ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Іван Андрусяк - [ 2009.12.04 17:04 ]
    . . .
    з цими літерами
    сама недогода
    пишеш зри
    виходить пропаще
    пишеш пропащо
    виходить хир

    далі пишеш земля
    і вона розверзається
    пишеш воля
    і стинаєш плечима
    яка в біса воля
    який ще у біса хир
    його звичайно
    також викреслюєш

    досить тобі неділі
    з жовтим наділом на китиці
    досить тобі рум’яна
    м’ятого
    в кольорі кмину

    з ними однаково мусиш
    писати мисліте
    з ними як собі хочеш
    писати мисліте
    з ними як собі знаєш
    писати мисліте

    як собі
    вимстиш

    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (1)


  2. Іван Андрусяк - [ 2009.12.04 16:18 ]
    НОВА ДЕҐЕНЕРАЦІЯ
    ми не маски ми стигми тих масок що вже відійшли
    ми не стіни ми стогін імен що об стіни розлущені
    ідемо до людей у вінках недоспілих олив
    у простертих долонях несемо гріхи як окрушини

    ми останні пророки в країні вчорашніх богів
    ми останні предтечі великого царства диявола
    ми зчиняємо галас і це називається гімн
    ми сякаємось в руку і це називається правила

    а дівки на мітлі це наложниці втрачених вір
    це михайло булгаков надламаним сміхом заходиться
    в божевільній труні долілиць повертається вій
    матюкається сич ремигає зашумлена хортиця

    табунами блукають отари і несть їм числа
    по найвищих деревах як дзвони гойдаються пастирі
    по незвіданих нетрищах душі виходять на злам
    і спалахує небо червоною мічене пастою

    розенкранце зі сцени старий канделябр забирай
    гільденстерне жени за куліси розгнуздану свиту
    покоління майстрів відчиняє ворота у рай
    а старий азозелло веде під вінець маргариту

    1991


    Рейтинги: Народний 6 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (3)


  3. Олена Осінь - [ 2009.12.04 13:05 ]
    Тангó
    Де біла ніч.
    Де плавиться залізо.
    Де у розпечених пісках самум.
    Де громовиці тишу ріжуть грізно.
    Де навпіл небо, і по венах струм.

    Де стогне лід.
    Де сніг на квіт у травні.
    Де на кориді плащ і кров – одне.
    Де скелі й море у протистоянні.
    Де миттю крок над прірвою майне.

    Де перший раз,
    Достоту, як останній.
    Де мій надрив, і де політ його! –

    Я вірила мелодії кохання,
    Та це було лише п’янке тангó.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (32)


  4. Саша Вісич - [ 2009.12.04 10:25 ]
    вистава
    Сцена один – проба...
    Ще купа варіантів – симулянтів
    (вже якась є інтрига – крига – здогад про кригу,
    але то не провиддя, то – від страху)

    Сцена два – варіанти пішли у тіні.
    Він лишився
    (хитра посмішка, він полює, він хоче,
    і бездумне його бажання – заклинання твоє і на тебе його зазіхання)

    Сцена три – гра удвох.
    Ви ліниво тримаєте відстань
    (ви про все здогадались, але вперто граєтесь далі,
    в акорди зійшлися педалі, вже недовго до фінальної коди)

    Сцена чотири – ви у тирі.
    Він стріляє у тебе, ти – в нього
    (головне не тільки попасти, але влучити у слабке місце:
    ти – боягуз-обиватель, а ти – інфантильна дурепа)

    Сцена п’ята – довільна.
    Знову ідеться про варіанти
    (вчинити звичайно: надути гординю –
    нудити ним і навколо – вмазати грізне тавро „черговий”;
    вчинити красиво: танго – ефектне па – і щезає(ш)...
    що вибирає(ш)?

    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (3)


  5. Олеся Овчар - [ 2009.12.04 09:41 ]
    Мишка у книгарні
    Сіра Миша невеличка
    Взула модні черевички,
    Вбрала сукню дуже гарну –
    Чимчикує у книгарню.
    Хоче книжечки купити,
    Щоби діточок учити:
    Багатенько варто знати
    Навіть сірим мишенятам.
    Магазин уже близенько.
    Наша Миша чепурненька
    Зупинилась на порозі
    І отямитись не в змозі.
    По цілісінькій крамниці
    Диво-книги на полицях:
    І розумні, і цікаві
    Ще й малюночки яскраві.
    Скоромовки і пригоди,
    Цікавинки про природу,
    Казочки, байки і вірші –
    Очі бігають у Миші.
    – Ця. Оця. Ще – ця і ця! –
    Просить Миша в продавця
    Та зітхає тихо-гірко:
    – Треба ж донести до нірки.
    Хочу книжечки усі...
    Тут згадала про таксі!
    Вийшла Мишка з магазину,
    Сіла в жовту лімузину
    І Васько, шофер-котяра,
    Як задав машині жару –
    Вмить довіз додому Мишку.
    Ну а сам...
    Пішов по книжку!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (13)


  6. Александр Пушкин - [ 2009.12.04 03:04 ]
    Я вас любил
    Я вас любил: любовь еще, быть может
    В душе моей угасла не совсем;
    Но пусть она вас больше не тревожит;
    Я не хочу печалить вас ничем.

    Я вас любил безмолвно, безнадежно,
    То робостью, то ревностью томим;
    Я вас любил так искренно, так нежно,
    Как дай вам бог любимой быть другим.

