ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Юля Бро - [ 2009.04.07 18:15 ]
    щасливий
    Звиває присмерк в тугі сувої блакить небесну,
    Ти позіхаєш, ти вариш каву, ти пишеш п’єсу.
    І розсип зерен і розклад літер – одна байдужість.
    Немовби вітер забравсь під светра – ти занедужав.
    Короткозорість переростає в далеко-зорі-сть
    І кістка в горлі, і звістка коле, й волає совість.
    Слова воліють шляхів шукати і горлом здертим
    Собі прямують… вона чекає на тебе вперто.
    Листи, розмови, торішні фото, гріхи, горіхи…
    Минає квітень і в літні мандри з’їжджає стріха,
    А ти не певний, що варто бігти, наздоганяти
    І гризти лікті й читати Свіфта…чи не читати…
    Вона чекає… бо ти збираєш наплічник, доле,
    Нашийник псові вдягаєш, пахнеш аморе-морем,
    Бо чути кроки, рухомі тіні за видноколом
    Й зникає протяг, й прямує потяг крізь ніч і холод,
    Мости, вокзали, чужі світанки, спокуси ласі
    І голоси… і стоголосся… й шеренги в каси.
    Крізь тихий шепіт твоїх драконів про брак кордонів
    У нетрях серця, про вибух дурі, про вплив гормонів.
    Знайомі пики, слова тверезі, думки резонні:
    Ти завеликий хлопчисько грати у робінзонів,
    У гуліверів, у донкіхотів під страхом страти
    Та потяг мчиться повз забобони, крізь стіни й грати.
    Такою буде остання пісня, остання воля:
    Дивитись з нею як світ згасає і йде поволі.
    Без тебе будуть томати їсти, трусити сливи...
    І Бог із ними…
    ___________________________
    …І Бог – з тобою. Бо ти щасливий.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (67)


  2. Ванда Нова - [ 2009.04.07 12:16 ]
    Таємниці старої шафи
    Може, як долю ділили,
    вона не прийшла?
    Спокій – свинцеві білила -
    сиплеться густо з чола.

    Поглядом кине тверезим,
    стане до звичної гри.
    Шрами від кігтів і леза
    вміло приховує грим.

    Посмішка – ягода винна,
    винна - та чи без вини?
    Серце вистрибує з глини -
    ангельська сурмо, дзвени!

    Плач атакованих палуб:
    кров поглинає пісок.
    Зірка в долоні упала -
    і пропекла до кісток...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (7)


  3. Ляна Лада - [ 2009.04.07 08:51 ]
    Скажи мені
    Скажи мені,
    Чия провина?
    Лишень забудусь уві сні
    Небесний килим зорі сіє
    В обітований край видінь.
    Рисує плетиво серпанок
    (Старанно ховану печаль).
    Скажи мені,
    Чом наостанок
    Оскомить душу згадка-жаль.
    Чому бунтуєш у видіннях
    Коловоротами думок,
    Де танучи до днин осінніх,
    Все спопеляє сна танок.
    А зранку мій кришталь у пастці,
    Сплітають віти кімлям вись.
    Скажи мені,
    Чи в Бога ласці?
    Сугестію здолать колись...

    02/12/2008



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (12)


  4. Олена Багрянцева - [ 2009.04.06 21:55 ]
    Не боїться застуди вітер...
    Не боїться застуди вітер.
    Несвідомо ти палиш вечір.
    Сигарета в тремтячих пальцях.
    Кільця диму в кінець зими.

    В наших файлах немає літер.
    Тільки звуки під колір вальсу.
    Спраглі губи у голі плечі.
    Бурі будні в химерні сни.

    Не боїться застуди вітер.
    Вірним бути йому не личить.
    Цукор-сніг у бліде обличчя.
    Келих сонця в руках весни.
    6.04.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  5. Андрей Мединский - [ 2009.04.06 18:40 ]
    ***
    Эй, поэты, чашечки коленныя
    Приготовьте, чтоб тереть об пол:
    Экспериментально поколению
    Ставится болезненный укол…
    Хватит, братцы, ныть, соплями мучаясь,
    Плюнешь в душу – вылетит вдвойне,
    И не страшно, если кто по случаю
    Сам себя же вымажет в говне.
    Что там? Худо? Хуже не бывало ли?
    Проебом пол жизни - хрясь -
    Пересылками, лесоповалами,
    Сквозь зубовный скрежет матерясь…
    Автостопами по бездорожию
    От психушек, кляуз и брехни.
    Траки глиноземные подкожные,
    Чтобы помнить, чтобы сохранить,
    Пробуй ощутить своей печенкою,
    Если станет стыдно за стиши.
    Дай Бог, чтоб не под тюремной шконкою
    Вылупился певчий птах души.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (11)


  6. Катерина Луговська - [ 2009.04.05 14:24 ]
    Хочу
    Хочу мати
    Тебе
    Розібрали на шматки
    Як конструктор леґо
    В дитинстві любила грати
    А за твого мабуть ще не винайшли…
    та ні! Не кажу що старий,
    ти досить стильний і вправний
    Дивився на мене, як на щось незвичайне.
    Це тому, що не вмію кидати понти?!
    Якби ти збирав повій на дорозі,
    Я би вдала, що одна із них
    Знаєш, я дихати вже не в змозі,
    Бо як навіжена збираю
    ці кляті леґо-шматки…
    ТЕБЕ ЗБИРАЮ, втрачаю думки,
    і кричу НЕ КОХАЮ!, НЕ КОХАЮ!,
    а насправді не знаю, a ти
    сказав своїми очами,
    що ми ненадовго на «ТИ»…
    Підкажеш, де береш свої чари,
    і навіщо не снишся вночі?
    Я звісно тебе втрачаю,
    І ніколи не мала
    НАВЧИ!
    Кидати кляті понти
    благаю. Ти можеш. Наостанок. Навчи….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" 5.5 (5.23)
    Коментарі: (1)


  7. Юрій Сегеда - [ 2009.04.04 21:49 ]
    Не вийшло в тебе знов
    Не вийшло в тебе знов
    Йому наснитися.
    Спини свою любов,
    Щоб не розбитися.

