ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.05 10:42 ]
    Березневі дерева
    …Боги наші – суть великі родичі…
    Велесова Книга (дощечка 33)

    …Березневі дерева стоять, як Дажбожі кумири…
    Зі сповитих югою Небес висівається сніг…
    На поранених скронях дерев запікається миро…
    Те, що бігтиме в квітні річками у мене з-під ніг…

    …Я проходжу щодня по озимих полях, як Предтеча,
    Неспокутаний волхв, несповіданий синій туман…
    В мене чари живі, бо щодня я дивлюсь, як під вечір,
    Примирившись з кінцем, відступає на Захід Зима…

    …А на Сході гримить – суть: відмерле скидає Природа…
    І все вище щодня котить колесо Зірка ясна…
    Просинається Дух, Рожаниці народжують Рода…
    Все коротшає ніч – суть: зі Сходу знисходить Весна…

    …Березневі дерева стоять, як оплавлені свічі…
    Починають гніздитись птахи, значить, скоро тепло…
    Так минає цей день, ніби мить, запечата… у Вічність…
    Від Весни до Весни, суть: так буде, так є, так було…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький-с.Книжківці
    03-04.03.2010 року



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (10)


  2. Адель Станіславська - [ 2010.03.04 22:28 ]
    Не квапся*
    Не квапся, не біжи, не поспішай.
    Дорога у життя така далека...
    Ще трапляться у ній і дощ, і спека,
    і грім, і грози, пахощі й розмай...

    Не квапся, не біжи, не поспішай.
    Ще будуть радості, печалі і тривоги,
    стежки неходжені, поразки, перемоги,
    любов і сльози - віри не втрачай.

    Усе в житті з подякою приймай.
    Хай буде добрим щире твоє серце,
    а очі - ласки повнії озерця.
    Не квапся, не біжи, не поспішай...


    * Моїм дітям

    22.02.10


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (26)


  3. Олександр Хоменко - [ 2010.03.04 21:22 ]
    світ – наче вирва від не пережитих століть
    світ – наче вирва від не пережитих століть

    бродить самотність у вітряних коленкорах

    жінко з очима блакиті – хто зможе пірнуть у блакить

    і не заблукати в німотних твоїх коридорах?



    хто перетне цю зневіру людську напролом?

    хто цю непевність від тебе цілунком відмає?

    …жінці з очима зеленими падає сніг на чоло

    значить зима або просто любов відступає



    все надбання від безладних доріг – порохи

    пристрасть відійде а з нею і води солоні

    …жінці з очима кориці у горлі лоскочуть птахи

    і незбагненне тепло раз у раз осідає у лоні


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  4. Олександр Хоменко - [ 2010.03.04 21:57 ]
    те, що відчуєш між ребер...
    те, що відчуєш між ребер – ковзке і кулясте

    рухи його – то такий ритуальний танок

    вгору, і вниз, і по колу, де повнять щокрок

    спазми терпкі ще нічим не прикритого щастя



    кажуть, то серце між ребер, і кажуть, воно живе

    тільки ж не серцю угору по стравоходу

    рухати перші кавалки вугілля й льоду

    вислід того, що свідомість на клоччя рве



    те, що відчуєш, єднає сильніше за кров

    голос урветься, та тільки на мить осягання

    в оці тріпоче рибина, бо спіймана запитанням

    поміж двома розростається сад із чутливих мов

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  5. Наталія Крісман - [ 2010.03.03 15:25 ]
    ВИПРОБУВАННЯ
    Життя випробовує нас -
    Так хоче Господь.
    Відточує, наче алмаз,
    І душу, і плоть.

    Життя загартовує всіх
    Своїм ремеслом,
    Щораз посилаючи гріх,
    Чи кинувши злом.

    Та в кожного Ангел є свій
    І свій Сатана.
    І в тім, що спокушує змій –
    Є й наша вина.

    З нас кожен долає поріг
    Своєї біди.
    Життя випробовує всіх -
    Так буде завжди!
    2001р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  6. Віталій Ткачук - [ 2010.03.03 13:16 ]
    Лисички (уявлялка)
    Дві лисички йшли зі школи
    З ранцями на плечах
    І рясне суничне поле
    Здибали надвечір.

    Назбирали жменю ягід,
    Цвіту в чай нарвали,
    Та незчулись бідолаги,
    Як і заблукали.

    На траві сидять лисички
    І дрібненько плачуть —
    Жовті сукні, мокрі личка
    Хто ж знайде, побачить?


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (16)


  7. Віктор Погрібний - [ 2010.03.02 23:56 ]
    ПРАВДА
    ...І сіли з сонцем* ми за стіл.
    Отак - воно, так я - навпроти.
    Хлібина - навпіл й промені навпіл
    окрайця аромат і жару дотик.

    Шановне всілось - пан чи сер,
    округлість ручкою підперло,
    і вже не встать мені тепер —
    мертво.

    - Оце, - кажу, - твої дари
    із рук моїх так щедро звисли...
    І я почув тихенький скрип -
    засовалось шановне в кріслі.

    - Дивись, - кажу, - твої дари!
    Поклав я свіжі паляниці,
    і мов дівочі пишні лиця
    засяли знадної пори.

    - Це як сміялось ти і гріло,
    як руки наші ти жаліло.
    Так радісно тоді було.
    Усе росло, немов двигтіло,
    сміялось дальнє аж село.

    А сонце!
    Од сміху бралось за живіт,
    аж капав піт,
    не піт, а краплі золоті
    на довгій сонячній фаті...

    -1 це, - кажу, - твої дари,
    поклав миршавий огірочок.
    Це той пожовклий той рядочок,
    що ти спалило ізгори.

    Як - заховайся! - ми просили!
    А ти палило...
    Ось - сіль тобі, ось - ніж.
    Ріж.
    їж.

    Шановне - бачили б! - скривилось,
    великим оком подивилось.
    Почувся ляс, почувся тряс,
    і громовиця понеслась.

