ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Катерина Ляшевська - [ 2012.03.27 17:23 ]
    [давай пограємо...]
    давай пограємо у ніжність, -
    у порно ми вже програли, ніби в блекджек:
    кожен лишився при своїх фішках,
    зі своїми розкладами і при своєму виграші,
    самотнім…

    коли постійно ставиш на чорне в своїй душі,
    чорне стає душею, але все ж важливо,
    куди почергово, мов шахові фігури,
    зникають наші маленькі пустотливі негретята,
    наші маленькі сірі скелетики,
    які вже давно переросли свої великі темні шафи
    і вирвалися на волю
    львівськими левами,
    київськими трансформами,
    гострими легкими дротиками…

    у саму десятку нашого спільного хворого серця,
    що тепер майорить червоною цяткою
    на японському прапорі
    невдалого сходу нашого західного кохання.

    давай пограємо у ніжність, -
    більше ми вже програли.

    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  2. Олександр Григоренко - [ 2012.03.27 12:02 ]
    двое любящих
    они
    не равны и не различны
    они уникальны
    ИБо создают дом изобилия радости
    сердцами любви
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Григоренко - [ 2012.03.27 08:56 ]
    ***
    в тишине сладострастной - ты да ночь...
    звонко плещется ведро
    в глубине колодца любви
    а с рассветом истомится ночь
    и нитями здоровья и молодости
    искрами радости в горах
    расцветут полные жизни небесной красы
    незабудки...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  4. Олександр Григоренко - [ 2012.03.27 07:16 ]
    ***
    плещется капель серебра в глубине колодца...
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  5. Василь Роман - [ 2012.03.26 22:27 ]
    Моно-тексти 4. Паліндромони.
    «...Мартові коти - рок на даху - заказуха!
    дань – корито. ківот раМ»

    «...Тупак і даль. вила до пуза в кукурудзі…
    здуру Кук – в азу подали. владі – капуТ!»

    «...Престол оман від хама.
    замах дів на молот - серП»

    «...Страдник,
    в кубик чотири точки букв,
    кинь дартС!»

    «...Я і рот Сірку закирпанив!»
    унищ вік, "табачнік"!
    вороняччя норов
    кінча батьківщину…
    вина? приказ – укр. історіЯ!!!»


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  6. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.03.26 21:15 ]
    Не гора?
    одинокі гори не бувають:
    як високі - небо зустрічають,
    як низенькі - то свої дива.
    одинокий, значить, не гора.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (8)


  7. Ірина ШушнякФедоришин - [ 2012.03.26 17:30 ]
    Cон
    Не сон, а марево –
    на небі зарево.*

    Півглобусом поляна.
    Благоговіння мить.
    Миряни –
    фігури шахові.
    Зелено-килимова дошка.
    Всесвітня проща?
    Безмовні,
    Нерухомі
    В урОчистій судомі

    (Земля в очікуванні дива.
    Осанна. Мить така вразлива...)

    На неба осяйному
    Полотнищі
    Сонце. Місяць.
    Ближче й ближче
    стрічаються
    небесні два світила...
    Легка півтінь серпанком,
    Землю вкрила.

    (Тисячі мов затерпло на хвилину....)
    І дивотворну бачить люд картину...

    Запломеніло,
    Променіло,
    Озвалось Небо.
    Виразно-гучно
    Промовляло
    Лиш до тебе.

    (О, недовірливий Хомо...)

    Вогнями-нями
    Небувалих кольорів,
    Програмами
    Ще ненаписаних кодів
    Ввімкнувся монітор
    В обіймах неба.
    Строкаті фрази
    Мерехтіли наче стрази
    Кириличні лякали
    Викрутаси
    Й рядки незнаних
    Мов програмування
    Складалися у слів простий
    Узір...:


    СКАЖЕШ ТЕПЕР, ЩО МЕНЕ НЕМА?


