ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Чорнява Жінка - [ 2009.11.16 21:16 ]
    Мушля (за О. Мандельштамом)
    Можливо, я тобі не милий,
    Ноче; з безодні світу мрій
    Мене, як мушлю без перлини,
    На берег викинуто твій.

    Ти так байдужо хвилі піниш,
    Твій спів незгідний не спиню,
    Та ти полюбиш, ти оціниш
    Нікчеми-мушлі маячню.

    Ти з нею на піску приляжеш,
    І ризою укриєш сни,
    І нерозривно з нею зв’яжеш
    Величність дзвону глибини.

    Крихкі тієї мушлі стіни,
    Як нежилого дому щем,
    Наповниш шепотами піни,
    Туманом, вітром і дощем...



    Рейтинги: Народний 5.54 (5.6) | "Майстерень" 5.58 (5.61)
    Коментарі: (39)


  2. Володимир Єременко - [ 2009.11.16 15:48 ]
    ***
    А почуття по чаші все течуть…
    Напевно, тріщина - раніше не стікали
    Усе раніше чаша поміщала
    По вінця завжди їй хотілось буть

    Мені не тяжко доливати - ні!
    Що з чашею робити? - я не знаю
    Свої долоні знизу підставляю
    А там - уже підставлені твої…

    2006


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  3. Олександр Христенко - [ 2009.11.16 12:38 ]
    СКУЧИВ
    Ці думки – безнадійно-сірі –
    Знов шкребуться, неначе миші:
    Вигризають безсоння діри,
    По зернині з’їдають тишу.

    І здається, що ніч не тане:
    Всюди темряви чорна вата.
    Десь дрімає, як кіт, світанок,
    Та несила його чекати.

    І навіщо мені це треба?
    Хто сказав, що насправді хочу
    Існувати ось так – без тебе –
    І терпіти самотні ночі?!

    Прокидайся – благаю – швидше!
    Хай розвидниться – сонце встане.
    Кольорами вікно розпише,
    Подарує надію ранок.

    Хвилювання
    у груди
    гупа.
    Я стрибаю
    Ікаром
    з кручі.
    Набираю
    твій номер:
    ” Люба!
    Як же я
    за тобою
    скучив...”
    9.11.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (23)


  4. Іван Андрусяк - [ 2009.11.15 13:35 ]
    *
    повернення на схід – вершина цих казок
    їх серпантинний біг вповільнено а й досі
    на вимогу бика згортається бузок
    і квилить навздогін стара параска осінь

    меж зламаних бажань колишеться як змій
    нірванний листопад нічного банування
    прощання – дотик шкла до вилинялих вій
    і течія вікон і терція овальна

    івасик без гусей і пристань без відра
    і крови без чобіт немислимо вточити
    повернення на схід така чудова гра
    і янгол під кущем – заслужений учитель

    а ми як вітражі застигли в лоні стін
    і довгі як життя минають катехизми
    кохана відірвім погуслі гливи тіл
    а тільки хто за нас діждеться тут вітчизни
    1995


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  5. Іван Андрусяк - [ 2009.11.14 22:59 ]
    *
    тут сон і сови. солодко. приходь.
    на цілі води папороть і водь.
    за чайками пливуть підбиті чайки.
    вітрила, що приспущені навзрид,
    витримують один-єдиний світ,
    роздвоєний на кінчику нагайки.

    тут майже мокро. майже відчуття,
    присилені на кільчику життя,
    присилувані майже відчувати,
    що крик сови, що папороть, що плоть,
    що десь на небі сіється Господь
    тонким дощем останньої відплати


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (1)


  6. Іван Андрусяк - [ 2009.11.14 22:35 ]
    333.
    є три узбережжя твоєї ріки
    і сонцю судилось намислити кожне
    порожня вода витікає в порожнє
    кудись попід небо – аби навпрошки

    і солоно їй і не соромно їй
    і майже під воду ховаються бризки
    тоненькі судини сакральної книжки
    спиває поранений вартовий


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Прокоментувати:


  7. Ян Джерельний - [ 2009.11.14 21:19 ]
    19
    Число дев’ятнадцять – магічне;
    звучить, звісно, дещо цинічно
    (а як же усі інші числа)
    до того ж не дуже логічно…

    Десятка і дев’ять – не пара
    (самий лише гриф без гітари).
    Тринадцять і шість - не зіграє.
    Двадцятка – безжалісна скнара.

    Не зовсім це орфографічно:
    тринадцять – то (а)політично.
    Трояк – то релігія певна…
    Число дев’ятнадцять – космічне.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  8. Юлія Фульмес - [ 2009.11.14 11:53 ]
    *-*-*-*-*
    Безглуздо, коли хтось не знає, що ти відійшов.
    Невже зав”язав і минулось без наслідків-свідків?
    Як перший удар або перший накладений шов,
    І перші розклеєні сонним кварталом агітки.

    Розсипане просо твоїх незавершених справ
    Дбайливо зберуть голуби до поштових торбинок.
    А ти стільки років жив поряд і навіть не знав,
    Що в їхніх очах повсякчас відбивається ринок.

    Їм не відлетіти далеко, мабуть, заважкі
    Від мітів, з яких починалась твоя батьківщина,
    Від пісні, яку легковажно ти ставив на кін
    І в муках щоразу втрачав, ніби власну дитину.

    Та біль не найкращий порадник, тим більше, партнер,
    Він зробить тебе своїм другом і зрадить як друга,
    Коли телефонний дзвінок з потойбічних озер
    Проб”є твого ніби-то благополуччя кольчугу:
    „Він не відповість Вам, він два роки тому помер...”

