ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вячеслав Семенко - [ 2019.05.25 17:22 ]
    Вірш про любов №2
    Я гостей не чекаю, адреси мовчать.
    Небеса, на яких заборони печать,
    вже нікого, ніколи, нічим не обмежать.
    Але простір лишився моїм назавжди,
    хоч поріг підмивають потоки води,
    віддзеркалена в ній перекинута вежа.

    Хай три виміри, наче кольчуга, скриплять
    їх до вечора відблиски світла скроплять.
    І в оселі пустій,замість гостя і ямба
    запанує травнево-червнева імла.
    Чи коротке життя, якщо підступи зла
    розжене переможно приліжкова лампа.

    Ти не квапся. У нас неполічені дні.
    Чорний дах. немовля у чудовому сні.
    Зав'язь літа. Ще заводі в ріках холонуть.
    А коли наші сни розминуться і в них
    розминуться світи без надуманих лих,
    ми, збудившись, забудем про всі перепони.

    Форм туманно-розпливчата рать,
    я покличу тебе -- ти прийди і порадь,
    при свідомості ми, чи в надуманих мандрах.
    Але, наче каміння, тіла ще лежать,
    а за вікнами -- чітко фортеці межа
    і байдуже нам -- що там побачить Кассандра...


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  2. Гренуіль де Маре - [ 2019.05.25 13:34 ]
    Метаморфоза
    Та хай би вже було як є:
    Небілені обдерті стіни,
    Куток, де сіть павук снує –
    І б’ються в ній страхи незмінні;

    Нехай розвезло всі шляхи,
    І сон вже не долає втому,
    І Бог прикинувся глухим –
    Хай. Знати б лиш: дійду додому…

    Та де той дім? І де та я,
    Котра з дощами говорила?
    Мовчи. Плазуй, немов змія,
    Допоки не відростиш крила.


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (4)


  3. Петро Дем'янчук - [ 2019.05.25 10:00 ]
    ТАКТИ
    І де я тільки не бував
    Від когось брав , питання мав
    За кого дійсно вболівав
    Для того не помітним став

    Мені всміхалися вітри
    Цвіли уквітчані сади
    Стелили ткані рушники
    Та плутало мої сліди

    Можливо я не розумів
    Себе до розпачу довів
    Не тою правдою терпів
    Не тому вогнищу горів

    Я не жалкую ні про що
    Мої падіння ремесло
    Яку дорогу вабило
    На ту було розтрачено

    І де я тільки не бував
    Від когось брав , комусь давав
    Кого я дійсно шанував
    Для того не помітним став.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  4. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.25 10:10 ]
    Виломи... латання...


    Мудрощів би всім... Наливайте з діжки!
    Запустіть модерні, ярі двигуни.
    Був король - утік... проводжали пішки.
    Корчували трухле, щось народ наснив.

    Піднялись на прю, наварили каші,
    роздала сорока... бракне сироті.
    Де отут нові, креативні, наші?
    На котурни злізли жваві - та не ті.

    Знову притіснять (чую шепіт) мову.
    По капусті - суржик, не пололи - тож...
    Сподівань ковші. Мій нарешті повен.
    Виломи... латання меж і огорож.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  5. Петро Дем'янчук - [ 2019.05.25 10:14 ]
    ТІНІ
    Оголені тіні буремних подій
    Лягають шипами на зоряний твій
    Відвертий , ментальний , оточення бій
    Лишає стигмати у лоні надій

    На різні смаки обираємо хрести
    До чого ми здатні ? Кому віримо ми ?
    Де край тої ночі ? Статистика гри ?
    Коли вже зупинять двоякі борги...

    Наруга у всьому , цинічний контраст
    Все швидше продажний вбивається цвях
    Порадить жадоба прибічникам блат
    Лишаючи мізер отримати шанс

    Яка наша доля , майбутнє , і воля ?...
    Цвіт нації гине , хоронимо дітей
    Зречіться ілюзій , бо ми є основа
    Якій обирати знамена ідей.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  6. Петро Дем'янчук - [ 2019.05.25 10:50 ]
    РОМАНТИКА
    Усвідом що я з тобою
    Із повік твоїх сльозою
    Усвідом що я весною
    Шлях обрав тобі любов*ю

    Відгукнись , я зовсім поряд
    Озирнись , прийми мій погляд
    Травами , вологих росах
    Зупинися тінню в водах

    Заболить аж до без тями
    Розжене всі томні хмари
    Слідом , цвітом , пелюстками
    Гоїмо цілющі рани

    Усвідом що я з тобою
    Пізнаю любов душею
    Усвідом , для нас весною
    Світ відроджується знову.