    Лише одвірки затріщали,
    як вирвалось воно з дверей
    і до зеніту знов погнало
    своїх коней...

    Хоч раз, можливо, за сторіччя
    сказав йому я правду в вічі,
    а чи на щастя, чи біду -
    я суду жду.

    * Тут - не світило, з яким грішно мені було б сісти за один стіл. То є алегоричний образ рідної держави.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  8. Олеся Овчар - [ 2010.03.02 22:40 ]
    Давай...
    Давай зустрінемось у мрії
    Десь після півночі надій,
    Коли туманом посивіє
    Старий лукавець-вітровій.

    Пройдемо місяцем-місточком
    Понад безоднею гріхів.
    Чи хто цю зустріч напророчив?
    Ніхто б гадати не посмів.

    Ледь чутним порухом безодня
    З’єднає дві душі в одну.
    Теплом наповнена долоня
    Стривожить давню таїну.

    Цілунком стрепенеться щастя,
    Розсипле іскорки принад...
    А на Землі, напевне, здасться,
    Що то почався зорепад...
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (26)


  9. Адель Станіславська - [ 2010.03.02 22:53 ]
    Літня ніч
    Небо ясніє зорями,
    Сутінками прозорими
    стигне нічна імла.

    Місяця стигле яблуко
    променів срібну патоку
    в трави густі злива.

    Стану ногами босими
    в зілля умите росами,
    садом нічним пройдусь,

    Там де танцюють колами
    запахи матіолові, -
    в пахощах розчинюсь.

    01.02.10


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (20)


  10. Наталія Крісман - [ 2010.03.02 19:37 ]
    Продовження снів
    Я бажаю продовження снів, що пройшли:
    Плавні лінії тіл, що на стелю лягли,
    Мерехтіння тіней і гарячих думок...
    Це – любов, що з’єднала нас, наче місток.

    Божевілля долонь і вінок з наших рук,
    Невгамовного серця надривистий стук...
    Це вогонь Твоїх синіх, бездонних очей
    Заманив мене в прірву жагучих ночей.

    Всі любові слова заніміли у мить,
    Впала тінню розлука на неба блакить...
    Зла реальність обрізала крила у мрій,
    І тепер лиш у сні промовляю : “Ти – мій...”.

    Якби сни мої стали реальними знов
    І воскресла похована вчора любов,
    Я би серцем торкнулась до райдужних мрій
    І гукнула у всесвіт, що Ти – тільки мій!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  11. Вітер Ночі - [ 2010.03.02 17:18 ]
    Капельки росы...
    Капельки росы, капелька слезы…
    Тихий шелест трав под твоим окном.
    Тают без следа в небе миражи,
    И грустишь в раздумье о былом.

    Тоненькая нить всё ещё цела –
    Связаны навек, не порвать рукам.
    К вечеру другая сложена цена
    Горьким недоверчивым словам.

    Тише, не шуми, то весенний бред.
    Тленны и скупы странные слова.
    Через столько лет, через столько лет
    Разлетелись, встретившись едва.

    А в глазах твоих капельки росы,
    Капелька слезы на твоих губах.
    Всё проходит, верь, – это миражи,
    Что повисли на семи ветрах.
    1995г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (37)


  12. Зоряна Ель - [ 2010.03.02 10:27 ]
    Тюльпаніссимо
    не випрошуй манни у панни,
    а вирощуй для панни тюльпани
    тюль на вікнах, панно, тумани -
    у пастельних тонах оманних

    панни ніжки стеблисту стежку,
    між тюльпанових снів мережать
    панорамно – і безугаву
    тюльпаніссимо, браво! браво!


    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (21)


  13. Адель Станіславська - [ 2010.03.01 20:39 ]
    В сльозу перетворилася душа
    В сльозу перетворилася душа,
    У горлі лунко серденько забилось,
    Зросила черствість світу у очах,
    Коли щокою стрімко прокотилась...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  14. Ірина Кримська - [ 2010.03.01 14:00 ]
    І горе — благо
    І горе — благо. Ти прости народе,
    що я Чорнобиль благосним зову.
    Але чомусь, як вдуматись, виходить,
    що, клятий, він утримав на плаву
    тонулу душу... Ти прости зухвалість.
    Приреченість чорнобильська — свята.
    І ранений у саме серце праліс
    відкрив до сходження занедбані врата.
    Відкрилися! Та, сяйвом засліплені,
    всі кинулись урозтіч. Страшно так
    у Божім вистражданім одкровенні
    не бачити спасіння вищий знак.

    2000 (нічого не змінилося)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (19)


  15. Артур Сіренко - [ 2010.03.01 02:51 ]
    Примхи станіславської бруківки. Збірник хокку.
    Вибрані хокку

    * * *
    Тінь від ратуші
    Людей зробила сірими
    Вечір, осінь і місто...

    * * *
    Я б у Станіславі
    Щасливий був... Але хмари
    Про старість нагадали мені...

    * * *
    Я б ще довго топтав
    Бруківку Станіслава ранкового...
    Але небо, квіти на клумбах...

    * * *
    Біля синагоги топчу асфальт
    Старими черевиками
    Хризантеми цвітуть...

    * * *
    І ти теж, чорний круче,
    У Станіслав шукати долі прилетів?
    Вітер над містом...

    * * *
    Крізь прозорі дерева -
    Чистий як серце сніг...
    Чому в цьому місті так сумно?

    * * *
    Шум дощу...
    Для чого прийшов я сюди?
    Вулиця Грюнвальдська...

    * * *
    Тополя листя губить свої
    Здалось на мить - то я винен
    Що осінь настала...

    * * *
    Десь я тут спокій загубив
    Між цими будинками.
    На Бельведерській...

    * * *
    Горобина стиглими ягодами
    Бруківку вкрила
    Втомленими ногами чавлю...

    * * *
    Бородатий безхатько!
    І про нього напишу
    Вірші свої химерні...

