ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ірина Білінська - [ 2010.04.10 13:45 ]
    Я З КРИГИ ТРІШКИ…
    А знаєш, я з криги трішки,
    напевно… і я також…
    Пускаюсь до неба пішки.
    Скажи, чи далеко, Боже?
    Порушую всі закони,
    довірившись волі серця
    і власні пишу канони:
    я з криги і трішки з сонця.
    Я з криги, бо як інакше,
    в обіймах гарячих тану?
    Я з сонця, бо як інакше,
    цвіли б у мені тюльпани?
    Ти знаєш, я з криги трішки…
    Очей твоїх океани, -
    їх дна не дістатись пішки
    і я не дійшовши – тану…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (13)


  2. Дарія Швець - [ 2010.04.10 01:35 ]
    дилогія
    ***
    Якщо віриш мені, то повір - це мине.
    Стане легко тоді, як ніколи раніше.
    Ти побачиш в юрбі ще здалека мене,
    але серце відмовиться битись частіше.

    І я стану для тебе такою, як всі-
    невиразною, сірою, просто чужою.
    І каблучку, оту, що на правій руці,
    не ховатимеш більше, зустрівшись зі мною.

    ***
    Вже з тобою нічого не трапиться,
    якщо навпіл весь світ не розколеться.
    Від вина ще гіркіше плачеться,
    плед не гріє, а тільки колеться.

    Одинокая, некоханая,
    знов до інших твій сон горнеться.
    Тихо з ран твоїх біль капає
    під розпачливий крик горлиці.

    Вся квартира просякла отрутою,
    що її називала ти спокоєм.
    Що ж ти вдієш з судьбою зіпсутою?
    Некоханая. Одинокая.
    2009р.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (6)


  3. Володимир Ляшкевич - [ 2010.04.09 14:11 ]
    Мій Друг, Художник і Поет... За К. Нікольским
    Мій Друг, Художник і Поет, сирого вечора на склі
    Мою любов намалював найпершим дивом на землі.
    І я замовк біля вікна. І радість тиха ожила.
    І з тих часів моя любов зі мною тут була.

    І, як вода, життя текло,
    І тішило його тепло,
    Коли на мокрий вечір я
    дивився крізь віконне скло.

    І довго я не помічав
    В очах любові смутку яв,
    Нудоти дощової слід -
    Моя ж любов губила цвіт!

    Моя любов згубила квіт і згас ясний чудовий день,
    Безрадісну мою любов сотала ночі тінь.
    Минуло відчуття трунке, те чарівливе, огняне́, -
    Моя любове, ось і ти уже не радуєш мене.

    Ущухли ніжності тони,
    Ні висі вже, ні глибини,
    Натхненних ліній станув лет -
    Лише байдужості портрет.

    І віч-у-віч з любов’ю я,
    А на душі жура зрання -
    Безбарв’я покою земним
    Мовчанням ділиться своїм.

    І сяйво дива на лиці потане снігом у руці,
    І зморена моя любов урветься і помре в мені.
    І тлом печального дощу сльозитиме вона по склу -
    Нечутно, тінню уночі, кудись у небуття йдучи...

    І райдугу минулих днів
    Укриє пилом майбуття,
    Утратить мову кольорів
    Любові вицвіле ім’я.

    Малюнок губиться на склі,
    Лишаються одні жалі,
    Невже не поновити знов
    У кольорах свою любов?!

    А може вибити вікно і світ відкрити, заодно!
    Де сонячний малює злет мій Друг, Художник і Поет?!

    [У шир небесного вікна у серці радість ожила.
    Моя любов - така земна - навколо вже була! ] *


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (12) | "Пісню виконує К.Нікольский і група «Воскресенье»"


  4. Валерій Голуб - [ 2010.04.07 20:58 ]
    А насправді там так
    Затямте: я не нуль. Я – одиниця.
    Один з когорти сильних і сміливих
    На чаті абсолютного порядку
    І повної прозорості думок.
    Лавиною мчимо ми по тіснинах
    Гігантської друкованої плати,
    Долаючи мільйон Пе-Ен бар’єрів
    І форматуючи свідомість і буття.
    А струму стимулюючі удари
    Нас направляють у потрібний сектор –
    Ліквідувати всіх, хто заважає
    Гармонії ритмічних коливань.
    Хтось там спіткнувся. Крок убік і – спалах.
    Слабак. Заключив! Так йому і треба!
    Умить карає Всевидюще Око
    Упертих, недолугих і невдах.
    Вперед. Вперед! Скоріш до бази даних
    На площу надвеликих інтегралів,
    Де хмарочос трьох’ядерного бога,
    Де заклик єрихонською трубою
    Розбуджує двовимірні простори.

    - Бійці! Ви зір і слух цивілізацій!
    Так будьте по той бік Добра і Зла.
    Винищуйте несхибною рукою
    Усіх, хто має архаїчні риси:
    Душевну слабкість, жалість, співчуття.
    Хай вас не ятрять докори сумління.
    Я думаю за вас. А ви – рішуче
    Утвердіть абсолютне право сили
    І бездоганну логіку понять.
    Бо тільки точних вимірів краса
    Врятує світ від хаосу й сум’яття!
    І вал екстазу, мов живе сріблО
    По зімкнутих шеренгах прокотився.
    - Ви чули? Безкінечність нам підвладна!
    Прекрасне силіконове майбутнє -
    Воно вже близько! Вже на горизонті!