    Летіла, мов стріла,
    Не знала спокою.
    Єдиною була
    І одинокою.

    Не загуби краси,
    Скажи: "Я вистою".
    Кохання погаси
    Росою чистою.

    Бо ти згориш дарма,
    Душа обпечена.
    Собою ти сама
    На біль приречена.

    Ти знову не змогла
    Йому зустрітися,
    Твоїх очей смола
    Сльозами світиться.

    Не дай себе журбі,
    Нехай забудеться.
    Його лице в юрбі
    Нехай загубиться.

    Не загуби краси,
    Скажи: “Я вистою”.
    Кохання погаси
    Росою чистою.

    Бо ти згориш дарма,
    Душа обпечена.
    Собою ти сама
    На біль приречена.



    Рейтинги: Народний 5.44 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (16)


  8. Наталя Терещенко - [ 2009.04.04 20:09 ]
    КАМО ГРЯДЕШ?

    Червоний кінь втомився вже горіти,
    Ліловий кінь звільнився від стремен,
    І майстер нишком зрікся маргарити,
    Хоч так любив тепло її рамен.

    Пелюстя губ зове можливо й досі,
    Та в серці не лишилося слідів,
    Лиш прядки золотавого волосся
    У памяті, як місяць у воді.

    Його вже ваблять інші - чорні пера,
    Таких далеких лебединих зграй.
    Туманність Андромеди чи Венери-
    Оділлія? Одетта? Обирай..

    Ріж на шматочки неба стиглу повінь,
    Діли її, мов хліб між усіма,
    Крім тих, які твоїми є по крові...
    Усім- тепло, а сиротам - зима.

    Сховала серце кам’яна фортеця,
    Завмерла пам’ять в коконі- вузлі,
    І навіть думки тінь не відіб’ється
    фантомом на байдужому чолі.

    Людиноріг, людиномім, людино...
    Камо грядеш? Кому ти б’єш чолом?
    Тече ріка, а ти на середині,
    І виру не приборкати веслом.



    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.45)
    Коментарі: (4)


  9. Катя Тихонова - [ 2009.04.03 13:13 ]
    * * *
    О, не шукай легкого заробітку.
    І як так можна? – Просто вбити квітку?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  10. Андрей Мединский - [ 2009.04.03 11:13 ]
    Влюбленные школьники под Батайском
    Там, на другом конце планеты,
    хоть шар никогда не имеет конца,
    но это не важно, короче, где-то
    небо, отлитое из свинца,
    сыплет звездами в Миссисипи,
    «Оoh-yeah»,- восклицает стареющий негр,
    а я повторяю, и небо сыплет
    их отражение в Днепр.
    А дальше, от голоса отрываясь,
    эхо цепляет блики зари,
    и в это время торговка в Китае
    нечаянно просыпает рис,
    что-то при этом кричит по-китайски,
    и, когда над Россией летает сон,
    влюбленные школьники под Батайском
    смотрят, как звезды падают в Дон.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (5)


  11. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.04.02 21:09 ]
    * * *
    Допоможи не втратити надії
    Отут, де час не перейшов за лютий,
    Де проти ночі – вечір кам`яніє,
    І кожен другий мріє про отруту…

    Де надто біло, кахельно, стерильно,
    Бракує марлі і пухкої вати,
    Де лікар часом – не такий всесильний,-
    Додому відпускає… помирати.

    Де невідомо, від чиєї крові
    Твоє слабке іще пульсує серце…
    Допоможи не втратити любові
    До того, хто за вікнами сміється,

    У кого стільки блиску і азарту,
    Чиє життя строкаті має грані…
    Допоможи зустріти гідно «завтра»
    Й тоді, коли вдихнеш його востаннє.
    2.04.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  12. Чорнява Жінка - [ 2009.04.02 13:39 ]
    До Лесбії (З Гая Валерія Катулла)
    О, Лесбіє! Живі ми – тож кохаймось,
    Плітки старих не варті навіть аса!
    Заходять сонця, але сходять знову,
    А нас тримає швидкоплинне світло,
    І ніч за ним – довіку безпробудна.
    Даруй же тисячу і сто цілунків,
    А потім тисячу нову і сотню,
    Ще тисячу із сотнею до перших.
    Коли тих тисяч зберемо по вінця,
    Змішаємо їх так, щоб жоден злодій
    Не розібрався в нашому багатстві.

    Оригінал

    ad Lesbiam

    VIVAMUS mea Lesbia, atque amemus,
    rumoresque senum seueriorum
    omnes unius aestimemus assis!
    soles occidere et redire possunt:
    nobis cum semel occidit breuis lux,
    nox est perpetua una dormienda.
    da mi basia mille, deinde centum,
    dein mille altera, dein secunda centum,
    deinde usque altera mille, deinde centum.
    dein, cum milia multa fecerimus,
    conturbabimus illa, ne sciamus,
    aut ne quis malus inuidere possit,
    cum tantum sciat esse basiorum.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (9)


  13. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.04.01 14:11 ]
    * * *
    Творити тишу важче, ніж слова.
    Творити тишу на усіх началах.
    Аби почути, як зросла трава
    У час, коли душа твоя мовчала.

