ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Костянтин Мордатенко - [ 2009.02.10 22:28 ]
    Назва вірша нижче (Про загибель Сальвадора Далі...)
    Про загибель Сальвадора Далі,
    яка могла статися з ним у восьмирічному віці,
    якби його сім’я відправилася в подорож на «Титаніку»
    ------------------------------------------------

    «Сон, викликаний польотом
    бджоли навколо граната, за
    секунду до пробудження.
    Сальвадор Далі»

    Море солоне відсльозує горем.
    Кигичуть чайки,
    мов душі немовлят померлих.
    Піниться шторм п’ятихвильний, мов Тора –
    лопають нерви…

    Крізь зябра самотності – чорне мовчання
    проходить думками і живить уяву…
    Заплющую очі…
    (Тіні від Сонці – хто вони: Євангелія від Івана,
    Матвія, ангели Ночі?)

    Усі загибли…
    Стихія – життям завглиб…
    Зверху – льоди (чи люди?), нижче риби…

    Розламується гранат кориди
    і бики червоні, тобто бубки граната,
    падають пріч… Ніч.

    Коли Вітер гра в піжмурки з Місяцем
    (а Місяць хмарами затуляє гостряки й рахує:
    «… душа чорнозему – у вимені корови…
    … душа зрубаного дерева – у держаку лопати…
    … голос крові – Вітру іду шукати…»),

    і Море спокійне, як дитяча душа ненароджена
    в лоні матері…
    (Кохання в серці проходить не по екватору,
    а завжди є полюсом: чи то Північним, чи то Південним,
    але таким буденним…)
    - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Вони дивляться один одному в вічі.
    Не бере ні чума їх, ні відчай…
    Обожнювати чи ненавидіти?

    Від однієї матері діти.
    Віє холодом…

    У небі – зорі,
    на дні моря – золото…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (9)


  2. Наталя Терещенко - [ 2009.02.10 20:46 ]
    ***
    ***
    а метелики певне теж не святі
    я лечу до твоїх дверей
    тисну кнопку дзвінка ти ж цього хотів
    мій сумний капітане Грей
    четвертована тиша двері мовчать
    твій пильнуючи целібат
    а на дверях вічко чи то печать
    шах в три поверхи й врешті пат
    я в очах твоїх бачила тет-а-тет
    справжній блюз а не ша-ла-ла
    що ж на думці тепер якщо не секрет
    бо у мене - одна зола
    по перилах образи з’їжджаю вниз
    на підборах 12 семе
    манікюр шалений - ліки від криз
    щастя йшло до тебе саме
    мій старий іноходець чекає вмить
    натискаю на газ: пора
    а за мною Грей сиворакшею мчить:
    Магомет...чи моя гора?


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (24)


  3. Юхим Дишкант - [ 2009.02.10 14:16 ]
    * * *
    Трави старіють, трави,
    Вулиці п'яні блудять,
    Ти приїзджаєш в травні
    Потягом із "нікуди".
    Стільки валіз і люди,
    Пошта листи відвозить,
    Хтось з перехожих застуджений,
    Ти доїдаєш морозиво.
    І під жебрацьку музику
    Чуєш, перони плачуть.
    Ти застібаєш гудзики
    З травами на побаченні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.4) | Самооцінка 5
    Коментарі: (14)


  4. Оксана Радушинська - [ 2009.02.10 00:30 ]
    ***
    Відпусти.
    Цей літопис, він був не про нас.
    Час іти.
    Хай майбутнє приймає причастя.
    Я і ти –
    Лише мить між рефренів без назв.
    Я і ти –
    Щось земне, за яке не воздасться.

    Відпусти.
    Розгойдали планету дощі.
    З пустоти
    Творить майстер бенкетнії тОсти.
    В самоти
    Очі кольору, що і в душі.
    Я ще в сни
    Поприходжу. Забілиться постіль…

    Буде світло,
    Як зрання в дитячих снігах.
    Буде легко
    І дихатись, і говорити…
    Тільки крок –
    І зірветься налякано птах.
    Ти курок
    Ще не зводь!
    Може, я в нім вселилася жити…

    Залишай
    На минуле майбутні думки.
    Відпускай
    Що просилось, про що віршувалось…
    Словники,
    Епіграми, слова і роки…
    Час – ривкий.
    Після пострілу скільки зосталось?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (10)


  5. Анатолій Ткачук - [ 2009.02.09 08:37 ]
    ***
    Цілунком з губ моїх зомлілих
    Слова несказані вкради;
    Якщо їх ти
    Складеш в ряди –
    Знайдеш заховані сліди
    Десь на межі душі і тіла,

    Там, де туману клапті білі
    Зміяться тихо край води.
    Гайда туди,
    У снів сади
    По заборонені плоди,
    Що лиш для нас обох дозріли!

    … Ніч уквітчала в зорі крила,
    А липи ллють густі меди;
    На всі лади
    Очерети
    Благословення шлють – гляди:
    Нам шлюб дає природи сила!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (8)


  6. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:54 ]
    ніч гусне...
    Ніч гусне.
    Якби більше світла —
    додавала би в каву,
    як згущене молоко.
    Сухариками зірок
    збирала вологість сліз
    на крайку чашки.
    Потім лягала не голодною,
    а спраглою кохання.
    Знову боялася б цього.
    Тому що любити —
    Відповідати.
    Жартома уникаю розпитувань.
    І світ знову не визначився,
    що мені дарувати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  7. Чорнява Жінка - [ 2009.02.08 23:22 ]
    Первый
    Памяти друга

    то ли слог измят
    то ли водка
    горше
    стало рюмок в ряд
    на одну
    больше
    и отводит взгляд
    от тебя
    небо
    ты ему был рад
    но сегодня
    не был
    лучше помолчать
    поберечь
    нервы...
    ты хотел летать
    и взлетел -
    первый


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (24)


  8. Костянтин Мордатенко - [ 2009.02.08 13:31 ]
    Голодна колоскова
    «Ой, спи, дитя, в колисонці,
    Як горошок в билиноньці.
    Буде вітрець повівати
    Та й горошком колихати...»

    … якби ж я не любила сонце,
    я б не пішла тоді за пролісками в ліс…

    … якби ж то твого тата розкуркулили раніше,
    то він не рушив би за дровами у ліс….

    … якби ж тоді я була старшою хоча б на стілечки…
    щоб Муравйовці зґвалтували замість матері мене…

    … якби ж мені в дитинстві мати
    та вивернула на обличчя кип’яче молоко,
    щоб не заглядувались хлопці…

    То я б не знала цього снігу…
    То я б не знала цього горя…
    Бо не зустріла б твого батька –
    не колихала би тебе…

    «Як горошок загуркоче,
    Дитинонька спати схоче,
    А вітерець, як загримить,
    Дитиноньку нашу приспить...»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (17)


  9. Олена Рибка - [ 2009.02.07 12:11 ]
    стелли тиші
    Абразивність самотності –
    Пил розчинився. У цій акваторії
    Дихати легко, та кроки
    Лунають пришвидшено.
    Серце тримай,
    Час твої очі прискорили,
    Стрілки годинника рухають
    Стелли із тишею.
    Виповниш пальці
    Бажанням до пошуку істини,
    Мов базилік, розтирати
    Доводиться вулицю.
    Це – до смаку. Кострубато
    У спадок відписано
    Спокій, самотність, сваволю
    Й бажання не скурвитись.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  10. Микола Щербак - [ 2009.02.07 10:36 ]
    Святі вогні
    Ні шляху, ні стежини —
    Завія, заметіль...
    В лице — крихкі крижини
    І вітер звідусіль.
    А йти і йти ще треба
    У темряві степів. . .
    Та раптом — що це? — з неба,
    Мов янголиний спів.
    Немов блискітка — в вічі,
    І в сніжній далині
    Десь свят-вечірні свічі
    Засяли у вікні. . .
    Усім, що у дорозі,
    І вдома у добрі,
    Хто в щасті і тривозі
    Жде світлої зорі;
    Усіх, що заблудились,
    Господь не забува
    Всім щедро засвітились.