    Ура! Мене призначили смотрящим!
    Щодень оберігати нашу мову –
    Чудову суміш бейсику і фені –
    Від виправлень і всяких посягань.
    У нас, як у пітбулів – мертва хватка.
    Крокуємо, веселі і завзяті,
    І шлягер «Передсмертний хрип діода»
    Скандуємо зі сміхом на вустах.
    Нехай невдахи борсаються в ДОСі.
    …Та що це? Зникло поле електричне…
    Який там бевзь на «Пауер» натиснув?
    Як темно… Страшно… Чом нас вимикають?
    Виходить, ми прості маріонетки
    В чиїхсь руках… А нам же обіцяли…
    Почути кожного… Безжалісні сатрапи!
    …Допоможіть! Не хочу помира…




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (16)


  5. Ніна Виноградська - [ 2010.04.06 22:35 ]
    Нехай...
    Ковток
    Надії –
    Радість
    Від життя.
    І повний
    Келих
    Оцього
    Чар-зілля.
    Нехай
    Від щастя –
    Повне
    Забуття.
    Хоча
    За ним
    І гіркота
    Похмілля.

    04.12.06



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (4)


  6. Василь Кузан - [ 2010.04.06 10:41 ]
    Коли весна згадає перший сніг
    Коли весна згадає перший сніг
    І побіжить назустріч зорепаду,
    В її думки навшпиньки я прийду,
    Зі слів її зітру зими помаду.

    Коли згадає літо перший грім
    І озирнеться на бурхливу повінь,
    Я голову схилю йому до ніг,
    Смішних тріумфів і поразок повен.

    Коли у сіно осінь упаде,
    Згадає перші квіти серед жита,
    Я буду йти у свій останній сніг
    І буду першим поцілунком жити.


    2003р.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (14)


  7. Іван Редчиць - [ 2010.04.05 08:25 ]
    РУБАЇ (7)
    Великим бути добре, далебі,
    Але не похитнися у собі.
    Осяяна моя душа зорею, –
    Літа у небі – сизі голуби.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (3)


  8. Василь Симоненко - [ 2010.04.01 18:22 ]
    Пророцтво 17-го року
    Гранітні обеліски, як медузи,
    Повзли, повзли і вибилися з сил—
    На цвинтарі розстріляних ілюзій
    Уже немає місця для могил.
    Мільярди вір зариті у чорнозем,
    Мільярди щасть розвіяні у прах.
    Душа горить. Палає лютий розум.
    І ненависть регоче на вітрах.
    Коли б усі одурені прозріли,
    Коли б усі убиті ожили,
    То небо, від прокльонів посіріле,
    Напевно б репнуло від сорому й хули.
    Тремтіть, убивці! Думайте, лакузи!
    Життя не наліза на ваш копил.
    Ви чуєте? На цвинтарі ілюзій
    Уже немає місця для могил!
    Уже народ—одна суцільна рана,
    Уже від крові хижіє земля,
    І кожного катюгу і тирана
    Уже чекає зсукана петля.
    Розтерзані, зацьковані, убиті
    Підводяться і йдуть чинити суд,
    І їх прокльони, злі й несамовиті,
    Впадуть на душі плісняві і ситі,
    І загойдають дерева на вітті
    Апостолів злочинства і облуд!

    23.XII.1962



    Рейтинги: Народний 6.25 (5.73) | "Майстерень" 7 (5.79)
    Коментарі: (6) | "Вірш читає Василь Симоненко"


  9. Юлька Гриценко - [ 2010.03.31 17:27 ]
    * * *
    Ночами дим
    Терпкий ковтаючи,
    Пишу листи,
    Не надсилаючи.

    Кому листи?
    Адресу втрачено.
    Мій світ пустий,
    А ти пробачений.

    Ти, ніби сон
    Щоночі бажаний.
    У твій полон
    Летіла вражена.

    Для нас зима
    Була гарячою.
    Поміж всіма
    Тебе лиш бачила.

    Пробач мені
    За сльози ріками.
    Приходь вві сні.
    Хоча би інколи!

    Душа болить
    Удвоє скручена.
    Всього лиш мить -
    І ми розлучені.


    31.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (23)


  10. Василь Думанський - [ 2010.03.31 06:05 ]
    ТЕЛЕМАНАМ
    Прямокутник з круглими кутами
    Кольоровим сяйвом мерехтить;
    Вечорами, днями чи й роками,
    Перед ним хтось згорбившись сидить.
    Як цікаво глянути на квіти,
    На пташок , що рвуться у політ,
    Чи як з гірки на санчатах діти
    Залітають весело у сніг.
    Затуляють шторами віконце,
    Поїдять спокійно і поп'ють,
    Не побачать схід і захід сонця,
    Як дощинки по листочках б'ють.
    А тим часом, близько, за стіною
    Ластівки щебечуть на дротах,
    Розцвітає дерево весною
    І жовтіє тихо в холодах.
    Та цього не видно телеманам,
    У дворі в них бур'яни й кущі...
    Якщо бачиш світ лише з екрану -
    Що ж тоді посіється в душі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  11. Володимир Півторак - [ 2010.03.31 05:14 ]
    * * *
    Пальці, збиваючись,
    гублячи певність і розмір,
    ніжно витворюють ритми
    на спині Твоїй.
    Вабить незвіданим
    недорозстебнутий комір –
    знову постане одвічне:
    чи варто, чи ні?

    Музику тіла
    підсилює запах волосся.
    Інтро закінчено.
    Кілька пасажів і джаз
    нас заливає…
    І час застигає. І простір,
    повен емоцій і спалахів,
    змінює нас.

    Знову затакт.
    І малюнок тепер дещо інший:
    джаз переходить в латино,
    збиваючи пульс.
    Звільнено груди від зайвого –
    пишуться вірші…
    І на ділянці хребта
    починається блюз.