    Творити тишу міцністю з базальт,
    Коли усе зрива на децибели...
    Так ніжна квітка дужає асфальт,
    Аби росу зібрати в білий келих.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  14. Ванда Нова - [ 2009.04.01 13:43 ]
    * * *
    я дихаю тобою,
    я живу,
    бо знаю, що тобою теплі ночі
    і дні мої;
    що очі ці пророчі
    мене оберігають наяву

    і спокій неусипно стережуть,
    неначе тиха варта цитаделі,
    аби страхіття,
    що повзуть по стелі
    не перетнули вимірів межу…

    і не зуміли втілитись у плоть
    оті фігури з кам’яного саду…
    ох як я бігла!... і мене позаду
    ядуче їхнє дихання пекло…

    і розпач вів до чорної води,
    і сухожилля рвалися, як лико;
    вони ж – мої касандри - без’язико
    виводили:
    впади,
    впади,
    впади...

    а ти не дав упасти – рятівна
    твоя рука на порох чари стерла,
    і заяріла стежка поміж тернів
    до марева
    у сонячних тонах…

    і пестять ноги ранішню траву
    і дотик рідний розганяє бісів,

    і загорнувшись у твоє «не бійся»,
    я дихаю тобою
    і живу.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (13)


  15. Андрей Мединский - [ 2009.03.31 13:42 ]
    Элегия
    Ночью время медленно текло, на такт
    Отставало сердце, оставляло след
    В небе цвета кофе, крошки на столе
    Убеждали в том, что это неспроста.

    Под окном гудело вечное шоссе,
    Сутки циферблатом отсекали шесть,
    А шоссе часами пело о душе
    Тихо и печально, словно Джо Дассен.

    От тоски спасали Бродский и Жадан,
    От тоски спасали кофе и коньяк,
    Если кто-то в мире был такой, как я,
    Он наверно тоже ничего не ждал.

    Я прожил так долго, что пришла весна,
    Стало ярче ночью, день длиннее стал,
    Чтоб поспать немного я считал до ста,
    Что, однако, мне не приносило сна.

    И почти угадывался млечный путь,
    А вода в затоке стала чуть теплей,
    Рыбьему потомству вылил водолей
    В эту реку небо, жидкое, как ртуть.




    Рейтинги: Народний 5.31 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (24)


  16. Василина Іванина - [ 2009.03.31 07:43 ]
    ** троянди**

    пагіння зрізаю,
    шипами сколола геть руки
    і жалем колючим
    роз’ятрюю серце
    троянди – аж дивно –
    цілісіньку зиму зелені
    до січня ще й пуп’янки
    щиро
    розкритися прагли
    тепер почорнілі
    неначе й морози не били
    та все ж почорніли
    мов грізним вогнем опалило
    ні брунечки
    ні пелюстини
    і гірко
    бо знаю:
    могла їх завчасно
    від холоду я вберегти –
    могла
    та повірила
    в лагідність зимню
    можливо з коріння
    хіба що з коріння
    ще брості
    живущі
    проб’ються
    зрізаю пагіння
    при самій землі








    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (20)


  17. Юрій Лазірко - [ 2009.03.30 21:07 ]
    Симптоми кризи
    Картинно вимазав собі свідомість –
    вагу втрачає хутко нерухомість,
    її саркомно доїдає криза...
    Скидайте, наші любі друзі, ризи,
    яка правдива та насправді б`юті,
    йой, скільки в рідній хаті баламуті –
    отої у-ті-тю-ті. Так, по суті,
    не хоче горло схнути з кальвадосу,
    а лається в мені і крутить в носі.
    Народище, ота чавуча маса,
    не зчувся – як нема середніх класів,
    хрести
    угору тягне, як хвости,
    на них всю навіслючену еліту.
    Ну як мені його переболіти,
    своїх синів записуючи в янкі,
    зело життя тримаючи у банку,
    (а батьківщину – втаєно в коханках).
    Дивлюсь і думаю – як далі жити
    і вреші блюз у серці розторбити,
    історію переписати власну,
    де все для мене до нестями ясно,
    де я, ще незабутий невіджилий,
    батьківську кров вимотую по жилах.
    Та тільки там добро, де щирі сльози,
    де за словами в душу ходить розум.
    Ось і прийшов до себе я зігрітись,
    переписатися, переболіти
    (той час, коли самотньо чи так само)
    у слові "мама".

    30 Березня 2009


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (8)


  18. Оксана Лозова - [ 2009.03.30 16:32 ]
    Чи перестану...
    Чи перестану
    бути
          для тебе найкращою
    Чи перестану
          для тебе бути


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.64)
    Коментарі: (2)


  19. Оксана Лозова - [ 2009.03.30 16:12 ]
    ПОБАЧЕННЯ
    Не буде вогнища, бо дощ —
    Ну що ж...
    Вода потоками тече —
    Та й вже.
    Диви: з черемхи цвіт опав —
    Па-па!
    Біжу, бо ще втече трамвай —
    Бувай!


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.61) | "Майстерень" 5.63 (5.64)
    Коментарі: (3)


  20. Сергей Цюрко - [ 2009.03.30 13:23 ]
    Я оттолкнусь от звука...
    Я оттолкнусь от звука
    Яростного утра
    Это Весны наука
    Рвётся стихом из нутра

    В зимних пределах спячки
    Кончилась маета
    Песни капельной горячки
    Солнце поёт с листа

    Мартом поставлена точка
    Жизнь начала отсчёт
    Замер я - словно почка,
    Что поцелуев ждёт


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1) | ""


  21. Дмитро Кремінь - [ 2009.03.30 09:09 ]
    ***
    Впала музика з неба, і сім її нот
    Долинає до мене із мороку літ.
    Молодому поетові дивляться в рот,
    А старому поетові дивляться вслід.
    Молодий – на естраді: гуде стадіон,
    І майбутнє щасливим експресом гуде.
    А старому поетові свій пантеон,
    А вже голос його не почуєш ніде.
    Був і я молодим, а розтанув, як дим,
    І січе мене люто із неба шрапнель.
    Але все мені – музика, й давній інтим,
    Коли муза з райцентру прийшла у готель.
    Ти прийшла – наче музика, повінню вод,
    І старому поету – видіння снує.
    Досі є в нас поети і є в нас народ,
    Але кожен із свого колодязя п’є.
    Полонезу стихія. І полум’я, й лід.
    Але впав я, мов янгол, із горних небес.
    Я пройду – ти прощально поглянеш услід,
    І заплачеш, як плакав колись полонез.