    1829


    Рейтинги: Народний 7 (5.89) | "Майстерень" 7 (5.85)
    Коментарі: (2)


  7. Михаил Лермонтов - [ 2009.12.03 19:11 ]
    * * *
    Прощай, немытая Россия,
    Страна рабов, страна господ,
    И вы, мундиры голубые,
    И ты, им преданный народ.

    Быть может, за стеной Кавказа
    Укроюсь от твоих пашей,
    От их всевидящего глаза,
    От их всеслышащих ушей.

    1841 (?)


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.06) | "Майстерень" 5.5 (6.06)
    Коментарі: (1)


  8. Михаил Лермонтов - [ 2009.12.03 19:35 ]
    Родина
    Люблю отчизну я, но странною любовью!
    Не победит ее рассудок мой.
    Ни слава, купленная кровью,
    Ни полный гордого доверия покой,
    Ни темной старины заветные преданья
    Не шевелят во мне отрадного мечтанья.

    Но я люблю - за что, не знаю сам -
    Ее степей холодное молчанье,
    Ее лесов безбрежных колыханье,
    Разливы рек ее, подобные морям;
    Проселочным путем люблю скакать в телеге
    И, взором медленным пронзая ночи тень,
    Встречать по сторонам, вздыхая о ночлеге,
    Дрожащие огни печальных деревень;
        Люблю дымок спаленной жнивы,
        В степи ночующий обоз
        И на холме средь желтой нивы
        Чету белеющих берез.
        С отрадой, многим незнакомой,
        Я вижу полное гумно,
        Избу, покрытую соломой,
        С резными ставнями окно;
        И в праздник, вечером росистым,
        Смотреть до полночи готов
        На пляску с топаньем и свистом
        Под говор пьяных мужичков.

    1841


    Рейтинги: Народний 7 (6.06) | "Майстерень" 7 (6.06)
    Коментарі: (2)


  9. Юлія Івченко - [ 2009.12.03 18:07 ]
    Егей, мачо...
    Не твоя …
    І виною розпорює груди.
    Пам’ять тліє бажанням:, ти морем їй ліг би до ніг,
    Перса перших красунь цілував п’янооко , облудо,
    А до неї одної і погляд торкнути не зміг.

    Наче птах,
    Що з варяг повертається в греки
    І гірчіть самота на її ледь рожевих устах.
    Сміх – тонкий, наче дзвоник -це твої дорогі еполети.
    Ти ув’яз в ній по вуха .
    Ти небом її проростав.

    Твоя краща...
    Сорчка відпахла жасмином,
    У вагони МЕТРО залітають останні слова,
    А вона піднімає на руки серпневі вітри і сина,
    А по серцю росте трава,
    По тобі вже росте трава.

    В’яже гори тібетські на спицях блакитних галактик,
    Гальку сіє в пісок і розносить в пустині життя.
    Бо вона Галатея.
    І в ній твій малесенький клаптик,
    Що боги відчепили пінцетом з чужого ребра.

    Ії голос заносить...
    Мов попіл найбільших вулканів.
    Шелестить, шелестить, як на вушко - навушники мушль.
    Ти спочинь, не дурій.
    Хай іі семиструнна гітара
    Витягає на сушу спокою червоне намисто із руж.

    Егей, мачо!
    Як дишеш ти – рвучко, і тореадорно,
    Урбаністика міста і листя на першім снігу.
    А вона полетіла ... І крутиш ночами ти порно
    У хрущівській квартирі, де роги оленя й рагу.

    Її фартух і досі злить погляд, і голену душу...
    Cтереже молоко між футболами і дежавю...
    Лише кинуті перли, пропахлі солодкими грушами
    Відсвяткують з тобою взаємоприсутню біду.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (37)


  10. Сонце Місяць - [ 2009.12.03 13:08 ]
    Антракт
     
    Променад, усе дальше від хвиль
    У лимонадний, напевне, бриз
    Хай летять невідомі птахи
    Із риштування, мабуть куліс

    Чарівник зі світлого світла
    За легким північним акцентом
    Реквізує гумові ікла
    Загоїть легальним абсентом

    Барабанні твої кісточки
    Загорне у файний джез-хаус
    Аби твій вовкодав одпочив

    Павучий тремтячий стеклярус
    Заплутає шум гармонійний
    У тонкий театральний хаос



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)


  11. Леонід Терехович - [ 2009.12.02 22:28 ]
    ===*===

    Скінчиться все в обшарпанім хліві,
    де ще стоїть моє стареньке ліжко,
    і виявиться, що були праві
    всі ті, кого не підпускав я й близько.

    Хай був колись і молодий, і здiбний, —
    минулому немає вороття...
    Якщо життю я зовсім непотрiбний,
    то чи ж потрібне і мені життя?

    23.10.90 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  12. Ярина Брилинська - [ 2009.12.02 20:33 ]
    ***
    Феніксом,
    Феніксом,
    Будь собі, дівчинко,
    З крилами-мріями
    Геть обгорілими.
    Із ассирійською
    Вдачею блудною,
    З духом безсмертя
    І дивною формою
    Полум’я вічного.
    Будь собі, дівчинко...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (27)


  13. Сонце Місяць - [ 2009.12.01 05:44 ]
    Каліфорнія
     
    Хамфрі Боґарте, скинь важкі черевики
    У цьому сейфі немає вікон
    Час приймати розбавлені льодом ліки
    Суїцидно присмачені сміхом

    Кохана халепа, enfant terrible
    Жевріє у затісному мешті
    Світ засліплює нікельований нігіль
    Індіанські тамтами, та врешті

    Час опинитися на розбитім шосе
    Від цвіркунів напівбожевільним
    У засіяній світляками долині
    Зірковий готель cтрічає гостей

    Гітарним відлунням осяйно сталевих
    Блискавиць електричної церкви



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  14. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.30 13:33 ]
    Vale!

