ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Оксана Мазур - [ 2010.07.24 03:10 ]
    МАХА
    Так – кинусь в прірву й буду тим щаслива:
    Хоч мить, та знала все ж польоту диво!
    Згорю свічею я до тла, до смерти,
    Та де той кабальєро, гідний жертви?
    Гітара грала – дарувала муку.
    Я реготом глушила біль-розпуку.
    Мантилья зради огортала плечі…
    І все ж життям хміліла у цей вечір!
    А кастаньєти били ритм невпинно.
    Покарана не за свою провину,
    Зробила крок до прірви …божевільна…
    І полетіла ввись, душею вільна!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (7)


  2. Мрія Поета - [ 2010.07.23 21:59 ]
    Капітан
    Капітан. Капітан
    ошалів од путан.
    Корабель залишив на причалі.
    Царював, як султан,
    нагинав білий стан,
    а вітрила терпляче мовчали.
    Стегна круть. Стегна верть.
    І жага, наче смерть.
    Дріб*язкові дзвеніли браслети.
    Із вологих печер
    він напився ущерть.
    Але в горлі жалі - як галети.
    Цокотали пляшки,
    реготали жінки -
    юшка з пальців їх крапала жирна.
    Шал продажний смердів.
    Та чекав на воді
    корабель - наче мудра дружина.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (20)


  3. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.23 19:21 ]
    Розпяття
    Я чув, що у п`ятницю,
    тобто сьогодні,
    усім на розвагу
    розп`яли Христа.
    Ми стали відтоді
    до болю самотні,
    і вже не дивує
    людська сліпота.
    Людська німота
    до того ж само болю,
    байдужість віків
    у повітрі віта.
    Тому не берусь
    звинувачувать долю...
    Колись на розвагу
    розп`яли Христа.
    Про вічне минуле
    лунає по світу:
    померти й воскреснуть -
    загальна мета.
    Живе для живих
    у новому завіті...
    Колись на розвагу
    розп`яли Христа.
    Слова від любові
    я п`ю, наче брагу.
    Хтось любить, хтось судить,
    хтось Богом кляне.
    здається мені,
    що усім на розвагу
    в терновім вінку
    розпинають мене.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (1) | "Послухати пісню в авторському виконанні"


  4. Галантний Маньєрист - [ 2010.07.23 14:29 ]
    Природа жінки

    * * *
    Здригнулася її стривожена душа,
    піїта стрівши неземного, без гроша…

    * * *
    Чому така, хто достеменно знає?
    Та ледь не завше - знає, а питає!

    * * *
    На довгожданий помах голови
    шепоче досвід - інший сенс лови!

    * * *
    Віддайся п'янко, вчасно і доречно -
    жаданою не будеш безкінечно!

    * * *
    Забудьмо, мила, про усі "але ж",
    належ мені, ще трішечки належ!


    * * *
    Чому би й ні - замріяно впадаю в небо, -
    помилка, марево, красуня - це ж одне бо?

    * * *
    І ви - не скеля, ах який шарман!
    Ви - Божий дар! І в чому ж бо обман? :(

    .....................



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (34)


  5. Оксана Мазур - [ 2010.07.23 02:47 ]
    ПІВНІЧ
    Північ.
    Ніч пробила навпіл
    На годиннику права.
    Шурхіт,
    шепіт,
    шелест, –
    слухай, –
    Посестрам передавай.
    Квітне місяць срібно-срібно,
    Очі – ліхтарі душі.
    Зрада й жінка так подібні?
    Зрада й жінка не чужі?
    Північ.
    Тихо,
    темно,
    чорно.
    Зорі падають до рук.
    Вітер ніжно не пригорне,
    Вітер,
    шурхіт,
    крик
    і крук.
    Північ.
    Не сидиться в хаті.
    Чорний кіт і чорна масть…
    Час не спати – дослухатись:
    Відьми час? Нечистий час!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (14)


  6. Юлія Шешуряк - [ 2010.07.22 11:21 ]
    а-літо-влітало
    Я відчиняла вікна - впускала літо в кімнати:
    спочатку медову спеку, а потім - дощі-мате,
    пожовкле липове листя, що вміло крізь нас літати,
    коли ми гойдали радість, немов немовля святе.

    Години втікали швидко, як чорні блискучі коні,
    світанки падали підло, будили шумом авто.
    Ми спали. Лишалось літо слідами на підвіконні,
    мелодіями твоїми, які ще не чув ніхто.

    А потім ти їхав, їхав, а я відчиняла вікна,
    і літо влітало вітром - то теплим, то наче й ні.
    Приносило павутиння, лякало, що все навіки,
    просило вина і хліба, видовищних слів і снів.

    Твій запах лишався в ліжку, повітряний і казковий.
    Втирала його у себе, вдихала тебе, немов
    ти літо. А справжнє літо в розмови вплітало слово,
    найкраще у світі слово, і слово було - любов.