    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  7. Тетяна Левицька - [ 2019.05.25 09:59 ]
    Не дотягнутися
    Смеркається, спиняє тиха ніч
    минулого сум'яття каруселі.
    Малинові мазки на чистій стелі 
    сумних небес, а канделябри свіч
    ще не горять, лише зоря одна
    крізь поволоку синю проглядає.
    Хтось поступово поза небокраєм
    запалює свічки. Чия  вина,
    що нарізно у чарівну цю мить,
    коли вмирає світ у лоні ночі,
    коли душа лебідкою тріпоче,
    у безвість оксамитову летить
    і задихається від смутку на краю
    прекрасної мелодії-піано.
    До тебе, як до неба, мій коханий,
    не дотягнутися... Та я - люблю...

     
     


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  8. Віктор Кучерук - [ 2019.05.25 06:37 ]
    * * *
    На кордоні совісті спокуса
    Душу вперто знаджує щомить, –
    То до Галі радо пригорнуся,
    То без Олі не вдається жить.
    На кордоні совісті затисла
    Душу непостійності вина, –
    Згадую сьогодні тільки числа,
    Бо забулись зовсім імена.
    На кордоні совісті тривожно,
    Без хвороб та старості ознак, –
    Покохати скільки треба – можна,
    Розлюбити тільки милих як?..
    Я не знаю, що робити далі
    Буду на затоптаній межі,
    Адже осамотнює Наталя
    Грішним словом помисли чужі...
    25.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  9. Ігор Терен - [ 2019.05.25 06:59 ]
    Нові штандарти
    ***
    Аврал триває. Чубимося знову.
    Російське чудо, і немає див.
    Зшиваємо державу по-новому,
    а націю – як Вова заповів.

    ***
    Ґарантувати – це ще не подія,
    яка усе вирішує за раз,
    а обіцяти – це лише надія,
    яка паралізує волю мас.

    ***
    Учітеся, – наказував Шевченко.
    Але – не помагає булава...
    у руки не береться голова...
    Фігури поміняти дуже легко,
    а от розумно – це не два по два.

    ***
    У Вавилоні будували вежі –
    дивитися, куди путі ведуть.
    А в Україні поділили межі –
    смертями утрамбовуємо путь.

    ***
    Були адольфи і наполеони,
    приходять інші в ролі воєвод,
    та все, що наступає на закони,
    з ґарантією вимете народ.

    ***
    Наївні читачі чекають месу,
    яку ще репетирують отці.
    А їхні меркантильні інтереси
    утілюють поети й поетеси,
    аби і їх вписали у святці.


    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  10. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.24 22:35 ]
    Під бантик...


    Лад буває лише в раю,
    там немає заміни Єві.
    Я чарунок отут не таю,
    відбиваюсь від ос у мреві.

    Є китайський ліхтар, лукум.
    Запустити б - та ливні, грози...
    Обіцявся іще й самум!
    Розпахтілися туберози.

    Хто приніс - не лишив запи...
    Роль Адама вакантна, тиха.
    Що ж... пігулку гірку запий...
    і затовкуй під бантик лихо.


    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  11. Вячеслав Семенко - [ 2019.05.24 19:15 ]
    Вірш про любов №1
    Коли скоробіжна розсудливість сходить на нас,
    уривки розмов, що блукають на сходових клітках,
    вночі поміж сльоти, мокречі, багна,
    народиться голос тендітно високий і світлий.

    Крізь осад намулу проб'ється нове джерело,
    воскресла краплина уперте каміння підточить,
    розгорнутим форте оркестр завершить епілог,
    який вже ні форми, ні зайвих розмов не захоче.

    Мусоном холодним зволожить чоло океан,
    стече на пожадливі губи солона краплина.
    Уламком у просторі став прибережний майдан,
    де відстань закоханість, наче в піску розчинила.

    На віях твоїх одинока зоря мерехтить,
    у темних зіницях блищить віддзеркалено всесвіт.
    Все те, що тобі довелось у житті зберегти --
    слова, що колись прозвучали, гіркі чи облесні.

    Назад озиратись в дорозі -- марнота марнот.
    Підлеглі ми примхам стихій -- чи земних, чи небесних.
    Ми прагнем у цьому житті християнських чеснот,
    а все випадає дорога, що друга, то -- хресна...

    Усе повертається -- назви забутих поем,
    будинків окреслення сірі, німі і безсонні.
    Та знову рука через втому стерно поверне,
    напнеться вітрило життям на морському осонні!


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (3)


  12. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.24 15:55 ]
    Беліссімо
    Кекси медові, третина банана,
    склянка цикорію... і голоднеча.
    Сукню курортну приміряла - рано...
    Котик лягає на музоньки плечі.

    Бджілка дзуміє... а цукру не можна...
    Хочеться манго з Камбоджі чи Ліми.
    Я - легковажна і непереможна -
    злецько дратую (беліссімо...) міма.

    Знову жалію, що не зачиняла...
    Дружба - півонія жухла, зів'яла.
    Є горошина, кладу під перину...
    Може, принцесу намрію для сина.