    * * *
    Синагоги Станіслава!
    Як я в цьому капелюсі
    На рабина схожий!

    * * *
    Подих зими!
    Чи вулицями серця
    Я досі самотньо блукаю?

    * * *
    Її тіло як човен
    І я пливу
    Не знати куди...

    * * *
    Крізь прозорі дерева -
    Чистий як серце сніг...
    Чому в цьому місті так сумно?...

    * * *
    Холодний вітер
    Хмари думок жене...
    Стілець серед кімнати...

    2001


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  16. Богдан Сливчук - [ 2010.02.28 22:13 ]
    * * *
    Снігопад, снігопад,
    Білий пух в твоїх косах.
    Незабутній наш сад
    Є у пам’яті досі.

    Незабутні всі дні
    Коли вишні біліли.
    А сніжинки малі
    В твоїх косах все грілись.

    А сніжинки, мов цвіт,
    Все літали, літали.
    Ми одні на весь світ
    Поміж вишень гуляли.

    Ми одні у саду
    В січні, мов серед квітня.
    То не вишні цвітуть,
    То любов наша квітне.

    Нас манив снігопад,
    Покружляти у танці.
    Йшли чужими у сад,
    Повертались коханці.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (12)


  17. Адель Станіславська - [ 2010.02.28 22:57 ]
    Я безмежно була щаслива
    Я безмежно була щаслива,
    В ті далекі-далекі дні,
    Коли юність була смілива,
    Коли серце було вразливе,
    Коли мрії були яснІ.

    Коли радість в душі співала
    соловейком в травневу ніч,
    Коли смутку-журби не знала,
    Коли дива в житті чекала,
    Коли гра вартувала свіч.

    Так, безмежно була щаслива.
    Я співала тоді пісні...
    Час минув, а від мого дива
    Залишилась зола... Квапливо
    пролітають за днями дні.

    Я щаслива, таки щаслива.
    Хоч уже й не безмежно, ні...
    Я уже не чекаю дива,
    Давні мрії, живі, звабливі
    Часом линуть до мене в сні...́


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (16)


  18. Галантний Маньєрист - [ 2010.02.28 20:34 ]
    Ах ці весни!
    Прощавай мій осудливий розсуд -
    Уготований спалаху лишок!
    Зачаруюсь, і знову напрочуд,
    Красотою душевною ніжок,
    Невимовною спрагою ласки,
    І повірю в будь-що, - не баріться!
    О ці весни – удачі й поразки,
    О суничного раю ворітця!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  19. Олексій Кацай - [ 2010.02.25 12:46 ]
    Пліт
    Згасає
    вщент розбитий сателіт
    і десь край Сонця догоряє осінь,
    а мій пробитий
    метеором пліт
    гравітаційна
    течія уносить
    до рифів
    незалюднених світів,
    де піниться
    геть скрижанілий
    водень
    і б‘ється об бурульки стрімчаків
    несамовите
    сяєво безодень,
    наївно відцентроване плотом
    навколо мене.
    Та, розгледівши це, пише
    навпомацки
    осліплий астроном:
    «За ним – лиш космос!..
    І нічого більше».
    Й тривалий час
    розгадує секрет,
    що в цій робінзонаді
    винне нині –
    горизонтальне
    мислення планет
    чи вертикальні почуття людини?
    А пліт пливе
    у сріблі сивих скронь,
    комет і айсбергів,
    але здається
    істотам
    з обморожених підсонь,
    що холод є
    сповільнений вогонь
    з недоторканного запасу
    мого серця.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.38) | "Майстерень" 6 (5.38)
    Коментарі: (13)


  20. Володимир Тимчук - [ 2010.02.24 22:47 ]
    Вимуштрувана ідилія
    Вона пройшла повз мене тихо­-тихо,
    Пронісши ніжний шлейфу аромат.
    І тут мене спіткало дивне лихо —
    Кохання зазирнуло у мій сад.
    Її блакитні очі, часом, сині —
    З жагою, повною солодкої печалі,
    Зв’язали погляд мій і я загинув —
    Душа поринула в ласкаві муки раю.
    Твій стан тендітний хочу обійняти,
    Вустами злитися в палкому джерелі.
    Моє ти серце змусила палати,
    Здійснилось все, що бачив я вві сні.
    Та дійсне щастя йде повз мене боком –
    …Сталь холодить… реальність… автомат…
    А десь її лунають тихо кроки…
    Кохання залишає любий сад.

    1997, Київ


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  21. Гренуіль де Маре - [ 2010.02.24 13:47 ]
    Симфонія еро-мінор
    Тебе чекала все життя.
    Зачахла, всохла і зів’яла…
    І на порозі небуття
    В реанімацію попала.

    Черговий лікар позіхнув,
    Налапав пульс, послухав серце
    І на сестринський пост гукнув:
    «Оця до восьмої загнеться!»

    Штативи крапельниць… Дроти,
    Прозорі трубки, монітори…
    А на сусіднім ліжку… ТИ!!!
    Такий же безнадійно хворий

    О пів на восьму?! Все, кранти,
    Лишилось жити півгодини!
    Зриваймо трубки і дроти,
    Бери мене, о мій єдиний!

    Зіллються душі не тепер -
    Спочатку з тілом поєднайся…
    То байдуже, що ти вже вмер -
    Кохай мене, не зупиняйся!

    «Оце так смерть! Собі б таку…» -
    У морзі вражено шептали.
    …А несолодку і слизьку
    З нас санітари позмивали.

    24.02.2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (35) | "Юлька Гриценко,"


  22. Василь Кузан - [ 2010.02.24 12:25 ]
    Це не минеться...
    Коли це минеться? Все вітер, все протяг...
    Юлія Бережко-Камінська
    Це не минеться. Не мине
    Ні вітер цей, ні протяг, ні
    Ця ніч і цифри на стіні
    Пускатимуть по колу стрілку…

    Так стрімко вилетить в пітьму
    Ліхтарик світлом незбагненним
    І жовтим колом переверне
    Й просвітить все: твій сон, тебе…

    Тривог потік протік крізь тебе
    І поколов чоло вінками
    Вичавлюючи вічне «ні».