    2010


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (32)


  7. Юлія Радченко - [ 2010.07.21 00:39 ]
    По ковтку (силоміць). Прохолоду розбавивши соком…
    По ковтку (силоміць). Прохолоду розбавивши соком…
    Штучно-приязний смак карамельно-брудних вечорів…
    Теж відчужений часом. Напевно, занадто високим
    Був той поверх під небом. До нього ти недолетів…

    Твій повітряний змій, поглинаючи пил і вологу,
    Рваних хмарних проталин пізнавши озонову суть…
    Схожим став на… щура… Певна річ, небезпечного й злого…
    Надто близько вже був… Там, де обрані тільки живуть…

    Зупинився за крок (до очищення). Прикре падіння…
    Змивши залишки гордості, впав (від знеславлення) вниз…
    Пізня осінь прийшла, з нею - зраджені зливи осінні…
    Імплантат паперовий (за мить) у калюжі розкис…

    Над розм’яклим серпанком – пломбірно-розписані ситці…
    Розітнулися вкотре, неначе розлоге шатро…
    Кличе зраджена вись. Не говорить ніхто: «Зупиніться!»...
    Ніби знають давно: все одно переможе добро…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  8. Тетяна Рибар - [ 2010.07.20 10:36 ]
    ***
    Я – гріх твій,
    Я – твоя первинна,
    Від Духа, від Отця і Сина,
    Утроба,
    Ложе,
    Материнська грудь.
    Я – загадка,
    Одвічна суть,
    Основ основа,
    Повелителька,
    Раба,
    Прихисток вічний, -
    Перший і останній.
    В годину пізню і в годину ранню
    Блаженна,
    Благодатна,
    Осяйна.
    Я – тіло з кровю,
    Музика і тиша,
    Просякнута у винах і вині -
    Земля твоя!
    Все промине,
    А я - в тобі залишусь,
    Як ти в мені.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.65)
    Коментарі: (15)


  9. Евгений Волжанский - [ 2010.07.17 01:28 ]
    Красное
    Видно, не спать сегодня,
    светлый, заветный друг.
    Время, как земноводное,
    выскользнуло из рук:

    в каждой слезе о прожитом
    бьётся о сушь вина.
    Мир, где всего дороже - ты,
    залпом бы и - до дна.

    Красное - словно треплются
    по ветру паруса.
    Только надежда теплится,
    даже когда гроза

    выжжет глазницы морю
    чистою нотой соль:
    брег твоих губ умою
    сладким вином, Ассоль.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (13)


  10. Михайло Десна - [ 2010.07.17 00:21 ]
    Пенальті
    Пристосовувався довго
    футболіст до власних ніг:
    віртуозно ними човгав,
    доки свій обрав розбіг.

    Все? Та де там! Знов до праці:
    м"яч на ціль не встановив...
    Слабозрячих папараці
    навіть за ворітьми звів.

    Там і диктора незримо
    попосмикав за язик.
    Той жбурляв словами - мимо!
    Геть з ефіру нишком зник.

    От суддя не вдавсь до смутку,
    і його тут чути свист:
    за затримку часу хутко
    бачить картку пенальтист.

    Бий тепер... Аж так - до Волги...
    Воротар відбити зміг...
    Пристосовувався довго
    футболіст до власних ніг.

    17.07.2010



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  11. Ірина Зелененька - [ 2010.07.13 14:24 ]
    ***
    сонце – Моне світанку
    кілька монет
    сниться дівчинка-груша:
    кучері
    стрази
    корсет

    пишно –
    альбоми Франції:
    хмарки кабріолет
    я посаджу мурашку
    до золотих карет

    білі – соха і музика
    тихше-бо – пензлі груш
    вічність уже спокушена:
    груші її не руш

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (6)


  12. Олена Ткачук - [ 2010.07.12 15:44 ]
    ***
    Я була не такою. Та я взагалі не була.
    Міражем переходила всесвіти, наче пустелю.
    Я гадала - вогонь. Придивлялася ближче - зола.
    Я у небо злітала, але, виявлялося, в стелю.

    Я була не такою. Я просто чекала: от-от
    Прийде ворог у дім і сестрою назветься чи братом.
    Я гадала, що натовп - усе-таки трішки народ,
    І боялась, коли мій народ обертався на натовп.

    Я не знаю, що в серце поцілило: слово? стріла?
    Тільки ви, як один, про отруту воліли мовчати.
    Я була не такою. Та я взагалі - не була.
    А мене і не буде, якщо ви не скажете правди.
    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  13. Іван Вазов - [ 2010.07.11 22:57 ]
    Раковски
    Мечтател безумен, образ невъзможен,

    на тъмна епоха син бодър, тревожен,

    Раковски, ти дремеш под бурена гъст,

    из който поглежда полусчупен кръст.

    Син, дреми, почивай, ти, който не спеше,

    ти, кой беше вихър, котел, що кипеше

    над някакъв злобен, стихиен огън.

    Спи! Кой ще разбужда вечния ти сън?



    Природата веща беше се сбъркала:

    тя от теб да стори гений бе искала,

    затова в глава ти като в една пещ

    фърли толкоз пламък и възторг горещ,

    но друг таен демон се намеси тамо:

    ти стана създанье от крайности само,

    елемент от страсти, от злъчка и мощ,

    душа пълна с буря, с блясък и със нощ.

    Твойта вражда беше вражда сатанинска,

    твойта любов беше любов исполинска,

    любов без съмненье, без свяст, без предел,

    що кат кръст огромен ти беше понел.

