ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олег Король - [ 2009.06.17 13:15 ]
    *****
    Прийди до мене уночі, поетко,
    У хтивій паранджі на голе тіло...
    Мов Клавдійова висохла конфетка
    Моя душа тебе пришепотіла..

    Притаврувала і приговорила
    До страти в ніч настоєну в любистку...
    Твої тремтливі, худорляві крила
    Кладу на плаху з ніжного батисту.

    Щоб знову меч спокути скрикнув дзвінко,
    Двоспинний звір метнувся по перині...
    Щоб на моїм плечі дрімала Жінка
    Із ледь помітним шрамиком на спині...


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.52)
    Коментарі: (20)


  2. Ірина Білінська - [ 2009.06.17 00:38 ]
    ЗАКОХАНИМ
    Це літо з нами бавиться у жмурки.
    Ховається за стінами дощу.
    Ти притулись до мене і помуркай
    мені на вушко…
    Слухаю.
    Мовчу.
    Ми мовчимо.
    Нам добре вдвох мовчати.
    І двох сердець в один зіллється звук
    мелодія любові в ніч кирпату,
    де музикою – кожен дотик рук.
    Ти притулись до мене ще міцніше.
    Я притулюсь до тебе.
    Обійму.
    І будуть зорі сяяти ясніше
    у ніч, від щастя нашого німу…
    Хай бавиться у жмурки з нами літо
    і котиться дощами у траву…
    Ми будемо світити цьому світу
    допоки ти живеш і я живу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (10)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.16 23:35 ]
    РІДНІЙ КАПЕЛІ БАНДУРИСТІВ
    Є лиш така одна -
    Потужна спільність хистів.
    О, як звучить вона -
    Капела бандуристів.

    Коли воно шумить -
    Пісень козацьких море,
    То забуваєш вмить
    І найлютіше горе.

    І справжню всемогуть
    Відчуєш і всесилля,
    Як владно підіймуть
    Тебе крилаті хвилі.

    Коли збагнемо суть
    Пісень цих зором, слухом,
    Вони нас вознесуть
    Аж на вершину духу.

    Тож змий міщанства мох,
    Стань вище на ступінець,
    І будеш ти, як Бог,
    Великим, українець!
    7516 р. (2008)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  4. Олександр Христенко - [ 2009.06.16 12:06 ]
    Я ЗНОВУ ВДОМА
    Свіжим вітром розвіяло втому
    І на обрії бачу з гори:
    Рідний Золочів, давню знайому –
    Восьмирічку під номером три:
    Чепуриться, забувши про роки,
    А на вигоні поряд, мов ліс,
    Кучеряві каштани високі,
    Що саджали ми в школі колись...

    Трохи далі лежить кладовище
    І нагадує кожному з нас,
    Щоб жили і любили, поки ще
    Є бажання і маємо час.
    Ген, звивається луками річка,
    Зеленіє гайок вдалині,
    І природа чарівна і вічна,
    Наче спів солов’я на весні.

    Я вдихаю повітря цілюще
    З ароматами трав і садів,
    Ніби в райських незайманих кущах
    Добру пам’ять про наших дідів.
    Перехоплює горло судома:
    Мов матуся старенька стоїть
    Рідна хата – нарешті я вдома,
    На знайомій з дитинства землі!

    По весні, ніби птах прилітаю
    До свого родового гнізда,
    Щоб наповнити серце до краю
    І вклонитися рідним місцям.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (21) | "Містечко дитинства Патара Бачія"


  5. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.15 23:04 ]
    ЗИМОВИЙ ВЕЧІР
    В шапках із "заячого" хутра
    Стоять засніжені дуби
    І відливають перламутром
    Їх посивілі враз чуби.

    А небо все пополотніле -
    Весь ліс іскринами цукрить,
    Мов поспіша захолоднілий
    Дубовий гай кожухом вкрить.

    В дубів також хмурніють лиця,
    Лягає спать їх Бог-патрон,
    Ворона - темряви цариця -
    Зліта на пень, немов на трон.
    7509 р. (2001).


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  6. Віра Шмига - [ 2009.06.15 18:05 ]
    * * *
    Місяць у повні
    В зоряній повені
    Світить лампадою.
    Я в нього падаю.
    Оком совиним
    Мовить: „Ти винна
    Кожною вадою”.
    Дужка молодика –
    Скинута гойдалка,
    Щезне,
    і нишком
    З’явиться низько
    Вербині віти
    Позолотити
    Гребенем скіфським.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  7. Влад Псевдо - [ 2009.06.15 12:53 ]
    ikk
    Віє січневий холод,
    В голову вдарив хміль…
    Я пам’ятаю солод
    Скоєних божевіль.

    Холодно так надворі –
    В мені ще більший сніг.
    Не зігрівають зорі
    І я не зігрію їх.

    З вітром боротись тяжко…
    Вихід тоді який?
    Знову дивитись в пляшку?
    Плавити цигарки?

    Як пояснити іншим:
    Я – це не тільки хтось!
    Просто болить найбільше
    Все те, що не збулось.

    Неприкаяний вітер,
    Бурею обернись!
    Хто мене вмів зігріти,
    Кинув жорстоко вниз.

    Хто мене зміг почути,
    Німо дивився вслід.
    Порціями отрути
    Душу зідряпав лід.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (12)


  8. Олександр Христенко - [ 2009.06.15 11:56 ]
    СПОКІЙНОЇ НОЧІ
    Зачекалось покинуте ліжко,
    Вечір ніжно схилився до ночі,
    Простирадло приємне і свіже,
    Тільки спати, здається, не хочу
    І думками торкаюсь до тебе:
    Теплі перса хвилююче-млосні,
    Силует на зірковому небі
    І розсипане щедро волосся.