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  8. Василь Кузан - [ 2012.03.26 13:43 ]
    Про майбуття


    Наше майбутнє
    У твоїх персах
    Молоком піниться…

    18.03.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  9. Василь Роман - [ 2012.03.25 16:57 ]
    Моно-тексти 3. Паліндромони.
    «Давить воші – переділ?
    і лад?
    вівтар комедії
    і «демократ»
    вів далі…
    лідере! пішов ти в аД!»

    «Ти вор!коли шкуру
    на барабан – у рук
    шило кровиТь!»

    "Ад нала – бандур бандура!
    марудна брудна баландА…»

    «Он «лібе добкін" є нік,
    бо дебільнО»

    «Мо’ до ран залив ази ребром дуба.
    будьмо! бери вила з народоМ!»


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  10. Катерина Девдера Катрик - [ 2012.03.25 16:18 ]
    Давно...

    Давно не слухала такої доброї тиші
    на віях каштанів набрякають дощі
    тепле небо калюж
    вистилає дороги


    Рейтинги: Народний 5.13 (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  11. Василь Роман - [ 2012.03.25 00:44 ]
    Моно-тексти 2. Паліндромони.
    "...Іллі коваль і не вздибав.
    забаві журавель несе весен лева ружі.
    ваба зваби дзвеніла в окіллІ."

    "...І вин гомін ладану
    висушить тишу сиву
    на дальнім огнивІ."

    "...І розмір – гак місяця – сімка.
    грім... зорІ..."

    "...Сили лома. зима.щомиті діяти раби!
    сибарит я? і діти мощами замолилиСь?"

    "...Едіп боров - хліб ти мав од учителя.
    лети чудова мить. біль хвороб підЕ."

    "Не чув учень…"











    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  12. Оксана Єфіменко - [ 2012.03.25 00:11 ]
    Троянда
    Напівсвідомо квітка пелюстку губить
    і вітер жене її на захід
    там шпиль її зловить
         і стане вона знаменом

    Не питай мене звідки
    цей вітер дме
    він поле лиця мого витер
    щойно сніг зігнавши
    із поля землі біля краю
    звідки пам'ять іде
    по брижах на погляді
    прапор шукає
    на цитаделі вітрів
         білий як квітка


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  13. Олександр Григоренко - [ 2012.03.24 18:03 ]
    *
    Пешкою стою на той шахматной доске
    где расположены Ночи и Дни
    Ты за кулисами масок
    правишь ходы...
    Играй
    бегай
    останавливайся
    умирай
    возрождайся...
    2012г.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Василь Роман - [ 2012.03.24 16:51 ]
    Моно-тексти. Паліндромони.
    "...Кинь в очі:
    до вола - ріллі рало,
    воді - човниК!"

    «...Оксамитна бутель.
    пісок. в косі плету
    банти, маскО!»

    «...Оду чарівника забудь
    і дуба закинь.
    віра – чудО!»

    "... Оре зорі в яру –
    васильки никли...
    Савур... явір... озерО."

    "...Не мрак орд на сцені!
    кінець, Сандро, «КармеН»!






    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (7)


  15. Олександр Григоренко - [ 2012.03.24 14:49 ]
    Глубины истории...
    Империи, созданные силой невежества меча,
    Разрушаются до основания.
    Ни один великий полководец
    Никогда и ничего не завоевал.
    Все победы путем агрессии - сплошной самообман.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Ірво Таллі - [ 2012.03.24 12:47 ]
    Один день

    На завтрак чай с жевательной резинкой.
    Холодной водой вымываю сон из глаз.
    Не хочу знать, где ты проводишь свои дни
    И кто звонит тебе по утрам.
    Просто в номере одного из отелей
    Двое мечтали о жизни…
    Прости, если у них никогда не будет свободы,
    Чужой свободы.
    Все уходит, но последнее останется
    И когда ночь захлопнет дверь,
    Я увижу твое апрельское лицо,
    Смотрящее в лето
    И глаза
    И губы
    И дыхание…
    Туда, куда я падаю, нет дна.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  17. Малина Ольхович - [ 2012.03.24 10:48 ]
    ...
    Місто продовжує дихати
    Так само ритмічно
    Потрапляючи в кожну ноту
    Нікому не відомої пісні
    І тільки наші душі
    Втратили це вміння
    Назавжди?
    Ні
    Це, як показовий виступ
    Шлях до пізнання сутності
    Зайдемо в книжковий магазин за мапою?
    Я, як завжди, на своїх двух
    З думками у голові та порожнечею у грудній клітці
    А ти - особистим літаком
    Щоб швидше
    Так, швидше, а не пафосніше
    І нехай на фініші
    Я буду з побитими ногами
    Ранами на руках
    Та порізами на шкірі
    А ти - як завжди, ідеал
    Все ж навчиться жити знову лише один із нас
    Як думаєш, хто?