    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)


  13. Марія Дем'янюк - [ 2019.05.24 11:59 ]
    Хмарка
    Хмарка сіла на тополю і глядить донизу,
    усміхається небесно жовтому нарцису,
    розглядає білу шубку ніжної кульбабки,
    далі озирнулась хутко: дивиться на грядки.
    Там росте уже петрушка, кріп, салату листя,
    І кущі вже зеленіють в ягіднім намисті.
    Аж до вечора сиділа в біленькій косинці,
    Дуже гарно примостилась на високій гілці.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  14. Віктор Кучерук - [ 2019.05.24 07:24 ]
    * * *
    Г. С...
    Доцвітають весняні квіти,
    Час вже літнім цвісти поспів, –
    А від тебе самі привіти,
    З побажаннями гарних снів.
    А від тебе, моя відрадо,
    Лиш рої неприкаяних слів
    То розгадую, як шаради,
    То нема до розгадок шляхів.
    Скоро літо, а я не знаю,
    Хоч і думав про це не раз, –
    Що з тобою мене зближає,
    Що єднає так міцно нас?..
    24.05.19


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2019.05.24 00:11 ]
    Розмай леліяння
    В час, коли співають солов`ї,
    І черемхи китиці пресвітлі
    Розливають пахощі свої,
    Це кохання диво в нас розквітло!

    Я забув од захвату слова,
    Розтопилися страждання гори.
    Бог Ярило нам подарував
    Любощі у цю – найкращу пору.

    Крізь пташок мелодію в`язку,
    Музика лилась хмільного шалу.
    Пелюстки магнолії й бузку
    Пестощі п`янкі переплітали.

    Чашечка розкрилася твоя,
    Мов троянда зашарілась ніжно.
    Млів од погляду палкого я.
    З нього щастя промінь білосніжний

    Все єство блаженством огортав,
    Різні дарував його відтінки.
    І єднав, мов нитка золота,
    Дві – кохання спраглі – половинки.

    Обвивав так лагідно, як плющ,
    Старовинні замки обвиває.
    Дякуєм! Ти, Боже, всемогущ,
    Дарував леліяння розмаю!

    24 травня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  16. Тетяна Левицька - [ 2019.05.23 23:51 ]
    Квітка - любов
    Голубий серпанок спрагло із цеберця п'є
    прохолодне, білорунне молоко туману.
    Дай напитися любові, джерело моє,
    і медовим поцілунком причасти кохану.

    Загубилися у травах весни осяйні,
    та душа заголубіла в волошковім раї.
    Залюби мене до млості, подаруй мені
    ту мелодію кохання, що гітара грає.

    Доторкнися лебедино до чуттєвих струн,
    ось послухай калатає серце безупинно.
    Ти мій легіню сердечний, -пристрасний чаклун.
    Ділим яблуко спокуси на дві половини.

    Зашарілись на раменах маками вуста,
    в срібних росах стелить літо килими парчеві.
    Царини ясна кульбабка - зірка золота,
    вік би квітнути жасминно у твоїй любові.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (6)


  17. Іван Потьомкін - [ 2019.05.23 21:43 ]
    З Природою у згоді

    Лапатий сніг січе у січні.
    Зима найбільш лютує в лютім.
    Береза частує соком в березні.
    Кульбабами та розмаїттям квітів дарує квітень.
    У травні трава у зріст людини.
    У червні черви розпушують старанно землю.
    А в липні схиляє віти липа, обтяжена запахущим квітом.
    Нема серпів, але лишився серпень,
    як пам’ятка про те, що колись жали серпами.
    Од вереска вересень постав.
    А як мовчазно лист спадає - час листопада.
    Земля в грудках і в дощах – це грудень.
    …Спасибі, рідна мово, що не спокусилася,
    як інші посестри слов’янські,
    на ласку латини з іменами імператорів чи гучними її числами,
    а лишила те, що бачилось довкола.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  18. Ірина Залюбовська - [ 2019.05.23 17:54 ]
    Ясний місяцю, світи
    Із якої далини -
    з лісових озер глибоких
    і джерел зеленооких -
    до людей приходять сни?

    З річки темної води,
    де верба купає віти,
    сни зринають, а сліди
    замітає теплий вітер.

    Вітре, вітре, з висоти,
    вітре, вітре, над водою,
    ходять хмари наді мною -
    звідки ждать мені біди?

    Ясний місяцю, світи!
    Де шукать твої сліди?
    Чи дозволить Вічна Мати
    між собою поєднати
    розмежовані світи?
    Ясний місяцю, світи!

    1993


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (3)


  19. Олександр Сушко - [ 2019.05.23 14:45 ]
    Вистава

    Людям хліба і видовищ треба,
    Люблять безголові тру-ля-ля.
    Цирк приїхав! Регітня до неба!
    Клоун взявся грати короля!