    Морозець пробігає по шкірі –
    Ти відчула мій лагідний дотик?!
    Відгукнулося трепетом тіло,
    Хвиля збудження гріє животик.
    Веселіше забилось сердечко,
    Стрепенулись схвильовані груди
    І жагою здригнулися плечі,
    А дрімота знялась у нікуди.

    До обіймів здіймаються руки,
    Поцілунку очікують губи,
    Тіло прагне чаруючих рухів,
    Розум всі свої здатності губить.
    Я вже мав би давно зупинитись
    І поглянути дійсності в очі:
    Я хотів тебе –
    Не розбудити –
    Побажати спокійної ночі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (19) | "ВЕЧІРНЯ КАЗКА"


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.15 01:58 ]
    * * *
    ...вот сдавили за горло деревню
    каменные руки шоссе".
    С.Єсенін.

    Жити світ цей не може тихцем,
    Галасливим охоплений бісом...
    Затиснувши дерева кільцем,
    Автострада шумить поза лісом.

    Двигунів цей настирливий гул
    Розриває нервові клітини,
    За ганчір"ям хтось мчить у Стамбул,
    Хтось в Росію пре м"ясо на ринок.

    Гіркоти додає нам і сліз
    Той, хто спокій жаданий порушив,
    Бризки бруду летять з-під коліс,
    Й залітають невидимі в душу.

    За карбованцем довгим - вперед!
    Де вас тільки чума не носила,
    Як у світі цім вижив поет,
    Де панує нечистая сила?!

    Він лиш ходить за тишею в ліс,
    Не за зайцем і не за грибами -
    І за диханням чистим беріз,
    І за віршів сумними рядками.
    7509 р. (від Трипілля), (2001)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  10. Руслана Василькевич - [ 2009.06.14 20:28 ]
    СОНЯШНИК
    На городі соняшник
    Соняшно зацвів-
    Розпрямив голівоньку,
    Рученьки розвів.
    Милувався сонечком,
    Дощик зустрічав
    І смачним насіннячком
    Діток пригощав.
    Посміхайся ж друже наш
    Нам через віконечко,
    Мила наша квіточка-
    Друге наше сонечко.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  11. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.14 18:06 ]
    Зима – це літо навпаки
    Ніч взимку ходить навпрошки,
    день білий, мов негроїдні долоні…
    Лежать у шафі подушки –
    про сни розповідають одна одній…

    Вода поснула скулиніг.
    Як помідорів сорт «Волове серце»,
    ростуть з-під снігу снігурі…
    Сурмлять ялини, мов гіперборейці…

    А сонце в грудні споконвік
    з промінням куцохвостим, наче заюк;
    дотоптують миряни рік
    і рік новий топтати починають…

    Щоб згнити навесні, лежать
    під снігом віття, листя до послідку…
    Мов щоки, з-під яких олжа
    виплигує на світ заради дідька,

    в печі поління так горить…
    (До бджіл сховалось літо на зимівлю.)
    Вогонь до мене на санскрит
    потріскує, а я все розумію…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (6)


  12. Чорнява Жінка - [ 2009.06.14 06:47 ]
    Старе кіно
    Галантному Маньєристу

    Все традиційно: квіти і вино,
    і пачка гумок з правої кишені,
    а я, дурепа, мріяла давно,
    що прийде уночі кохання геній.

    І ти прийшов, галантний, як марал,
    парфумів аромат тягнувся поспіль,
    я шепотіла щось про Тадж-Махал,
    а ти сказав: «Побігли краще в постіль».

    І ми побігли... Господи, прости!
    як бігли ми! які долали ями!
    як мури брали – раз, і два, і три,
    вже чутно було співи Далай-лами...

    На ранок знов одне й те кіно:
    вино допите, квіти повсихали,
    порожня пачка гумок і – вікно
    відчинене…
    Які ж козли марали!..
    :)


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (67)


  13. Тарас Федюк - [ 2009.06.12 17:19 ]
    ***
    Залишимось удвох.
    Залишимось, кохана.
    Кімната – три на п’ять
    І килим – два на три.
    Залишимось удвох,
    Полічим наші рани
    І заговорим їх.
    Кохана, говори…

    Десь ніжність відцвіла
    На полинових вітах,
    На лозах залізниць,
    На колючках невдач…
    Десь вигіркла любов…
    На вигорілих квітах –
    Наш світанковий сміх
    І опівнічний плач.

    Як далі? Далі як?
    По колу все, по колу…
    Нудний калейдоскоп
    Продмагів і боргів…
    …Тут є один трамвай,
    Який виходить в поле,
    Тут є один лиман
    І хвилі кураїв.

    Над урвищем одним,
    Над глинищем червоним,
    Над вогнищем небес
    Вечірніх золотих,
    Я так тобі скажу –
    Що ми удвох – до скону…
    Ти пробувала йти,
    І я піти не зміг.

    Нам двох одні свята,
    І храми, й попелища…
    І ніч – одна на двох,
    І син…
    І номери…
    І номери могил
    Міського кладовища:
    Якщо вже – 202,
    Тоді вже – 203…


    Рейтинги: Народний 6.38 (5.51) | "Майстерень" 6.17 (5.5)
    Коментарі: (19)


  14. Юлія Фульмес - [ 2009.06.12 12:16 ]
    Охоронець музею етнографії
    Привіт! Зустрінемося у музеї,
    По закритті, коли відвідувач останній
    Своїм відходом перехрестить на ніч ставні,
    А я охоронятиму трофеї,
    Відібрані в селян під штибом вивчень
    Весільного обряду ближче до народу.
    Нам випала, можливо, раз на вік нагода
    Побути разом у сакральній тиші
    Високих стін, експозиційних залів,
    Що замасковані в герданні павутини.
    В цю ніч ти будеш королева поміж ними,
    Поміж знарядь збиральниці і ткалі.

