ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Юлія Радченко - [ 2011.01.08 20:35 ]
    Для різдвяних чужинців накрито (під Місяцем) стіл...
    Для різдвяних чужинців накрито (під Місяцем) стіл
    (я не можу заснути, коли благодать затихає)…
    Зірка, думала, сходить, а то – лиш на стелі... вініл,
    Що тоді миготить, коли світло (вночі) вимикаєш…

    Не востаннє злітаєш. Не вдруге торкаєшся вій,
    Наче янгол дитинства, назавжди прирісши… На плечі
    Опускаєш любов, ніби спогад осліплих надій,
    Якось дуже розкуто, що навіть собі суперечиш…

    Великодневі тіні - в уламках нового Різдва.
    Знов збираю у жмені пухких янголяток (із вати)…
    Крила ріжуть долоні. Не вперше відчула (жива!),
    Але так й не навчилась присутність твою відчувати…

    У порожній шухляді зім’яті лежать рушники…
    Перев’язано руки – зусиллям святих віфліємів…
    Незгасаючі душі. Нетлінність чужа – навіки
    (що не стала чиєюсь, й не стане, напевно, твоєю)…
    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  2. В'ячеслав Романовський - [ 2010.12.29 18:31 ]
    ТІНЬ
    Непоказна та ще й незграбна,
    Мовчакувата, ненахабна
    Не відступа від мене тінь.
    Життям прикріплена довічно,
    Й не знать: земна вона, космічна -
    Відбита сіра золотінь.

    Її то бачу, то не бачу,
    Та службу зна свою собачу -
    Вірніших просто не бува!
    Вона зі мною в щасті й горі -
    І дні вже не такі й суворі,
    Якими доля напува...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (3)


  3. Дмитро Куренівець - [ 2010.12.29 17:43 ]
    Туман
    Упав туман, скорботний і німий.
    Втонули звуки у вологій ваті.
    І голос мій – здається, вже не мій,
    обчухраний об верби кострубаті.

    Якісь вогні, прозорі міражі,
    в тумані сновигають, мов сновиди.
    Довкола простелилися чужі,
    туманні, як майбутнє, краєвиди.

    Самі шпилі, пробивши тіло мли,
    із невиді у невидь рвуться д’горі –
    Туди, де хтось вітрами вертить млин
    осінніх навісних фантасмагорій.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (8)


  4. Юлія Шешуряк - [ 2010.12.28 09:16 ]
    Казкою/Ситцем
    Розбіглися зорі зайчатами, і вигнувся місяць лисицею.
    Заснути не можу. Згадую - коли я була мала,
    Казала бабуся, шиючи для мене сорочку ситцеву -
    Не можна дивитись, Юленько, на тіні, бо ніч прийшла.

    А зараз не сплю до другої. На стелі собі показую
    Театр тіней, де зайчика цілує лисичка в ніс.
    Заплющити очі хочеться, заснути, і може, казкою
    І ситцем бабуся вистелить спокійную ніч мені.





    осінь-2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (47)


  5. Евгений Волжанский - [ 2010.12.24 22:03 ]
    Рождество
    Они прошли, как между двух страниц -
    Когда одна, оконченная, вниз
    Смотря звездою, ищет продолженья,
    Пока другая, в снег облачена,
    Глядится в ту, которая черна, -
    И встали посредине предложенья -

    Мария и Иосиф. Просто две
    Поспешных точки, будучи в родстве
    С пустыней, окружавшей их, и горней,
    Они пришли в пустыню на постой.
    Но жизнь и свет порой упрямы столь,
    Что и в сырой пещере пустят корни.

    И ночь стояла, как оглушена.
    Была такою ветхой тишина,
    Что звук один, касанье, крик младенца -
    Лишь выдох - и уже не съединить
    Внезапно разорвавшуюся нить.
    ...И некуда от звука было деться.

    Так, заставляя позабыть вчера
    И "ч" в нём убелив, острей пера,
    Луч звёздный зачеркнул в строке о Сыне,
    Что Он убог, и там же - ноту "до"
    В их горькой доле - буквы после чтоб
    Сложили чудо посреди пустыни.

    И, верно, зная, что не нужен ключ,
    Порог пересекая, падал луч,
    Дабы звезда увидела воочью,
    Как точки две, скрепив руками связь,
    Над светлым этим пятнышком склонясь,
    Пришли к надежде, то есть - к многоточью.

    И, как благая весть, валился снег
    На головы домов, на их ночлег.
    Все засыпали. Пламя меркло, меркло...
    Лишь над младенцем, схоже с запятой,
    Вился дымок - как будто Дух Святой
    Снимал для золотого нимба мерку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (49)


  6. В'ячеслав Романовський - [ 2010.12.24 20:49 ]
    ВДВОХ
    Невже і ми приречені на гріх
    В полоні відчайдушної погуби?
    ...На тілі п'янко розкошують губи,
    І час принишк, немов капіж із стріх,
    І задрімав із нами біля груби.

    Ах, як нам, безсоромним, гарно вдвох
    І затишно,що й слів чужих не треба.
    Хтось буде плескать: дурник і дурепа
    Полюють щастя, як мисливець дрохв...
    А нам таки щось прошептало небо.