    Із книги "Скіфське золото". - Миколаїв: Іліон, 2008.


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (3)


  22. Дмитро Кремінь - [ 2009.03.30 09:26 ]
    ***
    Ми з моря поверталися. І тіло
    Світилося у бронзі, золотіло.
    Світило море. Золотів лиман.
    Ахіллові сліди світили мужні...
    А спогади, як равлики у мушлі,
    Таїлися. Вина прощальний жбан
    І юліанський древній календар.
    І вуст твоїх розпечений нектар.
    Навіщо ти вела мене сюди,
    До моря, щоб у морі сум розтанув,
    А ми чекали прісної води
    Із дна солоногорлих океанів?
    До сонця ми підносили вино
    В пакетику, неначе кров, прозоре.
    Ночей і днів не густо нам дано
    Там, де зійшлися і лиман, і море,
    І тисяча старих і денних бід,
    І каберне з кефаллю на обід.
    А скибка хліба всохла на столі,
    Бджола – і та тікала із намету...
    Чи ми востаннє тут, на цій землі,
    Чи це лише привиділось поету?
    Вітри з Гіпербореї загули –
    Прощай, прощай, ми стрінемось коли?
    Ще ти – мов юна грішниця Ліліт,
    А з мушлі равлик нам повзе услід,
    І ти сльозою з неба впала, зоре...
    І вороного вечора вогонь,
    І срібна павутинка біля скронь.
    І нас нема. Але зосталось море.
    І з моря ми вернулися. Прощай,
    Веселко рання за далеким лісом.
    Адамове ребро із чортом-бісом,
    І все, що нам світило з краю в край.
    Егейське море кличе – і зоря
    На жовтих сторінках календаря...

    Із книги "Скіфське золото". - Миколаїв: Іліон, 2008.


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (3)


  23. Дмитро Кремінь - [ 2009.03.30 09:18 ]
    ***
    Двадцять років тому,
    Тридцять років потому...
    І не знаю, чому
    Я приїхав додому.
    І тебе не зустрів –
    Де мої найрідніші?
    ...В глибині вечорів
    Чую музику тиші.
    Хто заграє мені
    Вічну музику снива?
    У вітражнім вікні –
    Жінка,
    горлиця сива.
    Перелітніх гусей
    Плач –
    і я зненавидів,
    Де блукав Одіссей,
    Де постарів Овідій.
    І з могильної мли –
    Тільки тиша і морок...
    І мої відійшли
    Двадцять, тридцять і сорок.
    А світило нічне
    Ставить срібну печатку.
    І ніхто не почне,
    Не почне від початку.
    А світило ж у тьму
    І мені, молодому,
    І в холодну зиму
    Світло рідного дому.
    Двадцять років тому,
    Тридцять років потому...
    Бачу в сивім диму
    Рідну постать знайому.
    Із плачів-голосінь
    Осінь стежку протопче...
    Де мій дім?
    Де ваш син?
    Пом’яніть його, отче.
    Скрипка грає йому,
    І в огні золотому
    Лине в білу зиму
    Світло рідного дому.
    Сорок років тому
    І сто років потому.
    Не забудьте питому
    Ані крапку, ні кому
    Ви простити йому!
    Двадцять років тому
    І всю вічність – потому...

    Із книги "Скіфське золото". - Миколаїв: Іліон, 2008.


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (2)


  24. Володимир Півторак - [ 2009.03.30 04:46 ]
    * * *
    Тричі грюкне вікно, тричі вітер скуйовдить волосся,
    Тричі випустиш з рук телефон… Знову… Хай йому грець!
    Може, час? Може, шанс? А можливо, все тільки здалося?
    Ти обрала з мелісою, я уподобав чебрець.

    Не згадаєш торкань, ні цілунків, ні запаху тіла,
    Хоч минулися тижні, а враження, наче, роки…
    Ніби, все відбулось: зайнялось – спалахнуло – зотліло…
    І лиш попіл – за вітром, і тіні – у різні боки.

    Ми повернем у світ, де знайомо і все зрозуміло.
    Але є незворотнє. Нутром відчуваємо це.
    Перетнемось колись ми (надвоє розділене ціле).
    Я замовлю собі із мелісою, ти – з чебрецем.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (11)


  25. Лариса Вировець - [ 2009.03.30 00:23 ]
    Відпусти
    Сповідатися у гріхах
    будеш батюшці — не мені.
    Відпусти, забудь, занехай,
    відшукай інакші пісні,

    веселіші — такі, як сам,
    щоб лягали в один мотив:
    «ламца-дріца і гоп-цаца»,
    а мене забудь, відпусти.

    На моєму календарі —
    інший рік і число, і день,
    не гравець я у спільній грі,
    бо — чужинка поміж людей.

    Я десь тут загубила ключ
    та не можу ніяк знайти...
    Ти не втримаєш, тож не муч —
    відпусти мене, відпусти.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (5)


  26. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.30 00:54 ]
    * * *

    Я потребую звуків цих, маестро!
    Для мене так ніхто іще не грав.
    Збирає вітер за вікном оркестр
    Дерев, і листя, і високих трав.

