Чом думки появляються саме про це? Не скажу.
    Що відкинути важко – у часі ймовірно зависне.
    За селом за моїм он чортяки проводять межу,
    Зафольклорений дідько заводить оновлену пісню.

    Пісно, голодно буде мені, та не дінусь ніде.
    Учорашнє зі мною і, знаю, воно не на жарти.
    Та не маю жаги, одкровення для добрих людей,
    І вина чи біда це – не думаю, бо і не варто.

    Непотрібних речей позабути хоча би на рік –
    То минуле моє відпочити змогло б і радіти,
    Що я був і ще є – отакий, не пустий чоловік,
    Інтернет мені пише, приносить окличні привіти.

    Так, це тільки бажання, воно пропаде.
    У життя увійду, як заходять у космос відкритий.
    І якщо – уявіть – отоді не впізнають мене, –
    У минуле заглиблюсь, на більше не матиму сприту.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.71)
    Коментарі: (2)


  50. Сергій Губерначук - [ 2021.01.31 08:09 ]
    Грулі
    Вийшла з тільця білої кицьки
    душа інша.
    Мудрість її невимовна
    зачаїлася, наче миша.
    Розпливлися зіниці –
    й немає різниці,
    чайне перш?.. чи блакито́вне?..
    згасло вічко моєї киці…

    Снігом падай – і не лякайся,
    і не кайся.
    Ще раз, хоч як, повернися,
    пригорнися – й зостанься.
    Замурчи біля серця –
    й на мене не сердься…
    Хмарко біла, ген, у висі!
    На цій грі зосередься!..

    19 липня 2006 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною...", стор. 112"



  51. Сторінки: 1   ...   272   273   274   275   276   277   278   279   280   ...   1829