    Святі вогні Різдва!


    * Хрестоматія української релігійної літератури / упоряд. І. Качуровський. – Мюнхен-Лондон: Накладом Союзу українців у Великобританії, 1988.

    Святі почуття, закладені в молитву: антологія української літературної молитви / упоряд. Володимир Антофійчук. – Бухарест: Мустанг, 2004.

    Українська духовна поезія XVII-XX ст. : антологія / ред.-упоряд. Є. Рязанов. – К.: 1996.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  11. Микола Щербак - [ 2009.02.07 10:27 ]
    Відвічна ласка
    Усе минає, гасне і сплива,
    Лише вона над грішною землею
    Сріблиться милосердною зорею,
    Відвічна ласка Божого Різдва!
    Небес прещедра голуба канва
    І білий світ над чорною ріллею —
    Сам Бог тебе леліє, цвіт-лілеє, —
    О, Україно, ти віки жива!
    Ти, як і Він, з народження терпіла,
    Але рука Господня охрестила
    Твій люд, і землю, і твоє буття . . .
    Цвітіть, ряснійте, ниви колоскові!
    У Нім, у Нім — у Вічному Христові
    І доля й щастя, сила і життя!



    * Хрестоматія української релігійної літератури / упоряд. І. Качуровський. – Мюнхен-Лондон: Накладом Союзу українців у Великобританії, 1988.

    Святі почуття, закладені в молитву: антологія української літературної молитви / упоряд. Володимир Антофійчук. – Бухарест: Мустанг, 2004.

    Українська духовна поезія XVII-XX ст. : антологія / ред.-упоряд. Є. Рязанов. – К.: 1996.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  12. Олена Пашук - [ 2009.02.06 20:26 ]
    Ой дівчатка
    Ой дівчатка, інкубатори комплексів.
    Ви не вірте кривим дзеркалам,
    бо коханих не шукають за компасом,
    не потрібні для них лекала.

    Очі ніччю неуважно підведені,
    влучний постріл, а все холостими.
    І мости наче ноги розведені,
    і до ліжка квитки не з тими.

    Ех дівчатка, в шкатулці придане –
    Губки-бантиком, цнота, стрінги.
    Годі бавитися суїцидами.
    Ах Лоліти, із фільмів Кінга.

    Защебніть свою душу на ґудзики,
    плачте насухо
    коли смішно –
    як нервові розв’язує вузлики
    в задзеркаллі жінка заміжня.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (44)


  13. Михайло Карасьов - [ 2009.02.06 20:21 ]
    АБЕТКА НАТУРАЛІСТА: Л-П
    Л
    Лисичка курочку спіймала.
    Лисичка м’ясом ласувала.
    А десь за лісом, за горою
    Курча ставало сиротою.

    М
    Милосердний Мирослав
    Мишку випустив у став,
    Щоб сусідський кіт вусатий
    Мишку ту не міг спіймати.

    Н
    Натураліст, піднявши клямку,
    Сказав: "Тікай-но, тигре, в ліс".
    А тигр тепер сидить і плямка –
    Не встиг втекти натураліст.

    О
    Ой, метелику-комашко,
    Не зітхай в руці так тяжко,
    Роздушити тебе треба,
    Щоб не вийшла гусінь з тебе.

    П
    Поросятко підростало.
    Та якби воно те знало,
    Що росте комусь на сало,
    Підростати б перестало.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (7)


  14. Сергій Рожко - [ 2009.02.06 10:35 ]
    Плавильня
    Тонкостінна ілюзія віри
    І наче крізь отвір,
    Що лишився від кулі
    Пінцетом витягують душу,
    Від знеболення – бáйдуже,
    День заповзає у мушлю,
    І вогонь пережовує аркуші -
    Знову не той твір.
    Сходи, збиті ногами,
    Мовчать у терпінні.
    А що їм?
    Хтось - угору, хто – вниз,
    Ну а хто зупинився спочити.
    На асфальті – розíп’яті тіні,
    Всіх не полічити,
    І кінгстони у днищі Ковчега
    Прорубані Ноєм.
    Хтось казав, - наша плоть –
    То вода, ну і кальцію частка,
    Ми – лише механізми
    Постійно-хімічних реакцій.
    Почуття та емоції –
    Бланки знецінених акцій,
    Для останніх романтиків
    Ледь припорошена пастка.
    Забинтовано поспіхом рани
    Ілюзії віри,
    У плавильнях – іржаві пінцети
    І вийняті кулі.
    Хоч поволі приходять до тями
    Нейрони поснулі,
    Все ж вогонь поглинає рядки
    Без обмежень і міри...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Наталя Терещенко - [ 2009.02.05 17:13 ]
    ВЕРБЛЮД -КРИТИК (байка)
    Один Верблюд був критиком відомим.
    (Згори - завжди видніший краєвид).
    Не мав ніколи сумнівів, чи втоми,
    А слини мав на цілий білий світ.
    Міг заплювати і роман, і повість,
    Сонет, баладу, байку, детектив,
    Думки мав «чисті», ще «чистішу» совість,
    І поливав згори, кого хотів.
    Тож якось спокусився на поему,
    Що видалась невдалою. Відтак,
    Її творець- відомий Страус Ему,
    Мав гарний стиль і непоганий смак.
    Була у нього і своя метода.
    Він критиків не мав за образок,
    І просто перечікував «негоду»,
    Сховавши мирно голову в пісок.
    Коли ж Верблюд від слини, як і личить,
    Вже випорожнив свій об’ємний рот-
    побачив не запльоване обличчя,
    а орган інших функцій та широт.
    ....................................................
    Цей випадок наука для Верблюда:
    Плювки як метод критики – облуда.
    А як би прозвучала ця проблема,
    Коли б у критиках був не Верблюд, а Ему?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (9)


  16. Оксана Пухонська - [ 2009.02.05 01:09 ]
    * * *
    Розмитою тушшю спливає по лицях місто
    Сполоханих візій, асфальтної суєти.
    Аж хочеться важко на душу собі присісти
    І ждати того, хто мене ні за що простить.
    А потім продати останній шматочок тиші
    Розхристаним дзвонам церковних іще дзвіниць.
    І голосно вірити тим, хто цей світ залишив,
    Тоді, як живі у лайні віддихають ниць.
    І хтось б’є поклони до мертвих богів зелених,
    На тлі транспарантів – застояна боротьба.
    Розшарпане місто вискалюється скажено...
    Останніє ніби і крихтіє вже...
    Ти ба!!!
    І люди не люди,
    І вірші – не вірші – голос...
    Розмитою тушшю спливає на руки все.
    На високовольтних заскрипчених струнах голо.
    І тільки в сльозах затуманено стогне сенс.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  17. Оксана Радушинська - [ 2009.02.04 17:15 ]
    ***
    Вимітала сни до весни
    Березовим віником
    За кленові старі мости.
    За літо за сінником.