    Твоят символ беше: смърт или свобода,

    сънят ти - Балкана, кумирът - народа,

    народа с безчестье и с кърви облян.



    Твоят живот целий беше един блян!



    Ти гледаше бледен в бъдещето скрито.

    Ти се вреше дръзко в миналото срито

    и оттам влечеше кат победен знак

    векове от слава, затулени в мрак,

    за царе, юнаци вълшебни преданья,

    обраснали с плесен старинни сказанья;

    твоят орлов поглед виждаше навред

    от българска слава останки безчет

    и в тъмна ни древност, бездънна провала,

    ти вкарваше смело вселената цяла.

    Нищо невъзможно за теб не оста.

    ти даваше образ на всяка мечта.

    На неми загадки, сфинкси безответни

    предлагаше твойте въпроси заветни;

    исторйята, мракът, времето, редът

    не значеха много в големий ти път;

    ти иска да бутнеш, о, дух безпокоен,

    нещастен мечтател, апостол и воин,

    в един час делото на пет векове.

    Чухме ний твойте горди викове,

    когато при Сава и при Дъмбовица

    викна пръв "Свобода! Сяйна е зорница!"

    И ту с перо остро, ту с гореща реч

    надеждите сейше наблиз и далеч.

    Един само буден сред толкова спящи,

    ти един за всички като демон бдящи

    работи, бори се, стреска, вълнува,

    тук мъдрец замислен, там луда глава,

    мрачен узник в Стамбул, генерал в Балкана,

    поет и разбойник под съща премяна,

    мисъл и желязо, лира и тръба:

    всичко ти бе вкупом за една борба.

    Исторйята има да се позамисли

    във кой лик безсмъртен тебе да причисли.



    Ти умря. И пътят към гроба ти ням

    обрасъл е вече със бурен голям,

    и прахът ти гние без сълзи набожни...

    Не зарасна само, герою тревожни,

    проломът широкий, който ти тогаз

    в бъдещето тъмно отвори за нас!



    1882


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  14. Гренуіль де Маре - [ 2010.07.10 22:46 ]
    Піжмурки
    …Скрутитися клубочком,
    Зробитись колобочком,
    Перемісити тісто
    І виліпити щось
    Нове і нетутешнє,
    Щоб зовсім не боліло,
    В безчассі заблудилось
    І більше не знайшлось…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (6)


  15. Юлія Шешуряк - [ 2010.07.10 19:29 ]
    2
    ми двійко малят що злякалися блискавки-грому
    залізли під ковдру там темно там тісно там так:
    немає моєї карети твоєї корони
    ти ніжний ти рідний на дотик на запах на смак


    ми ділимо дощ небезпеку і ліжко і літо
    і ти не король не плейбой ми маленькі і вперті
    і мами далеко і наші подружжя і діти
    так тихо так тісно так хороше наче це смерть


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (20)


  16. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.07.08 21:53 ]
    * * *
    Повний місяць, як німб зійшов,
    Зорі сяяли, ніби вмиті.
    Говорили ми ні про що
    І мовчали про все на світі.

    З долі виткано килими
    І розмашисто, і просторо.
    Наче листя торішнє ми –
    Листя вицвіле, аж прозоре.

    Як повірили – то збулось:
    Що у лютому – не у травні.
    Ми відкрилися навстіж і ось –
    Нам потрібні замки і ставні,

    Штиль і тиша, покора трав,
    Сни у плавному хороводі,
    У які захотів – узяв,
    Не схотів – залишив, та й годі.

    І до кого молити, щоб –
    Переграти усі фінали?
    …Говорили ми ні про що,
    І про те, що було, мовчали…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  17. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.07.08 21:55 ]
    * * *
    Відцвіли і яблуні, і вишні,
    Відцвіли, і вже дали плоди,
    А між нами – той же простір тиші,
    Ніби шар холодної води.

    А між нами – і весна, і літо,
    І, можливо, осінь і зима,
    Спокій, перемелений на вітер,
    Сонце, в яке визріла пітьма.

    А між нами так всього багато,
    І вода, можливо, збереже
    Те усе, що не перемовчати,
    І на берег той не докричати,
    І в душі не втримати уже.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  18. Ірина Зелененька - [ 2010.07.08 12:47 ]
    ***
    Опалена трава і вохра неба:
    край неба поле - мідне, наче гріш.
    Арфістки-зорі не почули зливи,
    а дві волошки не пішли під ніж.
    Провинне слово витримати треба:
    у житі літ антракти золоті
    питатимуться Господа і меду
    про руки сонця, про серпи земні.
    Бо даль у герці - грецька колісниця,
    кульбаб очіпки збиті при межі...
    Лише убрана в синє вільна жінка
    нам оддарує світ на спориші.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (6)


  19. Оксана Мазур - [ 2010.07.08 01:55 ]
    ***
    Маестро, ваш вихід!
    Прожектори,
    очі
    Засліплюють,
    дивляться,
    рвуть.
    Беззахисність сили,
    Невиспаність ночі
    І думка,
    що б"ється, як ртуть!
    Таланту замало,
    якщо він великий, -
    Потрібно іще талану.
    Так хочеться виспівать душу у крику,
    Змішати вина й полину!
    ПолИну! Душею полИну у гори,
    У небо, у сонце, у Вся!
    І срібною тінню колишеться в морі
    Русалки зелена коса...
    -Маестро,
    ваш вихід!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (4)


  20. Олеся Овчар - [ 2010.07.08 00:24 ]
    Привидові Замку Мрій
    Мій любий привиде, ти знову втік…
    Лукаві сутінки старого Замку...
    Ще й небо з-під примружених повік
    Каміння засльозило наостанку.