    Ноги, сідниці, лопатки,
    і плечі, і пальці
    вторять моїм –
    то у терцію, то в унісон.
    Хочеться ж сексти (чи сексу?)
    у цій ситуації…
    Промені сонця, що сходить,
    говорять про сон.

    Треба й до коди підходити –
    вперті закони:
    все, що колись починається,
    прагне кінця.
    Вибух… І тиша.
    Обійми. Цілунок у скроні.
    Ранок. Прочинені двері.
    І сіль на вустах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6)


  12. Катерина Кириленко - [ 2010.03.29 20:06 ]
    Усвоение боли
    В любви, в борьбе, в трудах, не зная меры,
    Ищите свет средь шума и в тиши,
    Ищите свет любви, надежды, веры,
    Ищите свет, как отдых для души.

    Найдите путь из мрака и унынья,
    Одну свою - из множества дорог,
    Пусть сердце вновь расправит молча крылья,
    Шагните ввысь, не назначая срок.

    Тогда в гостях у счастья и печали,
    Вам больше не придется сожалеть,
    Что всем, о чём совсем не вы мечтали,
    Теперь пришлось с тоской переболеть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  13. Катерина Кириленко - [ 2010.03.29 18:55 ]
    Чара невичерпна
    Ми п’ємо вино, й п’яніють вікна
    У сусідськім домі, і на те
    Ти шепочеш: «Хай же буде вічна
    Ця маленька мерехтлива свічка –
    Зіронька, що в головах цвіте…»

    Ми п’ємо вино й щоразу швидше
    Невгамовні оберти Землі,
    За шибками рвійний вітер свище,
    А дніпровська хвиля – вище й вище.
    І лиш кіт муркоче. Розімлів.

    Дна не видно. Повна чара шлюбна.
    Ми п’ємо... О, верховино втіх!
    «Милий мій…» «Моя кохана, люба…»
    Щастя плаче? Чи сміється згуба?..
    П’єш у мене з губ, а я – з твоїх.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  14. Юлька Гриценко - [ 2010.03.28 18:38 ]
    Стань рабом
    А хочеш -- будь моїм рабом!
    Лови за мною кожен подих,
    Не сподівайсь винагороди,
    Не розраховуй на любов.

    Віддай мені своє життя --
    Я ним умить заволодію.
    Відкинь і віру, і надію --
    Вони пішли у небуття.

    Я вранці тихо підкрадусь,
    І буду довго катувати...
    Не маєш права помирати --
    Ти сам обрав свою стезю...

    Ще прагнеш вирватись з оков?
    Постійно втомлений, голодний.
    Ти підписав контракт сьогодні,
    На ньому ще жевріє кров.

    Жорстоким левам кину я
    Тебе для втіхи і забави.
    Я твій Господь і твій Диявол.
    Твоя душа тепер - МОЯ!!!

    Даруй мені свою любов!
    Зігрій у впевнених долонях!
    Тримай у ніжному полоні,
    А ні - то стань моїм рабом!



    28.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (14)


  15. Гнат Голка - [ 2010.03.27 19:08 ]
    Свинопас
    Де ви, соколи Дикого поля?
    Де той воїнства маковий цвіт?
    Де боями гартована доля,
    Де шаблями порубана воля,
    Де предвічний відважний мій рід?

    В Лету кануло славне лицáрство
    У курганах безкраїх степів.
    Вічним сном дух свободи й бунтарства
    Спить на мéжі спокою й митарства
    У пилюці забутих шляхів.

    У розвіянім поросі волі
    Розчинилася маревом Січ.
    Серед тих, в кого лише мозóлі,
    На осяянім ним видноколі
    Рай будує новітній панич.

    Сміючись із дурних гречкосіїв,
    Що воліють зігнити в рабах,
    Не боїться він злих буревіїв:
    Це – не ті, що постануть до дії,
    Це – звитяги колишньої прах.

    Чи настане у бурі твій час −
    Чи втопив ти єство невгамовне?
    Чи забув, куди кликав нас віщий Тарас?
    Чи уже не козак, а лише свинопас,
    І щасливий тому невимовно?


    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  16. Василь Думанський - [ 2010.03.26 21:38 ]
    Коли ти сам...
    У хаті смутно сонячного дня,
    І тюль на вікнах, наче білі грати,
    Коли далеко друзі і рідня,
    І не спішить ніхто зайти в кімнати.
    Там за шибками листя тріпотить,
    І сонце світить крізь віконні рами.
    А в грудях сумно, і душа болить,
    Та так, що і не вимовиш словами.
    Рожеві плями лізуть по стіні -
    То сонце йде до свого виднокругу.
    І, може, десь комусь, як і мені,
    В цей час також не вистачає друга.
    Якби-то знав, пішов на край землі,
    Якби-то знав, що це для когось треба -
    Повідступали б смутки та жалі,
    Щоб лиш схилить жадаючому небо.
    А так не ваблять радіо, книжки -
    Навіщо все це, як ділитись ні з ким...
    Та серце проситься кудись іти
    І хоче бути бажаним і ніжним.
    Тому так смутно сонячного дня,
    Коли ти сам у прибраних кімнатах,
    Коли далеко друзі і рідня,
    І тюль на вікнах, наче білі грати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  17. Юлія Мацигайло - [ 2010.03.25 20:34 ]
    Потрібен Ти...
    Сьогодні знову шоста ранку,
    Як вчора завтра і завжди…
    Холодний присмак від світанку.
    Не хочеться нікуди йти..