    Вплітає тиху радість і тривогу,
    Високий трепет, тугу, біль і щем…
    Ти грай, маестро, я іще нікого
    В душі не йменувала королем.

    Чи здатне слово так? А звуки можуть!
    Лише впусти – і музика знесе…
    Як дивно: ні на що вона не схожа,
    І – одночасно – схожа на усе.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (3)


  27. Галина Косович - [ 2009.03.29 19:16 ]
    ***
    Пелюстя жоржини - великий червоний сонях.
    Холодна його серцевина ніяк не пахне,
    Його я впустила даремно в своє безсоння,
    Надумана казка розсипалась пухом-прахом.
    А мрія у серці як сонце-ватра горіла,
    Губами солодкими сни тулились гарячі
    І ніч невагому руки несли мов крила,
    Та колір вогню не гріє, хоч би і зрячий.
    Холодна краса і ще холодніші стебла…
    Пелюстя жоржини - великий чевоний сонях.
    А я вже дорогу забула у сни про тебе
    І раптом дізналась, що я у твоїм безсонні…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Прокоментувати:


  28. Сергій Татчин - [ 2009.03.29 16:44 ]
    Півсонети
    13
    Нести свій хрест. Писати ясно_й_просто.
    Чекати ночі. Пити. Разом з тим,
    культивувати в серці крихи зросту,
    щоб і самому статися простим.

    Я не про рими_й_теми – не про стиль я,
    і не про те, щоб стати як бадилля:
    все несуттєве болісно мине.
    Я про одвічне авторське юродство,
    коли за крок до зовнішнього скотства,
    поет і текст єднаються в одне!


    14
    З приходом ночі гусне власний морок.
    Зі всіх можливих розвитків подій
    я вибрав той, якому вже за сорок,
    а дружбани лишились молоді.

    Мене ніхто з-за обрію не кличе,
    та все ж не спиться десь на місяць тричі:
    "як би ж то..." – видих, "мати розум..." – вдих.
    І хоч довкола вдосталь ще жирку є,
    у мене піст: взаємності бракує –
    заримувати вічно молодих.


    15
    До центру світу тулиться хатина,
    в ній чоловік замало не зотлів:
    із ночі в ніч в його рядках_судинах
    жевріє чорна магма кревних слів.

    Словесний жар дискретно тане нині.
    Мені за нього поіменно винні
    всі ті, кого я з осені зігрів:
    одні – кохання, інші – мандри й вина,
    а треті – власних вражень половину.
    Та це пусте… без них би я згорів.


    16
    У чорнім небі – жовте маковиння.
    Драгдилер Місяць пухне з баришів.
    А ми з тобою нібито й не винні,
    що tet_a_tet не рідні_не_чужі.

    Не в сьогодення втілились, а в гру ми:
    ми два дроти з одним смертельним струмом,
    що в протилежні сторони тече.
    Ти віриш в літо, в місто, у крамниці,
    у власне тіло, в те, що люди ниці,
    і навіть в нас! А я – в Ґевару Че.


    17
    Народе мій, моя земна скорбото!
    Благий Господь про тебе пам’ятав,
    коли задумав обраним роботу:
    тягти на гору власного хреста.

    Суди мене по праву, мій народе!
    Бурлить життя, а я стою напроти –
    чекаю з неба манни, штибу слів,
    для власного тлумачення офіри,
    за крок – до себе і за два – до віри,
    приблудний син на батьківській землі.


    18
    У центрі світу хочеться пустелі.
    Немолодий лінивий бонвіан
    смакує дим, вивчає тінь на стелі,
    вкладає рештки серця у слова.

    I саме так судилося до скону:
    у чорних вікнах – зоряні ікони,
    а в римуванні стільки самоти,
    що навіть час на мене не впливає,
    бо у остатку вірю не в слова я,
    а в те, що десь живеш самітня ти.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.71) | "Майстерень" 5.75 (5.78)
    Коментарі: (94)


  29. Галина Косович - [ 2009.03.28 16:13 ]
    ***
    Їдка сполука - розлука,
    Іржею вигризе простір,
    Поцілить у серце з лука
    Поранить глибоко й гостро.
    Я біль приручати вмію:
    Замовлю наскрізну рану,
    На флейті навчусь і змія,
    Приборкаю пізно- рано.
    У душу відкрию дверці:
    в легенях збільшиться кисню,
    Побільшає місця в серці –
    хоч боляче, та корисно.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (3)


  30. Катерина Каруник - [ 2009.03.28 09:31 ]
    плетиво
    уламки твоєї води
    в каналах і западинах
    збіжжя твоє проростатиме косами
    мовчазними поснулими
    розлийся мені під шкірою
    запашною бруківкою медовою цеглою
    бурштиновим соком і шклом
    віддзеркалюй мені на зап’ястках і ліктях
    тіняву ранкову спантеличену
    безсонням неохайним і нечесаним
    закрадається
    між пальців любов

    саме таку
    сліпувату
    сповільнену
    найлегше підхопити
    собі на легені

    вона клаптиком світла
    розляглася на сонці поряд із тобою
    вмиваючи тебе смугастим позіханням
    шепочучи в тебе ріками осоння
    малюючи дзвінкоспів тобі на груди мережані
    дотиками її прозорими

    не піддавайся
    не реаґуй
    не підглядай за її волоссям
    не пий її шурхотіння
    не залишай слідів на її глибинах

    плетиво її променисте
    заплуталося десь між пальців

    не розв’язуй
    не розпускай


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  31. Юрій Сегеда - [ 2009.03.27 20:27 ]
    А в душі холодні крила
    А в душі холодні крила,
    Замерзає на вогні.
    Тиша кисень перекрила...
    Дай мелодії мені.