    В замшілім дворику стою одна,
    До непристойності твоя. Одначе,
    Між нами – ірреальності стіна
    І купа непридуманих означень.

    А ще – хитросплетіння двох начал
    У безтілесних ігрищах фантазій.
    Піду... Вже розум тричі прокричав –
    Заждалися проблеми довгов’язі.

    p.s.
    Мій любий привиде, лиш не переч,
    Ми справжніми не будемо ніколи...
    Коли ж я зникну, справдивши предтеч, -
    Згадай єство моє – невинно голе.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (16)


  21. Василь Степаненко - [ 2010.07.07 19:32 ]
    Мереживо ЯС

    Мереживо

    Чую, від серця
    Хвилі мої попливли
    З вітром попутнім.

    Думкою лину
    Стрімко униз по Дніпру
    У Чорне море.

    Там десь на березі ти
    Ніженьки миєш.
    Хвилі мережки вплетуть
    Сукні з подолу.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  22. Іван Гентош - [ 2010.07.07 11:40 ]
    пародія "Діелектрика"
    Сірий В.

    Щоби цілунок смаку раю
    Не спопелив мене живцем,
    Я штир заземлення стромляю
    У лона чорнозем.

    Закони правильні природи,
    Понад усе - контакт у них
    І чим тугіше штир заходить
    Тим шансів менше в лих.

    Розряд побляк у надрах знади,
    Віддавшись спокою в полон,
    На білосніжнім простирадлі
    Нас обіймає сон.




    Пародія

    Колайдер що? Он штир – то діло!
    Зніма проблеми всі підряд…
    І як хоч трішки закортіло,
    Я заземляю, і – розряд!

    Шанують інструмент в народі,
    Але непросто все, на жаль.
    Бо для заземлення в природі
    Штирю потрібна ще нейтраль.

    Та він – надійний ключ до раю:
    Тугий контакт – і є Едем!
    Отак роками заземляю
    Благословенний чорнозем…

    7.07.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (22)


  23. Якуб Колас - [ 2010.07.06 23:29 ]
    Не ў аднэй толькі нашай душы...
    Не ў аднэй толькі нашай душы
    Зерне ёсць хараства —
    Аб ім казку складае ў цішы
    Колас нівы, трава.
    Не ў адным толькі сэрцы людзей
    Іскра праўды гарыць —
    Аб ёй песню пяе салавей,
    Аб ёй рэчка журчыць.
    У той песні, шырокай, як свет,
    Чутны ветры і гром.
    Дык прымі ж ты прывет,
    Свет бязмежны - мой дом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  24. Олена Ткачук - [ 2010.07.06 15:16 ]
    ***
    Пощо тобі ці гони і дощі,
    Коли зернина колос не пізнає?
    Не ангел - совість справа на плечі
    Ще яничаром пошепки облає.

    Хто віда: ти перевертень чи вовк?
    А глянеш - звиду начебто людина...
    Я вірю, що, хоч ангел твій замовк,
    Та совість є. Принаймні, совістина.

    І пам"ять є. Згадаєш, як назвавсь,
    Бо не дозволить всує загубитись
    Недільний дзвін, що злому не пручавсь,
    Але й себе не дався приручити.

    Струси того, на лівому плечі.
    Не продавай сумління за дукати.
    Ти маєш гони, брате, і дощі.
    Зернина - в серці. Спробуй пошукати.
    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  25. Юлія Шешуряк - [ 2010.07.06 14:06 ]
    Н.
    вона любила мене роздягати
    вона робила це дуже повільно
    я залишаю собі на згадку
    запах волосся і шрамів лінії

    сльози вокзалів і крик автобусів
    мокре повітря дощем прошите
    більше вона у мені не втопиться
    я роздягаюсь сама і швидко


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (20)


  26. Богдан Матіяш - [ 2010.07.05 10:11 ]
    ***
    Ми з тобою мучимось в недосяжній близькості,
    То навік розлучимось у черговий раз,
    А в розлуці зустрічі просимо, як милості,
    Щоб дійти від любощів до сліпих образ.

    Ми з тобою - береги, що ніяк не стрінуться.
    Неширока річенька, та стрімка вода.
    А від річки береги теж ніде не дінуться,
    І не дочекаються кладки чи містка.

    Долею-недолею кинуті, занедбані,
    В щасті не зупинимось, смутку не збагнем.
    На любов розлучені, на біду поєднані.
    Два самотніх дерева
    під одним дощем...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (12)


  27. Галантний Маньєрист - [ 2010.07.04 17:57 ]
    Про що він думає
    - Про що ти думаєш, о чоловічку?
    Буває ж бо ти думаєш? Про що?
    О, певно, не про зоресяйну нічку
    і не про гарну на своїй спідничку -
    про недосяжне, ясно, не будь-що?
    Вино ж не випите, дружина поряд, -
    невже про гроші, і туманну даль?
    О де ж таємно бродить мужній погляд,
    в якому неземна живе печаль?