    Гарячий чай… Самотня чашка.
    Невтішні ноти пустоти…
    Їй так незатишно і важко.
    Тебе чекає. Ти прийди…

    Зігрій долонями своїми
    Таку тендітну, дорогу,
    Що серцем рветься у обійми,
    Врятуй, втопи печаль тугу…

    Із мрій і снів прийди до мене.
    Цілунком вранці розбуди…
    Створи цей світ як сьоме небо,
    Де будем завжди я і ти…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  18. Адель Станіславська - [ 2010.03.24 21:36 ]
    Весна
    Прийшла весна в самій сорочці, боса,
    Пахучого чар-зілля принесла,
    і ворожила, розпустивши коси,
    аж поки у кохання проросла...

    Кохались трави у густих туманах,
    І мліла ніч у співах солов'я,
    І легінь-дощ хмільними почуттями
    шалів, і шал його пила земля.

    А вітер-шельма так запанібрата
    облесно обіймав гнучку вербу
    і поцілунками дурив завзято,
    немов любив лише її одну.

    Весна в розлогім буйнім дивоцвіті
    запалювала вогники життя,
    Стояли дні теплом густим налиті,
    Кохання дні до самозабуття.

    24.03.10


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (31)


  19. Ярослав Чорногуз - [ 2010.03.23 01:17 ]
    * * *
    «Така у мене справді ти одна» -
    Видзвонюють льодини, мов червінці,
    Я цілу зиму випив аж до дна,
    А твого ще і не торкнувся вінця.

    Ти – молоде, грайливе ще вино,
    Що сяє сріблом, піниться в бокалі…
    Уже б узяв, покуштував давно,
    Та думаю, а що ж то буде далі?

    Як вип”ю зразу – захмелію вмить,
    Й тверезим швидко, дуже швидко стану,
    Смаку ще й не зумію оцінить,
    Чи й зовсім цінувати перестану.

    І тОму залишайся ще, постій,
    Моя байдужість – то, мов льох, кохана,
    Відстоюйся у ньому, молодій,
    І станеш ти ще більш мені жадана.

    Настане час - я опущусь туди,
    Схоплю тебе гарячими руками,
    Як те вино, настояне роками,
    Щоб захмеліти раз і назавжди.

    7490 р. (Від Трипілля) (1982)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (21)


  20. Наталя Скосарьова - [ 2010.03.22 21:36 ]
    Замуровано час
    * * *
    Замуровано час. Засипано снігом і пилом.
    Неозора вічність рани обробля.
    Як не намагалась, все ж не одлюбила.
    А душа вже вище планку підняла.

    Свіжо дихає вітер мені у плечі.
    Тихо плачуть поля, по позбирано врожаї.
    І щодень то скоріш починається вечір,
    Крають небо строкато сумні журавлі.

    Змерз горіх. Не зосталось від листя й сліду.
    Обпікає порепані вени калинова кров.
    Солом'яне дитя розумніше за свого діда:
    Знає, що то є сльози і що є любов.

    Затамовуєш подих. Дихаєщ спаленим листям.
    Хризантемовий жовтень тулиться, мов цуценя.
    Нині вітер справжній. Нині сонце низько,
    Нині зірка народить нове зореня.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (1)


  21. Софія Кримовська - [ 2010.03.21 20:44 ]
    Спас
    За долоню взяла – ворожити бралася наче,
    говорила про долю, любов, золоті літа,
    і просила грошей, дріб’язкових, аби удача
    твій поріг не минула... На яблука мед стікав

    і стікала хустина з волосся, і віск по пальцях,
    і сльоза по щоці, і тремтіла рука, коли
    ти давала останнє, що мала, старій жебрачці.
    - А за кого, хороша, у Бога мені молить?

    Ти не чула нічого, усміхнена йшла у серпень.
    І медово по вулиці тік полудневий час.
    Билось, дзвонами наче, у грудях забуте серце,
    дозрівав у душі, наче яблуко сонцем, Спас.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (24)


  22. Василь Юдов - [ 2010.03.19 14:40 ]
    ГРУША І ОБРАЗ
    Біля річки церква, біля церкви груша.
    Триста років груші, а іще жива.
    Вітер грушу сушить, час коріння душить,
    А весняна річка грушу полива.

    Мимо груші літо десь за обрій тане,
    Як кульбаби білі плинуть зірочки.
    Пам’ятає груша ляхів і османів
    І козачі вольні степові полки.

    Біля груші панство продавало в рабство
    У тяжку неволю душі кріпаків.
    Біля церкви прапор піднімався красний,
    Випраний у крові наших мужиків.

    В грушу кулі клались з кулемета німця.
    І осколки бились, від радянських мін.
    А вона зосталась жити на одинці,
    Щоби дочекатись змін і перемін.

    Дочекалась волі, хоч пеклась і терпла,
    Дочекалась дихать рідною весной.
    Та якийсь нахабник з виборчого пекла
    Пригвоздив на груші фотообраз "свой"...

    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  23. Гренуіль де Маре - [ 2010.03.18 13:04 ]
    Невдала втеча
    Химерна думка: я – твоя дитина…
    Ні, не по крові. Просто так – дитя.
    Клубочком би згорнутись на колінах
    Твоїх, і так дрімати все життя –

    Життя, що не дає й на мить забути,
    Що всі шляхи криві, всі долі злі…
    Мов кошеня, калачиком згорнутись
    Та й переспати всі свої жалі.