    Гірка недомовленість білих конвалій
    В задимлений вечір, твій погляд палкий -
    Сріблистий наліт на світлині реалій.
    Прижовкла світлина, сюжет не новий.

    Зустрілися в дощ, по розлуці уперше
    На довгій дорозі у вік довжиною.
    І знову моя парасоля уперто
    Стирає межу між "твоєю" й "чужою"...

    Забудь, як стояла з тобою - щаслива -
    На вежі,
    в під"їзді,
    на ветхих мостах.
    Були не страшні блискавиці та зливи,
    Одна парасоля вкривала - мов дах.

    Чи іншу сховаєш від спеки і шквалів,
    Розкинувши неба прозоре шатро?

    Мені тепер даху для щастя замало!

    Сідаю в автобус.
    Прямуєш в метро...



    --------------------------------------

    Vale! - бувай, прощавай (лат.)



    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (8)


  15. Ігор Морванюк - [ 2009.11.29 20:42 ]
    Як марне все коли заходить сонце
    Як марне все ,коли заходить сонце,
    І чорний вечір гонить голубів.
    А може зовсім і не сон це?
    Осінній лист надію загубив
    Як відірвавшись падав він до низу.
    Хвилюють душу інші почуття
    Вона палає, тож піддайте хмизу
    Бо темна ніч...
    падіння...
    забуття...
    Чи бачив ти як плакала роса?
    Можливо так вмирають небеса.

    1996


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Прокоментувати:


  16. Софія Кримовська - [ 2009.11.29 20:12 ]
    Залиши мене. Тут, у слові
    ***
    Залиши мене. Тут, у слові.
    Хоч апострофом, якщо звуком
    не захочеш. І я ранковим
    буду подихом, першим рухом
    сонних вій, ароматом п’яним
    кави чорної із вершками.
    Залиши. Дай хоча б зів’яну
    у букетику біля рами.
    Тільки б слово твоє найперше
    стало словом моїм останнім.
    Кажуть, крапкою бути легше,
    тільки рано мені ще, рано...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (10)


  17. Чорнява Жінка - [ 2009.11.29 00:47 ]
    Чёрно-бело-3
    6
    Ты так мечтал, да вот не смог…
    и в башне из слоновой кости
    нет места легкокрылой гостье,
    лишь белым слогом плачет Бог.

    7
    Чёрными по чёрным,
    клеточки – игра,
    не тебе любовница,
    не тебе жена,
    не тобой расплетена
    чёрная коса,
    не тобой занежены
    ночи до утра.

    8
    Одежды белы,
    как гора,
    смеяться сметь
    успел вчера,
    сегодня –
    след от топора:
    «Ты кто?»
    «Я – Смерть.
    И нам пора».

    6
    мудрец! протест наивный твой –
    как лазанье по скользкой крыше,
    не убежать – в затылок дышит
    ноябрь, как пес сторожевой.

    лишь белым слогом плачет Бог,
    перебирая четки вишен,
    он стал сегодня не всевышен,
    присев на твой пустой порог...

    ____________
    Начало тут
    http://maysterni.com/publication.php?id=35594
    http://maysterni.com/publication.php?id=35994


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (33)


  18. Тетяна П'янкова - [ 2009.11.28 22:12 ]
    Дружня пародія на вірш Олександра Сушка «О Жінко!»
    Здуріти можна, Мужики,
    Бідненьких мучать вас гормони,
    Що ви спускаєте курки
    І руки пхаєте... до лона!
    А руки ці чогось тремтять 
    Не ловеласи і не хами!
    Це вас чорти у пеклі вчать:
    «Любіть курками і руками!»???

    Ви кожен – в’язень. Кожен – раб.
    Ви кожен – кручений-прикутий...
    Сліди цілуєте від... лап.
    Готові сволоками бути,
    Щоб пазурища на руках
    Гострили ми належним чином...

    Ну, слово честі, О Мужчини,
    Не суть у спущених курках,
    І не в низьких загинах спини.
    І не в обмацаних жінках.

    Тож повтирайте сльози-слину!
    Нам мужні будьте!
    Ви ж МУЖЧИНИ!!!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  19. Павло Вольвач - [ 2009.11.28 22:40 ]
    Часи були невигадливі...

    Часи були невигадливі. Теплі, мов анекдот.
    Дзвенів трамвай. За цеглянúм забором
    двигтів завод. Заломлюючись за поворот,
    ниті афер тяглися, нерви пригод. Поряд жовтів головою Єгоров.

    Щось завúхриться в небі – здавалось – і все!
    Барви незнаних щасть рушать по околотку!
    Розтуляться чиїсь губи. Відкриється сейф.
    І золота “бура” переб”є “молодку”.

    Дивні птахи жили у нас під грудьми,
    мінились по футболках, сідали нам на спецівки.
    І вишіптували розпливчастими крильми
    м”ясо Кіншаси і револьверні цівки.

    ...Сни нові стирчать в новий горизонт,
    йдуть за нього, ковзаючись, мов по насту,
    до далеких вогнів, до темногорлих змов,
    прірву смерті латати промінням братства.

    Пада відсвіт сюди, в пістряве безмежжя,
    де по закрутах вулиць – ще ті ми, й не ті...
    Як раніш, тонко скляться видінь моїх вежі
    і кольóрами міняться в передчутті...