    - Ах Донно,
    темно на серцях і боязливо,
    у зорі лицарів сьогоднішніх юга
    і ваші очі через це проймає злива -
    вам жаль епоху, що, розсудливо примхлива,
    так сумно ніжилась у таїні гріха?
    Та киньте ви місця піжонів і брехливців,
    махніть в Мукачево, чи Жашків – день шляху
    і ви натрапите, як сарна на мисливців,
    на долю, Донно, що не відає страху.

    Хоча:
    Жінки, вино, і кроки Командора
    лише початки марева років.
    Є для всього продовження - з учора
    у майбуття, та й хто би не хотів
    пройти потойбіч звичних відчуттів,
    де також яв, а не уява хвора -
    я був там з вами, Донно, уві сні -
    у смазі літа ви літали гола,
    пригадуєте - ранком, навесні:
    Венеція, Палаццо, баркарола...

    Що несподівано згадалося мені,
    і так виразно. А тепер ось і не знаю,
    чи повторити це можливо чи ж бо ні
    в тілесному, в якому тільки дрібки раю,
    украй короткі миті для чоловіків.
    От і задумався я, Донно, і гадаю,
    чи зупинити час в коханні хто зумів?
    А ось в любові - інша річ, на цім змовкаю,
    бо ж із любов'ю головне, те що без слів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  28. Юрко Семчук - [ 2010.07.04 15:09 ]
    Оцифровані фантоми.
    Сновид розгублені блукання
    Безбаш усталених світах –
    Шукали в стумі душ єднання,
    В капшук складали розпач-страх.

    В тенетах Нету павутиння
    Завій навіяв віщий Вій:
    Емейлів, асьок сокотіння
    В очах примар – незбутніх мрій.

    Їм би зустрітися в реалі,
    Торкнути рук оспалий крик,
    Низати бутності коралі
    Намиста долі, Святовит.

    Низів вертати вже не хтіли,
    Верхів здійняти не могли…
    В балясах Мамби животіли,
    А, хто їх знає, чи, й – були?..



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  29. Ірина Зелененька - [ 2010.07.04 14:09 ]
    ***
    Розлито на полі скрипку -
    цвіркун заспівав у світі.
    Украли ромашки плаття
    та пальці мої тендітні.
    Де коні-тумани бродять,
    солодка землі вуздечка.
    Стискається небо біля
    калинового сердечка.
    У чалому серпні зорі
    відгадує тільки осінь,
    запрошує в дім до світла
    і серце востаннє просить.

    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.56)
    Коментарі: (5)


  30. Галантний Маньєрист - [ 2010.07.04 13:19 ]
    Пригадуючи вас
    *
    Жаркі сутінки виснуть.
    Марить зливою місто.
    Проминула весна,
    а мені на одно:
    крізь удачливі роки
    обертаюсь на кроки
    ваших звабливих ніжок, -
    - Ми знайомі?
    - Давно...

    *
    О, французькі - з утіх
    тонкоткані і стоми,
    і в панчохах густих,
    наче голі завжди.
    Їхні мрії безсонні
    до світанку гортати
    здатен я і сьогодні,
    можу й завтра,
    - Зажди...

    *
    У самотнім танго
    нестерпимо відкриті -
    гострошпилі латинські
    павутинку плетуть.
    Срібними ланцюжками
    над стопами повиті,
    мить і несамовиті,
    а корити – забудь!..

    *
    І, забувши усе,
    на вечірній готель
    середмістям гетер
    плину, наче крізь ель.
    Зблизу груди і спини,
    ніжки з вікон машини,
    як фрагменти картини,
    де й панель - акварель.

    *
    Де оті, скандинавські,
    з голубим візерунком
    тонко-звабливих жилок, -
    небезпечно меткі.
    О, професіоналки,
    Камасутра і ринок -
    кожна вища розпусти,
    але спершу плати.

    *
    І з льодком на устах
    у дрімотних кріслах,
    вкупі з "Lady in Red",
    Львів розморено тяг
    каву з бренді;
    в руках
    папіроса.
    П'янка,
    наче квіти вода,
    ненаситність гойда
    горді ніжки іспанські:
    в мушках-крапочках, - в танці
    здатні до безрозсудства,
    о, примхливі коханці.

    Через всі свої роки,
    обертаюсь на кроки
    загадкові жіночі -
    у наснажені ночі...


    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  31. Юлія Радченко - [ 2010.07.03 22:58 ]
    Не считай мои звезды, блеснувшие на потолке...
    Не считай мои звезды, блеснувшие на потолке.
    Ты собьешься. Устанешь, хоть небо их не зажигало…
    И тускнеющим взглядом (прошу) не расспрашивай: «С кем?...
    Я их целую вечность когда-то сама рисовала…

    Ты мне нужен без них. Без искусственных отблесков лун,
    Что четвертые сутки опять… переходят на убыль…
    Чья-то звездная жизнь. Математика… Маятник-врун…
    Измеряет любовь. Колебания наши - ему бы…

    Дотянуться до точек, бледнеющих N-тью раз.
    Вдруг подумать о ландышах, видя пространства немые…
    Ты мне нужен один. Ограничено время у нас...
    Мы, как вёсны: секундно зацветшие и молодые...
    2010 год


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  32. Анастасій Гречкосій - [ 2010.07.01 21:54 ]
    Хохляндія
    Моя Вкраїно! Де ти є сьогодні?
    Хто рве тебе і топче повсякчас?
    Як ті круки, як ворони голодні,
    Клюють тебе хохли в огненний час.