    Відпирала з душі шитво,
    Перестрочене зорями,
    Тай із грубки тепло в Різдво
    В світ носила долонями…

    Хочеш – пісню мою візьми,
    Хочеш – подиху ниточку,
    Чи морозний узор різьби,
    Чи веснянки на свиточку.

    Хочеш – поруч на мить присядь,
    Чи лишайся до віку тут!
    За порогом хай дні стоять,
    Хай хурделі літа метуть.

    Хай розкришиться хлібом час,
    Небо ллється в проталини!
    Не говорять нехай про нас,
    Хай вважають… пропалими.

    …Буде в нового дня дитя
    Й черевички зозулині.
    І весна дасть своє їм’я,
    Й осінь скаже, щоб чули ми.

    Буде в зачину новий такт,
    Позавчаємо ролі ми.
    Як лишатись – то просто так,
    А з дарами – до долі йди.

    Попроси в неї сонць для нас,
    Попроси в неї місяця.
    …З підвіконня стікає час.
    Йому в проліски віриться.

    Може, віримо в нас і ми?
    (А дерева в сні дихають)
    Скільки тої іще зими –
    Півні з досвітків виклюють!

    Зорі стерли вже боки в сніг,
    Коли в кримку спускалися…
    Вимітала сни за поріг,
    А вони… поверталися…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (5)


  18. Тетяна Рибар - [ 2009.02.04 17:27 ]
    *********
    осінь читати – це наче до Бога звертання
    чи намагання почути крізь небо свій голос
    щось за межею а щось ще у фазі згорання
    час коли листя з душі опадає на голо

    осінь вдихати – це ніби вдихнути спокій
    часу настояного на травах як чаю терпкого
    слухати сповідь доріг не лічити рОки
    і знати що більше між нами не буде нікого

    осінь збагнути – це просто осінню стати
    в землю врости корінням - у небо віттям
    як птах легкокрилий над тьмою уміти злітати
    ковтаючи вітер що дихає над століттям

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.65)
    Коментарі: (2)


  19. Ірина Дем'янова - [ 2009.02.04 12:19 ]
    «Ой, Іване!»
    Так тужливо й лунко: «Ой, Іване!»,
    Начеб серце в жменю хто стиснув…
    Цить, несите, цить, моє захланне, -
    То не плач, то відголосок сну.
    В сизо-білім полі – чорні бусли
    Мерзли й обіймалися крильми.
    Нависало небо, тиша гусла,
    Сивів овид і… блукали ми.
    Поодинці. Кожному – лиш обрій,
    Кожному – лелеча ця сім’я.
    Самотинно. Безпритульно. Й… добре –
    Десь є ти, і є тобі десь я.
    … Ой, Іванку, чом ті бусли чорні?
    Чом, врапт, сніговиння, як мара,
    Поєднало нижній світ із горнім,
    І шукати просвітку – дарма.
    Хоч би й крикнула – не догукаюсь,
    Опліч не відчую вже крила.
    «Ой, Іване…» - серденько стискає,
    Йшла до тебе – в пісню забрела…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (4)


  20. Ірина Дем'янова - [ 2009.02.04 12:00 ]
    Тримай мене
    Цей місяць вовчих зграй,
    Жахкого безгоміння…
    Тримай мене, тримай
    На крайчику терпіння.

    Хатинка на горі
    Вперезана вітрами...
    Зігрій, заговори,
    Зладнай подвійні рами.

    Шипшиновий напій.
    Дзвінкі дрова грабові…
    Не панцир безнадій –
    Ясний вогонь любові.

    Там горобина ніч,
    Горобина без плоду.
    І пожад вовчих віч,
    І лихо хороводить.

    А ми удвох, ми – край,
    Ми світло побіч тіні…
    Тримай мене, тримай
    Бодай на волосині.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (8)


  21. Михайло Карасьов - [ 2009.02.04 07:57 ]
    АБЕТКА НАТУРАЛІСТА: А-Г
    А.
    Антарктиду знають всі,
    Там живуть пінгвіни.
    Аня шкірками із них
    Прикрашає стіни.

    Б.
    Біг баранчик біля тину,
    Зупинивсь почухать спину.
    На тину сидів Івась,
    Батогом по спині – хлясь!

    В.
    Вова песика убив.
    Хто осудить Вову?
    Песик вчити не хотів
    Українську мову.

    Г.
    Гомілку собі перебила
    Гніда сивочола кобила.
    Гаврило погнав на бар’єр –
    Болить в неї ніжка тепер.

    Г.
    Ґава, злодійка швидка,
    Вкрала ґудзик в Пилипка.
    І відтоді у руці
    Носить Пилипок штанці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (7)


  22. Олексій Кацай - [ 2009.02.02 18:30 ]
    Оптична пам‘ять кришталю...
    Оптична пам‘ять кришталю,
    дотично до проміння стропів
    спаливши лінзи телескопів,
    парашутується в зорю.

    Оптична пам‘ять кришталю
    обтічно синій таємниці
    пересуває з ночі лиця
    назустріч сонця кораблю.

    І кожна згадка – в стилі «ню»,
    і крига річкова скресає,
    і день суворий відчуває
    лунке космічне де-жа-вю.

    Космічна пам‘ять кришталю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  23. Галантний Маньєрист - [ 2009.02.02 15:13 ]
    Зимовий етюд
    І я собі подобаюсь - в тобі,*
    в ясних очах угледівши небритість,
    неулаштованість, але й талановитість,
    бо як таку пригледів, далебі?
    А ти відводиш погляд – не в юрбі,
    а понад нею – у майбутнім літі,
    де тільки щоки неуважно вкриті,
    а інше, надто безтурботне, - ні.

    Таке предивне „ні” - серед зими,
    на дні проміння денного прибою,
    де на межі сердечного конвою
    лоскотно виринає об[р]ій„ми”.
    Немовби можна перейти назад,
    огнями оживити ту пустелю,
    де ідеально виголені скелі,
    де кожен сам для себе - шах і мат.

    Та ми удвох, і що нам ця зима -
    у вічності од Зоряного Шляху?
    І ця земна, аби не дали маху,
    із забуття збудована тюрма?
    І пам’яттю не увійти сюди,
    аби, хоча би, пригадати термін...
    Та чи для нас оті колючі терні,
    коли в зіницях неземні скарби.


    * * - Мелодія Jonder Boj (wma - 5 мб)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  24. Андрей Мединский - [ 2009.02.02 14:46 ]
    ***
    Отзеркалился, стал выставлять напоказ
    Неприкрытую душу, без страха и боли,
    Не боясь ни дурного взгляда на сглаз,
    Ни стрельбы в открытую спину. Но роли
    И так все заказаны, кастинг пройден,
    Эту роль мне играть - как бы ни было тяжко -
    Растекаться по вам стихотворным дождем,
    Понимая, что отвечать надо дважды,
    А точнее, не дважды, а многократ-
    Но болеть, эта роль для меня - вдвое спроса -
    Это минимум, это такая игра,
    Где ответ дан до постановки вопроса.
    Я привыкну к тому, что так часто трясет,
    Научусь жить хотя бы с собою непьяно:
    Кто без фильтров рожден - тот не будет спасен,
    И не сможет ходить вертикально и прямо...