    Я маю зброю. Темінь по коліна
    Просякла давнім, як замочена білизна.
    Кохатися в музейних нішах-це не схизма,
    А шанс подбати про духовне віно.
    Ти уяви: вкладемося дрімати
    Удвох на чорному бамбетлі сторожівки,
    А руки тілом так водитимуть гаївки,
    Що в лоні дзеленчатимуть дукати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (24)


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.11 17:32 ]
    ДО МОЄЇ БАНДУРИ
    Колись незрячі кобзарі
    Бувало, і вночі вставали,
    І забувалися у грі,
    І тугу серця розганяли.

    Минає ніч, минає день,
    Далеко я без тебе, люба,
    А без твоїх дзвінких пісень
    Життя для мене - просто згуба.

    У нім бринить печаль сама,
    Нехай потрапив і до раю...
    Коли на струнах я не граю -
    Для мене й літо, як зима.

    Бо чим розважить самоту -
    Чужі пісні в чужій сторонці -
    Лиш істину збагнеш просту -
    Життя без тебе - день без сонця.

    Докупи пальці я зберу -
    Все барабанять пучки збурено,
    Вони так імітують гру,
    Вони так тужать за бандурою.

    І голос рветься із грудей
    Понад духовності руїною,
    Щоб пробудити всіх людей,
    І запалити - Україною.

    с. Рибаче, Крим, 7514 р. (від Трипілля)(2006)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  16. Олена Осінь - [ 2009.06.11 12:02 ]
    Де народжуються сни
    У старому-старезному лісі,
    Де ховаються вдень кажани,
    Там де морозно сонцю-гульвісі,
    Ніч в іранській чадрі-завісі,
    Там для нас вигадують сни.

    Там припнуті вітри, як коні,
    Там гойдаються трави сонні,
    Місяць зорі цілує в скроні,
    Відьми долю ворожать з долоні.

    Там тумани народжують ранки,
    Там гаптує павук вишиванки,
    А озера – підземні фіранки,
    З яких плачуть русалки-бранки.

    Там думки, як дубове коріння,
    Там повір’я зростають з насіння,
    І забуті в століттях творіння
    Все витають, живі і нетлінні.

    Там Сирин з Алконостом на свята,
    Перелесник там звів собі хату,
    Сивий джин пише махабхарату,
    Про богів та давнішність патлату.

    Ляжу спати – ковтну того трунку,
    Припливуть кольори-візерунки,
    І насняться палкі поцілунки,
    І натхнення для мого малюнку.

    У старому-старезному лісі,
    Там де терен заплів стежки,
    Де дірки у небесній стрісі,
    На густому настої-замісі
    Варить літо свої казки.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (12)


  17. Оксана Лозова - [ 2009.06.11 11:04 ]
    Готуй рискаль
    – Готуй рискаль, ідем на бараболю!
    Хоч раз від монітора відірвись –
    Коли ти слухав жайворонка в полі,
    Коли дивився у небесну вись?

    – Куди – рискаль? Давно все посадили…
    – То будемо полоти бур’яни!
    А пригадай, який там простір, милий,
    Яке п’янке повітря – аж дзвенить…

    – ...А в полі бараболі заростають...
    – Готуй рискаль чи сапку – все одно! –
    Струмочок лісовий не проміняю
    На традиційні квіти і вино.


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.61) | "Майстерень" 5.75 (5.64)
    Коментарі: (8)


  18. Чорнява Жінка - [ 2009.06.10 21:51 ]
    і незбагненна
    смагляві стегна, мов ласо
    на звичну сутність чоловічу,
    хай кров, як «Абрау-Дюрсо»,
    та тільки не дивись у вічі,
    бо це не музики муар –
    кружляє чорноока фея...
    до чого б тут, здавалось, цар
    і незбагненна Саломея?


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (45)


  19. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.10 21:01 ]
    ЗАПИТАННЯ
    Ішли ми поряд. В мене ти спитав
    Про те, на що відповісти не в силах.
    Мені допомогла сімейка гав,
    Що пронесла тривожний шум на крилах.

    Я думала: це щедрість королів –
    Такі слова... На щастя чи до лиха? –
    Як поряд чоловік із Жигулів
    Спитав, чи зможе він кудись проїхать.

    Ти показав – ліворуч, до кінця,
    А там – усе без труднощів знайдеться...
    Я йшла німотно, мов несла мерця
    Для тебе у своїм холоднім серці.

    О як на ласку камінь піднести?
    Чи легко зізнаватись в нелюбові?
    І поруч мовчки йшов зі мною ти,
    Судомно звівши, наче крила, брови.

    Коли ж дозрів отруйний кетяг слів,
    Що неприємні, як грудневий протяг,
    Повз нас так довго, довго гуркотів
    Вантажений піском, цементом потяг.