    Ну, нарешті, почалась імпреза -
    Думати навчається монарх.
    "Я за оселедці чи за пейса?
    За попа чи гуру у штанах?"

    Тяжко цар-петрушка супить лоба,
    Туго йде державницька мисля.
    Дулю в носа тицяє Європа,
    Від Росії у народу зляк.

    Челядь - тлусті ненажерні блохи,
    Я б їх всіх засунув у петлю.
    А у демократії пологи
    Під злостиві " Геть!" і "У-лю-лю!".

    А тим часом тать кишені маца,
    Інший цупить порося й теля.
    Ні, не вийде короля з паяца,
    Може, ти зіграєш короля?

    23.05.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (1)


  20. Ігор Терен - [ 2019.05.23 08:34 ]
    Відрижки імперії
    І
    Усім відомо, – де війною віє,
    чекай із «іхтамнєтами» Москву.
    Конаюча в агонії Росія
    колонізує «вату» світову.

    Куди не йди, усюди їхнє рило.
    Уже й своє – і те гноїть капрал,
    а кривославна мафія Кирила
    окурює кадилами Урал.

    Палає схід, а їм – аби до Бугу
    палити все, що хоче їхній бог...
    На небосхилі виник Вова другий
    і Болівар не винесе обох.

    ІІ
    Потроївся орел двоєголовий.
    Не знає, що у нього в голові.
    І лаптями черпають іванови
    усі потоки чорної крові.

    Вертаються ті самі отамани.
    Що їхало, те й здибало собі.
    І потирають руки клептомани –
    і по халяві видно, й по губі.

    ІІІ
    Регоче Україна і не чує,
    не добачає на своєму дні,
    що обирає і куди прямує.

    Великий Пиня їде на коні
    і розділяє, і володарює...

    Кощій шукає голку на війні.

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  21. Вячеслав Семенко - [ 2019.05.23 00:35 ]
    Ніч
    Вітрилами на хвилях трав
    тополі луками пливли,
    у відблисках нічних заграв
    котився грому перелив.

    Шмагали блискавки по склі,
    спливали за струмком струмок
    лавини недвозначних слів
    і ризикованих думок.

    Неначе пам'яті провал
    у долі. Сядь і охолонь.
    Зродилась істина нова
    на звивинах твоїх долонь.

    Про рев війни, про куль потік
    забути так і не зумів...
    Про все, чого ти не хотів,
    лише відмовитись не зміг!


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (3)


  22. Серго Сокольник - [ 2019.05.22 11:48 ]
    Як це сталося
    Як це сталося... Теплий день
    І кульбабок щасливі личка...
    Пригадалося нині, де
    Заколисувала травичка,
    Нам нашіптуючи казки
    Про кохання, і ми кохались,
    Приховавши у квіточки
    Тіл оголення, і ховались
    Присоромлено очі хти-
    ві волошок, немов суперниць,
    У яких відібрала ти
    Що на око лягло, напевно,
    І павучої сивини
    Їм у спадок плелись тенета
    Смутку осені... і сумний
    Погляд очі їх мали, де ти
    Тіло зморене від тепла
    Вітерцю і мені причастям
    Дару юності віддала
    Переломленим хлібом... Щастя
    Не утримати швидкоплин...
    Пригадайте, волошки сині,
    Тих кульбабок, що одцвіли,
    Відлетівши, мов павутиння.

    © Copyright: Серго Сокольник, 2019
    Свидетельство о публикации №119052200902


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  23. Тетяна Левицька - [ 2019.05.22 09:52 ]
    Сумнів
    Навколішках спокутую провину,
    а в чому винна, Боже, в чому ж винна?
    Плекала літепло пташиним клекотом.
    В'язала спицями з альпаки шалі,
    із сонця - китиці, з роси - коралі.
    Вкривала маківки сусальним золотом.

    Стікала по свічі сльозою в храмі,
    сідала бджілкою на коси мамі,
    збирала в озері рожеві лотоси,
    духмяні ескімо у очереті,
    об скелі розбивалася на злеті,
    шукаючи в багні далекі космоси.

    В столичнім натовпі одні чужинці.
    Віч-на-віч з небесами наодинці
    благала вдосвіта для світу милості,
    дощу грибного, райдуги - не грому.
    А, що потому,  Господи, потому -
    втрачати зір, спиратися на милиці?

    Пшеничних колосків лишилась -  миля!
    Ти зупини за крок до божевілля,
    до фальші із солодкого зефіру,
    олжі зрадливої в пекельнім слові
    пустельної жаги. Ковток любові
    лиш дай напитися - тоді повірю...
    2019р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (8)


  24. Олександр Сушко - [ 2019.05.22 09:45 ]
    Тиша

    Тихий київський ранок, гроза відгриміла вночі,
    Пахне листом зеленим, людва поспішає на працю...
    на Донбасі війна, чорт із кров'ю пече калачі.
    Трупи з раю везуть, а води по коліна у шанцях.