    Злітають рвійно душі до зірок,
    Возз'єднані, в одне-єдине злиті,
    Зворушені до сліз в ясі-молитві.
    А час проснувсь і вже спустив курок -
    І до розлуки залишились миті...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (13)


  7. Юлія Шешуряк - [ 2010.12.23 10:46 ]
    НАВЕСНІ (я так хочу)
    навесні (я так хочу) воскресне георгій гонгадзе,
    як теплом запарують тривожні ліси таращі,
    і шпаки прилетять, відчайдушні, мов камікадзе,
    і потонуть в ріллі, видзьобуючи найкраще.

    навесні (я так хочу) загине юрій гагарін,
    як на місяці виросте дерево біля кратера.
    позалазить в ракету кожної тварі по парі,
    але щось не складеться, і трісне ілюмінатор.

    навесні (я так хочу) знеціниться фрідріх ніцше.
    надлюдина заплаче, персен заспокоїть миттю.
    і почнуться дощі на чотири доби раніше,
    підростуть неарійці, усміхнені і помиті.

    навесні (я так хочу) заплаче микола гоголь.
    української ночі не вистачить для молитви.
    і хрущі над садами гудітимуть ні для кого,
    і ступатимуть відьми у молоко розлите.

    це містична весна! березневі коти підтвердять,
    вполюваваши одну на всіх нелетючу мишу.
    і месія прийде, і постукає в кожні двері,
    тільки мертвих сніговиків у землі залишить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (34)


  8. Світлана Луцкова - [ 2010.12.22 20:16 ]
    Вокзальні римування
    Порожнє місто. Б'ється серце ратуші.
    Мерзлякувато потяг плечі втяг.
    Перони сірі, мов затерті аркуші
    Банального роману про життя.

    Два ліхтарі, немов надпиті чарочки
    І обрію тонка, розмита грань.
    Прийшла пора, - розвіюються чари чи
    Ілюзії звичайних некохань.

    Крайнеба - вир: клубочиться, поблискує,
    От-от на землю бризне чи й лине.
    ... Схилившись над короткою запискою,
    Ти, мабуть, не засуджуєш мене.

    Зганяє грім уривки хмар у череду.
    Було вже злив!..Скінчилася і ця.
    Усе життя, напевно що, попереду,
    Якщо почати з іншого кінця.

    2009




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (59)


  9. Василь Світлий - [ 2010.12.21 22:24 ]
    МИТЕЦЬ
    Митець

    Чи є пророк,
    щоб був не від Творця?
    Чи сонце є,
    яке би не світило?
    Так і не має
    генія-митця,
    Із уст якого
    боже б не сходило.


    А як і є,
    то він не від Творця.
    Не сонце це,
    якесь нічне світило.
    І навіть він –
    не ранішня зоря.
    Лише блудливе,
    місячне страшило.


    Бо з уст його
    не слава, а іржа.
    В очах - не іскра,
    вигоди зубило.
    В рядках не правда,
    а гірка смола.
    Таке собі,
    словесне мотовило.


    Ну а поет
    запалює серця.
    І не лукаво чинить це,
    а щиро.
    Його слова
    вертають до життя.
    Талановито, мудро,
    справедливо.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (2)


  10. Василь Світлий - [ 2010.12.19 17:31 ]
    Молитва за Україну
    Спаси нас, Господи, спаси
    Від вавілонського розтління,
    Від пут лукавих сатани,
    Жбурляння в ближнього каміння.
    Від братовбивчої війни,
    Від тісноти, вельмож свавілля,
    Від всіх мерзот земних спаси,
    Не приведи до божевілля.
    Від многобожності храни,
    Нас збережи в єдиній вірі,
    Щоб православія стовпи
    Не розхитали маловіри.
    Від отих ідольських принад,
    Поганського стовпотворіння,
    Від блуду, скверни і стократ
    Того, мамоновго служіння.
    Й тупого леза суєти.
    І від словесної прокази.
    Звільни нас, Господи, звільни,
    Зішли свої дороговкази.
    Прости нам, Господи, прости,
    З правиці дай своєї сили,
    Щоб розступились вороги.
    Молись за нас, Володимире,
    Щоби не темряви сини
    На Україні царювали.
    Зішли нам сина ізгори,
    Дай пастуха нам для отари.
    Спаси нас, Господи, спаси.
    На люд цей вилий розуміння,
    Від всіх марнот убережи
    І приведи на шлях спасіння.

    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (4)


  11. Віктор Кучерук - [ 2010.12.18 00:03 ]
    Ніж

    В. Л…

    Іржа до кожної частини
    Добралась древнього ножа,
    Який століттями донині
    В землі похований лежав.
    Чия рука його тримала?
    Чия на гострім лезі кров?
    Сумну історію помалу
    Окутав мороку покров.
    Але проймає страх до дрожу
    Мене, як думаю тепер,
    Що, може, саме цей ось ножик
    Тримав безжальний людожер?..
    Чи, може, хтось добро на возі
    Своє запекло боронив
    І кинув ножик при дорозі
    Із тілом ласим до нажив?..
    А, може, пращур мій хоробрий
    Колов ним ворога в бою,
    Котрий із наміром недобрим
    На Вітчину ішов мою?..
    Додати тут щось може кожен,
    Та не потрібно знать ім’я
    Того, хто міг і, певно, зможе
    Все те, чого не можу я!

    17.12.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (9)


  12. Світлана Луцкова - [ 2010.12.17 22:01 ]
    Синові
    Упертий чуб, замурзана долонька...
    Чи переплутав згортки чорногуз?
    Мені усе ночами снилась донька.
    То звідкіля ж узявся... сажотрус?