    І не доскіпуватись, в чім провина
    Моя… Сповзти в цілюще забуття.
    А ти не смійся. Я – лише дитина.
    Налякане і зморене дитя.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (10)


  24. Іван Зубар - [ 2010.03.18 13:46 ]
    Утрачена весна
    Була холодною ота весна,
    ще сніг лежав на дальніх верховинах,
    а я тобі про теплі дні писав,
    бо ти в мені світилась, як зорина.
    І я тобі щемливо сповідавсь,
    палив між нами відстані і дати...
    А вир чуттів – як весняна вода,
    і чим я серцю міг тоді зарадить?
    Я все ж не зміг те слово віднайти,
    в якім зійшлись і відчай,
    і відрада.
    ... Я тут, між гір.
    А десь в долині – ти,
    моя найбільша, найгіркіша втрата...
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (14)


  25. Варвара Черезова - [ 2010.03.17 15:26 ]
    Я - ніхто...
    Я - ніхто серед сірого пилу і вічних застуд.
    Ані ті, ані інші до себе мене не беруть.
    Я здавалась легкою. Тепер я отруйна мов ртуть.
    По-дитячому боляче й щемко. Я тут і не тут.

    Я - ніхто серед цукру, ванілі і пишних розмов.
    Загірка, засолона... За... Просто не та і не тим.
    Їхня їжа – це сміх, почуття – перестояний дим.
    По-дорослому важко і гидко зіграти любов.

    Я - не я. З цим пора вже кінчати. Бо хто як не я
    Порятую себе ж від... Скажімо... Ні, далі ні слова.
    Це все пил, це все вітер, це сон. Це все ніч і полова.
    Або холодно надто і вікон багато. І я...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  26. Олеся Овчар - [ 2010.03.17 08:09 ]
    Мишенята-риболови
    Мишенята на ріці
    Вправно ловлять окунців.
    Довгі вудочки – лозини:
    – Ти, ловись, ловись, рибино!
    – Ой, клює, тягни, держись!
    Рибка бочком тільки “блись” –
    У відерку вже вона.
    Ось – одна, і ще – одна...
    Буде юшечка смачна!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  27. Ірина Зелененька - [ 2010.03.16 16:13 ]
    ***
    Сварга зими -
    небо покраяне.
    Колір луни –
    ніби до Каїна.
    Смальта душі:
    очі розгадані.
    Сонця до слів –
    губи окрадені.
    Наче брехня,
    псота на вулиці.
    Всоте, мов гар,
    кутаю руки ці.
    Плутаю день –
    пальці розмотую.
    В ноги зима
    меншою псотою.
    Стане поріг
    сватом і соромом.
    Любий мені
    щиглем і вороном.
    Ти мені весь
    серцем і крилами.
    Світ у гілки…
    Пізно і зимно ми.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (9)


  28. Світлана Луцкова - [ 2010.03.15 22:01 ]
    Буденний вірш (або жіноче-буркотливе :))
    У хатині, що пахтить ваніллю,
    Добувають віку сто чудес:
    Гойдалка, ліжник, побитий міллю,
    Жовтий кактус і великий пес,
    Мушлі, недоспіваний вітрисько,
    Капці, що носив Абу-Касим...
    А життя проходить зовсім близько,
    Тільки поза, поза домом сим.
    Устаю раненько щонеділі:
    Квіти-кухня-праска-пироги...
    Із туману, - пахощу ванілі, -
    Постають кисільні береги.
    Жовтий кактус, коржик, чаю чашка,
    Ні гроша, ні щастя ні на гріш.
    Каже Доля: "Всім живеться важко.
    На, візьми, киселику поїж".
    Семиструнна, отже, - семижила,
    Семибарвна крапелька на дні...
    Може, щастя і не заслужила:
    Прикра я. Не служиться мені.
    А ріка Молочна - та й без броду.
    Пресолодкі води в тій ріці!
    Лиш довіку дмухають на воду
    Ті, що попеклись на молоці.

    2005


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)


  29. Андрій Мирохович - [ 2010.03.15 12:31 ]
    мій беніто
    знаєш братику
    я люблю фашистів
    за їх чорні сорочки.
    від них пахне здоров’ям
    навіть з телеекрану.
    стара кінохроніка –
    паради молодих і красивих,
    експресія, виразні жести,
    беніто схожий на борця
    чи там, скажімо, боксера,
    виступи з балкону
    істеричні як накликання дощу
    на співучій мові данте,
    інколи думаю – знаєш
    напевно його недруги
    вчились в школі краще за нього,
    вони більше цінували ренесанс
    все-таки петрарка там чи бокаччо,
    і, щоб йому не було самотньо
    на цьому провінційному балконі,
    вони повісили поряд кохану


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (12)


  30. Гренуіль де Маре - [ 2010.03.14 21:14 ]
    Игра в вопрос-ответ
    Ах, какой снегопад!
    Подхвачу на лету
    Твой ответ невпопад…
    Мой вопрос – в пустоту.

    Снегопад не спеша
    Тихо высветлит ночь.
    Леденеет душа…
    Он спешит ей помочь,

    Он хоронит дома,
    Засыпает живьем -
    Но страшней та зима,
    Что во взгляде твоем.

    Не сержусь. Не сужу.
    Я смирилась давно.
    …Я тебя разбужу
    Горстью снега в окно.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (6)


  31. Богдан Чернець - [ 2010.03.14 19:16 ]
    Едемська пісня
    А я чекатиму тебе
    повернену із того світу,
    холодну ще зимовим сном
    і теплу вже гарячим літом.

    Я малюватиму тебе
    іконою благої вісті
    від ангела, що загубивсь
    і віднайшовсь в едемській пісні.

    І я співатиму тебе
    Акафістом хрестів щоденних
    із дисонансами прощань
    і у гармонії повернень.