    17.04.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  18. Малина Ольхович - [ 2012.03.24 10:21 ]
    кінець світу
    Хочу, щоб через тиждень настав кінець світу
    Але так, щоб про це ніхто не знав
    Окрім нас
    Тоді все-все життя вмістилося б у сім днів та шість ночей
    На сьому нас не стане
    Спочатку ми б сиділи на даху з філіжанками міцної кави та цигарками
    Моїми пахучо-яблучними, та твоїми - з доволі неприємним, але так звичним запахом
    Зустрічаючи світанок та роздивляючися смерть зірок
    В очікуванні власної
    У другий день ми би просто нічого не робили
    Спали, абощо
    Даючи відпочинок втомленим випробуваннями світу тілу та душі
    На третій - впали б у дитинство та робили дурнуваті вчинки
    За які нормальним людям, мабуть, було б соромно
    Наступний день ми би присвятили музиці
    Вона ж і є життя
    Зіграй останній реквієм
    Ніхто не зрозуміє тонкого натяку
    У п*ятий день здійснимо маленькі мрії
    Погуляємо по хмаринкам з парашутом за плечима
    І можна не боятися, що він не відкриється
    В будь-якому випадку, тепер нічого не страшно
    Передостанню добу давай проведемо далеко одне від одного
    Щоб встигнути зрозуміти, наскільки сумуємо
    І не можемо окремо
    А на сьомий день побачимося
    І цей день мине під знаком пристрасті...
    У палких поцілунках кожної клітини тіл
    У останніх зізнаннях у коханні
    А о двадцять четвертій нуль-нуль ми вибухнемо найпекельнішим оргазмом
    Віддаючи світові все те, чого йому не вистачало
    Вибухнемо. І всі разом з нами
    За компанію
    Кінець


    09.06.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  19. Олександр Григоренко - [ 2012.03.24 09:12 ]
    на ниві життєвій
    на життєвій ниві будемо разом
    нам для щастя треба
    сімейного затишку
    і голубінь мирного неба
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  20. Михайло Десна - [ 2012.03.24 00:18 ]
    А так не хочеться
    Смажусь.
    А так не хочеться! Вогонь
    не випускає із долонь
    аж до плечей таких червоних...

    Зважусь
    почати день зі сплячих скронь -
    за мить спалахує вогонь
    в усіх життєво кращих зонах...

    Подих
    я переводжу раз у раз,
    але тече повільно час -
    не висихає джерело це...

    Хто їх
    понавідкрив у надрах мас -
    горіти схильних раз у раз,
    разючих до пожеж емоцій...

    Воском
    перебинтовую вогонь,
    благаю вироків либонь
    до мене трохи хоч люб'язних...

    Мозком
    волаю "Господи, боронь!
    Ну що знайшов в мені вогонь?"
    Та небо вище мрій невчасних...

    Смажусь...



    24.03.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (23)


  21. Іван Потьомкін - [ 2012.03.23 20:26 ]
    Чуже життя дано не для твоєї втіхи чи розваги (з Леонардо да Вінчі)
    Гніздо із пташенятами мавпочка знайшла.
    Хотіла всіх малят обняти, та поки підкрадалася,
    Знялись вони, бо вміли вже літати.
    Голопузеньке, котре одне зосталось,
    Схопила мавпочка й крутити стала на всі боки,
    Допоки не побачила, що очі в голопузика закриті.
    Р.S.
    Чи варто дорікати мавпочці,
    Коли ж і люди не збагнули,
    Що чуже життя дано Всевишнім
    Не для твоєї втіхи чи розваги?