    Чия ж то мить предсмертная настала –
    Твоя чи, може, навісних катів?
    На моровім бенкеті ти застала
    Завзятих тарапуньок-штепселів.

    Чи на бенкеті, а чи в тій програмі,
    У танцювальній, в політичнім шоу,
    Або у малограмотній рекламі?...
    Звикаймо до обох державних мов!

    Це звичка чи традиція підлоти –
    Хабароподаяніє катам?
    Народної позбутись нам дрімоти
    Давно пора. Бо хура й досі – там...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  33. Оксана Романів - [ 2010.07.01 01:38 ]
    ** ** **
    Не кликала...Та, все ж, не проганяла.
    З усіх чужих я прийняла - Тебе.
    Чи світ кудись навпомацки жене,
    Чи я програла?

    Чи там не кличуть?.. Все таке як дим -
    Тихесенько між шпарки вислизає.
    Я десь глибоко знала - "нас" немає!
    Та менше з тим...

    Обійду біль. Кому ж брехать в душі?
    Коли усе збувається до ноти.
    І не потрібні показові цноти
    Та й ці вірші...

    Гуде життя. Чомусь щораз не в такт.
    Красиво граю вигадане щастя.
    Тоді ж я думала, що все забути вдастьця -
    Тепер не знаю як...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (4)


  34. Ірина Кулаковська - [ 2010.06.29 22:21 ]
    * * *
    Є тільки дощ - патетика і гвалт -
    Єдина справжність : мокре і прозоре .
    Безсонне місто , мов північне море .
    Човни чобіт , важкі вітрила пальт .


    Є тільки дощ - розбурханий , як біль ,
    Пульсує він у рівчаках і скронях .
    Лице ярила , ніби в'ялий сонях ,
    Змивають хмари посірілих хвиль .


    Є тільки дощ - безмежжя , глибина -
    Ота печаль до відчаю , до вірша .
    І кожна ніч найдовша , найгустіша .
    І на зірках - морозів сивина .


    Є тільки ми - загублені в світах ,
    Де трави чорні , де піски солоні ,
    Де ти - лиш крапля у моїй долоні ,
    Де я - лиш крапля на твоїх вустах .

    2007 р .




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  35. Ірина Кулаковська - [ 2010.06.29 22:36 ]
    Зустріч
    Зустрілись на перетині сторіч .
    Пелюстки снігу , мов у серпні зорі ,
    Зривались з неба в сутінки , калюжі .
    На мокрих шибках в'яли білі ружі .
    І ліхтарі , як колонада свіч ,
    Схилялися в язичницькій покорі ,


    Тонули в тиші вистиглих думок ,
    Чоло котилось на іржаві груди ,
    Здригалися від дихання , від руху .
    І гілка , схожа на пошерхлу руку ,
    Сварилась пальцем . Тамували крок
    У позачассі заблукалі люди .


    Зустрілись . Ще дороги пахли сіном .
    У кризі мертвий промінь бовванів ,
    Неначе айстра , висохла в альбомі .
    Світ підкорився холоду і втомі .
    І місяць перестиглим апельсином
    Тремтів у чорних лапах кажанів .


    Поволі кожен дотик відболів
    Тисячоліття тому . Площі , зали .
    Жалем суцільним вквітчаний перон -
    В минулому ... Лиш віхоли полон .
    У ньому тіні відбринілих слів
    Сьогодні раптом стрілись . Ми мовчали .

    2006 р .








    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  36. Ольга Бражник - [ 2010.06.29 22:55 ]
    ***
    Безумовні рефлексії стильного літа...
    А торік ми здавалися ледве знайомими...
    І гіркої ж настоянки вдосталь налито!
    А так солодко - вилиці зводить судомою.
    Суміш: болю три чверті - на чверть аспірину
    Безконтрольно, свавільно сама собі випишу.
    Гран мерсі, познайомились. Аж на хвилину
    Стала трохи дурніша і талановитіша.
    Ні, не смутком самотнім, не хлібом єдиним
    І не навпіл роздертим строкатим метеликом,
    А рожевими вежами в мареві димнім
    І панічним життям на порозі істерики -
    швидкоплинним.То як, не пора вже, панове,
    Потихеньку знайомитися з шавасаною?
    Що натерте до блиску - ще зійде за нове.
    Я в наступнім житті буду знов тою самою.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (9)


  37. Соломійка Бехт - [ 2010.06.29 15:54 ]
    старий рояль
    Старий рояль у чорному костюмі
    Ще пам’ятає Баха і Бізе,
    За півстоліття пальці не забули
    Знайомі клавіші зі скрипом ноти ре.
    Концерти джазу, пиво, дим сигари -
    Старий рояль у серці береже,
    І як любив дуети під гітару,
    І скрип знайомий тої ж ноти ре.
    Ніхто тепер не грає на роялі,
    Заснули звуки Баха і Бізе,
    І тільки клавіша четвертої октави
    Скрипить і западає в ноті ре.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (10)


  38. Павло Вольвач - [ 2010.06.28 15:10 ]
    * * *


    Небо квітневі викреслюють птиці,
    Стиха на лиця ляга непроглядь
    Двом, що при сутінках в кухні сидять,
    У позатáєній Київ-столиці,

    Й ніби чаклують... А дійсність всесильна
    Не визнає ані слів, ні зусиль.
    Їй ні до чого тюрма пересильна,
    Смерть, і рядок, і якийсь там Василь.