    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Прокоментувати:


  20. Леонід Терехович - [ 2009.11.28 20:49 ]
    Читаю Тичину

    Читаю Тичину — нового, незвіданого,
    Іще з двадцять першого року не виданого.
    Розумники всюди ж у нас керували, —
    Не видавали, не друкували...
    А вірші встають без тичини-причини
    Такими високими та поетичними,
    Що душу нікчемну на щастя підперли,
    А в душу заперли словеснії перли.
    Читаю Тичину.
    Він збуджено марить,
    Як мати дитину вбиває та варить,
    Вбиває та варить, щоб здуру не вмерти,
    Вбиває та варить,
    бо хочеться жерти.
    А люди в своїх забобонах не каються,
    Таких кулінарних рецептiв лякаються,
    Хоч ті й на підхваті були б до пори:
    Харчі під руками — бери та жери!
    Хай сяють народам рядки негасимі,
    Нехай дітлахами наповняться сiм'ї!
    О, люди! Готуйтесь до подвигiв змолоду,
    Читайте Тичину й не бійтеся голоду!

    30.10.91 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  21. Олена Осінь - [ 2009.11.27 14:14 ]
    Зелений чай
    З піали неба ллю зелений чай:
    Летять бажання – м’ятні метеори,
    І крізь шафранові відкриті штори
    Стікає в ніч жасминовий одчай.

    Повільно тане пряний кардамон,
    Чарує світ женьшенева туманність,
    І ледь помітну мальвову реальність
    Фарбує скоса місячний лимон.

    Комети гасне чебрецевий слід,
    Заснуло диво в зоряній каплиці…
    Чай випито. На дні смаки кориці,
    А ще ця ніч. І василькóвий квіт.


    Мій Білий Кролику, лиши собі мигдаль,
    Мені – солодкі згадки про мелісу…

    Додому кличуть: «Де ж ти там, Алісо!»
    Я виросла.
    Пробач.
    Прощай.
    Нажаль.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (37)


  22. Ян Джерельний - [ 2009.11.27 00:18 ]
    лірика
    Переплавте тіла у рукописи, -
    розірвіть мерехтливе осяяння.
    Нахиліть над ротами колодязі, -
    роздаруйте роздавлене дарення.
    Розчавіть чавучіле чеканенням, -
    заженіть міражі в межі розтину.
    Світу-в-собі призначте побачення,
    ви, - поети, збудовані досвідом.
    Зачаклуйте чавун мовозолота,
    розв'яжіть вузелки, сповідайтеся!
    Зодягніть янголятко розколоте
    в зброю слова, - в любові зізнайтеся...



    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  23. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.26 23:34 ]
    Сльозинки на віях
    ...чарівність душі
    дарувала мені.
    Як квітку,
    рятунок, надію.
    Мене в небокраї
    вела неземні!..
    Та очі Твої чомусь
    ніжно-сумні -
    в намисті
    сльозинок на віях...

    Зустрілися Долі -
    мабуть, неспроста.
    Як два відображення.
    Мовчки...
    На дзеркалі - подих.
    А час обліта.
    І осінь рахує
    прожиті літа
    на жовтому листі -
    у стовпчик...

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Прокоментувати:


  24. Олеся Овчар - [ 2009.11.26 23:04 ]
    Ми просто зорі...
    Ми просто зорі... В далі синій
    Молочний Шлях чекає нас.
    А на старенькім клавесині
    Повільно небо грає вальс.
    Ти відчуваєш? Ми кружляєм
    У танці ніжних відчуттів,
    Поволі вічність забирає
    У рай непізнаних світів.
    Не боїмося заблукати
    Поміж планет і чорних дір,
    Бо сяйвом віруємо свято.
    Галактики туманять зір?
    Ми загубитися не в силі -
    Проміння сяє в унісон,
    А на старенькім клавесині
    Нам небо грає вальс-бостон...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  25. Сергій Буркун - [ 2009.11.26 19:17 ]
    ***
    Українці,приїздіть до дому!
    Подумки хоча б - та приїздіть.
    Уклоніться явору старому,
    Із криниці воду наберіть.

    В Україні- сонце найщиріше
    У стократ- прекрасніша весна.
    В Україні- полини гіркіші,
    І сумніші мамині слова.

    Ну а ранки...Боже,які ранки!
    Де ви ще побачите такі?
    Одягли святкові вишиванки,
    Заспівали у гаях пісні.

    Українці,їдьте в Україну-
    Не цурайтесь отчих берегів.
    Гроші не замінять Батьківщину,
    Найми не загоять мозолів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  26. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.26 18:43 ]
    По зливі


    - Мені - найбільший персик! - прохрипів
    Спітнілий чолов`яга в окулярах. -
    Вода в кіоску є? Дай - літру... пів...
    На персик "Миргородську" вилив яро.

    Стою, помовкую... Мені б - кавун,
    Імбирний корінь. Від кіоску стінки
    Жантильно рушив голений товстун,
    По ліву руку - миловидна жінка.

    Обом - за сорок... Хто вони? Куди
    Веде інстинкт розмноження - не знаю.
    Той чолов`яга з персиком - рудий -
    Так пріапічно даму обіймає...

    Помитий персик - перша з процедур.
    Сміється жінка, морщить брівки й носик.
    Лив зранку дощ. Калюжами іду -
    Збирати в чорнобривцях абрикоси.