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  22. Іван Потьомкін - [ 2012.03.23 19:44 ]
    Раббі Мордехай із Несхіжа (з добірки "У простоті, у щирості, у вірі")

    Іще не був хасидом Мордехай
    Ще не здогадувавсь якої заживе він слави,
    Коли казатимуть про нього, вже як раббі,
    Що з ним навчання й молитви, їжа та сон –
    Це щось єдине, бо тільки так душа
    Може дійти до джерела свойого.
    Ні, був Мордехай тоді звичайним торгівцем.
    Їздив по селах і містечках із дрібним товаром.
    Сім’ю цим годував та відкладав дещицю на етрог ,
    Без чого важко уявить собі Суккот.
    Ось і тепер їде у місто Мордехай із наміром одним –
    Купить етрог там щонайкращий.
    Співа пісні в погожу осінню днину
    І птаство начебто підспівує йому.
    Та раптом що це? Неподалік хтось плаче?...
    Так воно і є: за рогом чоловіка бачить Мордехай:
    Стоїть навколішки той і плаче над конем.
    Злізає з воза торгівець, розв’язує капшук
    І, не питаючи, що сталось, віддає усе, що мав,
    Та й поверта свого коня додому.
    А по дорозі так виправдовує себе:
    «Яка різниця поміж тим, що всі казатимуть
    Благословення над етрогом,
    А я над мертвим конем сказав його».
    Не думав доти торгівець про всякі там дива,
    Та як в господу увійшов, повірив:
    Стояв і золотом переливавсь такий етрог,
    Що тільки в снах і міг присниться.
    «Спасибі, друзі!»- тільки й сказав,
    Бо не в чудеса, а в дружбу вірив.
    ----------
    Мордехай із Несхіжа (1742-1800) – спочатку рабин в Галіції, а потім у Несхіжі. Набув такої слави чудотворця, що невдовзі припинив свою практику. Всі, хто знав раббі Мордехая, говорили, що в ньому втілена душа пророка Шмуеля (Самуїла). Він віддавав перевагу практичним справам, стояв на чолі групи хасидів, котрі підтримували громаду в Землі Ізраїлю. Вчення раббі Мордехая зібрано в трактаті тлумачень Тори «Рішфей еш» («Іскри вогню»), а чимало його висловлювань вміщено в книзі «Коль сімха» («Голос радості») Сімхи Буніма.
    Етрог –плід, що нагадує велику цитрину.






    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  23. Василь Роман - [ 2012.03.23 15:26 ]
    У млі фільму. Паліндромон.
    А дно?
    і вони мудрі там!
    а дурні та хитрі там?
    …муз оракул: зорі.
    на жаб ворони лили воду
    і даленіла повня...
    не той ліг на муть
    («вік вовків»!) туман -гільйотен.
    Ян в опалі - не ладі.
    удови лили норов бажань!
    і розлука – розум…
    матір тиха - тінь руда.
    матір - думи нові-
    однА.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (5)


  24. Наталія Буняк - [ 2012.03.23 15:24 ]
    Мрія життя
    Ось так завжди, писала б і писала,
    Про ті картини давнього життя,
    Коли ще, босою, на вигоні гасала,
    Пташок ловила, хоч знала, що дарма.

    Я їх ніколи так і не зловила
    Й тепер, пір’ясті, повз мене летять.
    Вони мов мрія. Не здійснена, а жила!
    Пишу, ловлю. Високо! Як дістать?
    .




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (8)


  25. Осока Сергій - [ 2012.03.23 14:16 ]
    * * * *
    крапка важка
    перестрибнула
    з попереднього вірша
    і зачинила ворота

    вітер боїться прочитати
    моє вікно
    бо я в сльозах

    а скоро
    ти достигнеш
    як свічка

    та вже й

    по мені

    2001.