    Ще я молитиму тебе.
    Мов чотки пхатиму години,
    померлої в Голгофи час
    і знов воскреслої надії.

    Бо я любитиму тебе
    у цьому чи у тому світі,
    далеку ще вчорашнім днем
    і близьку вже ранковим світлом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (11)


  32. Ігор Павлюк - [ 2010.03.13 23:07 ]
    Вином малюю музику на склі.
    * * *

    Вином малюю музику на склі.
    Душа співати хоче – слів не знає...
    А я останній раз на цій Землі
    Минаю пекло і втікаю з раю.

    Мій сивий ангел в крилах держить ніж.
    А в мене серце – мов сумна хлібина.
    Завмер серед хрестів і роздоріж.
    Воскрес – як вічна туга кураїна.

    Немов горілка з порохом – сніги.
    А ртутні ріки дна свого не чують.
    І пахнуть на весь Всесвіт пироги,
    І духи предків у душі ночують.

    Яка вона тяжка – ота душа –
    Стає з роками! – того ж снігу брила,
    Що важча від гріха і від гроша
    І легшає, коли добро зробила.

    І нерви заплітає, мов косу, –
    А тятива, а тятива виходить…

    Над нею весь людський весняний сум,
    Що перейде у трави і у води,
    Що переллє у тишу чи вулкан,
    Вологу тайну космосу і жінки.

    Сльозою намальована ріка
    Така легка, як рання смерть сніжинки.

    А я останній раз на цій Землі
    Шукаю пекла, рідного, як раю.

    Вином малюю музику на склі.

    Душа співати хоче –
    Слів не знає.





    Рейтинги: Народний 5.75 (5.72) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (14)


  33. Ірина Білінська - [ 2010.03.13 19:51 ]
    РОМАШКОЮ
    Ромашкою у небо - не втомилась
    моя душа за руку із твоєю.
    О, як же я чекала і молилась,
    щоб ти хоч раз назвав мене своєю.

    О, як же довго серце ворожило
    на пелюстках тендітних у чеканні.
    Любов, що розтікалася по жилах
    не знала ані страху, ні вагання.

    Я відпускала в небо мрії-стріли
    і вірила – на землю їм не впасти.
    В ту мить, коли тебе я полюбила -
    я просто прирекла себе на щастя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (13)


  34. Наталія Крісман - [ 2010.03.13 15:41 ]
    В ОБІЙМИ ДО ВІЧНОСТІ...
    Міріадами крихітних часток
    Розлітаюсь по всенькому світу -
    То бажаю доземно упасти,
    То в безмежжя небес полетіти,
    То зірватись краплиною з висі,
    Скам"янілу зросивши землицю,
    То багрянцем з"явитись на листі,
    То калиновим стати намистом,
    То зорею ясною сіяти -
    Світлом Правдоньки душі зцілити,
    То Надії оазою стати
    У пустелях байдужого світу.
    То у небі ключем журавлиним,
    Що вертає до рідного краю,
    То струмочком у горах невпинним,
    Що природу довкруг напуває,
    То веселкою понад ланами,
    Свіжим вітром в спекотну годину,
    То акордом чаруючим в гамі,
    Що в обійми до Вічності лине,
    То пташиною в чистому полі,
    Що Господнє ім"я прославляє,
    То усмішкою гарної долі,
    Що на Когось за рогом чекає...

    Лиш ніколи собі не дозволю
    В цім житті стати ближньому болем!

    13 березня 2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (11)


  35. Варвара Черезова - [ 2010.03.12 13:45 ]
    Минуле
    Гортаєш блокнот. Імена і старі телефони.
    І цифри як листя торішнє – щемке і знайоме.
    Тобі не подзвонять і ти вже тепер не подзвониш.
    Навіщо цей спогад? Минуле так часто зникоме…

    Гортаєш себе. Розлітається листя зотліле.
    Навіщо цей безум. Назавше відріж і не зміряй.
    Ти ще пам’ятаєш? Ми в полум’ї мліли й горіли.
    В останньому полум’ї літа ти цілив у вирій.

    Розводжу безсоння у горщиках з синьої глини.
    Мої підвіконня холодні, і ти їм не личиш.
    Ніхто вже не винний, ти чуєш?! Ніхто вже не винний.
    Самотність це навіть не мода, самотність – це звичай.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  36. Василь Юдов - [ 2010.03.11 11:49 ]
    КРАПКА
    Крізь драну раму із минулої доби,
    Де навіть гній мав дух однопартійний,
    В бібліотечний фонд (не де-небудь собі)
    Заперлась муха в час новий і вільний.
    Прижилась там на мудрих стелажах.
    Серед книжок не раз на пил сідала.
    І грабцями своїми по книжках
    Літературний хист у крапках проявляла...
    Десь повзала на томиках Дюма,
    А десь Вергілія цим способом читала.
    На репродукціях картин митців сама
    Останні крапки, як штрихи кидала.
    На Кобзареві крапала тире,
    На Глазовому коми проставляла.
    І повне зібрання Ульянова не вмре,
    Бо муха і його перечитала.
    Освічена тепер! Не одженеш її.
    Настирно лізе в очі, носа, вуха.
    І крапки, вже тепер, як начебто над “і”,
    В журнали і газети свіжі плюхка.
    Що то є грамотна – мушище серед мух!
    А в принципі, хто що до неї має?
    Убити жалко – адже людям друг,
    Отою крапкою культуру помічає!