    Но привыкнуть возможно, ведь это мой дом -
    Сумрак мира, в котором лишь мне все понятно,
    Мне не страшно теперь знать, что будет потом,
    Все что есть - это роль, только роль для меня... Но
    Не рвите живое, бывает крюки
    Слишком больно дерут мой хребет или ребра,
    Лишь на миг я могу показаться другим,
    Только в этот миг я на части разобран,
    На молекулы, атомы, на пустоту,
    И собраться так сложно. Но вертит планету
    Лишь тот, кто живет и ползет на звезду,
    Не боясь быть на том свете, падая в этот...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.63 (5.53)
    Коментарі: (4)


  25. Ванда Нова - [ 2009.02.02 13:20 ]
    Під вуаллю
    Під вуаллю, як пташка у клітці,
    звідусіль привітання, мов град, -
    чим ти, дівчинко смагляволиця,
    заслужила такий маскарад?

    Біла сукня, що вибрала мама,
    пишне свято, як тато хотів.
    З кольоровими давніми снами
    літачок розтає в темноті,

    а твої діаманти - як сльози,
    а чужі його руки - як сталь.
    Нині ласки, а завтра - погрози:
    послідовність убивче проста.

    Губ холоне фарбований кетяг,
    а зіниці - безмежно пусті.
    Осипається квіття з букета,
    понад ним, наче саван, фатін.

    І вінці надягатимуть хутко,
    і плачем задихнеться рояль.

    Наречена піймає попутку
    і за вітром запустить вуаль…


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.57) | "Майстерень" 5.67 (5.55)
    Коментарі: (22)


  26. Володимир Ляшкевич - [ 2009.01.30 14:19 ]
    Нічний Поштар    
    Коли у сни Твої листи приходять невідомо звідки,
    я ними дихаю, та рідко запам’ятовую, прости.
    Якби не ті раптові ранки, що змушують забути все,
    вдягати не своє лице - нутром потойбіч од горлянки -
    я встиг би не відповісти, а перейти Твої чертоги,
    не оббиваючи пороги, з Тобою вічність провести!

    Та ранки змінюють усе, у дзеркалі знаходжу відчай
    повернутого з Потойбіччя, котрим погорджує земне.
    Годинника гучне буття і новодень речей туземних,
    досьє утіх і справ недремних, і набуття серцебиття -
    усе на місці, я вже тут! і спраглий далі чашу пити,
    і славити, і матом крити: і люд, і блуд, і сервітут...

    Верни мене нічний Поштар у вичитані мною снива!
    Відкрий осонні брами Дива, де ані марева, ні чар,
    ні забуття у сон-траві, - лише далечина розквітла,
    і я піду,
    і біллю світла
    не дорікатиму Тобі.


    2009


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9) | "«Улюблений сон» Н.Терещенко"


  27. Чорнява Жінка - [ 2009.01.29 22:34 ]
    Круг десятый
    Марія + бита = особа великого значення.
    Белла Донна

    Мария с битой ничем не хуже Марии с ребенком
    те же округлости тот же взгляд
    только нимб банданой
    чтобы локоны не мешали попасть черепом Йорика
    в разинутый рот незакопанного солдата

    а эти двое играющие в нарды на плащанице
    эти членистомозгие членоязыкие твари
    тоже когда-то были ясноглазы и мягковолосы
    и даже кажется охраняли врата и любили брата

    кто же такое придумал что кровь не похожа на воду
    что не суди никого и не судим останешься
    бродят в красивой красной жиже армагеддоновой
    легионы безглазо-безлико-безмолвных кастратов

    свесив ноги в воронку от мирного-мирного атома
    жарит тушку голубки наивный дедушка Данте
    не отворачивайтесь - вы ведь все хотели этого?
    Нате!


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.6) | "Майстерень" 5.56 (5.61)
    Коментарі: (47)


  28. Назар Назаров - [ 2009.01.29 22:21 ]
    Серпнева елегія
    У пору жнив, у всеплодючім серпні
    Самотні дні безжалісно нестерпні.
    У день, коли стинали перше жнив'я,
    Про дерево, яке не посадив я,
    Щасливо не завважений ніким,
    В автобусі я думав приміськім.
    Чи пута я порву міцного кову?
    Чи зустріч я забуду випадкову
    І випадкові доторки колін
    У вихорі часів, розлук і змін?..
    Ця зустріч – як пожадана спонука
    Не мріяти про сміх малого внука
    І, взявши в руки книгу, всохлий посох
    У полі розчинитись, як Філософ.

    8. 7. 8.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (5)


  29. Андрей Мединский - [ 2009.01.29 17:25 ]
    ***
    Я следил за тобой, как махлевщик следует за
    безмятежно, случайно открытой козырной картой,
    я следил за тобой - просто стыдно смотреть в глаза -
    потому что не знаю, как именно выжить до марта.
    И вопрос не в том «как?», а скорее за-
    чем постоянно искать основания для пробужденья,
    якоря для того, чтобы утром, открыв глаза,
    не увидеть под потолком своего отраженья.
    А январь пролетел, а январь все сказал,
    новогодний угар заменили врачи и больница.
    Подойди ко мне ближе, возможно в моих глазах
    зелень глаз твоих отразится...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (9)


  30. Олена Пашук - [ 2009.01.29 12:15 ]
    а знаєш друже
    а знаєш друже
    буде завтра
    програють люди сонце в карти
    і буде
    ні не темно
    чорно
    по небу жменька зір поп-корном

    спішать додому силуети
    щасливі дами і валети
    не здатна стерти жодна гумка
    з мольбертів тіл їх
    поцілунки

    мій друже
    не ходи по краю
    де в небеса коти вростають
    і вперто ловлять рибку місяць
    ша пересмішнику
    не смійся

    бо що як змусять нас ревіти?
    стікати соком стиглих літер
    а нам цього повір не треба
    від сну асфальт уже порепав
    дерева
    кілька днів безкровні
    хто б їм підсунув груди повні
    щоб розлилося під корою
    поживне молоко
    із кров’ю...

    гей сміхогризе пішли на лови
    у місто в’їхав день безголовий


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (11)


  31. Юрій Лазірко - [ 2009.01.28 22:08 ]
    Вiд сходу до заходу
    Раптом захід торкнувся потилиці, теплий від вітру,
    щоби дроти колючі мені не здавалися муром.
    Я до сходу довів небокрай та примружився хитро,
    бо витягував сонце за чуба з охлялої бурі
    і чекав поки янгол наскубає снів янголиці,
    але той порозкручував час та відвів очевидців.

    Ними стали й дивилися з неба, немовби з-під лоба,
    моїх пращурів душі, іти їм за плугом лелечим.
    Та не сіялось їм, не сіялось в едемській утробі,
    то збиралась любов на окрайці сльозою до втечі,
    щоб нести загорнувши у вітер невгоєну рану,
    де нема суєти, де на трапезу сон та осанна.

    Серця дзеркало, подих на нього, як певність, як старість
    праісторії миті, розчиненій в голосі зверху.
    Та не загнано тишу, мов челядь на ніч до кошари,
    і тремтливо – розмите пізнання в криниці люстерка.
    Де той плуг, а так ніби пройшовся мені через груди,
    де той клекіт, а він – мовби янгольскі труби до суду.