    Рейтинги: Народний -- (5.62) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (1)


  26. Василь Роман - [ 2012.03.22 23:02 ]
    Гороскоп. Хокку. Паліндромони.


    «А Лука! Рояль!
    Овен береже жереб!
    Не воля оракула!?»

    «До воза Тілець.
    Ясь вагався –
    це літа зов од!»

    «Імена усі лунить Рак,
    зараз картину лісу,
    а мені?»

    «Серп вини – чудо
    Водолія і льодоводу
    Чинив прес.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  27. Олександр Григоренко - [ 2012.03.22 09:29 ]
    Величие МИРА
    О, МИР!
    Величием кротким сияя
    Бессменно стоишь предо мной,
    Твой взор - Истинная чистота - Любовь.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  28. Василь Кузан - [ 2012.03.22 09:15 ]
    Весняне натхнення


    Весняно-польові роботи
    Взувають у чоботи
    Натхнення.

    21.03.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (4)


  29. Олександр Григоренко - [ 2012.03.22 08:26 ]
    Алхимия Мудрости
    Нет ничего выше той любви
    когда мы готовы дарить свою любовь ближнему
    и отдать жизнь за своего ближнего.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  30. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.03.21 21:47 ]
    ***
    А відьма справжнє серце має,
    Вона ж не хоче, ой не хоче...
    А мусить-знає.
    Що дощ піде, що біль прийде,
    Що друг її лиш скористає -
    І кине - знає...

    Та лиш тому крізь біль і сльози,
    Вона рятунку,ні, не просить,
    Бо не сама взяла ту силу,
    Біда для неї знати.Диво?
    Ви помиляєтесь, щасливі...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (15)


  31. кириндясова ксения - [ 2012.03.21 21:16 ]
    Зеркала
    Зеркала

    Поднимает костер своими алчущими языками
    те деревья,что утомились расти и они искрами
    взмывают и гаснут.Бедным все беда и верят всему,
    нанося крест. Топленые облака целуют землю дождем.
    А бедняки от этого перестают креститься.Потому что
    им неведомо,почему идет дождь.Стихии это те же овцы.
    У них один пастырь – крестное знамение.
    Всегда-всегда перепрыгивай через лужи.Они ничто иное,
    как одеяло для следов,потерянных ближними.
    Подойди молитвой ближе к бедному.
    Это всеравно что созерцать изза угла,на перекрестке салют
    и полагать.что это кометы,только созданные
    из праха.
    Праха,который возник из цветков,которые улыбнулись
    работнику.
    Бедным все спасительно.
    Вот только лужи крестом проливают на землю зеркала,
    которые легко осушить:стоит лишь заглянуть в них.

    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    21 марта,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  32. Малина Ольхович - [ 2012.03.21 20:01 ]
    плавати.
    Як шкода, що я взагалі не вмію
    плавати,
    шалено боюсь води
    та пам*ятаю неприємний досвід
    спілкування із нею,
    ворожою мені.
    Тому щоразу тону у океані твоїх
    очей
    (кажуть, що всі закохані – такі
    банальні!)
    замість того, щоб щоденно
    організовувати запливи на довгі
    дистанції
    брасом, батерфляєм, на спині;
    пірнати без захисної маски
    та роздивлятися з глибини
    кожну дрібничку підводної царини;
    стрибати з вишки
    та не розбиватися від сильного
    удару об воду,
    не ламати собі ж кісток;
    отримувати золоті медалі
    або хоча б посідати призові місця.
    А все, що можу –
    копирсатися по-собачому навіть на
    мілині;
    набирати повні легені рідини
    та раз за разом задихатися від цього;
    ще довго кульгати
    через незнання техніки стрибків
    з висоти;
    отримувати втішливі призи
    за принаймні кумедну спробу.
    Все-таки,
    як шкода,
    що я взагалі
    не вмію
    плавати.