    Їжак малий!.. Ні бантиків, ні кісок,
    М'ячі, рогатки, голос - як дзвінок:
    "Бридкі котлети! Чипсів і сосисок!
    Котлети, мамо, - їжа для жінок!"

    Ура! В атаку!.. І летять подушки,
    Стільців уламки - мов уламки шхун.
    Втішав мене, й почухував за вушком
    Ведмедик Пух - досвідчений шпигун.

    Всього було: врожаї та обжинки,
    І помилки були - глухі кути.
    Така у мене доля - мами й жінки -
    Скарби оці нехитрі берегти:

    Наш дім ясний, берізку світло-русу,
    Старі листи, незайманий папір...
    ... Неспішно, гордо голить перші вуса
    Мій син. Мій "Нобель". Мій найкращий твір.






    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (28)


  13. Іван Гентош - [ 2010.12.17 16:56 ]
    пародія " ПОЛЮВАННЯ "
    Наталя Пасічник
    поезія **** (“Пастух бджіл”)


    повний місяць – тому і не спиться
    у корі кровоточить стріла
    там за річкою лігво левиці
    що удень левеня привела

    її кігтів напруга сталева
    аж німіє бурхлива вода
    і худі голомозі дерева
    розбігаються мов череда

    хто тут здобич - йому вже не дивно
    що горить під ногами земля
    якщо маєш для них щось поживне -
    омине тебе чаша сія



    пародія

    Повний місяць чи місяць рогатий,
    Чи Амура під серцем стріла –
    В тому ліжку небажано спати,
    На котрé ти мене привела.

    Твоїх нігтів напруга сталева,
    А в очах ненаситна жага…
    Я не дуже подібний на Лева,
    Ну, в прелюдії трішки хіба.

    Буде крик, і блаженство, і сльози
    (Полювання таке непросте),
    Аж дерéвце худе голомозе
    Із цікавості в шибку вросте…

    І савана не буде вже раєм:
    Щось поживне – між персів долин.
    Хто тут здобич – ніхто не вгадає
    Серед тих простирадл і перин.

    Знов в очах нетерпіння іскриться?
    Дай спочити, хижачко моя…
    Не піду більше в лігво Левиці –
    Омине, може, чаша сія.


    17.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (32)


  14. Юрко Семчук - [ 2010.12.16 22:01 ]
    Екстемпорале.
    Світів розхристане дозвілля
    На перехняблених віках,
    Тривожно зиркало запілля -
    Як гегемон означив: «Швах!», -

    Незаперечного привілля
    Вітальних розкошів братви;
    Ґудзами гадилося гілля
    Там де висіли Я і… Ти…

    В європах од роздолля мліли,
    Тлумач не знає всує «швах»,
    Тай ґудз, де Ми осамотіли,
    Перекладе: «Акбар Аллах»:

    Він бо, із поясом шахіда,
    Кидає в гущу марноти
    Пекельний виклик селевкіда –
    Зойк Олександра з-за пітьми:

    Ні, не віків, а тьми, - що завтра -
    Гадюччям перехопить карк,
    Підвісить нагло на гілляччя,
    Тлумач збагатиться на «шварк».

    Аллах не вбивця – знелюдніли,
    Хіджаб – цнотливий Бога знак.
    А те, що жити сито хтіли…
    Свиня корито мріє в снах.

    Прокине, гак різник устромить
    В ребро, підвісить на окіст.
    От, тільки… Єва не заломить…
    Вуджений, шлунку акафіст.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Прокоментувати:


  15. Рудокоса Схимниця - [ 2010.12.12 03:35 ]
    ЗИМОВЕ
    Ти доспівав мене,
    А я тебе згубила
    На вістрі всіх прощань
    І дотиків на "ти".
    Уже зима комусь
    Посеребрила крила,
    Вростаючи у сон
    До вічності крихкий...
    .
    Зболіло тепле «ми»,
    Зворожене по зорях.
    Розтануло у ніч
    Розгойданим човном.
    Лиш пам'ять про любов
    Заколишу, мов сонях.
    Жовтогарячий сплеск,
    Що кутає руном.

    Від скерцо квола тінь,
    Шифрована у титрах,
    Ховає блиск зіниць
    У хворобливім «ні».
    Укотре визнаю:
    Вросла у тебе, звикла.
    Мій кришталевий міф,
    Віднайдений на дні.

    Нехай не рути цвіт –
    Байдужості колюччя
    Здирає серце в кров.
    Яка вага сльози?
    Серед усіх вітрів
    Вхопитись за поруччя,
    Якщо нема руки
    Посеред тУги зим.

    Бо так уже навзрид
    Кигиче пам’ять п’яна,
    Всі вишиванки снів
    Зіжмакавши в туман.
    Шемрання золоте
    Загоїть ніжно рану
    І проросте у світ
    Наскрізно. Рвучи стан.

    Ти доспівав мене…
    І що кому до того?
    Нема шляхів у рай,
    Як раю не було.
    Таврує місяць сум,
    Всміхається дворого
    На два шляхи у синь.
    ...Вистуджує чоло.

    12.12.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (35)


  16. Юлія Шешуряк - [ 2010.12.08 20:14 ]
    молитва
    Господи, скажи мені, що робити далі, бо я не знаю.
    Я у тебе не вірю, та це не значить, що тебе немає.
    Так само - я вірю в нього, але чи завжди вірю йому? Боже...
    Коли я його цілую - це дуже на сповідь схоже.