    2015









    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (15)


  27. Ганна Осадко - [ 2009.11.26 13:31 ]
    Тотальне безсоння (день 15)
    Тотальне безсоння – два тижні – куку, зозулько,
    Ще ніч перебути – не полем брести навскіс,
    І кіс серпентарій – круг білої шиї
    мулько
    І кулька навиліт – під ноги –
    адью, Улісс,
    Небачений досі – доволі чекань –
    достоту
    Дурного робота – його виглядати
    всоте...
    «До»–«ре», а з найвищого «ля» – як зі скелі – в Лету:
    «Легкого польоту!» –
    :тузи
    :королі
    :валети...
    Та дзвінка козирна – дограти в цю ніч, і ґрати
    На вікнах сумління... осине гніздо думок...
    - Давай в підкидного.
    Не страшно зі мною грати?
    - На душу?
    - На душу.
    - Задушиш?
    - Задушу.
    - Ок.
    Окате мовчання пливе молоком до хати,
    бо води недремні зірвали міста-мости..
    ...і тиша звивається гадом: не спа...не спати...
    ...гаряча бритванка постелі
    де риба – ти.

    І лусочки щастя – ножем вогняної хоті
    А місяць, а серпик, а серпень...
    а що там...
    потім?
    І шкіпер регоче – до раю без шкіри? зась!
    Тотальне безсоння
    Тотемна любов
    Ка-
    -рась
    ...то темне відлуння – ундіна співа – ні звуку...
    І води надходять – вже вище і губ, і брів...
    ...якби тільки міг
    потримати мене за руку
    ...якби тільки душу зігріти
    мені
    зумів...



    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (22)


  28. Світлана Луцкова - [ 2009.11.26 00:43 ]
    *** (за М. Цвєтаєвою)
    Хворієте, на жаль, не мною, ні.
    І я хворію теж, на жаль, не Вами.
    Тому хисткі підвалини земні
    Не зрушаться під нашими ногами.
    Не граюся, немов смішне дитя,
    Важливими словами, бо не можна.
    Нам не страшне задушливе биття
    П'янкої хвилі дотиків тривожних.

    І до вподоби те, що при мені
    В обійми Ваші лине інша юнка,
    І що не я в пекельному вогні
    Горітиму від Вашого цілунку.
    Що імені мого, мій ніжний, не
    Згадаєте ні з ким, ніколи - всує...
    Що в церкві - урочисте і сумне -
    Для нас не пролунає: Алілуя!

    Спасибі Вам - рукою, серцем теж,
    За те, що Ви, у горі та у щасті,
    Так любите: єством усім, без меж,
    За зустрічі призахідні нечасті,
    За наші не-прогулянки нічні,
    За те, що не збулося поміж нами, -
    Хворієте - на жаль! - не мною, ні.
    І я хворію теж - на жаль!- не Вами.
    2009

    ОРИГІНАЛ
    Марина Цветаева

    Мне нравится, что Вы больны не мной,
    Мне нравится, что я больна не Вами,
    Что никогда тяжелый шар земной
    Не уплывет под нашими ногами.
    Мне нравится, что можно быть смешной -
    Распущенной - и не играть словами,
    И не краснеть удушливой волной,
    Слегка соприкоснувшись рукавами.

    Мне нравится еще, что Вы при мне
    Спокойно обнимаете другую,
    Не прочите мне в адовом огне
    Гореть за то, что я не Вас целую.
    Что имя нежное мое, мой нежный, не
    Упоминаете ни днем, ни ночью - всуе...
    Что никогда в церковной тишине
    Не пропоют над нами: Аллилуя!

    Спасибо Вам, и сердцем и рукой,
    За то, что Вы меня, не зная сами,
    Так любите: за мой ночной покой,
    За редкость встреч закатными часами,
    За наши негулянья под луной,
    За солнце не у нас над головами, -
    За то, что Вы больны - увы! - не мной,
    За то что я больна -увы! - не Вами!

    1915


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (50)


  29. Надія Медведовська - [ 2009.11.25 23:04 ]
    З циклу про батьківщину
    7

    Что в имени тебе моём?
    А.С. Пушкин

    Що в імені тобі моїм?
    Хіба ж у ньому - сутність вища?
    Хіба його не може знищить
    Час, владний над усім земним?

    З чим порівняю імена?
    Зі світлом, що на хвилях грає
    Єдину мить - і враз зникає,
    Печаль лишається одна.

    А що в печалі? Згадка днів
    Минулих, чи відлуння смерті?
    У цій шаленій круговерті
    Ти не почуєш тихий спів.

    Та хай лишиться образ цей
    Мов чиста музика з тобою -
    Тоді не станеш сиротою
    Серед байдужості людей.

    (півночі проваландалися з Дніпром по Щекавиці - не вивчила як слід фонетики, отримала четвірку від Прокопової - і дуже переживала)))
    1992


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  30. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.25 12:48 ]
    «ПЕДАГОГАМ» або "Ура! В садочок!"
    Скільки коштує ваша ввічливість?
    Ваше «Здраствуйте!» і «Спасибі»?
    Скільки коштує ваша усмішка?
    Я платити за це готова!
    Порахуйте, не прибідняйтеся!
    Прейскурант не потрібен - рибі,
    А – людині без нього?
    Як же це?!
    За кожнісіньке добре слово!

    Серце грубістю протикається,
    Слово гостре – як ніж по венах…
    Що ж ви зграєю в душу кинулись?
    Все хапаєтесь за рукава?
    Я сьогодні – дітей вам ввірила, -
    Найдорожче, що є у мене…
    Скільки ж ваше терпіння коштує,
    Слово сонячне і ласкаве?