    А потім – тиша, та, що душу ссе,
    Така нестерпна і така скажена...
    Ти йшов зі мною, знаючи про все.
    Ти здогадався, що скажу, без мене.
    30.08.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  20. Світлана Васильченко - [ 2009.06.10 21:06 ]
    Ти- сонце
    ти- сонце
    в дозованих порціях
    щоб
    не згоріла одразу
    щоразу
    здаю собі справу
    що завтрашній день може бути останнім

    уперше- без правил,
    без жодних обітниць
    ми разом
    і- вільні
    а дивного що тут?
    уражені душі
    на миті вершині
    - за руки! за руки!-
    упитися можуть
    лиш спалахом близькості
    розбити розторсати
    цю неминучість
    розкрикнути
    згоріти
    аби не відходити зовсім
    аби- ще трошечки
    побути з тобою

    ти- сонце...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  21. Оксана Лозова - [ 2009.06.10 20:44 ]
    Ідилія

    У місті серед лісу,
    У лісі серед міста
    Тихенько сходить місяць –
    Спиняється на місці.

    В нору сховався шурхіт,
    У небі зникла птиця,
    І чути, як нечутна
    Трава росте під листям.

    Дерева сплять у тиші,
    І спить в деревах тиша.
    Почую, як покличеш,
    Почуєш, як покличу.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" 5.67 (5.64)
    Коментарі: (9)


  22. Галантний Маньєрист - [ 2009.06.08 23:05 ]
    Арабські Мелодії
    - Зажди!..
                            Я обернувся. Неждано так, чи ні,
    твоє лице і тіло відкрилися мені!
    Та окрик муедзина і молитовно ми
    навколішки стаємо, а кру́гом – килими,

    а пругом – божі птахи співають у саду,
    і юнолике літо, і ти – вся на виду -
    покірна і побожна, а опліч тебе я!
    О зможе так не кожна, і то лише своя!

    А промине молитва, тебе я обійму,
    Всевишній усміхнеться, і з вдячністю Йому,
    прошепочу ласкаво у миле вушко: – Ні,
    Спочатку шлюб, а потім обійми запальні!


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (18)


  23. Ірина Білінська - [ 2009.06.08 00:46 ]
    Під небом сірим ще оркестр вітру...
    Під небом сірим
    ще оркестр вітру
    мелодію вечірню дограє.
    А біла квітка
    тягнеться до світла,
    що джерелом безсмертним
    в серці б’є.
    І п’ють дощі
    її солодку вроду
    не день, не два,
    а тижні, місяці…
    А квітка в небо дивиться,
    як в воду
    і музика у неї на лиці.
    А біла квітка
    вірить в день погожий,
    у дотик сонця,
    в усмішку його,
    і зустрічає радо перехожих,
    і мріє,
    і надіється свого
    під небом вічним
    поки стане сили.
    Любов - то
    невичерпне джерело.
    Вона дарує серцю вічні крила,
    щоб те, що ти задумаєш –
    збулось!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (10)


  24. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.07 18:34 ]
    * * *
    В.Костилєву
    Буде усе. -
    Пройти.
    Висхід –
    До перевалу.
    Будуть твої світи
    Зведені
    В інтеграли.
    Буде і день,
    І ніч,
    Згусне імла глизява,
    Досвід тисячоріч,
    Наклеп,
    І злет,
    І слава.
    Мідноголоса струна
    Буде тремтіти
    Пружно.
    Буде твоя весна
    Від самоти сутужна.
    Твій одинокий шлях
    Тихо осяють зорі...
    Радість в твоїх очах
    І неможливість повторів.
    Буде усе.
    Тремти,
    Слякотна ниця сірість!
    Будуть сліди ходи
    Випалені
    На шкірі.
    Буде гарячим хліб,
    Мудрість
    Тектиме в жилах.
    Ті,
    Що живуть углиб –
    Вгледять
    Широкі крила.
    27.05.08.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  25. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.07 18:09 ]
    * * *
    Я знову слова
    У кишені лишила.
    А там – уже місця
    Нема ані слову!
    Як довго мовчу я!!!
    Що слово за словом
    Без дозволу
    Очі мої віддають Вам.
    А Ви – Ви тугі
    На обидві зіниці!!!
    1.12.07.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  26. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.07 18:51 ]
    * * *
    Коли в лахміття все життя роздерте
    І тисне біль, немов чуже взуття, -
    Так хочеться заснути, наче вмерти.
    Упасти в сон.
    Прокинутись в життя.

    Бувати там, де пам`яті немає,
    Лишити все, неначе й не було.
    Благословенна ніч моя – пралайя,
    Глибокий сон метелика під склом!

    А завтра – ранок, роси і тумани.
    А завтра – сонце у моє вікно.
    А зараз – сну,
    Подушки,
    Валер`яни,
    Накрити плечі грубим полотном.

    А зараз – тиші. І – нікого в гості.
    Нічого в сон – ні сосен, ні дубів…
    Нехай приспить по-материнськи простір
    І розпач мій розчинить у собі.

    Так хочеться заснути… До світанку…
    7.06.09.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.63 (5.46)
    Коментарі: (11)


  27. Нафталін Марак - [ 2009.06.07 17:40 ]
    Полегшене зітхання
    Тато грав - ... мав,
    я граю - ... маю.



    Маю трохи духів і хрипливі співи,
    Маю дві долоні, щоб прикрити груди.
    Не тримай на мене тліючого гніву,
    Не кажи нікому: "Я тебе забуду".

    Маю в серці птаха з мокрими очима,
    Маю на колінах два татуювання.
    Не чекай зустріти в себе за плечима
    Створеного нами клятого кохання.