    Господи, скажи мені, що робити далі, бо я не знаю.
    Він мене у пекло кидає, а потім знову до раю.
    Ви друзі з ним, безперечно, а може й рідня по крові.
    А я ж навіть не людина, а просто маленький кролик.

    Господи, скажи мені, що робити далі, бо я не знаю!
    Він у мені вже розлився Дніпром, Нілом, Дунаєм.
    Боже, від тебе до нього піду, і ти ж не спиниш...
    До молитви складаю руки, а на них - запах його спини...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (23)


  17. Юлія Шешуряк - [ 2010.12.08 15:55 ]
    13
    ми спимо, наш будинок хитають вітри,
    хитрим звіром у тебе втискаюсь таємно.
    тихо подихом холод з долоні зітри,
    і зі мною впади в ніч поганську і темну.

    я тебе заколишу, коли ще не сніг,
    але вже не дощить, і до щему у серці
    буду слухати пульс, ледь торкаючись снів,
    щось між нами міцне - на вітрах не порветься.

    щось між нами вночі, але ранок прийде,
    упаде біля ліжка, знеможено голий,
    нас за руки візьме і потягне крізь день,
    аритмію ховаючи у корвалолі.

    алкоголем у спальних районах черкас
    проливаються крани, а тіло, як вата.
    хитрим звіром з долонь вигризати екстаз,
    біле екстезі вдячно готова лизати.

    але зараз - не час, тепло й темно мені,
    застрягає туман між будинків типових.
    ми спимо, по-звіриному втиснувшись в ніч,
    і вітри обвівають тринадцятий поверх.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (21)


  18. Любов Бенедишин - [ 2010.12.08 09:51 ]
    Відлига
    Відлига...

    Відпустило.
    Відлягло.
    А вже здавалось -
    ніч не перебути.
    Така журба
    вмерзала у чоло.
    Така розпука
    вила в серці люто.
    Такий
    вривався в душу
    сніговій -
    надію замете, -
    накоїть лиха...
    ...Ти все-таки прийшов,
    світанку мій!
    Сльоза...
    печаль нетануча...

    ...Відлига.

    07.12.2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  19. Юлія Шешуряк - [ 2010.12.04 19:55 ]
    У ліжку з депутатом
    Знімай шкарпетки, ховай мандати,
    Я вибираю - тебе кохати!

    Мій депутате, ходім у спальню!
    У нас питання ще є нагальні.

    Голосування, відкриті списки,
    Гарячі кнопки тремтять під тиском.

    Єднання блоків, шаленство фракцій...
    Стомився, любий? Продовжим вранці!

    Мій депутате! Кохаю палко!
    Причарувала мажоритарка.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (18)


  20. Сергій Синюк - [ 2010.12.01 10:47 ]
    Елегія
    Я часом мрію: ранньою порою
    Зайти в обшитий дубом коридор
    Приклад МГ погладити рукою
    Ледь чутно пересмикнути затвор
    І ввічливо та чітко запитати
    Про перспективи збільшення зарплати


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (3)


  21. Василь Кузан - [ 2010.11.23 22:50 ]
    * * *

    Тобі довірив вогнище
    Кохання.
    Від дощів
    Не вберегла дві іскорки –
    Їх вітер
    Потрощив.
    Шукаю в мокрім попелі
    (романтик
    у плащі),
    А ти вже ноги витерла
    Полотнищем
    Душі.



    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (9)


  22. Олена Осінь - [ 2010.11.19 15:31 ]
    Осені самотньої дивá
    Сама розвівала важку неминучість неба,
    Сама укривала туманами плечі міста,
    І біль лікувала осіннім гірким плацебо,
    Коли облітали берези під ноги листом.
    Сама заливала нудні вечори дощами,
    У сонячний обрій сама проводжала пісню,
    І в тій самоті, що як море лягла між нами,
    Шукала до тебе у сни найкоротшу відстань.
    Сама – акварелі степів і калюж графíті,
    Сама – і прозоро, і трепетно-еротично,
    Сама… Обірвалась. Снігів би на голе віття.
    Змахну рукавами… – і випурхнуть білі січні.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.58)
    Коментарі: (13)


  23. Юлія Шешуряк - [ 2010.11.19 14:43 ]
    ДУЕЛЬ
    викрадати тебе не буду
    з мавзолеїв, ілюзій, фільмів.
    не робитиму ляльку вуду,
    ще хвилина - і станеш вільним.

    вибирай для дуелі зброю!
    секунданти спітніють згодом.
    я не ксена - принцеса воїн,
    але буду стріляти, згодна!

    ні, не цілюсь - сльозяться очі.
    перший постріл. відсутність звуку.
    негодованим тамагочі
    простягаєш картинно руки.

    відбувається швидко все це:
    ось гаряча шалена куля
    під схвильований свідків шепіт
    відбивається рикошетом
    від каміння, що в тебе в грудях, -
    і моє розриває серце.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (15)


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2010.11.18 06:45 ]
    АВТОПОРТРЕТ ПАРОДИСТА
    Усі птахи живуть в польоті,
    А Чорногуз лапає жаб в болоті.
    Микола Кум (с)

    Кумкаю на жаб»ячі я теми,
    Кумом я Миколою зовусь,
    Я розвів болото на «ПееМі»,
    І своєю смілістю горджусь.

    Я люблю, коли ото у віршах
    Явища трапляються такі:
    Сморід, блювотиння якнайгірші,
    Харкотиння, а також – плювки.

    Чистоплюїв ріжу на капусту,
    Помага мені пекельна рать.
    Я люблю, коли кругом розпуста
    І усе на світі – обсирать.