    Німий актор – посланець неба
    Приколе пристрасті зірками
    І тінь розіпне на стіні.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (9)


  23. Олена Осінь - [ 2010.02.24 12:31 ]
    Не сполохай весну
    Не сполохай весну. Ще таку недосвідчено-юну,
    Тільки-тільки від сну, іще пóстіль тепліє в гаях,
    Іще шкіра гірчить перепрілим листом і буркýном,
    Ще студена блакить сизе небо до ніг застеля.

    Ніжний вітер-баюн не торкав ще не чесані коси,
    Між долин, як в раю, не розтали цнотливі сніги.
    Тільки-тільки у сік наливаються груди і лози,
    І в дівочій красі умивають лице береги.

    Не сполохай весну, зачекай, хай одягне монисто,
    На крапіль голосну, на нестримні дзвінкі ручаї,
    А коли зацвіте, з-під снігів, первозданно і чисто,
    У тепло золоте, у любов загорни плечі їй.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (22)


  24. Наталія Крісман - [ 2010.02.24 00:40 ]
    МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ
    До тебе, Господи, взиваю
    І сподівання щирі маю –
    Що Україна вільна буде
    Від лицемірства і облуди,
    Від бездуховності й зневіри
    Людців, душею зачерствілих;
    Від злої долі та безправ’я,
    І тих, які завжди лукавлять;
    Від нетерпимості і зради,
    Ярма грошей, полону влади;
    Від фарисейства лже-героїв
    І збайдужілості людської;
    Від тих, хто дух вкраїнський нищить,
    Забувши все святе та вище,
    І наче круків хижа зграя
    Вкраїну навпіл розривають,
    Розбрату сіючи в нас зерна...
    Від всього зла, всієї скверни
    Зціли, Всевишній нас Владико,
    Щоб вільним став народ великий!!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (10)


  25. Віктор Максимчук - [ 2010.02.23 23:29 ]
    ***
    Віталію Колодію

    Живе людина на землі святій?
    За внутрішнім велінням служить Слову.
    А я давно вже маю на меті
    Бажання стати з нею на розмову…

    Хоч думка мчить до сонячних орбіт,
    Та він не зупинивсь на роздоріжжі.
    Пером своїм змальовує цей світ
    І надає йому відтінки свіжі.

    Слова, як душу, стелить на листок,
    Думки черпає у глибинних надрах,
    І прокладає з вічністю місток,
    Вкарбовуючи мить земного кадру.

    Живе людина на землі святій
    І за велінням Бога служить Слову,
    Та пам’ятає мудрості прості,
    Які слугують за першооснову…

    23 лютого 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.3) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  26. Юлька Гриценко - [ 2010.02.23 17:31 ]
    Під знаком STOP
    =1=

    Під знаком STOP
    Сухий листок
    Пожмаканий.

    Ти все почув
    І я мовчу
    Заплакана.

    То львівський рай:
    Старий трамвай
    І вулиці.

    Весна вже раз
    Пішла від нас.
    Минулося.

    За тридцять днів
    По тонні слів
    Сказали ми.

    Пройшла зима,
    Блукай сама
    Вокзалами.

    Прощай-прости
    І відпусти
    Під зливою.

    Бо під дощем
    Я буду ще
    Щасливою.

    =2=

    Минула ніч.
    У чому річ?
    Не спалося.

    Лічу до ста.
    Твої вуста
    Згадалися.

    Налив вина
    І пив до дна
    Знеможено.

    Спалив мости
    Та всюди ти
    У кожному.

    Забудь сумне,
    Годуй мене
    Сніданками.

    Ти зранку йшов,
    Забула, що
    Коханка я.

    Накину плащ,
    А ти не плач.
    Не згадуймо.

    І цілу ніч
    Я віч-на-віч
    З помадою.

    =3=

    Прокляв мене
    І не мине
    До старості.

    Ти був сліпим,
    але не пий
    Із радості.

    Залиш вино,
    Й не економ
    На реченнях.

    Ти ще нічий?
    Віддай ключі?
    Безпечніше...

    Не хочу я
    (хоч не твоя)
    Ніякого!

    А ти кохав
    Чи не кохав?
    Однаково.



    23.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (23)


  27. Василь Кузан - [ 2010.02.23 09:01 ]
    Соло на віолончелі
    Н.С.

    1
    Вам лічить дні віолончель.
    Вам личить велично вивчати
    Лице вівці. Вино – на чати
    Й тепло вдягати у шинель.

    До світла виведе тунель,
    Та затискають час лещата.
    Ви – мати, Ваша винна хата
    Зустріне лагідно, мов Лель.

    Коко. Кокто. Колишні коні
    Літають лісом, літом... Сам
    Візьмуся бути саксофоном -

    Для Вашого бажання – фоном.
    Співцем. Слівцем на грудях дам,
    Що світ виорює з долоні.


    2
    Декоративна дивна тиша.
    Ти – шабля у руках митця.
    Лиця твого ляклива миша
    Лишає спогади. Оця,

    Де ти, де твій стрімкий неспокій.
    Покійна посмішка мети -
    Не ти. Нести нестримний опій,
    Мов опік збуджені коти.

    Використовуєш, мов декор
    Коротку сукню, декольте.
    Тепер тебе пухнастий вектор,

    Мов Гектор викує. Не те.
    Тепер на білосніжнім троні
    Нема мужчин. Коти і коні.


    3
    Відкриваю вічність. Перший сніг,
    Ніби та, на банях позолота.
    Виростають ягоди з болота
    І латаття тягнеться до ніг.

    Ніби все довкола замело...
    І мелодію ховає тихий голос,
    І тугий згинає спину колос,
    І стежки вертають у село...

    Там душа із сумнівами б"ється
    І весна оголено сміється,
    І дари приносить Менестрель.