    ...Короткі гудки і зависла в повітрі напруга.


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (6)


  9. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.13 22:10 ]
    * * *
    Скільки неба в тобі глибокого!
    Скільки сонця в тобі гарячого!
    Я давно вже не знаю спокою.
    І без тебе себе не бачу я.

    Прилітають ночами Янголи,
    Засівають кімнату віршами.
    Сновидіння – в прозорих ампулах:
    Обирай собі наймиліше і

    Залишай суєту непрошену –
    Хай розсиплеться час на атоми.
    На планеті (звідсіль горошині)
    Я терпляче тебе чекатиму.

    Від солодкого щему – сироти.
    Із найважчого – бачиш? - виходи.
    Просто б – разом з тобою вірити.
    Просто б – поруч з тобою дихати.
    13.11.09.




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (21)


  10. Павло Вольвач - [ 2009.11.13 20:11 ]
    ***
    Василеві ГЕРАСИМ’ЮКУ

    Хвости павині розпуска узвіз,
    зернисте світло сіється навскіс,
    на брук, на пруг, на світ поза світами.

    там, де зміліли шрами ножові,
    де майже всі зробились неживі,
    з тих, що заповідалися братами.

    І самота такої глибини,
    і тиша з тиш – вчуваються тони
    підземних кровотеч і горніх русел.

    Посходились в одно, над злото бань,
    всі басамани спроб і осягань,
    і заплелись в лілово-чорний вузол.

    Із грізних піль, з таємних сновидінь
    урочих наснувалося промінь
    (летючі тіні – маєстати наші).

    Прочувані тепер, і не тепер,
    світають з льодянистих стратосфер
    зотлілі сторінки і патронташі.

    Отак: синьотабунний часоплин
    ярами з глин, дощами із краплин
    пройшов і став. Тепер твоя година.

    Діткаючись полічених волось,
    шепоче хтось (о ні, то не здалось...),
    що кров твоя таки не самотинна.



    2008






    Рейтинги: Народний 5.67 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (3)


  11. Ярослав Чорногуз - [ 2009.11.13 18:42 ]
    ТУМАН
    Хмари сполотнілою юрбою
    По гаях, дібровах розбрелись,
    Вкрили річку ковдрою пухкою,
    Віддзеркаливши поблідлу вись.

    Місяць, закуривши понад лісом,
    Упірнув у сизу пелену,
    І пустивши димову завісу,
    Сивиною гілля огорнув.

    Наче хвору, деревину горду -
    Молоком і медом напував,
    І людьми поранену природу
    З ватою так ніжно бинтував.

    12.11.7517 р. (від Трипілля) (2009)


    Рейтинги: Народний 5.88 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (22)


  12. Владимир Бурич - [ 2009.11.13 15:56 ]
    * * *
    Убежав с последнего урока
    я столкнулся
    со своей бабушкой
    шедшей домой с рынка

    Над ней вьются подмосковные метели
    балы в Колонном
    Мациевич-Мигуевич на летающей этажерке

    Надо мной —
    парашют Осоавиахима
    со значка
    прикрученного к куртке
    черной пуговицей вместо медной шайбы

    Мир
    рухнул
    когда оказалось
    что стены моей разбомбленной школы
    были в середине красными

    Мир
    рухнул
    когда я увидел
    что переулок
    который я считал до этого вечным
    перерезали
    противотанковыми рвами

    Мир
    рухнул
    когда в замерзшем аквариуме я увидел
    удивленные глаза
    рыбок

    Он рухнул
    и превратился в бездну
    которую невозможно заполнить
    ни телами любимых женщин
    ни стихами


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  13. Іван Андрусяк - [ 2009.11.13 14:58 ]
    ЗАМОВЛЯННЯ З ГОЛУБАМИ
    Катрусі


    перелети мене через янгола
    через янголя янголятко
    з білими крильцями в білій кирилиці
    з потерчам над губами
    на голубій воді

    та перелети мене через янголеня
    почерез вітер левадами
    вишиту воду хрестиком
    голосом щекавицею ниткою корабля
    з потерчам над губами

    та перелети мене почерез янголенятко
    та пригорнися собі обабіч води
    та пригорнися мені в її янголінь
    білими крильцями вишита янголань моя
    янголедь моя янголинна з потерчам на щоці

    та перелети мене почерез янголенятонько
    почерез кола кириличні в голубій воді над губами
    потерчам корабля на долоні янголень моя янголинь
    відлунюючи хрестиком понад левадами
    щекавицею понад вишиття вуст янголелю

    та перелети


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  14. Інна Нежуріна - [ 2009.11.13 01:33 ]
    З циклу ПЕРЕВТІЛЕННЯ В СОНЕТАХ


    І
    Створила день, що стане невмирущим,
    Запахне мною літер таємниця.
    Чекатиме журавликів криниця,
    Обмотана плющем в правічній пущі.

    Коли мені спіткнутися об хмари –
    Нехай вже буде відчаю по вінця.
    Ніхто мені не принесе гостинця.
    Міняю день омріяний на чвари.

    Вустам гарячим відповім брехнею.
    Бруківка не відчує слабкість кроку.
    Я короную день, що не вмирає.