    Ви пишіте про кохання знову,
    Святість я у ньому розтопчу,
    З лицаря зроблю я Казанову,
    І в багно лицем його вмочу.

    Я тут просто «шоколадний» заєць,
    (Де ви вовка бачили ходу),
    Я - поштивий, «ласковий» мерзавець,
    «Жартом» вас до сказу доведу.

    Всі, хто матюки тут загинають –
    Під моє ховайтеся крило.
    Вміло бо своїх же захищаю
    Я – брехні і підлості король!

    18.11.7518 р. (Від Трипілля) (2010)





    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (23)


  25. Віктор Кучерук - [ 2010.11.17 20:22 ]
    Взаємність
    Ставить жінка в бар горілку
    Та словами хльоста:
    Не чіпай цю пляшку тільки, -
    Хай стоїть для гостя!
    Уночі, коли голубить
    Нетерпляче, грішно, -
    Не чіпай! - кажу крізь зуби, -
    Хай стоїть для інших!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (5)


  26. Любов Бенедишин - [ 2010.11.17 12:09 ]
    В тому сні...
    Мій Господи, я знову ожила!
    Спасибі за чудесне воскресіння.
    Як довго я у ньому не була, -
    У цьому сні, що схожий на спасіння.

    Ті очі, що обожнюють мене...
    І ніжних рук освідчення відверте...
    Нехай мій дім світанок обмине, -
    О, Господи, не дай мені померти!

    ...Отямилась у ліжку, як в труні,
    За марево хапаючись панічно:
    Я й досі ще КОХАНА - в тому сні.
    Навіщо я прокинулась? Навіщо?!

    11.2010



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  27. Софія Кримовська - [ 2010.11.16 20:49 ]
    Чекання
    Чого тобі? Чого піджав хвоста
    і дивишся на двері, як на Бога?
    Така в обох сьогодні непроста
    робота – дожидатися... Небого,
    у мене бутерброд, як хочеш, є.
    Та не давись, хоч трохи пережовуй.
    Сідай до ніг. Не надто, а стає
    тепліше. А дощить з учора. Жовтень...
    Ця черга нескінченна, як сльота.
    Чекання сохне цуциком при вході.
    Отак в порогах вистоять літа,
    а двері не відчиняться – та й годі...
    15.11.10


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  28. Олексій Бик - [ 2010.11.13 01:25 ]
    ***
    Навиліт прострелене
    Літо останнього року
    Напише слова
    У контексті симптомів самотності,
    Сумнівна утіха
    Посмертної слави пророка
    В своєму окремому
    Етносі чи мікрокосмосі.

    Я випав з процесу
    І випав, напевно, назАвжди,
    Я випив усе,
    Що було мені нині прописано
    І ця суєта
    Поза вектором кривди і правди
    Останній мій день
    Відкоркує, пригубить і висосе.

    Я випав з процесу -
    Зате прописався в обоймі,
    В обіймах тривоги
    І непереборного відчаю,
    У цьому святому
    Братерстві приречених воїнів
    Не важить ні слава,
    Ні честь,
    Ні партійні посвідчення.

    А важить уміння
    Вгризатися в землю зубами,
    Зриватись в атаку
    Назустріч смертельному пострілу,
    Ми вічні герої
    Старої кривавої драми,
    Навіки й посмертно
    Загублені в часі
    І просторі.

    Ці простір і час -
    Як мазки однієї палітри,
    Написані ними полотна
    Сміються і шкіряться...
    Я випалив небо
    Цього передсмертного літа
    І вибив з-під піхов його
    Перекошені милиці.

    Я видів, що коїться,
    Відав, що буцімто смертний,
    Я вивів для себе
    Цю найсправедливішу формулу,
    Що той, хто нас виписав -
    Може так само і стерти
    Від щирої ніжності
    Чи від пекельного
    Сорому...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  29. Олена Герасименко - [ 2010.11.08 17:24 ]
    ***
    Є звук дощу – тріскучий і нудний –
    аж вирватися хочеться назовні,
    вдихнути грому, свіжості озону,
    хоч доведеться мокнути під ним...

    Ось тиша, і нема у світі тиш,
    таких, як ця – глибока і тривожна...
    Її, мов кулю, пережити можна –
    коли ти в неї кулею летиш...

    Онде зоря – холодна і бліда –
    зірветься раз і зойком озоветься
    востаннє у чиїмсь розбитім серці,
    коли до нього вторгнеться біда...

    У тиші тиш, у глибині очей
    є промінь Богом даний, що не гасне,
    бо щастя ним, освячується, власне -
    до серця капілярами тече

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  30. Галина Фітель - [ 2010.11.07 19:25 ]
    * * *
    Білий храм. Білі хмари, немов лебедине крило.
    Ти у білім костюмі, надія свята і безгрішна,
    білі думи-стібки, рушникова ця гладь білосніжна,
    білим сумом бентежать твоє неспокійне чоло.

    Ніжно-білі троянди в саду і на білім обрусі,
    білі вина у білих відерках на білім столі.
    Так врочисто кругом, що і мушки не чути у вусі,
    ніби в гості чекають блаженнійших і королів.

    Білий кінь зачекався в гаптованій білим попоні.
    білим подивом біле повітря вдаряє у скроні,
    білі пера дрижать тихо в білому плюмажі.

    Білий прапор вже кличе до миру і доброї волі.
    Білу манну із пуху дарують алеям тополі.
    Тільки я ще у чорному. Досі. Ще доки, скажи?