    Та тверділа рука, а на обрії образ підступний,
    братогубний, зрадливий, синовбивчий - "символ Росії",
    з-під насуплених брів половецькі вогні, запах трупний,
    геть затерті в колінах шляхетність та ласка Батия.
    І "Неврюєва рать" за ярлик стригла Русь в аманати,
    та мішалася кров з молоком, щоби андами зватись.

    Я ловив поміж явного стиглі краплини сумління –
    де тут велич гніздилася, де її пір`я та сила?
    Та вони розлітались баскаками у поколіннях
    та садили на кіл, безголовили, брали на вила.
    Переписано слово і створено власне та спільне,
    а кістки – на мости у країну однаково-вільних.

    "Хоч їх триста, як скло" — Берестечко чи Крути навіки!
    Підіймалися очі, вели мене в царство любові.
    Серце пращурів б`илось, мужніло та гріло. Я кликав,
    заклинав себе вірити янголу в кожному слові,
    бо відчув на потилиці захід, ще теплий від вітру,
    бо до сходу довів небокрай та примружився хитро.

    28 Січня 2009


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (28)


  32. Юлія Скорода - [ 2009.01.28 21:08 ]
    Спогад про Лесині «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами…»
    Листи тепер трояндами не пахнуть,
    Не личить і чекати поштаря,
    Лиш стоси книжечок дитячих чахнуть –
    Закинуто на стріху букваря.

    Я пам’ятаю вістку паперову:
    Зів’ялих квітів ніжний аромат
    Чарує, як торік, у літню пору,
    Коли серця здригнулися у такт.

    Пишу листа старанно, як магнату,
    І врешті відсилаю... та завжди
    У добу віртуалу й сурогату
    Ті сльози виглядають, як сліди.

    Чому листи трояндами не пахнуть?
    Куди поділася писемна суть?
    Якщо листи – це зілля, що так прагну,
    Нехай мені ці ліки принесуть.

    01.01.2009 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (7)


  33. Роман Кисельов - [ 2009.01.28 21:10 ]
    Сільські реколекції
    Соми мордаті ворушать вусами,
    плямисті щуки шугають стрілами,
    я з ними – як з дорогими друзями,
    лиш льоду дзеркало нас розділює.

    Від річки вулиця плине гладко,
    я, може, тут і врятую душу,
    де на подвір’ї рум’яний дядько
    оббіловує свіжу тушу.

    Які кришталеві у кризі віти,
    яке гаряче в теляти черево.
    Я хочу розтанути в цьому світі,
    що себе вміщує і вичерпує.

    Я свято триматимусь аналогій
    із риб’ячим оком, тілом і остями:
    у мене так само кров волога,
    плоть рожева і білі кості.

    Мріями тішитимусь холодними:
    та й не дивно – в дитячім віці
    мені здавалися преподобними
    робітники з червоними лицями.

    Горло чарка пече гаряча,
    пахнуть дрова і піч обвуглена.
    Думка буде проста й ледача,
    серце – чисте і заокруглене.

    Я занехаю тонкі матерії –
    байки ловців із тонкими сильцями:
    більше мудрости в зрізі дерева,
    що лине в простір річними кільцями.

    Підшукаю собі дружину,
    і пірнемо у дні прозорі,
    будуть у нас рожеві перини
    і подушки з ясними узорами…

    Тільки споминка промениста
    невблаганно іде назирці,
    і хитається віра чиста
    в рівновагу погідних лиць:

    в розвиднений день на околицю міста
    з очима вологими вийшли мисливці
    ловити червоних лисиць.

    01.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  34. Булат Окуджава - [ 2009.01.28 15:10 ]
    До свидания, мальчики.     Б.Балтеру
    Ах, война, что ж ты сделала, подлая:
    стали тихими наши дворы,
    наши мальчики головы подняли,
    повзрослели они до поры,
    на пороге едва помаячили,
    и ушли, за солдатом солдат...
    До свидания, мальчики! Мальчики,
    постарайтесь вернуться назад.
    Нет, не прячьтесь вы, будьте высокими,
    не жалейте ни пуль, ни гранат,
    и себя не щадите, и все-таки
    постарайтесь вернуться назад.

    Ах война, что ж ты, подлая, сделала:
    вместо свадеб -- разлуки и дым.
    Наши девочки платьица белые
    раздарили сестренкам своим.
    Сапоги -- ну куда от них денешься?
    Да зеленые крылья погон...
    Вы наплюйте на сплетников, девочки,
    мы сведем с ними счеты потом.
    Пусть болтают, что верить вам не во что,
    что идете войной наугад...
    До свидания, девочки! Девочки,
    постарайтесь вернуться назад.

    1958


    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (2)


  35. Булат Окуджава - [ 2009.01.28 09:51 ]
    Женюсь, женюсь... Какие могут быть игрушки?...
    Женюсь, женюсь... Какие могут быть игрушки?
    И буду счастлив я вполне.
    Но вы, но вы, мои вчерашние подружки,
    напрасно плачете по мне.

    Не плачьте, сердце раня,
    смахните слезы с глаз.
    Я говорю вам: "До свиданья!",
    а прощанье не для нас.
    Иветта, Лизетта, Мюзетта, Жанетта, Жоржетта,
    вся жизнь моя вами, как солнцем июльским, согрета.
    Покуда со мной вы, клянусь, моя песня не спета.

    Женюсь, женюсь... И холостяцкие пирушки
    затихнут, сгинут без следа.
    Но вы, но вы, мои вчерашние подружки,
    со мной останетесь всегда.

    Не плачьте, сердце раня,
    смахните слезы с глаз.
    Я говорю вам: "До свиданья!",
    расставанье не для нас.
    Иветта, Лизетта, Мюзетта, Жанетта, Жоржетта,
    вся жизнь моя вами, как солнцем июльским, согрета.
    Покуда я с вами, клянусь, моя песня не спета.

    Иветта, Лизетта, Мюзетта, Жанетта, Жоржетта,
    Колетта, Полетта, Кларетта, Флоретта, Мариетта...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.75) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (1)


  36. Тарас Шевченко - [ 2009.01.26 18:43 ]
    І мертвим, і живим...
    І мертвим, і живим,
    і ненарожденним землякам моїм
    в Украйні і не в Украйні
    моє дружнєє посланіє.

                Аще кто речет, яко люблю бога,
               а брата своего ненавидит,
               ложь есть.
                               Соборно[е] послание Иоанна.
                                   Глава 4, с.20

    І смеркає, і світає,
    День божий минає,
    І знову люд потомлений
    І все спочиває.
    Тілько я, мов окаянний,
    І день і ніч плачу
    На розпуттях велелюдних,
    І ніхто не бачить,
    І не бачить, і не знає
    Оглухли, не чують;
    Кайданами міняються,
    Правдою торгують.
    І господа зневажають,
    Людей запрягають
    В тяжкі ярма. Орють лихо,
    Лихом засівають,
    А що вродить? побачите,
    Які будуть жнива!
    Схамениться, недолюди,
    Діти юродиві!
    Подивиться на рай тихий,
    На свою країну,
    Полюбіте щирим серцем
    Велику руїну,
    Розкуйтеся, братайтеся!
    У чужому краю
    Не шукайте, не питайте
    Того, що немає
    І на небі, а не тілько
    На чужому полі.
    В своїй хаті своя й правда,
    І сила, і воля.