    2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  37. Гренуіль де Маре - [ 2010.03.09 16:12 ]
    Мартовская гроза
    Весенний гром рассыпался метелью -
    Так замело, что тропки не найти.
    От окон с черно-белой акварелью
    Не отвести мне взгляд, не отвести…

    Безрадостна застывшая картина –
    Два цвета, никаких полутонов…
    Озябший март на голых ветках стынет,
    Качаясь меж заснеженных стволов.

    Волною снега, сорванною с крыши,
    Я захлебнулась… Нет к тебе пути.
    Моя зима твоей весною дышит.
    Не провести судьбу. Не провести.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (5)


  38. Валерій Голуб - [ 2010.03.08 19:10 ]
    Україна, 1827



    "мені тринадцятий минало..."
    Співали десь по вулиці.Смеркалось.
    Зганяв хлопчак ягнят на водопій.
    Два паничі до хрипу сперечались,
    Кресали істину в дискусії палкій.

    То панові племінники, студенти.
    Один з Варшави, а другий з Москви.
    Затяті хлопці, вічні опоненти,
    Їм хоч стріляй - по своєму, і квит.

    - Как славно пели нынче про Маруську!
    Хотя грубы одежды этих жон,
    Но их язык, по сути, тот же русский.
    Вот только сильно польским искажен.

    Пан пОляк відпарирував учено:
    -Пшепрашам бардзо, алє то нє так.
    То мува польска, тилко змосковщена!
    - Опять ты против! Экий ты чудак!

    Одно бесспорно: эти малороссы
    Вовеки не подымутся с колен.
    А раньше было, наставляли косы.
    Поместья выжигали в прах и тлен!

    Однако, нынче нет у них стратегов.
    Пророков, что от Господа даны.
    И будут ли?…
    -Ми нє позволям тего.
    І вперше тут погодились вони.

    Малий вівчар в кріпацькій одежині
    Ішов з роботи втомлено на тік.
    Він чув оті слова бридкі, чужинні,
    І франтів гнівним поглядом обпік.

    -Гляди-ка, мальчик! Смотрит с осужденьем.
    Похоже, возомнил, что мы пьяны.
    Пари! Развеселю в сие мгновенье.
    Лови пятак! Ну-с, мы, надеюсь, прощены?

    Не зворухнувсь хлопчак. Насупив брови.
    -Не взял! Какой же гордый, свинопас.—
    Сміявся лунко вітер у діброві...
    -Хохленок! Как зовут тебя?
    - Тарас!


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (23)


  39. Вітер Ночі - [ 2010.03.08 15:44 ]
    Волшебным Женщинам ПМ )))
    От каменных в веках застывших баб
    И профиля надменной Нефертити,
    От Таис, где мужчина только раб,
    И взбалмошной сократовской Ксантиппы,

    От локона прекрасной Натали,
    Джоконды иль Мадонны Рафаэля,
    До искажённых образов Дали
    И складок мраморных Микеля

    Ты, женщина, – загадка бытия.
    И, преклоняя пред тобой колены,
    В твоём величьи меркли города
    И рушились, и возводились стены.

    Мерцаньем глаз и запахом волос,
    Шаманством Севера и волшебством Востока,
    Изменой, вымыслом, коварством слёз,
    Твореньем Божьим и веленьем рока

    Ты, женщина, как высшее из благ,
    Как торжество Афин и гибель Трои.
    Ты – радость жизни и глубинный страх,
    Врата в чистилище и страстные покои.

    И, восходя из глубины веков,
    И прах, и тлен преодолев, незримо
    Всё так же тонким пальчиком, без слов,
    Ты, как и прежде, правишь бренным миром!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (17)


  40. Наталія Крісман - [ 2010.03.08 14:19 ]
    І душа моя ніжно Твою обійме...
    Над могилою знову в зажурі стою
    І не вірю, що в світі Тебе цім нема.
    Бо щодень, то все більше, здається, люблю,
    Ти пішов - але я не лишилась сама.

    Біля ніг моїх свічка згорає слізьми,
    Рана в серці безмовно від втрати щемить.
    Але вірю в ту мить, як зустрінемось ми
    І ніхто нас не зможе навік розлучить.

    Ми собі нагадаємо нашу весну,
    Погляд Твій, мов вогонь, знову душу пройме.
    А як ні – я з думками про Тебе засну,
    І душа моя ніжно Твою обійме...
    2001р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (4)


  41. Катя Тихонова - [ 2010.03.08 10:38 ]
    * * * * *
    Ще трішки снігу і краплина смутку
    і погляд твій крізь вчора - в глибину.
    Якби ж знайти ту довжелезну вудку,
    що до сердець притягує весну, -
    іще холодну, але завтра - в цвіті,
    Оголену, - та завтра у вбранні.
    Таку тремку, із сонцем у зеніті,
    Бруньковану любов"ю у мені...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (9)


  42. Віктор Максимчук - [ 2010.03.08 00:51 ]
    МОЄ СЕЛО
    Село моє… Вертаюсь, як на свята,
    Дорогою, котра сюди вела.
    І теплотою гріє рідна хата
    Та цвіт черешень осяває день.

    Приспів:
    Моє село з квітучими садами,
    І у саду буяє черемшина.
    Та в пам’яті зостанеться із нами –
    Сорочка-вишиванка й Україна.

    Приспів.

    Тепер нежданий гість я в цій оселі…
    Хоча до тебе йти ще… та іти.
    І сяє сонце променем веселим,
    Щоб зігрівать довколишні світи…

    Приспів.