    07/11/2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (9)


  31. Юлія Шешуряк - [ 2010.11.04 14:40 ]
    ЗНАЙ:
    знай:
    кожною ранкою, подряпиною, синцем
    хворію за тебе, коли ти живеш он-лайн.
    вже й осінь минає, а в мене і досі це
    тремтіння колін, затавроване тегом "рай".

    провалені спроби нарешті побути вдвох -
    закладене в генах повернення у едем.
    вирощує яблука наш особистий волхв,
    чекає, коли ж ми дозріємо і прийдем.

    пірнаю у тебе, немовби жак-ів кусто,
    червоним фарбую у календарі число.
    привіт, мефістофелю. хочу сказати "стоп",
    щоб нас у офф-лайні зимами замело.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (28)


  32. Дарія Швець - [ 2010.11.01 13:24 ]
    * * *
    залетів у дім з тихим леготом
    чорним вороном, білим лебедем

    заспівав про всі свої горесті
    чорній ластівці, білій горлиці

    "ой загой мої крила ранені,
    пізня пташечко, зоре ранняя

    ой загрій моє серце зимнеє,
    пізня осене, рання зимонько"

    не зрослось крило, серце зниділо,
    і чуже тепло остогиділо

    полетів ледь світ полем ораним
    чорним лебедем, білим вороном

    ............................

    на пусте вікно тихо молиться
    сива ластівка, сива горлиця


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (3)


  33. Ланселот Музограй - [ 2010.10.31 22:05 ]
    МЕДИТАЦІЯ ВІЧНОСТІ
    Ось і довшають в озері тіні,
    Затіка в них вечірня імла,
    Тиша всілась мені на коліна
    І як милого, враз обняла.

    В її чарах - незвідана сила
    Сповиває усе мирним сном.
    Листя золото все потьмяніло
    Бо дріма й не блищить більш воно.

    Вміло пестила пальцями тиша,
    Цілувала мене у чоло.
    Смаком-запахом спілих вишень
    Мене раптом всього обдало.

    О гармоніє сну первозданна,
    Медитація вічності ти.
    Лиш тобі ця безмовна осанна -
    За це щастя чуднЕ - німоти.

    31.10.2010 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  34. Олена Герасименко - [ 2010.10.31 07:04 ]
    Світанок

    Іду на луг ледь світ босоніж:
    не наполохать трав, бо сонні ж.
    Боюсь, ступнувши, не прим’яти
    цей килим з чабреців і м’яти.
    Роса, туман.... Та чую, вище,
    у верховітті пташка свище.

    Чуттєвості і тиші в’язь
    відкіль в душі малій взялась,
    щоб так, як в казці – ані руш!
    Лиш поповзом, неначе вуж,
    крадеться ранок поміж віть.
    А соловейко „фіть” та „фіть” –
    з туману співом вирина.

    Згорнула крила далина
    ще звечора – тепер дріма,
    Допоки дня іще нема.
    Хоча вже ранок запалів
    поміж долонями полів.
    За мить у небо піднесе
    цвіт сонячний, пробудить все.

    Німую. Лиш маленьке „я”
    до світу серцем промовля.
    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  35. Андрей Мединский - [ 2010.10.30 13:59 ]
    Санаторий
    Который день море сморщенное и стылое,
    вчера ветер с вечера берег так изнасиловал,
    что волны смыли след последнего дикаря.
    Забытый кем-то на рейде макет кораблика,
    прикованный якорем, движется по параболе,
    стремясь избежать неизбежного декабря.

    Гуляешь утром от завтрака и до тополя,
    насквозь отсырев к полудню, как труп утопленника,
    в обед напиваешься чая и коньяка.
    Подолгу смотришь на небо меж кипарисами,
    на мокрый железобетон пустующей пристани
    и куришь с видом просоленного моряка.

    Остыло все, что способно меняться к лучшему,
    синоптики ждут от судьбы и погоды случая,
    чтоб объявить о том, что завтра повалит снег.
    И это, пожалуй, сможет еще обрадовать,
    ты хочешь зимы, новостей, ты включаешь радио,
    но там – тишина, и по-прежнему снега нет.




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (8)


  36. Софія Кримовська - [ 2010.10.28 20:18 ]
    А я губилася в тобі
    А я губилася в тобі,
    як губляться в чужих парадних.
    Шукала почуттів і правди,
    брехні і кольору,
    аби
    не думати, а бігти ніч
    через ілюзії, що сняться,
    до спогадів, які в п’ятнадцять
    лишали серце на стіні.
    І я лишалась довго,
    і
    між поверхів на сірих сходах
    я плакала, дурна і горда...
    І світ так боляче горів...
    Ніщо незмінне.
    Пропаду
    в тобі, випалюючи словом
    зерно, на жаль, а не полову
    на жаль, у серці – не в саду...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (18)


  37. Юлія Шешуряк - [ 2010.10.28 11:19 ]
    В НАС ТАКЕ

    В нас така глибина... Заздрять шахти, метро і люди.
    В нас така висота! Не омріював жоден ікар.
    Я тебе збережу від істерик та від застуди,
    Мій маленький, але найдорожчий у світі скарб.

    В нас мовчання таке... Словники припадають пилом.
    Наші ночі хмільні - поза рамками кама-сутр.
    В нас така висота... літаки опустили крила.
    В нас така глибина - атлантиди таємна суть.