    На рівні задзеркальної ідеї,
    Усе, що спрагле, оживляю соком –
    Із вен твоїх, незвідане “кохаю”…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  15. Інна Нежуріна - [ 2009.11.13 01:07 ]
    З циклу "Спинивши простір" (Мить, Кіровоград, 2004)
    * * *
    Соковиті повисли червневі зорі.
    Вогким вечором вислизну з-за бузини.
    Залихоманить любисток, любов’ю хворий,
    Заскреготять вітряками примари-млини.

    Піде примха шукати загублену пару
    (що сховалась і плаче за скельцями шиб),
    щоб наповнити щоки солодким узваром
    й гомоніти до ранку мовою риб.

    Випадковості знак ворухнеться зачаттям.
    Затремчу неспокійна і -... розіллюсь
    У сліпому світанку неспілим щастям,
    Позичаючи ласку, життям обернусь.
    (2004)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  16. Валентина Захабура - [ 2009.11.12 16:41 ]
    Запрошення на каву
    Книжок полиці
    автівки
    обличчя як візитівки
    великі налякані очі
    спаси і помилуй
    Отче
    Змінюю сум на каву
    з корицею та вершками
    з подивом
    ач яка Ви
    підходять тендітні дами
    лякливі неначе сарни
    та пристрасні мов тигриці
    Скуштуйте
    ви такі само
    я бачу по ваших лицях
    Ось усміхи ледь помітні
    м'які та горді постави
    ось сміх
    наче дощ у квітні
    в горнятку смачної кави
    Катарсис душі власної
    це злива в краю безводнім
    так просто
    бути собою
    так гарно
    жити сьогодні
    05.11.09


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (8)


  17. Іван Андрусяк - [ 2009.11.12 15:03 ]
    *
    чого тобі, зимо: з полону ідемо.
    подовшало розмов, як вигинів на карті.
    окріпли ґражди слів у кутиках розмов,
    як патетичний шов на тріснутій кокарді.

    і притча з полину про листяну війну,
    про мітки на стіні, обмочені у хвою, –
    про трою, що її врятовано до сну,
    аби на денці сну поруйнувати трою:

    трояндову її – з дзеркальних кучугур,
    з болотяних люкроз, притулених на біле, –
    коли раптовий крик відлунює об мур
    загублених вікном, усе ще уцілілим.

    чого тобі іще: безодню на плече,
    чаїнку осоки і хриплого туману.
    і хай не по щоці остання міць тече,
    по снігові – нехай, а по щоці зарано


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  18. Іван Андрусяк - [ 2009.11.12 15:40 ]
    ALTERA PARS
    сокиру в руці не догледиш – вона не сама,
    їй ближче до неба на ідиш отари і трави.
    стискаючи губи, вивищуєш в кутиках славу,
    і тиша гіркава, як пава, по небу сплива.

    судома не втримає знічену крихту держави,
    що – тінь морова – з волохатих колін вирива.
    губи її щиро, щоб жниця не стерла слова,
    бо з губ золотистих уже тятива кучерява.

    коруючи в простори – мощі чи моці в шлеї, –
    уривками ранку – над степом, над возом, над мозком
    окрилює лоскіт – вертаються з поля рої.

    над колосом хльостко, над білим бердичевим хльостко.
    рубай поворозки, з розмаху – рубай поворозки…
    до стертої млості утримуй в долонях її


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.55) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (1)


  19. Іван Андрусяк - [ 2009.11.12 15:09 ]
    *
    цей час – як обростання хвилями.
    по колу ширяться тіла.
    і лиш деревами похилими
    відпочиває омела.

    стікають крильцями до кореня
    хіба мурахи золоті
    і засинають, упокорені,
    в непокорованій воді.

    підеш по горло в темінь ликаву.
    як дріж холодний по спині,
    канонізовано великими
    здаються кратери на дні.

    опалені або відламані
    сліди отетеріють вглиб,
    де відобразились на камені
    гортанні силуети риб.

    ще мить, і вал накриє голову, –
    і я не знаю наперед,
    чи відкладусь у цьому колові,
    чи допливу до тих дерев.

    і буду в омелі зманіженій
    надію важити малу,
    допоки хвилі не піднімуться
    і не накриють омелу


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (3)


  20. Олеся Овчар - [ 2009.11.12 00:27 ]
    Лише уява
    Обоє знаємо, що це – уява,
    Навіяна бажанням забуття.
    А ти цілуй і пригортай ласкаво
    На цій межі реальності буття.

    Хоч я легеньким порухом руки
    Спинитись намагаюся востаннє,
    Та порух той зневірено-леткий –
    Зникає у достиглому бажанні.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (12)


  21. Павло Вольвач - [ 2009.11.11 19:51 ]
    ***

    Прийшов і станув морок зусібіч.
    І ти стоїш у мене під повіками.
    Зчорніле місто дивиться на ніч
    Густими помаранчевими вікнами.

    Під синє небо сніг так біло ліг,
    Набившись густо світу в плоть залізну.
    А світ отой і вичахлий наш гріх
    Хтось розгляда через небесну лінзу.

    У світі цім нам холодно обом.
    Чужі слова, шляхи і підприємства.
    Та, кажуть, щось міняється, бо он
    Зіходить зірка. Кажуть – віфлеємська.