    Дай такі криштальні ноти,
    Дай такі чіткі слова,
    Щоб хотілось жити доти,
    Доки музика жива.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (8)


  32. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.27 08:05 ]
    * * *
    Твої думки
    Не проходять мимо,
    А цілять в душу,
    А цілять в долю.
    Я – звичайнісінька.
    Опалима.
    Давно зжилася
    З земною роллю.

    Нехай інакшим
    Усе здається,
    Нехай проходить
    Немов крізь сито.
    Ти цілив в губи,
    А втрапив в серце.
    І що з тобою
    Мені робити?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (4)


  33. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.27 08:26 ]
    ***
    Зморщене яблуко -
    Останнє у цім саду.
    Смішно шукати тут
    Залишків щедрої осені.
    Завтра – мороз.
    І я вже сюди
    Не прийду.
    Затишні дні
    Всі
    До дірок заношені.

    Гірко: лишаєшся
    Ти на весь сад одне.
    Небо й земля
    Зійшлися в єдиній лінії.
    Завтра – мороз.
    Тебе він не обмине,
    Щоб оплести
    Вперше
    Голкастим інеєм.

    Втім, ти тримайся,
    Якщо вже твоє – висота.
    Навіть коли
    В завтрашній день
    Не повіриш ти...
    Яблуко впало.
    Збігли по тім літа.
    Впало, аби
    Деревом сильним вирости.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  34. Володимир Півторак - [ 2009.03.27 00:55 ]
    * * *
    Посміхаюсь. Щасливо і легко…
    Почуваю себе поза часом.
    І спадають сніжинками з неба
    в мою душу зізнання Твої.
    Дивну музику вигинів, жестів
    заливає весною і джазом,
    і по вінця наповнене серце
    цим чарівним напоєм богів.

    Не бажаю вертатись у будні…
    Через це перекроюю дійсність,
    уникаючи докорів, суму,
    заплітаючи казку в життя.
    Ти стоїш відсторонено-світла,
    і в очах відбивається вічність.
    Відчуваю: без Тебе несила,
    хоч і знаю, що Ти не моя.

    Знову очі – до зір щонайвищих,
    знову бавлюся в пошуки знаків,
    і словами спустошую тишу,
    і крокую нестримно кудись…
    Та в найдальшому кутику серця,
    де не бачить ніхто і не знає,
    там, на самому-самому денці
    віра жевріє й тягнеться ввись.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  35. Василь Степаненко - [ 2009.03.26 20:55 ]
    Сережка з неба
    *
    Сережку з неба
    Я тобі дістану,
    Що золотом палає уночі.

    Де ж другу взяти? Виловлю її –
    У копанці з водою зачерпну.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  36. Варвара Черезова - [ 2009.03.26 15:29 ]
    Чорнильні води
    І немає куди спішити бо я - ріка,
    І немає куди стікати водою чорно.
    Нині сонце вродило рано, і я важка
    перекочую хвилі-чорнило поволі, сонно.

    Ні людей, ані риби не буде в моїй воді.
    І у течію вен не увійде рибацький човен.
    Тільки чайка тужливо заплаче: прийди-прийди.
    Тільки вітер завиє на місяць, що небом повен.

    І вино розіллється у води, і я - ріка
    Не звільнюсь від закляття, а просто його відбуду.
    І дитяча рожева й на диво легка рука
    Подарує надію. І з'являться знову люди.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (13)


  37. Олександра Новгородова - [ 2009.03.26 02:42 ]
    Емігрантам
    Розкіш бажань передбачення –
    Розкіш умовна.
    Без сліз не обійдешся в жодній мові.
    На мапі, у сантиметрах пригоди,
    Утримання – розкіш,
    І жити на волі
    Теж…
    Розквітає перлиною квітка,
    Бліда, наречена комолого.
    В лазні у дідька чарівна нитка,
    Щоб притягнути голого
    Людства тінь намистинами,
    Сходами до безперечної величі Заходу,
    До перевізника за труну.
    Де ви, мої перевірені ревнощі,
    Щоб запитати кому?
    Я дозволила
    Пити подружню обітницю,
    Соком томатним, червоним, солоним.
    Законсервовані у передмістях
    Місяці жовті застиглі, слоновими
    Вухами слухають
    Джаз, переймаючись
    Іспитом вражень вчорашнього денного.
    Я позіхаю, я роздивляюся
    Нігті сусідки в автобусі темному.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  38. Зеньо Збиток - [ 2009.03.25 20:57 ]
    Зенон їде
    I
    (чайна дорога)

    Зеновій – парубок моторний,
    до традулєток був мастак,
    як затрендів – дорога чорна,
    та щастя – повен бензобак.
    Помчав занюхати чайної,
    хоча за хатов стільки ж гною,
    а в буді чахнув блоходав.
    Зустрівши кума на зупинці,
    заґудзав совість на мізинці,
    сільраду щиро сповідав.

    Набравши лайки писок повний,
    він молотив і полоскав
    усіх мужів та баб верховних
    по них то йшов, то слав, то клав.
    А кум крутив нівроку льочки,
    підкудкудакував, як квочка,
    немов читав щось по складах.
    Бо кумуви уже кортіло
    у пляшку закотити тіло,
    жеби поїхав троха дах.

    – Зеноне, не бери до серця
    ти близко наших баняків.
    Нехай згорять в горівці з перецем,
    під церквов просять мідяків,
    аби їм тхір курок поштрикав,
    а бузьки – оминали стріхи,
    надвечір настрій не вставав.
    Кум вже дивився цуценятом,
    готовим був запхати кляпу
    Зенону в де той злість ховав.