    Маю у зіницях місяця німого,
    Маю вісім квіток й дідову цигарку.
    Вкажу тобі напрям, місце і дорогу,
    І нарешті вип'ю молока без старки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.14) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  28. Оксана Сірик - [ 2009.06.07 14:24 ]
    Найбільша прикрість мого життя...
    Поселені на Божій території,
    Духовності і волі «мудрі зодчі»,
    Творці слиняво-слізної історії –
    Ми – вакуум у вишитій сорочці…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (6)


  29. Вячеслав Семенко - [ 2009.06.07 01:08 ]
    А НАМ НА ОСІНЬ ПОВЕРНУЛО...
    Лезом пам"яті з намулу днів
    повертаєм радощі і втрати,
    лист, що ми не встигли дочитати,
    а початок знаємо одні.

    В дзеркалі вже не розтануть зморшки,
    тепла ніч не принесе спокою.
    Нас одною ранило стрілою
    і одні нам стеляться волошки.

    На льоту пообпікали пір"я -
    линути над хмарами нелегко...
    І календарю еквівалентно
    заглядає в очі надвечір"я.

    Друзі нам не шкодували солі,
    та ми спільно рани лікували.
    Наче в дзеркалі в овалі рами
    на моїй твоя відбита доля.

    Те, що у минулому лишилось,
    нам негірко знов переглядати.
    А на фото крізь події, дати
    молодість усмішкою спинилась.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (9)


  30. Печарська Орися Москва - [ 2009.06.06 02:21 ]
    Коло
    (Присвячено О. Печарському)

    Замкнулось коло на мені, мій милий волоцюго!
    серед усіх жінок землі не знайдеш більше друга.

    Не знайдеш донечки й сестри, а заодно й коханки.
    Упокорись і підкорись до краплі, до останку!

    Ще сяють зорі суєти на всіх твоїх дорогах.
    О, не взивай намарне ти натомленого Бога.

    Він дав тобі моє плече, щоб ти на нього сперся,
    Я входжу з золотим ключем в кімнату твого серця.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  31. Василь Степаненко - [ 2009.06.05 19:02 ]
    Гладінь води
    *
    Гладінь води
    На сонці золота.
    Я думав,
    Що вона так сліпить очі.
    То розцвіла у лузі сліпота.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  32. Світлана Васильченко - [ 2009.06.05 16:40 ]
    Стіни
    Тебе немає в житті моїм.
    Опіки- згадки.
    На стіни дертися? шкода стін-
    мною нaжахані:

    очі дірявлять їх щодоби,
    але у білому
    не відчитати, чому й куди.
    Осточортiло все!

    Сльози і крики...- стискання скронь
    від безпорадності.
    Стіни, розсуньтесь! Йду напролом
    з вітром брататися.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (4)


  33. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.05 10:47 ]
    НЕДОЗВОЛЕНЕ

    Ще трохи – і буде темно.
    Ніч зірве фіранки облич.
    Я знала зірки поіменно
    У ту безіменну ніч.

    Додолу зривався спокій
    Зрілістю пізніх слив...
    Мужчина зеленоокий
    Тишу в руках цідив.

    Горіло в саду бадилля,
    Гірчив на губах той дим.
    Від дотиків – божевілля! –
    Мій голос ставав п’янким.

    Думки розбивались лунко
    Із легкістю кришталів...
    О, як мені ті цілунки
    Не принести зі снів?

    Видіння розвіє сонце,
    Ту вирву чужих утіх...
    Боюсь, лиш уранці сон цей
    Ти вип`єш з очей моїх.
    24.02.06.



    Рейтинги: Народний 5.56 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  34. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.05 10:20 ]
    ЯЛИНКИ
    Присвячується усім ялинкам,
    принесеним в жертву
    новорічним святам.

    Косили їх безжалісно, під корінь.
    Колись так само брали у ясир.
    Ще буде все: чиєсь спітніле „сорі”,
    Задуха непровітрених квартир.

    Впадуть до ніг, обвиті мотузками, -
    Окраса свята, свіжий інтер’єр.
    Підіпруть стелі стятими вершками,
    Крізь шибку задивляючись на сквер.

    Ще будуть шати із вогню та срібла,
    Колючий дощик, бризки конфетті.
    На кухні буде смажитися риба,
    Вдягаючись у ряси золоті.

    Ще буде вечір, і хмільний, і ситий,
    Ковбаси, вина, кава і пиріг...
    Сп’янілі руки мацатимуть віти,
    Танцюючі штовхати будуть їх.

    Мов наречені – так багато вбрані.
    Чуже ж весілля, все – до калачів...
    Тремтітимуть вогнями Роксолани.
    Ридаючи безмовно уночі.

    А потім – тиша. Потім буде спокій.
    Зривання шат, обвислих на гілках.
    І ці ялинки ще відлежать боки,
    Лишаючи голки на смітниках.
    31.12.05.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  35. Світлана Васильченко - [ 2009.06.05 01:49 ]
    Дивовижний
    Дивовижний. Такий, такий!
    Що нехай світ зірветься з кручі-
    ми притулок собі знайшли
    у серцях наших неприручених.

    Обіцянкам старим кінець.
    Я чекала занадто довго.
    Хтось узимку, мабуть, засне
    до весни-
    та не ми, закохані!

    Той вогонь, що в моїх очах,
    аж до полум*я ти роздмухав.
    І віднині безмовний час
    не здається для мене мукою.