    І по чім берете за лагідність?
    Доброта зазнає інфляції?
    Серце - куплено?
    Слово – продано?
    І – на складі немає душ?
    Нам би тільки –
    Привітний погляд ваш!
    Хоч по акції, хоч без акції,
    Хоча б декого з вас, Наталочок,
    І Тамарочок, І Катюш…

    Вам майбутнє заплатить дорого,
    До сльозинки віддасть сторицею,
    Не хвилюйтеся, не залишаться
    Жодні очі у вас в боргу…
    25.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (12)


  31. Зоряна Ель - [ 2009.11.24 15:17 ]
    Віхи
    Усім по скибочці з хлібини пам’яті -
    Розгладиш аркуші буденно вим’яті.
    Коса розбурхана торкнеться гребеня,
    І юність виблисне з-під сивих кременів.
    По слову слово, і - розмова точиться
    Про сум, веселощі, марноти, почесті.
    До крихти крихтонька в журбі та радості…
    Сплетуться веснами зелені паростки,
    П'янкими мріями, літами стиглими –
    Усе, що маємо, усе, що встигли ми.


    22.11.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (16)


  32. Олеся Овчар - [ 2009.11.24 09:03 ]
    Мишачі танці
    На майдані рано-вранці
    Влаштували миші танці.
    Музикантів запросили –
    Ті ушкварили щосили,
    Не вагалися ні хвильки,
    Та й заграли коломийки.
    Мишки носиками – в коло,
    Не стрибали так ніколи.
    Коломийка – бистра, жвава!
    Файна мишача забава!

    Ти в куточку не тулися,
    А до танцю теж берися!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (12)


  33. Чорнява Жінка - [ 2009.11.24 00:45 ]
    Короткая сказка на ночь
    Нике

    Когда дядюшка Гершвин в обнимку с тётушкой Эмми зайдут к тебе на чай: «нам с мятой, не надо премий», он будет сидеть в углу, незаметный, как тень от спицы, но внезапно окажется многотел, многорук, многолиц, и
    ты вдруг захочешь приговорить его к высшей мере, он вздохнёт устало: «Ты опять за своё? Не буди зверя», уронит тебе на рёбра свои ангельские ладони, а тебе будет сниться долго, что ты тонешь… тонешь,

    что в тебе прорастают водоросли /через руки и ноги босы/, на которых хоть вешайся, хоть плети из них косы, что тобою гуляют рыбы, рачки, черепахи даже, и все говорят тебе что-то, но это уже не важно. он прикоснётся к груди, животу, подержит за локоть крепко, в тебе качнётся трава-мурава: good bye, детка! посидит на сливовой ветке укуренной синей птицей.

    так и кончится твой ноябрь,
    такой небылицей.

    24.11.09


    Рейтинги: Народний 5.69 (5.6) | "Майстерень" 5.58 (5.61)
    Коментарі: (15) | "I Go To Sleep"


  34. Леонід Терехович - [ 2009.11.23 23:33 ]
    ///***///



    Покотилося серце,
    мов з гори каменюка,
    десь упало в багно...
    Промовчу
    і не видам ні слова, ні звука, —
    помирать все одно.
    Промовчу,
    тільки губи кромсаю зубами, —
    не зайтись би плачем...
    Чи роки усі біди на мене зібрали, —
    аж судомить плече?..
    Навалився на плечі за дні за хороші
    ненависний тягар,
    ледь бреду,
    підгинаюсь від грішної ноші,
    хоч коня запрягай...
    Є достатньо всього:
    хватить людям на осуд,
    як хватало на суд...
    Донесу до кінця,
    то не матиму зносу.
    Тільки чи ж донесу?..

    14.10.90






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  35. Леся Романчук - [ 2009.11.23 21:18 ]
    Знайду?
    Дозволено грішити і не каятись
    Красі. Красі?
    З усіх доріг ви завжди повертаєтесь.
    Усі. Усі.
    Ви залишали яблуню квітучою
    В саду. В саду.
    А що я вам в тім урвищі під кручею
    Знайду? Знайду…
    За пісню мою сонячну не сплачено
    Ціну. Ціну…
    Я посміхнулась, але не пробачила
    Вину. Вину.
    Ковтаю вина вин уже отруєна
    Навік. Навік.
    Як там у тебе зоряно і буряно.
    Бо чо-ло-вік.
    Та крізь літа і вини знову кулею
    Рука. Рука.
    Пробач. Прийми. О, скільки цього чула я! –
    Ріка стіка!
    Стікає Стіксом, вистеля ожиною
    Біду. Біду…
    Та де ж я вам поміж чужими спинами
    Тепла знайду?!
    Тепер не клич заквітчаної зав’язі
    У далеч мрій.
    Не упізнав? То не роса, а паморозь.
    Зігрій… Зігрій?
    Навіщо у вінчальні віча бавитись?
    Пожовк засів…
    Ти знову мій? Ви завжди повертаєтесь.
    Усі. Усі.

    І знову – крок по тонкому льоду…
    Що я тобі на згарищі знайду?
    18.11.2009


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (16)


  36. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.23 20:57 ]
    Вигадливість
    Non sum qualis eram*

    1



    Вольєри... Кліті... Метушня дрібних...
    Цареві звірів – ще кривавий кусень.
    Підходить зледащіло... Жовна. Рик...
    Тепер і палець поміж ґрат – не вкусить.

    Погостювала плідно! В плазуна
    Навчилася заковтувать офіру.
    Стою, милуюсь тихо сприбока:
    Так...слоненя уміє жити сірим.

    Соломою зашарудів козел...
    Ось шпацірують квочка і курчата...
    Когорти...
    Стаї...
    Кліки...
    Я ж ледь-ледь
    У оберемок - стежечки хрещаті.