    Дивовижно ніжно, наче кішка,
    Припинає коника до ліжка
    У гріхах свята віолончель.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (11)


  28. Катруся Матвійко - [ 2010.02.21 21:52 ]
    Піду в математики!
    Піду в математики, вірші писатиму цифрами!
    Шукатиму рими у коренях, навіть в іксах.
    Та графік параболи просто поставлю епіграфом.
    І душу ховатиму в мінусах. Може, в плюсах.

    Піду в математики! Точність там, чіткість увічнені.
    Безпристрасний рух різних ліній, без слів і принад.
    А буде душа розриватись від болю і відчаю,
    Візьму на папері і виведу: ігрик квадрат!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (16)


  29. Оксана Пухонська - [ 2010.02.21 17:48 ]
    * * *
    Задихані політики й піїтики -
    Останні трубадури деепох.
    Така ось постістотна аналітика,
    Де все ніщо,
    І всі іще ніхто.
    Спиваються останні псевдоклірики
    В іконостасних відблисках очей.
    Перед життям,
    Що все чекає лірики
    І ніби кров між венами,
    Тече.
    Дурманить місяць стоптану незорянісь,
    Летить крізь простір
    Висохла сльоза.
    І голос гри між бібліями й торами
    Зітхає отченашно в образах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (35)


  30. Ірина Кримська - [ 2010.02.20 20:13 ]
    Елегія
    Вже берег, любий... Човник у траву
    нехай кладе натомлені рамена.
    Я сном до тебе краще припливу,
    а ти пливи ізнов у сон до мене.
    Давай поглянемо, як зорі поміж верб
    ховаються від Місяця і Ранку,
    як річки хвилями увитий нерв
    тремтить від ніжності русалки-бранки.
    Я лагідно тобі над серце вир
    кладу долоню поцілунком долі.
    Ти чорним тіням-шерехам не вір —
    в мій сон любові поринай поволі.
    Щоб серця мого жар не вистигав,
    вустами з серцем випий ранню стужу,
    аби у сні і у дорозі знав,
    що й поруч тебе за тобою тужу,
    що ти у світі — першочинний світ,
    душа тобою щовесни вагітна.
    Я — стежка, на якій твій легкий слід
    услід тобі завруниться й розквітне.

    1996


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (10)


  31. Ірина Білінська - [ 2010.02.20 17:52 ]
    *****
    А ти прийди й нічого не питай.
    А ти прийди, як і колись приходив.
    Хай усмішки твоєї чистота
    окрилить серця радісні акорди.

    А ти прийди і тихо поцілуй.
    Торкнися уст солодкими устами.
    Я кожен сумнів дотиком спалю,
    що злодієм крадеться поміж нами.

    А ти прийди, чи літо, чи зима,
    чи дощ, чи сніг, чи хуртовина люта…
    Нема розлук у Всесвіті! Нема…
    Хіба лиш ті, що вигадали люди.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (7)


  32. Іванна Голуб'юк - [ 2010.02.19 22:28 ]
    ****
    ви так далеко спогади зотліли
    між нами сірі будні пролягли
    сплетіння вулиць мов судини тіла
    і жовта осінь жовтої жури

    сльота і день короткий як спочинок
    от якби поруч ви та вас нема
    горнятко чаю думи без зупинок
    мої холодні пальці як зима

    ви без жалю ви так до мене строгі
    ця туга вічна серце на шматки
    моя любов і ваша і дорога
    яку чомусь не можете пройти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (7)


  33. Василь Кузан - [ 2010.02.19 20:26 ]
    ЧОРНА КВІТКА КОХАННЯ

    "Потік, наче коник, грає...", Марія Матіос

    Як ся має чорна квітка?
    Що ховає в пелюстках?
    Розправляє ніжні крила
    В пелюстках рожевий птах.

    Хоче випурхнути звідти,
    Розгорнути темну ніч,
    Хоче волі, щоб летіти
    У солодку мрію стріч.

    Бо така у крил потреба:
    Рушником високим неба,
    Сонця вітром золотим
    Колихати втіхи дим.

    2
    Твоя рука повільно, вільно
    Миє ноги і сосці...
    Я тебе, таку звабливу,
    Мив би тільки в молоці.

    Я б твоє святкове тіло
    В ласку слова сповивав,
    А чудову чорну квітку
    В крила зваби цілував.

    Я тобі вплітав би в долю
    Стежку, що в любов сія...
    Але я – лиш коник річки.
    В кожній краплі річки – я.


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (15)


  34. Олеся Овчар - [ 2010.02.18 10:51 ]
    Баба-Миша
    Дружно, весело, завзято
    Ліплять Бабу мишенята.
    Ну звичайно, не Ягу,
    А біленьку снігову.
    Котять кулю, котять другу.
    Не зважаючи на хугу,
    Не зважаючи на сніг,
    Звідусіль лунає сміх.
    Третя куля вже готова –
    Буде Баба ґонорова.
    Чорні очка, чорний ніс
    І лозинка в Баби – хвіст.
    На додачу Бабі – вушка,
    Як у справжньої пікушки.
    От радіє дітвора!
    Усміхається “Ура!”
    Їхня подруга нова -
    Баба-миша снігова.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  35. Лоллі Азбьорн - [ 2010.02.17 21:29 ]
    твоє ім'я
    я заїдаю втому шоколадом
    ти запиваєш розпачі дощем
    я зашиваю душу недоладно
    ти заливаєш свій сердешний щем

    ми топчемося на руїнах
    босоніж по розбитім склу,
    а ти від мене далі й далі...