    В нас таке, в нас таке!.. Не кричати про це капслоком,
    Не писати у статуси всіх соціальних мереж.
    Я щаслива! Мовчу... Бережу наш маленький спокій,
    Найдорожчі слова, віддзеркалені у - "я теж".


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.54) | "Майстерень" 5.67 (5.53)
    Коментарі: (45)


  38. Баба Нібаба - [ 2010.10.28 00:30 ]
    Деяким критикам
    Предмет моєї заздрості - пташа
    З великим жовтим дзьобом немовляти.
    Ніхто його не вчить складать вірша
    (Якщо точніш: ніхто не вчить співати).

    Ніхто не каже, як бунтує грім
    У небі, від безтями чорно-синім,
    Як жовта гілка в докорі німім
    Стуляє листя у мольбі осінній,

    Яким життям весняний світ буя,
    Як гнізд чернетки перекреслить летом...
    Не зна цього ДОПОКИ ластів'я,
    Як і не зна, народжений поетом.

    ... Щасливі птахи! Все у них ладком:
    Несуться кури, плачуть гуси дикі,
    Ширяє крук не білим голубком.
    Бубнять індики, бо вони - індики.

    Та "син людський" співає, як поїв...
    Тому вважаю вічною проблему:
    У наших товариствах солов'їв
    Ще довго будуть квакати "не в тему".


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (22)


  39. Мара Ноемінь - [ 2010.10.27 15:34 ]
    В таку погоду можна тільки пити
    В таку погоду можна тільки пити
    Гіркополинну суміш швецьких трав.
    Уже б і дощ, здавалось, перестав,
    Графіті осені поплямувало плити
    Мишаво-сірі. Жовтень наслідив
    На аркушах буденного реалу.
    Сьогодні осінь небо вкотре прала,
    Щоб звести плями веселкових див.

    Ми не збіднієм тим, що віддаємо.
    Дні згорнені сувоями церати.
    В таку погоду добре Книгу взяти
    І пити Вічне, солодко, до щему.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  40. Софія Кримовська - [ 2010.10.25 17:43 ]
    Ти знав мене, та не ту
    Мені не достатньо слів
    і шкіри відчути вчора.
    На тебе давно змалів
    цей дім і кімната хвора.
    Мені не стачає рук
    і пам’яті, щоб згадати
    твій голос і кожен рух,
    і те, що уже не дата...
    Мені не найти в кутку
    душі ані сну, ні сили.
    Ти знав мене, та не ту,
    що сонце в собі гасила.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (20)


  41. Василь Кузан - [ 2010.10.25 13:58 ]
    Ти на Марсі, а я на Венері. Пародія
    МАРСІАНСЬКЕ КОХАННЯ

    Вже сивіє потроху мій волос,
    Тихо час робить діло своє,
    Я тебе поцілую у голос,
    Марсіанське кохання моє.

    Я тужу за тобою у пущі,
    Шлю сигнали на ніжний радар,
    Дотик голосом теплий - цілющий,
    Це - кохання солодкий нектар.

    (…………………………….)

    Я. Чорногуз

    Ти на Марсі, а я - на Венері
    (пародія)

    Ти на Марсі, а я - на Венері,
    Посилаю сигнали в радар.
    Ти смієшся, а я знемагаю,
    Бо солодкий кохання нектар.

    Ти далеко, а я, люба, грішний
    На Венері… Лиш осінь мине…
    Прилечу я до тебе, кохана,
    Як Венера відпустить мене.


    25.10.7518 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (22)


  42. Любов Бенедишин - [ 2010.10.24 17:55 ]
    Юній мисткині
    Є молодість.
    О, як же це багато!
    Є Божий Дар.
    Твори, якщо дано!
    І задум є.
    А задум - це початок.
    Є доля -
    ніби чисте полотно...
    А далі що?
    А далі що?
    А далі:
    палітра барв
    і пензлик у руці.
    Й сто-енна спроба -
    кольору печалі...
    ...Та головне,
    щоб десь наприкінці,
    пройшовши
    крізь остуду і горіння,
    пізнавши
    ґвалт хули і слави грім,
    не проклинав Митець
    своє творіння,
    впізнаючи
    себе самого
    в нім.

    24.10.2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  43. Наталка Бельченко - [ 2010.10.24 11:50 ]
    В таку погоду можна тільки пити.
    В таку погоду можна тільки пити.
    Ліхтарне світло п’ють гермафродити
    В осіннім парку, туляться до ніг
    Трикольорові кішки, кольорові
    Трикішки. По короткій післямові
    До пляшки підступає перший сніг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (4)


  44. Юлія Шешуряк - [ 2010.10.23 21:18 ]
    31.10.2010.

    Ми застрягли надовго. Можливо, навіть навіки.
    Шахтарів порятують у Чилі, а нас - ніколи.
    І Христос нам не вчитель, і час нам уже не лікар,
    Ми потонемо в суміші прип"яті, пива і коли.

    Хто засудить країну, в якої і суд - на продаж?
    Хто влаштує на виході з себе нам екзит-поли?
    У народної влади немає давно народу.
    І дитя оніміло, не крикне - "король же голий!"

    Веселись, окупована вкотре файна юкрайна!
    Їхні душі святі, їхні руки не крали нічого.
    Засміється гарбуз на хеловін дико й печально,
    І калина проллється кров"ю тобі під ноги...