    Голубіють думки, небеса і широкий Дніпро,
    Тополина юга обмітає травневу нірвану.
    Читачі, друзі, музи писати насилують про
    Золоту пастораль. Я ж роз'ятрюю стріляні рани.

    Встряг у землю снаряд, нерозірвана міна мовчить,
    Дрон у лапах несе подарунок від лютої смерті.
    Вибух! Крики! Жура... маскувальну посічено сіть:
    Перебито крило...друг упав...о мій ангеле! Де ти???

    У ериній бенкет. - Хочу помсти! - вигукує ніж,
    А голодне жало у правиці виписує петлі...
    Хай столиця живе без тривоги і дбає про гріш
    І не бачить своїх у крові охоронців у пеклі.

    22.05.2019 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  25. Ольга Паучек - [ 2019.05.22 08:05 ]
    ***
    Будує лелека гніздо на стовпі,
    Сім"ю йому треба створити,..
    Гілки тихо падають, падають вниз,
    Нема їм за що зачепитись.

    Той стовп гордовито і струнко стоїть
    Туманами весь оповитий,
    Електромережива він захисник
    Незмінно повік працьовитий.

    Сусіди довкола стовпами стоять
    У справах своїх повсякденних,
    А декому ще заважає цей птах,
    Бо звук видає небуденний...

    Він клекотом щиро повідує нам
    Свій досвід віками набутий -
    Ми, люди, до того усі дожились -
    Нікого не хочемо чути.

    29.03.2015.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  26. Ігор Терен - [ 2019.05.22 08:54 ]
    Оглашенні
    Стихає «Отче наш...» у хороводі націй.
    І не байдуже тим, кому не все одно,
    як будуть павуки кусатися у банці,
    які з усіх усюд окупували дно.

    Оточення одне міняється на інше.
    Куди не подивись – однаково брудне.
    Банкіри і бомжі хвилюються найбільше,
    навіщо і кого Феміда не мине.

    Ховає пазурі і наставляє роги
    усе, що має все і шкіру не одну,
    займає і партер, і лаву запасну...

    Народу до лиця умити руки й ноги,
    зашорити більмо і обожати того,
    хто вийде на «тропу» очолити війну..

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  27. Олександр Сушко - [ 2019.05.21 19:18 ]
    Дід і онук
    Каже внук: - Прийшов кінець роздраю,
    Керівник держави - вищий клас!
    Гетьман цей країну об'єднає,
    Ощасливить кожного із нас...

    Кличе дід онука до порога
    І у лоба гепає перстом:
    - Будеш ти гигикати недовго,
    Долар стане гривень десь під сто.

    Глянь - воно не впало, і ні сіло,
    У підручних - темні Верть і Круть.
    Шило поміняється на мило,
    Пейса оселедцем заплетуть.

    Перекреслиться закон про мову
    І майбутнє...Господи, прости!
    Не голосував твій дід за Вову!
    Має власний досвід, тяму, встид!

    Де баран - там завжди є і вівці,
    Але я отарі цій не фан.
    Ну, а може, знов кажу дурниці
    І чекає нас усіх лафа?

    21.05.2019р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (1)


  28. Лія Ялдачка - [ 2019.05.21 19:16 ]
    ну, ось ми й познайомились, Безсоння...
    ну, ось ми й познайомились, Безсоння,
    проходь давай, я заварила чай,
    присядемо удвох на підвіконні,
    пограєм в рими, ти - розпочинай.
    мені дісталась рима до "тривога",
    тобі - "неспокій", спробуй підбери,
    - Чому ця ніч мені така задовга?
    - Щоб зранку відродились кольори!
    Он покотилась зірка і загасла,
    небесним плесом не пішли круги,
    ти кажеш, що трапляється все вчасно,
    а я, чомусь, вважаю - навпаки...
    ми сперечаємось, а чай холоне,
    цукрові в небі тануть баранці,
    в май загорнувся вітерець зпросоння,
    цілунок росяний залишив на щоці...
    ти ще прийдеш не раз, не запитавшись,
    продовжим гру, чи просто помовчим...
    підхопим зірку ложкою у чашці,..
    а, власне, чи підсобимо їй чим?..

    05.2019


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.21 14:02 ]
    Укотре...


    "Як же ми?.." - нашіптує художник.
    Приблукав укотре, обійма.
    Музонька ошлюблена, тривожна.
    Близнюки лепечуть: "...моні... ма..."...

    Повагався, розстелив єдваби,
    кликав за тополі, став, дуби.
    Знову стан русальний зрадця вабив.
    Супокою, жінко, не згуби...