    1997




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Прокоментувати:


  22. Владимир Бурич - [ 2009.11.11 13:22 ]
    * * *
    Детство

    северный полюс
    ангины

    к ноге прижался
    теплый тюлень
    грелки

    голову сжали
    наушники

    земных полушарий

    термометр
    вынутый из-под мышки
    показывает

    температуру
    океана


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:


  23. Владимир Бурич - [ 2009.11.11 13:42 ]
    ***
    Фигуру моей души
    не могло передать мое тело

    Тело моей любви
    не найти на фресках Помпеи

    Фигура моей любви
    не сплетение
    не слияние
    не нанизывание
    не поедание
    это не действие
    это маленький вакуум
    образующийся в горле


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  24. Ярина Брилинська - [ 2009.11.11 12:41 ]
    Осіннє
    Голубить сонце жовтаве листя
    Своїм проміння,
    Стікають барви до падолиста
    Німим молінням.

    Минає літо, триває осінь,
    А я чекаю...
    Прихильно небо дарує просинь -
    Ворота раю...

    Маленьку мушлю в руках тримаю -
    Вона зігріє:
    Кому розрада у дні одчаю,
    Кому – надія.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (7)


  25. Юлька Гриценко - [ 2009.11.11 10:57 ]
    «Відпусти»
    Відпусти, я так більше не можу.
    Відпусти, я забуду тебе.
    Знаєш, все це на казку не схоже,
    Тільки плачу й жалію себе.

    Відпусти, я не хочу так жити.
    Я давно не кохаю тебе.
    Наші спогади хвилею змито,
    Я піду, ти забудеш мене.

    Відпусти, я тікаю від тебе.
    Я іду. Прощавай і лети.
    А вгорі плаче зорями небо.
    Плаче небо. Мене відпусти.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  26. Василина Іванина - [ 2009.11.11 00:14 ]
    З рідного голосу
    ІІ
    Ой повіяв буйний вітер, повіяв, повіяв,
    та він мої співаночки горами розсіяв...
    .........
    у наших міжгір’ях і зворах,
    по сиглах, бескидах, плаях
    душа прабатьківської мови
    блукає, мов зранений птах
    ...........
    Співай, доню, не бороню, кілько твого світа,
    по чім будеш пам’ятати молоденькі літа?..
    ...........
    відлуння між скелями б’ється,
    чи встигнеш, чи вловиш цей біль
    все тихше і тихше.
    А в серці
    прадавніх пісень заметіль.
    ...........
    Загусляй ми, гудаченьку, в чотири струночки,
    най любкови заспіваю красні співаночки...


    -----------
    звір, зворина – великий яр у горах, по дну якого зазвичай тече струмок, а схили поросли кущами чи деревами;
    сигла – густий смерековий ліс, заплутаний, в якому дерева можуть мати по кілька верхівок, там легко заблудитися;
    бескиди – скелясті неприступні гори із прірвами. урвищами;
    плай, плаїк, плайик – плато на гребені гори, де нема лісу, там можуть випасати худобу або косити; і стежка в горах теж так деколи називається.
    ...але, можливо, в інших діалектах ці слова мають інші значення чи нюанси :)


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (53)


  27. Ганна Осадко - [ 2009.11.10 12:26 ]
    Осінні парки
    Три шпарівні ґаздині – сиві парки
    Прядуть куделю осені у парку
    Артроз суглоби крутить, та припарки
    Як мертвому кадило, і сумна
    Похукає в долоні Нона перша,
    Безсонну втому на коліна сперши,
    Бо сонні риби утікають з верші
    Бо все – марнота
    І усе – мана.

    Веретено тікає, як достоту
    Життя стікає з п'ятниці в суботу,
    Децима друга не спитає, хто ти,
    Її робота – стежити за тим,
    Як стежка-стьожка стелиться під арку…
    Шукай її – тепліше… тепло…парко…
    Як жовта білка у зимову шпарку,
    Збігає шпарко ниточка у дим,

    Як в дім до нього…
    Дивно і пустинно,
    Нечулі руки пестять зимну спину
    І парка третя затремтить: дитино,
    Ти не повинна, як не хочеш, та…
    Воли волочать темряву вологу,
    Впряглася й Морта (вже якась підмога)
    Листопадове прядиво убоге,
    Лише у Бога – голка золота.

    А гола тиша вляжеться на груди,
    Як сивий камінь чи гіркавий грудень,
    Воли умерзнуть в груддя, і маруди
    Ворони галасливі…
    І тіка-
    ють
    жінка-осінь-нитка – три в одному
    з отого диму та отого дому
    І третя парка мружиться крізь втому
    І не здригнеться парчина рука…


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (14)


  28. Павло Вольвач - [ 2009.11.10 01:30 ]
    тінь твого дихання лине сюди



    тінь твого дихання лине сюди
    тінь твого кроку
    в каре візьми залети упади
    теж кароока

    час що потоншав плече замастив
    тиньками відня
    та сповиває міста і мости
    мрія надсвітня

    з”явишся! свінеш!
    над тлумом отих
    кінних і піших
    там
    на воротах
    на золотих
    найзолотіших...


    2002


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (1)


  29. Марина Мельник - [ 2009.11.09 00:00 ]
    Вдома
    — Знімай пальто.
    Тримай —
    ось чай гарячий.
    Не обпечи уста...
    Спочинь з дороги.
    ---------------------
    — Ось я малий,
    то тато-мама...
    Ти пий, ти пий...
    Я просто гляну,
    Чи ти не сон,
    а чи не
    приверзлося.
    --------------------
    — Твоя рука...
    Які тендітні пальці...
    Замерзли любі?
    Дай-но поцілую...
    Ось я, торкнись,
    Ще зранку брився...
    Я так люблю...
    Пробач, що я
    колючий...
    -----------------------
    А хочеш я
    до зір дістану?
    А може ковдру?
    Мила, ти зігрілась?..
    НЕ метушусь —
    Я місця не знаходжу....
    Дозволь торкнусь —
    Чи, часом,
    не наснилась.
    ©ммв


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  30. Чорнява Жінка - [ 2009.11.08 21:03 ]
    Ты мне
    как Алигьери
    адовы ступени,
    как древней мушке
    тело янтаря,
    как рыбам тина,
    как кулисы сцене,
    как букварю
    слова от «а» до «я»,
    как контрабасу
    только голос низкий,
    как пальцев пять,
    чтоб сжать их в кулаке,
    ты нужен мне,
    как Риму Папа Римский,
    как рваный ритм
    верлибровой строке.