    хіба ж я винна?
    істина в вині,
    вино у келисі,
    вина в мені
    проїла незагойні рани
    твої тирани
    ...таранили відкриті двері
    фортеці, де ніхто не жив

    а що від сліз? лиш плями на папері

    я винна!
    що розкрадала щастя по кишенях
    і що приходила до тебе в снах

    тебе розвіяв вітер в прах:
    лиш попелу в долонях жменя

    і твоє ймення на вустах
    терпке як істина,
    що у вині


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (9)


  36. Іван Редчиць - [ 2010.02.15 08:34 ]
    НАШ МЕЧ
    Рубаї

    1
    Створіння я не мавп’яче, а Боже,
    І забувати це мені негоже.
    Лише нескорений, безсмертний дух –
    Усяку гидь і нечисть переможе.

    2
    Тримаймо дужо проти ворожнеч
    Це слово рідне – обоюдний меч.
    Якщо його ми в душах збережемо –
    Воно зупинить смертоносний смерч.

    3
    Нехай щасливий буде нарід рома,
    Котрий ніколи не ночує вдома.
    Щасливі будьте, українці й ви, –
    На всіх дорогах, що ведуть додому.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (3)


  37. Василь Кузан - [ 2010.02.15 08:13 ]
    ТАНГО
    Па – падолистом, тактом і хистом,
    Руку у руку, плече до плеча.
    Котиться нота в спраглі ворота,
    Музика йде від ключа до ключа.

    Ласкою марячи, вовче і заяче,
    Боже і грішне. Пани і раби.
    Б’ються акорди, душі мов хорди,
    Аури вічні з подушок роби.

    Сниться – не сниться: в косах косиця...
    В небо, в безодню, назад і вперед,
    То замовкаючи, то воскресаючи,
    Словом палаючим капає мед.

    Небом і долом коло за колом
    Шепіт і трунок, і темінь, і ти...
    Тільки б не збитися, чи не розбитися,
    Тільки б до сліз забуття довести.

    Світлими кадрами над простирадлами
    Доторком, подихом, помахом крил...
    Певною мірою – танець над прірвою,
    Щастя й нещастя, безсилля і сил.

    Жаром і холодом, брудом і золотом.
    Ніжності ріки, цілунків мости...
    Небом і долом коло за колом,
    Казка і трунок, і темінь, і ти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (12)


  38. Микола Руденко - [ 2010.02.14 23:03 ]
    Мати (триптих)
    1.

    Клумаки випадають з натруджених рук.
    Хто піддасть їх на плечі у вирі людському?..
    Ти босоніж торкаєш розпечений брук,
    Так ти ходиш в віках по вугіллі жаркому.

    За ворота виходять дебелі сини,—
    І сліди замітає за ними пороша.
    Материнської мови забудуть вони:
    Вже та мова для них — нехороша...

    Бригадири щоранку обходять двори.
    Лиш в неділю є воля городець скопати.
    Трактори...
    Управління...
    Директори...
    А годуються люди з твоєї лопати.

    Десь вимахують крани високих споруд,
    Ти ж заснеш восени при нетопленій печі.
    І стотисячний хор оспіває твій труд,—
    Та ніхто не піддасть тобі клунок на плечі.

    2.

    Вам треба пісню про колгоспні руки?..
    Ось лиш пером зненацька пошкребусь.
    А там. дивись, уже ідуть онуки
    Виховувати совість у бабусь.

    Вони ростуть, мов лісова травиця,
    Немов пирій у житньому рядку:
    Сто обліковців на твою правицю,
    На кожен палець —
    по керівнику.

    І кожен щедрі обіцянки стеле,
    І оплески не знають жодних доз...
    І канцелярський млин повітря меле,
    Розмахуючи крилами відозв.

    А ти викашлюєш старечі груди
    І кажеш в ніч невидимим синам:
    — От бач, виходять наші дітки в люди.
    Дай бог їм щастя більшого, ніж нам.

    На них тепер нейлони й чорнобурки,
    І возять їх машини —
    не вози...
    Всі трудодні твої — лише для курки.
    А бур'янець під тином —
    для кози.

    І часом очі робляться сумними,
    І сумніви тяжкі в полон беруть:
    — О боже праведний! Що буде з ними,
    Коли сільські бабусі перемруть?..

    3.

    Наливається вірою серце моє,
    І вдивляється думка в невидимий корінь:
    Ген селянка мадонною в небі встає —
    Господинею вічних земних перетворень.

    Все, що мусить померти — помре на віки
    І народиться День із новим неспокоєм.
    Україно !..
    З твоєї легкої руки
    Не боронь мені стати твоїм перегноєм.
    Хай вростають у череп шорсткі корінці,
    Вибираючи з мене земне і небесне.

    Прийде віщий туман,
    і в його молоці
    Невгасима зоря над землею воскресне.

    Сонце зніме утому з натруджених рук,
    Всесвіт кине на плечі блакитну кирею...
    Кизякова,
    солом'яна,
    чорна від мук,—
    Станеш ти, Україно, тією зорею.

    1963


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.63)
    Коментарі: (2)


  39. Евгений Волжанский - [ 2010.02.14 23:00 ]
    Solenne
    Ю.С.


    Восстав из ада, позабыв о рае,
    Земной покой ломая или строя,
    Я счастлив, что живу и умираю,
    Что в памяти моей - пчелином рое -
    Ещё жужжит одна тоска о малом
    Ребёнке милом, тыча в сердце жалом.

    Я горд, что в сердце том крест-накрест клинья
    На кладбище, где правит оживленье;
    Что там, внутри, под горькою полынью,
    Гниение, горение и тленье
    Не тронут никогда моих кумиров,
    Не сотворённых мной - мне данных Миром.

    Я не жалею - так, немного грустно:
    Я пил любовь, но пел чужие песни
    И, солью захламивши жизни русло,
    Её оставил безнадёжно пресной,
    Надежды жажду утолил слезами -
    И в море не ходил под парусами.

    Свою печаль и радость подытожив,
    Стою. Гляжу, как дождик неуклюжий
    Идёт. Но и ему в итоге тоже
    Со стёкол, с крыш, с ресниц твоих, из лужи
    Уйти обычно некуда, лишь кроме
    Как в землю, век заканчивая в коме.