    Засихає звітрена палітра.
    Хвиля рамку срібну віднесла.
    В лопушинні - пензлики, півлітри...
    Скисла суть шукання-ремесла.
    .........
    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  30. Іван Потьомкін - [ 2019.05.21 14:44 ]
    ***

    Якби Ісус не зупинив Павла
    Винищувать усіх його ревнителів у Сірії,
    Не знать, чи церква загалом була,
    Чи варвари в Христа повірили б.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  31. Марія Дем'янюк - [ 2019.05.21 13:56 ]
    Тобі
    Люблю тебе усіма барвами багряних кольорів:
    палітрою ніжно-рожевою,
    пурпуровими хвилями червоних морів,
    відтінками клена порою листопадневою.

    Люблю тебе глибокою синявою:
    пірнаю у небо, біжу волошковими долинами,
    в обіймах твоїх розтікаюся блакитною рікою
    з дивними ракушками із сяючими перлинами.

    Люблю тебе переливами оранжевого:
    золотом соняхів, цілунками жовтогарячих нагідок,
    усміхаюся сонцем ясної літньої пори
    з безліччю ластовинок - помаранчевих міток.

    Кохаю тебе лазуровим відтінком,
    зеленим, багрянцем,білосніжною ніжністю...
    Ти - світ мій! Дарунок, з безмежною щедрістю
    Подарований Небом безкраїм Любові Всевишності...



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  32. Любов Бенедишин - [ 2019.05.21 12:37 ]
    ***
    Знов зустрілись на межі доречності.
    (Час портали спрощує і звужує).
    Примха долі. Чудеса у решеті…
    Ти – мій сон. А я – твоя ілюзія.

    21.05.2019


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  33. Ніна Виноградська - [ 2019.05.21 08:24 ]
    Розвеснилося


    Бузковий час, травнева заметіль,
    Серед смарагду – золоті кульбаби.
    Гуде святково від нектару джміль,
    А від весни повсюди зваби, зваби.

    Уже не спить пухнаста сон-трава,
    Конвалія видзвонює в дзвіночки.
    Під сонценебом отакі дива,
    Де празникову ліс вдягнув сорочку.

    Усе радіє гуркоту громів
    І райдугам, що зайняли півнеба.
    І у того, хто серцем зазимів,
    Завесняніти з’явиться потреба.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  34. Ігор Терен - [ 2019.05.21 07:08 ]
    Лицарський мотив
    Уперте серце не зворушу,
    а доля милує мене...
    У неї небо ще ясне,
    а я уже чекаю стужу.

    Якщо недоля омине,
    то завоюю юну душу,
    зігрію ♥ кам'яне.
    Хоча і каюся, а мушу.

    Упала карта із небес
    і я уже умію – без
    такої милої, моєї...
    і з нею — цінувати час.

    Але нікому не до нас,
    якщо і я один у неї.

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  35. Серго Сокольник - [ 2019.05.21 01:25 ]
    Фотоальбом. Пісня
    -1-
    Як у серце вповзає печаль,
    І сльоза застигає в очах-
    Повернутися хоч би на час
    У реальність минулого чар!..
    Переглянеш ти фотоальбом,
    Від якого так віє теплом,
    Ніби мама цілує чоло,
    І повернеться, що відійшло...

    -ПРИСПІВ
    Дотик спомину серце лоскоче,
    Мов босоніж ідеш по траві,
    І з минулого дивляться очі
    Тих, кого не забудеш повік...

    -2-
    У світлини старі зазирни,
    І відчуєш- не ти, а вони
    З відлетілої в далеч весни
    Завітали до тебе... І сни
    Розфарбують, немов олівці...
    І рука, як колись, у руці...
    ...і бажання, а не самоціль
    Пити чару за спомини ці!..

    -ПРИСПІВ-
    Дотик спомину серце лоскоче,
    Мов босоніж ідеш по траві,
    І з минулого дивляться очі
    Тих, кого не забудеш повік...


    © Copyright: Серго Сокольник, 2019
    Свидетельство о публикации №119052008722


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  36. Віктор Кучерук - [ 2019.05.21 00:20 ]
    * * *
    Г.С...
    Може щастя побачу,
    Може стріну біду,
    Як не буду ледачим
    І до тебе піду.
    Ти така балакуча
    Й так співаєш увись,
    Що і я неминуче
    Заспіваю колись
    Про світання й смеркання,
    Про Пегаса й Парнас, –
    Про надію останню
    І уперше – про нас…
    19.05.19


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (1)