    ноябрь 2009


    Рейтинги: Народний 5.54 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (113)


  31. Лідія Дружинович - [ 2009.11.08 18:05 ]
    До тебе
    Напоїти б тебе чар-зіллям!
    (чи хоч липовим чаєм із медом)
    і закутати в теплу ковдру,
    і дивитися в ніч... А небо
    вже складає із зір букети.
    Он гарцює нестримний вітер
    під ворітьми із першим снігом –
    теж не знає, куди подітись.
    Очі в тебе волошково-теплі,
    ти сьогодні – герой моїх снів.
    Нас єднає самотній вечір,
    але прикро – роз’єднує Львів.
    Поспішає за серцем годинник,
    на подушці ромашка цвіте,
    хризантемами пахне кімната...
    Я б до тебе! Я б тільки до те…
    А надворі легкі пасьянси –
    снігопадом ворожить вечір.
    Напоїти б тебе чар-зіллям
    і обняти ніжно за плечі!
    Гіркувато-терпка хризантема
    тихим подихом сни обвінчає.
    Обійняти б тебе й напоїти
    чи чар-зіллям,
    чи липовим чаєм.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (4)


  32. Юлія Починок - [ 2009.11.08 17:36 ]
    ***
    У душі порожнеча.
    Краплини дощу стікають по тілу,
    Як по вітрині нового супермаркету.
    Я втратила гідність.
    Мені соромно.
    Я хочу провалитися крізь землю,
    Щоб більше ніколи не побачити
    Того, хто це зробив.
    2008р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  33. Володимир Свідзінський - [ 2009.11.08 14:30 ]
    Збирає ранок
    Збирає ранок
    Тонкі полотна туману.
    Пахне черешня,
    Біла черешня.

    До дому, дому
    Садами в’ється дорога...
    Як твої очі
    Юно світились.

    Іду садами,
    А пам'ять повна тобою.
    Пахне черешня,
    Біла черешня.


    Рейтинги: Народний 6 (5.8) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (2)


  34. Володимир Свідзінський - [ 2009.11.08 14:02 ]
    Спи. Засни.
    Спи. Засни.
    Повертались на берег рибальські човни.
    Хмарка по хмарці спадає до сходу,
    Як по листку листок.
    Два верхівці під’їжджають до броду:
    Сивий кінь поклав копита в воду,
    Вороний – на пісок.
    Чуєш, дівчина темнокоса
    Грає в сопілку червоним рибкам,
    Щоб червоні рибки заснули –
    I вони засипають.
    Чуєш, по звуку звук
    Поглинає морок недобрий.
    Дальній міст тремтить, як протятий павук,
    Будяки підіймають шпаги на обрій
    I тануть. В’яжуться гронами
    Зорі, пускають віти увіч.
    Спи, колихнула запонами
    Ніч.

    1932


    Рейтинги: Народний 6 (5.8) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (1)


  35. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.08 11:18 ]
    * * *
    Дощі, вітри…
    Чого в нас не бува?
    Усе прийняти і – рушати далі.
    Я оживаю на твої слова.
    Я терпну на усі твої печалі.

    Нічого стороною не пройде –
    Усе крізь відстань будь-яку озветься:
    І радісне, і грішне, і святе,
    І те, від чого закипає серце.
    7.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (4)


  36. Людмила Калиновська - [ 2009.11.08 10:35 ]
    =…нетрями…=

    …не зірвалась до неба у крик журавлиний,
    Хоч і рвався той крик із невтішної крові,
    стугоніло у грудях і біль розмивало на мливо,
    на сльозу, що трималась кілочку не довго…
    …і пливла, зігріваючи душу і шкіру,
    та спіткнулась, – шукала якоїсь шпарини,
    і навпомацки тицялась в дощ, у примари, у віру,
    і губилась в калюжах – розтерзана й мирна…
    …пересіяні ситом плевели і горе
    вже одягнуто в шати сріблястого грудня –
    не зірвалась у крик одинокої чайки над морем
    із осінніх і вже запізнілих… та – буднів…

    …не просіяних… тих, що на світі тримають…
    Для доріг, що народяться з першого снігу…
    До останнього подиху, кроку і… – Кави немає…
    …Ну хоча б на ковточок життю і на втіху…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  37. Ігор Павлюк - [ 2009.11.08 10:45 ]
    ОСІННЯ УКРАЇНА. Цикл
    1.
    Осінньо. Сінно. Синьо і осино.
    Усмішка в люстрі скіфського меча.
    Во ім’я Духа, Матері і Сина
    Шлях в інший світ отеплює свіча.

    І непокрите травами коріння,
    Як голим серцем зірвана зоря.
    Сивіють вина – то вода осіння.
    Із клена лист – мов лист з календаря.

    Горбаті духом не летять нікуди,
    А ті, що не вернуться, – хай летять…
    На те вони, на те вони і люде,
    Щоб не в собі шукати благодать.