    19.03.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  33. Малина Ольхович - [ 2012.03.21 20:04 ]
    якби ти знав (с)
    Знаєш, бувають такі ночі,
    які важчі за життя;
    такі ночі, єдиним сенсом яких
    є, по суті своїй, безсенсове існування –
    рахувати зірки на небі
    та темні плями на стелі,
    власній стелі,
    і розуміти,
    що болю твій маленький
    мікрокосм
    вміщує набагато більше,
    аніж наша галактика зірок,
    а стеля,
    та сама, власне твоя, стеля
    вже стала
    суцільною темною плямою
    і потребує термінового
    капремонту.
    Знаєш, у такі ночі
    життєво необхідно мати поруч
    висококваліфікованого муляра,
    а не чергову бляклу тінь
    на і без того несвітлій поверхні.
    Знаєш, ти навіть не здогадуєшся
    про існування таких ночей.
    Бо Крихітка співає:
    якби знав,
    то ніколи,
    ніколи
    не випустив би
    зі своїх обіймів.

    20.03.2012




    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  34. Олександр Григоренко - [ 2012.03.21 19:18 ]
    Вечное дыхание перстом любви
    Неоценимое благо для тех
    Кто возвратится в детство Родное
    ИБо войдя в Царство Небесное
    И вкушая дыхание райского сада
    Что на вершине святой горы
    Будет излучать перстом сердца миру чистоту -
    Гармонию вечной поэзии - дыхание любви.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Відана Баганецька - [ 2012.03.21 17:15 ]
    ***
    Кіпариси та ялівець
    (о, ялівець особливо!
    І сосни - пухнасті) –
    Хочеться – олівець,
    Ні! Барви! Припливи!
    Громи! Осінь і щастя –
    Від того, що перед тим було літо.
    Зорі у морі,
                надворі,
                      в долоні,
    Ми в полоні
                зір, як квіти
    В полоні запахів,
                  потягів,
                        порухів,
    Море повниться чутками,
    Спокоєм, ладом, зорями
    І запахом ялівцю.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  36. Таня Гетьманська - [ 2012.03.21 13:26 ]
    Забуте горе
    Хотіла просто, так, напитись і піти…
    Пройти повз вулиці й міста
    Насилу володіючи ногами
    І розум затуманений обманом…
    Життя іде повз мене,
    а я йому у цьому помагаю.
    І ще стакан, і ти сміливий,
    Нема страху – нема життя…
    Дороги вже пливуть перед очима
    А ти іще береш стакан і п’єш!
    Хотіла я забути страх і горе,
    Біль втрати випити до дна.
    Хотіла просто, так, напитись і піти…
    Белькочучи під ніс незрозумілі речі,
    Безумства витворявши на столі…
    На дні стакана топлячи своє життя,
    Не біль ти забуваєш – а себе!
    Втрачаєш розум і дурман веде до «раю»
    Життя веселе, жарить сміхом.
    Та справжнім, чи градусами підігрітим?
    Хотіла повернути час назад,
    Без зайвих слів – чи може щось сказати…
    Тобою володіє алкоголь –
    душа для диявола відкрита!
    Хотіла просто, так, напитись і піти…
    Та зранку довелось вертатись
    До болю, страху і життя…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Таня Гетьманська - [ 2012.03.21 13:07 ]
    Лише початок...
    Почуття нестримні, емоції шалені…
    Буденність, рутина – скували в кайдани…
    Крик душі і стогони останні…
    Без надії, опущені руки, … стукіт
    Приглушений, ледве чутний…
    Зраненого серця здавлені ритми…
    Відчаю тягар валиться на плечі…
    Останній крок у прірву пусту,
    Падіння надії у вічність!
    Твоя рука і біле крило
    Тримає мене у повітрі життя,
    Це перехрестя?... чи бездоріжжя?...
    Хапаюсь за руку і сама відпускаю…
    Слова і вчинки мені не підвладні…
    Ти Сонце приніс, я дивлюсь у Місяць –
    Холодний, далекий і одинокий…
    Спасіння так близько, а сили не має…
    В кінці тунеля Ти світло!
    Лиш повертаю не в той бік –
    Падіння… Агонія болю…
    Остання секунда… Кінець!
    Душа полетіла у пекло.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Михайло Десна - [ 2012.03.21 08:44 ]
    До Всесвітнього Дня поезії
    Якщо твоя ласка,
    читай.
    Не цурайся...
    Налий собі кави
    і сам
    привітайся.
    Пегаса зі стайні
    у сервіс зводи.
    Згадай лялькаря,
    що пристав до доби.
    Пером ворухни,
    щоб з'явилася
    казка...
    Всіх муз
    пригорни,
    якщо твоя ласка...