    Нема на світі України,
    Немає другого Дніпра,
    А ви претеся на чужину
    Шукати доброго добра,
    Добра святого. Волі! волі!
    Братерства братнього! Найшли,
    Несли, несли з чужого поля
    І в Україну принесли
    Великих слов велику силу
    Та й більш нічого. Кричите,
    Що бог вас создав не на те,
    Щоб ви неправді поклонились!..
    І хилитесь, як і хилились!
    І знову шкуру дерете
    З братів незрящих, гречкосіїв,
    І сонця-правди дозрівать
    В німецькі землі, не чужії,
    Претеся знову!.. Якби взять
    І всю мізерію з собою,
    Дідами крадене добро,
    Тойді оставсь би сиротою,
    З святими горами Дніпро!

    Ох, якби те сталось, щоб ви не вертались,
    Щоб там і здихали, де ви поросли!
    Не плакали б діти, мати б не ридала,
    Не чули б у бога вашої хули.
    І сонце не гріло б смердячого гною
    На чистій, широкій, на вольній землі.
    І люди б не знали, що ви за орли,
    І не покивали б на вас головою.

    Схаменіться! будьте люди,
    Бо лихо вам буде.
    Розкуються незабаром
    Заковані люде,
    Настане суд, заговорять
    І Дніпро, і гори!
    І потече сторіками
    Кров у синє море
    Дітей ваших… і не буде
    Кому помагати.
    Одцурається брат брата
    І дитини мати.
    І дим хмарою заступе
    Сонце перед вами,
    І навіки прокленетесь
    Своїми синами!
    Умийтеся! образ божій
    Багном не скверніте.
    Не дуріте дітей ваших,
    Що вони на світі
    На те тілько, щоб панувать…
    Бо невчене око
    Загляне їм в саму душу
    Глибоко! глибоко!
    Дознаються небожата,
    Чия на вас шкура,
    Та й засядуть, і премудрих
    Немудрі одурять!

    Якби ви вчились так, як треба,
    То й мудрість би була своя.
    А то залізите на небо:
    «І ми не ми, і я не я,
    І все те бачив, і все знаю,
    Нема ні пекла, ані раю,
    Немає й бога, тілько я!
    Та куций німець узловатий,
    А більш нікого!..» – «Добре, брате,
    Що ж ти такеє?»

    «Нехай скаже
    Німець. Ми не знаєм».
    Отак-то ви навчаєтесь
    У чужому краю!
    Німець скаже: «Ви моголи».
    «Моголи! моголи!»
    Золотого Тамерлана
    Онучата голі.
    Німець скаже: «Ви слав'яне».
    «Слав'яне! слав'яне!»
    Славних прадідів великих
    Правнукі погані!
    І Коллара читаєте
    З усієї сили,
    І Шафарика, і Ганка,
    І в слав'янофіли
    Так і претесь… І всі мови
    Слав'янського люду –
    Всі знаєте. А своєї
    Дас[т]ьбі… Колись будем
    І по-своєму глаголать,
    Як німець покаже
    Та до того й історію
    Нашу нам розкаже, –
    Отойді ми заходимось!..
    Добре заходились
    По німецькому показу
    І заговорили
    Так, що й німець не второпа,
    Учитель великий,
    А не те щоб прості люде.
    А гвалту! а крику!
    «І гармонія, і сила,
    Музика, та й годі.
    А історія!.. поема
    Вольного народа!
    Що ті римляне убогі!
    Чортзна-що – не Брути!
    У нас Брути! і Коклекси!
    Славні, незабуті!
    У нас воля виростала,
    Дніпром умивалась,
    У голови гори слала,
    Степом укривалась!»
    Кров'ю вона умивалась,
    А спала на купах,
    На козацьких вольних трупах,
    Окрадених трупах!
    Подивиться лишень добре,
    Прочитайте знову
    Тую славу. Та читайте
    Од слова до слова,
    Не минайте ані титли,
    Ніже тії коми,
    Все розберіть… та й спитайте
    Тойді себе: що ми?..
    Чиї сини? яких батьків?
    Ким? за що закуті?..
    То й побачите, що ось що
    Ваші славні Брути:

    Раби, подножки, грязь Москви,
    Варшавське сміття – ваші пани,
    Ясновельможнії гетьмани.
    Чого ж ви чванитеся, ви!
    Сини сердешної України!
    Що добре ходите в ярмі,
    Ще лучше, як батьки ходили.
    Не чваньтесь, з вас деруть ремінь,
    А з їх, бувало, й лій топили.

    Може, чванитесь, що братство
    Віру заступило,
    Що Синопом, Трапезондом
    Галушки варило.
    Правда!.. правда, наїдались.
    А вам тепер вадить.
    І на Січі мудрий німець
    Картопельку садить,
    А ви її купуєте,
    Їсте на здоров'я
    Та славите Запорожжя.
    А чиєю кров'ю
    Ота земля напоєна,
    Що картопля родить, –
    Вам байдуже. Аби добра
    Була для городу!
    А чванитесь, що ми Польщу
    Колись завалили!..
    Правда ваша: Польща впала,
    Та й вас роздавила!

    Так от як кров свою лили
    Батьки за Москву і Варшаву,
    І вам, синам, передали
    Свої кайдани, свою славу!

    Доборолась Україна
    До самого краю.
    Гірше ляха свої діти
    Її розпинають
    Заміс[т]ь пива праведную
    Кров із ребер точать.
    Просвітити, кажуть, хочуть
    Материні очі
    Современними огнями.
    Повести за віком,
    За німцями, недоріку,
    Сліпую каліку.
    Добре, ведіть, показуйте,
    Нехай стара мати
    Навчається, як дітей тих
    Нових доглядати.
    Показуйте!.. за науку,
    Не турбуйтесь, буде
    Материна добра плата.
    Розпадеться луда
    На очах ваших неситих,
    Побачите славу,
    Живу славу дідів своїх
    І батьків лукавих.
    Не дуріте самі себе,
    Учітесь, читайте,
    І чужому научайтесь,
    Й свого не цурайтесь.
    Бо хто матір забуває,
    Того бог карає,
    Того діти цураються,
    В хату не пускають.
    Чужі люди проганяють,
    І немає злому
    На всій землі безконечній
    Веселого дому.
    Я ридаю, як згадаю
    Діла незабуті
    Дідів наших. Тіжкі діла!
    Якби їх забути,
    Я оддав би веселого
    Віку половину.
    Отака-то наша слава,
    Слава України.
    Отак і ви прочитай[те],
    Щоб не сонним снились
    Всі неправди, щоб розкрились
    Високі могили
    Перед вашими очима,
    Щоб ви розпитали
    Мучеників, кого, коли,
    За що розпинали!
    Обніміте ж, брати мої,
    Найменшого брата –
    Нехай мати усміхнеться,
    Заплакана мати.
    Благословіть дітей своїх
    Твердими руками
    І діточок поцілує
    Вольними устами.
    І забудеться срамотня
    Давняя година,
    І оживе добра слава,
    Слава України,
    І світ ясний, невечерній
    Тихо засіяє…
    Обніміться ж, брати мої,
    Молю вас, благаю!