    Осінній ліс говорить із собою.
    А степ такий – мов дідова рука.
    Який наш час – такі його й герої.
    Кінець імперій – пусто у віках…

    У лісі пусто.
    А в душі плакучо.
    Осіньо. Сінно…
    Голос – як сльоза.
    І щось таке смішне і неминуче
    Лежить на несусвітніх терезах.


    2.

    Оце така осіння Україна.
    Хоч землю їж – а іншої нема.
    Розвіюся по «женщинах» і винах…
    Поет не гетьман.
    Лаяти дарма.

    Шаблина з льоду.
    Ствол із очерету.
    У сні і в бурі він такий, як все…
    Не лізе в світ – як вічність у газету.
    Сльозу пасе.

    По горло в пісні і по очі в зорях,
    Що, вітряні, злітають в океан,
    Полинний сік просторий і прозорий.
    Сам собі пан.

    Сам собі пан.
    Ні страху, ні неволі.
    Хмільний відстій століть, тривог і гроз.

    Оце тако…
    Спішить собі поволі
    Дніпро – у Лету,
    Лета – у Дніпро.


    3.

    Велика осінь.
    І старий туман.
    І замість даху зорі наді мною.
    Я тут живу, немов мене й нема.
    Я ще люблю ту воду під вербою.

    Від свічки свічку терпко засвічу
    В сільській церковці з коренем глибоким.
    І сонну душу кутаю в парчу,
    І сонне тіло зваблюю в осоку.

    Як пережити осінь цю мою?
    По кришталю – солоний мед сльозини.
    Столітні вина пригоршнями п’ю,
    Немов печаль з обличчям батьківщини.

    Сестра лата озонові дірки.
    Брат косить трави під водою Лети…
    Таке от щастя з Божої руки,
    Безумно-тихе – як печаль поета.

    Така от карма: битися об лід,
    Нести в собі велике свято Роду…
    Багаття, річка, зірка і політ…
    І злата осінь –
    Плата за свободу.


    4.

    Намацую цей дощ, неначе нерв,
    Хоч наді мною небо повітове.

    Куди ж мені податися тепер?
    Бо не податись я ще не готовий…

    Куди ж мені подітися навік?
    В любов чи гроші, подорож чи славу?

    Яке б вино не випив чоловік,
    Усе воно на зорях і на травах.

    У скіфських вазах чути голоси.
    На вазах тих – сузір’я і суцвіття.
    Сльоза відбита в крапельці роси,
    Така одна, мов ти і я у світі,
    Що слухаєм дитину в животі
    Чи зірку в небі, чи ріку підземну…

    Я так нестерпно жити захотів,
    За все сплативши кров’ю,
    Недаремно:

    За славу й волю, хату і садок,
    Струну, що в’яже прірву та вершину.

    Куди ж мені?..

    Вертаюсь до казок
    Про козака
    І дівчину-калину.





    Рейтинги: Народний 6 (5.72) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (28)


  38. Вікторія Осташ - [ 2009.11.08 00:59 ]
    Ненáзваний
             Світ мені ліг – мов гніздо із колючого дроту…   
                І. Павлюк         


    мій світ не ліг – летить собі і квилить
    гніздá не доторочує дроттям
    аби осісти – поза планом виліт
    але й посадки – зась! – то не життя

    світ не лягав мені – ще не втомився
    і ніжність сильних (ні не анекдот)
    не до кінця всотáв – а вже вломив ся
    бо так хотів – як діти (не пілот!)

    жіноча спрага і криваве вовче
    виття – крізь зорі що затихли в нас
    запаленням підсвіченням – пророчим
    злоспалювальним! темрява вляглась…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.92) | "Майстерень" 5.75 (5.82)
    Коментарі: (6)


  39. Павло Вольвач - [ 2009.11.07 21:18 ]
    * * *
    Хай мерехтить тонка моя печаль
    Над селищем, що куриться димами.
    Дими синіють. Колії блищать.
    Холоне світ до бісової мами.

    Вдивляюсь в очі стомлених кобіт,
    Грудьми налігши на руків'я мосту.
    Пускаю кільці, мружачись собі
    В білястий, наче крізь гардину, простір.

    В посьолок цей, що був мені дружком
    Із молодістю втеклою на пару.
    І, звісно, смуток золотим пушком
    Діткнеться серця – тут нема «базару».

    Та хай собі. Щасливий буду й тим,
    Що є ця мить, коли прозоро й просто.
    Блискучі рейки і блакитний дим...
    І я стою. І все не сходжу з мосту.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (5)


  40. Владимир Бурич - [ 2009.11.07 20:12 ]
    ***
    Я иду за водой
    и о дно моего ведра
    головами бьются ромашки


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:


  41. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:49 ]
    У глибоке небо поринаю
    У глибоке небо поринаю
    Духом спраглим, і у час нічний
    З нив космічних зорі пожинаю
    Аж до рання, доки дзвін гучний
    Не розбудить сонце життєдайне
    І окреслить обрії земні…
    В пору цю все скрите і потайне
    Явою зоріє у мені.
    Я дивлюся істині у вічі,
    Чистим серцем слухаю її
    І гадаю – в котрому сторіччі
    В ній прозріють бачення мої ?
    Чи зустріну друга-однодумця,
    Чи в самотніх роздумах згорю,
    Вкривши злою славою безумця
    Всю свою земну, марнотну прю ?
    У священне небо виллю тугу,
    Хай у душу падає дощем
    Незнайомий ворогу, ні другу
    Поетично вистражданий щем.
    Хай безплідне слово косять роки,
    Ним насичусь, мов ковтком води,
    І згадаю свої перші кроки,
    Що сумні залишили сліди.
    Доле, доле – випалене поле,
    Зоре згасла, горісна струна !
    Вирок твій журою серце коле
    І чужа, не прощена вина
    Безталанням падає на мене,
    Милі очі бачити не хтять
    Як з’їдає листячко зелене
    Демонічне полчище проклять.
    Небо ! Небо ! Скільки ще про світу
    Мені нести цей тяженний хрест
    В темноті, без жадного просвіту,
    Співчуття і права на протест ?
    У тобі я хочу розчинитись,
    Розлетітись, мов по вітру пил,
    І за себе грішного молитись
    Ревно Богу між нічних світил…

    2006




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Прокоментувати:


  42. Віталій Білець - [ 2009.11.07 15:10 ]
    Епоха
    Моя епоха ? Ані трохи !
    Сучасний вік окупували жохи…
    Кипляча магма – зболена душа,
    Їй все чуже, вона усім чужа.
    Над нею меч, під нею – мла провалля,
    З обох боків – химерні віддзеркалля.
    Позаду – ніч, попереду – пітьма,
    Минуле – сон, майбутнього нема ?
    Що я таке, чому і задля чого ?
    Чи буде щось із явного нічого ?
    Чи в румовищі суджено лежать
    Єству, що не тотожне з вічним строком,
    Нести на собі горісну печать,
    Воюючи з безчестям та пороком…

    Сумний вигнанець з царства муз,
    Заблудний мандрівник-захожа
    В суєтних роздумах загруз.
    Якщо на те є воля Божа –
    Змирюсь. Не стану докучать
    Творцю за дану мені ношу.
    Зітерти вщерть земну печать
    Небес високих не попрошу.
    Я маю те, що заслужив.
    За те подякую в молитві.
    Мені здавалося: я жив,
    Коли ходив по гострій бритві
    У небезпеках. У вогні
    В’юнка душа перетопилась…
    А може бути, що мені
    Вона так виразно наснилась…
    А може бути... Та хтозна,
    Що було, є, що далі буде ?
    У світі кожна новизна –
    На мить, і світ її забуде.
    Усе – примарність і обман
    І правди іншої немає,
    Окрім ось цих сердечних ран,
    З яких розпука википає…

    2005



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  43. Катя Луганська - [ 2009.11.07 11:29 ]
    * * *
    Я – калюжа,
    я – платівка
    під голками Ваших підборів.
    За цілий тиждень жодної зливи –
    я нездужаю
    і тільки
    зрідка програю уривки моря:
    бризки, сплески,
    краплі, кола – псевдохвилі.
    Я – платівка. Я – калюжа.
    Я чекаю на Ваші кроки.
    Чесно.
    Дуже.
    Я існую доти, доки
    наступають мені на душу.

    2009, осінь


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.19) | "Майстерень" 5.5 (5.17)
    Коментарі: (15)


  44. Сонце Місяць - [ 2009.11.07 04:15 ]
    диптих
     
    1


    храмовий змій, хтивий голуб
      хто би тебе спокусив
    на злотисто-сріблистих ланах
        у галактиці хмарно~чумацькій

    приязно огортаючи
      тьмяним коштовним покоєм
    під каприччіо хвиль снігових
        під цикламеновим небом

    ейфорійні вічі бажань
      чи забуття водоверть
    лагідний лід, тихий голод
        аби спокусити тебе



    2


    у дні солдатів живодерської снаги
    на дні сталевої хисткої пастки
    гірка зухвалість ~ грішний сміх
    продертої гротескової суті

    як ллється смерть і сніг летить
    на тротуари у скривавлених річках
    залізом загнана парує ніч
    зубами креше плоті божевілля

    як в океані змиє бруд жорстокість
    із болю заіскриться мертвий космос
    над звалищами залишків людських

    чи підеш ти, зі мною


    Аміклея



     -}{-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  45. Олександр Бик - [ 2009.11.06 23:10 ]
    ***
    У осені свої закони:
    Дощем наповнює флакони
    Чужого міста.
    Руйнує стіни і пороги,
    Кидає жменями під ноги
    Банкноти листя.

    Міняє, ніби, все на краще,
    Птахів вистрілює із пращі
    Крізь неба сито.
    Сліди лишає на серветках
    В старих поетах, і поетках
    Незнаменитих.

    Недофарбовані паркани,
    В книжки закохані ботани,
    Ти – Я – мовчання…
    Дні на розп’ятті чи розпутті -
    Роки студентські незабутні,
    Та, вже останні.

    Смак алкоголю, нікотину,
    Цирозом вражено печінку –
    Куди вже більше?
    Сніг з листопадом у долонях,
    Відтінок золотий на скронях…
    І трошки віршів…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (6)


  46. Сергій Жадан - [ 2009.11.06 22:59 ]
    * * *
    За хвилину до того, як випаде дощ,
    ти відчуєш, як шкіра вібрує під тиском
    ще не випалих крапель, що ляжуть уздовж
    твого тіла і враз його стиснуть.

    Так легкі голуби, на вулицях кинуті,
    відчувають смак їжі за мить до годівлі,
    так солдат, що за хвилю повинен загинути,
    відчува деформації у власному тілі.

    Сміх, що має до мене назавтра прийти,
    розпізнаю сьогодні поміж плачу я.
    За хвилину до того, як з’явишся ти, -
    я тебе передчую.