    21.03.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (45)


  39. Іван Потьомкін - [ 2012.03.20 10:44 ]
    Раббі Ісраель Салантер (з добірки "У простоті, у щирості, у вірі")


    Холера нещадно косить люд у Вільні.
    Молитвами й постами, напучують рабини,
    Ми випросимо в Бога порятунок.
    Може, сьогодні, в Йом Кіпур ,
    Всевишній відведе це лихо.
    Хто самотужки, хто з поміччю здоровших
    Бредуть юдеї у Велику синагогу.
    Недужим голосом кожен чита «Чисту молитву» -
    Начебто розмову щиру веде із самим Всевишнім.
    Час уже й виносить із Святої шафи
    Сувій Тори, аби почати «Коль нідрей» .
    Але чомусь не видно рабі Ісраеля ...
    Було таке із ним.
    Розказують: позаторік,
    Не діждавшись рабі, молодиця
    Змушена була покинуть синагогу,
    Бо ж немовля одніське вдома і, мабуть, і плаче.
    Вбіга в господу. Але що це? Долина не плач, а...сміх.
    І бачить: рабі Ісраель чукикає малятко:
    «Поспішав на службу, та почув плач
    І от без дозволу сиджу з цим ангелочком...»
    «...А що як рабі знесилила холера?-
    Написано в очах юдеїв.-
    Він хоч і ближч до Бога, та все ж тільки людина...»
    Аж ось нарешті з’явився рабі.
    Зійшов на поміст, сумнавим поглядом
    Обводить свою паству, та почина не з того,
    Що так вона чекає, а з того,
    Що не прописано в жоднім Сидурі :
    «Бачу: не слухаєте мене ви, любі...
    Просив же вас на якийсь час забути
    Молитви і піст. Ви ж так знесилили себе,
    Що вже не годні до пуття поговорити з Богом.
    Забули, певне, що поки ми живі,
    Душа наша - в здоровім тілі.
    Отож, аби не посиротить громаду,
    Благаю вас супроти всіх приписів: їжте і пийте.
    Сьогодні так вам велить Всевишній...»
    Рабі прочитав молитву над трунком та їством.
    І привселюдно почав їсти і пити..
    P.S.
    Того 1848 року своїм прикладом рабі Ісраель Салантер, хоч і викликав невдоволення інших рабинів, урятував паству од неминучої смерті.
    ---------------
    Йом Кіпур (Судний день) – найважливіший день в юдейській традиції. День посту та молитов каяття й прощення. Того дня Всевишній визначає долю людини.
    Коль нідрей – молитва, суть якої в тому, що, коли хто-небудь словами чи справами робить щось несумісне з юдаїзмом, усі мають знати, що це не відповідає його справжнім намірам, а сказано чи зроблено тільки для годиться. Молитва з чудовою мелодією, мабуть, виникла в часи інквізиції в Іспанії в середовищі тих, хто зі страху бути спаленим на кострищі, змушений був перейти в християнство.
    Раббі Ісраель Салантер (1810-1883) ще за життя став святим серед юдеїв Вільно. Він поклав початок рухові «Мусар» («Мораль»), взявши за основу етичні принципи юдаїзму. Одним з проявів цього є відмова рабі очолити щойно створене царськими властями училище рабинів у Відні, яке мало діяти згідно з циркулярами міністерства освіти. Щоб бути незалежним, рабі не спокусився навіть на платню, що в кілька разів перевищувала його заробіток у єшиві.
    Сидур - молитовник