    14 декабря 1845, Вьюнища

    джерело тексту: Кобзар.
    Фотопортрет з "Творів у 5 томах",
    т.5, "Дніпро", Київ, 1985


    Рейтинги: Народний 7 (6.63) | "Майстерень" 7 (6.95)
    Коментарі: (4)


  37. Вячеслав Семенко - [ 2009.01.25 22:15 ]
    Напівсон
    Я не люблю поламаних замків,
    беззахисних дверей із протягом забави.
    Минуле клацає сталевими зубами,
    ховаючись у сутінках кутів.
    Навіяна чиясь невидима присутність
    на тишу дому накладає нову сутність.

    Коли минувшини неквапний крок
    з рипучим стогоном відтворюють мостини,
    зітхаючи, прошепотять старезні стіни,
    що в світі має все і час і строк.
    Здригнеться полум"я свічі на підвіконні,
    коли крізь шибу морок простягне долоні.

    Майне на сходах невиразна тінь,
    подоба людських рис прозоріє хмаринно,
    тремтячий заклик рук, розгорнутих, як крила-
    не спить душа у другому житті.
    Розтанула межа між дійсним і містичним.
    А дім старий мовчить про долі драматичні...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (10)


  38. Михайло Буряк - [ 2009.01.25 19:16 ]
    Де взяти фарб
    Безкрайня бiлiсть,
    тiльки снiг та лiд
    лежать тепер мiж нашими дворами...
    Де взяти фарб,
    аби залити свiт,
    навколо себе знову кольорами?
    Де взяти тих промiнчикiв ясних,
    якi бiжать,
            лiтають,
                    ходять,
                            блудять,
    що вiдшукають шлях до мене в сни,
    i лоскотнуть за носик...
    I розбудять!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.41) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  39. Василина Іванина - [ 2009.01.25 16:55 ]
    ,,,//...//...
    Із циклу «Буяння квітів над моєю долею »
    …………………………..
    Сад ботанічний – любов моя довга і давня.
    В морі турбот, суєти – чарівний острівок.
    Врешті, у кожного, мабуть, знайдеться гавань,
    Щоб перебути негоду – душі і думок.
    Розчарування, буває, приходить зарано,
    Хмара образи, бува, закрива цілий світ.
    … Рани сердечні гоїли весною шафрани,
    Біль недовіри мені тамував білоцвіт,
    Листям лимонника сльози розлуки втирала*,
    Срібним жасмином стрічала зрадливу любов…
    Сад ботанічний в житті моїм важив немало,
    Стільки ж було тут зітхань, і звірянь, й молитов…
    Гіркість розлуки ховала у жовті жоржини,
    Сіру байдужість палила у полум’ї канн.
    Всі оці клумби, алеї, гаї і стежини
    Вдячно, розчулено, ніжно мій погляд торкав.
    Тут, наче в храмі, думки очищаються – й відчай
    Зможеш здолати, розплутавши вузол проблем.
    Сад ботанічний – любов моя рання і вічна,
    Адже в любові усі ми безсмертні стаєм.
    … Сонячний промінь заплутавсь в зеленому листі.
    Що він з космічних глибин нам усім промовля?
    Що він віщує цій нашій маленькій колисці,
    Саду оцьому з іменням тривожним – Земля?..

    ………………………
    * «втирати» (діал.)– витирати


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (18)


  40. Роман Скиба - [ 2009.01.24 20:32 ]
    Балада про чорного пса
    “Гой, Маріє, Марієчко,
    Я вже скоро прийду…"
    Покотилося пір’ячко
    По осіннім меду.
    Захрустіли під стопами
    Жовті душі гаїв.
    “Навіть дим над окопами
    Пахне тілом твоїм…"
    Виноградне сузір’ячко
    Опаде в лободу.
    “Ти не думай, Марієчко, —
    Як сказав, то прийду…"
    …І зачалась із просині
    Сива тінь кажана.
    Стала постіль пустелею,
    Заридала жона.
    Домовик її змучений
    Кинув хату мести.
    Розметав її кучері
    На зацвілі листи.
    …Жовті свічі засвічені.
    Тьма стійка, як вино.
    Вчуй між віщої ніченьки
    Легкий стук у вікно.
    “Гой, Маріє, Марієчко,
    Гой, Марієчко, Ма…"
    А на згаслім подвір’ячку
    Тільки пес та пітьма.
    Ясени посходилися,
    Місяченько зачах.
    Пес в лице її дивиться,
    В нього вогко в очах.
    “Ти змінилась, Марієчко,
    Я, напевно, також…"
    Покотилося пір’ячко —
    Тілом вітер і дрож.
    Дві зірчини скотилися.
    Аж у серці луна.
    Пес в лице її дивиться,
    І регоче вона.
    …Між хатами безокими
    Заблукаєш в дощах.
    Йтимуть роки за роками
    У собачих очах.
    Гой, Маріє, Марієчко,
    Розпливуться листи.
    І закотиться пір’ячко
    В захурдельні світи.
    Будуть свічі засвічені,
    І нікого ніде…
    Не тремти — це лиш ніченька.
    Як сказав — то прийде…



    Рейтинги: Народний 6 (5.69) | "Майстерень" 6 (5.66)
    Коментарі: (7) | "Смереки над Стіксом"


  41. Мар'яна Невиліковна - [ 2009.01.23 21:30 ]
    Робимо вдих
    *робимо вдиииииих*

    завиваю
    згірклу
    пісню
    на
    холодні
    бігуді
    двом
    халепам
    дуже
    тісно
    заганятися
    в
    куті
    бісектриси
    кришить
    крейда
    в
    поліровані
    "не йди"

    *робимо ще один вдиииииих*

    розвантажуй
    мокрі
    кеди
    завантажуй
    свій
    CD.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (21)


  42. Наталя Терещенко - [ 2009.01.22 20:11 ]
    Магія Мигії

    Співучий очерет -і шелестливі трави,
    Буяння кольорів- збентежені світи,
    Ілюзія чи яв, цей соковитий травень,
    Ця скраплена краса неписаних картин...
    Кипує терноцвіт, тамує подих небо,
    І бОрсається Буг, як риба у кімлі*
    А я ковтаю тут повітря мов плацебо,
    чи ліки від суєт- великих і малих.
    Ці сірі валуни – закам’янілі звірі,
    Ріку долають вплав, чи переходять вбрід,
    І вперто ідучи, вони у чудо вірять,
    Хоч стільки вже води спливло повз їхній рід.
    А люди з давнини вважають їх камінням,
    І пестить їх потік - тремтяча вогкість літ,
    Вирує водоспад, шумує ряботиння,
    Лиш не пливе здаля легкий козацький пліт.
    Лиш не ячать човни згуртованого війська,
    І вершник не промчить на доброму коні,
    Забули острови сумну козацьку пісню,
    І схоронив лозняк забуті курені..
    Навіюють вітри цю дивну ностальгію,
    Гірчить як сивий дим калинове вино...
    А може то всього лиш магія Мигії-
    Козацького села, що з Бугом заодно.

    Кімля*- сіть
    Плацебо*- препарат чи процедура, що не має прямої дії,
    але прописується пацієнту для його заспокоєння.
    Мигія*- старовинне козацьке село на скелястому березі ріки Південний Буг.



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (11)


  43. Галантний Маньєрист - [ 2009.01.22 17:58 ]
    Музі
    Ти певна, що музі потрібні даяння паяца? -
    лихої пори ми з тобою дійшли до матраца:
    сніги і морози, і зиркал недремні рубіни,
    і наші пилинки на тілі пасиву країни.