    1993


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  47. Валерій Голуб - [ 2009.11.06 19:30 ]
    * * *


    Твоє ймення - відлуння варязьких дружин -
    Від норвегів прийшло в наші землі.
    Юних предків твоїх між холодних крижин
    Нібелунги купали в Ульгемлі.

    Твої очі - мов сполох зірниці вночі.
    Недосяжні, й такі мені любі.
    Ніжним шалом любові в полон беручи,
    Залишають в сум’ятті і згубі.

    Твої губи - троянди в едемських садах.
    Так гріховно жадають кохання.
    Я до тебе лечу, наче з вирію птах:
    -Чи ти любиш? ... Мовчання... Мовчання.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (6)


  48. Павло Вольвач - [ 2009.11.06 17:30 ]
    * * *






    Недопущеність на свято. А навіщо тобі свята?
    Печію свою плекати - то плекай
    Будь легким же - будьмо брате! - щоб недбало забувати
    слів віршованих пасати - хай

    Площі людські правди-кривди і твої веселі кроки
    А безодня волоока ніби тлом
    В це зневірене бароко шлях зі степового боку
    Шлях за вітром гуляй-поле за вуглом

    і сонця і сотник гонта й синя тінь від хмарочоса
    заплітаються із льосом - Боже мій...
    і не знаєте - агов там! - що ж ви дивитеся скоса -
    що мого на серці й думці і кишені потайній?


    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (1)


  49. Чорнява Жінка - [ 2009.11.06 13:09 ]
    Одні та інші
    Йдуть рядками нормо-дні,
    кращі серед гірших,
    видають себе одні,
    а читають інших.

    Сніг розтанути не встиг
    у долонях Крішни,
    ми ховаємо одних,
    плачемо по інших.

    Обираємо святих
    із мільйонів грішних,
    нагороджують одних,
    пам’ятають інших.

    листопад 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (58)


  50. Сонце Місяць - [ 2009.11.06 00:43 ]
    Діалог V * Кипарисові сни *
     
    Василина Верховинка

    зі співучих санскритських слів
    одягни на цей вечір намисто
    хай у мушлі перлина зблисне
    не чіпай
    не чіпай
    не чіпай
    не відкрити усіх америк
    не розкрити усім душі
    у краю кипарисових снів
    забувай
    про магічні слова...



    Сонце Місяць

    білий крук летить з рук
    вечір пристрастно тіниться
    орхідеями збовтаних хмар
    розлітаються стріли розлук

    у краю кипарисових див
    на піску срібних снів

    слідом трепетних ягуарів
    скрізь туманну феєрію мрій



    Василина Верховинка

    ...нам не вистачить мелодрам
    у краю кипарисових брам
    де метеликів рвійний політ
    безнадійно-банально розтав
    крізь туманну феєрію мрій
    хоч реальність одягне вуаль
    та скоцюрбиться в мушлі душа
    за садами терпких ностальгій
    за словами магічними – жаль



    Сонце Місяць

    невагомий пісок на твоїх
    долонях безслівних
    чари безжального аромату
    ночей магнетичних
    зі штормовими вітрами
    над уламками снів
    у неймовірній мелодії
    безкінечної миті
    крізь яку шурхотять
    неритмічні серця
    фантастичних майбутніх
    перлин для намиста
    на перламутрову пам’ять

    про краї надвечірніх садів
    про алеї терпких кипарисів



    Василина Верховинка

    у краю надвечірніх садів
    осеніє
    ковзкий перламутр
    вислизає повільно із рук
    і шурхочуть сипучі піски
    по краплині
    стікає журба
    у краю кипарисових брам
    лиш оця павутинка тремка
    забриніла
    мов дримба
    причаєно
    розлітаються стріли розлук
    зігріваємо
    кожну піщинку
    у долонях
    нехай не спішить

    осеніє у світі
    мій друже
    а на серці
    світає



    Сонце Місяць

    їм не треба розкішних прикрас
    тільки спокій піском легким
    тільки світлий небесний дим
    розминулися пам’ять і час

    у краю надвечірніх садів
    на очах позолочених дів

    сутеніє..

    осінній каданс
    між землею та вирієм
    між печалями
    & летаргією
    жовто_холодним листям
    кружляє
    повільно
    танцює в падінні
    через мрії
    та вітровії
    у містично~
    прозорий романс

    їх сховає осяяна тінь
    за шляхами та долями
    під убивчими кулями
    перламутром огорне кремінь

    за роздоріжжями символів
    у садах нерозгаданих снів



    Василина Верховинка

    сутеніє
    уже листопад
    срібна паморозь вкрила нас
    розминулися пам’ять і час
    і не треба осінніх прикрас
    вже на чорному мармурі
    глянь
    біле полум’я хризантем
    жовте полум’я скорбних свічок
    крізь туманну феєрію мрій
    не шукай романтичних тем
    все засипле легким піском
    тиша цвинтарна
    листопад
    сутеніє
    таки сутеніє



    Сонце Місяць

    у мріях віддаленим берегом
    зникає неясний смуток
    в очах ніжних квітів
    едемським садом
    із небуття віків
    музикою ледь чутною
    обертанням долоні униз
    нам подають
    клятого присмаку вічності
    на перламутровім лоні

    між сонцем і місяцем
    невечірня свіжість
    чорно~червоно~білим
    метеликом

    у краю кипарисів



    С*




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   111   112   113   114   115   116   117   118   119   ...   175