    – Ну падай куме, тіко жеби
    по третій пляшці ні мур-мур
    і най там хоч чорти по небі
    пускають бомків поміж хмур.
    Кидай усе, сідай на бричку,
    бо посічу тебе на гичку,
    бо знаєш добре, хлопе, сам –
    коли чекає в гості дівка
    і не звалила з ніг горівка –
    гуляє споднями бальзам,

    у нім бажання твердне штивно
    і поки є – то не поймеш
    чого так хлопа тягне дивно,
    немов індуса в Багладеш.
    Закинути на плечі ноги
    чи просто мавпувати дога,
    чи удавати що ти кінь
    і що сідло твоє гойдає,
    солодкі дині дві скакають
    між янь твоїм і дівки їнь.

    Та знаєш, як то, волоцюго,
    перемоторити весь ліс,
    перепалити сотню-другу
    бензинних гривняків, же біс
    `го знає де їх тіко взяти,
    вото любов - самі витрати
    і думаєш про лишній грам
    чого й куди і чим залити
    і хто з нас має більше пити –
    моє жалізо чи я сам.

    – Йой, куме, як під пахом стигне,
    ти до таверни довези,
    а там хоч ніч блукай по стегнам,
    та хоч би й дійками кози.
    Мені лиши лиш на похмілля,
    бігмне віддам ті до весілля.
    Ну правда, йокарний бабай,
    жеби я вік жони не бачив,
    жеби я в кіблю кудкудачив.
    Зеноне, жми на всі, давай.

    Зафиркотіла жалізяка.
    Немов по швах, розбігся пил,
    в дорозі – світла кіт наплакав
    і витер сльози крокодил,
    бо лісу чуб тягнувся полем
    по ще сопливим бараболям,
    де причаїлася чайна,
    де всі пройдисвіти припухлі
    мостили чвир, продувши з кухлів
    останки дохлого майна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (8)


  39. Софія Кримовська - [ 2009.03.25 17:39 ]
    Я тобі снитимусь. Тільки ти сни пам’ятай.
    ***
    Я тобі снитимусь. Тільки ти сни пам’ятай.
    Буду приходити так, як приходила вчора –
    ніби розбещена, ніби свята, ніби хвора,
    ніби така, що вже завтра зібралась за край.

    Я тобі снитимусь. Тільки мене не жени.
    Знаю казки – цілу тисячу – може, і більше.
    Всі розповім. А як ні – обернуся у тишу.
    Стануся ніччю. Ти тільки мене не жени.

    Двері у сни прочинятиму, ніби у рай.
    Місячні зайчики вижену, щоб не збудили.
    Ранок пущу у кімнату на сонячних крилах….
    Я тобі снитимусь. Тільки ти сни пам’ятай.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (5)


  40. Костянтин Мордатенко - [ 2009.03.25 13:57 ]
    Поволі божеволію чи сплю?
    Поволі божеволію чи сплю?
    Любов і сум переплелися з боргом…
    Заплутався і сам себе гнівлю.
    Не в злагоді ні з совістю, ні з Богом.

    Долаю біль, щоб знову біль знайти,
    Шукаю щастя – до страждання лину.
    Я чорта ладен освятить, а Ти…
    Мої дороги всі ведуть із Риму…


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (16)


  41. Оринка Хвилька - [ 2009.03.25 11:02 ]
    Щоденник живої та усміхненої. Запис 4
    та добре добре я тебе чекатиму
    із воєн перемовин перемир’їв
    із полюсу північного з екватору
    з рівнин гірських хребтів і плоскогір’їв…

    чекатиму а ти все не вертатимеш
    писатимеш а згодом ніби втомишся
    я ж захлинатимуся пам’ятними датами
    зриватимусь на схожий тембр голосу

    я ще чекаю так тебе чекаю ще
    хоча забула колір-розмір-родимки
    і вже побоююсь – а раптом не згадається
    те все коли повéрнешся не подумки



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  42. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.25 09:33 ]
    * * *

    На могилах трава забуття.
    Вже і нікому помолиться,
    Бо давно перезріле дитя
    Забуває себе по столицях.
    Ні на кому ні гріх,ні вина...
    Охоронниця в них є святая...
    На могили синичка одна
    Помолитися прилітає.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (11)


  43. Йосиф Бродський - [ 2009.03.24 21:46 ]
    На смерть Роберта Фроста
    Значит, и ты уснул.
    Должно быть, летя к ручью,
    ветер здесь промелькнул,
    задув и твою свечу.
    Узнав, что смолкла вода,
    и сделав над нею круг,
    вновь он спешит сюда,
    где дым обгоняет дух.

    Позволь же, старик, и мне,
    средь мертвых финских террас,
    звездам в моем окне
    сказать, чтоб их свет сейчас,
    который блестит окрест,
    сошел бы с пустых аллей,
    исчез бы из этих мест
    и стал бы всего светлей
    в кустах, где стоит блондин,
    который ловит твой взгляд,
    пока ты бредешь один
    в потемках... к великим... в ряд.

    1963


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.76) | "Майстерень" 5.5 (5.93)
    Коментарі: (2)


  44. Оксана Бегеза - [ 2009.03.24 19:48 ]
    Чотири кольори самотності
    Занотовує память
    голос дощу
    гуркотіння коліс потягу,
    силуети будинків,
    твоє "люблю"...
    терпкий дотик
    нічного протягу...
    десь годинник розбив
    на уламки час,
    вже весна докучає холоду...
    До сердець долинає
    старенький джаз
    крізь тонку павутинку
    погляду.

    Під ногами у мене Сонце -
    Я стою на березі моря...
    Мабуть, стану на вуха і буде -
    все навпаки... навпаки...