  37. Віктор Кучерук - [ 2019.05.20 23:26 ]
    * * *
    Ясніє сонце між повік хмарин
    Чи жевріє, як жар у теплому горнилі, –
    Залежить і від нагромадження годин,
    І від чуттів невсипних у душі та тілі.
    Напрочуд ясно нині в небесах,
    І світла радість переповнює людину, –
    Кохання ніжність і жіночності краса
    За межі обріїв усунули хмарини...
    19.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  38. Олексій Кацай - [ 2019.05.20 18:51 ]
    Бейсбол
    Зіграємо у зоряний бейсбол?..
    Хай я сьогодні буду на подачі!..
    На орбітальній base тримаю ball
    для беттера, який у цьому матчі
    стискає замість битки зореліт
    і гатить так по цій малій планеті,
    що та черкається в мільярди біт
    всіма комп’ютерами, а поети
    біжать по полю й швидкостями рим
    примножують свої маршрути в небо,
    аби з інопланетних баз у дім
    вернутися повз чорних дір халепу
    та пекло галактичного ядра.

    Безодня неба мерехтить м’ячами,
    бо всесвіт – це є нескінченна гра
    між зорельотів битками й зірками.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  39. Іван Потьомкін - [ 2019.05.20 16:51 ]
    Непідвладні жодній фарбі

    Літа не перефарбуєш, як волосся.
    Мов шило у мішку, то тут, то там
    Защемить серце, перехопить подих,
    Дедалі важче перейти на біг,
    Раз по раз спиняєшся,
    Як підіймаєшся на поверх...
    То що ж? Лиш нарікати на літа,
    Що не підвладні жодній фарбі?
    Ні, Всевишньому подякувати слід,
    Що дав прожити ще один день
    У злагоді із самим собою.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Сушко - [ 2019.05.20 14:51 ]
    Роздуми
    Перший крок у вічність, зиму, тишу...
    Перший видих в сум і самоту.
    Я сьогодні трішечки вже інший,
    Менше світла, більше сірих дум.

    З юності ступив у сиву старість,
    Коси, наче біле молоко...
    Над минулим пройденим печалюсь,
    А майбутнє - Лета,- це закон.

    Десь під серцем завмирає ніжність,
    Суєта суєт для неї яд .
    Я ж думками там, де квітнуть вишні,
    А кохана шепче: - Я твоя!

    Гасне промінь ген за виднокраєм,
    Сріблом пахне крапелька роси.
    У житті уже немає таєн,
    Все що треба в Бога одпросив.

    Снилася сьогодні знову мати,
    Мовила, що важко жить мені.
    Плачу. Але хочеться сміятись,
    В радісне зануритись на мить.

    20.05.2019 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  41. Світлана Пасенюк - [ 2019.05.20 09:51 ]
    Весна.
    Зазеленіли вже поля.
    Від сну прокинулась земля,
    А дощик стиха поливає,
    Її мов дівчину, вмиває
          І квіти скрізь, немов віночки.
          Так ваблять зір, втішають очі
          Весняні пахощі усюди:
          ”Живіть, любіть, радійте люди“
    Стоять в зеленому серпанку
    Берези, що прибрались зранку.
    Мов наречені до вінця.
    Чарує всіх краса оця.
          Громи весняні, мов гармати.
          Які взялись життя вітати.
          Живи, радій, втішайте світ
          Сьогодні, завтра й сотні літ.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2019.05.20 08:02 ]
    Непердбачувана матінка-природа
    Раптово десь взялась травнева злива
    Із громом, блискавицею та градом.
    Кілька годин все лило, лило, лило
    Понад полями, берегом та садом.

    А тиха-тиха річечка маленька,
    Яку убрід пройти було можливо,
    Як море розлилася далеченько,
    Що вулиці й луги всі затопило.

    І до осель людських вода дісталась
    Та вітер все розгойдував дерева.
    Але все стихло вмить, як і почалось
    І сонце усміхнулося на небі.

    Стікати почали кудись всі води,
    Земля підсохла та дихнула легко,
    На квітку гарну жовтий сів метелик.
    Непередбачувана матінка-природа.

    2018 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Володимир Бойко - [ 2019.05.19 18:01 ]
    Гуляй, Вася!
    Молоти язиком отак не кожен втрапить,
    Оскаженіло, аж до хрипоти.
    «Безбашенний» совок, ядрьоний «русскій лапоть»,
    Лише в Донбасі міг таким зрости.

    В паРаші б виступав – в сортірі б замочили,
    Якби патякав що наперекір.
    А тут – гуляй, Васьок, валуй, що маєш сили,
    Тебе не дочекається сортір.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  44. Адель Станіславська - [ 2019.05.19 17:47 ]
    * * *
    Вечір до ночі хилиться.
    Дощ... Опівнічний час...
    З ним опадають китиці
    Цвіту, що тихо згас...

    Ніч майова... Відквітнули
    Буйні дзвінкі сади
    Полудень ось залітує,
    Кликне: ходи сюди...