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Григоренко - [ 2012.03.20 07:22 ]
    Реальность
    Для создания изобилия радости в жизни
    нужно наполниться любовью.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Олександр Григоренко - [ 2012.03.20 05:39 ]
    Божественные энергии
    Мысль и любовь - дают нам жизнь.
    Интуиция откривает двери мечты.
    Вечный процесс - движение, у которого нет центра,
    Это истинный мир - поток изобилия радости в любви.
    2012г.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  42. Олександр Григоренко - [ 2012.03.20 04:49 ]
    ***
    И в самом сердце бури можно обрести настоящий покой
    но истинный покой - в душе человека
    который обрел самого себя.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  43. Василь Кузан - [ 2012.03.19 21:33 ]
    Про сліди


    Сліди ніг на землі,
    Сліди землі на підошвах,
    Сліди поглядів на спині –
    Обвуглені…


    02.03.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  44. Оля Лахоцька - [ 2012.03.19 09:12 ]
    Трохи космогонії
    мінливо-незмінно
    вертатися на вершечок скелі,
    щоб побачити,
    як тоне в океані
    фіолетове сонце.
    вчора воно було перламутровим,
    а перед тим – зеленим.
    я майже передчуваю,
    яким воно буде завтра –
    чорним.
    і я знову його любитиму.

    жаль –
    ніщо не повторюється…

    я називаю тебе
    різними епохами
    і різними іменами,
    вслухаючись,
    як гасне сказане слово,
    зірка змінює колір

    і вислизають, як вітер, пальці,
    сплетені для рукостискання.
    одне одному –
    надто невловимі,
    одне без одного –
    ми не існували б.

    ось чергове сонце
    позбувається форми –
    і нас ніщо не роз'єднує,
    але тільки на мить…

    бо жевріючий ранок
    окреслює наші силуети,
    і знову
    в глибини самоспалення
    летить рубінна зоря,
    запущена,
    як монета у безвість –
    орел чи решка?


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (25)


  45. Олександр Григоренко - [ 2012.03.19 07:41 ]
    Радость жизни
    Жизнь, - это неимеющие ограничений процессы
    Непрерывного, бесконечного блаженства и счастья.
    Чем дольше течение жизни, тем больше радость
    И тем больше ценность жизни.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  46. Наталія Буняк - [ 2012.03.19 04:54 ]
    Ну хто ж це я?
    Ну хто ж це я? Пилинка серед поля.
    Незбагнена ніким в часі життя,
    То може, як не стане серце битись,
    Розкаже про мене, моє суття.

    У глибину душі не зазирнути,
    Вона закрита від чужих очей ,
    Ти сам-одим, будуєш свою долю,
    В бурхливім морі, у темряві ночей.








    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (4)


  47. Олександр Григоренко - [ 2012.03.18 23:12 ]
    Правда о свободе
    Вы восхваляете и воспеваете свободу и освобождение от оков и страхов
    но если не простите свои оковы и не забудете о них
    вы будете помнитьо них слишком хорошо
    и позабудете о свободе.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Олександр Григоренко - [ 2012.03.18 22:36 ]
    мить тиші
    Рідне подвір'я. Зупиняюсь на мить.
    Погляд в вікно.
    Щось вимірює тиша ступнями.
    Серце навстріч подає наболілі, ласкаві долоні.
    А ви чули, як тиша долі кричить?!
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  49. Василь Кузан - [ 2012.03.18 20:05 ]
    Вечір


    Вишиває вечір
    На полотнищі неба
    Карту мрій…


    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (16)


  50. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.03.18 19:53 ]
    Один вдома
    Лише без тебе

    відчув потреби
    ,
    постійна втома -

    твоя розмова,

    постійне «треба»

    і ти на небі.

    а я не хочу,

    чи маю право?

    я на дивані

    у тихій славі:

    пивце і теле

    і тиша.

    Леле!

    17.00. 18.03.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (15)



  51. Сторінки: 1   ...   81   82   83   84   85   86   87   88   89   ...   130