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.54) | "Майстерень" 5.75 (5.53)
    Коментарі: (38)


  45. Рудокоса Схимниця - [ 2010.10.23 20:51 ]
    ПІВНІЧ
    Північ
    вигнулась у танці
    неприрученим котом.
    Місяць
    вурдився у склянці
    кисло-срібно молоком.

    Нічка
    наче ненароком
    оголила всі зірки.
    Легко
    реготом-підскоком
    переплутавши думки.

    Чорно-
    кицині тривоги
    заримовані у ніч.
    Подих
    скотиться у стогін,
    затремтить на денці віч.

    Дівич
    блідне-визирає
    З-під хмарини королем.
    Темінь
    зримо рівна раю,
    огортає в сон плащем.

    Шурхіт
    бісером ховався
    по кутках, котився з рук.
    Вича-
    кловувався щастям,
    переплавленим у звук.

    Капе-
    люшок диво-панни –
    квінтесенція спокус.
    Ельфи,
    відьми аж до рання
    переспівували блюз.

    Місяць
    зради не побачив,
    роги виставив у світ.
    Повня
    зріла ніжно, наче
    солодила схиму літ.

    Медом
    згірклим диких тіней
    помережаних в обман,
    тиша,
    вкуталась осінньо,
    струменіючи в туман.

    Північ
    загадку кришила,
    щоби старчило на всіх.
    Дивом
    казки мерехтливим
    колисала в серці сміх.

    23.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (36)


  46. Олена Герасименко - [ 2010.10.23 18:38 ]
    Я бачу осінь. Осінь каже: все...
    Я бачу осінь. Осінь каже: все -
    за мене, і за тебе, і за тишу.
    Безлистим віттям спомин заколише,
    у пам'ять літа барви занесе.

    Я бачу осінь. Осінь каже: все -
    усе безмовне тишею речисте,
    як цнота первородством грішним чиста,
    як немовля, що в мами груди ссе.

    Устами ніжними припавши до соска,
    не відає, що вже по цей бік часу,
    що світ його народженням почався,
    що час його в пружинну мить стиска.

    Я бачу осінь. Осінь знає все -
    ніхто того не сміє заперечить.
    Від першого листка до самозречень
    життєву мудрість в пам'яті несе.
    23.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  47. Зоряна Ель - [ 2010.10.22 12:07 ]
    Завтра –осінь...
    Мій закоханий хлопчику з теплими віями літа,
    чуєш, море сьогодні співає, шумить особливо,
    проникає повз розум до кінчиків пальців припливом.
    Чи надовго...а втім, це для нас не настільки важливо –
    ми готові піддатися шторму, в безодню летіти.

    Прибуває вода, повний місяць вихлюпує хвилю,
    що опівночі сяє, і котится сріблом по шовку,
    наче клич порятунку для вічно самотнього вовка,
    що об волю спіткнувся, аж заздрісні зорі помовкли...
    Ти не спиш? - Ні не сплю, видивляюся завтрашнє, мила.

    Краще спи - в білих віях на завтра зірветься завія,
    срібна хвиля заб’ється гольфстрімом у чорному вирі,
    спам’ятається літо, поспішно відбуде у вирій.
    А оте, найдорожче, як золото, стане нещирим -
    ти не віриш?.. наївний, посміє, звичайно ж посміє...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (34)


  48. Ірина Зелененька - [ 2010.10.22 11:21 ]
    ***
    Осінні губи запаху журби:
    на тілі легко розчинили слово.
    Ти справді, любий, ніжно-золотий...
    Але мені усе ще полиново.
    Ніяк не вірю в те, що полюблю, -
    як важко бути білою до світла!
    Медова квітка у твоїх очах,
    свята і дика, поночі розквітла.

    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.56)
    Коментарі: (25)


  49. Світлана Луцкова - [ 2010.10.21 22:19 ]
    Йому
    Ні, не боялась - увійшла...
    Напевно, сталось:
    Чи заблудила, чи знайшла,
    Чи закохалась?
    Бажання неба і землі -
    Вогнем у келих!
    Барвиста мить на синім тлі -
    Немов метелик.
    Блакитне жилочки биття
    На скроні терпне.
    Яке то буде в нас життя,
    О, мій нестерпний?
    Хто знає, може, порух той
    Не варт мізинця.
    Куди Ви гоните авто,
    О, мій чужинцю?
    За стільки років, стільки миль,
    І все - навмисно?
    Якийсь такий безмежний біль
    Край серця зблиснув
    І так затис у кулаці,
    Незграбний, дужий...
    У Вас краплинка на щоці,
    О, мій байдужий.
    Не окільцьована душа
    Блискучим німбом -
    Бузкова квітка чи пташа,
    Чи біла німфа?
    Таке в мені життя горить
    Жовтогаряче,
    А Ви не хочете прозріть,
    О, мій незрячий.
    Чи заманулося богам:
    Піском - у вічі?
    Чому я знов скоряюсь Вам,
    О, чоловіче?...

    1999


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (56)


  50. Ірина Людвенко - [ 2010.10.21 01:53 ]
    Прощай і все, нічого більше.
    Прощай і все, нічого більше.
    Листок кленовий вмерз в граніт.
    Де планувалась березіль ще,
    Дві дати і солоний слід.

    Оплаче віденська кав’ярня
    Потрійний флейм за сорок днів.
    Маленький Принц із буцегарні
    Свій кращий трек відбубонів.

    Липке віконце Інтернету
    Підсліпло. Шальки аніхить.
    Мій Принце, на яку планету
    Змією вкушений летить?


    20.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   99   100   101   102   103   104   105   106   107   ...   175