    Бáйдуже їй… Але стиха говорять.
    Дихає дійсність за вікнами поряд.
    Бог він на боці яких батальйонів?
    Спокій мільйонів… Тиша мільйонів…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (12)


  39. Ірина Зелененька - [ 2010.06.25 12:32 ]
    ***
    Спалахую, мов зірка чебрецю...
    Бджола несе медок і карий спокій.
    Дощі догнали вкрадену струну:
    спинили краплі, стали, наче спомин.
    У цьому літі вище тільки даль:
    хтось отче витче золотом у рурах.
    То Божий день - утомлений Пілат,
    з Христом, розіпнутий на грудях.
    Льняна душа, Нерукотворний Спас,
    вінчальні липи, небо жовтобоке...
    День помолився, втомлено погас...
    Церкви лишилися голубоокі.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (3)


  40. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.24 15:33 ]
    ***
    осінь пора золотих фараонів
    з першого дня що ступає на землю
    мріє про те як себе похоронить
    кидає смертні прикраси на зелень

    легко мов натяк лоскоче у носі
    амброю з тиші й гарячого листя
    гарною хоче померти ця осінь
    штучна принадлива золотолиця

    днів стає менше а збори тривають
    їй урочистість потрібна і спокій
    міряють час намистини криваві
    осінь воліє чекати аж поки

    в тишу і вечір не кваплячись вийдем
    щоб піраміди із листя палити
    в небо підуть бородаті і димні
    душі дерев без жалю і молитви

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (4)


  41. Олег Гуцуляк - [ 2010.06.24 01:57 ]
    Елегія до сонної Оксани
    Ні сонця, ні дощу ... Весна недужих.
    Еней помер в Лавінії обіймах.
    І Рим помре. І гине в плоті війнах
    вовчиці дух, холодний і байдужий.

    І снів нема. Лиш марево видінь
    Туманних днів під Рейном в теплих норах...
    І душі огортає мерзлий морок
    На рабство із десяток поколінь.

    Не наш, не світ... Ракшаси і кентаври,
    син Пендрагона, Зігфрід, тінь у брід...
    Закінчує крайнеба шлях болід -
    і Атлантида - мрією про завтра.

    21.06. 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  42. Олександр Заруба - [ 2010.06.23 21:39 ]
    Оксані Забужко, на її особистий хрестовий похід проти влади
    Дозвольте ґречно запросити пані
    На вальсу тур, на танці на вулкані!
    Погомоніти на краю безодні
    Під випари знайомі сірководню.

    Які сейсмологи?! До біса обережність!
    Ми відсвяткуємо на славу незалежність!
    То не біда, що магма з тріщин й спека,
    Вулкан – то є основи нацбезпеки!

    Із українських є усталених традицій
    Самим собі плодити контрадикцій!
    Та треба Богу всім разом молитись,
    Що дав нам на вулкані оселитись.

    Вибагливі парфуми, дами й шати,
    Бармени навчені, їм звично готувати
    Коктейль міцний забійний зради й злуки.
    Збивайте, пані, в польці закаблуки!

    Глядіть, – не мешти, – з крокодила туфлі,
    Так файно гарбузи ростуть на туфі,
    На схилах моцно заплітаються томати –
    То наш вулкан! Ходімте, пані, спати!

    На схилах цих ми здавна будували,
    Змуровані підвалини й підвали,
    Спинаються у небо кам’яниці,
    Якого ж дідька, пані, Вам не спиться?

    Тут пуп землі, тут осередок націй,
    Приймає дідич шквал конґратуляцій,
    Будує майбуття, будує дачу,
    Тут круглий рік в струмку вода гаряча.

    І лише самість миршава і квола,
    У випарах ядучих захолола,
    Хоч так на здатність жити зазіхала…
    На лаві, пані, файно смажить сало!

    Не оступитись тільки б. Обережно!
    Навіщо в пресі кричите Ви так бентежно?
    Не бійня ж, не якась там гекатомба,
    То лиш маленька вулканічна бомба.

    Сусіди нам Росія і Європа
    То най туди стікає лава й попіл,
    А ми міняємо під вітром часу галси
    І знов кружляємо у політичнім вальсі.

    Святкуємо паради й ювілеї.
    Гуляй, братва! Останній день Помпеї!
    Можливо і не прийде час спитати
    Допоки лава нам дає кружляти?

    Ми ж не поети, пані, – комерсанти,
    Знічев’я патичком у жерлі копирсати
    Ви хочете? То, мабуть є неґречно,
    Зиск не приносить, не на часі, недоречно.