    Мы оба с ним безадресны. И оба
    Несовместимы с солнцем, хоть и слепо
    Стремимся к свету - радуге под нёбо...
    И разница лишь в том, что, выпав с неба,
    Один вспорхнёт назад - бескрылой птицей;
    Другой - крыла сложив, не возвратится.



    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (2)


  40. Дмитро Кремінь - [ 2010.02.14 20:06 ]
    ***
    Ледь шелестить вологими губами
    В колодязі глибокому вода.
    Серпнева ніч схиляється над нами,
    Зірками в душу небо загляда.
    О, ноче України! Ми самі
    Себе шукаєм, задивившись вгору,
    Де все вже є в небесному письмі –
    Літа війни, терору й людомору.
    Але не цим і ми, і світ стоїть,
    І ми не діти цвинтарної саги.
    І сяйво йде із світлових століть,
    Немов небесні корогви і стяги.
    Яке високе небо уночі!
    Мов авта на Хрещатику – світила.
    Сузір’я підбери собі, і мчи
    На Банкову свою небесну, мила.
    Це ж так у нас: окраїнна земля,
    То половці, то Русь, то печеніги.
    Вертаємось – і зорями поля,
    А лоціями – Велесові книги.
    То мчить по нас то Січ, а то орда,
    Чумацький Віз гуркоче понад нами.
    І ледь шепоче білими губами
    У Сиваші солоному вода...


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (6)


  41. Ліна Костенко - [ 2010.02.13 18:01 ]
    Три принцеси
    Немов чарівні декорації –
    жасмин, троянди і бузок.
    Кузини мамині, три грації,
    як три принцеси із казок.

    Які ж вони були вродливі,
    три Лади-Лебеді тоді!
    І трішки-трішки вередливі,
    і дуже-дуже молоді.

    До них у гості ми приходили,
    вони жили через город.
    О тихий сад мойого подиву,
    де сливи звалися ренклод!

    Де шпак літає,
                           сойка літує,
    принцеси ходять серед клумб...
    А їх давно вже переслідує
    страшний безжалістний чаклун.

    Він поселився в домі їхньому,
    під зорепадом жолудів.
    Колись я ввечері приїхала
    і чула, як він шарудів.

    В тому годиннику з зозулькою
    він причаївся у кутку.
    Вона з віконечка вигулькує,
    ніяк не вимовить:
                           «Ку-ку!»
    Над тою гиркою деркучою
    вже й не ворушиться вона,
    бо хтось підкручує, підкручує
    залізні вуса чаклуна...

    Стоять садів квітучі повені.
    А я зайти туди боюсь.
    Там три принцеси зачаровані
    у сивих зморщених бабусь.


    Рейтинги: Народний 7 (5.75) | "Майстерень" 7 (6.2)
    Коментарі: (1)


  42. Ліна Костенко - [ 2010.02.13 17:44 ]
    Старий годинникар
    Ще пароплавчики чаділи,наче праски,
    ще ми шукали крем’яхи в піску, —
    на пограниччі дійсності і казки
    стояв той дім за хмарами бузку.

    Там жив дідок, що схожий був на графа,
    в краватці чорній, не як всі діди.
    В трельяжі віддзеркалена карафа
    була як сон криничної води.

    Усмішкою дитячої фортуни
    було для нас потрапити в той дім.
    Там все було блискуче і латунне,
    і лампу там залишив Алладін.

    А той старий, достоту Каліостро,
    щось прецизійне маючі в руці,
    дивився в шкельце, наче кібець, гостро
    і поціляв у гвинтики й зубці.

    Навколо нього час лежав навалом.
    Співали птиці в шибку із куща.
    А він, старий, сидів як за штурвалом —
    в руках крутив манюньке коліща.

    Куди він плив? Немов стояче озеро,
    у сутінках поблискував трельяж.
    Всі механізми цокали загрозливо,
    і з пітьми хтось казав йому: "Приляж!"

    А він крутив малесенькі штурвали,
    і плив, і плив... З якої далини?
    Його дитинство в рамочках овальних
    дивилося на нього зі стіни.

    Крихкий комод вивірчувала шашіль.
    З куточка сяяв срібний образок.
    Його душили спогади і кашель,
    і навіть той за вікнами бузок.

    У мерехтінні маятників мідних,
    коли гуділа басова струна,
    над мурашинням циферок термітних
    він був — як тінь старого чаклуна.

    Він лікував годиннички куповані.
    Час зупинявся, цокав і кульгав.
    Вночі нам сходив маятник уповні,
    а він тихенько гирку підтягав.


    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 7 (6.2)
    Коментарі: (6)


  43. Олександр Бик - [ 2010.02.13 12:29 ]
    ***
    Злободенну таблетку-реальність
    Кладу під язик:
    Знову ранок приходить –
    Від цього не краще-не гірше…
    Ця проклята зима,
    До якої сяк-так уже звик
    Замітає сліди,
    А із ними недопалки віршів.

    У легенях гніздиться
    Бронхіт і загублений дим,
    Щоб зігрітись хоч трохи
    Мугикаю ритміку блюзу.
    Ця навальна зима,
    Як одвічна причина причин:
    Розібратись в собі –
    Відшукати прощення і музу.

    Небо кашлем вологим
    На місто відхаркує сніг…
    Ця зима, як остання
    Із тих, що не буде ніколи –
    Порозкидала нас
    На сітківці колійних доріг,
    Що вчорашніми днями
    Біжать безперервно по колу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (4)


  44. Олексій Тичко - [ 2010.02.13 10:18 ]
    Останній епікриз
    Худа у чорнім балахоні скаже «годі»
    Від пункту «А» до пункту «Б» доїхав віз.
    Прийшов безгрішним, а піду з клеймом на лобі.
    В лікарні випишуть останній епікриз.

    Чесноти і гріхи, скелети і гордині,
    Не весело тягнув скрипучий древній віз,
    Багатства не скопив, а тільки думи в скрині.
    Що в голову прийшли під оберти коліс.