    Дивовижний. Такий! Такий...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6) | ""


  36. Уляна Засніжена - [ 2009.06.04 12:29 ]
    Еспресо
    подвійне еспресо
    і грам п'ятдесят арарату -
    відчай запити... сльозами
    невимовним болем
    здавлює горло... гірко...
    цукру побільше,
    щось кава гірчить мигдалем
    і ще...
    я в каві бачу його...
    будь-ласка, ще п'ятдесят арарату
    і тістечко...
    те, що вишенька зверху,
    на спомин -
    він завше його полюбляв...
    я знаю, що пізно -
    вам час зачинятись,
    та він ще зі мною,
    не відпускає...
    біль...
    востаннє...
    прошу арарату...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (16)


  37. Юрій Лазірко - [ 2009.06.04 00:58 ]
    Свiтом розлiтаюся
    Світом розлітаюся – сніжна новина.
    В серці розтаватиму, як мине зима.
    Як ятристу персть проб`ють сонячні списи,
    сивом розцвітатиму. Відсвітом коси

    дні мої жахтітимуть аж до божих жнив.
    Позбирай пригублено, пересій "як жив".
    Хай собі залишуся світлий, та нічий.
    Те що опадатиме – вже не закричить.

    У сулицях висійтесь, місячних мечах,
    ступлено заламаних, прикрощі та страх.
    Світом розлітаюся – сніжна новина,
    ніби приголубила вибухом війна.

    3 Червня 2009


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.67) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (9)


  38. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.03 22:38 ]
    * * *
    Коли вже осінь стане за плечима,
    Ріка життя літа у даль знесе,
    Дівча із голубенькими очима
    Мені весну у хату принесе.

    І раптом так засяє світла кіска,
    Мов сонце, що хуртечу розрива,
    Вона - струнка, мов польова берізка,
    І ніжна, мов ромашка лугова.

    Чомусь дитинством так тоді повіє -
    Любистком, чорнобривцем, чебрецем,
    І знов моя душа помолодіє,
    Мов торкнута квітневим вітерцем.

    Ласкавим зблиснуть променем зіниці,
    Мов сивину одкинуть із чола,
    Невже і справді юнка білолиця
    Мені весну у серце принесла?!

    Я одішлю скоріш її додому,
    Відчую, як у грудях відлягло,
    Вона дасть щастя хлопцю молодому,
    Мені очей залишивши тепло.

    7504 рік (від Трипілля) (1996)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  39. Аліса Коцюба - [ 2009.06.03 19:56 ]
    Двадцать восемь строк
    Моим (разбитым в пух и прах) мечтам,
    Звенящим серебром в крупинках пыли,
    И вечно ждущим вылиться, словам…
    Моим любимым.
    Моим глазам, не плакавшим по нем,
    И тишине, свернувшейся клубочком…
    Моим мечтам, сожженным злым огнем
    В одной из ночи
    Моим, скучавшим по нему, губам,
    Просящим поцелуя неба, Бога,
    Моим (с протянутой рукой) мечтам
    Таким убогим.
    Моим, разлитым тонким полотном
    В тетрадях старых, писаным твореньям
    И чувствам, что живут одним лишь днем
    …Одним мгновеньем
    Моим ладоням, не согретых вновь…
    В который раз. Неуж то одолженье?
    Моим мечтам, творившим ту любовь…
    Моим сомненьям.
    И голосу, прозябшему в мороз.
    Спасибо…что все так и получилось.
    Из за него сказать мне не смоглось…
    Как мне любилось.
    Моим мечтам, уставшим от дорог
    Пылящимся, как старые тетради,
    Я посвящаю двадцать восемь строк…
    …Моей отраде

    Зима 2008 - 12. 03 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  40. Аліса Коцюба - [ 2009.06.03 18:07 ]
    Я
    Я - нежность в объятьях ветра,
    Я – жаркая искра огня,
    Я – музыка в стиле ретро,
    А ты разжигаешь меня.
    Я слишком для нежности страстна,
    Я ярче, чем искры огня,
    Для музыки – слишком опасна,
    Я – слабость, но слишком сильна.
    Я – линии всех горизонтов...
    А ты дотянись до меня!
    Я – сладкий и пламенный сон тот,
    Который уходит, маня...
    А ты...ты – рассвет моих мыслей,
    Ты – солнце улыбки моей!
    Для скольких еще стал немыслим
    Весь мир без улыбки ТВОЕЙ?
    Ты видел не солнце, а свечи,
    То было не горе, а грусть.
    И, может, в один зимний вечер
    К тебе я внезапно примчусь.
    ...А ты...ты же – тот самый ветер
    В объятьях с нежностью всей.
    тот ветер, что музыку ретро
    играет на искрах огней...

    в промежутке между 9-16 сентября 2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  41. Тарас Федюк - [ 2009.06.03 12:45 ]
    ***
    Лишилося втратити ще тебе і порахувати. Тепер усі.
    Іще б ніхто ніде не подумав, а я вже знаю про це.
    Лишилося ще закрити легенько, якщо не проект, то процес,
    і навіть якщо іще не процес, то шепіт цих голосів,

    які любили мене просто так за те, що я дурень і ніч,
    що можна в ліжку курити цигарку разом на двох одну,
    що можна вдвох грозу пережити і навіть коротку війну,
    і на півслові піти уранці на електрич

    нарешті звільнитися час і можна садити над лиманом сад
    архіви перетрусити бо і спалити спалити їх
    життя усім практично всім дається та не для всіх
    і світ біліє у білім світі короткий мов озирнутись назад


    Рейтинги: Народний 5 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (3)


  42. Тарас Федюк - [ 2009.06.03 12:56 ]
    ***
    процес доживання - мистецтво тонке
    противне і пишне як пити саке
    по-перше: безсоння по-друге: вночі
    нуль три набирати
    по-третє: дощі

    сухарик дві молі чаї папірці
    півбіблії в кожній окремій руці
    на тумбочці в мисочці жовта хурма
    хурми і турми від
    рятунку нема

    і звички яким ні зупину ні меж
    сусіди що дивляться як ти ідеш
    якщо ти ідеш...
    а якщо ти мовчиш -
    долоня жовтіє-чорніє як чиж

    банальне: про спогади фото і про
    що хтось там горів і творив там добро...
    ...а жисть промайнула яскрава така
    неначе ганчірка по морді бика...