    2

    Ні, не погорда. Не зневіра. Путь.
    Біль. Антисептика. Обробка вірша сріблом.
    У ненажерні пельки – комашву.

    О, нене, я, нарешті, жити вмію...





    * - Я вже не такий, яким був раніше (лат.).


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (2)


  37. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.23 20:13 ]
    Гляссе
    А ми просо сіяли, сіяли...
    З пісні

    Колись, як дощ утопче в ґрунт сліди
    І перший сніг притрусить огорожі,
    Я відпочину від пліток і див,
    Спечу для музи з брошкою… бріоші.
    Вони вдадуться. Рік умію все…
    Й пустоти усередині – для крему…
    Ти каву пив з горнят моїх – гляссе –
    І впевнював: «…а жити варт окремо…».
    Ти, прожектер, накинув плед-обман…
    З листочка кукурудзи пахітоса
    Освітлює дванадцятий роман...
    Ми стрінемось в раю, де квітне просо?
    Нас розділятиме ажурний віадук…
    Ще любляча, сумлива і наївна,
    Ітиму я – на пломінь губ і рук,
    Шептатиму в екстазі: «… богорівний...”.
    Нехай – в романі. Та отут, в бутті,
    Замало ролі одаліски, милий.
    Я вже стоптала капці золоті…
    Ти докурив? Ну а тепер щосили
    Пожбур пісний роман за фалди штор!
    Вікно розкрий –
    орканом розбуялим!
    Торік ти плів: „Мій дід – конкістадор...”.
    Звойовуй форт, бо кличе бард – за яйли.


    2004-2012

















    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (4)


  38. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.23 20:07 ]
    Хвиля


    Я вчора мандрувала:
    Псел...
    Дніпро...
    На берегах диміли жовтня ватри...
    Дніпр довжелезний...
    Кинь сікач, цебро!
    Запрошую тебе в журливі мандри.

    Ось тут ми спочивали, Вітре мій,
    На острівці хиткому в день погідний...
    А тут, де у Дніпро впада Супій,
    Ти прошептав:”Чекай мене... між лілій...”

    Тепер я – хвиля.
    Ти крило відтяв.
    Уп’яте розквітають верболози…

    Є місце на Землі – двох рік злиття,
    Куди обручку щовесни приносиш.


    2007-2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Прокоментувати:


  39. Ніна Яворська - [ 2009.11.23 18:28 ]
    Твій світ не стане моїм
    Між нами - кордони, держави
    і прірва прожитих років.
    Снується розлука іржава
    над верстами битих шляхів.
    Між нами - нездійснені мрії,
    гіркіші за чорний полин.
    Стуляєш на хвилечку вії
    і чути спів рідних долин.
    Між нами - нестворені вірші,
    б'ють дзвони загублених рим.
    Твій світ - він не кращий, не гірший -
    ніколи не стане моїм...


    23.11.2009 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.23)
    Коментарі: (4)


  40. Ігор Павлюк - [ 2009.11.23 14:05 ]
    У сіні лежу і минуле кличу...
    У сіні лежу і минуле кличу,
    Легкий і весняний духом.
    Сувору дитинність твого обличчя
    Пам’яттю серця слухаю.

    Усі твої жести дзвінкі і ранні
    Доторком вії знаю.
    Востаннє і вперше прожив кохання
    Глибоке, мов сльози бездітних чайок.

    Ми голі у нім, як молитва вишні.
    І хто нам суддя?
    І звідки?..

    Ні пекла не страшно, а ні Всевишнього,
    А ні міщанства сусідки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (21)


  41. Сонце Місяць - [ 2009.11.21 22:11 ]
    Пролог
     
    На сході оперного неба
    Засяй, неоновий Ромео
    Гітарою дзвінкого Феба

    Смугастим королем Борнео
    На сцени грозової бурі
    У сни стоокого дракона
    Під співи дисонансних фурій

    Де блудить смерть яскравочорна
    Проллється вечір, свято скресне
    Мить золота, натхненна, шлюбна

    Полум’яній вустами, Весно
    В саду видінь, ночами Юнга
    Танцюй, окрилена чудесно
    Квітуча пристрасть, вічно юна



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (61)


  42. Леонід Терехович - [ 2009.11.21 18:25 ]
    ЩО Ж ЗОСТАВЛЯЄМ?..



    Не доведи, Господь, до нашої біди,
    з якою ми в майбутнє прем наосліп!..
    Ми вірили, що на Землі зоставимо сліди...
    Та звірились:
    зостався тільки послід.

    12.10.90



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Сушко - [ 2009.11.21 17:31 ]
    Про тебе
    * * *.
    Я знав, що ти умієш чарувати
    І здатна розтопити в серці лід,
    Ти віднайшла у це різдвяне свято
    Казковий трунок, папороті цвіт.

    Купайло-бог, не дочекавшись літа,
    Тривожить наші душі, нашу плоть,
    Серед зими цвітуть у серці квіти
    І у очах туманиться оброть.

    Ти – ангел мій, ти – подарунок бога!
    За що гріхи прощає він мені?
    У скрути час іде на допомогу
    Та здійснює жадання потайні.

    О небо, знаєш ти, як я хотів
    Тонути в почуттях як човен в хвилях.
    Невже я те, нарешті, заслужив,
    Що вистраждав, що виплекав у мріях?