    В зіркових небесах там вічність нескінченна,
    Дарована творцем, але на жаль, не нам.
    Смугасті мої дні, погасить сила темна,
    Покірно в судний день піду я в інший стан.
    23.01.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  45. Анатолій Ткачук - [ 2010.02.12 20:23 ]
    Подивися, мій друже...
    Подивися, мій друже, як Осінь
    В місто входить, дівчисько руде,
    Стрічку вітру заплівши у коси,
    І на посаг тумани пряде.

    Ти поглянь-но: дерева так хутко
    Повдягали багряну парчу!
    А по вікнах остиглих маршрутки
    Тихо котяться сльози дощу.

    Опадає листок із гілляччя,
    Оглядає довколишній світ.
    Вже й земля. Он колеса маячать...
    Що ж, Ікаре, плати за політ...

    Де-не-де зорі зблискують зрідка
    Поміж хмари дрантиві, старі.
    Лине темрява млява нізвідки,
    Огортає старі ліхтарі.

    Львів заснув. Тільки Осінь вродлива
    Йде по ньому, дівчисько руде,
    Древнім левам розчісує гриви
    Та сріблясті тумани пряде...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (10)


  46. Іван Редчиць - [ 2010.02.12 15:56 ]
    ГОЛОС МОЛИТВИ
    Рубаї

    1
    Немов світильник, світить людям гріх,
    І в темряву ще більшу манить їх.
    Тож подивися добре, що поклав ти,
    Не поспішай зав’язувати міх.

    2
    Вклонявся і вклонятимуся Богу,
    Бо Він проклав у вічність нам дорогу.
    Якщо зберіг ти в серці Божий дар,
    То спас назавжди - свою душу вбогу.

    3
    Як зможеш сміло меч укласти в піхви,
    Героєм станеш, не почавши битви.
    Тож хай затихне скрізь крицевий дзвін –
    Під голос материнської молитви.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  47. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.02.12 11:34 ]
    * * *
    Мої найщиріші вітання усіх митців ПМ
    із Днем закоханих.


    Гортаю листопад
    погаслих днів.
    Пожовклі дати
    опадають в осінь.
    Меланхолійна
    канцелярська
    постіль
    подій,
    бездій,
    надій,
    безсонь
    і снів.

    У кожного свій жереб.
    Хоч мені
    круп’є фортуна
    усміхом не світить,
    я все своє життя
    ішов до світла.
    Чи не тому
    й судилися вогні?

    Вогнем вогню згораю,
    а над ним
    хтось обігріє душу,
    хтось долоні,
    хтось омине,
    а хтось на дно безодні
    в мою безвихідь
    прилетить крізь дим.

    Боротиметься
    за моє життя,
    не тямлячи ні опіків,
    ні страху.
    І попіл розітнуть
    дві білі птахи –
    заручені вогнем
    Вона і я…

    Пожовклих дат
    зів’ялий листопад
    відшарудить
    у запокійний попіл,
    а я повірю
    божевільній спробі
    підвестися з-за
    грат падінь і страт.

    Підвестися
    заради почуття
    в безвиході
    пробудженого Нею.
    Хронічний мрійник,
    мрія - Галатея.
    Заручені вогнем
    Вона і я.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (33)


  48. Сергій Татчин - [ 2010.02.09 22:45 ]
    авітаміноз
    1
    вечір_зуб стирчить сторчма.
    загусає морок.
    плаче дівчинка_зима.
    їй на вигляд сорок.

    срібло солі на очах,
    в животі судоми.
    я без тебе в грудні чах,
    не виходив з дому.

    нудьгував, боявся скла –
    де ти_з ким ти_хто ти? –
    доки тіло вірша склав –
    в голові – на дотик.

    і носився, як дурний,
    з віршем цілий січень:
    це означення вини
    суто чоловіче.

    а тому не в мене вір,
    а у добрі_люде,
    вір у двір, де холод_звір
    мерзне цілий лютий.

    вір безбоязно у те,
    що слова – не гамір,
    що без тебе не цвіте
    серце_орігамі.

    вір не просто у слова,
    а у вірш між нами:
    я тебе приримував –
    в бога_душу_маму!



    2
    густо забита космічним тату
    синього неба шагренева шкіра.
    я – надто болісно! – вірую в ту,
    що не зневірить.

    це переборений страх висоти
    кільцями безуму пахне і квітне.
    я присягаюся в тебе врости
    опійним квітнем!

    мозок_кульбаба на ніжці хребта,
    тільки дмухни – і одразу не стане.
    ти і не та, й запопадливо та –
    марево тане.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (118)


  49. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.02.09 17:27 ]
    * * *
    Все-таки – по спіралі!
    Все-таки – не замкнеться!
    Тільки б звучати й далі
    Словом на повне серце.

    Жити – не пережити,
    ВИносити крізь відчай.
    Буде душа відкрита
    Кожного – як обличчя.

    Буде єдина правда,
    А - не мільйони «істин».
    Те, що піде у завтра –
    Стане до болю чистим.

    Буде? Коли і де це?
    Ближче – життя підвалів…
    Як зайнялося серце –
    Значить – виток спіралі.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  50. Василь Кузан - [ 2010.02.08 12:42 ]
    Роби зі мною все, що хочеш...

    Роби зі мною все, що хочеш...
    Цілуй мене у кожну букву,
    Запалюй, пий, в’яжи законом –
    Я стану плахою і троном.
    Цілуй мене у кожну букву.

    Твори молитву на струнах плоті,
    Веди в найперші двері світу
    І розірви мою орбіту.
    Твори молитву на струнах плоті.

    Роби зі мною все , що хочеш,
    Лише коли розплющу очі –
    Не виходи з цієї ночі.
    Не виходи з цієї ночі...

    Роби зі мною все, що хочеш.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (21)



  51. Сторінки: 1   ...   106   107   108   109   110   111   112   113   114   ...   175