    Все пам’ять моя береже й донині –
    Промінчиком висвічує вона,
    Мов маминою хусткою в долині,
    Горить неопалима купина…

    8 березня 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.3) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  43. Людмила Линдюк - [ 2010.03.07 13:15 ]
    Вас не стосується?
    Вас не стосується її неврівноваженість?
    Вас не обходить, чом вона одна,
    І руки,густо перстнями прикрашені,
    І постать, що прекрасна і сумна?

    Вас не турбує мрій дівочих течія,
    І розмаїття ніжних почуттів,
    І те, що ...м у ж н і м поглядом „приречена”,
    Чужа вона у вашому житті?

    Вам ні до чого вії підфарбовані,
    Рожеві тіні, що навкруг очей?
    ...Та все ж у звабнім погляді приховано
    Ви пестите нестриманості щем!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  44. Людмила Линдюк - [ 2010.03.07 13:39 ]
    Юнацька закоханість
    Розбирайте, кому мало, щастя!
    Нині я з душею не в ладу:
    Не пройшла закоханості кастінг, –
    Отже з кола дивного зійду,
    Як ніхто його не візьме з лету, –
    Понесу, – іще не бачив світ! –
    На собою створену планету.
    Там – беріть! – розвішаю на пліт,
    Помережу вусом виноградним,
    Вигаптую росним кришталем...
    Хтось спинив стривожено і владно:
    – Зачекай! Воно ж іще мале...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Адель Станіславська - [ 2010.03.07 09:13 ]
    Поцілуй
    Поцілуй, приголуб, пригорни,
    Закружляй мене ніжністю вальсу,
    Пристрасть ночі в мені розбуди,
    Доторкнувшись губами до пальців...
    Захлинувшись шаленством твоїм,
    Від знемоги в обіймах розтану, -
    Розіллюся туманом густим,
    Солов'їною піснею стану.
    Серед зір, серед ночі - твоя,
    Засоромлена, тиха, невинна...
    Прошепочу кохане ім'я,
    І над обрієм пташкою злину.

    02.03.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (16)


  46. Іван Редчиць - [ 2010.03.06 15:47 ]
    РУБАЇ**
    1
    Свободу мислі і свободу слова
    Не закують у золоті окови,
    Якщо твоя, нащадку мій, душа –
    Не попаде в тонкі тенета змови.

    2
    Знайду колись я філософський камінь,
    Схоплю його тремтячими руками,
    І більше не баритимусь ніде,
    Минаючи задушні фіміами…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (15)


  47. Зоряна Ель - [ 2010.03.05 21:35 ]
    Як завше
    одну кавову ложку смутку
    в мигдалевий горішок ока -
    так несолодко, віриш, нудко,
    і невчасно, ото морока.

    одну чайну ложку тривоги
    в порцелянову чашу серця,
    подрібнивши її до того ж,
    на додачу до дрібки перцю.

    одну липову діжку щастя
    до щоденно пісного тіста -
    не багато, і - ще, баластом,
    краплю дьогтю...
    як завше,
    після.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (12)


  48. Олена Осінь - [ 2010.03.05 13:14 ]
    Веснянка для донечки
    Пробуди-буди
    З талої води
    Люба веснонько!
    Заплети-плети
    Березню мости
    Перевеслами.
    Із роси-краси
    Квітом зарясним
    Умий личенько.
    Та здіймись-устань
    У тендітний стан
    Мов вербиченька.
    І в кривий танок,
    У веселий скок
    Попід берегом,
    Побіжи-біжи
    Полем до межі
    Юно-зелено.
    Щедрі промінці
    В овес-пшениці,
    Рясне житечко,
    Освяти світи
    Сонцем золотим
    Тепле літечко.
    Зашуми-шуми
    Листом у громи,
    В лузі явором,
    А як припече
    Ми тобі спечем
    З тіста жайвора.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (20)


  49. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.05 10:42 ]
    Березневі дерева
    …Боги наші – суть великі родичі…
    Велесова Книга (дощечка 33)

    …Березневі дерева стоять, як Дажбожі кумири…
    Зі сповитих югою Небес висівається сніг…
    На поранених скронях дерев запікається миро…
    Те, що бігтиме в квітні річками у мене з-під ніг…

    …Я проходжу щодня по озимих полях, як Предтеча,
    Неспокутаний волхв, несповіданий синій туман…
    В мене чари живі, бо щодня я дивлюсь, як під вечір,
    Примирившись з кінцем, відступає на Захід Зима…

    …А на Сході гримить – суть: відмерле скидає Природа…
    І все вище щодня котить колесо Зірка ясна…
    Просинається Дух, Рожаниці народжують Рода…
    Все коротшає ніч – суть: зі Сходу знисходить Весна…

    …Березневі дерева стоять, як оплавлені свічі…
    Починають гніздитись птахи, значить, скоро тепло…
    Так минає цей день, ніби мить, запечата… у Вічність…
    Від Весни до Весни, суть: так буде, так є, так було…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький-с.Книжківці
    03-04.03.2010 року



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (10)


  50. Адель Станіславська - [ 2010.03.04 22:28 ]
    Не квапся*
    Не квапся, не біжи, не поспішай.
    Дорога у життя така далека...
    Ще трапляться у ній і дощ, і спека,
    і грім, і грози, пахощі й розмай...

    Не квапся, не біжи, не поспішай.
    Ще будуть радості, печалі і тривоги,
    стежки неходжені, поразки, перемоги,
    любов і сльози - віри не втрачай.

    Усе в житті з подякою приймай.
    Хай буде добрим щире твоє серце,
    а очі - ласки повнії озерця.
    Не квапся, не біжи, не поспішай...


    * Моїм дітям

    22.02.10


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (26)



  51. Сторінки: 1   ...   105   106   107   108   109   110   111   112   113   ...   175