    Як ніжне сонце вранішню росу,
    Як найдорожчі перли та коралі,
    Візьму до серця я твою сльозу
    І вицілую смутки та печалі.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (11)


  44. Віталій Білець - [ 2009.11.21 09:59 ]
    Роздуми
    Ще днів багато попереду,
    Багато гіркості і меду,
    Падінь і злетів…Та хтозна,
    Чи згодом в них не запустіє
    Душі мрійливої казна.

    Ще слова пісні вистачає,
    Життя правдиво научає
    Простої мудрості, і ти,
    Йдучи, всі труднощі долаєш,
    І вірних друзів зустрічаєш
    Під майвами мети.

    Нехай у світі піднебеснім
    Не все стоїть на чині чеснім.
    Як небо вище від землі,
    Так Правда вища від неправди,
    І так було і буде завжди.
    Бо й чорна ніч в густій імлі
    Не здатна дню протистояти.

    У світанково-білі шати
    Одягне сонце ранки знов,
    І серцю явиться прозріння,
    Його яскраве пломеніння
    Зніме нічний покров.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:


  45. Павло Вольвач - [ 2009.11.20 21:43 ]
    ***

    Вже трохи є і гіркоти і втоми
    Оце б додому – та немає дому

    З розвалин днів що стали потойбіччям
    Сіріють очі з батьковим обличчям

    І сам ти є немов тебе нема
    Лиш мріями підсвічена пітьма
    Що синьо обіцяє – попри щастя –
    Багрову дрож чогось чому початься

    І розгортає зкам'янілі хащі
    Де жить найкраще – жити напропаще

    І, ставши вбік від інших – всяких – других
    Вчувати кулі на надбрівних дугах

    2003


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (5)


  46. Павло Вольвач - [ 2009.11.20 21:00 ]
    ***

    ...Рух мовчазної колони робив грізне враження...
    Юрко Тютюнник

    Вчуєш знічев’я з осінніх надсад
    раптом вдихнувши на повні – задарма
    як над туманні дахи амбасад
    плине поразка твого командарма

    плине роз’ятреність – тут і тепер
    ось і тобі – все зійшлося в підсонні
    карі чекання шепочуть з химер
    повивертавши мовчання назовні

    гострі потоки стокревних стихій
    знову на пару з ламким листопадом
    тремом у грудях порубаним садом
    градом де знову і юрій і змій

    знов так похідно лягають сніги
    станцій і піль – о моя невимовна!
    знов по обидва стає береги
    тайного степу кров затамована



    2008




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 5.75 (5.73)
    Коментарі: (2)


  47. Віталій Білець - [ 2009.11.19 19:06 ]
    За Україну
    Мої брати ! Нам так судилось
    Іти за рідну землю в бій,
    Щоб не топталася по ній
    Поган запеклих зграя дика…
    Брати мої ! То честь велика
    Служити їй !

    Вітчизни нам не обирати,
    А зрадити – не дай Господь !
    Вкраїна в нас одна, як мати,
    Їй не вагаймося віддати
    І кров, і плоть !

    Наш славний Дніпр тече у море,
    І сонце ясне сяє нам.
    Чому ж тоді те древнє горе
    На ймення «розбрат» серця оре
    Плугом одвічних драм ?

    Брати мої ! Нам всім судилось
    За землю рідну йти у бій,
    Аби не вешталась по ній
    Зухвалих зайд ватага дика…
    Мої брати ! То честь велика
    Служити їй !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (5)


  48. Катерина Івченко - [ 2009.11.19 16:57 ]
    * * *
    на долонях моїх
    тавро твоїх поцілунків
    пропікає наскрізь
    неможливістю бути поруч
    мій єдиний глядач
    допущений за лаштунки
    ми створили це пекло
    з тобою удвох – власноруч
    знов з дощами приходить
    знайомий осінній розпач
    календар опадає днями
    дерева листям…
    щось до серця повільно вповзає
    холодне й гостре
    відганяєш раптовий здогад –
    вона вже близько

    (2008)


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.23) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (11)


  49. Олександр Христенко - [ 2009.11.19 13:24 ]
    БУДЬ ЗДОРОВА
    Так растеряно и неумело
    Я мечусь, как на Ладоге рыцарь:
    Моя милая, вдруг, заболела!
    Как такое посмело случиться!?
    Лишь вчера щебетала и пела:
    Умолкали, заслушавшись, птицы,
    А сегодня – «отравлено» тело,
    И поникли, стесняясь, ресницы.

    За спиной вероломного стресса –
    Подлый вирус – безжалостный Каин...
    Я б мерзавца за горло повесил,
    Чтобы ты не болела, родная!
    Если б мог, объяснил ему – в лицах –
    По-мужски: очень просто и внятно,
    Что над женщиной хрупкой глумиться
    Очень стыдно и впредь – неповадно.

    Чем могу я подругу утешить?
    Лишь обнять, приласкать, приголубить?..
    Или, попросту, чутко и нежно
    Поцелую горящие губы!
    Может выйдет, «как молвил Гораций»:
    Заболеть, чтобы стала ты снова,
    Как вчера, танцевать и смеяться,
    И была – совершенно здорова.
    (05.07.06 - 18.11.09)г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (20)


  50. Інна Нежуріна - [ 2009.11.18 00:57 ]
    З циклу "Заміжні вірші"
    Спориші запищали курчатами –
    Наче й думка до літа котиться...
    ...ти мене вже не прийдеш сватати
    пожовтіли вербові котики...

    розпустилися коси-китиці...
    стиглі-стиглі – під хустку просяться
    протираємо сум на ситечці
    з хати в хату плітки розносимо


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (7)



  51. Сторінки: 1   ...   110   111   112   113   114   115   116   117   118   ...   175