    І відгукнеться серця звук
    Щемом: авжеж прийду...
    Скрапує дощ із літ до рук
    Цвітом в моїм саду.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Прокоментувати:


  45. Козак Дума - [ 2019.05.19 09:07 ]
    Якщо зустріну
    Якщо зустріну на стезі
    тебе, свою завітну мрію –
    наперекір буття азів
    зорею з неба заяснію.

    А у години дощові,
    між невимовною журбою,
    від хуги і життя завій –
    тебе закрию я собою.

    Не вистачить у світі слів
    ясити радості моєї –
    з яким би щастям володів
    тобою, люба, однією!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  46. Ігор Терен - [ 2019.05.19 08:38 ]
    Бенефіс
                 І
    Уже й не знаю, із якого краю
    дарується оказія така –
    явитися на Банковій гультяю
    на інаугурацію Сушка.

    Даруйте, але я не уявляю
    подію дня без мого п’ятака,
    якщо не я, а поетеса Майя
    із винуватця виліпить Франка.

    Вітаючи товариша заочно,
    бажаю подолати рубежі,
    але не зупинятись на межі,
    де є іще каменярі, і точно
    у променях юпітерів наочно
    поезією сяють «Вітражі».

                  ІІ
    У багатьох зоїлів неминуче
    у полі зору є поет Сушко,
    відомий, і ведомий, і ведучий –
    клонований як той Іван Франко.

    Але бракує псевдо Гайявати...
    « Лупайте сю скалу» – це у Франка.
    І я кажу, – як можете, лупайте
    скалу і скелю... Ерато і вату... –
    усе це є в поезії Сушка.

    Ну чим я ще товариша потішу?
    Усе прозоро. Майже як сонет.
    А ось чим! Як поетові поет
    до ювілею зичу цього вірша,
    козачого здоров’я, а найбільше –
    освідчитися Мавці тет-а-тет.

                  ІІІ
    Хай не ревнує поетеса скраю,
    бо і вона – це кров і молоко!
    Хай графоману арію співає
    великий гуру... Ну, а я гадаю,
    що перший учень Феї – це Сашко.

    І – нота бене. Я ще не Спіноза,
    та муляє як у п’яті заноза
    іще одна оказія проста.
    Якщо життя така сувора проза,
    чому воно – гротеск і суєта?

    Ну от свою історію читайте.
    Нема нащадків у Залізняка.
    Дітей зарізав. Умань. Ляхи. Страта.
    Не вірите Тарасу, запитайте,
    та не у мене і не у Сушка.

    19/05/19









    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  47. Віктор Кучерук - [ 2019.05.19 08:04 ]
    * * *
    Вчепився дощ у сіру хмару
    І поночіло на землі,
    І грім протяжливо ударив,
    Вслід сяйву блискавки в імлі.
    Води нестримної краплини,
    В одне єднаючи тіла, -
    Мутили бачену картину
    За тьмяним світлом шпарки скла...
    18.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  48. Ванда Савранська - [ 2019.05.19 08:44 ]
    * * *
    Бузок, ви скажете, не диво,
    Та поєднання – дивина:
    Гранітні скелі,
    Рось грайлива,
    Бузок,
    кохання
    і весна…

    13.05.2019


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  49. Тетяна Левицька - [ 2019.05.19 07:51 ]
    Якби
    Життя складається з осколків вітражів.
    Іду по них на пальцях обережно.
    Якби ж то я змогла, і ти також зумів
    перевернути світ мого безмежжя.

    Іти вперед, не озираючись назад,
    де залишилися румовищ вежі,
    і дикий виноград, і безпритульний сад,
    забутий Богом, де сльоза мережить.

    Де спересердя кинуто ножі услід,
    де промінь сонця тіла не торкнеться,
    де розбивали сумніви, гріхи об лід,
    латали сни згорьованого серця.

    Як би ж ти справді зміг, і я таки змогла
    лишити біль на вістрі крутояру.
    Та грузнемо в обставинах, липка смола,
    піски зибучі, біло-чорні хмари...


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  50. Козак Дума - [ 2019.05.18 22:22 ]
    Обережно – склероз!
    Халахупа Катря круте,
    дбає про фігуру,
    потім бігає до річки…
    Водні процедури
    закінчивши, варить кашу
    із вівса чи рису…
    Раз їй дід шматочок сала
    положив у миску.

    – Ой, дідусю, що ви, що ви!
    Це ж якась отрута.
    Із м’ясного їм лиш курку,
    на „крайняк“ – когута,
    щоб надалі зі здоров’ям
    клопоту не мала,
    бо склероз бува від сала,
    вчені доказали.

    Дід у вуса посміхнувся,
    підморгнув лукаво
    і промовив так онуці,
    розмішавши каву, –
    Правда. Кусень на сніданок
    з’їм і не страждаю,
    бо до вечора про голод –
    зовсім забуваю!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   381   382   383   384   385   386   387   388   389   ...   1828