        Без тебе непевно стояв би оце у крамниці -
        зіницями в ціни, а подумки в іншому віці.
        І пляшка гіркої і дами на касі кокетства
        мостили би строфами дно прикладного мистецтва.

    І, ясно, й тоді би всілякі думки тормошили,
    бо й на продавщиці так само марнуються сили -
    не менші, аніж на талантами звабленій музі,
    але економлю - стократ - на душевній напрузі.

        То чи не тому і далека ти, музо, од люду,
        бо смертному досить утіхи щоденного блуду?
        І тільки з такими, як я, ти і здатна пізнати
        усю насолоду жіночого сенсу - „кохати”.

    Тому не дивися на мене з докором - ти знала,
    які витинаєш із лету уяви лекала,
    о жодному аркушу ці не ввібрати стосунки,
    що істинна плата за щедрі твої подарунки.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (25)


  44. Афродіта Небесна - [ 2009.01.21 02:18 ]
    Ein_Schmetterling_im_Eis


    И смотрела, как будто, что платье
    И что без прорех.
    Оглянулась – ни света, ни Господа –
    Выпал уж снег.
    И болели глаза
    От зловещей его белизны.
    И металась, бедняжка, от страха
    Сердечком изныв.

    Стали ангелы соснами
    В темном бору,
    Росы теплые –
    Инеем поутру.
    И бесстыдник-мороз
    Угнездился за пазухой.
    Вьется змеем он,
    Сказки сказывает.

    И бежала… И не было мόчи бежать…
    И застыла… И ойкнула тихо душа.
    Оборвалась в ней цепью задушенных слез –
    В самом лоне ее поселился мороз…

    - Это ль, Господи, мне
    наказание в срок,
    Что сгубила во ржи
    алый свой поясок?
    Мой седьмой лепесток…
    Вот он, значит, каков…

    И глядит неустанно в проем облаков
    Величавый и строгий ее Господин.


    Мотылек
    в ледяной колыбельке
    один…



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.55) | "Майстерень" 5.75 (5.52)
    Коментарі: (33)


  45. Наталя Терещенко - [ 2009.01.20 22:56 ]
    СНІГОПАДІННЯ
    Ці щасливі сніжинки кохаються просто неба,
    Замість неба сьогодні – озеро лебедине.
    Їх розсипле згори пустотлива богиня Геба,
    А в пониззі збере у рими поет. Людина.

    Ці примхливі сніжинки не знають своєї долі,
    Що чекатиме їх у любощах сівер*- вітру.
    Затанцює-завіє, а потім з полотен витре,
    Чи розтопче із рипом: швидко, або поволі.

    Ці пір’їнки з крила побілілої в ніч Жар- птиці,
    Безпорадним цілунком торкають чужі обличчя,
    І сідають, мов білі янголи на оплічок,
    Щоб востаннє Святому Духові помолиться.

    Лиш на ранок - засніжені вії втомлених сосен,
    Нагадають про це шалене снігопадіння,
    І дерева, які роздягла збанкрутіла осінь,
    Переплутають часом реальність і сновидіння.

    сівер*- холодний


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (7)


  46. Назар Назаров - [ 2009.01.18 11:37 ]
    Голем
    Дні мої вперті, задовгі, сердиті.
    Заздрю віддавна тобі, Олоферне:
    Голову мужню зітнула Юдита
    Й подих тобі вже ніхто не верне.

    Те, що я є, - не моя провина.
    З глини крихкої я - празький голем.
    Нащо сухотна рука равина
    Серце моє оживила болем?

    Тіло до тіла і прах до праху.
    Наче німий порохнявий демон,
    Я розглядаю обличчя страху,
    І в невідомість удвох ми йдемо.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (8)


  47. Іван Паламарчук - [ 2009.01.17 17:04 ]
    Не жахнуся, Україно люба
    Не жахнуся, Україно люба,
    Якщо десь за мурами тюрми
    Вирвуть очі, виб’ють мені зуби
    І на смерть затопчуть чобітьми.

    Скорше я жахнуся на тім світі,
    І на Бога кинусь, якщо він
    Зробить так, що згублять тебе діти
    І загине твій останній син!

    Воркута, 1949 рік


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.63)
    Коментарі: (3)


  48. Іван Паламарчук - [ 2009.01.17 17:02 ]
    Золотистая нить
    За бараками в тундрі смеркає,
    Пада з неба пуржиста мука,
    Тихий вечір з-під даху сотає
    Золотистая нить павучка.

    Обірветься тонка павутина –
    Зникнуть зорі з небес голубих.
    Чи згадаєш мене, Україно,
    У ті дні, що бажав я тобі?

    У ті дні, коли всі будуть вдома
    На честь волі справляти бенкет,
    Чи згадаєш колись – невідомо,
    Як співав невідомий поет?

    Ой, чому я згадав про це, нене,
    Ой, чого так пече в голові?
    Простягнув чорний вечір до мене
    Сині руки в червоній крові.

    Обривається боляче рима,
    Ніч земна застеляє красу…
    Смерть слідкує за мною очима,
    Підіймаючи гостру косу.

    Ой, як хочеться, Боже мій, жити!
    Ой, як хочеться бачити знов
    Як цвіте, як хвилюється жито,
    Як шумить верховіття дібров!

    Ой, як хочеться бачить весною
    Неосяжних степів синю даль!
    Але смерть вже стоїть наді мною,
    Підіймаючи чорну вуаль.

    У вікно стука чорна могила,
    Чути регіт крізь плач і виття.
    Ой, вернись, ой вернись, моя сило,
    Щоб боротись за радість життя!

    Воркута, 1951 рік


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.63)
    Прокоментувати:


  49. Еліна Форманюк - [ 2009.01.17 15:23 ]
    Знаєш, жінки не ридають на вулицях
    знаєш жінки не ридають на вулицях
    грим парфуми підбори високі
    збризнутий кавою зовнішній спокій
    душі листками осінньо згорнулися

    жодна не чула про дні без будильника
    жодну босоніж не бачила стежка
    вдома на кожну чекають лиш мешти
    й кішка підморгує поглядом спільника

    зморшки на виріст на старість для вечора
    і на колінах згортається втома
    жінка себе переконує в тому
    що сон у скроню не буде втечею

    ненамальовані люди-натурниці
    в латаних сукнях у стилі ретро
    вкутані в екс-чоловічі светри
    справжні жінки не вмирають на вулиці


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (16)


  50. Ганна Осадко - [ 2009.01.16 12:30 ]
    жити просто
    Жити просто. Просто жити:

    ткати пісню, жати жито,

    виглядати із небес:

    чи колядку завіконну,

    чи надсадний дух озону

    (це залежить від сезону:

    Народивсь_ Воскрес).



    Просто жити. Жити просто.

    - Ціпу-ціпу - сонце! просо!

    а по тому – знов:

    навесні – білити хату,

    взимку – квіти малювати,

    не питати – а чи та ти,

    що його любов.



    Просто жити. Просто тиша

    трави подихом колише...

    Ніжності узвар

    вже настояний до ранку,

    пий із зоряного дзбанка

    ніч – підкову,

    ніч – коханка,

    ніч – різдвяний дар.



    Рейтинги: Народний 5.8 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (39)



  51. Сторінки: 1   ...   124   125   126   127   128   129   130   131   132   ...   175