    Рейтинги: Народний 6.17 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (27)


  43. Олена Осінь - [ 2009.06.03 10:28 ]
    Блюз - я вільна
    Душа у стані прострації,
    І протяги для вентиляції,
    Вдихаю духмяні акації.
    П’ю тишу, як каву-глясе.
    Ріка без порогів і повені,
    Пливу в некерованім човені,
    Думки в почуття не заковані.
    Чекаю, куди занесе.

    Ковтаю розведений вакуум,
    І кличу зозулю-оракулом,
    Малюю по небу каракулі,
    Віршую, вигадую сни.
    З морозива злизую шоколад,
    Стриптизи танцюю на власний лад,
    Збираю до кошика зорепад.
    Я вільна, а все – восени.

    Накотить нестримними силами,
    І човен потопить з вітрилами,
    На камені кине знесилену.
    Підніме, і знову жбурне.
    Окропить гіркою калиною,
    І круговертю невпинною –
    Чи грішною, чи безвинною….
    Кохання не обмине.

    Та тільки сьогодні – прострація,
    Лиш вітер в бурхливих оваціях
    Цілує тонку мою грацію.
    На вухо шепоче gracias…


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (13)


  44. Галантний Маньєрист - [ 2009.06.02 15:57 ]
    Νίκη
    О tempora!
                          Думки́ богині не розпусту -
    шукають виходу з ув'язненого бюсту.
    О mores!
                      Цноту би оцю та Златоусту,
    а що залишиться – пітьмі зібрань Мінюсту.

    Утім, якій богині нині до забави?
    Не тішать персів ані погляди, ні трави.
    А навкруги відсиліконені орави
    вкусити пнуться від божественної слави.

    І на душі у вас, богине, окрім смутку,
    і літ останніх невиразного здобутку,
    ще і гризота за отим, який не дупку
    одну шукатиме, розстібуючи юбку.

    Лише такого і спроможні ви кохати.
    І цілувати навмання, стягнувши лати.
    Та чи зуміє він у вас огнем палати?
    Чи оживатиме щораз опісля страти?

    Біда і в тому, що не смертному харизму
    свою здолати в неземному евфемізму...
    І ви печалитесь. І прагнете Вітчизну
    узріти знову - хай і тінню маньєризму.

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  45. Наталя Терещенко - [ 2009.06.02 08:00 ]
    ТИ НЕ НАСНИШСЯ

    Мені це літо ще не раз насниться,
    У надвечір’ї зливи щільна тінь,
    Всеношна - спів закоханої птиці,
    Світанок і… крайнеба у фаті.

    А потім сонця гамівна навала,
    Примхлива зграйка праведних осик,
    Ночей зухвалих синє покривало,
    Що вдень яскрить троїстістю музик.

    Насниться ще не раз шалена тиша,
    І те, як світ у барвах паленів,
    А ти мені вже не наснишся більше,
    Я видалила образ твій зі снів.



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.67 (5.45)
    Коментарі: (12)


  46. Ліна Федорченко - [ 2009.06.02 03:11 ]
    Ноябрьский джаз


    ...это звезды дрожат от ветра
    письма кутаются в конверты
    не бывает на свете смерти
    даже помнить о ней нечего
    город скомкался шарфом клетчатым
    образуя пространство случайных встреч
    город перья лестниц топорщит
    берегут сады висячие
    облупившиеся подоконники
    как в рассрочку взятое лето…


    …а ноябрь хрипит саксофоном
    карнавалит
    скулит по-собачьи
    то флиртует с тобой неприкрыто
    то скандалит
    то шепчет молитву
    аплодируют стоя клены
    разбивая ладони в кровь
    Но ноябрь безразличен к славе
    инструмент то воркует то стонет
    то в два голоса - хриплый и томный
    сам с собой обсуждает сплетни
    хохотнёт
    шансон старый вспомнив
    и вдруг ураганом наполнившись
    затрубит слонихой влюбленной
    выдувая звезды из гнезд
    небо битый трамвайный билетик
    сложи цифры чет или нечет
    сыпля звезды как соль на лед
    под подошвы случайных прохожих
    и слетаются птицы на крошево
    ищут птицы тепла и хлеба
    и садятся тебе на плечи
    и еще один день прожит…

    …вот бы чиркнуть собою о небо
    полюбить ни за что и сразу
    и отдаться ноябрю и джазу
    позабыв о безденежье и бронхите
    танцевать как девчонка под сценой
    обрывая дождя синкопы
    не боясь быть смешной и счастливой
    я люблю в себе только Музыку…


    …близость снега чувствую кожей
    на губах как вкус поцелуев вкус портвейна
    кочевать бы вслед за солнцем и вдохновением
    держась за ржавый борт кузова
    бездомность принимая с благоговением
    в пять утра быть пощёчиной солнца разбуженной
    и
    взбираясь на живую смолистую мачту
    быть ничем не заслуженной
    быть живой
    на ладонях рассвета
    стать просто парой тактов лесного концерта...