    Я чекала тепле літо,
    а прийшла зима...
    Я писала добру пісню,
    але вийшла зла...
    Я хотіла малювати -
    пензлика нема,
    Щось хотіла розказати -
    висохли слова...

    Там де Сонце цілує квіти
    там пахне небо огірками
    втікають зорі
    спішать горіти
    нитки холодні
    беруть руками
    достиглі вишні
    шукають землю
    трава сховала
    сухе коріння
    розріжуть очі
    безодню темну
    в судинах крові
    твого тремтіння
    зникають тіні
    іржавим пилом
    вкривають миті
    поверхню світу
    Ти любиш небо
    що пахне милом
    я ж розціловані
    Сонцем квіти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  45. Чорнява Жінка - [ 2009.03.24 18:19 ]
    Дура несчастная
    Всё размеренно, глянцево, силуэт
    идеален, как точки акупунктуры,
    а ровесниц от детей, котлет и лет
    разнесло. Они квочки, наседки, дуры!
    .................................
    Но сегодня приснилось ей: у реки,
    где лёд уже по-весеннему тонок,
    на голодные и хищные огоньки
    обречённо жаловался жеребёнок.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (25)


  46. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.24 12:50 ]
    * * *
    Ми лісом блукали на запах суниць,
    Тріщали під кедами жолуді й шишки,
    Ялини в суворім мовчанні черниць
    Були із півнеба, напевне, заввишки.

    Перегук птахів, суєта комарів,
    Зненацька розірвана вщент павутина...
    Ми бризки суниць на гарячій землі
    Приймали, припавши удвох на коліна.

    Все – гра, і водночас – насправді, всерйоз, -
    Враз визирне стигла і блисне лукаво.
    З тобою надовго тоді довелось
    Нам спину зігнуть, засукавши рукава.

    Ми гралися в піжмурки і в піддавки,
    Ні простір, ні час ми до гри не приймали.
    Суниця приручена йшла до руки,
    І сонце у соснах шукало привалу.

    Та вітер хмарин розпустив муліне,
    І впали з небесної стелі багети.
    Ми бігли, трава зупиняла й мене,
    За безцінь свої віддавала секрети.

    Ми бігли, і дощ нас цькував, як лисиць,
    І брала за душу напомацки жалість.
    Я все озиралася – роти суниць
    Здавалися нам у полон і здавались...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  47. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.24 12:21 ]
    * * *
    Щемить мені, як серце на погоду.
    Чи буду я сама собі відверта?
    В мені жага липневого городу,
    Напевне, до кінця іще не стерта.

    Роки мої, окислені залізом
    Чужого міста, надавили скроні.
    І вечір на висотному балконі
    Торішнім не проймає романтизмом.

    Десь сонце – там, вливається в суниці,
    І в огірків мережанки колючі.
    Чи зможу я печаль свою озвучить,
    Таку ж глибоку, як сільська криниця?

    Коли життя близьке до перекосу,
    Найвищу правду не знайти в бетоні.
    Мені наснились помідори в росах –
    Холодні з ночі й глянцево-червоні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (1)


  48. Варвара Черезова - [ 2009.03.23 22:43 ]
    До Н.Н. з любов'ю, або навіяне...
    Знаєш, а хворі не пишуть про пишні верби.
    Бачиш, у косах не квіти, а тільки оси.
    Змії кубляться у синім, небеснім просі.
    Звідки нам знати, яке то справдешнє небо?

    Звідки нам знати як пахне просторий космос?
    Як це вдихати не кисень, а тільки воду.
    Ти проклинав мою вдачу, а надто вроду.
    (рими банальні, я знаю). У полі боса

    Як Афродіта. Ну звідки у Луцьку море?
    Піну морську заміняю на хміль і солод.
    Перше кохання і перший солодкий голод.
    Світ помирав. Як годиться на ре мінорі.

    Світ помирав. Наче осінь минала. Скупо.
    Плакав Листопад. Для публіки. Для годиться.
    Дні перетру у каміння. Зроблю вервицю.
    Маю захоплення: воду товкти у ступі.

    Бачиш, це яблука падають, наче зорі.
    Бачиш стікають вином, найсолодшим сидром.
    Бачиш, в криницю упали порожні відра.
    Певно віщують нещастя. Кінець лав сторі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (13)


  49. Оринка Хвилька - [ 2009.03.22 21:19 ]
    Щоденник живої та усміхненої. Запис 3
    знову в путь – моя в твоїй руці
    (що? – рука!) заснула й чи жива ще?!
    бути мною набагато важче
    ніж тобою (правди манівці)

    я не хочу правди – тут кохання
    тепло-тихо-вічне (день у день!)
    добре не співаємо пісень
    ні хвилино не спиняйся! – рання

    пташка у затерплій пучці – ні!
    нічичиркне про свою утечу
    радість просторікам – вистиг вечір
    ніби шведський стіл на чужині



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  50. Микола Шевченко - [ 2009.03.21 13:18 ]
    Борисполеві...
    Поміж мілин хатин -
    багатоповерхівок рифи,
    одлякують серпанок боязкий.
    Неквапно, повагом,
    неначе ситі грифи,
    смакують високості літаки.
    Згори в тобі копирсаються
    блиском,
    мільйони зачудованих зіниць.
    І вуха, скуті нанівець,
    підхмар`я тиском,
    вслухаються в слова,
    що ти шепочеш,
    лігши горілиць:
    "Бувайте!.. Вкраїноньку
    пам`ятайте...
    Та ж, лебединим пір`ячком,
    злітайте і сідайте!
    А діточки - хутчіш
    додому повертайте..."
    ...Уклін тобі за все,
    Борисполе привітний
    мій...

    30.09.08


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   121   122   123   124   125   126   127   128   129   ...   175