    Ми, любочко, такі втнемо закони –
    Тут не вулкани будуть – терикони!
    Навзамін цього непокірного народу
    Не нація, не рід, а шлак й порода!

    Щоб наша дурість висилась горою
    На кшталт фурункула, пардон, чи геморою.
    Болячки ті лікуються одвічно
    Лиш хірургічно.
    16.06.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  43. Олександра Труш - [ 2010.06.23 13:26 ]
    Коротко про смерть (рондель з кодою)
    Душа покидала тіло
    У вічність - за кроком крок,
    Повітря останній ковток,
    Лиш губи пошерхлі просили.

    Хоч руки ще все не зробили,
    Проте без жалю, без тривог
    Душа покидала тіло,
    У вічність - за кроком крок.

    А лікар намотував вміло
    Надії останній виток,
    Та Смерть відпустила курок,
    Зіниці без руху застили...
    Душа покидала тіло,
    Злітаючи ввись, до зірок...

    (ABba abAB abbaA b)

    23.06.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (24)


  44. Олеся Овчар - [ 2010.06.23 11:10 ]
    Дощик-пустунець
    Чом травичка мокра?
    Звідки ці сліди?
    Це ж бо щойно Дощик
    Прибігав сюди!

    Грався у садочку
    Жмурки з вітерцем.
    Смакував у кроні
    Вишеньки тихцем.

    На старій орелі
    Мрійно посидів
    І вербиці кіску
    Жартома розплів.

    Квітоньці-ромашці
    Казку нашептав...
    Ще почапав трохи
    Босим поміж трав –

    Та й подавсь додому,
    В небо навпростець
    Милий, невгамовний
    Дощик-пустунець.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (8)


  45. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.22 17:02 ]
    ***
    те, що втрачено, – страчене
    страчене спить в землі
    мертвим – тільки пробачити
    гніву – тільки зомліть

    двоє хрестів опівночі:
    жде мене мовчки страж –
    крик би почути півнячий! –
    власний найбільший страх

    потиск руки – витримую
    погляд – мов ніж пройшов
    дяка тепер – від сильної
    мудрої наче Йов

    2008


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  46. Анатолій Сазанський - [ 2010.06.21 22:37 ]
    ZZZZZZZМАНДРІВНИЙ ПОЕТZZZZZZZZZ

    Жаб"ячі оркестри..сни..латаття..-
    Дивовижа місячних ночей..
    Ти своє,росою шите, плаття
    Кинула..невинно.. за плече..

    Білих лілій спалахи божисті..
    Стежечки обірвана струна..
    Згублене коралове намисто..
    Перелитий келишок вина..

    Музика панує над рікою..
    Сивим німбом диригує Бог..
    Любонько, прегарною такою
    Ти ніколи не була.. либонь..

    Там сузір"я знову перем"яті..
    Диригент хлюпочеться в воді,
    І стрибають жовті жабенята
    По його безсмертній бороді..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  47. Василь Степаненко - [ 2010.06.20 18:19 ]
    Не втечеш!

    Якщо ти станеш морем –
    Не втечеш!
    В моїх обіймах будеш бушувати…
    Й вітри не вкрадуть
    Почуттів прибій.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  48. Олеся Овчар - [ 2010.06.17 08:38 ]
    По малину
    Ведмедиця в ранню днину
    Дала синові корзину:
    – Принеси-но, любий сину,
    На обід сім’ї малини.
    Тільки ж ти дивись, Михасю,
    Щоб малина донеслася!

    Назбирав малий Михасьо
    Повний кошичок малини.
    Дуже-дуже постарався –
    І доніс аж половину!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (11)


  49. Софія Кримовська - [ 2010.06.13 22:46 ]
    Чудні
    І ти колись відбудешся до дна,
    і я пірну в глибини неодмінно.
    А що між нами, в принципі, відмінне?
    І ти чудний, і я така чудна...

    І на одні несе нас на полюси,
    чергує Південь Північчю по парним.
    Що я твоєю стану - гадка марна,
    а ти мені останнє віддаси...

    Повільно просуваємося ми
    життям, як океаном, по спіралі.
    Кому - скарби на дні, кому - медалі,
    кому не відхреститись від суми...

    А чим чудних зустріне глибина?
    Таких, як ми? Яким предивним дивом?
    А, втім, яка різниця? – я щаслива
    і ти щасливий, і, либонь, вона...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (9)


  50. Юрій Сегеда - [ 2010.06.13 21:45 ]
    "А ми могли б з тобою в лісі жити..."
    А ми могли б з тобою в лісі жити,
    А ми б собі сушили чебреці,
    По сонцю лаштували б наші ритми,
    Чи по жукові на твоїй руці.

    І ми б навчились дикий мед збирати,
    І ми б уміли сіяти гриби,
    І ми б собі змостили теплу хату
    В цій тиші без асфальту і журби.

    Я б запустив собі кошлаті вуса,
    Куліш варив з джерельної води...
    І щоб до міста не ходили буси,
    Щоб тільки під вікном їжак ходив.

    І ми були б спокійні та ласкаві,
    І зайченя тулили б до щоки...
    Та де б тоді я брав уранці каву?
    Та де б тоді ти брала цигарки?..



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   103   104   105   106   107   108   109   110   111   ...   175