    ...шепчущим серым кружевом
    под ногами истлевшие листья
    а по городу ходят кошки
    как рисунки авангардистов
    как воскресшие чёрные лужи
    трефы в пасьянсе вечерних окон
    и я гадаю по ним наощупь…
    но раскрыты ладони ветра
    и он гадает по мне навылет
    улицы хлопают серыми крыльями
    барабанно растянуты площади…


    …я люблю как звучат поезда
    каждый поезд неповторим
    и случается трём
    иногда
    создавать потрясающий шаманский ритм
    четвёртой аорта пульсирует в такт
    позвоночник взрывая пружиной танца
    твой Вудсток - он с тобою всегда
    независим от стилей и дат…
    …на каждой маленькой станции…


    …а ноябрь пробегает по крышам
    как по клавишам легкой рукою
    город полнится скрытым гулом
    резонансом
    предчувствием ливня
    с крыш срываются птичьи стаи
    с серым небом почти сливаясь
    серым снегом кружа и не тая
    вторя скорбным хоралом дальним
    контрабасам и скрипкам деревьев
    ветру бьющему в крыш литавры
    и корячится небо Мавром


    ...но стихает
    светлеет небо
    грим смывая с лица актера
    и потянется мокрый город
    хрустнет в суставах мостов и балконов
    подставляясь шерстью взъерошенной
    ласке желтых палых ладоней...


    …но пока никто не проснётся
    пару тактов пусть пауза длится
    пусть пока ничего не случается
    капли на карнизе замерев повисли
    но… птица в воздухе вдруг натолкнётся
    на нелепый предутренний выстрел…


    …пусть ей там хорошо летается
    пусть здесь кошки неплохо питаются
    птица из плоти и перьев с нами прощается
    воплощаясь
    в детские кисти
    в тень птицы на белых стенах
    возрождаясь в пространстве мифа…


    …под деревьями двор веснушчат…


    …выходя
    в ледяных колокольчиках
    битых стёкол
    распахнув под ветром
    хрустальные узкие перья
    проходя сквозь корявые струны веток –
    чтобы лечь на серые камни брусчатки
    иероглифом сплетен
    газетным листом… с опечаткой
    когда до земли останется пару метров –
    не забудь:
    не бывает на свете смерти…


    2003-2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.02 01:14 ]
    ТОПОЛИНА ЖУРБА (ПІСНЯ)
    Ти струнка при дорозі тополя,
    Не судилася нам одна доля,
    Молодії літа промайнули,
    Моя доля твій двір обминула.

    ПРИСПІВ:
    Очі милі твої, очі карі,
    Не ходить нам з тобою у парі,
    Не любити, як голуб - голубку,
    Хоч у сні будь моя, моя любко.

    Ой, наснилось: у літнюю пору
    Ніс тебе на високу я гору,
    Щоби разом гніздо там ізвити,
    Щоб від щастя у небо злетіти.

    ПРИСПІВ:
    Очі милі твої, очі карі,
    Не літать нам з тобою у парі,
    Не любити, як голуб - голубку,
    Хоч у сні будь моя, моя любко.

    Я із літ молодих на хвилину,
    Наче пісня, до тебе прилину,
    Тополиною серця журбою,
    Будь, кохана, хоч в пісні зі мною.

    ПРИСПІВ:
    Очі милі твої, очі карі,
    Не співать нам з тобою у парі,
    Не любити, як голуб - голубку,
    Хоч у сні будь моя, моя любко.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  48. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.01 23:44 ]
    Передколискова
    Кульбаб’я трави – справжні,
    вже вечір слухає сповідь…
    На Сонці, наче на баржі,
    День запливає за обрій.

    Зелені шишки ялиці
    на брунатний змінюють колір…
    Над дверима щоночі сниться
    кінське копито підкові?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (9)


  49. Ірина Білінська - [ 2009.05.29 22:59 ]
    Якби ти знав
    Якби ти знав, яке велике щастя
    з тобою жити на одній землі.
    Дивитись в одне небо одночасно
    плисти по ньому, ніби кораблі,
    шукати між зірок яскраві мрії
    і танцювати з вітром під дощем…
    З тобою бути іншою не вмію,
    лиш хочу бути поруч ще і ще….
    З тобою бути іншою не можу…
    Як можу бути іншою? Ну як?
    Коли в мені – уже в клітинці кожній
    Життям пульсує усмішка твоя.



    Рейтинги: Народний 5.45 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (15)


  50. Мар'яна Невиліковна - [ 2009.05.29 20:27 ]
    Переросте
    дивно, але в цій колоді багато-б а г а т о серця.
    і мрій про велосипед. і кави з перцем
    (бо кава з корицею - то "не по-нашому", типу)...

    колода міняє гарні нікнейми у квіпу,
    встромляє трирічної давності фото в анкети
    якомусь контакту в офлайні виписує: "де ти?!".
    кохаючи щиро набори із буков і смайлів,
    збирає усю переписку приховано в файлі.

    ніколи не ігнорує дзвінків на мобільний,
    за найнезначущими датами стежить пильно.
    не має на цілім світі ні друга, ні брата,
    от тільки серед шанувальників - неадеквата.

    ненавидить своє тіло, картає постійно долю
    за "ось оцей" горбик на носі і сині кола,
    що так не пасують великим очам зеленим -
    за це час від часу з ножем погрожує венам!

    вона зарікається пити, а потім - до втрати пам*яті
    все топить себе і топить в дворі біля алкомаркету.
    частіше, ніж спіднє, змінює точки зрячості,
    складає короткі сторі, стирає начисто.

    Що дивно - у цій колоді досі багато серця
    і музики: "квінта-квінта-секунда-терція"...
    дарма що є стаж і досвід алкопотопЕльниці...

    переросте, провесниться.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (15)



  51. Сторінки: 1   ...   118   119   120   121   122   123   124   125   126   ...   175